Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
895 postów 2441 komentarzy

krzysztofjaw

krzysztofjaw - Właściwie: Krzysztof Jaworucki. KONSERWATYSTA W IDEI I WARTOŚCIACH ŻYCIOWYCH, KONSERWATYWNY LIBERAŁ W GOSPODARCE. EKONOMISTA I FINANSISTA. PATRON DUCHOWY: BŁ. JERZY POPIEŁUSZKO, AUTORYTET MORALNO-ETYCZNY: ŚW. JAN PAWEŁ II, MENTOR POLITYCZNY: E. B

D. Tusk - dybuk Polski

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Po Jego przemówieniu po powrocie do Polski zastanawiałem się bardzo długo czy w ogóle warto o nim pisać. On nie zasługuje nawet na jedno zdanie krytyki, bo antypolska pustka nic nie jest warta.

 "Dybuk (hebr. ‏דבוק‎ dibuk dosł. „przylgnięcie”; jid. ‏דיבוק‎ dibek) – w mistycyzmie i folklorze żydowskim zjawisko zawładnięcia ciałem żywego człowieka przez ducha zmarłej osoby. Dybukiem nazywa się też samego ducha, duszę zmarłego, która nie może zaznać spoczynku (czy też, wśród zwolenników kabały, reinkarnacji) z powodu popełnionych grzechów i szuka osoby żyjącej, aby wtargnąć w jej ciało. Wedle niektórych mistyków podatne na opanowanie przez dybuka miały być osoby grzeszne, zaś duchy przejawiać miały szczególną aktywność w noc święta Jom Kipur (Dzień Pojednania, Sądny Dzień).


Wiara w dybuki znana była wśród Żydów, zwłaszcza środkowoeuropejskich, począwszy od epoki talmudycznej, ale sam termin „dybuk” pojawił się dopiero w XVII wieku. Wtedy też wiara w dybuki stała się wyobrażeniem powszechnym.

Opanowując daną osobę, dybuk powodował zmianę jej osobowości, przemawiał jej ustami, ale swoim głosem. Należało wówczas znaleźć rabina, aby odprawił egzorcyzmy, dzięki którym dybuk opuszczał ciało przez mały palec u nogi. Aby dybuk znalazł spokój i nie opanował kolejnej osoby, trzeba go było przy egzorcyzmach namówić do wyjawienia swojej tożsamości i przeprowadzić tikun (naprawę) poprzez poczęstunek wiernych alkoholem przez rodzinę ujawnionego dybuka. Osoby cierpiące na choroby umysłowe lub nerwowe uważano często za nawiedzone przez dybuka i leczono je poprzez egzorcyzmy. Szczególny rodzaj dybuka opanowywał niektóre kobiety. Nie był on duszą zmarłego, lecz demonem, który czynił z opanowanej czarownicę" [1].
 
Dybuk jest à la żydowskim odpowiednikiem katolickiego Szatana. D. Tusk nie jest katolikiem, co potwierdził po wielu latach związku katolickim małżeństwem ze swoją żoną tylko dlatego, że startował w wyborach. Cynizm, którego normalny człowiek nie jest w stanie zrozumieć, ale oddający prawdziwy charakter tej osoby.  
 
Po Jego przemówieniu po powrocie do Polski zastanawiałem się bardzo długo czy w ogóle warto o nim pisać. On nie zasługuje nawet na jedno zdanie krytyki, bo antypolska pustka nic nie jest warta. Nawet bowiem krytyka zasługuje na to, żeby krytykowany prezentował jakąś wartość. D. Tusk nie ma żadnej polskiej wartości. Jest obcym, proniemieckim pasożytem żerującym na Polsce i Polakach, dla którego "polskość to nienormalność"
 
Ile trzeba mieć nienawiści do Polski, żeby powiedzieć, że ta polskość jest nienormalnością. Ale co się dziwić, kiedy On tak naprawdę pochodzi z rodziny kaszubsko-niemieckiej, gdzie akurat w jego przypadku język polski był drugorzędnym wobec niemieckiego. I tak u niego to pozostało, i za co ceni go A. Merkel dając mu stanowiska i wyznaczając na likwidatora Polski.  Nie wiem na ile jest prawdą, że Kongres Liberalno-Demokratyczny (KLD pod przywództwem m.in. D. Tuska) był finansowany przez niemieckie służby specjalne w postaci BND i czy czasem sam D. Tusk nie jest ich agentem o pseudonimie "Oscar". Ale tego chyba nigdy się nie dowiemy, natomiast można obserwować jego proniemieckie nastawienie niemal codziennie. 
 
Summa summarum jednak zdecydowałem się o nim napisać. Przesądziła o tym jego bezczelność. Bo przecież powrót do Polski D. Tuska jest tą cyniczną bezczelnością wziąwszy pod uwagę jego rządy, podczas których doprowadził Polskę do "państwa kartonowego", gdzie były tylko: "ch...j, dupa i kamieni kupa" a niewyjaśnione afery PO-PSL są liczone w tysiące, w tym oczywiście "tragedia smoleńska". Drugim i już ostatecznym powodem pisania o nim stała się jego obsesyjna nienawiść do naszego kraju i właśnie jego proniemieckość, która długookresowo może być dla nas bardzo groźna.  
 
Niemcy po prostu nie mogą znieść powstającej z kolan Polski i chcą jak najszybciej odbudować swoje w niej wpływy i to co najmniej na takim poziomie jak za rządów PO-PSL. Ich marzenie o Mitteleuropie jest za rządów PiS zagrożone i zrobią wszystko, żeby powstrzymać nasz rozwój. To ich immanentna cecha antypolskości, którą prezentują od niepamiętnych czasów. Podobnie jak Moskwa, która też nienawidzi Polaków. Dla tych dwóch krajów (rządów) najlepiej by było, jakby Polski w ogóle nie było a oni - niczym w czasie czterech zaborów (tak: czwarty nastąpił w wyniku Paktu Ribbentrop-Mołotow) - chcieliby ze sobą sąsiadować. 
 
Niestety straciliśmy sojusznika w postaci USA i teraz Niemcy zaczęły precyzyjnie realizować swój plan zawłaszczenia Polski jako swojego wschodniego landu. To od lat jest ich cel, od którego nie odstąpią i są w stanie czekać na to latami. Musimy - jako Polska - przeciwstawić się ponownej agresji Niemiec i Rosji na nasz kraj. 
 
Czy będzie to łatwe? Oczywiście, że nie. Naszych rządzących czeka międzynarodowy bój o zachowanie suwerenności i dobrego imienia naszej Ojczyzny. Tym bardziej, że jeszcze w nasze sprawy wtrąca się Izrael, który wspólnie z Niemcami chce kłamliwie zrzucić winę za Holocaust na nasz kraj i wyłudzić od nas miliardy dolarów w ramach reparacji wojennych za tzw. bezspadkowe mienie pozostawione u nas przez Żydów, a które zostało zniszczone i zagrabione przez Niemców i Sowietów. 
 
Być może są Państwo zdziwieni co ma  wspólnego dybuk z D. Tuskiem. Otóż ma więcej niż można się spodziewać. Skoro nie jest katolikiem to może właśnie żydowski szatan zawładnął jego antypolską duszą i chce zniszczyć nasze, katolickie państwo. 
 
Obejrzawszy i wysłuchawszy przemówienia D. Tuska nie znajduję bowiem innego wytłumaczenia jak jego opętanie przez czyste zło.  Jego nienawiść do Polski i Polaków przekroczyła wszelkie cywilizowane granice. Tyle zaciekłego jadu płynącego z ust polityka nie słyszałem chyba nigdy. Dlatego też trudno mi uwierzyć, że bez ingerencji zła normalny człowiek mógłby być akurat takim nienawistnikiem. Ale okazuje się, że tak i D. Tusk jest tego wymownym przykładem. Jest być może niczym innym jak właśnie dybukiem wysłanym dla zniszczenia Polski, koszmarem dla nas wszystkich. Jemu chyba potrzebny jest egzorcysta i modlitwa za jego duszę.
 
No dobrze. Zejdźmy z obszaru metafizycznego do świata realnego. 
 
Ja się mogę tylko domyślać, że D. Tusk powrócił do Polski na rozkaz A. Merkel. Niemcy bowiem odzyskały dla siebie USA i mają wolną drogę do podporządkowywania sobie krajów Europy Środkowo-Wschodniej. I będą z tego przyzwolenia skrzętnie korzystały. A Polska jako największy kraj w tej części Europy jest pierwsza na ich celowniku. A D. Tusk jest bodajże najbardziej wiernym wykonawcą poleceń naszej Złotej Pani, jak to mawia S. Michalkiewicz o A. Merkel. 
 
Nie jest też przypadkiem mianowanie przez Niemcy na ich ambasadora w Polsce Arndta Freytaga von Loringhovena, którego ojciec był oficerem Wehrmachtu, a pod koniec II wojny światowej służył w bunkrze Adolfa Hitlera a sam Arndt Freytag von Loringhoven w latach 2007-2010 był wiceszefem niemieckiego wywiadu zagranicznego (BND), w latach 2014-2016 był ambasadorem Niemiec w Republice Czeskiej a od 2016 r. został pierwszym w historii szefem/koordynatorem wywiadu NATO. 
 
Była to bardzo kontrowersyjna nominacja, którą polskie władze wstrzymywały przez kilka miesięcy, ale jednak ostatecznie uległy Niemcom. Warto wspomnieć, że była to druga już kandydatura na ambasadora. Wpierw kończącego swoją misję pod koniec czerwca 2020 roku ambasadora Rolfa Nikela miał zastąpić Andreas Peschke, który powszechnie jest uważany za przyjaznego Polsce i nawet zaczął już uczyć się języka polskiego. Tą kandydaturę nagle wycofano i zaproponowano Freytaga von Loringhovena. 
 
Dlaczego nasi zachodni sąsiedzi tak się uparli na tego ambasadora? Odpowiedź jest oczywista. Ma on na celu umożliwić Niemcom po prostu przejęcie Polski i jestem niemal pewien, że ma właśnie taką rolę do spełnienia a polski rząd popełnił błąd zgadzając się na niego. Ale cóż... tego już nie odwrócimy.  
 
Natomiast dalej możemy walczyć o naszą suwerenność, też żądając od Niemiec reparacji wojennych. Te reparacje to chyba ostatni poważny argument w tej walce, bo nic tak nie przemawia do rozsądku jak pieniądze a Niemcy są nam winne też miliardy dolarów.  Nie wiem na co czekamy, bo według deklaracji posła Arkadiusza Mularczyka (PiS), szefa zespołu opracowującego raport o należnych nam od Niemiec reparacjach wojennych, ów raport jest już niemal gotowy w 99% i tylko czeka na polityczne ujawnienie przez obecny polski rząd. Chyba teraz nastał ten właściwy czas..., bo jak widać Niemcy rzuciły na nas swoje ostatnie siły w celu podporządkowania im naszego kraju. 
 
Ja tylko mam nadzieję, że Polacy nie dadzą się znów omamić D. Tuskiem, bo to dla naszego kraju oznaczałoby katastrofę. 
 
 

Zostaw za sobą dobra, miłości i mądrości ślad... 

© Krzysztof Jaworucki (krzysztofjaw) 
http://krzysztofjaw.blogspot.com/ 
kjahog@gmail.com

KOMENTARZE

 • Nie myślałem, że powrót D. Tuska wywoła takie pokłady frustracji w PiS.
  Prawda, że jest politykiem o niebo sprawniejszym niż oderwany od rzeczywistości wystraszony Kaczyński, co wymaga armi ochroniarzy, by w domu czuć się bezpiecznie. Szczekaczka kurskiego odchodzi od zmysłów, stosuje wszelkie nieuczciwe chwyty, jakie zna. Ogólnie jest wesoło

  Choć nie dawałem Tuskowi dużych szans, szczególnie, iż czas powrotu to czas ogórkowy, ale widząc rozwolnienie u złodziei, nepotów, nieudaczników spod znaku Przekręty i Szmal, kto wie?

  Jest jeden plus powrotu Donalda Tuska, PiS publicznie przyznał się do złodziejstwa i nepotyzmu, którym bije wszystkie wcześniejsze formacje a dotychczas jak ślepcy nie chcieli tego zobaczyć.
 • @Zawisza Niebieski 22:10:54
  D. Tusk jest kamerdynerem i "chłopcem na posyłki" A. Merkel. Także zupełnie się z Panem nie zgadzam w jego ocenie jako sprawniejszego od J. Kaczyńskiego. Ten ostatni wygrał kilka ostatnich wyborów i nie można być tak zacietrzewionym, żeby nie dostrzegać, iż jego partia PiS zrobiła jednak coś dobrego dla Polski.

  Owszem ja też mam do tej partii wiele zastrzeżeń i nie jestem oraz nigdy nie byłem jej członkiem. Ale na Boga: czy nie widzi Pan, że jest diametralna różnica między antypolskim D. Tuskiem a J. Kaczyńskim? Tylko zupełny ślepiec może ich porównywać z polskiego punktu widzenia.

  Pzdr
 • @krzysztofjaw 22:33:55
  //że jest diametralna różnica między antypolskim D. Tuskiem a J. Kaczyńskim? //
  Ja nie widzę, żadnej. Łajdactwa nie da się stopniować.
  Albo ktoś jest albo nie jest.
 • @krzysztofjaw 22:33:55
  Panie Krzysztofie, o sprawności jako polityka nie świadczy fakt, czy ktoś jest "kamerdynerem", jak to Pan uważa, a czy potrafi w polityce przeprowadzić swoje sprawy. Jak wiemy, politykę zagraniczną PiS można określić jednym słowem "dyplomatołki". Z ekipy PiS posłanej do PE chyba tylko jedno dane z litości stanowisko dostali. PiS posłało "dietetyków" co tylko diety pobierają a nic dla Polski zrobić nie potrafią. W bezpośrednich staqrciach wyborczych Tusk/Kaczyński, Tusk bije Kaczyńskiego na głowę. To jest właśnie podstawa oceny sprawności politycznej polityka.

