Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
812 postów 2242 komentarze

krzysztofjaw

krzysztofjaw - Właściwie: Krzysztof Jaworucki. KONSERWATYSTA W IDEI I WARTOŚCIACH ŻYCIOWYCH, KONSERWATYWNY LIBERAŁ W GOSPODARCE. EKONOMISTA I FINANSISTA. PATRON DUCHOWY: BŁ. JERZY POPIEŁUSZKO, AUTORYTET MORALNO-ETYCZNY: ŚW. JAN PAWEŁ II, MENTOR POLITYCZNY: E. B

Czy rusza program CELA+?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Zabrakło więc przez te ostatnie pięć lat programu CELA+ dla ludzi odpowiedzialnych za afery PO-PSL i wcześniejszych ekip.

 Sławomir Nowak* - jeden z najbliższych współpracowników Donalda Tuska został zatrzymany a zarzuty wobec niego w większości dotyczą przestępstw korupcyjnych. 

 
Jego zatrzymania dokonało polskie CBA, choć cała sprawa dotyczy działalności S. Nowaka na terenie Ukrainy, gdzie szefował państwowej firmie zajmującej się budową dróg i gdzie według śledczych po prostu brał łapówki za każde zlecenie dotyczące budowy tych dróg przez określone firmy. Inne zarzuty dotyczą też tworzenia fikcyjnych firm/słupów i prania brudnych pieniędzy. 
 
W całej sprawie podkreśla się fakt, że to ukraińskie CBA czyli Narodowe Antykorupcyjne Biuro Ukrainy (NABU) było inicjatorem zatrzymania S. Nowaka a jego zatrzymanie nastąpiło na podstawie porozumienia między CBA a NABU z 2016 roku [1]. 
 
I niestety jest w tej sprawie faktem, że gdyby nie ukraińskie służby antykorupcyjne (pomijam tu fakt, że po prostu musiały się czymś wykazać, bo na Ukrainie i w Europie mają jak najgorszą opinię) to polskie CBA samodzielnie nie podjęłoby czynności związanych z normalnym zatrzymaniem podejrzanego. 
 
Należałoby więc się zastanowić, jak to możliwe, że przez pięć lat rządów ZP (PiS) żaden liderowo aferzysta z PO-PSL nie siedzi jeszcze za kratkami a dopiero interwencja obcych służb zaprowadziła takiego S. Nowaka do aresztu i postawienia zarzutów. Czy takich zarzutów nie mogłaby postawić dużo wcześniej polska CBA? Sądzę, że zdecydowanie mogła...
 
Zabrakło więc przez te ostatnie pięć lat programu CELA+ dla ludzi odpowiedzialnych za afery PO-PSL i wcześniejszych ekip. 
 
Nikt z nich nie ogląda dziś świata zza krat! A przecież afer tych było tysiące: od hazardowej, Amber Gold aż po aferę stoczniową. Dlaczego nie pociągnięto do odpowiedzialności karnej winnych tych wszystkich afer? A dziś Ci ludzie "śmieją się nam w głos". 
 
Można mieć wrażanie, że jednak w jakiś sposób dalej obowiązuje zasada Okrągłego Stołu: "my nie ruszamy waszych a wy nie ruszacie naszych". 
 
Mam nadzieję, że powyższe nie jest prawdą i również mam taką nadzieję, że jednak zatrzymanie S. Nowaka jest polską "jaskółką" programu CELA+, który w końcu doprowadzi do zatrzymania głównych nadzorców polskich afer rządów PO-PSL, z dawnym premierem włącznie. 
 
* S. Nowak sam w obecnej sytuacji procesowej wyraził nadzieję, że nie będzie się go nazywało Sławomirem N. 
© Krzysztof Jaworucki (krzysztofjaw) 
http://krzysztofjaw.blogspot.com/ 
kjahog@gmail.com

KOMENTARZE

 • //jak to możliwe, że przez pięć lat rządów ZP (PiS) żaden liderowo aferzysta z PO-PSL nie siedzi jeszcze za kratkami //
  Wytłumaczenie jest banalnie proste - kradli razem.
  A qurva qrvie łba nie urwie.

