Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
895 postów 2441 komentarzy

krzysztofjaw

krzysztofjaw - Właściwie: Krzysztof Jaworucki. KONSERWATYSTA W IDEI I WARTOŚCIACH ŻYCIOWYCH, KONSERWATYWNY LIBERAŁ W GOSPODARCE. EKONOMISTA I FINANSISTA. PATRON DUCHOWY: BŁ. JERZY POPIEŁUSZKO, AUTORYTET MORALNO-ETYCZNY: ŚW. JAN PAWEŁ II, MENTOR POLITYCZNY: E. B

Brak dekomunizacji i lustracji - grzech pierworodny III RP

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Oczywiście takie a nie inne podejście do lustracji i dekomunizacji wynikało z porozumień zawartych w czasie zdradzieckich umów w Magdalence i Okrągłym Stole.

 Gdybyśmy żyli w normalnym kraju, gdzie ludzie oceniają rządzących i opozycję po tym jak rządzą lub rządzili a tym samym co dobrego wynika lub wynikało z ich rządów dla Polski i dla każdego Polaka to prezydent A. Duda winien wygrać wybory już w I turze z wynikiem 70:30 a PiS w sondażach miałoby nad opozycją podobną przewagę.

Socjologowie, politolodzy i dziennikarze dwoją się i troją nad wskazaniem przyczyn takich a nie innych preferencji wyborczych Polaków, ale bardzo niewielu już dzisiaj wskazuje właśnie na to, że tzw. obalenie komuny de facto nie było jej obaleniem, bowiem nie przeprowadziliśmy głębokiej lustracji i dekomunizacji z zakazem zajmowania przez funkcjonariuszy komunistycznych wszelkich stanowisk publicznych i w tworzących się spółkach, w których przeważały ówcześnie aktywa będące własnością narodu, czyli spółkach skarbu państwa.

Zmarnowaliśmy jako Polska te pierwsze pięć lat (1989-1993), które winny być oczyszczeniem ze złogów komunizmu i to spowodowało, iż całe niemal 30-lecie tej "niby wolnej" Polski również możemy określić zmarnowaną szansą na budowę silnego i suwerennego państwa. Jawi się tu kategoria "utraconych zysków", czyli co Polska mogła osiągnąć gdyby zaraz na początku dogłębnie zrealizowano by proces lustracji i dekomunizacji a tym samym odrodzono by Polskę na całkowicie nowo zbudowanych fundamentach.

Oczywiście takie a nie inne podejście do lustracji i dekomunizacji wynikało z porozumień zawartych w czasie zdradzieckich umów w Magdalence i Okrągłym Stole, przy czym należy zwrócić uwagę, że już po dwóch latach upadł ZSRR i cały blok państw socjalistycznych a więc można było w nowych warunkach i po naprawdę wolnych wyborach w Polsce procesy te przeprowadzić i spróbowano tego dokonać.  Niestety zakończyło się to "Nocną Zmianą" i upadkiem rządu J. Olszewskiego.
 
Teraz zaś otrzymujemy to, co winno być oczywiste. Nie powinniśmy tedy w ogóle się dziwić obecnej degrengoladzie etyczno-moralnej tzw. elit PRL-bis, czyli III RP reprezentowanych dzisiaj przez totalną opozycję. Nie ma skutków bez przyczyn. Dzisiejszy stan tych "elit/autorytetów" jest właśnie taki, ponieważ oparte są one na szumowinach ludzkich nie zdekomunizowanych i nie zlustrowanych zaraz na początku przemian. To zaniechanie jest grzechem pierworodnym III RP, ale jakże miało być inaczej, skoro przełom 1989 tworzyli ludzie dawnego systemu komunistycznego i ich TW, KO oraz tzw. "pożyteczni idioci" a przy OS po obu stronach zasiadali w większości ludzie obcego nam pochodzenia, dla których raczej dobro Polski nie było najważniejsze.
 
Historia uczy, że nie ma czegoś takiego jak: "rewolucja bez rewolucji". Ustrój totalitarny można skutecznie obalić jedynie odsuwając na stałe jego beneficjentów od wpływu na rządy post-totalitarne. Inaczej te same jednostki i ich grupy będą zawsze dążyły do odbudowania swojego stanu posiadania sprzed rewolucji i niemal zawsze im się ten proceder powiedzie. Wiedziano o tym w dawnej Czechosłowacji, wiedziano w Niemczech, gdzie hydrze ścięto głowę od razu i do dziś nie pozwolono jej odrosnąć... Tego nie zrobiono w Polsce i mamy, to co mamy... Niemal każdy z wysoko postawionych funkcjonariuszy publicznych na każdego ma jakiegoś "haka" a to jest kolejny przyczynek degrengolady tych naszych "elit". 
 
Szukając jeszcze przyczyn dzisiejszego stanu Polski można się cofnąć do czasów II WŚ oraz okresu wczesno-powojennego. Wtedy zarówno Niemcy, jak i Sowieci wymordowali "Polskę mądrą i tą walczącą", wymordowano autentyczne elity polskie.  Zbudowaliśmy PRL na wymordowaniu patriotycznej elity państwa polskiego i oparliśmy ją na etyczno-moralnych kanaliach bez żadnego gruntownego wykształcenia, patriotycznej postawy i poczucia honoru... I cały PRL i dziś to... w większości potomkowie tych prymitywów etyczno-intelektualnych, co widać po "elitach" totalnej opozycji. 
 
Dodatkowo PRL - bis zbudowaliśmy na gruncie wcześniejszego Stanu Wojennego, podczas którego zmuszono do emigracji około miliona najbardziej patriotycznych Polaków. Zostali w większości etnicznie nam obcy, tworzący tzw. konstruktywną "różową" opozycję. Pod Smoleńskiem, w zamachu lotniczym, zabito zaś kolejne elity polityczne, które stanowiły zręby zdrowych fundamentów odbudowy naszej Polski. 
 
Pozostali nieliczni, ale na szczęście to ich naród wybrał w roku 2015, aby rozpoczęli przebudowę naszej Ojczyzny. Jest ona trudna, bo brakuje dziś dla młodych ludzi prawdziwych autorytetów, jest ich jedynie garstka a świat się zmienia bardzo szybko i lata biegną nieubłaganie... 
 
Aby przywrócić żywotność i urodzajność zachwaszczonej ziemi, należy wpierw usunąć chwasty... niezależnie jak długo rosły i jak są ogromne. Później należy zaorać pole i użyźnić ziemię. Tylko wtedy można siać i sadzić oraz oczekiwać zdrowych i wartościowych plonów. W Polsce trzeba zacząć - mimo upływu lat - od usunięcia starych chwastów i ich młodszych latorośli. Oczywiście usunięcia - jak to w polityce - karnego bądź też politycznego i demokratycznego. Należy szczególnie "oczyścić" środowiska związane z sądownictwem, wojskowymi służbami specjalnymi, edukacją i szkolnictwem wyższym, Kościołem Katolickim i z innymi obszarami, które do tej pory oparły się jakimkolwiek rozliczeniom z przeszłości komunistycznej. 
 
Musimy dochować się nowych patriotycznie nastawionych elit... ale czy jest to możliwe?
 
P.S.
 
Zdaję sobie sprawę, że dziś problem lustracji czy dekomunizacji wydaje się już czymś niebyłym a nawet abstrakcyjnym, szczególnie dla młodych ludzi, którzy nie pamiętają komuny i mają inne podejście do przeszłości, teraźniejszości i przyszłości. Oczywiście można się z tym zgodzić, niemniej trzeba sobie zdawać sprawę, że ów brak lustracji i dekomunizacji przyczynił się do zbudowania obecnej Polski na zmurszałych  fundamentach. Tego mogą nie zauważać młodzi ludzie, ale zaniechanie owych działań  ma na nich wpływ, chociażby poprzez ich nauczanie na uczelniach wyższych czy też w czerpanych od "dorosłych" wzorcach zachowań. A te wzorce - w przypadku elit III RP - przepełnione są relatywizacją a nawet negacją podstawowych wartości charakteryzujących naszą polskość i często przejawiają się w zachowaniach, które daleko odbiegają od patriotyzmu a nawet ten patriotyzm zwalczających i to do tego stopnia, że ocierają się one o zdradę stanu.  
 
