Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
895 postów 2440 komentarzy

krzysztofjaw

krzysztofjaw - Właściwie: Krzysztof Jaworucki. KONSERWATYSTA W IDEI I WARTOŚCIACH ŻYCIOWYCH, KONSERWATYWNY LIBERAŁ W GOSPODARCE. EKONOMISTA I FINANSISTA. PATRON DUCHOWY: BŁ. JERZY POPIEŁUSZKO, AUTORYTET MORALNO-ETYCZNY: ŚW. JAN PAWEŁ II, MENTOR POLITYCZNY: E. B

Smutnie wygląda nasza przyszłość...

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Aby przywrócić żywotność i urodzajność zachwaszczonej ziemi, należy wpierw usunąć chwasty... niezależnie jak długo rosły i jak są ogromne.

 

Krzysztof Ligęza w jednym ze swoich komentarzy, dotyczącym kłamstw D. Tuska w czasie jego prokuratorskiego  przesłuchania, napisał: ""Ponieważ po 1989 roku nie zrobiliśmy tego, co konieczne, teraz otrzymujemy to, co oczywiste. Postawa Donalda Tuska i jego wybory (symbolicznie, symbolicznie) to tylko egzemplifikacja procesu pt. "Aksjologia zawsze upomina się o swoje"".
 

Rzeczywiście... Nie powinniśmy się w ogóle dziwić obecnej degrengoladzie etyczno-moralnej tzw. elit PRL-bis. Nie ma skutków bez przyczyn. Dzisiejszy stan naszego państwa jest właśnie taki, ponieważ oparte jest ono na szumowinach ludzkich nie zdekopmunizowanych i nie zlustrowanych zaraz na początku przemian. To zaniechanie jest grzechem pierworodnym III RP, ale jakże miało być inaczej, skoro przełom 1989 tworzyli ludzie dawnego systemu komunistycznego i ich TW?

Historia uczy, że nie ma czegoś takiego jak: "Rewolucja bez rewolucji". Ustrój totalitarny można skutecznie obalić jedynie odsuwając na stałe jego beneficjentów od wpływu na rządy post-totalitarne. Inaczej te same jednostki i ich grupy będą zawsze dążyły do odbudowania swojego stanu posiadania sprzed rewolucji i niemal zawsze im się ten proceder powiedzie. Wiedziano o tym w dawnej Czechosłowacji, wiedziano w Niemczech, gdzie hydrze ścięto głowę od razu i do dziś nie pozwolono jej odrosnąć... Tego nie zrobiono w Polsce i mamy, to co mamy...
 

Szukając jeszcze przyczyn dzisiejszego stanu Polski można się cofnąć do 1940 roku i ludobójstwa w Katyniu, zabójczej dla Powstania Warszawskiego bierności Armii Sowieckiej oraz wymordowaniu "Polski mądrej i tej walczącej" w latach 1944-1953. Zbudowaliśmy PRL na wymordowaniu patriotycznej elity państwa polskiego i oparliśmy ją na etyczno-moralnych kanaliach bez żadnego gruntownego wykształcenia, patriotycznej postawy i poczucia honoru... I cały PRL i dziś to... potomkowie tych prymitywów etyczno-intelektualnych.
 

I naprawdę. Nie ma co się dziwić obecnemu stanowi umysłów i wyznawanej hierarchii wartości obecnie nami rządzących? No bo przecież pustak nic nie może urodzić jeno też pustkę, prymitywizm intelektualny też rodzi podobny prymitywizm lub jeszcze gorszy, również określony i determinujący ów prymitywizm system wartości reprezentowany przez całą niemal klasę polityczną PRL-bis, a szczególnie PO i D. Tuska z ferajną... rodzi jeszcze gorsze pod tym względem etyczno-moralne szumowiny.
 

Cóż nam pozostaje?
 

Aby przywrócić żywotność i urodzajność zachwaszczonej ziemi, należy wpierw usunąć chwasty... niezależnie jak długo rosły i jak są ogromne. Później należy zaorać pole i użyźnić ziemię. Tylko wtedy można siać i sadzić oraz oczekiwać zdrowych i wartościowych plonów. W Polsce trzeba zacząć - mimo upływu lat - od usunięcia starych chwastów i ich młodszych latorośli... usunięcia - jak to w polityce - politycznego i demokratycznego.
 

