Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
794 posty 2216 komentarzy

krzysztofjaw

krzysztofjaw - Właściwie: Krzysztof Jaworucki. KONSERWATYSTA W IDEI I WARTOŚCIACH ŻYCIOWYCH, KONSERWATYWNY LIBERAŁ W GOSPODARCE. EKONOMISTA I FINANSISTA. PATRON DUCHOWY: BŁ. JERZY POPIEŁUSZKO, AUTORYTET MORALNO-ETYCZNY: ŚW. JAN PAWEŁ II, MENTOR POLITYCZNY: E. B

Co się kołata w głowach totalnych?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Mamy jeszcze kilka dni i sprawy się rozstrzygną... Oby dobrze dla Polski i Polaków.

 Miałem nie pisać o moich przewidywanych obecnie ruchach totalnej opozycji. Argumentem wysuwanym przez jednego z komentatorów moich postów było to, żebym czasem im nie podpowiadał. Autor komentarza odnosił się do przewidywanych przeze mnie zamierzeniach J. Gowina, które ująłem tak:

 
"Po pierwsze być może - na co wskazują niektórzy publicyści - chce stworzyć nową koalicję lub ugrupowanie polityczne powstałe na bazie PSL z P. Kukizem i częścią upadającej PO-KO lub nawet z częścią PiS-u... co dziś może się wydawać nieprawdopodobne, ale polska scena polityczna już wiele widziała.

O wiele bardziej negatywna dla Polski może być jednak chęć doprowadzenia w niej do przesilenia politycznego, którego schemat można opisać tak:
– wystawienie przez opozycję J. Gowina na nowego Marszałka Sejmu, o czym już krążą plotki, że może to nastąpić już na początku przyszłego tygodnia,
– "wyciągnięcie" przez J. Gowina przynajmniej sześciu polityków jego Porozumienia z koalicji ZP, co doprowadziłoby do PiS-owskiej mniejszości w Sejmie,
– gromadne głosowanie tej szóstki wraz z całą opozycją (PO-KO+PSL+Lewica+Konfederacja) na nowego Marszałka Sejmu,
– w konsekwencji powyższego rządy mniejszościowe PiS-u z Solidarną Polską i częścią Porozumienia,
– upadek rządu i rozpisanie przedterminowych wyborów parlamentarnych".
 
Jak widać na razie (przynajmniej w całości) moje przewidywania okazały się na szczęście nietrafione, choć czas na ich realizację jeszcze jest, więc nie można jeszcze być do końca zadowolonym.
 
Tym niemniej po raz wtóry przedstawiam być może to, co kotłuje się w głowach totalnych. Nie zamierzam jednak im czegokolwiek podpowiadać, ale piszę to jako ostrzeżenie dla rządzących, bowiem opozycja totalna jest dziś zdolna do wszystkiego, do kompletnego zrujnowania naszego państwa i doprowadzenia też (w okresie epidemii - sic!) do chaosu prawno-konstytucyjnego mającego zakończyć się tzw. przesileniem politycznym, w czasie którego totalsi liczą na przejęcie władzy.
 
Oni planują, że jak w maju wygra A. Duda to chcą to zakwestionować i doprowadzić do swojego rodzaju Majdanu, co z resztą wciąż próbują od samego początku rządów ZP (PiS) - pamiętamy przecież tą próbę - nieudaną na szczęście - puczu w grudniu 2016 roku. Z tym, że teraz jest zakaz zgromadzeń, więc policja będzie musiała interweniować i oni też to chcą wykorzystać do podkreślenia niby totalitarnych rządów w Polsce.
 
