Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
812 postów 2242 komentarze

krzysztofjaw

krzysztofjaw - Właściwie: Krzysztof Jaworucki. KONSERWATYSTA W IDEI I WARTOŚCIACH ŻYCIOWYCH, KONSERWATYWNY LIBERAŁ W GOSPODARCE. EKONOMISTA I FINANSISTA. PATRON DUCHOWY: BŁ. JERZY POPIEŁUSZKO, AUTORYTET MORALNO-ETYCZNY: ŚW. JAN PAWEŁ II, MENTOR POLITYCZNY: E. B

Kościół Katolicki - dokąd zmierza?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Jest chaos i ten chaos tworzy niestety Franciszek swoimi wypowiedziami, decyzjami i działaniami.

Tak dygresyjnie jako zwykły szeregowy wierny...
 
Sytuacja katolików jest bardzo trudna i niezręczna. I to zarówno księży (zakonnic) jak i osób świeckich. 
 
Dogmat o nieomylności papieża dalej obowiązuje, ale jest coś takiego jak "stan wyższej konieczności" i w przypadku zauważenia odchodzenia od wiary, od Jezusa Chrystusa oraz od Tradycji i Nauki KK można dokonywać ocen, zadawać pytania i odwoływać się do Ewangelii bo ona jest ostatecznym źródłem poznania naszej wiary i jej zasad.
 
Osobiście też jest mi trudno nieraz krytykować papieża Franciszka, ale przecież nawet arcybiskupi wystosowali pięć pytań do papieża, aby odpowiedział "tak lub nie", z prośbą o wyjaśnienie sformułowań zawartych w adhortacji apostolskiej „Amoris laetitia”, a budzących poważne zaniepokojenie i wprowadzających zamieszanie zarówno wśród duchownych, jak i samych wiernych. 
 
Chodziło przede wszystkim o kwestię ewentualnego dopuszczenia do Sakramentów rozwodników żyjących w związkach niesakramentalnych oraz ogólnie etykę i moralność w KK [1]. 

Dla wielu - biskupów, kapłanów, wiernych – punkty te (300-305 w adhortacji) zmieniają nauczanie Kościoła w odniesieniu do rozwiedzionych, którzy żyją w nowych związkach. Inni uznają, że zawierają one pewne niejasności, ale że mogą „być odczytywane w ciągłości z poprzednim Magisterium i nie zawierają modyfikacji praktyki oraz nauczania Kościoła.”
 
Wielu kapłanów zinterpretowało adhortację w sposób, który rażąco narusza tradycyjne nauczanie Kościoła Katolickiego. Kardynałowie podkreślili, że wyjaśnienia są niezbędne, aby zapobiec dalszym nieporozumieniom oraz podziałowi wśród wiernych i duchownych.  
 
Niestety odpowiedź ze strony papieża Franciszka nie padła a w wielu miejscach księża katoliccy tworzą nową wiarę (np. kościół niemiecki, który oficjalnie mówi o możliwości przystąpienia do sakramentów rozwodników). 
 
Jest chaos i ten chaos tworzy niestety Franciszek swoimi wypowiedziami, decyzjami i działaniami. 
 
Już w momencie wyboru "zapaliła się u mnie czerwona lampka", gdy nowo wybrany papież zamiast pozdrowienia wiernych naturalnym dla nas "Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus" zagaił "Dobry wieczór" a później życzył "smacznego obiadu czy też kolacji". 
 
A już ta moja lampka zaczęła niebezpiecznie mocno świecić, gdy w filmie promującym ekumenizm papież zamiast Krzyża jako symbolu naszej wiary "podarował" nowo narodzone dzieciątko Jezus. A obok była menora, symbol islamu i chyba jeszcze budda. Dlaczego nie było Krzyża, który jest najważniejszym dla nas właśnie symbolem wiary? 
 
