Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
794 posty 2216 komentarzy

krzysztofjaw

krzysztofjaw - Właściwie: Krzysztof Jaworucki. KONSERWATYSTA W IDEI I WARTOŚCIACH ŻYCIOWYCH, KONSERWATYWNY LIBERAŁ W GOSPODARCE. EKONOMISTA I FINANSISTA. PATRON DUCHOWY: BŁ. JERZY POPIEŁUSZKO, AUTORYTET MORALNO-ETYCZNY: ŚW. JAN PAWEŁ II, MENTOR POLITYCZNY: E. B

Czy JKM i G. Braun są w opozycji do K. Bosaka?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Kandydatem Konfederacji jest K. Bosak i jak to się ma do tego poparcie JKM i G. Brauna dla jego konkurenta czyli P. Tanajno. Przedziwne to postępowanie. Nieprawdaż?

 Na tzw. "strajku przedsiębiorców" był m.in. JKM i G. Braun, który uznał, że agresywni protestujący są jego "asystentami" i ostentacyjnie wtórował hasłom na tym strajku organizowanym przez szemranego kandydata na prezydenta Pawła Tanajno. Kogóż tam nie było: być może trochę ludzi prowadzących mały biznes, ale w większości to stali antypisowscy "ulicznicy" od LGBT do KODU czy Obywateli Rzeczpospolitej. I z nimi wespół zespół protestowali JKM i G. Braun. 

Jedno jest zastanawiające. Kandydatem Konfederacji jest K. Bosak i jak to się ma do tego poparcie JKM i G. Brauna dla jego konkurenta czyli P. Tanajno. Przedziwne to postępowanie. Nieprawdaż? Czy tacy liderzy jak wyżej wymienieni są już w opozycji do K. Bosaka, który reprezentuje narodowców? 

 
Powyższe pytanie wydaje się zasadne bowiem Konfederacja jest zlepkiem trzech formacji: Koalicji Odnowy Rzeczypospolitej Wolność i Nadzieja Janusza Korwina-Mikkego (5 posłów), Konfederacji Korony Polskiej Grzegorza Brauna (1 poseł) i Ruchu Narodowego na dziś reprezentowanego przez kandydata na prezydenta Krzysztofa Bosaka (5 posłów). 
 
Czy jest możliwa trwała koalicja tych ugrupowań? Sądzę, że długookresowo nie, tym bardziej, że ich podstawy ideologiczne są rozbieżne. Narodowcy odwołują się do przedwojennej endecji i R. Dmowskiego, Korwinowcy są skrajnymi liberałami a ugrupowanie G. Brauna jest pod względem wartości niejednoznaczne, choć nawiązuje - jak sama nazwa wskazuje - do historycznych monarchistycznych tradycji królewskiej Polski. 
 
W wyniku prawyborów w Konfederacji, jej kandydatem na prezydenta został narodowiec K. Bosak. Według wielu nastąpiło to po zaskakującym "dogadaniu" się jednego z kandydatów w prawyborach  Artura Dziambora (KORWiN) z Ruchem Narodowym. Czyżby teraz te tarcia wewnątrzpartyjne dawały upust w postacie hasania dwóch liderów w postaci JKM i GB? Wszystko jest możliwe, choć jak na razie na "zewnątrz" formacja wydaje się stabilna, przynajmniej jeżeli chodzi o głosowania w Sejmie. Zobaczymy jak długo ta stabilność zostanie utrzymana, co jak sądzę w perspektywie kilku lat będzie raczej niemożliwe. 
 
Wielokrotnie pisałem, że dużym obciążeniem dla Konfederacji jest JKM, do którego nie mam za grosz zaufania. Jego skrajne poglądy ośmieszają samą ideę konserwatywno-liberalną a on sam jest pod względem tej idei teoretycznym ekscentrykiem i dziwię się, że przez tyle lat udaje mu się funkcjonować w polskiej polityce. Poza tym swoją postawą i zachowaniem skłania do określenia go jako zwolennika putinowskiej Rosji. 
 
