Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
794 posty 2216 komentarzy

krzysztofjaw

krzysztofjaw - Właściwie: Krzysztof Jaworucki. KONSERWATYSTA W IDEI I WARTOŚCIACH ŻYCIOWYCH, KONSERWATYWNY LIBERAŁ W GOSPODARCE. EKONOMISTA I FINANSISTA. PATRON DUCHOWY: BŁ. JERZY POPIEŁUSZKO, AUTORYTET MORALNO-ETYCZNY: ŚW. JAN PAWEŁ II, MENTOR POLITYCZNY: E. B

Czy jest nam potrzebna UE?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

"Jeśli taka jest Unia, to jest to obrzydliwość. A dajcie sobie siana" - M. Salvini

 Premier M. Morawicki powiedział wczoraj, że tak naprawdę UE jeszcze nie udzieliła żadnej pomocy w walce z koronawirusem jej poszczególnym członkom a wszystkie działania antykryzysowe podejmują państwa narodowe.

 
Powiedział dokładnie tak: "Niestety dzisiaj Unia Europejska nie dała jeszcze żadnego eurocenta na walkę z koronawirusem. Widać, że w takich bardzo trudnych czasach, najważniejsze są państwa, państwa narodowe, Polacy to doceniają, doceniają to wszyscy obywatele Unii Europejskiej, no bo niestety reakcje Unii Europejskiej są, może powiem - są jakie są, każdy może je zaobserwować, bo o tym, że to nie są nowe pieniądze wypowiedzieli się również członkowie Komisji Europejskiej, więc to pozostaje poza jakąkolwiek wątpliwością. 

Jednak wierzę, że w sposób spóźniony, po odpowiedniej stymulacji, ona była również wczoraj, mówili o tym premier Hiszpanii, premier Włoch, premierzy Grupy Wyszehradzkiej wraz ze mną i kilku innych krajów, bardzo mocno podnosząc, że jeżeli Unia Europejska ma utrzymać zaufanie obywateli musi odpowiedzieć w sposób adekwatny (...) Poczekamy. Mam nadzieję, że (ta pomoc) będzie. Na razie odpowiedź jest po stronie państw narodowych i to warto, żeby wszyscy wiedzieli, warto żeby każdy to sobie też uświadomił, że walka z tymi przeciwnościami losu, zarówno od strony mechanizmów podażowych, popytowych, jak i fiskalnych odbywa się poprzez budżety poszczególnych państw członkowskich i tak samo działamy my" [1].
 
Oczywiście zaraz posypały się na niego głosy krytyki mówiące, że przecież UE już dała takie środki, ale zapomnieli dodać, że to są pieniądze już dane wcześniej beneficjentom a teraz tylko pozwolono wykorzystać je w czasie tego epidemicznego kryzysu a nie później. Z punktu widzenia UE jest to żadna pomoc wymagająca od niej wysiłku i przygotowania jakichś specjalnych funduszy na walkę z koronawirusem.
 
Chodzi tutaj o sławetne 37,3 mld euro, które niby UE wysupłała ze swojego budżetu a jest to po prostu kłamstwo.  Oczywiście - jako kraj uzyskujący dotychczas dość dużą pomoc unijną - Polska w ramach przesunięcia własnych, już przyznanych przez UE środków ma otrzymać w dwóch transzach ponad 7,4 mld euro, najwięcej w Europie [2]. Tym niemniej dystrybucją tych środków zajmować się będą państwa narodowe a nie jakieś niepotrzebne biurokratyczne molochy unijne. Czyli jednak potrzebne są konkretne państwa, które są zdolne do natychmiastowej reakcji a nie unijnej inercji decyzyjnej.
 
O tzw. "solidarności unijnej" można teraz mówić raczej sarkastycznie. "Niemcy, Holandia i kilka innych państw nie zgadzają się na szerokie wykorzystanie Europejskiego Mechanizmu Stabilności (ESM) czy wypuszczenie tzw. koronaobligacji jako panaceum na kryzys wywołany przez koronawirusa" [3].
 
W odpowiedzi m.in. na takie stanowisko i brak porozumienia unijnych liderów w sprawie niezbędnych w tej sytuacji działań antykryzysowych UE wypowiedział się lider opozycyjnej włoskiej Ligi Matteo Salvini, który stwierdził: "To nie Unia, ale nora żmij i szakali (...) Najpierw pokonamy wirusa, potem zastanowimy się nad Unią. I jeśli będzie trzeba, pożegnamy ją, nawet nie dziękując" (...) To szaleństwo. Unia potrzebuje następnych piętnastu dni, by zdecydować co robić, komu i jak pomóc. W stanie pełnego kryzysu, gdy ludzie umierają, teraz na zapalenie płuc, potem może z biedy" (...) "W Berlinie i Brukseli nie zrozumieli, że ludzie umierają" (...) "Jeśli taka jest Unia, to jest to obrzydliwość. A dajcie sobie siana" [4].

Lepiej jak M. Salvini bym tego nie ujął.
 
Ale również prezydent Włoch Sergio Mattarella podczas orędzia do narodu wezwał Unię Europejską do podjęcia zdecydowanych działań w walce z koronawirusem. Sergio Mattarella wyraził nadzieję, że Wspólnota "zda sobie sprawę z zagrożenia jakim pandemia jest dla Europy, zanim będzie za późno (...) Niezbędne są nowe wspólne inicjatywy, które zastąpią przestarzałe mechanizmy, niezdolne stawić czoła dramatycznej sytuacji, w jakiej znalazła się Europa" [5].
 
Również tydzień temu premier Hiszpanii Pedro Sanchez wezwał Unię Europejską, aby w związku z pandemią koronawirusa opracowała „nowy plan Marshalla”. Miałby on pomóc odbudować europejską gospodarkę i usprawnić walkę z ekspansją SARS-CoV-2. Nie spotkało się to z żadną reakcją UE, więc Hiszpania "poprosiła w końcu NATO o pomoc w uzyskaniu masek zdrowotnych – obecnie najbardziej poszukiwanego produktu na świecie – ale także respiratorów i szybkich testów, co potwierdził szef hiszpańskiej obrony narodowej, gen. Miguel Villarroya. I chociaż NATO nie dysponuje dużymi zapasami wymienionych materiałów, to jednak pakt wojskowy w wyjątkowych sytuacjach upoważnia uzyskanie ich od innych państw członkowskich" [6].
 
Ogólnie UE nie sprostała wyjątkowej sytuacji związanej z epidemią koronawirusa. Inercja, brak solidarności unijnej, biurokracja, brak empatii, ignorancja i arogancja UE wskazuje, że po epidemii musi nastąpić głęboka reforma UE i zmiana jej kierunku rozwoju. UE w dzisiejszej walce jest zupełnie niepotrzebna a do tego niemrawo nieskuteczna: wracają granice międzypaństwowe, pomoc obywatelom finansowana jest przez budżety narodowe, od poszczególnych narodowych systemów ochrony zdrowia zależy ich efektywność, wszelkie decyzje podejmują lokalne rządy nie oglądając się na jakąś sztuczną formę abstrakcyjnej sztuki jaką jest współczesna UE.
 
Zauważmy, że piewcy obecnej UE pochowali się w zaciszu gabinetów, nie widać ich nigdzie... gdzie Frans Timmermans , gdzie Guy Verhofstadt i inne tego typu persony? Nie ma ich i wypłyną po epidemii przekonując nas, że teraz to już nadszedł czas "na więcej Unii w Unii". To - wedle mnie - będzie kompletnie niewiarygodne i absurdalne stwierdzenie, bowiem po epidemii winniśmy wrócić do państw narodowych, do Europy Ojczyzn, jaką była m.in. EWG.
 
Te wszystkie instytucje obecnej unii w stylu PE, KE i inne są zupełnie niepotrzebne i tyle. To tylko balast, który powoduje stopniowe zatapianie naszego europejskiego kontynentu, naszej łacińskiej cywilizacji.
 
 
 
 
Zostaw za sobą dobra, miłości i mądrości ślad...
© Krzysztof Jaworucki (krzysztofjaw)
http://krzysztofjaw.blogspot.com/
kjahog@gmail.com

