Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
895 postów 2441 komentarzy

krzysztofjaw

krzysztofjaw - Właściwie: Krzysztof Jaworucki. KONSERWATYSTA W IDEI I WARTOŚCIACH ŻYCIOWYCH, KONSERWATYWNY LIBERAŁ W GOSPODARCE. EKONOMISTA I FINANSISTA. PATRON DUCHOWY: BŁ. JERZY POPIEŁUSZKO, AUTORYTET MORALNO-ETYCZNY: ŚW. JAN PAWEŁ II, MENTOR POLITYCZNY: E. B

Dlaczego zagłosuję na A. Dudę

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Będę też głosował na A. Dudę bo nie wyobrażam sobie, aby ktokolwiek z dzisiejszej opozycji mógłby zostać prezydentem Polski.

 Przed wyborami parlamentarnymi i prezydenckimi w 2015 roku napisałem teksty [1] [2], w których wyszczególniłem dlaczego nie zagłosuję na B. Komorowskiego i PO. Spotkały się wówczas z dużym odzewem czytelników za co kiedyś serdecznie dziękowałem. Przypomnę, że gdy jeszcze istniała interia360 przeczytało te teksty kilkadziesiąt tysięcy osób i skomentowało przeszło 2000.

 
Na szczęście ówcześnie B. Komorowski przegrał z A. Dudą a PO przegrało z PiS-em na tyle, żeby PiS mógł utworzyć samodzielny rząd. Takie wyniki tamtych wyborów pozwoliły wreszcie PiS-owi przeprowadzać reformy, które przez lata przygotowywali. Przez osiem lat w opozycji nie próżnowali. A realizując zapowiedzi przedwyborcze okazali się pierwszą partią po 1989 roku, która spełniała w większości dane Polsce i Polakom obietnice.
 
Dzięki swojej wiarygodności PiS (ZP) ponownie wygrało wybory w 2019 roku i znów mogło utworzyć rząd większościowy. I wtedy również głosowałem na PiS jako na jedyną partię, która jest w stanie zablokować powrót do władzy antypolskiego i w dużej części proniemieckiego ugrupowania pod dzisiejszą nazwą PO-KO.
 
Podobnie w najbliższych wyborach prezydenckich znów zagłosuję na obecnego prezydenta A. Dudę.
 
Oczywiście zdaję sobie sprawę, że popełniał sporo błędów i nie zawsze jego decyzje były zrozumiałe dla jego elektoratu. Byłem zdziwiony jego vetem do ustawy o reformie wymiaru sprawiedliwości, co i tak nic mu nie dało a kasta sędziowska tylko została rozochocona i spotęgowała swoje destrukcyjne działania. Podobnie prezydent (ale też cała ZP) zachował się w przypadku ustawy penalizującej oszczerstwa wobec Polski o współudział z nazistami w mordowaniu Żydów a nawet współudział w wybuchu II WŚ. Wtedy też byłem zadziwiony, że jednego dnia i nocy wycofano się z tego pomysłu i stało się to zapewne pod naciskiem niektórych środowisk żydowskich. W dalszym ciągu czekam też na ujawnienie w końcu Aneksu do Raportu z likwidacji WSI oraz wycofania się ze słynnej już ustawy 1066 o tzw. bratniej pomocy. Czekam też jasnej deklaracji prezydenta co do amerykańskiej ustawy 447 JUST. Ponadto oczekuję programu dla młodych ludzi i studentów; programu adaptacyjnego dla ludzi powracających z imigracji zarobkowej; zamiany Kart Polaka na obywatelstwo polskie i udogodnienia dla powracających i ich rodzin z dalekiej wschodniej tułaczki; jasnej i przewidywalnej strategii rozwoju publicznego sektora ochrony zdrowia i wreszcie opracowanie Koszyka Świadczeń Podstawowych; ustawy o państwowym statusie naszych dóbr naturalnych, lasów i jezior, która będzie uniemożliwiała ich zakup przez podmioty inne niż państwowe. Powyższe nie obejmuje tylko prerogatyw prezydenta, ale inicjatywę ustawodawczą jednak prezydent posiada i winien z tego korzystać częściej.
 
Niemniej prezydent podpisywał niemalże wszystkie ustawy, których wprowadzenie zapowiadał PiS w swoich programach wyborczych i to zarówno w poprzedniej jak i w obecnej kadencji. Zaś tak naprawdę o ocenie jego postępowania i postępowania rządzących możemy dywagować teraz, w czasie kryzysu pandemicznego, bowiem w tak skrajnych i negatywnych sytuacjach możemy poznać kto jest prawdziwym mężem stanu a kto tylko wydmuszką polityczną nie radzącą sobie w sytuacjach naprawdę trudnych dla Polski. A w mojej ocenie obecny prezydent jak i rząd radzą sobie dobrze i sprawnie, co jest też argumentem na plus dla Andrzeja Dudy.
 
Ponadto jedynie on gwarantuje to, że Polska będzie się dalej rozwijała w przyjętym przez PiS kierunku, czyli powolnego acz systematycznego upodmiotowienia Polaków i całej naszej Ojczyzny, zarówno na arenie międzynarodowej, jak i krajowej.  To upodmiotowienie jest realizowane we wszystkich obszarach życia społeczno-gospodarczego. Wzrost zamożności Polaków dzięki programom społecznym a także gospodarczym, obniżanie podatków (przede wszystkim CIT), tworzenie warunków do powstawania w Polsce klasy średniej to zasługa też prezydenta. Na arenie międzynarodowej też zyskujemy choćby w postaci bardzo dobrej współpracy z USA, która też jest możliwa ze względu na życzliwe kontakty A. Dudy z prezydentem D. Trumpem, a to też jest ważne, tak samo jak znajomość języków obcych.
 
Będę też głosował na A. Dudę bo nie wyobrażam sobie, aby ktokolwiek z dzisiejszej opozycji mógłby zostać prezydentem Polski. To byłoby jej uwstecznienie i degrengolada podobne do tych, które były za rządów PO-PSL i za prezydentury B. Komorowskiego.  To najgorszy scenariusz. 
 
Swego czasu napisałem cykl notek, które dotyczyły starć w drugiej turze A. Dudy z poszczególnymi kandydatami na prezydenta. W poście dotyczącym M. Kidawy-Błońskiej [3] pisałem, że 
 
"Jak na razie przebieg kampanii wyborczej został przez kandydatów zupełnie zmieniony w stosunku do planów a winien temu jest koronawirus. W najgorszym scenariuszu wirus może doprowadzić do przełożenia daty wyborów prezydenckich.

W dobie tej ewentualnej epidemii bardzo dobrze zdaje egzamin polski rząd razem z prezydentem A. Dudą. Ich działania "wytrącają" zasadność krytyki obecnych władz przez totalnych. Tym samym zyskuje w oczach wyborców obecny prezydent A. Duda. Z reguły jest tak, że w przypadku jakichś klęsk i zachwiania tym samym bezpieczeństwa Polaków i w przypadku gdy rządzący sprawdzają się w tak kryzysowym czasie, to właśnie oni zyskują wzrost poparcia społeczeństwa i jak sądzę będzie tak i teraz".
 
Tak więc moje zdanie jest cały czas takie same. Tylko A. Duda współpracujący z rządem jest w stanie przeprowadzić Polskę przez trudny czas zarazy. I to też jest niebagatelnym powodem, który sprawia, iż oddam na niego swój głos. 
 
A. Duda jest jedynym kandydatem, który może uchronić Polskę przed powrotem do władzy tych których możemy nazwać:
 
– kłamcami i aferzystami nie mającymi nic wspólnego z patriotyczną, narodową polskością i tą polskość często zwalczającymi,
– usłużnymi wobec Niemiec i UE chłystkami w "krótkich spodenkach" (dosłownie: vide Budka), którzy doprowadzili Polskę niemal do kolejnego landu niemieckiego,
– chcącymi sprowadzać do Polski imigrantów islamskich, 
– zabierającymi Polsce możliwości rozwoju i zapowiadającymi mgliście o tym, czy zostaną utrzymane przywileje uzyskane dla Polaków przez PiS (moim zdaniem niestety te przywileje zostaną drastycznie ograniczone),
– doprowadzającymi Polskę do skraju ubóstwa,
– podnoszącymi wiek emerytalny i grabiącymi nasze oszczędności (vide: OFE),
– podnoszącymi podatki i tworzących nowe (VAT, paliwo),
– uważającymi nasze państwo za takie, w którym jest "ch.j, dupa i kamieni kupa", 
– takimi, których rządzenie polegało na mafijnych układach i lekceważeniu Polaków (vide: taśmy Neumanna),
– złodziejami naszej narodowej własności w postaci chęci sprzedaży naszych firm podmiotom zagranicznym (LOT, Orlen, PKP i innych)
 
Te wszystkie argumenty też przemawiają za głosowaniem na prezydenta A. Dudę, bo to on jest wystawiany na tą funkcję z ramienia ZP (PiS-u) a współpraca na linii rząd-prezydent jest dziś jak nigdy konieczna. 
 