W tekście pomijam też wpływ na polską młodzież idei i mód płynących z krajów starej UE, gdzie nastąpiła już rewolucja kulturowa, którą obecnie przenosi się na nasz, polski grunt. I symptomatycznym jest to, że akurat polscy postkomuniści i ich akolici tak ochoczo przyklaskują tej rewolucji, ale czyż możemy się temu dziwić? 
 
Zostaw za sobą dobra, miłości i mądrości ślad... 
© Krzysztof Jaworucki (krzysztofjaw) 
http://krzysztofjaw.blogspot.com/ 
kjahog@gmail.com

KOMENTARZE

 • Gruba Kreska
  "Oczywiście takie a nie inne podejście do lustracji i dekomunizacji wynikało z porozumień zawartych w czasie zdradzieckich umów w Magdalence i Okrągłym Stole."

  Bez tych porozumień komuniści by po prostu nie oddali władzy.

  I w innych krajach bloku inni komuniści też by nie oddali.
 • @Pedant 16:43:08
  Jak Pedant myśli;mniemanie zaprezentowane przez szanownego autora jest cynicznym rżnięciem idioty czy wyrazem absolutnego zagubienia w rzeczywistości.Czy w dobie jakiego takiego dostępu do informacji można wykazywać aż taką niewiedzę ? co trzeba robić (zasłonić oczy? zatkać uszy? ) aby broń boże nie otrzeć się o rzeczywistość ?
 • No tak...
  Kaczyński & Co z chęcią zrobiliby lustrację i dekomunizację. Jak "dobra zmiana" to dobra zmiana, nie?
  Tylko bidulek Kaczor nie ma środków, sądów, prokuratury, prezydenta i większości w sejmie. Tylko usiąść i płakać nad biednym Kaczorem... Taki "patryjota", taki "genialny strateg"..
  I ten wredny Tusk co mu ciągle przydeptuje sznurowadła...
  1*
 • @ikulalibal 17:02:54
  "Jak Pedant myśli;mniemanie zaprezentowane przez szanownego autora jest cynicznym rżnięciem idioty czy wyrazem absolutnego zagubienia w rzeczywistości."

  Napisałem co mi się wydaje. Nie wiem gdzie miałem się zagubić.

  ".Czy w dobie jakiego takiego dostępu do informacji można wykazywać aż taką niewiedzę ?"

  To nie jest sprawa wiedzy czy faktów, tylko ich interpretacji. O ile w Polsce opozycja, głównie ta powiązana z byłym KORem i działaczami byłej Solidarności była dość silna, to nie dość aby dokonać siłowego przewrotu.

  Co do innych demoludów, to opozycje były znacznie słabsze. Panujące reżimy mogły zrobić reformy na własnych warynkach, na wzór Chin, zaś opozycjonistom zrobić Tiananmen.

  To jest moje gdybanie i mogę się mylić. Jednak wydaje mi się, że Porozumienie Okragłego Stołu było potężnym sygnałem dla innych krajów bloku, że droga "brudnego" kompromisu jest możliwa.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 17:34:56
  No a z tym Smoleńskiem to już jazda bez trzymanki . Gibraltar odpuścili to dostali Mirosławiec i Smoleńsk . Wniosków dalej nikt wyciąga czyli , Polak jak zwykle i przed szkodą i po szkodzie głupi . Salute.
 • Nie ma pan poczucia realizmu
  //Musimy dochować się nowych patriotycznie nastawionych elit.//

  "Musimy" ? Pomijając już fakt że ta śpiewka o wychowaniu "nowego człowieka" jest dziwnie znana,to nie wiedzieć czemu używa pan liczby mnogiej stwarzając iluzję że mówi pan w imieniu całego narodu Tymczasem mówi pan w imieniu partii która aby się przecisnąć do parlamentu zwyczajnie korumpuje elektorat.Bez tego okazałoby się że ma kilkuprocentowe poparcie histerycznych bab i dziadów kościelnych.
  I z takim społecznym umocowaniem chcecie wychowywać "nowe elity"? Wy? Przerażająca perspektywa.
 • @ikulalibal 18:06:39
  //poparcie histerycznych bab i dziadów kościelnych.//
  Ty nawet sobie nie wyobrażasz jaką garstka moherów ma moc! Kiedyś przypadkiem znalazłem się na "miesięcznicy" i jak nie podskakiwałem razem z nimi na hasło "Jarosław!" to mieli takie siekiery w oczach, że natychmiast się ewakuowałem. Prawdziwa swołocz w "patryjotycznym" transie albo amoku.
 • Wojna domowa na pełną parę?
  a raczej glajszachtowanie przegranych ..
  PIS uwielbia te klimaty.
  Pamiętam jak współpracowałem z KGHMem i nastał PIS (jeszcze Lecha)
  natychmiast uruchomił czystki od prezesa do sprzątaczki.
  Czynniki merytoryczne nie grały żadnej roli...wszystkie koryta obstawili swoimi.

  Lustracja ? Co to jest lustracja ..to rewolucyjne sądy realizowane w oparciu o doraźne prawo rewolucyjne.
  Polacy Polakom gotowali taki los, zero pojednania zgody narodowej..czysta nienawiść, katolicka gintoira...
  tak katolicka bo ta nienawiść jest nakręcana przez KK który w PRL zmuszony był zostać zwykłym kościołem zwykłych ludzi w miejsce przedwojennego oligarchicznego kościoła posiadaczy gigantycznych latyfundiów na których ciężko pracowały owieczki ..bo przecież nie klechy.

  KK prędzej zaakceptował dominację mafii żydowskiej w Polsce niż ateistów...w istocie zdradził Polaków w interesie tej mafii..
  a dzisiaj szczuje na Polaków którzy budowali Polskę po wojnie z gruzów powojennych i skrajnych zaniedbań społecznych z czasów przedwojennych (spuścizna analfabetyzmu, bezrobocia, skrajnego rozwarstwienia społecznego, braku prądu na większości wsi).

  Glajszlachtowanie takich ludzi to zdrada Narodowa
  pytanie w czyim imieniu ?
  Odpowiedź nasuwa się sama...
  bo kto się boi budowniczych Polski powojennej ? ..ludzi dobrze wykształconych z dorobkiem zawodowym z doświadczeniem życiowym..
  ...wiadomo prymitywy spod ambony, proste żydki nagle awansujące na wysokie stołki..
  ich rządy widać na każdym kroku...
  Owieczki realizujące interesy KK skupiają się wyłącznie na futrowaniu KK, mafia żydowska na futrowaniu mafii żydowskiej..
  PIS próbuje trochę naśladować program Gierka czyli tych "komuchów"
  ale rządzą PISem owieczki spod ambony i one decyduj`ą gdzie "zainwestować...(w KK albo instytucje globalnej mafii)
  z drugiej strony mafia "obywateli" nastawiona jest grabież pod siebie ..dla nich Polskość to żadna wartość a nawet "popelina"..

  G..no z tej wolnej Polski będzie przy takim podejściu..przy takim kopaniu rowów między Polakami.
 • @Pedant 16:43:08
  Dekomunizacja miała też inny cel polityczny.
  Część ludzi lewicy (żydostwo) zdradziło PRL (Kwach i otoczenie)
  na rzecz mafii żydowskiej (żyd z żydem się dogada , żyd żydowi oka nie wykole).
  Dekomunizacja miał zniszczyć tych co nie zdradzili Polski a zaakceptować zdrajców.
  O owieczki spod ambony nowy właściciel Polski czyli mafia żydowska był spokojna bo owieczki były pod kontrolą KK czyli wtedy JPII też przecież żyda.

  Solidaruchy to pożyteczni idioci w rękach żydowskiego Boga oraz KK oba te "twory" pod kontrolą globalnej mafii żydowskiej jako że o żydowskim Bogu mówią tylko urzędnicy KK a ci są pod całkowitą kontrolą globalnej mafii (za JPII zwłaszcza).
  Kto tego nie widzi ten owieczka.
  Od owieczek nie można zbyt wiele wymagać to owieczki..oni wierzą nie myślą...tak są uczone od dziecka.