No i jeszcze te reakcje i poglądy papieża na temat muzułmańskiej inwazji na chrześcijaństwo. Papież lituje się nad muzułmanami, gdy w tym czasie z ich rąk giną setki tysięcy chrześcijan...  I czy papież Franciszek odchodzi od wiary obmywając w Wielki Czwartek stopę muzułmańskiej dziewczynki?
 
Te moje wątpliwości dotyczą też niezrozumiałej postawy papieża Franciszka wobec figurki amazońskiej "pachamamy" i zamieszania jakie ona wywołała podczas amazońskiego Synodu [2], [3],  a która też została przywieziona do Włoch. Czy więc jest możliwym czczenie przez katolików pogańskiej figurki, podczas gdy to może być grzechem bałwochwalstwa?
 
Inną problemem jest też rozstrzygnięcie czy pierwotną kwestią KK jest ekumenizm czy ewangelizacja w sytuacji, gdy przecież sami się modlimy "Wierzę w jeden Święty, powszechny i apostolski Kościół" a w w Ewangelii jest napisane: "Idźcie więc i nauczajcie wszystkie narody, udzielając im chrztu w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego. Uczcie je zachowywać wszystko, co wam przykazałem. A oto Ja jestem z wami przez wszystkie dni, aż do skończenia świata" (Mt 28,19-20)? 
 
Ale jest jeszcze jedna kwestia. Mamy dwóch papieży: Benedykta XVI i Franciszka. Benedykt XVI jako człowiek abdykował, ale został wybrany poprzez natchnienie Ducha Świętego, czyli poprzez natchnienie Boga i sam nie powinien negować decyzji boskich. Tak więc logicznie jest nadal papieżem z Woli Bożej. 
 
Podobno abdykował ze względu na stan zdrowia, gdy tymczasem ma się fizycznie i psychicznie bardzo dobrze. 

Należy więc - pomijając prawdziwe przyczyny abdykacji - zadać pytanie: Czy może być jednocześnie dwóch papieży wybranych zgodnie z Wolą Bożą (poprzez Ducha Świętego)? 
 
Nie jestem na tyle biegły w sprawach teologicznych, więc tylko się zastanawiam czy jest taka możliwość a tym samym jest to pytanie do hierarchów KK. Ale gdyby nie było takiej możliwości to oznaczałoby iż może być tylko jeden papież a drugi? Czyżby antypapież? I który z nich którym jest? 
No i jeszcze jedno pytanie. A jak np. umrze Franciszek jako pierwszy to jak będziemy traktować Benedykta XVI. 
 
Jestem skromnym katolikiem, ale naprawdę wewnętrznie mam dziś chaos, także jeżeli chodzi o związki papieża z paramasońską organizacją Rotary Club, gdzie jest jej - jako Bergoglio -  honorowym członkiem w Buenos Aires. Nigdy tego nie sprostował, nie zaprzeczył, nie odwołał [4], [5].
 
Dokąd więc zmierza dzisiejszy KK pod wodzą papieża Franciszka?
 
 

Zostaw za sobą dobra, miłości i mądrości ślad... 

© Krzysztof Jaworucki (krzysztofjaw) 
http://krzysztofjaw.blogspot.com/ 

kjahog@gmail.com 

KOMENTARZE

 • @krzysztofjaw @ALL
  PAN JEZUS - LEKARZ I ORĘDOWNIK!

  Napisałeś:

  "Jestem skromnym katolikiem, ale naprawdę wewnętrznie mam dziś chaos".

  A ja myślę Krzysztofie, że jest inna przyczyna Twojego wewnętrznego stanu. Ty się po prostu boisz powiedzieć, że papież Franciszek jest heretykiem. Boicie się Wy, katolicy! Papieże (nie tylko Franciszek ale i papież Jan Paweł II) wodzą Was za nos i tenże nos zwiesiliście na kwintę.

