Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
812 postów 2242 komentarze

krzysztofjaw

krzysztofjaw - Właściwie: Krzysztof Jaworucki. KONSERWATYSTA W IDEI I WARTOŚCIACH ŻYCIOWYCH, KONSERWATYWNY LIBERAŁ W GOSPODARCE. EKONOMISTA I FINANSISTA. PATRON DUCHOWY: BŁ. JERZY POPIEŁUSZKO, AUTORYTET MORALNO-ETYCZNY: ŚW. JAN PAWEŁ II, MENTOR POLITYCZNY: E. B

73 rocznica barbarzyńskiej i haniebnej agresji Sowietów na Polskę!

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

W czasie wojny z sowietami i po niej, w wyniku, agresji, deportacji, przesiedleń zginęło około 2 miliony Polaków..

Jutro kolejna rocznica – już 73 – najbardziej tchórzliwego, barbarzyńskiego i chamskiego ataku na Polskę w całej jej historii. 17 września 1939 r., łamiąc traktaty międzynarodowe, w tym: obowiązujący polsko-sowiecki pakt o nieagresji, Armia Sowiecka wkroczyła na teren Rzeczypospolitej Polskiej, realizując tym samym nazistowsko-komunistyczne ustalenia zawarte w tajnym protokole zawartego 23.08.1939 roku paktu Ribbentrop-Mołotow a właściwie Stalin-Hitler. Ta zbrodnicza i barbarzyńska napaść na broniącą się cały czas Polskę była niczym innym właśnie jak realizacją IV Rozbioru Polski dokonanego przez socjalistycznych, marksistowskich oraz nizistowskich, niemieckich nieprzyjaciół, od zawsze nienawidzących Polski i Polaków.


 

Nie był to atak przypadkowy a jego przygotowania Sowieci rozpoczęli zaraz po swojej klęsce w wojnie z Polską w 1920 roku a nawet wcześniej. Był po prostu realizacją zapowiedzi - wcale nie uważającego się za człowieka rosyjskiego a nawet gardzącego rodowitymi Rosjanami i dowiezionego na rewolucję ze Szwajcarii - W.I. Lenina: "Im silniejszą Polska będzie, tym bardziej nienawidzić jej będą Niemcy, a my potrafimy posługiwać się tą ich niezniszczalną nienawiścią. Przeciwko Polsce możemy zawsze zjednoczyć cały naród rosyjski i nawet sprzymierzyć się z Niemcami".


 

Po wojnie polsko - bolszewickiej z 1920 roku w Moskwie stało się jasne, że sami sowieccy bolszewicy nie są w stanie pokonać Polski i rozszerzyć swojego panowania na całą Europę. Potrzebna im zatem była nowa wielka wojna, której sojusznikiem mogły być jedynie upokorzone - w swoim mniemaniu - Traktatem Wersalskim Niemcy - tak samo nienawidzący Polski i niezgadzający się na jej istnienie jak Sowieci. Oba kraje łączyła wspólna historia i dokonanie rozbiorów Polski, oba kraje w latach 20-tych XX wieku były geopolitycznie alienowane...


 

16 kwietnia 1922 roku komisarz spraw zagranicznych Rosji Gieorgij Cziczerin i minister spraw zagranicznych Niemiec Walther Rathenau podpisali we włoskim Rapallo układ militarno - handlowy. Zmieniał on diametralnie sytuację zarówno Niemiec jak i Rosji. Inicjatorami podpisania owego układu byli Sowieci. Niemniej zarówno dla nich, jak dla Niemców był to układ idealny. Niemcom pozwalał ominąć obostrzenia Traktatu Wersalskiego i swobodnie szkolić oraz zbroić się militarnie na terenach sowieckich, dla Rosjan był niezbędny dla budowy swojego przemysłu zbrojeniowego i swojej gospodarki.


 

Punktem zwrotnym współpracy sowiecko-niemieckiej było objęcie w Niemczech władzy przez socjalistę i szefa Narodowosocjalistycznej Niemieckiej Partii Robotników (NSDAP), Adolfa Hitlera.  Program jego partii  oparty był - podobnie jak komunistów w Rosji Sowieckiej - na ideach K. Marksa i nie miał nic wspólnego z ówczesnym ruchem faszystowskim. Wielu nazistów wywodziło się z szeregów niemieckich komunistów. Sam Hitler uważał się za ucznia Stalina, choć obaj myśleli o sobie jako o wrogach konkurujących między sobą w dążeniu  do identycznego celu, jakim było wojenne opanowanie jak największej ilości narodów Europy a nawet swiata.