To jest jeden kierunek przyszłych alternatyw wyboru dla totalnej opozycji. Druga strona to oczywiście zagranica i interwencja PE lub Komisji Europejskiej. To zlewaczałe i neomarksistowskie  środowisko - przez całe już przeszło 5 lecie rządów PiS - wciąż atakuje nasze państwo... wedle informacji przekazywanych im przez totalną opozycję. I opozycja chce te ich działania zintensyfikować, choćby poprzez ciągłe uruchamianie D. Tuska..., który sfrustrowany cały czas krytykuje Polskę. A dzisiaj znów coś PO-KO wymyśliło: "Andrzej Halicki, przewodniczący delegacji PO w Parlamencie Europejskim, zwrócił się do Europejskiego Inspektora Ochrony Danych o interwencję w sprawie decyzji polskiego resortu cyfryzacji o przekazaniu Poczcie Polskiej danych z bazy PESEL". (info za: https://wpolityce.pl/polityka/498015-halicki-chce-interwencji-instytucji-ue-ws-poczty-polskiej).
 
Totalna opozycja w postaci PO-KO nie chce teraz wyborów a domaga się wprowadzenia stanu nadzwyczajnego w formie tzw. stanu klęski żywiołowej. I dla niej nie jest ważne to, iż obecny rząd działa na podstawie uchwalonej przez nich ustawy z 2008 roku o stanie epidemii, która to została uchwalona właśnie po to, żeby nie było konieczności ogłaszania jednego ze stanów nadzwyczajnych.
 
Wtedy w 2008 roku ustawa ta była potrzebna PO-PSL, aby np. nie przesuwać wyborów prezydenckich, w których wygrał B. Komorowski, ale także wcześniejszej w sytuacji powodziowej lub śnieżnej, gdzie stanął niemal cały ruch przewozowy oraz wtedy, gdy mieliśmy pandemię świńskiej grypy. Wtedy było ok a dziś już nie? Hipokryzja totalnych nie zna granic.
 
Ale jest dużo gorzej, bo totalni z PO-KO chcą doprowadzić do ruiny finanse publiczne a tym samym apiać dążyć do kompletnego chaosu w naszym państwie, który ma być dla nich szansą ma przejęcie władzy. Należy w tym kontekście brać pod uwagę fakt, że taki stan nadzwyczajny niesie za sobą ciężkie i nie do przewidzenia koszty budżetowe (odszkodowania np. dla koncernów międzynarodowych) i zamiast pompować pieniądze na pomoc dla przedsiębiorców i pracowników trzeba byłoby płacić te odszkodowania. Ale co to obchodzi totalną opozycję? Oni chcą żeby w Polsce było jak najgorzej. Działają poniekąd jak zdrajcy stanu... ale o tym wiemy nie od dziś.
 
Oczywiście przy okazji przełożenia o kilka lub kilkanaście miesięcy wyborów prezydenckich, PO-KO też chce podmienić kandydatkę na prezydenta kimś innym, bo M. Kidawa-Błońska okazała się nietrafionym kandydatem. Tyle tylko, że PO-KO nie ma raczej jakiegoś odpowiedniego kandydata na stanowisko Prezydenta RP, więc może J. Gowin? - ten przypuszczalny "kret" z wybujałym ego w obozie Zjednoczonej Prawicy, który swoim zachowaniem rzucił jakby koło ratunkowe dla upadającej koalicji PO-KO. 
 
No i jeszcze w tych głowach może się pałętać przeświadczenie, że kompletna porażka ich kandydatki (np. przegrana z Kosiniakiem-Kamyszem) będzie początkiem końca PO. Warto w tym miejscu zauważyć, że PO-KO nie ma żadnych fundamentalnych wartości (idei), na których może funkcjonować jako partia polityczna. Jest ona li tylko partią (koalicją) władzy i długookresowo - bez władzy - nie ma racji bytu.
 
Jakbyśmy źle nie oceniali np. lewicy, to jednak funkcjonuje na jakiś sowich ideach lewicowych, PSL stawia na poglądy centrowe, choć nie rezygnuje z fundamentu jakim jest polska wieś, PiS opiera się na fundamencie patriotyzmu i umiłowania tradycji naszej Ojczyzny działając prosocjalnie, Konfederacja zaś ma fundamenty partii narodowej, ale też wolnościowej, neoliberalnej. I właśnie jedynie PO-KO nie ma nic, na czym mogłaby się oprzeć... oprócz tzw. "europejskości".
 
