Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
895 postów 2441 komentarzy

krzysztofjaw

krzysztofjaw - Właściwie: Krzysztof Jaworucki. KONSERWATYSTA W IDEI I WARTOŚCIACH ŻYCIOWYCH, KONSERWATYWNY LIBERAŁ W GOSPODARCE. EKONOMISTA I FINANSISTA. PATRON DUCHOWY: BŁ. JERZY POPIEŁUSZKO, AUTORYTET MORALNO-ETYCZNY: ŚW. JAN PAWEŁ II, MENTOR POLITYCZNY: E. B

Czeka nas ostra i brudna kampania prezydencka

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

PO tonęła z każdym dniem kandydowania M. Kidawy-Błońskiej a celem R. Trzaskowskiego będzie tak naprawdę odzyskanie miejsca PO jako największej siły po stronie opozycji.

 R. Trzaskowski scharakteryzował swoją postawę, jaką będzie prezentował w kampanii wyborczej. Już na pierwszej konferencji prasowej jako kandydat na prezydenta zwrócił się do pytających go dziennikarzy TVP: "Śpieszcie się zadawać pytania, bo niewiele tygodni wam zostało"

 
Nie wiem, czy traktować to jako groźbę, czy też próbę wyrażenia pogardy wobec "nie swoich" dziennikarzy. Niemniej jest to pokaz buńczuczności kandydata, który - w zgodzie z myśleniem elit III RP - wszystko, co nie jest po jego myśli uważa za a'priori złe i nadające się li tylko do usunięcia na scenie polityczno-społecznej. W swojej pysze gardzi pluralizmem i demokratyczną wolnością słowa. 
 
Tego typu stwierdzenie obrazuje też z jaką kampanią ze strony R. Trzaskowskiego będziemy mieli do czynienia. Będzie ona w jego wykonaniu ostra i brudna...
 
Ale... czy ktoś był na tyle naiwny, iż sądził, że będzie inaczej? PO tonęła z każdym dniem kandydowania M. Kidawy-Błońskiej a celem R. Trzaskowskiego będzie tak naprawdę odzyskanie miejsca PO jako największej siły po stronie opozycji. A to wymaga radykalizmu większego niż prezentowany przez Sz. Hołownię czy R. Biedronia, bo ich wyborców PO chce odzyskać lub pozyskać. A może jeszcze dodatkowo będzie można przy okazji uszczknąć coś PSL - owi.
 
I dobrze. Bo podziałów w Polsce nie można zasypać. Są w Polsce - jak onegdaj stwierdził książę Adam Jerzy Czartoryski - jedynie dwie partie: partia polska i antypolska i takie są realia. Nie ma co budować koncyliacyjnej kampanii wyborczej przez A. Dudę. Ważne żeby nie dać się sprowokować R. Trzaskowskiemu i pomijać milczeniem jego agresję , bo to, że ona będzie to jest przecież pewne. 
 
W związku z tym nie za leży mi na jakimś kompromisie. Nie ma nic gorszego niż chęć jego znalezienia między polskimi patriotami a polskości wrogami. To jest niemożliwe. I ten podział istnieje. Werbalnie totalna opozycja może sobie wycierać gębę Polską, ale to tylko werbalne gardłowanie nie mające nic wspólnego z ich myśleniem o Polsce jako landu europejskiego (niemieckiego). Posunąłbym się dalej: wrogowie Polski to zdrajcy stanu i dla nich nie powinno być miejsca w naszym kraju. Tego niestety nie zmienimy więc niech sobie R. Trzaskowski przekonuje przekonanych, ale sądzę, że np. w II turze może osiągnąć nawet 40% głosów z czego połowa to nieświadomi i fanatyczni przeciwnicy PiS-u: na dźwięk tej nazwy dostają amoku, podobnie jak na dźwięk Kaczyński. I to właśnie z tej strony pada tzw. "mowa nienawiści" (nie znoszę tego sformułowania). Tak czy owak podziałów nie zlikwidujemy, ale mam nadzieję, że polskich patriotów jest w naszym narodzie przytłaczająca większość. 
 
Kim tak naprawdę jest ten R. Trzaskowski? Prawdę powiedziawszy wyborcom A. Dudy nie jest potrzebna odpowiedź na to pytanie. Jaki "koń" każdy widzi, chociaż symptomatyczne są - jak wskazuje bloger "Zamki na Piasku" - jego korzenie. Teresa Trzaskowska, matka, to były tajny współpracownik SB. Teściowa Teresy Trzaskowskiej to Władysława Ferster - kapitan UB. Teść, Aleksander Ferster, natomiast to pułkownik Ludowego Wojska Polskiego. Stryj Władysławy Ferster to Bolesław Drobner, I Sekretarz Komitetu Wojewódzkiego PZPR w Krakowie [1]. Oczywiście rodzina nie może stanowić podstawy oceny człowieka, ale jest ważna i nieprzypadkowo kiedyś zawsze podawano kogo dana osoba rodzinnie reprezentuje... bo "czym skorupka za młodu nasiąknie, tym na starość trąci". 
 
Ponadto faktycznie zwolennicy totalnej opozycji w swojej masie są naprawdę radykalni. Podobnie jak ich macierzysta KO chcą chaosu w Polsce i najlepiej dla nich byłoby aby ulica i zagranica doprowadziły do odsunięcia PiS-u od władzy, podobnie jak też i A. Dudy.  Dotychczas ani ulica ani zagranica nic takiego nie spowodowały, chociaż dalej są próby ponownego uruchomienia zamieszek społecznych, nawet teraz w czasie pandemii koronowirusa i w sytuacji kiedy zakazane są demonstracje uliczne nie przestrzegające zaleceń sanitarnych. 
 
Wracając jeszcze do R. Trzaskowskiego warto przypomnieć jego słowa: "Po co nam CPK skoro powstaje w Berlinie". I wszystko jasne czyje interesy reprezentuje... 
 
 

[1] https://www.salon24.pl/u/zamkinapiasku/1046751,xxxxx1

Zostaw za sobą dobra, miłości i mądrości ślad... 

© Krzysztof Jaworucki (krzysztofjaw) 
http://krzysztofjaw.blogspot.com/ 
kjahog@gmail.com

KOMENTARZE

 • A jakie znaczenie w istotnych sprawach
  ma dla nas kto zostanie prezydentem? Każdy podpisze to co psychole z rządu światowego mu przykażą. Nie wiem czy zauważyłeś, że państw narodowych już nie ma. Jest jeden rząd światowy i podległe mu marionetki zarządzające przydzielonym im obszarem .
 • @zadziwiony 19:30:18
  No, no... do rządu światowego (NWO) jeszcze daleka droga, ale jest konsekwentnie budowany. To zagrożenie dla nas wszystkich.
  Pozdrawiam
 • //Będzie ona w jego wykonaniu ostra i brudna...//
  W tym miejscu skończyłem czytać bo po co?
  Dziwię się, autor nie jest jeszcze na stanowisku głównego spin doktora PiS. Z taką zdolnością jasnowidzenia...

