Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
895 postów 2441 komentarzy

krzysztofjaw

krzysztofjaw - Właściwie: Krzysztof Jaworucki. KONSERWATYSTA W IDEI I WARTOŚCIACH ŻYCIOWYCH, KONSERWATYWNY LIBERAŁ W GOSPODARCE. EKONOMISTA I FINANSISTA. PATRON DUCHOWY: BŁ. JERZY POPIEŁUSZKO, AUTORYTET MORALNO-ETYCZNY: ŚW. JAN PAWEŁ II, MENTOR POLITYCZNY: E. B

M. Kidawa-Błońska. Bębenek czy bęben ?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Obserwując zachowania M. Kidawy-Błońskiej, jej wypowiedzi, lapsusy językowe, elementarny brak wiedzy i poniekąd inteligencji też się zastanawiam czy słychać byłoby odgłosy bębna, gdyby ta kandydatka nagle zaczęła na sali sejmowej pukać się w głowę.

 Bardzo dawno temu na jednym z posiedzeń Sejmu jeden z posłów skierowawszy się w stronę J. Korwin-Mikkego zaczął pukać się w głowę. Pan J. Korwin-Mikke ze znaną sobie błyskotliwością odpowiedział mniej więcej tak: "Niech Pan przestanie, bo odgłosy pukania słychać w całej sali", co miało oczywiście znaczyć, że ma - jak bęben - pustkę w głowie.

 
Obserwując zachowania M. Kidawy-Błońskiej, jej wypowiedzi, lapsusy językowe, elementarny brak wiedzy i poniekąd inteligencji też się zastanawiam czy słychać byłoby odgłosy bębna, gdyby ta kandydatka nagle zaczęła na sali sejmowej pukać się w głowę.
 
Kim pokrótce jest M. Kidawa-Błońska [1]?
 
Małgorzata Maria Kidawa-Błońska (z domu Grabska) urodziła się 5 maja 1957 w Warszawie. Jest z wykształcenia socjologiem. Kidawa-Błońska to posłanka na Sejm V, VI, VII, VIII i IX kadencji.  Była rzecznikiem rządu Donalda Tuska i Ewy Kopacz. Pełniła też funkcję marszałka Sejmu (VII kadencji) i wicemarszałka Sejmu VIII i IX kadencji. Uczyła się i studiowała w Warszawie. W drugiej połowie lat 80. pracowała w dziale literackim Studia Filmowego im. Karola Irzykowskiego. Od 1994 do 2005 była producentem filmowym w spółce Gambit Production.
 
M. Kidawa-Błońska do polityki weszła po tym, jak wystartowała do Sejmu z list Unii Wolności. W 2001 wstąpiła do Platformy Obywatelskiej. W latach 2006–2013 kierowała warszawskimi strukturami PO. Przez kilka lat była też radną w Warszawie.
 
W 2005 Kidawa-Błońska z listy PO  została wybrana na posłankę V kadencji. Po raz kolejny trafiła do Sejmu w 2007 r. W wyborach w 2011 z powodzeniem ubiegała się o reelekcję z 2. miejsca na stołecznej liście PO z wynikiem 45 027 głosów. W czerwcu 2015 roku otrzymała nominację na stanowisko marszałka Sejmu.
 
Kidawa–Błońska w trakcie  VIII i IX kadencji pełni funkcję wicemarszałek Sejmu.
 
Małgorzata Kidawa-Błońska jest żoną reżysera filmowego Jana Kidawy-Błońskiego, z którym ma syna Jana.
 
W 1983 Kidawa Błońska ukończyła studia socjologiczne na Wydziale Filozofii i Socjologii Uniwersytetu Warszawskiego. Nie ma żadnych informacji o tym ile języków obcych zna. 
 
To tyle krótkiej noty biograficznej kandydatki na prezydenta Najjaśniejszej Rzeczpospolitej. Zapewne pracę jako producentka filmowa uzyskała dzięki mężowi, który zresztą wydaje się, że wyraźnie in plus odstaje od swojej żony. Podobnie jest w przypadku znajomości przez nią języków obcych, które są niezbędne do pełnienia funkcji prezydenta. Sądzę, że z tym jest krucho, bo inaczej już dawno pochwaliła by się tym faktem.
 
