Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
895 postów 2440 komentarzy

krzysztofjaw

krzysztofjaw - Właściwie: Krzysztof Jaworucki. KONSERWATYSTA W IDEI I WARTOŚCIACH ŻYCIOWYCH, KONSERWATYWNY LIBERAŁ W GOSPODARCE. EKONOMISTA I FINANSISTA. PATRON DUCHOWY: BŁ. JERZY POPIEŁUSZKO, AUTORYTET MORALNO-ETYCZNY: ŚW. JAN PAWEŁ II, MENTOR POLITYCZNY: E. B

Egzotyczna koalicja? "Gratuluję" Konfederacji...

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Jestem w stanie zrozumieć destrukcyjny klub PO-KO, ale doprawdy nie rozumiem postępowania Konfederacji, która stanęła z PO-KO w jednej niby egzotycznej koalicji.

 Wielu z nas po tej prawej stronie polskiej sceny politycznej* miało przez jakiś czas nadzieję na to, że pojawienie się w parlamencie nowej prawicowej partii "Konfederacja" może być tylko pozytywno-ozdrowieńczym powiewem wiatru w najnowszej historii politycznej Polski.

 
I również spodziewaliśmy się, że będzie to opozycja konstruktywna a nie dekonstruktywna jak w przypadku PO-KO, która cierpi na jedną podstawową chorobę: "antypisizm" bez względu na wszystko.
 
Dzisiaj mamy sytuację wyjątkową w naszej współczesnej historii, i to nie tylko Polski, ale też i świata. Epidemia koronawirusa zachwiała podstawą istnienia wielu narodów i państw. Cały świat walczy z tym wirusem i niezależnie od tego skąd się wziął i dlaczego, to na razie jest to numer jeden wśród najpilniejszych spraw do załatwienia.
 
Po pierwsze wszyscy - niestety w różnym tempie czasowym - robią wszystko, aby ograniczyć rozprzestrzenianie się wirusa. Po drugie trwają zintensyfikowane prace nad wynalezieniem na niego lekarstwa lub szczepionki. Po trzecie zaś każdy kraj przygotowuje jakiś pakiet antykryzysowy obejmujący jego sferę gospodarczą.
 
Najważniejszym zaś jest czas..., w którym te wszystkie działania należy prowadzić. Im szybciej tym lepiej.
 
Ta nowa sytuacja spowodowała też niemal całkowite przeorganizowanie wielu zachowań ludzi oraz konkretnych instytucji.
 
Współczesna technika w dużej mierze pozwala na tzw. pracę zdalną, videowizyjne łączenie się  pomiędzy ludźmi czy też instytucjami, można zdalnie uczyć, porozumiewać się na portalach społecznościowych, można płacić bezgotówkowo i robić zakupy w internecie, itd...
 
Mając na względzie ludzkie życie i zdrowie w wielu krajach wprowadzono rygorystyczne zasady, które mają zminimalizować międzyludzkie osobiste kontakty, aby tą drogą zatrzymać rozprzestrzenianie się koronawirusa.
 
Powyższe dotyczy również instytucji, gdzie nawet w skali europejskiej wprowadza się zdalne prowadzenie różnych spotkań, konferencji, obrad konstytucyjnych organów jak np. Parlamentu Europejskiego, itp.
 
Dzisiaj najpilniejszą dla Polski sprawą jest jak najszybsze przyjęcie rządowego programu pomocowego dla gospodarki. Aby jednak tak się stało to musi być przyjęta przez sejm odpowiednia ustawa, która pozwoli na wejście w życie tzw. "Pakietu Antykryzysowego".
 
Dla zdrowia i życia parlamentarzystów, i ich rodzin oraz znajomych PiS zaproponował, aby posiedzenie sejmu odbyło się zdalnie z wykorzystaniem internetu. Wstępnie wszystkie ugrupowania sejmowe były raczej przychylnie do tego pomysłu nastawione lub też z rezerwą wstrzymywały się od jednoznacznej opinii.
 
Niestety, gdy już przyszło do podjęcia ostatecznej decyzji dwa kluby zablokowały możliwość zdalnego przeprowadzenia posiedzenia sejmu. Są to: klub PO-KO i Konfederacji.
 
Jestem w stanie zrozumieć destrukcyjny klub PO-KO, ale doprawdy nie rozumiem postępowania Konfederacji, która stanęła z PO-KO w jednej niby egzotycznej koalicji.
 
I jakkolwiek wcześniej jeszcze wierzyłem, że faktycznie może ona wnieść coś pozytywnego do polskiego życia społeczno-politycznego, to teraz już nie mam żadnych złudzeń. Takim swoim postępowaniem na pewno nie zyska przychylności, nawet wśród wyborców dotychczas jej w jakiś  sposób sprzyjających.
 
