Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
812 postów 2242 komentarze

krzysztofjaw

krzysztofjaw - Właściwie: Krzysztof Jaworucki. KONSERWATYSTA W IDEI I WARTOŚCIACH ŻYCIOWYCH, KONSERWATYWNY LIBERAŁ W GOSPODARCE. EKONOMISTA I FINANSISTA. PATRON DUCHOWY: BŁ. JERZY POPIEŁUSZKO, AUTORYTET MORALNO-ETYCZNY: ŚW. JAN PAWEŁ II, MENTOR POLITYCZNY: E. B

Frustracja, bezsilność i bezradność opozycji

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Także opozycja obudziła się się z krótkotrwałej euforii bez jakiegokolwiek argumentu, który mogłaby użyć przeciwko obecnym władzom w związku z wybuchem epidemii koronawirusa. Dosłownie żadnego. Nic im nie pozostało jak...

 Nie wiem czy wszyscy pamiętają jak to opozycja niecierpliwie wyczekiwała, kiedy to wreszcie dotrze do Polski koronawirus. Nawet posuwała się do tego, że oskarżała rządzących o zatajanie przez rząd informacji na temat zakażeń w Polsce.

 
No, ale jak już koronawirus dotarł do Polski to opozycja poczuła wiatr w żagle i myślała, że rząd i prezydent polegną na walce z nim a oni w glorii i chwale być może obejmą władzę dzięki przyspieszonym wyborom parlamentarnym ogłoszonym w oparciu na wirusowy chaos w Polsce a ich kandydat na prezydenta wygra wybory. Jestem niemal przekonany, że to była ich pierwsza myśl jaka im zakiełkowała w tym sądnym dniu wykrycia "pacjenta zero" w Polsce. Mam jednak nadzieję, że w tych swoich zakutych desperacją i nienawiścią łbach już takiego złego scenariusza, choćby takiego jak we Włoszech, nie chcą.
 
Dlaczego opozycja tak myślała? Ano odpowiedź jest bardzo prosta a odnosi się do ich doświadczeń kiedy rządzili w epoce tzw. "świńskiej grypy", która i tak pod względem rażenia była mniejsza niż obecny koronawirus. Wtedy nie umieli sobie z tą świńską grypą poradzić a Ewa Kopacz wprost zachęcała Polaków do uśmiechu i radości z nadejścia wiosny. Oni po prostu nie wyobrażali siebie w roli hamulcowych w walce z takim koronawirusem i myśleli, że takim hamulcowym na pewno nie będzie również obecny rząd. Poprzez swój pryzmat zdolności rządzenia oceniali ową zdolność obecnie rządzących. Wyobrażali sobie, że ten koronawirus "spadł im z nieba" i będzie w stanie wywrócić obecne poparcie Polaków do rządu i prezydenta A. Dudy. Zapewne dla nich miało to być zrządzenie losu w sytuacji, kiedy od 2015 roku z niecierpliwością, ale bezskutecznie wyczekiwali na jakiekolwiek potknięcie obecnie rządzących. Przecież nic nie dała ani ulica, ani zagranica, ani jakieś filmy Sekielskich czy P. Vegi. Nic a nic a frustracja i bezsilność połączona z bezradnością narastała i - wedle ich zapędów - wreszcie miała dać swój chory upust w czasie spodziewanego przez nich chaosu związanego z koronawirusem.
 
A tu.... "klops". Nasz obecny rząd we współpracy z prezydentem okazał się o kilka długości bardziej rozsądny i zdolny do zarządzania kryzysowego niż w najśmielszych snach mogli to sobie wyobrazić dzisiejsi opozycyjni totalsi. I gdyby tylko chodziło o "polskie podwórko" to nasza opozycja mogłaby siebie i nas wszystkich przekonywać, że zrobiłaby więcej i lepiej (tyle tylko czy ktoś w to by uwierzył?). Ale okazało się, że to nasz kraj obecnie stawiany jest za wzór a jego decyzje w walce z koronawirusem kopiowane są przez inne kraje, nie tylko w UE.
 
Także opozycja obudziła się się z krótkotrwałej euforii bez jakiegokolwiek argumentu, który mogłaby użyć przeciwko obecnym władzom w związku z wybuchem epidemii koronawirusa. Dosłownie żadnego. Nic im nie pozostało jak... właśnie tylko coraz większa frustracja, złość i bezsilność i walka o jakiś cud, który miałby się wydarzyć, gdyby wybory prezydenckie zostały przełożone na jesień. Teraz już im tylko to pozostało: odroczenie kompletnej porażki w czasie... Czy im by to coś dało, albo ewentualnie da? Wątpię. Dziś wygląda na to, że ich i całego tego środowiska występy są nacechowane jakimś obłąkańczym szaleństwem...
 