  Przecież Wy tylko potraficie gadać, gadać i gadać a w niedzielę i tak pójdziecie do kościoła kłaniając się w pas tym, którzy łamią Prawo Boga Ojca oraz Boga Syna.

  Będą molestować Wasze dzieci a Wy i tak dacie im je w ich brudne ręce by Wasze pociechy "ochrzcili".

  Także dodałeś:

  "W Ewangelii jest napisane: "Idźcie więc i nauczajcie wszystkie narody, udzielając im chrztu w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego. Uczcie je zachowywać wszystko, co wam przykazałem. A oto Ja jestem z wami przez wszystkie dni, aż do skończenia świata" (Mt 28,19-20)".

  Jest więc napisane: Uczcie zachowywać wszystko, co wam przykazałem!

  A skoro tak, to Pan Jezus wyraźnie Powiedział, że to ON jest Drogą do Boga Ojca a nie jakikolwiek inny człowiek, np. Maria. (Ewangelia według Jana 14/6). I to nie ma najmniejszego znaczenia czy Wy owe modlitwy tak zwanych świętych nazwiecie modlitwami wstawienniczymi czy nie! Zatem owe modlitwy wstawiennicze ludzi znajdujących się ponoć w Niebie to oszustwo i iluzja.

  Bóg Ojciec rodzajowi ludzkiemu dał tylko i wyłącznie Swojego Syna! (Ewangelia według Jana 3/16). Odłączcie się od tej watykańskiej wszetecznicy i poproście Syna Bożego o pomoc. Nie Marię! Nie jakiegokolwiek człowieka ponoć znajdującego się w Niebie lecz tylko i wyłącznie Pana Jezusa, który jest Lekarzem i Orędownikiem! On może Wam pomóc, ponieważ Bóg Ojciec rodzajowi ludzkiemu Go... dał!


  https://m.neon24.pl/51860e8128aea7a9560563e4fcd5216d,14,0.png
 • Rozwody
  "Chodziło przede wszystkim o kwestię ewentualnego dopuszczenia do Sakramentów rozwodników żyjących w związkach niesakramentalnych oraz ogólnie etykę i moralność w KK "

  Nie widzę nic złego, jeśli rozwodnicy którzy założyli nowe rodziny, po wyrażeniu skruchy za swoją uprzednią porażkę matrymonialną, będą dopuszczani do Sakramentów.

  Pan Jezus nie wykluczał grzeszników, ale krytykował faryzeuszy co "przestrzegali" prawo.

  Często ci sami formaliści, co potępiają rozwodników, "unieważniają" retroaktywnie swoje poprzednie małżeństwa (czasem za godziwą opłatą), udają dobrych chrześcijan. A są jak "groby pobielane, które z zewnątrz wyglądają pięknie, lecz wewnątrz pełne są kości trupich i wszelkiego plugastwa."
 • @57KerenOr 11:42:13
  "Bóg Ojciec rodzajowi ludzkiemu dał tylko i wyłącznie Swojego Syna! (Ewangelia według Jana 3/16). Odłączcie się od tej watykańskiej wszetecznicy i poproście Syna Bożego o pomoc. Nie Marię! "

  Czy Syn Boży według Pana jest Bogiem, czy nie?
 • Ostatnim papieżem o którym Pan Bóg wspominał w...
  "Orędziach na Czasy Ostateczne, które właśnie nadeszły" był Benedykt XVI.
  Zachęcam do zapoznawania się z tymi Orędziami, bo tam jest wszystko "kawa na ławę" powiedziane.
 • @ Autor
  "Benedykt XVI (...) został wybrany poprzez natchnienie Ducha Świętego, czyli poprzez natchnienie Boga"

  To na jaki diabeł urządzane jest przy drzwiach zamkniętych konklawe dla kardynałów i odbywają się kolejne głosowania nad kandydaturami ? Przecież Ducha Świętego stać chyba na błyskawiczne wskazanie właściwego kandydata na papieża - ma informacje od samego szefa i w zupełności wystarczy temu Duchowi jeden kardynał, który przekaże reszcie żydowierczej gawiedzi decyzje najwyższego.
  _________________

  "Czy może być jednocześnie dwóch papieży wybranych zgodnie z Wolą Bożą (poprzez Ducha Świętego)?"