Można nie lubić PiS-u i się z nim nie zgadzać, ale w sytuacji skrajnie kryzysowej jaką teraz mamy trzeba być choć po części odpowiedzialnym za swoje decyzje. Od PO-KO nic pozytywnego się nie spodziewałem, ale od Konfederacji raczej tak. No chyba, że również jej zależy na tym, aby do władzy wróciła PO-KO, czyli zależy jej na upadku Najjaśniejszej Rzeczpospolitej... A może w przyszłości marzy im się powstanie stałej koalicji PO-KO-Konfederacja?
 
Tym bardziej, że tak naprawdę nie ma istotnej przeszkody prawnej, która zabraniałaby przeprowadzenia posiedzenia sejmu i parlamentu w formie zdalnej, dzięki której możemy potencjalnie ratować zdrowie i życie w dobie koronawirusa.
 
 
* Abstrahuję tutaj od tradycyjnego rozumienia sceny politycznej, bowiem współcześnie terminy prawica i lewica bywają nieczytelne i zatarte a podział polityczny w krajach cywilizacji zachodniej wedle mnie przebiega na linii: postmarksizm kulturowy - konserwatyzm kulturowy.
 
 
 
Zostaw za sobą dobra, miłości i mądrości ślad...
© Krzysztof Jaworucki (krzysztofjaw)
http://krzysztofjaw.blogspot.com/
kjahog@gmail.com

 

KOMENTARZE

 • @Autor
  Należy teraz tylko klaskać stopami . Dla przypomnienia . Witamy w Polin . Salute 5*. :))) https://www.wprost.pl/89449/lepper-koalicja-pis-samoobrona-lpr-najlepsza.html
 • Coraz więcej wiemy o wynikach wyborów w Francji
  Poza gwałtownym wybuchem pandemii wśród wyborców mamy pogrom wśród członków komisji wyborczych i woluntariuszy. Dlatego lepiej, by ta grupa kretynów co chcą organizować nam wybory w maju na własnej skórze przekonała się o własnej głupocie. Ostatecznie to tylko kilkaset osób ratując tysiące Polaków. Wybór, pojawić się w sejmie, czy też nie będzie dobrym wskaźnikiem ich inteligencji a także obnaży hipokryzję kasty politycznej. Na sali chciałbym widzieć wszystkich tych, co głosują dziś za wyborami 10 maja. Pokażcie nam jak to "bezpieczne". Panowie, Kaczyński, Morawiecki, Duda w pierwszym szeregu, może obok pana Wosia?

  Nie ma innej metody by wyrwać ich z zaślepienia w parciu ku władzy. Ryzykujcie własnym życiem, nie naszym.

  Może to zabrzmi drastycznie, ale dla mnie jeden rodzic dziecka potrzebującego opieki jest więcej wart niż pięciu kawalerów - kryształów, co gotowi są na wywołanie w kraju pandemii by tylko zrealizować swe mrzonki polityczne, czy też wazeliniarzy, co gotowi swą matkę sprzedać za stanowisko.
 • @Zawisza Niebieski 22:35:17
  O dacie wyborów już pisałem i wcale nie jestem za utrzymaniem terminu na dzień 10 maja, ale zależeć to będzie od sytuacji. Natomiast zdalne posiedzenie sejmu mialo być czymś jednoczącycm w obliczu pandemii. Też działaniem odpowiedzialnym a takiej odpowiedzialności oczekiwałem od Konfederacji. Przeliczyłem się. Niestety.
  Pozdrawiam
 • @Repsol 22:14:17
  Samoobrona po latach okazała się liderowo samodzielna i wbrew pozorom propolska.
  Pozdrawiam
 • @krzysztofjaw 22:59:40
  No popatrz a Andrzej Lepper się powiesił Podobno ?. No a 10 tą rocznicę czegoś np. smoleńskiego nie będzie , dasz Amigo wiarę że to teraz jest zło , że o Antonim nie warto wspominać . Polin to dziwny kraj . Salute . :)))))
 • @krzysztofjaw 22:47:50
  Co Panprezes w związku z zajętym przez Pana stanowiskiem pocznie? I z kim?
 • Autor
  Dziwią Pana egzotyczne koalicje ? Po prostu coraz częściej, normalni Polacy zaczynają się jednoczyć i przeciwdziałać tym szkodnikom i anty Polakom. Mają jeszcze nadzieję na zahamowanie sprzedania Polski końca i zrobienie z niej republiki bananowej i całkowite podporządkowanie jej obcym okupantom (nawet ambasador ZSRR bardziej dyplomatycznie zarządzał niż teraz te amerykańska namiestnik). Nie chcę być złym prorokiem ale jak tak dalej pójdzie to jeszcze z rozrzewnieniem będziecie wspominać zniewolenie z czasów PRL. Po upadku PRL byliśmy 50 lat za zachodem, do rządów PiS skrócił się ten dystans do ok. 30 lat, po tych świetlanych bolszewickich rządach dobrze będzie jak dystans wyniesie 70 lat.
 • Ja jestem w stanie zrozumieć tej koalicji !
  Rządy pisu dalej CENZORUJĄ Konfederacje w TVP i w Radiu ! lewica hula swobodnie po pisowskich mass-mediach swobodnie ! co otworzę radio 24 lewak pogania lewakiem ! Jeszcze nigdy NIE usłyszałem w Radiu 24 żadnego konfederata NIGDY !!! jest TOTALNA BLOKADA Konfederacji

