Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
787 postów 2193 komentarze

krzysztofjaw

krzysztofjaw - Właściwie: Krzysztof Jaworucki. KONSERWATYSTA W IDEI I WARTOŚCIACH ŻYCIOWYCH, KONSERWATYWNY LIBERAŁ W GOSPODARCE. EKONOMISTA I FINANSISTA. PATRON DUCHOWY: BŁ. JERZY POPIEŁUSZKO, AUTORYTET MORALNO-ETYCZNY: ŚW. JAN PAWEŁ II, MENTOR POLITYCZNY: E. B

Utrata przez Polskę PKO BP w cieniu taśm i "walki" o ZA w Tarnowie...

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

A my zajmujemy się treścią "taśm Serafina", gdy rząd D. Tuska tak naprawdę pozbywa się największego polskiego banku... Tragiczne...

 Wyprzedaż  przez - dla mnie - zdradziecki rząd D. Tuska resztek majątku narodowego trwa w najlepsze.
 

W cieniu "taśm Serafina" i niby walki o Zakłady Azotowe w Tarnowie, niby polski rząd sprzedając 7,2% akcji PKO BP za przeszło 3 mld zł pozbył się kontrolnego nadzoru właścicielskiego nad największym polskim bankiem. Do dzisiaj bowiem Skarb Państwa posiadał 40,99 % akcji a kontrolowany przez niego Bank Gospodarstwa Krajowego 10,25%. Dawało to przewagę w kapitale akcyjnym, który wynosił ogólnie dla SP  51,24%.
 

Po sprzedaży wynosi już jedynie 44,04%, czyli poniżej progu 50% dającego możliwość kontroli nad bankiem.  Długookresowo jest to de facto utrata przez Polskę tego największego banku na rzecz zapewne międzynarodowych instytucji finansowych.

I niech nikogo nie zwiedzie zmieniony ponad rok temu zapis statutowy, który ma niby gwarantować SP w dalszym ciągu nadzór korporacyjny nad bankiem. Strategicznie jest to zapis bardzo łatwo zmienialny a w biznesie liczy się tak naprawdę zawsze jedynie przewaga w kapitale  akcyjnym...
 

Dziś PKO Bank Polski jest największym i jednym z najstarszych banków w Polsce, który zatrudnia przeszło 27 tys. pracowników oraz dysponuje największą siecią sprzedaży w Polsce. Składa się na nią ponad 1100 oddziałów oraz ponad 1200 agencji. Bank PKO BP prowadzi ponad 6 mln rachunków osobistych, a liczba wydawanych kart bankowych przekroczyła 7 mln.
 

Pozbycia się kontroli nad nim przeciwny był ś.p. S. Skrzypek, który zginął w niemal pewnym już dzisiaj zamachu w Smoleńsku...
 

A my zajmujemy się treścią "taśm Serafina" (nagranymi w styczniu 2012 a opublikowanymi w trybie nagłym po pół roku)  wzmocnionymi propagandowo  niby "walką" o ZA w Tarnowie... teraz, gdy rząd D. Tuska tak naprawdę pozbywa się największego polskiego  banku... Tragiczne...
 

Zostaw za sobą dobra, miłości i mądrości ślad...

http://krzysztofjaw.blogspot.com/

kjahog@gmail.com

 

KOMENTARZE

 • I co
  i co w związku z tym możemy zrobić?
  GÓWNO
 • @zwyczajnie normalny 21:14:20
  mamy za to ELEWARR. I nie sprzedamy go nigdy - wszak to srebro rodowe jest.
 • @LosHelios 21:13:01
  a gdyby były w Polsce instrumenty nadzoru obywatelskiego, mogli byśmy np: odwołać rząd.

  Czujecie różnicę?
 • Ten post powinien być na głównych stronach,wszędzie.
  "5".
 • @zwyczajnie normalny 21:14:20
  Tak naprawdę PKO BP był jednym z ostatnich. Skarb Państwa kontroluje jeszcze Bank Gospodarstwa Krajowego, ale nie jest to bank sensu largo (w szerokim zakresie) detaliczny. Jeszcze jest Bank Pocztowy, w którym Poczta Polska ma 75% udziałów (-1 akcja), ale właśnie PKOBP ma 25% (+ jedna akcja). Z dużych graczy to chyba wszystko. Nie wliczam SKOK-ów, które są sensu stricto poza sferą typowej bankowości.