Za kilkanaście dni (oby) będziemy po raz kolejny wybierali naszą i kolejnych pokoleń przyszłość, wybierali pomiędzy powolnym zanikaniem Polski z mapy świata a szansą na jej przetrwanie i rozwój. 
 
Wzywam więc wszystkich Polaków do otrzeźwienia społeczno-politycznego i pójścia na wybory i będę zachęcał do ostatniego dnia przed nimi.
 
 
Zostaw za sobą dobra, miłości i mądrości ślad... 
© Krzysztof Jaworucki (krzysztofjaw) 
http://krzysztofjaw.blogspot.com/ 
kjahog@gmail.com

KOMENTARZE

 • Następna partyjna agitka.
  Krzysztofie, od blogera tak inteligentnego jak Ty oczekiwałbym raczej szukania wyjścia z tej goownianej sytuacji, w której znalazła się Polska za sprawą PO PiS. Tak jak stara się robić choćby K.Wojtas. Zamiast tego przyklepujesz ten tragiczny dla Polski stan rzeczy i jeszcze agitujesz za zdrajcami. Nie chce mi się rozkminiać notki detalicznie, rozjechał bym Cię jak walec żabę.
  Pozdrawiam
 • Niestety 1*
  Ja nie pałuje zza węgła.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 14:31:38
  Ode mnie ma drugą :-)
  Ciekawe co go wcześniej uderzyło, że pisze takie rzeczy.

  Pozdro!
 • @Jasiek 14:36:06
  Coś za dużo u Autora tych "wątpliwości" :)
  Trzeba jednak przyznać, że uczciwie się do tego przyznaje i za to go szanuję. Choć nie rozumiem.
 • @ Autor
  "Byłem zdziwiony jego vetem do ustawy o reformie wymiaru sprawiedliwości, co i tak nic mu nie dało a kasta sędziowska tylko została rozochocona i spotęgowała swoje destrukcyjne działania. Podobnie prezydent (ale też cała ZP) zachował się w przypadku ustawy penalizującej oszczerstwa wobec Polski o współudział z nazistami w mordowaniu Żydów a nawet współudział w wybuchu II WŚ. Wtedy też byłem zadziwiony, że jednego dnia i nocy wycofano się z tego pomysłu i stało się to zapewne pod naciskiem niektórych środowisk żydowskich. W dalszym ciągu czekam też na ujawnienie w końcu Aneksu do Raportu z likwidacji WSI oraz wycofania się ze słynnej już ustawy 1066 o tzw. bratniej pomocy."

  I pomimo tych rzeczy jak ostatni kretyn będziesz się chwalił na jaką k... chcesz zagłosować?

  Oczywiście pała. I krecha. Jak stąd do Telawiwu - bo czuję, że to Twoje klimaty... :-(
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 14:38:37
  "Choć nie rozumiem."

  Pisze, że był zdziwiony... ale to chyba za mało. Coś go musi porządnie walnąć. Widać "kwarantanna" i "zdziwienie" to jeszcze za mało. A zatem wg mnie najbardziej prawdopodobne są... szekle.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 14:38:37
  "Choć nie rozumiem."

  Ja rozumiem. Jest zapeklowany żywcem w partyjnej lojaności. Jak to mawiali Amerykanie na południu Stanów, "głosowałby nawet na żółtego psa" jeśli by Partia tak nakazała.
 • @Jasiek 14:41:46
  Połowa tej litanii już dyskwalifikuje Dudę.
  Pięć lat temu napisałem notkę

  http://spiritolibero.neon24.pl/post/124979,dlaczego-duda-andrzej-zostal-prezydentem-rp

  Wtedy już byłem przeciw ale życie pokazało, że może być jeszcze gorzej. Niewiarygodne ale prawdziwe co zresztą autor detalicznie wyliczył.
 • Najprawdopodobniej
  Prezydent Duda coś naobiecywał środowiskom żydowskim, oczywiście coś konkretnego, mającego wartość materialną, zresztą cały PiS to ugrupowanie jawnie prożydowskie, świadczy to kapitulacja w sprawie nowelizacji ustawy o IPN, no i głosowanie przeciw antyroszczeniowej ustawie 19Lipca zeszłego roku. Jeśli idzie o proniemieckiść PO, to PiS nie jest tu lepszy, wystarczy przeczytać wspólne oświadczenie ministrów MSZ Polski i RFN z 2018roku. Poza Nord Strimem, to we wszystkim się zdradzamy. Polska to taki najbiedniejszy land niemiecki, to również zasługa dobrej zmiany. Oczywiście o zmianie polityki zagranicznej z bezalternatywnej na podmiotową szansy nie ma. Zresztą oczym tu gadać, przecież Żorżeta już drugi raz zmarszczyła brwi w sprawie TVN i żaden z polityków PiS nawet nie jęknął na znak protestu. PiS klęczy politycznie i militarnie przed USA i Żydami, a ekonomicznie przed Niemcami. I nawet nie przejawia żadnego pomysłu na zmianę tej chorej sytuacji.
  Autor 1*.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 14:53:53
  "Niewiarygodne ale prawdziwe co zresztą autor detalicznie wyliczył."

  Fakt - sam się zaorał.
 • @zbig71 14:53:59
  "PiS klęczy politycznie i militarnie przed USA i Żydami, a ekonomicznie przed Niemcami. I nawet nie przejawia żadnego pomysłu na zmianę tej chorej sytuacji."

  Masz 100% racji.
 • @zbig71 14:53:59
  //PiS klęczy politycznie i militarnie przed USA i Żydami, a ekonomicznie przed Niemcami.//

  Tak dokładnie jest.
  Dlatego najlepszym rozwiązaniem byłoby olać te wybory bo, niestety, poważnego kontrkandydata brak. Niech Duda dostanie 90% w pierwszej turze przy 7-10% frekwencji. Lepszego klapsa PiS nie może dostać.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 15:08:21
  Chyba masz rację. Zresztą tak chachmęcą z tymi wyborami, że się autentycznie odechciewa iść na nie.
 • @Jasiek 15:04:32
  //Fakt - sam się zaorał//

  Dokładnie :))

  Dlaczego ta notka nie jest na jedynce? Wielu osobom może umknąć... :)
 • all
  dlaczego nie zagłosuje na A. Dude
  został mi przedstawiony jako kandydat konkretnej partii politycznej , ktorą popiera około 27% moich rodaków
  W wyniku takiego a nie innego prawa wyborczego w moim kraju mniejszosc ma wiekszosc sejmowa , ktorą wykorzystuje z razacym naruszeniem interesow pozostalej czesci spoleczenstwa .
  Prezydent ktory będzie reprezentował w najlepszym wypadku 30 % społeczeństwa nie jest dla mnie do zaakceptowania .
  Chcąc zachowac jakiekolwiek pozory systemu demokratycznego w naszym kraju , mozna by bez problemu przeniesc wybory na jesien
  Jesli narusza sie konstytucje poprzez ograniczanie praw i swobod obywatelskich w trybie rozporzadzem MZ a pozniej Rady Ministrow
  mozna bez problemu zlamac konstytucje i przeniesc wybory
 • @Jasiek 14:36:06
  Pała !
  A może holecką będą zwalniać i ...
 • @
  Rozpatrywanie wszystkiego na zasadzie "głosuję na PiS bo inaczej wygra PO" swiadczy o braku szerszego spojrzenia na rzeczywistość i skostnieniu.

  Przykładowo, poza kandydatami PiS i PO są także nowi kandydaci:

  Stanisław Żółtek
  Marek Jakubiak
  Paweł Tanajno
  Mirosław Piotrowski

  Można ? Można.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 14:30:27
  Nie mam żadnych związków z PiS-em. Pisałem o tym wielokrotnie, ale naprawdę ktoś musi być prezydentem Polski a z całej tej ferajny nadaje się na to stanowisko jedynie A. Duda.
  Pozdrawiam
 • @ Autor - 1*
  "Dlaczego zagłosuję na A. Dudę"

  Zapewne z powodu jego politycznego kredo, które sprowadza się do czterech aksjomatów:

  - nigdy nie opublikowałem politycznego tekstu n/t państwa i polityki - jestem więc politycznym zerem,
  - zrobię wszystko, czego zażąda Waszyngton i Tel Aviv,
  - wejdę w dupę każdemu Żydowi i to bez mydła,
  - katodebilom pokażę gębę oddanego żydowiercy.

  Można to uprościć:
  zagłosuję na A. Dudę, bo jestem politycznym idiotą i antyPolakiem.