Każdy prezes firmy prowadzący interesy zagraniczne dobrze wie, że najważniejsze decyzje zapadają w rozmowach bezpośrednich a nie poprzez tłumacza. Podobnie jest w przypadku prezydenta Polski, który nie znając języków obcych po prostu nic nie załatwi dobrego dla Polski i będzie jej ośmieszaniem. Czy chcemy mieć śmieszną prezydent?
 
Ale zostawmy języki. Czy ktoś może sobie wyobrazić rozmowę M. Kidawy-Błońskiej z prezydentem USA, Chin, Niemiec, Francji? Ja nie i to wcale nie dlatego, że jestem fanatycznym zwolennikiem prezydenta A. Dudy. Po prostu nie życzę sobie, aby taka pustka reprezentowała i ośmieszała mój kraj i tyle. Już mieliśmy jednego takiego o nazwisku B. Komorowski i może już wystarczy.
 
Kandydatka nie ma żadnych cech "męża stanu". O klasę a nawet dwie przegrywa z A. Dudą, który potrafi jednać ludzi i takie cechy "męża stanu" posiada, jak żaden do tej pory prezydent Polski po 1989 roku.
 
Merytorycznie kandydatka nie jest w stanie zaproponować czegoś Polakom, więc stawia na rozbujanie emocji i pozyskanie przynajmniej fanatycznych antypisowców. Nie ma żadnych argumentów, aby "przebić" A. Dudę, ale trzeba sobie zdawać sprawę, że ewentualna druga tura wyborów będzie przebiegała na linii A. Duda - wszyscy inni i w takiej konstelacji będzie bardzo trudno o reelekcję A. Dudzie. Stąd liczę, że prezydentura rozstrzygnie się już w pierwszej turze wygraną A. Dudy.
 
Oczywiście mam wiele zastrzeżeń do obecnego prezydenta, ale przy wyborze należy kierować się długookresowym dobrem Polski i Polaków a to choć w jakiejś mierze gwarantuje A. Duda.
 
Dziwię się natomiast temu, że taka kandydatka została przez PO-KO wysunięta na prezydenta Polski. Czyżby władze tych ugrupowań nie wiedziały, że to mierny kandydat? Sądzę, że wiedzieli tyle tylko, że na dziś "ławka" PO-KO jest bardzo krótka w przeciwieństwie o lansowanej takiej opinii w stosunku do PiS.
 
Mam niejasne przeczucie, że wszyscy z PO-KO liczyli się z tym, że naturalnym kandydatem mogącym "wejść" w jakiejś mierze w walkę z A. Dudą będzie D. Tusk, ale ten ostatni skulił ogon na pogrożenie palcem przez ciocię Angelę. Dlaczego? Trudno zgadnąć, ale może cioteczka będzie chciała go wylansować za 5 lat? W tym kontekście uważam, że M. Kidawa-Błońska została kandydatem z "łapanki" i przez przypadek a jej przegrana znów wzmocni szczwanego lisa w postaci G. Schetyny (co niektórzy już za nim tęsknią).
 
Nawiązując jednak do tytułu notki to uważam, że nawet gdyby M. Kidawa-Błońska zaczęła się pukać w głowę to nie zagłuszyłaby sali sejmowej, bo rozległoby się tylko ciche bębnienie, bo jednak bęben jest duży.
 
 
 
 
Zostaw za sobą dobra, miłości i mądrości ślad...
© Krzysztof Jaworucki (krzysztofjaw)
http://krzysztofjaw.blogspot.com/
kjahog@gmail.com

