Gorące tematy: Wybory 2020 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
700 postów 1881 komentarzy

krzysztofjaw

krzysztofjaw - Właściwie: Krzysztof Jaworucki. KONSERWATYSTA W IDEI I WARTOŚCIACH ŻYCIOWYCH, KONSERWATYWNY LIBERAŁ W GOSPODARCE. EKONOMISTA I FINANSISTA. PATRON DUCHOWY: BŁ. JERZY POPIEŁUSZKO, AUTORYTET MORALNO-ETYCZNY: ŚW. JAN PAWEŁ II, MENTOR POLITYCZNY: E. B

Krótki scenariusz pesymisty...

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

W USA, Unii Europejskiej ludzie na ulicach walczą o lepsze jutro. W Warszawie HGW montuje urządzenia do rozpraszania demonstracji za pomocą dźwięku a Władza Państwowa zmienia ustawy o stanie wyjątkowym i dostępie do informacji publicznej...

 

Witam pesymistycznie,
 

Za tydzień wybory, których... zgodnie z prawem nie powinno być i taka winna być interpretacja prawna niektórych działań PKW.
 

Państwowa Komisja Wyborcza złamało prawo nie dopuszczając do zarejestrowania ogólnopolskich list wyborczych ugrupowania Nowa Prawica Janusza Korwina Mikke oraz - uogólniając - uchybiła zasadzie równości wobec prawa w przypadku  Komitetu Wyborczego Nowego Ekranu.
 

Sprawa jest niepodważalna prawnie. Niezależnie od wyników wyborów obydwa komitety wyborcze mogą zaskarżyć prawidłowość ich przeprowadzenia w dniu 9.10.2011 i żądać ich unieważnienia oraz powtórzenia...
 

Skarga może być też złożona poza granicami naszego kraju... do instytucji, które przez ostatnie 20 lat stały się nadrzędne wobec Polski i jej mieszkańców, czyli władzy sądowniczej Eurolandu*.
 

Nie wiem kto wygra wybory i nie wiem jak ostatecznie zachowa się PKW. Niemniej Polska znalazła się w sytuacji kuriozalnej, niemal bez wyjścia.
 

W przypadku uznania przez PKW wyników wyborów będzie to ostateczne zwycięstwo bezprawia i lekceważenia demokracji oraz pogrzebanie idei budowy w Polsce tzw.: "państwa prawa". 
 

W sytuacji kiedy PKW unieważni wybory i zarządzi ich powtórzenie może dojść do "szeroko zakrojonych oddolnych lub sterowanych odgórnie zamieszek i protestów społecznych".
 

Będąc dzisiaj pesymistą uważam dzisiaj skrajnie pesymistycznie, że niezarejestrowanie ogólnopolskich list JKM było zabiegiem niemalże celowym "establishmentu III RP".  Na świecie jest kryzys, który niechybnie dotrze do Polski z siłą większą wprost proporcjonalnie do siły negatywnych zabiegów kreatywnej księgowości tworzonej w ostatnich 4 latach przez rząd D. Tuska . Z tym kryzysem nikt sobie nie poradzi a w szczególności Ci, którzy zniszczyli Polskę przez 20 lat, a zdegradowali ją doszczętnie w latach 2007-2011.
 

Ostatnio zastanawiałem się dlaczego PiS nie powinien wygrać tych wyborów a jednak je wygra, co może w konsekwencji doprowadzić jednak do wygranej obecnego obozu władzy, która nastąpi po upadku kryzysowego rządu mniejszościowego PiS. Dziś można też w ogóle zastanowić się, czy jednak - w przypadku wygranej - rząd PiS powstanie...   Szykuje się bowiem być może też szeroka socjalistyczno-globalistyczna koalicja powyborcza, którą już zawczasu czynnie wspierają dawni agenci służb specjalnych komunistycznego i zsowietyzowiałego PRL z Naczelnym Bilderbergiem Kraju – Andrzejem Olechowskim na czele. Doprawdy... Zadziwiające i zatrważające jest dla mnie jak sondaże i polskojęzyczne media potrafią nakazać "wysokie poparcie" dla nawet najbardziej szpetnie kuriozalnego wytworu chyba Chłopców. Już chyba być może PJN jest ich być może wartościowszym pomysłem...
 