  Nie widzę lepszego wytłumaczenia.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 14:30:27
  Autor to fanatyczny PiSior. Acz z tych rozsądniejszych, a nie "hard corowych". Acz poglądy identyczne. Tylko PiS i tylko Duda.
  Cóż, fanatycznymi PiSIorami są ludzie od Sakewycza, ale też z pisma DoRzeczy. A całkiem inny poziom. Bo są różni odbiorcy. Autor bezkrytycznieglosuje na Dudę i PiS. Popiera ich bezwarunkowo.Tak samo jak "hardcorowcy".
 • @zbig71 14:53:59
  Dlatego też PO i LSD wystawili kandydatów niewybieralnych. W sumie Kosiniak też jest niewyboeralny, ale to jednak prezes partii
 • @krzysztofjaw 15:22:10
  Właśnie pokazał ze się nie nadaje. Głowa państwa leci z notesem w zębach na wezwanie szeregowego państwa. Głowa państwa leci na wezwanie burdelmamy z ambasady, Głowa państwa vetuje ustawę, po rozmowie z Angelą Merkel. Duda pokazuje, ze na urząd głowy państwa nie nadaje się kompletnie. Z przyczyn braku kręgosłupa i z przycyzn czysto merytorycznych. Niewykwalifikowany robotnik rolny z dawnego PGRu (z całym szacunkiem dla tych robotników, ale oni prawnikami nie byli) nie dałby takich pomysłów na poprawki do konstytucji jak doktor prawa
 • @krzysztofjaw 15:22:10
  "Nie mam żadnych związków z PiS-em."

  Jerzego Urbana też do partii nie chcieli przyjąć ;)
 • @krzysztofjaw 15:22:10
  Oczywiście, Prezydent jest potrzebny.
  Jak byśmy wybrali Lajkonika z Krakowa to pewnie byłoby lepiej bo by tyle szkód nie zrobił.
  No ale Lajkonika nikt nie wystawił...
 • @kowalskijan584 15:21:37
  Zakładając, że każdy z tych kandydatów jest geniuszem politycznym i polskim, słowiańskim, patriotą, to przecież żaden z nich nie istnieje medialnie w żydo-mediach, a więc społeczeństwu są nie znani - ich po prostu nie ma.
  A gdyby jakiś błąd, chochlik paskudny, sprawił, że ktoś z nich otrzymał więcej głosów od wyznaczonego na wygranego, czyli Dudy, to po to jest PKW, żeby taki błąd skorygować.
 • @krzysztofjaw 15:22:10
  //Nie mam żadnych związków z PiS-em.//

  Hahahaha :)
 • @Wican 15:29:30
  Kiepskie jest to, że autor chce nam wmówić, że PO i PiS to autentyczni wrogowie, kiedy tak nie jest i nigdy nie było. Tu, na portalu to mało kto łyknie taki kit, ale na niepopkach będą taki tekst czytać z orgazmem i wypiekami na twarzy.
 • @Wican 15:29:30
  Taki wybór kandydatów wygląda na ustawkę. Ma wygrać Duda i basta!
  Jedynie Konfederacja zachowała jakieś standardy ale oni są za słabi bo cała magdalenkowa hołota solidarnie ich niszczy.
 • @krzysztofjaw 15:22:10
  //Nie mam żadnych związków z PiS-em.//

  Jakoś ci nie wierzę :)

  Broń się kolego, broń!
  NEon to nie "niepoprawni" gdzie uwielbiają takie notki.
  Pokaż żeś bloger z krwi i kości a nie partyjny agitator.
 • @Pedant 14:50:57
  Nie należę do żadnej partii, nawet mentalnościowo. Mam swoje zdanie a, że piszę tak a nie inaczej wynika z tego, że po prostu chcę być realistą ze zdrowym rozsądkiem. A ten rozsądek podpowiada mi, że nie ma innego kandydata na prezydenta Polski jak A. Duda. Ja chcę głosować, bo głosuję od zawsze racjonalnie. Oczywiście można mnie potępiać i kwestionować mój wybór, ale ja tak to widzę.

  A tak poza tym. Już kiedyś pisałem, że mamy dwie opcje do wyboru: kondominium niemiecko-rosyjskie lub tandem USA-Izrael. Co historycznie było dla nas gorsze? Kto chciał nas wymazać z mapy europy? Odpowiedzi wydają się oczywiste i dlatego jednak wybieram tandem USA-Izrael, pod warunkiem wszakże, że będziemy równym podmiotem tego sojuszu a nie podnóżkiem... jak D. Tusk u Merkel.

  Pozdrawiam
 • @zbig71 15:39:16
  Podam kilka przykładów. Duda, Morawer, Gowin, Gliński. Byli w UW, niektórzy u Tuska .
  Sikorski,Mężydło, Kluzik, Ostrowski byli w PiS a są w PO.
  Napieralski, Huebner, Rosatki, Borowski-byli w LSD a są w PO.
  Czym różnią się te partie? To klasyczny front jedności. Łatwo się przmieszczają i w nowych partiach robią kariery
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 15:41:10
  Ciekawe, czy Duda wystąpi w debatach przedwyborczych?
 • @zbig71 15:39:16
  //ale na niepopkach będą taki tekst czytać z orgazmem i wypiekami na twarzy.//

  Też nie wszyscy bo jest tam kilku sensownych komentatorów, którzy walczą o prawdę. Jednak ci, którzy nadają tam ton to pi-siury, które wyleciały stąd za chamstwo.
 • @Rzeczpospolita 15:37:09
  "A gdyby jakiś błąd, chochlik paskudny, sprawił, że ktoś z nich otrzymał więcej głosów od wyznaczonego na wygranego, czyli Dudy, to po to jest PKW, żeby taki błąd skorygować."

  Siejesz defetyzm :) Połowa z nich (jeśli nie więcej) to zwykłe półmózgi które mogą łatwo się poślizgnąć przy robieniu przekrętów.

  Głosować należy na zachętę. Może dzięki temu za 5 lat będzie większy wybór.

  Też się nie łudzę, że mają jakieś szanse obecnie.
 • @krzysztofjaw 15:53:39
  "Odpowiedzi wydają się oczywiste i dlatego jednak wybieram tandem USA-Izrael, pod warunkiem wszakże, że będziemy równym podmiotem tego sojuszu a nie podnóżkiem... jak D. Tusk u Merkel. "

  Myślę że Tusk ma więcej wpływu.
 • Szacun za szczerość.
  ,,Odpowiedzi wydają się oczywiste i dlatego jednak wybieram tandem USA-Izrael, pod warunkiem wszakże, że będziemy równym podmiotem tego sojuszu a nie podnóżkiem... jak D. Tusk u Merkel. "
  To jednak Tuska stawiam wyżej. Podnóżkiem to już jesteśmy, bo trudno nazwać taką sytuację inaczej, kiedy USA wprowadza w życie ustawę 447, a ,,nasi,, rządzący nawet nie pisną, że to bezprawie , tylko kupują wszystko, co Amerykanie nam wciskają. A Duda na spotkaniu z Trupem nawet o to nie zapytał, bo ,,strona amerykańska nie poruszyła tego tematu,,.
  Sam tak odpowiedział, pytany przez dziennikarzy w konsulacie polskim z okazji 100lecia niepodległości. I na kogoś takiego autor chce oddać swój głos. A czemu to prezydent Duda o to nie zapytał Trupa? Bał się cichych dni(i nocy) z żoną?
 • @krzysztofjaw 15:53:39
  I znowu myślenie 0/1.
  Tobie nie przychodzi do głowy, że Polska, tak choćby jak Węgry, powinna prowadzić WŁASNĄ i ŚUWERENNĄ politykę a nie wieszać się na cudzych klamkach?

  Pewnie, że to by się nie podobało w Telavivie, Moskwie, Waszyngtonie, Londynie, Berlinie czy innym Paryżu. Ale co by nam zrobili? Najechali jak Jugosławię? Cóż nie pierwszy raz. Jak ktoś, tak jak ty, nie szanuje wolności i suwerennosci to nie ma prawa wypowiadać się na polskie tematy. Czym się różni żydowski podnóżek od podnóżka niemieckiego czy rosyjskiego? Niczym! To wszystko antyPolacy i pieski do merdania ogonem i służenia na dwóch łapkach.
  Gratuluję...
 • @zbig71 15:55:00
  Jakich debatach? Nawet jeśli będą to doradcy Dudy zrobią wszystko, żeby nie wystąpił. Bosak by go rozjechał. No chyba, że też bierze udział w ustawce.
 • @kowalskijan584 15:58:08
  Tyle, że ja ten system żydowskich demokratycznych wyborów testowałem jako kandydat w wyborach w 2010r. i do dzisiaj czekam na odpowiedź SN w trybie wyborczym.

  Bez odbudowy narodowej świadomości i bez zorganizowania się narodowo oddolnie jesteśmy bez szans.
  Świadomości nie odbudujemy bez mediów.
  Mediów nie będziemy posiadać bez pieniędzy.
  Zatem jesteśmy i będziemy w czarnej d... i puki co, wybory można sobie odpuścić, bo nie wybierzemy Polaka (Polaków) do realizacji polskich interesów - taka możliwość nie istnieje.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 15:45:38
  A czy myślisz, że ja nie chciałbym, aby w Polsce był jakiś normalny wybór pomiędzy kandydatami, którzy by reprezentowali choć po części interes Polski. Ale kandydatami, którzy mieliby szanse wyborcze. A dziś w II Turze znajdzie się obok Dudy Kosiniak-Kamysz lub Kidawa-Błońska. I jaki mamy wybór? Na kogo głosować? Przecież nie na Kidawę czy Kosiniaka. Zostaje A. Duda.

