Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
812 postów 2242 komentarze

krzysztofjaw

krzysztofjaw - Właściwie: Krzysztof Jaworucki. KONSERWATYSTA W IDEI I WARTOŚCIACH ŻYCIOWYCH, KONSERWATYWNY LIBERAŁ W GOSPODARCE. EKONOMISTA I FINANSISTA. PATRON DUCHOWY: BŁ. JERZY POPIEŁUSZKO, AUTORYTET MORALNO-ETYCZNY: ŚW. JAN PAWEŁ II, MENTOR POLITYCZNY: E. B

Zbrodnia katyńska! O niej nie możemy zapominać!

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Zbrodnia smoleńska mogła bowiem wydarzyć się niejako tylko w wyniku ludobójstwa i mordu katyńskiego, dokonanego na Polakach w kwietniu/maju 1940 roku i to w okrutny przecież sposób przez komunistycznych, marksistowskich Sowietów

Niedawno obchodziliśmy 10 rocznicę tragedii smoleńskiej. Jest ona dla wielu żywa w pamięci cały czas. W związku z tym pojawiło się na wielu forach dużo tekstów na ten temat: od wspomnieniowych do tych związanych z przebiegiem tej tragedii.
 
Niemal we wszystkich tekstach wybrzmiewał też pewien smutek wynikający z tego, że tak naprawdę jeszcze nic na temat tej zbrodni nie wiemy. Ani nie znamy jej powodów, ani przebiegu, ani nie są wskazani właściwi decyzyjni sprawcy, do tej pory nie mamy nawet wraku samolotu.
 
I bardzo dobrze, że tak dużo pisano na ten temat, ale apeluję, aby w ogólnej dyskusji nad tragedią smoleńską nie zapominać o 80 rocznicy ludobójczej zbrodni umownie zwaną katyńską z roku 1940 ani innych zbrodniach dokonanych na narodzie polskim. Przy całej tragicznej wymowie i konsekwencjach zamachu smoleńskiego nie możemy przestać mówić i pamiętać w tych dniach o okrutnym, sowieckim mordzie z roku 1940!
 
Zbrodnia smoleńska mogła bowiem wydarzyć się niejako tylko w wyniku ludobójstwa i mordu katyńskiego, dokonanego na Polakach w kwietniu/maju 1940 roku i to w okrutny przecież sposób przez komunistycznych, marksistowskich Sowietów...  Dokładnie 70 lat po tej zbrodni ludobójstwa zginęło w tym samym niemal dniu i miejscu znów wielu Polaków, z których większość stanowiła prawdziwe elity mogące w przyszłości zrobić wiele dobrego dla naszej Ojczyzny. W tym kontekście te dwie zbrodnie niejako są tym samym, czyli  "ścięciem głowy" Polsce i należy o obydwóch należycie pamiętać!
 
 
Te dwie zbrodnie skłaniać też winny do zastanowienia się nad ich konsekwencjami, podobnie jak i w przypadku innych zbrodni i działań, które mają na celu zniszczenie Polski.
 
Prezydent Lech Kaczyński z pozostałymi pasażerami feralnego samolotu leciał uczcić śmierć 22 tysięcy najznamienitszych Polaków, którzy mogliby stanowić "trzon" powojennych elit budujących ponownie wolną Polskę. Tych ludzi po II WŚ zabrakło a później również zabrakło też relatywnego przywódcy im podobnych - generała W. Sikorskiego, który też w przedziwny sposób zginął w katastrofie lotniczej...
 
Wielu naszych rodaków zabrakło po II WŚ. Też tych, których mordowali marksistowscy, nazistowscy Niemcy... Zabili wielu naukowców, ale też zwykłych ludzi... Zabrakło też tych, którzy zginęli w Powstaniu Warszawskim. Jakże nasza Ojczyzna musiała też zubożeć tracąc żołnierzy wyklętych i ich sprzymierzeńców... Ilu też Polaków wymordowało polskie i sowieckie tzw. "bezpieczeństwo" po wojnie a ilu zmuszono do emigracji po ogłoszeniu Stanu Wojennego (1 mln osób?)... Jakże wszystkich ich zabrało i brakuje nam do dzisiaj...
 
