Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
812 postów 2242 komentarze

krzysztofjaw

krzysztofjaw - Właściwie: Krzysztof Jaworucki. KONSERWATYSTA W IDEI I WARTOŚCIACH ŻYCIOWYCH, KONSERWATYWNY LIBERAŁ W GOSPODARCE. EKONOMISTA I FINANSISTA. PATRON DUCHOWY: BŁ. JERZY POPIEŁUSZKO, AUTORYTET MORALNO-ETYCZNY: ŚW. JAN PAWEŁ II, MENTOR POLITYCZNY: E. B

Dwie czerwcowe daty: 1989 i 1992

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Zamach stanu dokonany przez Bolka i jego akolitów był kolejną zdradą Polski dokonaną przez spadkobierców "okrągłego stołu".

 
4 czerwca 1989

Wybory parlamentarne w Polskiej Rzeczpospolitej Ludowej, czyli PRL.  Wybory przeprowadzone konstytucyjnie w państwie ustanowionym przez Sowietów a nie w Wolnej Polsce. Wybory nie mające nic wspólnego z demokracją ani wolnością bowiem komuniści mieli zagwarantowane a'priori aż 65% miejsc w sejmie. Wybory antydemokratyczne, które stworzyły na następne kilkadziesiąt lat przepoczwarzoną z PRL tzw. III RP i były wynikiem zdrady narodowej dokonanej przy okrągłym stole. To dzień, którego też konsekwencją było powołanie na stanowisko Prezydenta Wolskiego vel. Jaruzelskiego. Ten stosunkowo niedawno zmarły funkcjonariusz obcych i wrogich Polsce służb wprowadził nielegalnie Stan Wojenny i moim zdaniem był jedną z najpotworniejszych postaci w historii Polski.

(warte obejrzenia: Towarzysz Generał i Towarzysz Generał idzie na wojnę)


 

Przy Okrągłym Stole i w Magdalence dokonano podziału przyszłych łupów i ustalono warunki utrzymania się przy władzy zbrodniczych komunistów i ich pseudodemokratycznych, różowych agentów lub quasi agentów. W rozmowach brało udział tylko około 30-40% etnicznych prawdziwych Polaków, resztę stanowili nam etnicznie obcy i a'priori nas nienawidzący. 

Efektem obrad "okrągłego stołu" była zgoda na "częściowo wolne" wybory w Polsce, ale pod warunkiem utrzymania przez komunistów funkcji Prezydenta oraz dalszego nadzoru nad newralgicznymi dla naszego państwa specsłużbami, w tym wojskowymi. Nawet przy takich ustaleniach Adam Michnik musiał jednak wybrać się w lipcu 1989 roku do Moskwy ... czyżby po instrukcje od KGB oraz w celu ustalenia harmonogramu działań? KGB już w czerwcu 1985 roku przewidywało powstanie w Polsce rządu z udziałem opozycji!

Okrągły Stół był zdradą narodową wobec Polski i ukształtował dominację komunistów i quasi komunistów w całej III RP. Umożliwił też zawłaszczenie polskiej własności przez nomenklaturę komunistyczną i zezwolił de facto na rządzenie Polską przez specsłużby, w tym WSI, która nigdy do czasów rządu J. Kaczyńskiego nie była zweryfikowana. Okrągły Stół był też okresem ostatnich zbrodni na księżach: Suchowolcu, Niedzielaku  i Zychu zamordowanych prawdopodobnie również przez komunistyczne specsłużby.

Czym był Okrągły Stół można zobaczyć m.in. na filmie.

https://www.youtube.com/watch?v=fXEUNBWPeWs

4 czerwca 1992 roku

Nocą i w ponurej atmosferze zostaje odwołany gabinet Jana Olszewskiego nie tylko dlatego, że próbował ujawnić sieć komunistycznych agentów funkcjonujących na najwyższych stanowiskach państwowych w ówczesnej Polsce. Równie ważnym było uniemożliwienie Lechowi Wałęsie podpisania z Sowietami umowy pozwalającej na zawłaszczenie przez ich specłużby terenów po dawnych sowieckich bazach wojskowych w Polsce m.in. poprzez tworzenie spółek sowiecko-polskich.

Nazwiska kolaborantów z władzą komunistyczną stanowiły kwintesencję osób dokonujących zdrady przy "okrągłym stole" i nie tylko. Sejm w nocnym głosowaniu z 4 na 5 czerwca 1992 - na wniosek zbolkowanego Wałęsy - i kilkanaście godzin po wykonaniu przez ministra spraw wewnętrznych Antoniego Macierewicza uchwały Sejmu o ujawnieniu tajnych współpracowników Służby Bezpieczeństwa (tzw. lista Macierewicza, na której był Bolek) odwołał rząd J. Olszewskiego. Dzień po odwołaniu rządu Olszewskiego prezydent Lech Wałęsa desygnował na szefa rządu prezesa PSL Waldemara Pawlaka.

Wówczas też dowiedzieliśmy się, że niszczone akta PRL-owskich służb specjalnych zostały wcześniej utrwalone na mikrofilmach, z których to, co najmniej dwie kopie przekazane zostały zupełnie z premedytacją za granicę i łatwo domyślić się w czyje ręce...

Zamach stanu dokonany przez Bolka i jego akolitów był kolejną zdradą Polski dokonaną przez spadkobierców "okrągłego stołu".

