Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
895 postów 2441 komentarzy

krzysztofjaw

krzysztofjaw - Właściwie: Krzysztof Jaworucki. KONSERWATYSTA W IDEI I WARTOŚCIACH ŻYCIOWYCH, KONSERWATYWNY LIBERAŁ W GOSPODARCE. EKONOMISTA I FINANSISTA. PATRON DUCHOWY: BŁ. JERZY POPIEŁUSZKO, AUTORYTET MORALNO-ETYCZNY: ŚW. JAN PAWEŁ II, MENTOR POLITYCZNY: E. B

PO szaleje bez szaleju

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Nie wiem jak będzie ostatecznie podczas głosowania w Senacie dotyczącego rządowego projektu Tarczy Antykryzysowej.

 Króciuteńko.

 
Nie wiem jak będzie ostatecznie podczas głosowania w Senacie dotyczącego rządowego projektu Tarczy Antykryzysowej.
 
Przed chwilą odbyła się konferencja prasowa PO-KO. I znów liczba zachcianek czyli poprawek zgłoszonych do Tarczy Antykryzysowej będzie zapewne dość długa a tym samym zmarnujemy kolejne dni na to, aby poprawki Senatu procedować w Sejmie i w końcu najprawdopodobniej większość z nich odrzucić. Może będzie inaczej i żebym się po prostu mylił.
 
Pytam się po co to wszystko?
 
Nie lepiej byłoby od razu przegłosować przedstawioną przez rząd Tarczę Antykryzysową a później w miarę rozwoju sytuacji np. wnosić o nowe rozwiązania osłonowe. Przecież rząd zapowiedział, że takie nowe ułatwienia można będzie w odpowiednim czasie wprowadzać w życie.
 
Teraz najważniejszy jest czas a nie nowe propozycje opozycji, które odnoszą się bezpośrednio do tych, które rząd przygotowywał przez niecałe dwa tygodnie, bowiem materia jest skomplikowana i należało przygotować taki pakiet, który będzie jednoznaczny i będzie jednocześnie możliwy do realizacji bez rozchwiania gospodarczego w Polsce i utratę kontroli nad gospodarką i finansami naszego kraju.  PO-KO jakoś wcześniej nie zgłaszało swoich dopracowanych całościowych rozwiązań osłonowych w czasie epidemii. Stać ich jest jedynie na to, żeby jednostkowo i wybiórczo odnosić się do paragrafów ustaw przedstawionych przez rządzących bez wskazania źródeł pozyskania pieniędzy na rozdmuchane i nierealistyczne pomysły, jak np. dostęp wszystkich do możliwości przeprowadzenia testów na obecność koronawirusa.
 
Zresztą żadnego państwa europejskiego tak naprawdę nie stać na takie powszechne testy a próba wskazania takich rozwiązań w Niemczech wprowadziła tylko chaos.
 
Czy PO-KO naprawdę nie może przestać wariować i w obecnym czasie być siłą destrukcyjną na polskiej scenie politycznej?
 
Marszałek Senatu jednocześnie zaapelował do Marszałek Sejmu, aby Sejm jeszcze dzisiaj się zebrał i procedował poprawki Senatu.. tyle tylko, że utrzymał senacką debatę na godzinę 15.00. Skoro - jak sam mówi - zależy mu na czasie to dlaczego Senat nie obraduje nad Tarczą Antykryzysową od samego rana? Niezrozumiała chyba dla wszystkich decyzja...
 
A tak apropo's skąd Marszałek Senatu już wie, że przedstawione przez opozycję poprawki będą przegłosowane przez Senat, choć ich (PO-KO) przewaga senacka jest tak naprawdę minimalna.
 
Opozycja w Senacie nie godzi się na przyjęcie ustawy antykryzysowej bez żadnych poprawek. Twierdzi, że łącznie przygotowała ich 1,8 tys.! (tysiąc osiemset!!!)
 

 
P.S.2.
Errata z godziny 20:15

Niestety. Miałem rację pisząc swój powyższy tekst. Senat opóźnia głosowanie nad Tarczą Antykryzysową. PO naprawdę szaleje, ale wynika to z bezradności i bezsilności PO-KO i może innych partii opozycyjnych. Potwierdza się to, że jednak nie potrafią zejść ze swojej drogi "antypisu". Są zafiksowani na punkcie tej rządzącej partii. Oni są naprawdę destrukcyjni i żądni chaosu, chaosu który ma zdestabilizować nasze państwo tak, aby zapanowała anarchia i strach... A wtedy będą mieli pretekst do poproszenia Brukseli o pomoc. Już nie mam słów na ich określenie: zdrajcy, targowiczanie, cyniczni, walczący jeno o władzę, destrukcyjni, antypolscy, skretyniali, hipokrytyczni a może po prostu naprawdę źle życzący Polsce i Polakom. Dla kogo oni pracują oprócz ich walki o powrót do władzy? Nie jestem w stanie ich zrozumieć i już chyba to się nie zmieni. Szkoda. mam jednak nadzieję, że Senat się opamięta... Pożyjemy zobaczymy... 
 
