Gorące tematy: Ruch Oporu 2020 Antypartia Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
812 postów 2242 komentarze

krzysztofjaw

krzysztofjaw - Właściwie: Krzysztof Jaworucki. KONSERWATYSTA W IDEI I WARTOŚCIACH ŻYCIOWYCH, KONSERWATYWNY LIBERAŁ W GOSPODARCE. EKONOMISTA I FINANSISTA. PATRON DUCHOWY: BŁ. JERZY POPIEŁUSZKO, AUTORYTET MORALNO-ETYCZNY: ŚW. JAN PAWEŁ II, MENTOR POLITYCZNY: E. B

Przepływy elektoratów w II turze wyborów prezydenckich

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Ktoś może się zastanowić, gdzie ja widzę jakieś zaskoczenie? Dotyczy ono rzecz jasna - oprócz może wyborców PSL - sympatyków i wyborców Konfederacji.

 Jakkolwiek prezydenckie (i nie tylko) sondaże przedwyborcze nie zawsze oddają realne poparcie wyborców dla określonego kandydata to należy je jednak śledzić, ale raczej obserwując trendy a nie konkretne uzyskane w badaniach procenty głosów. Tym bardziej, że większość ośrodków badania opinii określa błąd szacunku na poziomie +-3%. Dotyczy to również oszacowywania wielkości procentowych tzw. przepływu elektoratów w ewentualnej II turze wyborów a te wydają się z jednej strony oczywiste a z drugiej dla wielu mogą być zaskakujące. 

 
"Wyniki dla kandydatów na prezydenta w sondażu IBRiS dla wp.pl (wskazują), że Andrzej Duda nie ma bezpiecznej przewagi nad głównym konkurentem i nie może być pewny wygranej. Gdyby wybory odbyły się w ostatnią niedzielę, obecna głowa państwa w drugiej turze uzyskałaby 45,6 proc. poparcia, natomiast Trzaskowski - 45,5 proc.

Różnica między politykami w peletonie wyborczym wynosi zatem zaledwie 0,1 p. proc. Z kolei 5,4 proc. badanych nie wie jeszcze, na kogo odda głos w wyborach prezydenckich. IBRiS sprawdził też, jak mogą wyglądać przepływy elektoratów innych kandydatów opozycji, gdyby w dogrywce spotkali się Andrzej Duda i Rafał Trzaskowski.

Zdecydowanie ci wyborcy popierają polityka Koalicji Obywatelskiej - mowa o grupie 70 proc. wyborców Władysława Kosiniaka-Kamysza z I tury, 97 proc. z bazy Roberta Biedronia, 74 proc. popierających Szymona Hołownię i aż 43 proc. głosujących na Krzysztofa Bosaka.

Z badania IBRiS wynika, że wyborcy opozycji niezbyt chętnie poprą kandydata ubiegającego się o reelekcję. Spośród nich, zaledwie 9 proc. wyborców Kosiniaka-Kamysza z I tury rozważa poparcie dla Andrzeja Dudy, 7 proc. oddających głos na Hołownię, 23 proc. elektoratu Bosaka. Ani jeden wyborca Biedronia nie zagłosuje na prezydenta w drugiej turze"[1]. 

Ktoś może się zastanowić, gdzie ja widzę jakieś zaskoczenie? Dotyczy ono rzecz jasna - oprócz może wyborców PSL - sympatyków i wyborców Konfederacji, którzy nawet w 43% są skłonni w II turze zagłosować na.... R. Trzaskowskiego a jedynie w 23% na A. Dudę. 
 
R. Trzaskowski to kandydat antykatolicki, zwolennik i piewca ideologii LGBTQ+, przedstawiciel nowej Targowicy o lewackich poglądach, dla którego hasło "Bóg, Honor i Ojczyzna" jest obce. Taka charakterystyka  przyświecających mu w działaniu wartości jest całkowicie sprzeczna z prezentowanym przez Konfederację zespołem wartości nadrzędnych, które są przez nią werbalnie i pisemnie przedstawiane. 
 
Nie jestem w stanie zrozumieć jak mogłoby jakiemuś zwolennikowi Konfederacji przyjść do głowy, że może poprzeć takiego człowieka. 
 