 

Kulminacyjnym aktem owej współpracy było podpisanie wspomnianego paktu Ribbentrop-Mołotow. Warto zwrócić uwagę, że inicjatorem jego tajnego protokołu - m.in. likwidującego ostatecznie Polskę - był sam J. Stalin. W. I. Lenin to właśnie jego obwiniał za klęskę z 1920 roku. J. Stalin z tej nienawiści nie chciał nawet, aby Polska istniała jako jedna z republik sowieckich. Dlatego też już w 1938 roku  zlikwidował polską sekcję kominternu (jako przyszłego zalążka komunistycznego rządu w Polsce) a jej członków wymordował. Już wtedy chyba zdecydował, że Polska w żadnej formie nie będzie istniała, nawet jako kolejna republika ZSRR.


 

Zgodnie z zapisami owego paktu CCCP miała graniczyć z Rzeszą na Wiśle. Ten IV Rozbiór Polski  dawał Sowietom ponad połowę naszego kraju, razem z prawobrzeżną częścią Warszawy. Ponadto zapisy paktu dawały Stalinowi: Łotwę, Estonię, Finlandię i część Rumunii. Oczywiście też Niemcy zyskali: Sowieci przekazali im olbrzymią ilość surowców, w tym stali, paliw i zboża, niezbędnymi dla rozwoju niemieckiej armii. Niemcy ponadto przekazali Rosjanom plany swych najlepszych pancerników i czołgów. W myśl postanowień umowy niemieccy doradcy pomagali w sowieckich fabrykach wprowadzać nowe technologie a sami uczyli się od Sowietów, jak wykorzystywać więźniów obozów do pracy. Uzgodniono też ścisłą współpracę NKWD z niemieckim gestapo, zwłaszcza w zwalczaniu polskiego ruchu oporu.


 

Jedną z tragiczniejszych kart naszej historii jest fakt, że treść paktu Ribbentrop-Mołotow  i jego tajnego załącznika znana była aliantom tuż po jego podpisaniu. Nie przekazano go jednak Polsce! Można to oceniać jedynie w kategoriach zdrady Polski dokonanej przez jej sojuszników: Anglię i Francję. Gdyby Polacy znali zapisy tajnego protokołu inaczej wyglądałaby cała kampania wrześniowa i inaczej musielibyśmy zareagować na sowiecką agresję! Inaczej też musieliby zachować się alianci w obliczu żądania przez Polskę pomocy w czasie agresji przez dwa ludobójcze totalitaryzmy. A my czekaliśmy naiwnie na pomoc aliantów w dniu 3 września i później...


 

Mimo tego - po agresji Niemiec - Polska broniła się.  16 września 1939 sytuacja Niemiec była bardziej niż beznadziejna. Brakowało paliwa i pojawiały się problemy logistyczne. Luftwaffe musiała odwołać szereg lotów. Straty w sprzęcie zmotoryzowanym wynosiły połowę stanu. Polskie wojska postępowały według planu defensywnego przygotowanego przed wojną, trwała bitwa nad Bzurą, którą - gdyby nie sowiecka agresja - mogliśmy nawet wygrać i zmienić losy kampanii wrześniowej. A. Hitler wielokrotnie wzywał J. Stalina do wypełnienia ich umowy i ataku na Polskę. Nastąpiła ona 17 września, po zakończeniu w dniu 16 września na wschodzie japońsko-sowieckiej bitwy nad Chałchin – Goł. J. Stalin musiał - zanim zaatakuje Polskę -  mieć pewność, że nie będzie walczył na "dwóch frontach".


 

Należy też  wskazać, że Francja i Anglia zdecydowały 12 września 1939 roku (podczas konferencji w Abbeville) o nie udzieleniu przez nich zbrojnej pomocy  Polsce w walce z Niemcami. Była to ich ostateczna zdrada, o której też wiedział J. Stalin i jego wówczas przyjaciel w walce A. Hitler.  Ci zdrajcy jeszcze okłamali Polskę, że uderzą właśnie 17 września.


 

Pod koniec dnia 16 września do oddziałów sowieckich zgromadzonych w strefie przygranicznej dotarł tajny rozkaz K. Woroszyłowa nr 16634 o treści: "Uderzać o świcie siedemnastego", czyli od samego początku wojny Sowieci byli gotowi do uderzenia...