  Może być i stu papieży, jeśli taka będzie wola najwyższego.
  _________________

  "Kościół Katolicki - dokąd zmierza?"

  Zawsze w tym samym kierunku, czyli do żydowierczego podboju i mentalnego obezwładnienia, i utwierdzeniu w "bezmyśleniu" jak największej ilości ludzi dla zysku materialnego i dla sprawowania nad nimi politycznej władzy. Tę polityczną władzę Kościół dzieli dzisiaj ze światowym syjonizmem i współtworzy NWO.
 • Kościół trampoliną dla syjonizmu w Polsce
  https://wps-neon24-pl.neon24.pl/post/151341,kosciol-trampolina-dla-syjonizmu-w-polsce
 • Mason Nycz
  [video:https://youtu.be/e5m2Dp_OI_I]

  Jak takich pseudo pasterzy będzie kościół trzymał, to będzie upadek kościoła.
 • @Pyra z Wildy 15:24:28
  "Jak takich pseudo pasterzy będzie kościół trzymał" - jak to rozumieć, przecież to ci hierarchowie są władzą w tej instytucji?
  ______________________________

  Uroczystość wręczenia papieskiego odznaczenia dyr. Muzeum Auschwitz, P.Cywińskiemu, odbyła się 14 stycznia 2020 r. w Domu Arcybiskupów Warszawskich.

  https://dariuszkosiur.files.wordpress.com/2020/06/20200114_odzn_3ohucn6imphcvqckhzpy.jpg

  W uroczystości oprócz członków zarządu warszawskiego Klubu Inteligencji Katolickiej udział wzięli m.in. (od lewej): bp R.Markowski (brat Grzegorza z zesp. Perfect), abp G.Ryś, naczelny rabin IIIŻydo-RP/Polin, M.Schudrich, abp K.Nycz, P.Cywiński – dyr. Muzeum Auschwitz, nuncjusz apostolski w Polsce, abp S.Pennacchio

  więcej: https://wps-neon24-pl.neon24.pl/post/155989,odwolac-szefa-kl-auschwitz-muzeum-p-cywinskiego
 • @Pedant
  TAK, SYN BOŻY JEST BOGIEM!

  Pojęcie "BÓG" jest pojęciem Mocy i Potęgi (przede wszystkim zaś Mocy Stwórczej). Pan Jezus jest Dokładnym Odbiciem Ojcowskiej Chwały i taką Potężną Boską Moc od Ojca otrzymał.

  Jednak nie ja to wymyśliłem i nie ja jestem pierwszy, który o takich rzeczach piszę.
  Wielu ludzi uważa, że Pan Jezus istnieje dopiero od momentu urodzenia się czyli od ponad 2000 lat. Lecz takie myślenie jest błędne!

  Apostoł Jan pisze o Panu Jezusie w sposób następujący:

  "(10) Był na świecie i ŚWIAT ZACZĄŁ ISTNIEĆ PRZEZ NIEGO, ale świat go nie poznał. (11) PRZYSZEDŁ DO WŁASNEGO DOMU, ale jego własny lud go nie przyjął".

  Ewangelia według Jana 1/10, 11

  Zatem to Pan Jezus "był na świecie" "i świat zaczął istnieć przez Niego".

  Izajasz prorokuje o Panu Jezusie:

  " (6) Bo narodziło się nam dziecko, syn został nam dany; a na jego barkach spocznie władza książęca. I będą go zwać imieniem Cudowny Doradca, POTĘŻNY BÓG, Wiekuisty Ojciec, Książę Pokoju".