Czyżby nienawiść do PiS-u i A. Dudy była ważniejsza niż dbałość o wyznawane wartości? Czy według wyborców Konfederacji, którzy zadeklarowali w II turze głosowanie na R. Trzaskowskiego jest on bardziej przychylny i zbliżony poglądom tego ugrupowania niż A. Duda? Czy to nie jest jakaś hipokryzja? Już lepiej by było, aby wskazali, że nie zagłosują w ogóle niż to, że sprzeniewierzą się swoim ideałom.  
 
Po przemyśleniu zaś przepływu elektoratu PSL wynoszącego w 70% na R. Trzaskowskiego to w sumie takiej tendencji się  nie dziwię. Gdyby zliczyć wszystkich, którzy czerpią do dziś swoje apanaże w psl-owskich samorządach to faktycznie zebrałoby się tego owe około 70% jego wyborców. 
 
A inni wyborcy? No cóż... bez komentarza.

[1] https://www.salon24.pl/newsroom/1056554,pierwszy-taki-sondaz-trzaskowski-minimalnie-wygrywa-w-drugiej-turze-duda-musi-uwazac

Zostaw za sobą dobra, miłości i mądrości ślad...
© Krzysztof Jaworucki (krzysztofjaw)
http://krzysztofjaw.blogspot.com/
kjahog@gmail.com

KOMENTARZE

 • @autor
  Co się Pan dziwisz.Przecież jeszcze niedawno tutejsi blogerzy wieszali psy na Komorowskim,Tusku Trzaskowskim,Gronkowcu i innym PO-dobnym PO-jebkom.I nagle dostali amnezji,zapomnieli co wyprawiała ta banda zdegenerowanych debili,złodziei prywatnego mienia,bo państwowe już dawno rozkradli.Duda jaki jest każdy widzi ale żeby cieszyć się z powrotu żydobolszewickich mafiozów i gangsterów to trzeba mieć równo PO-j......e w tych pustych łbach.
 • Duda udawał patriotę
  I niechęć do niego bierze się ze zrozumiałej psychologicznie reakcji:"oszukałeś nas "prawniczku z UW"-i chcemy ci pokazać, jak nas to zabolało"
  To ,że Trzaskowski jest zdeklarowanym antypolakiem to oczywistość.
  Ale czy zwycięży zdrowy rozsądek , czy chęć zemsty nad cwanym mecenasikiem? no nie wiem.
  Ja w pierwszej turze głosuję na bosaka.
 • @matterhorn 17:36:05
  Twój żydo-katolicki łeb nie lepszy.

  Popatrz sobie na swój Kościółek, on także jest według ciebie PO-j......y, czy działa z premedytacją przeciw Polsce i Polakom?

  Kościół jak zawsze z narodem wybranym

  https://programwps.files.wordpress.com/2016/11/3ce3cc9a1c754b1afd7fc75fe6649b9c.jpg
  Uroczysta msza z okazji inauguracji prezydentury B.Komorowskiego, katedra św. Jana Chrzciciela, Warszawa, 2010

  https://wiernipolsce1.files.wordpress.com/2016/05/3-maja-e1462275286248.jpg
  Uroczysta msza z okazji inauguracji prezydentury A.Dudy, katedra św. Jana Chrzciciela, Warszawa, 2015

  https://dariuszkosiur.files.wordpress.com/2020/03/esldceowsaatmo_.jpg
  Popatrz na powyższy obrazek, na Polakatolików, może dojrzysz siebie
 • @matterhorn 17:36:05
  //tutejsi blogerzy wieszali psy na Komorowskim,Tusku Trzaskowskim,Gronkowcu i innym PO-dobnym PO-jebkom.I nagle dostali amnezji//

  Nie dostali,nie dostali.Rozczarowali się .A nawet gorzej, bo widząc że nowa władza poczyna sobie w sposób porównywalny do starej,po prostu doznała szoku i trwa w nim od kilku lat.Zaś PIS konsekwentnie podąża szlakami PO nie pozwalając tym samym ocknąć się z szoku.
 • @Rzeczpospolita 18:32:04
  No i widzisz żydowski przybłędo z jednym zwojem mózgowym ,że tylko na to cię stać napluć na kogoś i się cieszyć.Szkoła Urbana coś cię cienko wyszkoliła no ale półgłowka nie da się wyszkolić i wytresować.
 • @matterhorn 17:36:05
  Ja sam jestem nieraz zszokowany tą chęcią "odmrożenia sobie uszu na złość mamie". Ja nawet jakbym miał w pierwszej turze głosować na K. Bosaka to jakoś nijak nie mogę sobie wyobrazić, żebym mógł glosować na R. Trzaskowskiego, nawet w kompletnym zamroczeniu alkoholem :).