  Co dobrego dla Polski zrobiła PiS? Skłóciła nas nawet z "wodami Bałtyku"? Bo Kaczyński potrafi rządzić tylko hakami, co powoduje, że dany człowiek tańczy jak sobie Kaczyński wymyśli. Patrz jak Morawiecki naraził się na odpowiedzialność przed T.S. by tylko zrealizować pomysł "wyborów kopertowych". Polska jest za mała, by narzucać innym krajom swą wolę, Kaczyński zbyt .... by to zrozumieć. Trzeba układów na bazie interesów a nie wymuszanie woli oderwanego od życia "pseudostratega", co nawet Polaków się boi. Patrz: kordony ochroniarzy wokół jego domu.
  PiS dało nam największy w historii nepotyzm, mafię paliwową w gabinecie Banasia, trolli w gabinecie Ziobro, przywrócenie standardów PZPR w sądownictwie, mediach (szczekaczka Kurskiego) największy przyrost zadłużenia, no i prom pasażerski, helikoptery budowane we współpracy z Ukrainą, lotnisko dla wron w Baranowie, dworzec kolejowy Szydło i wiele innych. W dziedzinie sądownictwa wypadek samochodowy w Oświęcimiu spowodowany przez ochronę Szydło, którego nie można ocenić, bo przez rok prokuratura nie potrafiła ocenić, czy kolumna była kolumną uprzywilejowaną czy też nie.
  Panie Krzysztofie, PiS nie dało Polsce nic. Nawet program 500+ okazał się fiaskiem, bo nie zwiększył dzietności a doprowadził do braku najtańszej siły roboczej niezbędnej w rolnictwie.
 • Biden
  Coś musiał zaoferować Niemcom, nie tylko NS2, ale być może podział wpływów w Polsce. Tak 50 na 50%, w końcu to nie pierwszy i ostatni raz. Kiedyś tak Brytole dogadali się że Stalinem jeśli idzie o Jugosławię..... A Biden chce poprawić stosunki z UE, więc musi dać Niemcom jakiś prezent. Bo przecież jasne i oczywiste jest, że będzie rozmawiał z najmocniejszą stroną UE, czyli z Niemcami. Może, gdyby rząd PRL-bis zamiast marnować czas i pieniądze na podlizywanie się USA, doprowadziłby do normalności stosunki ze wschodem, to bylibyśmy w lepszej sytuacji, ałe tak niestety nie jest......
  Teraz jest płacz i zgrzytanie zębów, bo ,, Amerykanie nas zdradzili,, choć to było oczywiste dla człowieka, który amatorsko zajmuje się polityką, niemniej PiSowscy stratedzy nie wpadli na to....
  No cóż, jak doradcami PiSu w sprawach geopolityki są Żurawski vel Grajewski i ten alkoholik Targalski, to mamy to,co obecnie.
  Jeśli idzie o ,, odszkodowania za drugą wojnę ,, to szkoda czasu i atłasu. Całkiem niedawno min. Czaputowicz w obecności szefa MSZ Niemiec oznajmił, że Polska nie ma żadnych roszczeń do RFN z tytułu drugiej Wojny światowej. Także każdy, kto słucha pana Mularczyka, to sam sobie szkodzi....
 • @krzysztofjaw 22:33:55
  https://media.wplm.pl/thumbs/20b/OTYwL3VfMS9jY185NjMyZC9wLzIwMjEvMDcvMDcvMTIwMC83NjAvZTc4Y2M4MTc2NWFiNGQzYzhkNWYyOGEwZWE1M2I5NDcuanBlZw==.jpeg
  W najnowszym wydaniu „Super Express” wziął pod lupę urlop, na który wybiera się Donald Tusk, mimo że dopiero rozpoczął liderowanie w PO. „Nowy stary lider PO nie chce się zajechać?” - czytamy w dzienniku. Tusk ma zadanie bojowe podobnie jak w 1917 r. koszerny masowy zabójca znany jako Lenin! p.o. zbawcy PO bandy już się tym obalaniem narobił:
  https://wpolityce.pl/polityka/557766-super-express-kpi-z-urlopu-donalda-tuska
  https://youtu.be/y4LoOTDlSu4

  To sygnał dla wyborców, że nie przemęczałem się w pracy kiedyś i teraz nie zamierzam. A najcięższe przypadki wielbicieli nieroba uwierzyły, że ich idol Donek malował za młodu kominy, a Donek owszem , był w tej ekipie, ale służył wyłącznie do sprzątania przenośnego kibla, bo na widok drabiny i komina natychmiast dostawał trzydniowej biegunki...a po tych trzech wytężonych dniach urlop zawsze mu się po prostu należał tak jak teraz. Teraz już wiemy, że Platforma jest listkiem figowym dla mafijnej działalności Nowaka i całej ferajny. Zrozumiałe jest teraz zachowanie Tuska. To jego paniczny strach przed ujawnieniem prawdy.
 • @krzysztofjaw 22:33:55
  https://i.postimg.cc/wv5Y9DVq/prazona-cebula.jpg

  Brakuje pedalskiej cioty Biedronia, który mówił, że Słupska nie opuści a potem, że do Brukseli nie pojedzie.
 • @Zawisza Niebieski 23:00:59
  Widzę, że do niektórych nie dotarło po tylu latach, że Tusk to jest prostak, niekompetentna kanalia, proniemiecki kłamca, oszust który najchętniej sprzedałby Polskę za grosze, który przyjął obywatelstwo niemieckie, mogę powiedzieć ci jak się skończy ta misja a skończy się tym, że ludzie wyjdą na ulicę po raz pierwszy bo jeszcze PiS ludzi na ulicy nie wyprowadził i przykryją czapkami to całe towarzycho. Tam gdzie Tusk, tan POrażka. Duch Goebelsa unosi się nad niemieckimi mediami nad Wisłą. Szkody wyrządzone przez Tuska Polsce i Polakom są porównywalne jedynie ze szkodami wyrządzonymi przez Stalina i Hitlera i właśnie z tego powodu PiS powinien nawet bardzo zaryzykować aby zniszczyć i Tuska i ekspozyturę Niemiec na Polskę czyli PO
  PO to jest hybrydowy NEONAZIZM.......a na końcu tego planu odrąbanie od Polski ziem zachodnich i dołączenie do Niemiec. A że to będzie łatwe to widać jak głosuje Wrocław, Poznań, Szczecin i pomniejsze ośrodki
  Tam wyborca jest plugawy. Tusk wrócił do władz Platformy Obywatelskiej (PO), aby ratować przyszłe interesy Niemiec i częściowo Rosji. Dostał takie wytyczne od Pani Kanclerz. Inżynierowie z Afryki nie chcą zbierać szparagów i ciężko pracować. Wytyczne dla niego, to prze-jąć władzę w Polsce, wyprzedać resztę majątku, zabrać dodatki socjalne, wprowadzić bezrobocie i biedę tak, aby część ludzi biedowała, była posłuszna i wyjeżdżała do pracy za granicą. Inżynierowie z Afryki będą nadzorcami. Patriotyzm i Polskość ro nienormalność dla byłego premiera – interesy niemieckie i kłamstwa prowadzące do pomyślności obcych są najważniejsze. Droga prowadzi do tych celów przez zwalczanie obecnej ( przyjaznej dla rodzin) władzy wybranej w demokratycznych wyborach. Należy jeszcze bardziej obniżyć notowania wyborcze PO, aby podkreślić że mamy i cenimy tylko dobre rozwiązania dla Polski i polskich rodzin. Czas pracy do 67 lat – nóż w plecy dla rodzin. Przekazuje ponad 5 miliardów EURO na wsparcie systemu bankowego Grecji i UE. Taki człowiek zawsze kłamał i nie może pełnić ważnych funkcji w naszym kraju - DOŚĆ. Przypominam, że zdaniem 'Die Welt' herr Tusk jest idealnym kandydatem na szefa partii w KE bowiem 'je z ręki' i jest 'wytresowany'.. PO= Okupant Niemiecki. Jacy ludzie są w PO : Starzy komuniści, Zieloni co nie wiele wiedzą -Wisła im pachnie, kornika chronią, Nowacka - aktywistka od siedmiu boleści i LGBT co nie bardzo wiedzą co chcą - bal maskowy przez cały rok, Grzesiu zapytany o osiągnięcia PO wzrokiem wrytym w ziemię szuka podpowiedzi, Kidawa - Błońska co program zgubiła i jeszcze Lubnauer - kwiatek do kożucha i śpiewaczka Mucha i jest Klucha. Kamysz jako minister – czas pracy do 67 lat – wstyd.
 • @krzysztofjaw 22:33:55
  Przecież....jak on został samozwańczo p.o. POpapranców to nie daje mu żadnej ochrony. Chroni go tylko immunitet EPL. A tu powstaje pytanie czy polityk obcej partii, bo EPL nie jest polską partią, może funkcjonować bezkarnie na arenie państw narodowych i być chronionym przez ich immunitet? A Tusk, największy obok chazara po WUMLu OMC MGR Aarona Bucholtza aka Balcerowicza szkodnik III RP. Misja jest, ale dlaczego tajna? To oczywiste, że Niemcy muszą nasz rząd obalić i postawić swojego dozorcę, żeby się unijna kasa nie rozeszła po Polakach ani ich kraju nie rozwijała, tylko jak się da to w całości, do niemieckich firm wracała. Zhardzieliśmy bez bata nad głową, szparagów nie chce nam się zbierać i nie opłaca, robimy "panom" coraz większą i kłopotliwą konkurencję. Wstrzymanie kasy pod byle pretekstem jest pewne, i wszystko zależy co zrobią Polacy. Czy obalą swój rząd by kasę dostać, ale nic z niej nie mieć, czy może dadzą sobie radę i bez niej. Może to potrwać, zanim się zdecydują, a kasa jest Niemcom potrzebna szybko. Co szkodzi spróbować wywołać w Polsce REBELIĘ, kiedy i trochę chętnych jest do niej, i przywódca, nie żeby jakiś napoleon wprawdzie, jest jakby pod ręką. Niestety zawodnik okazuje się słabszy niż mogło się wydawać, w starciu z rzeczywistością psychika wysiada po trzech dniach, zmęczony ucieka na urlop i nikt nie wie czy wróci. Bardziej kwalifikuje się do leczenia w zakładzie, bo całkowicie nad sobą już nie panuje.
  To nie jest ten brylujący na salonach układny i przebiegły niemiecki celebryta jakiego znali, lecz agent którego od początku zadanie przerosło. Wiek także robi swoje, i widać że na tego harcownika teraz ani w przyszłości nie ma już co liczyć. Trzeba myśleć o "podmianie", zaraz, kogo my tu jeszcze mamy...Ryży folksdojcz powinien zacząć się przebierać w damskie ciuszki i sobie chuja na tęczowo wysmarować. Będzie bardziej wiarygodny dla swojego elektoratu. Mógłby też zacząć na smyczy budkę prowadząc oczywiście w lateksowych ciuszkach z zamkiem na pysku pokazując że tworzą prawdziwą rasową tradycyjną homo rodzinę.
 • @Zawisza Niebieski 22:10:54
  Tusk to germańskie POpychadło, które ukorzy nasz kraj i niczego nie rozwiąże i wprowadzi biedę i rozczarowanie całego społeczeństwa.
 • @krzysztofjaw 22:33:55
  Niemiecki dziennik: Kurs w polskiej polityce zagraża wzrostowi gospodarczemu. Niemiecki dziennik „Handelsblatt” stwierdza, że kurs obrany przez Warszawę czy Budapeszt oddala od siebie Europę Wschodnią i Zachodnią. „Rumunia, Węgry i Polska to aktualni europejscy liderzy wzrostu. Kraje wschodnioeuropejskie znacznie szybciej niż kraje strefy euro wychodzą z koronakryzysu” pisze niemiecki dziennik ekonomiczny „Handelsblatt”.
  https://dorzeczy.pl/ekonomia/190717/handelsblatt-kurs-w-polskiej-polityce-zagraza-wzrostowi-gospodarczemu.html

  Ps...No i zorientowaliście się dopiero teraz, parę dni po tym jak wysłaliście Lenina? ups, to 100 lat temu było, chciałem powiedzieć: Tuska, aby rozpierniczył Polskę? Tusk to germańskie POpychadło , które ukorzy nasz kraj i niczego nie rozwiąże i wprowadzi biedę i rozczarowanie całego społeczeństwa. Hitlerowcom z Niemiec przeszkadzają ,,reżimy"? Przecież dla was potomków morderców z Oświęcimia i dziesiątek innych Obozów Śmierci to chleb powszedni. Faktycznie Polska i Węgry oddalają się od zachodniej Cywilizacji Śmierci by utrzymać normalność i Cywilizację Życia. Wam się marzy dyktat nad Słowianami których darzycie pogardą. Przyjmijcie do wiadomości brunatni naziści, że Polska i Węgry mają prawo do swojej drogi i swojego życia bez mądrości potomków złodziei i morderców. Radzę rodakom nie słuchać co twierdzą „niemieckie(?) dzienniki”. To co dzieje się teraz w Niemczech i na Zachodzie jest po prostu istnym horrorem i koszmarem! Życzę naszym zachodnim sąsiadom sukcesów, zwłaszcza w budowie Kalifatu Branderburskiego. Gdy dzisiaj słucham niemieckich polityków oraz niemieckich "wolnych" mediów, to lepiej rozumiem w jaki sposób w III Rzeszy Niemiec za czasów Hitlera
  był możliwy holokaust!

  A ten niemiecki goebelsowski propagandzista i hitlersyn nie wie o czym pisze! Z danych Ministerstwa Finansów wynika, że w latach 2005–2018 transfery z budżetu UE pomniejszone o polską składkę członkowską wyniosły 440,5 mld zł (przy użyciu średniorocznych kursów euro według GUS). To 2,03 proc. PKB Polski w tym czasie. Z drugiej strony wypływ kapitałów z Polski do innych państw UE w formie dywidend i innych przychodów (dochodów) z tytułu udziału w zyskach osób prawnych, odsetek, opłat licencyjnych, przychodów z tytułu świadczeń: doradczych, księgowych, badania rynku, usług prawnych sięgnął 758,9 mld zł, czyli 3,5 proc. polskiego PKB (...) W ciągu 14 lat Polska straciła na tym niemal 320 mld zł. Najwięcej zyskały gospodarki Holandii i Niemiec. Unijne środki odpowiadają mniej więcej za 1 procent polskiego PKB. Pochodzą również z naszych pieniędzy i są konsekwencją tego, że mamy otwarty rynek dla zagranicznej konkurencji, która swobodnie sobie tutaj poczyna, czasami eliminując niektóre sektory polskiej gospodarki. To jest nasze doświadczenie ostatnich 16 lat. I jeszcze będą nam wmawiać, że coś nam dali.
 • @krzysztofjaw
  https://media.wplm.pl/thumbs/cdf/OTYwL3VfMS9jY180MzE0My9wLzIwMjEvMDcvMDgvMTIwMC84MTAvNzc5NjEwYjA2MDcxNDU0NGE2NDI0OGNjMDk2ZmFhOWMuanBlZw==.jpeg

  Polska konstytucja skończyła 24 lata i ma tyle dziur co ser szwajcarski, więc o gwałcie nie ma mowy. Każda próba zatkania dowolnej z nich to seks konsensualny, a nie gwałt.