  Oczywiście 1*
 • autor
  Moim zdaniem:
  1- reakcje nazwijmy to Pisu na kandydature Trzaskowskiego , szczególnie te w TVP pokazują , ze jest problem
  2- Trzaskowski namaszczony przez Tuska jest oczywiście reprezentantem frakcji proniemieckiej nazwijmy to prounijnej przez Pana nazywanej zdrajcami
  3 Pis jest reprezentantem frakcji usraelskiej uwikłany w najrózniejsze afery wypowiedzi Pani Mosbacher , ostatnio wykazujacy objawy paranoiczne w zachowaniu przez co poniektorych blogerów nazywany zdrajcami
  4 ani jedna ani druga frakcja nie jest patriotyczna , propolska
  5 obie mniej wiecej moga liczyc na 30 % poparcie dla kazdej z nich . Pozostaje okolo 40% nas Polakow , ktorzy nie chcemy glosowac ani na jednych ani na drugich , Cos Pan moze zaproponowac ?
  6 wydaje sie, ze ze względu na wybory u siebie i napieta sytuacje Trump odpusci sobie program "miedzymorza" a to moze skutkowac przesunieciem " wajchy" i zwyciestwo POKO
  7 w takim przypadku co? wczesniejsze wybory ? wojna domowa ? Jakies inne wyjscie ?
 • Czyli
  Wychodzi na to, że teściowie Trzaskowskiego to żydokomuna. Sądząc po nazwiskach. Zresztą, czego można spodziewać się po Trzaskowskiego?
  Wszystkiego najgorszego.
 • Kampania jest cały czas brudna i trwa od kilku lat
  bez przerwy. Właśnie oglądałem Wiadomosci w TVPiS. Takiej prymiwtywnej i sirmiężnej propagandy, to w życiu nie widziałem. Oni bezczelnością i brakiem hamulców, dawno przerośli Urbana.
  Ale w końcu nastąpi reakcja. I ci propagandyści wylądują na jakiś PiSiackich portalach
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 19:39:24
  Ja właśnie oglądnąłem Wiadomości TVPiS. Ale żenada. Rzadko to g..no oglądam, ale dzisiaj leciało w tle.I oni obrażają moją inteligencję
 • @zbig71 19:56:48
  Oj, czepili się. Jakoś pradziadków Kidawy nie eksponowali? Udają, zenie ma problemu żydokomunistycznego poety Kornhausera. Że wujki Kaczyńskich to UBecy?.
  A np. minister i wicepremier Emilewicz to z domu Szyler.(jakoś spolszczone nazwisko, ale czy polskie?). I teraz jeszcze ośmieszyli się z usunięciem piosenki Kazika. Pisiory to dno i prymitywizm. Gdy premierem był ryż "Matoł", to co tydzień w TVP leciał kabaret a w nim "Posiedzenie rządu". Ucho Prezesa zaś wywalono.Nie widzą własnej śmieszności. Śmieszności bez kabaretu
 • @Wican 20:16:27
  To w końcu jest historyczna grupa rekonstrukcji sanacji, więc właśnie widać efekty. Tamci pobili Dołęgę Mostowicza, wycofali książki Studnickiemu, a ci też starają się jak mogą. Kazikowi mogą skoczyć, facet ma zbyt duży dorobek, żeby mogli fiknąć.
  A tak swoją drogą, co z tymi pradziadkami Kidawy?
 • @krzysztofjaw 19:31:38
  Ja osobiście jestem innego zdania. Obecnym frontmanem tego rządu jest niejaki bil g. Który poucza ministrów ponoć niezależnych rządów jakich procedur mają używać w obliczu pandemii (wywołanej między innymi przez tego psychola.) Czyżbyś autorze nie widział że niby polski rząd kroczy na łańcuchu ukutym przez światową mafię psycholi?
 • @krzysztofjaw 19:31:38
  Jeśli nie ma rządu światowego , a Polska jest krajem suwerennym, tym gorzej dla rządu polskiego. Tyle razy złamał konstytucję pozbawiając Polaków podstawowych wolności, przygotował na nas takie ustawy, że jednym ruchem moze pozbawic nas człowieczeństwa i całego dorobku cywilizacyjnego. To wszystko już czeka na godzinę zero. I ja mam się martwić jakiego psychopatę wstawi na stołek inny psychopata?
 • @Wican 20:13:30
  Jeszcze kilka lat temu sądziłem, że gorszego rządu od PO PSL nie da się zmontować. Okazało się, że potwornie się myliłem. To co wyprawia bolszewicki PiS to się w pale nie mieści.
  Arogancją przeskoczyli nawet komuchów.
 • @zbig71 20:31:12
  //Kazikowi mogą skoczyć//

  Dokładnie! POrąbane Pi-Siury pójdą niebawem na śmietnik historii a piosenki Kazika zostaną.
 • Kampania będzie brutalna
  już pierwszego dnia po ogłoszeniu iż Trzaskowski będzie kandydował TVPiS wytoczyła wszystkie działa i pluła "PiSowską miłością" na niego, nic dziwnego, że się odgryzł, że obiecał porządki w TVPiS, tyle, że prezydent nie wszystko może, więc to bardziej walka o punkty, bo przecież "TVPiS nie jest dla inteligentnych ludzi". Wczoraj załatwili III program radia, teraz będziemy mieli "Listę przebojów Martyniuka" Nie wiem, czy jeszcze jest coś, czego ci nieudacznicy by nie zniszczyli, odbudowa Polski potrwa wiele lat, bo ile lat trzeba choćby na odbudowę zniszczonej polskiej hodowli konia? A przecież to tylko jedna pozycja na długiej liście tego co PiS zniszczyło.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 21:27:41
  "Pi-Siury pójdą niebawem na śmietnik historii a piosenki Kazika zostaną."

  Wątpię. Sanacja trwała 13 lat, i straciła władzę na skutek ataku z zewnątrz.
 • @Pedant 21:57:05
  Ale piosenki Kultu i Kazika zostaną.
 • Czy bloger "Zamki na Piasku" mógłby nam
  autorytatywnie odpowiedzieć na pytanie które choć zostało już zadane cięgle nie ma odpowiedzi:

  Czy prezydent Andrzej Duda jest wnukiem (wnukiem stryjecznym) Mykoły Dudy porucznika Ukraińskiej Powstańczej Armii ?
 • Czy to ten sam Czartoryski co był ministrem spraw zagranicznych
  u cara Aleksandra 1go?
  //książę Adam Jerzy Czartoryski - jedynie dwie partie: partia polska i antypolska i takie są realia.//
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 21:22:29
  Jarku, różnica między obydwoma rządami jest taka, że PO-PSL robiła nas w rękawiczkach i bez znieczulenia, PiS ma nas w takiej pogardzie, że robi to na żywca, bez znieczulenia. A pokazując jak tanio jesteśmy w stanie się sprzedać, obietnicą 500 zł gdy z naszej kieszeni zapłacimy za to 700.
  Czyż nie miał racji Kurski? "PiSowski sort głupi wszystko kupi"
 • @ikulalibal 23:57:35
  A jakie ma to znaczenie, gdy potomek carskich oficerów spokrewniony z odpowiedzialnym za mordy sądowe na Żołnierzach Wyklętych, dziś dzięki "PiSowskiemu sortowi głupiemu, co wszystko kupi" robi nam za wzorzec "patrioty"?
 • @Zawisza Niebieski 01:47:42
  Ależ to jest patriota!
  Pewnego "cudownego" państewka na Bliskim Wschodzie.
  Jego wyznawcom najwyraźniej to nie przeszkadza... To też tacy "patrioci inaczej".
 • @ikulalibal 23:57:35
  wnuk banderowca i zięć polakożercy? Mamy więc to na co zasługujemy.
 • @zbig71 20:31:12
  Nawet Cata zamknęli w Berezie. Nowaczyńskiego też pobili. O zabójstwach wspominał nie będę.
  Pradziadki Kidawy? jeden to prezydent II RyPy. Mam do niego pretensję, ze zbyt łatwo odpuścił buntownikom a należało ich pobić a przywódców powywieszać. I dzisiaj nie mielibyśmy karykatury sanacji. Ale w czasie wII wojny i po zachowywał się dobrze. Drugi pradziadek to Władysław Grabski-ten od reformy monetarnej.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 21:22:29
  To jest najgorszy rząd. Takiego czegoś bym sobie nie wyobraził. Są tak samo pazerni jak POpaprani, ale dużo bardziej prymitwyni, więc wszystko robią "na chama" A Duda to najgorsza głowa państwa. Inna sprawa, że aż głupio takie coś tak określać. Ale głową Polin to być może
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 21:27:41
  A jaką popularność zapewnili? Ja tę piosenkę słyszałem raz tylko. A Kazik walił w róznych, nie można więc go przyporządkować do jakiejś jednej formacji. Wcześniej wszak były piosenki: "Łysy jedzie do Moskwy "(o Oleksym), czy "Panie Waldku, pan się nie boi" (o Pawlaku). I nikt piosenek mu nie wywalał. Wazeliniarze z PiSiackich merdiów znów się skompromitowali. I Niedźwiecki chyba odchodzi (a swoją listę zaczął prowadzić w 1982 roku). Wcześniej wypowiedzeniem zucił Mann w obronie koleżanki. Zaraz Sakevycz poprowadzi nową listę przebojów. I dominować będą piosenki Zenka Martyniuka, Maryli Rodowicz i Jana Pietrzaka
 • @Wican 07:34:43
  Spoko, pozwólmy im się kompromitować do woli :))