  Naprawdę już w II turze po prostu zostałbym w domu, jeżelibym już tak nieniawidził A. Dudy lub się na nim zawiódł.

  Pzdr
 • @krzysztofjaw 19:15:08
  A jaka róznica czy Duda czy Trzaskowski? Żadna. A Trzaskowski daje szanse na jakieś veta.
  Bo faktycznie to jak wybór między kiłą a rzeżączką
 • @matterhorn 18:57:21
  Na ciebie napluć nie warto - powiesz, że to deszcz pada za sprawą nieba. Żydowiercę zapamietałego w bezmyśleniu nie stać na głębszą refleksję.
 • Jak
  Czytam pańskie teksty, to nabieram chęci, by głosować na Trzaskowskiego. Proszę się nie gniewać, naprawdę mam takie odczucia.
 • @zbig71 21:03:09
  A ja coraz częściej myślę, że Autor to tajna broń PO. W dodatku bardzo skuteczny.
 • ANTYPIS x4
  Konfederacja jest integralnym filarem ANTYPISA, a nie żadnym samodzielnym, i do tego propolskim bytem politycznym.

  Co podawane liczby, świadczące o sympatiach oraz inklinacjach jej zwolenników, tylko - po raz kolejny - potwierdzają.

  TYLKO ANTYPIS - nigdy PIS!!!

  Ot, kolejny "Jobbik" udający prawicę, tyle że cuchnący onucami...
 • @Docent zza morza 21:43:02
  Stara śpiewka o onucach, jakżeby inaczej. Bo ktoś nie popiera etatystycznego PiS, będącą formacją lewicową z udawanym patriotyzmem, to wiadomo, że ktoś taki to ruski agent. Wymyślcie PiSiory coś nowego, bo już starciem zalatuje.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 21:26:56
  ;)
 • @matterhorn 17:36:05
  "I nagle dostali amnezji,zapomnieli co wyprawiała ta banda zdegenerowanych debili,złodziei prywatnego mienia,bo państwowe już dawno rozkradli."