  Smutne, tym bardziej, że podobno PKOBP przymierza się do przejęcia Banku Pocztowego...

  krzysztofjaw
 • @LosHelios 21:25:34
  a gdyby były w Polsce instrumenty nadzoru obywatelskiego, mogli byśmy np: odwołać rząd.

  >> przydałoby się.
 • @Bibrus 21:37:21
  A w TV i w mediach mainstreamowych cisza... zaskakująca cisza... Naprawdę żyjemy w jakims matriksie...
  Pozdrawiam
 • @Nathanel 22:08:35
  Oczywiście, że sprawa może "przykrywać" wiele działań zarówno rządu, jak i Palikota i WSI.

  Dopiero teraz przeczytałem Twój tekst. Jest w nim wiele racji. Już Pali... zapowiedział wniosek o dymisję całego rządu. Tych den "taśm" jest wiele. Być może jest to po prostu atak proprezydenckiego RPP (WSI) na miejsce w koalicji za PSL a może atak na przedterminowe wybory i dzięki cudom nad urnami przejęcie władzy?

  Jednego jestem pewien. Dziś rozgrywającym są siły WSI i... gdybym był ich współpracownikiem to wykonywałbym takie polecenia, które w działaniu mogłyby być identyczne z działaniami JKM... ale nie jestem ani z WSI, ani JKM-em... :)

  Pozdrawiam

  P.S.
  Teraz rząd zapewne zaproponuje reformę KRUS-u...
 • Ale jaja...
  Troszke tego nie rozumiem. Dwa dni temu przegladalem "Gowniane gazety" (zawsze to robie) i tam jak wól o tym pisano nie obijajac
  w bawelne a przeklenstw we wpisach bylo bez liku. Nawet "oni" publicznie
  to oglosili a wy udajecie ze tego nie wiedzieliscie? No to przepraszam ale sie was pytam czy wszyscy z opozycji to tacy kiepscy amatorzy, czy tylko
  na NE grupka krzykaczy sie zebrala? Przeciez wam w nocy lozko podwedza a i tak nie zauwazycie.
 • O la boga, jakie my poszkodowane i bezradne,
  i nigdy nic nie można było i nigdy nic nie da się zrobić...

  Wiendz dalej módlma się, słuchajma ksiundzów, jim płaćma i wszystko dawajma i zawierzajma i czekajma na jynterwencję Najwyższego!!! Łamen.
  _______________________
  http://www.racjonalnyrzad.pl/
 • @Stara Baba 22:37:24
  Oczywiście, że o planach tej sprzedaży było mówione wcześniej, ale to dzisiaj jej dokonano i jest cisza przykryta taśmami i Tarnowem (w mniejszym stopniu).
  Sądzę, że po przykryciem afery tasmowej podjęte zostały i bedą rózne działania rządu... tak bokiem i cichcem... A może i PSL zastąpione zostanie RPP+SLD?

  Pozdrawiam
 • @Redaktor1966 22:40:09
  Pępek ci się nie rozwiązał przy tych pierdach? Z wysiłku?
 • Wreszciek mondre Polaki siem łodezwaly i wskazali ratunek dla Polski!
  Weźta przykład z prafdziwych Polaków (np.: Zeby krzyży byli wszendziek! Co by Łojca Świnetego dać na prezydenta! Tylko krucjata różańcowa moze nas łuratować! Itd. - Do dzieła w jimię Chrystusa zbawiciela, Króla Polski!)...
 • Na koniec
  DEMOKRACJA; GŁOS WIĘKSZOŚCI; WYNIKI GŁOSOWANIA...:
  - czy powietrze, wody, gleby powinny być życiodajne? – NIE!!
  - czy powinniśmy dbać o przyszłe losy istnień na Ziemi? – NIE!!
  - czy ludzie powinni być inteligentni, zdrowi, urodziwi, normalni, dobrzy? – NIE!!
  - czy powinniśmy doskonalić nasz gatunek, w tym zapobiegając m.in. w ten sposób pierwotnym przyczynom destrukcji? – NIE!!
  - czy decyzje powinni podejmować wyłącznie ludzie zdolni do całościowego myślenia, analizowania, wnioskowania, dalekowzroczni, rzeczywiście etyczni, a więc racjonalni? – NIE!!
  - czy powinno być normalnie, dobrze? – NIE!!