  9/6

  Tak! Pan Jezus jest POTĘŻNYM BOGIEM i jest Cudownym Doradcą, jest Ojcem i jest Księciem Pokoju.

  Dzięki Łasce Pana Boga zauważył to Tomasz, który rzekł o Synu Bożym: "Mój Pan i MÓJ BÓG!".

  Tak! Pan Jezus jest BOGIEM!


  https://m.neon24.pl/51860e8128aea7a9560563e4fcd5216d,14,0.png
 • @57KerenOr 16:08:58
  "Pojęcie "BÓG" jest pojęciem Mocy i Potęgi (przede wszystkim zaś Mocy Stwórczej). Pan Jezus jest Dokładnym Odbiciem Ojcowskiej Chwały i taką Potężną Boską Moc od Ojca otrzymał."

  Nie o udzielenie mocy czy bycie odbiciem chwały mi chodziło, tylko czy Syn Boży jest Bogiem bo uczstniczy w istocie/byciu Ojca, razem z Duchem Świętym.
 • @Pedant
  NAPISAŁEM PRZECIEŻ: Pan Jezus jest Bogiem i Pan Jezus uczestniczy w Istocie Boga Ojca.

  Natomiast jeśli mówisz o Duchu Świętym jako o oddzielnej poza Bogiem Ojcem i poza Bogiem Synem osobie Boskiej to takiej istoty... nie ma.


  https://m.neon24.pl/51860e8128aea7a9560563e4fcd5216d,14,0.png
 • @57KerenOr 17:28:05
  "Natomiast jeśli mówisz o Duchu Świętym jako o oddzielnej poza Bogiem Ojcem i poza Bogiem Synem osobie Boskiej to takiej istoty... nie ma."

  Bóg Ojciec, Bóg Syn i Bóg Duch Święty dzielą jedną istotę. Dlatego Bóg jest jeden.
 • @Rzeczpospolita 15:42:47
  Dla mnie to Bóg jest najważniejszy, a takich Nyczów w kk jest cała masa, którzy za srebrniki judaszowe sprzedali Boga.
 • @Pedant
  NIE PISZESZ ZGODNIE Z NAUKĄ PANA JEZUSA!

  Bóg Ojciec tylko i wyłącznie z Synem Bożym stanowią jedność! Jednak w swej działalności i Bóg Ojciec, i Bóg Syn stanowią Dwie oddzielne Osoby!

  Jeszcze raz odpowiadam na Twoje pytanie: TAK, SYN BOŻY JEST BOGIEM!


  https://m.neon24.pl/51860e8128aea7a9560563e4fcd5216d,14,0.png
 • @Pedant
  DLA NAS ISTNIEJE TYLKO BÓG OJCIEC I TYLKO BÓG SYN!

  Apostoł Paweł powiedział:

  "(6) DLA NAS wszakże jest JEDEN BÓG, OJCIEC, z którego jest wszystko, a my dla niego; i JEDEN JEST PAN, JEZUS CHRYSTUS, przez którego jest wszystko i my przez niego".

  1 List do Koryntian 8/6


  https://m.neon24.pl/51860e8128aea7a9560563e4fcd5216d,14,0.png
 • @57KerenOr 17:48:35
  "NIE PISZESZ ZGODNIE Z NAUKĄ PANA JEZUSA!

  Bóg Ojciec tylko i wyłącznie z Synem Bożym stanowią jedność! Jednak w swej działalności i Bóg Ojciec, i Bóg Syn stanowią Dwie oddzielne Osoby!"

  Otóż jest Pan w błedzie. Duch Święty jest trzecią hipostazą Trójcy Świętej, na równi z Ojcem i Synem.

  Zaprzeczali tej prawdzie duchoburcy (pneumatomachowie lub macedonianie) w IV/V wieku.