  Kto tego Szkopa wreszcie uciszy? Gruppenfuhrer Tusk w akcji. Przybył do Polski jako jeden z jeźdźców Apokalipsy. Przybył, by podpalić Polskę. I od pierwszej minuty to robi, podpala, miesza, szczuje. Nie daje się patrzeć na tą pooraną bruzdami facjatę i te łapki trzepocące podczas sepleniących plugawych pomówień. Złodziej wrzeszczy łapać złodzieja. Takim gadaniem to Tusk gwałci inteligencje Polaków. Tak szczerze to nie wiem kto Tuskowi pisze te głupie przemówienia, ale są lepsze niż kabaret. Gość ma odlot razem ze swoimi klakierami. Opis jego spotkań powinien być w rubryce: Cyrk obok info o UFO. Ta hipokryzja, obłuda i podwórkowe krótkospodenkowe cwaniactwo tego nikczemnika jest naprawdę trudne do wytrzymania. To ta menda odebrała bezprawnie Polakom pieniądze z OFE, odebrała wolność kibicom wsadzając ich do aresztów wydobywczych tylko za to, że byli krytykami jego rządów, to on uczynił z sądów instytucje „na telefon”, a teraz wali jak w bęben w TVP, jedyne media dające głos polskiemu demokratycznie wybranemu rządowi, i ta menda śmie teraz wygłaszać jakieś apele o wykrzykiwaniu o umierającej demokracji?! Demokracja to dopiero zaczyna się odradzać od 2015 roku, a ten poniemiecki wnuczek za wszelką cenę chce ją ponownie stłamsić. Naprawdę nie wiem, jak można nie widzieć, że ten sługus niemiecki przyjechał do Polski tylko po to, żeby obalać rząd i zrobić z Polski podkolonię niemiecką…

  Przeczytajcie NIEBEZPIECZNE ZWIAZKI DONALDA TUSKA. On jeszcze nie zapłacił za mieszkanie w Sopocie od SB. Choć ja bym Tuska nie lekceważył. Wpływ sojowego latte na mózgi młodych, wykształconych z dużych miast nie został zbadany.
 • @Zawisza Niebieski 22:10:54
  Ostro co „Oskar”- Makrela kolczatkę zaciągnęła! W Europie szatniarz, w Polsce „Lider” partii opozycyjnych! Gratulacje dla wyborców! Ów ‘król europy’ - cóż za szydera - to personifikacja niespełnionych nadziei Berlina i Brukseli, a zainwestowali weń sporo, trzeba przyznać. A on tymczasem wyciął im numer i okazuje się kompletnym zombie (vide film Georgea Romero „Noc żywych trupów). Cała Polska musi się przeciwstawić tym kłamstwom jakie on próbuje wbić ludziom do głowy. Wiemy co z nami zrobił przez lata rządów biedę, którą zgotował przez zagubienie 250 MILIARDÓW PAMIĘTAMY!

  Tusk przyjechał z wskazówką co ma robić o mówić! Atak za atakiem kłamstwo za kłamstwem! Panie Ministrze sprawiedliwości wszystkie te kłamstw kwalifikują się pod zarzuty prokuratorskie. Wszystkich oszczerców pod sąd! Jego szczególnie o on został tu przysłany! Zapowiedział, że będzie się działo i groził!
 • @krzysztofjaw
  https://media.wplm.pl/thumbs/253/OTYwL3VfMS9jY19iODRkMC9wLzIwMjEvMDcvMDgvMTIwMC84MDAvZDM2Y2VkYjQ3YWI4NGQ5NGIwMThmNDdjYzY1OGUxMzAuanBlZw==.jpeg

  Zbawca Polski i Europy? Niemieckie media widzą w Tusku polityka, który może ponownie przekształcić Polskę w państwo przyjazne Berlinowi.

  https://wpolityce.pl/swiat/557965-zbawca-polski-i-europy

  Niemcy i sowieci mają na Tuska potężne haki. Putin „to nasz człowiek w Warszawie”. Merkel przełożona Tuska/OSCARA ze STASI. Tusk zdrajca Polski współorganizator zamachu w Smoleńsku.

  KOpertfield i Ryży chuj, za dzieciaka zwany szwabem przez dzieci z podwórka, w wyniku czego dostał rozległego urazu psychicznego i już nie będąc dzieckiem rozpisywał się w sławnym artykule, że „polskość to nienormalność”. Obłęd w oczach i parszywa gęba pozostały mu do dziś. A zresztą, nie wiem czy jest sens w ogóle KOmentować działania tego rudego kryminalisty, syna Niemki nauczonej mówić po polsku dopiero w wieku 12 lat, lojalnego agenta służb niemieckich. Nawet mieszkanie w Sopocie zdobył oszustwami, załatwiając wyrzucenie na bruk uczciwej, choć biednej, rodziny kolejarskiej. Nie zmienia to faktu, że jest w Polsce jakieś 10 mln takich samych złodziei, antypolaków, ludzi skrzywionych, którzy mają z nami tyle wspólnego, że jako tako mówią po polsku i mają PESEL. Ale Polakami nie są. Tacy ludzie z pewnością wesprą nawet największego bandytę, byle tylko szkodził Polsce. Sam fakt, że jego dziadkowie z obu stron służyli nazistom i że obie rodziny wiały z Polski na Gustlofie aż się kurzyło pokazuje kim jest ta szuja. Fakt, że to coś było premierem Polski jest hańbą dla Polski i Polaków. Nie będę ukrywał, że gdybym był Piłsudskim współczesnych czasów to po prostu kazałbym wieszać albo rozstrzelać każdego kto choć słowem pochwali tego psychopatę. Za zdradę interesów narodowych, a nawet za zwykłą korupcję urzędniczą, Piłsudski kazał bowiem wieszać. A jeśli był łaskawy to pozwalał rozstrzelać. Nie za często jednak bo wieszanie było tańsze, a poza tym szkoda mu było amunicji na zdrajców. Trochę się, niestety, zmieniło od tamtej pory. Nie przeraża mnie taka kreatura jak na zdjęciu, przerażają mnie te miliony polskojęzycznych zer zapatrzone w niego, z nauczycielami i częścią wykładowców włącznie. Dopóki z tymi ludźmi nie zrobi się porządku i nie odsunie ich od wpływu na polskie dzieci, dopóty nie będzie normalnie w Polsce. Stan szkolnictwa i kadry nauczycielskiej to gigantyczna klęska od przedszkoli po uczelnie. Przecież to jest w większości banda lewaków i manipulatorów. Angela Merkel nie dementowała informacji rozpowszechnionych w książce o jej „pierwszym życiu”, ani Donald Tusk nie ciągał po sądach autorów podających w Internecie, że „nazwisko jakie pada w sprawie wspólnego agenta NRD-owskiej STASI i PRLowskiej SB, to nazwisko premiera Donalda Tuska.
  Kiedy w 2013 roku pojawiła się w mediach informacja, że Donald Tusk jest faworytem na stanowisko przewodniczącego Komisji Europejskiej, stawało się jasne , że jego zamierzchłe powiązania za STASI mogłyby wyjaśniać wzajemne wsparcie i zażyłe stosunki z Angelą Merkel, spełniającą rolę jego protektorki. Kariera Tuska nabiera tempa dopiero, gdy Merkel obejmuje urząd kanclerza (po przyspieszonych wyborach, gdy Gerhard Schroder rezygnuje z urzędu na rzecz posady w Gazpromie). Jednak prasa zachodnia już „pracowała na rzecz” awansu: „Donald Tusk (56 l.)jest zdecydowanym faworytem na stanowisko nowego szefa Komisji Europejskiej”, pisze ekspert Centre for European Reform, Hugo Brady. (5. kwietnia 2013) Donald Tusk odpowiada, że się nie wybiera do Brukseli, ale skoro mowa o Polaku, to na znaczeniu zyskałaby Polska…Widać, że jeszcze się pani kanclerz Merkel wahała…Stalinowskie dyrektywy zalecały zmiany w układzie władzy we wszystkich, podległych sowietom, państwach. Skład, pochodzenie, kompetencje władz ustalały służby specjalne i te były najprężniej zorganizowanym i najliczniejszym aparatem władzy w każdym socjalistycznym kraju. Kluczowym krajem stały się Niemcy. Niemiecka Republika Demokratyczna. Tam dojrzewa politycznie i światopoglądowo obecna „żelazna dama” UE, Angela Merkel. W 1981 roku - szefowa wydziału agitacji i propagandy FDJ (Wolna Młodzież Niemiecka), komunistycznej młodzieżówki Socjalistycznej Partii Jedności Niemiec. Jako członek komisji zakładowej Akademii Nauk DDR miała dwóch protektorów: Wolfgang Schnur i Lothar de Maiziere, którzy na terenie DDR tworzyli oddziały zachodnioniemieckiej Chrześcijańskiej Unii Demokratycznej (CDU). Obaj okazali się agentami STASI. To niemiecki odpowiednik NKWD, którym z ramienia służb radzieckich kierował generał Iwan Sierow. STASI wykreowała osobowość Angeli Merkel. Tak twierdzą w biograficznej książce o niej autorzy Ralf Georg Reuth i Gunther Lachmann. STASI miała agentów w całej Europie. W Polsce jednym z nich był OSCAR. Podwójny agent STASI i UB, aktywny w gdańskiej Solidarności.
 • Autor pisze !
  Cytuje autora ! [ podobnie jak Moskwa, która też nienawidzi Polaków. ]

  Ja mam skromne pytanie do autora ! których Polaków nienawidzi Moskwa ? tych Słowiańskich Polaków czy tych żydowskich okupantów Polski Moskwa nienawidzi ?


  Ireneusz Tadeusz Słowianin Lach
 • @krzysztofjaw 22:33:55
  Kaczyński wygrał dopiero jak Tusk pojechał na Zachód. A tak wielokrotnie z nim przegrywał. I PiS to jeszcze gorsi chłopcy na posyłki. Mosbacher wzywała Dudę jak przywołuje sie pieska. Zresztą, Knesset nakazał takiego kandydata na prezydenta wystawić, potem Izrael pisał ustawę o IPN. A kim jest Szydło, gdy dawała 80 baniek mercedesowi? teraz Morawer znowu daje 20 baniek JP Morgan. CHyba co roku im płaci z naszych pieniędzy.
  Kaczynski już nie wie ci się dzieje. Jest oderwany od informacji a tylko klakierami się otoczył.
 • @kula Lis 69 05:26:45
  I Pan też dał się wpuścić w ten ściek ? Jeżeli Tusk i Kaczyński czytają takie komentarze to pewnie otwierają już butelki. Przecież o to chodzi jednemu i drugiemu żeby polska scena polityczna była dwubiegunowa. Wszystkie Hołownie, Gowiny, Brauny itp. mogą już iść się wypałować bo w polityce nie użyją. Polacy będą się teraz zawzięcie kłócili czy Tusk czy Kaczyński jest większą kanalią i większym sprzedawczykiem.
 • @krzysztofjaw
  Wszystkie materiały o dziadku i rodzinie Tuska wysłałem do IPNu i już dziś mam odpowiedź którą zamieszczam...Robert Kopydłowski 9 lipca 2021 10:50
  Do:....@gmail.com"
  Uprzejmie informuję, że Pana pismo z dnia 6 lipca 2021 r., dotyczące zbrodni polskojęzycznej grupy gestapo oraz przeszłości okupacyjnej Józefa Tuska przekazano zgodnie z właściwością Oddziałowej Komisji Ścigania zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu w Gdańsku.

  Z poważaniem

  Robert Kopydłowski
  prokurator
  Głównej Komisji Ścigania Zbrodni
  przeciwko Narodowi Polskiemu
 • @Wican 09:23:33
  Kaczyńskiemu pomogli wygrać Amerykanie. Afera z Sową, to kto im dał te podsłuchy? Przecież nie kelnerzy....
 • @kula Lis 69 06:40:59
  Jeśli już tych tytułów używamy to mówmy o "Oskarze " i "Balbinie". Ostatecznie teczki operacyjnek Kaczyńskiego nie znamy a wiele poszlak (np, szybka akcja w szafie Kiszczaka) pokazuje iż mogła być ciekawa.

  Jak już wcześniej pisałem, "Balbina" jest nieudacznikiem politycznym co nie potrafi prowadzić polityki zagranicznej, wszyscy go wykiwają i Donald Tusk, czy też Orban. Poziom frustracji pokazują szwadrony policyjne pilnujące jego domu. Myślę, e dla Polaków byłoby taniej, gdyby zamknąć go w celi któregoś z dobrze pilnowanych ośrodków penitencjarnych, choćby za naciski, by z łamaniem prawa przeprowadzić wybory kopertowe.
  Przyjazd Donalda Tuska spowodowało wypełznięcie najciemniejszych i najgłupszych sił zaangażowanych w PiSowskiej propagandzie dyplomowanego kłamcy Kurskiego. Atak za atakiem, pomówienia, negatywny montaż materiałów. To tylko pokazuje poziom frustracji nieudaczników.
  Strach jest na tyle mocny, że zaczęli nawet przyznawać się do podstaw swojej złodziejskiej polityki, nepotyzmu. Oni wiedzą, że gdy Polacy przejmą władzę, to ich miejscem obrad będzie spacerniak.

  Nie jestem zwolennikiem Tuska, ale obserwacja naszej sceny politycznej pokazuje, że patologiczni złodzieje, nepoci, wazeliniarze na głowach, w ramach czapki, noszą otwarte ogniska. Działania Banasia nie da się długo blokować siłami kasty trolli mr. Zero. Któregoś dnia Polacy te przekręty rozliczą i stosownie ukarzą. I nie pomoże "bezdomność" Morawieckiego, Szumowskiego.
 • @kula Lis 69 14:03:31
  Brawo! I tak trzeba postępować!
  Pzdr
 • @zbig71 15:04:57
  Oczywiście, że afera podsłuchowa to robota amerykańskich służb specjalnych. Temu nikt nie zaprzecza, choć dowodów, że tak było nie ujrzymy prawdopodobnie nigdy.
  Pzdr
 • @kula Lis 69 04:50:51
  PO czy tam KO to pospolici kłamcy i aferzyści. Tyle kłamstw wypływających z ich ust aż trudno znieść. Ale my Polacy musimy się obronić przed tym ich kłamstwem.
  Pzdr
 • @krzysztofjaw 18:44:50
  Najprawdopodobniej nie ujrzymy. Ci sami Amerykanie cisną nas, abyśmy zapłacili Żydom 300mld $. I to nie ważne, czy są to Republikanie czy Demokraci, bo cisną jedni i drudzy. A 300mld$ to roczny budżet państwa polskiego, więc co, cały czas pan wierzy w naszego najważniejszego sojusznika?
  I na żadne niemieckie pieniądze nie ma co liczyć, bo dotychczas NIKT do państwa RFN nie wystąpił w tej sprawie że strony polskiej....
 • @Zawisza Niebieski 16:14:32
  Tu nie jest mowa o Kaczyńskich, PiS, etc... tylko o rodzinie Tuska na podstawie dostępnych dokumentów tak Bundesarchive, jak i CIA czy Biblioteki Departamentu Stanu USA, które ma także Mi6 czy KGB/FSB, GRU oraz Mossad. Jaki to prawem niemiecka rodzina wysokich urzędników Rzeszy uzyskała polskie obywatelstwo, pytałem IPN.
 • @Zawisza Niebieski 16:14:32
  No i za jakie zasługi bo, że byli żydami to fakt, żaden z 1800 oprawców esesmanów czy kapo w Stuhofie nie poniósł odpowiedzialności bo był żydem i zapisał się do UB, to fakt zawiszo.
 • @krzysztofjaw 18:43:16
  Przesłałem do IPNu całą moją dokumentację ze zdjęciami, dokuentami, z Bundesarchive, CIA, Biblioteki Dept Stanu.
 • @kula Lis 69 19:32:34
  Szanowny Kula Lis, zalecał bym trochę książek historycznych, w razie problemów z czytaniem serial "4 pancernych i pies", tam też był taki jak "Tusk", nazywał się Gustlik. Pamiętam z dzieciństwa, był taki serial "Gruby", też poruszał problemy tych "niemców" co pozostali, gdy ci co się za Niemców uważali z do Niemiec zwiali.

