Gorące tematy: Ruch Oporu 2020 Antypartia Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
812 postów 2242 komentarze

krzysztofjaw

krzysztofjaw - Właściwie: Krzysztof Jaworucki. KONSERWATYSTA W IDEI I WARTOŚCIACH ŻYCIOWYCH, KONSERWATYWNY LIBERAŁ W GOSPODARCE. EKONOMISTA I FINANSISTA. PATRON DUCHOWY: BŁ. JERZY POPIEŁUSZKO, AUTORYTET MORALNO-ETYCZNY: ŚW. JAN PAWEŁ II, MENTOR POLITYCZNY: E. B

Zagłosuję na PiS!

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Uważam, że niezależnie od wyników wyborów moja w nich absencja lub inny niż wskazany poniżej wybór byłyby moim wkładem w likwidację polskiej państwowości i Polaków jako narodu o 1000 letniej tradycji...

Witam
 

 

Nie należę do PiS i nigdy nie należałem do żadnej partii politycznej. Mam poglądy bliskie nowej prawicy (nie w rozumieniu Janusza Korwina Mikke, który zawłaszczył to określenie od istniejącego już od niemal 30 lat ruchu Nowej Prawicy skupiającego m.in. zwolenników poglądów E. Burke).
 

Gdyby w Polsce istniała obecnie partia kierująca się w swoim działaniu republikanizmemi przeciwstawiająca się tyranii oraz współczesnej demokracji jako zawsze prowadzącej do tyranii, to głosowałbym niechybnie na jej przedstawicieli.
 

Od 1980 roku jestem  coraz bardziej świadomym przeciwnikiem wszelkich totalitaryzmów: od socjal-demokratyczno-komunistycznego kiedyś do socjal-demokratyczno-globalistycznego teraz.
 

W latach 1988-1993 studiowałem ekonomię i zafascynowałem się polskimi przemianami, polską wolnością. Leszek Balcerowicz i Lech Wałęsa byli moimi idolami a Gazeta Wyborcza powiewem wolności i nosicielem  idei nowego, wspaniałego oraz liberalnie wolnego porządku świata. Okrągły Stół uważałem za sukces na miarę zdobycia przez Polskę Moskwy w 1610 roku czy pokonania sowieckich agresorów w 1920 roku. Uwielbiałem KLD (Donalda Obecnego) i UD (z Geremkiem i Mazowieckim).
 

Za młodu byłem mocno wierzącym katolikiem. Oprócz "ministrantowania" byłem m.in. na pogrzebie Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki oraz trzykrotnie w różnych latach na mszach koncelebrowanych w Polsce przez Bł. Jana Pawła II. Pisałem też wiersze, abstrakcyjne sztuki, fascynowali mnie: Witkacy (do dziś pamiętam jak trudna powieścią było jego Nienasycenie i jak rozumiałem jego samobójstwo zaraz po wkroczeniu Sowietów do Polski w roku 1939) i Kant oraz Gombrowicz i Wisłocka (ta od "Sztuki Kochania") a także Piłsudski i Napoleon. W wieku 10 lat poznałem prawdziwą historię Katynia a Stalin zawsze jawił mi się jako gorsza kanalia niż Hitler... bo zabił więcej i to przede wszystkich swoich rodaków...
 

Na początku lat 90-tych XX wieku zacząłem poprzez swoją pracę budować w Polsce upragniony kapitalizm. Unia Europejska jawiła mi się jako szczyt polskich marzeń. Powoli odszedłem od wartości chrześcijańskich i spijając prawdy objawione z ust A. Michnika stałem się europejskim agnostykiem. Kapitalizmu w Polsce nie zbudowałem, choć swego czasu osiągnąłem znaczącą pozycję zawodową... kosztem jednak życia prywatnego i rodziny, pracoholizmu i frustracji z powodu zmarnowanej szansy przez Polskę oraz kłamstw i  oszustw jakim dałem się zwieść i im ulegałem przez co najmniej 10 lat tej pseudowolności...
 

Po latach zrozumiałem jak zostałem wykorzystany do budowy w Polsce obcego nam - Polakom kraju a tak naprawdę do jego likwidacji m.in. moimi własnymi rękoma... Bolało i boli strasznie...
 

