Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
812 postów 2242 komentarze

krzysztofjaw

krzysztofjaw - Właściwie: Krzysztof Jaworucki. KONSERWATYSTA W IDEI I WARTOŚCIACH ŻYCIOWYCH, KONSERWATYWNY LIBERAŁ W GOSPODARCE. EKONOMISTA I FINANSISTA. PATRON DUCHOWY: BŁ. JERZY POPIEŁUSZKO, AUTORYTET MORALNO-ETYCZNY: ŚW. JAN PAWEŁ II, MENTOR POLITYCZNY: E. B

Czy stać Polskę na Januszów Lewandowskich?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

A może dla nich najlepiej byłoby, aby Polska w ogóle przestała istnieć?

 
Przewrotne pytanie zważywszy, że sam J. Lewandowski jest współwinien (m.in. z L. Balcerowiczem) zniszczenia polskiej gospodarki w początkach lat 90-tych XX wieku [1]. Ale jednak pytanie zasadne, bowiem jako europarlamentarzysta robi dziś wszystko aby tej naszej Polsce dalej szkodzić a jego zachowania noszą już znamiona antypolskiej fobii.

 

Ostatnio raczył był opisać scenkę (czy prawdziwą?) w Warszawie słowami na Twitterze: "Widziałem w W-wie rowerzystę o "niewłaściwym" dla prawdziwych Polaków kolorze skóry. Trzymał w ręku, co niewygodne, biało-czerwoną flagę, jakby błagał "nie bijcie". Smutny znak czasu w niegdyś tolerancyjnym kraju" [2].

Europoseł PiS Dominik Tarczyński określił ten wpis właśnie mianem antypolskiej fobii i określił, iż J. Lewandowski posługuje się językiem, który obraża polski naród i jest skandalicznym zachowaniem. Zapowiedział ponadto, że w związku z tym wpisem złoży oficjalny wniosek o ukaranie pana Lewandowskiego w Parlamencie Europejskim na najbliższej sesji plenarnej.

Ostatnio pisałem [3] o tym, że J. Hugo-Bader z GW swego czasu pomalował się na czarno, aby prowokacyjnie wzbudzić rasistowską nienawiść Polaków a później to opisywać w tym - wedle mnie - swoim szmatławcu. Niestety jego starania spełzły na niczym, bo Polacy nie są rasistami.

Podobnie wpis J. Lewandowskiego jest prowokacyjny, ale jeszcze bardziej aberracyjny niż ta wcześniejsza malowanka. To już kompletny odjazd intelektualno-umysłowy inspirowany jakąś faktyczną, genetyczną nienawiścią do wszystkiego co polskie. Wmieszał pogardliwie w swoją scenkę naszą biało-czerwoną flagę i jakiegoś osobnika, który ze względu na swój kolor skóry niemalże błaga, aby rasistowscy Polacy go nie bili. To niby jego błaganie J. Lewandowski dostrzegł w odmętach swojego własnego spaczonego i obsesyjnego a może i sprawiającego wrażenie chorego umysłu. Tak sobie po prostu wyobraził, że ten osobnik tak właśnie myśli. Czy to naprawdę nie jest czasem już jakaś choroba, jakaś antypolska fobia? 
 
Ale takie wyjaśnienie jego zachowania byłoby zbyt proste i łatwo byłoby całe negatywne odium jego wypowiedzi tłumaczyć niezbyt racjonalnym i normalnym stanem jego umysłu. Jest niestety gorzej, bo jakkolwiek można się zżymać na wszystkie jego wypowiedzi, to jednak jest człowiekiem na tyle inteligentnym, że dokładnie wie co, jak i dlaczego robi. Jest cynicznym obłudnikiem, hipokrytą w każdym calu i zdaje sobie sprawę z tego jaki ma cel a tym celem jest zbudowanie międzynarodowej negatywnej opinii o Polsce i Polakach. On to robi z premedytacją i jakąś dziwną dziką satysfakcją. Zdaje sobie doskonale sprawę jak można w sumie w większości mało inteligentne elity unijne zwieźć na temat naszej Polski. Ten jego cyniczny dzióbkowaty uśmieszek, ta jego gestykulacja, te jego różne wypowiedzi... Wydaje się, że całym sobą gardzi Polską i Polakami, i czuje się chyba z tym dobrze w poczuciu wyższości nad naszym narodem. 