KOMENTARZE

 • Skończmy z żydolewacką, pedalską i zbankrutowaną gospodarczo jak i politycznie UE nim nas zabije!
  UE nie ma to twór niezdolny do obrony i zapewnienia bezpieczeństwa komukolwiek. Jedyne co potrafi to obciążać nas CO2, promować weganizm i LGBT a kiedy przychodzą nachodźcy albo wirus ucieka w niemoc. A gdzie Parady Równości?! Gdzie pedalskie cioty Biedronie, popychacze Śmiszki, pedały Verhofstaty, Fajanse, Timmermase?! Gdzie ta dumna żydokomunistyczno-liberalna UE?! No gdzie?! Proszę zgłębić ten temat… Żydolewactwo, to zdegenerowana forma żydolewicy, i szabesgoi, która rządzi obecnie na prawie całym Zachodzie mając za nic wartości cywilizacji, propagując zaś takie patologie jak społeczeństwo multikulturowe, okradanie jednych przez drugich w imię "sprawiedliwości społecznej" - czyli rozdawanie pieniędzy nierobom czy przyznawanie przywilejów dewiantom. Lewactwo wmawia też ludziom, że mamy wolny rynek, broniąc przy tym interesów międzynarodowych korporacji poprzez niesienie "wolności i demokracji". Żydolewacy rządzący Europą prowadzą naszą cywilizację prosto do grobu. Muzułmanie nie mają poszanowania dla żadnych naszych wartości, a niewiernych - czyli nas - uważają nawet nie za podludzi, a za zwierzęta, które można mordować zupełnie bezkarnie. Przecież to nie trudno sprawdzić kto rządzi w krajach najbardziej dotkniętych wirusem. To Włochy, Hiszpania i Francja (nie licząc pomniejszych jak Holandia czy Belgia). Rządzą żydolewacy dla których ideologia jest ważniejsza niż troska o obywateli (w Hiszpanii lewacki cymbał Sanchez zezwolił na wielotysięczną manifestację feministek i pozostałych zboczeńców – to raj dla wirusa). Jaki z tego wniosek? - sprawą nader pilną jest odsunięcie tej żydolewackiej zgrai od rządów. Plus zlikwidowanie żydolewackiego eurokołchozu. Po epidemii trzeba się za to zabrać. 
 • @kula Lis 69 08:42:33
  Masz sporo racji, przy czym nie tylko żydo-komuna rządzi w UE. To tez zwolennicy własnie marksizmu kulturowego, uczniowie Szkoły Frankfurckiej, Spinellego, Gramsciego. Oczywiście, że ci lewacy i post-marksiści w większości są żydo-lewicą lub też szabesgojami. Ale jest też dużo ideowych popaprańców, zwolenników multi-kulti, fałszywej tolerancji, LGBTQ, feministek i całego tego porąbanego zbioru jednostek. Ich wszystkich celem jest NWO i jeden rząd światowy.
  Pozdrawiam
 • Autor
  Oj pisiaki, pisiaki. Czy wy nie macie nawet za grosz uczciwości ? Przecież od pierwszego dnia przejęcia władzy, robicie wszystko żeby UE dyskredytować. Zaczyna się wojna gospodarcza UE z USA, a wy sprowadzacie wojska okupacyjne i blokujecie wszelkie projekty UE ze wschodem. Jesteście tylko bezrozumnym wykonawcą interesów amerykańskich. A czy wasi pryncypałowie dali choćby dolara pomocy ? Ale nie przejmujcie się, jak zapłacie wszystko za te zabawki wojskowe i wypełnicie 447, to będziecie wolni, no chyba że będą chcieli jeszcze wywieźć to co mamy pod ziemią. Tak więc nie narzekajcie bo cały czas dążyliście żeby UE nie była jednością tylko zlepkiem luźno powiązanych krajów narodowych. Tak więc cieszcie się że jest tak jak chcieliście.
 • @krzysztofjaw 09:53:45
  Czytałeś Marksa? Czy za Karoniem powtarzasz? Karoń chyba też niewiele czytał. Marksa hasło to "byt kształtuje świadomość". Nie odwrotnie. Nie przeszkadza to jednak używać Marksa do wszystkiego.
 • @marek500 09:58:47
  Dokładnie. Zdrajcy, a ich wyborcy to wspólnicy zdrady. Do tego wyjątkowo głupi. Przynajmniej część wyznawców PiS.
 • @Wican 10:17:14
  Twórca ideowy nazizmu i komunizmu: "Klasy i rasy, które są zbyt słabe, żeby opanować nowe warunki życia, muszą zniknąć..." - Karol Marks. A jak sobie wyobrażał tą rzeczywistość to mieliśmy jeno jej namiastkę w ZSRR i demoludach. Ja akurat K. Marksa "Kapitał" czytałem na studiach..., choć nie była to lektura obowiązkowa, ale lubię znać "wszystkie strony medalu".

  A czytał Pan "Folwark Zwierzęcy" czy "1984" G. Orwella?

  A czytał Pan Gramsciego lub Spinellego? Albo poznał Pan założenia Szkoły Frankfurckiej - wszystko to ideowe dzieci Marksa. Można by jeszcze zapoznać się z Friedrichem Nietzsche-em. Ja jeszcze z czasów studenckich mam książki różnych filozofów, do których sięgam od czasu do czasu... bowiem wśród ich dzieł możemy poznać fundamenty istnienia współczesnego świata i różnych panujących w nich ideologiach.
  Pozdrawiam
 • @marek500 09:58:47
  Ojej. Nie wiedziałem, że Szanowny Pan tak uwielbia UE... to i na pewno Pan będzie albo już jest zwolennikiem NWO i Jednego Rządu Światowego. Gratuluję humoru.
  Pzdr
 • @krzysztofjaw 11:25:51
  "Twórca ideowy nazizmu i komunizmu: "Klasy i rasy, które są zbyt słabe, żeby opanować nowe warunki życia, muszą zniknąć..." - Karol Marks"

  Karol Marks nie był "twórcą ideowym" nazizmu. Co do takich rasistowskich wypowiedzi, to były one obiegowe wśród ówczesnej zachodniej inteligencji. Myli Pan skutek z przyczyną.

  "Albo poznał Pan założenia Szkoły Frankfurckiej - wszystko to ideowe dzieci Marksa. Można by jeszcze zapoznać się z Friedrichem Nietzsche-em."

  Bardzo ciekawe, co ma wspólnego Nietzsche ze Szkołą Frankfurcką? Proszę rozwinąć.

  "Ja jeszcze z czasów studenckich mam książki różnych filozofów, do których sięgam od czasu do czasu... "

  Na przykład jakie?
 • @krzysztofjaw 11:27:27 EU to szatańska ręka!
  Mit „dobrej Unii” pękł jak bańka mydlana. „Żaden kraj nie otrzymał środków na walkę z epidemią”...Podczas pierwszego czytania w Sejmie projektu specustawy, tzw. Tarczy Atnykryzysowej, politycy PO domagali się od rządu natychmiastowego uruchomienia środków z Unii Europejskiej na walkę z koronawirusem. Problem jednak w tym, że jak twierdzi szefowa resortu funduszy i polityki regionalnej Małgorzata Jarosińska-Jedynak, Polska, ani żaden inny kraj członkowski, nie otrzymała dodatkowych środków z UE na walkę z koronawirusem.
  Szefowa resortu funduszy i polityki regionalnej pytana na co polski rząd zamierza przeznaczyć środki z unijnego funduszu, który ma złagodzić wpływ epidemii koronawirusa na gospodarki krajów członkowskich UE oraz jaka będzie wielkość tych środków odpowiedziała:

  "Polska, ani żaden inny kraj członkowski, nie otrzymała dodatkowych środków z UE na walkę z zagrożeniem powodowanym przez koronawirusa"!

  "Kwota 7,4 mld euro, ogłoszona przez Brukselę, to fragment puli przewidzianej dla naszego kraju w ramach polityki spójności na lata 2014-2020. Zatem te 7,4 mld euro to fundusze, które i tak otrzymalibyśmy w 2020 roku jako zaliczki i refundacje za realizowane i systematycznie rozliczane projekty. Kwota dla naszego kraju, podana przez KE, pokrywa się z pulą środków określonych w prognozie na 2020 r., którą rząd RP przekazał do Komisji na początku bieżącego roku" napisała w odpowiedzi Jarosińska-Jedynak. "Powiem więcej, gdybyśmy szybciej rozliczali pieniądze unijne z UE, dzisiaj pewnie zamiast worka pieniędzy, który pokazuje Komisja, widzielibyśmy sam worek. Gdybyśmy rozdysponowali już wszystkie fundusze na lata 2014-2020 oferta Komisji wynosiła by dla nas zero euro" dodała.

  Szefowa MFiPR stwierdziła, że "słuszne w obecnej sytuacji przesunięcie środków na walkę z epidemią" oznacza, że nie zostaną sfinalizowane inne, planowane wcześniej inwestycje.

  "Chcę jednak uspokoić wszystkich tych, którzy już prowadzą inwestycje z unijnym wsparciem. Pieniądze wynikające z podpisanych umów mamy dla nich zabezpieczone, a w przypadku niezawinionych, związanych z pandemią koronawirusa, problemów w realizacji projektów będziemy reagować elastycznie, podchodząc do każdej sprawy indywidualnie. Nikt nie pozostanie bez pomocy" podkreśliła.

  "Podjęliśmy już działanie pozwalające uruchamiać konkretną pomoc. Firmy, osoby prowadzące jednoosobową działalność gospodarczą, ale także organizacje pozarządowe, będą mogły wnioskować o dofinansowanie z funduszy UE na pokrycie części wynagrodzeń i składek na ubezpieczenie społeczne dla pracowników zatrudnionych zarówno na umowę o pracę, jaki i umowy cywilno-prawne, czyli na przykład umowy zlecenia" dodała.
  [Szefowa Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen przedstawiła w połowie marca mechanizm unijnego funduszu o wartości 37,3 mld euro, który ma złagodzić wpływ epidemii koronawirusa na gospodarki krajów członkowskich UE. Polsce przypadnie najwięcej - 7,4 mld euro. Środki - jak wyjaśniała von der Leyen - będą pochodziły z polityki spójności i trafią bezpośrednio do określonych sektorów dotkniętych w wyniku epidemii. Jak wyjaśniał po ogłoszeniu tego mechanizmu wiceszef MSZ Paweł Jabłoński, 1,125 mld euro będzie pochodziło ze środków, które miały zostać przez Polskę zwrócone w ramach nierozliczonych programów, a pozostałe 6,31 mld euro będą stanowiły fundusze pochodzące z przesunięć w ramach polityki spójności.]

  https://niezalezna.pl/319265-mit-dobrej-unii-pekl-jak-banka-mydlana-zaden-kraj-nie-otrzymal-srodkow-na-walke-z-epidemia


  Ps...Bo Łunia z radością realizuje plan Sorosa dotyczący eutanazji ludzi starszych, wszystkich oprócz niego. W dodatku pojawiła się eutanazja całkowicie darmowa. Świat bez ludzi starszych będzie światem egoistycznych idiotów. No, mam nadzieje, że to otworzy oczy większości Europejczyków na to, czym naprawdę jest Eurochlewnia. Totalitarnym, niedemokratycznym szambem realizującym globalistyczne interesy Tuetonów i Żabojadów. Podstawowy problem Polaków, to taki że nie rozumieją, że bez Łunii da się żyć. Nie rozumiem propagandy którą latami się siało ludziom do głowy. Łunia stała się karykaturą siebie samej. W obecnym kształcie i formie jest żydolewacko- liberalną prostytutką o wydolności na POziomie wtrącania się w sprawy Suwerennych! narodów i straszenia sankcjami. To biurokratom i astronomicznym nierobom oraz zwyczajnym głupkom Najlepiej! wychodzi. Właśnie wczoraj po wystąpieniu w sejmie pana M. Morawieckiego który powiedział, że do dnia dzisiejszego unia nie dała nikomu choćby 1 eurocenta, totalni wyszli na mównicę i grzmieli jak premier śmie mówić tak o eurokołchozie. Następnie przełączając kanały na parę sekund zatrzymałem się na kanale "Cale kłamstwo cała dobę" i redaktorek próbował udawodnić, że Unia dała 7,4 mld, co jest wierutnym kłamstwem bo dokładnie tyle zabrano już z przyznanych Polsce funduszy z polityki spójności lat 2014-2020. Sympatyczny trend w Italii. W myśl zasady "ratujemy się sami" przy dźwiękach hymnu palona jest flaga Łunii. Proponuję ten trend importować do Polski. ......Link....