G. Braun z kolei prezentuje poglądy zupełnie abstrakcyjne, choć jako reżysera bardzo go ceniłem. Mało tego! Ceniłem go też za niezależne poglądy wypowiadane w licznych komentarzach i spotkaniach publikowanych w niezależnych, internetowych mediach. Można sobie wyobrazić jak więc wobec tego zawiodłem się na nim, co opisałem w notce: "Czy te filmy mogły kłamać? Czyli kilka słów o G. Braunie i Konfederacji"gdzie napisałem m.in. "On niby katolik i konserwatysta stanął w jednym szeregu z osobami kojarzonymi z lewactwem i "sodomą i gomorą". Ciekawe czy witał się z nimi sławnym już zwrotem "Szczęść Boże", który z pewnością zabrzmiałby wśród uczestników wiecu kuriozalnie i absurdalnie. Niestety to już drugi polityk Konfederacji, który - obok JKM - przedkłada swoje wartości nad nienawiść do J. Kaczyńskiego i obecnie rządzących. Zdałoby się powiedzieć, że dla niego "cel uświęca środki", co wydaje się być haniebne zważywszy, że obalenie dzisiejszego rządu oznaczałoby powrót do władzy antypolskich szubrawców spod znaku PO-KO czy też Lewicy lub chwiejnego PSL. Taka postawa G. Brauna jest dla mnie zadziwiająca... Czyżby jego całe dotychczasowe publiczne działanie było jeno grą, która miała na celu jego uwiarygodnienie w oczach prawdziwych polskich patriotów? Oby nie!".  

Mam nadzieję, że w miarę upływu czasu w Konfederacji przewagę osiągną narodowcy i będą w stanie stworzyć konstruktywną i narodową opozycję, która w sumie jest Polsce potrzebna. To jest realne a nie abstrakcyjne jak idee JKM czy G. Brauna. 

Pozdrawiam


Zostaw za sobą dobra, miłości i mądrości ślad...
© Krzysztof Jaworucki (krzysztofjaw)
http://krzysztofjaw.blogspot.com/
kjahog@gmail.com

KOMENTARZE

 • Widać
  Że autora, który jest skrajnym zwolennikiem PiS bardzo boli istnienie Konfederacji. Akurat przedwojenni Narodowcy często byli liberałami w gospodarce np: prof. Rybarski. Grzegorz Braun też jest zwolennikiem wolności gospodarczej, czemu niejednokrotnie dawał wyraz w publikacjach i wypowiedziach, dziś Krzysztof Bosak skrytykował kolejny pomysł ,, Zjednoczonej Prawicy,, (ha, ha,ha) czyli chęć opodatkowania smartfonów, nawet podatkiem do 6%.
  Dziś Duda podpisał jakiś świstek, że Rosja jest naszym największym zagrożeniem. Nie są nimi Stany Zjednoczone że swoją ustawą 447, nie jest Izrael, którego politycy już chyba wypluli całą ślinę ze swych gąb na Polskę i Polaków, nie jest zagrożeniem Banderowska Ukraina, tylko Rosja.
  Panie Krzysztofie, może czas na opamiętanie? No chyba, że tak dobrze w tym PiSie płacą za powielanie ichniejszych bzdur?
 • @zbig71 22:36:54
  Ależ skądże, wszystkie 3 wymienione przez Ciebie kraje to są najwięksi przyjaciele, ale raczej nie Polaków.
  Są to przede wszystkim beneficjenci naszego ubożuchnego i zadłużonego budżetu i ciężkiej harówy znękanego narodu.
  Spada dzietność,rośnie zadłużenie Rodzin w Polsce,masakra cenowa na żywności i opłatach komunalnych.W związku z "pandemią" będzie spory problem z budżetem i bezrobocie.Ludzie przejedli i przejadają oszczędności /ci co je i mają/.
  Sasin przebąkiwał o wycofaniu sie z dopłat do rosnących cen energii elektrycznej dla najuboższych z powody "kłopotów" z budżetem.
  Ale ktoś ?? decyduje o sponsoringu kolejnym....
  https://medianarodowe.com/polskiewsparciedlaukrainycovid19/

  W tym samym czasie "pandemii",ukraiński miliarder buduje sobie kolejny pałac.Jakoś nie mógł wesprzeć swoich ziomali w czasie pandemii????
  Trzeba grabić Polaków!!???
  Trzeba mu pomóc!!jeszcze dołożyć na leczenie jego robotników w jego fabrykach i kopalniach.!