  Dzisiaj zbliżone poglądy mają Świadkowie Jehowy, niedokształceni ewangelikanie w USA, oraz mały odłam adwentystów - Kościół Adwentystów Siódmego Dnia Stworzenia:

  https://pl.qwe.wiki/wiki/Creation_Seventh_Day_Adventist_Church

  Ma Pan z nimi kontakt?
 • @Pedant
  SYN BOŻY PRZYJDZIE W CHWALE BOGA OJCA A NIE W CHWALE BOGA DUCHA ŚWIĘTEGO!

  Cytat:

  „(27) Albowiem Syn Człowieczy PRZYJDZIE W CHWALE OJCA swego RAZEM Z ANIOŁAMI swoimi, i wtedy odda każdemu według jego postępowania". 

  Ewangelia według Mateusza 16/27

  PS Nie interesują mnie Świadkowie... ani Adwentyści Dnia Siódmego.

  Ustosunkuj się do podanych przeze mnie wersetów, ponieważ jak na razie przemycasz tylko naukę katolicką. Ja tymczasem przypomniałem dwa cytaty, które przeczą Twojej katolickiej nauce no i nauce protestanckiej.


  https://m.neon24.pl/51860e8128aea7a9560563e4fcd5216d,14,0.png
 • @57KerenOr 18:48:46
  " Nie interesują mnie Świadkowie... ani Adwentyści Dnia Siódmego."

  Czy istnieje jakaś wspólnota religijna z którą Pan się zgadza? Według mojej analizy najbliżej Panu do tego malutkiego odłamu adwentystów i blisko do jehowitów.
 • @Pedant
  POPROSZĘ O CYTATY Z BIBLII NA DOWÓD, ŻE ISTNIEJE BÓG DUCH ŚWIĘTY JAKO ODDZIELNA OSOBA POZA BOGIEM OJCEM ORAZ POZA BOGIEM SYNEM!

  Ustosunkuj się do podanych przeze mnie wersetów, ponieważ jak na razie przemycasz tylko naukę katolicką. Ja tymczasem przypomniałem wcześniej dwa cytaty, które przeczą Twojej katolickiej nauce no i nauce protestanckiej.

  PS

  Piszesz:

  "Według mojej analizy...".

  Kiepska coś ta Twoja analiza. :)


  https://m.neon24.pl/51860e8128aea7a9560563e4fcd5216d,14,0.png
 • @57KerenOr 19:10:07
  ""Według mojej analizy...".
  Kiepska coś ta Twoja analiza. :)"

  Trafiłem w sendo.

  "Ustosunkuj się do podanych przeze mnie wersetów, ponieważ jak na razie przemycasz tylko naukę katolicką."

  Nie chce mi się. Pańskie wierzenia zostały lepiej odparte przez Atanazego Wielkiego, Bazyla Wielkiego, Grzegorza z Nyssy, and Grzegorza z Nazjanzu (radzę poczytać). W roku 381 na soborze powszechnym w Konstantynopolu herezja macedonianizmu została potępiona i następujące słowa zostały umieszczone w Wyznaniu Wiary:

  "Wierzę w Ducha Świętego, Pana i Ożywiciela, który od Ojca pochodzi. Który z Ojcem i Synem wspólnie odbiera uwielbienie i chwałę który mówił przez Proroków." (Filioque "i od Syna" dodano kilkaset lat później)
 • @Pedant
  NIE CHCE CI SIĘ?

  Ile Ty masz lat pedancie? 13? Najpierw zaczynasz temat a potem, gdy poprosiłem Cię o ustosunkowanie się do wersetów z Biblii Ty piszesz, że Ci się nie chce?

  To co Ty Kolego robisz w tym Dziale?
  Ja jednak uważam, że Ty po prostu nie masz żadnych argumentów.