  A Kazik jest Wielki!
  Ktoś w komentarzu napisał, chyba na s24, że Kazik przejdzie do historii jako ten, który dwa razy obalił komunę. Coś w tym jest :))
 • Autor w PiSiacki sposób zaczął od rodzinie
  Wspomniał m.in o Drobnerze. Drobnerowi zaś Kraków zawdzięcza SPołeczny Fundusz Ochrony Zabytków Krakowa i krakowski Dom Kultury.
  Do tego nowy budynek Muzeum Etnograficznego. Pomagał w otwarciu Piwnicy Pod baranami. Za młodu był w Legionach (w sumie, to był już raczej wiek średni). Drobner był starym socjalistą.
  I na pewno Polska (a zwłaszcza kraków zawdzięcza więcej niz kaczyńskim. Co zawdzieczami im? Muzeum Polin
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 07:40:22
  Ale widać jakich prymitywów i wazeliniarzy wpuszczono do merdiów. A sądzę, ze Kaczelnik wcześniej o takiej piosence nawet nie słyszał. Może nie słyszał też o kimś takim jak Kazik?
  Ale kadry PiSiackie w merdiach PiSiackich. Oj, będzie co czyścich. Ten gnój to widłami trza będzie wywalać. Ale po zmianie władzy, odr razu w TV zrobić audyt. I zacząć ciągać poprzedników po sądach.
 • pis jest czysty
  jak łza, albo jak 100 % spirit.
 • @provincjał 08:24:16
  oni to raczej jakaś berbelucha
 • @Wican 20:12:31
  Jeżeli nie podobają się prawdziwe informacje w TVP, to oglądaj TVN-Tusk Vision Network i nie będziesz miał moralnego kaca!!!
 • @zibi 08:36:49
  //prawdziwe informacje w TVP,//

  Jeszcze nie wytrzeźwiałeś po łyk endzie?
 • "Czeka nas ostra i brudna kampania prezydencka"
  -------------
  Przecież sierotom po Polsce w atrapie Polski czarci pomiot w tzw. wyborach nie daje żadnych szans. Żadnych szans! Zawsze tubylcom podsuwa pod ich oczy i uszy - magdalenkową ferajnę - tylko od czasu do czasu w innej konfiguracji. Ponadto dziadziusie mordowali, tatusiowie utrwalali a wnuczęta składają kwiaty pomordowanym tubylcom przez ich dziadziusiów - udając, że to nie ich dziadziusie. Dotyczy to także Katynia a ostatnio i Wołynia.
  Wniosek?
  Proponuję wznieść się ponad tę szatańską demonkraturę tak - aby poszczególne drzewo nie zasłaniało nam lasu. Tak aby widzieć magdalenkową ferajnę a nie poszczególne jej elementy w postaci czy to PO czy to PiS, etc. Inaczej np. widzimy koło od samochodu a nie widzimy całego samochodu.
  Na koniec - dziadziusiów nasi dziadziusiowie nie rozpoznali na czas - więc robili swoje wśród naszych przodków - podobnie było w odniesieniu do tatusiów i identycznie jest wśród wnucząt. Czy to jest takie trudne - rozpoznać ich na czas po owocach? Przecież na taki stan rzeczy - i Bóg może się wkurzyć na człowieka, którego sam stworzył - aby był człowiekiem. Człowiekiem! Tymczasem ów człowiek na swoje własne życzenie staje się szatańskimi odchodami. Szatańskimi odchodami!
 • Nowy plan Gowina: Teraz chciałbym zebrać środowiska konserwatywno-liberalne i zbudować mocną partię republikańską
  Pojęcie „środowisko konserwatywno=liberalne” dla mnie jest tożsame z pojęciem „środowisko prawdomówno-kłamliwe”. Panie Gowin: liberalizm JEST GRZECHEM! Dość tych wolt. W następnych wyborach pan i pana partia nie możecie iść pod szyldem PiS. Pańska następczyni w rządzie też mi podpadła, bo uznała za „niedopuszczalne” zablokowanie oszustwa z piosenką Kazika w programie III PR. Bardziej uwierzyła kłamstwom obcych publikatorów w Polsce niż wyjaśnieniom władz PR. To albo liberalne albo republikańskie, ni kot ni wydra. Kiejkuty mają nowego pajaca. Przy pomocy Gowina chcą znowu oszukiwać Polaków rzekomo konserwatywną partią. Ciemne siły zakładają nowy płaszczyk. Szczególnie niebezpieczne jest to w stosunku do młodych. Środowiska konserwatywne to u nas postkomuna, byli agenci wszystkich formacji i trochę tęczowych i innych dewiantów! Ładna partyjka będzie! Będziecie walczyć o przywrócenie emerytur ubekom? Wiem, że pan Prezes Kaczyński wie co robi i mu ufam. Natomiast pytanie na ile może Prezes pozwolić Gowinowi na takie cuda typu partia republikańska zlepiona z pedałów, ciot, homoniewiadomo i całego lewactwa. Wielki czas wyzbyć się Gowina ze Zjednoczonej Prawicy. On by budował swoją nową partię republikańską na gruzach ZP. Czas na twarde decyzje panie Prezesie bo może być za późno.
 • @Wican 20:16:27
  Napisałem, że jestem przeciwny wszelkiej cenzurze i uważam, iż PiS powinien unikać takich wpadek. Czepiać się o rodzinę nieraz warto aby dowiedzieć się skąd wyrastają korzenie. Prezydentowa jest półżydówką a tak naprawdę w rozumieniu Żydów gojką, bo jej matka była polską Ślązaczką a nie żydówką.
  Pozdrawiam
 • @ikulalibal 23:57:35
  Nie wiem, przyznaję się, ale można zapytać o to prezydenta podczas "wywiadów" on line.
  Pozdrawiam
 • @Wican 07:34:43
  Kazik na YouTube już ponad 4 miliony odsłon.
  Pozdarwiam
 • @zibi 08:36:49
  TVP jest na moim przymusowym utrzymaniu, chłopczyku. Mam więc prawo wymagać, aby nie obrażali mojej inteligencji. I podawali prawdziwe informacjer. ZNowu dopu,ścili cię do netu? Tak jest w Tworkach?
 • @krzysztofjaw 09:07:31
  "Prezydentowa jest półżydówką a tak naprawdę w rozumieniu Żydów gojką"

  Ćwierćżydówką. Jak się by dało sprawdzić "czystość rasową" Polaków, (wliczając jeszcze Cyganów, Niemców, Ukrainców, Ormian, Tatarów i kogo tam jeszcze) to czy by połowa przeszła ten test?
 • @kula Lis 69 08:58:01
  Gowin swoim postępowaniem umożliwił wymianę kandydatki M.K. Blońskiej a tym samym uratował PO przed upadkiem. I zgadzam się, że powinno się go pozbyć ze ZP.
  Pozdrawiam
 • @krzysztofjaw 09:07:31
  Wg Tory, to prezydentowa jest żydówką. Biblii już nie pamiętasz? ZBytnio etyczna? Poza tym, skąd takie uleganie żydostwu we wszystkim? Ty jesteś bezwarunkowym zwolennikiem PiS, czyli też jesteś wspólnikiem cenzorskich zapędów
 • @Zawisza Niebieski 01:43:50
  "A pokazując jak tanio jesteśmy w stanie się sprzedać, obietnicą 500 zł gdy z naszej kieszeni zapłacimy za to 700."

  A niedawno pisałem,że pieniądze na 500+ i 13 dla emerytów zostały zabrane z kieszeni złodziei i dane polskim rodzinom.Teraz wiem,ze także z twojej złodziejskiej kieszeni zostały zabrane.
  To co dostały polskie dzieci i emeryci jest już ich i nie wyrwiecie im tej kasy.
  Jak widzę tęsknota ze dobrymi złodziejskimi czasami nie minęła ,no cóż pieniążki się skończyły to pozostało wycie.Ale to se nie wrati
 • @matterhorn 09:25:58
  Nie przykładaj swoich miar do innych. Kasa została odebrana ciężko pracującym Polakom. Ale PiSiory ekonomii uczą się po różnych Hogwartach
 • @autor
  Popatrz Pan co ta żydokomuna porobiła z ludźmi.

