Gorące tematy: Wybory 2020 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
700 postów 1881 komentarzy

krzysztofjaw

krzysztofjaw - Właściwie: Krzysztof Jaworucki. KONSERWATYSTA W IDEI I WARTOŚCIACH ŻYCIOWYCH, KONSERWATYWNY LIBERAŁ W GOSPODARCE. EKONOMISTA I FINANSISTA. PATRON DUCHOWY: BŁ. JERZY POPIEŁUSZKO, AUTORYTET MORALNO-ETYCZNY: ŚW. JAN PAWEŁ II, MENTOR POLITYCZNY: E. B

Nowa polityczna gra z "Uważam Rze" i blogosferą w tle...

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Czy mamy do czynienia ze stopniowym formułowaniem i budowaniem nowej sceny politycznej przez postsowieckich "chłopców", ale tylko takiej, która w dalszym ciągu będzie oparta na zdradzie "okragłostołowej"?

Wielokrotnie pisałem (1), że być może "chłopcy" szykują się do kreacji "nowego ładu politycznego" w Polsce. Od "Magdalenki" bowiem minęło już sporo czasu, wyrosło nowe pokolenie dorosłych Polaków, więc - zapewne wedle "chłopców" - czas na zmiany, ale takie, żeby "układ trwał".

Moim zdaniem mamy właśnie do czynienia ze stopniowym formułowaniem i budowaniem nowej sceny politycznej przez postsowieckich "chłopców", ale tylko takiej, która w dalszym ciągu będzie oparta na zdradzie "okragłostołowej".

Jeżeli tak jest, to dotychczasowe ruchy "chłopców" z kręgów WSI/GRU (może i przy wsparciu cywilnych UB/KGB) raczej były nietrafione (PJN, SP, RPP) a poza tym nie kanalizowały rozbudzonych, patriotyczno-narodowych nadziei Polaków po Marszu Niepodległości w 2011 roku i potwierdzonych Marszem tegorocznym.

Postanowiono więc chyba zbudować nową, koncesjonowaną a'la endo-prawicę, albowiem niezależna opozycja, w tym ONR i MW jest dla "chłopców" raczej nie do przyjęcia.

Być może organem prasowym, takiej prawicy mają stać się spacyfikowane: "Rzepa" i Uważam Rze... W takim kontekście można uznać pana Hajdarowicza jedynie chyba za figuranta, który miał po prostu zniszczyć te czasopisma lub raczej właśnie stworzyć z nich tubę propagandową nowej "koncesjonowanej" opozycji, opozycji strategicznie dla "chłopców" relatywnie celowo podobnej (zachowanie ich władzy w Polsce) do tej, jaką udało im się wykreować pod koniec lat 80-tych XX wieku (ogólnie nazywam tamtą określeniem:  "michnikoidalna").

Owe dawne "michnikoidalne" środowiska opozycyjne bardzo bały się i również obecnie boją się odrodzenia niezależnej polskiej myśli narodowej... Jeżeli więc dzisiaj się ona odradza to należy - jak sądzą zapewne "chłopcy" i zgodnie z sowiecką zasadą - samemu ją niejako wykreować i zmarginalizować oraz kontrolować i jednocześnie tak skanalizować oraz zinfiltrować, żeby stała się tylko "listkiem figowym" władzy i to listkiem jej posłusznym.

Sądzę, że stąd ta reanimacja R. Giertycha, który dla mnie jest przykładem - delikatnie mówiąc - człowieka małego formatu, nad którym lepiej zamilczeć (2). Mam nadzieję, że Polacy nie dadzą się zwieść jego hipokryzji...

Poza tym dla mnie wszystkie ostatnie wydarzenia są chyba odpowiednio skorelowane w czasie: ograniczanie wolności obywatelskich, prowokacja na Marszu Niepodległości, znalezienie "zamachowca", "zniszczenie" opozycyjnych gazet czy też projekty cenzorskie Boniego. Nie udała się tylko prowokacja na Marszu Niepodległości, ale "chłopcy" realizują swój scenariusz dalej...

Chciałbym tylko jedno podkreślić!