 

Jakże wtedy pomiędzy 3 a 6 rano Józef Stalin musiał być zadowolony. Czekał tyle dni, bo aż 17 od momentu kiedy jego serdeczny, socjalistyczny przyjaciel Adolf Hitler napadł równie barbarzyńsko na Polskę - tego "koszmarnego bękarta Traktatu Wersalskiego" jak określał to jego przecież ukochany minister Wiaczesław Mołotow (często można tez spotkać łagodniejsze tłumaczenie tegoż cytatu - moim zdaniem łagodzone "na siłę": "poroniony płód traktatu wersalskiego").


 

Łącznie Sowieci skierowali do walki z "Polskimi Panami" prawie - według różnych źródeł - od 0,6 do 1,5 miliona żołnierzy, ponad 6 tys. czołgów i ok. 1800 samolotów. W sumie w starciach z Armią Czerwoną zginęło ok. 2,5 - 3 tys. polskich żołnierzy, a ok. 20 tys. było rannych i zaginionych. Do niewoli sowieckiej dostało się ok. 200 - 250 tys. żołnierzy, w tym ponad 10 - 18 tys. oficerów (dane zróżnicowane: zależnie od źródła i sposobu kwalifikacji). Wielu z tych oficerów i i innych znamienitych Polaków zostało później - w roku 1940 - bestialsko zamordowanych na terenie Rosji Sowieckiej w jednej z największych zbrodni ludobójstwa, tzw: Zbrodni Katyńskiej. Na obchody jej 70 rocznicy leciał w kwietniu 2010 roku do Katynia śp. Lech Kaczyński i wielu patriotów, którzy w dzisiejszych czasach walczyli o polskość i naszą niepodległość. Trudno oprzeć się wrażeniu podobnego celu jaki przyświecał śmierci tych elit... z roku 1940 i 2010...


 

W czasie wojny z sowietami i po niej, w wyniku, agresji, deportacji, przesiedleń zginęło około 2 miliony Polaków...


 

Warto o tej dacie przypominać, bo znów stała się niewygodna... choć stanowi jedną z najważniejszych i najbardziej haniebnych dat w historii stosunków sowiecko-polskich.


 

Jakże teraz możemy żałować, iż nie usłyszymy więcej takich słów:

http://www.youtube.com/watch?v=TZ7_FR-SPBU
 


  Pozdrawiam

P.S.

Źródła informacji, które wykorzystałem i które były inspiracją niniejszego: 

-http://krzysztofjaw.blogspot.com/2011/09/najgorszy-wrog-cham-i-tchorz-zadaje.html,

-http://pl.wikipedia.org/wiki/Agresja_ZSRR_na_Polskę,

-http://www.polskiedzieje.pl/pozostale-artykuly/agresja-zsrr-na-polske-17-wrzesnia-1939-roku.html,

-http://www.1939.pl/bitwy/sowieci/agresja-zsrr-na-polske/index.html,

-http://lju.nowyekran.net/post/27006,17-wrzesnia-1939,

-http://blogmedia24.pl/node/51913

-http://krzysztofjaw.blogspot.com/2010/09/tak-to-juz-koniec-zyjemy-w-polszy-i.html,

-http://www.kresy.pl/kresopedia,historia,ii-wojna-swiatowa?zobacz/agresja-sowiecka-na-polske-17-ix-1939

Zostaw za sobą dobra, miłości i mądrości ślad...

http://krzysztofjaw.blogspot.com/ kjahog@gmail.com

 

KOMENTARZE

 • @lju 16:52:48
  Czytałem zapewne Pana wcześniej. Robię sobie nieraz kopie ważnych tekstów, tych historycznych. Nieraz nie pamiętam nawet skąd czerpałem ową wiedzę :) Rzeczywiście, poniekąd kilka Pana akapitów ze wskazanego tekstu było chyba moją inspiracją. Mam nadzieję, że nie uznał Pan tego za nietakt a mogę tylko podziękować za tak dobry tekst, który zapadł mi w pamięć.

  Rok temu napisałem post, który był dla mnie inspiracją też dzisiejszego: Najgorszy wróg, cham i tchórz zadaje śmiertelny cios w plecy! (http://krzysztofjaw.blogspot.com/2011/09/najgorszy-wrog-cham-i-tchorz-zadaje.html)

  Nie lubię się powtarzać. Robię to w przypadku tekstów właśnie historycznych. Uważam bowiem, że nigdy nie za dużo prawdy o tych smutnych i wciąż fałszowanych dziejach naszej ojczyzny.