  PS. Dziękuję, brak odpowiedzi też jest odpowiedzią.
 • Autor
  ,,Należałoby więc się zastanowić, jak to możliwe, że przez pięć lat rządów ZP (PiS) żaden liderowo aferzysta z PO-PSL nie siedzi jeszcze za kratkami a dopiero interwencja obcych służb zaprowadziła takiego S. Nowaka do aresztu i postawienia zarzutów. Czy takich zarzutów nie mogłaby postawić dużo wcześniej polska CBA? Sądzę, że zdecydowanie mogła,,
  Po prostu ukrainska bezpieka może w Polsce więcej niż ABW. Nawet wsadzić Nowaka i jeszcze zamętu nasiać. Swoją drogą ciekawe dlaczego Nowak podpadł Banderowcom? Może nie podzialkował się z kim tam trzeba, to go wystawili. U nas z taką Ludmiła Kozłowską, czy Bartoszem Kramkiem to ABW ma same zgryzoty i ani myśleć ich zatrzymać, tylko szuka ruskiego szpiega w Konfederacji, tyle im wolno. CBA wbrew własnej nazwie też swoje wie i nie będzie zwalczać korupcji, bo co się stanie, jak zwalczy korupcję? Rozwiąże się sama?
 • @zbig71 15:44:20
  To że robił wałki na Ukrainie to nie dziw. Tam już wschodnia mentalność , bez bakszyszu nie pożyjesz. Co do ABW to ona ma wystarczające kompetencje, jednak jak znam życie to czego się dotkną to wychodzi że tam też się przewijają ludzie władzy. I nic dziwnego bo jak by się nie dzielili z władzą (obojętnie która partia rządzi) to zaraz by to wyciągnęli na światło dzienne. Co do tych afer które wymienia Autor to były wyolbrzymione na potrzeby walki politycznej. Taki Amber Gold to mały pikuś przy SKOK-ach i co, cisza. Niedawno informowali o następnych piramidach (podobnych do amber gold) i jakoś PiS to olał, nie posłał o 6 rano komandosów i nie ostrzega ludzi przed tymi firmami. Wytłumaczenie jest proste, przedstawił je już Pan Jarek w swojej notce. Natomiast Pan Krzysztof jest bardzo łatwowierny i bezkrytycznie ufa swoim faworytom. Nie chcę obrazić nikogo ale ten kto wierzy politykom to nie do końca ma poukładane w głowie.
 • @marek500 16:11:47
  //To że robił wałki na Ukrainie to nie dziw. Tam już wschodnia mentalność , bez bakszyszu nie pożyjesz.//

  80% polskiej elity politycznej i 60% amerykańskiej, ma "ukraińskie korzenie" więc typ mentalności i będąca jej konsekwencją słabość do bakszyszu wychodzą znacznie poza granice samej Ukrainy o czym marek500 zdaje się zapominać.
  https://www.youtube.com/watch?v=5Tn3OeelBNQ&t=209s
 • @ikulalibal 16:29:14
  Mimo wszystko porównywać Polskę i Ukraine pod tym względem to duże nadużycie. A to że i w Polsce wałki robią to fakt. Faktem jest też to że Nowaka drapnęli na wałkach ukraińskich. Nie wierzę że w Polsce zachowywał się jak dziewica, ale jak na razie za ,,polskie dokonania'' go nie szarpią.
 • @marek500 16:58:16
  //Mimo wszystko porównywać Polskę i Ukraine pod tym względem to duże nadużycie//

  Nie sądzę aby "duże".Jedną niezaprzeczalną różnicą jest fakt że na rok 1991 Ukraina była nieporównywanie bogatsza i nowocześniejsza od Polski.Czyli mówiąc krótko było co kraść.Natomiast wszystkie inne różnice są iluzoryczne i polega wyłącznie na tym że wszystkie ukraińskie ciemne sprawy ruski wywiad natychmiast wyniucha,podsłucha,
  sfotografuje,nagra i nieomal na drugi dzień uczyni tajemnicą Poliszynela.Zaś polskie ciemne sprawy nawet jeśli ktoś monitoruje to nie jest zainteresowany w ich ujawnianiu.A "własnymi siłami" na przykład poprzez tzw "dziennikarstwo śledcze" możemy niewiele.