  Dlaczego PiS rządząc już drugą kadencję, tych złodziei jeszcze nie złapał i nie oskarżył przed sądem? Czy tyle lat zwłoki może oznaczać, że ich kryją, są ich wspólnikami?
 • @zbig71 21:57:42
  Bo to są prostacy. A Docent mieszka w takim śmiesznym państwie jak Szwecja. Gdzie dzieci są państwowe i rządzi polityczna poprawność. A Stefan Michnik może sobie mieszkac w domu opieki. I jakoś znaleźli go łatwo kibice Śląska a wcześniej nasze państwo nie potrafiło. Jeżeli państwo Docenta chroni takiego typa jak Michnik, to gdzie tu śmierdzi sowieckimi onucami?
  A w ogóle onuce byly wykorzystywane w Polsce do mniej więcej połowy XVIII wieku. Ale skąd ma to wiedzieć PiSiacki nieuk? Dla sekciarza, wystarczy "mądrość" guru, a nie wiedza.
 • @Wican 23:45:19
  Często (choć nie zawsze) wypowiedzi antyrosyjskie są artykułowane przez osobników mających o Rosji takie pojęcie, jak ja i balecie mongolskim .
 • @zbig71 00:03:04
  Dokładnie. Oni kojarzą Putina, bo widzieli w TV, i tyle. Żadnej rosyjskiej książki, żadnego filmu, żadnej publicystyki. A w Rosji są naprawdę różne debaty. O różnych wizjach rozwoju państwa. Polska jest pod tym względem nudna. Ale cóz. Czy można któregoś z naszych intelektualnych nudziarzy (Duda, Trzaskowski, Hołownia, Biedroń) porównać z Putinem, Medwiedwiewem, Iwanowem, Patruszewem czy Rogozinem?
  A takie przygłupie szuje jak Żurawski vel Grajewski czy Targalski z Glebem Pawłowskim czy nawet Duginem? PiSiaccy "eksperci" to tępe, ograniczone pierdoły niezdolne do samodzielnego myślenia. W ogóle, niezdolni do myślenia przyczynowo-skutkowego.
 • 1*
  "Ktoś może się zastanowić, gdzie ja widzę jakieś zaskoczenie? Dotyczy ono rzecz jasna - oprócz może wyborców PSL - sympatyków i wyborców Konfederacji, którzy nawet w 43% są skłonni w II turze zagłosować na.... R. Trzaskowskiego a jedynie w 23% na A. Dudę."
  To jest zrozumiałe dla każdego myślącego człowieka a dla pana jest to zaskoczeniem?
  Szok! Przecież to oczywista oczywistość.
  Zadam panu proste pytanie:
  czy jest pan zaskoczony tym, że PiS-owska TVP (kurwizja - utrzymywana z PUBLICZNYCH pieniędzy!) woli zapraszać do siebie Trzaskowskiego i Biedronia a z ogromną niechęcią odnosi się do kandydata prawdziwej prawicy Bosaka?
  Czy teraz pan to rozumie?!!!
  Proszę obejrzeć to i może pana oświeci:
  TVP znów kłamie nt. Konfederacji i Krzysztofa Bosaka!
  https://www.youtube.com/watch?v=c3TJgZmEtuw
 • @krzysztofjaw 19:15:08
  Dlaczego nie winisz PiS-u za to jak traktuje Konfederację i Bosaka?
  Przypominasz mi faceta który tłucze własną żonę i dzieci i każdego dnia nimi pogardza mówiąc że mogłaby mieć jeszcze gorszego męża a potem się dziwi że zostaje sam!
  Przemyśl to.
 • @zbig71 21:57:42
  100%.
  Trafiłeś w sedno tarczy!
 • @krzysztofjaw
  Słuchając spotów Trzaskowskiego, można powiedzieć, że to jest jedyny kandydat który nie ma nic do powiedzenia, jego spot, to pleć pleciugo byle długo,w myśl zasady ... zawsze sobie to pamiętaj, mało rób i dużo stękaj ...
 • @kula Lis 69 07:30:11
  Takiego prezydenta będzie miała Polska - w dużym stopniu dzięki PiS-owi i kurwizji.
 • @Robik 08:11:27
  Najgorsze to są te ,,debaty,, organizowane w TVP i wyglądające jak program ,, jeden z dziesięciu,,. Wszystko tak ustawione, żeby Gumiś nie pogubił się nie spierdolił całego przedsięwzięcia. Niczego, poza banałami z tych debat nie wynika.
 • @zbig71 08:23:09
  PiS i jego propagandziści gardzą Konfederacją i zwalczają ją na wszystkie możliwe sposoby. W zamian zaś oczekują, że wyborcy Bosaka z wdzięczności mieliby zagłosować na Dudę w II turze.
  Debile?
  Dla p. Krzysztofa to ZASKOCZENIE!!!
  W jakim świecie żyją Ci ludzie?
 • @Robik 09:09:34
  Pan Krzysztof mentalnie jest gdzieś na przełomie lat 92-93
 • Autor.
  Witam. Ciekawe jest to, co myśli założyciel Neona, który deklaruje , że jest patriotą i Polakiem, gdy czyta te wypociny lewaków, oszołomów , neoliberałów i ludzi, którzy nienawidzą kraju, w którym żyją??? Dyskutowanie z tymi ludżmi nie ma sensu, bo oni nie potrafią wymieniać poglądów, tylko zieją nienawiścią!!!
 • @zbig71 09:26:12
  No tak, czasy Unii Demokratycznej. Niektórzy dawali się na to nabierać, może i pan Krzysztof.
  Pomyśleć, że po blisko 30 latach wielu nadal chce głosować na człowieka z Unii Wolności!
 • @zibi 09:26:43
  Unia Wolności to partia lewicowo-liberalna.
  Czy pisząc o wypocinach "lewaków" masz na myśli sympatyków PiS i Dudy?
  Dla sałbo zorientowanych przypomnienie:
  Mateusz Morawiecki: "robotnicza myśl socjalistyczna jest głęboko obecna w filozofii Prawa i Sprawiedliwości".
 • @Robik 09:37:02
  A sam Duda to wychowanek Geremka i członek Unii Wolności.
  Wszystko w temacie.
 • @zibi 09:26:43
  Przecież to ty zibi w każdym komentarzu ziejesz nienawiścią i nie przedstawiasz żadnych argumentów.
  Troll zwykły jesteś.
 • @zibi 09:26:43
  Cóz, nie używają pojęć których znaczenia nie rozumiesz. Lewus to uczeń masona Lipskiego Kaczelnik. Lewi liberałowie to Gliński z Dudą (UW) oraz doradca Tuska Morawiecki
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 10:09:37
  Do tego jakiś taki nieudany. Geremek lansował dużo lepsze umysły i charaktery niż Duda
 • @Wican 10:24:24
  Pod żyrandolem właśnie ktoś taki jest potrzebny.
 • @ Krzysztofjaw
  ." Trzaskowski to kandydat antykatolicki, zwolennik i piewca ideologii LGBTQ+, przedstawiciel nowej Targowicy o lewackich poglądach, dla którego hasło "Bóg, Honor i Ojczyzna" jest obce."
  Jak bym zamienił Trzaskowski na Duda to nie byłoby to samo? Jaka jest różnica? Odpowiem: nie ma różnicy. Jedyna nadzieja jest w tym iż Trzaskowski nie będzie podpisywał szkodliwych ustaw, choćby z przekory.
 • @goat 11:21:30
  "Odpowiem: nie ma różnicy. Jedyna nadzieja jest w tym iż Trzaskowski nie będzie podpisywał szkodliwych ustaw, choćby z przekory."

