Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
812 postów 2242 komentarze

krzysztofjaw

krzysztofjaw - Właściwie: Krzysztof Jaworucki. KONSERWATYSTA W IDEI I WARTOŚCIACH ŻYCIOWYCH, KONSERWATYWNY LIBERAŁ W GOSPODARCE. EKONOMISTA I FINANSISTA. PATRON DUCHOWY: BŁ. JERZY POPIEŁUSZKO, AUTORYTET MORALNO-ETYCZNY: ŚW. JAN PAWEŁ II, MENTOR POLITYCZNY: E. B

Komu służy R. Trzaskowski?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Kim zatem jest i co sobą reprezentuje R. Trzaskowski? Czy jest politykiem niezależnym, który chce dobra Polski, czy też pionkiem na szachownicy, którego pozycje są określane przez innych

 
Komu służy kandydat na prezydenta R. Trzaskowski? To pytanie zaczęło być zasadne po jego wypowiedziach na temat kluczowych inwestycji w Polsce oraz po analizie jego dotychczasowych działań i wypowiedzi.

Kim tak naprawdę jest kandydat totalnej opozycji oprócz tego, że jest apologetą środowisk LGBTQ+? To kolejne pytanie narzucające się w momencie jego wystartowania w wyborach ogłoszonych dziś przez Marszałka Sejmu na dzień 28.06.2020 roku.

R. Trzaskowski zapowiada zaprzestanie lub czasowe zablokowanie wielkich polskich inwestycji, t.j. Centralnego Portu Komunikacyjnego i Przekopu Mierzei Wiślanej. A może też budowy Via Baltica? Tego typu myślenie nakazuje też domniemywać, że nastąpi również zaniechanie innych dużych inwestycji infrastrukturalnych jak odbudowa sieci dróg i przystanków kolejowych, nowych dróg szybkiego ruchu, odbudowy sieci przystanków autobusowych czy też państwowych (poprzez spółki, w których państwo ma znaczący udział lub są przez państwo kontrolowane) inwestycji takich jak ta w Policach czy rozbudowa Gazoportu w Świnoujściu. A co z Balic Pipe? Czy tę strategiczną energetycznie inwestycję też zamierza zastopować R. Trzaskowski?

Nietrudno zauważyć, że niemal wszystkie te inwestycje są Polsce potrzebne, szczególnie podczas wychodzenia z kryzysu poepidemicznego. Ale też gdyby nawet nie było owego kryzysu stanowią zwiększenie gospodarczego znaczenia Polski w Europie i na świecie. Poza tym zwiększają też bezpieczeństwo (nie tylko energetyczne) państwa. Silna bowiem gospodarka jest podstawą rozwoju Polski i stania się przez nią silnym partnerem w relacjach polityczno-gospodarczych. A kołem zamachowym gospodarki są wszelkie rodzaju inwestycje, w tym te cywilizacyjne o ogromnym rozmiarze, ale też i małe, które są ważne dla "małych ojczyzn" Polaków.

W dużym skrócie. Gospodarkę napędza popyt wewnętrzny, nadwyżka eksportu nad importem oraz właśnie inwestycje (publiczne i prywatne). Wszystkie te czynniki powodują ogólnie wzrost PKB (niezależnie od metodologii jego obliczania). 

 
W czasach kryzysu szczególnie jest to ważne, bowiem duże inwestycje publiczne tworzą miejsca pracy i zapobiegają wzrostowi bezrobocia. Tym samym gospodarka nie ma tendencji zwijającej - inwestycje te to też zysk firm wykonujących (poddostawców)  i płace ich pracowników a to z kolei przekłada się na wzrost skłonności do konsumpcji (zwiększenia popytu wewnętrznego - efekt keynesowski), co z kolei prowadzi ostatecznie do wzrostu produkcji, skłonności do inwestycji i eksportu dóbr i usług. Wysoka skłonność do inwestycji w konsekwencji prowadzi do dalszego wzrostu produkcji i eksportu dóbr, co oznacza też dalszy spadek bezrobocia i zwiększenie konsumpcji, co przekłada się na wzrost PKB. Można wyobrazić sobie, że PKB rośnie dzięki inwestycjom jak kula śniegowa puszczona w ruch. Oczywiście ważne jest to, żeby nie przeinwestować, ale na pewno nad tym czuwają ministerstwa: finansów, rozwoju i aktywów państwowych, i za to będzie można ich rozliczać.  Oczywiście oprócz inwestycji o charakterze publicznym, globalnym, strategicznym i polepszaniu się sytuacji gospodarczej kraju rosną też inwestycje prywatne: małe, średnie i duże, rozwija się sektor prywatny gospodarki.     

Komu więc takie zaniechanie inwestycyjnego rozwoju służy? Zapewne nie Polsce, ale krajom lub grupie krajów, dla których tego typu polskie zamierzenia inwestycyjne są zupełnie "nie na rękę". Przecież nawet laik może zauważyć, że budowa CPK - wobec istnienia podobnego huba w Niemczech - jest zwiększeniem polskiej konkurencyjności wobec właśnie tego kraju. Czyż R. Trzaskowski działa na rzecz Niemiec? Pytanie wydaje się retoryczne. A Przekop Mierzei Wiślanej jest bardzo negatywnie postrzegany przez Rosję podobnie jak budowa rurociągu Balitc Pipe (który zresztą też jest negatywnie postrzegany w Niemczech). Czyż więc R. Trzaskowski reprezentuje interesy Rosji w Polsce? Pytanie wydaje się retoryczne. Ta konfiguracja poddaństwa wydaje się bardzo niebezpieczna dla Polski, bowiem realizuje cele kondominium niemiecko-rosyjskiego. 

Powyższe podejście do Polski jest powrotem do budowy państwa z dykty, gdzie jest tylko ch...j dupa i kamieni kupa", z którą mieliśmy do czynienia przez całe osiem lat rządów PO-PSL, do budowy państwa jako zaplecza spauperyzowanej siły roboczej i państwa, które będzie gospodarczo wykorzystywane przez inne kraje. Polska ma bowiem ogromne zasoby naturalne i wody geotermalne, jest też, ze względu na lasy,  "płucem Europy". Ma piękne Morze Bałtyckie i takież same góry i jeziora. Jest też samowystarczalna żywieniowo i powoli - ze względu na wysoką jakość - staje się dużym eksporterem żywności. Taka Polska jest "łakomym kąskiem", szczególnie dla naszych wschodnich i zachodnich sąsiadów, którzy historycznie już niejednokrotnie dawali temu przykład. Po co im silna gospodarczo i cywilizacyjnie Polska?

No i pozostaje jeszcze tajemnicze powiązanie R. Trzaskowskiego z Grupą Bilderberg i jedną z Fundacji G. Sorosa, której był stypendystą. Dodatkowo jego uczestnictwo w Europejskiej Radzie Spraw Zagranicznych (European Council on Foreign Relations - ECFR) jest też zastanawiające i skłaniające do powstania wątpliwości co do jego samodzielności politycznej. Czy reprezentuje on też interesy globalistów i zwolenników "społeczeństwa otwartego"? [1]. Pytanie pozostawiam otwarte.