  Pozdrawiam

  P.S.
  Dodam jednak do tekstu źródła informacji, z których korzystałem :)
 • @Skanderbeg @lju
  Oczywiście, że Polska przegrywała natarcie niemieckie, do czego przyczynił się m.in chaos mobilizacyjny. Warto jednak zwrócić uwagę na fakt, że na pewno, gdyby Polacy znali ustalenia tajnego protokołu, też pewnie inaczej by się zachowali.

  Wszystko jednak jest "gdybaniem". Fakty są bezsporne: Polska walczyła z Niemcami w wojnie obronnej. W czasie tej wojny została zaatakowana przez drugiego agresora. W wyniku tych dwóch agresji poniosła klęskę wrześniową. Sowieci nie zamierzali w ogóle utworzyć żadnej namiastki państwa polskiego. Zamordowali przeszło 30 tysięcy polskich oficerów i przedstawicieli inteligencji. Zamordowali, wywieźli na Zakaukazie i do obozów pracy na Syberię przeszło 2 mln. polskich obywateli. Chcieli całkowitej eksterminacji Polaków, czego nawet nie chciał Hitler. To są fakty.

  Jak tak retrospekcyjnie oceniam te wydarzenia, to chyba lepiej byłoby zaatakować wspólnie z Niemcami Sowietów... Hitler nie miał powodów do takiej nienawiści do Polski jak psychopatyczny i chory z tej nienawiści Stalin (za 1920 rok).

  Pozdrawiam
 • @lju 18:15:59
  :)
  Ważne żebyśmy prawdę przekazywali...

  Pozdrawiam
 • @krzysztofjaw
  O tej wojnie, o agresji połączonych sił rosyjsko-niemieckich świat nadal mało co wie. To jest nasz problem, bo II wojna bez tego nie jest kompletna i ludzie zachodu nie rozumieją dalszych wydarzeń, zimnej wojny, obecnego zagrożenia ze strony Rosji, która nadal nas nie kocha.

  "Warto jednak zwrócić uwagę na fakt, że na pewno, gdyby Polacy znali ustalenia tajnego protokołu, też pewnie inaczej by się zachowali"

  A czy obecnie znamy wszystko co nas dotyczy? Nie ma rozmów ponad naszymi głowami choćby USA-Rosja, Niemcy-Rosja? I pewnie gdyby to Polacy znali (ja się domyślam), to pewnie inaczej byśmy się zachowywali, a teraz szczytem infantylnego "patriotyzmu" jest popieranie PiS, Kaczyńskiego, Macierewicza.

  Na sojuszników nie można liczyć, tysiąc lat pobieramy te nauki i ciągle to samo... znowu nas zawiodą. To jakieś fatum, czy sprawna robota agentury, usypiaczy ze strony także sojuszników?

  Dlaczego nie broniliśmy się przez sowietami z takim natężeniem jak przez Niemcami? Było na Kresach dość środków do obrony miast, bo w szczerym polu byliśmy bez szans. Były fortyfikacje tu i ówdzie, dlaczego tak mało? Po 1920 zlekceważyliśmy zagrożenie śmiertelnym wrogiem? Dlaczego wywiad nie ustalił zbliżenia niemiecko-radzieckiego? Za dużo tych cudów na przypadek, zatem co, masoni zadziałali, agentury?
 • @lju 22:10:11
  no tu akurat aż takimi pewnikami bym nie operował :-)
  Może jakbyśmy jako Wodza Naczelnego nie mieli Śmigłego - nadającego się do dowodzenia maksymalnie na poziomie pułku a na przykład Kutrzebę kto wie ... kto wie ...

  Myślę, że nie pora i nie czas na definiowanie jedynie słusznych przyczyn klęski we Wrześniu bo było ich wiele .. od zdrady aliantów, przez tchórzostwo własnych generałów po braki w uzbrojeniu panc itd itd

  Faktem jest, że sovieci dokonali majstersztyku dyplomatyczno - propagandowego bo większość świata do dnia dzisiejszego myśli, że wojna zaczęła się w dniu agresji Niemiec na ZSRR.
 • @Skanderbeg 17:45:37 = SOWIECI ZNÓW ATAKUJĄ ! - TYM RAZEM PROPAGANDOWO !!!:))
  Skanderbeg:
  ".....Autoir wykazał się trochę megalomanią. My nie mieliśmy żadnej
  porządnej koncepcji obronyNiemcy nas miażdżyły. Sowieci weszli niemal
  na gotowe......"
  ===============================================