  A tu trzeba myśleć... ci co myśleli samodzielnie zostali zlustrowani tak czy owak...
 • @Oscar 18:24:15
  //Część ludzi lewicy (żydostwo) zdradziło PRL (Kwach i otoczenie) //

  wchodząc w przestępczą zmowę z żydostwem ulokowanym w tak zwanej opozycji antykomunistycznej.
  W ten sposób szeregowi lewicowcy zostali wystrychnięci na dudka.Zaś szeregowi anty lewicowcy wydudkani na strychu.
 • @Oscar 18:24:15
  Stare pokolenie budowniczych Polski po wojnie już na emeryturach.
  Teraz do władzy dochodzi pokolenie wykształcone już na lekcjach religii w komercyjnych szkółkach IIIRP.
  Jak się patrzy na biografie nowych "gwiazd" polityki, mediów..to większość to absolwenci różnych "katolickich" szkółek lub kierunków kompletnie odmóżdżających jakieś historie (ideologicznie i politycznie zakłamane), jakieś socjologie (czyli sposoby manipulowania ludźmi).. oo politolodzy czyli kadry indoktrynowane ideologicznie..

  Kierunków ścisłych nie widać...w "elytach"
  I taka hołota rządzi i będzie rządzić Polską jeszcze jakiś czas.
  Po wojnie brakowało kadr bo ich przed wojną nie wykształcono a "paniczyki" pouciekali z Polski.
  PRL zostawił bardzo dobrze wykształcone społeczeństwo ...ale władze przejęli ci spod ambony dla których wiara a nie logika jest wytyczną...oraz różni "obywatele" z niepolskimi korzeniami.
 • @ikulalibal 18:49:39
  100/100 Jak nie kurły to złodzieje . Salute .
 • @ikulalibal 18:49:39
  Zgoda.. "W ten sposób szeregowi lewicowcy zostali wystrychnięci na dudka.Zaś szeregowi anty lewicowcy wydudkani na strychu."

  a ci wydutkani szeregowi to przecież 99% Narodu Polskiego (po obu stronach barykady czy raczej wykopanego przez wrogów i zdrajców rowu między nimi).

  Bardzo dobra sentencja.
 • @Oscar 18:55:03 i tak ogólnie
  "Po wojnie brakowało kadr bo ich przed wojną nie wykształcono a "paniczyki" pouciekali z Polski".

  Pan naprawdę mysli, że nie wykształcono elit przed wojną a ci, którzy niby tymi elitami byli to uciekli?

  A co z mordami elit przez Niemców i Sowietów, co z Katyniem i mordach powojennych? Niech Pan sie nie osmiesza. Wymordowano nam elity a w Stanie Wojennym zmuszono resztę do emigracji. Takie są fakty.

  Na ich miejsce przyszły elity na sowieckich tankach: "nie matura a chęć szczera, zrobi z ciebie oficera". Pamięta Pan takie powiedzenie?

  Pzdr
 • @Jozio z Londynu 19:01:54
  Hm... może tak a może nie.

  Mnie zastanawia jedno. Niektóre środowiska na hasła lustracji czy dekomunizacji dostają rozstroju żołądka. A już na grzebanie w przeszłości tzw. elit III RP reagują alergicznie. To nie jest przypadek.

  I ta gloryfikacja PRL... bywa po prostu śmieszna.

  Pozdrawiam
 • @krzysztofjaw 20:13:29
  //Niektóre środowiska na hasła lustracji czy dekomunizacji dostają rozstroju żołądka.//

  Oczywiście, że są takie środowiska. To PO PiS, SLD, PSL i inne bękarty Kiszczaka z Magdalenki. Polacy żądają lustracji i dekomunizacji! A co robią te bękarty Kiszczaka? Zwłaszcza PiS i PO? Co robią?
 • Lustrację położyły solidaruchy
  Najpierw ośmieszył ją Macierewicz. Albo agent albo nieudacznik, bo spieprza wszystko czego sie tknie. Ostatecznie skopromitowały ją poprawki prezydenta Lecha Kaczyńskiego.
  Cóz, w krótce będzie potrzebna depisizacja. Obalono pomniki komuchów prawdziwych i domniemanych a przy okazji kilka zacnych osób. Przy depisizacji, obali sie tylko pomniki Lecha Kaczyńskiego.
  A PiS ma pełnię władzy i jakoś nie kwapi się do lustracji. Doskonale wiedzą, że to mogłoby w nich udrzyć. Ale skoro PiSiory akceptują "komunistycnzych" prokuratorów?
 • @krzysztofjaw 20:13:29
  A na czym powinna polegać dekomunizacja? Nie tylko na degradacjach oficerów. Również powinno się pozbawić stopni i tytułów naukowych wszystkich, którzy je uzyskali w PRL. W czym był lepszy komunistyczny profesor od prawa pracy niż generał?
 • @Wican 20:33:20
  // W czym był lepszy komunistyczny profesor od prawa pracy //

  Niczym.Przyzwoity człowiek,wystrzegający się kolaboracji prędzej pójdzie kamienie tłuc na drodze niż pełnić funkcję pracownika naukowego na reżimowym uniwersytecie.
 • @Wican 20:33:20
  Czy ktoś taki może "dekomunizować"?
  "Jarosław Kaczyński studia ukończył w 1971 r. W książce „O dwóch takich... Alfabet braci Kaczyńskich” przyznaje, że dzięki protekcji męża przyjaciółki mamy (posła ZSL i wiceministra oświaty) został asystentem w resortowym Instytucie Polityki Naukowej i Szkolnictwa Wyższego. (...)
  Promotorem pracy doktorskiej Jarosława Kaczyńskiego był prof. Stanisław Ehrlich (1907–1997), osoba bardzo wtedy wpływowa i szanowana w środowisku prawniczym. Pochodził ze spolonizowanej żydowskiej rodziny. Doktorat zrobił przed wojną na UJ. Po wojnie, którą zakończył w mundurze oficera armii gen. Berlinga, objął katedrę teorii państwa i prawa na UW. W 1946 r. założył i przez 20 lat był redaktorem naczelnym miesięcznika „Państwo i Prawo”. Po Marcu ’68 katedrę mu odebrano. Przeszedł polityczną ewolucję, od marksisty do poszukującego możliwości ewolucyjnej zmiany ustroju socjalistycznego „rewizjonisty”.
  Egzaminy doktorskie zdał z teorii państwa i prawa oraz filozofii marksistowskiej (oba na „bardzo dobrze”), a 8 grudnia 1976 r. obronił pracę doktorską „Rola ciał kolegialnych w kierowaniu szkołą wyższą”.

  Więcej
  https://www.polityka.pl/tygodnikpolityka/kraj/222398,1,doktorat-prezesa-jaroslawa-kaczynskiego.read
 • @ Autor
  Pała.
  Bez uzasadnienia.
  Aż szkoda pisać.

  Ale zawzięcie pozdrawiam.
  Z tym doktoratem to prawda, bo jakoś uwierzyć nie mogę.... ?
 • @ikulalibal 20:40:38
  właśnie przez ten pogląd straciliśmy historyczną szansę, i przypuszczalnie państwo.
 • hulaj dusza
  Zdekomunizowano przemysł, stocznie, cukrownie, kopalnie, elektrownie, kamienice, PGRY, dekomunizują słuzbę zdrowia, ulice, historię. Pewnie zdekomunizują uczelnie i będą płatne, mało?
 • @kalipso 00:04:45
  Ale mamy "demokrację" i "sojusznicze" wojska...

  Pozdro!
 • @interesariusz z PL 23:52:38
  Jednak działa też zasada: jak się wejdzie między wrony...

  A co do państwa, to nie należy pytać czy je straciliśmy, tylko czy kiedykolwiek je mieliśmy (11.11) ... a jeśli mieliśmy to kiedy?

  Ukłony :-)
 • @krzysztofjaw 20:07:15
  oj zbyt propagandowe myślenie to prymitywizm..
  Ile tych "elyt" przed wojną było ? ile było potrzeba dla szczątkowego uprzemysłowienia bo II RP była państwem rolniczym opartym o ziemskie latyfundia KK oraz Oligarchów rodowych..
  Przemysł był w pieluchach.
  Mordy elyt ? Katyń itp mordy były ale czy to były elyty ?
  tam ginęli oficerowie, wojskowi, mundurowi a to żadna elyta techniczna (w IIRP owszem to były elyty od wódy, dziwek i hulanek).
  Mord na Profesorach w Krakowie to były Elity faktycznie.

  Zmuszeni do emigracji ?
  Nikt ich nie zmuszał sami uciekli na Zaleszczyki..
  Po wojnie wielu wspaniałych Polaków wracało do Polski...i budowali Polskę p wojnie...sam dorastałem w środowisku "anglików"
  ci mniej wspaniali zdradzali Polskę ..i pluli na nią z Londynu.