  https://twitter.com/hashtag/CiSalviamoDaSoli?src=hashtag_click
 • @marek500 09:58:47
  Bez Łunii świat będzie istnieć dalej. Polska też. Będzie po prostu inaczej. Straszenie mirabelkami to przejaw głupoty albo strachu, że skończy się dobre życie na koszt innych. Koniec z eurokołchozem i to jak najszybciej wrócić do swoich silnych walut i przestać tyrać na Niemców. Bez funduszy Łunii można budować szybciej, i to co jest strategicznie ważne a nie na to na co Łunia daje. A daje na rzeczy, które usprawniają dystrybucje ich (Niemców i Francuzów) towarów. Czy Łunia dała na polskie firmy upadające, nie! Teraz mamy same obce markety, ich montownie a nie fabryki. Myśl techniczna (wartość dodana) pochodzi z Niemiec głównie. I tak oto Łunia funkcjonuje. Dobrze, że mamy polski rząd, nie kosmopolitalny, taki bez zasad i kręgosłupa moralnego. Bo banda Brukselska pokazała wszystkim, po co jest. Jeżeli przetrwamy, będzie niepowtarzalna okazja, żeby popędzić toto w cholerę. Dlatego Anglicy wiedzą co robią. Włosi też już przejrzeli na oczy. Gdy mówiłem by nie wchodzić w to gówno, to wszyscy mówili, że głupi jestem a Łunia to takie dobro i raj. To teraz mają. Włochy też już przebąkują o wyjściu. Koronawirus to kara na ludzkość za awanturnictwo z LGBT, lewactwo i inne dziwactwa obyczajowe. Ta zaraza uderzy w wielkie miasta, czyli wielkie skupiska ludności, a więc tam gdzie heretyków prawa, dziwaków seksualnych i wykolejeńców moralnych najwięcej.
 • @marek500 09:58:47
  Cały czas śmieję się w ryj tym debilom, którzy wierzą jeszcze we wspólnotę narodów. Macie teraz głupie pajace swoją qurwa wspólnotę. Latacie na okrągło samolotami do Brukseli jak po lekarstwo na sraczkę, a Bruksela was olewa i zostajecie z obsranymi gaciami wy głupie durnie. Dalej trzymajcie tym degeneratom i alkoholikom środkowy palec w dupie, to wyjdziecie na tym jak Zabłocki na mydle. Należy wzorem Anglików jak najszybciej opuścić ten unijny qurwidołek, póki jeszcze została w nas garstka honoru. Teraz wiadomo po co były te ogromne tablice z napisami - wykonano w ramach dofinansowania Łunii - żeby głupi naród myślał, że wszystko w tym kraju powstało dzięki Łunii. I pomyśleć, że większość wierzy w te brednie jak kiedyś wierzyła w bratnią pomoc ZSRR. Często te debilne tablice i tzw. kierownicy projektów kosztowali więcej niż sam projekt. Cóż, wartości europejskie i budownictwo socjalistyczne to ten sam syf tylko inaczej nazwany. Łunia to stwór masonów i iluminatów USA dla nowego porządku świata. W latach 90 tych opracowany. Dla zniewolenia ludzkości. To nie film, to się dzieje! Ta banda darmozjadów i nierobów jest dobra do brania ogromnych pieniędzy i bicia piany. Który normalny polityk zajmuje się przez całe kadencje sprawami mniejszości seksualnych. Tak jakby to była jakaś przyszłość dla narodów czy społeczeństw, do tego dochodzi deprawacja dzieci i młodzieży, nastawienie ich wrogo do rodziców, tradycji, wiary, rodzimej kultury. To się dzieje w całej Europie. Teraz sobie wyobraźcie co by było gdyby rządziła Platforma z lewakami, jeszcze więcej chujni, i Timermans na każdym kroku z nakazami: więcej LGBT, więcej nachodźców, więcej lewactwa ....... ale za to prostą marchew i banany i na łąkach ryby zamiast ślimaków. Urzędnicy z Łunii kompletnie nie dorośli bądź są wyłącznie od polityki, bo nie funkcjonują nawet przy takim zagrożeniu, jakim jest epidemia. Aż boję się pomyśleć co by było, gdyby wybuchła wojna. Spotkaliby się wszyscy w Nowej Zelandii? Może w końcu ten nasz zmanipulowany Naród przejrzy na oczy i przestanie tak ślepo Łunię popierać. Bo od polityków, którzy nawet jak kłamią, to mówią prawdę, prawdy o Łunii nigdy się nie dowiemy. Polityczne bydło jest modelowym przykładem poprawności politycznej, serwilizmu wobec Brukseli i jej tubą propagandową trąbiącą przy okazji o naszej suwerenności, przy czym tą suwerenność sukcesywnie, kawałek po kawałku oddają. Nam nie jest potrzebne jakieś superpaństwo. Jesteśmy Polakami i potrzebujemy wolnej, niezależnej i suwerennej Polski z polskim przemysłem i polskim prawem. Pies jebał Łunię.
 • @@@@!
  KORONAWIRUS Ministerstwo zdrowia Hiszpanii: o 832 wzrosła w ciągu doby liczba zmarłych na Covid-19; w sumie 5690 zgonów.
 • Hołownia w totalnej histerii: PiS przeprowadza pełzający zamach stanu. Wybory są nieuczciwe, to atak na demokrację
  https://media.wplm.pl/thumbs/ODI1L3VfMS9jY182MDM5Zi9wLzIwMjAvMDMvMjgvODI1LzUzMS80NDU2YjNlMWM0Mjg0YTNiYmE2NWM0MThhMzA5MWYyOC5qcGVn.jpeg
  Kandydat na prezydenta Szymon Hołownia nagrał wideo, w którym w emocjonalny sposób krytykuje rząd za to, że zmieniając Kodeks wyborczy chce ułatwić głosowanie Polakom w wyborach prezydenckich.
  Rząd zamiast myśleć o realnym cierpieniu ludzi, myślą o tym, jak się przeczołgać w wyborach 10 maja. To się nie mieści w głowie. To zamach stanu. To atak na demokrację pod płaszczykiem walki z pandemii napisał na swoim Twitterze Hołownia. „Zaczynamy mieć w Polsce po prostu pełzający zamach stanu”. Zaczynamy mieć w Polsce po prostu pełzający zamach stanu, który PiS przeprowadza w nocy (…) przy wsparciu tych, którzy pomogli mu nad takim, a nie innym trybem procedowania krzyczy Szymon Hołownia na zamieszczonym w mediach społecznościowych nagraniu. Wybory nadal są nieuczciwe, nie ma kampanii, zawodnicy nie mogą grać, funkcjonować w normalnym trybie, ale oni zadbali o to, aby w nocy wprowadzić głosowanie korespondencyjne dla osób w kwarantannie i osób powyżej 60 roku życia. Dlaczego powyżej 60 roku życia? Dlatego, że wyszło im z badań, że to ich elektorat. (…) To jest złamanie prawa. Nie wolno zmieniać prawa wyborczego w takim trybie podkreśla Hołownia. Być może nie wie, że ze statystyk wynika, iż to właśnie dla osób powyżej 60 roku życia koronawirus jest najgroźniejszy. Stąd decyzja, aby to właśnie te osoby mogły głosować korespondencyjnie, wydaje się jak najbardziej uzasadniona. To jest zamach stanu, atak na demokrację przeprowadzony pod płaszczykiem walki z epidemią. (…) Nie mam innych słów na to, jak złodziejstwo, oszustwo mówi Hołownia.

  https://youtu.be/g0AGVbqomg0
  Dobrze byłoby, aby Szymon Hołownia zastanowił się nad tym, jak dotrzeć ze swoim przekazem do wyborców, a nie skupiał się tylko i wyłącznie na torpedowaniu możliwości przeprowadzenia wyborów 10 maja.

  tkwl/Twitter/Youtube

  Ps... Czyżby obłęd? "Yntelektualisto" bez szkół Hołownio! Zamiast na tle regałów z książkami ustaw sobie laptopa, tak, abyś był widoczny na tle …. stosów rolek papieru toaletowego. Kto cię wpuścił do zamkniętej biblioteki? Przykład Hołowni, Chmaja, Budki i innych pozwala podejrzewać, że u niektórych SARS-2 atakuje mózg. No i bardzo dobrze, że PiS przeprowadza zamach stanu. Inaczej nie pozbędziemy się jawnych zdrajców i hamulcowych. Jeszcze Bereza Kartuska w celu reedukacji dla niektórych by się przydała bo tego wrednego szczekania słuchać już się nie da.
 • @Pedant 11:31:53
  Moją lekturą obowiązkową jest trzytomowe dzieło prof. W Tatarkiewicza: "Historia Filozofii". To pasjonująca lektura i jest moim pierwszym wyborem dotyczącym nauk filozoficznych.

  Czytuję też serię wydawniczą firmy "DeAgostini": "Arcydzieła Wielkich myślicieli", ostatnio np. I. Kanta, Uzasadnienie metafizyki moralności. teraz jestem znów świeżo po lekturze "Biesiady" Platona. W ogóle seria publikacji DeAgostini liczy 52 tomy z czego mam w domu połowę. Resztę od czasu do czasu wypożyczam z biblioteki.

  Bardzo ciekawą pozycją jest też "Katolicka Nauka Społeczna" autorstwa ks. Stefana Wyszyńskiego. Jest to naprawdę arcydzieło i szkoda, że jest zapomniane (ostatnie wydanie z roku 2001).