Sondaże jednoznacznie wskazują im, że rządowi jak i prezydentowi ufa coraz więcej Polaków. Oceniając np. tzw. "Tarczę Antykryzysową" aż 67% z nas uważa, że działania rządu wobec epidemii w tym obszarze są poprawne (pozytywne), przeciwnego zdania jest tylko 22% fanatycznych wyborców opozycji a najciekawsze jest to, że ową tarczę popierają też w części zwolennicy innych niż A. Duda kandydatów na prezydenta Polski (tabela poniżej - źródło: https://www.dorzeczy.pl/kraj/133489/67-proc-polakow-pozytywnie-ocenia-tarcze-antykryzysowa.html).
 
W niemal też wszystkich sondażach więcej niż połowa respondentów ocenia zaś pozytywnie wszystkie działania rządu i prezydenta mające na celu zastopować rozprzestrzenianie się wirusa.
 
Po prostu obecnie rządzący sprawdzają się w okresie kryzysowym a właśnie umiejętność zarządzania kryzysem cechuje dobrych przywódców i ich współpracowników. W skali państwowej obecny kryzys jest bezprecedensowy i każdy - nawet ktoś nieprzychylny - musi stwierdzić, że rząd z prezydentem w porównaniu do innych krajów robią dla Polski i Polaków bardzo dobrą robotę w epoce tego koszmarnego wirusa.
 
Aż strach pomyśleć, co by się dziś w Polsce działo jakby rządziły PO-PSL pod wodzą B. Komorowskiego w Pałacu Prezydenckim...
 
Zostaw za sobą dobra, miłości i mądrości ślad...
© Krzysztof Jaworucki (krzysztofjaw)
http://krzysztofjaw.blogspot.com/
kjahog@gmail.com

KOMENTARZE

 • Swego czasu
  E.Kopacz nie kupiła jakiś szczepionek. Nie kupiła, bo nie mieli forsy, ale ubrano to w wolnościowe słowa. Tak, czy owak była to słuszna decyzja Kopacz. Strach pomyśleć, jak PiS zechce wydać nasze pieniądze na jakieś szczepionki(najlepiej z Izraela) i pod przymusem wszystkich zaszczepić.
 • @zbig71 11:05:31
  Ja jestem ciekaw skąd wezmą te 212 miliardów. I na co wydadzą, i pod jaki zastaw to pójdzie. Reszte surowców, lasy i ziemię stracimy?
  Gdy wybory prezydenckie odbędą się w maju, to SN nie powinien uznać ważności. Nie było warunków do prowadzenia kampanii wyborczej. Tylko Gumiś ma wolną rękę i ta tchórzliwa miernota, zgrywa teraz twardziela. Ale nienaturalnie w tej roli wygląda.
  A od jutra ponoć cenzura prewencyjna, gdy idzie o źródła informacji. Nam może jeszcze pozwola pogadać. Ale PAP już będzie filtrował do kolejnych przekaźników.
 • @Wican 11:16:27
  Zastanawiam się, czy lasów i surowców już nie straciliśmy. Najzabawniej Gumiś z Płaszczakiem wyglądają w mundurkach polowych, a obok nich siedzi uśmiechnięta Żorżeta w kapeluszu. Jest moc, no nie?
 • @zbig71 11:26:44
  W mundurkach są naprawdę śmieszni. Chłopaczki ubrali wmundurki i się cieszą chłopcy
 • @Wican 11:44:38
  Pod czujnym okiem Żorżety. Żeby im się w głowach niepoprzewracało.
 • @zbig71 11:05:31
  Wtedy decyzja E. Kopacz była właściwa i chyba to była jej jedyna taka właściwa decyzja. I nie ważne, że nie kupili bo nie mieli kasy. Nie kupuje się szczepionek na jakiś wirus, który właśnie wybuchł, bo to nic nie daje.

  Podobno źródla pochodzenia 221 mld (teraz już 250 mld) zł są i będą podane w specustwie i wtedy zobaczymy na czym stoimy. Na razie bym nie angażował w to Izraela, choc jak każdy kraj walczy z koronawirusem.

  Pzdr
 • @Wican 11:16:27
  Tak naprawdę cenzura prewencyjna istnieje wszędzie. Jedynymi źródłami różnych informacji są dziennikarze niezależni lub niezależne portale internetowe. Na takich portalach jest wiele różnych informacji i można sobie wyrobić własne zdanie. W mediach głównego nurtu panuje zawsze narracja zgodna z nakazem właścicieli (od panstwa - TVP do firm prywatnych - TVN, Polsat).