 
Zostaw za sobą dobra, miłości i mądrości ślad...
© Krzysztof Jaworucki (krzysztofjaw)
http://krzysztofjaw.blogspot.com/
kjahog@gmail.com

KOMENTARZE

 • Idiotów ci u nas dostatek!
  Napisał w internecie, że będzie zarażał koronawirusem: stanie przed sądem. 24-letni mężczyzna opublikował w internecie nieprawdziwą informację, że nielegalnie przekroczył granicę i ma zamiar zarażać koronawirusem mieszkańców Polski. Policjanci ustalili jego adres i zatrzymali mieszkańca Wałbrzycha. Grozi mu do 8 lat więzienia.
  Oficer prasowy Komendanta Miejskiego Policji w Wałbrzychu mł. asp. Marcin Świeży poinformował w poniedziałek, że choć informacja o tym, iż mężczyzna posiada broń biologiczną w postaci koronawirusa Covid-19 i zamierza zainfekować obywateli Polski, bardzo szybko zniknęła z internetu, funkcjonariusze rozpoczęli śledztwo w tej sprawie. "Policjanci przy wsparciu ABW wytypowali mieszkanie, z którego wiadomość została wysłana. Oczywiście funkcjonariusze kryminalni wałbrzyskiej komendy musieli zachować maksymalne środki ostrożności. Ubrani w kombinezony ochronne udali się pod wyznaczony adres i zatrzymali zaskoczonego 24-latka" powiedział policjant. Dodał, że policjanci zabezpieczyli laptopa, telefon komórkowy oraz tablet, które mogły posłużyć do umieszczenie informacji w sieci. "Mężczyzna oświadczył, że chciał jedynie zrobić głupi żart. Za popełniony czyn odpowie jednak przed sądem. Grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności oraz wysoka nawiązka na rzecz Skarbu Państwa w kwocie nie mniejszej niż 10 tysięcy złotych" powiedział policjant. Próbki pobrane od zatrzymanego mężczyzny do badań potwierdziły, że nie jest on zarażony koronawirusem.
  https://niezalezna.pl/319725-grozil-zarazaniem-stanie-przed-sadem

  Ps..Za siano w głowie się płaci, drogi ten jego test na koronawirusa. Taki żart w USA, traktowany jest jak terroryzm!I tak ma być!
 • Terlecki studzi zapędy samorządowców ws. wyborów prezydenckich. "Niech liczą się ze stratą stanowisk"
  Niech samorządowcy, którzy tak buńczucznie zapowiadają, że złamią prawo i uniemożliwią przeprowadzenie wyborów prezydenckich, liczą się z tym, że stracą swoje stanowiska zapowiedział dziś wicemarszałek Sejmu, szef klubu PiS Ryszard Terlecki. Terlecki pytany, co myśli o deklaracjach niektórych samorządowców, którzy zapowiadają, że nie podpiszą zarządzeń wskazujących osoby odpowiedzialne za pracę przy majowych wyborach, odparł, że "samorządy też są częścią władzy państwowej". To nie jest tak, że samorząd może sobie działać poza prawem obowiązującym w Polsce. Oczywiste jest, że są odpowiednie przepisy, które umożliwiają postępowanie wobec takich osób, które zechcą ustawić się ponad prawem, czy poza prawem, łącznie z możliwością wyznaczenia komisarzy podkreślił szef klubu PiS. "Niech ci samorządowcy, którzy teraz tak buńczucznie zapowiadają, że złamią prawo i uniemożliwią wybory to niech się liczą z tym, że stracą swoje stanowiska" - oświadczył Terlecki.
  https://niezalezna.pl/319715-terlecki-studzi-zapedy-samorzadowcow-ws-wyborow-niech-licza-sie-ze-strata-stanowisk