Pamiętajmy zawsze o nich wszystkich tak, aby nowe zbrodnie nie zacierały wagi zbrodni przeszłych.
 
Na koniec jeszcze tak refleksyjnie...
 
Wymordowanie w kwietniu/maju 1940 roku około 22 tysięcy, elitarnych pod względem wiedzy, wykształcenia i wielu innych cech, Polaków przez sowieckie - w większości składające się na tym obszarze z ludzi pochodzenia żydowskiego - hordy NKWD nie pozwoliło nam odbudować prawdziwie wolnej Polski niemal aż do dziś! Obawiam się ponadto, że zbrodnia smoleńska miała niestety okazać się dla Polski równie negatywna i długookresowo  zaprzepaścić nasz wysiłek w odbudowę naszej, wolnej Ojczyzny...
 
Wierzę jednak, że to się nie udało, choć niestety mam niejasne przeczucie, że jeszcze bardzo długo nie dowiemy się całej prawdy o tragedii smoleńskiej, tak jak do tej pory nie znamy prawdy o tragedii gibraltarskiej. Bowiem być może zbyt wielu jest w tą tragedię w jakiś sposób "umoczonych": począwszy od ówczesnych rządów i "spec-chłopców" polskich poprzez Moskwę i jej służby aż po USA, Izrael czy niemiecką UE. Obym się mylił...
 
Natomiast mam nadzieję, że gdy nasze obecne władze stracą kiedyś możliwość rządzenia to do tej pory odbudują naszą Polskę!
 
 
Zostaw za sobą dobra, miłości i mądrości ślad...
© Krzysztof Jaworucki (krzysztofjaw)
http://krzysztofjaw.blogspot.com/

kjahog@gmail.com 

KOMENTARZE

 • Autor
  Przez to zdanie zniszczony został cały teks:
  Natomiast mam nadzieję, że gdy nasze obecne władze stracą kiedyś możliwość rządzenia to do tej pory odbudują naszą Polskę!
  A gen. Sikorskiego zabili Anglicy i nie ma w tym zdarzeniu nic dziwnego
 • Słowianie ! Nie dajmy się ogłupiać żydowskiej anty-rosyjskiej propagandzie !
  Uwaga ! Temat Wołyń jest dalej zamilczany ! i bedzie zamilczany dpóki Polską będą rządzić żydzi !


  Ireneusz Tadeusz Słowianin Lach.
 • Prezydent Kaczyński
  Po to leciał do Smoleńska, żeby odbudować elektorat, jaki wytracał podczas swojej pierwszej kadencji podlizując się Żydom, banderowcom, podpisując nieprzychylne Polsce i Polakom traktaty. I znów chciał ubrać się w piórka niepodległościowa, bo zbliżały się wybory, a realnego poparcia to miał chyba z 15%.
 • II RP i jej najlepsze dzieci -
  światowy czarci pomiot mordował z rozmysłem - i rękami stalinowskiej Rosji - i rękami hitlerowskich Niemiec - i rękami banderowców - w odwecie za 1920 rok.
  Wniosek?
  Nie rozdzielajmy tych zbrodni - bo one mają wspólny mianownik, mianownik - z siarki i smoły. Wszyscy pomordowani są tak samo ważni - ponieważ ważna jest kosmata ręka - a nie miecz w postaci stalinowskiej Rosji, hitlerowskich Niemiec i banderowców - która to ręka robiła z tego miecza taki a nie inny użytek. Poprzez rozdzielanie tych mordów na II RP i jej dzieciach - sami jakby ukrywamy (mimo woli) prawdziwego winowajcę - capiącego smołą i siarką.
 • @zbig71 18:05:04
  ".... to miał chyba z 15%."