  A zatem w IMIĘ GŁOSU PRZEOGROMNEJ WIĘKSZOŚCI dalej do władzy dochodzić będą destruktorzy (psychopaci i ich pomocnicy: debile) i będziemy kontynuować wszechstronnie: szkodzenie, niszczenie, degenerację, regres, destrukcję, zagładę, w tym samozagładę i nazywać to na odwrót, czyli: pomaganiem, ratowaniem, postępowaniem jedynie słusznym, moralnym, humanitarnym, etycznym, dobrym, i głosić, że demokracja jest najlepszym, jedynie słusznym rozwiązaniem, i że nie ma innego!!
  ------------------------------------------------
  TO TYLKO... REALIZACJA UTOPII (skrót)
  http://www.racjonalnyrzad.pl/forum/viewtopic.php?f=5&t=12

  ___________________________________________

  Czas podziękować za pogrążające trucizny, utopie!!!:
  - społeczne, polityczne, ekonomiczne, gospodarcze,
  - medialne,
  - religijne.

  Życie na Ziemi,, w tym ludzkość może uratować jedynie racjonalne postępowanie (aktualizacje nastąpią: 08.2012 r.):

  RACJONALNE MYŚLI, ANALIZY, WNIOSKI (kompentium mojego pisma www.wolnyswiat.pl )(cz. 1)
  http://www.wolnyswiat.pl/11h5.html

  RACJONALNE MYŚLI, ANALIZY, WNIOSKI (kompentium mojego pisma www.wolnyswiat.pl )(cz. 2)
  http://www.wolnyswiat.pl/11ah5.html

  ------------------

  Musimy osiągnąć normalność na świecie (nie ma innej alternatywy/nie ma większego obowiązku dla świadomych istot. Nie ma innego celu dla mojego istnienia)!!!
  System polityczny będzie skuteczny jedynie wtedy, gdy nie będzie się opierał na wierze w niego, a tylko na skutecznych rozwiązaniach (więc jeśli ktoś w wywodach zawiera komunikaty w rodzaju: „Wierzę w demokrację, w ludzi... Dzięki wierze w Boga...”, to można sobie darować dalszy ciąg...).
  System, w którym podejmuje się decyzje niepodważalne: logiczne, dogłębnie, a więc rzeczywiście, etyczne, czyli także dalekowzroczne, a więc po całościowej analizie, takim wnioskowaniu, tego wykazaniu jest NIEPODWAŻALNY!
  [Oczywiście wniosek ten nie opiera się na wierze w ten system, w jakiś ludzi, tylko na jego logicznie wykazanych efektach, w tym odpowiednich działań odpowiednich ludzi, co jest obwarowane spełnieniem odpowiednich warunków (...).]

  Na czym polega realizowanie założeń racjonalnego ustroju/co to jest konstruktywna dyktatura (czyli przeciwieństwo obecnej: destrukcyjnej - opierającej się na rządach finansistów, bankierów, fabrykantów, kooperujących z nimi polityków, w tym z pomocą przekupionych, podporządkowanych, opanowanych przez nich mediów; niszczycielskich, pogrążających, wszechstronnych destruktorów).
  W skrócie:
  - otóż w takim systemie decydują wyłącznie - merytorycznie niepodważone - racjonalne argumenty, które może przedstawić nawet jedna i to dowolna osoba, a nie głosowanie;
  - nie wolno szkodzić, niszczyć, degenerować, pogrążać przyrody, środowiska, zasobów, ludzi, w tym przyszłych pokoleń, realizować utopii, a wręcz przeciwnie - wolno dokonywać wyłącznie pozytywnych inwestycji, a więc trzeba postępować, działać JEDYNIE konstruktywnie, czyli osiągać pozytywne cele, w tym, wszechstronnie, doskonalić nasz gatunek, a więc sytuacja na Ziemi ma być, wszechstronnie, coraz lepsza!

