Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
812 postów 2242 komentarze

krzysztofjaw

krzysztofjaw - Właściwie: Krzysztof Jaworucki. KONSERWATYSTA W IDEI I WARTOŚCIACH ŻYCIOWYCH, KONSERWATYWNY LIBERAŁ W GOSPODARCE. EKONOMISTA I FINANSISTA. PATRON DUCHOWY: BŁ. JERZY POPIEŁUSZKO, AUTORYTET MORALNO-ETYCZNY: ŚW. JAN PAWEŁ II, MENTOR POLITYCZNY: E. B

Od dziś II kadencja prezydenta A. Dudy

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Wierzę, że te pierwsze pięć lat wiele nauczyło prezydenta A. Dudę i te doświadczenia z korzyścią dla Polski będą procentować w czasie jego ostatniej kadencji.

 No nareszcie koniec tej powyborczej hucpy w wykonaniu totalnej opozycji spod znaku PO-KO. Prezydent A. Duda został oficjalnie zaprzysiężony i od dziś rozpoczyna się jego druga i ustrojowo ostatnia kadencja prezydencka.  

 
Jest ona dla niego szansą stania się prawdziwym mężem stanu, bo teraz żadne jego decyzje nie będą np. uwarunkowane chęcią zdobycia reelekcji. Może stać się zupełnie niezależny bowiem teraz odpowiada on już jedynie przed Bogiem, narodem i historią. Wierzę, że te pierwsze pięć lat wiele nauczyło prezydenta A. Dudę i te doświadczenia z korzyścią dla Polski będą procentować w czasie jego ostatniej kadencji. Wierzę, że prezydent A. Duda będzie zapisany na kartach naszej historii złotymi zgłoskami. 
 
Cieszę się z jego prezydentury, bo Polska będzie dalej rozwijała się w przyjętym przez PiS kierunku, czyli powolnego acz systematycznego upodmiotowienia Polaków i całej naszej Ojczyzny, zarówno na arenie międzynarodowej, jak i krajowej.  To upodmiotowienie jest realizowane we wszystkich obszarach życia społeczno-gospodarczego. Wzrost zamożności Polaków dzięki programom społecznym a także gospodarczym, obniżanie podatków (przede wszystkim CIT), tworzenie warunków do powstawania w Polsce klasy średniej to zasługa też prezydenta. Na arenie międzynarodowej też zyskujemy choćby w postaci bardzo dobrej współpracy z USA, która też jest możliwa ze względu na życzliwe kontakty A. Dudy z prezydentem D. Trumpem, a to też jest ważne, tak samo jak znajomość języków obcych.
 
Ale my patriotyczni i konserwatywni wyborcy musimy teraz właśnie "patrzeć na ręce" prezydentowi. I mamy prawo wymagać od niego realizacji polskich interesów i polskich spraw. Nasze głosy zadecydowały o jego zwycięstwie, choć niektórzy zagłosowali z "zaciśniętymi zębami" tylko po to, żeby nie wygrał R. Trzaskowski, bo w ich poczuciu byłaby to klęska naszej Ojczyzny. Prezydent musi sobie zdawać z tego sprawę i cieszę się, że powstała jego inicjatywa "Koalicji Polskich Spraw". Wierzę, że nie są i nie były to tylko wyborcze obietnice a moje nadzieje chyba nie są płonne, bo dziś prezydent podczas inauguracyjnego orędzia podczas Zgromadzenia Narodowego potwierdził swoje słowa i powiedział o "zawsze otwartych drzwiach Pałacu Prezydenckiego dla wszystkich". Wskazał też, że te polskie sprawy będą dla niego najważniejsze i ujął je w pięciu szerokich obszarach: rodzina, bezpieczeństwo, praca, rozwojowe inwestycje i godność. 
 
Jest to teraz szczególnie ważne, bo czasy mamy i będziemy mieć trudne. Z jednej strony musimy sobie poradzić z kryzysem gospodarczym wywołanym pandemią koronawirusa a z drugiej Polska staje się centrum wojny cywilizacyjnej pomiędzy tradycyjnymi wartościami cechującymi naród Polski a skrajnym neomarksistowskim lewactwem i jego wojną kulturową. Obydwa te obszary wymagają nie tylko ścisłej współpracy pomiędzy rządem a prezydentem, ale też osobistej odwagi politycznej prezydenta nakierowanej na obronę naszej tożsamości narodowej, naszej niepodległości i suwerenności. W skali zaś makropolitycznej prezydent musi też znaleźć geopolityczne miejsce Polski, co też będzie trudne zważywszy na niemal już toczącą się wojnę pomiędzy największymi mocarstwami świata: USA, Chinami i Rosją. Dodatkowo też musimy sobie wypracować odpowiednią dla naszego kraju pozycję w UE, która niestety dziś prezentuje ideologiczne lewackie oblicze jakże inne niż polskie, polskiego rządu i polskiego prezydenta... a w tle walka o niezwiązywanie pomocy unijnej z tzw. ichnią praworządnością. 
 
