Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
895 postów 2440 komentarzy

krzysztofjaw

krzysztofjaw - Właściwie: Krzysztof Jaworucki. KONSERWATYSTA W IDEI I WARTOŚCIACH ŻYCIOWYCH, KONSERWATYWNY LIBERAŁ W GOSPODARCE. EKONOMISTA I FINANSISTA. PATRON DUCHOWY: BŁ. JERZY POPIEŁUSZKO, AUTORYTET MORALNO-ETYCZNY: ŚW. JAN PAWEŁ II, MENTOR POLITYCZNY: E. B

Kiedy termin wyborów?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Na pewno nie wymieniłem wszystkich argumentów za i przeciw, więc liczę na uzupełnienie przez komentatorów...

 Argumenty za przeprowadzeniem wyborów w dniu 10 maja, pod warunkiem, że będzie możliwość korespondencyjnego głosowania dla wszystkich a takie głosowanie na świecie jest coraz popularniejsze*:

 
- demokratyczny legalizm konstytucyjny, który tak często jest podkreślany przez opozycję,
- stabilizacja i synchronizacja władzy w trudnym okresie pandemii koronawirusa, czyli spokojne funkcjonowanie państwa w symbiozie władz: prezydenckiej i większości sejmowej - w przypadku zwycięstwa A. Dudy. Chodzi też o możliwość swobodnego w czasie pandemii podejmowania nawet niepopularnych społecznie decyzji,
- bezpieczne głosowanie korespondencyjne, które tak często wcześniej dzisiejsza opozycja pragnęła wprowadzić,
- antydemokratyczne obostrzenia w przypadku wprowadzenia jednego ze stanów nadzwyczajnych: stan klęski żywiołowej, stan wyjątkowy, stan wojenny,
- doświadczenia innych krajów, np. korespondencyjne głosowanie w Bawarii, które okazało się frekwencyjnym sukcesem a  w USA czy w Korei Południowej wybory też odbędą się w wyznaczonym terminie,
- jak na razie średnie - na tle Europy - występowanie zakażeń koronawirusem i możliwość wygładzenia krzywej zachorowań,
- brak przewidywalności i prognoz dotyczących czasu występowania koronawirusa. Czy to będzie tylko obecna wiosna, czy może jesień albo wiosna 2021 roku? Tego nikt nie wie nikt a może się zdarzyć, że kadencja obecnego prezydenta może faktycznie trwać dłużej nawet o rok czy dwa , a to prawdopodobnie wymagałoby zmiany Konstytucji,
- zapobieżenie chaosowi i działań destrukcyjnych opozycji,
- pięciotygodniowy okres do wyborów, który może być choć w części wygraną z koronawirusem.
 
Argumenty przeciw przeprowadzeniu wyborów w dniu 10 maja, pod warunkiem, że będzie możliwość korespondencyjnego głosowania dla wszystkich a takie głosowanie na świecie jest coraz popularniejsze*:
 
- ustabilizowanie państwa i opanowanie pandemii, np. poprzez szybkie wynalezienie leku lub szczepionki na koronawirus. Wtedy głosowanie jesienne lub nawet wiosenne za rok, byłoby prowadzone w normalnych warunkach i pozwoliłoby na przeprowadzenie normalnej kampanii wyborczej,
- nieprzewidywalność czasu trwania pandemii i już wprowadzone obostrzenia, które są de facto same w sobie stanem nadzwyczajnym a jego wprowadzenie w okresie pandemii jest konieczne oraz tylko sankcjonuje rzeczywistość,
- możliwość zarażenia się koronawirusem w czasie głosowania 10 maja a tym samym narażenie polskich obywateli na utratę zdrowia i życia,
- złe doświadczenia z Francji, gdzie w czasie wyborów zarazili się nawet członkowie komisji wyborczych,
- obecna wyjątkowa sytuacja z którą nie mieliśmy wcześniej do czynienia a to winno być uznane stanem nadzwyczajnym i doprowadzić do przełożenia wyborów,
- podobne decyzje wprowadzające stany wyjątkowe w różnych krajach, m.in. na Węgrzech,
- skrócenie czasu podejmowania szybkich i trudnych decyzji na mocy dekretów prezydenta, które w czasie nadzwyczajnym są prawem obowiązującym.
 
Na pewno nie wymieniłem wszystkich argumentów za i przeciw, więc liczę na uzupełnienie przez komentatorów...
 