  Są takie portale dla "narodu głupiego, co wszystko kupi", tam wasze opowiastki z pewnością kupią. Ja zbyt dużo po grobach Polaków, w tym przybyszy jak "olendrzy", jeździłem, by na taką idioten-papkę się łapać. No ale Polak zna historię swego kraju, "prawdziwy paliak" waszymi historyjkami się żywi.
  Poszukaj lepiej ile kibitek carscy pradziadowie Balbiny na Sybir odprowadzili, to z pewnością będzie dla was pasjonujące zajęcie. Carska służba była długą służbą, na wiele był czas.
 • @kula Lis 69 05:26:45
  Z wielkim bólem, ale niestety muszę się z Panem zgodzić. D. Tusk przyjeżdża do Polski, żeby ją zlikwidować na rzecz Niemiec. Nie rozumiem ludzi, którzy tego nie dostrzegają a powinni.
  Pzdr
  P.S.
  Ten wielki ból oznacza li tylko to, że w Polsce powinniśmy mieć opozycję propolską a nie proniemiecką. Wtedy moglibyśmy dyskutować na programy dla Polski a tak musimy się bronić przed niemiecką antypolskością.
 • @krzysztofjaw 20:51:54
  Ją nie rozumiem ,, patriotów,, którzy wiedzą, że istnieje zagrożenie dla narodu polskiego w postaci 447 i nadal mają zaufanie do ,, naszych sojuszników,,.
 • @zbig71 15:04:57
  Oczywiście. I dlatego też nie od razu wyszły nagrania z Pinokiem-Morawieckim. Czyli już wtedy był przygotowany do swojej roli. Ale nie mogli tak od razu, to wstawili Szydło. Osobę bez charyzmy, bez zdolności przywdóczych, czyli kogoś kto nie spróbuje wybić się na samodzielność. A potem wstawili bankstera i Kaczelnik go niemal uwielbia.
 • @Zawisza Niebieski 16:14:32
  Kaczyński wokół siebie zawsze miał nielotów umysłowych jak Kuchciński, Suski, Sasin. I myśli, że zagranicą są takie same miernoty
 • @zbig71 19:24:22
  CHyba trzykrotny budżet. Albo i lepiej. Nie wiem jak teraz dolar stoi. Polski budżet to chyba cos koło 350 miliardów, ale złotych
 • @krzysztofjaw 20:51:54
  Na razie to Polskę wygaszają PiSIory. A Niemcy robią to, na co wasi amerykańscy bozkowie im pozwalają.
  Od lat rządzi PiS i nic im nie wychodzi, poza robieniem loda Amerykanom i Izraelitom. PO robiło im loda za armo, a PiS jeszcze dopłaca z naszych pieniędzy. A jednocześnie tak prymitywnego nepotyzmu, to nawet za czaów złodziejkich POpaprańców nie było. I Tukiem publicznie tak obcy nie pomiatali jak Dudą czy innymi pisiackimi politykierami
 • @Wican 22:06:05
  Kaczyński nigdy wysokich lotów nie był, stąd jego polityka kadrowa opiera się na takich, na których ma haki, dla przykładu podam tu Marka Suskiego, co dziś za pożytecznego idiotę robi. Kaczyński złapał go na akcję Pierwszak, czyli aferę łapówkową w Radomiu. Druga opcja, to typowa polityczna wazelina. Ci matkę sprzedadzą za korzyści polityczne. Stąd PiS to partia przeżarta do cna złodziejstwem i kumoterstwem. Jedyny co nie ma żony i dzieci w spółkach skarbu państwa to Kaczyński. Stąd dyplomacja PiS to "dyplomatołki", nikt nie podejmie decyzji, a jak wytyczne przyjdą z Nowogrodzkiej to już sprawa przegłosowana.
  Wystarczy popatrzeć na dietetyczkę - co dwa razy jako jedyna kandydowała na stanowisko i dwa razy ze sobą przegrała. Po prostu pośmiewisko dyplomacji międzynarodowej.
 • @Wican 22:06:57
  Tak, po prostu pomyliłem waluty.
 • @Wican 22:04:48
  Ciekawe jakie kwity na PiSiorów mają koniokrady, a raczej chyba mocne. Aczkolwiek niby teraz trochę się stawiają(reprywatyzacja) ale podejrzewam, że to jednak ustawka.
 • @Zawisza Niebieski 19:53:56
  Jak ty uwierzyłeś w te bajki o Gustliku i 4 pancernych to już więcej nie pisz, ja między nimi mieszkam od urodzenia, oni przyjmowali polskie obywatelstwo tymczasowo bo liczyli, że Niemcy tu wrócą, polski dowód kosztował ich 25 zł, mówili, że oni są poloki za 5,20. Obok nas mieszkał esesman, do końca żywota liczył na powrót Niemców, i w takim duchu wychowywali swe potomstwo które nadal na to liczy.
 • @krzysztofjaw 20:51:54
  Tusk i przyzwoitość to oksymoron, to tak jak smród i aromat. Tusk zgrywa maczo a to pustak do kwadratu taki fircyk. Cała ta rodzinka pasożytuje na naiwności Polaków. Stary chłoptaś liczy na blokadę funduszy a rząd polski przestanie płacić składki i co wtedy.
 • @krzysztofjaw Tusk to jedyny polityk w Belgii który nie miał co robić tylko biegał w parku z psami Junkera
  https://images89.fotosik.pl/518/32a68be9e98e1abc.jpg
  Poci się patol, hahaha. Już się schował do szafy, zgroza, panika, napięcie, trema, trwoga, popłoch, cykor u POsranych. POgrzeb w szczecinie o 15tej, ryży na 10 słów 15 razy skłamie i 30 razy zmanipuluje. Jest takie przysłowie ,,w gromadzie debili, idiota jest królem". Pierwsze kłamstwa na temat ministra Ziobry i pierwsze kajanie się Tuska, że on nie miał na myśli, że nie o to chodzi a w ogóle to nie jego gęba. Myślę że to nie ostatni raz, biorąc pod uwagę rozmowę Kwaśniewskiego i Kalisza: ,,Kwaśniewski o Tusku: „Jest wyjątkowo mściwy. Rudy i mściwy”. Kalisz: „Kanalia bym powiedział”. Polacy już się poznali na Tusku, to nie ten czas i już nie ta Polska. Tak czy owak ta nadzieja lemingradu nawet jak zabierze elektorat Hołowni to PO nie będzie miało więcej niż 25% w sondażach bo na tyle wylicza się populację lemingów. Chwiejni, obawiając się powrotu do późniejszych emerytur i likwidacji programów socjalnych z pewnością na Tuska nie zagłosują.
 • @krzysztofjaw nam to samo zrobią
  "Przestrzegałem przed tym". Gorzkie słowa Jakiego. Komisja Europejska zdecydowała o wstrzymaniu wypłaty środków z unijnego Funduszu Odbudowy dla Węgier. Patryk Jaki mocno skomentował tę decyzję.
  KE zablokowała wypłatę ponad 7 mld euro dla węgierskiego rządu w ramach Funduszu Odbudowy. Środki miały być przeznaczone na odbudowę gospodarki po pandemii koronawirusa. Powodem ma być obawa, że przedstawiony przez Budapeszt plan wydatków nie zapewnia wystarczającej ochrony przed korupcją.

  https://dorzeczy.pl/opinie/190863/przestrzegalem-przed-tym-gorzkie-slowa-patryka-jakiego.html

  Ps...I właśnie po to wysłali ryżego kundla do Polski, ma za zadanie wzbudzić niepokój, podważyć kompetencje rządu, te działania będą sprzężone z decyzjami Brukseli, to operacja mająca za cel odsunięcie sił konserwatywnych od sprawowania władzy w państwach eurokołchozu. To było do przewidzenia i nadeszła pora porzucania złudzeń o komuszej UE... Powiem to wprost i bez ogródek...ta cała KOMUSZA Unia Europejska jest tak potrzebna Polsce jak prostytutce dziecko...UE to przechowalnia starych czerwonych pierdzieli..To czerwoni Pionierzy utorowali drogę do utworzenia UE by na stare lata przyssać się do koryta unijnego i nadal opowiadać pierdy dla naiwnej gawiedzi. A co ma wspólnego brak zgody na reklamy zboczeńców z korupcją?! Co za obłuda bolszewickich pederastów z UE. Mechanizm wydawania unijnej kasy tylko wtedy będzie odpowiedni i akceptowany, jeśli będzie ona trafiać do niemieckich firm i wracać tam skąd przyszła. Bez żadnej korupcji, oczywiście. Pilnowaniem tego ma się zająć rząd z niemieckiego nadania, każdy inny musi zostać obalony, czy to przez wywołanie w podległej kolonii rebelii, czy też przez jego "zagłodzenie". Zdumiewające, że kto jak kto, ale Węgrzy klepnęli samobójczy dil kasa za suwerenność i teraz tracą jedno i drugie. Wewnętrzna sytuacja nijak ich do tego nie zmuszała, rząd ma stabilne poparcie, a nawet większość konstytucyjną. O Polsce szkoda gadać. Klapa na całej linii, na ścianie już napisano mane tekel fares, rząd już tylko udaje że rządzi i zajmuje się zastępczymi pierdołkami, unikając zasadniczych tematów. być albo nie być. Już wybrali niebyt. I nie jest to tylko wina "miękiszonów" czy kryptoliberalnych kolaborantów w obozie władzy, ale NASZA. Wyborcze wyniki uczyniły nasz kraj słabym, niezdolnym do reformowania się i walki o swoją pozycję i rozwój. Spora część Obywateli chce by było tak jak było, ale już widać do czego to prowadzi. Będzie znacznie GORZEJ. Każdy rozsądny Polak zdaje sobie sprawę z tego że Niemcy chcą podporządkować sobie Polskę. Mają nawet swoich ludzi w sejmie senacie i europarlamencie. Problemem są Polacy, którzy tego nie potrafią dostrzec i to o nich toczy się bój. Z zagranicy to doskonale widać, z Polski niestety nie. Chory zachwyt zachodem to klapki na oczach wielu. Rządzić w kraju z tak ogłupioną, zmanipulowaną i w znacznej części postkomunistyczną społecznością jest naprawdę ciężko. Gdyby Rząd poszedł za głosem SP, lewactwo i targowica podniosła by krzyk, że Rząd nie chce pomagać Polakom, firmom, pracodawcom, itp, teraz gdy się zgodził na ten tzw Plan Odbudowy, lewactwo i targowica chce Nas pozbawić tych pieniędzy, bo.... nie zgadzamy się na lewacki terroryzm, LGBT, islamizację, napływ imigrantów, kto będzie winny? Rząd? A przecież to zdradzieckie i antypolskie działanie lewactwa i totalnej targowicy zasługuje na najwyższe potępienie i kary, teraz "mrozimy" pieniądze i w nosie z firmami, pracodawcami i w ogóle z Polakami. Czas myśleć o Polsce, bez śmierdzących, judaszowych talarów, może dojdziemy trochę wolniej do poziomu zachodu, ale będziemy Wolni, będziemy Polakami ze swoimi wartościami i zasadami. Teraz Węgry, potem Polska, potem może Litwa czy Słowenia, DOŚĆ.
 • @kula Lis 69 07:26:45
  "KE zablokowała wypłatę ponad 7 mld euro dla węgierskiego rządu w ramach Funduszu Odbudowy. Środki miały być przeznaczone na odbudowę gospodarki po pandemii koronawirusa. Powodem ma być obawa, że przedstawiony przez Budapeszt plan wydatków nie zapewnia wystarczającej ochrony przed korupcją."

  W czym problem? Należy zapewnić ochronę tych środków przed rozkradaniem i nie będzie problemu.

  Zgadza się Pan?
 • @krzysztofjaw 20:51:54
  Polscy parlamentarzyści wysłali zapytanie do jednej z instytucji Niemieckich z pytaniem czy Tusk to agent Stasi, otrzymali odpowiedź ”że to tajemnica państwowa”. Innymi słowy, to niemiecki agent prowadzący działalność wywrotową w Polsce. Usiłuje wywołać wojnę domową. Każdy dzień aktywności tego drania świadczy, że jest on groźnym antypolskim agentem. Każdy to widzi. A nasz rząd dalej cacka się z nim i nastawia drugi policzek! To się skończy tragedią dla wielu Polaków.
 • @kula Lis 69 07:26:45
  "Czas myśleć o Polsce, bez śmierdzących, judaszowych talarów, może dojdziemy trochę wolniej do poziomu zachodu, ale będziemy Wolni, będziemy Polakami ze swoimi wartościami i zasadami."

  Będziemy "wolni" pod miłościwym nadzorem "prawdziwych" patriotów od Nikodema Dyzmy.
 • @kula Lis 69 07:39:06
  "Polscy parlamentarzyści wysłali zapytanie do jednej z instytucji Niemieckich z pytaniem czy Tusk to agent Stasi, otrzymali odpowiedź ”że to tajemnica państwowa”. Innymi słowy, to niemiecki agent prowadzący działalność wywrotową w Polsce."

  Każdy poważny wywiad udzieli taką odpowiedzi na temat każdej osoby.

  Po pierwsze odpowiedź "nie" i "tak" jest cenną informacją. Po drugie żaden wywiad nie ma obowiązku podawać prawdy.

  Innymi słowy, w podły sposób rzuca Pan oszczerstwa na Tuska (który nawiasem mówiąc nie jest z mojej bajki)
 • @krzysztofjaw 20:51:54
  Prof. Ryba ostrzega: "Dziś Bruksela chce złamać Węgrów, potem przyjdzie czas na Polskę"; "Trzeba było grać całkiem na twardo". „Okazuje się, że ci, którzy chcą bronić dzieci przed demoralizacją, są oskarżani o łamanie praworządności, czyli prawa do demoralizowania dzieci. (…) Dziś chcą złamać Węgrów, potem przyjdzie czas na Polskę” powiedział w rozmowie z portalem radiomaryja.pl prof. Mieczysław Ryba.

  https://wpolityce.pl/polityka/558114-prof-ryba-ue-chce-zlamac-wegrow-potem-czas-na-polske


  Ps...Ależ oczywiście, że trzeba było grać twardo. Tu miał rację Z. Ziobro. Unia to tłuki gorsze od czerwonej zarazy. Ciekaw jestem jak obecnie Polska będzie solidarna z Węgrami po blokadzie środków funduszu odbudowy. I co panie premierze potrzebne było veto. Po to została oddelegowana do Polski ruda szmeja, żeby swoim „autorytetem” zablokować Polsce fundusze. Bo źródełko polskie dla Niemców powoli wysycha. Nie ma komu zbierać szparagów, ogórków itd, myć tyłków starym Niemcom co dobrze pamiętają złote dla nich czasy III Rzeszy, a polskie tiry okupują zachodnie autostrady itd… Daleko nam jeszcze do pełnej wolności bo banki, media, markety firmy niemieckie wywożą zyski z naszego kraju ale pierwsze jaskółki już są. Dlatego uruchomiono rudego szmeja i całą totalną armię żeby było jak dawniej. Polityczne szachy są jak filmowe bzdury Tarantina, jeszcze pudełko zamknięte, zawodnicy śpią u siebie a brukselski parlament ogłasza się mistrzem całego turnieju szachowego. Węgrów nie można pokonać, ani rzucić na kolana. Są władne złamać cały system niemieckiego euro a niemieccy emeryci dostana kartki żywnościowe zamiast emerytury. Humorystyczna będzie wypłata europensji w bonach i kartkach na żywność. Parlament początkowo zaatakował Komisję i dowiedział się, że to Komisja może zblokować pensje co miesięczne dla europosłów. Natychmiast odpuścili. Węgrzy nie odpuszczą swojego, bo nie muszą iść na kolanach przed Parlamentem, gdyż mają narzędzia żeby rozwalić system euro. Idę o zakład, że małe Węgry upokorzą Parlament Europejski. I spełni się marzenie Putina o samozagładzie Unii Europejskiej. Po to trzeba się śpieszyć z Trójmorzem jako wspomaganiem europejskiej jedności i być może będzie zmuszone przejąć rolę całej Unii. Już dzisiaj należy powołać instytut dla opracowania struktury zastępczej Unii Europejskiej bez Niemiec jako hegemona.
 • @krzysztofjaw 20:51:54 Jednak Euro-kołchoz, Polska powinna wyjść z tego czerwonego bagna!
  Powiedzmy to szczerze, że to koniec pomysłu unii europejskiej.. czy to początek europejskiego ideologicznego państwa terroru wg. wzoru Spinellego i Gramsciego? Dlaczego ten rząd tak się boi? O prezydencie nie ma co mówić nawet. Osiadł na laurach. Już się napracował. PiS ma media. Dlaczego nie przygotowuje Polaków do wyjścia z UE? Nastroje prounijne są u nas ogromne, nawet wśród zwolenników PiSu. Węgry już się przekonały co warte było wielkie „zwycięstwo” Mateuszka. Zamiast wtedy wetować to zgodził się na praworządność. Teraz nawet 5 latek widzi, jak ten miękiszon sprzedał Polskę brukselskim i niemieckim opresorom. Dzisiaj Orban pluje sobie w brodę, że posłuchał Kaczyńskiego i ręka w rękę głosował z Morawieckim. Węgry powinny wstrzymać wpłacanie składek, zawiesić członkostwo w UE (do tego nie potrzeba referendum) i dowalić zachodnim firmom olbrzymimi podatkami. Szybko UE by wymiękła.