  https://strana.ua/articles/private-life/265667-rinat-akhmetov-dostroil-svoju-rezidentsiju-v-sele-pljuty-pod-kievom.html

  Ponoć kolejny, który kupił zakłady przetwórstwa owocowego w Polsce nie płaci sadownikom za dostarczone owoce.Nie zapłacił tez podatków na Ukrianie, ale dostał kredyt w polskim banku!
  Jeszcze kolejny ma zamiar kupić Hutę Częstochowa!!
  Sami przyjaciele, tak się panoszą w Polsce,wykupują, inwestują Amerykanie na potęgę jak twierdzi pani Mosze bacher,Firmy z USA kwitną w Polsce, zwłaszcza że płacą chyba minimalne podatki / w związku z interwencja pani gubernator tw sprawie podatków/..no i bo Kunta Kinte pracują za półdarmo...,kolejna ogromna inwestycja żydowskiej korporacji budowlanej na północy Polski, w ogóle nie boją się tej ruskiej inwazji.Co się dzieje panie Popiołek???
 • @trojanka 23:13:46
  Ale najgorszym zmartwieniem jest Grzegorz Braun i JKM, bo byli na proteście przedsiębiorców. To straszne ten cały Tanajno to kumpel Biedronia i Palikota. Morawiecki zamroził gospodarkę, a teraz będzie ją rozmrażać. Tylko żeby trup nie wyszedł z tej całej zamrażarki, bo będzie śmierdzieć na cały kraj.
  Trupem i tym razem nie mam na myśli Trumpa.
  ;)
 • @zbig71 23:21:41
  Zdaje się że wstęp na protest przedsiębiorców, nie odbywał się za zaproszeniami, to nie raut u prezesa.Przyszedł kto chciał i kogo wysłano żeby rozwalić ten niewygodny protest.
  Teraz górnicy padają jak muchy na "koronawirusa".
  Załatwia ten wirus istotnie sporo spraw!!
 • @trojanka 23:29:49
  Wirus dobry na wszystko.
  A Stan Wyjątkowy zawsze smaczny i zdrowy.
 • @zbig71 23:43:35
  A sie choop znerwowoł, iiii pojechał na ostro!!:))

  https://twitter.com/i/status/1259992780350291970

  ale to na pewno wysłany przez ruskich agent!!sztygar onuca!
 • @trojanka 23:52:28
  Słuszna odezwa do rządu.
 • Po owocach ...
  Uważam, że w ostatnim parlamentarnym zawirowaniu Konfederacja nie zdała egzaminu dojrzałości. Zamiast poprzeć PiS w wewnętrznym sporze o głosowanie korespondencyjne, wybrała konsekwentny protest przeciw warunkom kampanii wyborczej.

  Tymczasem trud/ryzyko wprowadzenia zdalnego głosowania w formie papierowej, otwierały przestrzeń dla zdalnego głosowania w formie elektronicznej. Czyli otwierały przestrzeń dla cyfrowej modernizacji ustroju demokratycznego.
  Liderzy Konfederacji przespali ten wyjątkowy moment dla budowania sojuszu wokół cyfrowej humanizacji demokracji.
 • Autor popada w coraz bardziej
  prymitywną propagandę. A tam nap[rawdę byli przedsiębiorcy. JKM to też przedsiębiorca przecież.
  Ale autora boli ta Konfederacja. Widać, że sytuacja talmudowego Gumisia staje się coraz trudniejsza.
  Panika w obozie?
  Szmeranym kandydatem na prezydenta to jest takie dno jak Gumiś.
 • @zbig71 22:36:54
  Duda to wyjątkowy przygłup i wyjątkowy padalec. Podpisze wszystko za utrzymanie zewnętrznych znamion władzy
 • @Andrzej Madej 07:12:59
  Właśnie zdała egzamin. Popierać PiS? Tych łamaczy prawa i dobrych obyczajów? Sekta PiSowska zasadamia się nie rpzejmuje. Najważniejszy kolejny zwid Kaczelnika, albo usłyszenie w tv, czego sobie życzą Amerykanie.
 • @zbig71 22:36:54
  Nikt mi za nic nie płaci. Piszę, co myślę i można się ze mną nie zgadzać. Co zaś do liberalizmu to akurat JKM reprezentuje jego skrajny nurt, który jest w dzisiejszych czasach abstrakcją. Podobnie GB, bo monarchia w Polsce też jest tylko mrzonką. Jedyną myślą realną do realizacji jest myśl narodowa i liczę, że Konfa pójdzie tą drogą.
  Pzdr
 • @trojanka 23:13:46
  Nigdy nie mówiłem, że nas stać na neutralność a wprost przeciwne. Pisze Pani, że Amerykanie inwestują w Polsce. Ano inwestują i co z tego? Czy to znaczy, że przejmują naszą gospodarkę? Tak było w latach 90-tych i np. w latach 2007-2015 gdzie prywatyzowano polskie firmy, co powinno już być dawno osądzone a winni siedzieć w więzieniu.