  Jak widać sowieci znów atakują ! tym razem zmasowanie propagandowo !!!
 • Wspaniale przypomnienie
  Dziekuje 5*
  W mediach rzadowych nic,cisza na ten temat.
  Pozdrawiam.
 • @Marek Kajdas 21:49:00
  "Na sojuszników nie można liczyć, tysiąc lat pobieramy nauki i ciągle to samo..."Przyszłość to sojusz z islamskimi państwami, ale dopiero wtedy kiedy Polska odzyska niepodległość i będzie mogła podejmować suwerenne decyzje. 74 lata trzeba było czekać na upadek ZSRR, obecnie mamy 73 rocznicę najazdu na Polskę bolszewików Stalina. Myślę, że przyszły rok 74 będzie przełomem historycznym i faktem politycznym, który może odmienić naszą sytuację w Europie i w polityce i nasze miejsce w świecie odzyskamy, jestem o tym przekonany.
 • @wszyscy
  Tak jeszcze gwoli dopowiedzenia i uwypuklenia:

  1) Trzeba sobie jasno uzmysłowić, że II Wojną Światową wywołały wspólnie: Niemcy i Rosja. Dopiero podpisanie paktu Ribbentrop-Mołotow, w którym uzgodniono szczegóły ataku dały "zielone światło" Hitlerowi do ataku. Wiedział, że jednocześnie do wojny włączy się Rosja Sowiecka, która stała się jego sojusznikiem i pospołu agresorem. Jeszcze raz: wojnę wywołały wspólnie: Niemcy i Rosja - i to jest fakt historyczny!,

  2) Podobnie sobie trzeba jasno uzmysłowić, że tak naprawdę to właśnie J. Stalin dążył najbardziej do wojny światowej w Europie i najazdu na Polskę, i... rozlewu komunizmu. Już w 1938 roku zmobilizował on swoje siły, aby w momencie kiedy Czechosłowacja stawiłaby zbrojny opór Niemcom - oczywiście pod obłudnym pretekstem pomocy - planował zaatakować Polskę,

  3) Tak naprawdę to pakt Ribbentrop-Mołotow był niejako sprytnym sprowokowaniem Hitlera do wojny. Przez cały czas do 1941 roku J. Stalin liczył na to, ze Niemcy się wykrwawią na frontach zachodnich a on - znów w imię "pomocy" - wejdzie do Europy i weźmie w "opiekę" europejskie kraje. Cały czas przygotowywał się do wojny z Niemcami. Hitler o tym wiedział i - z jego perspektywy - uderzenie na ZSRR było konieczne i wyprzedzające,

  4) I jeszcze jedno - wynikłe z dyskusji z komentatorami - nazizm był marksistowskim narodowym socjalizmem ukierunkowanym na naród niemiecki i jego ekspansję europejską. Komunizm był i jest marksistowskim beznarodowym socjalizmem nakierowanym na ekspansję ponadnarodową, którego twórcami i bezpośrednimi wykonawcami byli w zdecydowanej większości komunistyczni syjoniści. Jak wspomniałem w tekście sam W.I. Lenin gardził Rosjanami, w rozmowach prywatnych ze swoimi krajanami uważał je za bydło. K. Marks też etnicznie był Żydem, jak większość komunistycznej, sowieckiej wierchuszki i kierownictwa NKWD.

  To tyle uzupełnienia...
 • @Zbigniew-Grzymski 03:13:09
  Nie zdawałem sobie sprawy, że mam do czynienia z niedouczonym „plitykierem” Zbigniewem-Grzymskim, który wciąż jest nieświadomy faktu, że Komunizm to żydowski wynalazek i organizowany w ZSRR od samego początku przez Żydow. To, że zamieszkiwali oni w Rosji nie znaczy, że byli Rosjanami. Żydzi nigdy się nie asymilują i jak wiadomo, ci tzw. „Rosjanie” urzędują obecnie w USA. Czy to znaczy ze są teraz „Amerykanami”? A Żydzi okupujący Palestynę to Palestyńczycy? A Żydzi w aparcie rządu sowieckiego to „stalinowcy”? Wg Ciebie, Josef Goldberg „Różański” to wybitny Polak!
  Carska Rosja to byli Biali, a nie Czerwoni. Doucz się dzieciaku.

  Jak Rosjanie, zadałeś mi „bandycki nóż w plecy” i za nazwanie mnie „ruskim agentem”, symbolicznie Ciebie policzkuję i wzywam na pojedynek.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930    

ULUBIENI AUTORZY

więcej