  -------------------------------------
  http://www.racjonalnyrzad.pl/
 • @autor
  No cóż

  Jeśli państwo nie ma kasy, to może:

  1. Zapożyczać się u zachodnich bankierów (jak śpiewał kiedyś Rosiewicz na melodię "Graj cyganie, graj"). Co państwo robi.

  2. Jeszcze bardziej drenować kieszenie tubylców (ale z tym coraz gorzej, bo musieli by zacząć i sobie drenować). Chociaż z tego co się dzieje, to widać, że chyba tego początek. Drenaż na różne sposoby.

  Co nas niebawem czeka.
  Wszak za "EuroSzaleństwo" trzeba będzie tak, czy siak zapłacić.

  3. Dodrukować trochę. Co też robi i zrobi.

  4. Ograniczyć trochę etatyzm. Czego nie zrobi, dlatego, że urzędnik to (parafrazując i naginając z lekka klasyka) "socjalista, czy faszysta, żyje z gówna jak ta glista".

  5. Pouśmiercać starych (powoli, tak by się nie zorientowali). Zgodnie ze starym sloganem "Emeryci - popierajcie partię czynem...." - dalej każdy końcówkę zna. Co też nasze państwo dosyć skutecznie wdraża ostatnio w czyn.

  Jeśli wszystkie te środki nie wystarczą, to co może bidne zrobić?

  Pozostało tylko jedno.

  Sprzedać co się da. I tu nie miałbym nic przeciwko. Tylko że zostanie sprzedane bez sensu (jak prawie wszystko).

  PKO, lasy, łupki - byle jeszcze z rok porządzić.

  A potem, to po nas niechby i potop.

  PS. I tym optymistycznym akcentem komentarz zakończę i idę spać.

  Pozdrawiając wszystkich - i pesymistów i optymistów i realistów i nawet "nie wiadomo kogo, czyli zwolenników gospodarki rynkowej".

  Bo przez wrodzoną grzeczność nie chciałem napisać "kandydatów na złodziei".
 • to zle?
  ze sprzedaja to dobrze byle z licytacji
  czym mniej panstwowych firm tym lepiej
  a co ty przecietny czlowieku masz z tego ze jest polski bank? nic
  powinni wszystko w pizdziec sprzedac a pieniadze dac na fundusz emerytalny
 • NIE MA POLSKI NIE MA NARODU POLSKIEGO PO CO WIĘC KOMU POLSKI WIELKI BANK ?:)))))))))
  krzysztofjaw:
  "Utrata przez Polskę PKO BP
  w cieniu taśm i "walki" o ZA w Tarnowie...
  ..................
  .......W cieniu "taśm Serafina" i niby walki o Zakłady Azotowe w Tarnowie,
  niby polski rząd sprzedając 7,2% akcji PKO BP za przeszło 3 mld zł pozbył się
  kontrolnego nadzoru właścicielskiego nad największym polskim bankiem........."
  ================================================

  Nie ma już Narodu Polskiego - zamiast niego jest 32 % pro-Polszewickiej

  sfołczy :)) + 50 % barachła i rogacizny :)) co olewa wybory - nie ma

  polskiego rządu - to po co komu wielki Polski Bank ??? :))))

  jest przecież od groma dojcze banków, komerc banków, rajfajzen banków

  szwajcer banków i innych chłamów więc o co wam biega ????:)))))

  zresztą po co bezrobotnemu polactwu banki ???

  a ci rozsądni Polacy co wyjeżdżają na wyspy brytyjskie olewając

  kondomijny POlaczkoland Matoła i Bula, trzymają forsę w brytyjskich

  bankach !:))))
 • Masakra
  Szkoda komentować !!
  To już jest rozbój w biały dzień, przy akompaniamencie roześmianej i pełnej PR-u twarzy Tuska .....
 • @moher 03:01:02
  Jakiś czas temu byłem w banku ze śliwką w logo. Potrzebowałem przelać pieniądze z jednego konta na drugie konto w tym banku. Do tej pory żaluję, że nie wziąlem od nich tych elaboratów, którymi mnie uraczyli przy przelewaniu pieniędzy z jednego konta na drugie konto.
  Czas przelewania pieniędzy określili na cztery dni. I tak się stało.
 • @all
  http://www.youtube.com/watch?v=6RAJ53gZ03g
 • Cała polityka służy do wytwarzania "cienia"
  .
  Oraz wypełnia rozkazy mocodawców, tworzy pozory demokracji.