Była nienawiść i żal do siebie, iż pozwoliłem IM dać zrobić z siebie bezwolnego i bezmyślnego "leminga"*. Ogólnie dla mnie subiektywnie: "Okrągły Stół" okazał się w konsekwencji - wykreowaną przez Sowietów i ich polskich "lizydupców" - zdradą Polski; wolność po 1989 roku li tylko przepoczwarzeniem się PRL a Unia Europejska tylko etapem budowania syjonistycznego nowego porządku świata.
 

Dziś zostaje mi tylko zimna kalkulacja i wybór dla mojej Ojczyzny partii, która najmniej może zaszkodzić a przy konsekwentnej oddolnej odbudowie Polski... można tą partię dla jej dobra a przede wszystkim  dobra i przyszłości Najjaśniejszej Rzeczpospolitej... pozytywnie wykorzystać...
 

Uważam, że niezależnie od wyników wyborów moja w nich absencja lub inny niż wskazany poniżej wybór byłyby moim wkładem w likwidację polskiej państwowości i Polaków jako  narodu o 1000 letniej tradycji...
 

9 października - mimo wielu wątpliwości - zagłosuję na PiS... 
 

Pozdrawiam
 

P.S.

* Tak, kiedyś też wielu z nas, patriotycznych prawicowców było takimi a'la lemingami. Niestety... uważam się za takowego "leminga" początku transformacji w Polsce... Zacząłem na szczęście przestawać nim być już powoli od 1992 roku, ale tak naprawdę zrozumiałem jak mnie zszargano... po wyborze A. Kwaśniewskiego na Prezydenta RP, poznaniu kulis afery FOZZ i historii Bolka dowożonego (przez służby PRL) na strajki motorówką...


 

Zostaw za sobą dobra, miłości i mądrości ślad... 

http://krzysztofjaw.blogspot.com/; kjahog@gmail.com
 

Prośba: "Jeżeli korzystasz z wikipedii to sprawdź, czy treść informacji nie została ocenzurowana przez administratorów/cenzorów polskiej jej wersji - porównaj treść hasła z jego brzmieniem na obcojęzycznych stronach wikipedii, szczególnie tej anglojęzycznej!"

KOMENTARZE

 • :-)
  Cieszy mnie każda osoba kiedyś błądząca, lecz prostująca swoje myślenie i postępowanie, dla lepszej przyszłości Polski i swojej. Dobry tekst!
 • @krzysztojaw
  "Uważam, że niezależnie od wyników wyborów moja w nich absencja lub inny niż wskazany poniżej wybór byłyby moim wkładem w likwidację polskiej państwowości i Polaków jako narodu o 1000 letniej tradycji..."

  Cóż, zgadzam się z tym, acz nie powinno tak być żeby znowu to PiS zawłaszczał monopol na prawdę, rację, sprawiedliwość, patriotyzm itd. Powinna być koalicja wyborcza wszystkich sił zacniejszych w opozycji i wtedy byłaby szansa spora na wynik powyżej 40%, może i 50%. Czy to wina PiS-u że nie ma takiej koalicji? W 51% tak. Możemy przez to przegrać WSZYSTKO i Polskę... swój los na loterii światowej.

  Trzeba głosować na PiS w sejmie i senacie z małymi wyjątkami jak Szeremietiew w okręgu 54. Warto dać MU szansę jakiej nie miał od AWS-u nie ze swojej przecież winy, ale naszego wspólnego nie waham się użyć tego słowa... WROGA.

  Artykuł wygląda jak emocjonalna autobiografia, warto to skomentować jeszcze szerzej, może jeszcze tu wrócę zatem. Lemingi niestety rzadko nawracają się na PiS. Mimo wszystko są nieuleczalni w swoim już zaprogramowanym światopoglądzie. Pana puściło odpowiednio wcześniej, ale nas NIGDY nie chwyciło, tym bardziej zasługujemy na szacunek nawróconych. Całe życie jestem przez to "oszołomem". To ma swoje konsekwencje dosłownie we wszystkim, także w życiu osobistym, rodzinnym.