  // Nie wierzę że w Polsce zachowywał się jak dziewica, ale jak na razie za ,,polskie dokonania'' go nie szarpią.//

  Szarpią go (nowaka) bo prawdopodobnie "amerykańscy demokraci" którzy nakradli sie i kradną na Ukrainie nieprzyzwoicie,przed zbliżającymi się wyborami będą starali się wysunąć na pierwszy plan takie "figury" jak polski Nowak i na nich zepchnąć głowne odium.Amerykańscy wyborcy są idiotami ..ups..."są naiwni" ,więc prawdopodobnie uwierzą w to święcie. Niewykluczone że socjotechnicy użyją twoich argumentów:że Ukraina,wschodnia mentalność,bakszysz.Korupcja to te dzikusy ze wschodu przecież nie amerykański Biden &com

  PS
  uwierz mi na słowo (lub poświęć nico czasu na własne badania),przez ostatnie 2000 lat historii ludzkości nikt nie stworzył bardziej korupcyjnego systemu niż globalistyczne USA.
  Jak na ironie właśnie oni układają wszystkie rankingi dotyczące owego zjawiska.
 • @ Autor
  "Należałoby więc się zastanowić, jak to możliwe, że przez pięć lat rządów ZP (PiS) żaden liderowo aferzysta z PO-PSL nie siedzi jeszcze za kratkami..."

  Doprawdy? To Szanowny Autor jeszcze nie poczynił żadnych zastanowień w tej dziedzinie? Muszę się przyznać, że ja dałem sobie z tym spokój 2 lata po wygraniu przez ZP wyborów, ale pragnę uprzejmie zastrzec, że uważam to za wyjątkową i wielce niestosowną gapowatość...

  Bardzo mi przykro (serio), ale znów tylko 1*

  Ukłony
 • @zbig71 15:44:20
  "Po prostu ukrainska bezpieka może w Polsce więcej niż ABW."

  I celnie, i boleśnie.
  Ale ma boleć, więc dziękuję.

  Pozdro! :-)
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 14:46:21
  Przesłałem odpowiedź.

  Ogólnie władza w długim okresie korumpuje. Jest to zjawisko występujące zawsze, niezależnie kto rządzi. Ważne jest aby mieć dobre służby antykorupcyjne. Ja nie mam nic przeciwko temu, żeby łapali pisowców jak na to zasłużyli. Nie może być taryfy ulgowej, tym bardziej, że problem korupcji jest zdecydowanie większy właśnie wśród aktualnie rządzących, bo mają wpływ na decyzje. Tak było za czasów PO-PSL i na pewno zjawisko to występuje również w rządach ZP (PiS). Kwestią jest tylko to, żeby mieć odpowiedni nadzór nad rządzącymi.
  Pozdrawiam
 • @Jasiek 19:25:51
  No jeśli nawet prezydenta nie potrafią przestrzec przed juduperami z Rosji, to o czym my gadamy. Wszędzie widzą ,, ruskich agentów,, a dwóch śmieszków przepuścili.....
 • @krzysztofjaw 19:33:45
  A kto w/g szanownego autora decyduje co myślą i robią ,,polskie????,, służby?
 • @krzysztofjaw 19:33:45
  Jaki nadzór ? W jednych rękach ministerstwo sprawiedliwości, prokuratura, trybunał konstytucyjny, sąd najwyższy, służby specjalne . Jedynie NIK im się wymknął z ręki, chociaż też nie wiadomo czy to nie tylko zasłona dymna. Jeszcze teraz ,,reforma'' sądownictwa i będzie można im skoczyć. I nie ma co liczyć że jak następni wygrają wybory bo takiej władzy się pozbędą.
 • @krzysztofjaw 19:33:45
  „Ogólnie władza w długim okresie korumpuje. Jest to zjawisko występujące zawsze, niezależnie kto rządzi. Ważne jest aby mieć dobre służby antykorupcyjne.”

  Rozwiązanie jest bardzo proste – nie dać im długo rządzić.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930    

ULUBIENI AUTORZY

więcej