KOMENTARZE

 • Autor
  Szybko Polacy zapominają czym się kończy jak wszystkie instytucje państwowe kontroluje jedna partia. Jak by rzeczywiście Panu zależało na dobru Polski to by Pan popierał nawet diabła byle nie Dudę i Bosaka (bo konfederację już PiS najpewniej przekupił, przynajmniej jest takie wrażenie po ostatnich nocnych głosowaniach). Już widać że sądy się nie obronią, jeszcze tylko Dudę wcisnąć na drugą kadencję i drodzy Polacy witajcie znów w dyktaturze monopartyjnej.
 • @marek500 08:33:35
  Chyba trza będzie postawić na Kosiniaka. W dołach PSLowskich są jeszcze pronarodowi działacze.
 • Niech jak najwięcej jeździ i rozmawia, może nawet „wyznawcy ” POKO choć trochę zrozumieją kto to jest mkb.
  https://media.wplm.pl/thumbs/ODI1L3VfMS9jY181NDU2OC9wLzIwMjAvMDIvMTYvODI1LzUzMi8zNDM5MWM0ODZlYzE0OWQ1ODcyNTU2Mzg5OTk3MzY3MS5qcGVn.jpeg
  Jest coraz gorzej! Trudne pytanie do Kidawy-Błońskiej: "Co pani stworzyła przez osiem lat?". Kandydatka PO: "A pan co?" Kolejne spotkania Małgorzaty Kidawy-Błońskiej i kolejne wpadki kandydatki Platformy Obywatelskiej. Podczas kolejnej rozmowy z wyborcami na Podkarpaciu polityk PO znów zaliczyła kompromitację. Jeden z uczestników spotkania oczekiwał od Kidawy-Błońskiej odpowiedzi na jedno pytanie:

  Co pani stworzyła przez osiem lat?

  Te słowa oburzyły kandydatkę PO, która zadała to samo pytanie mężczyźnie:

  Wiele rzeczy proszę pana. A co pan stworzył, to może się pan pochwali wszyscy chętnie usłyszymy.
  https://twitter.com/i/status/1229135486658195458
  Kidawa-Błońska była też pytana o brak reakcji zwolenników opozycji na reformę sądownictwa.

  Wspomniała Pani o protestach w obronie sądów, zawłaszczono na naszych oczach 2mld zł, nasze społeczeństwo jakby uśpione … gdzie jest KOD? usłyszała z sali. Ludzie zebrani w pomieszczeniu odpowiedzieli okrzykami, że … tu jest KOD.

  https://twitter.com/i/status/1229126187567460353
  Ps...Miał być "czarny koń", wyszła stara, ochwacona szkapa. Tępa pała - niczym Kopacz i Komorowski czyli elity ze słomą w butach. Tłumy meneli SB na spotkaniu z oszustką. Slogan goni slogan, hipokryzja większa niż Himalaje i wiedza o państwie na poziomie niższym niż przedszkolny. Okazuje się, że jest to typowa baba z jarmarku. Pan, który zadał pytanie nie chce być prezydentem: nie interesują mnie jego dokonania. Kidawa chce nim być, niech się więc pochwali. "Chętnie posłuchamy". Jak to co robiła ? Zrobiła sobie zębiska a la rotweiler! I to za wasze podatki, bo nic oprócz bycia a ”polityczką” robić nie umie! Prezydent Duda ma ładną, inteligentną żonę i jeszcze ładniejszą córkę. A pani Kidawa? Ma męża, dzieci, ktoś je widział? Krosno miasto 50 tys. mieszkańców. Na spotkanie z panią Małgorzatą przyszło koło 80 osób, głównie 65+. Zadawać tej istocie trudne pytania co zrobiła ze swoimi totalsami dla Polaków przez 8 lat rządów.Co zrobiła dobrego bo to, że okradali nas to wiemy.
 • @marek500 08:33:35
  ONI są wszędzie. Obrońcy Interesów Niemieckich. Są w Sejmie, Senacie, samorządach i polskojęzycznych mediach. Marzą, by było więcej Europy w Europie. Mówią - Bruksela, myślą - Berlin. ONI zrobią wszystko, aby ciocia Angelina z Berlina była zadowolona. Dla nich idolem jest polskojęzyczny rudy kundel, którego Niemcy wywindowali wysoko za sprzedanie kraju obcym. ONI nie potrzebują przekopu Mierzei Wiślanej ani megalotniska. Bo to konkurencja dla Niemiec. ONI wiedzą najlepiej, co jest POtrzebne Polakom. ONI to zbieranina, która kiedyś chodziła się wypróżniać za chałupę, a dzisiaj chcą brylować na europejskich salonach.
 • @kula Lis 69 09:19:15
  Mąż Kidawy to reżyser. I to nawet dobry, jak na polskie warunki. Zrobił "Skazanego na bluessa" (żona była ponoć producentką). Ma też jeszcze kilka niezłych filmów: Różyczka, Baobab czyli zielono mi.
  A, jeszcze coś niedawno. Serial "Ślad".
  Czyli coś tam osiągnął. Więcej niż żona i więcej niż para Gumisiów.
 • @kula Lis 69 09:25:57
  Są. Niektórzy dają 80 baniek mercedesowi nawet.
 • Wpadka Kidawy-Błońskiej na spotkaniu z sympatykami. "Nie ma ludzi młodych". Kandydatka PO: Mają inne zadania. Karnawał
  https://media.wplm.pl/thumbs/ODI1L3VfMS9jY184YmIxZS9wLzIwMjAvMDIvMTYvODI1LzUyNi8wNmU0ZTBjYzk5YjQ0ZDAyYThjMzZjNWRhYWI4YWEwYi5qcGVn.jpeg