Całość najlepiej ilustruje film: "Nocna zmiana", który polecam przede wszystkim młodym ludziom:

https://www.youtube.com/watch?v=qpW22RN3IHY


Zostaw za sobą dobra, miłości i mądrości ślad...
© Krzysztof Jaworucki (krzysztofjaw)
http://krzysztofjaw.blogspot.com/
kjahog@gmail.com

KOMENTARZE

 • No cóż, Magdalenka?
  Jednym z aktywnych uczestników Magdalenki był Lech Kaczyński, więc umowy Magdalenki to również jego dzieło. Jeśli chodzi o okrągły stół to przecież tam aż roi się od PiSiewiczów,
  https://www.wprost.pl/kraj/10222762/kilku-waznych-politykow-pis-przy-okraglym-stole-nieslusznie-zapomniani-uczestnicy.html

  Jeśli potępiasz przyjęte tam rozwiązania to potępiaj i ich. Nadal rządzi nami układ postmagdalenkowi a co więcej aktywniejsza strona tego układu, bo Tuska w Magdalence nie było, zaś Kaczyński był.
 • Przeciwko rządowi Olszewskiego (słabemu zresztą)
  spiskował Kaczyński z Mazowieckim.
  Fanatycy PiSowscy pomijają szczegóły

  Polecam ciekawy tekst:

  https://konserwatyzm.pl/4-czerwca-suplement/
 • Dzisiaj rocznica śmierci naprawdę wybitnego Polaka
  60 rocznca śmierci generała Hallera
 • //Przy Okrągłym Stole i w Magdalence dokonano podziału
  przyszłych łupów i ustalono warunki utrzymania się przy władzy zbrodniczych komunistów i ich pseudodemokratycznych, różowych agentów lub quasi agentów//

  https://bi.im-g.pl/im/e7/bd/12/z19649511V,Lech-Kaczynski.jpg

  https://pikio.pl/static/media/images/51/5109/c/magdalenka-featured.jpg

  https://www.fronda.pl/site_media/media/uploads/lech_kaczynski_magdalenka1_dorota_brejza.jpg


  Niech autor nie będzie zarozumiały.Jeśli bezpośredni uczestnik spotkań magdalenkowych i jednocześnie prezydent tysiąclecia mówi że nie było żadnej zmowy to chyba wie co mówi.
 • @ Autor - 1*
  Brak krytycyzmu (o wiedzy politycznej i o uczciwości publicystycznej już nawet nie wspominam) to cecha każdego fanatyka, fundamentalisty.

  Daj Pan sobie spokój z tym PiSuarem, proponuję Panu ciekawszy temat: płaska Ziemia. Głupota także, ale o znacznie mniejszej szkodliwości społecznej, a więc możliwość polemicznego wyżycia się będzie Pan miał nadal.
 • @Zawisza Niebieski 18:12:44
  Oczywiście, że ś.p. L. Kaczyński był uczestnikiem rozmów, ale trzeba zwrócić uwagę, na fakt, że obydwaj bracia odcięli się od niego już w 1991 roku (stając okoniem wobec L. Wałęsy) i przez następne lata zawsze prezentowali jednakowe poglądy, które były dalekie od "elit" III RP. Czy te ich stałe poglądy rozgrzeszają uczestnictwo L. Kaczyńskiego w rozmowach? Tutaj mogą być rozbieżności.

  Rozumiem tych, którzy uważają, że wynikiem obrad OS i rozmów w Magdalence było porozumienie polegające na "zabetonowaniu" polskiej sceny politycznej od lewa do prawa a PC (później PiS) jest jednym z tych "betonujących" i, że do dzisiaj ten układ obowiązuje. Można o tym dyskutować w nieskończoność.

  Ale też trzeba przyznać, że PC (a później PiS) stawało od 1991 roku zawsze przeciw komunie i postkomunie. Nie uczestniczyło też w Nocnej Zmianie a wprost przeciwnie: walczyło o rząd J. Olszewskiego.

  Pozdrawiam
 • @ikulalibal 18:42:23
  Akurat z tym stwierdzeniem się nie zgadzam, bo spisek był. A może nie wszyscy o nim wiedzieli? Nie mam zamiaru wybielać ś.p. L. Kaczyńskiego, ale moim zdaniem jego późniejsza dzialalność była propolska.

  Pozdrawiam
 • @krzysztofjaw 19:12:28
  //Oczywiście, że ś.p. L. Kaczyński był uczestnikiem rozmów, ale trzeba zwrócić uwagę, na fakt, że obydwaj bracia odcięli się od niego już w 1991 rok//

  Liczy pan na to że wszyscy Polacy mają pamięć akwariowych rybek?
  Wypowiedz L.Kaczyńskiego o tym że w Magdalence nie było zmowy pochodzi z 2009 r.
 • Takimi dokumentami, jak akta bezpieki
  Interesowały się wszystkie wywiady. Zresztą, wystarczy zadać sobie pytanie: Jakie państwa i siły polityczne mają dziś znaczny wpływ na to, co dzieje się Polsce?
  Rosjanie lub Chińczycy?
  Czy może Żydzi, Niemcy, Amerykanie i Brytyjczycy?
 • @krzysztofjaw
  https://media.wplm.pl/thumbs/ODI1L3VfMS9jY18zNGZlOS9wLzIwMjAvMDYvMDQvODI1LzUxNy8wNmM0N2M2ZDYxNjM0MDRlOGQ0ZmFhN2FhYjJmZmVlZS5qcGVn.jpeg