  Pzdr
 • @zbig71 11:05:31
  Zapomniałeś dodać jaki kwik podniosły te szabes goje z PiS że Kopacz nie dała zarobić jakimś geszewciarzom. Jakie były krzyki że PO zmierza do eutanazji Polaków. A autor niech się nie przejmuje, PiS nie straci władzy dopóki do końca nie zapłaci za te f-35 i nie wybuduje fort trump. Zresztą amerykanie mają jeszcze sporo towaru wojskowego do wciśnięcia sługusom i to po cenach większych niż płacą jakieś kacyki afrykańskie. Mają też jeszcze trochę ustaw do uchwalenia, bo do czego to podobne żeby firmy amerykańskie i izraelskie płaciły jakieś podatki Polsce. Ale spoko, ze dwa nocne posiedzenia, albo jedno zdalne przez internet i zwolnienia z podatku załatwione.
 • @krzysztofjaw 12:35:49
  Wcale nie do końca. Większy pluralizm w Anglii, USA, Niemczech, Włoszech, Rosji. Francja i Hiszpania to nie wiem. Ale tak jednostronnie jak u nas to chyba nigdzie nie jest. Czym się różni obecne TVP od TVN? Pierwsi popierają Trumpa i szowinistów żydowskich, ci drudzy popierają Bidena (Obamę, Hilarzycę) i lewicowych syjonistów. W kwestiach naprawdę poważnych, to jeden "szajs. Tak jak GaPol z GazWyb
 • @marek500 12:59:36
  PiSiory to mentalność wyjątkowo pachołkowata. Na co też wskazuje Fort Trump. Za życia Stalina, to u nas jednak Stalingrodu nie tworzono. Dopiero po śmierci
 • @marek500 12:59:36
  Układ międzynarodowy jest taki, że ma wygrać Duda i tyle. Zgadzam się, że zakupy złomu są ważne , no a uroszczenia żydowskie? Jeszcze muszą nas okraść na te 300mld $, być może dopiero potem Amerykanie odpuszczą, zresztą Polska będzie miała nowego właściciela, szlachtę jerozolimską, która będzie nas tresować do tolerancji i demokracji. Tak jak żydokomuna tresowała nas do komunizmu w latach 44-56. Smutne jest to, że zrobią to z pomocą pisowskich szabes goi , którzy dla niepoznaki ubrali się w patriotyczne piórka i świergolą, otumaniając naiwnych tubylców.
 • PiS to partia neobolszewicka
  realizująca agendę neokonow, ideowych spadkobierców Trockiego Bronsteina.
  Ta niby "pandemia" świrusa jest doskonałą okazją do pozbawienia ludzi resztek wolności.
  Zresztą PO robiłaby to samo bo to jedna banda jest.
 • @Wican 13:26:34
  Pełna zgoda!
  Funkcyjnych pisiorow jeszcze można jakoś zrozumieć (nie usprawiedliwić) ale tych wszystkich, którzy w nich wierzą i na nich głosują?...
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 13:43:26
  ,,którzy w nich wierzą i na nich głosują?...,, To między innymi dzięki takim ludziom, jak autor tego tekstu, który nie daje zapomnieć czytelnikom, komu zawdzięczamy te wszystkie cuda. Z jednej strony pan Krzysztof pisał teksty o zagrożeniu żydowskim (bardzo słusznie zresztą) a z drugiej wychwala, w taki dość cwany sposób, taki ,,obiektywny,, że bez PiS i USA to Polska zniknie niczym sól w ukropie. A nie kto inny, tylko USA chcą zrobić sobie w Polski poligon, w dodatku pod żydowskim zarządem, z czym specjalnie się nie kryją. I do tego ,,wynajęto,, PiS w 2015 roku, smutne, że tak wielu ludzi to kupiło. Nawet drogą przekupstwa, niemniej jednak.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 13:38:13
  No fakt że neobolszewia pełną gębą. Jak to szło ? Socjalizm z ludzką twarzą, albo : socjalizm tak, wypaczenia nie. A skończy się jak w ,,Folwarku zwierzęcym''
 • @marek500 14:23:03
  Czyli powróci pan Jones. Kto w naszej rzeczywistości będzie panem Jonesem?
 • Anty pis
  Ja w nich na pewno nie wierzę i na pewno na nich niezagłosuję, bo i tak nic się nie zmieni. A na pewno idzie ku gorszemu.
 • @zbig71 11:26:44 to jest dramat!
  Błaszczak to najgorszy Minister Obrony Narodowej jakikolwiek był od dawien dawna, jak widzę jego facjatę załganą, to mnie wręcz mdli od tego, to samo PAD.
 • @Maruda 14:50:37
  Z obfitości serca usta mówią. W sieci są filmiki i zdjęcia Błaszczak, Dudy, to... jest, przepraszam, Płaszczaka, Judy i ich nadzorczyni Żorżety z jakiegoś spotkania z żołnierzami. Także nawet się nie kryją, komu służą.
  Natomiast zastanawiam się, jakie straty mógł ponieść Polski wywiad i kontrwywiad wojskowy, po rozwiązaniu WSI przez Macierewicza, czy Polska straciła swoich agentów i współpracowników z tego tytułu?
  Jakie są pozytywne efekty tego , czego dokonał Macierewicz z kolegami?
 • @zbig71 15:39:31
  "Jakie są pozytywne efekty tego , czego dokonał Macierewicz z kolegami?"

