Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
895 postów 2441 komentarzy

krzysztofjaw

krzysztofjaw - Właściwie: Krzysztof Jaworucki. KONSERWATYSTA W IDEI I WARTOŚCIACH ŻYCIOWYCH, KONSERWATYWNY LIBERAŁ W GOSPODARCE. EKONOMISTA I FINANSISTA. PATRON DUCHOWY: BŁ. JERZY POPIEŁUSZKO, AUTORYTET MORALNO-ETYCZNY: ŚW. JAN PAWEŁ II, MENTOR POLITYCZNY: E. B

Konieczna ekshumacja wszystkich ciał zamachu smoleńskiego!

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Zamiana ekshumowanych "ciał" ks. R. Rumianka i ks. Z. Króla nie była zamienna! Jeżeli faktycznie mamy do czynienia z taką sytuacją, to nie ulega wątpliwości, że konieczna jest ekshumacja możliwie wszystkich ofiar zamachu.

Od początku tragedii smoleńskiej twierdziłem, że najbardziej mroczną stroną w jej wyjaśnieniu jest brak sekcji zwłok przeprowadzonej przez polskich lekarzy.

Ekshumacja zwłok i ponowne dokonanie ich badań oraz sekcji lekarskiej było i jest w dalszym ciągu koniecznością. I dotyczy to  wszystkich ciał, niezależnie - choć być może będzie to odebrane przez niektórych jako brak z mojej strony uczuć empatycznych - od woli rodzin tragicznie i bestialsko zamordowanych.

Według mnie wymaga tego pośrednio nie tylko stanowione prawo (niektórzy twierdzą, że nawet wprost jest to konieczność prawna), ale przede wszystkim jest niezbędne do wyjaśnienia przyczyn tej największej w historii polskiej, do dzisiaj zagadkowej tragedii najwyższych elit polskiego państwa. Tym bardziej, że - w świetle odkrycia trotylu oraz cyrkonu, krzemu i wapnia na wraku samolotu - najpewniej mieliśmy do czynienia z zamachem...

Jest to jeszcze tym bardziej konieczne, że okazało się, iż polscy patomorfolodzy - wbrew stwierdzeniom Kłamczuchy Kopaczowej - nie uczestniczyli w badaniu zwłok Polaków a dokumenty sekcyjne przysłane z Rosji są niekompletne i delikatnie ujmując ich treść mija się z rzeczywistością. Staje się to tym bardziej konieczne, że ostatnio mieliśmy do czynienia z zamianą ciał śp. Anny Walentynowicz i ś.p. prezydenta Ryszarda Kaczorowskiego a ekshumacja ciała Z. Wassermana potwierdziła, że Rosjanie de facto sfałszowali dokumentację medyczną wskazując na inne niż w rzeczywistości wcześniejsze uszkodzenia wewnętrzne umarłego.

Ponadto nie dokonano przecież żadnego "przesiania ziemi smoleńskiej na 1 metr w głąb", znajdowano fragmenty ciał i rzeczy ofiar długo po tragedii oraz dokonano kremacji niezidentyfikowanej części ludzkich szczątków. Pomijam już fakt, że trumny do Polski przyjechały zalakowane i nigdy nie zostały w Polsce otwarte, co nasuwać może tylko wiele przypuszczeń i wątpliwości... nawet dotyczących tożsamości samych ciał i skłaniających do zadania pytania: Co faktycznie kryją rosyjskie trumny?

W świetle powyższego chyba już ostatecznym argumentem za przeprowadzeniem ostatecznej ekshumacji wszystkich nie skremowanych dotąd ofiar tej tragedii jest ostatnia ekshumacja ciał księdza Ryszarda Rumianka i księdza Zdzisława Króla - kapelana Warszawskiej Rodziny Katyńskiej. Okazuje się bowiem, iż "wbrew twierdzeniom prokuratury  - ciała (dop.kj) - nie zostały zamienione zamiennie i że rodzinie księdza Ryszarda Rumianka dotąd nie jest wiadome, w którym grobie spoczywa ich bliski (...)i nie zgadza się na pogrzeb poległego w Smoleńsku kapłana..." [1]. "Nie podano również informacji o ponownym pogrzebie tajemniczego ciała, które spoczywało w grobie ks. Z. Króla" [2].

Jeżeli faktycznie mamy do czynienia z taką sytuacją, to nie ulega wątpliwości, że konieczna jest ekshumacja możliwie wszystkich ofiar zamachu.

Dygresyjnie... Zastanawiająca jest niemal kompletna "cisza medialna" nad tą sprawą... Rządowi "strusie" chowają "głowy w piasek" i starają się zamilczeć ten temat oraz już całkowicie "zaciemnić" cały proces ekshumacji...

Oj nie uda im się to! Prawda już jest znana... 

[1] http://wojciechsumlinski.salon24.pl/470926,dlaczego-dotad-nie-odbyl-sie-pogrzeb-ksiedza-rumianka

[2] http://clouds.nowyekran.net/post/82472,wciaz-nie-znaleziono-ciala-ks-rumianka 

Zostaw za sobą dobra, miłości i mądrości ślad... 

http://krzysztofjaw.blogspot.com/ kjahog@gmail.com

KOMENTARZE

 • Zamiana ciał w wykonaniu Słowian
  kompromituje Polaków i Rosjan w oczach świata. Wstyd mi za nas i braci. Czego się nie dotkną, to paprzą. Wszystkie ciała powinny być natychmiast zebrane z miejsca wypadku i niezwłocznie przewiezione do Polski. Tutaj byśmy sami je zbadali, posegregowali, ubrali i pochowali. Że też Rosjanie nie pomyśleli logicznie i nie doszli do wniosku, że najlepiej jest po prostu natychmiast odesłać ciała do Polski?! Nie byłoby kłopotów z transportem na rozpoznania, kłopotów językowych itp. A Rosja mogłaby mieć przedstawicieli w Polsce. A na pewno Rosjanie nie pozamienialiby ciał a popełnienie błędu przez Polaków w tej kwestii także byłoby mało prawdopodobne.
 • @Mirnal 10:51:40
  Pozostaje pytanie... Dlaczego tego nie zrobiono i co chciano ukryć?