  To u ciebie w głowie ostało się jeno "z 15%" mózgu, co jest stanowczo za mało, byś mógł sprawdzić to, co tam te "z 15%" z siebie wydaliło!
 • @35stan 18:10:47
  Tak poza durnymi wyzwiskami to co masz do powiedzenia czerstwy frędzlu? Ujadasz, bo prawdę napisałem o twoim bohaterze za 5groszy? Tej nędzy ludzkiej, co robiła z siebie (i niestety z Polski) popychadło amerykańskie w Gruzji? Co podpisywało Traktat Lizboński? Co obiecywało Żydom ZAWSZE przychylność polskich władz, niezależnie kto tu będzie u koryta? Ta nędza, która dała przyzwolenie na reaktywację żydowskiej loży? Strasznie prymitywny z Ciebie głupek.
 • @zbig71 18:05:04
  Dokładnie. Przegrałby z hukiem. Dlatego nikt nie chciałby likwidować skompromitowanego polityka, który zaraz zostałby wysłany na zieloną trawkę. Politykę, którym pomiatali prezydenci Litwy i Gruzji. Robili sobie z niego głupka. Kiwali go jak chcieli. Tak samo Juszczenko
 • @zbig71 18:50:30
  Jak tylko pedryle tupnęli, to dwóch pedałów od razu zaprosił do pałacu prezydenckiego. Byle pedał z zagranicy robił co chciał (bo użyto dwóch anonimów w jakimś filmiku i trza było przeprosić). kto witał Bnaith Raith, którego ważnym elementem jest Jan Hartman? Kaczyńscy to wychowankowie masona Lipskiego.
  A za popieranie i obronę banderyzmu i banderowców, to wieczna chwała. Lech Kaczyński pogardzał ponad 200 tysiącami ofiar banderowskich siepaczy.
 • Katolik musi patrzeć na ta wielka Ofiarę krwi, jako...
  właśnie na ofiarę, której Pan Bóg zażądał w tym wypadku od narodu polskiego, za coś...

  Katolik wie, że wszystko na tym świecie dzieje się z woli Pana Boga, lub za Jego przyzwoleniem (to przyzwolenie dotyczy działań na człowieku szatana, jeżeli ten człowiek wybrał podszepty szatana, zamiast Prawa Bożego).

  Można przypuszczać, że Ofiara polskiej krwi w Katyniu nie była wolą Pana Boga a jedynie Jego przyzwoleniem.
  Więc idąc dalej tą logiką, należy zadać sobie pytanie, za co?, za jakie grzechy grzechy narodu polskiego Pan Bóg dopuścił aż tak straszną tragedię narodową (jak wiemy, także wiele innych tragedii)?

  Historyk powinien tutaj badać wszystkie przedwojenne okoliczności w jakich wtedy żyli nasi rodacy.
  Ja typuję tutaj tą przedwojenną rozpustę, przed którą dostawiliśmy ostrzeżenia w postaci Orędzi dawanych nam w czasie objawień Pana Jezusa i Matki Boskiej.
  Wspomnę tylko, że przed II wojną w Polsce mordowano rocznie 1,2mln! dzieci w łonach matek. Przed jedną w "klinik" aborcyjnych w Krakowie, zwłokami abortowanych dzieci... zapchała się kanalizacja...!!!

  Kiedy w końcu Polacy zaczną widzieć swoje tragedie narodowe w taki sposób?

  Obecnie podobno rocznie 40mln!!! dzieci mordowanych jest rocznie w łonach matek...
  Jak widać, świat zaczyna już (nareszcie) ciężko za to płacić!
  Pisałem o tym tutaj :
  https://gibson.neon24.pl/post/154455,wielkie-oczyszczenie-swiata
 • Chrześcijańskie uzasadnienie katastrofy smoleńskiej, które
  przedstawił pewien pastor. Tak samo proamerykański jak PiSiory
  Znam tego pastora prywatnie, ale się z nim nie zgadzam. Choć czasami chadzałem na spotkania jego odlamu, bo na nabożeństwach tam przygrywają dobrzy muzycy.
  Nie wiem czy ktoś kojarzy reagge, ale np. w zespole religijnym tej wspólnoty grał basista zespołu Jaffia Namuel. Często też organizowali koncerty gitarowe.
  Z poglądami się nie zgadzam, acz z tym pastorem można pogadać. Posiada ogromną wiedzę i w dyskusji potrafi słuchać drugiej strony. Acz polemiki z nim, mogą być ostre.
  I patrząc religijnie, to nawet mówi z sesnem. Gdyby PO to nie była taka sama banda złodziei i zdrajców jak PiS