  Na tym polega wyższość systemu wielopartyjnego nad dyktaturą jednej partii.

  Jeśli by PO kontrolowała Sejm, rząd, telewizję publiczną, prokuraturę itd ...
  to najlepsym kandydatem na prezydenta byłby członek PiS. Czy tak trudno to niektórym zrozumieć?
 • @goat 11:21:30
  Dokładnie tak!
  Dlaczego rządy Węgier i Rumunii mogą chronić swoje dzieci przed ideologią gender a PiS i Duda ciągle tylko "słusznie" GADAJĄ i NIC nie robią?
  Po owocach poznacie ich...
  Jeśli Duda (i PiS) składa jakieś obietnice w tym względzie to ja się pytam czy w ciągu ostatnich 5 lat nie można było tego zrobić?
  Przecież mogli to zrobić nawet kilka miesięcy temu tuż przed wyborami a jednak NIE CHCIELI. Dlaczego tego nie zrobili?
 • @Robik 11:37:20
  "Przecież mogli to zrobić nawet kilka miesięcy temu tuż przed wyborami a jednak NIE CHCIELI. Dlaczego tego nie zrobili?"

  Z dwóch powodów, jakby to zrobili to by nie mieli tematu na wybory, i mogliby się narazić sojusznikom.

  Po wyborach, jeśli wygrają, niewiele zrobią, powołując sie na zewnętrzne przeszkody.
 • @Pedant 11:50:33
  PiS tylko udaje partię prawicową a w rzeczywistości to lewusy.
  Trzeba było jakoś zagosopodarować polską scenę polityczną a lewa strona była już zajęta.
  Dlatego transfery pomiędzy PO a PiS są takie częste i bezbolesne - tzn. nie muszą nawet zmieniać poglądów.
  Doskonała ilustracja poniżej.
  Przeciętnego PiS-iora nawet to nie zastanowi!

  https://i.postimg.cc/9Md3Pd7v/PiS-POx.jpg
 • @Robik 12:03:07
  "PiS tylko udaje partię prawicową a w rzeczywistości to lewusy.
  Trzeba było jakoś zagosopodarować polską scenę polityczną a lewa strona była już zajęta."

  Nie są ani lewicą ani prawicą. Jest to partia władzy.