  Pozdrawiam
 • @Mirnal 10:51:40
  Kompromituje, owszem, ale precyzując informację to kompromituje polski Rząd szczególnie, a nie Polaków, gdyż jest wielu Polaków którym zależy na ujawnieniu wszystkich szczegółów dotyczących katastrofy rządowego Tupolewa.

  "Tutaj byśmy sami je zbadali, posegregowali, ubrali i pochowali." - niekoniecznie, ponieważ jeśli nie był to wypadek to niekoniecznie Platformersom będzie zależało na ujawnieniu wszelkich detali związanych z tą katastrofą, a widząc ilość manipulacji i informacji sprzecznych można zdecydowanie odnieść wrażenie że ktoś chce coś ukryć.
 • @krzysztofjaw 10:59:29
  Gdyby to był wypadek, i gdyby nikt "nie maczał w tym paluszków" to by było większość jasne. Ukryć chciano między innymi niedbalstwo, szczególnie Borowików, z szefem na czele, który zamiast kopniaka w dupę dostał awans. Psim obowiązkiem borowików było NIE DOPUŚCIĆ do tego aby taki zestaw ludzi znalazł się na pokładzie jednego środka transportu jakim był rządowy Tupolew.
 • @Pluszak 11:01:29
  W prawie karnym mamy też dopuszczanie poszlakowych dowodów przestępstwa.

  Nie wiem co jeszcze należałoby wskazać jako poszlaki zamachu. Przecież wszystko to, co działo się przed Smoleńskiem i po Smoleńsku jest jedną wielką poszlaką właśnie dokonania zamachu...

  Chciałbym żeby było inaczej, ale ja już nie mam wątpliwości. Pozostaje nam jedynie wskazać kreatorów i wykonawców zamachu... niezależnie czy dokonany został faktycznie tam, gdzie przypuszczamy, czy też może gdzie indziej...

  Współczuję rodzinom. Jest to dla nich po prostu niewyobrażalny ból i cierpienie. Jak można tak wprost nieludzko z nimi postępować? To jakieś szaleńcze i szatańskie dzieło już nie-ludzi...

  Pozdrawiam
 • Autorze
  Jak pewnie pamietasz pisałem o tym półtora miesiaca temu:

  http://lazacylazarz.nowyekran.pl/post/78433,jest-wiele-zamienionych-cial-w-trumnach
 • @krzysztofjaw 11:15:53
  Wątpię w to, aby przy rządach PO, udałoby się ekshumować, resztę ciał
  tej tragedii. Należy zmienić rząd bo ten będzie robił wszystko aby nie dopuścić do ekshumacji.
  Lemingi polskie śpią smacznie, nie myśląc cokolwiek....
  Dopóki ktoś im z zewnątrz prądu nie wyłączy...
 • @krzysztofjaw
  Dziękuję:)
 • @Mirnal 10:51:40
  "Że też Rosjanie nie pomyśleli logicznie i nie doszli do wniosku, że najlepiej jest po prostu natychmiast odesłać ciała do Polski?!"

  I tak właśnie rozumują ludzie, którzy nic nie sa w stanie zrozumieć z tego co się dzieje wokół tej tragedii.
  To też jest tragedia, tych ludzi i Polski.
 • @Łażący Łazarz 11:21:06
  Oczywiście, że pamiętam. I brawo za tamten artykuł. Wszyscy czujemy, że stało się coś niewyobrażalnego.

  Ja już kilka dni po tragedii i gdy okazało się, że ciała przylecą w zalakowanych trumanch uważałem, że to jakieś kuriozum. Ciała winny być przywiezione w otwartych trumnach do Polski i tu poddane rozpoznaniu i sekcjom... Tyle tylko, że do dzisiaj nie wiemy czy np. wszystkie to ciała osób lecących do Smoleńska, czy może jakieś inne. A może np. w niektórych trumnach nie ma ciał?

  To wszystko jest powalające...

  Pozdrawiam
 • @intheclouds 11:29:08
  Wiem, że wielu z nas tak myśli. Podobnie chyba jak też o tym, kiedy w końcu szubrawcy znajdą się przed sądem i za kratkami...

  Pozdrawiam
 • Dokładnie!
  Jestem tego samego zdania, iż należy dokonać ekshumacji wszystkich ciał. Od samego początku, odkąd dowiedziałem się o tej katastrofie, w mej głowie, natychmiast, nieprzerwanie rozbrzmiewa jeden i ten sam głos, mówiący mi: "ZAMACH"! Zdania nie zmieniam, gdyż działania rządu podtrzymują mnie w mym mniemaniu. Politycy nie czynią żadnych zabiegów, by przedstawić nam dowody, iż to nie był zamach. Oni utwierdzają społeczeństwo w tym przekonaniu!
 • @krzysztofjaw 10:59:29
  No nie. Rosjanie mieli obowiązek wystawić akty zgonu. Do tego niezbędna była identyfikacja zwłok, bo nie można było opierać się tyko na liście pasażerów. Chyba pamiętasz, że ta identyfikacja trwałą około dwa tygodnie.

  Inna sprawa, to uważam, że z wyjątkiem pary prezydenckiej wszyscy inni powinni zostać pochowani w mogile zbiorowej. Razem przecież zginęli.
 • @Mirnal 10:51:40
  Rosjanie to nie Słowianie, poczytaj o tym a potem pisz. Pzdr!
 • @Mirnal 10:51:40
  Jest międzynarodowe ustawodawstwo i tryb śledztwa katastrof. Wszystko co było zrobione - zrobiono odpowiednio do tych norm. Możecie spytać, dlaczego takie normy. Odpowiedź - żeby nie stwarzać bazy międzynarodowych skandali. I to pracuje. Popatrzcie, jak nadmuchują policzki wasi radykałowie. Ile brudu leje. Lecz do sądu oni nie mogą doprowadzić sprawy. Ponieważ nie mają prawnych podstaw.