Oczywiście zdaję sobie sprawę, że nie wszystkie w/w obszary są całkowicie prerogatywą prezydenta, ale ważne jest to aby była bardzo dobra współpraca z rządem i to zarówno w polityce zagranicznej, jak i wewnętrznej, gdzie prezydent posiada przecież inicjatywę ustawodawczą i oczekuję, że będzie z niej korzystał częściej. W dalszym ciągu czekam też na ujawnienie w końcu Aneksu do Raportu z likwidacji WSI oraz wycofania się ze słynnej już ustawy 1066 o tzw. bratniej pomocy. Czekam też jasnej deklaracji prezydenta co do amerykańskiej ustawy 447 JUST. Ponadto oczekuję programu dla młodych ludzi i studentów; programu adaptacyjnego dla ludzi powracających z imigracji zarobkowej; zamiany Kart Polaka na obywatelstwo polskie i udogodnienia dla powracających i ich rodzin z dalekiej wschodniej tułaczki; jasnej i przewidywalnej strategii rozwoju publicznego sektora ochrony zdrowia i wreszcie opracowanie Koszyka Świadczeń Podstawowych; ustawy o państwowym statusie naszych dóbr naturalnych, lasów i jezior, która będzie uniemożliwiała ich zakup przez podmioty inne niż państwowe. 
 
Dziś również prezydent w orędziu po zaprzysiężeniu powiedział, że Polska ma szansę na zbudowanie naprawdę silnej, demokratycznej, wolnej i suwerennej Polski. Też w to wierzę.  
 
W dniu wyborów J. Kaczyński był na Jasnej Górze. Po wyborach wybrał się tam też prezydent A. Duda. Opatrzność w postaci Królowej Polski nad nami czuwa i nie dziwię się tym wizytom, choć nawet ledwo kto je zauważył i dobrze, bo modlitwa o Polskę winna być w zaciszu spotkania duchowego a nie medialnej wrzawy.

Nie chcę poprzez to powiedzieć, że prawdziwi Polacy myślący po polsku, polscy patrioci to tylko katolicy. Tak nie jest. Jest wielu wspaniałych Polaków (o czym też dziś powiedział prezydent)  będących z dala od Boga, tak jak wielu jest wspaniałych Polaków mających niepolskie etniczne pochodzenie. Ważne jest to, że ich duch jest polski i ich myślenie jest polskie. Nad nimi też czuwa boża opatrzność.
 
P.S.
Oczywiście totalni nie byliby sobą, gdyby nie zaznaczyli swojej małości poprzez podniesienie w górę "Konstytucji" i np. założenie maseczki w kolorach ideologii LGBTQ+. Ale... chyba nie warto w ogóle tego roztrząsać. 

Zostaw za sobą dobra, miłości i mądrości ślad... 
© Krzysztof Jaworucki (krzysztofjaw) 
http://krzysztofjaw.blogspot.com/ 
kjahog@gmail.com

KOMENTARZE

 • //Wierzę, że te pierwsze pięć lat wiele nauczyło prezydenta A. Dudę
  i te doświadczenia z korzyścią dla Polski będą procentować w czasie jego ostatniej kadencji. //

  To pisałem ja,Jarząbek Wacław.
 • @ Autor
  "Na arenie międzynarodowej też zyskujemy choćby w postaci bardzo dobrej współpracy z USA, która też jest możliwa ze względu na życzliwe kontakty A. Dudy z prezydentem D. Trumpem"

  Gdzie offset?
  Co zyskaliśmy od USA?
 • @ikulalibal 11:03:54
  Może Duda czegoś się nauczył? Już nie pozwoli n aupublicnzianie swoich upokorzeń?
 • @ikulalibal 11:03:54
  "To pisałem ja,Jarząbek Wacław."

  W sedno.