  https://teologia-charyzmatyczna.fandom.com/pl/wiki/Bogdan_Olechnowicz
 • @Wican 19:35:38
  Wytłumacz to debilowi Stanowi 35. Wlali mu do durnego łba legendę o Kaczyńskim i nie może do dziś otrzeźwieć.
 • @zbig71 20:33:25
  Ale jakie dno musi reprezentować ktoś kto ma takich beznadziejnych idoli? Kto wyznaje takich "bożków"?
  Bo idole są od nas lepsi najczęściej
 • @Wican 21:08:21
  Czy są lepsi? Są głośni, mają medialny poklask, mają tłumy klakierów, ale to nie oznacza, że są lepsi.
 • @zbig71 21:22:19
  Są lepsi. Inaczej nie byliby moimi idolami. Abdrzej Wroński był lepszym zapaśnikiem niż ja (ja byłem juniorem), Kukuczka lepszym wspinaczem.
  Satriani lepszym gitarzystą, itd. jeżeli uznaję kogoś za idola, to jest to w danej dziedzinie idol. Wśród polityków żadnego nie mam. Z pisarzy dla rozrywki kiedyś lubiłem se poczytać Ludluma czy Forsytha. Z fantastyki Strugackich.
  Za łebka Szklarskiego (opowieści o Tomku Wilmowskim albo Złoto Gór Czarnych) czy Fiedlera.
  Żadnego polityka za idola bym nie uznał. Jak byłem mały to jakiś idoli historycznych miewałem: Szalony Koń, Czarny Jastrząb, Tecumseh.
  Ale to dziecinne fascynacje. Częsciowo zostały mi do dzisiaj
 • @Wican 21:36:37
  W sporcie to tak. Ale w sztuce? Jeden bardziej lubi Lema, inny Dicka. Jeden Szopena, inny Mozarta. Gusta są różne.
 • @demonkracja 18:08:16
  W II RP rokrocznie mordowano w Polsce ok 1,2mln! dzieci w łonach matek. Powstańcy warszawscy, którzy jak wiemy, przemieszczali się kanałami, opisywali w swoich pamiętnikach, że chodzili po zwłokach abortowanych dzieci...

  Wiadomo że "ryba psuje się od głowy", jeżeli więc w czasie II wojny (i jeszcze po wojnie) ta "głowa" narodu polskiego została tak dotkliwie ukarana, jeżeli wcześniej w czasie Zaborów polska szlachta, która jest odpowiedzialna za niewolę (także od zniewolenia alkoholem) polskiej warstwy chłopskiej, została tak dotkliwie pokarana zsyłkami na Sybir itd, to czy nie MUSIMY się tutaj dopatrywać w tym działania SPRAWIEDLIWOŚCI Bożej?

  Powiem krótko : MUSIMY SIĘ TUTAJ DOPATRYWAĆ SPRAWIEDLIWOŚCI BOŻEJ, po to, by te sytuacje już więcej się nie powtórzyły.