  W końcu trzeba wyłączyć się z medialnego nurtu widzenia polityki i przyjrzeć się jej ze znacznie dalszej perspektywy, kontynentalnej, globalnej.
  Widać wtedy wprowadzane zmiany, w których poszczególne państwa działają jak kółka jednej maszyny.
 • @wszyscy
  Witam

  Proces przejmowania PKOBP przez obcy kapitał jest długotrwały. Już w czerwcu 2009 roku w swoim poście: Komu zależy na utracie przez Polskę PKOBP pisałem:
  (http://krzysztofjaw.blogspot.com/2009/06/komu-zalezy-na-utracie-przez-polske-pko.html)

  "... PKO BP przestanie być polskim bankiem państwowym (Skarb Państwa - może - utracić swoją przewagę w akcjonariacie banku!). A to już wolna droga do skupowania akcji przez wielkie instytucje finansowe i powolnego przejęcia banku! I to w czasie kryzysu, gdy akcje są relatywnie tanie. Zanosi się na operację prawie, że identyczną jak w przypadku PKO SA, które zostało przejęte przez włoski Unicredit. A Unicredit był jednym z głównych dostarczycieli na polski rynek toksycznych, asymetrycznych opcji walutowych (na opcjach polska włączjąc w to utracone zyski i bankructwa może stracić sumarycznie około 200 mld. złotych?).

  Czyżby głównym pomysłodawcą i doradcą dla JE D. Tuska był jego przyjaciel, Prezes Zarządu PKO SA, Pan Jan Krzysztof Bielecki - Izaak Blumenfeld (szara o ile nie czarna eminencja polskiego systemu bankowego i polskiego naroddu - typowany również tu i ówdzie na nowego premiera RP!!! - zgroza)? Ponadto nie od dziś wiadomo, że dla PKO SA PKO BP jest największym konkurentem.

  Niełatwo sie domyślić, że PKO BP stanowi najbardziej obecnie łakomy kąsek dla największych światowych instytucji finansowych oraz globalnych banków inwestycyjnych!..."

  ---------------

  Sądzę, że rola Jana Krzysztofa Bieleckiego jest dalej koszmarna dla Polski.

  Warto przy tym zauważyć, że PKOBP wydało ogromne kwoty na zmianę wizerunku i systemu identyfikacji wizualnej banku. Zmiana logo, kampania promocyjna z jakimś komikiem, itd... To wszystko z pieniędzy banku a teraz pozbylismy się nad nim kontroli.

  Tylko teraz czekać na wezwanie do skupu akcji PKO BP przez jakąś dużą instytucję finansową...

  Pozdrawiam

  krzysztofjaw
 • @nonscolar 00:03:40
  No. Czytając tę uwagę - jestem zadziwiony; co się z Panem dzieje?
  Chory Pan jest , czy co?

