Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
812 postów 2242 komentarze

krzysztofjaw

krzysztofjaw - Właściwie: Krzysztof Jaworucki. KONSERWATYSTA W IDEI I WARTOŚCIACH ŻYCIOWYCH, KONSERWATYWNY LIBERAŁ W GOSPODARCE. EKONOMISTA I FINANSISTA. PATRON DUCHOWY: BŁ. JERZY POPIEŁUSZKO, AUTORYTET MORALNO-ETYCZNY: ŚW. JAN PAWEŁ II, MENTOR POLITYCZNY: E. B

Gazeta Wyborcza z przypadkiem W. Czuchnowskiego w tle...

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Pan W. Czuchnowski jest ode mnie starszy o cztery lata, ale tego typu działania świadczą o jego jakiejś być może niedojrzałości w każdej postaci. Po prostu doprowadził mnie do ironicznego i pogardliwego śmiechu

 Gazeta Wyborcza wraz ze swoim nadreaktorem naczelnym tetryczeje i teraz nie pozostało jej nic innego jak zgorzkniale i gderliwie wspominać czasy świetności, gdzie A. Michnik ze swoją przyboczną i zaślepioną pogardą dla polskości gwardią mogli zniszczyć lub wypromować każdego. Pamiętam niestety te czasy...

 
GW upada, czego nie mogą znieść jej włodarze. Skończył się jej przemożny wpływ - dzięki internetowi - na Polaków i dobrze. Młodzi ludzie dziś mają dostęp do różnych informacji i różnych portali, czego my w latach 90-tych nie mieliśmy i wierzyliśmy jedynie w to, co napiszą w GW a już później powiedzą  w TVN. Niestety jest wielu ludzi, którzy pamiętając te lata dalej są skłonni do akceptacji wszystkiego podawanego przez gazetę A. Michnika. Żal mi ich, bo nieraz to naprawę kiedyś wartościowi ludzie. Wiem to z autopsji.
 
Na pogrzeb GW nie pójdę, niech sami sobie wykopią grób i mam nadzieję, że nastąpi to dość szybko, nawet Soros nie pomoże.
 
Będę ukontentowany, gdy zobaczę te miny ich redaktorów, którzy przez tyle lat kształtowały umysły wielu Polaków. Ja zakończyłem z nią "współpracę" w 1992 roku i od tego czasu nieraz ją czytam "z drugiej ręki", co by znać ich poglądy. Jest to lektura, która wprawia mnie w stan obrzydzenia, ale zawsze warto znać, co myślą wrogowie polskości a ona taka jest.
 
Tylko szkoda mi tych moich rodaków ciągle ją czytających i na jej podstawie wyrabiających sobie opinię o świecie i Polsce. Naprawdę nie warto. Lepiej poszukać w internecie innych informacji, aby wyrobić sobie opinię i własne zdanie, tyle tylko, że ci Polacy już nie potrafią myśleć samodzielnie. 30 lat skutecznie ich z tego "wyleczyło". Jeszcze raz szkoda.
 
Nadzieja jest w młodych Polakach, bo młodzi więcej dziś wiedzą niż my w swoich czasach i nieraz potrafią myśleć! I to jest moja radość.
 
Ostatnio dyskutowałem z około 65 letnim mężczyzną, który kupował GW. Zapytałem dlaczego. Odpowiedział mi, że ją kupuje od początku i nie wyobraża sobie dnia bez niej. Na moją krytykę jego zakupu "wsiadł" na mnie krzykiem. Tych ludzi już nikt nie jest w stanie uratować. "Jak koń, klapki na oczach". Trudno, ale rośnie nowe pokolenie i z ich postawy jestem w części dumny. Naprawdę duża ich część wie dużo, mimo, że nieraz krytykujemy ją za buźki w smesach, czy czytanie tylko skrótów książek. Takie czasy a co tu mówić o propagandowych tekstach GW. Nie czytają. I dobrze! Po co sobie zatruwać umysły jej wypocinami.
 
GW nie tylko upada finansowo, ale sięga dna dziennikarskiego. To już nawet nie tabloid a "papier toaletowy", tyle tylko, że nie nadaje się do użytku. Taki nijaki produkt nie zaspakajający dziś żadnych potrzeb, no chyba, że potrzeby własne samych dziennikarzy w niej pracujących i grona fanatycznych wyznawców. 
 