  Ukłony
 • @Wican 11:05:17
  Świat nie istniałby bez dobrych ludzi.Zawsze znajdą się tacy którzy:opowiedzą,upublicznią,pokażą.Daj boże żebyśmy tylko zawsze sprawnie i w porę umieli odczytać owe przekazy.

  https://www.youtube.com/watch?v=diZu489GXdY
 • @Jasiek 11:05:49
  Szkoda tylko że sami zainteresowani nie widzą tego jak bardzo stali się komiczni.Mówią i piszą tekstami z kabaretu a ich idole są ucieleśnieniem powszechnie znanych bohaterów komediowych.
  Żenada.
 • Podziwiam poziom poczucia humoru Autora
  //Jest ona dla niego szansą stania się prawdziwym mężem stanu,//

  Już były próby przerobienia Trabanta na Ferrari ale się nie powiodły...

  Rozbawiony do łez wyjątkowo nie dam dziś pały :)
 • @Jasiek 11:04:59
  I jakie prostackie myślenie. Bo takie podejście świadczy o tym, że gdy będzie tam zmiana władzy to już nie będzie "dobrej współpracy"
 • @Wican 12:16:22
  Będzie!
  Nasz przyszły "monrz stanu" potrafi się z każdym zaprzyjaznić.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 12:26:10
  Kto to jest ten 'Stan"? Dudus może być partnerem każdego. Albo partnerką.
 • Duda to człowiek o zerowej pozycji w świecie
  jako polityk i przez kolejne pięć lat będzie tak traktowany, połajany przez ambasador USA, pajacyk w Unii Europejskiej, bardziej marionetka niż mąż stanu, to będzie złe 5 lat dla polityki Polskiej w świecie.
  Jak już wiemy, bazy w USA na warunkach Polski jako wasala. Brak jurysdykcji Polski nad przestępstwami popełnionymi przez żołnierzy USA, eksterytorialność poligonów to warunki jakie narzuca się wasalowi. Brak uzbrojenia, pomysł remontów czołgów o konstrukcji z czasów II wojny światowej, pomysły remontów floty BWP i przy tym najdroższe myśliwce świata, które pożrą nasz cały budżet na obronność. Popadamy w zależność od USA jak kiedyś od ZSRR, przy czym ZSRR było nam narzucone wojną, a USA ściągnęła nam nowa Targowica (PiS i Kościół), jak kiedyś dawna (magnaci, biskupi, nuncjusz papieski) wojska rosyjskie.

  Wybrany przy masowym oszustwie, jak przykładowo w DPS, gdzie za niepełnosprawnych głosowały zakonnice (przykład św. Katarzyna), kłamliwej propagandzie mediów zależnych od PiS, w tym TVPiS Kurskiego, a mimo tego wygranej o włos nie ma silnej legitymacji jako prezydent.

  Tak więc będzie to kolejne pięć lat upokorzenia Polski, no ale podobnież tak sobie wybraliśmy.
 • @Zawisza Niebieski 13:22:53
  Szanowny Zawiszon. Tragedią jest też, ze to człowiek o zerowej pozycji w Polsce. Widać to potym, jak go upokorzono w sprawie TVP. Ponoc domagał się odejścia Kurskiego, a teraz Kurski znowu rządzi. To zwyczajny liść i brak jakiegokolwiek znaczenia Andrzeja Dudy jako polityka w Polsce. W sumie po co z nim gadać, jak tu trzeba u Prezesa się umawiać.
 • @Wican 13:26:24
  Jego upokarzają na każdym kroku, ale to się zemści. Jest to druga kadencja, o poparcie nie będzie musiał walczyć, więc będzie realizował wolę tych, co go na to stanowisko obsadzili, czyli wyjazdowe posiedzenie Knesetu, styczeń 2014. Dopiero będzie wesoło. Pytanie, czy do lemingów to dotrze?
 • @Zawisza Niebieski 13:39:35
  Nie dotrze. A ciekawe kogo znowy usrael namaści. Po Dudusiu. Mnie przeraża jego brak kręgosłupa. I brak poczucia własnej godności. A przecież on reprezentuje Majestat Najjaśniejszej Rzeczypospolitej? Człowiek niegodny roli, którą gra.
 • To też nauczyło niektórych wyborców by nie głosować na PIS.
  https://m.neon24.pl/3a9f446962b500126f821a272b53fbeb,13,0.jpg

  Przykre ale prawdziwe. A do tego popieranie junty neobanderowców na Ukrainie i to mimo jawnego czczenia banderowców przez obecny reżim, który krwawo obalił demokratycznie wybrane władze.

  Ze strony Dudy i PIS brak wstydu i przyzwoitości jak bagatelizują dokonane przez UPA ludobójstwo ponad 200 tysięcy bestialsko zamordowanych widłami i siekierami bezbronnych Polaków.