A jakie są - doprecyzowując - jeszcze scenariusze możliwych działań, nie tylko totalnych, ale i rządu z prezentem?
 
Po pierwsze. Przyjmijmy, że sejm przyjmuje ustawę o powszechności wyborów korespondencyjnych np. w dniu 7 maja. Wtedy szybką ścieżką legislacyjną "wyląduje" u prezydenta tegoż samego dnia i zostanie podpisana również od razu. Wtedy na mocy tej ustawy Marszałek Sejmu będzie miał prawo przesunąć wybory na 17 (niedziela) lub 23 (sobota) maja, z czego na pewno skorzysta. I tematu już nie będzie, choć i tak totalni - zgodnie z tym co napisałem powyżej - będą kwestionowali wynik wyborczy, żeby doprowadzić do chaosu...itd...
 
Po drugie. Jeżeli ustawa nie zostanie przegłosowana w sejmie to - zgodnie z wymogami konstytucyjnymi - wybory muszą się odbyć tradycyjnie (dla seniorów też korespondencyjnie) w dniu 10 maja, co wydaje się - wedle mnie - raczej mało prawdopodobne, zważywszy na fakt, iż państwo przygotowało się na wybory korespondencyjne a do tego ma jeszcze kłopot z antypaństwowym buntem niektórych samorządowców i również antypaństwową blokadą w senacie ustawy dotyczącej glosowania korespondencyjnego. Ponadto według samorządów zgłosiło się za mało osób do obwodowych komisji wyborczych (gdyby wybory miałaby się odbyć drogą tradycyjną).
 
Co wtedy? Konsekwencji nie możemy przewidzieć, ale na pewno doprowadziłoby to do kompletnego chaosu prawno-konstytucyjnego i politycznego, chyba, że... w takiej sytuacji rząd z prezydentem podjęliby jednak decyzję o wprowadzeniu stanu nadzwyczajnego i wybory w ten sposób zostałyby przesunięte. Taka jednak decyzja, czyli wprowadzenie stanu nadzwyczajnego tylko dlatego, że trzeba przesunąć wybory byłaby katastrofalna w skutkach i byłaby niebezpiecznym casusem/precedensem decyzyjnym. Nietrudno sobie wyobrazić, że w latach kolejnych już inni rządzący wtedy, gdy ich notowania zaczną spadać nie będą chcieli znów podejmować takich decyzji, nawet z błahych powodów.  Ponadto w czasie epidemii nie jest nam potrzebne przedłużanie kampanii wyborczej i działanie najwyższych organów państwowych w stanie destrukcji politycznej/przesilenia politycznego. Kto tego chce, to a'priori możemy go nazwać zdrajcą naszego państwa.
 
Ale jeżeli już, to na podstawie konstytucji można by wprowadzić - w momencie zagrożenia ładu konstytucyjnego - stan wyjątkowy, bowiem w art. 230, paragraf 1 jest napisane: "W razie zagrożenia konstytucyjnego ustroju państwa, bezpieczeństwa obywateli lub porządku publicznego, Prezydent Rzeczypospolitej na wniosek Rady Ministrów może wprowadzić, na czas oznaczony, nie dłuższy niż 90 dni, stan wyjątkowy na części albo na całym terytorium państwa". Być może i na tym zależy totalniakom.
 
Mamy jeszcze kilka dni i sprawy się rozstrzygną... Oby dobrze dla Polski i Polaków.
 
Zostaw za sobą dobra, miłości i mądrości ślad...
© Krzysztof Jaworucki (krzysztofjaw)
http://krzysztofjaw.blogspot.com/
kjahog@gmail.com

KOMENTARZE

 • @ Autor
  "Co się kołata w głowach totalnych?"