Nie wiem, ale jest coś żenującego, kiedy dziennikarz GW maluje się na czarno, aby prowokacyjnie wzbudzić rasistowską nienawiść Polaków a później to opisywać w tym - wedle mnie - szmatławcu. Jak nisko można upaść jako człowiek i dziennikarz.  
 
Jak nisko można upaść, aby przebierając się w strój roboczy włamać się do siedziby magazynów Poczty Polskiej aby później opisywać jak to łatwo można było zdobyć stare "sasinowe pakiety wyborcze" a tego dokonał dziennikarz GW W. Czuchnowski [1]. 
 
Mało tego ten dziennikarzyna raczył był w ripoście do tweetu J. Sasina w brzmieniu: "Po dziennikarzach „Gazety Wyborczej” można spodziewać się wiele, ale wejście w rolę rabusia? Jak można upaść tak nisko by wynieść cudze mienie. A wszystko po to by wesprzeć swoje polityczne teorie. GW sięga dna!" napisać "Paczka z Pańskimi „pakietami”jest dobrze zabezpieczona.I choćbyście całą resztę wywieźli i spalili,to w przyszłości niezależna prokuratura będzie miała dowód w sprawie waszych przekrętów. Bez poważania..."

Pan W. Czuchnowski jest ode mnie starszy o cztery lata, ale tego typu działania świadczą o jego jakiejś być może niedojrzałości w każdej postaci. Po prostu doprowadził mnie do ironicznego i pogardliwego śmiechu, więc i te moje prześmiewcze o nim myślenie zostawiam bez poważania, bo na powagę trzeba być już dorosłym a nie "chłopcem w piaskownicy" cieszącym się z tego, iż niszczy koleżankom babki z pisaku. 
 
 

Zostaw za sobą dobra, miłości i mądrości ślad... 

© Krzysztof Jaworucki (krzysztofjaw) 
http://krzysztofjaw.blogspot.com/ 
kjahog@gmail.com

KOMENTARZE

 • Nieladnie cieszyc sie z agonalnych podrygow.
  Lecz gdy dotycza agentury Zlego?
  Moja ciotka jest "zabita" (chyba od desek) czytelniczka owej hydry.
  Po dlugich rozmowach tel. z moim tata zaczela siegac po inne tresci.
  Uwaga, uwaga- najpierw po polecony jej przez Niego NEon24.
  "Jak moglam tego nie widziec..."
  Taka byla jej reakcja.
  Druga osoba, nasza znajoma, wdowa ktora jezdzi czasem opiekowac sie jeszcze starszymi do Niemirc tez przezyla szok.
  Tam zaczela czytac portale: s24, niepopki, moze i neon?
  Reakcja? Patrz wyzej.
  GWno wytresowalo sobie uzaleznionyc.
  Ale jest ich coraz mniej.
  Chyba ze jak pewna "partia", zmieni nazwe.
  Ale na pewno bedzie tam slowo: suwerenna, demokratyczna, niezalezna, Polakow, europejska lub inne bezczelnosci.
 • @autor
  Czuchnowski to tylko jeden z funkcjonariuszy żydo-libertyńskiego syndykatu,który zagnieździł się na polskiej ziemi.Ten syndykat to cała antypolska i antykatolicka machina,która powstała za podstępnie wyłudzone pieniądze od "Solidarności" czyli od polskich robotników,Za te pieniądze ze składek robotników i ze składek polonii amerykańskiej utworzono potężną machinę propagandową.Niejaki Michnik powiedział kiedyś że 'kto ma media ten ma władzę" i miał rację.

  Przez kilkanaście lat swego istnienia poczynili ogromne spustoszenia w głowach Polaków a szczególnie polskiej młodzieży.Głównym zadaniem tej antypolskiej machiny było zwalczanie Polskości,polskiego patriotyzmu i katolickiej wiary.Wystarczy tylko spojrzeć jak pustoszeją polskie kościoły szczególnie opuszczane są przez młodzież.Ich główne hasło to przecież "róbta co chceta pijta ćpajta i ruchajta"

  Dziś ta machina do ogłupiania Polaków posiada 30 głównych marek w mediach, 49 kin w całej Polsce, 51 milionów sprzedanych książek i płyt, 40 serwisów internetowych.Część Polaków nawet nie ma pojęcia kogo czyta słucha i ogląda.
  Machina ta służy także do walki z każdym polskim rządem który nie popiera ich żydolewackiej lini.Dzień w dzień wylewają hektolitry śmierdzącej gnojówy na Polaków i polskie władze .I mimo tej ohydnej walki z Polakami zwrócili się o dofinansowanie w wysokości 14 milionów zł. z pieniędzy Polaków za niby straty spowodowane koronawirusem.No i pierwszą transzę już otrzymali w wysokości 3,30 miliona zł.