Abstrahując jednak od pandemii, to wybory 10 maja lub ich przełożenie ma też polityczne aspekty.
 
PiS obawia się kryzysu gospodarczego, który może nastąpić i już następuje a tym samym może negatywnie wpłynąć na poparcie społeczne prezydenta A. Dudy. Wtedy opozycja mogłaby wykorzystywać pandemię i kryzys gospodarczy do swoich celów związanych z przejęciem władzy w Polsce a tak naprawdę to jest jedyny cel opozycji żądającej przesunięcia wyborów prezydenckich.
 
PO-KO natomiast właśnie liczy na to, że będzie kryzys i w czasie jego trwania  jej notowania społeczne wzrosną. Poza tym prawdopodobnie opozycja chce też wymienić kandydata na prezydenta, bowiem M. Kidawa-Błońska jest nieporozumieniem i dostrzegają to również sami liderzy totalnej opozycji. Poza tym opozycja mogłaby w stanie nadzwyczajnym cały czas podważać decyzje rządu i prezydenta i wprowadzić dodatkowy chaos, na który im bardzo zależy w perspektywie ich marzeń o przejęciu władzy...
 
Osobiście zaś uważam, że decyzję o ewentualnym przełożeniu wyborów będzie można podjąć w drugiej połowie kwietnia, kiedy już będziemy wiedzieli jak pandemia koronawirusa rozprzestrzenia się (bądź nie) w Polsce. Sądzę też, że obecnie rządzący w zależności od sytuacji również rozważają taką możliwość, co potwierdził m.in. prezydent i premier.
 
Także opozycjo.... Trochę cierpliwości. PiS naprawdę nie będzie narażał ludzi  na utratę zdrowia i życia. Jeżeli zaś okoliczności związane z pandemią będą takim zagrożeniem to uważam, że wybory winny być przesunięte o co najmniej rok, minimalnie do wiosny 2021 roku.
 
* Jeżeliby jednak utrzymano nowe przepisy o korespondencyjnym głosowaniu, które zakładają takową możliwość dla seniorów i ludzi znajdujących się w kwarantannie, to z całości mojej argumentacji można wybiórczo wskazać lub lekko zmodyfikować argumenty "za" i "przeciw".
 
Zostaw za sobą dobra, miłości i mądrości ślad...
© Krzysztof Jaworucki (krzysztofjaw)
http://krzysztofjaw.blogspot.com/
kjahog@gmail.com

KOMENTARZE

 • Demokracja po Gutenbergu
  Nie powinno nas dziwić, że nadzwyczajne działania podejmowane przez centralną administrację (zarządzających) dla bezpieczeństwa społeczeństwa w okresie pandemii, póki co doskonalą jedynie zasady centralizacji życia publicznego, określane kiedyś jako model komunizmu wojennego.

  Nie powinno nas to dziwić, natomiast powinno na martwić, że sfera usług społecznych (leczenie, uczenie, sądzenie, rządzenie) nie są jeszcze w Polsce przygotowane do cyfrowego przełamywania blokady wolności, wprowadzanych przez reguły nadzwyczajnych programów dystansu społecznego.
  Tak ujawnia się strata ok 20 lat Europejskiej cywilizacji, na politpoprawne duraczenia postępowymi politykami "kapitału społecznego".

  Zatem tu i teraz do polityk leczenia, uczenia, sądzenia, rządzenia powinniśmy wyprowadzać konkretne ustrojowe wnioski z tych zaniedbań.
  Nie samą telemedycyną żyje człowiek.
  Cyfrowa demokracja 10 maja 2020 ?
  Polscy blogerzy powinni powiedzieć TAK !

  Oczywiście pod warunkiem, że wcześniej (np. do dwóch tygodni przed głosowaniem, co powinno być uchwalone przez Sejm) nastąpi zmiana trendu epidemii na pozytywny.
 • To tylko kwestia czasu - kiedy większość
  sierot po Polsce w atrapie Polski - uciążliwości życia - spowodowane ukoronowanym świrusem - będą kojarzyć z aktualnie rządzącymi.
  Wniosek?
  W takiej sytuacji tzw. opozycja zrobi wszystko aby w/w sieroty zniechęcić do siebie - i szalala-la-la - demokraturowa zabawa - trwa.
 • @Jozio z Londynu 13:35:59
  Widzę przepaść przez polityką "ulicy i zagranicy".