  To że wsłuchują się w glos "ludu" aby zyskać poparcie, jest ich wielką zaletą. Ich konkurencja jest kompletnie głucha.
 • @Pedant 11:50:33
  Sojusznikowi już chyba się narazili , bo Żorżeta coś tam kręciła nosem, że PiS owi nie podoba się LGBT.
 • @Robik 11:37:20
  Bo musieliby rozmawiać o programach swoich partii, a tu za wiele różnic nie ma.
 • @Robik 11:37:20
  Jednym z wyborczych haseł PiS z przed pięciu lat było, iż rozliczy poprzedników z ich z ośmioletnich rządów. I co? I nic. Bo to ta sama banda. Wy nie ruszycie naszych, a my zostawimy w spokoju waszych.
  Może finansowo naród stoi lepiej niż za rządów PO, ale jak to wszystko runie, to się nie pozbieramy.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 10:11:37
  Jeżeli ja "zieję ninawiścią", to jak nazwać teksty, które przeważają na Neonie i opluwają patriotów , Polskę itp!!! Wam już nic nie pomoże, bo macie mózgi zasyfione wrogą POLSCE ideologią !!!
 • @goat 13:48:36
  "Bo to ta sama banda."
  To takie oczywiste. Oni się lubią słownie napierniczać ale na tym koniec.
  W rzeczach najistotniejszych między nimi panuję pełna zgoda.
  Przynależność do NATO, do UE, traktat lizboński (utrata niepodległości) podległość wobec USA i Izraela, oba ugrupowania brały udział w obalaniu legalnych władz na Ukrainie, wspomaganie banderowców, nienawiść do Rosji itd....
  System podatkowy ciągle ten sam - skrajny fiskalizm, zawłaszczanie państwa, upartyjnienie publicznej TV, obsadzanie urzędów i spółek kolesiami, tolerowanie państwa bezprawia (PiS krzyczy, że jak wymieni na swoich , tych "uczciwych" to będzie lepiej) brak zasadniczych zmian systemowych w sądownictwie.
  Jest tego cała lista.........
 • @zibi 16:29:44
  Chłopie, zastanów się, co piszesz. o jakiej ideologii?
  Kogo uważasz za patriotę? Jaka jest wroga Polsce ideologia?
 • @zibi 16:29:44
  To nie czytaj a najlepiej omjaj NEon szerokim łukiem. Nic tu nie wnosisz oprócz jadu.
 • ANDRZEJ DUDA! ZNÓW SIĘ UDA!
  Trzaskowski-Borat komiczne indywiduum. Dubler platfusom się nie udał. Egocentryczny, niekompetentny, zarozumiały pustak. l jeszcze kłamczuch! Precz z KOmuną! Precz z POstubecją! WYTRZASK2020!
  Takiej nędzy jak Ściekowski to drugiej nie ma. Nawet stare KOmuchy typu Miller czy Czarzasty mają więcej klasy i zasad. Żeby było jasne: ja PiS-u nie idealizuję, Dudy też nie, ale głosować na kogoś innego mając wybór taki jak jest to trzeba być psychicznie chorym i zakłamanym do granic absurdu, albo bezgranicznie głupim, a przede wszystkim nienawidzić Polski i Polaków z całego serca. Widocznie dlatego Czaśnięty ma aż 90% poparcia w zakładach karnych. Zupełnie jak Brąk 5 lat temu.
  Trwa walka trzeciego POkolenia UB z trzecim pokoleniem AK i NSZ. Sztab tego typa to m.in. tawariszcz Pytel, który ma zarzuty prokuratorskie za samowolny flirt z wywiadem sowieckim! Tam sami fachowcy! Z WSI/GRU chyba i to oni mu tę słuchaweczkę do uszka montowali (którą się włącza podwójnym „puknięciem” jak na niedawno opublikowanym filmie - typ zaPOmniał włączyć przed KOnferencją).
  Człowiek który nie pamięta, że parę lat temu był POsłem? Czyżby to była prawda, że ostro ćpał? Czy to trwa dalej? Bo KOlejne chore decyzje i działania zdają się na to wskazywać. Typ, który nie ma programu i który poza nienawiścią i kłamstwami nie ma nic do POwiedzenia potencjalnym wyborcom. PO prostu szambo. Dlatego 28.06.2020 wspólnie wypalmy gorącym żelazem chore zapędy esbeckiego pupilka i jego towarzyszy. Żeby Polska była Polską! Na POchybel lewackiej i kolorowej zarazie! Tak nam dopomóż Bóg! Chcesz skończyć jak kozy Abdula? To głosuj na Trzaskowskiego. Chcesz być dumnym i szczęśliwym Polakiem? To zagłosuj na Andrzeja Dudę.

  Ps..Jest poważny problem dla POKO, a dał go Patryk Vega trailerem do filmu Pętla, który pokazuje prawdziwe taśmy na których politycy PO i PSL bzykają 14 letnie dziewczynki. Youtube wybaczy Polacy nigdy.
 • Powtórka z Czajki?! Prezes Wód Polskich: "MPWiK w Warszawie zrzuciło minionej nocy ścieki komunalne do Wisły". Ratusz zaprzecza
  https://media.wplm.pl/thumbs/ODI1L3VfMS9jY181ZmU3Yi9wLzIwMTkvMTEvMTMvODI1LzU1MC9kOWNjMzcwOTQ2MjM0ZWNiYTIwMjJiNTI2ZjM5MmRmYy5qcGVn.jpeg

  Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Warszawie zrzuciło minionej nocy ścieki komunalne do Wisły poinformował we wtorek prezes Wód Polskich Przemysław Daca. Dzisiaj w nocy tym kolektorem burzowym leciały ścieki komunalne, jak również znajdującą się powyżej bramą zrzutową powiedział podczas konferencji prasowej na kolektorze nad Wisłą prezes Wód Polskich Przemysław Daca. Dodał, że zanieczyszczeń komunalnych było tak dużo, że nie mieściły się w kolektorze i leciały terenem zielonym należącym do obszaru Natura 2000.

  https://wpolityce.pl/polityka/506063-prezes-wod-polskich-scieki-z-warszawy-trafily-do-wisly
  Gdzie jest prokuratora krajowa? Ile jeszcze muszą zniszczyć, żeby ktoś się wziął za tę szajkę oszustów i wreszcie zrobił z nimi porządek raz na zawsze? w Stanach za coś takiego to się idzie do wiezienia, to przestępstwo kryminalne. I tyle w temacie.
 • Soviet Story, czyli kamanda Rafała. Nowa twarz starej komuny
  https://static.ftpn.pl/imgcache/750x430/c//uploads/cropit/15929821011d3a3fff9e90f37a15a1de260cc0b372a9a64a0b9edd69bef233ba7abca66378.jpg

  „Gazeta Polska” dotarła do nowych, sensacyjnych zdjęć dokumentujących moskiewskie kontakty obecnego doradcy Rafała Trzaskowskiego z szefami Federalnej Służby Bezpieczeństwa Rosji. Kim są ludzie tworzący zespół doradców wojskowych Trzaskowskiego? Skąd w otoczeniu prezydenta stolicy tak wiele osób z kręgu dawnej Służby Bezpieczeństwa i kadry dowódczej komunistycznego wojska?
  Kandydat na urząd Prezydenta RP Rafał Trzaskowski powołał Zespół Doradców ds. Bezpieczeństwa i Obrony Polski. Skład tego zespołu musi budzić zdziwienie. Uwagę zwracają rosyjskie powiązania wielu doradców oraz ich zakorzenienie w systemie Ludowego Wojska Polskiego i sowieckich zależności.

  https://niezalezna.pl/336909-soviet-story-czyli-kamanda-rafala-nowa-twarz-starej-komuny

  Ps...Skoro jawnie robią taki numer to znaczy, że wiedzą iż znaczna część społeczeństwa tak zidiociała, że zatraciła nawet instynkt samozachowawczy. Jest to z pewnością wynik nauczania przez rzeszę komuszych uczycielek. Co z tym zrobić?
 • Rusiński o zespole doradców Trzaskowskiego: To powinno wywołać alarm wśród sojuszników Polski
  To, co zrobił Rafał Trzaskowski w zeszłym tygodniu, było absolutnie szokujące, gdy obwieścił skład grona swoich doradców ds. bezpieczeństwa (...) To powinno wywoływać alarmy wśród sojuszników Polski w ramach NATO - powiedział w programie Jedziemy Maciej Rusiński, szef Klubu "Gazety Polskiej" w Nowym Jorku. Wśród doradców kandydata KO znalazł się m.in. były szef SKW, Piotr Pytel, na którym ciążą zarzuty kontaktów z funkcjonariuszami FSB.

  https://niezalezna.pl/336900-rusinski-o-zespole-doradcow-trzaskowskiego-to-powinno-wywolac-alarm-wsrod-sojusznikow-polski

  Ps..Na co czeka prezydent Duda? Ujawnić aneks WSI. Trzaskowski był, jest i zawsze będzie tylko i wyłącznie marionetką w łapach starego SB, UB, WSI - agentów układu sowieckiego Kremla. Ten osobnik nie nadaje się na prezydenta tylko na ciecia z miotłą. Kto to powiedział : " 4 lata temu nie byłem posłem.... " i " Byłem posłem ale nie głosowałem przeciw obniżeniu wieku emerytalnego..... "
  A) Osoba upośledzona intelektualnie
  B) Człowiek z demencją starczą
  C) Człowiek z zaburzeniami osobowości

  Odpowiedzi proszę wysyłać na adres pl. Bankowy 3/5, pok. 129 Warszawa, nagrodą zwiedzanie oczyszczalni Czajka.
 • @kula Lis 69 09:32:53
  Generałowie kształceni w West Point albo przez CIA są lepsi?
 • Baner z pytaniami do Trzaskowskiego zastawiony. Niezależna.pl przyłapała Straż Miejską. ZDJĘCIA
  https://static.ftpn.pl/imgcache/750x430/c//uploads/cropit/15929047941d3a3fff9e90f37a15a1de260cc0b372c95394e3aee063afd4387b5749f5e306.jpg