Zastanawiając się jednak nad konsekwencjami łamania praw przez PKW, dziś jednak skłaniam się do stwierdzenia, iż w Polsce być może celowo generuje się powstanie chaosu powyborczego, który zamiast skupić się na stanie naszej gospodarki znów zostanie skutecznie skanalizowany do walki stricte politycznej...  Nasz JKM może ma spełnić znów taką rolę jak domniemana przez niektórych jego – być może i oczywiście tylko przypuszczalnie – rola a'la "konia trojańskiego"  ustawy lustracyjnej z 1992 roku. JKM sam ją wtedy zaproponował i to w takiej formie i treści, która a'priori zakładała jej skompromitowanie i skompromitowanie całej idei dekomunizacji w Polsce.  Później - znów tylko przypuszczalnie - JKM skutecznie zmarginalizował i ośmieszył idee konserwatywno-liberalne nie dopuszczając jednocześnie do powstania liczącej się partii o takim zabarwieniu ideologicznym. Dziś ma odwrócić uwagę Polaków od katastrofalnego stanu naszej gospodarki... a przede wszystkim sprowokować chaos i np. zamieszki...? Czy omawia takie scenariusze z J. Palikotem podczas nader częstych z nim spotkań?
 

A w USA, Unii Europejskiej ludzie na ulicach walczą o lepsze jutro... A w Warszawie HGW montuje urządzenia do rozpraszania demonstracji za pomocą dźwięku...  A w Polsce w trybie niecodziennym zmienia się ustawy o stanie wyjątkowym i dostępie do informacji publicznej... A we wspomnieniach B. Komorowskiego i J. Palikota cały czas zapewne przewijają się obrazy ze wspólnego polowania na głuszce w Rosji... zakrapianego rosyjska wódką dostarczaną przez gospodarzy, czyli KGB...
 

Może jutro będę bardziej optymistyczny...
 

P.S.
 

* Czy ktoś za czasów komunistycznych wyobrażał sobie taką sytuację, że 80% polskiego prawa ustanawiane jest dla Polski w Sowieckiej Moskwie... jak dzisiaj w Brukseli...? Czy jakikolwiek Polak zgadzał się świadomie na taką oto możliwość, że polskie ustawy są wiernym tłumaczeniem ustaw przygotowywanych  lub uchwalanych w ZSRR? Oczywiście i wtedy wprowadzano w Polsce pewne rozwiązania przyjęte w sowieckich krajach RWPG a nakazywane przez Sowietów, ale wtedy było to raczej ukrywane i wprowadzane "tylnymi drzwiami"... Dzisiaj Unia Europejska podejmuje za nas decyzje dotyczące naszej gospodarki, obronności, polityki zagranicznej... stała się naszym rządem...
 

Od 1944 roku walczyliśmy o naszą niepodległość i suwerenność! Nie zgadzaliśmy się na bycie poddanymi Jej Komunistycznych, Totalitarnych Wysokości Sowieckich a przez 20 lat oddaliśmy naszą wolność, suwerenność i niepodległość ciesząc się z tegoż faktu... To jakiś przerażający żart historii i kpina z 1300 lat naszej państwowości...

Zostaw za sobą dobra, miłości i mądrości ślad... 
 

http://krzysztofjaw.blogspot.com/; kjahog@gmail.com 

Prośba: "Jeżeli korzystasz z wikipedii to sprawdź, czy treść informacji nie została ocenzurowana przez administratorów/cenzorów polskiej jej wersji - porównaj treść hasła z jego brzmieniem na obcojęzycznych stronach wikipedii, szczególnie tej anglojęzycznej!"

KOMENTARZE

 • a gdzies Ty Pan widział....
  ...Polskę komunistyczną? Komunistów polskich z KPP to Stalin rozstrzelał, minione lata to tylko marna namiastka socjalizmu (nie mylmy pojęć)...i czemu tylko zerkanie na agenturę rosyjską? A Niemcom to nie zależy na naszym bezładzie? i komu dziś tak naprawdę podlegamy, kto więcej z Polski wywozi pieniędzy ? Rosja czy Niemcy? Ale ogólnie co do artykułu - myśl jest ciekawa...
 • @Autor
  Podzielam Pański pesymizm i pozdrawiam.
 • KJW
  "..dlaczego PiS nie powinien wygrać tych wyborów a jednak je wygra."

  No, nie byłbym tego taki pewien (choć z drugiej strony uwzględniając "pragmatykę wyborczą" prezentowaną przez Pana Czarnieckiego.. to kto wie. Wczoraj on a dziś my, bo ludzie i tak nie mają wyjścia).
  W końcu i tak jest to bez znaczenia bo jak powiedział Józef "nie ważne jak będą głosować, ważne jest kto będzie liczył głosy".
  Myślę jednak że tym razem będzie nieco inaczej. Ta walka skończy się zagryzieniem przeciwnika. Bo tylko takie emocje będą w stanie odwrócić ich uwagę od rzeczywistości. A tu stawką jest dorobek, życie i praca niewolników i swoja przyszłość w administracji eurolandu.
  Wyników wyborów pewnie nie podważą, gdyż masowo importowani nowi "obywatele" nie lubią wydawać kasy na darmo (nawet jeśli miałaby im się zwrócić)

  "..w USA, Unii Europejskiej ludzie na ulicach walczą o lepsze jutro.."