Ja wiem, że z różnych powodów J. Lewandowski np. nie może i nie chce czuć się Polakiem, ale przecież był w Polsce ministrem, tu się wychował i tu startował do Europarlamentu. Ja wiem, że prawdopodobnie zniszczenie Polski było i jest jego celem a skoro to on wie i ja wiem, i wiedzą wszyscy, to niech ten Pan po prostu zrezygnuje z polskiego obywatelstwa i gdzieś się na stałe z Polski wyprowadzi, choćby na Madagaskar a najlepiej do swojej ukochanej Brukseli. Ja wiem, że wojna z PiS i obecnym rządem jest dla niego i jemu podobnych ważniejsza niż dobro Polski i Polaków: wedle zasady, że jeden z celów a więc upadek rządu PiS uświęca wszelkie środki, których ten Pan używa. 

Polski nie stać na tolerowanie takich indywiduum, takich niemalże zdrajców i współczesnych Targowiczan. Tacy Lewandowscy et consortes winni być już dawno skazani za zdradę stanu i osadzeni a jeżeli nie, to co najmniej wydaleni z naszej Ojczyzny bez prawa przekraczania naszej granicy. Tak postąpiłoby każde poważne państwo.

Proszę prześledzić jak zachowują się europosłowie opozycji za granicą. To są postawy skrajnie antypolskie i nie chodzi już o to, że przenoszą animozje wewnętrzne na międzynarodowe forum, ale o to, że bezpośrednio działają na realną szkodę dla naszej Ojczyzny, choćby chcąc wymusić, aby Polska otrzymywała fundusze unijne powiązane z tzw. przestrzeganiem praworządności, o czym też niedawno pisałem [4].

Oceniając ich działania można by rzec, że najlepiej dla nich byłoby, aby Polska w ogóle nie otrzymała żadnej pomocy z UE. To byłby chyba ich sukces, bo ta nienawiść do współczesnej i przeszłej naszej Ojczyzny w nich tkwi, to jest ich stan rozedrganego umysłu. 

A może dla nich najlepiej byłoby, aby Polska w ogóle  przestała istnieć?


[1] http://gazetabaltycka.pl/promowane/amber-gold-i-wszystkie-inne-glosne-afery-to-przy-tym-nic - ze względu na wartość tekstu publikuję go w całości poniżej.
[2] https://niezalezna.pl/342684-lewandowski-opisal-scenke-z-warszawy-i-zarzucil-polakom-rasizm-tarczynski-to-antypolska-fobia
[3] https://krzysztofjaw.blogspot.com/2020/07/gazeta-wyborcza-z-przypadkiem-w.html
[4] https://krzysztofjaw.blogspot.com/2020/07/europejska-wartosci-i-praworzadnosc-co.html

--------------------------------

P.S. (tekst za: http://gazetabaltycka.pl/promowane/amber-gold-i-wszystkie-inne-glosne-afery-to-przy-tym-nic)

Janusz Lewandowski jest m.in. współtwórcą Programu Powszechnej Prywatyzacji. Programu, który według powszechnie dostępnych źródeł nazwany został „najdroższą porażką III RP”. Majątek obejmujący 512 przedsiębiorstw państwowych „stał się przedmiotem afer, korupcji i nielegalnych transakcji, na których wzbogacili się pseudobiznesmeni i politycy”.

Szanowni Czytelnicy być może jeszcze pamiętają obraz zagniewanego byłego komisarza Janusza Lewandowskiego, który na korytarzach instytucji europejskich pewnym głosem wygłasza całe tyrady na temat niegodziwości, jakich dopuszcza się polski rząd już nie tylko wobec Trybunału Konstytucyjnego, polskiej demokracji, polskiego społeczeństwa, przez dwadzieścia pięć lat w trudzie i znoju budującego wizerunek Polski sprawiedliwej, proeuropejskiej, demokratycznej, ale także, o zgrozo, całej wielkiej, rzekłbym – świętej Unii Europejskiej.

O tym, że zdaniem pana byłego komisarza Lewandowskiego takie naganne zachowania polskiego rządu wymagają napiętnowania, może nawet ukarania – nie trzeba chyba wspominać.