  PRL wychował całe pokolenia elit technicznych kilkadziesiąt razy liczniejsze niż miała to II RP ale prawda że część przedwojennych elit technicznych również budowała Polskę po wojnie...i chwała im za to.
 • @Oscar 06:19:52
  a w ogóle co to znaczy dekomunizacja ?
  Za przestępstwa czyli za łamanie prawa każdy powinien odpowiadać przed obiektywnych sądem..i to niezależnie od poglądów.

  Karanie w sądach lustracyjnych czyli sądach doraźnych za poglądy to zaprzeczenie demokracji bo za chwilę ktoś będzie karał (lustrował) za wiarę że wszystkim na świecie rządzi żydowski Bóg...a innych za wiarę że wszystkim na świecie rządzi żydowski pieniądz..

  Karanie za przynależność do jakiejś organizacji ...to trzeba udowodnić ż ta organizacja miała przestępczy charakter jak np Naziści, Syjoniści, liberałowie (grabież, wyzysk)..i warto to dodać KK (ogłupianie i skubanie owieczek).

  W odróżnieniu od wymienionych PZPR miało program pozytywistyczny tym programem była rozbudowa gospodarcze Polski po wojnie.
  Cały program polityczny był nastawiony na rozwój gospodarczy..edukacja, budownictwo mieszkaniowe, budowa od podstaw przemysłu, floty, eksport towarów, cywilizowany rozdział KK od państwa.
  To oczywiście zbrodnia przeciw narodowi zdaniem przedwojennych oligarchów (w tym KK) oraz wrogów Narodu Polskiego którzy w Polsce widzieli raczej swoją kolonię (jak w całej reszcie świata) niż suwerenne państwo.
  Dzięki solidaruchom udało im się zrobić z Polski kolonię i zagrabić majątek narodowy Polaków.

  Teraz winne są "komuchy"..czyli ci co ten majątek budowali ..
  a nie winni są ci którzy do tej grabieży doprowadzili nieskończonymi strajkami i zadymami.
  To jest iście diabelskie (albo żydowskie) odwracanie kota ogonem.
 • Tu ciekawy artykuł na temat "elyt" w obecnej Polsce.
  https://pl.sputniknews.com/pisza-dla-nas/2020080512853162-bo-nie-ma-elit/

  Ja stawiam tezę że II wojna światowa nie poczyniła takiego spustoszenia pośród Elit narodu Polskiego jak zrobiły to rządy solidaruchów
  promując na "elyty" głupców i zdrajców...wiele przykładów.
  Natomiast elity wykształcone w czasach PRLu zostały zbanowane po całości.
  Skala tej zbrodni na Narodzie Polskim jest wielokrotnie większa od zbrodni na elitach II RP podczas II wojny światowej.
  a po wojnie przedwojenne elity jak tylko chciały to mogły odbudowywać Polskę. .. a jak chciały siać dywersję..to trafiały do pierdla i o ile nie mordowali ludzi to wychodzili po licznych amnestiach miłościwej władzy ludowej.. ..miłościwej bo robiła liczne amnestie ..gdyby była mściwa jak solidaruchy to by amnestii nie robiła...
  a ile amnestii zrobiły solidaruchy oraz KK przecież "kochający bliźniego" ?

  I to wszystko co można powiedzieć o tej lustracyjno-amnestyjnej historii Polski.
 • @ikulalibal 20:40:38
  A to prawda. Ewentualnie będzie prowadził dyskretne nauczanie, acz bez wydawania dyplomów
 • @Oscar 09:25:32
  //po wojnie przedwojenne elity jak tylko chciały to mogły odbudowywać Polskę//

  Masz rację. Najlepszym przykładem tatuś Kaczorów. Żołnierz AK a zamiast do piachu komuna wysłała go na studia, zatrudniła na Politechnice i żeby miał gdzie mieszkać dostał piękny segmencik na Żoliborzu.
  Można? Można!

  Doskonale rozumiem, że taka wersja kaczystom nie może się podobać. Lepiej by było gdyby tatuś Kaczorów ukrywał się w lesie do 70' roku i strzelał do milicjantów oraz chłopów, którzy wzięli ziemię z reformy rolnej. No ale kreatywność pi-siurow w przepisywaniu histori jest znaczna więc możemy jeszcze mocno się zdziwić.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 10:12:36
  A że ta sitwa się zna? Rajmund został ranny wpowstaniu warszawskim. Opatrywała go sanitariuszka - ciotka Bronisława Komorowskiego. Same "przypadki".
  Albo liceum im Gotwalda (obecnie Staszica) i uczniowie: Michnik (Szechter), Marek Borowski, Jan Lityński, Helena Łuczywo, Wanda Rapaczyńska.
  Oni wszyscy to kumple
 • @Jasiek 00:25:17 Banana Republic of Polin. Cena okupacji przez USA. 
  Poland Agrees To Pay Almost All Costs of US Troop Presence. As the Pentagon starts planning to pull troops out of Germany, and demands more money from South Korea, Poland is opening its wallet to bring more Americans in.  WASHINGTON: The Polish government will pay the majority of costs associated with stationing 5,500 US troops at bases within its borders as part of a new security cooperation pact, the Pentagon has confirmed to Breaking Defense.

  The deal comes as the Trump administration keeps prodding longtime allies like South Korea and Japan to pay more of the costs of tens of thousands of US troops within their borders, while President Trump has complained that countries like Germany don’t meet defense spending goals outlined by NATO.

  But Poland, which already meets the NATO-mandated goal of spending 2 percent of GDP on national defense by 2024, has agreed to take more US forces, aircraft and drones while footing what is likely to be a hefty bill to build infrastructure for those forces as they flow in and out of the country on a rotational basis.

  Warsaw “has agreed to fund infrastructure and logistical support to U.S. forces in Poland, including the current 4,500 rotational forces and the planned increase of 1,000 additional rotational forces,” Lt. Col. Thomas Campbell, a Pentagon spokesperson said.

  The final amount isn’t clear. The Enhanced Defense Cooperation Agreement has been agreed to, but will not be signed for several weeks yet, and no infrastructure improvements that might be needed have not been started. Iin broad terms, Poland has agreed to fully fund infrastructure for:  