  To się nazywa kurewska bezczelność tych żydowskich kacyków .Pluć na Polaków za ich pieniądze.Polski rząd już dawno by puścił z torbami tą żydowską agenturę,ale jak widać do tej pory nie ma i nie było polskiego rządu i prezydenta.

  Agora beztrosko rozkwitała do czasu aż pewien zakonnik Redemptorysta dzięki polskim katolikom stworzył maleńką stację radiową która skutecznie stanęła do walki z tą potężną machiną propagandową.O tym ile krwi napsuł tej żydolewackiej hydrze świadczą tysiące wściekłych ataków i kłamstw zarówno na zakonnika i na media stworzone przez niego.Dzięki niemu runął ten genialny plan żydolibertynów likwidacji Polski i polskiego kościoła.
  Nawet tutaj na Neonie chór wujów dołączył do tego propagandowego wylewania pomyj na zakonnika i jego media mimo tego,ze nigdy,żaden sąd nie wszczął nawet postępowania z braku jakichkolwiek dowodów przestępstwa.
  Siłą tego zakonnika jest jego wiara w Boga i jego hasło "ALLELUJA I DO PRZODU"
  Żydowskie długie śmierdzące łapy co jakiś czas próbują doprowadzić do likwidacji tych mediów uruchamiając swoich żydowskich agentów w episkopacie i w Rzymie.Jak widać dzięki Bogu te wszystkie zamiary na razie poszły w pisdu.
 • Na czarno
  To pomalował się Jacek Hugo Bader z Wyborczej właśnie, a zrobił to przed Marszem Niepodległości, oczywiście żeby ,,zostać pobitym przez faszystów z MN.,, Ogólnie ponoć wzbudzał ogólną wesołość, nikt go nie pobił, tylko ,,czuł,, jak rasiści z MN nim gardzą. Teraz już czasy Wyborczej minęły, teraz Polaków ogłupia Sakiewicz że swoją ferajną, oraz świeży mąż Kurski.
 • No załużmy że era GW się kończy
  i co? na zmianę Wyborczej przychodzi Gazeta Polska która posiada wszystkie wady Wyborczej ale nie posiadając ani jednej z jej (wyborczej) zalety.Bo przecież miała Wyborcza i zalety.
  Dla mnie największą była kultowa krzyżówka publikowana w piątkowym dodatku.Owa krzyżówka była obiektem jednego z moich najsilniejszych psychologicznych uzależnień.Całe 90-te i początek dwutysięcznych przeszły mi w atmosferze obsesji na punkcie tej krzyżówki.Obawa tego że mogę nie nabyć oczekiwanego piątkowego egzemplarza popychała mnie do zachowań których nie byłaby w stanie wyzwolić żadna inna sytuacja.Ale potem nastał internet i jakoś mi przeszło.
  Każdy kto zetknął się z tą krzyżówką wie o czym piszę bo na 100% miał to samo.
  Strona publicystyczna GW wogóle mnie nie interesowała.Ale czasem od niechcenia rzuciło się okiem na to czy na na tamto.Dzięki temu mogę śmiało powiedzieć że GW reprezentowała jednak jakiś poziom.Nawet w kłamstwach i manipulacjach widać było sprawność, staranność i troskę o to aby nie obrażać inteligencji czytelnika.
  Zaś to co produkuje Gazeta Polska jest karczemnie prymitywne.Zupełnie jakby zakładano że przeciętny czytelnik to debil,cham i zdemoralizowany obskurant.
  Z Gazety Polskiej ani nie można dowiedzieć się czego pożytecznego ani też dobrze się zrelaksować.
 • @matterhorn 11:02:30
  W pełni popieram. Można by duuuużo dodać, nic ująć.
 • Tylko Nacjonalizacja wszystkich żydowskich mass-mediów !
  Tylko Nacjonalizacja wszystkich żydowskich ośrodków masowego przekazu w Polsce uchroni Polskę i Polaków przed żydowskim obłędem !
  [ paranoją ] tak zwanego koronoświrusa !  Ireneusz Tadeusz Słowianin Lach.
 • @ikulalibal 12:29:06
  Jeśli W.Sz.P. @Ikulalibal tęskni za stylem GW, to przecież tutaj na Neonie pani Anna_PK robi za ersatz w pigułce "Wysokich Obcasów", "Dodatku ekonomicznego", i reszty działów gadzinówki Szechtera.
  Jak Pan @Ikulalibal poprosi, to może Panu i krzyżówkę Anna wyskrobie...
  :D
 • @matterhorn 11:02:30
  // aż pewien zakonnik Redemptorysta dzięki polskim katolikom stworzył maleńką stację radiową która skutecznie stanęła do walki z tą potężną machiną propagandową.O tym ile krwi napsuł tej żydolewackiej hydrze świadczą tysiące wściekłych ataków i kłamstw zarówno na zakonnika i na media stworzone przez niego.Dzięki niemu runął ten genialny plan żydolibertynów likwidacji Polski i polskiego kościoła.//