W związku z tym, że pan były komisarz był uprzejmy przypomnieć swój wizerunek przeciętnemu polskiemu obywatelowi, że media przedstawiają go jako „najwyższej klasy eksperta od ekonomii”, „ostoję cnót wszelakich” – pozwolę sobie uzupełnić ten obraz.

Otóż mi pan Janusz kojarzy się przede wszystkim jako jeden z twórców Narodowych Funduszy Inwestycyjnych i systemu Powszechnych Świadectw Udziałowych. Dziś nikt już na ten temat nie pisze, nikt na ten temat nie mówi. A szkoda. Bo znaczenie tych działań było po wielokroć większe niż zagrabianie majątku przez różne ambergoldy, bezpieczne kasy oszczędności czy inne takie tam.

Nie ulega wątpliwości, że suma wszystkich powszechnie znanych afer w tym Amber Gold, hazardowa, paliwowa, węglowa itp. w porównaniu z tym, co działo się w Polsce w następstwie tzw. powszechnej prywatyzacji, której polityczną twarzą był pan były komisarz Lewandowski  – jest praktycznie niczym.

Przypomnijmy więc tylko w wielkim skrócie. Po zmianie systemu ponad pięćset najlepszych przedsiębiorstw w Polsce zostało „przydzielonych” do kilku specjalnie powołanych Narodowych Funduszy Inwestycyjnych. Te miały zarządzać powierzonym majątkiem nie tylko pomnażając go, ale także rozwijając, unowocześniając, pomagając zarządom tych przedsiębiorstw „znaleźć się” na trudnym, kapitalistycznym rynku, tak krajowym jak i zagranicznym.

Dziś, po mniej więcej dwudziestu latach, NFI już praktycznie nie istnieją. Dzięki doskonałej, twórczej działalności m. in. pana byłego komisarza spośród wspomnianych ponad pięciuset przedsiębiorstw nie wiem, czy pozostała setka.

Kolejnym niezwykłym wprost dziełem, w którego tworzeniu pan były komisarz podobno brał twórczy udział, były Powszechne Świadectwa Udziałowe. Każdy dorosły obywatel za jedyne dwadzieścia złotych mógł sobie (jedno) takie kupić. Potem założyć rachunek inwestycyjny (kolejne paredzieścia złotych), świadectwa zamienić na akcje wspomnianych NFI i czekać do emerytury na zyski z inwestycji (podkreślam – w najlepsze polskie przedsiębiorstwa). Co ważne – rachunki inwestycyjne nigdy nie były prowadzone za darmo. Tak więc Kowalski dokładał jeszcze po kilkadziesiąt złotych rocznie na utrzymanie różnych, biur, domów maklerskich i innych podobnych tworów. Dziś wartość jego „majątku”, budowanego przez powojenne pokolenia, wyparowała jak kamfora.

Ważną rzeczą jest to, że w przypadku np. AMBER GOLD można mówić o konkretnych osobach, które czerpały zyski z tej aferowej sprawy, można próbować dociekać (nie ważne, z jakim skutkiem), kto z tymi osobami był związany, kto kogo osłaniał, chronił – i dlaczego. W przypadku NFI i PŚU mamy tylko sukcesy, które ludzi o kwalifikacjach (przyznaję, żeby wymyślić taki mechanizm, łeb trzeba mieć tęgi) pana byłego komisarza Janusza Lewandowskiego (ale nie tylko) wprowadziły na salony świata, nadały miano eksperta i dziś pozwalają oceniać to, co robi polski rząd.

Ja natomiast zamiast hymnu pochwalnego dedykuję panu byłemu komisarzowi Januszowi Lewandowskiemu, tak do poduszki, fragmenty wiersza Czesława Miłosza (nieco krótszy fragment pan były komisarz znaleźć może na tablicy jednego z większych polskich pomników. Warto czasem się pod ten pomnik przespacerować, choćby dla refleksji):

„Który skrzywdziłeś człowieka prostego
Śmiechem nad krzywdą jego wybuchając, …

…Nie bądź bezpieczny. Poeta pamięta
Możesz go zabić – narodzi się nowy. …

…Lepszy dla ciebie byłby świt zimowy
I sznur i gałąź pod ciężarem zgięta”.