  1. A command post of the Army’s V Corps headquarters
  2. A US division headquarters in Poland
  3. A joint-use Combat Training Center in Drawsko Pomorskie, among other training locations
  4. Facilities for an Air Force MQ-9 drone squadron
  5. An aerial port of debarkation to support the movement of forces in and out of the country
  6. Facilities to support special operations forces so they can conduct air, ground and maritime operations
  7. Infrastructure for an armored brigade combat team, a combat aviation brigade, and a combat sustainment support battalion
  In a Monday morning statement, Esper said the new deal “will enhance deterrence against Russia, strengthen NATO, reassure our Allies, and our forward presence in Poland on NATO’s eastern flank will improve our strategic and operational flexibility.”                                                                                                                                                                  https://breakingdefense.com/2020/08/poland-agrees-to-pay-almost-all-costs-of-us-troop-presence/?fbclid=IwAR21ttkIsQRW08aBeDwfcGQdDEjw2BbwHBzk0q0-oqGpZ3QNRkEK80q8U2E                                                                                                                                                                                                                       
  Ps... Banana Republic of Polin. Cena okupacji przez USA.  Do Polski przylatuje Mike Pompeo z tekstem 447. Co wy na to niewolnicy żydowskiej szlachty w Polin? Czy Rosja jest największym zagrożeniem? Rosja zbroi swoich obywateli a uzyskanie licencji to pryszcz formalność, do tej pory można było kupić i posiadać po 5 szt broni gazowej, gładkolufowej i sportowej. Po poprawkach parlamentu dwa razy tyle /po 10.             
 • @kula Lis 69 18:57:47
  Zgoda. I potem tacy niezdekomunizowani prokuratorzy ladują w PiSie. Kaczelnik też dostał sie formalnie na aplikacje prokuratorką
 • Krzysztofie To co poniżej to także efekt braku lustracji w tym majątkowej prokuratur i sądów.
  Kulisy tęczowej profanacji rzeźby Chrystusa! Jeden ze sprawców od dawna powinien przebywać za kratami, ale sędzia nie zgodziła się na jego areszt. Portal wPolityce.pl potwierdził oficjalnie, że jednym z uczestników tęczowej profanacji rzeźby Chrystusa na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie, to Michał Sz., aktywista LGBT, który pod koniec czerwca zaatakował działacza Fundacji PRO - Prawo do Życia, brał udział w jego pobiciu i uszkodzenia jego furgonetki. Po całym zajściu, sędzia z przychylnego zadymiarzom sądu Rejonowego dla Warszawy Mokotowa, wypuściła go wolno, pomimo, że w jego sprawie prokuratura wnioskowała o tymczasowy areszt. Naszą informację potwierdziliśmy oficjalnie w Komendzie Stołecznej Policji. Michał Sz. nie uczestniczyłby w szokującej prowokacji polegającej na profanacji pomników w Warszawie, gdyby nie decyzja sądu sprzed ponad miesiąca, który nie zgodził się na tymczasowy areszt dla zadymiarza LGBT. „Kasta” wspiera LGBT? Portal wPolityce.pl ustalił, że sędzią, która nie godziła się na areszt dla dla znanego zadymiarza LGBT, to Joanna Raczkowska, członkini skrajnie upolitycznionego stowarzyszenia sędziowskiego „Themis” oraz żona byłego wiceprzewodniczącego Krajowej Rady Sądownictwa. Członkowie tego stowarzyszenia zasiadali też w jednym ze składów orzekających Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego, który orzekł o uchyleniu uchwały anty-LGBT gminy Klwów.  Za bezkarnością Michała Sz. stoi m.in. „kasta” sędziowska. To właśnie pobłażliwość sędzi z Warszawy spowodowała, że Michał Sz. mógł czuć się bezkarny. Już raz mu się przecież upiekło, prawda? Tego typu „łaskawość” tylko prowokuje niebezpieczne bojówki do kolejnych prowokacji, czy ewidentnych aktów przemocy.  CO DALEJ Z REFORMĄ SĄDOWNICTWA                                                                                                                                                                                                                                 https://youtu.be/887ZZcOKVBc                                                                                                    
                                                                           https://wpolityce.pl/polityka/512231-sad-byl-laskawy-dla-jednego-z-autorow-profanacji-lgbt                                                                                                      
                                                                                                                                   Ps....Powinno być: Tego typu „łaskawość” tylko prowokuje niebezpieczne lewackie i pedalskie bojówki do kolejnych prowokacji, czy ewidentnych aktów przemocy..Brak lustracji  w tym majątkowej prokuratur i sądów, i zdrada sędziego Strzembosza to efekt stanu obecnej kasty sędziowskiej! Erdogan takich sędziów trzyma w celach pod szczególnym nadzorem. W czasach rządów PO-PSL policja zatrzymywała za znieważenie sowieckich pomników. Ciekawe do jakiej „wojenki” tęczowe bractwo doprowadzi!? Jak długo cyniczni przestępcy z nadwyczajnej kasty anarchizujący prawo i państwo polskie nadal będą bezkarnie szydzić z prawa, z uczciwych Polaków, a ochraniać przestępców meneli organizatorów burd? Oczywiście gdyby było na odwrót i „uczucia” osoby LGBT byłyby urażone byłby wyrok na 2-3 lata więzienia. Demokracja i wolność wyrażania opinii jest zastrzeżona tylko dla żydolewicy, lewicy i zboczeńców. Prawica: siedzieć cicho. Kiedyś się krzyczało „sędzia kalosz” a teraz wskazane „sędzia pedał, ciota, lesba”! Kim jest sędzia, która była łaskawa dla zadymiarza LGBT? Kim są sędziowie, którzy uchylili uchwałę anty-LGBT gminy Klwów? Precz z incognito sędziów opisywanych w mediach - każdy ma imię i nazwisko.  Znieście dożywotnie nominacje sędziowskie i np co 5 lat weryfikujcie zdolność sędziego do orzekania a prokuratora do oskarżania. Jak będą poddawani weryfikacji to przestaną wydawać kuriozalne wyroki czy oskarżenia. Bywa, że sprawy prowadzone są przez potomstwo żydolewackich politruków. Dzisiaj mamy do czynienia ze współczesną tęczo-żydobolszewią. Tak nieodpowiedzialni, bezmyślni warszawscy sędziowie wspierają bandytyzm w Polsce. Kiedy zaczniemy wsadzać  tych sędziów de facto odpowiedzialnych za przestępstwa? Ta warszawska sędzia ma swój wkład w eskalację bandytyzmu u tego sprawcy, sędziami są kolesie tych chuliganów..Nazwisko i rodowód ”sędzi” Raczkowskiej Joanny powinny przewijać się we wszystkich mediach. Że jej to godło nie pali…96% sędziów i adwokatów w Polsce jest pochodzenia żydowskiego, po duraczówce, czyli tępota umysłowa, nienawidzą Polaków, 100% żydów to pederaści, cioty, lesby, etc..vide ciota  Biedroń, jego popychacz  Śmiszek, ciota Rabiej, lewackie krypto pedalskie cioty ukrożyd Bodnar, pomiot ubeckoesbecki, ćpun, żyd Trzaskowski, etc..etc..no i folksdojcze jak ich córusia Gersdorf,  żyd Aaron Kaufman aka Rzepliński, etc...Doktryna Neumanna działa. Brak lustracji to bezkarność politycznych prokuratorów i sędziów. Domagamy się szybkich reform w prokuraturze i sądownictwie. I to już!  Po kilku dniach względnego milczenia w sprawie ataków na pomniki opozycja wymyśliła narrację. Pokojowe aktywistki prześladowane przez państwo. Przypominam, że jedna z „aktywistek” to facet, który w poczuciu bezkarności biega z nożem po Warszawie i zapowiada kolejne akcje. To przymilanie się przez całą opozycję do chuligana, który każe siebie nazywać kobietą, poprzez ciągłe podkreślanie słowa "AKTYWISTEK" pokazuje też jak uległa ona genderowemu terrorowi. Boją się zostać skrytykowani, że nie szanują tożsamości chuligana, więc piszą jak o kobiecie. Komendant i Straż Miejska Warszawy nie dopełniła swoich obowiązków , na dodatek nie poinformowali o swym niedopełnieniu obowiązków nie poinformowali swojego przełożonego czyli prezydenta Warszawy. Dlaczego media publiczne i prawicowe nie zażądała wyjaśnień w tej sprawie od komendanta Straży Miejskiej Warszawy? Dlaczego dziennikarze z mediów publicznych i prawicowych nie informują opinii publicznej o konsekwencjach jakie spotkały komendanta Straży Miejskiej z tytułu zaniedbania przez Straż Miejską spoczywających na niej obowiązków. Karać i jeszcze raz karać! Dla kogo jest prawo i kodeksy karne? Pedalstwo, cioty, lesby i homoniewiadomo z  LGBT /Lubnauer, Grodzki, Budka, Trzaskowski/ chce równości no to na co czekać - karać i to solidnie! Dość tego. Przeanalizować wszystkie fundacje, które dają im pieniądze. A 80% sędziów to tęczowi zakładnicy. Należy brać sprawy we własne ręce i tą tęczową lewacką szarańczę unicestwić. Czas pomyśleć o wymianie niewymienialnych sędziów i rozwiązaniu ich nielegalnych związków. Kasta WON! wypalić, przekopać, zaorać i zabronować! Tylko tak to widzę. Kastę postżydokomuszą z jej miotem wsobnym należy zniszczyć! W normalnym kraju taka baba wyleciałaby z zawodu. A ta sędzia i jej postanowienie to kolejny przykład na reformę sądów i sędziów i żadnych awansów dla tej postkomuszej raszpli. Wyjebać tę pseudosędzię ze stanowiska i zawodu prawniczego na zawsze, niech zostanie cwelebrytką, a kasa w Biedronce, Lidlu, etc.. też może być. Jak długo jeszcze przez tę mafijną postżydokomuszą  kastę i jej miot wsobny będziemy terroryzowani? Dziwicie się, że sędziowie orzekają w taki sposób? Przecież to właśnie ONI są odpowiedzialni za przyoblekanie żydoewackich i lewackich haseł w normy prawa. Tak stało się już na Zachodzie. Jeżeli określenie pani sędzi „członkini” odpowiada delikatnej nazwie „członek” w odniesieniu do organu płciowego męskiego - to jest to określenie w pełni adekwatne! Większość sędziów to bandyci jeszcze niezawiśli, proszę Boga, aby Polska stała się Niezależna od tych żydobolszewików i ich miotu wsobnego….Odebrać śmieciarzom immunitety i stany spoczynku. Immunitet i stan spoczynku to jest najgorsze zło, ono daje im rękojmię bezkarności i braku odpowiedzialności przed kimkolwiek. Oni są samoistnym prawem dla siebie, a wielokroć ponad prawem. Mam już dość tej bezradności PiS, mydlącemu nam oczy tzw. reformą sądownictwa, z której gówno wynika. 5 lat rządów, które nic w tej postżydokomuszej stajni Augiasza nie zmieniły. Na koniec Lista firm i instytucji sponsorująca LGBT w Polsce z którymi Dobra Zmiana nie może, boi się lub nie chce poradzić...