  Podobno śmiech to zdrowie.
  A zatem dziękuję Panu @matterhorn serdecznie. Śmiałem się długo i głośno. Wprost do monitora.

  https://46bah7dkfu-flywheel.netdna-ssl.com/wp-content/uploads/2017/12/Daniels-i-Rydzyk.jpg

  P.S. Jeśli się nie mylę, to za wrażej "komuny" w Polsce kościółek miał się całkiem wyśmienicie.
  Betlejemki powstawały jak rydzyki po deszczu ze skradzionych materiałów budowlanych. Budowane były w wolontariacie (w pierwszej chwili chciałem napisać "w czynie społecznym" ale to nie to samo. Jak Pan ładnie poprosi, to wytłomaczę różnicę) w godzinach pracy przez Styropian, i w każdą niedzielę co godzinę były wypełnione tak, że gdyby nie świętojebliwa "pani Jadzia", to by nie było gdzie na placu kościelnym palca wsadzić.
  Z tego wynika, że katolicy sami się obalili.
  Nie dziwota. Nie dziwota...
  Wszak durnie. Solidurnie...
  Pilnowali krzyża a Polskę im żydy ukradły w tym czasie...
 • @Kmieć 15:44:23
  //Jak Pan @Ikulalibal poprosi, to może Panu i krzyżówkę Anna wyskrobie...
  :D //

  Nie wyskrobie.Rozwiązuję krzyżówki odkąd pamiętam więc wiem co mówię:krzyżówka-jolka w wyborczej była specyficzna,klimatem nieco podobna do tej w (starodawnym) Przekroju ale oczywiście lepsza.Odgadnięte hasła w zasadzie były dość proste cała zabawa tkwiła w ich definicjach podanych w sposób "przewrotny", opartych o skojarzenia i grze słów.
  Kiedyś,w czasie trwanie tej krzyżówkowej obsesji,telewizja pokazywała dość długi wywiad z Zapasiewiczem (miał jakiś jubileusz czy coś ) Wśród wielu standardowych pytań padło i takie o to co mistrz lubi robić w wolnych chwilach.I jakież było moje zdumienie gdy padła odpowiedź w której aktor wyznał że ostatnio zafascynowały go cotygodniowe krzyżówki w GW,że łapie się na myśli o tym iż już na początku tygodnia zaczyna myśleć o piątkowej krzyżówce.
  Myślę że to mogła być sprawka endorfiny bo skoro jej skok można wywołać zjedzeniem kawałka czekolady to tym bardziej może ją pobudzić satysfakcja z wykonania trudnego intelektualnego zadania.
 • @ikulalibal 16:35:26
  Kochany Wielce Szanowny Panie Ikulalibalu.

  Spoufalam się, bo jest Pan moim Mistrzem. Ale jednocześnie nie postrzegam Pana bezkrytycznie.
  Wie Pan. Czytam od kilku dni po trochu Urbana, Jerzego Urbana, jego książkę "Jajakobyły". I w sumie jestem wstrząśnięty, bo nie zmieszany.
  Nie wiem, dlaczego wcześniej nie czytałem. Urban nie był nigdy dla mnie odrażający. Wręcz przeciwnie. Ale wcześniej nie czytałem.