  Słowianie ! i czytam ze zdumieniem że Konfederacja jest przeciw zamordystom pisowskim ! jak to ? a tak to panie Krzysztofie ! na pis trzeba postawić lagę ! bo to partia anty-polska grozna dla egzystencji Polski !!!! ci szaleńcy z pisu gotowi są podpalić Polskę i Polaków byle by podlizać sie żydom z USA !!!

  PIS DUDA MORAWIECKI są bardzo grozni dla egzystencji Polski !!! bo to żydo-amerykańska agentura dla której Polska to tylko żer !


  POLSKA BEZPIECZNA TO POLSKA NEUTRALNA ! z własną silną armią


  Ireneusz Tadeusz Słowianin Lach.
 • I opozycja ma rację.
  Zwłaszcza, ze za pracę zdalną, jakoś poselskie pensje nie miały być ograniczane. A belfrom ograniczono część finansową. Brawo Konfederacja. A autor po raz kolejny pokazuje swój PiSowski fanatyzm. Pozuje na umiarkowanego, ale to taki sam fanatyk jak Husky czy Józio. Po prostu. Wszystko co zrobi PiS, jest dobre..
  Brawo Konfederacja, brawo reszta opozycji. Autor chyba zapomniał, ze Konfederacja to nie jest PiSiacka przystawka.
 • @krzysztofjaw 22:47:50
  Dlaczego od sytuacji? Już jest zła, a opozycja nie ma możliwości prowadzenia normalnej kampanii wyborczej. Tylko Duda ją prowadzi. I tylko wyjątkowy hipokryta może uważać, ze majowy termin jest poważnym. A decyzję trzeba podejmować teraz, a nie później. Kandydaci z wyprzedzeniem powinni wiedzieć, jaki jest termin. Ale cóż, jak dojdzie do zmiany, to pewnie ustalą to w nocy.
 • @marek500 08:50:11
  Niby czemu narodowcy, monarchiści i wolnościowcy (upraszczam, ale generalnie to Konfederacja) mieliby latać na pasku antynarodowemu i antywolnościowemu PiSu?
 • @Wican 10:35:24
  "opozycja nie ma możliwości prowadzenia normalnej kampanii wyborczej. Tylko Duda ją prowadzi"

  Dlatego zwycięży, tym bardziej że elektorat opozycji nie przyjdzie na wybory.
 • Giertych apeluje do opozycji: Zerwijcie kworum w Sejmie do czasu wprowadzenia stanu wyjątkowego i przesunięcia wyborów
  https://media.wplm.pl/thumbs/ODI1L3VfMS9jY183NzQ2My9wLzIwMjAvMDMvMjYvODI1LzU1MC9mNzRlNjQ2OWRkODY0OTU0YjkyNmY0MGI2NTI0MWM5ZS5qcGVn.jpeg
  Roman Giertych postanowił wesprzeć opozycję i przedstawił jej plan działania na najbliższy czas. Były polityk LPR namawia przeciwników rządu do zerwania kworum w Sejmie. Giertych oczekuje, że rząd wprowadzi stan wyjątkowy, co doprowadzi do zmiany daty wyborów prezydenckich. W tym celu polecił opozycji zerwanie kworum w Sejmie.
  Apeluję do całej opozycji o zerwanie quorum w Sejmie do czasu wprowadzenia stanu wyjątkowego i przesunięcia wyborów na Prezydenta RP czytamy we wpisie Giertycha.

