Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
793 posty 2211 komentarzy

krzysztofjaw

krzysztofjaw - Właściwie: Krzysztof Jaworucki. KONSERWATYSTA W IDEI I WARTOŚCIACH ŻYCIOWYCH, KONSERWATYWNY LIBERAŁ W GOSPODARCE. EKONOMISTA I FINANSISTA. PATRON DUCHOWY: BŁ. JERZY POPIEŁUSZKO, AUTORYTET MORALNO-ETYCZNY: ŚW. JAN PAWEŁ II, MENTOR POLITYCZNY: E. B

Czy R. Trzaskowski miał startować za 5 lat?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Odpowiedź na tytułowe pytanie wydaje się twierdząca. Został prezydentem Warszawy i po tym okresie miał - po dwuletniej kadencji A. Dudy i przewidywanej takowej D. Trumpa - wystartować i wygrać wybory prezydenckie.

Odpowiedź na tytułowe pytanie wydaje się twierdząca. Został prezydentem Warszawy i po tym okresie miał - po dwuletniej kadencji A. Dudy i przewidywanej takowej D. Trumpa - wystartować i wygrać wybory prezydenckie.

Tak zapewne miało być i cała kariera polityczna R. Trzaskowskiego była szczegółowo zaplanowana już od dawna. Kto politycznie prowadzi go do uzyskania stanowiska prezydenta jest niewiadomą, choć wielu wskazuje, że prawdopodobnie był też stypendystą jednej z Fundacji G. Sorosa a sam oficjalnie przyznał się, że jednokrotnie uczestniczył w spotkaniu Grupy Bilderberg. A ta Grupa jest oskarżana o chęć stworzenia Jednego Rządu Światowego w ramach Nowego Porządku Świata (NWO). Niektórzy nawet przypisują jej to, że tym Rządem Światowym już jest.

Cóż więc takiego się stało, że już teraz został on uruchomiony jako kandydat na prezydenta? Otóż należałoby wskazać na dwa obszary: wewnętrzny i zewnętrzny, choć one współzależne na siebie wpływają i mają w części obszary wspólne.

Pierwszy z nich jest związany z fatalnymi notowaniami M. Kidawy-Błońskiej, która nie nadając się kompletnie na funkcję prezydenta Polski, mogła osiągnąć w wyborach fatalny, jednocyfrowy wynik a tym samym doprowadzić do upadku Platformę Obywatelską. Dodatkowo R. Trzaskowski jest - jako domniemany* przedstawiciel Grupy Bilderberg - typowym lewackim liberałem, który swobodnie mógłby kandydować z ramienia polskiej lewicy a m.in. jej głosy chce on pozyskać w wyborach prezydenckich. Jego poglądy bowiem wykluczą poparcie dla niego elektoratu prawicowego i centrowego, stąd należy domniemywać, że nawet część wyborców PO może zagłosować np. na kreującego się na centrowego Kosiniaka-Kamysza. Należy też sobie zdawać sprawę, że ewentualne zwycięstwo R. Trzaskowskiego może implikować przedterminowe wybory parlamentarne, bowiem bardzo trudno sobie wyobrazić jego współpracę z rządami PiS-u (ZP). Ponadto ta wygrana mogłaby też doprowadzić do rozpadu koalicji ZP poprzez np. wyjście z niej Porozumienia J. Gowina, który ma zamiar tworzyć ugrupowanie republikańskie.

Zaś drugi to obszar związany jest z tym, że w wyniku pandemii koronawirusa niepewny swojego zwycięstwa jest D. Trump a jego ewentualnej poprawnej współpracy z R. Trzaskowskim trudno sobie wyobrazić. R. Trzaskowski reprezentuje sobą wszystko to, co jest geopolitycznie obce D. Trumpowi a przede wszystkim jest zwolennikiem lennego członkostwa Polski w UE. Ewentualna wygrana R. Trzaskowskiego jest też końcem sprawnego i intensywnego funkcjonowania Grupy Wyszehradzkiej oraz śmiercią idei Trójmorza. Zagrożona też może być dywersyfikacja dostaw gazu do Polski i zaniechanie wszelkich działań dotyczących sprzeciwu Polski wobec budowy Nord Stream 2. W tych kategoriach można się też spodziewać nacisku na zaniechanie budowy Centralnego Portu Komunikacyjnego, bowiem "taki jest planowany w Berlinie". Pod znakiem zapytania byłoby jego poparcie dla przekopu Mierzei Wiślanej.

Tak czy owak należy się modlić, aby w Polsce wygrał A. Duda a w USA D. Trump. Wtedy mielibyśmy choć jeszcze pięć lat czasu na rozwój Polski wewnątrz kraju a także jej wzrost znaczenia na arenie międzynarodowej.