  Taki człowiek i taka partia to nie są godni być uważani za reprezentujących nas Polaków ich interesy są sprzeczne z POLSKĄ RACJĄ a zgodne z interesami żydów, ukrainskich neobanderowców i amerykańskiej agentury.
  Jakim prawem ambasador USA poucza w Polsce prezydenta !!!
 • @Zawisza Niebieski 13:22:53
  //będzie to kolejne pięć lat upokorzenia Polski,//
  Dubler Rafał zapewniłby Polsce pełny szacunek
  całego świata , żydzi nie tylko zrezygnowaliby z roszczeń
  ale sami nam wypłacili miliardy dolarów , tak samo Niemcy
  a USA sprzęt wojskowy oddałyby nam za darmo
  a tak przez tego Dudę nie tylko nic za darmo nie dostaniemy
  ale nawet wszystko nam zabiorą , warto też odnotować ,że
  poprzedni prezydenci od Bolka do Komorowskiego
  to byli prawdziwi mężowie stanu a pozycja Polski
  do 2015 nie ustępowała Rosji czy Chinom
 • Nie wiem czy nie spalę,
  czy autor, sądzę że ma jakieś dojścia do wierchuszki pissu mógłby zaproponować, aby Naród Polski dał dyspensę dudzie na wręczenie Orderu Orła Białego Normanowi Finkelsteinemu ?
  https://www.youtube.com/watch?v=1GDW1QMQ72A
 • @puuuq 15:12:02
  No i? Nie potrafisz obronić Dudusia? Tylko czepiasz się Rafalali? Sam więc przyznałeś, że Dudus to dno dna
 • @Jasiek 11:04:59
  Jak to co ? Wizyte Pumpeo.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 11:47:27
  Ani ja, bo zal mi Autora, ktory niezrazony krytycznymi uwagami, brnie coraz zabawniej w przedziwna teorie sukcesöw Dudy.
 • @puuuq 15:12:02
  //Rafał zapewniłby Polsce pełny szacunek
  całego świata , żydzi nie tylko zrezygnowaliby z roszczeń... //

  Ale przynajmniej nie ma informacji o tym że potajemnie składał żydom jakieś deklaracje.
  A żoliborsku kurdupel składał i to już w 2009 r. U władzy jeszcze nie był a już składał konus jeden.Strach pomyśleć na jaki temat spiskuje teraz kiedy jest u władzy.

  https://i.ytimg.com/vi/dd6ea0IHraw/maxresdefault.jpg
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 11:47:27
  No tak , brawo . Salute :))) https://www.youtube.com/watch?v=BlUUO1mzpE8
 • @Wican 15:13:29
  Nie chodzi o żadną obronę
  a jedyne o to ,że skoro Duda jest
  wg was zupełnym zerem , to przypomniałem
  o wybitnych zdolnościach dotychczasowych
  prezydentów , jakoś te 5 lat będziesz musiał
  przemęczyć bo wygląda na to , ,że życie i poczynania
  prezydenta są dla ciebie najważniejsze ,
  oby tylko wstyd jaki za niego musisz znosić
  nie odbił się na twoim zdrowiu
 • @puuuq 15:53:56
  Duda wypada negatywnie przy wszystkich polskich prezydentach w historii. WLiczając w to Bieruta.
  Charakterologiczne i merytoryczne zero. Całkowite popychadło i z muzykalnymi ustami. Do każdej fujarki pasują
 • @puuuq 15:12:02
  Prorocy jacyś, czy co? Jak wyborcy PAD dobrze wiedzą, co by było gdyby prezydentem został Trzaskowski? Dziś wiemy, że 5 lat Dudy to było 5 lat ośmieszania Polski na arenie międzynarodowej, że tak przypomnę wycieczkę do Australii po korwety, czy wycieczkę na spotkanie z prezydentem miasta będącego odpowiednikiem Będzina.