  A PiS to miękiszony, czas na innych ludzi, ludzi z jajami. Zabrakło Jarosławowi wielkości i zdolności przewidywania w lipcu zeszłego roku przy negocjacjach funduszu, tak jak zabrakło Lechowi wielkości, żeby postawić się i zawetować odstąpienie od traktatu Nicejskiego. Zdani jesteśmy teraz na brukselskie żydolewactwo i pedalstwo wspierane przez krajowych sepleniących ryżych zaprzańców. Chcą Polskę upodlić, i mają na to duże szanse. A Prezes akceptuje kandydaturę lewaka Bodnaropodobnego na RPO.
 • @Pedant 07:48:15
  O jakich ty oszczerstwach bredzisz, to bezsporny fakt, że to agent Stasi a obecnie BND a jego nadzorcą jest cieć Graś. On nigdy nie był, nie jest i nigdy Polakiem nie będzie, ma tylko obywatelstwo polskie, no i niemieckie i ponoć izraelskie.
 • @Pedant 07:48:15
  Prawda o rodzinie TUSKA. Rebe Jasha Danciger: Chaim Tusek cadyk z Radomska wyświęcony na Pomorze za cudzołożenie z g(n)ojkami. Wykierował syna na SD/SS, a wnuki na "malarzy" komina. Tusk to zwykły szpicel którego Niemcy potrzebowały, teraz dostał kopa w zad. Widać, że nienawiść rudego wylewa się za granicę. Nie rozumie rudy tchórz, że świat nie jest tak łagodny jak JK i, że ten świat go rozdepcze. Jak zwykle łajno na chodniku. Łajno, którym jest. Tusk to po prostu prostakiem pozującym na intelektualistę. To cham umiejący ledwo co czytać cudze "przemyślenia" (najczęściej przydupasów Merkel) ale bez zrozumienia. Warto więc jeszcze wspomnieć o sponsorze polskiego lewactwa-Soros to żyd, który rabował majątki żydów węgierskich i na tym się dorobił. Teraz ten współpracownik Hitlera Soros jest patronem lewactwa.
 • @Pedant 07:48:15
  Niemcy wysyłając Tuska do Polski ponowili wcześniejszy numer z Leninem wysłanym do Moskwy. Przed ryżym trudne zadanie, z jednej strony dopełnienie zobowiązania wobec Makreli w podzięce za intratny stołek, z drugiej mnożące się pytania nie tylko od dziennikarzy, ale w przyszłości także od obywateli i to nie tylko tych zrzeszonych w młodzieżówce Targowicy… a misję powierzoną przez kanclerz Niemiec trzeba wykonać, bo ochrona Brukseli przestanie działać. Misją Platformy Niemieckiej jest rabunek i sprzedanie ''Tenkraju'' Niemcom. By żyło się lepiej! NIEMCOM! W czasie wojny dla nas Polaków bardziej niebezpieczni byli gestapowcy lokalni niż ci gestapowcy, którzy przybyli z głębi Niemiec. Ci lokalni znali język polski, często również znali gwarę lokalną. Znali powiązania rodzinne i polskie zwyczaje. Byli oni związani z niemiecką V-kolumną , należeli do nich m.in. Hans Kassner vel Jan Kaszubowski. Był on mordercą tysięcy Polaków, głównie żołnierzy Gryfa. Inwigilacją Polaków zajmowała się również cała jego rodzina, dwie siostry (jedna z nich w czasie wojny pracowała na Poczcie Głównej w Gdyni), matka oraz brat. Po wojnie oprócz jednego brata wszyscy pozostali w Polsce po wojnie współpracowali z UB i otrzymali osobiście od B. Bieruta wysokie emerytury. Zadziwiające jest, jak szybko operacyjne kontakty z tworzącym się dopiero gdańskim oddziałem Gestapo, nawiązało okrzepłe już w bojach sowieckie NKWD. Do pierwszych kontaktów na szczeblu lokalnym doszło już w 1935 roku. W grudniu tegoż roku w Oliwie doszło do spotkania Forstera z Karolem Radkiem. Ten prominentny działacz bolszewicki, nota bene polski yd spod Tarnowa, był szefem sowieckiej delegacji, w skład której wchodził również niejaki Bolesław Biernacki. Ten ostatni już wtedy posługiwał się zmyślonym nazwiskiem Bolesław Bierut. Pogłoski, jakoby był agentem sowieckiego wywiadu, okazały się nieprawdziwe. Bierut był etatowym oficerem NKWD i służył w randze pułkownika. Co było celem tych kontaktów? Tego łatwo się domyślić czyli rozpracowanie środowiska polskich Kaszubów na wypadek planowanej aneksji Pomorza. A Albert Forster jeszcze w 1945 roku został schwytany przez Aliantów na terenie Danii. Zgodnie z założeniami prawa międzynarodowego, przekazano go Polsce. Prawdopodobnie to uratowało mu życie. Forster trafił przecież w ręce dawnych kolegów! Prezydentem nowej Polski został Bolesław Bierut. Jak bardzo zdziwić się musiał gauleiter Prus Zachodnich. Wyrok śmierci wydał na niego sąd PRL w 1950 roku, ale prawdopodobnie żył jeszcze długie lata w polskim więzieniu, gdyż do dziś w archiwach nie odnaleziono dowodów na wykonanie wyroku choćby aktu zgonu. Losy podwładnych Forstera były mniej nieszczęśliwe. Sowieci byłych gestapowców płynnie przekwalifikowali na aparatczyków NKWD i tworzącego się w Polsce UB. Nikt przecież, tak jak oni, nie znał środowisk niepodległościowych na Pomorzu. Przykładem są choćby powojenne losy przywódcy polskojęzycznej grupy Gestapo, Aleksandra Arendta. W 1939 roku został szefem NSDAP na powiat kościerski, zaś już w 1947 r. komuniści mianują go starostą Kościerzyny, potem jest jeszcze komendantem MO w Kartuzach. Po wizycie w Kościerzynie Bierut zabiera do Warszawy innego członka polskojęzycznej grupy Gestapo, Heinricha Kassnera vel Jana Kaszubowskiego. To już wręcz sensacyjny przykład kariery byłego gestapowca w komunistycznej Polsce. Kassner w czasie wojny był inspektorem Gestapo w Gdańsku, prywatnie szwagrem wspomnianego Aleksandra Arendta. W 1948 roku, w Warszawie, UB zmienia mu tożsamość i staje się on Hansem Kassnerem. Zostaje doradcą samego Bieruta i pracuje w UB. Zmiana tożsamości Heinricha Kassnera na Hansa Kassnera była konieczna, ponieważ na Zachodzie Heinrich Kassner był poszukiwany jako bardzo groźny zbrodniarz wojenny. Komuniści nie mogli wydać Zachodowi poszukiwanego zbrodniarza, jednocześnie przyjaciela Bieruta, najbliższego współpracownika, tak zasłużonego dla sowieckiego okupanta. Według nowej, upozorowanej wersji życiorysu, Heinrich Kassner był bardzo zasłużonym komunistą, przeciwnikiem Hitlera ...Sowieci i Niemcy realizowali te wytyczne wspólnie, praktycznie bez przerwy, aż do 1945 roku (a de facto nawet o wiele później). Nie jest prawdą, że funkcjonariusze polskojęzycznej grupy Gestapo nawiązali kontakty z Sowietami ze strachu, pod wpływem klęsk Wehrmachtu. Nawet w latach 1941-1943, czyli w okresie największej wrogości rosyjsko-niemieckiej, towarzyszącej sukcesom militarnym Niemców, współpraca, choć na nieco niższym szczeblu, miała miejsce. Ofiarami tej gry stali się polscy patrioci - przede wszystkim członkowie Tajnej Organizacji Wojskowej "Gryf Pomorski". Gryfowcy, choć uznawali autorytet Rządu Polskiego w Londynie i Naczelnego Wodza, nie wstąpili do AK i zachowywali polityczną i wojskową autonomię. Wynikało to z faktu, że zapleczem politycznym "Gryfa" było potężne na Pomorzu Stronnictwo Narodowe, niechętne raczej lewicowemu skrzydłu AK. Z tego też powodu "Gryf" stał się celem numer jeden dla "oswobodzicieli". Należy podkreślić, że w przygotowaniu tego spotkania w Gdańsku-Oliwie brał udział pułkownik NKWD B.Bierut, który mieszkał wtedy w majątku Wernera Modrowa z NSDAP (w miejscowości Modrowo-Nygucie). B. Bierut współpracował również z Ernestem Gunterem Modrow (kuzynem Wernera Modrow), szefem NSDAP na powiat kościerski, który mieszkał w Bączku. Po wojnie w 1952 r., z okazji 60-tej rocznicy urodzin B. Bieruta, w ramach zacierania zbrodni polskojęzycznej grupy Gestapo, majątek W. Modrow został nazwany imieniem Bieruta - Bolesławowo. Pomimo licznych protestów kombatantów nazwa Bolesławowo istnieje do dziś (w Polsce istnieje ustawowy zakaz gloryfikowania nazizmu i komunizmu w przypadku używania nazwy Bolesławowo mamy do czynienia jednocześnie z gloryfikowaniem nazizmu i komunizmu razem; to samo przestępstwo zachodzi w przypadku honorowego obywatelstwa B.Bieruta miasta Kościerzyna). A Gdańsk chyba nadal ma problemy z polskością? to prawda, że mało brakowało, aby na reprezentacyjnym skwerze Kościuszki w Gdyni stanął monument upamiętniający ofiary "bałtyckich tytaników", czyli niemieckich "turystów", którzy przybyli na Pomorze Gdańskie we wrześniu 1939 z tzw. wizytą przyjaźni, a także planowano w Pomorskim Katyniu - Lasach Piaśnickich, umieścić pamiątkową tablicę ku czci pomordowanych tam... Niemców? Tak, to prawda. Są to poczynania na poziomie osławionej pani Eriki Steinbach, które pod pretekstem chrześcijańskiego miłosierdzia mają zrównać kata z ofiarą. Nawet "Rotę" pierwotnie chciano wyeliminować w Gdańsku z programu ratuszowego carillonu w ramach "pojednania" z Niemcami. Po zajadłej walce, głównie dzięki postawie zasłużonego dla miasta prof. Andrzeja Januszajtisa i gdańskiego ZChN, "Rota" jest jeszcze wygrywana w południe. W pewnej gdyńskiej kawiarni wywieszono kilkanaście kolorowych widokówek okupowanej Gdyni (swastyki na flagach), w knajpie zamontowano kilkanaście kolorowych widokówek z nazistowskiego Gotenhafen z flagami i swastykami, po co i czy ktoś to zgłaszał jako niedobry pomysł? co o tym sądzicie? Stefan Dargacz. Zbrodnie polskojęzycznej grupy Gestapo przemianowanej po 1945r na UB w okresie okupacji niemieckiej i sowieckiej
                                                                                                https://docplayer.pl/11704965-Stefan-dargacz-zbrodnie-polskojezycznej-grupy-gestapo-przemianowanej-po-1945-r-na-ub-w-okresie-okupacji-niemieckiej-i-sowieckiej-w-polsce.html                                               

  https://www.google.com/search?newwindow=1&sxsrf=ALeKk01nDYsOL1lLxlua9nkOr0vxNx3BrA:1587311803053&q=Bundesarchiv+Bild+101I-380-0069-33,+Polen,+Verhaftung+von+Juden,+Transport.jpg&tbm=isch&source=univ&sa=X&   
 • @kula Lis 69 08:15:36
  "A Prezes akceptuje kandydaturę lewaka Bodnaropodobnego na RPO."

  Prezes nie jest aż tak głupi aby umieścić na tym stanowisku swojego człowieka albo człowieka Ziobry.

  RPO, który zamiast patrzeć na ręce władzom, byłby ich apologetą, stałby się pośmiewiskiem w kraju i na świecie. Prezes wie, że trochę krytyki nie zaszkodzi.
 • @Pedant 07:48:15 same fakty...
  Donald honorowy pułkownik KGB ojciec chrzestny premiera III RP
  Donald premier, Bronisław bul prezydent . Bul Komorowski próbował swego czasu oszukać społeczeństwo Polskie tworząc w swym chorym umyśle szlacheckie pochodzenie swej rodziny. Dzisiaj wiemy, bul Komorowski kłamał i oszukiwał, podobnie jak czyni to wciąż Donald Tusk i jego rodzina wypowiadając się na temat pochodzenia imienia premiera III RP. Donald  hrabia z Londynu, którego rzekomo poznała w Londynie babka grosmuter Tusk. Społeczeństwu Polskiemu sprzedano umiejętnie wersje jakoby dziadkowie Tusk z wolnego miasta Gdańsk to biedna przeciętna rodzina gdzie dziadek był kolejarzem a babka grossmuternschen Tusk ciężko pracowała na podrzędnym stanowisku w jakimś szpitalu. W wolnym czasie jak podają oficjalne łże media dziadkowie użyczali na spotkaniach rożnych organizacji pielęgnując Polska kulturę, dziadek zasuwał na smyczkach polskie pieśni a babka grossmuterschen Tusk śpiewała polskie pieśni patriotyczne. Potem przyszedł Adolf i zamknął dziadka w obozie Stutthof a babka Tusk zamknęła się w izbie na poddaszu i czekała z różańcem w ręku na koniec wojny. To, że nikt nie pyta, skąd taka biedna rodzinka miała kasę na podróże po Europie, to że nikt nie pyta jak to się stało, że taka biedna rodzinka paradowała po brytyjskich salonach wchodząc w zażyłości z lordami i hrabiostwem nie dziwi za bardzo. Lud to kupi jak mawiał pewien mądrala, tym bardziej skoro jest TVN, Polsat, TVP, oraz niezliczona liczba pseudo niezależnych mediów które umiejętnie indoktrynują mózgi społeczeństwa. Dzisiaj miliony Polaków przebywa na Wyspach Brytyjskich i jak wiadomo po 12 godzinach na zmywaku wciągają smoking i o siedemnastej popijają herbatkę z lordami i hrabiostwem. Kim zatem był Donald któremu Tusk zawdzięcza swe imię? Na początek celem zrozumienia jednak warto poznać prawdziwe korzenie rodziny Tusk.

