Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
812 postów 2242 komentarze

krzysztofjaw

krzysztofjaw - Właściwie: Krzysztof Jaworucki. KONSERWATYSTA W IDEI I WARTOŚCIACH ŻYCIOWYCH, KONSERWATYWNY LIBERAŁ W GOSPODARCE. EKONOMISTA I FINANSISTA. PATRON DUCHOWY: BŁ. JERZY POPIEŁUSZKO, AUTORYTET MORALNO-ETYCZNY: ŚW. JAN PAWEŁ II, MENTOR POLITYCZNY: E. B

Czas "Kolumbów 90"! Czas walki o Polskę!

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Na naszych oczach, właśnie teraz dojrzewa nowe pokolenie "Kolumbów", rodzi się tożsamość "Kolumbów - Rocznik 1990"...

Witam
 

Polskie pokolenie urodzone około 1920 roku, czyli zaraz po odzyskaniu przez Polskę prawdziwej niepodległości, które zamiast cieszyć się młodością i wolnością zmuszone zostało zbrojnie bronić Ojczyzny przed niemieckimi i sowieckimi okupantami, bywa nazywane - zaczerpniętym z tytułu książki R. Bratnego - określeniem "Kolumbowie - Rocznik 20".
 

Okrutna wojna spowodowała, że  w sposób heroiczny bronili oni Ojczyzny, jej ideałów, wartości, wolności, niepodległości. Walczyli o siebie i swoją przyszłość, o  nas wszystkich...
 

Wtedy wiedzieli czego bronią  i o co walczą. II Rzeczpospolita była w końcu wolną, po przeszło 100  latach, Ojczyzną.
 

W 1989 roku nam wszystkim wydawało się, że po kolejnym 45 letnim zniewoleniu Polska znów odzyskała wolność, niepodległość i suwerenność. Jakże się  myliliśmy, jakże daliśmy się zwieźć, jakżeż nas wszystkich okłamano i przez ten przeszło 22 letni okres ponownie zniewolono...
 

Wielu z nas - pokolenia 40 latków budujących tą niby wolną Polskę -  jest w szoku i zastanawia się jak mogło tak się dać oszukać i zmanipulować. Część z nas czuje pewnie złość i gniew, że te wykreowane przez nas pseudoelity po prostu traktowały nas jak bezmyślnych idiotów i li tylko jako rączki do głosowania. Wielu też jednak z nas przestało już wierzyć, że cokolwiek można zmienić, pogodziło się z historyczną koniecznością rozwoju Polski wedle scenariusza pisanego przez totalitarnych, marksistowskich, unijnych i prosowieckich "budowniczych nowego, zniewalającego jednostkę, świata".
 

Naprawdę jest mi smutno, że w jakiś sposób - jako pokolenie - zostaliśmy wykorzystani przez tych zwykłych karierowiczów, dla których "Polska to nienormalność i dziki kraj". Jest mi smutno, że te pseudoelity sprowadziły działalność dla dobra Polski do poziomu wibratora i świńskiej głowy. Współczuję nam, że teraz za to wszystko przyjdzie nam się wstydzić przed naszymi dziećmi i wnukami. Jest mi smutno, że część z nas dała się wciągnąć do miażdżącej krytyki wszelkich oznak narodowego, polskiego patriotyzmu. Jest mi przykro, że przez nasze działania w  ogromnej części staraliśmy się przekonać Polaków, że patriotyzm, wolność, naród to anachronizmy i śmieszny, zaściankowy absurd.
 

Tak naprawdę w ogromnej  większości nasze pokolenie, pokolenie młodych i gniewnych z 1989 roku, było  tylko pionkami wykorzystywanymi do kolejnego zniszczenia naszej wolności, polskości i państwowości.
 

Niestety popełniliśmy błędy i nie odbudowaliśmy wolnej i suwerennej Polski. Wszystkie one mogą wszakże być zapomniane. Każdy z nas może je naprawić, co będzie tym łatwiejsze, że często te błędy były niezawinione przez nas. Zostaliśmy perfidnie przecież oszukani. Zadrwiono z nas i potraktowano jak niemal bydło, które można dowolnie gnać w dowolnym kierunku... Sprzedano nam śmierdzący kłamstwem produkt w kolorowym i pięknym opakowaniu. Trudno...
 

Mam tylko nadzieję, że nie będziemy dalej  kupować tego samego kłamstwa a sprzedawców zaczniemy omijać dalekim łukiem...
 

Zapomnieliśmy o Polsce i naszych ideałach, daliśmy się omamić, zastraszyć,  zatomizować i spauperyzować...
 

Na nasze jednak szczęście, w tych latach ogólnonarodowego zrywu wolnościowego czasów końca komuny nie zapomnieliśmy dawać życia naszym dzieciom... ;)
 

Teraz mają one po około 20 lat. Dziś nie rozumieją dlaczego zabiera im się wolność i próbuje się traktować ich tak, jak elity III RP traktowały nas, czyli ich rodziców.  One nie pamiętają już czym był komunizm, czym był brak wolności. Są wolne od naszego zniewolenia i wolności tej bronią.
 

Na naszych oczach, właśnie teraz dojrzewa nowe pokolenie "Kolumbów", rodzi się  tożsamość  "Kolumbów - Rocznik 1990"... 