  Obłuda! Trzaskowski mówi o "Solidarności", a następnie oskarża TVP o śmierć Adamowicza: Zabiła go kampania nienawiści. „To tu, w Gdańsku zaczęła się nasza droga do wolności; chciałbym podziękować wszystkim: robotnikom i stoczniowcom” - powiedział w czwartek prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski. Złożył też wyrazy szacunku m.in. Lechowi Wałęsie/kapusiowi WSW i SB/, Annie Walentynowicz, Henryce Krzywonos/kurwie tramwajarskiej i złodziejce, po wieczorowym powszechniaku/i Andrzejowi Gwieździe.

  https://wpolityce.pl/polityka/503375-trzaskowski-oskarza-tvp-o-smierc-adamowicza

  Ps...Ubeckoesbecki pomiot Trzaskowski zaprzedał duszę diabłu jak wszyscy ci z Bilderberg. Wygląda jakby tracił zmysły, diabeł działa bardzo podstępnie, najpierw przygarnia człowieka a potem go zawsze zniszczy. Tęczowy Rafałek to obłudny pedałek/ciota, leń, kłamca, awanturnik, bolszewik, konfident i antypolska szmata. A żydoszwab pomiot SS/SD Tusk taki sam. A tępa ukrożydówka Dulkiewicz to bardzo brzydka kobieta, ale swoją waginą umie gospodarować doskonale, dawała na lewo i prawo no i doszła do stanowiska prezydenta, dzisiaj spotkały się dwa moralne dna, jedna szuka ojca dziecku drugi szuka rozumu.
 • Frąckowiak: Poziom absurdu propozycji Trzaskowskiego poraża. Liczba niepoważnych koncepcji jest zatrważająca
  Co do zarobków urzędników, co do zarobków prezesów spółek miejskich, jako radni miasta stołecznego Warszawy obserwujemy regularnie zmiany statutowe w różnych instytucjach miasta, które mają służyć temu, by jeszcze kogoś doprosić do zarządu, zatrudnić w zarządach, lub na innych eksponowanych stanowiskach. Gdyby jeszcze te firmy były jakoś szczególnie dobrze zarządzane… Wiemy, że to oczywiście chodzi o polityczne synekury, albo szalupy ratunkowe - niestety tak jest Warszawa traktowana. Ale dlaczego stawiam ten warunek, że gdyby jeszcze to było dobrze zarządzane? Bo gdy porównamy to, jak jest zarządzana Polska przez Prawo i Sprawiedliwość, przez Zjednoczoną Prawicę, to widzimy niesamowity skok jakościowy do przodu mówi w rozmowie z portalem wPolityce.pl warszawski radny Filip Frąckowiak. wPolityce.pl: Rafał Trzaskowski z hukiem złożył w PKW wniosek o rejestrację swojego komitetu wyborczego, otoczony kolegami partyjnymi. Odbyła się konferencja prasowa, stosunkowo kuriozalna, podobnie zresztą jak kuriozalna była wcześniej propozycja ustawy skromnościowej. Z jednej strony Rafał Trzaskowski chce oszczędzać, z drugiej – urzędnicy w stołecznym ratuszu zarabiają krocie i jeszcze dorabiają w spółkach powiązanych z samorządem. Kandydat KO na prezydenta nie widzi w tym problemu. Jak ocenia Pan tego typu działanie i tego typu prowadzenie kampanii wyborczej?

  https://wpolityce.pl/polityka/503302-frackowiak-poziom-absurdu-propozycji-trzaskowskiego-poraza
 • @zbig71 19:34:46
  //Zresztą, wystarczy zadać sobie pytanie: Jakie państwa i siły polityczne mają dziś znaczny wpływ na to, co dzieje się Polsce?
  Rosjanie lub Chińczycy?
  Czy może Żydzi, Niemcy, Amerykanie i Brytyjczycy?//

  Zmowa milczenia wokół tego tematu a nawet próby odwrócenia kota ogonem dowodzą że jest gorzej niż przypuszczamy.
  Twoje domysły,podobnie jak domysły bardzo wielu ludzi choć celne to jednak tylko domysły.Dobrze byłoby poznać nieco bodaj fragmentarycznie podskórne wydarzenia okresu 1975-1989 r.
  W 2016 Michalkiewicz dał mi nadzieję pisząc:
  /Pośrednio potwierdził to p. Maciej Zalewski, w rozmowie z Jerzym Zalewskim informując o swojej rozmowie z przedstawicielem (rezydentem) CIA, który na jego pytanie odpowiedział mu, żeby agentów służb komunistycznych, to znaczy – RAZWIEDUPR – zostawić w spokoju, bo oni „mieli zostać odwróceni i zostali odwróceni. Tak ma być!” Skoro „odwróceni”, to znaczy – że odtąd pracowali dla USA – ale już niekoniecznie dla Polski, nieprawdaż? /
  http://www.michalkiewicz.pl/tekst.php?tekst=3570

  ale przeszło 4 lata i Michalkiewicz już nigdy nie nawiązał do tej kwestii.