  Owszem, można w ogóle zrezygnować z udziału w wyborach, ale czy to coś zmieni w bilansie końcowym? Nic.

  Być może za pięć lat okrzepnie np. Winnicki i Bosak. Może pojawią się inni ciekawi kandydaci. Zresztą wolę Winnickiego od Bosaka, ale ten pierwszy ma niestety za mało lat, aby kandydować (choć brakuje ledwo, ledwo).

  A i jeszcze jedno. Na tym forum jest wielu, którzy wierzą, że na dziś Polska jest tak silna, iż może decydować całkowicie o sobie i to np. w kierunku neutralności.

  Jest to z gruntu myślenie fałszywe. Jesteśmy za słabi, ale jednocześnie jesteśmy w centrum Europy i to geopolityczne położenie jest w sumie naszym przekleństwem, bo od wieków zawsze ktoś próbuje nami zawładnąć, ze szczególnym naciskiem na Rosję i Niemcy, choć i Szwedzi mieli na nas chrapkę. I czy myślisz, że polityka Niemiec i Rosji się zmieniła? Na pewno nie i chyba każdy myślący człowiek to potwierdzi.

  Na pastwę losu, naszego losu wystawił nas B. Obama zostawiając przestrzeń dla Niemiec i po części Rosji. Dogadał się po prostu z Rosją (słynny reset), czego owocem była m.in. tragedia smoleńska. Sądzę, że zamach smoleński był zorganizowaną akcją i po stronie Rosji i po stronie zachodniej, stąd nie wierzę, że poznamy prawdę.

  Ale wracając do sedna. Polski na arenie międzynarodowej nie stać na neutralność, nie mamy nawet broni jądrowej. Musimy więc na kogoś postawić i w sumie teraz przyszło mi do głowy, że mamy trojakiego rodzaju wybór, czyli oprócz kondominium rosyjsko-niemieckiego lub tandemu USA-Izrael, jeszcze jeden związany z Chinami i Rosją. Ten ostatni - podobnie jak kondominium rosyjsko-niemieckie - jest dla nas również mrzonką, bo tak naprawdę skończyłoby się na poddaństwie wobec Rosji i znów konsekwentnie wobec Niemiec. Zostaje więc tandem USA-Izrael.

  Czy się z tego cieszę? naturalnie, że nie... ale na dziś takie są realia i nie mamy po prostu innego wyjścia. Zdając sobie jednak z tego sprawę musimy robić wszystko, aby być równorzędnym podmiotem w stosunkach z USA i Izraelem. I na to winniśmy zwracać uwagę.

  W tym kontekście można oczywiście zarzucić prezydentowi filosemickość i zwracać uwagę, że w Polsce od dawna mamy Żydów za prezydentów (Kwaśniewski) lub Polaków, którzy mają Żydówki za żony (Komorowski, Duda), ale co z takiej krytyki wynika oprócz jałowego gadania bez przełożenia na wynik wyborczy? Nic!

  Powtarzam. Trzeba być zdroworozsądkowym realistą i wiedząc, że ktoś musi być prezydentem wybrać takiego, który choć w części gwarantuje propolską politykę, szczególnie na arenie międzynarodowej. Jeżeli nie A. Duda to kto w zamian?

  I tak już na marginesie: w obecnym rządzie jak najszybciej bym wymienił Czaputowicza jako ministra spraw zagranicznych.

  Pozdrawiam
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 16:22:34...Tobie nie przychodzi do głowy, że Polska, tak choćby jak Węgry,
  powinna prowadzić WŁASNĄ i ŚUWERENNĄ politykę....
  -
  Tylko, że takiej Polski nie ma .
  Polacy maja od wielu wieków państwowości tworzone a przede wszystkim zarządzanej przez "wieszających się na cudzych klamkach".

  Walczą miedzy sobą obozy różnych"klamek".

  A miejscowi ?

  Miejscowi łapia sie na najsilniejszą w danym momencie"klamkę".

  O własnej NIE CHCE się im pomyśleć.

  Pozdrawiam
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 16:24:35
  Każdy w miarę ogarnięty Polak by go rozjechał, wystarczy zapytać: Dlaczego podpisał się za szczepionkami przeciwko rakowi szyjki macicy? Z jakiej racji dał Ukraińcom 1mld euro w 2015? Za co przepraszał Żydów w 2018roku? Dlaczego zawetował ustawę o sądach? Itd, itd.
 • @Rzeczpospolita 16:24:54
  "Bez odbudowy narodowej świadomości i bez zorganizowania się narodowo oddolnie jesteśmy bez szans. "

  Zgadzam się. Ale...
  Przypuśćmy, że jestem już uświadomionym Polakiem. Co dalej? Jaki następny krok?

  "(...)wybory można sobie odpuścić, bo nie wybierzemy Polaka (Polaków) do realizacji polskich interesów - taka możliwość nie istnieje."

  Może nie zdobędziemy przewagi ale można mieszać, opóźniać działania antypolskie.

  Gdyby więcej ludzi poszło do ostatnich wyborów i zagłosowało na chociażby taką pseudo-anty-systemową partię jak Konfederacja (nie jestem zwolennikiem tych katotalibów) to na przykład PiS nie mógłby utworzyć samodzielnego rządu.

  Jak się nie ma co się lubi, to się wykorzystuje co się ma pod ręką.
 • @krzysztofjaw 15:22:10
  "ale naprawdę ktoś musi być prezydentem Polski"
  Musi ?
  A niby dlaczego ???
  Zlikwidować ten Urząd w cholerę, podobnie jak Senat. A Sejm okroić do 100 posłów. Z obowiązkową jednoletnią kadencją, z prawem do odwoływania posłów.
  Będzie jasno, czytelnie, i najważniejsze - tanio....
 • @krzysztofjaw 15:53:39
  "Odpowiedzi wydają się oczywiste i dlatego jednak wybieram tandem USA-Izrael, pod warunkiem wszakże, że będziemy równym podmiotem tego sojuszu"

  Chyba dopadł Pana koronawirus - coś z głową dzieje się u Pana bardzo źle.


  "kondominium niemiecko-rosyjskie"

  A czegoś takiego nie ma i puki co nie będzie.
  Jeśli jednak by się pojawiło, to istniejąca między NRF i Rosją IIIRP, jako polityczne ramię interesów USA-Izrael (i Wlk.Brytanię), zostanie zmiażdżona przez NRF i Rosję - przerabialiśmy to w 1939r.!!!!!!!!!!
  Stąd jedyny słuszny wniosek płynie taki, że strategicznym sojusznikiem dla IIIRP może być tylko i wyłącznie Rosja. - To dosyć proste rozumowanie.
 • @kowalskijan584 16:44:21
  "Gdyby więcej ludzi poszło ..."

  Właśnie o tym pisałem:
  Bez odbudowy narodowej świadomości i bez zorganizowania się narodowo oddolnie jesteśmy bez szans - itd.
 • @SZS 16:50:41
  Niezły pomysł. Niech Juda jeździ na nartach za swoje.
 • @krzysztofjaw 16:32:05
  "(...)oprócz kondominium rosyjsko-niemieckiego lub tandemu USA-Izrael, jeszcze jeden związany z Chinami i Rosją (...)"

  Mając do wyboru USA-Izrael, Chiny, Rosja, Rosja-Niemcy, Rosja-Chiny
  wybieram Niepodległość.
 • @Rzeczpospolita 16:54:18
  "Właśnie o tym pisałem:
  Bez odbudowy narodowej świadomości i bez zorganizowania się narodowo oddolnie jesteśmy bez szans - itd."

  Ale na czym to ma polegać?
  Np. wiem, że Polska jest pod okupacją i co dalej mam robić? Narzekać? Mówić jacy Polacy są głupi z nadzieją, że cudem zmądrzeją? Szto diełat jak mawiaja Rosjanie?