  Odkrywa prawdę.
 • Cóż.
  Lewandowscy sypnęli milionem euro, Błaszczykowski rzucił 400 000 zł. Sejm i senat, chyba w normalnym trybie nie pracują. Ilu posłów zrzekło się choć części wypłaty?
 • @Pedant 15:47:52
  Tak? A jaką?
 • @zbig71 16:16:22
  Chyba chciałeś zapytać: Jak?
 • @Pedant 15:47:52
  //Odkrywa prawdę.//
  Chyba tę sowiecką z lat siedemdziesiątych.
 • @Pedant 15:47:52
  To ty pisior jesteś :))
 • @Wican 13:25:21
  Na szczęście są jeszcze telewizje internetowe i autorzy prezentujący swoje poglądy i spostrzeżenia w internecie. Nie wiem jak długo to potrwa, ale jeszcze jest, np. MN, wRealu24, Michalkiewicz, Gadowski i inni. Potrzebna jest nam po prostu jeszcze jedna (dwie) duże stacje tv, ale czy tak się stanie? Zobaczymy.
  Pozdrawiam
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 16:39:46
  "//Odkrywa prawdę.//
  Chyba tę sowiecką z lat siedemdziesiątych."

  No nie. On wyznaje postmodernizm ze swoim specyficznym rozumieniem prawdy.

  https://www.youtube.com/watch?v=f7EMcjGyZvw
 • @krzysztofjaw 17:07:56
  Michalkiewicz, Gadowski? Brakuje jeszcze ideologicznych jak Karoń. Sami systemowcy, którzy w sprawach zasadniczych, niczym nie różnią od największych merdiów.
 • @Wican 17:29:56
  To w/g Ciebie Michalkiewicz jest jak media głównego ścieku?
 • @zbig71 17:35:09
  A czym się różni? W kwestiach polityki zagranicznej? Również uważa, że bez względu na koszty, mamy być proamerykańscy. Choć on ma innych odbiorców, stąd przez lata, też wierzyłem w jego niezależność. PiS też gra na nucie patriotycznej. A Michalkiewicz miał audycje u Rydzyka.
 • @Wican 17:50:55
  To fakt. Jest proamerykański, co dziwne, że to właśnie Stany nas tak naciskają w sprawie żydowskich uroszczeń, o których Michalkiewicz tak dużo mówi. A to że miał audycje u RYDZYKA? miał i chyba już ich nie ma....
  Może to sprawa pokoleniowa t proamerykańskość?
 • @Pedant 17:15:16
  Zgredzisz.
  Media alternatywne nie są żadną alternatywą... jeśli tak samo dzielą zamiast łączyć ludzi.
 • @zbig71 18:09:42
  To uwielbienie dla amerykaństwa. Szkodliwe na te czasy. Ot, kolejny pseudosolidaruch, zafascynowany gumami donalda. CHoć Michalkiewicz pracował w latach 80-tych we Francji na zbieraniu winogron
 • @Wican 11:47:03
  Tam też nauczył się i wyszlifował j.rosyjski. Zbierał, bidul, na mieszkanie. Zapomniał że ma jedno na Mokotowie, i dom pod Lublinem..

  No i zbiórka ta była prowadzona równolegle do tej z jego strony autorskiej. Jednak na stronie ludzie (firmy? partie?) płacą mu za artykuły z banialukami. Trzecia zbiórka była juz na poczet roszczeń Kasi.
 • @Oracz 11:53:49
  Nie znasz jednak tematu, to nie ruszaj. Dla niektórych kupno mieszkania nie jest czymś najważniejszym bo wolą wynajmować. Wtedy nie są uwiązani. A tu nagle miał wykupić mieszkanie wynajmowane od lat. WYobraź sobie, ze są ludzie, co nie uważają, ze własna chata na dożywotni kredyt jest najwazniejsza. Tylko wolą inwestować w narzędzia pracy. Dla kogoś o średnich i kiepskich kwalifikacjach, to nie do pomyślenia. KNawert nie wiedzą, że mieszkania na kredyt, są własnością banku, dopóki gdy nie wpłaci sie ostatniej raty
 • @Wican 12:01:51
  Ty się chyba swoim łbem przez ceglane mury przebijałeś nieraz.
 • @Pedant 17:15:16
  Przepraszam. Wpis miał być adresowany do krzysztofjaw

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930    

ULUBIENI AUTORZY

więcej