  Kolejne spotkanie Małgorzaty Kidawy-Błońskiej kończy się nie najlepiej dla kandydatki Platformy Obywatelskiej. Musiała odpowiadać na trudne pytania z sali. Odpowiedź pozostawia wiele do życzenia. Małgorzacie Kidawie-Błońskiej wytknięto, że na spotkanie nie przyszli młodzi ludzie. Jak widać na filmie udostępnionym przez TVP, na spotkanie z kandydatką PO przyszli w większości starsi ludzie. Nie ma ludzi młodych i jest to wielki problem powiedziała uczestniczka spotkania. Kidawa-Błońska zrzuciła winę na… karnawał. Uznała, że młodzi ludzie nie przychodzą na jej spotkania, bo mają „do wykonania inne zadania”. Co do młodych ludzi. Sobota, po południu i oni mają do wykonania inne zadania. Karnawał

  https://twitter.com/i/status/1229118134298333185
  Ps..Spęd z prezentacji garnków i pościeli. Na spotkanie z Kidawą przyszło paru byłych Ormowców,dawni sekretarze PZPR,kilku emerytowanych milicjantów i grupka donosicieli z PRL.To jest ten twardy elektorat PO. Przyszli tylko komuchy. Nawet ich dzieci wiedzą, że to zdrajcy. Ta pomarszczona babcia wcale nie jest podobna do tej "Sophii Loren" z plakatów Kidawy. Bez fotoszopu taki Kidawa wygląda jak ścierka. Drażni mnie, że ktoś aż tak prymitywny ma czelność chcieć być prezydentem kraju z 1000 letnią dumną tradycją wojowników i rycerzy, pisarzy, poetów, inżynierów i odkrywców. Nawet nie wie jak żałosna jest. …Młodzi poszli w las zobaczywszy wyszczerzone w pseudouśmiechu kły Kidawy i złe oczyska…spadaj baba czyścić buty swemu Tusku…może chociaż do tego się nadasz z tą swoją wiedzą…Może pańcia Kidawa zamiast czujników czadu zacznie rozdawać za darmo sprzęt elektroniczny, to się zbiegną. Bo żeby jej słuchać to raczej nie. Żałosna jest ta kobieta. Gdzie ona się pcha na urząd prezydenta RP z takim intelektem. Gdzie jej do innych inteligentnych kobiet, jak np. była premier Szydło.
 • Główny punkt programu wyborczego w wykonaniu świeżo wyprodukowanej ciotki Małgochy : WYKIDAWA 2020
  Bezczelna kobieta! Prostaczka której marzy się prezydentura? Raczej wykonawczyni zlecenia mocodawców. Zdrajczyni Polski! Szkoda, że w głowie pustka, bo bez kartki czy promptera ani rusz. To kandydatka na Prezydenta Polski, która sama nie umie myśleć i się wysłowić! Nie ma młodych, nie ma starych, została tylko KODawa. Jak by natura chciała to by frekwencja młodzieży dopisała. Coraz brzydsza, coraz głupsza, coraz bardziej sfrustrowana i już na 100% pewna, że w maju dostanie takiego kopa, że aż jej majtki spadną w locie. Kidawa Błońska: prezydent Duda to nie mój prezydent, to prezydent Polaków. To prawda. Duda to prezydent Polaków, młodych i starych. A Kidawa to "prezydentka" swoich bojówkarzy z KOD! Kidawa ze swym intelektem czyli pustostanem nie mogłaby zostać nawet "prezydentką" świetlicy w Pcimiu Dolnym. Ta kobieta to jest porażka, jeżeli to jest najlepszy kandydat PO to ja im współczuję. PO wypchnęło ją na kandydatkę, pozbywając się jej w ten sposób ze struktur zarządu. Mistrzostwo świata! Teraz tylko przegrać wybory i w niepamięć. Aroganckie i wulgarne platformerskie cwaniaczki puścili ją na pole minowe i przyglądają się, czy uda jej się przejść! (w co oczywiście nie wierzą!)! Według Kidawy kobiety chcą wysokich emerytur więc należy powrócić do dyskusji i przywrócić wiek emerytalny na 67r życia. Kobiety jest szansa na wysoką emerytury trzeba głosować na Kidawę!
 • @Wican 09:28:11
  A co mnie obchodzi co jej mąż osiągnął? On nie kandyduje.
 • @marek500 08:33:35
  Czy ty jesteś Polakiem, bo mam duże wątpliwości!!! Z tekstu wynika, że waszmości "something pojebałoś"!!!
 • @Wican 09:28:11
  (żona była ponoć producentką)-tylko ponoć, nic więcej, bo na więcej ta pańcia po socjologii? za tępa.
 • @Wican 09:08:14
  Może być i Kosiniak Kamysz. Może i lepiej bo kobieta jako głowa państwa w zaściankowej Polsce ? Co innego taka Szydło jako premier, gdzie nawet osesek w kołysce wiedział że to figurantka.
 • Środowisko Kidawy-Błońskiej nie chce debaty? Gdyby natura chciała to by jej rozum dała.