  Takiej treści nigdy bym się u Pana nie spodziewał.
  Jak Pan takie uwagi pisze, to co ja mam do roboty?
 • Masakra...
  http://www.wykop.pl/link/1208097/utrata-przez-polske-pko-bp-w-cieniu-tasm-i-walki-o-za-w-tarnowie/
 • Tuskowy już PKO BP gwarwantował 2 miliardowy kredyt jednej ze spólek Solowowa na zakup Zakladów Azotowych Puławy
  jakoby w celu umożliwienia Solowowowi odmowy sprzedaży Zakladów w Tarnowie spółce oligarchy putinowsko chodorkowskiego Moshe Kantora prezesa Europejskiego Kongresu Żydów i filantropa fundacji prezesa Kwaśniewskiego ze Stolcmana. Tusk i jego minister skarbu wiedzą, że spółki Sołowowa łącznie zadłużone są na 4.2 miliarda i kredyt PKO BP a nawet Zaklady Pulawy (razem z Policami) wcześniej trafią do Kantora niż zapewnia spłatę długów Sołowowa.
 • zamiast pier....ć, przenieść kasę do tego ułomnego SKOKU
  i zagraniczni banksterzy zostaną z niczym
 • POLSKIM BANKIEM SĄ TERAZ POLSKIE SKOKI !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  interesariusz z PL:
  "zamiast pier....ć, przenieść kasę do tego ułomnego SKOKU
  i zagraniczni banksterzy zostaną z niczym"
  =======================================

  Słusznie !!!!

  Wszyscy prawdziwi Polacy (ta szlachetna mniejszość w tym

  esbecko-wykształciuchowym morzu spauperyzowanym

  przez pro-ruską żydokomunę i wermahtowo-sowiecki reżim Matoła

  i Bula) powinni natychmiast przenieść swoje konta i gotówkę

  do POLSKICH SKOKÓW !!!!!!!!,

  które poprzez wzrost (generujący jakosć) staną się OGÓLNOPOLSKIM

  SYSTEMEM BANKOWYM uniezależniającym Polskę i Polaków

  od zagranicznego banksterstwa !!!!!!
 • @Zbigniew-Grzymski @interesariusz z PL
  Popieram ideę przeniesienia obsługi własnych i firmowych finansów do SKOK-ów. Licze się jednak z tym, że w dalszym ciągu rząd i banksterzy będą chcieli stłamsić SKOK-i, ale im nas będzie więcej i SKOK-i będą miały więcej pieniędzy, tym trudniej będzie można je atakować. Więc do SKOK-ów!!!
  Pozdrawiam
 • @ALL
  Mądrzy ludzie już dawno przesnieśli kasę od SKOK. Patrz: ja. Spokój, bezpieczeństwo. Czeka nas krok DRUGI: powołanie POLSKIEGO BANKU INWESTYCYJNEGO. Ale najpierw trzeba zmienić: prawo bankowe, ograniczyć biurokrację państwową i samorządową O 90%!!!!! Już się nakradli, więc mogą odejść na "załużony odpoczynek". "Wydanie" PKO BP było do przewidzenia: TE rządy zajmują się WYŁĄCZNIE niszczeniem gospodarki, kultury. Sztuki nie mogą zniszczyć, bo to zrobili Niemcy z Ruskimi bolszewikami. No, jeszcze Ossolineum dobijają. Przechodzimy do XIX : państwo równoległe. POLSKA ZWYCIĘŻY!!! Ale koszty ludzkie rzekomego obalenia komunizmu w 1989 r. są naprawdę potworne.
 • @cezar 00:23:16
  ślepy i głupi niczego nie zauważy że właściciel tejże instytucji swe zyski przeniesie do kraju macierzystego i będzie mniej pieniędzy w Polskim budżecie na przykład na edukację czy ochronę zdrowia
 • @wszyscy
  Okazało się, że MS sprzedało większy pakiet.

  Ministerstwo poinformowało, że po przeprowadzeniu transakcji resort jest bezpośrednio właścicielem pakietu 33,39 proc. akcji PKO BP, co dodając do tego 10,25% będących w posiadaniu BGK daje 43,64%.

  Ponadto: "Ministerstwo Skarbu Państwa oraz Bank Gospodarstwa Krajowego zobowiązały się do niesprzedawania akcji PKO BP w ciągu 180 dni - poinformował wieczorem resort skarbu w komunikacie"..., czyli po 180 dniach pozbędzie sie reszty, np. do zapowiadanych tylko 25%?
 • Aaa, to wszystko jasne!
  Zamach w Smoleńsku zorganizowała PO, żeby się pozbyć Skrzypka i sprzedać ten cudowny, nasz, polski bank! Wreszcie mamy jakiś motyw.

  A naprawdę taki ten bank mój jak i każdy inny...

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

ULUBIENI AUTORZY

więcej