  Myślałem że PJN kupi dusze lemingów, ale nie. Prawica "wydymana" przez siebie i PKW... nie liczy się. Niestety do gry weszły ciemne siły z Palikotem na czele, tam przechodzą co głupsi wyborcy SLD, PO, oraz rozbitej prawicy kuszonej hasłami wolnorynkowej, liberalnej gospodarki.

  Nie wolno porównywać Palikota do Samoobrony, która miewała niezłe postulaty antysystemowe, wcale nie była aż tak strasznie demagogiczna, więcej populizmu jest w PO. Palikot zaś to skondensowany new world order plus bezpieczniacy, aferzyści jak sądzę, przestępcy. Ludzie opamiętajcie się. Trzeba głosować na PiS nawet krzywiąc się z absmaku jeżeli macie inny światopogląd.

  SLD to przecież współczesny bolszewizm. Do delegalizacji.
 • @Marek Kajdas
  Witam

  Dziękuję za komentarz. W tej chwili nie moge odnieść sie szerzej, ale być może wrócimy do dyskusji...

  Widzi Pan... Jak 10-12 latek potrafiłem zaśpiewać "Rotę" na lekcji języka rosyjskiego... Później "podziemna partyzantka... taka dziecinna... z wybijaniem szyb w komendach milicyjnych i pisaniem po ścianach SOLIDARNOŚĆ".

  Studia i fascyznacja upadkiem komunizmu... Miałem 20 lat i byłem pełny wiary i ufności, że to wszystko dzieje się dzieki nam Polkaom, że śnię na jawie...

  Jako ekonomista fascynacja Blacerowiczem... skąd mogłęm wiedzieć o Sorosu, Sachsie i Konsensusie Waszyngtońskim?

  A Wałęsa? Nosiłem w klapie jego zdjęcie! A później okazało się, że to Bolek i zwykły konfident...

  Oj... jeszcze poopisuję...

  Pozdrawiam serdecznie
 • @Autor
  Drogi autorze, nie ty jeden myslałeś że to wszystko naprawdę,
  Ja też cieszyłem się z "planu Balcerowicza" i popierałm Bolka przeciw Michnikow i UD. Bylismy jedną wielką bandą frajerów robionych w bambuko przez 20 lat.

  My to już przynajmniej wiemy. Jest mnóstwo ludzi, którzy tego nie wiedzą i nie chcą wiedzieć.
  Byliśmy młodzi i chcieliśmy myśleć, że mamy w Ojczyźnie perspektywy. Dlatego ta oficjalna nie-prawda tak nam pasowała. Być może obecni młodzi też chcą w to wierzyć i dlatego tak rozpaczliwie wierzą w te brednie głównego nurtu.

  Wracając do PiS, podoba mi się ich program w sferze ideologicznej - patriotyczno-konserwatywny, nie poddoba mi się w sferze socjalnej.
  To jest restytucja PRL w wersji patriotyczno-narodowej. Obawiam się, że to nie będzie działać. PiS nie potrafi przełamać paradygmatu, że "nowoczesne" państwo musi opierać się na redystrybucji.

  Oczywiście, zawsze to lepiej niż oddawanie Polski zdrajcom, służbom i grupie Blidenberg obecnej w osobach Palikota i Olechowskiego.

  Mam tylko jedną wątpliwość - czy kiedy PiS mówi, że są konserwatywnymi patriotami, to czy my możemy im wierzyć że rzeczywiście nimi są?
 • @krzysztofjaw
  "... a przy konsekwentnej oddolnej odbudowie Polski... można tą partię dla jej dobra a przede wszystkim dobra i przyszłości Najjaśniejszej Rzeczpospolitej... pozytywnie wykorzystać.."


  I oprócz deklaracji na kogo Pan zagłosuje, ta teza jest esencją całości. Nikt nie jest idealny a jedynie ta partia da się modelować oddolnie, zgodnie z interesem większości obywateli - nie dla wygody dawnych służb, jak to widzimy szczególnie teraz, w przypadku Platformy Obywatelskiej, która w tej konkurencji prześcignęła nawet obecny SLD.

  Pozdrawiam

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930    

ULUBIENI AUTORZY

więcej