  Bo Kidawa się boi..Kidawa nie wyjdzie do żadnej debaty, bo jej IQ równe jest zeru. Nie potrafi nawet jednego zdania poprawnie zbudować i dławi się językiem nerwowo przełykając ślinę. Sama sobie krzywdę wyrządziła, gdyż ta ułomność intelektualna została obnażona przez jej pazerność na władzę. Obawiam się, że Kidawa by mogła nie wytrzymać ciśnienia takiej debaty i wtedy byśmy zobaczyli jaka to z niej targowiskowa pyskata przekupa. Przed 2 turą Kidawa będzie musiała stanąć do debaty nawet jeśli nie chce. W 1 na 1 z Dudą na pewno wypadnie gorzej, a to może dać Dudzie większość głosów niezdecydowanych i w efekcie reelekcję. TVP powinna wyjść z wielką debatą w stylu Sylwester w Zakopanem, na żywo. I zaprosić wszystkich kandydatów. Zadawać trudne i fundamentalne pytania... niech odpowiadają. Kidawa się nie przygotuje bo nie ma takich umiejętności, bo niby co mogłaby POwiedzieć ta ograniczona pomarszczona starowinka, która całą swoją tzw. "wiedzę" czerpie z promptera. Przecież to jest kompletnie bez sensu. Kidawa jest zbyt słaba intelektualnie, by mogła z kimś debatować. Ona potrafi tylko się mylić (gdy czyta), albo bredzić (gdy mówi od siebie). Musiałaby Głupia Gośka mozolnie dukać wszystko z promptera. Śmiech na sali. Co Kidawa-Błońska ma do powiedzenia. Co mają do powiedzenia jej polityczni mocodawcy. Ich programem jest obalenie obecnej władzy i dopuszczenie do koryt dawnych złodziei. To wszystko na co ich tępe umysły stać.
 • @zibi 09:55:00
  Znowu pomyliłeś pigułki?
 • @Wican 09:08:14
  Na tępego chomika? Nie rozśmieszaj mnie.
 • @zibi 09:55:00
  Tobie się dopiero "something pojebałoś"!!! jak zażyjesz dyktatury jednopartyjnej. Tym bardziej tych sprzedawczków dla których interesy USA i Izraela stoją na pierwszym miejscu. Dla jasności KO też za takich samych uważam. To że sprzeciwiam się Dudzie to tylko dlatego że mam wielkie obawy jak cała władza znajdzie się w łapach jednej szemranej partii. Ja w przeciwieństwie do wielu tu piszących dobrze pamiętam dokonania tych ,,prawdziwych Polaków'' przez ostatnie parę dekad. Wysprzedawanie polskiego majątku, wspólne niszczenie każdego kto się temu sprzeciwiał, uwłaszczanie się na majątku narodowym, przymykanie oczu ,a wręcz pomaganie różnym wałkom wyprowadzającym miliardy z Polski. Dobrze jeden ,,oświecony'' napisał, że żaden uczestnik Magdalenki i okrągłego stołu nie był z przypadku. Wszyscy byli bardzo starannie dobrani przez Kiszczaka i jego współpracowników.
 • @Wican 09:28:11
  Pomarszczoną staruszkę z wypadającą szczęką Kidawę poddali w photoshopie tuningowi na potrzeby billboardu, napisali, że to "prawdziwa prezydent". Niektórzy w to uwierzyli.
 • @@@@!
  https://youtu.be/rkvlRVMVsT4
 • @kula Lis 69 09:37:44
  Kidawa jest warta tego samego co zdrajca i polityczny szpieg Dude. Zajmijcie sie swoim agentem lepiej i sprawdzcie co dla Was zrobił pozytywnego Dude. Wam Kalstein koze podstawi i Wy tę kozę będziecie szkalować, by odsunąć od podejrzeń prawdziwego zdrajce Polski - Dude.
  Przypominam, że Co do zasadności usunięcia w wyborach obecnego prezydenta Andrzeja Dudy nie powinno być sporu na stronie RN. A. Duda dał się poznać jako człowiek nie samodzielny, czy to w polityce wewnętrznej czy zewnętrznej, bez wizji Państwa Polskiego, bez charyzmy Patrioty Polskiego. Jego wierno – poddańcze decyzje w sprawach międzynarodowych budzą przeraźliwy strach przed całkowitym oddaniem Polski na rzecz określonych środowisk mafijnych z USA i Izraela.
  Wykonywanie przez A. Dudę poleceń tych środowisk w realizacji ich interesów w Polsce musi być rozliczone w przyszłości przed Sądem i Trybunałem Stanu. Andrzej Duda wykonujący polecenia neo – konserwatystów z USA tzw. ,,jastrzębi wojennych”, dąży wraz z nimi do ewentualnej wojny na naszym Polskim terytorium w interesie światowych korporacji przemysłu zbrojeniowego i energetycznego. Każda, choć trochę samodzielna władza oddala grożby wojen na swoim terytorium, oprócz A. Dudy, który wraz z kierującymi antypolską partią PIS, przybliża swoimi działaniami grożbę wojny. Takie działania A. Dudy polegające na wspieraniu obcych interesów w Polsce, są działaniami wyjątkowo niebezpiecznymi dla istnienia Polski i Narodu Polskiego.
 • @kula Lis 69 10:18:42
  //Pomarszczoną staruszkę z wypadającą szczęką Kidawę poddali w photoshopie tuningowi na potrzeby billboardu//