* Bardzo rzadko na arenie międzynarodowej jakikolwiek polityk czy też przedstawiciel jakiegoś silnego kapitału prywatnego oficjalnie przyznaje się do członkostwa w Grupie Bilderberg. Wszystko to, co jest na niej podejmowane owiane jest mgłą tajemnicy. Stąd nie wiem, czy czasem jednokrotna bytność na tym spotkaniu R. Trzaskowskiego jest jednoznaczne z reprezentowaniem przez niego tego środowiska. Jeżeli tak nie jest to te jego buńczuczne chwalenie się z takiego uczestnictwa wynika ze zwykłej bufonady R. Trzaskowiskiego i jego wybujałego ego, dorównującego temuż  u Marszałka Senatu.  

Zostaw za sobą dobra, miłości i mądrości ślad...
© Krzysztof Jaworucki (krzysztofjaw)
http://krzysztofjaw.blogspot.com/
kjahog@gmail.com

KOMENTARZE

 • Tak ja patrzylem na Trzaskowskiego
  gdy ogłaszano oficjalnie, że zastąpi Kidawę, to odniosłem wrażenie że wcale z tego zadowolony nie jest. Choć on młokosem już nie jest. 48 lat ma. Ale nie widziałem entuzjazmu. Sądzę, że obecni liderzy PO wystawili go na odstrzał. Zakładają, że polegnie, acz nie tak kompromitująco, jakby stało się to udziałem Kidawy.
  Na Sikorskiego bali się postawić, bo on w sumie jest niezależny od aparatu partyjnego. Taki sam czubek jak Trzaskowski, acz chyba z wyższą pozycją i z bardziej rozbuchanym ego.
  Niemniej nie zgadzam się, ze Trzaskowski z Trumpem by się nie dogadał. Doagadałby się tak jak i Duda. To przecież "dialog" du.y z kijem. Dla Trumpa nie ma znaczenia kto będzie jego popychadełm.
 • Jeśli
  Idzie o modlitwę, to rzeczywiście należy się modlić, ale o to, żeby Duda nie wygrał. Trzaskowski jest wystawiony po to, żeby odrobić to, co straciła Kidawa. Co takiego robił Trzaskowski na spotkaniu grupy Bilderberg? To samo, co robił Duda w Waszyngtonie, słuchał instrukcji, jakie mu prezentowali starsi i mądrzejsi.
  W sumie dziwne, że Platfusy nie wystawiły Radzia, to butny i ambitny typ, ugrałby więcej, niż Trzaskowski.
 • @Wican 15:23:34
  "Na Sikorskiego bali się postawić, bo on w sumie jest niezależny od aparatu partyjnego."