  Głosowanie na Dudę ;-P
 • Tylko kiedy???
  PiS opiera się na fundamencie patriotyzmu i umiłowania tradycji naszej Ojczyzny działając prosocjalnie,
  Podpisując Traktat Lizboński, wpuszczając obce wojska do Polski, czy przepraszając oprawców żydowskich za 68rok, czy może kapitulując ustawę o IPN w siedzibie Mossadu pod Tel awiwem?
 • @zbig71 21:07:21
  U Autora takie postępowanie pislamistów wywołuje... zdziwienie ;-(

  Pozdro!
 • @Jasiek 21:09:57
  A wymieniłem tylko niektóre osiągnięcia ,, patriotów,, z PiS.
  Pozdrawiam.
 • Autor!
  Ty naprawdę nie masz nic lepszego do roboty tylko codziennie zajmować się tą bandą zdrajców z PO PiS?

  Litości...
  Idź na jakiś spacer nad Wisłę albo co...
 • @Jasiek 21:09:57
  No widzisz Janie! U niektórych wywołuje zdziwienie a u mnie obŻydzenie.

  PiS PO jedno zło!
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 21:14:58
  "Ty naprawdę nie masz nic lepszego do roboty tylko codziennie zajmować się tą bandą zdrajców z PO PiS?"

  Może jak się zaszczepi, to mu przejdzie. W końcu nie takie rzeczy ludziom przechodzą przy NOP.... a jak kaczelnik wyda prikaz, to i nie odmówi, a i na NEonie będzie stręczył szczepionki podobnie do popierania PAD - aż szczepionka zadziała ;-)

  Pozdro!
 • @ Autor
  A dlaczego avatar jeszcze bez maseczki? ;-DDD
 • @Jasiek 21:33:04
  No właśnie, czas na zmiany!!
 • @Jasiek 21:09:57; zbig71
  Nie wiem, może będę żałował, ale jak na razie ze wszystkich kandydatów ufam Dudzie, ale też.... Bosakowi. Chciałbym ich rywalizacji w II turze. Byłoby ciekawie.
  Pozdrawiam
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 21:14:58
  Dla mnie pisanie jest relaksem przed lub po pracy. A, że teraz mamy kotłowaninę polityczną to zajmuję się tą bandą. Przestanę jak zostanie odsunieta calkowicie z polskiej sceny politycznej.
  Pozdrawiam
 • @Jasiek 21:32:15
  Pisałem wielokrotnie, że jestem przeciwny obowiązkowemu szczepieniu w przypadku chorób zakaźnych, szczególnie tych najnowszych szczepień szczepionkami opracowywanymi na zlecenie Bila Gatesa.
  Pozdrawiam
 • @Jasiek 21:33:04
  Hm... sam nie wiem :)))));)))
 • @krzysztofjaw 22:31:04
  // A, że teraz mamy kotłowaninę polityczną to zajmuję się tą bandą. Przestanę jak zostanie odsunieta calkowicie z polskiej sceny politycznej. //

  No właśnie! To zamiast przekonywać wszystkich wkoło, że PiS jest ok a "totalni" be to pomyśl jaksię pozbyć tych zdrajców z PO PiS. To będzie produktywne.
  Również pozdrawiam.
 • @Nicpon1963 22:35:10
  Miło, że się pokazałeś :)

  Pozdro :)
 • @krzysztofjaw 22:29:22
  "Nie wiem, może będę żałował,..."

  "Słucham"?....

  Może? Czas przyszły? Debilizm goni kretynizm, włażenie w dupsko usraelitom bez mydła i na wyścigi, a tu "może"...
  U Ciebie szczepienie już jednak nic nie pogorszy - może tylko poprawić ;-DDD
 • Autorze!
  Przykro mi to pisać ale wypisując takie bzdety jak ostatnio stajesz w jednym szeregu z największymi, propagandowymi gnidami w Sieci.
  Opanuj się! Podpisujesz się własnym nazwiskiem.