  Kula zaskakujesz mnie...
  Tak pisze normalny facet? Może dla równowagi opisz maliniaka.
 • @kula Lis 69 09:25:57
  A kto jest idolem PiS? Trump i Netanchuju? Zbrodniarze wojenni.
  Gratulacje. To jednak PO lepiej wypada w tym zestawieniu.
 • @kula Lis 69 09:25:57
  O Panu mam wyrobione zdanie, ale odpowiem. Wolę Brukselę i Berlin niż Waszyngton i Telawiw. Niemcy przynajmniej pozostawiali zadbaną ziemię, zakłady pracy. Tamci jak się przypatrzeć ich działalności na świecie zostawią tylko wielkie dziury po ukradzionych bogactwach. Europa to tysiące lat cywilizacji, USA to kilkaset lat eliminacji rdzennych mieszkańców, niewolnictwa i okradania narodów. Choćby z tego powodu powinno się uważać, przyzwyczajenie jest drugą naturą.
 • @marek500 10:17:10
  Nie zwracaj uwagi na tego "zibiego". To stary komuszy frustrat (ORMO?) pozujący na Polaka. Ma kilka gotowych komentarzy, które wkleja na zmianę.
 • Kto ma prawo mówić, czego oczekują Polacy? "Obóz III RP uważa się nie za pretendentów do władzy, ale za właścicieli Polski"
  https://wpolityce.pl/polityka/487275-kto-ma-prawo-mowic-czego-oczekuja-polacy
 • @kula Lis 69 10:19:11
  Prezydent, który lobbuje za budową i za pieniądze polskiego podatnika, obcych baz wojskowych na naszym terytorium, musi być potępiony i pozbawiony władzy.
  Prezydent, który na siłę sprowadza obce wojska okupacyjne na terytorium Polski, kosztem budowy i unowocześniania Polskiej Armii, musi być potępiony i odsunięty od władzy.
  Prezydent, który lobbuje za sprowadzaniem do Polski za wielokrotnie droższą cenę amerykańskiego uzbrojenia dla okupacyjnych wojsk amerykańskich w Polsce, przyczyniając się do budowy obcej armii w Polsce kosztem własnej armii, kosztem własnego przemysłu zbrojeniowego, musi być potępiony i odsunięty od władzy.
  Prezydent, który wspiera budowę tzw. ,,tarczy antyatomowej” na terytorium Polski za pieniądze Polaków, musi sobie zdawać sprawę z tego, że w tarcze te, muszą być wycelowane głowice nuklearne tych, przeciwko którym, instalowane są te tarcze. Takie działania prezydenta narażają Polskę na wojnę nuklearną na naszym terytorium, jest to zdrada stanu i Narodu.
  Prezydent, który wg Konstytucji jest Zwierzchnikiem Sił Zbrojnych w Polsce, nie działa w ich interesie, jest tylko marionetką obcych wojsk, przede wszystkim tych z USA, które to wojska mają na sumieniu wiele zbrodni ludobójczych. Służeniu obcym wojskom i ich interesom, kosztem własnych, musi być potępione i za takie występki oskarżony za łamanie Konstytucji.
  Prezydent, który lobbuje za uzależnieniem Polskiej energetyki od międzynarodowych korporacji energetycznych i paliwowych z USA, działa na szkodę społeczną tych co płacą kilka krotnie drożej za paliwa i energie. Wzbogacanie światowych korporacji energetycznych kosztem polskich firm wydobywczych oraz oddawanie własnych zasobów naturalnych polskiej ziemi spekulantom światowych korporacji jest zdradą interesów narodowych.
  Prezydent, który nie dba o zasoby naturalne polskiej ziemi, działa na rzecz okupanta, który okrada Nas z tego co zostało jeszcze w polskiej ziemi, zasługuje na wszelkie potępienie.
  Prezydent, który nie prowadzi własnej polityki zagranicznej, tylko realizuje amerykańsko – izraelską politykę w Polsce, musi stanąć przed TS.
  Wygrana w wyborach prezydenckich A. Dudy, może oznaczać przyspieszenie rozbiorów polskich zasobów naturalnych, cenzury i dyktatury mediów i pieniądza, zwiększenie wojny medialnej przeciwko Rosji w interesie określonych środowisk syjonistycznych z USA, a więc narodowi polskiemu grozi ewentualna wojna nuklearna na terytorium Polski lub zrobienie z Polski jednego wielkiego obozu koncentracyjnego, a z Polaków narodu niewolniczego, który pozbawiony będzie całkowicie prawdy, własności, wpływu na cokolwiek w swoim otoczeniu, a demokracja będzie nadal fasadowa.
  Oddawanie Polski wrogom Polskości, grozi nawet fizycznym eliminowaniem wielu tych co będą próbować ratować siebie i pozostałych Polaków.
  Podporządkowywanie Polski i Polaków określonym środowiskom z USA i Izraela przez prezydenta Dudę wraz z jego partią polityczną, musi skończyć się dla Narodu Polskiego wielką tragedią już w nie odległej przyszłości.
 • @kula Lis 69 09:52:51
  Ale z Ciebie zakłamany hipokryta. Nawet nie czytasz tego, co wklejasz?