  Można było rozwiązać zagadnienia i po sąsiedzku, po-dobremu. Jak to zawsze czynią Słowianie - z szacunkiem do prawa, lecz do obchodu prawa. Lecz że nie będziecie zaprzeczały, że nasze kraje nie mają dobrosąsiedzkich stosunków?
 • @Kula Lis 62 11:54:30
  Trochę poza tematem, ale odnosząc się do twego i nie tylko wpisu:

  Rosjanie to nie Słowianie i jak z tym faktem walczono:
  http://minakowski.pl/rosjanie-to-nie-slowianie-i-jak-z-tym-faktem-walczono/

  Pozdrawiam
 • @IWH 12:11:15
  Po pierwsze, nie skorzystano z mocy prawnej porozumienia polsko-rosyjskiego z 1993 roku gwarantującemu stronie polskiej współnadzór nad śledztwem,

  Po drugie, nie zażądano eksterytorialności miejsca katastrofy,

  Po trzecie , skorzystano z rozwiązań pranych konwencji chicagowskiej normującej loty cywilne a nie wojskowe. A był to to wojskowy. Przez ten fakt oddano śledztwo Rosjanom

  Po czwarte, nie skorzystano z oferowanej pomocy NATO, co wynika z naszych sojuszy...

  Po piate, nie przeprowadzono ekshumacji w Polsce, co wynika z nakazów polskiwego prawa, więc złamano prawo...

  ... więc niech Pan nie sieje zamętu, że "Wszystko co było zrobione - zrobiono odpowiednio do tych norm". Otóż nie! I to jest najbardziej przykre...

  Pozdrawiam
 • @Autor
  Bardzo dobrze, że nagłaśniasz temat.
  Bo istotnie, jakoś podejrzanie cicho w tej sprawie.
 • Dlaczego dotąd nie odbył się pogrzeb księdza Rumianka?
  Dlaczego dotąd nie odbył się pogrzeb księdza Rumianka? Dlaczego prokuratura nie chce wykonać dodatkowych badań? Przed dwoma tygodniami poinformowałem opinię publiczną, iż ciała księdza Ryszarda Rumianka i księdza Zdzisława Króla - kapelana Warszawskiej Rodziny Katyńskiej - którzy zginęli w tragedii smoleńskiej, wbrew twierdzeniom prokuratury nie zostały zamienione zamiennie i że rodzinie księdza Ryszarda Rumianka dotąd nie jest wiadome, w którym grobie spoczywa ich bliski.

  Informacja była z gatunku szalenie istotnych, ponieważ kolejna zamiana ciał osób poległych w tragedii smoleńskiej 10 kwietnia 2010 roku mogła spowodować konieczność ekshumacji wszystkich nie skremowanych dotąd ofiar tej tragedii. W odpowiedzi na moją publikację prokuratura wojskowa opublikowała dementi wskazujące, iż według wykonanych przez nią badań ciała nie zostały zamienione, zaś w ślad za nią „nieoceniona” Wyborcza zarzuciła mi nierzetelność. Na czym miała polegać owa nierzetelność, Wyborcza nie podała, podobnie jak prokuratura nie podała, dlaczego skoro według niej wszystko się zgadza - rodzina nie zgadza się na pogrzeb księdza Rumianka.

  Odpowiadam zatem: rodzina nie zgadza się na pogrzeb poległego w Smoleńsku kapłana, bo w dwa tygodnie po mojej publikacji wciąż nie wie, gdzie spoczywa ich bliski. Na przeprosiny Wyborczej zarzucającej mi nierzetelność nie czekam, bo jak napisałem, to, że gazeta ta kłamie jest dla mnie takim samym odkryciem jak to, że woda jest mokra. Wciąż otwarte pozostaje natomiast pytanie: dlaczego prokuratura nie chce wykonać dodatkowych badań, które pozwoliłyby na weryfikację wątpliwości rodziny, która wciąż nie wie, gdzie jest ciało księdza Ryszarda Rumianka?


  Wojciech Sumliński
 • @Kula Lis 62 13:04:19
  Prokuratura podała, że zrobiła badania DNA. Rodzina tym wynikom nie wierzy, bo ciało, które wydobyto z grobu księdza Króla ma inne obrażenia niż te, które miało ciało księdza Rumianka w Moskwie. Innymi słowy - istnieje podejrzenie, że prokuratura "podrasowała" wyniki badań DNA.
 • @Kula Lis 62 13:07:41 oto cały Kurski!!!
  Jacek Kurski wzywa, by nie mówić o zamachu w Smoleńsku. "To jest w interesie Rosji. Wybuch nie oznacza, że był zamach".

  Nie zgadzam się by już można było mówić na podstawie obecnych dowodów o zamachu. Idiotyzm tej sytuacji, całe to zapętlenie wynika z fałszywych interpretacji. To, że są cząstki wysokoenergetyczne, nie oznacza, że był trotyl. Trotyl nie oznacza, że był wybuch. Wybuch nie oznacza, że był zamach. A utożsamiono istnienie śladów trotylu z zamachem. Koncepcja zamachu, i to trzeba powiedzieć sobie, najbardziej jest na rękę Rosji. Jeśli był zamach oni za nic nie odpowiadają, za cały ten "bardak", za to "na kursie, na ścieżce".

  To jest w interesie Rosji jest to, żeby tu była mowa o zamachu, żeby w Polsce była na ten temat nienawiść i podział na wiele pokoleń, bo to osłabia Polskę. To jest nieodpowiedzialne i to jest przeciwko wyjaśnieniu tej sprawy. Jeżeli my udowodnimy tutaj, że był zamach, to Rosja ma ręce czyste.