  PIS jest prostą acz konsekwentną realizacją zdradzieckiej antypolskiej polityki.Nie wiem kim trzeba być żeby tego nie rozumieć.
 • Obecnie próbuje się zacierać różnice pomiędzy zbrodniczym PRL-em przed Gomułkowskim i tym, po Gomułkowskim, a przecież...
  za Gomułki (po 1956 roku) wyraźnie odcinano się od błędów stalinowskich i wyraźnie mówiono o ofiarach terroru stalinowskiego. Tutaj jest odcinek Polskiej Kroniki Filmowej z 1968 roku w którym wyraźnie się o tym mówi :
  https://www.youtube.com/watch?v=oVS3aRJoUo0
 • @ikulalibal 20:06:47
  Niektórzy bardzo chcą wierzyć. Np: autor bloga, p.Jaworucki.
 • @krzysztofjaw 19:12:28
  Panie Krzysztofie, pan nie rozumie jednej rzeczy. Przecież bracia byli blisko Wałęsy, brali udział (Lech) w Magdalence. Co dziećmi byli i nie rozumieli co się dzieje? Oni odcięli się i zniszczyli Wałęsę jak bo zaczęli budować własne ugrupowanie, wcześniej jak przy nim rośli, wszystko pokornie akceptowali.

  Po dziś dzień nie znamy teczki Jarosława, to co pokazał dziennikarzom nie spełniało warunków archiwizacji oryginalnej teczki. PiS (PC) nie stawało przeciw komunie, oni stawali przeciw wszystkim budując swój obraz stających przeciw komunie. Czy LPR to była komuna? A przecież LPR i Samoobronę Kaczyński zniszczył za pomocą pomówień (afera gruntowa). PiS to dziś partia budowana na wzorcach komunistycznych, niech Pan popatrzy co się dzieje w mediach, odgórne sterowanie, co wolno powiedzieć, co trzeba powiedzieć a czego nie wolno mówić, niech Pan popatrzy na aferę w PR3. Tam panowała pełna komuna i cenzura budowana na modelu Mysiej.

  Pamięta Pan teczki Kiszczaka? Walkę o to kto pierwszy się do nich dorwie? To co szybko pokazali to były teczki Wałęsy, pozostałe skrupulatnie wyczyścili, czy myśli Pan, że Kiszczak nie miał materiałów na wszystkich uczestników Magdalenki, w tym na Kaczyńskich?
 • @Zawisza Niebieski 21:46:19
  Oczywiście, Kiszczak miał haki na wszystkich, których zaprosił do Magdalenki.
  Na tego "poległego" Kaczora i jego braciszka też. To przecież jasne jak słońce.
  Ocalały Kaczor jeszcze się buja i szkodzi Polsce bo ma mocnych protektorów, którym jest jeszcze potrzebny. Ci co wierzą w jego rzekomy "geniusz" to wyjatkowi frajerzy.
 • Autor
  A co z Aneksem, który obiecał ujawnić Duda?
  Polaków by to bardzo zainteresowało.
 • @krzysztofjaw 19:12:28
  //Ale też trzeba przyznać, że PC (a później PiS) stawało od 1991 roku zawsze przeciw komunie i postkomunie.//
  Hahahaha :)
  Kryże, Piotrowicz i wielu innych za komuny byli tylko ministrantami?
  A rodzina Kaczorów za Stalina i Gomułki gniła w bolszewickich kazamatach?
  Proszę o więcej takich tekstów, robisz świetną robotę :)
 • @krzysztofjaw 19:12:28
  "trzeba przyznać, że PC (a później PiS) stawało od 1991 roku zawsze przeciw komunie i postkomunie."