  "A pani Kidawa? Ma męża, dzieci, ktoś je widział? ". Czyli jednak Cię obchodzi jej mąż.
  W sumie do debaty z Gumisiem się nada. Ten sam poziom umyslowego ograniczenia.
 • @kula Lis 69 09:55:26
  Była producentką. "ponoć" było zbędne.
 • @kula Lis 69 10:11:53
  Gumiś to tchórz. On w debacie musiałby mieć "telefon do przyjaciela". Sam niczego nie wymysli.
 • @Wrzodak Z. 10:41:12
  Daremny trud Panie Zygmuncie. Przeciętny PiS oszołom tego nie zrozumie i jeszcze Pana "onucą" nazwie.
  Emeryci na parę dni przed wyborami dostaną "13" i będą tak podnieceni szczodrością kaczelnika, że z wdzięczności zagłosują na Dudę. Oczywiście nie wszyscy, tylko przekupne łajzy.
 • @kula Lis 69 10:18:42
  Ale się boicie. Wiecie, że Gumiś to intelektualne dno. I może mieć z Kidawą remis. A w drugiej turze bedzie PiS na antyPiS. Do senatu, PiSiory przerżneli. A poparcie PiSiorom powolutku spada.
 • @kula Lis 69 10:18:42
  A reklamę prawdziwą "dojnej zmianie" robi cureczka Gumisia. Spieprza do Anglii. Wie co się szykuje? Szykuje już tatusiowi etat na jakiejś cieciówce? Ze swoimi kompetencjami i ze swoją "znajomością" angielskiego, to lepszej roboty mu nie dadzą. Ewentualnie szatniarz.
 • @Wrzodak Z. 10:41:12
  I nazywać to chcą Fortem Trump. Normalnie jak jakiś Stalinogród.
 • Autor
  Pani Kidawa-Błonska to faktycznie niezbyt fortunny wybór jako kandydatki.