  Pomysł sztabu prezydenta Andrzeja Dudy nie przypadł do gustu Rafałowi Trzaskowskiemu. Gdy zatem na parkingu przed stołecznym ratuszem stanęła przyczepa z tym banerem, szybko pojawił się pojazd Straży Miejskiej, by... zasłonić go od strony wejścia/wyjścia z ratusza. Portal niezalezna.pl zrobił zdjęcia: i w ciągu dnia, i w trakcie nocy. Zobaczcie! Od 12 czerwca br. kampanijnym szlakiem Rafała Trzaskowskiego podąża baner, którego pomysłodawcy - sztab wyborczy Andrzeja Dudy - zadają pytania kandydatom na urząd prezydenta.

  Czy podpisałby pan ustawę...

  1. zastępującą złotówkę walutą euro
  2. likwidującą program 500+
  3. podwyższającą wiek emerytalny do 67 roku
  4. wprowadzającą małżeństwa, a potem adopcję dzieci przez pary homoseksualne
  5. akceptującą narzucony przez Unię Europejską mechanizm przymusowej relokacji imigrantów


  Przypomnijmy - np. Rafał Trzaskowski jako prezydent Warszawy podpisał kartę LGBT, zaś Władysław Kosiniak-Kamysz był ministrem w rządzie Donalda Tuska (który to rząd jest odpowiedzialny m.in. za podwyższenie wieku emerytalnego). Okazuje się jednak, że pomysł sztabu prezydenta Dudy mocno nie przypadł do gustu prezydentowi Warszawy Rafałowi Trzaskowskiemu, który na pomoc zawezwał... Straż Miejską. Gdy zatem na parkingu przed stołecznym ratuszem (gdzie, przypomnijmy, jeszcze w ubiegłym roku funkcjonowała słynna na całą Polskę "strefa relaksu" Trzaskowskiego) stanęła przyczepa ze wspomnianym banerem, szybko pojawił się pojazd Straży Miejskiej. Po co? Pojazd stanął tak, aby zasłonić baner od strony wejścia/wyjścia z ratusza.

  Zrobiliśmy zdjęcia za dnia:
  https://static.ftpn.pl/imgcache/550x100/w/uploads/cke/1592899222_grhe5u535.png
  I w nocy:

  https://static.ftpn.pl/imgcache/550x100/w/uploads/cke/1592899278_20200622_234455.jpg

  Co więcej, Straż Miejska tak dobrze chciała zasłonić baner, że... zajęła dwa miejsca parkingowe:

  https://static.ftpn.pl/imgcache/550x100/w/uploads/cke/1592899706_20200622_234253.jpg

  Od strony ratusza baneru faktycznie prawie nie widać:

  https://static.ftpn.pl/imgcache/550x100/w/uploads/cke/1592899842_20200622_234320.jpg

  Żeby nie było wątpliwości - to pojazd Straży Miejskiej ze stosownymi uprawnieniami:
  https://static.ftpn.pl/imgcache/550x100/w/uploads/cke/1592900013_20200622_234149.jpg
  https://static.ftpn.pl/imgcache/550x100/w/uploads/cke/1592900035_20200622_234157.jpg


  Ps...Ciekawe za czyje pieniądze te zwykłe kanalie z tzw. straży miejskiej, czyli organizacji, która służy do wożenia jej członków na wycieczki po mieście działają w Warszawie i w wielu Polskich miastach. Już od dawna wiadomo, że ta "organizacja" powinna zostać zlikwidowana, a pieniądze tracone na utrzymanie tej hołoty przekazane Policji. To darmozjady! U mnie przejada po osiedlu by wyjeździć, przepalić paliwo! Po drodze ewidentne łamanie prawa i przepisów na ich oczach, a oni sobie jeżdżą! A doczekać się jakieś interwencji? Zapomnij! I to jest właśnie zakala i dojenie państwa! Urzędasów też co najmniej o połowę mniej, co za paranoja, im więcej komputerów, tym więcej urzędasów! Idiotyzm! A załatw coś elektronicznie hehe, a już nie wspomnę o tonach papierów do wypełniania i ile drzew na to idzie!
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 09:43:52
  Moim zdaniem tak.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930    

ULUBIENI AUTORZY

więcej