Wcześniej pisałem, że R. Trzaskowski był przewidywany do kandydowania na prezydenta Polski w roku 2025, ale okoliczności zmusiły jego decydentów do wystawienia go teraz [2]. Jeżeli tymi decydentami są jedynie siły związane z naszymi sąsiadami to jestem spokojny o wynik wyborów. Natomiast jeżeli już dziś stanowi rolę marionetki w rękach globalistów to wygrana A. Dudy będzie trudniejsza. 
 
Istnieje też niebezpieczeństwo, że gdyby R. Trzaskowski wygrał to szefem Biura Bezpieczeństwa Narodowego zostałby znany antypolak Radosław Sikorski. Dodatkowo jest niemal pewne, że w przypadku zwycięstwa będzie torpedował wszelkie decyzje rządu PiS i większości sejmowej, co miałoby doprowadzić do przedterminowych wyborów parlamentarnych (o tym dziś zagaworzył Marszałek Senatu T. Grodzki).  

Kim zatem jest i co sobą reprezentuje R. Trzaskowski? Czy jest politykiem niezależnym, który chce dobra Polski, czy też pionkiem na szachownicy, którego pozycje są określane przez innych, niekomicznie Polsce przychylnych? Czy zamierza "zwijać" czy rozwijać Polskę? Odpowiedzi można poszukiwać analizując też postawę i działania jego środowiska politycznego a ono na pewno Polskę ma w rzyci, co pokazały ich rządy. 


[1] http://krzysztofjaw.blogspot.com/2020/06/likwidacja-lub-niepodlegosc-polski-z.html
[2] http://krzysztofjaw.blogspot.com/2020/05/czy-r-trzaskowski-mia-startowac-za-5-lat.html

Zostaw za sobą dobra, miłości i mądrości ślad...
© Krzysztof Jaworucki (krzysztofjaw)
http://krzysztofjaw.blogspot.com/
kjahog@gmail.com

KOMENTARZE

 • @krzysztofjaw
  Trzaskowski czy jak mu tam naprawdę to bardzo niebezpieczny matoł z doktoratem nie wiadomo z czego, dla Polski. A przecież przekręty, to oni maja we krwi, wyssane z mlekiem matki (TW), w tym przypadku. Babcia kapitan UB, matka tajny współpracownik UB taka fajna rodzinka wychowywała Rafała „inteligenta” Trzaskowskiego a Ubecki POmiot straszy dziennikarzy. Wzbogacili się UBeki na polskiej krwi! Ciekawe ile TW Justyna dostała kasy od SB za donoszenie na Polaków i czy coś z tych pieniędzy zostawiła synowi w spadku? No i przypomnę lewakom tutejszym, że...
  Za czasu "rządów" PO-PSL MSWiA pozbyła się resortowego osiedla na warszawskich Kabatach za 10% wartości. To kupił? Swoi, mieszkania służbowe wykupili współpracownicy G. Schetyny z ministerstwa w tym. K. Bondaryk i W. Brochowicz.
 • Prezydent
  Trzaskowski pochodzi z ciekawej rodziny ze strony matki. Bo i funkcjonariusze i z odpowiednimi korzeniami, także jest giten tenteges.
  Inna sprawa, po co CPK?
  Gdzieś czytałem, że korzystać z tego ma US Army.
 • @kula Lis 69 20:37:07
  No niestety rodzinkę ma niezłą. Ubeckie nasienie i tyle. I faktycznie (w odpowiedzi na drugi komentarz) trzeba mieć nie po kolei, żeby na niego głosować. faktycznie! Litości.
  Pozdrawiam
 • //Istnieje też niebezpieczeństwo, że gdyby R. Trzaskowski wygrał
  to szefem Biura Bezpieczeństwa Narodowego zostałby znany antypolak Radosław Sikorski//

  W imię ojca i syna a jakiż to antypolak z Radosława Sikorskiego?
  Przecież Radosław Sikorski to ulubiony minister w PIS-owskim rządzie 2005-2007.Premier Jarosław Kaczyński zaproponowałby a prezydent Lech Kaczyński powołał antypolaka?

  https://bi.im-g.pl/im/58/73/13/z20396888Q,Powolanie-rzadu-Jaroslawa-Kaczynskiego.jpg

  Niechże się pan na litość boską opamięta krzysztofjaw !
 • Tak, przekop mierzei wiślanej jest niesłychanie potrzebny
  aby Ruskim grać na nosie, i zrobimy go za wszelką cenę, nie bacząc na koszty i straty środowiskowe.

  Może kiedyś przyjdzie prawdziwy sztorm, jak ten, który usypał mierzeję, i zaleje Elbląg.
 • @kula Lis 69 20:37:07
  bo większość doktoratów to przekręty.
 • @ikulalibal 21:02:07
  Kim tak naprawdę jest Sikorski R. dowiedzieliśmy się po 2007 roku.
  Pzdr
 • @ikulalibal 21:02:07
  Czy byłby gorszy od Czaputowicza, informatora służb Hiszpanii, a więc także i CIA?

  https://www.wprost.pl/galeria/11266/dokumenty-hiszpanskiego-wywiadu-dotyczace-jacka-czaputowicza.html
 • @ Autor - 1*
  A komu służy Duda?
  Czyż obydwaj nie służą syjonistycznemu Żydostwu?
 • A z czego doktorat ma Gumiś?
  Propozycje zmian w Konstytucji Andrzeja Dudy. Wyjątkowo prymitywne:

  1. Czy jest Pani/Pan za uchwaleniem

  a) nowej Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej?

  TAK - NIE

  b) zmian w obowiązującej Konstytucji RP?

  TAK - NIE

  2. Czy jest Pani/Pan za wprowadzeniem do Konstytucji RP obowiązku przeprowadzenia referendum ogólnokrajowego, zatwierdzającego zmiany Konstytucji?

  3. Czy jest Pani/Pan za wprowadzeniem do Konstytucji RP obowiązku przeprowadzenia referendum ogólnokrajowego w sprawach o istotnym znaczeniu dla Państwa i Narodu, jeśli z takim żądaniem wystąpi co najmniej 1.000.000 obywateli?

  4. Czy jest Pani/Pan za odwołaniem się w preambule Konstytucji RP do ponadtysiącletniego chrześcijańskiego dziedzictwa Polski i Europy jako ważnego źródła naszej tradycji, kultury i narodowej tożsamości?

  5. Czy jest Pani/Pan za konstytucyjnym zagwarantowaniem szczególnego wsparcia dla rodziny, polegającego na wprowadzeniu zasady nienaruszalności praw nabytych (takich jak świadczenia „500+”)?

  6. Czy jest Pani/Pan za zagwarantowaniem w Konstytucji RP szczególnej ochrony prawa do emerytury dla kobiet od 60 roku życia, a dla mężczyzn od 65 roku życia?