  Od 1991. Na pochyłe drzewo każda koza skacze. A Iksiński od 1946 zawsze walczył z kolaborantami niemieckimi i pogrobowcami sanacji.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 22:12:36
  Tak samo Przyłębska. Której kiedyś nie chcieli z powodu niekompetencji zrobić sędzią okręgowym w Poznaniu
 • @krzysztofjaw 19:19:22
  "Nie mam zamiaru wybielać ś.p. L. Kaczyńskiego" ale... wybielam.
 • @ikulalibal 20:06:47
  Trzeba bardzo nienawidzić Polskę żeby głosować na PiS i Dudę.
 • @Robik 01:51:14
  Ciekawe, czy będzie jakaś normalna debata w Tvpis, czy tylko konkursy typu ,,jeden z dziesięciu,,?
 • @Zawisza Niebieski 21:46:19
  Panie Zawisza Niebieski, szkoda fatygi, wyznawcy się nie przekona. A czym więcej będzie wychodziło na jaw szwindlów jego ,,boga'' tym więcej będzie się zapierał. Ja tam dostępu do tej najtajniejszej wiedzy nie mam, ale prawie głowę dałbym sobie uciąć że Kaczyński z resztą tych żydków z koru, stworzyli te kwity na Wałęsę i wspólnie go niszczyli bo stał im na drodze. Śmieszne jak ten Pan Krzysztof pisze że Kaczyński stał na drodze jakimś bolszewikom i nomenklaturze, co swoich miał kosić. Tak stał na drodze że razem z nimi uwłaszczali się na majątku państwa, ułatwiali wałki różnym przekrętom np. afera ART-BI. Zresztą szkoda pisać.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 22:02:58
  Wierzy Pan w bezstronność tego aneksu ? Na mój gust to w tym aneksie ówcześni przeciwnicy są zmieszani z błotem, a sojusznicy wybieleni. Trochę lat minęło, nastąpiły przetasowania partyjne, zmienili się ,,przyjaciele'' i wrogowie. Ten aneks Kaczyńskiemu nie pasuje do dzisiejszych realiów, więc szybciej pójdzie do pieca niż do wiadomości publicznej.
 • @Pedant 22:15:33
  dy już komuny brakło to stanęli naprzeciw? To wariaci? Inna sprawa że sami "stanęli tam gdzie ZOMO" i komuna.
 • @marek500 07:13:33
  Gdyby to uderzało w przeciwników, to penwie by ujawnili. O ile ktoś nie trzyma ich za .... . Ja sądzę, że są dwie możliwości. Albo tam nic nie ma, jak przy wszelakich "efektach działań" Macierewicza, który jest typowym detruktorem, ale zrobić niczego nie potrafi. Albo, z drugiej strony". są tam różne znaczące postacie bliksie PiSiorom.
 • Trzaskowski pomylił Czerwiec 1956 z Powstaniem Wielkopolskim? Zabrzmiało w stylu Kidawy…
  Jesteście autorami udanego powstania Czerwca 1956 r., zawsze was za to podziwiamy – powiedział Rafał Trzaskowski do poznaniaków na Placu Wolności. Zdziwienia nie kryją kombatanci Czerwca 1956. Zwycięzcami możemy czuć się tylko moralnie, ponieważ zostaliśmy brutalnie spacyfikowani mówi portalowi Niezależna.pl Jerzy Majchrzak, prezes Stowarzyszenia Poznański Czerwiec 1956, który został wówczas ranny. Za „niestosowne” i „bardzo chybione” uznał on słowa Trzaskowskiego zestawiające komunistyczny reżim z rządami PiS. Nazwanie powstania z Czerwca 1956 „udanym” zdziwiło wielu słuchaczy przemówienia Trzaskowskiego. Politycy odwiedzający Poznań rytualnie wspominają bowiem o zwycięskim Powstaniu Wielkopolskim, wiedząc że Wielkopolanie słusznie uważają, iż jest ono za mało doceniane. Tymczasem Trzaskowski zaskoczył swoich słuchaczy słowami:

  „Jesteście autorami udanego powstania Czerwca 1956 r., zawsze was za to podziwiamy”.

  Wielu uznało, że Trzaskowskiemu podpowiedziano, by wspomniał o skutecznym zrywie z lat 1918-1919, a ten pomyłkowo „udany” charakter przypisał powstaniu z 1956 r. Powstań wielkopolskich było kilka. Wymienić można choćby to z 1846 r. Wygrane było jednak tylko jedno – to z 1918 r, w którym brał udział mój dziadek Antoni mówi portalowi Niezależna.pl Jerzy Majchrzak, prezes Stowarzyszenia Poznański Czerwiec 1956. O „udanym” charakterze Czerwca 1956 trudno jego zdaniem mówić.

  Nasz zryw w Czerwcu 1956 nazywany jest często powstaniem poznańskim. To fakt, ponieważ brało w nim udział prawie całe miasto. Jednak zwycięzcami możemy czuć się tylko moralnie, ponieważ zostaliśmy brutalnie spacyfikowani stwierdza. Rafał Trzaskowski zestawił też Czerwiec 1956 z protestami przeciwko rządom PiS. Mówił:

  „Poznaniaków nie trzeba uczyć mówienia dość złym rządom”, „I dzisiaj przyszedł czas żeby powiedzieć dość władz, której nikt nie patrzy na ręce”.

  Jerzy Majchrzak ostro krytykuje te słowa. Nasz protest był ukierunkowany przeciwko Polakom, jednak takim, którzy zostali przywiezieni zostali na sowieckich czołgach. Słowa pana Rafała Trzaskowskiego uważam za niestosowne. Porównywanie obecnej, legalnie wybranej władzy z zaborczymi namiestnikami lub komunistycznymi aparatczykami jest bardzo chybione mówi prezes Stowarzyszenia Poznański Czerwiec 1956. A poniżej rozmowa Piotra Lisiewicza z ostatnim żyjącym powstańcem z Czerwca 1956, który walczył z bronią w ręku – Jerzym Grabusem z Poznańskiego Klubu Gazety Polskiej. Grabus strzelać nauczył się w podziemiu antykomunistycznym. Ubecy zastrzelili jego dwóch młodych amunicyjnych. Grabus opowiada m. in. o tym, jak biła się z ubekami „eka z Jeżyc”, grupa rozrywkowej młodzieży z dzielnicy pod dowództwem jasnowłosego „Diabła”.

