Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
812 postów 2242 komentarze

krzysztofjaw

krzysztofjaw - Właściwie: Krzysztof Jaworucki. KONSERWATYSTA W IDEI I WARTOŚCIACH ŻYCIOWYCH, KONSERWATYWNY LIBERAŁ W GOSPODARCE. EKONOMISTA I FINANSISTA. PATRON DUCHOWY: BŁ. JERZY POPIEŁUSZKO, AUTORYTET MORALNO-ETYCZNY: ŚW. JAN PAWEŁ II, MENTOR POLITYCZNY: E. B

II tura wyborów w dobie koronawirusa: Duda vs Kidawa-Błońska

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Jak na razie przebieg kampanii wyborczej został przez kandydatów zupełnie zmieniony w stosunku do planów a winien temu jest koronawirus. W najgorszym scenariuszu wirus może doprowadzić do przełożenia daty wyborów prezydenckich.

 Najprawdopodobniejszy scenariusz drugiej tury wyborów, o ile oczywiście do takiej tury dojdzie, co nie jest przesądzone.

 
Zastanawiałem się czy w ogóle podejmować się przedstawienia takiego scenariusza, bowiem już o Pani M.Kidawie-Błońskiej pisałem kilka razy i raczej w negatywnym sensie. Ogólnie uważam, że jest to najmniej trafna osoba kandydująca obecnie na prezydenta Polski.  Nie reprezentuje sobą żadnych wartości a króluje w niej pustka leczona prompterem.
 
W bezpośrednich rozmowach z wyborcami operuje jakimś koślawym językiem polskim, mówi przerywanymi zdaniami, chaotycznie i nieraz w zakresie ich zawartości wzajemnie sprzecznymi. Myli pojęcia i znaczenia słów. Gubi się w swoich dywagacjach na każdy niemal temat. Ma jeden zestaw odpowiedzi prawie na każde pytanie: tworzenie wspólnoty, wyższość UE nad polskim prawem, itd. Aż trudno uwierzyć, że taką osobę zafundowała nam PO-KO.
 
Jesteśmy jeszcze przed kulminacją kampanii wyborczej i przed ogłoszeniem przez kandydatów swojego programu o ile M. Kidawa - Błońska taki program ma. Ale znów mamy plebiscyt PiS kontra anty-PiS i moim zdaniem taki będzie niestety wybór Polaków. To nic, że A. Duda przerasta M. Kidawę - Błońską o dwie długości in plus, ważne żeby nie został prezydentem i to dla wielu totalsów wystarczający argument, bez żadnego oglądania się na realną rzeczywistość.
 
A realizm (nie marzenia) podpowiada wybranie jedynie A. Dudy na kolejną kadencję. Wiem, że nie wszystkim on - nawet w naszym gronie - się podoba, popełnił sporo błędów, ale czy można sobie wyobrazić M. Kidawę-Błońską na stanowisku prezydenta RP? Wolne żarty. To byłaby kompromitacja jeszcze większa niż w przypadku B. Komorowskiego.
 
Na pewno M. Kidawa-Błońska może liczyć na swój twardy i w dużej części zidiociały elektorat. Nie mogę tego inaczej nazwać, bo - jak wskazałem - sam wybór kandydatki wydaje się całkowicie nietrafiony. Ona nic po prostu nie umie, ma braki w wiedzy a mowę ma krótką i pełną gaf. Jak można na kogoś takiego głosować? To żenujące. Ale za pomocą hejtu utrzyma to swoje poparcie w granicach 20-25% a dla jej wyborców nawet nie jest konieczna - co powinno być normą - znajomość przez nią języków obcych. Więc jak ma zadbać o interes Polski w kuluarowych rozmowach bez tłumacza? A przecież właśnie takie rozmowy są najważniejsze. Na razie wiemy na pewno, że języki obce zna A. Duda i K. Bosak. Prawdopodobnie też R. Biedroń. Nic nie wiemy na temat W. Kosiniaka-Kamysza i pozostałych kandydatów.
 
Jak w ewentualnej II turze zagłosują inni? PO-KO spoko na M.K-B. Konfederaci raczej nie pójdą do wyborów, Lewica może rozłożyć swoje głosy ze wskazaniem na M.K-B. Wyborcy skrajnej lewicy Zandberga też ze wskazaniem na M.K-B. Wyborcy PSL-u rozłożą swoje głosy na PAD-a i M.K-B. A jeszcze niezdecydowani? To trudno oszacować.
 