  7. Czy jest Pani/Pan za konstytucyjnym zagwarantowaniem członkostwa Rzeczypospolitej Polskiej w Unii Europejskiej?

  8. Czy jest Pani/Pan za zapisaniem w Konstytucji RP gwarancji suwerenności Polski w Unii Europejskiej oraz zasady wyższości Konstytucji nad prawem międzynarodowym i europejskim?

  9. Czy jest Pani/Pan za konstytucyjnym zagwarantowaniem członkostwa Rzeczypospolitej Polskiej w NATO (Sojuszu Północnoatlantyckim)?

  10. Czy jest Pani/Pan za zagwarantowaniem w Konstytucji RP szczególnej ochrony polskiego rolnictwa i bezpieczeństwa żywnościowego Polski?

  11. Czy jest Pani/Pan za wzmocnieniem w Konstytucji RP pozycji rodziny, z uwzględnieniem ochrony obok macierzyństwa także ojcostwa?

  12. Czy jest Pani/Pan za konstytucyjną ochroną pracy, jako fundamentu społecznej gospodarki rynkowej?

  13. Czy jest Pani/Pan za wzmocnieniem kompetencji wybieranego przez Naród Prezydenta w sferze polityki zagranicznej i zwierzchnictwa nad Siłami Zbrojnymi Rzeczypospolitej Polskiej?

  14. Czy jest Pani/Pan za przyznaniem w Konstytucji RP gwarancji szczególnej opieki zdrowotnej kobietom ciężarnym, dzieciom, osobom niepełnosprawnym i w podeszłym wieku?

  15. Czy jest Pani/Pan za zagwarantowaniem w Konstytucji RP podziału jednostek samorządu terytorialnego na gminy, powiaty i województwa?
 • @Wican 21:53:54
  Jeśli ktokolwiek proponuje zmiany do konstytucji,
  to tym samym udowadnia, że konstytucji nie ma, że nie ma ona istotnego znaczenia.
 • Panie Krzysztofie, litości, proszę przemyśleć co Pan pisze
  Nie ulega wątpliwości, że w PiS kandydatura Trzaskowskiego budzi paniczny strach, że wysłano wszystkie trolle, by obrzydzać tę kandydaturę, ale piszmy prawdę, bo politycy opowiadają głupoty i głupoty opowiada Trzaskowski.

  Niech Pan się zastanowi, od kiedy to prezydent decyduje o inwestycjach w kraju? O tym decyduje rząd i prezydenta o to nie pyta. Trzaskowski poszedł po linii PiS opowiadając, że lepiej dać pieniądze ludziom (patrz 500+) niż na port lotniczy. Duda chce dofinansowywać oczka wodne w ogródkach :) To jest folklor wyborczy.

  Co do tego portu lotniczego to ja też jestem przeciwny, ale przekop mierzei popieram. Inwestycja na mierzei jest tak zaawansowana, że już jej nie przerwą, no chyba, że z powodu bankructwa kraju.

  Trzaskowski jest zdecydowanie lepiej wykształcony i przygotowany na stanowisko prezydenta niż ten niemota Duda, co nie znając języka na spotkaniach kuluarowych się nudzi i diabełki nad głowami polityków robi.

  Mamy dwie opcje, pro zachodnią (w tym korporacje zachodznie) czyli Trzaskowski i pro Izraelską (USA) czyli Duda, I nad tym trzeba się zastanowić, czy Niemiec, czy też Żyd nam bliżsi, jak Polaka na prezydenta wybrać nie potrafimy.
 • KIM JEST I KOMU SŁUŻY KRZYSZTOF JAWORUCKI
  Zwracam się z prośbą do tych wszystkich którym polska jest na sercu aby ignorowali chrego na pisizm człowieka który jest fanatykiem żydowskiej partii PiS i swoją twórczością na Neonie namawia Polaków aby tak jak i on poparli w wyborach żydowskiego namiestnika Polski Andrzeja Dudę który w ciągu 5 lat swojej kadencji udowodnił kto jest jego mocodawcą To co wypisuje Jaworucki powinno być traktowane jako zdrada interesów Narodu Polskiego i karane karą najwyższą Chory człowieku daj ludziom odpocząć od siebie i żydowskiej propagandy którą szerzysz
 • @obywatel zniewolony 03:36:36
  Najśmieszniejsze jest to że taki tekst mógł napisać tylko zaciekły neoliberasta.
  A Neoliberalizm to wynalazek (klucz) żydowski mający otworzyć wszystkie spiżarnie świata przed żydowski lisem.
  Do tego LGBT charakterystyczne dla liberastów to też wyraz żydowskiej kultury a szerzej kultury bliskowschodniej gdzie homoseksualizm i pedofilia to normy społeczne.
  Żydzi przy pomocy liberastów realizują swoje marzenia o dominacji ekonomicznej i kulturowej...
 • Czy mozna mu wierzyc?
  Tacy politycy jak Trzaskowski to posluza temu kto w kieszen buli i jest na swieczniku. Sadze, ze zadna wzniosla idea takim ludziom nie przyswieca. Zawsze szukaja wiatru w zagle i to jest ich sila przewodnia.
  Na miejscu sponsorow nie wierzylabym takim karierowiczom w ich lojalnosc. Oplacana lojalnosc a gdzie wiara i przekonanie do gloszonych hasel.
 • @krzysztofjaw 20:49:27
  Trzaskowski o wyglądzie gogusia w życiu nic mądrego nie zdziałał. To po prostu nieudacznik i kłamczuch. Ten kto popiera Trzaskowskiego mam problem z racjonalnym myśleniem. Dlaczego nikt nie rozlicza tego pseudo prezydenta za szkody jakie uczynił Polsce, Warszawie i Polakom?Jakiego narkotyku używa Trzaskowski, aby po do doprowadzeniu do takiej tragedii z szambem i ugotowanymi psami w Warszawie - mieć tak szyderczy, obłudny i bezczelny uśmiech na twarzy. To nie jest typowe dla człowieka odpowiedzialnego, a prezydent winien taki być. Ten człowiek winien się nauczyć bycia człowiekiem. Jego uśmiech jest typowy dla małp, które nafaszerowały się narkotyków. Może być eksponatem w ZOO, anie prezydentem czegokolwiek. To ekspert od niszczenia, deprawacji, szczucia, awantury, niedościgniony leń. Szambo wylał na pół Polski. Rafał Trzaskowski i jego czyny, które powalają! 1. Frajerska ławeczka. 2. Szyba z taśmą w drzwiach. 3. Paletowy ogródeczek relaksu. 4. Plaża na Białołęce. 5. Degradacja Wisły aż do morza + oczyszczalnia Czajka. 6. Podpisik na ustawie o lgbt. 7. Tęczowe marsze lgbt z ośmieszaniem kultów religijnych i Kościoła. 8. 20 groszy dla biednej. 9. Drogie płatne parkowanie w pandemii. 10. Hotele i kluby lgbt. 11. Urlopik w epidemii. 12. Stare kamienice po dzikiej reprywatyzacji - figa dla miasta i poszkodowanych. 13. Bezmyślne wycinanie drzew w W-wie. 14. Pomór kóz na wyspie. 15. Duży port lotniczy tylko w Berlinie. 16. Warszawska drożyzna i wyższe podatki. 17. Ignorowanie przedsiębiorców z niewiedzą ile firm jest w stolicy. 18. Realizacja wniosków firm o pomoc rządową na przetrwanie – 10%, a taki np. Gorzów – 92%. 19. Były aktywny targowiczan w Brukseli. 20. Zagozda z „soku z buraka” do promocji W-wy. 21. Etapowy plan geja Rabieja, jego vice. 22. Stadion „Skry” 23. Realizacja obietnic warszawiakom – 4:59. 24. Pro liberalno-lewacki charakterek. 25. NIE, dla przekopu Mierzei Wiślanej. 26. 2 mln zł. na fundację J. Lange. 27. Na dzień dobry, groźby wobec dziennikarzy TVP z zamachem na wolność słowa w TV publicznej.
 • @interesariusz z PL 21:35:28
  Mniej warte niż kiedyś matura czy dyplom technika.
 • @krzysztofjaw 20:49:27
  Trzaskowski - który wygłasza w płomiennym wystąpieniu na wiecu, że był dumny z prezydenta Lecha Kaczyńskiego, kiedy w Tbilisi bronił niepodległości Gruzji i ten sam polityk jako prezydent Warszawy zmienił ul. Lecha Kaczyńskiego na ul. Armii Ludowej. To jest hipokryzja Trzaskowskiego (syna UB-eków ) !
 • @krzysztofjaw 21:36:11
  Jak JK się dowiedział, że ten chazaromongoł Sikora alias Sikorski co po jego mordzie widać nie ma nawet matury bo wyjechał przed maturą i ganiał z Talibami po Afganistanie, tam kolegę sprzedał Rosjanom, czym swe życie ocalił, tylko kupiony za 8 funtów dyplomik Oksfordu to go pogonił a PO go przygarnęło.
 • @Wican 21:53:54
  Duda ma z prawa lewaku.
 • @krzysztofjaw 20:49:27
  Ubecki bękart! Babka kapitan UB, matka współpracowała z SB, a ojciec grał komuchom na trąbce!...zatem esbecki pomiot. Popytajcie jego kolegów a szczególnie koleżanek ze szkoły na Nowym Mieście jaki to był wyjątkowy palant. Ale trzeba mieć mózg zrypany żeby takiego totalnego imbecyla popierać, totalne stado baranów. Tuskowa banda wie, że to ich ostatnia szansa, jak przegrają wybory prezydenckie to ich koniec. Podam tu jeszcze raz link na YT co zrobi Trzaskowski jak (nie daj Boże) wygrałby wybory prezydenckie, oglądajcie, link podawajcie znajomym i rodzinom:

  https://www.youtube.com/watch?v=0UTll-b309g

  jednym słowem zlikwiduje Polskę, niech o tym wiedzą wyborcy którzy chcą na tego szuję masona głosować.
 • @Oscar 04:17:23
  Nie dał rady być posłem a che być Prezydentem RP? PO to ma "wyczucie" takie samo jak z Kidawą. Rafał "koza" Trzaskowski nie tak dawno szedł na wojnę z Prawem i Sprawiedliwością a teraz mówi o zasypywaniu podziałów. Dla czajki Trzaskowskiego wspólnota to sojusz pedałów, nadzwyczajnej kasty, komuchów esbeków i przestępców od prywatyzacji. Gubi się w swoich kłamstwach. Wszystko obieca aby do korytka się dostać. Ten jego cyniczny uśmieszek go zdradza. Ten tzw. uśmiech Trzaskowskiego, to patologiczny uśmiech czyli grymas psychopaty .... to studium dla neuropatologów, psychosocjologów i psychiatrów. To taki drugi Tusk. Zrobi w bambuko wszystkich, nawet tych którzy głosują na niego. Niestety oszuści, którzy go promują wiedzą doskonałe, że to bydle zdolne do wszystkiego. Idealny dla nich kandydat do zniszczenia Polski.
 • Ciekawe jak miłośnicy syjonistycznego PiS
  będą komentować ew. porażkę Dudy, która staje się coraz bardziej realna?
  Mi osobiście lata i powiewa tak Duda jak i Trzaskowski bo żaden z nich nie jest nawet w minimalny sposób niezależny.
  Jedyną pozytywną sprawą gdyby wygrał Trzaskowski byłby polityczny klincz, który na kilka lat spowolnił by budowę Polin (zakładając oczywiście, że Polska nie jest jeszcze Polin). Dałoby to czas i szansę na budowę prawdziwie polskiej siły politycznej.
 • @Oscar 04:24:51
  Wyżej wymieniony to tak obślizgła żmija która własną matkę utopiłaby szambie dla paru dukatów...Tęczowy Trzaśnięty zacznie nas pacyfikować za niechęć do zboczeńców.
 • @kula Lis 69 07:22:17
  Jak będziesz się tak podniecał to odbije się to niewątpliwie na twoim zdrowiu.
  Trochę więcej dystansu.
  PiS PO jedno zło!
 • @kula Lis 69 06:57:17
  czytuje czasami twoje komentarze , i musze powiedziec jedno . Przekonales mnie , od dawna olewam kwestie wszystkich "wyborow " w Polsce i te malo mnie interesowaly . Ale po twoich wczorajszych wypowiedziach w "dyskusji " z Pedantem na jednym z blogow . Po twoich dzisiejszych wpisach takich prawdziwie polskich pojde , pojde i oddam moj cenny glos na Trzaskowskiego . Na zlosc tobie i wielu innym . Czy spotkales sie z takim okresleniem ? "Noblesse oblige " ?
 • @rowszan 07:31:08
  To głosuj na tą ubeckoesbecką ciotę, ja ci nie bronię, to tylko świadczy o twym pochodzeniu.
 • @rowszan 07:31:08
  Tacy jak Autor czy Kula naprawdę mocno się starają, żeby Duda przegrał. Skoro nie można nic dobrego powiedzieć o pierwszej (i mam nadzieję że ostatniej) kadencji Dudy to należy walić w rywali. Tylko, że taka taktyka często jest przeciw skuteczna.
  Dżumę już mieliśmy w Pałacu, może teraz czas na cholerę?
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 07:11:45
  "Ciekawe jak miłośnicy syjonistycznego PiS
  będą komentować ew. porażkę Dudy,"