  Jestem w stanie zrozumieć, że śmieci internetowe z piskownicy "niepoprawnej" tak piszą ale to tchórze ukrywający się za nickami ale Ty???
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 01:18:04
  Też tego nie rozumiem. W końcu autor pisał dobre teksty o Żydach, pamiętam, jak opisywał żydokomunę i teraz zachwyca się Dudą i PiS? Najbardziej prożydowska partia w Polsce. Oni w nadskakiwaniu Żydom przegonili nawet Unię Wolności, co trudno sobie wyobrazić. A jednak przegonili. Poza tym PiS jest partią proniemiecką, udaje tylko patriotyzm. I to nadskakiwanie Banderowcom. Już samo to, co wymieniłem dyskwalifikuje PiS po wsze czasy.
 • @zbig71 01:30:09
  Mój strach przed powrotem PO-KO do władzy jest większy niż nawet moje obiekcje w stosunku do PiS a tym samym prezydenta A. Dudy. Najlepsza dla mnie byłaby - co powtarzam - konfrontacja w II turze pomiędzy Dudą a Bosakiem. To naprawdę byłoby ciekawe starcie i sądzę, że opierałoby się bardziej na stronie merytorycznej niż emocjonalnej.

  Tak jeszcze na marginesie. Nie mam za grosz zaufania do werbalnych deklaracji Żydów o dobrej naszej współpracy pomiędzy nami a Izraelem. Dobra współpraca polega przecież na traktowaniu siebie przez obie strony jako równych sobie podmiotów. Też zauważam, że tak nie jest. Tym niemniej trzeba wybrać jakiegoś prezydenta, więc kto: Kosiniak - Kamysz albo Kidawa-Błońska czy Hołownia abo zbok Biedroń? Bosak nie ma szans na prezydenturę. Musi okrzepnąć a i tak po stronie narodowców bardziej mi odpowiada R. Winnicki.

  No cóż... ja wiem, że jestem krytykowany, że siedzę okrakiem na płocie, ale jednak wybieram mniejsze zło. Czy będę żałował? Oby nie...

  Pozdrawiam
 • @krzysztofjaw 09:59:03
  Drogi Panie.
  Strach ma wielkie oczy i nie wypada mężczyźnie i patriocie bać się posła Budki, Kidawy Błońskiej, że już o Biedroniu nawet nie chcę wspominać. To wszystko to jest nędza i tyle.
  Dobrze by było żeby pozbyć się złudzeń, zwłaszcza w stosunku do ludzi, którzy już dali się poznać jako Ci, co będą kajać się przed Żydami i wypełniać rozkazy płynące z Waszyngtonu. Amerykanie zmasakrowali Irak, Afganistan, Syrię, Jugosławię, Ukrainę(niestety, przy wydatnej pomocy swoich polskojęzycznych przydupasów) i byłoby dobrze postawić na tych, którzy przynajmniej deklarują, że będą trzymać się od takich spraw z daleka. Teraz wychodzą prosanacyjne ciągotki PiS, a to zdecydowanie nie wróży nic dobrego dla Polski i oby nie skończyło by się to tak, jak w 39roku.
  Polsce zdecydowanie przydałaby się władza narodowa, która stawia na przedsiębiorczość Polaków, tylko własną armię, elastyczność w polityce zagranicznej, s nie rozdawnictwo nieswoich pieniądzy i wieszanie się u klamki światowego bandyty.
 • @krzysztofjaw 09:59:03
  Nie ma bardziej sprzedajnej partii niz PiS i większego dna niż Duda. Żadnym polskim politykiem nie pomiatano tak jak Dudą (czy to Żorżeta, czy Danielsk, czy Kaczelnik). Takiego dna to Polska nie miała jako oficjalną głowę państwa, licżac od czasów Mieszka. Władysława Hermana można porównać. Władysław miał Swojego Sieciecha, Duda ma Kaczelnika. Ale Sieciech księciem nie pomiatał, jak inni Dudą. Hańbi majestat Najjaśniejszej Rzeczypospolitej
 • @Wican 10:19:40 to ciebie i paru innych n tym forum
  Drzewiej z takimi chamami i jeszcze bez honoru, się nie dyskutowało, tylko batożyło.
 • @kula Lis 69 10:47:29
  I co buraku? Zdrajców się wieszało. A ty zdrajców popierasz, mentalny bolszewiku. I nie prowokuj mnie, eSBeku
 • @kula Lis 69 10:47:29
  I chłystku, ty nie CHam. Ty Żyd parchaty
 • @Wican 11:24:26
  Z pogardą dla Chłopa. CHoć po kądzieli niekoniecznie. Ale moi rodzice to klasa robotniczo-chłopska. Niedorozwoje nic nie potrafiący, takimi pogardzasją
 • autor
  *****


  Stan klęski żywiołowej. Czego naprawdę chce oPOzycja

  30 kwietnia byli prezydenci i byli premierzy wystosowali oświadczenie, w którym żądają przesunięcia wyborów w czasie.