  To na razie tyle bowiem jestem poza domem rodzinnym, ale jeżeli będzie trzeba to mogę wymieniać wszystkie pozycja jakie mam w domu.
  Pzdr
 • "Czy jest nam potrzebna UE?"
  Absolutnie nie - ponieważ wysmażono ją tylko po to - aby łatwiej było czarciemu pomiotowi zlikwidować Białą Europe i jej cywilizację.
  Wniosek?
  Globalna akcja z ukoronowanym świrusem - jakby mimo woli - obnażyła ten antyludzki twór - jednak nie sądzę aby to było jednym z celów hucpy z owym ukoronowanym świrusem.
 • @kula Lis 69 12:10:54
  Mit „dobrej Unii” pękł jak bańka mydlana. „Żaden kraj nie otrzymał środków na walkę z epidemią”
  Znowu powiela Pan kłamstwa Pinokia Morawieckiego, że unia nie dała pieniędzy.
  https://wgospodarce.pl/informacje/76597-ke-polska-otrzyma-74-mld-euro-na-walke-z-koronawirusem

  TVPiS "Naród głupi wszystko kupi" i inne kłamliwe media PiS mogą oglądać tylko ludzie, co potrafią ich kłamstwa wyłapać inaczej zachodzi pranie mózgów i potem wyprani rzucają tekst jak pana komentarzy powyżej.
 • @krzysztofjaw 13:28:09
  Ostre słowa premiera Włoch: Jeśli UE nie stanie na wysokości zadania, straci swój sens istnienia. Premier Włoch Giuseppe Conte zaapelował dziś do Unii Europejskiej, by "nie popełniła tragicznych błędów" w czasach pandemii koronawirusa. Ostrzegł, że całej UE grozi to, że "straci sens istnienia" w oczach obywateli. W wywiadzie dla dziennika "Il Sole-24 Ore" szef rządu, odnosząc się do potrzeby zdecydowanych działań Unii w obecnej kryzysowej sytuacji, oświadczył: "Inercja doprowadziłaby do pozostawienia naszym dzieciom olbrzymich kosztów zdewastowanej gospodarki". Podkreślił, że jego rząd planuje wyasygnować na walkę z epidemią i jej skutkami 50 miliardów euro, z których do tej pory już przeznaczył połowę.


  https://niezalezna.pl/319365-ostre-slowa-premiera-wloch-jesli-ue-nie-stanie-na-wysokosci-zadania-straci-swoj-sens-istnienia

  Ps...Teraz widać że Unia to papierowa instytucja która służyła wszelkiej maści darmozjadom do ulokowania na ciepłych posadkach. Tak kończą się lewackie mrzonki. Historia wielokrotnie udowodniła że utopijne idee są skazane na upadek. Po woli dochodzi do głosu zdrowy rozsądek, szkoda że dopiero w obliczu pandemii! W pełni popieram premiera Włoch. Że to organ bez sensu jest wiedzą powszechną! Polska doświadczyła już permanentnego czepiania się jej przedstawicieli typu Timuś i Jourowa w sprawach "praworządności" wspomaganych niestety przez rodzimą Targowicę a już działalność tam niejakiego Tuska uzupełniła komplet debilnych działań w sprawie "migrantów", dzisiaj pokaz "solidarności" w pandemii wirusa. Ta banda wysokopłatnych nieudaczników powinna kiedyś stanąć przed Trybunałem Międzynarodowym za ZANIECHANIA jakich się dopuścili doprowadzając Europe do tragedii. Bruksela to melina kryptożydokomuchów i innych lewackich meneli czego codziennie dają dowody swoimi "działaniami", to źródło groźnej zarazy Brukseliozy! Łunię jewroropejską trzeba jak najszybciej rozwiązać. Europie wystarczy wspólny, bezcłowy rynek. Żadnych wspólnych "europejskich wartości", żadnych regulacji krzywizn banana i forsowania ideologii gender i LGBT. Takie Timmermanse, etc..powinny zostać wyłapane i pokazywane w ZOO. Dzielny naród zawsze przedkłada szlachetną biedę wolności nad zdeprawowaną służalczą zasobność.-E. Burke..
 • @Wican 10:17:14
  //Do tego wyjątkowo głupi//

  Dokładnie tak! U mnie w miasteczku (Kujawy) jak ktoś zachowuje się dziwnie i głupio to się mówi -"patrz, strzelił pisiora".
  Tych co mają frukta z PiS albo teraz rządzą to jeszcze można jakoś zrozumieć, w końcu qrvią się za kasę. No ale tych co na nich głosują to można spokojnie nazwać niespełna rozumu.
 • @krzysztofjaw 11:25:51
  Marks wiecznie żywy. Teraz z Moskwy bolszewia przeniosła się do Brukseli i Waszyngtonu.
 • @kula Lis 69 12:24:41
  Koniec z eurokołchozem i to jak najszybciej wrócić do swoich silnych walut i przestać tyrać na Niemców. Bez funduszy Łunii można budować szybciej, i to co jest strategicznie ważne a nie na to na co Łunia daje.

  Dobrze powiedziane :)

  Pzdr
 • @Zawisza Niebieski 13:41:10
  Nie czytał Pan mojego tekstu. poruszyłem ten temat i chodzi o 7,4 mld Euro, ale te środki już wcześniej były w dyspozycji Polski i innych krajów.

  https://wpolityce.pl/polityka/491256-kuzmiuk-po-decyzji-ke-opozycja-musiala-przezyc-cios
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 13:53:45
  Ja też mieszkam na Kujawach i takiego zwrotu nie słyszałem.
  Pzdr
 • @krzysztofjaw 14:19:23
  Kujawy są duże :))
  W moich okolicach PiS jeszcze nigdy niczego nie wygrał. Rozsądny naród :)
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 14:36:44
  Niestety w moim rodzinnym mieście, zwanym "czerwone zagłębie Kujaw" też PiS nigdy niczego nie wygrał, tzn. zdarzały się przypadki wejścia do Parlamentu, ale glosy sumaryczne zawsze były niższe niż głosy oddane na partie tworzone dziś przez totalnych razem z Lewicą i PSL-em. Nawet nie mówię już o Konfederacji, która zyskała minimalny procent głosów. Na szczęści mam tak naprawdę dwa miasta, które traktuję jako swoje: Toruń i miasto "czerwonych Kujaw", gdzie się urodziłem i wychowałem do czasów studenckich.

  Pozdrawiam
 • @ Autor
  Ładnie to tak opluwać własnych idoli, L.Kaczyńskiego, PiS i Kościół?

  Kto podpisał i ratyfikował traktat lizboński i to bez jakichkolwiek warunków?
  Czy to nie przypadkiem syjonista L.Kaczyński?
  Czy cały PiS nie stał murem za tą jego decyzją?
  Czy prymas H.Muszyński nie przynaglał do ratyfikacji traktatu?

  Panie Autorze, pańskie polityczne refleksje są absurdalne. Pańska propisowska umysłowość nie pozwala na roztropne myślenie o własnym kraju.
  Nie jest Pan w stanie zdobyć się na refleksję, że wojna z Rosją, którą chce nam sprokurować syjonistyczna pisowska banda realizująca wytyczne z USA, nie będzie tak długo możliwa, jak długo Polska będzie w UE, bo to wiązałoby się z wojną UE - Rosja.
  Wyjść z UE warto dopiero wtedy, gdy żydowsko-anglosaska finansjera utraci nad UE kontrolę - ale być może wtedy UE zaczęłaby funkcjonować na innych zasadach, na zasadach uwzględniających interesy narodowe i równomierny rozwój wszystkich swoich członków.
 • @Rzeczpospolita 15:27:14
  "Kto podpisał i ratyfikował traktat lizboński i to bez jakichkolwiek warunków?"

  Znajomi z PiSu mówią mi, że to Tusk podpisał.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 13:55:47
  No właśnie, poszli tam, gdzie się narodzili
 • @krzysztofjaw 14:14:35
  Uważam że bez tej czeredy urzędasów można zaoszczędzić masę pieniędzy. I to dotyczy każdego kraju Uni.
 • @Pedant 16:02:37
  Znajomi z PiS pewnie uważają, że wszystko jest winą Tuska. Trzęsienia ziemi również.
 • @krzysztofjaw 14:18:32
  To co Pan tu napisał w żadnym przypadku powoduje, że nie są to unijne pieniądze. Aby je zgodnie z prawem wykorzystać musimy spełnić pewne warunki, muszą być one przeznaczone na konkretny cel, gdy je nam dawano celem takim nie mógł być koronowirus, tak więc to co powiedział Pinokio Morawiecki jest kolejną PiS prawdą. Unia dała pieniądze i pozwoliła je wykorzystać właśnie na walkę z koronowirusem.

  Ale zastanówmy się, mamy rząd który pluje na Unię, czy mają prawo dopominać się od Unii dodatkowych pieniędzy? Przecież "Unia to szmata", jak orzekła Krystyna "zamknij mordę" Pawłowicz?

  Pieniądze Unii nie biorą się z powietrza a z tego co wpłacą kraje będące członkami tej Unii, to nie dobra ciocia co z kieszeni wyciągnie dropsa. A to właśnie ten "najgłupszy rząd w historii Polski" zamierza swojemi "narodowi głupiemu, co wszystko kupi" wmówić. Uruchomienie jakiś finansów, to nie jest tak, że któryś z polityków wyciągnie bloczek czekowy i wypisze czek. Te pieniądze trzeba znaleźć, komuś zabrać. To że nie korzystamy z pewnych mechanizmów wynika z bezdennej głupoty tego rządu. Jeszcze 6 marca, gdy już umierali pierwsi na koronowirusa minister Szumowski nie widział sensu wzięcia przez Polskę udziału w przetargu na środki ochrony osobistej.
 • @Pedant 16:02:37
  https://rzeczpospolitapolska.files.wordpress.com/2016/11/36df29a3238be5fc4327a9a48782f319.jpg

  https://wiadomosci.dziennik.pl/polityka/artykuly/583423,ziobro-traktat-lizbonski-polexit-ue-pytania-tk-unia-europejska-lech-kaczynski-pis.html
 • @Rzeczpospolita 15:27:14
  Podpisanie Traktatu Lizbońskiego winno wiązać się z jakimiś warunkami, podobnymi do tych jakie wysunęli Niemcy i UK. W przypadku Niemiec zastrzegli sobie prawo wyższości konstytucji niemieckiej nad prawem unijnym. Szkoda, że wtedy jakoś nikt o tym nie wspominał.

  Wtedy była zupełnie inna sytuacja: L. Kaczyński i prezydent Czech podpisali ten traktat jako ostatni w kolejce. trzeba było jednak przeprowadzić referendum... tyle tylko czy owe referendum by coś dało? Nic, bo Polacy byliby za podpisaniem tego Traktatu.

