Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
812 postów 2242 komentarze

krzysztofjaw

krzysztofjaw - Właściwie: Krzysztof Jaworucki. KONSERWATYSTA W IDEI I WARTOŚCIACH ŻYCIOWYCH, KONSERWATYWNY LIBERAŁ W GOSPODARCE. EKONOMISTA I FINANSISTA. PATRON DUCHOWY: BŁ. JERZY POPIEŁUSZKO, AUTORYTET MORALNO-ETYCZNY: ŚW. JAN PAWEŁ II, MENTOR POLITYCZNY: E. B

D. Tusk - mamy się go teraz bać?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

W oficjalnych mediach widzimy już całkiem innego D. Tuska. Z Donalda Miłującego stał się teraz... Donaldem Groźnym, Donaldem Despotycznym, Donaldem Demonicznym!

Witam
 

Pozwolę sobie - językiem naszych rządowych kreatorów marksistowskiej, coraz bardziej totalitarnej rzeczywistości III RP - sparafrazować słynne już i jakże celne stwierdzenie Mahatmy Gandhiego: "Najpierw ich ignorujmy, potem próbujmy pozyskać lub ośmieszyć i oczernić. Jeżeli owe działania nie przyniosą oczekiwanego skutku to należy wywołać u nich strach fizyczny i psychiczny. W dalszej kolejności orężem siły lub inżynierii socjo-psychologicznej trzeba wypowiedzieć im jawną lub niejawną wojnę  i próbować zniszczyć.  Na koniec musimy zrobić wszystko, żeby nie pozwolić im się odrodzić a także należy  pozbawić ich wszelkiej nadziei na przyszłe zwycięstwo..."
 

Mam takie wrażenie, że po patriotycznym sukcesie Polaków odniesionym w Marszu Niepodległości, w szeregi naszych rządzących wkradł się zamęt, niedowierzanie, wściekłość i... strach. Zrozumieli, że 22 lata stopniowego wprowadzania w Polsce marksistowsko-unijnego totalitaryzmu, manipulacji i propagandy, pauperyzacji społeczeństwa, obniżania poziomu jego wykształcenia i odcinania od historycznych korzeni jego istnienia, zatomizowanie go oraz rządzenie nim poprzez kreację konfliktów czyli antagonizowanie oraz poprzez "starch"... nic nie dało.
 

Wszelkie dotychczasowe i podejmowane - zgodnie z logicznym ciągiem we wskazanej przeze mnie powyżej parafrazie - działania budowniczych III RP nie przyniosły oczekiwanych przez nich skutków. Na nic zdała się też fizyczna eliminacja elit pod Smoleńskiem, cykliczne  "niewyjaśnione" jednostkowe samobójstwa lub śmiertelne wypadki samochodowe, medialne kłamstwa,  obietnice cudów i próby przekształcenia Polaków w bezwolną, kolorową masę wiecznie uśmiechniętych i zadowolonych... bezmyślnych marionetek, grillujących i konfiguracyjnie różnorodnie kopulujących "rączek do głosowania"...
 

Polski naród nie umarł...
 

Nie dosyć, że po tylu latach eliminacji polskości przeszło 30% aktywnych politycznie Polaków zagłosowało na kojarzoną z nią partię PiS to potrafili się jeszcze oddolnie, samoistnie zjednoczyć i w liczbie przekraczającej 50 tysięcy osób przejść w patriotycznym oraz spokojnym uniesieniu ulicami Warszawy a w wielu tysiącach innych miast oraz wsi rozpoczęli odbudowę polskiej państwowości... Wielu z nich (o ile nie większość) było tych, którzy nie uczestniczyli w ostatnich wyborach...
 

Naprawdę... ONI zaczęli się nas - Polaków bać!  A emocjonalny i paniczny strach powoduje czasem  niespodziewane  reakcje oraz też agresję i nieprzepartą chęć "ostatecznego dania w mordę"...
 

Stąd rozpaczliwie podejmowane próby: przyszłego zawłaszczenia Marszu przez Prezydenta, prawnego ograniczania wolności obywatelskiej a tym samym totalitaryzacji Polski czy przyspieszenia procesów budowy nowej sceny politycznej w Polsce a także... całkowitej zmiany narracji wizerunku rządu i samego Donalda Tuska.
 

Zadziwiające... Do niedawna nasz "Ukochany Słoneczny Przywódca" był zawsze uśmiechnięty, dobry, emanujący empatycznością oraz wszechogarniającą miłością do wszystkiego i wszystkich.  Przez cztery lata rządów naprawdę medialnie i PR-owo kochał i wydawało się, że jest przez większość kochany... Jeżdżąc "tuskobusem" ocierał łzy płaczącym, bezrobotnym dawał pracę, "spragnionych i głodnych" czynił sytymi, werbalnie roztaczał piękną przyszłość z 300 miliardami pomocy unijnej...
 