  Babka grossmuterschen Tusk.

  Tusks Mutter, welche seit 1929 NSDAP- Parteimitglied war, trat an seinen Studienfreund Schnauz (Erich Monch), Stammesgrunder der Sturmtrupp- Pfadfinder, heran, mit der Bitte sich fur dessen Entlassung in Berlin einzusetzen, was schlieBlich auch gelang. Schon auf dem Weg in die Emigration nach Schweden besuchte tusk Schnauz zum Dank auf einem illegalen Pfadfinderlager der Stamme „Braune Baren” und „Grauen Reiter” auf einer verschwiegenen Havelinsel.
  ***Tłumaczenie
  Matka Tuska ( babka grossmuter obecnego DT ze strony matki prawdziwe nazwisko Koebel) od roku 1929 była członkiem NSDAP,
  poprosiła swego przyjaciela Schnauza ( Ericha Mocha ) założyciela i opiekuna grupy szturmowej o wstawiennictwo za synem, celem uwolnienia go z więzienia. Schnauz zorganizował Tuskowi ucieczkę wyjazd na emigrację do Szwecji. W drodze do Szwecji Tusk osobiście podziękował Schnauzowi, odwiedzając go w domu.
  Auf einen Wink hin, fluchtet tusk am 10 Juni 1934, von Hans Seidel an die Fahre nach SaBnitz begleitet nach Schweden. Weil man ihn dort langerfirstig nicht haben wollte, sollte London die Bleibe fur das Exil werden. Aus dem Exil heraus kam es zu einzelnen Treffen mit Stuttgarter Hortenmitgliedern: gemeinsame Lager und Fahrten im freien Ausland (Luxemburg, England, Schottland, Schweiz, Island)
  ***Tłumaczenie

  Pospiesznie uciekł Tusk 10 Czerwca 1934 roku eskortowany przez Hansa Seidela promem do Szwecji. Ponieważ Szwecja nie zgadzała się na dłuższy pobyt Tuska na swym terenie zdecydowano o wyjeździe do Londynu gdzie nawiązał kontakty z ludźmi dawnej siatki oraz jej sprzyjającymi.

  Doch wie kam tusk vom Nationalismus zum Kommunismus? Welche Schriften und welche Personen spielten eine Rolle?
  ***Tłumaczenie
  Co było powodem przejścia Tuska z partii faszystowskiej Hitlera do ruchu komunistycznego Niemiec. Co i jacy ludzie odgrywali role w tej zmianie. Z wielu zapisów i wspomnień współtowarzyszy (zapisy z archiwów STASI – akta Nr.3/7 1962/ ) dziadka Tuska wynika, że był zawsze człowiekiem dążącym do władzy, kiedy zakładano pierwsze oddziały NSDAP natychmiast przejmował inicjatywę, co nie zawsze zgadzało się z założeniami przełożonych NSDAP. Walczył o swoje wpływy i kiedy trafiał na ludzi którzy się sprzeciwiali wpadał w nerwowe szały i pisał nawet do samego Adolfa , skarżąc się na przełożonych. Tusk lubił rządzić i nie mógł znieść takiego stanu rzeczy w którym musiał się dostosowywać do rozkazów. Bardzo przy tym liczył i korzystał ze wsparcia rodziny, szczególnie matki która miała wysoką pozycję w obecnej początek lat 30stych NSDAP. Partia Hitlera na przełomie lat 20tych i 30 tych ubiegłego wieku -lata 1929-1934 nie była zbyt silna i miała na terenie Niemiec groźnego rywala który odwoływał się do tej samej grupy społeczeństwa czyli ludu pracującego miast i wsi. KPD czyli komunistyczna partia Niemiec miała potężne wsparcie, także finansowe z Moskwy. Sytuacja polityczna była bardzo niejasna i przejęcie Niemiec przez komunistów było kwestia czasu. Mimo powstrzymania nawałnicy bolszewickiej przez J. Piłsudskiego, marsz na zachód był ciągle aktualny a partia NSDAP Hitlera była ciągle słaba i nikt nie traktował jej poważnie. Młody, żądny władzy i wpływów dziadek Tusk po wielu poważnych konfliktach wewnątrz NSDAP zdecydował.

  „Am 20. April 1932 trete ich der Kommunistischen Partei Deutschlands bei… Die Not und die Schwierigkeit der Heimat ist so grofi, dass ich nicht verantworten kann, aus Bequemlichkeit dem politischen Kampf fernzubleiben. Das konnen viele nicht verstehen. Sie sagen: „Der tusk hat sich verandert.” Naturlich habe ich mich verandert.”

  Und weiter: „Als politischen Kreis grunde ich den Kultur-Klub (KK). Alle politischen Erwachenden konnen in ihm mit mir kampfen. Sie konnen gleichzeitig in dj.1.11 sein. Seine Stimme sind die „Plane” Kunftig heifit die Formel: „Politisch Organisierte in dj.1.11 mussen im KK sein.”

  Otto-Ernst Schuddekopf („Die linken Leute von rechts”) vertrat die These, dass tusk infolge des„Scheringer-Kurses”, wie dieser, vom Nationalismus kommend, sich zum Kommunismus bekannte. Reichswehrleutnant Scheringer glaubte selbst, dass seine Wendung zum Kommunismus 1931 fur tusk ausschlaggebend gewesen sei. Tusk habe ihm damals entsprechende Briefe geschrieben. Nach Scheringers Erklarung gegen Hitler und fur eine kommunistische Volksrevolution lernte er tusk im Zusammenhang mit Mannern wie K.O. Paetel, Grosse, Renn, Kurella, Ernst Niekisch, Otto Strasser und Beppo Romer (KPD und ehem. Fuhrer des Freikorps Oberland) naher kennen. Tusk bewegte sich also im Dunstkreis Nationaler Revolutionare, welche den Spagat wagten zwischen Nationalismus und Kommunismus. Ein Protokoll-Auschnitt gibt Einblick in die „Erste Stunde”, wie sich die Hinwendung aus interner Sicht vollzog: Auszug aus dem ,,Protokoll der Besprechungen auf dem Reichshortenlager 1931/32″

  Der „politische tusk” – hier interessiert vor allem:

  seine Veranderung vom Nationalismus zum Kommunismus
  sein Verhalten nach der „Machtergreifung”
  seine Aktivitaten in der Exilzeit
  seine Stellung in der SBZ und SED
  Am 1.11.1931 begrundet tusk eine der ersten Jugendwohngemeinschaften, die „rotgraue garnison” (Berlin Kreuzberg). Als nach seinem Tod Werner Helwig beauftragte, tusks Lebenswerk in einer Edition zusammenzufassen da wurde Vieles geschont und durch Streichung ins unpolitische verschoben. Moglicherweise eine Konzession an den Antikommunismus der „Adenauer-Ara”.

  ***Tłumaczenie

  20 Kwietnia 1932 przystąpiłem do komunistycznej partii Niemiec. Dostrzegając tyle biedy i niesprawiedliwości wokoło nie mogłem sobie pozwolić na wygodnictwo nie robienia niczego aby z tym walczyć politycznie. Wielu się dziwiło i mówili. Tusk się zmienił. Tak zmieniłem się. I dalej , jako polityczne koło założyłem Koło Kulturalne w skrócie KK. Wszyscy przebudzeni politycznie mogą się zapisywać do koła KK jednocześnie potwierdzać swe członkostwo na liście dj.1.11 która to będzie jednocześnie lista wyborcza i potwierdzeniem przynależności do komunistów. Politycznie zorganizowani komuniści muszą być jednocześnie członkami koła KK. Otto Ernst Schuddekopf w wydanej książce – Die Linken leute von rechts – Lewicowi ludzie prawej strony –zdradza tezę wpływu na Tuska kursów organizowanych przez Reichswehrleutnanta Scheringera. Kursy propagandy jak wspomina w swych zapiskach Schuddenkopf miały duży wpływ na Tuska I były powodem przejścia na stronę komunistów. List Schuddenkopfa do Hitlera oraz znajomości zawarte z wieloma wysokiej rangi działaczami komunistycznymi były jedna z przyczyn przejścia Tuska z NSDAP do KPD. Była to grupa stojąca w swoistym szpagacie, pomiędzy nacjonalistami a komunistami. Wyciąg z protokołu pozwala poznać genezę tego rozwidlenia, został dokładnie opisany proces rozdwojenia towarzyszy lewicowych - socjaliści z partii NSDAP i KPD

  Der „politische tusk” – hier interessiert vor allem:

  seine Veranderung vom Nationalismus zum Kommunismus
  sein Verhalten nach der „Machtergreifung”
  seine Aktivitaten in der Exilzeit
  seine Stellung in der SBZ und SED
  Am 1.11.1931 begrundet tusk eine der ersten Jugendwohngemeinschaften, die „rotgraue garnison” (Berlin Kreuzberg). ***Tłumaczenie
  *jego zmiana od nacjonalizmu do komunizmu
  *jego zachowanie po zdobyciu władzy – dotyczy NSDAP po 1935 roku -
  *jego aktywność na emigracji – Szwecja -Anglia – Francja .
  *ego miejsce i stosunek do niej w późniejszej partii SED -zjednoczona partia socjalistyczna Niemiec – odpowiednik PZPR w byłej NRD.
  1.11.1931 roku Tusk założył pierwsza tak zwana komunę , czyli wspólnotę mieszkaniową o nazwie czerwonoszary garnizon w Berlińskiej dzielnicy Kreuzberg* Dokumenty źródłowe dla mnie, użyte podczas pisania. Po śmierci dziadka obecnego premiera III RP Donalda Tuska Werner Helwig opracował na zlecenie socjalistów z RFN życiorys dziadka Tuska, jednakże ze względu na sytuacje polityczna podczas rządów Adenauera oraz antykomunistycznej wówczas polityki RFN ukryto wiele zdarzeń i powiązań politycznych. Książka ta, raport został przekazany do archiwum i nigdy nie ujrzał światła dziennego
  ***Koniec tłumaczenia
  Max Oppenheimer
  von der deutschen Gewerkschaftsjugend stellt fur die im Nov. 45 geplante
  Weltjugendkonferenz in London
  eine 5 kopfige deutsche Delegation zusammen. Auf Empfehlung von
  Kaplan Bruno Tausig,
  ein Bekannter Oppenheimers aus dem KZ Dachau, wird tusk in London ausfindig gemacht und als Delegationsmitglied gewonnen.
  ***Tłumaczenie

  Max Oppenheimer ze związku młodzieży zebrał pięcioosobowa delegację na światowy kongres młodzieży, który odbywał się w listopadzie 1945 roku w Londynie. Na polecenie Bruno Tausinga znajomego z obozu Dachau odszukano Tuska w Londynie i włączono w skład delegacji. W ten właśnie sposób zaczęła się przygoda dziadka Tuska z tworzącym się państwem o nazwie niemiecka republika demokratyczna. Jednocześnie zaczął się podobnie jak na terenie ówczesnej Polski konflikt pomiędzy grupa komunistów których przygotowała Moskwa a komunistami na uchodźstwie. Komunistyczna partia Niemiec urzędowała w Londynie ,szefem departamentu do spraw młodzieży był właśnie dziadek Tusk. Tusk na zjeździe młodzieży w Londynie listopad 1945.
  Tusk’s Mitwirken war jedoch nicht fur alle Beteiligte befriedigend: Sein Auftreten und seine personlichen Anspruche waren oftmals belastend.
  Auch nach Oppenheimers Einschatzung lieB sich Tusk bereitwillig von den Kommunisten instrumentalisieren. Seine Selbstuberschatzung lieB ihn Gefahr laufen, zur skurrilen Figur zu werden, was seiner Position in der spateren DDR schwierig gestaltete. Auch der Umstand, nie Mitglied der Exil-KPD geworden zu sein, sein undurchsichtiges Verhalten um 1933 herum und den auf der Weltjugendkonferenz geaufierten Anspruch, dass nicht unbedingt ein Kommunist der KPD FDJ-Vorsitzender werden musse, sonder eher dem Antifaschisten Tusk gebuhre, sorgte fur mehr als eine Irritation.
  ***Tłumaczenie
  Wystąpienie Tuska oraz stanowisko polityczne nie było jednak akceptowane przez towarzyszy z tworzącej się grupy bolszewików która miała objąć stery władzy we wschodnich Niemczech. Jego personalne zadania często obciążały stosunki osobiste wewnątrz grupy. Według oceny Oppenheimera Tusk nie doceniał towarzyszy i nie był świadomy gry jaka się toczy wewnątrz partii KPD .Przeceniał swe możliwości i stanowisko w partii. Wypowiedzi jak ta, że niekoniecznie któryś z komunistów KPD czy FDJ – federacja młodzieży socjalistycznej – musi koniecznie być szefem FDJ lecz to właśnie on Tusk powodowały nie tylko irytację ale także blokowały Tuskowi osiągnięcie swych celów w partii komunistycznej.

  Tusk’s politische Zuverlassigkeit schien weitgehend unklar. In einem Brief am 11.04.46 des in Berlin sitzenden Erich Honeckers an Horst Brasch in London heiBt es: „Mit Tusk werden wir es uns noch uberlegen, wenn er hier ist.”
  ***Tłumaczenie
  Tuska odpowiedzialność ( przydatność ) polityczna wygląda ciągle niejasno pisze 11.04.1946 z Berlina Erich Honecker do Horsta Brascha w Londynie. Nad Tuskiem pomyślimy i zastanowimy się, kiedy już będzie w Berlinie. Dziadek Tusk powrócił do Berlina, jednakże nie zrobił kariery w rządzie komunistycznym. Podobnie jak kiedyś w hitlerowskiej NSDAP ambicja i nie dostosowanie się do zaleceń Moskwy ukręcono łeb jego karierze.

  Der britische Geheimdienst fuhrte Tusk als „eifrigen” FDJ- Unterstutzer. Es ist nicht auszuschlieBen, dass sich britische Behorden einen Vorteil bei der Begunstigung konservativer Krafte erhofften, indem sie die Repatriierung kommunistischer Emigranten kunstlich hinausschoben, um den in Deutschland ablaufenden gesellschaftlichen Prozess in ihrem Sinne zu gestalten. Tusk gehorte zu den letzten, welche gegen ihren Willen festgehalten wurden. Fur ihn wurde weder im Zentralrat, noch in der FDJ ein Platz freigehalten.

  ***Tłumaczenie

  Brytyjskie tajne służby oceniały Tuska jako zagorzałego komunistę i znały dokładnie jego rolę w FDJ. Dlatego sztucznie opóźniano jego repatriację do wschodnich Niemiec, mając nadzieję, że w ten sposób chociaż trochę zaszkodzą w tworzeniu się komunistycznego układu w Berlinie. Tusk był jednym z ostatnich którzy opuścili Wielką Brytanię i wrócili do Niemiec.