  Widzę tu małą sprzeczność bo jak można pisać o odbudowie świadomości i jednocześnie zniechęcać do korzystania z jedynego narzędzia dostępnego dla przeciętnego (uświadomionego już) Polaka czyli wyborów. Niech chociaż przeszkadza.
 • @krzysztofjaw 15:53:39
  Kto nas chciał wymazać z mapy Europy? Roosevelt że swoją żydowska zgrają kombinowali już w latach 30tych , żeby wojna światowa wybuchła w Europie środkowej, Brytole nas wepchnęli pod ciężarówkę z gruzem. A że Hitler i Stalin? Ani z jednym, ani z drugim nie chcieliśmy iść, to porozumieli się nad naszymi głowami inas rozjechali. Bo Beck uwierzył, że Anglicy przyjdą nam w odsiecz z....Egiptu. Za dużo chlał ten alkoholik.
 • @Zbigniew Jacniacki 16:32:13
  Smutne co piszesz Zbyszku...
  Ale masz dużo racji. Uważam jednak, że wolność rodzi się w głowie. Nikt wolności ci nie da bo by musiał oddać cześć swojej władzy.
  Jeśli wszyscy będą myśleli tak jak Autor to Polski już nie ma.
 • @kowalskijan584 17:06:17
  //korzystania z jedynego narzędzia dostępnego dla przeciętnego (uświadomionego już) Polaka czyli wyborów//

  Są jeszcze inne narzędzia. Kosa na sztorc. Drzew i latarni u nas dostatek...
 • @zbig71 17:12:00
  Beck to też był z plemienia koczowniczego. Takich promowała sanacja.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 17:28:14...wolność rodzi się w głowie....
  -
  Podobnie uważam.
  Powinna się "głowa" zastanowić , co znaczy wolność polityczna w XXI wieku.
  I zamiast myślenia mamy hałas propagandy "tanczących przy korycie"

  "Jeśli wszyscy będą myśleli tak jak Autor to Polski już nie ma"

  Jakąś Polskę "wiszący u klamek" dostaną, a Autor myśli tak jak napisał.

  I nie ma to znaczenia dla "klamek"
 • @kowalskijan584 17:06:17... zniechęcać do korzystania z jedynego narzędzia dostępnego dla przeciętnego (uświadomionego już)
  Polaka czyli wyborów...

  -Jeżeli uważa wybory za jedyne narzędzie , to moim zdaniem, nie jest uświadomiony.

  "Np. wiem, że Polska jest pod okupacją i co dalej mam robić?'
  Jeżeli to wiesz, to skąd myśl, ze nalezy uczestniczyć w manipulacji wyborczej realizowanej w interesie okupanta?

  Okupant będzie liczył się tylko z siłą zorganizowanego społeczeństwa.
  Rosnij w siłę i organizuj uświadomionych.

  To wymaga czasu, cierpliwości i wytrwałości....

  Potęga banksterów nie powstała w ciągu jednego miesiąca, ani jednego pokolenia...

  Perspektywa pracy dłuzszej niz kilka tygodni przeraża naszych rodaków.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 17:34:32
  Poważnie? Kurczę, a są na to jakieś wiarygodne dowody?
  Kiedyś na niepopkach skrytykowałem Becka i rzuciło się na mnie stado imbecyli pisowskich, dlatego uważam, że jest tam cała chmara ormowców.
 • @Zbigniew Jacniacki 17:51:41
  ""Np. wiem, że Polska jest pod okupacją i co dalej mam robić?'
  Jeżeli to wiesz, to skąd myśl, ze nalezy uczestniczyć w manipulacji wyborczej realizowanej w interesie okupanta? "

  Żeby przeszkadzać. Gdyby więcej ludzi poszło na ostatnie wybory parlamentarne i zagłosowało na kogokolwiek to
  PiS nie mógłby rządzić samodzielnie i mniej by psuł Polskę.
 • @kowalskijan584 18:11:54
  jest wiele narzedzi , ktorymi mozemy sie posluzyc np : moze znalaz by sie tutaj na forum prawnik ktory odpowiedzial by na pytanie :
  czy mozliwe jest skonstruowanie pozwu przeciw SP o odszkodowanie z tytulu utraconych korzysci przez grupe obywateli np z branzy gastronomia
  Co byloby podstawa prawna do takiego pozwu
  Czy mozliwe jest zebranie 1 mln podisow obywateli w sprawie incjatywy ustawodawczej dotyczacej :
  prosze wpisac
  zamiast pisac zacznijmy dzialac - ludzie z decyzjami administarcyjnymi nie wiedza jak napisac odwolanie do jakiej instancji , a czeka ich egzekucja administarcyjna decyzji
  zlozmy sie po 100-200 na jaks kancelarie sensowna , ktora zacznie egzekwowac nasze prawa wynikajace z konstytucji
 • @krzysztofjaw 15:22:10
  Panie Krzysztofie, tu ma Pan do czynienia z ludźmi inteligentnymi, nie pożytecznymi idiotami PiS. Po tylu Pana propagandowych tekstach napisać "Nie mam żadnych związków z PiS-em."? Litości.

  Powiem Panu tajemnicę :) Duda to osoba wybrana w czasie wyjazdowego spotkania Knesetu na krakowskim Kazimierzu. Po prezentacji media głównego nurtu zrobiły z Komorowskiego idiotę a z Dudy młodego obiecującego "wykształciucha".
  https://i1.wp.com/www.gazetawarszawska.com/images/Nzzz111.png

  Po tych wyborach,które oderwany od rzeczywistości "kryształ" bez względu na ofiary musi zrealizować, bo wydaje mu się, że jeszcze raz wygra i się zemści ... :) O ile w pierwszej kadencji Duda musiał się jeszcze maskować iż działa dla PiS, by na drugą kadencję się załapać, w drugiej kadencji nie będzie miał takich oporów, będzie tylko kabaret z PiS i tych co ślepo popierali Dudę. Niech Pan pamięta, co dziś Pan napisał. Za 2-3 lata będzie się Pan tego wstydził.
 • @kowalskijan584 17:06:17
  "Ale na czym to ma polegać?"

  Właśnie na oddolnym politycznym organizowaniu się.

  No, a ten "przeciętny (uświadomiony już) Polak" - a ilu ich jest, 2%, 10%, 15%, a może tylko 1% -? - jeśli idzie na wybory, to robi tylko i wyłącznie frekwencję wyborczą i daje samozadowolenie żydowskiemu reżimowi oraz możliwość do twierdzenia, że Polacy zadowoleni są z zachodniej demokracji. Więcej, niesie to szkodę dla myślących Polaków i zniechęca do walki z żydowskim reżimem. Na obecnym etapie walka z reżimem winna polegać na bojkocie wyborów, w których Polacy nie mają swoich przedstawicieli.
 • @kowalskijan584 18:11:54....Żeby przeszkadzać.....
  -
  Czy uważasz , ze okupant jest tak głupi, ze dopuściłby mozliwośc opcji nie sterowanej przez okupanta?

  Na kogokolwiek głosujesz zawsze jest to osoba kontrolowana przez okupanta.

  Gdybys był okupantem, to z własnej woli dopuściłbyś mozliwość zaistnienia osoby niekontrolowanej przez siebie?
 • Blackgoat
  Nawet nie dokończyłem notki. Tekst jet po prostu żenujący.Zastanawiam się po co wypisywać takie bzdury. Klaki dla autora.
 • @rowszan 18:22:51
  Szacun. Wreszcie konkrety. Tak trzeba. A nie wieczne narzekanie i mówienie ogólne.
 • @Rzeczpospolita 18:31:59
  "Na obecnym etapie walka z reżimem winna polegać na bojkocie wyborów, w których Polacy nie mają swoich przedstawicieli."

  I co to da? Co taka taktyka dała przez ostatnich kilkanaście lat? Nic.

  Logiczne, że gdy dana taktyka nie przynosi rezultatów to trzeba zmienić taktykę.
 • @Zbigniew Jacniacki 18:33:35
  " Czy uważasz , ze okupant jest tak głupi, ze dopuściłby mozliwośc opcji nie sterowanej przez okupanta?"

  Przeceniasz siły okupanta, i nie doceniasz własnej siły. Nawet jak dzisiaj okupant jest silny a My słabi nie znaczy, że za miesiąc,rok,10 lat
  się to nie zmieni.
 • @Blackgoat 18:40:03
  Na Neon24 jest tak duży wybór tekstów. Każdy znajdzie coś dla siebie. Autor notki nikogo nie zmusza do jej czytania. Bzdura dla jednego czytelnika może być inspiracją dla innego.
 • @zbig71 17:12:00
  A czy Panu nic nie mówią rozbiory Polski? Dziwne.
  Pzdr
 • @Zawisza Niebieski 18:23:55
  Obym nie żałował tego, co napisałem. Oby!