  Jeszcze nie tak dawno część blogerów tu obecnych pluła jadem na PO,Komorowskiego.Trzaskowskiego,a chwaliła pisiorów i Dudusia.Dzisiaj wybielają Tuska a i Trzaskowski okazał się być dobrym kandydatem na prezydenta.Nienawiść rozpętana do partii będącej u władzy przysłoniła im rozum.Teraz postawili siebie obok Urbana Jaruzelskiego Kiszczaka Tuska czy Kopaczową.
  Dla nich teraz to rządy PO-PSL to niewiniątka które coś tam ukradły ale robiły to w białych rękawiczkach więc sobie łapek nie pobrudziły.A ten PIS to kradnie więcej i to brudnymi łapskami

  To teraz czekam na zestawienie ile to kasiory przywłaszczyli sobie Pojebki z pseudo rolnikami przez 8 lat a ile to kasiory przywłaszczyły sobie pisiorskie złodzieje.
  Jestem pewny,ze te pisiory to jeszcze długo się muszą uczyć o POjebków jak kraść miliardy bo milionami to oni sobie rączki brudzą.Jak widać mamy do wyboru dwóch złodziei jeden garnął tylko do siebie i Polaków miał w dupie.Drugi też garnie do siebie ale trochę podzielił się z narodem.Nie dziwię się ,że Polacy wybierają mniejsze zło bo innego wyboru nie mają.A dlaczego nie mają.Ano dlatego,że Polacy a szczególnie ci co najgłośniej drą ryje na blogach i mediach społecznościowych nie potrafili przez 30 lat się zebrać i stworzyć alternatywy dla POPISU.Więc radzę spójrzcie w lustro i wtedy zobaczycie swoje wykrzywione z nienawiści odbicie.
  Najlepiej to rzygać jadem na odległość.Ciekawe czy za komuny też bylibyście tacy odważni.Ja przynajmniej próbowałem i musiałem trochę odsiedzieć w odosobnieniu.Teraz staram się nie popełnić podobnego błędu.
 • @matterhorn 09:50:15
  Tu nie chodzi o licytowanie się kto więcej ukradł czy kradnie, choć z szumnych zapowiedzi PiS o wsadzaniu aferałow z PO jakoś nic nie wyszło. Albo nie było afer albo PiS jest też umoczony.
  Problem jest dużo większy - PiS dąży do zawłaszczenia instytucji państwa. Tylko, że to broń obosieczna, każdy następny rząd (bo przecież PiS nie będzie rządził wiecznie) będzie z radością korzystał z "osiągnięć" PiS. To oznacza upartyjnienie państwa.
 • @Wican 09:21:10
  Nie cenzuruję nikogo. To nie jest w mojej naturze. Może przez ten 10 letni okres blogowania zgłosiłem naruszenie komentarza lub zablokowałem komentatora tylko 2 razy i to tylko ze względu na wulgaryzmy.

  Oczekuję też aby cenzura we wszelkich mediach była tępiona, bo to, że istnieje to wszyscy wiedzą i najczęściej przejawia się to w tzw. autocenzurze, gdzie np. dziennikarze piszą i mówią coś, co wydaje im się, że spodoba się właścicielowi mediów.

  A... i jeszcze. Nie jestem bezwarunkowym zwolennikiem PiS-u o czym często piszę, ale po prostu nie wyobrażam sobie u władzy nikogo z totalnej opozycji.

  Pozdrawiam
 • Autor
  I w swej (którejś tam z kolei) naiwności liczę na totalnie brudną kampanię. Może temu całemu układowi pękną nerwy i zaczną okładać się hakami. Jeżeli jednak tylko będą pyskówki pod publiczkę to nadal te przekręty z PiS i z PO będą trwać na swoich pozycjach i nie dopuszczą nikogo uczciwego do władzy.
 • @krzysztofjaw 10:14:08
  Ty nie. Ale jesteś wpólnikiem innych cenzorów.Raz można dac się nabrać jakiejś partii. Ale tkwić w szkodliwym wyborze to już współudział.
  Jesteś bezwarunkowym wyborcą PiSu . Świadomie napisałem "bezwarunkowym", a nie "bezkrytycznym". Bo i tak zaglosujesz na PiS, niezależnie od tego co by zrobili. Żadnych arunków więc nie stawiasz.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 10:13:13
  "Problem jest dużo większy - PiS dąży do zawłaszczenia instytucji państwa. Tylko, że to broń obosieczna, każdy następny rząd (bo przecież PiS nie będzie rządził wiecznie) będzie z radością korzystał z "osiągnięć" PiS. To oznacza upartyjnienie państwa."

  Samo upartyjnienie państwa nie jest czymś najgorszym. Tak było za PRL i państwo jakoś funcjonowało, chociaż za sanacji chyba nie bardzo.

  Gorsza jest wewnętrzna korozja instytucji. Gdy o wyroku sądu decyduje władza, sąd nie tylko traci zaufanie, ale przestaje funcjonować jako sąd - staje się atrapą. Gdy kluczowe pozycje zajmują niekompetentni kuzyni królika, obsadzone przez nich struktury przestają sprawnie działać.

  Rozkład państwa, następował w zachodnich prowincjach Rzymu na przełomie V/VI wieku. Germańscy nachodźcy dostawali tytuły senatorów i legatów, ale nie wiedzieli co one znaczą.

  Podobnie się działo w części krajów afrykańskich po uzyskaniu niepodległości. Atrapy, tytuły i ceremoniały zostały zachowane, ale pod ich powierzchnią krył się plemienny busz i klanowe waśnie oraz dominacja kolonialnych korporacji.

  Chyba kluczem jest poziom kompetencji kadr.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 10:13:13
  Z sektą dyskusja jest niemożliwa. Zwłaszcza z taką sektą.
 • @Pedant 10:35:55
  Kompetencje kadr, ale dla mnie ważniejsze jest porządne formalnie umocowanie instytucji. DObrze zorganizowane instytucje będą działać nawet gdy szef będzie przygłupem.
 • @Wican 09:21:10
  Nie jest, dla żydów jest parchem, to określenie żyda po tate. Doucz się a potem pisz.
 • @Wican 10:44:24
  "DObrze zorganizowane instytucje będą działać nawet gdy szef będzie przygłupem."

  Rozmawiałem raz z profesjonalnym urzędnikiem, średniego stopnia. Zapytałem się jak to jest możliwe, że państwo dalej działa, mimo całego bałaganu i sporów na górze?

  Odpowiedział mi, że on i jego koledzy "udali się na wewnętrzą emigrację, robiąc swoje i ignorując politykę".