  Bardzo prosto. Albo będą się wypierać że popierali albo będą mówić. że popierali ale się nie cieszyli ;)
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 07:53:36
  Cholera wie ? :)))) A moze Kula nie wie co czyni Lis albo na odwrot ?
 • @Pedant 08:09:04
  Będą wrzeszczeć, że "oszustwa" były" :))
  Wybory są tylko wtedy uczciwe jak wygrywa PiS. Stara, bolszewicka mentalność.
 • @interesariusz z PL 22:43:52
  Ale ta konstytucja jest naprawdę zła. I oczekiwałbym od doktora nauk prawnych, jednak propozycji dotyczących kwestii ustrojowych.
 • "Komu służy R. Trzaskowski?"
  ------------
  On służy okupantowi rodem z samego Piekła.
  Wniosek?
  Atrapa Polski jest pod ścisłą okupacją światowego, czarciego pomiotu - więc w magdalenkowej ferajnie, która okupuje wspomnianą atrapę Polski w stu procentach - nie było i nie ma miejsca dla żadnego tubylca. Żadnego! Tubylcy w tzw. tyjatrze pt. demonkraturą - mogą pełnić tylko rolę widzów - utrzymując jednocześnie tę jakże kosztowną - tzw. demonkraturę - bo nie mają innego wyjścia. Nie mają!
 • @kula Lis 69 06:45:08
  Sam jest lewus, co udowoadniasz niemal w każdym komentarzu. Kto Dudzie pozwoliłm skończyć studia. Ale w sumie, gdy magister prawa jest zbyt głupi, aby dostać się na jakąś aplikację, to idzie na doktorat.
 • @Pedant 08:09:04
  Powiedzą, ze było fałszerstwo. I nieważne, że oni sprawują władzę. Zawsze winna opozycja.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 07:53:36
  Nie wiem czy ktoś normalny o zdrowych zmysłach w Polsce zagłosuje na liberastów... poza partyjnymi aktywistami i ich rodzinami..no może jeszcze mniejszość żydowska, banderowska i niemiecka..a i oczywiście dewianci seksualni spod znaku LGBT... ale te wszystkie zbiory się nakładają na siebie (to PO i przystawki "obywatelskie") ich suma nie jest sumą liczebności poszczególnych zbiorów.
  oni wszyscy razem to góra 5% uprawnionych..
  Katolików w Polsce jest jednak więcej tak z 30%
  Cała reszta nie ma na kogo głosować.
 • @kula Lis 69 07:22:17
  -------------------
  "Dziwi mnie bardzo postawa 20 % głosujących na Trzaskowskiego."
  -------------------
  Atrapę Polski zamieszkują i sieroty po Polsce i wspólnota rozbójnicza - której akuszerem był sam Stalin.
  Wniosek?
  Jeżeli do tych popierających trzaśniętego w głowę a nie w pośladki podczas jego porodu - doliczymy jakąś część pożytecznych idiotów rekrutowanych z sierot po Polsce - to i tak nie jest tak źle z tymi 20%.
 • @Wican 08:16:54
  "Powiedzą, ze było fałszerstwo. I nieważne, że oni sprawują władzę. Zawsze winna opozycja."

  Niekoniecznie, ale ci o których wiem, że byli w PZPR, teraz mówią, że należeli ale się nie cieszyli. Więcej, niektórzy powiedzą, że po cichu popierali opozycję.

  Proszę pamiętać, że kameleon nie ma określonego koloru, tylko tło. Przedwczoraj w PZPR, wczoraj w UW, dzisiaj w PiS a jutro w Konfederacji. Prawdziwych ideowców jest nie tak dużo.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 07:11:45
  Osobiście nie sądzę, żeby Trzaskowski spowalniał budowę Polin.
  Mielibyśmy tylko jeszcze większy teatr w mediach typu konflikt Prezydent- rząd.
  Jeśli dojdzie do drugiej tury wyborów prezydenckich i będzie to ,,rozgrywka,, Duda-. Trzaskowski, to olewam to i idę na browara.
 • @Oscar 08:17:19
  Rafał Trzaskowski zgłosił pomysł ustawy skromnościowej, która ma ograniczyć zarobki w spółkach skarbu państwa, podlegającym Prawu i Sprawiedliwości. Tymczasem pod zarząd KO i PSL podlega wiele fasadowych instytucji, w których partyjni działacze zarabiają krocie. Przykładem może być Agencja Rozwoju Mazowsza, której czteroosobowy zarząd zarobił w zeszłym roku 1 mln zł. Czym zajmuje się ta agencja, trudno powiedzieć, bo z jej strony internetowej wynika, że… niczym.
  https://niezalezna.pl/333340-skromnie-na-mazowszu-ile-zarabia-sie-w-arm

  Ps...Struzik? /który od marynarzy pobierał będąc lekarzem za komuny brał 20 dolarów za L4/ On powinien dawno już siedzieć. Zapytajcie go o szpital Bródnowski, czy to nie jego ranczo było? Cały PSL. Złodziejska banda. Okradająca Polskę od początku przemian. Gdzie oni znajdują wyborców. Żeby milion złotych zarobić to uczciwie pracujący człowiek musiałby żyć ze trzysta lat. A na fortuny 100, 200 mln potrzeba pokoleń, nawet w bogatej Ameryce. U nas po paru latach, w fundacjach założonych w mieszkaniu w bloku, rodziny polityków i politycy mają tyle z dotacji, grantów. chory kraj..
 • @rowszan 07:31:08
  Szkoda oddawać głos na mendę, żeby zrobić na złość Kuli i innym. Lepiej nie iść.
 • @Pedant 08:09:04
  Że nie chcieli, ale musieli.
 • @zbig71 08:46:16
  Nie twierdzę, że Trzaskowski by świadomie spowalniał. Sytuacja, która by powstała nie sprzyjała by szybkiej realizacji planów PiS a te są oczywiste.

  Należy iść przynajmniej na drugą turę i głosować przeciwko Dudzie. Nieważne kto będzie jego rywalem.
 • @demonkracja 08:23:59
  Nie będzie drugiej tury wyborów prezydenckich? Media dotarły do tajnego sondażu na zlecenie PiS. 48,6 proc. - na takie poparcie może liczyć dziś prezydent Andrzej Duda w nadchodzących wyborach. Wynika tak z tajnego sondażu przeprowadzonego na zlecenie Prawa i Sprawiedliwości, do którego dotarł "Super Express". Jak informuje dziennik, partia rządząca stara się, by rozstrzygnięcie wyścigu wyborczego nastąpiło już w pierwszej turze. Z sondażu, do którego dotarł "SE" wynika, że niewiele brakuje do tego, by Andrzej Duda spędził w Pałacu Prezydenckim kolejnych 5 lat. Dziś, głosowanie na urzędującego prezydenta w zaplanowanych na 28 czerwca wyborach, deklaruje 48,6 proc. respondentów. Rafał Trzaskowski, kandydat Koalicji Obywatelskiej, może liczyć na 24,3 proc. poparcia, a podium zamyka Szymon Hołownia z poparciem na poziomie 10,7 proc. Nieco ponad 1 punkt procentowy mniej przypadnie Krzysztofowi Bosakowi z Konfederacji. Andrzej Duda, według sondażu, osiągnie również lepszy wynik w II turze (poparcie urzędującego prezydenta deklaruje 46,56 proc. wyborców, zaś kontrkandydata z KO - 33,44 proc.), jednak, jak pisze "Super Express", "sztabowcy kandydata PiS zdają sobie sprawę, że druga tura jest bardzo ryzykowna". Dziennik zaznacza, że w obozie rządzącym nie słabną starania, by wybory rozstrzygnąć już w pierwszej turze.