  Ps...Giertych to rzadko spotykany okaz łobuza. Jest na tyle bezczelny, że jawnie namawia swoich zwolenników do działania na szkodę państwa, które go żywi. Za te zbrodnie powinien siedzieć w kryminale. Tani politykierzy za 3 grosze, gówniarzeria w garniturach, pajace nawet w sytuacji pandemii i zagrożenia zdrowia i życia muszą te swoje gierki uprawiać! Konstytucja ważniejsza niż życie, sekta świrów!
 • Oto efekt hejtu! Jakubiak opluty pod własnym mieszkaniem:
  https://media.wplm.pl/thumbs/ODI1L3VfMS9jY18wOGNjYi9wLzIwMjAvMDMvMjYvODI4LzU0Mi9hODU4NWU2NDkwMjY0NGViYjAxNTI0NGVkMGY1NTY2ZS5qcGVn.jpeg
  Obarczam i Budkę i Szłapkę. Tylko brakuje, żeby mi ktoś nóż w plecy wsadził. „Jeżeli 100 tysięcy obywateli postanowiło przedstawić moją kandydaturę na urząd prezydenta Rzeczypospolitej, to jaką ja, człowiek pokorny, mam tutaj inną możliwość niż stanięcie w szranki?” powiedział na antenie RMF FM Marek Jakubiak.

  https://wpolityce.pl/polityka/492971-oto-efekt-hejtu-jakubiak-opluty-pod-wlasnym-mieszkaniem
 • O to chodziło? Bosak zachwycony stacjonarnym posiedzeniem Sejmu. Jego wpis polubił Sikorski z Lisem
  https://media.wplm.pl/thumbs/ODI1L3VfMS9jY19mYjc4NC9wLzIwMjAvMDMvMjYvODI5LzQ5MS9hZWIyZTE0NzYxZGI0ZmJiYTc0MzQ4ZTliODQ5NjEwOC5qcGVn.jpeg

  Konfederacja dość niespodziewanie poparła Platformę Obywatelską i opowiedziała się za stacjonarnym posiedzeniem Sejmu, odrzucają propozycję marszałek Witek, aby posiedzenie przeprowadzić w sposób zdalny. Krzysztof Bosak nie ukrywał radości z takiego obrotu sprawy, a jego wpis na Twitterze polubili… Radosław Sikorski i Tomasz Lis. Czy o to chodziło? Krzysztof Bosak bryluje w salonowych mediach, gdzie dzielnie atakuje rząd Prawa i Sprawiedliwości. Dziś cieszył się, iż (wspólnie z PO) zbombardował bezpieczne dla zdrowia, zdalne obrady Sejmu, a następnie pobiegł do Newsweeka. Jak się jeszcze postara, to i sam Tusk go pochwali. Czyli jutro o 14:00 stacjonarne posiedzenie Sejmu. Brawo! Presja ma sens. Posłowie są od tego by w kryzysowej sytuacji pracować, a nie chować się po kątach i łamać regulacje dotyczące swojej pracy, które sami skonstruowali. Sejm ma porządnie uchwalić dobre ustawy antykryzysowe.

  https://pbs.twimg.com/media/ET_lvmlWoAA3oB_?format=jpg&name=small

  Ps.. Upadł Bosak na samo dno tam gdzie zawsze jest PO. Narodowiec który tańczył z gwiazdami w TVN jest z siebie dumny, że zrobił PiSowi na złość. Najpierw skończyć szkoły i nauczyć się biegle języków, później start na prezydenta. A jak znajomość biegła języków w mowie i piśmie? Posiedzenie 460 posłów plus obsługa Sejmu, według PO i Konfederacji, może się odbyć, a wybory 10 maja to zagrożenie dla życia. Logika paranoika. Skoro jutro w szczycie epidemii może się odbyć posiedzenie sejmu, to nic nie stoi na przeszkodzie, aby wybory prezydenckie odbyły się w terminie. Prawie tysiąc osób w jednym budynku na życzenie koalicji PO z Konfederacją. Teraz apele o przełożenie wyborów nie mają żadnego sensu, PiS dostał poważny argument, aby odbyły się 10 maja. I się odbędą. Polska opozycja (PO i Konfederacja) to jednak do najmądrzejszych nie należy. Macie ich w garści!
 • @kula Lis 69 11:36:18
  "jutro o 14:00 stacjonarne posiedzenie Sejmu. Brawo! ... Teraz apele o przełożenie wyborów nie mają żadnego sensu, PiS dostał poważny argument, aby odbyły się 10 maja. I się odbędą. "