  Ale gdy szef przygłup jest nadaktywny i ma dużą rodzinę, głodną posadek, to nawet dobrze zorganizowaną instytucję zdoła popsuć.
 • @krzysztofjaw 10:14:08
  Ja także na dziś sobie nie wyobrażam, to byłaby tragedia dla nas Polaków i Polski.
 • @Wican 09:44:19
  Ogólnie wzrost gospodarczy jest też osiągany poprzez wzrost popytu wewnętrznego i właśnie nasz duży przedpandemiczny wzrost PKB wynikał z tegoż popytu. Dodatkowo rosły inwestycje (też przed pandemią). Dziś np. te 500+ pozwala rodzinom przeżyć trudny czas, nawet gdy niektórzy doświadczają bezrobocia.
  Pozdrawiam
 • @kula Lis 69 10:51:17
  Lepiej ty się doucz. Wiesz czym różni się Tora od Talmudu? Najpierw czytaj ze zrozumieniem. A, Bibli w ręku pewnie nie miałeś? Czy po prostu nie rozumiesz co tam było napisane? Poczytaj sobie.
  Felasze nie mieli Talmudu, a dostali "Prawo powrotu". A gdy idzie o ortodoksów, dla których Talmud ważniejszy od Biblii, to uznają za Żyda tylko pokrewieństwo po matce, lub gdy ktoś przeszedł konwersję.
  Gdy ostatnio, Duda zarapował cytatem z Talmudu, to zaczynam podejrzewać, ze konwersja nastąpiła. Czy Talmud był w całości tłumaczony na język polski?
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 10:13:13
  Ja też widzę w tym zagrożenie. Partie i rządzący nie chętnie pozbywają się przepisów znoszących kontrolę i ochronę swoich (cenzura, ochrona prawna, wolna ręka w polityce zagranicznej itp.) Do tego dochodzi dzisiejszy poziom życia. Za PRL jak miał ochronę partii, przytulone trochę dolarów, samochód i willę to już czuł się krezusem. Teraz w takich willach to mieszka średnia klasa, samochód też nie jest już nobilitacją. Dzisiaj żeby polityk poczuł się dowartościowany to jego majątek musi się kręcić na odpowiednim poziomie. Wiadomo że takiej kasy nie wyciągnie na dietach poselskich czy pensji ministerialnej. Tak że i poziom wałków musi być na dużo wyższym poziomie niż za PRL. A tak z ciekawości to dlaczego opozycja nie monitoruje tych wzrostów zamożności u rządzących ? Wiem bardzo naiwne pytanie. Kruk krukowi oka ..........
 • @Pedant 10:52:00
  DLatego powinna być prawdziwa służba cywilna. W ministerstwach i w samorządach zawodowi urzędnicy z zakazem przynależności do jakiejkolwiek prawdy. I nie do usunięcia przez polityków, chyba że dyscyplinarnie (jak któryś narobi szkód). I
 • @matterhorn 09:50:15
  Też się nad tym zastanawiam. Dla mnie wystarczyły rządy PO-PSL abym już nigdy nie chciał aby rządzili. Doprawdy nie rozumiem tej nienawiści do PiS ze strony ludzi, którzy kiedyś krytykowali rządy PO-PSL. Było osiem lat + pięć na założenie nowej formacji antyPiS i powstała Konfederacja, która na razie nie ma żadnych szans na wygranie wyborów, podobnie K. Bosak nie ma na to szans. Dziś mamy tylko jedną alternatywę: PiS lub PO-PSL-SLD. Czy tego znów chcemy? Ja nie.
  Pozdrawiam
 • @krzysztofjaw 10:55:47
  Samobójstwa już się pojawiają. A to dopiero początek. Samo 500+ to kupienie głosów. Do tego tanio. A że ceny idą w górę, to spadają możliwości nabywcze wszystkich. DLaczego nie obniży się podatków? PiS to reprezentant wielkich korporacji. I daje socjal, gdyż jak rzekł kiedyś doradca Tuska Morawiecki o "zapie..alaniu za miskę ryżu", to właśnie takie działanie. Zamiast pozwolic Polakom na nogacenie się, to rzuca się im ochłap (oraz finansuje się Ukraińców), a jednocześnie dotuje się wielkie zagraniczne firmy. Niektóre bezpośrednio jak Mercedes czy JP Morgan, a inne zwalniając z podatków (amazon, google, uber). Polacy, bez znajomości u PiSIorów, na taką pomoc, liczyć nie mogą.
 • @marek500 11:02:14
  Bo to jedna banda. Wiedzą, ze jakby doprowadzono do końca sprawę z jednym takim politycznym przekrętasem, to poszlaby lawina
 • @krzysztofjaw 11:05:14
  PiS i PO to jedno zło. W sprawa zasadniczych, różnic nie ma. A PiS to tacy sami złodzieje jak POpaprani, tacy sami kłamcy. Z tym, ze dużo prymitywniejsi
 • @Wican 11:00:45
  "Gdy ostatnio, Duda zarapował cytatem z Talmudu, to zaczynam podejrzewać, ze konwersja nastąpiła. Czy Talmud był w całości tłumaczony na język polski?"

  Ja czytałem Talmud po angielsku, niestety tylko po części bo jest to wiele tomów.

  Są tam fajne powiedzenia. Na przykład:

  "Kto to jest mądry człowiek? Taki co potrafi się uczyć od każdego"
 • @marek500 11:02:14
  //Kruk krukowi oka ..........//

  Znam jeszcze jedną wersję tego przysłowia - " q...a q...e łba nie urwie.
 • @Wican 11:02:19
  Toż to byłaby tragedia dla partii!
  Gdzie by upychali kolesi?
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 11:35:34
  Tak. Ale stworzyłby się działający system. W Belgii nie mieli rządu przez ponad 500 dni i nien upadli. A tzn., że system jest tam dobrze zorganizowany
 • @Pedant 11:09:45
  Ale ja w takich ywpadkach, w przypadki nie wierzę. Raczej ktoś uznał, ze trzeba podkreślić, czyje interesy reprezentuje Duda. A masz jakiś ling do anglojęzycznego Talmudu? CHoć angielski jest słabym chyba językiem do tłumaczenia.
 • Koszta utrzymania
  przez Polaków, Pana Podpisa- Dudy to ponad 600 000 zł na dobę. Tyle kosztuje ten pajacyk i jego koledzy
 • @Wican 11:44:36
  " A masz jakiś ling do anglojęzycznego Talmudu?"

  Czytałem go w bibliotece Harvard Divinity School. Spędziłem nad tym niejeden dzień.

  Można Talmud ściągnąć przez Internet, na przykład tutaj:

  https://www.holybooks.com/babylonian-talmud-complete-pdf/
 • A jeżeli idzie o brudną kampanię, to zaczęło akurat PiS.
  Atakuje Trzaskowskiego z wielką zaciekłościa, a tzn., że się wystraszyli. I walą. Ale może coś by o nim napisali prawdziwego? To nie jest typek z moich bajek, ale dr nauk humanistycznych (gorszym doktorem niż Duda na pewno nie jest, bo sie nie da). Trzaskowski znać 5 języków obcych. Studiował w Oxfordzie i Sydney. Był ministrem, europalrmaentarzystą. posłem na sejm. Zasiadał w komisjach PE. Nie to co taka Szydło, której nie wybrano choć była jedynym kandydatem. A PiSIory potraktowali ją tak samo, jak tera POpaprani Kidawę. W ostatnich wyborach w Warszawie, zmiażdżył Patryka Jakiego. Odliczają poglądy, które z Dudą mają podobne, to Trzaskowski jest dużo lepiej formalnie rpzygotowany do pełnienia funkcji prezydenta niż Duda. To juz inna liga niż Kidawa. A Duda jak go wyciągnięto był nikim. Ot, głupkowato uśmiechający się typek z ósmego rzędu. Ale Duda awansował, bo już jest w trzecim rzędzie. takie jest faktyczne znaczenie Andrzeja Dudy wobec prawdizwej hierarchii w PiS. I na razie trzaskowski nie nadwerężał kolan klęcząc przed kimkolwiek
 • @Pedant 12:05:20
  Ok, dzięki. CHoć sądzę, że angielski przekład, będzie przekłamywał. To zbyt prymitywny język na wyrafinowane teksty
 • @Wican 11:00:45
  Nie ma wersji polskiego tłumaczenia całości Talmudu. Przed wojną jego znawcami byli księża: Pranajtis i Trzeciak, którzy przetłumaczyli część Talmudu, ale w odniesieniu do jego stosunku do Chrześcijaństwa. Kiedyś próbowałem zdobyć całość po polsku. Nie udało mi się, ale być może sami żydzi mają taka wersję, ale ją skrzętnie ukrywają.
  Pozdrawiam
 • @krzysztofjaw 12:19:48
  Cóż, w swoim rapie Andrzej Duda leciał Talmudem. Takiego tekstu nikt nie wymyślił, tylko on był. I ktos wiedział
 • @Wican 11:06:17
  Jest jeden z najniższych podatków dochodowych, są zwolnienia z podatków: PIT i CIT. Jest zwolnienie podatkowe dla ludzi młodych do 26 roku życia. Oczywiście zawsze można powiedzieć, że podatki są za duże i tak jest wszędzie. Ale podatki pozostaną, choć ja sądzę, że dla ludzi pracujących winno być w całości zwolnienie z PIT, bo to jest podwójne opodatkowanie: pierwsze to opodatkowanie wynagrodzenia w firmach a drugie w postaci PIT. Jest jeszcze wiele do zrobienia, ale przecież płaca realna systematycznie za PiS-u rośnie, czyż nie tak? Rośnie (przed epidemią) też produkcja i eksport. Czyż nie tak. Mieliśmy mieć zrównoważony budżet. Czyż nie tak? Będą większe zasiłki dla bezrobotnych. Ale przecież państwo też musi mieć dochody na swoje wydatki w ramach bezpieczeństwa narodowego (wojsko, policja, zdrowie) i usługowej funkcji państwa, opłacenie wymiaru sprawiedliwości i wszystkich służ administracyjnych, itd, itp.