  Także tutaj się zgadzamy, że tamten podpis był pochopny. Ale... obecna sytuacja i obecna UE jest zupełnie inna niż wówczas, poszła w złą stronę i dąży do Jednego Państwa Europa, z czym ja się po prostu nie zgadzam.

  Rosja ma teraz swoje kłopoty i nie w głowie jest im jakaś europejska wojenka, a poza tym współczesna wojna ma charakter propagandowy, hybrydowy a nie walki wręcz.

  Pozdrawiam
 • @zbig71 16:53:43
  Dokładnie. Cały ten PE, KE i urzędasy zarabiający krocie to koszmar.
  Pzdr
 • @Zawisza Niebieski 18:16:44
  "Jeszcze 6 marca, gdy już umierali pierwsi na koronowirusa minister Szumowski nie widział sensu wzięcia przez Polskę udziału w przetargu na środki ochrony osobistej".

  Proszę znów nie wprowadzać w błąd. Od przetargów odszedł rząd PO-PSL a sytuacja z koronawirusem jest na tyle dynamiczna, że i tak Szumowski okazał sie wreszcie tym, jakim powinien być i jakiego nam zazdroszczą inne kraje, w tyym Angole i Wlosi oraz Hiszpanie.

  Pozdrawiam
 • @krzysztofjaw 09:53:45
  Włoska Obrona Cywilna: w ciągu ostatniej doby zmarło 889 osób zakażonych koronawirusem; łącznie już ponad 10 tys. ofiar śmiertelnych
 • Jak Komisja Europejska (nie) interesowała się Covid-19 - mocny raport Janusza Kowalskiego.
  W okresie 24 stycznia - 1 marca 2020 r. Komisja Europejska zamieściła tylko 5 informacji dotyczących koronawirusa na 273 wszystkich wpisów w mediach społecznościowych - wynika z raportu, jaki przygotował poseł PiS i wiceminister aktywów państwowych Janusz Kowalski. Publikujemy najważniejsze informacje zawarte w tym arcyciekawym opracowaniu. Polityk swój raport - zatytułowany "Komunikacja w social media Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce podczas epidemii/pandemii koronawirusa" przygotował na podstawie treści publikowanych przez Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce w serwisach Twitter i Facebook w okresie 24 stycznia –19 marca 2020 r. Dodajmy, że aktywność w mediach społecznościowych Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce w większości pokrywa się z komunikacją Komisji Europejskiej w Brukseli - analogiczne lub podobne wpisy publikowane są na kontach Twitter i Facebook w Brukseli i w Warszawie. Okazuje się, że pierwsza informacja w social media Komisji Europejskiej dotycząca koronawirusa ukazała się dopiero... 31 stycznia 2020 r., a więc 7 dni od pierwszego zdiagnozowanego zakażenia w Europie i około 2 miesiące od wybuchu epidemii na świecie. W tym momencie według oficjalnych danych na całym globie było już 11 950 zakażonych i 259 ofiar Covid-19. Druga informacja Komisji Europejskiej dotycząca koronawirusa ukazała się... niemal miesiąc później, bo 26 lutego 2020 r. czyli ok. 3 miesiące od wybuchu epidemii i 33 dni od wykrycia pierwszego zakażenia w Europie. Światowa statystyka na 26 lutego 2020 r. wynosiła już 2 800 ofiar i 81 820 zakażonych. 24 stycznia 2020 r. to dzień, w którym zdiagnozowano koronawirusa u pierwszej osoby w Europie. A więc - podsumowując - od tego czasu do 27 lutego 2020 r., Komisja Europejska zamieściła w mediach społecznościowych jedynie 2 (!) wpisy dotyczące koronawirusa. Poseł Janusz Kowalski przeanalizował także późniejszą aktywność eurokratów w aplikacjach społecznościowych. Wyliczył, że w okresie 24 stycznia - 1 marca 2020 r. Komisja Europejska zamieściła tylko.. 5 informacji dotyczących koronawirusa na 273 wszystkich informacji w social media. Jak widać - KE była aktywna w sieci, ale epidemii Covid-19 poświęciła jedynie margines swej medialnej działalności. Pomimo, że w styczniu i w lutym 2020 r. w Europie i na świecie gwałtownie rozwijała się pandemia koronawirusa, tematyka ta nie wzbudzała większego zainteresowania Komisji Europejskiej w Brukseli i w Przedstawicielstwie Komisji Europejskiej w Warszawie komentuje Janusz Kowalski. Całość raportu do pobrania TUTAJ


  https://input.niezalezna.pl/uploads/dokumenty/319437/janusz-kowalski-komunikacja-w-social-media-przedstawicielstwa-komisji-europejskiej-w-polsce-podczas-epidemii-koronawirusapdfpdfpdf.pdf

  Janusz Kowalski-Komunikacja w social media Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce podczas epidemii koronawirusa.pdf.pdf.pdf.pdf
 • @krzysztofjaw 19:19:06
  Informacja którą Pan przekazuje jest wprowadzaniem czytelników w błąd. Bardzo dokładnie z zachowaniem staranności dziennikarskiej opisałem to tu:
  https://zawisza.neon24.pl/post/154060,unia-kupuje-maseczki-rekawiczki-polska-nie-musi

  Szumowski sam potwierdził tę informację. Ja wiem, że propaganda PiS jest tak kłamliwa, że każdą informację trzeba sprawdzać, pan uwierzył bez sprawdzania.
 • @krzysztofjaw 19:15:02
  Czyli Ci, którzy podpisali jako ostatni, są git kolesie, prawilni po prostu
  No a ci co podpisali pierwsi to jakieś takie dupki do kwadratu?
  Dziwne, ale wydaje mi się że jest odwrotnie.
 • @krzysztofjaw
  Patrząc na Polskę z perspektywy Niemiec i Europy zachodniej to Polacy za czasów nierządów Tuska, Kopacz i Komorowskiego postrzegani byli jako złodzieje samochodów, prostytutki, handlarze żywym towarem, tania siła robocza, a o polskiej gospodarcze mówiło się, że wszystko jest "w niemieckich rękach" i że Niemcy Polsce cały czas tylko płacą i płacą, Polacy to nacjonaliści, natomiast Niemcy są dobroczyńcami dla całego świata. Dopiero rządy Prawa i Sprawiedliwości Beaty Szydło i Mateusza Morawieckiego wraz z prezydentem Andrzejem Dudą i z wspaniałym strategiem Jarosławem Kaczyńskim oraz wsparciem takich ludzi jak Błaszczak, Ziobro, i wielu innych zaczęli odkłamywać tę tendencyjną politykę i dzisiaj Polska i Polacy cieszą się respektem w całej Europie i na świecie. To jest jednak dopiero początek. W przyszłych kadencjach kiedy nie przekażemy władzy w obce ręce byłych agentów zaKODowanych w PO, KO, PSL, Lewica itd. Polska urośnie na czołowego gracza w Europie i stanie się wzorem do naśladowania oraz autorytetem na miarę światową. Tak więc nas Polaków nie obchodzą wypociny Budki, Kidawy, Schetyny, Tuska i im podobnych, którzy i tak niebawem zasiądą na ławach oskarżonych za zniewagę i zdradę Polskiej Racji Stanu.
 • @kula Lis 69 19:53:46
  "W przyszłych kadencjach kiedy nie przekażemy władzy w obce ręce byłych agentów zaKODowanych w PO, KO, PSL, Lewica itd. Polska urośnie na czołowego gracza w Europie i stanie się wzorem do naśladowania oraz autorytetem na miarę światową. Tak więc nas Polaków nie obchodzą wypociny Budki, Kidawy, Schetyny, Tuska i im podobnych, którzy i tak niebawem zasiądą na ławach oskarżonych za zniewagę i zdradę Polskiej Racji Stanu. "

  Hmm
 • @krzysztofjaw 11:25:51
  ZSRR i marksizm? Leninn odwrócił Marksa.Wg Marksa, rewolucja miała wybuchnąć w krajach uprzemysłowionych, a wybuchła w kraju z kiepskim przemysłęm. Rewolucję miały wywołać masy robotnicze a wywołała kadrowa grupa zawodowych rewolucjonistów. A więc żaden to marksizm.
  A bardziej kwestiami kutlurowymi to zajmował się Engels i jego od biedy można uznać za jakiegoś praLGBT. A Marksa wczepiać we wszystko? Proponuję przeczytać Kapitał i jeszcze kilka kwestii. Marks raczej nie był zwolennikiem dewiacji.
  To, że ktoś napisał iż ktoś inny jest dzieckiem ideowym Marksa, wcle tego oznacząć nie musi. Ważnym jest to co głosił Marks. Gramsci odwrócił Marksa. Spinelli również. Raczej engelsiści niż narksiści.
  Nietsche? Jemu też czasem robi się krzywdę przypisująć poglądy, których nie głosił. Ale cóż. Są wciąż ludzie, któzy myślą, ze Galileusz spłonął na stosie, a Nietsche miał wpływ ideowych na nazistów.
 • @krzysztofjaw 13:28:09
  A zna pan Marksa, Nietschego, Gramsciego, Spinellego, Lenina, Hamermasa, Adorno, Marcuse'a?
  Cóż. Dzisiaj też są narodowcy, któzy powołują się na Dmowskiego, a ich działania świadczy raczej o ukąszeniu piłsudczyzną.
 • @krzysztofjaw 19:15:02
  Trzeba było poczekać na wybory w Wielkiej Brytanii, a tak to Lech Kaczyński zostawił Klausa, którego brutalnie ciśnięto. Inna sprawa, ze TL, to lech Kaczyński sam negocjował i pokazywano to jako jego sukces.
  Cameron obiecywał referendum i TL by upadło na pewno. Ale cóż, Kaczyńscy odpowiadają za TL
 • @krzysztofjaw 19:19:06
  Kto nam zazdrości? Akurat widzę już kto zrobi karierę i może wskoczy na funkcje premiera. Bardzo Szumowskiego lansują obecnie
 • @Pedant 20:13:08
  Zwłaszcza, że POPiS to jedna banda i nikt nikogo nie posadzi na ławie oskarżonych. Ale sekta PiSiacka musi wciąż być nakręcana
 • @krzysztofjaw 13:28:09
  "Moją lekturą obowiązkową jest trzytomowe dzieło prof. W Tatarkiewicza: "Historia Filozofii". To pasjonująca lektura i jest moim pierwszym wyborem dotyczącym nauk filozoficznych."