  Wahrend viele FDJ- und FDB-Funktionare aus der englischen Emigrationszeit in der SBZ einflussreiche Positionen erhalten hatten, erhielt tusk keine vergleichbaren

  ***Tłumaczenie

  Podczas gdy funkcjonariusze FDJ i FDB którzy wcześniej wrócili z Londynu pozajmowali już najlepsze stanowiska, dla Tuska zostało po jego powrocie tylko miejsce w podrzędnych biurach i wydziałach.

  Gdańsk, Donald, Bierut

  Podczas gdy dziadzio Tusk mieszkał i działał dla bolszewików w Londynie (osobno później napiszę o jego roli w działalności wywiadowczej która prowadził inwigilując rząd Polski w Londynie oraz jego kontaktach z Bierutem). Babka Koebel Tusk oraz siostrzyczka i kuzynostwo wysokiej rangi aktywistów NSDAP na polecenie władz udała się do Gdańska aby wspomagać i kontrolować prace partii. Ktokolwiek chciałby się zapoznać z życiorysem rodziny Tusk z wolnego miasta Gdańsk natrafia na mur. Dane zostały skrzętnie wyczyszczone, a w ich miejsce utworzono oficjalnie znana historyjkę. I tak roczniki urodzin oraz roczniki dat śmierci obywateli wolnego miejsca Gdańsk z niewyjaśnionych przyczyn mają białe plamy właśnie w tych miejscach które mogłyby świadczyć o datach narodzin oraz śmierci członków rodziny Tusk. Dostępne są w archiwach polskich i niemieckich wszystkie dane oprócz tych które dotyczą roczników urodzin i śmierci familii Tusk. Tak nie było zawsze, ślady w niemieckich archiwach wskazują na 1987 rok jako rok usunięcia tych danych. Jedyny ślad dotyczący rodziny Tusk który się zachował i nie mógł być usunięty to lista członków załogi i pasażerów statku Wilhelm Gustloff na pokładzie którego co przyznaje sam obecny premier tak zwanej III RP Donald Tusk byli także babka i ciotka Tuska. MS Wilhelm Gustloff był statkiem nacjonal socjalistycznej partii Niemiec, właścicielem była organizacja Kraft Durch Freunde część NSDAP. Statek ten miał jedno zadanie wywieźć z Gdańska elitę funkcjonariuszy hitlerowskich Niemiec oraz archiwa. Właśnie tutaj kończy się bajka premiera Donalda Tuska o biednej rodzinie kolejarza i pracownicy szpitala oraz panu hrabi Donaldzie z Anglii. Babka oraz ciotka obecnego premiera przeżyły atak sowieckiego okrętu podwodnego na Gustloffa, jako jedne z najważniejszych funkcjonariuszy rzeszy niemieckiej miały opiekę zespołu SS który czuwał nad bezpieczeństwem. Zostały dostarczone do Niemiec zachodnich. Babka zmarła , pozostawiając spisane wspomnienia . Ciotka żyje do dzisiaj w Gelsenkirchen. Babka Tusk była prawą ręką Forstera gubernatora Gdańska. Była odpowiedzialna za kontakty Gdańsk – Berlin. Ciocia obecnego premiera III RP zajmowała stanowisko szefowej kadr NSDAP i do jej obowiązków należało między innymi sporządzanie raportów, które potem babka Tusk wysyłała bezpośrednio na biurko Adolfa do Berlina. Jednakże przygotowania do wojny z sowietami dotknęły także rodzinę Tusk. Brat cioci ze statku Gustloff' to właśnie ten z osławionego zdjęcia w samochodzie, tak bardzo podobny do obecnego premiera, który utrzymywał stałe stosunki z wyrodnym synem NSDAP bolszewikiem z Londynu został zatrzymany przez władze po kontroli domu oraz znalezieniu korespondencji listowej. Forster jak każdy władca nie lubił być kontrolowany i wysyłając męża szefowej kadr do obozu koncentracyjnego Stutthof pokazywał babce tuskowej kto tutaj rządzi. Mimo konfliktu współpraca NKWD oraz służb tajnych hitlerowskich Niemiec ciągle była bardzo ważna dla obydwu bandyckich systemów socjalistycznych. To właśnie w tym czasie na Pomorzu działała silna grupa podwójnych agentów NKWD i Gestapo do której należał między innymi Bolesław Bierut i wielu innych którzy czerpali całymi rękoma z dobroci sowietów i niemieckich okupantów. Rozległe kontakty w kręgach komunistycznych jakie posiadał dziadek Tusk przebywający w owym czasie w Londynie doprowadziły z pomocą babki Tusk do zwolnienia młodego Tuska z obozu. Po krótkim urlopie został wysłany na placówkę do Dachau, gdzie jako żołnierz bez żadnego stopnia wyższego odbywał służbę jako wartownik na wieżyczce przy plocie okalającym obóz.

  Tusku..
  Koniec okupacji niemieckiej w Polsce początek okupacji sowieckiej
  Donald Duart Maclean przybywa do Gdańska. Część rodziny Tusk, w tym siostra szefowej kadr nie miała jak wielu innych szans na ucieczkę z Gdańska. Doskonale jednak kontakty rodzinne i wysoka pozycja dziadka Tuska z Londynu, który do polowy lat 40 stych miał wpływy w partii komunistycznej były powodem, że rodzina Tusk nie musiała się obawiać nowej władzy. Także młody Tusk z wieżyczki w Dachau, zapewne obawiając się ponieść jakąkolwiek odpowiedzialność za służbę na wieżyczce zdecydował się na powrót do Gdańska. Nie było to trudne, młody Tusk przebywał w obozie jenieckim na terenie Anglii. Dziadek był na miejscu i wykorzystując doskonale relacje z Donaldem Duartem Macleanem zorganizował transport do Polski. Po drodze młody Tusk miał także okazję przysłużyć się nowej władzy w Polsce obejmując na zlecenie Bieruta stanowisko które załatwił Donald Maclean w eskorcie zbrodniarzy hitlerowskich jakich właśnie koalicjanci przekazali stronie polskiej . Warto tutaj dodać, jednym z tej przekazanej grupy zbrodniarzy był dziadek obecnego wiceministra zdrowia Sławomira Neumanna, wysoki oficer SS któremu Bierut zawdzięczał bardzo wiele na Pomorzu. Groziło mu więzienie w Niemczech, więc Bierut zażądał go od Amerykanów. Ten to właśnie chłopak z wieżyczki w Dachau, w prostej linii dziadek obecnego premiera III RP swej córce przekazał historię ocalenia i spotkania z Donaldem Maclean. Ta po narodzinach obecnego premiera postanowiła pamięć o Donaldzie dobroczyńcy przedłużyć, nadając obecnemu premierowi III RP imię Donald na pamiątkę. Donald Duart Maclean ur. 25 maja 1913 w Londynie zmarł 6 Marca 1983 w Moskwie. Działacz komunistyczny, do późnych lat pięćdziesiątych aktywny szpieg sowiecki. Po ucieczce do Związku Radzieckiego otrzymał tytuł honorowego pułkownika Armii Czerwonej. W następnej części Donald Tusk w polityce Gdańskiej. Miliony dolarów i zatrzymanie przez STASI w Dreźnie w roku 1987. Grupa Bieruta agenci Gestapo i NKWD na Pomorzu.

  Wysłane do Donalda Tuska

  Panie Tusk akta STASI podają te informacje na temat pana i pana rodziny czy ustosunkuje się pan do tego?
 • @kula Lis 69 08:48:59
  Za długie teksty Pan wkleja, i w za dużej ilości. NIKT tego nie jest w stanie czytać. Poza tym są nudne i monotematyczne.

  Nie jest to wiele lepsze od obrazków neonowego obojniaka.
 • @Pedant 08:56:34
  To nie czytaj, czy ja ci nakazuję czytanie.
 • @krzysztofjaw 20:51:54
  Chyba coraz wyraźniej widać, że ta tzw "pomoc po cowidowa" z Unii będzie bardzo śmierdząca i poniżająca, lepiej będzie tego nie brać, ale w zamian nie dopuścić do zamachu stanu w Polsce za sprawą Niemiec i Tuska. Może lepiej do tzw dobrobytu dojść trochę wolniej ale wolnym. Pozostała kasa z Unii należy się Nam jak psu kiełbasa za płacone składki, brać to i do przodu Polsko.
 • @kula Lis 69 05:26:45
  Wie Pan... Ja uważam, że On nie miał ochoty wracać do Polski, ale po prostu został zmuszony przez A. Merkel.

  Ogólnie zaś jesteśmy w bardzo trudnej sytuacji. Bez jako takiego, ale jednak parasola ochronnego nad nami Stanów Zjednoczonych to właśnie Niemcy będą w najbliższych latach decydować o Europie, w tym o naszym kraju. Jest to bardzo niebezpieczne i musimy się liczyć z różnymi prowokacjami czy też "ciamajdanami". Niemcy mogą w tym obszarze sypnąć każdą kasę jaka będzie na to potrzebna.

  Jest tylko jedno podstawowe pytanie: Czy Polacy znów dadzą się nabrać na D. Tuska czy nie. Jeżeli nie to D. Tusk z podwiniętym ogonem ucieknie na salony europejskie.

  Natomiast musimy sobie zdawać sprawę, że obecny ambasador Niemiec w Polsce to pierwszorzędny fachowiec służb specjalnych BND i na pewno będzie jedną z rozgrywających osób przy ewentualnych prowokacjach przeciw Polsce.

  Pzdr
 • @ele 08:51:02
  Proszę zważyć, że napisałem Moskwa a nie Rosja, bo ze zwykłymi Rosjanami mamy bardzo dobre kontakty, można nawet rzec, że przyjacielskie. Natomiast rząd w Moskwie jest nam nieprzychylny i tak też było od wieków.
  Pzdr
 • @kula Lis 69 09:15:40
  "To nie czytaj, czy ja ci nakazuję czytanie."

  Na szczęście jeszcze nie ma Pan władzy aby do czytania zmuszać.

  Problemem jest że bardziej niż obojniak zamula Pan dyskusje. Jeszcze raz, za długie, za dużo i za nudne. Cierpi Pan na słowotok i manię kopiowania? radzę udać się do psychoterapeuty.
 • @krzysztofjaw 09:30:51
  "ze zwykłymi Rosjanami mamy bardzo dobre kontakty, można nawet rzec, że przyjacielskie. Natomiast rząd w Moskwie jest nam nieprzychylny i tak też było od wieków"

  Rosjanie bez swego rządu i bez swego państwa stali by się niewolnikami swoich fałszywych "przyjaciół".
 • @Pedant 09:32:43
  To raczej tobie on i psychiatra potrzebni.
 • @krzysztofjaw 09:23:29
  On nie ma gdzie uciekać, na salonach go nie chcą, pozbyli się go, bo to był zwykły leń i nierób co się nigdy użyteczną pracą w swym życiu nie skalał.
 • @kula Lis 69 09:40:03
  "To raczej tobie on i psychiatra potrzebni."

  Widzę poprawę. Krótko, dosadnie i od siebie. ;)

  Wolę mieć do czynienia z człowiekiem niż z botem.
 • @krzysztofjaw 09:23:29 przypominam, że..
  Dr Hanna Labrenz Weiss, cytowana w dniu 01/07/2013 na portalu Fronda.pl - „Donald Tusk to płatny współpracownik STASI o pseudonimie OSCAR. Dokumenty znajdują się w niemieckim urzędzie o nazwie BstU”. A o zwijaniu państwa i państwie teoretycznym mówili sami ludzie Tuska, którzy dobrze wiedzieli jak ten leń i nierób rządzi. Nawet określali to: ch d i kk. Polskość to nienormalność więc trzeba tę polskość zwijać a jak zwijać to znaczy likwidować państwo polskie, jego elity, patriotyczne kadry przywódcze …Najgorsze, co mogło się przydarzyć Polsce przez ponad tysiąc lat istnienia, to rudy! Takiego antypolskiego Niemca długo by szukać. Przyjechał teraz pilnować niemieckich interesów. To obrzydliwe! Polacy pamiętają jakich zniszczeń doznała polska gospodarka za czasów funkcjonowania Tuska. Próba przerzucania odpowiedzialności za te zniszczenia na PiS, jest skandalicznym fałszerstwem i głupotą.
 • @kula Lis 69 08:15:36
  Od początku negocjacji ws. nowego budżetu unijnego wraz z Funduszem Odbudowy byłem za ich wetem przez Polskę i Węgry. Niestety ugięliśmy się wspólnie z Węgrami i uwierzyliśmy w jakieś bajki o obostrzeniach unijnych w sytuacji, gdyby KE chciała wykorzystać tzw. brak "praworządności" do blokowania środków unijnych. No i mamy, co mamy. Teraz Węgry a później Polska. Tego jestem pewien. No, chyba, że Węgry się nie ugną i staną wyprostowane przed UE. Na to trzeba liczyć, bo jak padną Węgry to niestety i nasz rząd się ugnie przed eurokołchozem.

  Jest wyjście, o którym też już pisałem: Polexit.

  Pzdr
 • @Pedant 08:38:48
  Teraz nowy Bodnar. Lewacki prawnik to na 100% degenerat moralny i polityczne bolszewiątko.
 • @kula Lis 69 10:20:34
  "Teraz nowy Bodnar. Lewacki prawnik to na 100% degenerat moralny i polityczne bolszewiątko."