  Zero wyczucia dla wolności w cyfrowo poszerzonej kulturze narodowej.
 • @Jozio z Londynu 13:27:54
  10 kwietnia, PiS namawia do urn wyborczych;
  10 maja namówieni do głosowania stawiają się przy urnach wyborczych
  10 czerwca głosujący stawiają się w urnach
  10 lipca Andrzej Duda na Cmentarzu Powązkowskim oficjalnie dziękuje wyborcom
  10 sierpnia sejm ustanawia miesięcznice jako święto państwowe.
 • Wszyscy
  Przepraszam za brak odpowiedzi na komentarze, ale będę wolny dopiero około 19 - praca.
  Pzdr
 • Polacy do pracy !
  Zamiast zamykać ludność w domach to trzeba ludność zaopatrzyć w profesjonalne maseczki i pozwolić na normalne funkcjonowanie państwa

  Bracia Słowianie ! okupacyjna elita żydo-amerykańska w Polsce zamiast kupować amerykańskie samoloty F 35 za 4.5 mld dol. to te pieniądze można by zainwestować na ratowanie polskiego przemysłu i polskich przedsiębiorców które własnie dogorywają przy aplauzie żydowskich okupantów pisu !

  Bracia Słowianie ! oto okupacyjna żydo-amerykańska elita

  https://cdn.natemat.pl/2fb4b7be7fd6f239b0439f8534b0aed5,875,0,0,0.jpg

  Ireneusz Tadeusz Słowianin Lach.
 • Scenariusze są tylko dwa.
  Alb uda się zdusić epidemię i wtedy wybory będą w terminie..
  albo zdusić się nie uda wtedy pewnie będą za rok.

  Opozycja zrobi wszystko by nie dało się zdusić epidemii..a nawet jak się uda zdusić to opozycja ogłosi że epidemia wcale nie jest zduszona ..bo w "Pciumiu" ktoś umarł.
 • @Oscar 17:56:40
  Na razie to PiS tak robi. Bo w 3 tygodnie umarło 30 osób z hakiem. A ile zmarło w tym czasie na raka i na inne choroby, bo nie otrzymało opieki medycznej, gdyż PiS postawił wszystko na koronawirusa? W Szczecinie jeden szpital przerobili na zakaźny a na drugim brakuje wody (tylko kranówa), środków czystości, papieru toaletowego. Ajenci Żabek trochę podostarczali tego towaru i jeszcze będą dokładać. Ale tego w TV nie zobaczysz. CHyba że sam Gumiś niósłby wodę.
  A kampania w obecnych realiach to fikcja. Tylko Duda ją prowadzi na pełen wymiar. W dodatku na koszt nas wszystkich czyli z funduszy kancelarii prezydenta, a nie na koszt komitetu wyborczego.
  Ile osób w tym czasie zginęło w wypadkach? Zakazać jeździć autami. Ile trupów, ile kalek?
  Ilu umiera na inne choroby, bo brakuje opieki medycznej? A zaraz zacznie się seria samobósjtw. Morawer pomaga swoim ziomkom z międzynarodowych korporacji. A polskie firmy? Niech zdychaja
 • @Wican 18:15:26
  nie wierzę... ale mogę się mylić..
  oceniam pozytywnie działania PIS..
  choć a cala tarcza" jest zbyt skomplikowana..za dużo różnych reguł zasad.. warunków.
  w dobie kryzysu zasady muszą być proste i jasne dla każdego...
  i każdy powinien wiedzieć co ma robić..
 • @filemon123456 19:35:29
  Może by tak kulturalniej ? Jak dotąd każdy ma prawo w Polsce wypowiadać swoje zdanie. Jeżeli ci nie pasuje to możesz kulturalnie się do tego odnieść, albo siedzieć cicho.
 • Autor
  Ja uważam że w obecnej sytuacji nie ma warunków do demokratycznych wyborów. Już lepiej jak by w sejmie przegłosowali, nawet łamiąc prawo, ustawę o przedłużeniu kadencji Dudy o 1/5 roku czy nawet o rok. Ważniejsze życie Polaków niż jakieś stanowisko.
 • @Andrzej Madej 12:57:42
  Na razie nic nie wiemy. Ani co PiS ma w zanadrzu, ani jak będzie się rozwijał koronawirus. Faktycznie blogerzy winni się cieszyć z glosowania korespondencyjnego, ale ja zapomniałem jeszcze o jednym argumencie przeciw głosowaniu 10 maja: nawet jeżeli w Polsce spłaszczymy krzywą a za granicami naszego kraju wirus będzie dalej szalał to - odchodząc od nektórych obostrzeń - może się okazać, że krzywa zacznie znów rosnąć.
  Osobiście jestem za 10 maja i możliwością głosowania korespondencyjnego dla wszystkich.
  Pozdrawiam
 • @Jozio z Londynu 13:27:54
  Obawiam się, że Grodzki przetrzyma ustawę przez miesiąc a wtedy piąta woda po kisielu... No chyba, że będzie zgoda na zmianę Konstytucji i odlożenie wyborów... a wtedy PiS zaproponuje szersze zmiany w Konstytucji, które dla PO-KO będą nie do przyjęcia.
  Pozdrawiam
 • @Jozio z Londynu 13:35:59
  Platfusy niegdy nie są w stanie wytłumaczyć swoich racji. To ich miernota intelektualna. Niestety doczekaliśmy takich czasów, ale dla PO-KO nie ma długookresowego miejsca na polskiej scenie politycznej. To partia bez fundamentów wartości.
  Pozdrawiam
 • @Oscar 17:56:40
  Dokładnie tak jest. PO-KO jest ugrupowaniem destrukcyjnym.
  Pzdr
 • @Wican 18:15:26
  Naprawdę nie jest tak źle. Cały świat walczy z epidemią, Polska także. A zę inni umierają jest naturalne. Niedawno byłem w szpitalu 10 dni. Akurat tak się złożyło, że z okna mojej sali widać było drogę do kostnicy. W tych dziesięciu dniach zmarło 8 osób. O proporcjonalnie więcej niż na koronawirusa.