  Błyskotliwa logika.
 • Chcą więcej ograniczeń? Koalicja Obywatelska składa do premiera wniosek o wprowadzenie w Polsce stanu klęski żywiołowej
  https://media.wplm.pl/thumbs/ODI1L3VfMS9jY19mNTZhMy9wLzIwMjAvMDMvMjYvODI1LzUwMS9kZjg1OWRlYTNlMmY0ZjQ4YjBmMjVmM2MzYjVlZDg2Ny5qcGVn.jpeg
  Koalicja Obywatelska złoży w czwartek do premiera Mateusza Morawieckiego wniosek o wprowadzenie w Polsce stanu klęski żywiołowej w związku z epidemią koronawirusa poinformowali posłowie KO: Cezary Tomczyk i Marcin Kierwiński. [ Stany nadzwyczajne
  Zgodnie z konstytucją w sytuacjach szczególnych zagrożeń, jeżeli zwykłe środki konstytucyjne są niewystarczające, może zostać wprowadzony odpowiedni stan nadzwyczajny: stan wojenny, stan wyjątkowy lub stan klęski żywiołowej. Przepisy mówią, że w czasie stanu nadzwyczajnego oraz w ciągu 90 dni po jego zakończeniu nie może być skrócona kadencja Sejmu, przeprowadzane referendum ogólnokrajowe, nie mogą być przeprowadzane wybory do Sejmu, Senatu, organów samorządu terytorialnego oraz wybory Prezydenta Rzeczypospolitej, a kadencje tych organów ulegają odpowiedniemu przedłużeniu.]
  https://wpolityce.pl/polityka/492998-ko-zada-od-premiera-wprowadzenia-stanu-kleski-zywiolowej


  Ps... Czy oni mają pojęcie o czym mówią? Sami są..klęską dla siebie! KO ronawirusy polityczne. Jak chcą stanu wyjątkowego, to proszę bardzo, wprowadzić i po godzinie aresztować całe PO, a gdyby jeszcze było trochę miejsca w celach dobrać z Konfederacji.
 • @Pedant 11:41:11
  Odbędą się zgodnie z konstytucją, chociaż ułomną ale się odbędą.
 • @kula Lis 69 11:45:56
  "Jak chcą stanu wyjątkowego, to proszę bardzo, wprowadzić i po godzinie aresztować całe PO"

  Potrzebny jest stan klęski żywiołowej. Wojsko i szykanowanie opozycji wirusa nie wytępi.
 • // Współczesna technika w dużej mierze pozwala
  na tzw. pracę zdalną, videowizyjne łączenie się pomiędzy ludźmi czy też instytucjami //

  Mniejsza o to na co pozwala technika,idzie o to czy prawo pozwala na stosowanie owych technik w pracach parlamentu.Jeśli faktycznie jest tak jak pan sugeruje że epidemia jest w historii ludzkości czymś dotychczas niebywałym to należy sięgnąć po inne konstytucyjne rozwiązania.Na przykład stan wyjątkowy.
  Ja nie zgadzam się z pańską opinią co do wyjątkowości stanu epidemii.Więcej,uważam że państwo musi mieć przygotowane scenariusze na wypadek rozmaitych klęsk i dopustów bożych a jeśli nasze państwo niema to tylko dowodzi jego kiepskiej jakości.
  A co będzie jeśli za godzinę skutkiem jakiegoś kataklizmu (np gigantycznej dywersji) przerwie się łączność satelitarna ? albo złośliwe morskie kraby na moskiewskim żołdzie poprzegryzają podwodne kable internetowe?
 • @Wican 10:36:51
  Ja pisałem coś zupełnie przeciwnego. Uważam że coraz bardziej są antypisowscy. Zresztą nic dziwnego, konfederacja jest prawicowa, a PiS bolszewicki.
 • @Pedant 12:16:23
  Zwłaszcza, że on chyba też nie odróżnia stanu wyjątkowego od wojennego. Ale PiSiakom mogą się marzyć dzialania starej "sanacji". Z tym, że teraz to by nie przeszło. Musieliby dostac zielone światło z kilku ambasad.
 • @Wican 15:23:40
  Rozróżniam, rozróżniam.
 • @filemon123456 17:06:41
  I co jeszcze? Znowu Azbestowi dostarczono komputerek? Ale nie podano leków?
 • @Wican 17:46:50
  Azbest obejrzał dziś rysunkowy film Disneya z lat pięćdziesiątych i doznał horroru.
 • KORONAWIRUS TO WIELKIE OSZUSTWO I ROBIENIE Z LUDZI IDIOTOW !
  Wywiad z biologiem i ekspertem dr Shiva zajmujacym sie badaniami nad wirusami.
  https://www.youtube.com/watch?v=RjDp2jDLWbo

  oraz

  https://www.youtube.com/watch?v=QteUjsm1I6g

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930   

ULUBIENI AUTORZY

więcej