  Ps...Brawo tak trzymać i gonić tych samorządowców z Bożej łaski niech się za robotę biorą. To ci sami "prezydenci", którzy mimo sprzeciwu władz centralnych zamierzali ubogacić Polskę hordami najeźdźców z islamistanu. Mam nadzieję, że PiS tym razem wywiąże się z obietnicy i nie tylko zwolni bolszewków z roboty, ale co najbardziej agresywnych wrzuci do lochów. Należy skończyć z tym burdelem i puczem, który trwa nieprzerwanie od 2015 roku. Tam gdzie samorząd zaczyna bawić się w politykę staje się de facto wasalem a nie samorządowcem. Wszystkich takich "samorządowców" sabotujących państwo i władze Rzeczpospolitej (a są na to odpowiednie dekrety zwłaszcza przy dzisiejszym zagrożeniu życia obywateli ). Natychmiast na zbity pysk z zakazem zajmowania jakichkolwiek urzędów w strukturach państwowych i samorządowych. Jako, że samorząd tak, a anarchia nie. Najwyższy czas pogonić tę hołotę! Stan wyjątkowy pozwala na aresztowanie wszystkich którzy szkodzą Polsce.Tak stanowi prawo. POKO zrobi wszystko żeby zaszkodzić Polsce i Polakom nawet odrzuci tarcze antykryzysową bo nie jest dla nich. Nie miałby kto nas dziś leczyć z koronawirusa gdyby nie zwycięstwo wyborcze PiS w 2015. Bo służba zdrowia zgodnie z programem PO byłaby sprywatyzowana. A ona nastawiona na zysk koronawirusa nie leczy.
 • @kula Lis 69 15:07:46
  A w jakim trybie mieliby tych samorządowców wywalać? Od wieloletniego ćpania, to Terleckiemu styki już nie łapia
 • @kula Lis 69 15:07:46
  Taa, tera nas " Leczą"... Chinole po wprowadzeniu wlewów z vit c zmniejszyły śmiertelność do zera. Pisdzielce pilnują, by tutaj to nie weszło.

  Pan Jakub Bydłoń
  Dyrektor Departamentu Dialogu Społecznego
  Ministerstwo Zdrowia
  Szanowny Panie Dyrektorze,
  W odpowiedzi na Pańskie pismo DS.051.1.2020.BJ z 24.03.2020 r. przekazuję poniżej wybrane publikacje
  naukowe, dotyczące zastosowania witaminy C w leczeniu chorób wirusowych, w tym COVID-19. Wskazują one
  na celowość, skuteczność i bezpieczeństwo podawania dożylnego witaminy C w wysokich dawkach u chorych z
  COVID-19.
  Erol A. High-dose intravenous vitamin C treatment for COVID-19. DOI: 10.31219/osf.io/p7ex8.
  https://www.researchgate.net/publication/339511104_High-dose_intravenous_vitamin_C_treatment_for_COVID-19
  Kashiouris MG et al. The Emerging Role of Vitamin C as a Treatment for Sepsis. Nutrients 2020, 12, 292; doi:10.3390/nu12020292.
  https://www.researchgate.net/publication/338759970_The_Emerging_Role_of_Vitamin_C_as_a_Treatment_for_Sepsis
  Fowler AA et al. Phase I safety trial of intravenous ascorbic acid in patients with severe sepsis. Journal of Translational Medicine
  2014,12:32. DOI: 10.1186/1479-5876-12-32 https://translational-medicine.biomedcentral.com/track/pdf/10.1186/1479-5876-12-32
  Ried K et al. The acute effect of high-dose intravenous vitamin C and other nutrients on blood pressure: a cohort study. Blood Press
  Monit. 2016 Jun;21(3):160-7. DOI: 10.1097/MBP.0000000000000178. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4864764/
  Riordan NH et al. Clinical and Experimental Experiences with Intravenous Vitamin C. J Orthomolecular Medicine Vol. 15, No. 4, 2000.
  https://www.researchgate.net/publication/289768610_Clinical_and_Experimental_Experiences_with_Intravenous_Vitamin_C
  Kim Y et al. Vitamin C Is an Essential Factor on the Anti-viral Immune Responses through the Production of Interferon-α/β at the
  Initial Stage of Influenza A Virus (H3N2) Infection. Immune Netw. 2013 Apr;13(2):70-4. DOI: 10.4110/in.2013.13.2.70.
  https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3659258/
  Colunga Biancatelli RML et al. The antiviral properties of vitamin C. Expert Rev Anti Infect Ther. 2020 Feb;18(2):99-101. DOI:
  10.1080/14787210.2020.1706483. https://www.tandfonline.com/doi/full/10.1080/14787210.2020.1706483
  Mousavi S et al. Immunomodulatory and Antimicrobial Effects of Vitamin C. Eur J Microbiol Immunol (Bp). 2019 Aug 16;9(3):73-79.
  DOI: 10.1556/1886.2019.00016. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC6798581/
  Zwracam uwagę, że Pańskie pismo nie zawierało żadnych argumentów naukowych. Dlatego proponuję zapoznać
  się z ww. publikacjami i na ich podstawie podjąć odpowiednie decyzje, dotyczące leczenia chorych z COVID-19.
  Do mnie, jako pracownika naukowego i lekarza, należał jedynie obowiązek przedstawienia aktualnej wiedzy
  Ministrowi Zdrowia i opinii publicznej.
  Z wyrazami szacunku,
  Dr hab. n. med. Tomasz Dangel
  Specjalista anestezjologii i reanimacji
  Specjalista medycyny paliatywnej
  Do wiadomości:
  1. Prof. dr hab. Łukasz Szumowski, Minister Zdrowia
  2. Opinia publiczna
 • @kula Lis 69 15:07:46
  "Terlecki studzi zapędy samorządowców ws. wyborów prezydenckich. "Niech liczą się ze stratą stanowisk""