  W podpisanym przez b. prezydentów Lecha Wałęsę, Aleksandra Kwaśniewskiego i Bronisława Komorowskiego oraz b. premierów Włodzimierza Cimoszewicza, Marka Belkę, Kazimierza Marcinkiewicza, Jana Krzysztofa Bieleckiego, Ewę Kopacz i Leszka Millera czytamy:

  Pandemia na terenie kraju jest oczywistym nadzwyczajnym stanem klęski żywiołowej.

  https://niepoprawni.pl/blog/humpty-dumpty/stan-kleski-zywiolowej-czego-naprawde-chce-opozycja
 • @krzysztofjaw 09:59:03
  Komorowski jako jedyny w PO cieszy się z wystawienia Małgorzaty Kidawy Błońskiej w wyborach. Okazało się bowiem, że nie jest najgłupszy w swojej partii.
 • Duda 60 procent
  a ochwacona szkapa Kidawa ma 2 procent, czyli prawie ZERO.
 • @Wican 11:23:06
  No to spotkajmy się w realu to ci mordę obiję za tego esbeka. Czekam.
 • @Jozio z Londynu 12:53:55
  Tusk wiedział, co robi, że nie wystartował w wyborach - dostałby tyle samo albo i mniej. Kto wyniesie proporzec PO ze sceny wstydu? I tak Tusk wsadził swojej partii kija w szprychy z pomocą swoich zauszników w tym człowieka od wszystkiego Gowina. Qrwa jak ja bym miał 2% poparcia ( a granica błędu to jest +,- 3%,to bym nie był taki zadowolony. Pamiętam, jak na początku piali z zachwytu nad Kidawą i mówili, że to ich najlepszy kandydat na prezydenta Polski, a zarazem Kidawa to najlepszy wybór dla Polski, tak mówili......Bogu niech będą dzięki, że zanosi się, że Polska nie dostąpi takiego "zaszczytu" w postaci prezydętki Kidawy. Brawo, Kichawa Końska do boju, do boju, z 4 proc. zlecieć na 2 to już jest sukces! Brawo. Do boju Kichawa! Do ataku!Jakby natura chciała to by Kichawa była dozgonnym prezydentem! Brakuje mi tylko poparcia tego OTUA dla Kichawy. Gdzież on jest? Chyba z nowym Adamem poleciał Ziemię zwijać...
 • @Wican 11:24:26
  Za tego żyda to jeszcze więcej byś miał swą parszywą mordę obitą, ty miocie z czworaków.
 • @Wican 11:23:06
  Duda ma 60 procent a ochwacona szkapa Kidawa ma 2 procent w ostatnim sondażu, czyli prawie ZERO. Duda w cuglach wygrywa w pierwszej turze, będzie ciebie i innych tu bardzo bolało. Będziecie się produkować następne 5 lat aż z nienawiści się posracie.
 • @Jozio z Londynu 12:53:55
  Gdyby jej móżdżek włożyć do czaszki kury to byłaby grzechotka! 2% POparcia, biorąc pod uwagę błąd statystyczny to jest te POpychadło na poziomie ZERA O% Ta prawdziwa prezydentka o niesPOtykanym PO-ziomie intelektu jak wcześniej pisałem dobija do WSI-owego Bolka tzn. do jednego procenta...Niech ją ktoś ratuje, niech poda jej choć brzytwę, bo utonie, jak nic utonie. Koła ratunkowe wnuczka dziadka ktoś napełnił betonem partyjnym i ciągną ją na dno. Niebawem pociągną też na dno całą PO. Czy to już pogrzeb PO. Wesoło będzie słuchać wypowiedzi frustratów z PO, już się nie mogę doczekać. Oto elektorat ciotki KODawy--Końskiej