Kłamstwo ogólnej miłości oraz ułuda wiecznej szczęśliwości  na naszych oczach (a szczególnie na oczach wyborców PO) dopełniły swojego żywota! Po wyborach, Marszu Niepodległości i wygłoszonym exposé,  w oficjalnych mediach widzimy już całkiem innego D. Tuska. Z Donalda Miłującego stał się teraz... Donaldem Groźnym, Donaldem Despotycznym, Donaldem Demonicznym! 
 


 

(Źródło zdjęć: wczorajsze i dzisiejsze strony tylko jednego portalu -portalu wp.pl)

Przekaz wydaje się jasny! Teraz Donalda Tuska musimy się BAĆ!

A ja zamiast strachu wolałbym raczej bezemocjonalnie i wariantowo poszukać: odpowiedniego lekarza bądź prokuratora i sędziego, bądź odpowiedniego miejsca odosobnienia, bądź odpowiedniego miejsca wygnania, bądź dobrego spowiednika, bądź egzorcysty...
 

Pozdrawiam
 

Zostaw za sobą dobra, miłości i mądrości ślad...

http://krzysztofjaw.blogspot.com/

kjahog@gmail.com

 

KOMENTARZE

 • Nie da się nie patrzeć. A szkoda!
  On nigdy piękny nie był, a teraz widać, jak to mawiał mój stary, przedwojenny jeszcze Profesor, przebrzydłą urodę... Nawet cerę strach zeszpecił. "Nie pomoże róż i tusz, gdy facet nie może już" (to moje przeinaczenie - Niegdysiejszy: gdzież mi do Ciebie i Twoich przeinaczeń!). Fuj!
 • @AnnaZofia
  Witam

  Przednie... Naturalnie kobiece odruchy zwykłego obrzydzenia. Jak dobrze, że jeszcze są wśród nas naturalnie kobiece niewiasty... :)

  Pozdrawiam
 • Wydmuszka
  Wydmuszki jakbyśmy nie pomalowali, to zawsze zostanie tylko wydmuszką...

  I prośba:
  Jeśli już Autorze używasz kropki, to proponowałbym za nazwiskiem...

  Donald T.

  I od razu wszyscy wiedzą o kim piszemy.

  Kropka za nazwiskiem ma magiczną moc.
  Jest przypisana do pewnego gatunku ludzi...
 • @Kindow
  Dziekuję za dobrą radę...

  Jeszcze lepiej używać po prostu skrótu: DT jako Dawka Toksyczna - (dosis toxica, DT) określająca ilość substancji, która po wchłonięciu do organizmu wywołuje efekt toksyczny.

  Pozdrawiam ;)
 • Bardzo trafna analiza.
  "Stąd rozpaczliwie podejmowane próby: przyszłego zawłaszczenia Marszu przez Prezydenta, "

  Podobnie uczyniono z obchodami rocznicy Solidarności, a teraz kolejna próba wrogiego przejęcia. I zobaczymy jak wnet ogłoszą, że w przyszłym roku organizatorem Marszu Niepodległości jest prezydent Warszawy albo jedno z ośrodków władzy: Pałac Namiestnikowski albo Urząd Rady Ministrów czy coś w tym rodzaju. Na pewno coś wymyślą, żeby wszystkich narodowców przed czasem zaskoczyć.
 • Te...donald
  ...masz minę jakby ci naród nasrał do kieszeni.
 • Szkoda,że społeczeństwo jest tak mało inteligentne i nie rozróżnia :
  dobra od zła, kłamstwa od prawdy,normalności od nienormalności,
  cynizmu od uczciwości, patriotyzmu od antypolonizmu?
  Większość inteligencji wymordowali nasi sąsiedzi z lewa i prawa,
  to co się uratowało to ta wartościowa część niedopuszczana do stanowisk bo przecież są po to, by "kręcić lody" kosztem narodu.
  Jeśli społeczeństwo pozwoliło by "zniknął" majątek narodowy po tzw.
  "porozumieniach"w Magdalence to aż przykro przyznać racje Lisowi,
  który powiedział o widzach telewizji;"oni nie są tacy głupi oni są jeszcze głupsi niż myślą"/może nie dosłowny cytat tej wypowiedzi ale sens taki/.
  Przecież ta cyniczna ekipa niczego nie ukrywała,oficjalnie zapowiadała;
  "wyginiecie jak dinozaury","dorżniemy watachy","złapiemy Kaczyńskiego,zabijemy i wypatroszymy" a zwolenników PIS-u niby profesor nazwał "bydłem"!Czy ludzie myślący nie zrozumieli?
  Tak,te obietnice są spełniane!
 • @zwyczajnie normalny
  "a ja poszukałbym odpowiedniego drzewa bądź latarni i dokonał prawidłowego połączenia wszystkich elementów w jedną całość wraz z donaldem."

  Epitafium już gotowe :

  tu leży don tusk zażarty
  co rządy sprawując na żarty
  z padołu zszedł przez szpagata
  russ-тётя czy raczej "groß" tata
  w dylemie zmarł nienażarty

  Pozdrawiam.
 • @krzysztofjaw
  Pauperyzacja + pałeryzacja -
  Tuska nowa kombinacja.

  Pozdrawiam.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930    

ULUBIENI AUTORZY

więcej