  Teraz to robię i tak mnie naszła refleksja, że w moich oczach Panu bliżej do światopoglądu Urbana, a mnie do Albina Siwaka.
  (był taki moment, że bodajże na prawicy.net ktoś wyraził przypuszczenie, że "Kmieć" (czyli ja) to ukrywający się pod tym pseudonimem Albin Siwak, gdy jeszcze ten Wielki Polak żył).

  Dlatego "jolki" nigdy mnie nie bawiły. Od czasów dziecięcia bardziej lubiłem bardziej rzeczy twórcze w sensie namacalnym, niż intelektualnym.
  "Filolowanie", i to złośliwe dość, urodziło się we mnie dość niedawno. Jakieś 5 lat temu dopiero.

  Pozostaję z wyrazami najwyższego szacunku, W.Sz.P. Ikulalibalu.
 • //Na pogrzeb GW nie pójdę, niech sami sobie wykopią grób//
  A na pogrzeb szczujni Sakevycza pójdziesz?
  Pewnie też nie bo niczym się nie różnią.
 • @brian 09:14:03
  //Chyba ze jak pewna "partia", zmieni nazwe. Ale na pewno bedzie tam slowo: suwerenna, demokratyczna, niezalezna, Polakow, europejska lub inne bezczelnosci.//

  PiS też zmienia nazwę?
 • @matterhorn 11:02:30
  //aż pewien zakonnik Redemptorysta dzięki polskim katolikom stworzył maleńką stację radiową która skutecznie stanęła do walki z tą potężną machiną propagandową.//

  Zawsze podejrzewałem, że ten skromny Redemptorysta to zbawca naszych dusz!
  Ale zapomniałeś jeszcze o kawalerze orderu ukraińskiej bezpieki Sakevyczu.
 • @Kmieć 16:58:38
  // Czytam od kilku dni po trochu Urbana, Jerzego Urbana, jego książkę "Jajakobyły". I w sumie jestem wstrząśnięty //

  Wstrząśnięty? teraz w 2020 r wstrząśnięty? tym bardziej łatwiej można zrozumieć moje wstrząśnięcie podczas lektury świeżutkiej (dopiero co przywiezionej z drukarni) książki Urbana "Alfabet Urbana".1990 rok.30 lat temu.
  Wstyd się przyznać ale do momentu jej lektury wydawało mi się (bo któż z nas nie był dzieckiem? ), że podział na "stronę rządową" i "opozycyjną" jest wyraźny a nawet ostry.Że oni się do siebie nie odzywają,nie kłaniają się sobie i patrzą na siebie spode łba.Że to dwa różne kosmosy.
  Tymczasem okazało się że oni wszyscy doskonale się znają,żenią między sobą,rozwodzą,razem piją i spędzają wakacje,że w przeszłości chodzili do tych samych szkół i mieszkali na tej samej klatce schodowej.
  To był dopiero wstrząs.Do dziś nie mogę otrząsnąć się z szoku.I wstydu że można było być takim naiwnym.
 • @ikulalibal 17:40:49
  Kochany mój Panie.

  Ja to napisałem dość oględnie.
  Tak naprawdę, gdy przebrnąłem przez erotyczne dwa pierwsze rozdziały "Jajakobyły" i zaczął się opis rzeczywistości elit PRL, to jakby mnie kto złapał za jaja, podniósł do góry, i rzucił o betonową ścianę.

  Panie kochany. Ja teraz, po lekturze tej książki, zachodzę w głowę, jak w ogóle PRL trwała całe 45 lat? Jakim cudem?
  Przecież nikt takiej Polski NIE CHCIAŁ. Nie chciał plebs.
  I przede wszystkim nie chciały ówczesne elity. Z obu stron (sztucznej?) barykady.
  Jedyne co mi przychodzi do głowy (a czytam teraz "Człowieka honoru" - wywiad z generałem Kiszczakiem, też kurwa jebany półstyropianowy zdrajca Polski), to że takiego tworu jak POLSKA, to w ogóle NIE MA. I nigdy nie było.
  I jestem złamany. Mój ogląd świata od kilku dni wygląda tak, jak okruchy szkła na brudnej polepie z nikomu niepotrzebnego potłuczonego lustra.