  I owszem. Tak im się na razie wydaje. W rzeczywistości dopóki wszystko jest "pod kontrolą" nic nie są w stanie zmienić. Bo siedzą w pułapce głębiej niż my. My mamy taką szansę, bo wiemy czym to grozi (choć niektórzy już jak się zdaje zapomnieli). Stąd wola i determinacja do zmian powinna być większa. Ale z drugiej strony przypominają się "bajki" o kanarku, psie.
  Dlatego, jedynie Bóg wie czym się to skończy
 • @michalica
  Co by nie mówić słuszna uwaga. "Łykneliśmy" popłuczynę po idei która w dodatku jeszcze sfermentowała i robi to nadal stąd się nam "odbija".
  Ale fakt faktem że do konsumpcji zostaliśmy zmuszeni na siłę i t z "zachodnim" błogosławieństwem.
 • W Ameryce protestują zdezorientowani nowo-biedni Komuniści przeciw korporacjom!
  Polska ma duży potencjał, zwłaszcza naukowy. Gdyby jeszcze można by znaleźć tam partię polityczną, która łowi i wykopuje “breivików”, czyli Syjonistów, Konstytucyjna Republika Polska stałaby się niezależnym rajem na ziemi i przykładem dla reszty świata.
  Zacznijmy od głosu na zaufanych Anty-Syjonistów, których trudno znaleźć. Mamy 7 dni.
 • Trafne pytania, odpowiedzialne prognozowanie
  Dobrze, że Polacy nie wychodzą na ulice.

  Potrzebna jest oddolna organizacja, a nie rewolucja. Miliony grupek po kilkanaście osób, nękających władzę przy pomocy przepisów prawa, które są.

  I ustawiczne gromadzenie dowodów na przestępców białych kołnierzykach. Wymiana informacji między grupami. Wzajemne sprawdzanie się i tworzenie podstaw do zaufania opartego na faktach, a nie przypuszczeniach.

  Solidarność, także materialna z przetrąconymi przez władzę. Wzajemne kredytowanie się. Bojkotowanie kredytów konsumpcyjnych w bankach i w miarę możliwości kredytów dla małych firm.

  Bojkotowanie fałszywych instytucji państwowych, jak nierzetelne wybory dla niektórych (chociaż w tych wyborach należy głosować przeciwko PO).

  Powszechne włączanie ludzi w dyskusję o ustroju państwa (salki katechetyczne przy Kościołach są).

  Inaczej sobie nie poradzimy. Tą władzę, która jest trzeba wyrzucić prawie w 100%.

  I jeszcze jedno: szlaban dla wszelkich prymitywnych agitatorów. Szlaban dla wszystkich politruków negatywnie wypowiadających się o polskim społeczeństwie. Szlaban dla wszystkich polityków, którzy kiedykolwiek odmówili wystąpienia w obronie polskiego obywatela. Szlaban dla aroganckich partyjnych aparatów. Szlaban dla kłamców w polityce. Szlaban dla szkalujących Kościół Katolicki.

  To na razie tyle.
 • @Wiesław P
  Niestety, zbyt wielu obywateli nadal śpi, albo woli wierzyć w przyjemne dla ucha obietnice złoczyńców nadal ruinujących nasz kraj.
 • @Wiesław P
  A dlaczego zwracasz się do mnie? Ja nie jestem zwolennikiem PO. Masz jakąś sklerozę, czy co? Nicki Ci się mylą? Jestem, byłam i będę przeciwnikiem PO. Co nie oznacza automatycznie, ze jestem fanem PiS.
 • @Vars
  Na tym portalu - wg mojej oceny - nie ma zwolenników PO. Więc przeciwko komu i dlaczego judzisz? Masz to w naturze?
 • @Wiesław P
  I jeszcze jedno, trzeba odróżniać wyborcę od fana. Ktoś może być krytycznie nastawiony do jakiegoś ugrupowania i mimo to głosować na nie, aby nie weszło inne, znacznie gorsze.

  To, co jest najgorsze i nieprawdopodobnie irytujące u fanatyków PiSowskich, to próba zmuszania, aby ludzie głosowali na PiS na kolanach.

  W PiSie powinni w końcu zrozumieć, że głos ludzi głosujących na ich idoli z konieczności jest tyle samo wart, co głos rozmiłowanych w PiSie. Dokładnie tyle samo.

  Nie należy denerwować realistów. To nie jest PiSowi do niczego potrzebne.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930   

ULUBIENI AUTORZY

więcej