  Też tak podejrzewam.
 • Radny publikuje mail od Trzaskowskiego. "Szok. Agitacja wśród 8 tys. urzędników, w godzinach pracy"
  https://static.ftpn.pl/imgcache/750x430/c//uploads/cropit/15899924141d3a3fff9e90f37a15a1de260cc0b372fdcc0804f4545e31fe1b3cd656eec5b4.jpg                                                                                                                                             
  "Podejmuję trudną walkę o fotel prezydenta kraju, aby samorządy nadal były silne i niezależne, aby mogły realizować swoje zadania i priorytety (...) Idę bić się o demokrację i o samorządy" - napisał prezydent Warszawy, Rafał Trzaskowski w mailu, który dziś na Twitterze upublicznił Wojciech Zabłocki. "Szok. Agitacja wyborcza wśród 8 tys. urzędników, ze służbowego maila, w godzinach pracy" - skomentował to wojewódzki radny. Dzisiaj na Twitterze Wojciech Zabłocki, radny sejmiku województwa mazowieckiego upublicznił treść maila, który popołudniu wysłał prezydent Warszawy, Rafał Trzaskowski.  "Szok. Agitacja wyborcza wśród 8 tys. urzędników, ze służbowego maila, w godzinach pracy" - napisał Zabłocki.                                                                                                                                              https://pbs.twimg.com/media/EYeGdk1XgAMoN_E?format=jpg&name=900x900                                                                                                                                                                      Trzaskowski w mailu tłumaczy m.in. swoją decyzję o starcie w wyborach prezydenckich.  "W normalnych warunkach, nie wyobrażałbym sobie odejścia z Ratusza przed końcem kadencji. W ciągu ostatnich kilkunastu miesięcy pracy przekonałem się, jak wiele dobrego możemy zrobić dla naszego miasta. Ale w ciągu tych ostatnich miesięcy sytuacja stała się dramatyczna. I to właśnie będąc Prezydentem Warszawy, zobaczyłem wyraźnie, jak złe decyzje rządu niszczą samorządy. Startuję w wyborach na Prezydenta kraju, także aby bronić samorządności" czytamy. Trzaskowski przekonuje, że "patrząc na obecne działania rządzących", jego zdaniem "teraz przyszła kolej na samorządy". "Dla Warszawy oznacza to m.in. zabieranie kolejnych pieniędzy i spychanie na nas odpowiedzialności za realizację obietnic wyborczych PiS"  - pisze Trzaskowski w mailu m.in. do pracowników ratusza.  "Podejmuję trudną walkę o fotel prezydenta kraju, aby samorządy nadal były silne i niezależne, aby mogły realizować swoje zadania i priorytety (...) Idę bić się o demokrację i o samorządy"  - deklaruje prezydent Warszawy.                                                                                                                  https://niezalezna.pl/330652-radny-publikuje-mail-od-trzaskowskiego-szok-agitacja-wsrod-urzednikow-w-godzinach-pracy   
 • @zbig71 18:08:28
  Ale zdRadek niezależny od Budki czy Schetyna. Dla niego władzą jest żona i te kręgi
 • @kula Lis 69 18:52:46
  To akurat agitacja nie jest, tylko poinformowanie o sytuacji. Tego wymagała zwykła podstawowa grzeczność. Dla PiSiactwa rzecz niezrozumiała. A portki pełne teraz.
 • @Wican 19:27:19
  No fakt. W sumie Radzio jest mężem swojej żony.
 • @Wican 19:28:51
  Gazeta Polska”: Matka Rafała Trzaskowskiego to TW Justyna, tajna współpracowniczka SB 8 września 20180 Podziel się na Facebooku Tweet (Ćwierkaj) na Twitterze fot. Facebook Teresa Trzaskowska, matka kandydata na fotel prezydenta stolicy Rafała Trzaskowskiego, była tajnym współpracownikiem SB o pseudonimie Justyna, wynika z akt IPN – podała w środę „Gazeta Polska”. Jak napisano w „Gazecie Polskiej”, Teresa Trzaskowska „meldowała bezpiece o kontaktach z dyplomatami USA muzyków i ludzi zajmujących się jazzem – Jerzego Matuszkiewicza, Leopolda Tyrmanda, Romana Waschki. Jak wynika z akt IPN, Służba Bezpieczeństwa zarejestrowała ją w 1960 r., jako tajnego współpracownika działającego pod ps. Justyna”. Jak piszą, interesował się nią kontrwywiad PRL, ze względu