  Służba zdrowia potrzebuje reformy. To jest niezaprzeczalny fakt, ale to jest praca na lata i wszędzie są kłopoty ze służbą zdrowia, niestety.
  Pozdrawiam
 • @Oscar 19:02:58
  Też oceniam pozytywnie. Na tyle nas stać i tyle.
  Pzdr
 • @filemon123456 19:27:43
  Proszę Szanownego Pana o wyluzowanie. Napisałem to co chciałem i proszę odpowiadać merytorycznie a nie obrażając mnie i strasząc. Nie jest to potrzebne w tej dyskusji.
  Pzdr
 • @marek500 19:50:58
  Różnie może być. Ja jestem za korespondencyjnym glosowaniem 10 maja, ale naprawdę nie wiemy jak to będzie z tym koronawirusem. Jeżeli nie będzie możliwości innej jak przełożenie wyborów to akurat zgadzam się z Gowinem, że potrzeba zmiany Konstytucji i odłożenie wyborów o rok.
  Pozdrawiam
 • @krzysztofjaw 20:33:50
  "Jeżeli nie będzie możliwości innej jak przełożenie wyborów to akurat zgadzam się z Gowinem, że potrzeba zmiany Konstytucji i odłożenie wyborów o rok. "

  Nie potrzeba zmiany konstytucji. Wystarczy ogłosić stan klęski żywiołowej i wybory są automatycznie przełożone o kilka miesięcy. Ale PiS chce wygrać 90%, myśląc że będzie to oznaczać takie poparcie.
 • Rok to wyrok !
  Wobec spirali destrukcji polskiej polityki, wynikającej z kolizji współdziałania Gutenbergowskiego (tak żyje ospałe zaplecze intelektualne) a rywalizowania cyfrowego (tak żyją dynamiczne media), uważam że im mniej debat przedwyborczych tym lepiej dla gospodarowania Polaków.
  Wyprowadzam ten wniosek z treści przedwyborczych debat o ochronie zdrowia.

  Czyli.
  Im szybciej przeprowadzimy wybory, tym mniej będzie okazji do populistycznego duraczenia , szkodzącego wrażliwości rozważań koniecznych dla cyfrowych modernizacji leczenia, uczenia, sądzenia ...