------------------------------------------------------

Zostaw za sobą dobra, miłości i mądrości ślad...
© Krzysztof Jaworucki (krzysztofjaw)
http://krzysztofjaw.blogspot.com/
kjahog@gmail.com

KOMENTARZE

 • A słyszałeś pan
  Że to amerykański ambasador uczył na zapałkach posłów OKP, jak zrobić, aby Jaruzelski został prezydentem w 89roku? Że doradcy ekonomiczni przyjechali z zachodu i że Stanów? Po to robiono transformację ustrojową, aby to wszystko przejąć za bezcen. Gierek budował i dostał kredyty, potem sankcjami obniżono wartość polskiej gospodarki, by ją wykupić za bezcen właśnie przy pomocy takich Lewandowskich.
 • autor
  po piewsze , spóżnione ale szczere zyczenia imieninowe wszelkiej pomyslnosci
  po drugie w pełni popieram Pana tekst do tego stopnia popieram , ze oczekuje a nawet ządam od naszych władz odciecia sie od polityki Unii , skończmy z tym pouczaniem , wytykaniem i innymi tego typu .Nie dajmy dłuzej szargać naszych wartosci .Szczególnie przez takie indywidua , które sprzedały swój kraj .
  Powiedzmy wreszcie szczerze i otwarcie nie chcemy waszych judaszowych miliardów , nie chcemy .
  "Nie będzie Niemiec pluł nam w twarz ani dzieci nam germanil "
  Precz z pieniędzmi z Unii , ani kroku wstecz ,
  Nie mieszaniu sie Unii w wewnętrzne sprawy Polski
  Zdecydowane NIE wszystkim Lewandowskim , nie stać nas na nich .

  PS z tym kopaczem z Bayernu nie bardzo wiem co zrobic . On tez Lewandowski i tez u tych Niemców ???
 • @zbig71 07:42:29
  Oczywiście, że taki Lewandowski czy Balcerowicz to były pionki w rękach dużych graczy w stylu Sorosa, Lipmana czy Sachsa. Ci ostatni zaś to też pionki w rekach wielkiej finansjery i wielkiego przemysłu.

  Wielokrotnie też pisałem zadając pytanie: Co tak ochoczo chciały w Polsce przejąć wielkie korporacje przemysłowo-finansowe? Ano majątek i aktywa wypracowane przede wszystkim w latach 1970-1976. To wtedy powstały firmy, które stały się obiektem wrogiego przejęcia. To ten majątek prywatyzowano.

  Pozdrawiam
 • @zbig71 07:42:29
  A i jeszcze jedno. To, że taki Lewandowski był pionkiem nie zwalnia go z odpowiedzialności za grabież Polski.
  Pzdr
 • @rowszan 08:20:36
  Rezygnacja z wszelkich funduszy unijnych byłaby równoznaczna z koniecznością Polexitu. I tutaj dochodzimy do alternatywy: albo Polexit albo sprawienie, że UE się po prostu zmieni i pójdzie w kierunku Europy Ojczyzn a nie Federacyjnego Państwa Europa. Czy Polexit jest możliwy? W tym obszarze jest też wiele dyskusji.

  Niemniej trzeba zawsze ostro walczyć jak juz jesteśmy w tej UE o nasze interesy. A nie można o nie skutecznie walczyć, gdy tacy Lewandowscy "podkładają nam świnię" w Unii. Na takich ludzi nas nie stać i tyle.

  Pozdrawiam
 • @krzysztofjaw 08:32:12
  mnie Matka uczyła , ze nie da się mieć ciastka i zjeść ciastka .
  Integracja zawiera w sobie wiele elementów i godzenie ichto ponoc jest polityka .
  Co do Lewandowskiego tego konkretnie , ma Pan racje to wyjatkowa kreatura na firmamencie naszych wybranych
  Ale to "polityk " On uprawia polityke tak jak i Pan i Ja w tej chwili .
  Skoro przyjmuje sie pewne "wartosci" za wspólne , to moim zdaniem trudno jest potem wybierac ktore sa bardziej akceptowalne >
 • @ Autor
  "Polski nie stać na tolerowanie takich indywiduum, takich niemalże zdrajców i współczesnych Targowiczan."

  Chodzi o tych co w ciągu mniej niż doby wprowadzili w życie przeprowadzając wszystkie czytania, głosowania i podpisy wymagane przez ścieżkę legislacyjną napisaną przez mossad ustawę o IPN umożliwiającą szkalowanie Polski?