Obecnie - przypuszczalnie wedle mnie - głównym rozgrywającym nie jest dziś środowisko PO i D. Tuska, ale B. Komorowskiego i jego UD-ckich i WSI-owych być może mocodawców. Uważam, że to chyba właśnie B. Komorowskiemu wyznaczono rolę patrona nowej inicjatywie powstania ugrupowania prawicowego (stąd Giertych u niego na Marszu). Jak niegdyś poprzez L. Wałęsę (słynne odbudowywanie "nóg") kreowano polską scenę polityczną, tak chyba teraz buduje się ją poprzez B. Komorowskiego, gdzie "lewą nogą" jest już jego przyjaciel ze swoim ruchem swojego imienia...

Ten nowy konserwatywno-liberalny ruch polityczny z "rysem" endeckim i republikańskim będzie dążył zapewne do skanalizowania niezadowolenia społecznego i będzie próbował zawłaszczyć tą część polskiej sceny politycznej. Musimy sobie zdawać sprawę, że Polacy są coraz mniej zadowoleni i wybuch społeczny jest raczej nieunikniony. Stąd tworzy się  - z jednej strony - ustawodawstwo ograniczające wolność obywateli i pozwalające na penalizację kuriozalnie rozszerzonej "mowy nienawiści", czyli prewencyjno-ocenną cenzurę, a - z drugiej strony  - próbuje się stworzyć "własną" opozycję sprawującą "opiekę" nad odradzającym się oddolnie patriotyzmem i owym niezadowoleniem społecznym a być może też mającą za cel wykreowanie drugiego Bolka.  

Problemem dla chłopców dalej pozostaje J. Kaczyński i jego PiS, budowane oddolnie środowiska niepodległościowe oraz wolny internet i prawicowa blogosfera.

Stąd też coraz bardziej atakowany będzie PiS i my, blogerzy. Dla nas sytuacja jest skrajnie niekorzystna. Stanowimy łatwy cel i łatwo nas indywidualnie złamać. Więc będziemy punktowani pojedynczo, jak Nicpoń (niestety zrezygnował z blogowania), a przy braku odpowiedniej reakcji prawych forów internetowych... one zostaną zaatakowane w dalszej kolejności.

Pozdrawiam

P.S.

Szkoda, że nie podejmujemy zmasowanej obrony Nicponia. Przy jej braku on nie będzie ostatni i musimy sobie zdawać z tego sprawę...

P.S. 2

Inspiracją tegoż tekstu stała się treść postów blogera Andy-aandy dotyczących ostatniego zawirowania wokół tygodnika Uważam Rze 

(1) Ostatnio o zjawisku "nowego rozdania politycznego" pisałem całkiem niedawno (w odniesieniu do obchodów Święta Niepodległości): Nowe polityczne rozdanie "michnikowszczyzny" i WSI -http://krzysztofjaw.blogspot.com/2012/11/nowe-polityczne-rozdanie.html

(2) Raz tylko (przeszło trzy lata temu) poświęciłem R. Giertychu krytyczny wobec niego tekst: R. GIERTYCH - UPIORNY KAMELEON? http://krzysztofjaw.blogspot.com/2009/07/r-giertych-upiorny-kameleon.html

Zostaw za sobą dobra, miłości i mądrości ślad...

http://krzysztofjaw.blogspot.com/

kjahog@gmail.com

KOMENTARZE

 • PiS nie jest problemem ...
  ... PiS chętnie współpracuje na linii budowania "pseudo" NDcji i widać to wyraźnie po PiSowskich atakach na Młodzież Wszechpolską i ONR właśnie za to, że ogłosili powstanie ruchu społecznego - takiego prawdziwie NDowskiego. PiS ręka w rękę gra z Komorowskim i kasuje prawdziwych NDków a wspomaga ich w tym filosemicka Gazeta Polska i nazwiskami takimi jak Wildstein junior, co to nas będzie Słowian uczyć "właściwego" patriotyzmu. Niesty wygląda coraz bardziej na to, że PiS poprzez masonerie w nim siedzącą jest dawno rozegrany lub co gorsza współpracuje ideologicznie udając tylko opozycję. Ponieważ ostatnio okazało się, że jest nowa siła skupiona wokół Marszu Niepodległości, więc odpalona Brunona K. i skomasowano atak na narodowców. W tej sytuacji Kaczyńskich wchodzi w buty Giertycha. Za rok/dwa może być tak że PiS ręka w rękę z PO będą już publicznie formować szyki przeciw rosnącym w siłę prawdziwym NDkom. Obym się mylił. Mówię to ja - stary Pisowiec (już ex).
 • @Ewidentny Oszust 22:58:47
  Jest wiele możliwych opcji. W moim poście skupiłem się na tzw. rozgrywkach wewnętrznych, ale często też omawiam polską scenę polityczną w szerszej, globalnej skali. Wtedy Polska okazuje się tylko piaskownicą, w której bawią się dzieci nadzorowane przez "dorosłych" w postaci wielkiej finansjery międzynarodowej, gdzie syjo-masoneria odgrywa pierwsze skrzypce...