Niemniej spodziewam się w drugiej turze niższego w wartościach procentowych głosowania Polaków. Może być niższa frekwencja  a to promować będzie M.K-B, bo zacietrzewienie jej zwolenników już przerasta jakikolwiek granice przyzwoitości, mamy do czynienia z agresją słowną, ale też i fizyczną. Te okrzyki na spotkaniach A. Dudy z wyborcami, ta nachalna promocja LGBTQ i gender, to poniżanie nas Polaków i ta zaciekłość na twarzy... To już wyraz bezsilności i bezradności wyborców totalsów, ale to bywa groźne, bo wtedy "tonący brzytwy się chwata" i ta kampania zapowiada się na brutalną ze strony totalsów.
 
Jak na razie przebieg kampanii wyborczej został przez kandydatów zupełnie zmieniony w stosunku do planów a winien temu jest koronawirus. W najgorszym scenariuszu wirus może doprowadzić do przełożenia daty wyborów prezydenckich.
 
W dobie tej ewentualnej epidemii bardzo dobrze zdaje egzamin polski rząd razem z prezydentem A. Dudą. Ich działania "wytrącają" zasadność krytyki obecnych władz przez totalnych. Tym samym zyskuje w oczach wyborców obecny prezydent A. Duda. Z reguły jest tak, że w przypadku jakichś klęsk i zachwiania tym samym bezpieczeństwa Polaków i w przypadku gdy rządzący sprawdzają się w tak kryzysowym czasie, to właśnie oni zyskują wzrost poparcia społeczeństwa i jak sądzę będzie tak i teraz.
 
Nie jesteśmy w stanie przewidzieć jak dynamicznie będzie rosła liczba zainfekowanych koronawirusem. Na razie jest dobrze, choć specjaliści uważają, że to może być tylko preludium ewentualnej pandemii. Oby nie, choć prognozy nie są najlepsze, bo jesteśmy stosunkowo dużym krajem pod względem ilości ludności a to może sprzyjać wzrostowi liczby chorych.
 
Na ten moment jednak koronawirus odstawił walkę wyborczą na dalszy plan i mimo, iż totalna opozycja dalej próbuje grać wyborczo tym zagrożeniem to i ona przyznała w końcu, że polski rząd  zachowuje się w tej sytuacji poprawnie. 
 
Jest jeszcze jeden bardzo istotny wniosek płynący z tego zagrożenia koronawirusem. Okazuje się, że w takich przypadkach niezbędne jest bardzo silne państwo (nie tylko polskie). Daje to asumpt do takiej oto refleksji: forsowana przez totalnych regionalizacja samorządowa państwa polskiego przejawiająca się np. w postaci likwidacji wojewodów i wzrostu znaczenia samorządów jest błędna i to błędna zdecydowanie. Czy można sobie wyobrazić, żeby teraz same samorządy prowadziły i koordynowały ogólnopolską akcję na rzecz zminimalizowania skutków koronawirusa? Nie powinno być trudności z odpowiedzią na tak zadane pytanie. 
 
 
 
Zostaw za sobą dobra, miłości i mądrości ślad...
© Krzysztof Jaworucki (krzysztofjaw)
http://krzysztofjaw.blogspot.com/
kjahog@gmail.com

KOMENTARZE

 • @krzysztofjaw
  Polecam obejrzeć bez głosu . Prompter i niedojda machający łapkami . : https://www.zachod.pl/177951/oredzie-prezydenta-andrzeja-dudy/ Ps . Na Kidawę Gafę-Błońską szkoda klawiatury . Jaki kraj tacy "politycy" .Salute 5*
 • @Repsol 20:55:48
  Na większość tego towarzystwa szkoda klawiatury, z Dudą włączenie. Jakiekolwiek rozsądne postulaty wychodzą od Bosaka, reszta to dno .
 • Autor pisze !
  Autor pisze ! Duda popełnił dużo błędów ? już to słyszę od autora piąty raz ! Apel do autora JAKIE TO BŁĘDY ?????!!!! konkrety proszę !

  Bracia Słowianie ! pięcioletnia kadencja to kadencja anty-polska ! prezydent Duda to bardzo agresywny człowiek i jego pięcioletnia polityką polegała na budowaniu wraz z żydo-USA koalicji przeciw Rosji ! koszty się nie liczą u Dudy [ 2 mld ] byle by Ukraina odzyskała Krym u Donbas !

  Słowianie pytam ? czy Duda jest prezydentem Ukrainy ? czy Polski ! jak Polski to po jaką cholerę sprowadza na Polskę i Polaków groźbę wojny NUKLEARNĄ z Rosją ! Duda chce nas wszystkich zamordować ?

  Odezwa ! Duda to oszust !!!! [ są nagrania ]

  obiecał 8 tys kwoty od podatku !
  obiecał że obywatele mają prawo zabierać głos w sprawach Polski !
  [ referenda ] i co
  Konstytucja miała być pisana przez Naród i przyjęta w referendum ! i co ?