  Jest to bardzo dobra lektura. Nie rozumiem więc jak mógł Pan zrobić Marksa "twórcą ideowym" nazizmu, albo łączyć Nietzschego ze Szkołą Frankfurcką (chociaż Tatarkiewicz tą ostatnią się raczej nie zajmował, lepiej już zajrzeć do "Głównych Nurtów Marksizmu" Kołakowskiego).

  Potępia Pan marksizm, ale konkretnie za co?
 • @Pedant 21:05:54
  Autor notki uważa, że Marks jest winien dzisiejszej propagandzie LGBT, choć sądzę, ze on sobie nie byłby w stanie wyobrazić takich kwestii. Autor myli marksizm z postmodernizmem i nie zauważa, że marksizm był jednak próbą racjonalnego oglądu rzeczywistości. Marksizm stoi na antypodach postmodernizmu. Postmodernim jest zwalcza rozum, uważając że różnym słowom mozna nadawać znaczenie, jakie się chce (tak w uproszczeniu).
  Niedouczone elementy prawackie uderzają marksizmem kulturowym, aby zdyskredytować przeciwnika. Sami Marksa zresztą zbytnio nie znając. A ci, których czasem taki prawa uzna za marksistę, to bardziej postomodernista czy nihilista.
 • @krzysztofjaw 19:15:02
  "współczesna wojna ma charakter propagandowy, hybrydowy a nie walki wręcz."

  Z taką zdolnością i pewnością przewidywania zdarzeń winien Pan grać w kasynie w ruletkę i w Lotto.

  "Rosja ma teraz swoje kłopoty i nie w głowie jest im jakaś europejska wojenka"

  Poza tym to nie Rosja dąży do wojny tylko bandyckie USA rządzone przez Żydów, ale to mało istotny dla Pana drobiazg.
 • @Wican 21:15:33
  "różnym słowom mozna nadawać znaczenie, jakie się chce (tak w uproszczeniu). Niedouczone elementy prawackie uderzają marksizmem kulturowym, aby zdyskredytować przeciwnika. Sami Marksa zresztą zbytnio nie znając."

  Może sami są wulgarnymi postmodernistami? ;)
 • @Pedant 21:26:50
  Postomodernistami może i są. Gdy tak spojrzeć logicznie. Ja tam wszelakich rozumów nie pozżerałem, ale tych róznych myślicieli lewicowych czy też niemieckich idealistów znam troszkę.
  Z katolickich myślicieli to Tomasza i kilku tomistów (Krąpiec, Bocheński, Gogacz), Franciszek Salezy, może nawet Maritain?
  Lubiłem czytać Świeżawskiego.
  Jak byłem młodszy, to pasjonowałem się scholastykami z Salamanki.
  Życia mi braknie, abym zdołał przeczytać to co bym chciał. Zwłaszcza, ze wraz z wiekiem zmieniają mi się trochę poglądy. Tzn. ewoluują
 • @Wican 21:37:38
  "Jak byłem młodszy, to pasjonowałem się scholastykami z Salamanki"

  Słyszałem o nich, że są bardzo dobrzy.


  "Życia mi braknie, abym zdołał przeczytać to co bym chciał. "

  Polecam eseje Heideggera, są krótkie i lekkie chociaż głębokie i nieco zwodnicze.

  http://www.racjonalista.pl/kk.php/s,5182
 • @kula Lis 69 08:42:33
  Miejmy nadzieję, że ta cała koronawirusowa hucpa "zresetuje" świat z pożytkiem dla ludzi i bez szkody dla przyszłych pokoleń.
 • @zbig71 19:49:18
  Przypomina sobie sytuację z Irlandią, gdzie były aż dwa referenda... do skutku aż będą na tak. Mysli Pan, że inaczej byłoby z Polską? Wątpię.
  Pozdrawiam
 • @kula Lis 69 19:53:46
  Oj... jak Niemcy teraz ubolewają, że nie ma kto im zbierać szparagów. I dobrze...
  Pzdr
 • @Pedant 20:13:08
  No tak... ale ja jestem humanitarny i skazałbym ich po prostu na banicję:)))
  Pzdr
 • @Wican 20:54:45
  Napisałem, że Kapital Marksa czytałem. Z resztą też miałem do czynienia za wyjątkiem Hamermasa i Adorno - ich nie studiowałem literaturowo.
  pzdr
 • @krzysztofjaw 22:12:26
  Biorąc pod uwagę kto wtedy sprawował władzę, a sprawował popis , to rzeczywiście niczego innego spodziewać się nie można było. Jeśli idzie o Irlandię, to po tych właśnie ,,referendach,, widać było bardzo wyraźnie, jaka będzie ,,demokracja,,w UE. Polscy politycy powinni jeździć na korepetycje, jeśli idzie o politykę. Na Białoruś. Bo prezydentowi Łukaszence to nawet do zelówek jego butów nie sięgają.
 • @krzysztofjaw 22:18:01
  "Napisałem, że Kapital Marksa czytałem. "

  Imponujące, mało markistów może się tym pochwalić, to straszna cegła :(

  No to powtórzę pytanie - jakie konkretne zastrzeżenia ma Pan do marksizmu?
 • @Patoz 21:54:23
  Też w tym pokładam nadzieję.
 • @Pedant 00:03:34
  ------------
  "No to powtórzę pytanie - jakie konkretne zastrzeżenia ma Pan do marksizmu?"
  ------------
  Czyżby kryptokomuch z Waszeci wypełz?
  Wniosek?
  Pańskie pytanie jest z tej oto serii:
  a co ci właściwie przeszkadzają pedały?
 • Prof. Polak: Czas przestać udawać. Zupełny upadek autorytetu UE jest faktem - należy z tego wyciągnąć wnioski
  Od momentu objęcia władzy przez Prawo i Sprawiedliwość Unia Europejska wypowiedziała Polsce wojnę, którą toczy w sposób brutalny i bezwzględny. Rozmaite posunięcia różnych unijnych gremiów (z Komisją Europejską na czele) i person (typu Timmermansa i Verhofstadta), podsycane przez krajową opozycję, dążą zwyczajnie do sparaliżowania naszego rządu i jego reform. Za realizowanie reformy sądownictwa, odmowę przyjęcia emigrantów z Afryki i Bliskiego Wschodu, nie wypełnianie europejskich zaleceń w kwestii LGBT i tzw. małżeństw homoseksualnych i za dziesiątki podobnych rzeczy Polska jest stawiana pod pręgierzem, ciągana pod unijnych sądach i trybunałach, szantażowana odebraniem dotacji i jakimiś strasznymi karami finansowymi. Najgorsze jest to, że działania unijnych gremiów są całkowicie bezprawne, gdyż wszystkie sprawy o które Unia ma do nas pretensje nie leżą w jej kompetencjach a są domeną suwerennego Państwa Polskiego. Jednak panie i panowie z Brukseli wiedzą, że swoje kompetencje mogą poszerzyć przy pomocy faktów dokonanych i precedensów. Marzy im się federacyjna Supereuropa. Rzecz jasna najbardziej tęsknią za nią Niemcy, w chwili obecnej przodujące w kampanii propagandowej i szykanach wobec Polski. Rząd polski odpowiada na to wszystko spokojnie, gra na czas, często ustępuje w mniej ważnych sprawach, aby w dziele reformowania realizować to co konieczne. Cała ta gra kosztuje niestety mnóstwo nerwów. Jednak zarówno rządzący, jak i liczni publicyści uspokajają i łagodzą: Musimy to wytrzymać, przetrwać, uspokoić. Przecież uda nam się zrealizować rzeczy najważniejsze, a gwałtowne ruchy mogą wywołać zaniepokojenie społeczne, zwłaszcza, że Polacy są w większości prounijni, cenią zwłaszcza wolność podróżowania i osiedlania się etc.
  Obecny kryzys wykazał zupełną bezradność Unii Europejskiej w sytuacjach rzeczywiście trudnych. Bojowi i ciągający Polskę po trybunałach europolitycy brukselsko-strasburscy przycupnęli w swoich luksusowych rezydencjach w obawie przed koronawirusem i czekają lepszych czasów, inkasując gigantyczne pensje. Plany pomocowe snują się mgliście, a gdy Włosi potrzebowali szybkiej pomocy to dowiedzieli się z Brukseli, że mają sobie radzić sami. No więc wszyscy sobie radzą sami. Politycy, dziennikarze i zwyczajni obywatele zaczynają coraz mocniej podkreślać zalety własnego, silnego, suwerennego państwa, które wprawdzie nie powstrzyma natychmiast koronawirusa (bo i jak?), ale zmniejszy jego oddziaływanie, zapewni opiekę, a dla zdecydowanej większości przetrwanie. Zdrowym odruchem w tej sytuacji jest zadawanie sobie pytania: Po co właściwie nam ta Unia? Niektórzy politycy, jak np. były włoski wicepremier Matteo Salvini wprost mówią:
  To nie Unia, ale nora żmij i szakali […]. To szaleństwo. Unia potrzebuje następnych piętnastu dni, by zdecydować co robić, komu i jak pomóc; w stanie pełnego kryzysu, gdy ludzie umierają, teraz na zapalenie płuc, potem może z biedy […]. Najpierw pokonamy wirusa, potem zastanowimy się nad Unią. I jeśli będzie trzeba, pożegnamy ją, nawet nie dziękując. Podobne opinie wypowiadają nie tylko politycy, ale i zwyczajni ludzie w całej Europie. W najlepszym wypadku domagają się oni gruntownej reformy całej machiny unijnej, wzmocnienia roli suwerennych państw w jej strukturze, likwidacji wynaturzonej biurokracji i faraońskich przywilejów unijnych urzędników. Pojawiają się masowo opinie, że Bruksela powinna zacząć zajmować się rzeczami naprawdę poważnymi, a nie kwestiami typu: emisja CO2, Greta Thunberg, LGBT, tzw. małżeństwa homoseksualne i różne praktyczne aspekty poprawności politycznej. Po zakończonej (oby jak najszybciej) epidemii głosy tę będą mnożyły się. Wydaje mi się, że w polskim interesie narodowym leży podejmowanie działań w duchu wybitnie asertywnym. Jeżeli Trybunał Luksemburski (TSUE!) uzna, że Izba Dyscyplinarna Sądu Najwyższego jest nielegalna, to nie należy wdawać się w żadne dyskusje (równie dobrze można rozmawiać ze słupem), tylko oświadczyć, że kompetencje Komisji Europejskiej (wnioskodawcy w sprawie) nie dotyczą wymiaru sprawiedliwości państw członkowskich. A TSUE nie ma w ogóle prawa takimi kwestiami zajmować się. I do widzenia! W obecnej sytuacji wszechobecnej zarazy, a nawet po jej zakończeniu (gdy nastąpi w wielu państwach długa i ciężka rekonwalescencja …wszystkiego) nikt nie będzie zwracał uwagi na antypolskie pomstowanie TSUE, Komisji Europejskiej i innych szacownych gremiów. Po prostu nikogo nie będą interesowały takie duperele. Podejrzewam, że wkrótce większość państw europejskich w swoim dobrze pojętym interesie będzie postępować w ten sposób. A właściwie to już postępuje przesuwając śmiało część pieniędzy z unijnych dotacji na cele zwalczania epidemii, na co Unia łaskawie pozwala (bo co ma zrobić?). Trzeba więc zwalczać wirusa, ratować gospodarkę, a na Unię zwracać jak najmniejszą uwagę. Co najwyżej można poprosić brukselskich kacyków, żeby siedzieli cicho i nie szkodzili, zgodnie z dobrą lekarską zasadą: Primum non nocere! Zupełny upadek autorytetu Unii Europejskiej jest faktem i należy z tego wyciągnąć właściwe wnioski na dzisiaj i na przyszłość.
  https://wpolityce.pl/polityka/493331-prof-polak-czas-przestac-udawac