  Duda jest w polityce międzynarodowej spalony, robi za "klasowego głupka", Trzaskowski miałby okazję znacznie wyżej się uplasować, szczególnie, że w przygotowaniu do tego stanowiska bije Dudę na głowę. Czy by skorzystał nie wiem, ale jestem przekonany, że takiego balona z siebie nie dał by robić, by stawać na równi z ambasadorem, bo stać przy siedzącym prezydencie USA podpisując umowy.
  Duda miał swoją szansę na bycie prezydentem Polski, nie skorzystał. Jak się ośmieszysz, to w dyplomacji o drugie rozdanie trudniej niż o rozwód kościelny, bo to PiS wychodzi znacznie lepiej. Kurski pobił na głowę Henryka VIII, bo dostał rozwód nie musząc zrywać z KRK, a Henryk musiał na Anglikanizm przejść by jako głowa Kościoła anglikańskiego sam sobie rozwód udzielić. :)
 • @Zawisza Niebieski 16:03:30 & @ Wican
  Macie panowie pełne prawo
  wypisywać cokolwiek w/ s Dudy nawet
  jeśli są to zupełne bzdury , w każdym
  razie wypadałoby wreszcie urozmaicić
  listę zarzutów bo to "stanie przy stole "
  przestaje już być nawet śmieszne
  Ciekawe skąd Zawisza wie o tej
  beznadziejnej ( spalonej ) pozycji
  w stosunkach z zagranicą ? Zaraz tu
  napiszesz ,że Dudy nie wpuszczają
  do połowy państw świata
  A Henryk VIII nie przeszedł na anglikanizm
  tylko osobiście go zainicjował
  Zazdrościsz Kurskiemu ?
 • @ikulalibal 11:03:54
  100%. Przedni żart. :-)))))
 • @Zawisza Niebieski 16:03:30.... Duda jest w polityce międzynarodowej spalony, robi za "klasowego głupka"...
  -
  To fakt.

  Ale z czego to wynika?

  Moim zdaniem z innego faktu.

  Że obywatele polscy nie są wspólnota polityczna mającą własne cele.
  Dlatego nie liczymy się w polityce międzynarodowej.

  Prezydent jest tego jedynie ilustracją.


  Autor posta © Krzysztof Jaworucki (krzysztofjaw) napisał:

  """Nie chcę poprzez to powiedzieć, że prawdziwi Polacy myślący po polsku, polscy patrioci to tylko katolicy. Tak nie jest. Jest wielu wspaniałych Polaków (o czym też dziś powiedział prezydent) będących z dala od Boga, tak jak wielu jest wspaniałych Polaków mających niepolskie etniczne pochodzenie. Ważne jest to, że ich duch jest polski i ich myślenie jest polskie. Nad nimi też czuwa boża opatrzność."""

  Czyli zamiast polityki międzynarodowej jest polityka watykańskiego ducha polskiego.

  I dlatego VAT ma być 23% a kwota wolna od podatku kilka razy mniejsza niż w krajach prowadzących doczesną politykę międzynarodową.

  Watykański duch polski jest kosztowny...
 • autor
  Duma Radość Wzruszenie
  Miarą zwycięstwa prezydenta Andrzeja Dudy jest kwik,wycie i plucie jadem przez przegranych. Oni naprawdę myśleli, że wygrają. Oni naprawdę myśleli, że wrócą do "gry". Oni naprawdę myśleli, że znowu damy się okradać.
  A WON pajace
  WON

  Niech żyje Prezydent
  Dziękuję Ci Boże

  *****
 • @Jozio z Londynu 17:21:10
  Buda Husky!
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 17:39:59
  Won
 • @puuuq 16:32:46
  // Ciekawe skąd Zawisza wie o tej
  beznadziejnej ( spalonej ) pozycji
  w stosunkach z zagranicą ?//

  A tam zaraz "spalonej"...
  Po prostu z pajacami i wasalami nikt poważny na świecie się nie liczy.
  Ale pociesze cię, efekty prezydentury Trzaskowskiego pewnie nie byłyby lepszy bo to jest ta sama banda ale z pewnością nie upokarzał by tak Polski wizerunkowo. To zawsze coś.
 • @Jozio z Londynu 17:43:36
  No proszę... Kundelek Husky się zdenerwował :))
  Tak to się możesz odzywać do swojego "męża" huj-ty dupty. A może już ci nie wystarcza i przyszedłeś na łowy? W sumie ci się nie dziwię, to wybitny idiota.
 • @Jozio z Londynu
  https://www.youtube.com/watch?v=dfl4Zitmpps Was całkiem pomerdało ?.
 • @ Ałtor ;-)
  Ałtorze, Tobie te pały nie dają do myślenia?

  Kiedy się odniesiesz do komentarzy?
  Strach obleciał?
  A może szukasz offsetu?
 • @morgan 15:14:44
  A faktycznie - ta wizyta, to pewnie część albo może i nawet całość offsetu... :-(

  Kwiatuszek:

  @------>>>>>>>>----------------------
 • @Jasiek 11:04:59
  Najgorzej jest, jak ktoś jest skłócony z własnym mózgiem i nie kuma!!!
 • @Wican 11:05:17
  Kup sobie , chłopczyku po podstawówce słownik języka polskiego i naucz się pisać POPRAWNIE!!!
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 11:47:27
  Wskocz na krzesło i napisz, co czułeś!!!

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930    

ULUBIENI AUTORZY

więcej