  Pozdrawiam
 • @Wican 12:05:06
  Skąd taka informacja o wysokości kosztów utrzymania?
  pzdr
 • @Wican 12:05:06
  //Koszta utrzymania
  przez Polaków, Pana Podpisa- Dudy to ponad 600 000 zł na dobę.//

  To jeszcze pikuś mały. A to co daje sobie wcisnąć podpisując umowy na baczność?
 • @Wican 12:15:21
  Nigdy nie interesowałem się Trzaskowskim bo i po co? Ale raz naprawdę mi zaimponował jak przytomnie zabezpieczył pękniętą szybę taśmą klejącą. Każdy fachowiec by tak zrobił do przyjazdu szklarza. A głupie pisiory do dziś robią z tego bekę. No ale to idioci są.
  Z tymi paletami na Pl.Bankowym to jednak się nie popisał :)
 • @Pedant 12:05:20
  Tą wersję Tamudu babilońskiego w wersji anglojęzycznej mam, ale do końca jej nie ufam. Ksiądz Pranajtis znał hebrajski czy jidisz i tłumaczył bezpośrednio, podobnie ksiądz Trzeciak... i takie tłumaczenie uważam za poprawne. Często jednak tłumaczeniem Talmudu zajmują się rabini i nie zawsze są skłonni tłumaczyć coś, co by Żydów stawiało w negatywnym świetle.
  Pozdarwiam
 • @krzysztofjaw 12:32:18
  Z kancelarii prezydenta. A tak naprawdę, to od pewnego posła z PiSu. Ale nie z mojego województwa. Gościa dobrze znam, wódkę piłem i czasem mi ciekawostkę podrzuci. Wkręcił jakiś krewnych do roboty u Dudy. Wielu posłów PiS równiez sobie prywatnie kpi z Dudy. Wiedzą, ze to Pan podpis. Mi by liczyć się nie chciało, ale można znaleźć oficjalne dane, ile rocznie kosztuje utrzymanie kancelarii prezydenta w Polsce. W tym roku przyło około 50 etatów.W 2018 budżet był wyższy, ale uzasadniono to obchodami 100-lecia niepodległości.W kancelarii prezydenta pracuje jakieś 450 0sób. Ignacy Mościcki miał ze 35 pracowników. Nie było internetu, wokoło wrogie państwa i starczyło. 100 pracowników z hakiem to techniczni: sprzątaczki, kierowcy, kelnerzy, ogrodnicy, kucharki, itd.
  Oficjalny budżet kancelarii to jakieś 200 milionów na rok
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 12:39:18
  Ja w Warszawie nie mieszkam i rzadko tam bywam. Dlatego średnio się interesuje władzami samorządowymi stamtąd. Wolę cisnąć swoich
 • @krzysztofjaw 12:40:18
  DLatego angielskiemu przekładowi bym nie ufał. Znam język, ale uwazam, ze nie nadaje się do tłumaczenia tekstów semickich, ale też romańskich i słowiańskich. Jest zbyt prosty z jednej strony, a drugiej, trochę nieprecyzyjny
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 10:13:13
  Ja też tak to widzę .dlatego nie chodzę na wybory dotąd dopóki nie będzie realnej siły która zmiecie ten żydobolszewicki układ PO-PIS-u.Ale wieszając psy na pisuarach doprowadzimy do tego,że wróci stary skurwiały układ PO-PSL.Czyli co zamienił stryjek siekierkę na kijek.Zamiast jojczyć i wieszać psy na skurwielach którzy są u władzy bardziej warto było by skierować tą energę na budowanie nowej siły która by pozamiatała ten burdel.
  Tylko jest jeden mały problem.Żydzi tak opanowali wszystkie ośrodki polityczne w Polsce,że wszelkimi sposobami uniemożliwą powstanie nowej siły która będzie dla nich zagrożeniem.I trzeba im przyznać że robią to skutecznie i w prosty sposób.Trzeba tylko szczuć Polaków na siebie a oni będą zacierać rączki.
  Kiedyś jeszcze miałem odrobinę nadzei,że coś się zawiąże.Byli Sendecki,Olszański Narodowcy ,ONR,i inne ugrupowania,ale zamiast się zjednoczyć targają się po szczękach.
 • @matterhorn 13:31:40
  //Tylko jest jeden mały problem.Żydzi tak opanowali wszystkie ośrodki polityczne w Polsce,że wszelkimi sposobami uniemożliwą powstanie nowej siły która będzie dla nich zagrożeniem.//

  I sam sobie odpowiedziałeś :)

  Ja też nie chodzę na wybory, od 85'.
  Zrobiłem wyjątek dla Konfederacji w zeszłym roku ale zachwycony nimi nie jestem.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 13:53:51
  Teraz zaś trzeba doprowadzić do tego, aby był ktos w stanie vetować kolejne ustawy PiSu. Nieważne czy będzie to robił z przekonania, czy z innych przyczyn. Lepszy paraliż państwa niż dalsze oddawanie Polaków w służbe obcym. Teraz uderzają w małych przedsiębiorców. Mają być tylko wielcy
 • Nienawiść
  NAPISAŁ PAN -I to właśnie z tej strony pada tzw. "mowa nienawiści" (nie znoszę tego sformułowania). Tak czy owak podziałów nie zlikwidujemy, ale mam nadzieję, że polskich patriotów jest w naszym narodzie przytłaczająca większość.

  I W TYM JEST PROBLEM, ŻE DWIE STRONY BARYKADY WALCZĄ Z NIENAWIŚCIĄ, Z MOWĄ NIENAWIŚCI, A ZBIGNIEW ZIOBRO NAWET POWOŁAŁ 50-OSOBOWY ZESPÓŁ PROKURATORÓW DS MOWY NIENAWIŚCI. To już brzmi jak farsa z antyutopii G Orwela ROK 1984


  Warto sobie przyswoić pewną wiedzę w przedmiocie definicji pojęcia nienawiści, która po pierwsze przynależy do emocji a więc do psychologii oraz - po drugie - do teologii i demonologii. Mowa nienawiści to sposób wyrażania emocji, ale także poglądów będących reakcją na zło, albo jest przedmiotem głoszenia nauki o Bogu, który jest Miłością i Szatanie jako pełnią Zła. Trudno więc powiedzieć co de facto robi Ziobro z tą grupą prokuratorów specjalistów od mowy nienawiśc ? Czy jest to grupa psychoterapeutów od ujarzmiania emocji czy też religijny szariat, którego celem jest co ? Obrona teologii satanistycznej, albo teologii katolickiej, ktora najlepiej ukazuje naukę o Bogu ?