  RPO jest po to aby osoby niezadowolone z władz miały się do kogo odwołać. Nawet wasz prezes uznał, że jest to potrzebne.
 • @krzysztofjaw 09:30:51
  A może to my nie potrafimy rozmawiać z politykami w Moskwie? Bo Węgrzy potrafią mimo roku 56, czego u nas nie było.
 • @krzysztofjaw 10:06:08
  Polexit i co dalej? Z im będziemy prowadzić wymianę gospodarczą, skoro z wszystkimi jesteśmy pokłóceni? Teraz nawet z Czechami. To jaki jest strategiczny plan na po Polexicie?
 • @Pedant 10:25:51
  Ten rzecznik i ta instytucja jest nam Polakom potrzebny jak kurwie majtki. Do likwidacji, bo to tylko koszty i nic więcej, bo szary Polak nic z tego nie ma.
 • @krzysztofjaw 10:06:08 a tu niestety o pinokio...dlatego Kaczyński się wkurwił
  Na światło dzienne wychodzą kolejne szczegóły z prywatnych korespondencji najważniejszych osób w państwie. Z najnowszych wycieków pochodzących z tzw. afery mailowej wynika, że Kancelaria Prezesa Rady Ministrów w sierpniu 2020 r. miała przyznać swoim urzędnikom łącznie 809 tysięcy złotych nagród.
 • @kula Lis 69 11:26:42
  "Kaczyński się wkurwił
  Na światło dzienne wychodzą kolejne szczegóły z prywatnych korespondencji najważniejszych osób w państwie. Z najnowszych wycieków pochodzących z tzw. afery mailowej "

  Dlatego niepolskie media muszą być uciszone. Nie będzie więcej wycieków, i Pan Prezes nie będzie się denerwował.
 • @krzysztofjaw ryży całkiem już zdurniał, ma przepity i przećpany mózg więc pierdoli już bez sensu...
  https://media.wplm.pl/thumbs/45a/OTYwL3VfMS9jY19jMTBjMS9wLzIwMjEvMDcvMDkvMTIwMC83NTkvNzQ3NGY2MmM0YjZkNGQzYzg0MjUxMTFhYjIxOWE5OTIuanBlZw==.jpeg

  Kuriozalny wywiad Tuska dla "Wyborczej". Nazywa Trzaskowskiego "naturalnym liderem opozycji" i opowiada o... "Drużynie Pierścienia". Nie ma dla mnie znaczenia, jaką rolę miałbym pełnić po zwycięstwie; moim celem jest przywrócenie w Polsce demokracji, wolności, przyzwoitości powiedział lider PO Donald Tusk w wywiadzie dla „Gazety Wyborczej”. Według niego, obecnie najpopularniejszym politykiem w Polsce jest Rafał Trzaskowski.

  https://wpolityce.pl/polityka/558122-tusk-w-gw-trzaskowski-naturalnym-liderem-opozycji

  Ps...To nie jest opozycja to V kolumna Niemiecka która realizuje doktrynę Adenauera który obiecał wcielenie da Rzeszy części Polski. Oni w tym pędzie do władzy i z nienawiści, że nie rządzą, już całkiem POwariowali. Tusk zachowuje się narkoman albo alkoholik, brakuje mu działki (kielicha) i stąd taka agresja. No jasne. Drużyna pierścienia to Lapid, Biden i Merkel. Sauronem Kaczyński. Sarumanem Morawiecki. A Polska Mordorem. Puknij się stary folksdojczu w głowę. Namiestnik Angeli Merkel herr Donald Tusk nie ma żadnych misternych planów! Plan mają Niemcy i jest on prosty jak budowa cepa! Chodzi o zrobienie z Polski niemieckiego landu: wyprzedaż wszystkiego co polskie i zamiana Polaków w parobków szkopów: w ich montowniach, w ich sklepach, na plantacjach szparagów u szkopskich bauerów. Ale wcześniej trzeba rozwalić polską rodzinę, Kościół, zlikwidować historię i nakazać Polakom płacić za II wojnę światową! Nikt tego lepiej nie zrobi niż dziedzic pruski Donald Tusk!
 • @krzysztofjaw 10:06:08 Wykopali nieroba z Brukseli to z podkulonym ogonem wrócił mieszać w Polsce .
  https://media.wplm.pl/thumbs/6c5/OTYwL3VfMS9jY18yOTQzYi9wLzIwMjEvMDcvMTAvMTIwMC83NjUvYTFiNzhhMzZiOTMyNDk2ODllZGU3NTU5YzhkYzY2NGEuanBlZw==.jpeg

  Tusk w ramach objazdu po kraju, był w Szczecinie, w Warszawie, a teraz odwiedza Toskanię. Donaldowi Tuskowi sił starczyło zaledwie na tydzień, wziął udział w posiedzeniu Rady Krajowej Platformy, gdzie wybrano go do zarządu, a po rezygnacji najstarszej wiceprzewodniczącej czyli Ewy Kopacz, został pełniącym obowiązki przewodniczącego. Teraz jak się okazuje wyjechał do Toskanii na urlop, gdzie będzie nabierał sił do walki z Prawem i Sprawiedliwością, którą to partię na Radzie Krajowej nazwał „czystym złem”, które trzeba odsunąć od władzy.
  https://wpolityce.pl/polityka/558152-tusk-byl-w-szczecinie-w-warszawie-a-teraz-w-toskanii
  Ps...Czyli niemiecka ruda łajza odjechała do Giertycha po doradztwo. PO i ich cała ferajna od 6 lat nie ma programu dla Polski i Polaków! Jedynym programem to: odsunąć PiS od władzy” ! Tusk tw. „OSCAR” otrzymał rozkaz od STASI/BND i Merkel pilnowanie ich interesów Niemiec!
 • @krzysztofjaw 10:06:08
  https://media.wplm.pl/thumbs/2ee/OTYwL3VfMS9jY183NTIwZC9wLzIwMjEvMDcvMDkvMTIwMC83NjAvZGRhN2JkMDM5NTkxNGJjYjlkYTJiNjA5NzU3MjZjOGYuanBlZw==.jpeg

  Tusk mocno odleciał! Uważa, że dzięki niemu... dzieci nie wyjadą z Polski. Internauci pękają ze śmiechu! "Krowy zaczęły się cielić"! Donald Tusk po raz kolejny zaskoczył swoją wypowiedzią. Były premier stwierdził, że dzięki jego powrotowi do polskiej polityki… „dzieci mówią, że nie wyjadą”. Te słowa wywołały wśród internautów falę śmiechu.

  https://wpolityce.pl/polityka/558098-tusk-mocno-odlecialuwaza-ze-dzieki-niemu-dzieci-nie-wyjada


  Ps...Donald z niemieckiej teczki...i tak oto na naszych oczach internetowy troll zamienia się w pajaca, widowiskowo zamienia! Oj słabo mu idzie na wschodnim froncie, z Donka zostały tylko trociny prawda hitlerowski ambasadorze Niemiec? Jaki to był tytuł w jakiejś niemieckiej gadzinówce? Polnische oppositonen furehr? dobre, co? nasz furehr! Ryży chuj, alkoholik, ćpun, leń, nierób i menda za dzieciaka zwany szwabem przez dzieci z podwórka, w wyniku czego dostał rozległego urazu psychicznego i już nie będąc dzieckiem rozpisywał się w sławnym artykule, że „polskość to nienormalność”. Obłęd w oczach i parszywa gęba pozostały mu do dziś. A zresztą, nie wiem czy jest sens w ogóle komentować działania tego rudego kryminalisty, syna Niemki nauczonej mówić po polsku dopiero w wieku 12 lat, lojalnego agenta służb niemieckich. Nawet mieszkanie w Sopocie zdobył oszustwami, załatwiając wyrzucenie na bruk uczciwej, choć biednej, rodziny kolejarskiej. Nie zmienia to faktu, że jest w Polsce jakieś 10 mln takich samych złodziei, antypolaków, ludzi skrzywionych, którzy mają z nami tyle wspólnego, że jako tako mówią po polsku i mają PESEL. Ale Polakami nie są. Tacy ludzie z pewnością wesprą nawet największego bandytę, byle tylko szkodził Polsce. Sam fakt, że jego dziadkowie z obu stron służyli nazistom i że obie rodziny wiały z Polski na Gustloffie aż się kurzyło pokazuje kim jest ta szuja. Fakt, że to coś było premierem Polski jest hańbą dla Polski i Polaków. Nie będę ukrywał, że gdybym był Piłsudskim współczesnych czasów to po prostu kazałbym wieszać albo rozstrzelać każdego kto choć słowem pochwali tego psychopatę. Za zdradę interesów narodowych, a nawet za zwykłą korupcję urzędniczą, Piłsudski kazał bowiem wieszać. A jeśli był łaskawy to pozwalał rozstrzelać. Nie za często jednak bo wieszanie było tańsze, a poza tym szkoda mu było amunicji na zdrajców. Trochę się, niestety, zmieniło od tamej pory. Nie przeraża mnie taka kreatura jak na zdjęciu, przerażają mnie te miliony polskojęzycznych zer zapatrzone w niego, z nauczycielami i częścią wykładowców włącznie. Dopóki z tymi ludźmi nie zrobi się porządku i nie odsunie ich od wpływu na polskie dzieci, dopóty nie będzie normalnie w Polsce. Stan szkolnictwa i kadry nauczycielskiej to gigantyczna klęska od przedszkoli po uczelnie. Przecież to jest w większości banda lewaków i manipulatorów.
 • @kula Lis 69 12:59:15
  "Nie przeraża mnie taka kreatura jak na zdjęciu, przerażają mnie te miliony polskojęzycznych zer"

  Ponad 60% ludności Polski. Ale czy te patriotyczne 35% da się nakłonić aby wprowadzić kula-lisowe ostateczne rozwiązanie?

  Czy babcie moherowe będą chętne rozprawić się ze swoimi wnukami?
 • @Pedant 14:26:46
  Polacy sceptyczni
  Jak ocenia Pani/Pan powrót Donalda Tuska do polskiej polityki? – takie pytanie zadano w najnowszym sondażu pracowni IBRIS dla "Rzeczpospolitej". Wyniki badań nie spodobają się jednak liderowi Platformy Obywatelskiej.

  Aż 40,50 proc. badanych jest negatywnie nastawionych do idei powrotu Tuska. 30,50 proc. uczestników sondażu nie ma zdania w tej sprawie. z kolei 29 proc. respondentów pozytywnie ocenia decyzję lidera PO o powrocie.

  – Powrót byłego premiera częściej nieprzychylnie oceniają mężczyźni (43%) niż kobiety (38%). Zdecydowanie częściej niż ogół respondentów pomysł ten krytycznie oceniają najmłodsi uczestnicy badania (51,7 proc. respondentów w wieku 18-24 lata) – częściej niż co drugi z nich. Zdanie takie wyraża 45% badanych o dochodach mieszczących się w granicach 1001 – 2000 zł – ocenia wyniki Małgorzata Bodzon, Senior Project Manager w SW Research.

  Badanie zostało przeprowadzone przez agencję badawczą SW Research wśród użytkowników panelu on-line SW Panel w dniach 6.07-7.07.2021 r. Analizą objęto grupę 800 internautów powyżej 18. roku życia. Próba została dobrana w sposób losowo-kwotowy. Struktura próby została skorygowana przy użyciu wagi analitycznej tak, by odpowiadała strukturze Polaków powyżej 18. roku życia pod względem kluczowych cech związanych z przedmiotem badania. Przy konstrukcji wagi uwzględniono zmienne społeczno-demograficzne – informuje "Rz".
 • @Pedant 14:26:46
  Jedna z przewag Kaczyńskiego nad Tuskiem jest to, że nie ma on dzieci i wnuków, którym robiłby wstyd swoim zachowaniem. Merkel zbyt wcześnie przysłała tu swojego pieska. Ludzie jeszcze pamiętają jego rządy, niektórzy nawet poszerzyli swoją wiedzę o nim. Aniołkiem to, to nie było i już nie będzie. Tuskowi najlepiej wychodzą z sondaże z politykami którzy nie startują na żadne ważne urzędy państwowe bo ani Duda ani Kaczyński nie będą startować na stanowisko prezydenta he he he...Wypisz wymaluj powrót "elektryka" do stoczni. Trzy dni, załatwił BHP, badania (dali mu zdolność?), w końcu stanął przy warsztacie, pomacał śrubokręt, poszedł na śniadanie i już tam nie wrócił. Tak to z powrotami bywa. Nawet jak robota ta sama, to człowiek nie ten sam i zwykle się do niej nie nadaje. Lata lecą, zdrowie nie to, choć tego nie zauważa, fizyczne siły i psychiczna odporność zawodzą w nieoczekiwanym momencie. A jak się jeszcze nigdy tytanem pracy nie było? Wystarczyły 3 dni, by rozpieszczonemu brukselskiemu celebrycie w spotkaniu z mniej komfortową rzeczywistością psycha siadła, i musiał uciekać na zasłużony urlop. To może sprawy nie załatwić, bo gość całkowicie stracił panowanie nad sobą i wygląda to na dużo poważniejszy, wymagający skomplikowanego leczenia problem. Nie wchodzi się dwa razy to tej samej rzeki, Mein Herr !
 • @kula Lis 69 15:32:54
  "Powrót byłego premiera częściej nieprzychylnie oceniają mężczyźni (43%) niż kobiety (38%)."

  Uczyli Pana w szkole, że 43% i 38% to jest mniejszość? Jeśli Pan te procenty zsumował (do 81%) to niedobrze.
 • @kula Lis 69 15:39:30
  "A jak się jeszcze nigdy tytanem pracy nie było? Wystarczyły 3 dni, by rozpieszczonemu brukselskiemu celebrycie"

  Kaczyński jest tytanem pracy?
 • @krzysztofjaw 10:06:08
  https://media.wplm.pl/thumbs/9bf/OTYwL3VfMS9jY182ZDFiNi9wLzIwMjEvMDcvMTAvMTIwMC83NjAvYjZjYmI2YzZmNzMxNDRkOGE0NTM4OTFmZjYwNGZjNDkuanBlZw==.jpeg

  Dopiero wrócił, już grozi PiS! Tusk w "Wyborczej": Konsekwencją utraty władzy będzie w wielu przypadkach odpowiedzialność karna. „Po raz pierwszy w najnowszej historii Polski władza tak ewidentnie łamała prawo. W PiS-ie narasta świadomość, że to nie pozostanie bezkarne. Że naturalną konsekwencją utraty władzy będzie odpowiedzialność polityczna, ale w wielu przypadkach także karna” powiedział Donald Tusk w wywiadzie dla „Gazety Wyborczej”.
  https://wpolityce.pl/polityka/558160-tusk-w-gw-grozi-politykom-pis-ze-pojda-do-wiezienia

  Ps...Dr Hanna Labrenz Weiss, cytowana w dniu 01/07/2013 na portalu Fronda.pl „Donald Tusk to płatny współpracownik STASI o pseudonimie OSCAR. Dokumenty znajdują się w niemieckim urzędzie o nazwie BstU”. Tusk, wtedy premier , nie zareagował na te słowa. Nie wytoczył Frondzie procesu, mimo, że dalej napisano: „Prawda jest brutalna, obecny premier tak zwanej III RP, Donald Tusk to pospolity bandyta i szubrawiec, złodziej i sprzedawczyk z powodu którego wielu działaczy Solidarności nie tylko na Wybrzeżu Gdańskim traciło życie, zdrowie, a w najlepszym wypadku wolność.”...Za Smoleńsk, za VAT itd, dożywocie. Utracił władzę i nie poszedł do więzienia. Wyczuł słabość, więc grozi. Mści się to, że nie pozamykano tych wszystkich złodziei po przejęciu władzy. Łachy myślą, że ludzie już zapomnieli. To niewiarygodne jak można głosować na ludzi z PO, PSL czy z Lewicy? Czy Polacy mają naprawdę tak krótką pamięć? A na tą gębę zakłamaną i zdradziecką Tuska to patrzeć się nie da. I słuchać go też. Czas przetrzepać dupę Tuskowi bo sieje zamęt i dzieli Polaków a czas rozliczyć go z okresu rządów. Nowaczuk aka Nowak ma zarzuty czas teraz na jego kolesia Tuska! Nepotyzm w PO stanowił poważny problem. Świadczyć mogła o tym przygotowana przez „Puls Biznesu” tzw. lista wstydu, czyli lista 428 działaczy PO, członków ich rodzin i znajomych którzy zasiadali w latach 2007-2012 w spółkach i instytucjach państwowych. Przez niecałe pięć lat od objęcia władzy wymienieni nominaci PO zarobili 200 mln zł. Nepotyzm był obecny już od najwyższego szczebla administracji. Minister sprawiedliwości w rządzie PO w 2009 roku otaczał się bliskimi ludźmi. Nieoficjalnie, bo nie został zatrudniony, współpracownikiem Andrzeja Czumy, jako asystent społeczny został jego syn Krzysztof Czuma. Rzecznikiem Ministerstwa Sprawiedliwości został Bogusław Mazur, dobry znajomy córki ministra. Gdy media ujawniły tę informację rzecznik podał się do dymisji…
 • @Pedant 15:59:43
  Jest.

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930   

ULUBIENI AUTORZY

więcej