  Jeszcze rok ???
  Litości !!!!
 • @Andrzej Madej 21:35:24
  Osobiście też mam dość tej nawalanki politycznej. Rzygać się chce oglądając i czytając tych wszystkich polityków. Ale Pan chyba zauważa, że agresja jest po stronie PO-KO. Dlatego mam tej parii czy ugrupowania dość.
  Pozdrawiam
 • @krzysztofjaw 20:20:18
  Ja już czytałem zmiany w konstytucji proponowane przez Dudę., A to elita umysłowa wśród PiSiactwa. Takich kretynizmów, to bym nie spodziewał się po menelu z jabolem w łapie a co dopiero pod doktorze nauk prawnych.
  A Grodzki niczego nie przetrzyma. Idzie ręka w rękę z PiSem, tak naprawdę. A te ataki na niego to tylko pokaz dla frajerów.
  Do tej pory, senat niczego nie przetrzymywał, tylko Grodzki się lansował. Ale bez żadnej faktycznej działalności blokującej.
  A czy potrzebne są zmiany w Konstytucji obecnie? Wystarczy, że zostanie ogłoszony stan wyjątkowy. A PiSiory niech lepiej przy tym nie grzebią, bo skoro ich szczyty intelektualne chciałyby wpisać do Konstytucji kretynizmy, to co dopiero posłowie? PiS żadnych szerszych zmian nie zaproponuje, bo to przerasta ich możliwości umyslowe. A przede wszystkim, to należy wprowadzić faktyczny i formalny trójpodział władzy. Czyli pozbawić rządu inicjatywy ustawodawczej. Od tego jest sejm. Inaczej posłowie są calkowicie zbędni.
  Należy też podjąć decyzję, czy robimy system prezydencki czy jednak prezydenta się osłabi? Wtedy nie byłoby takich szopek jak "walki o krzesło" między Lechem Kaczyńskim aTuskiem. Albo system prezydencki, albo gabinetowy.
 • @krzysztofjaw 20:28:30
  Jest źle. Moja żona jest pielegniarką w dwóch spzitalach, w tym wojewódzkim w Gorzowie.A siostra fizjoterapeutką w jednym ze szpitali poznańskich. Do tego, wiem jaka beznadzieja jest w Szczecinie, gdzie w jednym szpitalu nie ma papieru toaletowego, wody,środków czystości, a jedzenie woła o pomstę do nieba. Bo wszystko poszło na pokazy w szpitalach przerobionych tylko na zakaźne. Zabiegi są odkładane w tym onkologiczne. Niech podadzą, ile osób zmarło z braku opieku na coś innego niż koronawirus? W Szczecinie szpital na Pomorzanach jest ratowany przez ajentów Żabek (dostarczają wodę, papier, chusteczki, mydła, pieczywo. Sama centrala Żabki sypnęła 4,5 bańki na szpitale w gotówce. A kryzys nadchodzi. Akurat Żabki są przygotowane na 2 miesiące kryzysu a potem braknie towaru. Nie wiem jak inne sieciówki.
  Natomiast wiem, jaka tragedia jest w szpitalach. Pacjenci nie wiedzą, ze pielęgniarki za swoje kupują mydło do toalet. Tak tragicznie, to w szpitalach nie było chyba nigdy w Polsce.
 • @krzysztofjaw 20:33:50
  Ale przecież wtedy trzeba iść chyba na pocztę?A wcześniej kupić znaczek?
  Obecnie wprowadzili takie kretynizmy, ze córki nie mogę wysłać do sklepu po chleb, ani ze śmieciami, bo nieletnia. Na szczęście syn ma wiek, ale nie wie jak będzie wyglądała tegoroczna matura. PiSiory pogrywają we własnym interesie, połowę Polaków umieścili a wrescie domowym. Na to nawet Bierut z Bermanem nie wpadli
 • @Pedant 21:27:26
  Dokładnie. Są zapisy w obecnej konstytucji.
  ALe PiSiory są jednak tępi. Bo nawet gdy Duda wygra mając 90% poparcia a frekwencja wyniesie 20%, to będzie wizerunkowa katastrofa. A Duda powinien pomyśleć o sobie. Jest młody,a co dalej? Najwyżej Daniels weźmie go na ciecia do swojej firmy PijaRowej? Bo nikt inny nie zechce.
 • @Wican 09:37:16
  "nawet gdy Duda wygra mając 90% poparcia a frekwencja wyniesie 20%, to będzie wizerunkowa katastrofa"

  Wytworzyły się dwa wizerunki. Jeden za, drugi przeciw. Między nimi nie ma komunikacji.

  W takiej sytuacji zaczyna dominować "myślenie magiczne".

  https://jaroslawgibas.com/2018/09/04/myslenie-magiczne-jak-sie-przed-nim-bronic-38/
 • @krzysztofjaw 09:12:18
  "Ale Pan chyba zauważa, że agresja jest po stronie PO-KO. "

  "Agresja" jest po obu stronach, ale u Pana działa tylko jedno oko. Jak u mitycznego Cyklopa.