  W OGÓLE MAM WRAŻENIE, IŻ JACYŚ KRETYNI DORWALI SIĘ DO POLITYKI I CHCĄ WSZYSTKIM INNYM Z BYLE POWODU USTA POZAMYKAĆ MASKAMI I PARAGRAFAMI.
 • @krzysztofjaw 12:30:46
  To nie o podatki chodzi, ale o nieuczciwą konkurencję wielkich podmiotów zagranicznych. niskie podatki to nie jest zwolnienie z nich jak firm amerykańskich. Nie ma dotacji do biznesu jak dla Mercedesa (80 baniek), czy JP Morgan (20 baniek). To ograniczenie możliwości zakupu ziemi przez polskich przedsiębiorców, nie chcących żadnych dotacji. CHyba, że założą związek religijny. Ja się z tym ścieram na codzień.
  A tu nagle radny PiS z Chorzowa załatwia rządowi 5 milionów maseczek, gdzieś zarabia rodzina Szumowskiego. Takich Polaków się wspiera. Poza zagranicznymi firmami. jak polski przedsiębiorca ma konkurować z zagranicznym, który dostaje wielka dotację od rządu albo jest zwalniany z podatków?
  Dobrze wiem co podpisałem. PiS wspiera zasiłkowców i obce firmy a polskie to tylko kolegów. Wiesz, że w szpitalu szczeciński (po oficjalnym ogłoszeniu świrusa) brakowała chemii, papieru toaletowego, wody? Bo tam wrzucili pacjentów a z innego zrobili dla koronawirusa. I gdyby nie ajenci szczecińksich Żabek, któzy dostarczyli towaru, to niczego by nie było? Czy wiesz, że w Gorzowie, gdyby nie działacze żuzlowi to dom dziecka i jedno hospicjum należaloby zamknąć? Dostarczyli środków czystości, któe starczą na pół roku.
  To faktyczne efekty rządów PiS a nie to co głoszą w TVPPiS
 • @Wican 14:18:42
  I w TVPiS nie usłyszy się, ze pielęgniarki muszą same kupować rękawiczki. Od jakiś 3 lat muszą, bo dyrektorzy z partyjnego nadania, nie potrafią prostych rzeczy zorganizować.. Przynajmniej w Gorzowie, Szczecinie i okolicach. Paczka 100 rękawiczek, w aptece kosztowała 15 zł. Po ogłoszeniu epidemii, taka sama kosztuje już 100 zł.
 • @Wican 12:55:46
  Dokładnie tak jest. Talmud po angielsku to taki okrojony Talmud, bez niuansów, ale i celowo uszczuplony przez tłumaczy, w większości żydowskich. Dlatego też ufam księżom przedwojennym, bo glówne zasady Talmudu się nie zmieniają. Ale oprócz Talmudu Babilońskiego (najbardziej popularny) jest Talmud Jerozolimski. I powiem tak: Talmud to najbardziej rasistowska księga na świecie.
  Pozdrawiam
 • @Wican 14:23:48
  Coś Pan pominął. Większość szpitali w Polsce jest pod władaniem samorządów i do nich trzeba wnosić zastrzeżenia. Od zawsze mówię, że samorządy mogą za dużo, niestety... a PO chce dać im jeszcze więcej autonomii - koszmar...

  Akurat sektor ochrony zdrowia jest mi znany i relacje z samorządami. W niektórych miejscach niestety ta współpraca jest kiepska.

  Pozdrawiam
 • To ostatnia broń, jaka została PO. Zgoda. Z tym jednak, że ta „broń” to pistolet na kapiszony!
  Trzaskowski jako kandydat na prezydenta bardziej śmieszny niż groźny.
  Warszawskie „wieprze”, jak mieszkańców Warszawy nazywa posłanka Izabela Leszczyna, i tak zagłosują na swego pupila. Oszust, promotor pornografii pod płaszczykiem wolności i pazerny gówniarz nam jest potrzebny aby nakradł więcej niż w Warszawie? Aby mydlił oczy miłością do zwierząt które zagłodził w ilości 50 sztuk? Który Prezydent Świata zagłodził 30-60 kóz za publiczne pieniądze? Połowa kóz padła z głodu ? ile to trwało miesiąc rok takie umieranie? bo tak - umarła połowa z 60 warszawskich kóz mieszkających na wyspie na Wiśle. A Opiekował się nimi bezdomny, dokarmiając je m.in. śmieciami z pobliskich osiedli. Ciała padniętych kóz wrzucał do Wisły lub zakopywał. Obecność kóz na wyspie to część ekologicznego projektu warszawskiego ratusza. Ratusz wynajął stado kóz od hodowcy z Dagestanu. Zwierzęta mieszkały na wyspie na wysokości dzielnicy Praga-Północ i miały wyjadać trawę, by ułatwić gniazdowanie nadwiślańskim ptakom. https://www.youtube.com/watch?v=iaxfHLAK1E8
 • Może powinien reprezentować lewicę?
  Bielan o "wartościach" Trzaskowskiego: To on rozpoczął akcję związaną z seksualizacją dzieci. Zawsze nieczysta gra, przecież już nawet już nawet przed „rezygnacją” Kidawy zbierano „na wyrost”, czyli bezprawnie podpisy poparcia dla tego „zbawcy” Warszawy… Będzie im szło coraz trudniej, bo sporo zwolenników PO-KO po ich woltach wyborczych przejrzało już na oczy (m.in. wybory koperty po 5. dniach nagle przestały być zabójcze, to i papier na podpisy śmiercionośny ;) Wielu ma dość takiej partii nieudaczników, krętaczy i oszustów, dla których każdy dzień bez hejtu i bezczelnego łgarstwa jest dniem straconym…Wiadomo, że „Polityk PO-KO” i „kłamca”, to już są właściwie synonimy. Trzaskowski opowiada swoje rojenia dla łatwowiernych ze „sfinksową” miną i wdziękiem narcyza, bez zająknienia i nawet zrobił na tym jakąś karierę. Ale to tylko słowa, słowa, słowa… - szkoda, że obie ręce lewe i nic praktycznego nie potrafi, a ta płynna gadanina to jest właściwie jego jedyny atut… U nas takich nazywano po prostu „picuś – glancuś”, a było to jedno z najbardziej pogardliwych cenzuralnych określeń. Wyborcy, nie dajcie się „robić w konia”!, on już i tak za wysoko zaszedł i już całkiem sporo popsuł, ale sprawdźcie czy poza gadaniem choć jedną konkretną i przydatną rzecz zrobił czy bodaj załatwił…Lewica jest bardzo zadowolona, zwłaszcza z jego SB-ckich korzeni. Te oczęta i fałszywy udawany uśmiech mają wzbudzić zaufanie naiwnych ale nie zwiastują nic dobrego. Po uczynkach poznacie ich. Babcia kapitan UB, matka tajny współpracownik UB, ot taka fajna rodzinka wychowywała Rafała „inteligenta” Trzaskowskiego. Nie pozwólmy nierobowi i pederaście ponownie zatruć naszej Ojczyzny! Jego „system wartości” to szkoła frankfurcka - propagandowa agentura stalinowska, której działalność była i jest wymierzona w 1000 letnią, chrześcijańską kulturę Europy.
 • Trzaskowski jasno o związkach partnerskich:
  "Mam liberalne poglądy. Jestem za".A co później?Dalsza realizacja tzw. planu Rabieja..„Jak tak jak Platforma Obywatelska, jestem przede wszystkim politykiem centrum, ale zawsze mówiłem, że mam liberalne poglądy. (…) Jeżeli chodzi o związki partnerskie, to jestem za nimi” - przyznał Rafał Trzaskowski w programie „Gość Wydarzeń” w Polsat NEWS. Czy Rafał Trzaskowski to Robert Biedroń w mniej tęczowych barwach? Wiele na to wskazuje. Pamiętajmy, że prezydent Warszawy wspierał m.in. Parady Równości. Można więc zakładać, że gdyby został prezydentem Polski, to przyłożyłby rękę nie tylko do wprowadzenia w Polsce związków partnerskich, ale do pełnej realizacji tzw. „planu Rabieja”. „Polityk centrum”. POmiędzy Schetyną a Budką. Wielbiciel pedałów Trzaskowski w amoku. Wszedł z przytupem ale już leci w dół. Skończy jak Kidawa. Ta partia to już jednak przeżytek. Pedalska ciota Trzaskowski lubi robić oral Rabiejowi. Rabiej kocha anal z Trzaskowskim. Zwolennik centrum na szczęście nie zostanie Prezydentem i promocje LGBT będzie mógł na szczęście wprowadzać tylko w Warszawie. To już zasługa chwilowych warszawiaków. POKO i Trzaskowski to siatka pedofili lewackich, razem z tymi artystami komunistycznymi i cwelami lewackimi, to są zwyrodnialce komunistyczni! Takich zboczeńców należy gonić, albo wysyłać do Rosji, gdzie bardzo dobrze radzą sobie ze zboczeńcami.
 • Asystent" Brauna wie, na kogo zagłosuje.
  https://media.wplm.pl/thumbs/ODI1L3VfMS9jY18xN2NiYy9wLzIwMjAvMDUvMTgvODI1LzUyMS85NzJkZWYwMjk2MGU0Y2Y5OGVkNzcxYzM0NjhjZjZlOC5wbmc=.png
  "Pan Sabina" stawia na Trzaskowskiego: "To jest bardzo dobry kandydat". WIDEO..Choć „Sabina” został „asystentem społecznym” posła Konfederacji Grzegorza Brauna, to jednak nie odda swojego głosu na Krzysztofa Bosaka. Stawia na Rafała Trzaskowskiego, który „buduje nową Warszawę”. „To bardzo dobry kandydat i ma duże szanse, żeby wygrać” przekonuje w rozmowie z reporterem tvp.info Norbert Bobin. Norbert Bobin („Pan Sabina” - jak sam o sobie mówi) zdobył rozpoznawalność po ostatnich protestach w Warszawie. Wtedy też został mianowany… „asystentem społecznym” posła Konfederacji Grzegorza Brauna. W przeszłości Bobin, jako działacz LGBT, uczestniczył w manifestacjach krytykujących Kościół katolicki, jak pikieta przeciwko abp. Markowi Jędraszewskiemu. „Sabina” stawia na Trzaskowskiego
  Dziennikarz portalu tvp.info zapytał „Sabinę” o kandydaturę Rafała Trzaskowskiego na prezydenta Warszawy. Uważam, że to jest bardzo dobry kandydat i ma duże szanse, żeby wygrać. Sama będę na niego głosować, zapewne odparł „asystent” Brauna. To kandydat, który widać, że dobrze zarządza Warszawą. Osobiście bardzo go popieram dodał.