  https://youtu.be/qErP2L42IUs


  Ps...No tak komuchy stłumiły czerwiec 56. Więc Rafał gratulował swoim. I ten człowiek dostał doktorat (chyba w prezencie). Jak dowiecie się, jaki był temat jego dysertacji, ani chybi, spadniecie ze stołka. Mówiło się o podobnych, że ukończyli kilka akademii pierwszomajowych. Gdyby kampania była w grudniu, gloryfikował by ZOMO za wygraną na Wujku. Babka kapitan UB i matka TW Justyna dobrze wychowała Rafała. Zna historię. Czym skorupka za młodu nasiąknie tym na starość trąci. Jak się ktoś wywodzi ze środowiska SBckiego, to i takie poglądy reprezentuje. Gdy mamusia była etatowym pracownikiem SB to odpowiednie poglądy zaszczepiła synkowi. Trzaskowski wydeptuje ścieżkę MKB, popełnia te same błędy nie z roztargnienia, to stary wyga, najzdolniejszy geszefciarz, przygotowany przez stajennego Geremka z UW. Ten "farciarz" to ignorant, nie popełnił gafy, to nieuk, rozłożył stolicę a teraz ma ambicje zagnoić całą Rzeczpospolitą. Taki nie ma litości nad sobą a cóż dopiero nad nami. On nami gardzi, unika spotkań z plebsem, to człowiek "jelit" które ciągną go za uszy, bo wiedzą, że to dla nich ostatnia szansa. Jeśli PO padnie, jelity pójdą wraz z nią do szamba, tam ich miejsce. Walka między trzecim pokoleniem UB-eckich potomków a 3 pokoleniem AK dobiega końca. Ku chwale Ojczyzny. Trzaskowski, kandydat na prezydenta RP, który wyznaje boga Spinozy -filozofa pochodzącego z portugalskich żydów. Filozofia Spinozy oparta była na wyznawaniu, że natura i wszechświat są Bogiem. To filozofia panteistyczna. Polacy są narodem katolickim, dlatego Trzaskowski, który wyznaje panteizm, popiera wynaturzenia a Polaków uważa za durniów, nigdy nie powinien być kandydatem na Prezydenta RP. To skandal ubrany w demokrację! Chyba za dużo wziął wspomagaczy, albo w ogóle jest tępy! Może studia kończył na telefon. Wielu takich było co mieli układy i od czasu do czasu dzwonili na uczelnię i pytali na którym są roku. Trzaskowski ledwo na oczy patrzy z jakiegoś powodu. Jego wygląd robi wrażenie człowieka na ciągłym kacu. POwcy ogólcie tego Trzaskowskiego bo z wyglądu to ten osobnik przypomina Paryskiego kloszarda, wstyd żeby kandydat na Prezydenta RP wyglądał jak by był wczorajszy wstyd.
 • @krzysztofjaw Trzaskowski, to krzyżówka Kidawy z Petru. Taki POtworek patchworek
  Tak się zdarza , gdy umysłowo zapóźnieni wyborcy wybierają równego im idiotę i debila na swojego przedstawiciela. On niczego nie pomylił , to jest właśnie kolejny przykład " wiedzy " jaką posiadł po francusku. Jego " cała " wiedza " obraca się wokół tego jak coś ukraść , jak zbezcześcić , jak zakłamać. Pusty prymitywny typ , który jest synonimem mafii POpaprańców. Resortowe dzieci są niedouczone. Oni zdawali egzaminy na protekcji tatusia SB, TW, członka PZPR. Głąb czy niedouczony i tak został przepuszczony. A wykształciuchy czyli wykładowcy przypuszczali takich niedouczonych. Na koniec cytat żydówki/"Największym problemem platformy obywatelskiej, jest jej poziom intelektualny " Agnieszka Holland.
 • Program Trzaskowskiego w pigułce: „Będę wypalać żelazem to, co zrobił PiS”
  „Nadchodzi kryzys i jestem gotowy na współpracę z rządem, jeśli chodzi o pomoc gospodarce. Nie może być jednak dalej tak, że nikt nie patrzy władzy na ręce” - zapowiada kandydat Koalicji Obywatelskiej na prezydenta w wywiadzie dla „Dziennika Gazety Prawnej”. Po chwili jednak Rafał Trzaskowski ujawnia swój prawdziwy program... Trzaskowski pytany czy kandydujący prezydent stolicy ma szansę zjednać sobie mieszkańców prowincji, gdzie Andrzej Duda czuje się silny, odparł że przecież „wszędzie problemy są te same”. Dziś obywatele rozmawiają o problemach służby zdrowia, przyszłości miejsc pracy, nieracjonalnych decyzjach władzy w zakresie odmrażania gospodarki. Nie ma różnicy, czy ktoś walczy o utrzymanie zatrudnienia na wsi, czy w Warszawie. Uzyskanie kredytu jest obecnie olbrzymim problemem dla każdego, bo trzeba mieć wielki wkład własny. Andrzej Duda jest z Krakowa, ja jestem z Warszawy i wszyscy prezydenci, jakich znam, byli z jakiegoś miasta przekonuje Trzaskowski.

  Na uwagę, że przeciwnicy już przypominają mu kartę LGBT+, która wywołała wielomiesięczny spór w kraju, natychmiast zaczął przekonywać, że... „w czasach po epidemii społeczeństwa nie interesują tak bardzo sprawy światopoglądowe”.

  Przecież wszyscy wiedzą, jakie mam poglądy. Uważam, że związki partnerskie powinny być w Polsce wprowadzone. Tylko nie o tym jest ta kampania podkreślił kandydat KO na prezydenta.

  W pewnym momencie jednak Rafał Trzaskowski zaczął ujawniać elementy swojego prawdziwego programu wyborczego. Zaczęło się od stwierdzenia, że „rolą głowy państwa jest, poza wetowaniem złych rozwiązań rządu, to pobudzanie go do działania, zwracanie uwagi na priorytety, wykazywanie się inicjatywą ustawodawczą”.

  Jako część władzy wykonawczej ma ogromne uprawnienia i najsilniejszy w Polsce mandat. Dziś prezydent RP nie pełni jednak aktywnej roli mówił prezydent Warszawy.

  Po chwili przeszedł do ataku na Andrzeja Dudę zarzucając mu, że... „nie ma żadnego własnego, oryginalnego pomysłu, a rząd nie traktuje go poważnie”.