  Jacek Kurski, jeden z liderów Solidarnej Polski w Radiu Zet. Tę wypowiedź przedstawiciele PO, SLD, Ruchu Palikota i PSL przyjęli bardzo ciepło.
 • @Kula Lis 62 13:12:33
  Jest takie stare i mądre powiedzenie: "Niedaleko pada jabłko od jabłoni". Jeżeli więc jedno jabłko wpadło wprost do GWna, to drugie nie mogło spaść zbyt daleko. Cicha umowa - ty bracie robisz jedno, ja drugie. Naprawdę gramy do jednej bramki. Nie, to po prostu DEBIL ! „Wybuch nie oznacza, że był zamach”? A co w takim razie? Nieostrożne obchodzenie się z materiałami wybuchowymi ?!! Jacek Kurski to facet o mentalności najemnika. Do PiS powrotu nie ma i najwyraźniej doszedł do wniosku, że SP nie ma szans zapewnić mu przyszłości. Swoimi dywagacjami ogłasza, że gotów znów się wynająć. Tym razem przeciw Kaczorowi. Kurski jest przerazony tym, że prawdopodobnie nie załapie się na następne nieróbstwo /bardzo wysoko płatne/ do Unii Europejskiej, kto będzie jadł mule i żył ponad stan jak go nie wybiorą? Brat z Gazety Wyborczej doradził "musisz pluć i to mocno i uderzać gdzie popadnie na PiS, a zobaczysz, że Tusk wspaniałomyślnie załatwi ci ciepłą posadkę w UE" koniec cytatu. W najbliższym czasie spodziewajmy się tego, że Kurski przegoni nawet Niesiołowskiego w opluwaniu PiS-u. Jak narazie to siedzi w tej eurokomunie tylko jedną kadencję - dopiero DWIE pełne kadencje uprawniają do CIEPŁEJ jewrosojuznej emerytury. Nie chce czekać na polską emeryturę i zapindalać do lat 70+ ??? Teraz widzi, że nadchodzi kres jego kadencji i głupieje.
 • Rekord świata?
  Brak mi słów na określenie tego, co stało się z ciałami dramatu smoleńskiego! Bezczeszczenie to za mało powiedziane! W tym kontekście te uroczystości pogrzebowe nie wiadomo czyje i to zadęcie włodarzy, którzy epatowali "ZDANYM EGZAMINEM"... Przecież nie mogli nie wiedzieć tego, co nam pomalutku serwowano... Mimo tego zadufani w skuteczność PR-u, oszustw... do dzisiaj mataczą (trotyl był ale nie było...itp.). Wprawdzie Tusk nie jest zadowolony z tego, co pokazała prokuratura wojskowa i nawet upomniał tę, sugerując, że winni się doszkolić w kwestii PR-u..., ale robili co mogli, by pokazać jak najlepiej siebie...
  Ileż zła poczynił obecny rząd!?! Ileż przyzwolenia na zło, które się panoszy dzisiaj w Polsce!?!
  Pozoranctwo w postaci szukania "mowy nienawiści" poza swoimi szeregami, przy przyzwalaniu (przez ludzi Tuska) na...np. właśnie lutowanie trumien smoleńskich i kategorycznym zabronieniu ich otwierania w Polsce, już sama taka decyzja to...nienawiść do Rodzin... Obolałych już samą tragedią bliskich.
  Ileż ta ekipa ma na sumieniu! Rekord świata chyba!
 • @Kula Lis 62 13:21:13
  A ja sobie myślę, że Kurski & co. już dawno mieszali w PiS. Załapali się do Brukseli i poczuli wolność. Z tym, że przeliczyli się. Bo jednak wyborcy PiS-u to nie są pożyteczne przygłupy i nie dadzą się nabrać. I panowie obudzą się z ręką w no.....u. Kolejna kadencja oddala się w przyspieszonym tempie. To cóż pozostało: pobruździć, pomieszać, poobrażać. Mam nadzieję, że nie ujdzie im na sucho. I skończą się sny o potędze ...no jak oni się tam nazywają -Ziobrówki? dla mnie ten KARIEROWICZ był agentem swojego braciszka i szkodnikiem, teraz niech zdycha na peryferiach, JEŻELI PREZES DARUJE TEJ SZMACIE ZDRADĘ ZAGŁOSUJĘ Z RODZINĄ I ZNAJOMYMI PRZECIW PiS
 • @t-rex 11:42:47
  >Nie pojmuję, dlaczego Tusk nie włączył NATO i UNII EUROPEJSKIEJ w wyjaśnianie sprawy smoleńskiej. Przecież oferowali pomoc

  Tusk nie miał nic do gadania. Eksperci z UE (nia z NATO) oferowali swoje usługi rządowi Rosji, we wtorek, 13.04.2010. Premier Putin po wysłuchaniu opinii gen. Anodiny tę propozycję odrzucił.
 • @Kula Lis 62 13:07:41
  Z tym DNA jest podobna sytuacja jak z DNA śp. A. Walentynowicz. Ciało w Moskie nie było zmasakrowane, w Polsce jednak tak (twarz)... To rodzi w ogóle wiele pytań...

  Pozdrawiam
 • @AnnaZofia 13:21:24
  Anno...

  Ja juz nie wiem, ile muszą ścierpieć rodziny ofiar, aby dojsć do prawdy. Ile my, jako Polacy, musimy doznać jeszcze poniżenia, aby powstać i przeciwstawić się złu?