  „Buduje przyjazną Warszawę”
  Co to dokładnie oznacza? Czy chodzi o infrastrukturę? Nic bardziej mylnego. Trzaskowski zyskał w oczach „Sabiny” za „budowanie nowej Warszawy”. Nowej, czyli… tęczowej? M.in. chodzi o to, że tworzy i buduje nową Warszawę - lepszą, równą, wolną; taką, która jest przyjazna dla wszystkich i to jest prawdziwa Warszawa usłyszeliśmy. Myślę, że Rafał Trzaskowski będzie wspierał osoby [LGBT? - przyp. red.] i nie będzie miał nic przeciwko związkom partnerskim stwierdził Norbert Bobin. Czyżby kampania Trzaskowskiego miała przybrać „tęczowy” koloryt? Na to liczą niektórzy wybory, jak „Pan Sabina”. https://twitter.com/i/status/1262387451538046979 Ps. Pan/Pani Sabina.Ciekawe co u ciebie jest w spodniach?
  Widział kto kiedy bełkoczącego stwora dziwaka, jak nie, to niech się na zdjęcie popatrzy. Kiedyś takie dziwolągi obwożono po odpustach razem z dwugłowymi cielakami, dzisiaj toto robi karierę medialną! Czy psychol Trzaskowski jest kandydatem Polaków, przestępców, szulerów, targowicy, lewactwa czy homolobby? Czy Rabiej będzie I damą Czaskosia? Należy i trzeba pisać ! Wszystko co robiła PO przez 8 lat rządów oparte było na zbrodniach, kłamstwie, oszustwie i złodziejstwie. Cham broni chama, zdrajca broni zdrajce. Propaganda, korupcja i afery oto siła POKO.
 • @kula Lis 69
  Nie daj się nabrać . Salute . https://img2.demotywatoryfb.pl//uploads/201906/1559884050_k4k3jp_600.jpg
 • @krzysztofjaw 11:05:14
  PO jest w trakcie podmiany tylko chłopaki ze wsi nie mogą się zdecydować kto ma być bazą do tej podmiany. Wydawało się na początku, że Lewica, potem PSL, potem Hołownia. Teraz znów PSL?
 • @krzysztofjaw 15:26:37
  Coś ty pomyliłeś. Samorządy dostają pieniądze z "Warszafki". Same przecież nie ściągają podatków, poza gruntowymi czy od posiadania psa. Warszafka powinna dostarczyć pieniądze. Ale tak jak z podwyżkami (bardzo miernymi, oni wolą dofinansować mundurówki) dla nauczycieli. Samorządy miały wyplacać, ale nie miały z czego. Bo rząd nie dosłał pieniędzy. To państwo centrale. Decentralizacja finansów publicznych nie nastąpiła. Rząd odpowiada za niedofinansowanie szpitali.
 • @krzysztofjaw 15:26:37
  Samorządy mogą za dużo? Ale z ciebie faszysta (w sensie kultu państwa). Goono mogą, bo nie mają pieniędzy. FInanse w Polsce są scentralizowane, ale o to zadbapli już POPiSowcy (wcześniej UW-AWS).
  Wytnij sobie z opisu konserwatysta i liberał. Bo teraz temu zaprzeczyłeś. Ale cóż, PiSiacka mądrość etapu. Liberalizm to przecież wolność czyli decentralizacja. A konserwatyzm w polskiej tradycji to też decentralizacja.
 • @krzysztofjaw 15:26:37
  Jednak nie znasz się na sektorze iochrony zdrowia. Nawet nie wiesz, jak przepływają pieniądze. Moja żona to pielęgniarka, a siostra fizjoterapeutka. WIem jak wygląda szpitalna służba zdrowia.
 • krolik
  .i nagle uf ni z gruchy ni z pietruchy ,wyskoczył as z rekawa,raczej z dupy ,zbawiciel polski ,trzaskow,,ten od smierdzącej kanalizacji ..i wielu innych jeszcze dziwniejszych spraw specjalista..dzieki pomocy lewakow ….zostanie twarza ? DUPĄ POLSKI ….. jasnie pan prezdydent…obym sie mylił .
 • @wiatr 2020 11:06:55
  Lewakiem jest też obecny prezydencik. Do tego niekompetentnym półgłówkiem. Nawet taki Trzaskowski jest lepiej przygotowany od Gumisia, bo gorzej to chyba być nie można niż to popychadlo każdego kto popycha.
 • @Wican 11:44:49
  oczywiscie i jeden i drugi ta sama nacja...ci sami ich popychają,ale już prywatnie to chyba kornhauzerowa popycha gumisia chyba...a tamtego i biedron i rabiej i cala teczowa warszawka.. ten jest lepiej przygotowany szkolony przez angoli to oczywiste... dlatego o niebo? grozniejszy..dla nas jeszcze normalnych ? ludzi...pozdrawiam.
 • @krzysztofjaw 09:17:14
  Czy przed ewentualną rejestracją kandydatury Czaskosia przyjaciela wszelakich dewiantów seksualnych zachowującego się jak psychol na psychotropach nie powinna żądać od niego zaświadczenia psychiatry?
 • @krzysztofjaw 09:17:14
  Można mówić w wielu językach, ale być bezdennie głupim jak Trzaskowski. Można nie lubić PiS, ale żeby głosować na takiego nieudacznika jak Czaskoś, to trzeba być po prostu masochistą. Jego wyborcy szkodzą samym sobie, lemingi…Rafałku takiś mądry… taki amerykancki jak ogier Kargula a kozy Ci zdychają i fekalia wybijają… a ten francuski język to ci potrzebny aby Rabieja i innych z LGBT wylizać hahahahahaha...
 • Kaleta przez pół godziny wyliczał niespełnione obietnice Trzaskowskiego: Dusi się w Warszawie
  https://niezalezna.pl/330441-kaleta-przez-pol-godziny-wyliczal-niespelnione-obietnice-trzaskowskiego-dusi-sie-w-warszawie
 • A dlaczego Trzaskowski zwleka z realizacją ustawy o przekształceniu użytkowania wieczystego we własność?
  Oddanie mediów w obce ręce to zagłada Rzeczpospolitej. Polacy są już tak oduraczeni, że zagłosują wbrew zdrowemu rozsądkowi. Przypomnę, że po wyborach warszawskich dziennikarz dotarł do stu mieszkańców kamienic ciężko pokrzywdzonych przez aferzystów, a którym Komisja Jakiego przywróciła prawa do mieszkań. Okazało się, że siedemdziesięciu zagłosowało na Trzaskowskiego nie widząc żadnego związku pomiędzy Bufetową i Trzaskowskim a swoim nieszczęściem. Ale na szczęście nie wszyscy Polacy są oduraczeni, z wyjątkiem specyficznej Warszawy PiS od 5 lat wygrywa jednak wybory.

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930   

ULUBIENI AUTORZY

więcej