  O Knesecie wiem i także wiem o posiedzeniu rządu B. Szydło w Izraelu (podobnie było w czasach Tuska). Dlatego teraz piszę to co piszę dając jednak pewne warunki żebym zagłosował na A. Dudę. Pewnie zagłosuję. A czy będę żałował? To czas pokaże.
  Pozdrawiam
 • @AgnieszkaS 19:07:09
  Dziękuję za wsparcie. Ja się nie narzucam. Prezentuję po prostu swoje poglądy a to, że lubię dyskutować to też je prezentuję tutaj na forum.
  pozdrawiam serdecznie
 • @zbig71 16:18:17
  Tuskiem tak nie pomiatano. Komorowskim zresztą również. W sumie żadnym prezydentem Polski tak nie pomiatano, wliczając w to II RP czy Bieruta. Ani premierem
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 16:24:35
  Gumisia jak wypuścili w niemieckiej TV to też chcieli mieć wcześniej pytania od tamtejszych dziennikarzy. Ale zapomnieli, że tam nie szefuje Kurski, Sakewycz czy inny Rydzyk
 • @kowalskijan584 16:44:21
  DOkładnie. Nawet veta będą miały znaczenie.
 • @kowalskijan584 18:59:19
  bez pracy organicznej , bez powrotu do " pozytywizmu " bez cwanego polskiego "slimakowania " , wozow Drzymały nic nie osiagniemy . Jesli jestesmy rządzeni przez zydostwo to bącmy cwansi od nich - co jest ich siłą ? popieraja sie od wieków wzajemnie , jest wiele nurtow zydostwa ale w pewnym momencie jest Zydostwo .Ja Autora szanuje za jego poglady nie musze ich podzielac ale cel jest wspolny dobro nasze w naszym kraju . Zeby to osiagnac mamy narzedzia . Zacznijmy z nich korzystac .
 • @krzysztofjaw 19:12:54
  Oczywiście. Angolom zależało0, aby Prusy były mocne. Dla Rosji te km2 nie miały wielkiego znaczenia. Ale wystarczy spojrzeć na mapę XVIII wieku, aby to zrozumieć..
  Angole byli antypolscy. W czasie potopu gratulowali Szwedom. Potem promowali Prusy. Ile powstań wybuchło za angielskie pieniądze? CHodziło o odciąganie Rosji z Dalekiego Wschodu, z Azji Środkowej, od Persji. Angole kryli swoje Indie za wszelką cenę. A nad Wisłą znajdowali sprzedawczyków i zwykłych frajerów.
 • @zbig71 17:56:58
  Bo tak tam jest. Sfora żydowskich trolli zawsze atakuje grupą. Normalni się nie przebiją.
 • @AgnieszkaS 19:07:09
  Jagienko, bardzo dyplomatycznie odniosłeś się do tego komentarza, doceniam :)

  Ale tego, że jesteś agentką Syjonu to już się nie wyprzesz :)

  Ten statek z Chin z papierem toaletowym i podpaskami już dopłynął do LA?
 • @krzysztofjaw 19:20:07
  //Dziękuję za wsparcie. //

  To Ty potrzebujesz wsparcia od takiej ... co chciała przerobić NEon na pisirska tubę?!

  Bardzo dobrze, że ktoś się obudził i ją pogonił. Znajdź sobie lepszych kumpli.
 • @Wican 19:31:41
  //A nad Wisłą znajdowali sprzedawczyków i zwykłych frajerów//

  Masz przykład.
  Jak już zobaczyłem Jagienke, to wymiekam. Syjon się nie poddaje :)
 • @krzysztofjaw 19:12:54
  Ukrytym rozbiorcą byli Brytole. Poza Prusami, Austrią i Rosją.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 20:07:40
  To nie o to chodzi. Mamy rozbieżne poglądy, choć jak pamiętam nieraz się zgadzaliśmy i to w podstawowych kwestiach. Też blogujesz od dawna. Pamiętam ciebie jeszcze z portalu blogmedia24 (czy to już 10 lat? - jak to szybko mija), więc nie traktuj mnie jako wroga, ale po prostu człowieka mającego inne zapatrywania na teraźniejszość. Ja mam inne zdanie na temat obecnego kierunku rozwoju Polski i jeszcze raz powtarzam: staram się być realistą a nie chodzę z "głową w chmurach". Stąd mam taka a nie inną postawę.
  Nie jestem fanatycznym pisiorem jak chcą mnie widzieć niektórzy. Zresztą przeczytać można moją "twórczość" blogową aby się o tym przekonać. Owszem teraz optuję za wyborem A. Dudy i mam nadzieję, że się nie mylę. Jeżeli jednak sie pomylę to będę pierwszy, który będzie wskazywać na jego błędy... przecież wskazałem ich część i w tym tekście.

  Pozdraiwam
 • W świetle faktów podanych przez RAM-a
  dotyczących projektów gatesa, kogo Polacy wybiorą na prezydenta nie ma żadnego znaczenia. Każdy z nich będzie realizował zadaną politykę. To wszystko cieniasy, sprzedawczyki bez krzty honoru. Mamy większy problem niż kupa zdrajców u władzy.
  Za notkę 1*
 • @AgnieszkaS 19:07:09
  Po to ktoś pisze, by ktoś to czytał. Zacząłem czytać, ale nie dokończyłem, ponieważ tekst jest irytujący i tyle. Wiele razy zaczyna się książkę i niestety kończy się ją w męczarniach, lub najzwyklej porzuca.
 • @krzysztofjaw 20:52:46
  ten facet to jeden wielki błąd. Jesli nie jesteś fanatycznym Pisiorem, to jesteś naiwnym człowiekiem, żyjącym w całkowitej ułudzie politycznej.
  Głosując na ten układ, żyrujesz jego rządy, czyli je popierasz łącznie z tym , że wsadzą cię siłą w kaftan by Cię zachipować. Trzeba całkowicie odlecieć, by taką notkę napisać. Po prostu zgadzasz się na wyrok, który Duda na Ciebie wydał swoim podpisem. Jesli nie miał wyjścia, to ja na jego miejscu podał bym się do dymisji wyjaśniając narodowi który go wybrał swoją decyzję. Tak postąpił by mąż stanu.
  Brak słów patrząc na taką naiwność polityczną autora.
 • @krzysztofjaw 20:52:46
  Popieranie człowieka, który boi się własnego cienia i słucha rozkazów od obcych jest szczytem....nieodpowiedzialności. gość był w żydolewackiej UW i przeszedł do żydosyjonistycznej PiS. Wiem, to głupio brzmi, ale to taki człowiek, ten Duda. Preziem powinien być twardy i ostry cwaniak, kuty na 4 nogi.
 • @krzysztofjaw 20:52:46
  Tyle, ze za bledy pana Dudy nie tylko pan zaplaci...
 • @SZS 16:50:41
  Jak to dlaczego? Bo ma byc po amerykansku! Juz slysze lamenty pisowiernych: jak zyc bez amerykanskiej demokracji, jak zyc ?!?
 • @rowszan 19:30:43
  "bez pracy organicznej , bez powrotu do " pozytywizmu " bez cwanego polskiego "slimakowania " , wozow Drzymały nic nie osiagniemy . "

  No niestety... ale starać się trzeba.
 • Nigdy więcej PIS
  Partia Interesów Syjonistycznych (PIS) jest na kolanach przed zdrajcami jankeskimi i żydowskimi. Nigdy nie zagłosuję na PIS i Judasza Dudę.
  Komorowski był żałosny w całokształcie a Duda umie tylko gadać, głupoty. O Polin, o dwóch narodach i krwi żydowskiej w każdym Polaku. Nam nie potrzebny prezydent, który zapala w Pałacu chanukową świeczkę. To pastowany katolik.Nie jest i nigdy nie będzie prezydentem wszystkich Polaków.
 • @zadziwiony 21:02:27
  Autor, to typowy beton pisowski.Nie do skruszenia.
 • @MADA57 22:54:10
  Jeszcze się taki nie urodził, który miałby szansę bycia prezydentem wszystkich Polaków. Na tym właśnie polega specyfika tego narodu.
  Wszak jesteśmy sławni na całym świcie, ale niestety głównie z tego, że zostaliśmy przez sąsiadów rozebrani. Jak się należało spodziewać, odwdzięczyliśmy geny przodków, tylko czy ze względu na przeszłe doświadczenia przybyło nam mądrości? Momentami myślę, że nie.
 • @AgnieszkaS 23:40:33
  //Na tym właśnie polega specyfika tego narodu. //
  Jagienko, ty się odp... od naszego polskiego narodu. Skup się na własnym bo jakoś leci na ryj. Tym się zajmij.

  Jak potrzebujesz to podeślę ci papier toaletowy i podpaski. Starczy poprosić.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 00:09:39
  "Naród wybrany" nie podlega pod normalną etykę. Pierwszy "naród wybrany" dokonał rzezi w Ziemii Kaanan, drugi "naród wybrany" zmasakrował Indian. Takie to zbrodnicze zasady wyznają.
  A z czego znani są na świecie Amerykanie? Że wchodzą bez zaproszenia jak to zwykłe wsiury. A jak ktoś zaprosi to narzygają w salonie i nie zechcą wyjsć ani nawet przeprosić.Z czego są jeszcze znain? Że to przygłupy historyczne.
 • @Wican 07:16:18
  I geograficzne.
 • @zbig71 08:12:58
  Racja. I to nie tyczy tylko szarych tępych Amerykańców, ale też oficjalne władze. A teraz widać, że stoją na glinianych nogach. Są agresywni na zewnątrz bo mają siłę militarną. Ale nie potrafią sobie poradzić z problemami wewnętrznymi. I nie tylko chodzi o covid19. Problemy rasowe, gangi, mnóstwo bezdomnych. Naprawdę są tam zalążki upadku.
 • @krzysztofjaw 20:52:46
  "To nie o to chodzi. Mamy rozbieżne poglądy..."

  "Ja mam inne zdanie..."