  Skoro wiemy juz naszej historii do czego doprowadziły te łamania Prawa Bożego, to dlaczego obecna władza pozwala na podnoszenie łba tej Hydrze plugastwa aborcji, demoralizacji i pedofilskiej seksualizacji dzieci i młodzieży, korupcji i wszelkiego innego satanistycznego zdziczenia?,... i prowadzi siebie i nas na kolejną dotkliwą karę Bożą?
 • @Jan Paweł 09:11:59
  -------------
  "... i prowadzi siebie i nas na kolejną dotkliwą karę Bożą?"
  -------------
  Czarci pomiot od tego jest na tej Ziemi aby prowadzić ludzi do Piekła.
  Wniosek?
  Naszą rola jest - nie dać się prowadzić - jednak my idziemy jak stado baranów do rzeźni - za wilkami w owczych skórach. Kuszenie czarciego pomiotu jest na razie silniejsze od nas - więc budowa Piekła na Ziemi - będzie trwać. Będzie trwać!
 • Do Franka pustego garnka, Zaoranego, Jawnie Pierdolnię... i innych z tej bandy
  Wiadomo że ta epidemia, pandemia to wielka ściema. Więc dlaczego ci wasi kościelni w sukienkach, nie walczą z kłamstwem, wręcz przeciwnie jeszcze je pogłebiają? Bo są bydlakami i walczą by jak najlepiej się ustawić finansowo i materialnie
 • @goat 10:31:22
  Kościół dał ciała jeśli idzie o świrusa. Położył uszy po sobie i dał PiS owi zrobić, co ten chciał.
 • @zbig71 11:52:29
  Nie. To jest celowe. Po skończonym świrusie tępaki ruszą do kościółka dziękując Joszue za "ocalenie". Kasa z tacy popłynie szeroką rzeką i żont na pewno sowicie wyrówna poniesione straty. I oczywiście nie obędzie się bez wysławiania z ambony jaki to mamy odpowiedzialny żont i jaki to Jehowa, Miriam i Joszue jest wspaniały
 • @goat 13:36:10
  Nie to miałem na myśli, ale chyba masz rację jeśli idzie ostrategię polityczno-ekonomiczną KK. A mógł się zbuntować i stanąć po stronie wiernych. Czyli krótko mówiąc wypiąć się na idiotyczne zakazy ,jakimi raczy nas PiS. Ale wygrała mamona i wygoda.
 • @goat 10:31:22
  Tak samo jak wasi "antysukienkowi". O ile tacy są. Ale przy antysukienkowych to nie buntuje się nikt
 • @goat 13:36:10
  Czyli jednak nic nie wiesz. Nie wypowiadaj się na tematy, o których nie masz pojęcia. ja mam większą wiedzę o fizyce jądrowej niż ty o KK
 • @zbig71 14:17:01
  Gówno prawda. 5g na wysokich wieżach, ale to zarobi margines. Brak wiernych w kościołach, to problem finansowy już teraz, ale skąd taki goat miałby to wiedzieć. Mirmił mu nie powiedział
 • Pochodzenie zbrodniarzy Katynia:
  .
  Dżugaszwili (Stalin) - Gruzja
  Beria – Gruzja
  Mikojan – Armenia
  Kaganowicz – cały świat (żyd )
  Wroszyłow – Ukraina
  Kalinin – Rosja
  Mołotow (Skriabin) – Rosja ?

  Rosjanie cierpieli pod zarządem tych sowieckich bestii nie mniej niż Polacy. Jakby Katynia nie było dosyć, to otrzymali Polacy po II Wojnie nowe bestie, głównie żydowskie: od Bermana, poprzez Minca do Szechtera.

  Nie wiem, czy opluwanie Rosjan za Katyń nie oddala nas od historycznej prawdy, ale Polakom wpojono i wpaja się niechęć do prawdy historycznej, stąd jest zbrodnia mordu masowego na Wołyniu praktycznie oficjalnej historii Polski nieznana, choć liczba ofiar i bestialstwo tego mordu poważnie przewyższa Katyń. To byli jednak zwykli Polacy, to nie jest aż takie ważne. Za to prezes Kaczyński wykrzykiwał na cześć zbrodniarzy z Wołynia w Kijowie „herojam sława !”.

  W słowniku pana J. Kaczyńskiego „heroj” (bohater) określa mordercę Polaków, dobrze jest czasem zastanowić się nad słownikiem:

  - https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/07/slowni/

  i okazać nieco wstrzemięźliwości i rozsądku wobec ostatniej ofiary Katynia.