  Natomiast co do budżetu. Niestety pandemia spowodowała, że zamiast zrównoważonego budżetu będzie deficyt, ale proszę zważyć, że te pieniądze są pompowane do realnej gospodarki i prędzej czy później w części powrócą do budżetu.

  Jestem też przeciwny podwyższaniu jakichkolwiek podatków a tym bardzie ustanawianiu nowych.

  Pozdrawiam
 • @zbig71 23:21:41
  Czy działania polskiego rządu zamrażającego okresowo gospodarkę są wyjątkiem na świecie czy regułą. Może właśnie polski rząd wprowadzając obostrzenia relatywnie szybko, uchronił nas przed takimi konsekwencjami jak w USA, Włoszech czy Francji i Niemczech. Może właśnie takie działania spowodują, że szybko odbijemy się od dna, co potwierdzają różne zachodnie analizy.
  Pozdrawiam
 • @trojanka 23:29:49
  Ale przychodząc pośrednio poparli Tanajno, jako swego "asystenta".
  Pzdr
 • @Wican 08:34:31
  "Duda to wyjątkowy przygłup i wyjątkowy padalec".

  Proszę o więcej kultury wypowiedzi a mniej inwektyw, bo nie tylko to nie uchodzi, ale nawet ociera się o łamanie prawa. Mozna mieć swoje zdanie, ale rzucanie inwektyw ad personam nie ma nic wspólnego z prowadzeniem merytorycznej dyskusji.
  Pzdr
 • @Andrzej Madej 07:12:59
  Zdalne głosowanie w formie elektronicznej? A owszem jest to do zrobienia w każdej chwili chociażby wykorzystując e-PUAP czy PUE albo aplikację wykorzystywaną w mikro-rachunku.
  Pozdrawiam
 • "Czy JKM i G. Braun są w opozycji do K. Bosaka?"
  ----------------
  Ci panowie chcieli się tylko ogrzać w ogniu zadymy.
  Cały ten demonkraturowy tyjater odbywa się ponad głowami sierot po Polsce - bo owym sierotom po Polsce nie wolno w żadnym wypadku protestować samym od siebie - więc protestują sami swoi.
  Wniosek?
  Kiedy rzeczywiście protestują sieroty po Polsce?
  Ano wtedy - kiedy leje się ich pałami szturmowymi, kopie po twarzach, etc. Swoich - niby policja państwowa zwana - polską policją - delikatnie przenosi - jak przenosi się jajka w torbie bez wytłaczanki.
  Słowem - jeżeli leją i kopią z sobie tylko wrodzoną, piekielną nienawiścią - to bądźmy pewni, że leją i kopią sieroty po Polsce - i nie jest to demonkraturowy cyrk.
 • @krzysztofjaw 08:51:06
  O "inwestowaniu Amerykanów w Polsce pisałam w kontekście epatowania i straszenia nas bezustannym zagrożeniem i napaścią ze strony sąsiadów .
  To "zagrożenie"inwazją, jak widać nie przeszkadza w umieszczaniu swoich biznesów w zagrożonym kraju.Po wtóre czy państwo polskie sztucznie obniżyło podatki amerykańskim firmom, zgodnie z żądaniem pani Mosbacher???ze stratą dla polskiego budżetu, czy może to ukryta część spłaty 447 i jest ta polityka stosowana w setkach innych przypadków???
  Ja i tak nie zamierzam niczego co pochodzi z USA oraz 2 innych krajów kupować.Zapewne te "produkty"cy półprodukty,będą częścią jakichś innych produktów z kłamliwym polskim kodem 590..., czy dawne polskie firmy zostały przejęte i nie ma równoważnych polskich na rynku....no i w tedy trudno, ale świadomie nigdy!!Zresztą w wolnych chwilach sprawdzam czyj kapitał przeważa w niby "polskich firmach".Coraz mniej!!zostaje tylko polska siła robocza!
  Również pozdrawiam i wyrażam szacunek ,że potrafi Pan kulturalnie dyskutować.Zdrowia!!
 • @krzysztofjaw 08:54:23
  Obostrzenia wprowadzili, a teraz chcą zdjąć. To po co wprowadzali? Maseczki jeszcze w Lutym nie pomagały, a teraz są zbawieniem? Był pan we Włoszech, Francji, USA, Niemczech w ostatnim czasie, czy powtarza pan to, co usłyszał z jedynie słusznej stacji tv? Szwecja nic takiego nie wprowadzała i jakoś żyją.
 • @krzysztofjaw 08:45:03
  Pan to wszystko robi dla nas, nienawistników? Gratuluję.
 • @krzysztofjaw 08:55:16
  Ale przychodząc pośrednio poparli Tanajno, jako swego "asystenta".
  Straszne!!!ostatnio zdaje się,znowu głosowali tak jak PIS w sprawie wyborów..miał pan rację że źle głosują czy jak ????czy też powinni się radzić PIS ,jak maja głosować we wszystkich innych sprawach???