na jej kontakty z dyplomatami USA, „a w szczególności z I sekretarzem ambasady tego kraju w Warszawie Thomasem Donovanem” – napisał autor artykułu „Jak TW Justyna opowiadała SB o Tyrmandzie i Amerykanach”, Maciej Marosz. Wyjaśnił, że Trzaskowska nawiązała kontakty z dyplomatami pojawiającymi się na różnych imprezach, „z racji bycia żoną jednego z najbardziej znanych już muzyków jazzowych – Andrzeja Trzaskowskiego”. „Odbyto z nią najpierw trzy wstępne spotkania, po czym na rozpoczęciu współpracy pojawiła się dwójka wysokich rangą esbeków – kpt. Rolnik i por. Władysław Prekurat” – poinformował Marosz.
 • @Wican 19:28:51
  Uważasz, że Trzaskowski ma szansę wygrać z Dudą? Powiedzmy, w 2giej turze?
 • @Wican 19:28:51 Jełop żydo-komunistyczny. AntyPOlak, TyPOwy szuja o ww. POchodzeniu!
  Wierny syn tw Justyny. Będzie walczył o Polskę żeby oddać w łapy Sorosa i Lgbt. Ale byłby szum, gdyby cokolwiek takiego zrobił ktokolwiek z PiS. Trzaskowskiemu udaje się więcej, pomimo nielegalności agitacji (brak terminu wyborów). Oczekuje reakcji Prokuratury - nielegalna akcja wyborcza prze ogłoszeniem terminu a także stanowiska Komisji Wyborczej. To jednak jest matoł! PO to jednak stan umysłu..." Idę bić się o demokrację i o samorządy", zabrać 500+, zabrać 13 emeryturę, podnieść wiek emerytalny do 67, zlikwidować tvp3 bo mamy już tvn24, promować pracę jako opiekunki, zbieracze szparag i inne parobki... prawa rodzicielskie dla Sabina/Norbert....Mimo wielkiego szumu medialnego, Trzaskowski dostanie mniej głosów niż mogła by dostać Kidawa.
 • @zbig71 19:33:36
  Mało prawdopodobne, ale sytuacja będzie się pogarszać. I w II turze może być plebiscyt. PiS i antyPiS. W wyborach do senatu, w takim plebiscycie przegrali. Ciekawe czy zrobią debatę. Trzaskowski nie byłby taki układny jak Kidawa. Gumiś narobiłby w portki. On ledwo wytrzymał poprzednią "debatę".
 • @kula Lis 69 19:32:03
  Wujek Kaczyńskiego to UBek, też Dudy to żydokomunista, Macierewicz to wielbiciel Che i Mao. Lubicie się babra cw życiorysie. Ja tam na Trzaskowskiego głosu nie oddałbym nawet w II turze. Ale widać, ze panika. A dlaczego tak nie eksponowałeś przodków Kidawy, hipokryto?
 • @zbig71 19:30:41
  Coś jak Gumiś. Ale ten to podporządkuje się każdemu. Taki bezjajowy charakter.
 • @zbig71 18:08:28
  Ten kundel nie wie nawet że w W-wie jest zarejestrowanych 400 000 firm tylko zapewnia, że 40 000, ta ciota nie nadaje się nawet na sołtysa na Białorusi. Jeśli 70% ciężko doświadczonych mieszkańców prywatyzowanych kamienic, którym Komisja Jakiego przywróciła ich prawa zagłosowała na Trzaskowskiego bo nie widziała związku pomiędzy Trzaskowskim i bufetową a swoim nieszczęściem to znaczy, że tubylczy naród już jest przez obce media tak oduraczony, że wynik wyborów nie przechodzi w żadna rubryka. Sytuacja jest taka, że trzeba tłuc codziennie jego umiłowanie gejowatości, aferę "koźlaną", "Czajka Gate",(jego gówno zalało całą Polskę,a Polacy się cieszą i chcą więcej itp.), koniecznie pokazujcie jego POłowicę. Na czas kampanii warszawskiej schował ją (co nie jest dziwne patrząc na jej wątpliwą urodę)i się oprowadzał z jakąś inną,ładniejszą. Na wyjazdy zagraniczne tez będzie ją zabierał? Znaczy się tę ładniejszą, bo na prawdziwą to aż oczy bolą patrzeć. Porównywać z obecną Pierwszą Damą. Wydobyć aferę z religią i ich dziećmi w wykonaniu Połowicy. Nie dość, że brzydka, to jeszcze głupia od POdziwu. Codziennie to nagłaśniać Tu się jeńców nie bierze, a do stracenia jest wszystko. Takie labidzenie nie pomoże. Tylko atak i to ostry.
 • @kula Lis 69 19:32:03
  A nie napisali w tej całej Gazecie Polskiej, że to żydówka? Matka Trzaskowskiego? Z pożądanej ubeckiej rodziny?
  Jony Daniels nie pozwolił na ujawnienie wstydliwych danych?
 • Kwestie rodzinne Dudy
  Szwagier Gumisia Jakub Kornhauser kiedyś został laureatem nagrody im. W. Szymborskiej.
  Kto to jest Mychajło Duda? Gumiś z radością "zawiózł" banderowcom 4 miliardy pieniędzy polskich podatników.