  Cześć!


  https://m.neon24.pl/51860e8128aea7a9560563e4fcd5216d,14,0.png
 • Błąd w tytule
  Właściwie gdy pisać o korporacji watykańskiej jako "Kościół" z dużej litery to jest to błąd, gdyż ta korporacja nie jest prawdziwym Kościołem, gdyż funkcjonuje w wieli sprzecznościach odnośnie do Bożego Słowa. Tak więc czy będzie 2, czy dwudziestu papieży, to i tak żaden z nich nie będzie głową Kościoła a co najwyżej będą to szefowie korporacji religijnej z centralą w Watykanie, czy w jakiejś innej bałwochwalni.
  A to dlatego, że jedyną głową prawdziwego Kościoła jest Pan Jezus Chrystus.
 • SPOSOBY NABORU DO SEKTY
  ORGANIZUJEMY SEKTĘ

  Czy chcesz być w sekcie?

  1) Sposób naboru do sekty:
  Wpisujemy na członków sekty tylko nieświadome dzieci. Najlepiej niemowlaki. Gdy dorosną do wieku świadomego, to nawet nie będą o tym myślały, że zostały przypisane bezwiednie do sekty.
  A technicznym elementem upoważniającym funkcjonariuszy sekty do wpisania na listę członków sekty jest pokropienie niemowlaka osolonym płynem H2O w obecności najbliższej rodziny.


  2) Obowiązki przypisanego do sekty:
  Do czasu rozpoczęcia nauki szkolnej żadnych obowiązków. Korzystnym jest, aby rosnące dziecko było raz w tygodniu przyprowadzane na spotkania sekty.
  W momencie rozpoczęcia nauki szkolnej dzieci są poddawane szkoleniom, aby po 2-3 latach zostać poddane następnemu etapowi wtajemniczenia.
  Ten etap wtajemniczenia polega na przechodzeniu okresowych przesłuchań przez funkcjonariusza sekty co upoważnia do spożycia rzekomego, magicznego pieczywowego mięska.


  3) Następne obowiązki członka sekty mające doprowadzić go do następnego etapu wtajemniczenia:
  Systematyczny udział w organizacyjnych szkoleniach mający na celu zwiększenie przywiązania do sekty. Udział w tych szkoleniach - po kilku latach, stanie się podstawą do zaliczenia następnego stopnia wtajemniczenia
  Jest to tzw. bajerowanie, które polega na tym, że funkcjonariusz wyższego stopnia sekty, wyposażony w bardziej kolorowy kombinezon, wyróżniające nakrycie głowy i specjalistyczny joistick dokonuje jakiegoś wpływu. Praktyczne efekty nie są zauważalne, natomiast zaliczenie bajerowania jest niezbędne dla dalszych losów członka sekty w sekcie.
  Czy jesteś zainteresowany przynależnością w takiej sekcie?
 • @Pedant
  DUCH ŚWIĘTY NIE JEST ŻADNĄ TRZECIĄ OSOBĄ!

  Napisałeś:

  //Otóż jest Pan w błedzie. Duch Święty jest trzecią hipostazą Trójcy Świętej, na równi z Ojcem i Synem.//

  Jeśli będziesz słuchał ludzi a nie Boga to do samej śmierci nie dowiesz się prawdy, mogę tylko powiedzieć, że kościół katolicki oszukuje ciebie, zacznij się modlić do Pana Jezusa a może zrozumiesz pojęcie DWÓCH OSÓB KTÓRE SĄ W NIEBIE. Ojciec - Bóg, Syn - Bóg, żadnej trzeciej nie ma !

  http://m.neon24.pl/78779b852fca484567c6a9533056f2e0,0,0.jpg
 • @60grzegorz 21:18:35
  Biorąc pod uwagę, że jedynym grzechem śmiertelnym jest grzech przeciwko Duchowi Świętemu, to lepiej uważaj co mówisz, co piszesz, bo może Cię spotkać straszny koniec. I to przy takiej wiedzy teologicznej w innych zagadnieniach,

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 

ULUBIENI AUTORZY

więcej