  Pytany zatem o to, jakie są jego propozycje antykryzysowe Trzaskowski zapowiedział, że szczegółowo o programie będzie mówił w kolejnych dniach.

  Na pewno poruszymy też zagadnienia polityki kredytowej. Teraz nadchodzi kryzys i jestem gotowy na współpracę z rządem, jeśli chodzi o pomoc gospodarce. Nie może być jednak dalej tak, że nikt nie patrzy władzy na ręce. Już nawet nie mówię o łamaniu konstytucji czy upolitycznieniu instytucji, na straży których powinien stać prezydent. Chodzi o złe zarządzanie państwem powiedział kandydat KO na prezydenta.

  W pewnym momencie powiało grozą. Gdy rozmowa zeszła na temat mediów publicznych, Trzaskowski pytany o jedno z pierwszych głoszonych przez niego haseł: „zaorać TVP Info” odparł, że „po tym, co zrobili, nie da się odbudować wiarygodności” tej stacji. Jego zdaniem idea 24-godzinnego kanału informacyjnego w mediach publicznych „została całkowicie skompromitowana”, a media publiczne powinny się poświęcić realizacji misji kulturalnej, edukacyjnej.

  I wtedy padło kluczowe zdanie:

  Będę wypalać żelazem to, co zrobił PiS. Nie tylko w mediach publicznych zapowiedział.

  Pytany o to, że „z PiS płyną sygnały, że jeśli wygra wybory należy spodziewać się przyspieszonych wyborów parlamentarnych”, odpowiedział: Jeśli po przegranych wyborach prezydenckich chcieliby od razu robić wybory parlamentarne, to musieliby być samobójcami”. Polsce jest teraz potrzebny spokój, bo idą trudne czasy. [...] Jestem gotów do współpracy w takim zakresie, w jakim będzie to wzmacniać państwo. Natomiast jeśli decyzje będą nieracjonalne, instytucje będą dalej niszczone, prezydent musi powiedzieć „stop” oznajmił Trzaskowski.
  Ps....Trzaskowski to tylko słup "ludzi trzymających władzę". Oni wyrywają Polskę ze "szponów" PiS od 30 lat i nie dają rady. W końcu doczekają się swojej nagrody. Dzisiaj Trzaskowski nawiedzi Małopolskę. Będzie czarował, opowiadał, tylko kto w tym bastionie PIS i Zjednoczonej Prawicy mu uwierzy. Jak bardzo będzie popularny niech świadczy doniesienie gazety Dziennika Polskiego (dziennik regionalny), że otóż na spotkanie z wyborcami w podkrakowskich Myślenicach Trzaskowski przewidział raptem, albo aż 15 minut od 13:30, bo o 13:45 nastąpi kolejne wiekopomne wydarzenie - briefing prasowy wspólny z władzami powiatu, na którym udzielny Trzaskowski zaszczyci dziennikarzy swą laką w udzieleniu odpowiedzi. Odpowiedzi oczywiście na z góry przewidziane i znane pytania właściwych dziennikarzy.
 • @krzysztofjaw Jarosław Kaczyński zawsze w sedno. Takiej hołoty chamskiej jeszcze w sejmie nie było.
  Gorąco w Sejmie! Budka wszczął awanturę. Mocne słowa prezesa PiS do opozycji: Takiej hołoty chamskiej to jeszcze nikt nie widział.

  https://wpolityce.pl/polityka/503406-awantura-w-sejmie-mocne-slowa-prezesa-pis-do-opozycji


  Ps..Brawo Panie Prezesie! Prawdą między antypolskie ślepia Pan walnął! My, Polacy w pełni się z tym zgadzamy! To największa hołota jaką ten sejm i senat kiedykolwiek widział! Takiej hołoty chamskiej i bezczelnej, to nie widziałem jeszcze w żadnym sejmie i senacie. A żyję już prawie 70 lat! Chamstwo, ordynarne, chuligańskie zachowanie, rynsztok i wulgarność. SZOK!
 • @krzysztofjaw
  https://media.wplm.pl/thumbs/ODI1L3VfMS9jY181YTJhMi9wLzIwMjAvMDYvMDUvODI1LzUwMi8xZjNjYzUzYjYxNjA0Y2RhODY2OTkyYThhYjA0MWE3ZC5wbmc=.png
  Trzaskowski spotkał się z "kierowcą seicento": "Prezydent powinien zawsze stać przy słabszych". A dzika reprywatyzacja? Mottem tej kampanii wyborczej są słowa „mamy dość”, bo słyszymy je wszędzie, gdzie jesteśmy - mówił w piątek w Oświęcimiu kandydat KO na prezydenta Rafał Trzaskowski. Wszędzie, gdzie jestem, w Warszawie, na Śląsku, czy w Małopolsce, ludzie jasno mówią: „mamy dość tego, że są równi i równiejsi” dodał. Borys Budka i kandydat KO na prezydenta Rafał Trzaskowski w piątek w Oświęcimiu spotkali się z Sebastianem Kościelnikiem, którego auto uczestniczyło trzy lata temu w wypadku limuzyny ówczesnej premier Beaty Szydło; odprowadzili go do sądu na kolejną rozprawę.

  https://wpolityce.pl/polityka/503433-trzaskowski-mamy-dosc-tego-ze-sa-rowni-i-rowniejsi