  W tym szerszym ujęciu może miec Pan rację i - jeżeli tak jest - to czas na Odzyskanie Polski! :)

  Pozdrawiam
 • @Ewidentny Oszust 22:58:47
  A ile psów powiesiłeś na innych zanim stałeś się EX?
 • bierzecie NE w tym udział
  bierzecie NE w tym udział
 • @krzysztofjaw 23:53:47
  "Szkoda, że nie podejmujemy zmasowanej obrony Nicponia. Przy jej braku on nie będzie ostatni i musimy sobie zdawać z tego sprawę..."
  =============

  Starałem się Go zaprosić na NE po tym wszystkim, ma tu zresztą konto, odszedł wiosną 2011, de facto pośrednio podpuściłem do tego też ŁŁ, wszystko na nic, Nicek po prostu odpuścił oficjalnie z troski o dobro swojej rodziny, ale wszyscy mamy rodziny, mamy też odpuścić?

  Nicek pasowałby do niepokornego NE, do niepokornego Ruchu Narodowego, do prasowego tytułu jaki kiedyś wyjdzie z NE i mógłby dalej jechać po bandzie, najwyżej miałby za to sprawy sądowe, stać go na przepraszanie :):):)

  W nowym UważamRze będzie po prostu liberalne towarzystwo i wolnościowe z poglądami jakie tam mają, mieli wcześniej. Zacznie się kopanie PiS z nieoczekiwanej wolnorynkowej, liberalnej, gospodarczej strony i podpowiadanie PO co mają robić (co nierzadko z samego rządu wpłynie jako swego rodzaju przedpremierowy anons, balon próbny) dokręcania śruby Polakom, np komercjalizacji dalszej, cięcia socjalu. Wiadomo jakie poglądy ma JKM - chorzy maja zdychać pod płotem jeżeli ich nie stać na leczenie, tego typu recepty.

  PIS nie ucierpi, już działa WSIECI, cała nowa gazeta dla PiS. Sukces już jest. Mają powód do lamentu, cierpią, przysporzy to wyborców nowych wkurzonych na reżim PO.
 • @Marek Kajdas 00:59:16
  Tak, mamy odpuścić - nie zorganizowani jesteśmy bowiem łatwym celem ataków.
 • A czy prawdziwi Polacy będą mogli pisywać w nowym "URze"? Bo Wrzodak donosi, że tam Rabin Weiss i Wildsztajny pisały?
  Czy coś się zmieni? Czy dla nas, prawych Polaków tym razem zaświeci słoneczko?
 • @Skanderbeg 09:42:41
  Zaiste, układ jest wszechPOtężny!
  Każdy z nas w nim siedzi.
  I Ty, Proszę Pana, także!
  co jasno z tekstu wynika.
 • @Ranger 19:05:42 - o, proszę. Jaka mowa nienawiści.
  Pan bardzo się niegrzecznie wypowiedział. Bardzo mi przykro.
  A moje pytanie jest bardzo zasadne, się obawiam.
 • PiS to post-komuna
  Kaczyńskie (teraz już tylko jeden) są z magdalenkowego rozdania, tylko że się po obrażali na kumpli i zrobili wewnętrzną opozycję.
  PiS tak samo popierał Anschlus do UE, państwową służbę zdrowia, szpionów z SB i WSI nie ujawnili, prywatyzacji i zwrotu majątku nawet nie zaczęli. Z prawicą mają tyle wspólnego co struś z lataniem.
  Prawicowe partie to UPR, KNP, sekowane również przez PiS i dziennikarzy wywalonych z URze. Poza tym panowie tak pisali, że sprzedaż Rzplitej poleciała o prawie 255. W tych czasach to katastrofa. Może gdyby mniej pisali do prywatnych portali, a bardziej przyłożyli się do roboty, do której wynajęli się, to by tak źle nie było.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930   

ULUBIENI AUTORZY

więcej