  https://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,25940050,sejm-przyjal-ustawe-pis-dotyczaca-wyborow-prezydenckich-poslowie.html

  Głosami PIS na marszałka sejmu został wybrany pan Czarzasty!!..

  https://www.sejm.gov.pl/Sejm9.nsf/agent.xsp?symbol=glosowania&NrKadencji=9&NrPosiedzenia=1&NrGlosowania=3
 • @krzysztofjaw 08:51:06
  To oczywiste, że jak ktoś w latach 2007-15 inwestował w Polsce, to jawna zdrada i zaprzaństwo, ale już po 15 roku to sam cymes.
  Właśnie cymes.......
 • @krzysztofjaw 08:58:32
  Mam nadzieję, że pan prezydent założył maseczkę podpisując świstki o rosyjskim zagrożeniu, bo inaczej dopadną go ruskie wirusy i chlopaczyna popuścić w spodnie.
 • @krzysztofjaw 09:00:55
  Pisze Pan
  "Zdalne głosowanie w formie elektronicznej (...) jest to do zrobienia w każdej chwili ...."

  Dużo rzeczy jest do zrobienia w każdej chwili. Np. narodowy standard profilaktyki medycznej służący kompetencji telemedycznej. Ale nie jest wprowadzany bo mało jest rzeczników takiego programu ...

  Podobnie cyfrowa bezpośredniość demokracji ma swoje bariery a jej program powinien mieć swoich politycznych promotorów. Liderzy Konfederacji mówili o tym w trakcie kampanii a zawodzą jako parlamentarzyści.
 • @trojanka 09:12:45
  Też sprawdzam pochodzenie produktów i wybieram polskie. oczywiście jest to trudne, bo i kodem 590 oznacza się jednak produkty, do których np. produkcji użyto półproduktów lub surowców zagranicznych. Osobiście przyznaję się, że nic nie wiem o sztucznym obniżaniu podatków firmom amerykańskim. Poszukam jakichś informacji.
  Pozdrawiam
 • @krzysztofjaw 09:53:06
  Np: Żorżeta i Uber.
 • @zbig71 10:06:31
  No i po ten "straszak",o inwazji można nim szafować i szantażować i wymuszać co się tylko zapragnie... przy każdej okazji.
  Coś mi to przypomina....sposób pochodzi z Sycylii!!czyli .....rządzą Polską nie Polacy, tylko Marlon Brando z Rodziną.
  https://gf24.pl/twoje-pieniadze/finanse/item/2401-amerykanie-nie-chca-placic
 • @krzysztofjaw
  "O co tak naprawdę chodzi Konfederacji?"