Źródło: eMisjaTV, http://www.youtube.com/watch?v=WseenAn_rRo&feature=player_embedded

Niech te słowa młodego człowieka przypomną nam nas samych i to o co walczyliśmy. Niech przywrócą nam nadzieję i wyrwą z marazmu  oraz poczucia beznadziejnej niemożności... Dołączmy do nowych "Kolumbów" i wspierajmy ich naszą wiedzą i doświadczeniem. Pomóżmy im... aby czasem ich nie oszukano, nie wykorzystano i nie okpiono... jak nas na początku lat 90-tych!  Nie pozwólmy, jako Polacy, żeby w Polsce znów zwyciężała zniewalająca nas wszystkich "miałkość i małość"... siejące antypatriotyczną i antypolską nienawiść i fałsz... Odrzućmy kłamców i oszczerców, hipokrytów i fałszywych patriotów! Bądźmy jednym narodem, jednością skupioną wokół wolności, wolnej Ojczyzny! Czas na wspólną walkę o  Polskę!
 

Pozdrawiam
 

Zostaw za sobą dobra, miłości i mądrości ślad...

http://krzysztofjaw.blogspot.com/

kjahog@gmail.com

   

KOMENTARZE

 • Nie możemy okłamywać ani siebie, ani naszych dzieci, że Polska XX-lecia Międzywojennego to był wolny kraj...
  ...tak samo jak nie możemy oszukiwać naszych dzieci, że w roku 1989-tym odzyskaliśmy wolność. Mówmy im prawdę. Wtedy będą nas szanowały. Prawda nas wyzwoli, obroni i ocali, jak mówił Tadeusz Wójcik u stóp Jasnej Góry w dniu, w którym zabił się Bronisław Geremek.
 • CHCĘ BYĆ CZŁOWIEKIEM!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  To hasło uratuje Młode Polskie Pokolenie. MY poniżeni i bezsilni ze wstydem głosowaliśmy z ograniczoną wolą, bez możliwości wyrażenia sprzeciwu i teraz mamy klęskę. MŁODZI mają nową technikę i wzory kwantowej demokracji, które potrafią układać dzieci w wieku przedszkolaków. Polska Demokracja Cyfrowa
  http://nwsn.nowyekran.pl/post/51481,czas-sterowac-w-gore-na-pulap-100
 • @Eugeniusz Sendecki 14:34:16
  Witam

  Panie Eugeniuszu. Wiem, że XX lecie można oceniać różnie, niemniej po przeszło 100 latach zaborów powstało nasze państwo, odrodziła się Polska. Oceniając jej demokrację zawsze trzeba ją odnosić do czasów, w których funkcjonowała: niemiecki nazizm i sowiecki komunizm u bram. Można mieć wiele zastrzeżeń do socjalisty Piłsudskiego, ale nie miał nic wspólnego z syjo-socjal-komunizmem sowieckim. W XX zbudowaliśmy państwo i przemysł a teraz? Przez ostatnie 20 lat niemalże sprzedaliśmy Polskę.

  Pozdrawiam

  Mnie też jest bliżej do R. Dmowskiego :)
 • @krzysztofjaw 15:27:10 Jak to - nie miał? Przecież jego brat wspólnie z bratem Lenina zrobili zamach na cara ?!?
  Za to właśnie brata Piłsudskiego Ruscy zesłali na Sybir. No jak można być tak niedoinformowanym?
 • @Eugeniusz Sendecki 15:29:05
  ;)

  O tym fakcie wiem, ale też wiem, iż cała rodzina (w tym: pozostali bracia) pracowali dla Polski. Zresztą losy brata potoczyły się niepolitycznie...

  Temat z pewnością na szeroką dyskusję, tez dotycząca tak naprawdę autorstwa planu kontrataku na Sowietów w 1920 roku...

  Jedno należy zauważyć, że II RP jak na ówczesne warunki i w kleszczach totalitaryzmu, była państwem suwerennym międzynarodowo i przecież do jej kształtu przyczynił się znacznie R. Dmowski...

  Pozdrawiam
 • Czas kolumbów 90"!Czas walki o Polskę
  Wspaniały młody człowiek i mądre wystąpienie.Zawsze w rewolucjach ginęli najlepsi synowie i córki Naszego Narodu.Popieram tego młodego człowieka za to że jest mądry i nie szafuje tak lekkomyślnie POLSKĄ KRWIĄ.Kiedyś nie było innego sposobu na odzyskanie wolności niż przelanie krwi .Teraz można to zrobi w sposób pokojowy;odbierając władzę ludziom którzy szkodzą Naszej Ojczyżnie.Mam nadzieję że młodzi Polacy potrafią i nie dadzą się oszukac starym lisom.
 • @kruszyna 17:53:18 - A TO TEN MŁODY CZŁOWIEK (ADAM MAŁECKI) JUŻ BYŁ ZGINĄŁ?
  Ja tam jemu źle nie życzę. Niech się nie da zabić. Niech mądrze pracuje, odkłada pieniądze, inwestuje w złoto i dobre znajomości. No i - żeby go Służby Bertone nie łyknęły. Paru moich dobrych znajomych z MW podle skończyło właśnie w ten sposób.
  :)
  Przemówienie miał dobre. Ciekawe - kto mu pisał? Czy jest samodzielny? Czy jest z polskiej rodziny? Czy wierzący?
 • @Eugeniusz Sendecki 14:34:16
  Nie chwal Geremka, tylko dowiedz się o nim więcej nawet z moich blogów.
  W ogóle nie popisuj się historią, a poprawiaj dzień dzisiejszy, jeśli nie jesteś oportunistą (na ten temat też napisałem).
  Pomyśl, że jego i Mazowieckiego nikt nie zapraszal do stoczni w Gdańsku,
  sami przyjechali ..., a może ktoś im polecił odpracować...
  Poczytaj tam się dowiesz, co powiedział Geremek, do Cioska...
 • Kto rządzi Polską...
  http://iskry.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=12803&Itemid=3

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 

ULUBIENI AUTORZY

więcej