  "Ważną rzeczą jest to, że w przypadku np. AMBER GOLD..."

  Chodzi o respiratory zakupione na BW od handlarza bronią? Zamiast 11000 przyjechało 80?

  A może chodzi o zakup uzbrojenia na zaś bez przetargu i bez offsetu?
  Czy może jednak o ujebanie 10% PKB w ciągu 3 mcy, bo mocodawcy wymyślili "pandemię" która uległa zniknięciu na wiecach wyborczych?
  To dopiero jest AMBER(as)!

  "Nie ulega wątpliwości, że suma wszystkich powszechnie znanych afer w tym Amber Gold, hazardowa, paliwowa, węglowa itp. w porównaniu z tym, co działo się w Polsce w następstwie tzw. powszechnej prywatyzacji, której polityczną twarzą był pan były komisarz Lewandowski – jest praktycznie niczym."

  No nie wiem czy knucie za plecami społeczeństwa w sprawie 447 jest takim niczym gdy idzie o bilion złotych...
  Można by jeszcze dodać aferę gruntową, której rezultatem było zniszczenie propolskich ugrupowań politycznych.
  Jest jeszcze problem TL - podpisał go Tusk i Sikorski, a ratyfikował... no właśnie kto? Czy jego ratyfikacja nie jest co najmniej równoważna złodziejskiej prywatyzacji?

  I co z tego wynika?
  Wynika to, że ile by Jewno-rucki nie wyrzeźbił peanów na rzecz kamaryli kaczafiego i ile się nie natrudził przynudzając o polszewii, to widać, że "cela+" nie działa (wpis jest tego dowodem) a pislam i polszewia to jednakowe zło niszczące Polskę.

  Dlatego należy także zapytać, czy Polskę stać po rządach polszewii na rządy kamaryli kaczafiego?
  To pytanie nie pada...

  Ponadto po tych peanach na rzecz pislamu chowanie się pod spódnicą o barwach antypolszewickich Jewno-ruckiemu nie pomoże. Wali od Autora stronnictwem usralskim na kilometry...

  Dlatego tradycyjnie daję pałę :-P

  A może argumenty wybrałem nietrafione i wszystko co wymieniłem trzeba przypisać polszewikom?
 • @ Autor
  "Ten jego cyniczny dzióbkowaty uśmieszek..."

  Mlask, mlask...
 • Nie podniecałbym się tak Lewandowskim.
  To jedynie słup jak cała rzesza "polskich" polityków, od PO PiS do partii kanapowych.
  Oni tego nie wymyślają, oni wykonują.
 • @krzysztofjaw 08:27:08
  //taki Lewandowski był pionkiem nie zwalnia go z odpowiedzialności za grabież Polski.//

  Widzisz drzewa a nie widzisz lasu.
 • @krzysztofjaw 08:27:08
  Niestety, ale możemy mu skoczyć. Jest teraz jakąś szychą w UE? Zresztą oni najpierw zmienili prawo, a potem kradli. Dlatego będą się bronić, że działali zgodnie z prawem.
  Choć zakładam, że jak się dobrze pogrzebie w papierach i świadkach, to też znajdzie się ładne kwiatki.
 • @Jasiek 08:47:45
  I zobacz, jak Bandersyny złapali za jajka Nowaka, co miał upadlińcom drogi budować! I wszystko na nasz koszt.... Bandersyny mają lepszą bezpiekę od nas.
 • A któż to posadział Lewandowskiego na stołek ?
  Za samo PPP nikt uczciwy nie podałby mu ręki,

  a ta gnida bryluje dalej jako Polak.

  A tak na marginesie, ja mam swoje świadectwo PPP, dawniej wisiało w firmie na ścianie jako świadectwo hańby 3RP.
 • @zbig71 09:48:47
  "I zobacz, jak Bandersyny złapali za jajka Nowaka"

  Ich nie obowiązuje nadpreambuła polskiej konstytucji: "My nie ruszamy waszych, wy nie ruszacie naszych" ;-(

  Ale faktycznie, dobrze, że chociaż jego się udało zatrzymać. Ciekawe czy dostanie jakiś normalny wyrok.
  Szkoda też, że nie dali rady zrobić tego z Balcerowiczem ... ale by było ;-DDD

  Pozdro!
 • @zbig71 07:42:29
  Jeśli chodzi o doradców ekonomicznych, i innych akademików, którzy przyjechali se stanów, aby nas szkolić,

  to informuję, iż po przedstawieniu mojej pracy dyplomowej na temat prywatyzacji, Amerykanie zamiast ukręcić łeb tylko mi, odstąpili od oceniania wszystkich prac na studiach podyplomowych, których byłem absolwentem.