  Pyta Pan, pytają inni, pyta wielu.

  Konstruktywne działanie nie polega na samym stawianiu pytań ale na poszukiwaniu "nie głupich" odpowiedzi na nie.

  Dlaczego G.Braun, który dotychczas jako autor wartościowych filmów dokumentalnych i publicysta, zachowuje się tak jak ostatnio możemy zaobserwować jest pytaniem ważnym, jeśli będziemy poszukiwać i znajdować na nie logiczne odpowiedzi.

  W tym celu dokonajmy oceny naszej polskiej sytuacji na tle sytuacji w skali geopolitycznej, gdyż od kilku ostatnich wieków nasze polskie losy są wynikiem gry mocarstw o panowanie w Europie, Eurazji i od kilkudziesięciu lat o panowanie nad światem z globalizacją i NWO w tle.

  Takie analizy byłyby podstawą do tworzenia strategii do zmiany tej
  sytuacji na lepszą dla społeczeństwa, Narodu i państwa.

  Każde poważne państwo na świecie oraz władze go reprezentujące muszą dążyć do tworzenia elit, kompetentnych i odpowiedzialnych za państwo i jego obywateli, co może się dziać, gdy państwo posiada właściwie ukształtowany system edukacji, na czele z uniwersytetami stojącymi na wysokim poziomie pod względem jakości naukowej i etycznej jego kadr.


  Takie elity mogłyby być kompetentnym zapleczem władzy politycznej i tworzyć wartościowe strategie rozwoju państwa we wszystkich istotnych dziedzinach jego funkcjonowania.


  Tego Polsce brakuje coraz bardziej, bo ten poziom edukacji i uniwersytetów ciągle spada, co ma swoje uzasadnienie w interesach obcych mocarstw, kontrolujących polską sytuację polityczną.
  Dla takich działań jest wiele ograniczeń, które muszą
  być wyartykułowane i dobrze wykorzystane do budowy strategii działania politycznego i geopolitycznego. Nie powinno być wątpliwości co do istoty przebiegu wydarzeń na świecie i w Polsce w okresie końca zimnej wojny i tzw. transformacji ustrojowej.


  Proces ten był inny od tego z końca I WŚ i odradzającej się
  Rzeczpospolitej po 123 latach zaborów.


  Wtedy sprzyjająca Polsce sytuacja geopolityczna końca I WŚ wsparta była czynem zbrojnym Polaków, która pomogła odrodzić się suwerennej Rzeczpospolitej z poszczególnych Jej części rozdartych przez państwa zaborcze.

  Tymczasem proces prowadzący do powstania III RP po zimnej
  wojnie, był wynikiem nie zwycięstwa na polu walki ale porozumień zwycięskiego Zachodu z przegranym ale nie pokonanym fizycznie imperium sowieckim.


  To właśnie ta różnica w przebiegu procesów odradzania
  się i powstania II RP, od tego prowadzącego do powstania III RP, jest
  przyczyną kłopotów Polski, trwających już ponad 30 lat.


  Procesy zachodzące po zakończeniu zimnej wojny nie
  przyniosły Polsce suwerenności, ale polegały na przesunięciu Polski i innych "demoludów" z sowieckiej do zachodniej strefy wpływów.

  Po II WŚ i niepowodzeniu przekształcenia koalicji antyhitlerowskiej w planowaną unię euroazjatycką, zbudowano żelazną kurtynę oddzielającą strefę wpływów ZSRR od strefy wpływów USA/Zachodu i rozpoczęto
  zimną wojnę, której celem miało być zastąpienie bolszewickiego komunizmu, eurokomunizmem jako jego formą bardziej cywilizowaną a przez to łatwiej akceptowalną przez obywateli państw zachodnich.

  W tym celu realizowano plan Marshalla jako podstawę do budowy zjednoczonej Europy a na "ojców założycieli" wybrano polityków
  chrześcijańskiej demokracji czyli Roberta Schumanna z Francji i Adenauera z Niemiec(bo po II WŚ społeczeństwa Europy Zachodniej były jeszcze w dużym stopniu konserwatywne i "Europę Ojczyzn" akceptowały).