  Miłość nie wyklucza, LGBT Film Festiwal, Pracownicza demokracja, OBYWATELE RP, JP Morgan MTV Pride, Procter and Gambel Polska, KOMITET OBRONY DEMOKRACJI, BLOK MŁODZIEŻY, Trans-Fuzja, PARTIA RAZEM,  MICROSOFT, Accenture Page Grup, IBM, GOOGLE, LAMBDA W-wa, ZIELONI, Ben&Jerrys, Olivier Wyman, GOLDMAN SACHS, Fundacja Edukacji Społecznej, Qeer Solidarnie/Blok Antyfaszystowski, Sojusz Lewicy Demokratycznej, Grupa pracownicza Levis, Tęczówka Fundacja Łyszczyńskiego, AVIVA PRIDE, K.Smagacz, VOGUE X, Sexed RBS+Ambasada Brytyjska, CITY BANK, Stan Równości PoliMOria, WIOSNA, BLOK ŻYDOWSKI, UNIVERSAL, AKZONOBEL, JOHNSN AND JOHNSON, Paribas, DISCOVERY, Standard Chartered, VOGULE POLAND, Amnesty International , Voce Gaudi, Nielseen, MyRodzice, Kampania Przeciw Homo Fobii, Greenpeace, Wiara i Tęcza, Ogólnopolski Strajk Kobiet.
 • @Jozio z Londynu 19:16:39
  Husky, kundlu, nie konfabluj. Gdyby zdelegalizowano PRL to ty byś stracił jedyne wykształcenie (podstawowe). A Kaczor? Co z jego "doktoratem"?
 • @Jozio z Londynu 19:18:47
  Trudno nie zauważyć pewnych podobieństw w ustroju i funkcjonowaniu „wymiaru sprawiedliwości” RFN oraz tzw. III RP … Korzenie dzisiejszego, niemieckiego „wymiaru sprawiedliwości” …
  W odniesieniu do Niemiec mamy bowiem (odwołuję się do źródeł niemieckich):

  http://dorzeczy.pl/swiat/11944/Prawnicy-III-Rzeszy-w-resorcie-sprawiedliwosci-RFN.html

  Prawnicy III Rzeszy w resorcie sprawiedliwości RFN czytamy:” Z raportu opracowanego przez specjalną komisję historyków, który przedstawił w Berlinie obecny minister sprawiedliwości Heiko Maas (SPD), wynika, że w latach 1949-1973 odsetek byłych członków NSDAP wynosił w przypadku kadry kierowniczej ponad 50 proc., a w niektórych departamentach ministerstwa okresowo nawet ponad 70 proc. Jak informuje "DW", co piąty ze 107 prawników zajmujących kierownicze stanowiska w Federalnym Ministerstwie Sprawiedliwości należał kiedyś do SA (Sturmabteilung, oddziały szturmowe NSDAP), a 16 proc. pracowało wcześniej dla Ministerstwa Sprawiedliwości III Rzeszy.

  http://www.dw.com/pl/resort-sprawiedliwo%C5%9Bci-m%C5%82odej-rfn-po%C5%82owa-kadry-kierowniczej-to-nazi%C5%9Bci/a-36008430

  Resort sprawiedliwości młodej RFN. "Połowa kadry kierowniczej to naziści" Po II wojnie światowej ministerstwo sprawiedliwości nowo utworzonej RFN przyjęło do pracy prawników reżimu III Rzeszy. Do lat 70-tych połowa kadry kierowniczej miała nazistowską przeszłość. A w odniesieniu do Polski (tzw. III RP po-okrągłostołowa) mamy bowiem tzw. „samooczyszczonych”, m.in.. kadry sędziowskie z partyjnego nadania w czasach PRL – proces „samooczyszczenia” dotyczył większości kadr wymiaru sprawiedliwości. O jego skali niech świadczą dzisiejsze liczby bo wciąż w sądach pracuje ponad 700 sędziów (mianowanych przez władze PRL poza jakąkolwiek kontrolą demokratyczną)
  A OTO PONIŻEJ LISTA AKTUALNYCH SĘDZIÓW SĄDU NAJWYŻSZEGO MIANOWANYCH PRZEZ RADĘ PAŃSTWA PRL Z NADANIA PZPR
  (aktualnych – a ilu było np. jeszcze 10 lat temu?)
  Artymiuk Tomasz (08.04.1988; sędzia Sądu Warszawskiego Okręgu Wojskowego w Warszawie),
  Bielska-Sobkowicz Teresa (16.11.1982),
  Cesarz Krzysztof (04.10.1979),
  Gierszon Małgorzata (30.03.1984),
  Gonera Katarzyna (18.12.1987),
  Grubba Jerzy (29.06.1988),
  Gudowska Beata (11.11.1976),
  Gudowski Jacek (09.08.1975),
  Iwulski Józef(22.01.1981),
  Kalinowski Przemysław (21.04.1983),
  Kiryło Halina (17.06.1985),
  Kocon Marian (06.07.1978),
  Kozielewicz Wiesław (21.04.1983),
  Kozłowska Anna(09.03.1978),
  Kuźniar Jerzy(05.10.1977),
  Malarski Rafał (05.10.1977),
  Misiurek Grzegorz (04.1989),
  Owczarek Anna (02.11.1979),
  Pacuda Maciej (01.03.1985),
  Pietruszyński Marek (22.04.1987),
  Pietrzkowski Henryk (15.02.1979),
  Płóciennik Waldemar (24.06.1982),
  Puszkarski Zbigniew (18.10.1984),
  Siuchniński Andrzej (09.03.1978),
  Skoczkowska Barbara (16.01.1986),
  Spyt Romualda (01.07.1988),
  Staryk Krzysztof (1986),
  Stępka Andrzej (10.07.1987),
  Strzelczyk Krzysztof (29.07.1986),
  Szulc Maria (21.05.1980),
  Tomczyk Andrzej (12.01.1987; sędzia Wojskowego Sądu Garnizonowego w Łodzi),
  Wildowicz Eugeniusz (28.02.1985),
  Zawistowski Dariusz (01.05.1987)
  I oni orzekają w imieniu Rzeczypospolitej w sądach! Dno! Czyścić i jeszcze raz czyścić "nadzwyczajną" kastę z jej wsobnym miotem, czyli Opcja Zero. Części z nich trzeba jeszcze odebrać butę i arogancję. To, co czasami robią na sali sądowej, to zachowania karygodne. Pomijam wyroki (niekiedy z sufitu), ale oni uważają się za nadludzi i osoby nieomylne, przy (czasami) nikłej wiedzy np. na tematy ekonomiczne, czy dotyczące praktyki życia. DLACZEGO w sądach są kamery i sprzęt do nagrywania, a sędziowie ich nie uruchamiają?! To jest materiał (czasami) nadający się na... you tube.. Kasta żyje z naszych podatków więc jak najbardziej mamy prawo krytykować ich wyroki i pracę. KASTA Sędziowska płacić ZUS! Samo prokreacyjna żydokomuna 3rp post PZPR-owska usadowiona w sądach chciała być bezkarna i wysoko uposażona do końca świata i jeden dzień dłużej...MAMY DOŚĆ! bezkarnej sądokracji 3rp.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 20:11:10
  Z Londynka nadaje i chciałby, aby Polska utraciła Pomorze, Śląsk, Ziemię Lubuska. Widać, ze wyjatkowych kretynów juz na służbie trzymają. Najgłubszych na placówkach anglosaskich i izraleskich. Tam starczy miec muzykalne usta (pasujące do każdej "fujarki") i twarde kolana
 • @Wican 13:15:08
  //Widać, ze wyjatkowych kretynów juz na służbie trzymają//