Obawiam się jednak, że już jest za późno niestety. Przecież Ci ludzie (stare chwasty) już powoli odchodzą, ale wcześniej zdążyli urządzić PRL-bis dla swoich młodych i przyjaciół... W polskim ogrodzie nie widać już niestety niczego poza wstrętnymi badylami i zielskiem wysysającym naszą Ojczyznę z życiodajnych soków.  To jak siatka mafijnej ośmiornicy zaciskająca chyba już pętlę na Polskę na zawsze!
 

Smutne...
 

Pozostaje jedynie modlitwa i nadzieja na przebudzenie narodu...

 

Zostaw za sobą dobra, miłości i mądrości ślad...

http://krzysztofjaw.blogspot.com/ kjahog@gmail.com

KOMENTARZE

 • Trzeba wprowadzić bezpośrednią demokrację w Polsce- bez pośredników - chwastów
  Powstaje w Polsce partia demokracji bezpośredniej

  Z programu partii
  "a) wprowadzenie w Rzeczpospolitej Polskiej referendum na kształt szwajcarskiego (wniosek obywateli o referendum wiążący dla Sejmu),
  b) uproszczenie wymogów obywatelskiej inicjatywy ustawodawczej (krótszy termin zbierania podpisów, specjalny tryb rozpatrywania projektów obywatelskich),
  c) możliwość odwołania polityka w trakcie kadencji poprzez referendum w jego okręgu wyborczym (recall),
  d) możliwość uchylenia przepisów prawa przez obywateli poprzez weto ludowe;"
 • nie jest tak żle...bolszewickie pomioty
  są już na ostatnim etapie swego pobytu w NASZYM kraju ..to już widać ,słychać i czuć..ich już nikt nie popiera ani z KREMLA ani z BERLINA to jest tylko ich wymysł aby mieć choc w ten sposób virtualnego pomocnika którym mozna straszyć przeciwnika...ze niby za nimi stoi RUSKI NIEDZWIEDZ albo frau MERKEL ...nic bardziej fałszywego...ich wystarczy juz tylko trochę popchnąć,te wszystkie słupki sondażowe poparcia to są tylko virtualne i przekładane na ludzka wyobraznię ..to tylko czysta socjotechnika..
 • Jako Naród nie macie NIC na swe usprawiedliwienie!
  Dlaczego Wybieracie do swych władz" Ludzi z Nikąd".Kazdy z Was jesli bierze do domu bezdomnego psa to sprawdza czy nie ma pcheł i czy nie śmierdzi mu z pyska.
  Polacy - wybieracie i powierzacie swą Ojcowiznę - Ojczyznę Szalbierzom i Oszustom, Hohsztaplerom i Agentom obcych Mocarstw bez Żadnego zastanowienia.....
  Zasłaniacie się Matką Boską i polecacie wznosić Modlitwy ku opiece Boskiej?
  Bóg Wam nie pomoże bo Łajdakom za karę Rozum Odbiera.
  Więc "wyrywajcie" chwasty i módlcie się byście z nich nie musieli strawy sobie sporządzać....
 • @koniecPOLSKI 13:20:26
  bardzo dobre stwierdzenie...
 • @Autorze
  Słaby jesteś i stąd Twoje teksty!
  "Obawiam się jednak, że już jest za późno niestety. Przecież Ci ludzie (stare chwasty) już powoli odchodzą, ale wcześniej zdążyli urządzić PRL-bis dla swoich młodych i przyjaciół."

  Ja nie jestem za stary, choć już stary (71 lat), ale nie jestem chwastem i tu na NE robiłem i robię różne próby, aby wciągnąć Was do działania, a Wy co... Tchórze, marzyciele - chcecie by ktoś za Was i dla Was coś zrobil, a Wy będziecie z tego korzystać!!!

  POWIEDZ MNIE CZY KTÓRYŚ Z MOICH BLOGÓW POPARŁEŚ OCENĄ, KOMENTARZEM...?

  Modlitwą nikt nic nie zdobył, a Ty jeszcze swoim topiącym się głosem płaczesz: Obawiam się jednak, że już jest za późno niestety.
  TYŚ NIE MĘŻCZYZNA, TYLKO TROK OD KALESON, A WIELU INNYCH SĄ TOBIE PODOBNI !!!
  FRANCISZEK KRZYSIAK

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930   

ULUBIENI AUTORZY

więcej