  Słowianie ! piec lat Dudy to włażenie żydom i ukraińcom w dup.. bez mydła !!

  APEL do SŁOWIAN ! DUDĘ NIECH żydzi i ukraińcy wybierają bo to ich prezydent !!!!!


  Ireneusz Tadeusz Słowianin Lach.
 • Polska nie jest państwem prawa ! to tylko kolonia żydo-syjonistów !!!
  https://www.youtube.com/watch?v=CZsn0YwfW9M

  Ireneusz Tadeusz Słowianin Lach.
 • @zbig71 05:57:27
  Niemal w ogóle nie ma w kampanii kwestii zagranicznych (poza wirusem). Nuda. I gdy idzie o poziom intelektualny, i gdy idzie o jakieś emocje. Czekam na koniec zbiórki podpisów. Może ktoś ciekawy się pojawi i rozrzusza trochę tę nudną kampanię. Koronawirus spadł niemal wszystkim z nieba. Nie muszą się zajmować innymi poważnymi kwestiami i przy tej tematyce, niewidoczna jest niekompetencja większości kandydatów. Ale też w sprawach zasadniczych, główni kandydaci mają zbliżone poglądy. Czy były działacz UW może mieć poglądy diametralnie różne od Kidawy, Hołowni czy Biedronia?
 • A czego oczekiwać od ograniczonej baby ?
  https://media.wplm.pl/thumbs/ODI1L3VfMS9jY185ZTg2Ni9wLzIwMjAvMDMvMTEvODI1LzU1MC85ZWJkYjY5NjM1NTU0ZGY4OTFhM2E5NDZjMjYxMTA1OS5qcGVn.jpeg

  Kidawa-Błońska chce rekompensaty dla wszystkich i zwołania Sejmu. Internauci komentują: "Ale ta PO jest hojna!"; "Więcej". Politycy opozycji bez cienia żenady wykorzystują koronawirus do kampanii wyborczej. Po ogłoszeniu przez rząd decyzji o zamknięciu przedszkoli, szkół, uczelni wyższych, kin i teatrów, Małgorzata Kidawa-Błońska stwierdziła, że konieczne jest zwołanie posiedzenia Sejmu. Dodała, że rekompensata powinna objąć rodziców wszystkich dzieci uczących się w podstawówkach. Kidawa-Błońska wykorzystuje zamknięcie szkół w kampanii. Sytuacja w kraju jest bardzo poważna, rząd zapowiedział w środę zamknięcie żłobków, szkół i przedszkoli. To jest trudna decyzja, ale za tą decyzją powinny iść następne. Polskie rodziny muszą czuć się bezpieczne, a świadomość, że nie dostaną zwrotu, za to, że będą ze swoimi dziećmi, gdy będą one miały więcej niż 8 lat budzi wielki niepokój. Dziewięcioletnie czy dziesięcioletnie dziecko także powinno być pod opieką rodziców powiedziała kandydatka KO na prezydenta i wicemarszałek Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska na środowej konferencji prasowej. Dlatego przygotowujemy rozwiązanie, które pozwoli Polakom poczuć się bezpiecznie. Proponujemy, by pełną, 100-proc. rekompensatę dostali rodzice wszystkich dzieci uczęszczających do szkół podstawowych. Nie może być tak, że dziewięcioletnie dziecko zostaje w domu samo, bo rodzice muszą pracować, bo inaczej nie będą mieli środków na życie podkreśliła. Kandydatka KO chce pilnego zwołania posiedzenia Sejmu. Zaznaczyła, że ważne jest to, aby proponowane przez nią rozwiązanie wprowadzić szybko. Dlatego dzisiaj składam wniosek do marszałek Sejmu Elżbiety Witek o pilne zwołanie posiedzenia Sejmu w dniu jutrzejszym, żebyśmy dali rządowi narzędzia, aby mógł te rozwiązania wprowadzić poinformowała kandydatka KO na prezydenta.

  Internauci komentują
  Słowa Kidawy-Błońskiej są szeroko komentowane przez użytkowników Twittera. Internauci zwracają uwagę, że najlepiej się rozdaje nie swoje pieniądze. Przypominają także o podniesieniu wieku emerytalnego przez rząd PO-PSL oraz dramatycznie niskiej stawce godzinowej. Komentarze pod linkiem

  https://wpolityce.pl/polityka/490673-kidawa-blonska-chce-wiekszej-rekompensaty-i-zwolania-sejmu