  Ps...Dokładnie tak! Są dwa plusy obecnej epidemii: czekoladowi inżynierowie i lekarze z Afryki zatrzymani na granicach wieszczy to rychły rozpad żydolewackopedalskiej Łunii. Łunia stała się emeryturą dla niewybieralnej lewackiej swołoczy w swoich krajach. Łunia w obecnej formie szkodzi krajom, które weszły po 2000 roku, Stały się one rynkiem doskonałych interesów dla bogatych państw członkowskich. Dlatego w naszym interesie jest jak najszybsze wyjście tego żydolewackiego i pedalskiego tworu biorąc przykład z Brytyjczyków. Poza tym tworem jest także życie.
 • @krzysztofjaw 11:27:27
  Panie Krzysztofie ten wspólny rząd nie tak szybko. Najpierw pewnie będzie jakaś wojna. Po za tym nie bierze Pan pod uwagę mentalności ludzi. Bez wroga ani rusz. Pewne grupy na pewno dążą do władzy nad światem, ale w dzisiejszych czasach to nierealne. Szybciej te miliardy zubożałych ludzi wyrwie temu 1 % wszystko co zgromadzili, i nie obronią ich żadne armie i policja świata. Świat dorósł do jednoczenia się jako kontynenty i nikt tego nie zatrzyma. Nawet duże i bogate państwa w najbliższym czasie same nie poradzą. Wiem że UE na dzisiejsze czasy bardziej przypomina ZSRR niż nowoczesną unię, ale jeżeli Europa się nie zjednoczy to w szybkim tempie państwa tu leżące staną się satelitami światowych potęg. Polska może będzie maiła status takiej Panamy (nie na darmo USA robi z nas V kolumnę i wszystkimi sposobami konfliktuje nas z Europą i Rosją, dla nich Europa to wróg, nie tylko gospodarczy). A jeden rząd światowy powstanie, ale dopiero wtedy gdy znajdziemy sobie wroga w kosmosie. I jeszcze jedno. Tak wolę Europę niż USA.
 • Immunolog prof. Marcinkiewicz: Wyzwaniem XXI wieku będą nowo zmutowane wirusy. Każda epidemia przebiegała bardzo groźnie
  https://media.wplm.pl/thumbs/ODI1L3VfMS9jY19lN2ExMS9wLzIwMjAvMDMvMjgvODI1LzU1MC8xMmY5NTJkODkwMzc0MzI2YTE0ZWJiOTI2MDIyN2I3Ni5qcGVn.jpeg

  W najnowszym numerze miesięcznika Wpis, który właśnie się ukazał, Leszek Sosnowski przeprowadza bardzo ciekawą rozmowę ze światowej sławy immunologiem prof. Januszem Marcinkiewiczem, która wprowadza nas w świat wirusów, tłumaczy agresywność koronawirusa, obala mity z nim związane i zdradza, czego się spodziewać w kolejnych tygodniach.
  Prof. Janusz Marcinkiewicz jest jednym z najwybitniejszych współczesnych polskich naukowców, który wykładał w różnych wielkich ośrodkach badawczych w Europie i USA. Specjalizuje się w immunologii i mikrobiologii, kierownik Katedry Immunologii i prodziekan Wydziału Lekarskiego Collegium Medicum w Krakowie. Autor ponad 200 artykułów naukowych. Jego prace na temat odporności były cytowane w światowej prasie naukowej 2700 razy! Poniżej obszerne fragmenty rozmowy.

  https://wpolityce.pl/spoleczenstwo/493326-prof-marcinkiewicz-wyzwaniem-xxi-wieku-beda-nowe-wirusy
  Ps....To jest najlepszy zestaw informacji o koronawirusie w całym internecie. Dziękuję panie profesorze. pochodzeniem wirusa i się to Pochodzenie koronawirusa wyjaśni się dopiero po wyborach w USA a na razie PiS milczy aby nie urazić sojuszników. Najpewniej żydolewacy z Billem Gatesem zrobili tę zadymę-zarazę aby obalić Trumpa poprzez zachwianie gospodarek na całym świecie. A sam wirus jest zrobiony przez ludzi ze zmutowanego wielokrotnie SARS z zaimplementowaną wzmocniona funkcją (z HIV) aby się szybko przenosił i nie był łatwo "oswajany" czyli usuwany przez nasze antyciała. Jest wiele dobrych źródeł w necie o tym już ale media głównego ścieku (zwłaszcza lewackie) w Polsce na razie o tym milczą.
  http://www.prisonplanet.pl/nauka_i_technologia/swiatowe_laboratoria,p1450960581
 • @demonkracja 08:10:15
  ""No to powtórzę pytanie - jakie konkretne zastrzeżenia ma Pan do marksizmu?"
  ------------
  Czyżby kryptokomuch z Waszeci wypełz?
  Wniosek?"

  Wniosek, że Pan nie potrafi czytać ze zrozumieniem. krzysztofjaw twierdzi że czytał Marksa i się z nim nie zgadza. Więc ciekaw jestem w jakich punktach?

  Po drugie, nie jestem tchórzem, i jak byłbym "komuchem" to bym tego nie ukrywał. Już insynowano, że jestem żydem, bo mam pewne pojęcie o judaiźmie, protestantem bo objaśniałem Lutra, teraz jestem mianowany na komucha a jutro będę buddystą.

  "a co ci właściwie przeszkadzają pedały?"

  Nie przeszkadzają mi, tak długo jak są grzeczne. A co, należy Pan do nich?
 • @kula Lis 69 09:31:01
  "Od momentu objęcia władzy przez Prawo i Sprawiedliwość Unia Europejska wypowiedziała Polsce wojnę, którą toczy w sposób brutalny i bezwzględny."

  My się wojen nie boimy.

  "Naprzód, żołnierze stara wiara, młode zuchy.
  Za Śmigłym-Rydzem pomni jego w boju chwał,
  On nas wywiedzie cało z każdej zawieruchy,
  Sam Komendant, sam Komendant nam go dał,
  Sam Komendant, sam Komendant,
  Nam go na Wodza dał!"
 • @kula Lis 69 09:31:01
  I jeszcze jeden wierszyk:

  "Nikt nam nie zrobi nic,
  Nikt nam nie weźmie nic,
  Bo nas prowadzi Śmigły
  Marszałek Śmigły-Rydz"
 • @Pedant 10:43:39
  Homosie to broń nowej lewicy, tej typu Biedroń. Zarządali ,,praw,, jak wcześniej robotnicy, potem kobiety.
 • @krzysztofjaw 22:12:26
  Wystarczyło poczekać do wyborów w UK i referendum tam. Byłoby pozawodach. Ale kaczyńscy to byli zwolennicy TL. I dzisiaj Kaczelnik chyba nie widzi związku z klopotami z Timmermansem, z klęską 1-27 i z kilkoma innymi obciachami, a Traktatem Lizbońskim.
 • @krzysztofjaw 22:18:01
  Jeżeli Marksa uznałeś za ideowego współtwórcę nazizmu a Nietschemu też wcisnąłeś jakieś bzdury, to lepiej tym czytaniem się nie chwalić.
 • @krzysztofjaw
  19. Ponad 50 tys. zarażonych w Niemczech. Na terenie Niemiec zidentyfikowano 52 547 przypadków zakażenia koronawirusem - poinformował w niedzielę Instytut im. Roberta Kocha (RKI) w Berlinie. W związku z pandemią COVID-19 zmarło do tej pory w sumie 389 osób, w tym w ciągu ostatniej doby 64 osoby. Łącznie ponad 2 tys. osób zakażonych koronawirusem zmarło do tej pory w Stanach Zjednoczonych wynika z danych przedstawionych w sobotę w raporcie Uniwersytetu Johnsa Hopkinsa. Oznacza to, że liczba zgonów podwoiła się w USA w niecałe trzy doby i obecnie wynosi 2010. Próg tysiąca ofiar śmiertelnych SARS-CoV-2 według większości źródeł przekroczono w USA w nocy z środę na czwartek. Liczba zakażonych koronawirusem i zmarłych z powodu Covid-19 rośnie w USA z dnia na dzień. W piątek dzienna liczba zgonów wyniosła ponad 400. Sobota będzie prawdopodobnie kolejnym dniem z rekordem. Zakażonych jest, według raportu, ponad 121 tys. osób. Eksperci i lokalne władze ostrzegają, że szczyt epidemii jeszcze przed Amerykanami. Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) obawia się, że Stany Zjednoczone, zamieszkane przez blisko 330 milionów osób, mogą stać się kolejnym epicentrum pandemii.
  Obecnie większość zgonów rejestrowana jest w stanie Nowy Jork. Władze proszą uciekających z tego regionu w inne miejsca kraju, by poddawali się dwutygodniowej kwarantannie. Duże ogniska choroby występują też w stanie Waszyngton, Kalifornia, Michigan, Luizjana i New Jersey. W mieście Nowy Jork, a także w Nowym Orleanie oraz Detroit, szpitale pracują blisko swoich limitów. Amerykańscy lekarze i władze lokalne w dramatycznych apelach proszą o pomoc i dostawy sprzętu ochronnego oraz urządzeń medycznych. Ostrzegają, że niedługo zacznie brakować respiratorów oraz łóżek dla chorych. W niektórych miejscach USA służby medyczne zmuszone są nosić maseczki ochronne przez kilka dni. Prezydent USA Donald Trump zapowiada masową produkcję respiratorów. Nie wyklucza, że jeszcze w sobotę ogłosi kwarantannę Nowego Jorku. W Illinois zmarło niemowlę zakażone koronawirusem. Gubernator stanu Illinois w USA J.B. Pritzker poinformował, że z powodu zakażenia koronawirusem zmarło w tym stanie niemowlę podał w sobotę „The New York Times”. To pierwszy na świecie przypadek śmierci tak małego dziecka z powodu choroby Covid-19. Wiem, jak trudna może być ta wiadomość, szczególnie gdy dotyczy tak małego dziecka - powiedział Pritzker - Przyznam, że jestem tym wstrząśnięty i każdy z nas powinien odczuwać smutek. Gubernator Illinois podkreślił również, że zakażenie wirusem „rzadko kończy się śmiercią” wśród dzieci. Dyrektor departamentu zdrowia publicznego w stanie Illinois, dr Ngozi Ezike potwierdził, że „nigdy wcześniej nie doszło do śmierci niemowlęcia z powodu Covid-19”. Trwa dochodzenie w celu ustalenia pełnej przyczyny śmierci. Musimy zrobić wszystko, co w naszej mocy, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się tego śmiercionośnego wirusa. Jeśli nie po to, aby chronić siebie, to po to, by chronić ludzi wokół nas.