  Pozdrawiam
 • @krzysztofjaw 13:43:45
  Właśnie to, co zrobiono z ciałem p. Anny Walentynowicz jest tu na razie(!) najohydniejszym przykładem zachowań wobec ciał zabitych 10 kwietnia 2010 roku!
 • @Pluszak 11:01:29
  Nie, no oczywiście, pisząc o Słowianach mam na myśli P. i R., ale rządy, wszak nie zwykłych obywateli. Pomyłki z ciałami raczej nic nie mają wspólnego z ewent. zamachem/wypadkiem - to po prostu słowiański styl pracy.
  Jeśli to zamach ze strony PO, to ilu platformersów wiedziałoby o tym? 1, 5, 100? Podobnie jak z zamachem na WTC - ilu amer. funkcjonariuszy znałoby prawdę typu "to USA zniszczyły WTC"? Wg mnie rządy oby państw nie maczały palców w obu przypadkach. W sensie świadomego przyczynienia się do tragedyj.
 • @Pluszak 11:08:13
  Oczywiście, że oni powinni zaprotestować, ale jeśli ktoś znaczny o os prosi, to rzadko kto ma tyle silnej woli, aby postawić się? Jak ma wsiąść N generałów, to może borowicy pogadali ze sobą na ten temat, ale ktoś uciął rozmowę i cześć. Który z urzędników skarbówki poszedłby do aktualnie panującego króla, generała, prezydenta, premiera... aby przejrzeć pit i go poprawić? Gdybym był młodym pilotem i leciałbym do S. to pewnie bym uległ sugestiom, że trzeba tam wylądować niezależnie od pogody. Sporo by zależało od mojego szefa, który by leciał na pokładzie.
 • @krzysztofjaw 11:15:53
  Jeśli to był zamach i wiedziało o nim np. 15 ludzi (a pewnie więcej), to prędzej czy później wygadają się, choćby na łożu ś. Tajemnicę może dochować 1 osoba, która po prostu niczego nie powie jeśli nie zostanie złapana. Tak wielu ludzi? To któryś by w końcu dał na piśmie albo podczas chlania, że był zamach. Wystarczyłoby, że ktoś mu coś obiecał i nie dotrzymał; jakaś kochanka albo żona by od niego odeszła do innego z grupy i sypie.
 • @kanton 11:27:01
  gdyby nie chcieli eksh., to by nikogo nie eksh. Teraz są kolejne perturbacje z eksh. i pewnie będą następne.
 • @krzysztofjaw 11:15:53
  Dla Rodzin? No cóż, nie wiem, co dla Nich lepsze - czy wypadek, bo samolot wpadł we mgłę i lądował, czy teoria zamachu? W jakim przypadku byłoby mniejsze cierpienie? Często rodzice, którzy tracą dziecko w wypadku nie chcą, aby uznać winy dzieciaka, że przechodził w niedozwl. miejscu, wolą myśleć, że to kierowca zawinił. A najgorzej dla nich, jeśli okazałoby się, że to Bóg tak zrządził (mgła, wicher - złamane drzewo, fala, odłamany kawał skały w górach, lawina). A w takich przypadkach także chodzą po sądach i udowadniają, że drzewo powinno być wcześniej ścięte, że na lawinisko ktoś nie powinien ich puścić itp.
 • wg mnie to był wypadek
  A że słowiańskie podejście do sprawy, to co innego. Każdy coś tam zawinił, nikt nie chce się odważnie przyznać do swojego (częściowego) błędu i trwa szarpanina. Kopacz potwierdziła, że byli polscy patolodzy i że przekopano do 1 metra. Bo takie pewnie odniosła (życzeniowe) przeświadczenie. Potem myślała, że już tego nikt nie sprawdzi.
  A zamiana ciał to typowe słowiańskie bałaganiarstwo. Oczywiście, wychodzą na jaw takie żenujące błędy, kompromitujące nas u nas i na świecie, ale nie zmienia to faktu (wg mnie), że zamachu nie było. Także rząd USA nie zniszczył WTC. UFO to również wymysł. Może zamach na gen. Sikorskiego był zamachem, ale całkiem możliwe, że nie. Czasami ktoś ginie w kuriozalnym wypadku i ktoś odnosi jakieś korzyści, zatem wszyscy sądzą, że to zamach, a równie dobrze zamachu może nie być.
 • @IWH 12:11:15
  Można było działać wg międzynar. reguł (bo one obowiązują, zwł., jeśli jedna ze stron nie chce się zgodzić na inne rozwiązanie), ale oba rządy mogły się dogadać na podstawie dobrosąsiedzkich układów, a jednak nie chciało im się tego przedyskutować. I to był błąd. Przynajmniej wiedzielibyśmy, które państwo stwarzało problemy.
 • @All
  " Zatrzymajmy się na chwilę przy pochówku urn na Cmentarzu Powązkowskim. 10 maja media podały informację, że we wspólnej mogile, gdzie dziś mieści się pomnik – dwie pęknięte skały – pochowano prochy 12 ofiar Smoleńska, w tym jednej osoby, której nie udało się zidentyfikować – NN. Nazwisk do publicznej wiadomości nie podano – bliscy nie wyrazili na to zgody, ale, że tak powiem, zainteresowane rodziny wiedzą. Do dziś nie wiadomo, czyje spopielone szczątki znajdują się w urnie 12, mimo wcześniejszych zapewnień minister Kopacz o genetycznym przebadaniu każdego skrawka ciała.

  Zbiorowa mogiła na Powązkach kryje jeszcze jedną tajemnicę. Gdy podejdzie się do pomnika i stanie między dwoma blokami skalnymi, można przeczytać informację na tablicy wmurowanej w ziemię. Mówi ona, że w tym miejscu spoczywają prochy ofiar katastrofy smoleńskiej, w tym m.in. księdza profesora Ryszarda Rumianka. Szczątki jak wiemy, pochowano 10 maja. Nie był to jednak jedyny pogrzeb rektora UKSW, bowiem 22 kwietnia trumna z ciałem księdza profesora spoczęła w grobie rodzinnym na cmentarzu w Pyrach. O ile pamiętam temat podwójnego pochówka księdza Rumianka został skrzętnie przemilczany przez media, i to chyba nie tylko te mainstreamowe. Automatycznie powstaje pytanie, dlaczego spopielone prochy duchownego spoczęły nie w grobie rodzinnym, ale w całkiem innym miejscu Warszawy? ".