  Świta mi w głowie, że nigdy nie było Polski.
  Może była słowiańska Tartaria, której duża część mówiła językiem, którego echem jest dzisiejszy język (już zdegradowany i uproszczony) nazywany polskim. Bo takich rzeczy jak język wymazać się nie da.
  Ale tworu jak Polska, a tym bardziej grupy ludzi Polacy NIE MA i NIGDY NIE BYŁO.
  Flaki mi się przewracają. W zetknięciu rzeczywistości z patriotycznymi mitami.
 • @brian 09:14:03
  :))))) Salute https://www.youtube.com/watch?v=gNetPU8d1G4
 • @Kmieć 16:05:56
  "Podobno śmiech to zdrowie.
  A zatem dziękuję Panu @matterhorn serdecznie. Śmiałem się długo i głośno. Wprost do monitora."

  No cóż zobaczymy kto się będzie śmiał ostatni

  "Jeśli się nie mylę, to za wrażej "komuny" w Polsce kościółek miał się całkiem wyśmienicie. "

  Tak się czuł wyśmienicie,że księża i zakonnicy byli więzieni i torturowani a nawet mordowani no chyba że bloger Kmieć twierdzi,że ks.Popiełuszko sam się torturował i zamordował.

  Najpierw się pochwal co ty Kmieciu czy śmieciu wybudowałeś.Może gmachy katowni ubeckich czy komitetów pzpr.Widzę ,że ty towarzyszu z tej bandy partyjnych,co to wylewali hektolitry gnojówy na zakonnika,bo na pewno nie masz zielonego pojęcia o czym piszesz.

  Wybuduj coś pożytecznego dla Polaków (radio,TV, ciepłownię geotermiczną czy szkołę a wtedy będę mógł z tobą porozmawiać.Teraz nie mamy o czym .Bez odbioru.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 17:05:31
  Ten twój kawaler orderu ukraińskiej bezpieki o którym tak często piszesz także wylewał gnojówkę na o.Rydzyka.Jak masz krótką pamięć to przypomnę tobie sprawę arcybiskupa Wielgusa ,którego fałszywie oskarżono o agenturę a głównym oskarżycielem był właśnie twój kawaler orderu.O.Rydzyk jako jedyny stanął w obronie księdza Polaka i za to żydowskie media wieszały psy na zakonniku.
 • @Kmieć 18:00:41
  //po lekturze tej książki, zachodzę w głowę, jak w ogóle PRL trwała całe 45 lat? Jakim cudem? //

  System był doskonały.System w rozumieniu funkcjonowania aparatu organizacji państwa.To tak jak z urządzeniem perfekcyjnie zaprojektowanym i wykonanym z doskonałego materiału.Nawet jeśli z takim ustrojstwem obchodzić się nieumiejętnie,nie dbać o niego to i tak przez jakiś czas będzie ono pracowało poprawnie.
  Jak patrzysz jak dziś mija dekada za dekadą a władzę nie tylko nie potrafią rozwiązać "starych" społecznych problemów to stwarzają serię nowych.
  A jak kiedyś bywało ? maj 1945 r zastaje Polskę z absolutnej rozsypce.Nie ma banku,nie ma pieniędzy,granice niepewne.Do tego 25 milionów ludzi w przeważającej większości fizycznie wyczerpanych wojną Miliony chorych i kalekich więc niezdolnych do pracy.Nie ma lekarstw ani medycznych kadr.I temu wszystkiemu jakoś trzeba zaradzić.W dodatku nie "kiedyś",nie "w przyszłości" ale teraz,natychmiast.Nakarmić,zorganizować bodaj najprostszą pomoc medyczną,zapewnić jaki taki porządek i bezpieczeństwo.Zaś w najbliższej perspektywie wysłać dzieci do szkoły i dać ludziom pracę.
  Już widzę tych dzisiejszych dupków jak sobie "radzą" .Jak ci wyszkoleni eksperci po zagranicznych szkołach radzą sobie z problemami tamtego kalibru.Jak dokonują rzeczy nieomal niemożliwych.I to z marszu.Między śniadaniem a podwieczorkiem.
  A tamci dali radę.Choć mówi się że niczego poza cytatami z Marksa nie potrafili.