  Zastąpią ich koledzy pana Terleckiego i sytuacja się bardzo poprawi.
 • Czy Kidawa będzie kandydatką KO, jeśli zmieni się termin wyborów? Kierwiński się miota: Nie zamierzam spekulować o przyszłości
  https://media.wplm.pl/thumbs/ODI1L3VfMS9jY18wNGRmZi9wLzIwMjAvMDMvMzAvODI1LzUxNS8zM2I4ZWMxZmY2MTQ0MTY4OTRiNTVjOWUzZjBkMzVhOS5qcGVn.jpeg
  „Czy może pan z ręką na sercu, słowo honoru, powiedzieć, że PO nie zmieni kandydata na prezydenta, nawet jeśli wybory będą później?” pytanie Marcina Zaborskiego (RMF FM) sprawiło nie lada kłopot Marcinowi Kierwińskiemu. Polityk PO miał problem z udzieleniem jednoznacznej odpowiedzi. Czyżby cała Platforma postawiła na kandydaturze Małgorzaty Kidawy-Błońskiej krzyżyk? Jak widać, w szeregach Koalicji Obywatelskiej panuje wysokie morale. Swojej jedynej szansy upatrują jedynie w ewentualnym przesunięciu terminu wyborów, a nie działaniach swojej kandydatki.
  https://wpolityce.pl/polityka/493676-kidawa-dalej-kandydatkakierwinski-nie-zamierzam-spekulowac

  Ps...Kidawa obrażona na swoich kolegów zamknęła się w domu i z nikim nie chce rozmawiać. Oni sami nie wiedzą, co ona zamierza. Nieprzewidywalna kandydatka zaskoczyła swoimi decyzjami całe PO. Sami są najbardziej zaskoczeni jej głupotą. Nie pozbawiajcie mnie dobrego kabaretu! Ona niegramotna i nie ekonomiczna, żeby chociaż była śliczna. Nigdy tak się nie uśmiałem jak z KOD-awy vel prompter vel inspirator. Wspaniała tragikomedia z klaunicą w roki głównej.
 • @Pedant 15:48:15
  Zarząd komisaryczny nie jest wynalazkiem komunistów. W ustroju demokratycznym też jest możliwość zastąpienia takich "włodarzy" co odmawiają wykonywania obowiązków, a nasze ustawy o samorządzie to przewidują. Ta postawa jest koordynowana przez Czerską i ludzi z TVN24, wystarczy wsłuchiwać się w ich przekazy by rozumieć ten plan. Bardzo słabo wygląda to, że anarchizacja kraju w czasie wojny w wirusem jest dopuszczalna. BUNT URZĘDNIKÓW PAŃSTWOWYCH PRZECIWKO WŁASNEMU PAŃSTWU. Plan KO jest taki - degrengolada POLSKI, nie ma innego planu on był realizowany etapami (kolejne wyprzedaże Firm Państwowych, kto zna Oligarchów typu Stokłosa ten wie, komu i na jakich zasadach ułatwiano kupno (kredyt po znajomości, na zakup wycenionej po znajomości, doprowadzonej po znajomości do bankructwa, dochodowej i wyposażonej firmy), dlatego teraz chcą dokończyć dzieła, miejscówki w pozostałościach mają ich zdaniem zapewnione.
 • "Z Małgosią daleko nie zajedziemy". 5 CYTATÓW ludzi PO o Kidawie-Błońskiej. Sama kandydatka: "To nie jest czas na takie rozmowy"
  https://media.wplm.pl/thumbs/ODI1L3VfMS9jY18yYjk3ZC9wLzIwMjAvMDMvMzEvOTQwLzQ5MC9lMTBiOGQwMTY4ZjE0NmM0OTU5YjNmMDAwYWQ5NzlmMy5wbmc=.png
  Na łamach „Rzeczpospolitej” odnotowujemy wiele ciekawych cytatów, które przytaczają dziennikarze „Rz”. Chodzi o wypowiedzi parlamentarzystów Platformy Obywatelskiej, którzy - anonimowo - przyznają, że kandydatura Małgorzaty Kidawy-Błońskiej jest katastrofalna.