  Pełny artykuł wraz ze zdjęciem: http://rossonero.salon24.pl/308060,makabryczne-pochowki
 • @Mirnal 14:23:35
  Może to był wypadek , bardzo możliwe. Ale można to było zrobić w sposób godny człowieczeństwa.
  Wykonać badania DNA każdej ofiary. Rodziny mogłyby zapoznać się z wynikami badań. Zebrać szczątki samolotu i postarać się aby można to byłoby poskładać. Poznać przyczynę wypadku dokładnie.
  Dopuścić do badań nad szczątkami samolotu, niezależnych ekspertów.
  A tu wszystko było na NIE.
 • Mirnal
  Szanowny Panie, jestem porazony zaawansowanym stanem Panskiego Lemingizmu.
  Nie moglem sie powstrzymac, wszytko ma swoje granice; jesli gospodarz uzna ze przesadzilem, to prosze usunac moj wpis.
 • @kanton 14:49:16
  Ależ ja to właśnie napisałem - wypadek i totalny bałagan. Na Zachodzi po katastrofie budują tzw. imadło, czyli wszystkie znalezione szczątki układa się przestrzennie.
 • @prof. Czejna 14:58:32
  Pan, jako Profesor, wyraża się nader kulturalnie i nie będzie potrzeby niczego tu kasować.
 • @Mirnal 13:56:04
  I znowu trzeba doprecyzować, to nie słowiański tryb pracy, nie można wszystkich Polaków czy Rosjan wstawić do jednej beczki. To styl pracy tych ludzi którzy chcieli ukryć wszelkie niedoróbki po obu stronach, a może i tych ludzi którzy mogą stać za ewentualnym zamachem. Identyfikacja szczątków zwłok została przeprowadzona niedokładnie, nierzetelnie, zbyt szybko (10 dni), pochówki zorganizowano w tempie superekspresowym. Oficjalnie żadna z trumien przybyłych do RP nie została otworzona... ale była co najmniej jedna "przerwa techniczna" podczas oddawania hołdu śp. prezydentowi Kaczyńskiemu. Które trumny zostały "po cichu" otwarte - o tym się nie mówi, ale można się tylko domyślać. Bitwa trwa nadal, a zainteresowanych wynikami tej bitwy jest co najmniej kilka stron, w tym spora grupa blogerów.
 • @Mirnal 14:10:09
  Zamach czy wypadek - wpierw trzeba to precyzyjnie ustalić, a póki co precyzji w toczącym się śledztwie i informacjach z tym związanych brakuje.
 • @intheclouds 14:34:46
  W kwestii N/N - należy postawić pytanie dlaczego nie dało się zidentyfikować tychże spopielonych szczątków.
 • @Mirnal 15:02:44
  Ale to nie jest "zachód", to "zielona wyspa Donka i Bronka" - tu wszystko się może zdarzyć (lub nie zdarzyć - jak trzeba).
 • @Pluszak 16:05:51
  PLuszak pamiętasz? najpierw było 136(i o ironio mieli taki zapas trumien na lotnisku/to tak sowiecki standard pewnie/ brak transportu, schodni lecz trumny były), potem 132 osoby ostatecznie 96 + 1NN(kto nią był ciągle pytam) teraz widać, że tych NN jest więcej. Czy aby nie ci z zamachów wtedy w Moskwie, oni robią za polskie trupy. Jak myślisz? Pzdr!!!
 • @Pluszak 16:05:51
  Z tego by wynikało, że ksiądz Rumianek został skremowany (jak można skremować księdza!?), a jego prochy złożone na Powązkach - jest zdjęcie płyty i wymienione tylko jego nazwisko.
 • @Pluszak 16:00:51
  10/10!!!!
 • @intheclouds 16:19:17
  Lepiej późno niż wcale. Radosław Sikorski prosi UE o pomoc w sprawie zwrotu wraku. 32 miesiące po katastrofie. 32 miesięcy potrzebował szef polskiej dyplomacji, by zorientować się, że Rosja nie odda Polsce naszej własności – wraku TU-154M. Dotychczas on i inni przedstawiciele najwyższych polskich władz powtarzali rosyjskie tłumaczenia jako oczywistość, z którą nie należy dyskutować: wrak wróci, gdy zakończy się rosyjskie śledztwo, a może i proces.

  Ci, którzy przez dwa i pół roku domagali się interwencji międzynarodowej – część niezależnych mediów i rodziny ofiar – byli wyśmiewani. Słyszeliśmy o zaufaniu, współpracy i nieubłaganych procedurach.

  Opinię publiczną mamiono bliżej nieokreślonymi ustaleniami, według których termin zwrotu wraku był tuż tuż. Mówiono nawet o wysłaniu ekipy logistycznej mającej dopiąć szczegóły transportu.

  Teraz Radosław Sikorski poprosił szefową unijnej dyplomacji, by kwestię zwrotu wraku poruszyć podczas szczytu UE-Rosja, który odbędzie się w przyszłym tygodniu.

  Skoro nie skutkują dwustronne kanały komunikacji z Rosją w tej sprawie, zmuszeni jesteśmy do przeniesienia kwestii na poziom międzynarodowy. Będziemy cierpliwie drążyć. Mamy nadzieję, że Rosja wreszcie uzna, że wrak nie jest już potrzebny jej prokuraturze i może być przekazany naszej prokuraturze.

  Zapytany o reakcję Catherine Ashton, odpowiedział:

  Wydaje mi się, że wzięła sobie to do serca, a jak będzie – zobaczymy.