  "Cyklop ma coś na swoim kowadle. Ale pamiętaj zawsze, że chociaż Cyklop jest olbrzymem, ma tylko jedno oko". (G. K. Chesterton, "Przygody księdza Browna")
 • @Pedant 10:49:15
  Dokładnie.
  Autor jest tendencyjny. O "zdradzieckich mordach" kto wrzeszczał?
  A teraz nawet przesunęli ograniczenia poza 10 kwietnia. A przecież 10 rocznica. Już załapali, że Macierewicz ze swoimi "ekspertami" łgał? I nie chcą aby zadawano pytania o wyjaśnienie kwestii katastrofy?
  Wszak tutaj i TS i zwykłe sądy powinny mieć pełne ręce roboty
  Cóż, Smoleńsk spełnił swoją rolę, budując sektę, która bekzrytycznie łyka wszystko co kapłani sekty głoszą. Nawet, gdy narracja zmieni się o 180 stopni
 • @Pedant 10:49:15
  Po stronie PiS jest gigantyczna przewaga wiedzy pozyskiwanej z bieżącej pracy administracji.
  PO-KO tego nie ma i dlatego postawiła na pospolite ruszenie. W wersji oświeceniowego internacjonalizmu "ulica i zagranica".

  Tyle, że w obecnym czasie zarazy pospolite ruszenie nie jest ani straszne ani śmieszne.
 • @Andrzej Madej 11:18:16
  "Po stronie PiS jest gigantyczna przewaga wiedzy pozyskiwanej z bieżącej pracy administracji. "

  Ciekawy argument przeciw wymianie rządzących. Ma uniwersalne zastosowanie, w każdym kraju i epoce. Brawo.
 • @Pedant 11:39:04
  To nie jest argument przeciw demokratycznej wymianie naszych "rządzących", tylko neutralne stwierdzenie faktu przewagi "rządzących" nad opozycją. Przewagi szczególnie ważnej w obecnym czasie pożogi ...

  Taką samą przewagę posiadała PO przed 2015 rokiem, co udało się PiS-owi nadrobić dzięki pracy "kelnerów".

  Szczęśliwie dla praw "rządzonych", w nadchodzących czasach "demokracji po Gutenbergu" ta przewaga, a zatem i praca różnych "kelnerów", będzie miała coraz mniejsze znaczenie ...
 • @Andrzej Madej 11:57:06
  " tylko neutralne stwierdzenie faktu przewagi "rządzących" nad opozycją"

  Dobrze jest wybrać konkretny nieduży przykład, na temat którego jest dużo informacji i który został omówiony przez wszystkie zainteresowane strony. Proponuję stadninę w Janowie.
 • @Pedant 12:18:47
  Pisze Pan:
  "Dobrze jest wybrać konkretny nieduży przykład, na temat którego jest dużo informacji ..."

  konkretnych niedużych przykładów trzeba by wybrać nie jeden, tylko sto.
  Przepraszam, ale ja nie mam na to czasu.
 • @Andrzej Madej 13:03:39
  "konkretnych niedużych przykładów trzeba by wybrać nie jeden, tylko sto.
  Przepraszam, ale ja nie mam na to czasu."

  Proszę Pana, proszę Pana. Nie oczekuję od Pana rozpatrzenia STU PRZYKŁADÓW. Starannie wybrałem tylko jeden, poświęcając mój czas. Ale Pana czas jest zbyt cenny :(
 • @Pedant 13:19:12
  Ta notka jest o terminie wyborów, dlatego się włączyłem.

  Akurat teraz sprawa została już przesądzona, bo 10 maja 2020 będziemy głosować korespondencyjnie, w tym elektronicznie.
  Dla mnie to super rozwiązanie. Okazja matką wynalazku !!!

  Na koniach się nie znam. Natomiast dla rozważania o nierównowadze wiedzy rządu i opozycji w zakresie rynku usług telemedycznych, zapraszam w sobotę na swój blog.

  I pozdrawiam :)
 • @Andrzej Madej 13:29:18
  "Na koniach się nie znam."

  Przecież może wybrać Pan JEDEN przykład na którym się zna.
 • @Jozio z Londynu 18:02:56
  "u nas ......Kaczystowski reżim"

  Borys Johnson jest "kaczystą"?

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930   

ULUBIENI AUTORZY

więcej