  Fragment wypowiedzi Dudy:
  … brata mojego dziadka, który zginął zamordowany przez Niemców, ale ta opowieść o śmierci żydów w mojej rodzinie była od samego początku, odkąd ja pamiętam.”

  A tu bardziej szczegółowo
  https://forumemjot.wordpress.com/2018/03/20/czy-oficer-upa-byl-jednak-dziadkiem-prezydenta-stryjecznym/
 • @kula Lis 69 19:45:48
  To, czy wygra Duda, czy Trzaskowski to jeden UJ. Jeden ma żonę żydówkę, drugi matkę. I tak będą merdać ogonami i aportować przed starszymi i mądrzejszymi.
 • @Wican 20:01:39
  Nawet Trzaskowski rozsmarował by Dudłaja w bezpośredniej debacie.
 • @zbig71 20:08:23
  To żadna sztuka. On przed wystepem w niemieckiej TV chciał znac pytania. Niemcy wyśmiali to, a Duda taką propozycją skompromitował Polskę.
 • @Wican 20:12:29
  Choć byłoby dobrze, gdyby ktoś go przycisnął przed kamerami o jego konszachty z Żydami i tą kasę dla Banderowców.
  A Trzaskowski tego nie zrobi.
 • @zbig71 20:18:10
  Bo to jedna sitwa.
  A ja sobie jeszcze zrobiłem pewne porównanie.
  Co zawdzięczamy carom i okupacji Polski przez Rosjan? Uniwersytet Warszawski, pieśń Boże coś Polskę, Muzeum Narodowe w Warszawie.
  Co zawdzięczamy "najświętszemu" (dla PiSiorów) Lechowi Kaczyńskiemu?
  Muzeum Polin, Traktat Lizboński, kompromitację w Gruzji.
  Jednak Rsojanie zostawili coś wartościowego, a spuścizna Lecha Kaczyńskiego to czysty antypolonizm. Howgh!!!
 • @Wican 20:22:00
  Starynkiewicz był b.dobrym prezydentem Warszawy.
  Kaczyński wstrzymał ekshumację w Jedwabnem. Płacimy za to do dziś, a najprawdopodobniej zapłacimy znacznie więcej.
 • @zbig71 20:28:04
  Myślę, że te 300 miliardów cały czas idzie
 • @Wican 19:27:19
  Masz rację. Radek Sikorski jest po prostu mężem swojej żony. To w ogóle temat na książkę o tym ich związku.
  Pozdrawiam
 • @krzysztofjaw 20:47:49
  Ale dlatego go nie wystawili. Na niego Budka czy Schetyna wpływu by nie mieli. Nawet jakby jakimś cudem wygrał (ale byłoby zabiegania o wsparcie Żydów przez niego i Dudę), to też wcale nie musiałby brać urzędników z PO do kancelarii. To facet, który jest wyjątkowo głupi i bezczelny (nawet jak na polskie warunki polityczne), ale jednocześnie, jest przekonany o własnej wyjątkowości. Może se śpiewa przed lustrem? Np. "to ja, Narcyz się nazywam...". (dalej nie pamiętam słów)
 • @zbig71 18:08:28
  Czy ty jesteś Polakiem???
 • @zibi 14:24:43
  "@zbig71 18:08:28
  Czy ty jesteś Polakiem???"

  Ile pokoleń wstecz wymagacie? DNA i analiza kształtu czaszki potrzebne?
 • @zibi 14:24:43
  Coraz później dopuszczają cię do internetu? Pewnie jest bardziej szczerym Polakiem niż aferzysta Kaczyński, uwłaszczony na majątku narodowym. też brął udział w rozkradaniu. I jakoś lansuje UDeków
 • @Pedant 14:36:53
  Się śmiej. Ja sobie kiedyś na studiach robiłem pomiary głowy. Wg jakiejś rasistowskiej książki. I w sumie wyszło coś armenoidalnego. Ale żadnego Ormiaszki w rodzinie nikt nie kojarzył. Natomiast jednego unitę, Węgra i Niemca to kojarzyły starsze osoby w rodzinie. Po kądzieli trafił się też dalej arianin o nazwisku Otwinowski, ale to Polak.
 • @Wican 16:17:22
  "Się śmiej. Ja sobie kiedyś na studiach robiłem pomiary głowy. Wg jakiejś rasistowskiej książki. I w sumie wyszło coś armenoidalnego. "

  Czyste rasowo osoby nie są tak częste. Zwykle są wymieszane w różnych proporcjach w różnych rejonach. Drugą trudnością jest, że są definiowane dość arbitralnie, w zależności od mody panującej wśród antropologów. Są artefaktem metody. Ludzi można dzielić na wiele sposobów, według długości czaszki, koloru oczu, proporcji tułowia. Każdy sposób wytworzy inną dystrybucję.

  Poniżej jest mapa tzw rasy śródziemnomorskiej:

  https://i.4pcdn.org/pol/1434897356718.png
 • @zibi 14:24:43
  Coraz częściej Cię wypuszczają na przepustki? No a pandemia? Chyba kwarantanna Ci się należy i to długa.
 • @zbig71 18:17:22
  Może go trzymaą cały czas. Ale dostaje kilka minut co jakiś czas nagrody. Że zjadł grzecznie śniadanko, nie ugryzł pielęgniarki i grzecznie wydalił stolec.
 • @Wican 19:55:51
  I że nie u.......ił lekarza widelcem w łydkę.
 • @zbig71 18:08:28
  A więc Ty się modlisz o likwidację Polski? Pięknie.
 • @kula Lis 69 18:52:46
  Będzie robił to, co robiły Solidaruchy, dalszy dzielnicowy rozbiór Polski.
 • @interesariusz z PL 09:04:39
  Nie o likwidację Polski, tylko Dudy na stanowisku prezia. PiS to nie Polska

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

ULUBIENI AUTORZY

więcej