  Ps...24% na tępy, kłamliwy i ubeckoesbecki pomiot Trzaskowskiego? Czy to możliwe, że w Polsce jest kilka milionów gnomów ziejących nienawiścią do tego stopnia, że chcą Polskę wpuścić w kanał Niewiarygodne!
 • @kula Lis 69 08:47:51
  Ty czytujesz coś więcej niż gadzinówke Sakevycza?
 • @zbig71 08:49:02
  A warto to odbierać Polskim dzieciom socjal ?
  Moim zdaniem nie warto.
 • @zbig71 08:49:02
  zostalem sprowokowany i pojde , przynajmniej na druga ture - bo uwazam , ze bedzie (II tura )
  Tak jak J.R. napisal moze cholera bedzie miala lagodniejszy przebieg ?
 • @Oscar 08:56:17
  zdecydowanie nalezy ostzregac Dzieci przed doroslymi oferujacymi "slodycze "
 • @Oscar 08:56:17
  A to Duda dał socjal? Poza tym, fajnie to zadłużać dzieci?
 • @kula Lis 69 08:53:46
  -------------
  "Nie będzie drugiej tury wyborów prezydenckich?"
  -------------
  Być może tak to zaplanowano - bo ten trzaśnięty robi wszystko aby przegrać z Dudą. To ostentacyjne popieranie sodomitów - temu właśnie służy.
  --------------
  "Ps...24% na tępy, kłamliwy i ubeckoesbecki pomiot Trzaskowskiego? Czy to możliwe, że w Polsce jest kilka milionów gnomów ziejących nienawiścią do tego stopnia, że chcą Polskę wpuścić w kanał Niewiarygodne!"
  --------------
  Tak - to jest możliwe - bo sam znam w swoim otoczeniu takich - co to mówią TVN-em - od siebie ani - me - ani - be. Ponadto w szatańskiej demonkraturze (innej nie ma) niemało ludzi idzie do urn gnanych nienawiścią wytworzonej u nich umiejętnie przez media. Nienawiść zapewnia frekwencje przy urnach - bo nic innego przecież nie może ludzi dopingować do tego - aby świńskim truchtem zasuwać do urn. Tzw. demonkratura nic dobrego nie oferuje ludziom tylko - raz wprowadza kozę do izby tzw. suwerena a raz ją z niej wyprowadza - i sze kręci.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 08:53:02
  Być może to jest nawet ,,strategiczne,, ale nie mam sumienia głosować na Trzaskowskiego.
 • @Oscar 08:56:17
  Kiedyś złodziej nawet jakby bardzo chciał, to nie dałby rady okraść kogoś, kto się jeszcze nie urodził.
  Socjaliści sprawili, że jest to możliwe.
 • @interesariusz z PL 21:34:47
  Z tego co Pan pisze zauważam, że jest Pan prorosyjski. Nie mamy zatem wspólnego języka porozumienia, choć dyskutować zawsze można.
  Pozdrawiam
 • @Rzeczpospolita 21:47:52
  Niejednokrotnie pisałem negatywnie o Żydach, ale Pan ich widzi wszędzie, może nawet w lodówce. Taki fanatyczny ogląd świata przesłania Panu realne myślenie.
  Pozdrawiam
 • @interesariusz z PL 22:43:52
  Nasza Konstytucja jest już nie przystająca do rzeczywistości i ocenia się, że po 25 latach winno się zmienić lub dostosować ustawę zasadniczą do zmieniających się warunków.
  Pozdrawiam
 • @Zawisza Niebieski 01:40:56
  Pod względem znajomości języków są równi sobie, szczególnie języka angielskiego, choć Duda też włada rosyjskim. Może i warto byłoby przeprowadzić raz debatę w języku angielskim?

  Co prawda prezydent nie rządzi, ale rząd, natomiast może wetować ustawy, może zanarchizować całe państwo. Stąd potrzeba ścisłej współpracy między rządem a prezydentem.

  Pozdrawiam
 • @krzysztofjaw 10:01:56
  Miała być tymczasowa na 5 lat. Pzdr.
 • @obywatel zniewolony 03:36:36
  Nikomu nie służę. Nikt mi za nic nie płaci. Jestem realistą. Może Pan mnie ignorować, co polecam, jeżeli Pan nie chce czytać. Pana sprawa, choć dyskusje są pożądane. Proszę też o zaprzestanie używania ataków ad personam. Tego nie znoszę i tego nie praktykuję wobec innych.

  Pozdrawiam mimo wszystko
 • @kula Lis 69 06:35:15
  Bardzo dobre podsumowanie R. Trzaskowskiego. Pozwolisz, że je wykorzystam w kolejnych wpisach? Owszem, że z podaniem źródła. Albo napisz sam taką notkę, bo warto o niej podyskutować.
  Pozdrawiam serdecznie
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 07:53:36
  Mam pretensje do Dudy za wiele spraw, o których juz pisałem (brak pomocy dla frankowiczów, IPN, ustawa 1066, ustawa 447, aneks do Raportu WSI, brak CELA+, itd). Nie oznacza to jednak, że w mojej kalkulacji lepszy on jest niż Trzaskowski, a taki wybór zapewne będziemy mieli.
  Pozdrawiam
 • @krzysztofjaw 10:06:48
  "Pod względem znajomości języków są równi sobie, szczególnie języka angielskiego, choć Duda też włada rosyjskim. Może i warto byłoby przeprowadzić raz debatę w języku angielskim? "

  Pan Trzaskowski pracował jako tłumacz symultaniczny i uczył angielskiego. Zna też francuski i rosyjski. Nie ta liga.
 • @krzysztofjaw 10:23:27
  //Nie oznacza to jednak, że w mojej kalkulacji lepszy on jest niż Trzaskowski,//

  Jeśli dobrze zrozumiałem to Duda i Trzaskowski to jedno zło.
  I tutaj się zgadzam!
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 11:28:35
  "@krzysztofjaw 10:23:27
  Jeśli dobrze zrozumiałem to Duda i Trzaskowski to jedno zło.
  I tutaj się zgadzam!"

  A ja myślę, że zależy to od układu. Dobrze jak prezydent spełnia funkcję kontrolną. Jeśli by rządziło PO, to Pan Duda byłby lepszy, jeśli ma rządzić PiS to lepiej jak prezydent jest z opozycji.

  W ten sposób ustawy będą przechodzic na podstawie debaty i uzgodnień obu stron. Nadmierna koncentracja władzy bywa niezdrowa.
 • @Pedant 11:36:50
  Dokładnie tak samo pisałem już dawno.
  Zawłaszczenie państwa zawsze prowadzi do patologi.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 11:47:02
  "Zawłaszczenie państwa zawsze prowadzi do patologi."