  W międzyczasie dokonywano inżynierii społecznej i przekształcano te społeczeństwa w duchu lewicowym, eurokomunistycznym a przełomowym okresem była rewolucja pokoleniowa/obyczajowa z 1968 roku po której to "elity" z niej wyłonione zaczęły przejmować stery nie tylko władzy politycznej ale również nad uniwersytetami i mediami o zasięgu globalnym.

  W okresie zbliżającym się do końca zimnej wojny(okres od II
  połowy lat 70-tych XX wieku) wspólnoty europejskie zaczęły jawnie przyjmować za podstawę swego rozwoju Manifest z Ventotene, początkowo zatytułowanym „W kierunku wolnej i zjednoczonej Europy” napisany przez włoskiego komunistę A. Spinellego wraz z Ernestem Rossim.

  W 1979 roku Altiero Spinelli został wybrany na posła do Parlamentu Europejskiego a po zwycięskiej zimnej wojnie i powstaniu w 1992 roku UE, został jej patronem.


  Powstanie UE w 1992 roku, było krokiem przygotowującym do wchłonięcia"demoludów", odzyskanych w wyniku korekty porządku jałtańskiego na korzyść USA/Zachodu(w tym czasie niekwestionowanym polityczno militarnym przywódcą/kierownikiem Zachodu były USA).

  Jak to bywa z kompromisami, ten pomiędzy zwycięskimi USA/Zachodem a przegranym ZSRR/Rosją bywa, przedmioty kompromisu w tym Polska,
  miały niewiele do powiedzenia w sprawie ułożenia wewnętrznych swoich spraw, bo te powierzono agenturze "wysokich umawiających się stron" i taki stan jest do dnia dzisiejszego utrzymywany.

  Dlatego podejmowane próby upodmiotowienia III RP(rządy
  Premiera Olszewskiego, rząd PIS-u w latach 2005-2007 i śp. Prezydenta L. Kaczyńskiego w latach 2005-2010 oraz obecny rząd PIS/ZP napotykały i napotykają na zdecydowany opór eurokomunistycznych Niemiec/niemieckiej UW i Rosji, bo były i są przeszkodą do budowy euroazjatyckiego, lewicowo-liberalnego kołchozu zwanego EURAZJĄ, warunku koniecznego do budowy NWO i Rządu Światowego.


  Za tymi procesami w skali globalnej stoją globalne instytucje finansowe i korporacje, którym przewodzą dwie najpotężniejsze familie:- Rothschildów - Rockefellerów wraz z kilkoma innymi (w sumie to 6 najważniejszych klanów finansowych na świecie i BlackRock - nazywany właścicielem wszystkich właścicieli).

  Problem tej globalnej sytuacji na świecie polega na tym, że to globalne konsorcjum klanów finansowych nie jest reprezentatywne dla cywilizacyjno - rasowej reprezentacji ziemskiej populacji, ale reprezentuje przedstawicieli jednej cywilizacji, czyli cywilizacji żydowskiej opartej na Talmudzie czyli cywilizacji rasistowskiej, co dla Autora tego tekstu nie jest niczym odkrywczym.

  Zasady tej cywilizacji są niekompatybilne z naszą łacińska cywilizacją, która przez wieki budowała wielkość i potęgę Zachodu, który jest podstępnie opanowywany przez tę cywilizację, wrogą cywilizacji łacińskiej.

  Cechą ich działania w sferze podporządkowywania sobie kolejnych państw Zachodu jest opanowywanie przez swoją agenturę, wszystkich segmentów elektoratu wyborczego(powiada się, że kto by w wyborach nie wygrał, to zawsze będzie ich wygrana) i z tego punktu widzenia musimy patrzeć na oferowanych nam polityków i partie polityczne.

  Polska jako kraj o wyjątkowej populacji katolików/chrześcijan, jest poddawany "czarowi" polityków typu "Matka Boska" w klapie czy pozdrawiających często i namolnie:"Niech będzie pochwalona Maryja zawsze Dziewica!", czy "Szczęść Boże".
  To jest działanie psychologiczne na katolicki elektorat, mało zorientowany w kulisach polityki a zwłaszcza manipulacji elektoratem.