  //
  Świta mi w głowie, że nigdy nie było Polski//

  Faktycznie że ździebko to przypomina sytuację kiedy odratowany samobójca ponawia kolejną próbą samozagłady i znowu go odratowują i tak do wiwatu.Jeśli delikwent nie chce żyć trzeba go zostawić w spokoju.
  Polska nie jest nikomu potrzebna poza samymi Polakami.Teoretycznie bo sądząc z tego że nie potrafią oni właściwie oceniać własnej historii,że ważnych i wspaniałych momentów nie dostrzegają za to nadmierną wagę przywiązują do epizodów,to znaczy że im też nie jest potrzebna.
 • @matterhorn 18:24:43
  //Tak się czuł wyśmienicie,że księża i zakonnicy byli więzieni i torturowani a nawet mordowani//

  Poczytaj (oczywiście jeśli umiesz) o tym co okresowo działo się i dzieje z klerem w Ameryce Południowej to wtedy poznasz właściwe proporcje tego co działo się onegdaj w PRL.
  A to że Kościół miał się nazbyt dobrze to fakt niezaprzeczalny którego nie zmienią żadne epizody w rodzaju Popiełuszko.Co do śmierci którego też mam wątpliwości jako że nikomu ona tak nie była na rękę jak "stronie opozycyjnej"

  PS
  a może Popiełuszko zwyczajnie i banalnie za dużo wiedział kto ile nakradł z funduszy przekazywanych opozycji za pośrednictwem Koscioła.
  Dziwnie czuje że właśnie o to chodziło.
 • @ikulalibal 18:46:08
  //A jak kiedyś bywało ? maj 1945 r zastaje Polskę z absolutnej rozsypce.Nie ma banku,nie ma pieniędzy,granice niepewne.Do tego 25 milionów ludzi w przeważającej większości fizycznie wyczerpanych wojną Miliony chorych i kalekich więc niezdolnych do pracy.Nie ma lekarstw ani medycznych kadr.I temu wszystkiemu jakoś trzeba zaradzić.W dodatku nie "kiedyś",nie "w przyszłości" ale teraz,natychmiast.Nakarmić,zorganizować bodaj najprostszą pomoc medyczną,zapewnić jaki taki porządek i bezpieczeństwo.Zaś w najbliższej perspektywie wysłać dzieci do szkoły i dać ludziom pracę.
  Już widzę tych dzisiejszych dupków jak sobie "radzą" .Jak ci wyszkoleni eksperci po zagranicznych szkołach radzą sobie z problemami tamtego kalibru.Jak dokonują rzeczy nieomal niemożliwych.I to z marszu.Między śniadaniem a podwieczorkiem.
  A tamci dali radę.Choć mówi się że niczego poza cytatami z Marksa nie potrafili.//

  Duch Wielkiego Józefa Stalina i Jego Wola to zdziałała. (nie ironizuję, piszę to śmiertelnie poważnie).
  Gdy odszedł, wszystko poszło w rozsypkę.
 • @Repsol 18:18:05
  Warto to powtorzyc od czasu do czasu.
  I obejrzenie klipu i sama oprawe na trybunach.
 • @Kmieć 19:02:02
  Teraz mi przyszło do głowy, że ten wyczekiwany przez żydów Mesjasz już był.
  A bali się Go i boją ewentualnie nadal, czy nie nadejdzie.
  Ale dotarło właśnie do mnie, że już był. I go żydzi zamordowali.

  To był właśnie Józef Stalin!
 • @matterhorn 18:33:10
  //Ten twój kawaler orderu ukraińskiej bezpieki o którym tak często piszesz także wylewał gnojówkę na o.Rydzyka.//

  Ta spasiona swołocz Sakevycz to chyba jest bardziej twój niż mój :)
  A o dyrektorze doktorze Rydzyku nie napisałem nic złego.
 • @Kmieć 18:00:41
  ...a Ci co szli na śmierć po kolei jak kamienie przez Boga rzucane na szaniec...

  Też byli z Tatarii?
 • @Kmieć 18:37:01
  Nie ma usprawiedliwienia dla tak chamskiego słownictwa.
 • @Casey 22:31:21
  //Też byli z Tatarii? //

  Chyba raczej z Tartarii.
  To taka starożytna nazwa geograficznej części świata.
  Musi być pan uważniejszy bo połączenie patosu z chronicznym nieuctwem daje komiczne efekty.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930    

ULUBIENI AUTORZY

więcej