  Czasem się zdarza, że jeśli osoba albo grupa osób co skupi władzę w swoich rekach jest bardzo wybitna i uczciwa, państwo może się rozwinąć i rozkwitnąć.

  Niestety w większości przypadków, aparat władzy zostaje opanowany przez karierowiczów, kombinatorów i pochlebców. Gdy naród jest zepsuty, lepiej jest jak władza jest podzielona aby się wzajemnie ograniczać i kontrolować. Monarchia jest najlepszym ustrojem gdy władca jest mądry, silny i szlachetny, tak przynajmniej twierdzą klasycy myśli politycznej jak Arystoteles i Machiavelli oraz Monteskiusz.
 • @zbig71 09:49:22
  Bzdury. To nie socjaliści wymyślili kredyt a wręcz przeciwnie dzisiaj to neoliberałowie "budują" a raczej "rabują" na długu, na kredycie.
  Każdemu podbitemu krajowi natychmiast narzucają długi.

  Jak ktoś tego nie widzi .. to jest ...dalej wszyscy wiedzą.
 • @Pedant 10:51:18
  W ogóle, to Trzaskowski zna 5 obcych języków, a Biedroń chyba 4
 • @Oscar 12:35:40
  Neoliberał to taki neologizm a to są zwykli socjaldemokraci
 • Komu służy Trzaskowski?
  Nie wiem. Ale po 5 latach prezydentowania Dudy, to wiem, że Gumiś to taki piesek, który ma wielu panów. Kiedyś hodowca labradorów (za PRL hodował pudle, ale zmieniła się moda) powiedział mi, że suczki mogą mieć kilku panów. Duda słucha Kaczelnika, Mosbacher, Trumpa, Danielsa, Merkel, żony. Bardzo "pojemny" podnóżek. Taki bajkowy Toudi
 • @Wican 13:09:33
  Oni socjalu nie rozdają, oni socjal odbierają... to co to za socjaliści .
 • @Oscar 13:59:09
  To chyba niewiele wiesz o świecie. W całym niemal świecie Zachodnim jest socjal. A to świat zachodni ma być neoliberalny, anie Ameryka Południowa czy Azja
 • @Pedant 11:36:50
  "A ja myślę, że zależy to od układu. Dobrze jak prezydent spełnia funkcję kontrolną. Jeśli by rządziło PO, to Pan Duda byłby lepszy, jeśli ma rządzić PiS to lepiej jak prezydent jest z opozycji."

  Gdyby teraz był prezydent z opozycji to w Sądzie Najwyższym dalej by rządziła żydowska mafia z Gersdorf na czele,a każda ustawa o sądach była by wetowana.Zatem było by tak jak było.
 • @Oscar 12:35:40
  Nie piszę o kredytach, tylko o socjalu.
 • @krzysztofjaw 10:00:03
  Strusia metoda oglądu świata źle się przeważnie kończy. Gdy struś wsadzi łeb w piach lew spokojnie odgryzie mu dupę.
  Pan nie jest lwem w tej opowiastce i swoją dupę proszę wystawiać na własny rachunek i nie zachęcać do tego innych.
 • autor
  *****
  Jak zawsze
 • all
  Dzisiaj Trzaskowski miał zrobić spektakl w Małej Sycylii. Tymczasem PAD przeszedł do ofensywy i Rafałowi gówno z tego wyjdzie. Czyli jak zwykle.
 • @kula Lis 69 20:37:07
  Budka mówi, że pożar jakiś w PIS. Boję się, że Sienkiewicz coś znowu kazał podpalić.Może coś sugeruje Sienkiewiczowi, taka ostatnia budka ratunku?
 • @obywatel zniewolony 03:36:36
  Chory człowieku daj ludziom odpocząć od siebie ile razy bedziesz zmienial konto.Te to 7 czy 8
 • @matterhorn 14:13:00
  "Gdyby teraz był prezydent z opozycji to w Sądzie Najwyższym dalej by rządziła żydowska mafia z Gersdorf na czele,a każda ustawa o sądach była by wetowana."

  Zawsze są jakieś układy. Problem czy jeden układ ma monopol czy różne grupy się równoważą. Teraz każda ustawa będzie przechodzić, nawet taka napisana na kolanie, i sprzyjająca jednej partii.

  Czy Pan uważa to za poprawę?
 • Komu służy Trzeskowski?
  Jak się zadaje takie pytanie w tytule, to czytelnik oczekuje odpowiedzi.
  Dobrze, że jest tu komentarz kula Lis 69.
  1* dla autora
  5* dla kula Lis 69
 • @adevo 16:11:17
  Dzięki. Pzdr.
 • @krzysztofjaw 10:15:17
  korzystaj nie mam nic przeciwko temu. Pzdr.
 • Kolejni kandydaci „podgryzają” Trzaskowskiego. „Kompletnie nie powinien być prezydentem Polski”
  Następni kandydaci wbijają szpilki Rafałowi Trzaskowskiemu, ubiegającemu się o fotel prezydenta z ramienia Koalicji Obywatelskiej. Najpierw Władysław Kosiniak-Kamysz (PSL) akcentował, że mocną stroną kandydata KO niekoniecznie jest wiarygodność, zaś teraz Szymon Hołownia uważa, że Trzaskowski nie powinien być prezydentem", ponieważ jest "elementem układu PO-PiS".
  https://niezalezna.pl/333382-kolejni-kandydaci-podgryzaja-trzaskowskiego-kompletnie-nie-powinien-byc-prezydentem-polski
 • @Pedant 15:31:21
  Przypuszczam,że gdyby prezydentem był ktoś z PO- paprańców to wetował by każdą ustawę obojętnie czy pisaną na kolanie czy oisaną miesiącami.Byle by tylko dopierdzielić rządzącym .
  Taka sytuacja by była poprawna czy nie?Myślę,ze taka sytuacja doprowadziła by do anarchii i nie daj Boże wojenki domowejTo by wam odpowiadało.Niech się wali,niech się pali byle by tylko nie pisiory..Ja w to nie wchodzę.
 • @adevo 16:11:17
  "Komu służy Trzaskowski?"

  To nie jest poważne pytanie, bo co nas obchodzi kłótnia w rodzinie -?

  https://dariuszkosiur.files.wordpress.com/2018/09/comment_bsqtv69st1wdif8dqv5ubasoqrrnrxuw.jpg

  Smutne jest tylko to, że dostrzega tę rodzinną kłótnie góra 50% elektoratu (a i to nie jest wcale pewne), który nie bierze udziału w wyborach.
 • Jest możliwość, ze zagłosowałbym na Dudę
  Autor jest zwolennikiem bezwarunkowym. Ja jak mam głosować, to oczekiwałbym spełnienia warunków. Jakich?
  Gdyby prezydent Duda wyraził zaniepokojenie dotyczące łamaniem praw człowieka w USA.
  Premier Morawiecki powinien wezwać ambasadora USA w sprawie burzenia fundamentów demokracji.