  Dostałem też poufną wiadomość, od asystenta mojego promotora, o co chodzi.

  Nie po to się subsydiuje studia Polaków, aby ci nie podzielali założeń polityki USA w Polsce. Tak wyglądają swobody akademickie w realizacji amerykańskiej.
 • @krzysztofjaw 08:27:08
  To, że Lewandowski nie siedzi (razem z Bieleckim) jest jawnym dowodem istnienia układu.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 09:37:19
  ale tak jak się odstrzeliwuje pospolitych złoczyńców, tak się powinno robić ze słupami, zwłaszcza ze słupami, bo to największe gnidy, czynią zło w cudzym interesie za parę srebrników.
 • @zbig71 09:43:21
  tylko że trybunał stanu powinien osądzać również za zbrodnie ustawodawcze.
 • @interesariusz z PL 10:06:57
  Całkowicie zgadzam się z tobą!
 • @interesariusz z PL 09:59:38
  J. Lewandowskiemu czy J.K. Bieleckiemu czy L. Balcerowiczowi nie powinno być dzisiaj żadnej możliwości podania im dłoni, bo byłoby to możliwe tylko podczas widzeń w Zakładzie Karnym. Tak powinno być. Ale niestety minęło tyle lat a oni "chodzą po wolności" i jeszcze zajmują funkcje publiczne. To jakiś absurd. Całą to zgraję z początku lat 90-tych należałoby rozliczyć stadnie i posadzić do więzienia, albo co najmniej uznać w Polsce za persona non grata.
  Pozdrawiam
 • Autor
  Boże chroń przed takimi żydami jak Balcerowicz, Lewandowski i innymi z UW, UD, PO, SLD.

  Teraz trwa walka między żydami z euro-burdelu, obecnie opozycja, i żydami z Izraela i USA, które wspiera PiS.

  Jedynie Konfederacja to Polska partia.
 • @Pyra z Wildy 10:39:19
  che, che, zwłaszcza jak się słucha Brauna.
 • @interesariusz z PL 10:49:59
  Nikt Ci nie zabrania popierania PO czy PiS, albo zgniliznę lewacką SLD.
 • @interesariusz z PL 10:49:59
  A co
  Braun mówi niepolskiego?
 • @ Autor - 1*
  Mój pies jest od Pan mądrzejszy. Gdy raz dotknął nosem drzwiczek kominka przestał się do niego zbliżać.
  Pan przez 30 lat trwania IIIŻydo-RP/Polin bierze udział w żydowskiej hucpie wyborczej udzielając legitymacji politycznej syjonistycznemu, żydowskiemu POPiS-owi.
 • Ogólnie Polski nie stać na Lewandowskich.
  ale dla globalnej mafii żydowskiej takie "Lewandowskie" to najcenniejsze "aktywa".
  Od Narodu Polskiego powinien dostać stosowany wyrok za ewidentną zdradę Narodu Polskiego..
  Od globalnej mafii żydowskiej nagrodę za wielkie zasługi dla tej mafii.
  Podobnie jak reszta neoliberałów i wielu aktywnych pożytecznych idiotów.

  Było by naprawdę miło gdyby Polska wymierzyła im sprawiedliwość z Polskiej perspektywy.
  Niestety mają ochronę ze strony globalnej mafii żydowskiej a globalna mafia żydowska jeszcze jest globalna...
  ale wkrótce przestanie być globalna..
 • @Oscar 18:01:09
  Czyli mają ochronę PiS u
 • @krzysztofjaw
  Was tak . Salute :))))) https://www.youtube.com/watch?v=-ca0jQbbw70
 • Chazarski pomiot
  Janusz Lewandowski vel Aaron Lamgman to jedno z ogniw łańcucha, którym spętano Polskę i Polaków po roku 1989. Chazarska mafia działa przebiegle, skrycie i niestety skutecznie.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930    

ULUBIENI AUTORZY

więcej