  Chodzi o to, że zdanie można mieć inne co do koloru samochodu czy sukienki, ale w kwestii wyboru debila/pajaca na najważniejszy urząd w Polsce zdanie może być tylko jedno: NIE!

  "Jeżeli jednak sie pomylę to będę pierwszy, który będzie wskazywać na jego błędy... "

  O ile zdążysz, bo może być tak jak pisze Szanowny Zadziwiony, że"...wsadzą cię siłą w kaftan by Cię zachipować."
  A błędy jakie popełnił do tej pory całkowicie go dyskwalifikują. Ja go po prostu nie chcę znać nawet jako człowieka. Właśnie z powodu błędów jakie wymieniłeś w tym wpisie. A Ty go popierasz na prezydenta.
  To się nie dodaje :-(
 • @krzysztofjaw 20:52:46
  "Ja mam inne zdanie na temat obecnego kierunku rozwoju Polski..."

  Kierunku czego? Pytam, bo nie mam pewności czy nie muszę iść do okulisty.
  Zatem przeczytam powoli jeszcze raz: ro... zwo... ju... . Rozwoju, tak? W takim razie ja nie potrzebuję okulisty. To Ty potrzebujesz psychiatry.

  Teraz wszystko się dodaje :-)
 • @AgnieszkaS 23:40:33 /b.AdminkaS
  "Jak się należało spodziewać, odwdzięczyliśmy geny przodków, tylko czy ze względu na przeszłe doświadczenia przybyło nam mądrości? Momentami myślę, że nie."

  Jeśli myślisz o sobie i autorze to masz absolutną rację :-) Nie jest mądry ten, kto popiera polityczne zera.

  "Tymczasem"/ +/- 5 m-cy temu:

  https://www.youtube.com/watch?v=I4w7_KVK8WE
 • @morgan 21:55:47
  Spieszę z kwiatuszkiem:

  @--->>>>>--------------------------

  Całuję rączki :-*

  :-)
 • @Jasiek 09:35:18
  A charakter narodowy można zmienić. Najbardziej widocznym elementem są Skandynawowie. Ale Polacy również zostali zmienieni. Na jeszcze gorszych
 • @Jasiek 08:57:59
  Autor oświadczył, że popiera opcję USA-Izrael, ale pod warunkiem, że nas będą lubić. Bo złe Ruskie, złe Niemcy, bo nas rozebrali. Bo Tusk wróci. Także wystarczy, że Żydzi z jankesami poklepią nas po plecach (najlepiej przy płaconej racie 447) to kolega Krzysztof ma radosny orgazm murowany.
 • @Wican 09:38:15
  30lat tresury i poliniacy chodzą jak zegarki.
 • @zbig71 09:46:19
  On, jak to bezwarunkowy wyznawca PiSizmu, nie rozumie prostej rzeczy. Sojuszników należy mieć blisko. A rozebrały nas Prusy, a nie Niemcy. Niestety, potem to Prusy dokonały zjednoczenia Niemiec.
  A były przecież Saksonia, Bawaria, Wirtembergia. Szkoda, że inne państwo tego nie dokonało. A kto w trakcie zaborów władał Rosją? Katarzyna, która jeszcze jako Zofia, była ponoć po kądzieli potomkinią ALbrechta Niedźwiedzia.
  Ale ona, stając się imperatorem Rosji, wcale nie chciała rozbiorów. Do tego parły Prusy, a nie całe Niemcy. Wkrótce będziemy obchodzić rocznicę uchwalenia Konstytucji III Maja. Już abstrahując od tego, ze była szkodliwa w tamtym czasie i tak naprawdę, to skasowała Radę Nieustającą; to mówi nam coś jeszcze.
  Wg tej konstytucji, Królem Polski miał być przedstawiciel dynastii saskiej. Czyli ówczesne elity musiały dobrze Sasów oceniać? A Saksonia to też Niemcy. Brała udział w rozbiorach Polski?
 • @Wican 09:58:14
  Wyznawcy PiS mają wbite do głów, że tylko z Ameryką. Przed 2gą wojną światową byli zafiksowani w temacie Londyn i Paryż. Za zakompleksionego Becka zapłaciliśmy straszną cenę. I grupa rekonstrukcji historycznej sanacji bardzo chce, abyśmy zapłacili znowu.
 • @zbig71 10:16:39
  Obecne karykatura (i tak żałosnej) sanacji nawet nie wąchała prochu.Wojnę to widzieli w Czterech pancernych.
  Ale są tak samo bufonowaci, choć bardziej tchórzliwi. Nawet Mościckim tak "nie rzucał" Piłsudski, jak Gumisiem Kaczelnik.
  Nie mówiąc o ambasadorach innych państw. Jednak politycy II RyPy, mieli jakieś minimum godności
 • @Wican 10:42:14
  Ładnie im Żorżeta pogroziła palcem w sprawie TVN. Już 2gi raz. I Dudzie Kaczelnik może wiercić wątrobę, ale jak idzie o własność amerykańsko-żydowską to cicho sza!!!!
 • @krzysztofjaw 20:52:46
  Nie tylko Blogmedia ale także niepoprawni. Jak jeszcze była normalna administracja, potem Gavrylenko zajumał i zrobił ściek dla trolli, których stąd wyrzucałem.

  My możemy Krzysztofie się nie zgadzać ale dyskusja z tobą to przyjemność. Na tym polega NEon. Chamy mają krótką ścieżkę, lądują u Gavrylenki i plują :)

  Pozdrawiam
 • @zbig71 11:02:51
  Repnin tak sobie nie pozwalał
 • @zbig71 21:04:02
  Dziś widziałem takiego, jak się goliłem.
  5 lat i Polska posprzątana :)
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 11:15:00
  No nawet przez ułamek sekundy w to nie zwątpiłem, kto jak nie Ty, Jarku?!?!?!?!!!!
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 11:15:00
  Nie da się. Zbyt duży jest burdel. A wszystkich eksterminować się nie da (chodzi o funkcjonariuszy państwowych i mundurowych), bo resocjalizować to tego elementu się nie da. Mamy za mało miejsca na obozy reedukacyjne.
 • @zbig71 09:46:19
  "Autor oświadczył, że popiera opcję USA-Izrael..."

  Właśnie... Zniszczenie Iraku, Afganistanu, Syrii, Ukrainy, Jugosławii to dla niego za mało. Kuźwa, jaki trzeba mieć mózg, żeby pisać, że się poprze ich kelnera.
  Nie wiem co zrobić z takimi ludźmi... :-(

  Pozdro!
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 11:15:00
  "5 lat i Polska posprzątana :)"

  Jakieś wstępne info co do rodzaju rozwiązań?
 • @Jasiek 13:05:17
  To tylko ostatnie lata. A wcześniejsze niszczenie państwa amerykańskich? A Wietnam? A Kambodża? W wyniku ich nalotów, zginęło jakieś 700 000 ludzi. I sądzę, ze to może być niedoszacowane. A Pol Pot to był amerykański sojusznik.
 • @Wican 11:25:22
  A Stadion narodowy?
 • @zbig71 13:25:41
  Bez jaj. Tutaj reedukowac to by trza było z 10 milionów. Minimum. A eksterminować z pół miliona. Nie da się. Do tego kolejnych kilka milionów pozbawić prawa głosu na czas określony.
 • @Wican 13:32:02
  Czyli najlepiej wprowadzić jakąś rozsądną dyktaturę. I po powiedzmy po 20 latach dyktator ogłasza się królem i po kłopocie.
 • @Wican 13:14:19
  "A Wietnam? A Kambodża? W wyniku ich nalotów, zginęło jakieś 700 000 ludzi. "

  W Korei zginęło ponad dwa miliony cywilów, najwięcej na północy.
 • @zbig71 13:37:15
  Nie ma silnego człowieka w Polsce, który miałby możliwość zyskać społeczne poparcie
 • @Pedant 13:40:03
  A ponad milion Kitajców. Sowieci zrobili bład bojkotując Radę Bezpieczeństwa.
  Z tym, ze to Pólnoc zaczęła i na południu też pewnie sporo ofiar.
 • @Jasiek 13:06:53
  Latarnie. Drzew szkoda...
 • @Wican 10:42:14
  "Ale są tak samo bufonowaci, choć bardziej tchórzliwi."

  Im większy tchórz, tym większym jest antykomunistą i patriotą, pod warunkiem że komuna i wojna jest daleko w przeszłości.
 • @Pedant 15:33:45
  Tak jak dawniej legioniści.A w kampanii wrześniowej, legioniści to byli najgorsi dowódcy
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 14:24:59
  Nie ma tyle. Kurde, może krematoria uruchomić?
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 14:24:59
  "Latarnie. Drzew szkoda..."

  Rozumiem, że mają świecić - w nocy światłem, za dnia przykładem ;-)
 • Ja Polak...
  .... nie bede glosowal na zyda , potomka banderowca i zdrajce polskich interesow narodowych A.Dude.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 14:30:27
  K.Jaworucki to przebieraniec i ma to wypisane na twarzy.