  A jeszcze lepiej, gdyby Duda domagał się zwołania RB ONZ i przeprowadzenia pod międzynarodowym nadzorem, rzetelnego śledztwa tyczącego obecnej sytuacji w USA.
 • @matterhorn 17:14:58
  "Przypuszczam,że gdyby prezydentem był ktoś z PO- paprańców to wetował by każdą ustawę ... Byle by tylko dopierdzielić rządzącym .
  ... Myślę,ze taka sytuacja doprowadziła by do anarchii i nie daj Boże wojenki domowej ... To by wam odpowiadało.Niech się wali,niech się pali byle by tylko nie pisiory"

  Nie wiem. Ja nie lubię PO, ale nie jestem pewien czy władza jednego człowieka i kilku bliskich mu ludzi, nieograniczona opozycją ani prawem jest dobra dla Polski.

  Co do wojen domowych, to dochodzi do niech, gdy skonfliktowane strony nie mogą się porozumieć, i jedyną drogą obrony swoich interesów okazuje się przemoc fizyczna.

  Niezależne sądy są po to aby rozstrzygać konflikty drogą prawną. Jeśli z góry wiadomo jakie wydadzą orzeczenie, przestają spełniać swoją funkcję, bo jeśli jedna strona kontroluje sąd, to druga strona będzie szukać pozaprawnych rozwiązań albo się podda tracąc podmiotowość.
 • @Wican 17:45:59
  Pierdolnij się 5kg młotem w lewacki pusty łeb. Co Dudę i Morawieckiego sytuacja w USA ma obchodzić lewacki useful idiot.
 • @kula Lis 69 18:03:54
  @Wican 17:45:59
  Pierdolnij się 5kg młotem w lewacki pusty łeb. ... lewacki useful idiot."

  Kula lis szczyci się szlachetnym pochodzeniem a wyraża się jak chamski prostak.

  Lepsze towarzystwo takiego gościa by nie zaprosiło na salony.
 • @kula Lis 69 18:03:54
  Aleś ty żalosny, mentalny ubeku - typek pornoman i gazrurka. Klasyczny tępy trep, znaczy.
  Ich akurat rózne rzeczy obchodzą. Ten pierdoła Duda czasami robi za pajaca próbując pouczać inne państwa. Ale że to popychło każdego kto popycha i zwykły tchórz.\A ty wciąż demonsttrujesz żydowską etykę sytuacyjną. I zamiłowanie do żydokomunistycznych UBeków. I sam sie stuknij w główkę. Poza ty, nie napinaj się tak, bo sobie zaszkodzisz.
 • @Pedant 18:23:08
  Klasyczny mentalny trep. I to z takich, których po wojnie brali na najniższe stopnie w UBecji i milicji. Z takimi mam do czynienia od lat (Wędrzyn - rzut beretem). I w sumie nie są zapraszani, nawet na piwo.. Acz, młodsi są już inni.
 • @kula Lis 69 18:03:54
  Zupełnie nie ma Pan racji, bo akurat żydo-katolik "Wican" napisał bardzo dobry satyryczny komentarz.

  A ten 5kg młot ze wskazaniem jak należy go wykorzystać można proponować komentatorowi "Wican" przy każdej okazji afirmowania przezeń żydo-katolickiego Kościoła, którego zdaje się i Pan jest stałym admiratorem.
 • @Wican 17:45:59
  Czyli chciałbyś, żeby Duda popełnił samobójstwo. Fizyczne i psychiczne.
 • @Jozio z Londynu 15:25:17
  Józek odpowiem ci słowami mojego dobrego znajomego nie zadzieraj koszuli jak cię nie pierdolą Pozdrowienia z NY
 • @obywatel zniewolony 20:21:46
  Chyba nie musi zadzierać, podejrzewam, że robią mu dobrze oralnie.
 • Autor
  Trzaskowski jest tylko potencjalnym prezydentem, więc wała mnie obchodzi komu służy. Mnie bardziej zastanawia komu służy Duda i rząd PiS. Bo Polsce i Polakom to nie służą. Aż strach się bać jak wyjdzie na jaw co te sługusy podpisywały.
 • @kula Lis 69 06:39:48
  Chyba przywrócił dawną nazwę po protestach mieszkańców. Po za tym taki mierny prezydencik to może mieć swoją ulicę co najwyżej w Pcimiu.
 • @kula Lis 69 07:43:43
  Widzę że się nie wyspałeś bo KCPiS kazał ci się wcześnie stawić na dyżur. Ale rozumie ciebie, z czegoś trzeba żyć. Pieniądz nie śmierdzi.
 • @zbig71 19:39:54
  Ale by zasłużył na pomnik. Zresztą, grzechy mozna odkupić, ale ceną jest śmierć.
 • @Rzeczpospolita 19:24:05
  Ja jestem katolikiem, a Rzeczpospolita żydo-poganinem. I młot by mógł się przydać. Ja tu o duszę zabiegam. Polecam "zakład Pascala". Również myśl Franciszka Salezego
 • @kula Lis 69 18:03:54
  Oj, na polityce to ty się nie znasz. Wróć do swoich łódeczek czy kajaków. Steruje się tym łatwo
 • @marek500 07:28:09
  Ja wolontariusz, pieniędzy nie dostaję. Zresztą nie należę do PiS, choć ich popieram lecz nie we wszystkim. Innej na dziś opcji brak.
 • @Wican 11:13:27
  "żydo-poganin"

  Takiego czegoś nie ma.
  Są za to żydowiercy, np. żydo-katolik zwany w skrócie katolikiem, którym przywrócić rozumu nawet 5kg młot nie da rady.
 • @kula Lis 69 12:14:12
  Mnie się Pan nie musi tłumaczyć. Dla mnie może Pan popierać nawet diabła. Na szczęście jeszcze nas nikt nie gania za poglądy (chociaż pod tymi rządami może to się szybko zmienić). Śmieszą mnie Pana odwołania do komunistów, pedałów, ubeków itp. Takie marne argumenty dla tych co całą wiedzę czerpią z TVPiS. Zresztą ci starsi z PiS mają takie same korzenie jak ta reszta partii. Oni na księżycu się nie chowali tylko żyli w PRL i to w większości lepiej niż reszta społeczeństwa. Zresztą mam to gdzieś bo resztę tych naszych partii też uważam za parchów tak jak PiS. Zresztą Polacy są w czarnej d.... i jeden rympał czy rządzi PiS czy PO czy inni. Oni wszyscy są tylko sługusami. Decyzje to oni mogą tylko podejmować w sprawie swoich szwindli, bo te ważne decyzje to są im przysyłane z odpowiednich ambasad. Już powoli zaczynam myśleć że większą swobodę w zarządzaniu krajem miały rządy w PRL.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930    

ULUBIENI AUTORZY

więcej