  Przed tygodniem Sikorski rozmawiał o zwrocie szczątków tupolewa ze swoim rosyjskim odpowiednikiem Siergiejem Ławrowem. Nic nie uzyskał.

  znp, tvp.info
 • @Kula Lis 62 16:42:50
  To zwracanie się do obcych państw o pomoc już nie jest "zdradą"? Pani Ashton z pewnością okaże się nie mniej uprzejma niż pan Obama. No właśnie, prosi, bo wie że nic nie dostanie. Wszyscy to wiedzą. Ha ha ha a to ci dopiero. Radosław monsz rzony Applebaum zwrócił się do Catherine Ashton. A wystarczy Radku sprawdzić życiorys tej pani. I będzie wszystko jasne. Car nie zwróci wraku bo wrak i czarne skrzynki(oryginalne) to dowód na zamach. Jest tylko kwestia tego kt, że strony Polskiej brał w tym udział. Bo, że ten rząd brał udział, oczywiście pośrednio, jest bezdyskusyjne. A co, Sikorski i reszta rządu nie boi się już wojny z ruskimi? Przecież sami tym nas oszołomów Polaków straszyli tych bardziej naiwnych obywateli. A co Tusk i spółka robili do tego czasu aby ściągnąć wrak? Ale Rosja obecnie już ma Polskę za frajera i raczej wraku choćby dla zasady nie odda. Czyli powie tak jak to było w "Misiu": nie mamy pana płaszcza i co nam pan zrobi. Nie zdziwię się jak Putin pogrozi Tuskowi palcem i podrzuci parę zdjęć dziadka z SS,Wehmachtu, parę dokumentow STASI i rząd podkuli ogon rezygnując szybko z wraku.To tylko chwilowe zagranie pod publikę rządu PO. Ja w ich dobre chęci NIGDY nie uwierzę.
 • @Kula Lis 62 16:42:50
  A ja już tak bym nie powiedział < lepiej późno niż wcale >. Za dużo tego < cudowania > z tą sprawą. Czy można podejrzewać te PeOlskie władze o uczciwe zamiary? Zreszta te Unijne tez? Wyczerpal sie pewnie < limit > robienia z nas idiotów i słania próśb(czy aby napewno?) pod < adres cara Putina >, to zaczynają z Unią. Co bedzie dalej?
 • @Kula Lis 62 16:42:50 A car Wołodia olewa panią Ashton i pana Radka, sikiem falistym.
  Podczas szczytu UE-Rosja będą poruszane strategiczne tematy: dostawy surowców energetycznych jak ropa i gaz. UE (Niemcy)nie będzie podejmowała ryzyka podjęcia tematu wraku samolotu. Nie kiwnie palcem. To nie miejsce na takie dyskusje. Sikorski o tym wie. Zatem jest to kolejny wyrachowany i cyniczny zabieg propagandowy reżimu tuska, skierowany tylko do własnego elektoratu. Jest to ciąg dalszy ogłupiania opinii publicznej w kraju. POżyteczni idioci tacy jak @gość1 łykną każdą wrzutkę PR. Taki to niestety durny i odmóżdżony lemingowy elektorat. Ta głuPOta jest nieskończona.
 • @Kula Lis 62 16:42:50 to znaczy, że komuś się pali koło dupy i ktoś wie, gdzie może spędzić swojego marnego, zakłamanego żywota
  Już zaczyna chronić własną dupę! Kiedy Tusk i banda trafią przed polski sąd za matactwa i utrudnianie śledztwa, to Sikorski będzie się od reszty oddcinał: "Wysoki Sądzie przecież domagałem się pomocy przy zwrocie wraku". Mam nadzieje, że to mu nie pomoże. Będziesz siedział Sikorko tak jak sobie na to zasłużyłeś! I zero słoninki!
 • @Pluszak 16:03:28
  ale w przypadku gen. Sikorskiego także są niejasności. Mało tego - poważne podejrzenia są do Brytów, czyli do naszych odwiecznych sojuszników. Precyzji oczywiście brakuje, ale to jest właśnie słowiańskie bałaganiarstwo. Pamiętacie, w jaki sposób prowadzone był ewidencje w radzieckich łagrach a w hitlerowskich lagrach? Niebo a ziemia. A opowieści o paczkach dostarczanych oficerom w oflagach? Niemiecka dokładność (często makabryczna) i radziecki burdel. Ponadto - bajzel polsko-rosyjski wynika nie tylko z historycznych zaszłości. Po prostu większość z nas była biernymi widzami, zaś osoby (nie)odpowiedzialne zgłupiały. To jakby dzisiaj było bombardowanie np. Rzymu, Paryża czy Londynu, to służby tamtejsze tez by przez tydzień nie wiedziały co i jak.
 • @Pluszak 16:00:51
  Tonie jest wstawienie wszystkich do jednej beczki. To są uznane stereotypy. Dlaczego się mówi o polskiej gospodarce i o niemieckiej? Są Polacy pracowitsi od Niemców a bywają Niemcy lepsi od Polaków, ale chodzi o statystykę - przeciętny Niemiec pracuje lepiej od przeciętnego Polaka, Itala, Francuza czy Irlanda. Lepiej to nie znaczy ciężej i dłużej. Lepiej to znaczy w tym samym czasie wytwarza więcej niż oni.
  A co było po zamachu Breivika? Sami Norwedzy przyznali, że sknocili sprawę. Jak ich dokładnie prześledzić i wypunktować, to dokładnie spaprali robotę. A dlaczego/ Bo ich to przerosło, jak i nas.
 • @Kula Lis 62 16:42:50
  Myślę, że jeśli rosyjski samolot rozleci się na naszej ziemi albo naszych sojuszników, to zrobimy dokładnie to samo co oni nam. Jak Kuba Bogu...
 • @Kula Lis 62 16:42:50
  Problem z wrakiem jest jeden: został on pocięty i umyty dokładnie. Jego wartość dowodowa po 2,5 roku jest niemalże zerowa. Pamietasz jak cieto wrak i go dokładmnie umyto? Przez 2,5 roku z wrakiem mozna było zrobic wszystko...