  Ps...Ale zatroskana. Za waszych rządów było cały czas gorzej niż za ten czas z koronowirusem. Dzięki Bogu, że nie rządzi PO, bo zapewne mielibyśmy "niezłą jazdę". Pamiętamy co się działo po Katastrofie Smoleńskiej. Skrajnie nieodpowiedzialne wyPOwiedzi. K-B niech wreszcie zamilknie, dosyć tego! I tak to jest - brudy na wierzch wypływają w trudnych sytuacjach. W tym kryzysie zobaczymy, kto się do czego nadaje - a PO, Kidawa, Grodzki… POżal się Boże…! Prymitywy ta cała totalna opozycja , jak nie rządzą to mają gest chcą pieniądze rozdawać . Wszyscy pamiętamy jak rządziliście Polską , jak upodlić chcieliście ciężko pracujących i pieniędzy nie było. Jak MKB zostanie prezydentem, to da wszystkim rekompensaty i odda to co zabrał Tusk. Dziesięcioletnie dziecko w czasie ferii też zostaje samo bo rodzice pracują. Opozycja chce wydawać pieniądze nie swoje.
 • @kula Lis 69 14:36:27
  Tego samego co po tym niedojdzie .Salute . https://medianarodowe.com/wp-content/uploads/2018/12/duda-i-menora.jpg
 • @krzysztofjaw
  Tego cholernego pedała/ciotę, Biedronia ze Śmiszkiem/mężem/popychaczem to bym w klatce po norkach przymusowo wysłał do Wuhan. Śmierdzący zboczeniec i porąbany polityczny malwersant.
 • @Wican 12:56:14
  To jeden pies
 • @kula Lis 69 18:42:01
  Jak można...
  A kandydat Biedrogne ma taki piękny phogham.
  I chce wszystkim zrobić dobrze.
  Ech, rozmarzyłem się.
  Żeby socjalistyczna Łojczyzna rosła w siłem a zwieracze nie popuszczały.
  I żeby papieru w rolkach nie brakło.
  Vive Biedrogne!!!
  Oui, oui, chrum, chrum.
 • Czyli prośmy Boga by odpadli oboje w I turze
  W II mial by większe szanse Kosiniak lub Chołownia
 • @zbig71 05:57:27
  Na taki, durny komentarz , dotyczący Prezydenta RP, dr.Andrzeja Dudy, też szkoda klawiatury i paluchów!!!
 • @ele 08:15:47
  A tobie kto wlazł do łba, że takie BZDETY PISZESZ???
 • @telewidzacy 08:49:43
  Zanim coś napiszesz, to sprawdż, jak się pisze nazwisko:Hołownia!!!Za dużo analfabetów jest w Polsce!!!A ten "kandydat" jest promowany przez szemrane biznesy i grupy!
 • @zibi 09:40:56
  A maliniak jest promowany przez kneset.
 • autor
  Polecam:
  Panika gorsza od wirusa

  https://niepoprawni.pl/blog/jazgdyni/panika-gorsza-od-wirusa
 • @Jozio z Londynu 19:03:32
  Reszta w domu zdrowa ? . Salut :))) Agitka na miarę obecnego czasu .
 • Bielan: Małgorzata Kidawa-Błońska zachowuje się histerycznie. Moim zdaniem zupełnie nie nadaje się do pełnienia tej funkcji
  https://media.wplm.pl/thumbs/ODI1L3VfMS9jY184NGYzOC9wLzIwMjAvMDMvMDQvODI1LzUwMC85NDc5YWU0Njg0Nzk0MjcwYTc4YzJhNWU2YzMwMzdkZS5qcGVn.jpeg


  https://wpolityce.pl/polityka/490945-bielan-malgorzata-kidawa-blonska-zachowuje-sie-histerycznie
  Ps...Kidawa nie nadaje się by być choćby kierowniczką świetlicy. Ta kobiecina uwielbia się kompromitować. Jeszcze parę występów i jej zwolennicy już nie będą wątpić w głupotę Kidawy, jej to ekstremalną ignorancję. Ta kobiecina nie nadaje się do pełnienia żadnych funkcji. Brak jej ogólnej wiedzy i błyskotliwości. Kobieta w wieku 62 lat po prostu powinna już przystopować bo może to się dla niej źle skończyć! To objawy i symptomy menopauzy. Cyt: Uderzenia gorąca są reakcją organizmu na spadek poziomu estrogenu, to źródło znacznego dyskomfortu.Ogromnym problemem są także wahania nastroju. I wszystko jasne. Po czym poznać wyborcę antyPis? Zagłosuje na suszarkę gdyby ta stanęła w szranki z kandydatem PiS.
 • @kula Lis 69 09:03:16
  Kurła na miarę tego gamonia . https://img.joemonster.org/mg/albums/new/170119/04ktos_wytlumaczy_prezydentowi.jpg

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930    

ULUBIENI AUTORZY

więcej