  I przede wszystkim tanich.Zawstydzająco tanio.
  Jak twierdzi amerykański politolog koszt jaki poniosła agencja CIA w celu rewolucji w Polsce był niewielki.
  Nie przekraczał 20.000.000 $ .Uwzględniając proporcje można śmiało stwierdzić że portowe kurwy biorą więcej niż polscy politycy.Zarówno ci w danej chwili bieżący jaki opozycyjni.

  https://krainaksiazek.pl/A-Covert-Action-Reagan-the-CIA-and-the-Cold-War-Struggle-in-Poland,9780393247008.html


  https://wyborcza.pl/alehistoria/51,121681,24458955.html?i=1


  I jeszcze się będą żurem lali że to niby nie wiedzą,że wierzą w magdalenkowe umowy.Pajace.
 • @ikulalibal 13:27:12
  A to prawdza. Bladzie w Polsce są tanie. I wyjątkowo zakłamane. Jak to leciało w Vabanku, że ucziciej jest kraść jako złodziej. A tutaj sie prostytuować. Qrwą (znaczy prostytutki) tego nie nazwę, bo prostytucja to pewna branża, a qrwa to charakter.
 • @krzysztofjaw
  Kolejny sąd unieważnił uchwałę gminy ws. ideologii LGBT i wydał kuriozalne uzasadnienie: „Ideologia LGBT to twór raczej nieistniejący" . Kolejny ideologiczny wybryk sędziów, którzy wspierają ideologię LGBT. Tym razem Wojewódzki Sąd Administracyjny w Lublinie unieważnił uchwałę Rady Gminy Serniki, którą stanowiła deklaracja o nazwie: „Gmina Serniki wolna od ideologii LGBT”. Sąd podzielił tym samym kuriozalną skargę Rzecznika Praw Obywatelskich i uznał, że uchwała nie ma podstaw prawnych, ma charakter władczy oraz dyskryminujący. Całość pod linkiem
                                                                                                      https://wpolityce.pl/polityka/512423-kolejny-sad-uniewaznil-uchwale-gminy-ws-ideologii-lgbt                                                                                            
                                                                                                          Ps...To jest właśnie kolejny dowód na to, że brak reform w sądach powodują takie wyroki a nie inne. Także brak dekomunizacji i lustracji majątkowej. Jeżeli PiS za to się nie weźmie to Polska źle skończy. To jest sędzia leworządny, Pokrętne mętne uzasadnienie negujące stan rzeczywisty i wprowadzający matrix. Powinien przestać orzekać bo traktuje prawo jako lewo. Wszyscy wiedzą, że jest, a on stwierdza wyrokiem, że nie ma. Przestępca w todze z immunitetem. Jest lista pedofilii, może być także lista sędziów idiotów i przestępców sądowych! Tego sędziego trzeba umieścić na liście bandytów w togach. Taka lista musi być ogólnie dostępna w sieci i każdy kto będzie musiał iść do sądu, będzie mógł zobaczyć z kim (z czym) ma styczność. Jeżeli sędzia będzie na liście, można powołać się na "casus konia" i nie uznać wyroku takiego sekciarza. Klika Kiszczaka w togach robi za partię polityczną. Lesbijki i pedały z sądów chcą wykończyć społeczeństwo. To jest rozwalanie państwa ten wyrok i argumentacja. Z uwagi na żydobolszewicką ideologię, jaką kierują się sędziowie przy orzekaniu - należałoby teraz uznać Wojewódzki Sąd Administracyjny w Lublinie za „twór raczej nieistniejący”.  Dlatego właśnie należy wymówić konwencję żeby pozbawić sądy choćby iluzorycznej podstawy do takich wyroków.  A sędziów tego typu pozbawić prawa wykonywania zawodu, działają wbrew narodowi, i jako wrogowie narodu, a to naród ustanawia prawa! należy wykluczyć ze społeczności sędziowskiej. Czy ktoś w końcu pogoni tą jebaną postżydobolszewicką kastę z jej miotem wsobnym? To warchlaki sprzedajne na smyczy swoich panów! To kundle które zrobią co im każą! To nie sędzia to łajza i sprzedawczyk! W mojej ocenie mózg sędziego Hałabisa, jak to u ameby, to twór NA PEWNO nie istniejący. Polska przegrywa z PO UBecką chamską hołotą w sądach. Jak to coś Hałabis zdawał egzaminy? U takich samych idiotów? Oni są CAŁKOWICIE bezkarni. Włos im z główki nie spadł. Minimalnie stracili wpływy, ale to niewiele zmieniło. Lewactwo w togach będzie coraz bardziej aroganckie, widząc tchórzostwo PiSu. Ziobro chciał z nimi zrobić porządek ale kiep Duda zawetował. Tak samo było z ustawą o IPN Jakiego, też chcieli zrobić porządek z bandziorami opluwającymi Polskę. I znowu Duda i PiS zniweczyli. Jeśli ideologia LGBT nie istnieje to uchwały antylgbt w nikogo nie uderzają i nie łamią prawa, w związku z czym mogą być uchwalane i wdrażane. Skoro nie ma ideologii LGTB, to pędzić i pałować to tęczowe draństwo, a zasadzie nie robienie krzywdy komuś/czemuś co nie istnieje. Zachód też nie może wspierać ruchów LGTB w Polsce, bo takowe nie istnieją. Jeżeli nie istnieje ideologia LGTB+, to czym zajmują się uczelnie, gdzie taka problematyka jest badana i wykładana? Czyżby prowadziły tylko zajęcia PRAKTYCZNE bez podbudowy teoretycznej? A w jakim kodeksie ten komunistyczny sędzia Hałabis, odnalazł paragraf, zabraniający gminie formułowania takich uchwał ? Przecież to wyimaginowany wybitnie lewacki wyrok !(?) Sędzia Hałabis to kolejne nieszczęście - kasty, "twór raczej nieistniejący", to trzeba być naprawdę idiotą, aby wypowiedzieć taką ocenę. A kimże Hałabis jest, aby się specem od ideologii kreował. Sędzia kopa w dupę i na bruk. Won na zbity ryj z takimi pseudosedziami. No to "ocena sądu" powinna trafić przed Izbę Dyscyplinarną SN, nawet wcześniej niż kasacja do NSA ale za niepełny miesiąc RPO kryptopedalska ciota Bodnar ukrożydoewacki obrońca bandytów i ojciec hodowca syna bandyty, nożownika i szantażysty wyłudzającego pieniądze od uczniów w szkole przy pomocy noża, bez bicia opuszcza swoją synekurę a następny RPO powinien wycofać oskarżenie i przeprosić samorządowców, którzy przecież chronią tylko własne dzieci przed demoralizacją i deprawacją, którą nota bene sąd ułatwia! Tych zasmarkanych mafijnych sędziów postawić przed sądem dyscyplinarnym i wydalić z zawodu, bo to ci sędziowie żydokomunistyczni, UB-ccy, lewacy i inni zaprzańcy wprowadzają swoimi plugawymi wyrokami neomarksizm, czerwoną zarazę, to oni swoimi wyrokami chcą kreować politykę i wprowadzać tylnymi drzwiami zboczenia, nienormalność, aby wprowadzić kaganiec na naszą wiarę, na nasze katolickie wartości, aby nas polaków poniżać i uzależniać od swoich bandyckich widzimisię. Zwolnić tych podłych pseudo sędziów, a na ich miejsce przyjąć normalnych sędziów dla których podstawą sądzenia są sumienie, prawość, kodeksy, a nie głębokie kieszenie na łapówki i kolesiostwo! Sądzę, że niezawisłe od postżydokomunistycznych uwikłań sądy, to "twór raczej nie istniejący". A treść "uzasadnienia" tego kolejnego kuriozalnego wyroku, to pseudoprawniczy bełkot odwracający kota do góry ogonem. Bo żeby z treści uchwały gminy chroniącej dzieci przed deprawacją wywieść, że kogokolwiek dyskryminuje trzeba nie lada ekwilibrystyki myślowej. W ten sposób sąd wolnej Polski, twórczo nawiązuje do bogatej tradycji stalinowskich sądów, skazujących polskich patriotów na podstawie sfałszowanych zarzutów. Powinowactwo mentalności aż nadto widoczne. A ideologia LGTBQ wywodzi się wprost ze zbrodniczych "badań naukowych" i pedofilii Arthura Kinseya, guru żydolewicowych edukatorów seksualnych                                        https://www.youtube.com/watch?v=wsHyE0-hzZE                                              Polecam przeczytać                                                          https://www.stefczyk.info/2019/08/09/kolejny-skandal-lgbt-transseksualista-uczyl-dzieci-wulgarnego-tanca/                                                                                                                                                                                                           Ale też dwie książki tego samego autora - E. Michael JONES'a: 1. Zdeprawowani moderniści 2. Libido dominandi. To trudna lektura.                       Na koniec, niech ten jełop Hałabis się do uczy...że...
  Sądy administracyjne nie mogą orzekać w sprawie uchwał. Tak jak w sprawach karnych nie stosuje się artykułów Konstytucji, tylko przepisy kodeksu karnego, tak samo sądy administracyjne mają obowiązek orzekania na podstawie kodeksu postępowania administracyjnego. Kodeks postępowania administracyjnego reguluje zasady prowadzenia postępowań administracyjnych. Poza tym, mamy:

  Konstytucja Art. 171. 1. Działalność samorządu terytorialnego podlega nadzorowi z punktu widzenia legalności. 2. Organami nadzoru nad działalnością jednostek samorządu terytorialnego są Prezes Rady Ministrów i wojewodowie, a w zakresie spraw finansowych regionalne izby obrachunkowe. 3. Sejm, na wniosek Prezesa Rady Ministrów, może rozwiązać organ stanowiący samorządu terytorialnego, jeżeli organ ten rażąco narusza Konstytucję lub ustawy. Na miejscu gminy natychmiast uchwalił bym kolejną uchwałę o zakazie rozpowszechniania wytycznych WHO dotyczących np. masturbacji i seksualnego szkolenia dzieci.
 • @krzysztofjaw
  Żałosna prowokacja „kasty”. Prezes „Iustitii” ws. wyboru Andrzeja Dudy na prezydenta: ”Kwestionujemy ważność decyzji wydanej w SN”.  Prezes skrajnie upolitycznionego stowarzyszenia sędziów „Iustitia” zaklina rzeczywistość i w swojej ulubionej telewizji TVN przekonuje, że decyzja Izby Kontroli Nadzwyczajnej i Spraw Publicznych Sądu Najwyższego, o uznaniu wyborów prezydenckich za ważne, została wydana bezprawnie. Całość pod linkiem          
                                                                              https://wpolityce.pl/polityka/512354-kasta-znow-kwestionuje-waznosc-wyboru-prezydenta                                                                                                                  
                                                                                                          Ps...„Iustitia” nihil habet facere cum lex. A ja kwestionuję istnienie tych śmieci z „Iustitia”, istnienie całej tej posowieckiej bandy! i tej tłustej obleśnej gęby ich prowodyra. Gdyby Prezydent Duda podpisał pierwsza ustawę, byłoby pozamiatane, a tak pożydokomusze bandziory w togach nadal robią zamęt, dlatego trzeba tę stajnię Augiasza posprzątać do końca! Jakoś nie znalazłem przepisu, który dawałby prezesowi „Iustitii” prawo do zakwestionowania uchwały SN. W konsekwencji to jest tylko jego prywatna opinia, nic więcej. Ciekawe, kiedy ta kabaretowa (agenturalna?) organizacyjka o nazwie „Iniuria”. o! Pardon! Oczywiście..”Iustitia”..zakwestionuje prawo grawitacji, kulistość Ziemi i to, że noc jest po dniu..Kabotyństwo. Markiewicz to synek SBeckiego szczura może sobie i innym konia zwalić. Z braku łapówek zdycha wielu, i niech tak pozostanie. Zdrajcy z ”kasty” z uporem maniaka, konsekwentnie, krok po kroku pracują na swój tragiczny los! Rozwiązać tą bandę pajaców i rozpędzić na cztery wiatry. Kastę brać za pysk i won za Don! A ten ciapek Markiewicz udający sędziego, to nie kwestionuje uchwały tego samego gremium w sprawie wyborów do PE i do Parlamentu…? Wtedy nie było problemu…? A może był, więc Grodzki vel Szuflada nie jest m_arszałkiem senatu…? Posłowie nie są po_osłami, itp.? Niech szczeka, to i tak nie ma znaczenia.. Ja nie słyszałem by był tak aktywny, kiedy w 2014 sfałszowano wybory samorządowe…A kwestionować to on sobie może swoje ojcostwo i ojcostwo swojego ojca kałmuk jeden, nielegał sowiecki. Jeżeli ci sędziowie negują akty prawne uznane także przez SN, to należy takich anarchistów pozbawić funkcji sędziego i karać np: utratą praw do sędziowskiej emerytury. Natychmiastowa dyscyplinarka z pozbawieniem wszystkich praw i przywilejów. Nie można już dłużej słuchać tej kasty za długo to trwa należy wystawić im paszporty do ERDOGANA. 
  Markiewiczowi proponuje Zolafrex 10mg oraz Klozapol. Bardzo skuteczne tabletki na schizofrenie a przy okazji i na ból rzyci zapewne. Brać po 1 dziennie, bo 2 to nawet i taki pusty łeb rozerwie. Na koniec Przypominam! Rozwiązanie problemu z ”kastą” to reaktywacja KEDYW-u!
 • @krzysztofjaw
  Ujawniamy: dyplomy Trzaskowskiego dla szkół, w których pedały mogą… całować się na korytarzach! Jeśli chcą Państwo, by w szkole, do której chodzi wasze dziecko, widok całujących się na boisku czy korytarzach pedałów był czymś nie tylko normalnym, ale i nagradzanym, głosujcie na Rafała Trzaskowskiego! W 2019 r. Trzaskowski, jako prezydent Warszawy, nagrodził Dyplomami Równości szkoły, które w specjalnej ankiecie wykazały się wysokim poziomem tolerancji. Jak ustaliliśmy, jedno z pytań dotyczyło „akceptacji dla czułości między jednopłciowymi parami na terenie szkoły (przytulanie, całowanie, trzymanie się za ręce)”. Jeśli Trzaskowski wygrałby wybory, z pewnością zadbałby, by podobnie było w szkołach od Tatr do Bałtyku Piotr Lisiewicz. Całość pod linkiem

  https://niezalezna.pl/339818-dyplomy-trzaskowskiego-dla-szkol-w-ktorych-geje-moga-calowac-sie-na-korytarzach
                                                                                                                       
  Ps...49% głosowało na faceta który propagował zboczenia seksualne. Już tylko Bóg nie rozum może pomóc Polakom. Biorąc pod uwagę że mentorem oraz pośrednio sponsorem rożnej działalności ubeckoesbeckiego miotu, kryptocioty, ćpuna i żyda Trzaskowskiego jest żyd Soros znany z organizowania, finansowania i promowania na całym świecie szkodliwych ideologii lewicowo-liberalnych oraz organizacji o charakterze bojówkarskim których celem jest destabilizacja i anarchia nie jest żadnym zaskoczeniem nagradzanie i promowanie przez Trzaskowskiego PATOLOGII I DEWIACJI już od poziomu szkoły. Trzaskowski to element międzynarodówki reprezentującej lobby neoliberalnych lewacko-neomarksistowskich interesów oraz wpływów które swoją siłę budują właśnie na patologii , dewiacji , anarchii , bezmyślnym konsumpcjonizmie i egzystencjalizmie na poziomie wegetatywnym oraz degeneracji i dekadencji. Środowiska , które reprezentuje Trzaskowski charakteryzują się galopującą atrofią intelektualną , moralną , etyczną oraz kulturową zastępowane przez prymitywne odruchy zaspakajające prymitywne potrzeby. W sferze politycznej Trzaskowski kolaboruje z międzynarodówką spod znaku niemiecko-rosyjsko-żydowskiej grupy wpływu dążącej do wynarodowienia , ubezwłasnowolnienia i narzucenia tzw. "uniwersalnych wartości multikulturowych" oraz ekonomicznej dominacji. Najłatwiej rządzi się narodem głupim , skłóconym , ekonomicznie podzielonym , podatnym na propagandę , zdeprecjonowanym , pogardzanym i zakompleksionym => znacie to Państwo? OCZYWIŚCIE od 1944 roku wciąż Polacy są poddawani takim działaniom przez tą samą siłę niemiecko-rusko-żydowski antypolski układ...

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930   

ULUBIENI AUTORZY

więcej