  Pozdrawiam.
 • @krzysztofjaw 08:58:32
  Może inaczej. Duda jest słabiutki intelektualnie i ma bardzo chwiejny, śliski charakter. Jest właśnie takim Gumisiem i proszę nie mylić ze stworkami z fajnej bajki. Mi chodzi o "gumowe" cukiereczki. Poza tym, PiS cały czas łapmie prawo. Począwszy od Kamińskiego i niegdyś Ziobry. A to ministrowie. Za łamanie ślubowań, to w zasadzie należałoby usunąć ponad połowę sejmu.
  poza tym, jak tu można prowadzić merytoryczną dyskusję, skoro autor bajeruje i wzbudza niechęć do Tanajno i do protestu przedsiębiorców? Konfabulując, ze tam jacys kodziarze i LGBT dominowali. Dowody.
  A przedsiębiorców byłoby więcej, tylko PiSiacka policja nie dopuściła wielu, uniemożliwiając dojazd do Warszawy. Cóż, PiSiory dobijają właśnie resztki polskiej przedsiębiorczości w służbie Syjonu. I żadne zakłamywanie rzeczywistości przez PiSiowskiego bezwarunkowego (acz udającego krytycznego) blogera-propagandystę, tego nie zmieni. Nadhcodzi kres waszych rządów, ale tak podzielliliście naród, że ciężko to będzie znowu zebrać do kupy. PiSIory polecenia swoich panów wykonują
 • @Wican 11:02:18
  Wielu daje się na to nabrać, dlatego PiS przy retoryce patriotycznej(ale tej bardzo szkodliwej, insurekcyjnej) i rozdawnictwo publicznych pieniędzy (a nie reformie wydatków państwa) idzie na tzw:latwiznę w kwestii bajerowania społeczeństwa. Natomiast za plecami bajerowanych dogaduje się z rzeczywistymi wrogami narodu polskiego, czyli z syjonistami i neokonserwatystami amerykańskimi. To samo robi Trump w USA, udając prawdziwego Amerykanina jednocześnie wspiera syjonistów(zresztą jest z nimi skoligacony rodzinnie) co widać po polityce USA prowadzonej na bliskim wschodzie. I tu i tam dobrze im idzie, niestety.
 • @zbig71 11:15:46
  No i jeszcze jest opcja że tzw.obóz władzy, jest szantażowany .A możliwości jest wiele, od "zahamowania inwestycji"oraz "obrony"po kolejny samolocik bum bum.
  Pytanie ,jest ILE w tym serwiliźmie i łaszeniu się, wyrywaniu przed szereg, jest strachu przed ew. wypełnieniem gróźb czy szantażem, a ILE takiej własnej poddańczej uniżoności i inicjatywy, mającej zapewnić łaskę pana czy panów w przejętym kraju w postaci intratnych stanowisk czy innych fruktów, czy pysze władzy, objawiającej się w bezkarności w urzędowaniu w ukraińskich lunaparach na Podkarpaciu, czy korzystaniu z pieniędzy budżetowych dla swojego widzimisię.
  Wbrew pozorom,postawa uniżonego sługi gotowego na kazde skinienie pana, powoduje rozbestwienie, dalszą eskalację i opluwanie Polski a więc Polaków/patrznp. żądania odnowy pomników UPA w POLSCE!!!!!!!/
 • @trojanka 12:31:33
  Za pysk trzymają ci, którzy wynieśli ich do władzy.
 • autor
  Dla Prawego Polaka tylko
  *****
 • @krzysztofjaw 08:45:03
  Grzegorz Braun jest już żałośnie nudny z tym ciągłym zgłaszaniem wniosków formalnych czy sprzeciwów na każdym wznowieniu obrad Sejmu. Wszedł w buty pajaca parlamentarnego i ewidentnie mu się to podoba. Myszka Agresorka w garniaku.
 • @Jozio z Londynu 20:31:16
  No pewnie, najlepiej byłoby gdyby nie robił nic, tylko z aplauzem przyklepywałby wszystkie kretynstwa PiS. Jest poseł, który uczciwie wykonuje swoją pracę, co się nieprawym i niesprawiedliwym zdrajcom narodu polskiego nie podoba.

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

ULUBIENI AUTORZY

więcej