  Zyd A.Duda przed sciana placzu i z reka na sercu wspomina swoich przodkow.

  https://images.app.goo.gl/dCwjXTPCsmpc2dFj6
 • @zbig71 14:53:59
  PiS to partia interesow syjonistycznych.

  PO to partia interesow niemieckich.

  SLD to zydo-lewactwo.

  PSL to czerwone buraki.

  Wszystkie 4 twory to zdrajcy polskich interesow narodowych i analogicznie jest w przypadku tzw. "prezydentow" III zydo-RP , rowniez zdrajcow:
  Jaruzelskiego , Walesy , Kwasniewskiego , Kaczynskiego , Komorowskiego i Dudy.

  A.Duda to polskojezyczny zyd na uslugach zydow-syjonistow z USA i Izraela - po wyborze na prezydenta w 2015r powiedzial, ze bedzie kontynuowal polityke L.Kaczynskiego (zyda z okolic Odessy) , ktory podczas pobytu w Izraelu we wrzesniu 2006r powiedzial na prywatnym spotkaniu w knesecie, ze niezaleznie od tego, ktora partia polityczna bedzie u wladzy w Polsce to beda realizowane interesy Izraela.
  A juz w grudniu 2006r L.Kaczynski po raz pierwszy w historii Polski zapalil menore w palacu prezydenckim i rozpoczal proces JUDAIZACJI Polski.
  A.Duda poszedl jeszcze dalej, bo nie tylko zapalal menore w palacu prezydenckim, ale w bezczelny sposob zaklamywal historie Polski i przedstawial zydow jako ofiary, oskarzajac jednoczesnie Polakow o wspoludzial w zbrodniach na zydach oraz milczal o zydowskim sqrwysynstwie, perfidii i wrogosci do Polski i Polakow na przestrzeni kilkunastu wiekow - dowody znajduja sie w opracowaniach historycznych:
  W.Konopczynskiego
  T.Gluzinskiego
  W.Sobieskiego
  F.Konecznego
  S.Didier
  T.Jeske-Choinskiego
  ks. S.Trzeciaka
  ks. M.Poradowskiego
  A.L.Szczesniaka
  J.R.Nowaka
  L.Zebrowskiego
  H.Pajaka
  R.Jaworka
  etc.

  Teraz okazalo sie, ze K.Jaworucki to syjonistyczna piata kolumna, poniewaz popiera zyda i syjoniste A.Dude.
 • @Jasiek 15:06:58
  Cytat:

  @zbig71 14:53:59
  "PiS klęczy politycznie i militarnie przed USA i Żydami, a ekonomicznie przed Niemcami. I nawet nie przejawia żadnego pomysłu na zmianę tej chorej sytuacji."

  Masz 100% racji.

  KOMENTARZ "fiesta"

  Co wy obydwaj za bzdury wypisujecie ?
  PiS to partia interesow syjonistycznych i z pelna swiadomoscia realizuje interesy zydow-syjonistow z USA i Izraela i analogicznie robi to samo zyd A.Duda.
  Oni chca zlikwidowac Polske !.... i caly czas do tego daza.
  Jak tego nie widzicie to przemyjcie oczy, albo zaluzcie okulary.

  Obowiazkiem Polakow jest odsunac zydostwo od wladzy i wplywow w Polsce, bo tu chodzi o byc albo nie byc Polski i Polakow.
  Teraz albo nigdy.
 • @Rzeczpospolita 15:22:23
  Prawie calkowita zgoda, ale od siebie dodam, ze to moze byc rowniez syjonistyczna Piata Kolumna, ktora prowadzi robote wywrotowa od srodka, zwazywszy na fakt, ze tego typu agentura lubi sie maskowac.
 • @Wican 15:33:13
  A.Duda to zyd i syjonista, ktory realizuje projekt "Polin" i doskonale zdaje sobie sprawe co robi.
  A.Duda i zydostwo z PiS tak samo nienawidza Polski jak zydostwo z PO, SLD i PSL.
  Jak nie wierzysz w to co napisalem to przypomnij sobie rok 1997 i glosowanie za poparciem konstytucji zyda Stolzmana vel Kwasniewskiego, Po 1989r zydostwo u wladzy w Polsce dokonalo EKONOMICZNEGO ROZBIORU POLSKI (wyprzedaz polskiego majatku narodowego za bezcen) a Traktat Lizbonski (jesien 2009r) , ktory podpisal L.Kaczynski (zyd z okolic Odessy) pozbawil Polske suwerennosci - swoj podpis pod traktatem uzaleznil od wyniku referendum w Irlandii, czyli zakpil z Polski i Polakow.

  D.Trump to syjonistyczna marionetka i wbil noz w plecy Polsce i Polakom - patrz Akt 447 oraz D.Trump to bezczelny oszust, poniewaz kupuje gaz od Rosji i sprzedaje go Polsce o 30 procent drozej.
  Niech nikt nie ma zludzen co do tego, ze D.Trump to podstepna szuja, ktora nie rozni sie od podobnych szuj z Tel-Awiwu, Berlina, Watykanu, Episkopatu, sejmu etc.
 • @zbig71 15:39:16
  Autor artykulu neguje FAKT HISTORYCZNY, ktory dotyczy umowy zydow z zydami przy okraglym stole w 1989r , ktorzy podzielili sie wladza w Polsce w tajemnicy przed Polakami i postanowili, zeby nigdy nie odrodzila sie partia narodowa zlozona z Polakow.

  Ja nie wierze w to, ze autor artykulu nie wie o tym, ze zarowno PO jak i PiS to partie zydowskie i obydwie partie sa anty-polskie, i po obydwu partiach trzeba spuscic wode jak po g*wnie.

  W zwiazku z powyzszym nasuwa sie wniosek, ze autor to syjonistyczna piata kolumna i posluguje sie klamstwem o rzekomej wrogosci PiS do PO i odwrotnie.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 15:41:10
  Nie zapominaj o tym, ze poslowie Konfederacji to zwolennicy "wolnego rynku" - haslo LIBERTARIAN (masonerii).

  W zwiazku z tym prawdziwy Polak nie bedzie promowal obcych hasel , a zarazem wrogich dla polskiego interesu narodowego i nie pozwoli na wyprzedaz polskich bogactw naturalnych w obce rece, bo to jest zdrada stanu oraz wielka strata dla skarbu panstwa i strata dla poprawy dobrobytu polskich rodzin, bo obcy bedzie czerpal najwieksze korzysci z wydobycia polskich bogactw naturalnych - w tych sprawach Konfederacja dala dupy wlacznie z K.Bosakiem !
 • @krzysztofjaw 19:20:07
  PiS i A.Duda realizuja lokalne i globalne interesy syjonistow z USA i Izraela w pierwszej kolejnosci, kosztem Polski i Polakow.

  PO, D.Tusk i B.Komorowski realizowali lokalne i globalne interesy syjonistow z USA i Izraela oraz interesy niemieckie w pierwszej kolejnosci.

  Obydwie partie polityczne sa ANTYPOLSKIE pomimo roznicy w nazwach i ja nie wierze w to, ze osoba dorosla jak K.Jaworucki dostrzega roznice w nazwach obydwu partii, a nie widzi anty-polskich dzialan tych partii.
  Obydwie partie: PiS i PO oraz takowi prezydenci" Duda i Komorowski oraz Walesa, Kwasniewski i Kaczynski, niezaleznie od przynaleznosci partyjnej dzialali na szkode Polski i Polakow.

  Antypolskie partie polityczne bedzie popieral albo KOSMOPOLITA, albo PIATA KOLUMNA albo DUREN.

  Pan, panie Jaworucki nie wygladasz na durnia.
  W zwiazku z tym wybierz pan sobie odpowiedz, ktora najlepiej do pana pasuje.
 • @Wican 13:55:53
  "Z tym, ze to Pólnoc zaczęła i na południu też pewnie sporo ofiar."

  Wtedy trudno było mówić o Północy i Południu. Koreańczycy postrzegali siebie jako jeden kraj.

  Amerykanie opanowali południe, pólnoc opanowali koreańscy komuniści wspierani przez Mao i Stalina.

  Najwięcej ofiar było skutkiem potężnych bombardowań przez amerykańskie lotnictwo, dlatego najwięcej ofiar było na terenach północnych.

  https://www.dw.com/pl/korea-p%C5%82n-sk%C4%85d-bierze-si%C4%99-nienawi%C5%9B%C4%87-do-usa/a-40067650
  https://wielkahistoria.pl/ofiary-wojny-koreanskiej-85-budynkow-leglo-w-gruzach-rannych-i-zabitych-byly-3-miliony/
 • @Wican 19:31:41
  Zydostwo prowadzilo robote wywrotowa od srodka i zydostwo dzialalo przeciwko Polsce bedac na uslugach obcych agentur i panstw (Rosji, Prus, Anglii, Szwecji etc).
  Zdrajcy znajdowali sie rowniez wsrod osob wplywowych w Polsce oraz wsrod hierarchow KK w Polsce i Watykanie.

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930   

ULUBIENI AUTORZY

więcej