  Pozdrawiam
 • Jeśli uważamy, że jakieś państwo jest nam nieżyczliwe
  że nas nie lubią, że czyhają na nasze potknięcie albo nad lotniskiem jest mgła i można to wykorzystać w niecnych celach, to umówmy się - nie latamy i nie lądujemy na ich nieżyczliwej nam ziemi. Czy w 1936 roku nasza delegacja by poleciała w takim składzie do Berlina? Pewnie nie, bo ktoś by powiedział - czyście oszaleli? Lecicie tam, gdzie mogą upozorować defekt i latami będziemy dochodzić prawdy, nie wspominając lat opłakiwań naszych najlepszych obywateli.
 • @Pluszak 11:01:29
  Znakomita większość chce poznać prawdę. Ja także, choć nie wierzę w zamach. Ale widzę, że zwolennicy PiS mają wiele słusznych pretensji, lecz nikt nie mówi o najważniejszej - jeśli Rosja jest nam wroga, jeśli na nią plujemy, jeśli ją ośmieszamy gdzie się da, to nie liczmy teraz na wspaniałe załatwienie sprawy. Jeśli sąsiada kiepsko traktuję a wpadnie do niego piłka do ogrodu, to nie liczę na wzorcowe oddanie piłki (szybkie i bezproblemowe). Najlepiej nie grać w piłkę przy takim płocie.
 • @krzysztofjaw 19:05:33
  O i tu można byłoby zapytać międzynarodowych fachowców - co sądzą o niszczeniu i o umyciu wraku przez Rosjan? Proszę takie pytanie wysłać przez rząd albo przez opozycję. Do speców USA, Francji, Niemiec i WB.
 • @Mirnal 19:10:46
  Rusofilu napisz kiedy to Sowiety/Eosja byla nam przyjazna? Czekam.
 • @krzysztofjaw 19:05:33
  Pamiętam i nie tylko to, wszystko, czyli ich łgarstwa od początku po dziś. Pzdr!!!
 • @krzysztofjaw 19:05:33a to pamiętasz?
  " Nie ma takiej ofiary, której nie warto by złożyć na ołtarzu dla spotkania z panem prezydentem Putinem". Tomasz Nałęcz w salonie POlitycznym Trójki po katastrofie smoleńskiej. Pzdr!!
 • @Kula Lis 62 08:41:26
  Literówka: zamiast R wbilem E - przepraszam.
 • @Kula Lis 62 09:32:20
  ...tej wypowiedzi Tomasza Nałęcza nie znałem. Co z niego za pacan. Cisną mi się na usta inne słowa, ale ich nie wypowiem w stosunku do tego " doradcy" prezydenta Komorowskiego.
 • @kanton 12:30:42
  Zauważcie, że Sikorski nie chce od Rosjan czarnych skrzynek. Jest to typowa zagrywka PO. Udają, że coś robią.
 • @kanton 12:30:42
  Serwer w Dowództwie Sił Powietrznych został odłączony od systemu, jak i brak prądu w godzinach między 22 a 5 rano!! - wszystko ma swoją przyczynę.... i sprawcę. Nie ma pryzpadków. 'Przypadek to jedynie nazwa dla nierozpoznanego Prawa'. Czyli nie wiadomo kto i gdzie się poruszał po lotnisku i obiektach się tam znajdujacych. Czyli potencjalny zamachowiec mógł tam być i nie był zarejstrowany w systemie. To tylko w POlsce może tak być, w Polsce nie do pomyślenia. Jak już są dowody to albo giną albo są zalane wodą, świadkowie także "samobójstwa" POpełniaja. I jak tu przeprowadzić prawdziwe śledztwo? (myślę, że pani prokurator Frątczak z Opola by się do tego śledztwa jak tego o korupcji, zastępując kopiejki, rzepy, artymiaki,... etc..z NPW i uczciwego, pracowitego i bardzo sumiennego prok. Więckowskiego [Problemy ze śledztwem ws. korupcji przy wielkich prywatyzacjach w Polsce. Prokurator stracił sprawę http://wpolityce.pl/wydarzenia/42457-problemy-ze-sledztwem-ws-korupcji-przy-wielkich-prywatyzacjach-w-polsce-prokurator-stracil-sprawe / za dalego i do chronionych tetełe zaszedł] nadała?? Trzeba ją POLecić Serementowi by się w tej prokuraturze w Opolu nie marnowała, zajmując się sprawą semity opolskiego w mojej osobie, taki cenny okaz, kopia, wcielenie Brystygierowej(pewnie gdyby mogła to by mi jajca zgniatala szufladą, choć nic straconego, ona zrobi wszystko by się wykazać), Faigi Danielak vel Wolińskiej, Stefana Szechtera, Bermana etc...się marnuje na prowincji.
 • @Kula Lis 62 11:54:30
  Masz rację - to Azjaci
 • @Pluszak 16:06:53
  Gdyby taki wypadek wydarzył się pod innymi rządami, to byłoby podobnie albo ktoś by szablą ostrzej machał.
 • @Kula Lis 62 08:41:26
  Na co czekasz, kulomłocie? Kiedy Polska była przyjazna sąsiadom?
 • @Kula Lis 62 16:51:59
  "nie mamy pana płaszcza i co nam pan zrobi. Nie zdziwię się jak Putin pogrozi Tuskowi palcem i podrzuci parę zdjęć dziadka z SS,Wehmachtu, parę dokumentow STASI i rząd podkuli ogon rezygnując szybko z wraku."

  Mysle, ze juz nastapilo takie ostrzezenie dla Donalda T. i na gorze bedzie cisza.
  R. Sikorski ma wieksza granice bezkarnosci, ale tez nie za duzo moze podskoczyc bo W. Putin, po rusku zna sie na zartach i moze go zgasic.

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930   

ULUBIENI AUTORZY

więcej