  https://scontent-vie1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/39625153_1917447621650225_7250814508375998464_n.jpg?_nc_cat=109&_nc_sid=730e14&_nc_ohc=LqRW-01h8YsAX9t9jEN&_nc_ht=scontent-vie1-1.xx&oh=4d57d96c310391222e21ab2ec24f7935&oe=5ED3DE42
 • @@@@!
  https://media.wplm.pl/thumbs/ODI1L3VfMS9jY19hYjdjMi9wLzIwMjAvMDUvMDEvODUwLzYwNC8yNDUzOTRiYjc0NDU0ZjkxYTZhZWM5NGQ5YzY2MzU4ZS5qcGVn.jpeg
  Jak „fajny chłopak” przepychał „najgorsze historie”. Po co Kosiniak-Kamysz kłamie w kwestii wieku emerytalnego? Finał kampanii wyborczej obfituje w nieczyste zagrania. Kandydat Koalicji Polskiej PSL-Kukiz’15 ma nie lada problem, bo był twarzą najbardziej niesprawiedliwych reform rządu Donalda Tuska. Teraz, wiedząc jakie to obciążenie, zrobi wszystko, by wyborcy o tym zapomnieli. Jego sztabowcy wymyślili więc, że powinien zaatakować Andrzeja Dudę i spróbować wmówić opinii publicznej, że to obecnie urzędujący prezydent podwyższył wiek emerytalny rolnikom. To kłamstwo, które powinno zakończyć się wyborczym procesem.


  https://wpolityce.pl/polityka/498367-po-co-kosiniak-kamysz-klamie-w-kwestii-wieku-emerytalnego