  Ps...Trasa kampanii wyborczej tego tępego poubeckoesbeckiego żydowskiego pomiotu Trzaskowskiego: POwinna biec szlakiem spływających z nurtem Wisły gówien! To powinien być jego szlak bojowy na podwalinie szamba.
 • @krzysztofjaw
  Opozycja swoje ogromne deficyty intelektualne przykrywa politycznym awanturnictwem i połajankami okropnie to prymitywne ale, z tego żyją - z fermentu politycznego…Zmienia się szwabski ambasador w Polsce, wiec szwabska agentura została „podkręcona” i zmobilizowana. Przecież nie za friko były pieniądze dla KLD, medale i koryta dla Tuska, więc muszą to odrobić. Oglądałem wczoraj wystąpienia zarówno opozycji jak i rządu i samego ministra Szumowskiego. Przyznam szczerze, że opozycja to takie intelektualne miernoty i dno jakich mało. Została im tylko awantura..
 • @krzysztofjaw poza tematem
  Były celnik zatrzymany za przyjęcie łapówek.

  https://niezalezna.pl/333530-byly-celnik-zatrzymany-za-lapowki


  Ps... A to on jeden bierze w łapę. Niestety celnicy to zakała Krajowej Administracji Skarbowej..Gdyby zrobić prowokacje, to połowa traci pracę pierwszego dnia. No i lustrację majątkową. Krążył taki kawał o celnikach. Pokrótce zbliżały się urodziny celnika więc koledzy z pracy obmyślali prezent dla niego. Jeden mówi kupmy mu wieżę hifi - inni mówią już ma w każdym pokoju, kolejny mówi kupmy mu mercedesa - inni mówią że cała jego rodzina już jeździ najnowszymi mesiami. W końcu jeden mówi to dajmy mu służbę poza kolejnością - na to wszyscy chórem - a po co taka rozrzutność.
 • @Wican 09:49:51
  Nie tylko kompromaty za komuny są istotne. Istotniejsze są te z ostatnich 30lat. A bezpieka wojskowa na pewno zbierała dokumenty kto z kim, kto ile wziął, kto się podzielił, a kto nie no i oczywiście od kogo brali.
  I nie ma co opowiadać, że PiSiory nie brały.
 • Zamach tzw.stanu przez Bolka
  to nie tyle spisek - co ustawka magdalenkowej ferajny i wyreżyserowany tyjater utrwalony na taśmie filmowej.
  Mecenas Olszewski - to też ich człowiek. jakoś trzeba było przed tubylcami odegrać demonkraturowe przedstawienie, że chcieliśmy ale się nie dało.
  Wniosek?
  Okupant atrapy Polski to nie idioci - a dodatkowo należy pamiętać, że na każdej barykadzie - czarci pomiot siedzi okrakiem. Ponadto tam nie było w sejmowych ławach posła bez indeksu - TW.
 • Śpiewak: "Trzaskowski działa ręka w rękę z ohydnym przestępcą reprywatyzacyjnym"
  "Jestem obiektem nagonki środowisk, którym przeszkadzam w interesach" - uważa ułaskawiony przez prezydenta działacz miejski Jan Śpiewak. Odnosząc się do kwestii reprywatyzacji, ocenił, że prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski "działa ręka w rękę" ze znanym kupcem roszczeń. Prezydent Andrzej Duda postanowieniem z czwartku ułaskawił aktywistę miejskiego Jana Śpiewaka, skazanego z art. 212 Kodeksu karnego, czyli za zniesławienie, w kontekście sprawy warszawskich reprywatyzacji.

  https://niezalezna.pl/333714-spiewak-trzaskowski-dziala-reka-w-reke-z-ohydnym-przestepca-reprywatyzacyjnym
  Ps...Jeśli to prawda to dlaczego kandydat Trzaskowski jeszcze nie trafił pod nary i na parasze do celi więziennej? 40 tysięcy poszkodowanych przy reprywatyzacji w Warszawie, utopiłoby w ślinie: żydów Mosakowskiego, Gronkiewicz i Trzaśniętego! Trzaśnięty, tak powinno brzmieć nazwisko tego zdrajcy, wychowanka żyda Lewartowa alias Geremka, sponsorowanego przez agenta SS i Gestapo zbrodniarza z dwoma zaocznymi kaesami, złodzieja i oszusta żyda Sorosa. To półinteligent z tytułem naukowym. Kto mu dał ten tytuł? Soros z Fundacji Batorego? Skąd on ma ponad 20 % poparcia, czy ludzie zgłupieli, czy oślepli? Uważajcie na kogo głosujecie. Zrobić PiS na złość przyczyni się do wiele złego naszej Ojczyźnie. Ci, którzy popierają układy mafijne m.in. w Warszawie, Gdańsku, Poznaniu, Łodzi i nadal popierają tych ludzi we wszelkich wyborach obywatelskich, kwalifikują się na współodpowiedzialnych za krzywdy wszystkich pokrzywdzonych w temacie reprywatyzacji. odziedziczył schedę i poglądy po tęczowej Hajce. Dlatego tak ona trzęsie gaciami gdy by cyt: utracił Warszawę. Stara żydowska bladź dawno powinna siedzieć za sprzedanie warszawskiej energetyki, w jednej celi z "kardynałem" Nyczem, który ją za te przekręty pobłogosławił.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930    

ULUBIENI AUTORZY

więcej