  Przytoczmy pięć najciekawszych wypowiedzi.

  Pierwsza:

  Kampania naszej kandydatki nie porywała przed epidemią, a teraz jest źle. Jeśli wybory zostaną przełożone, to Platforma będzie potrzebować nowego kandydata na prezydenta, bo z Małgosią daleko nie zajedziemy mówi jeden z prominentnych posłów PO, który prosi, żeby nie podawać jego nazwiska, bo „nastroje w partii są już wystarczająco fatalne”.

  Druga:

  Od początku kampania idzie jak krew z nosa. Małgosi nie udało się nawet osiągnąć bazowego poparcia z ostatnich wyborów dla Koalicji Obywatelskiej. Nie ma chemii między kandydatką a władzami partii. Nie ma wykrystalizowanego sztabu. Są problemy z decyzyjnością. Zabrakło pomysłów. Kampania siadała mówi inny poseł Koalicji Obywatelskiej.

  Trzecia:

  Epidemia tylko nas dobiła. Kidawa nie jest typem polityka na trudne czasy dodaje.

  Czwarta:

  Będą nowe wybory, będzie nowy kandydat. Partia może postawić na Trzaskowskiego, Arłukowicza lub zrobimy prawybory. Jest jeszcze Tusk, wokół którego PO mogłaby się zjednoczyć mówi działacz PO.

  Piąta:

  Donald jest ciągle w grze. Musiałby przekonać rodzinę, która nie chciała, żeby startował. Potrzebne jest odnowienie mandatu poparcia dla kandydata PO na prezydenta twierdzi poseł PO.

  Co na to sama zainteresowana? Kidawa-Błońska była pytana o te wypowiedzi w porannym programie „Onet Rano”. Oto co odpowiedziała:

  Bardzo lubię anonimowych członków mojego ugrupowania. W Platformie mamy odwagę i jak ktoś ma coś do powiedzenia, to niech ma odwagę to powiedzieć pod nazwiskiem. (…) Nieanonimowe głosy są inne. Wszyscy zdajemy sobie sprawę, że te ostatnie tygodnie są trudne, a kampanii nie ma.

  Jak dodała kandydatka KO:

  Uśmiecham się, bo odkąd zostałam kandydatką KO, to ciągle słyszę, że Tusk może mnie wymienić, że mam najgorsze wyniki. A jak popatrzymy na notowania, to wszyscy kandydaci - poza prezydentem Dudą - mają gorsze notowania ode mnie. To nie jest czas na takie rozmowy.

  A więc na zapleczu PO po prostu wrze, a nastroje są więcej niż złe. Czy najbliższe tygodnie przyniosą nam spory reset wśród opozycji? Coraz więcej na to wskazuje.

  https://wpolityce.pl/polityka/493713-z-malgosia-daleko-nie-zajedziemy-piec-cytatow-ludzi-po


  Ps... Tym samym przyznano, że Kidawa nie dorosła intelektualnie do wyznaczonej funkcji. Funkcja zdecydowanie ją przerasta, z uwagi na to, że posiada ona mentalność dziecka. A była taka "ładna", amerykańska. Proponuję POKO wystawić Kubusia Puchatka mądrzejszy od "mondrej" inaczej Kidawy. A dzięki geniuszowi czerwonego ukrożyda Arłukowicza, kandydatka POKO jest dziś niekwestionowanym liderem kampanii (w sraniu na odległość).
 • @kula Lis 69 09:47:40
  "Zarząd komisaryczny nie jest wynalazkiem komunistów. W ustroju demokratycznym też jest możliwość zastąpienia takich "włodarzy" co odmawiają wykonywania obowiązków, a nasze ustawy o samorządzie to przewidują. "

  Nie komunistów miałem na myśli. Tylko naruszanie zasady subsydiarności (proszę poczytać).

  Otóż nadmierna centralizacja decyzji może prowadzić do paraliżu państwa. Garstka decydentów oglądająca się na wodza nie będzie w stanie podjąć miliona decyzji potrzebnych na szczeblu lokalnym. W pałacu jest mała grupa dworzan i pochlebców, życie toczy się na dole czyli w realnym świecie.

  Naprawdę Pan tego nie rozumie?

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930   

ULUBIENI AUTORZY

więcej