  Ps...Kosiniak to zwykły palant, który u Tuska robił za chłopca na posyłki. I takie coś chciałoby zostać prezydentem RP? Ale jaja,ale jaja! Jeden z najbardziej zakłamanych i cynicznych „polityków”, zaraz po Wałęsie, Tusku, czy pedalskiej ciocie matkobijcy Biedroniu! Głosując na niego, to tak jakbyś głosował na jednego z nich! Trudno będzie kiedykolwiek odzyskać zaufanie komuś z „obrotowej partii”, do tego w senacie trzymającej na dobre i złe z PO-KO, Lewicą i resztą szkodzącej krajowi „opozycji”. Komuś, kto sam już zdążył pokazać się jako marionetka „totalsów”, marionetka z poglądami jak skarpetki, tak samo pasującymi na lewą i na prawą nogę (tylko że wtedy łatwo się pogubić i zostać tym czymś pośrodku. Poza tym pamiętamy dobrze!: Reformy w rządzie Tuska (praca do 67 roku życia i zabór OFE), entuzjastyczne oklaskiwanie Jażdżewskiego, sojusze z PO i skrajnym lewactwem, plus autorski plan anulowania zakupu F-35 oraz budowy CPK itp., itd…Teraz brnie dalej, a chyba dawno wyczerpały się resztki kredytu na zaufanie! „Tygrysek” zawsze był jak się okazało za równouprawnieniem kobiet dlatego podniósł im wiek emerytalny o 12 lat i miały pracować do 72 roku życia w nagrodę, że dłużej żyją!
 • @@@@!
  https://media.wplm.pl/thumbs/ODI1L3VfMS9jY184MGYyNS9wLzIwMjAvMDUvMDIvODI1LzUxMi80MmRhM2Y1MGNkZmE0NGM2OTQyMTgxNzVhM2FjMmIwMC5qcGVn.jpeg                                                                                                                                                                                                                                 
  Kidawa-Błońska pobiła rekord Petru i Komorowskiego! Kolejna gafa kandydatki KO. Susza? "Trzeba zacząć zalesiać tereny podmokłe". Kandydatka Koalicji Obywatelskiej na prezydenta Małgorzata Kidawa-Błońska już nie tylko nawiązuje to wyczynów Ryszarda Petru i Bronisława Komorowskiego. Można pokusić się o stwierdzenie, że wicemarszałek Sejmu za sprawą kampanii prezydenckiej już dawno wyprzedziła wspomnianych polityków pod względem liczby gaf! Mamy kolejny przykład.  Tym razem Kidawa-Błońska zaliczyła wpadkę wypowiadając się na temat suszy. Słowa padły podczas briefingu prasowego.  Trzeba zacząć naprawdę robić małą retencję, trzeba zacząć zalesiać tereny podmokłe, żeby rzeczywiście ta woda tam się utrzymywała, trzeba podjąć działania  mówiła kandydatka Koalicji Obywatelskiej. A nam pozostaje tylko nieśmiało zapytać: co autorka miała na myśli? Znowu…*                                                                                                                                              https://wpolityce.pl/polityka/498445-susza-kidawa-blonska-ma-sposob-zalesiac-tereny-podmokle                                                                                                                                                                                                                                   
  Ps...Na terenach podmokłych możemy uprawiać ryż. A lasy namorzynowe rosną w strefie tropikalnej Kidawa. A no tak, wystartuje, czy nie wystartuje w nadchodzących wyborach prezydenckich to już chyba nie ma żadnego znaczenia. Jak jest każdy widzi tylko ona nie za bardzo. Jednak chyba jeszcze nie wszystko stracone bo wiedza tej pani, przynajmniej w tym zakresie w jakim się wypowiedziała, powinna zostać wykorzystana, hmm … np. przez Dyrekcję Lasów Państwowych?! Swoją drogą - czekam na występy tej pani w trakcie debaty prezydenckiej w TVP a tam się będzie dopiero działo?! Prezydentem to ona (na  szczęście) nie zostanie, ale proszę zauważyć, że osoba z takimi zasobami intelektualnymi jest marszałkiem polskiego parlamentu! Ciekawa para polityków PO: Małgorzata Kidawa-Błońska, niedouczony magister socjologi i Wicemarszałek Sejmu IX kadencji i syn ubeka i koperciarz Tomasz Grodzki, profesor nauk medycznych, łapownik ze Szczecina i Marszałek Senatu. Toż to niemal czołówka dostojników z PO! Wygląda na to, że Petru albo OTUA to przy niej Archimedes, Platon, Hegel, Schopenhauer w jednym! Platon, Hegel, Schopenhauer w jednym! A wody nie ma bo BUL mówił, że spłynęły do morza. To już  mnie nawet nie śmieszy. Ale zaczyna mnie to przerażać. Jak z takim stanem umysłu można sprawować urząd marszałka sejmu. A zupełną grozą budzi kandydatura tej pani na prezydenta? ( dętkę ) RP i kto do tego przyłożył swój głos. Jeżeli Kidawa jest tym asem POKO, to nie chcę wiedzieć kim są jej sztabowcy, a o reszcie, poziom niżej, nawet już nie wspominam, bo się boję odpowiedzi kim tak na prawdę są ci pokrętni senatorzy i członkowie POKO. Mnie to już nawet nie śmieszy. Ale zaczyna mnie to przerażać. Jak z takim stanem umysłu można sprawować urząd marszałka sejmu. A zupełną grozą budzi kandydatura tej pani na prezydenta? ( dętkę ) RP i kto do tego przyłożył swój głos. Jeżeli Kidawa jest tym asem POKO, to nie chcę wiedzieć kim są jej sztabowcy, a o reszcie, poziom niżej, nawet już nie wspominam, bo się boję odpowiedzi kim tak na prawdę są ci pokrętni senatorzy i członkowie POKO. Z tych wszystkich kandydatów oPOzycji to tylko Bosak mądrze mówi i umie się sprzedać. Więc tu nie będzie żadnego zaskoczenia, jak PAD zdobędzie 65% w I turze.                                                                                    

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

ULUBIENI AUTORZY

więcej