  Ps...KO zachowuje się jak na wojnie z własnym Państwem, używa słów zakłamanych ale walczy z Rządem na śmierć i życie. Tak działa mafia, normalni ludzie w obliczu tragedii zachowują się inaczej i pomagają sobie. Zgłoszenie 260 poprawek, cynizm pomiotu ubeka i koperciarza Grodzkiego, dywersja końskiej i tępej Kidawy to zachowania koszmarne, niepojęte i nawet wcześniej do KO nie przypisywane. W chwili, kiedy w innych krajach opozycje pomagają rządom mniej, lub bardziej, u nas Totalna krytyka wszystkich bez wyjątku działań rządu trwa. Wystarczyło, że jakiś immunolog powiedział, że tempo zachorowań w Polsce jest niskie, a już na jego głowę Totalni wylewają ścieki, bo oni widzą, że to tempo jest wysokie, bo tak mówią zakneblowani podobno lekarze. Totalni chcą wysokiego tempa, co widać po ich wpisach i zachowaniach ich polityków z "Prawdziwą Prezydent" i wnukiem Gomułki na czele. Trwają intensywne rozmowy z Krzysztofem Kononowiczem, który ma zastąpić końską i tępą Kidawę Błońską w walce o fotel Prezydenta RP. Prawie jesteśmy dogadani.
 • @Wican 11:30:27
  Kaczyński na pewno miał wsparcie prezydenta Klausa. To już coś. Szkopom bardzo zależało na podpisaniu traktatu. Jak Polska i Czechy zażądały by od Niemiec jakiś dodatkowych warunków na naszą korzyść (albo np kasy) to nie przeszło by to bez echa w Europie. Dlatego mówię, że te dupki z Polski nie umywają się do Łukaszenki. O Erdoganie nawet nie wspomnę.
 • @Pedant 10:43:39
  -----------
  "Nie przeszkadzają mi, tak długo jak są grzeczne. A co, należy Pan do nich?"
  -----------
  Ooooo? Skąd ta bojowość u Pana - żeby nie powiedzieć agresja?
  Wniosek?
  Ta dyskusja na temat Marksa - w czasie, kiedy powiedziano już o nim wszystko, kiedy świat przeżył komunę rytu moskiewskiego przypomina mi film z czasów minionych:
  oto widzimy grupkę podekscytowanych komsomolców z wydaniami kieszonkowymi dzieł Lenina w rękach - a dyskusja toczy wokół tego - co też miał na myśli towarzysz Lenin - zawierając swoje przemyślenia na stronie 17-tej owej książeczki.
  Rozumiesz Pan?
 • @zbig71 13:01:46
  I te warunki, Niemcy by spełniły. ZByt im zależało. Ale jakoś PiSiory zapominaja, ze traktak negocjował Lech, konsultując się z Jarosławem. I że przedstawiano to jako wielki sukces. Sukces na miarę bezczelnych zdrajców, oczywiście. Ale do ograniczonego elektoratu przemawiali, bo "lud ciemny wszystko kupi".
  A co do liderów to Klausowi nadać obywatelstwo Polski. Oraz Orbanowi. Jeden prezydent, drugi premier. Orban ma dobre relacje z Nathanyahu, a nim nie pomiatają jak PiSiakami.
 • @demonkracja 13:26:31
  "Nie przeszkadzają mi, tak długo jak są grzeczne. A co, należy Pan do nich?"
  Ooooo? Skąd ta bojowość u Pana - żeby nie powiedzieć agresja?

  Dlaczego bojowość? Nie chciałem Pana urazić. Jest Pan grzeczny, ale to Pan poruszył temat, Pańskie preferencje seksualne nie są moją sprawą.
 • @demonkracja 13:26:31
  "oto widzimy grupkę podekscytowanych komsomolców z wydaniami kieszonkowymi dzieł Lenina w rękach - a dyskusja toczy wokół tego - co też miał na myśli towarzysz Lenin - zawierając swoje przemyślenia na stronie 17-tej owej książeczki.
  Rozumiesz Pan?"

  Nie, nic nie rozumiem. Nie wiem o co Panu chodzi.
 • @Pedant 13:31:46
  -------
  "Pańskie preferencje seksualne nie są moją sprawą."
  -------
  Razi mnie używanie lewackiej nowomowy - więc nie preferencje seksualne a zboczenia seksualne! Zboczenia! Inaczej - używając lewackiej nowomowy - przestaniemy się z czasem rozumieć - chociaż będziemy rozmawiać.
  Wniosek?
  Należy walczyć z flancowaniem patologii (zboczenia seksualne) w przestrzeni publicznej - dlatego nie wolno umywać rąk w rodzaju:
  -----------
  "Pańskie preferencje seksualne nie są moją sprawą."
  ------------
 • @Pedant 13:33:44
  -------
  "Nie, nic nie rozumiem. Nie wiem o co Panu chodzi."
  -------
  O badanie krzywizny banana - chodzi. Banana!
 • @Wican 13:28:00
  Ciekawe na czym polegał ten sukces? Bo nie można było się tego dowiedzieć. Natomiast efekt TL odczuwamy na zadymie u nas z sądami. Nawet Jarosław swego czasu coś tam kręcił nosem na TL. O Pisowskich sukcesach z Żydami ikoniokradami to nawet nie chcę mi się pisać.
 • @demonkracja 13:44:49
  " lewackiej nowomowy - więc nie preferencje seksualne a zboczenia seksualne! "

  To nie tak. Zboczenia i normalność w sferze seksualnej należą do większego zbioru pojęciowego - preferencji albo orientacji. Jest więc orientacja zboczona i orientacja normalna, obie należą do zbioru orientacji.

  Preferencja różni się od orientacji, tym że podkreśla wolny wybór. Na przykład libertyński dekadent może próbować co mu strzeli do głowy, zaś osoba z zafiksowaną orientacją nie potrafi się przestawić.

  Wnioski?
 • @demonkracja 13:46:21
  "Nie wiem o co Panu chodzi."
  -------
  O badanie krzywizny banana - chodzi. Banana!"

  Można mieć banany w głowie, zapewne lepiej niż mieć pustą głowę.

  Wnioski?
 • @Wican 13:28:00
  "Orban ma dobre relacje z Nathanyahu, a nim nie pomiatają jak PiSiakami."

  Orban ma dobre relacje prawie ze wszyskimi. Jest cięty na banderowców, którym zagroził jakby chcieli poniewierać Węgrami na Zakarpaciu
 • @zbig71 13:54:04
  PiS czy PO to same "sukcesy".
 • @Pedant 14:02:34
  Naszym politykom dużo brakuje
 • @zbig71 13:01:46
  Przypomnieć ci kto negocjował wejście do jewrokołchozu? To lewak Miller i lewica pękła przed Niemcami, robili wszystko by Niemcy byli zadowoleni. Odkręcić się tego już potem nie dało.
 • @krzysztofjaw
  Kobyła już pękła, nie będzie kandydować, zawiesza kampanię bo z sondażu im wyszło, że ma 10%! Już wnuk Gomułki z wodogłowiem Budka myśli poprzeć tęczowego Kamysza.
 • @krzysztofjaw 19:15:02
  No niemożliwe... Nawet Autor, pisiorski propagandysta to zauważył :))

  Panie Krzysztofie, pan już przeskakuje Huskego, wyjątkowego idiotę pisiorskiego. Nie wstyd panu?
 • @Wican 21:15:33
  Autor, niestety, nadaje się tylko do towarzystwa niedorobieni.pl
  Ale dobrze, że jest na NEon24 bo jest się z czego pośmiać.
 • @Pedant 10:47:39
  Opaczność jest jednak dla nas łaskawa. Dała nam Ziuka Selmana a teraz kaczelnika. Możemy spać spokojnie.
 • @Wican 13:28:00
  Mam lepszy pomysł. Powiększać to towarzystwo. Drzew ci u nas dostatek a sznur można użyć wielokrotnie.
 • @kula Lis 69 19:06:09
  A Ty będziesz oczywiście głosował na malinaka :))

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

ULUBIENI AUTORZY

więcej