  - https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/07/hala-po/#_K
 • @Wican 14:53:01
  Tak ty jesteś alfą i omegą z wiedzą o KK. Tobie św. Teresa, Antoni i chu... wie co za święty podpowiada że będzie inaczej. Broń sobie broń sukienkowych, ja wiem, że zaraz się zaczną msze w intencji zmarłych z powodu świrusa, a żont też nie będzie szczędził środków na KK. I nie rozumię cię, dlaczego taka pogarda u ciebie dla słowiańszczyzny i rodzimowierstwa. Przecież malujesz pisanki i kraszanki, w dyngusa też wodą się lejesz
 • @goat 15:16:03
  na pewno mam większą wiedzę niż ty i twoi fani. Zaprzeczysz temu? jesteś zbyt powazny
 • @Wican 14:55:13
  Brak wiernych? A dlaczego?
  Ostatnio dlatego, bo były zakazy PiS bo ,, koronowirus,,
  A episkopat mógł przynajmniej zaprotestować. Chyba, że wcześniej się dogadali.
  Pewnie się dogadali.
 • @Wican 15:33:01
  Nie zaprzecze, na pewno masz większą wiedze na temat KK, tyle tylko że ja mam też sporą. W zupełności ta wiedza mi wystarcza do oceny działań KK jak i ich wiernych. Jesyeście barankami prowadzonymi na rzeź i to w dodatku we mgle
 • @
  Panie Krzysztofie Szanowny. Dlaczego nikt nie przyjechał, Zacharowa zapraszała wszyscy czekali..
  https://www.salon24.pl/u/kaczka-moralna/1036611,rosyjska-delegacja-zlozyla-wieniec-pod-pomnikiem-ofiar-katastrofy-tu-154-w-smolensku
 • @goat 10:31:22
  Naucz się chociaż pisać po polsku... Możesz?
  Są kursy, internet pełen wiedzy... Bo do szkoły to raczej takich popaprańców nie wezmą... Za późno. Tam trochę kultury wymagają.
  A co do pytania... Już wiesz czy dopiero pytasz?
 • @Franek Ganek 19:37:24
  Ty się nucz czytać, czytać ze zrozumieniem. Ja piszę dobrze, tylko w pracy piszę na smartfonie i robię to szybko bez sprawdzania.
  Ty nie będziesz mi rządził i mówił co mam robić, bo jesteś za głupi. Kultury wymagasz , a sam jesteś jak świnia w pomidorach. Znowu wsadziłeś swój garbaty nos w nie swoje sprawy. Dil poszedł. KK cicho w sprawie świrusa, ale zakaz aborcji musi być przepchnięte. Takie są realia tego żondu, całej Wiejskiej i KK.
 • @goat 20:20:53
  //Ty się nucz czytać, czytać ze zrozumieniem.//
  Powiedzmy, że rozumiem ale lżej by było jakbyś po polsku pisał. Np. tu:
  //nie walczą z kłamstwem, wręcz przeciwnie jeszcze je pogłebiają?//

  //Ja piszę dobrze, tylko w pracy piszę na smartfonie i robię to szybko bez sprawdzania.//
  Nie sprawdzasz ale jesteś taki pewny, że dobrze piszesz?
  To zacznij pisać wolniej i sprawdzać... I pisz mniej a mądrzej...
  Bo nos mam prosty.

  //Ty nie będziesz mi rządził i mówił co mam robić,//
  To Ty mówisz, że Ci rządzę... I dodajesz:
  //bo jesteś za głupi.//

  //Kultury wymagasz//
  No raczej, raczej...

  // a sam jesteś jak świnia w pomidorach. Znowu wsadziłeś swój garbaty nos w nie swoje sprawy.//
  A mianowicie?

  //Dil poszedł. KK cicho w sprawie świrusa, ale zakaz aborcji musi być przepchnięte. Takie są realia tego żondu, całej Wiejskiej i KK.//
  No, już jaśniej... Nie sugerujesz pytania i niepewności przynajmniej...
  Wybacz ale w związku z powyższym Ci nie odpowiem...
  Możesz spróbować jeszcze raz.
 • @Franek Ganek 20:34:56
  Jednak tępy jesteś. Nie wiem czego nie rozumiesz moich wypowiedziach. Czasami trzeba się cofnąć dwa, trzy komentarze wstecz by ogarnąć całość. To nie jest dialog między dwoma osobami, tu się pisze z doskoku. Trudno wyłowić kontekst z dwuch, trzech zdań. Trzymaj tak dalej intelektualisto z bożej łaski

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930    

ULUBIENI AUTORZY

więcej