  //Ja nie i to wcale nie dlatego, że jestem fanatycznym zwolennikiem prezydenta A. Dudy. Po prostu nie życzę sobie, aby taka pustka reprezentowała i ośmieszała mój kraj i tyle//
  Duda może nie skacze po krzesłach ale chwały Polsce z pewnością nie przynosi.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 10:59:43
  A potem się zorientują, że te emerytury to pieniądze zabrane ich niektórym niepełnosprawnym dzieciom i wnukom. Gdyby teraz dali 13 to do wyborów emeryci by się mogli pokapować..
  Ale najważniejsze i to jest hit stulecia. "Polska będzie miała budżet zrównoważony".
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 11:05:14
  Takiego głupiego uśmieszka to u żadnego polskiego prezydenta jeszcze nie widziałem
 • @kula Lis 69 09:25:57
  Jeszcze jedno. Zastanawiałem się po co ten przekop mierzei. Przecież utrzymanie drogi żeglownej w płytkim zalewie więcej będzie kosztowało niż zyski z portu w Elblągu. Jednak jeżeli amerykanie położą łapę na bogactwach Suwalszczyzny to się przyda. Będzie którędy wywozić ten majątek.
 • @Wican 11:05:22
  Tylko wyjątkowy matoł może głosować na PiS i jego kandydata. No ale jak widać matołów ci u nas dostatek.
  Jak maliniak wygra to chyba wystąpię o azyl w San Escobar.
 • @Wican 11:07:23
  No... Wyjątkowo kabaretowy gostek. A jak się podpala "przemawiając do Narodu"! W USA zrobiłby karierę jako kaznodzieja w jakiejś ewangelickiej sekcie.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 11:14:50
  Jak był u mnie w miasteczku powiatowym niemal rok temu, to spęd wszystkich zrobili. Kurde, wejście na plac jak na mecz podwyższonego ryzyka. Jak ktos miał napój to musiał otworzyc i przy borowiku i policjancie napic się. Jak na zapleczu podawali mu ciastko to musiało byc lamane na malutkie kawałeczki. Taki "bohatyr"
 • @Wican 11:03:04
  "I nazywać to chcą Fortem Trump. Normalnie jak jakiś Stalinogród."

  Amerykania nazywają różne obiekty na cześć swoich prezydentów. Ale NIGDY za życia. Zresztą nawet Stalinogród został nazwany PO ŚMIERCI Stalina.

  Natomiast za sanacji nazywano ulice na cześć Piłsudskiego za jego życia, analogicznie czyniono w Związku Radzieckim i Trzeciej Rzeszy. Nazywa się to kult jednostki i występuje do dzisiaj w satrapiach Trzeciego Świata.
 • @Pedant 11:25:19
  To ja wiem. Choc u nas jest tez lotnisko Wałęsy, ulice jana Pawła powstawały chyba za życia. Troche tych turańskich klimatów przejęlismy
 • @marek500 08:33:35
  Zapomniał Pan o senacie, ale to przecież tylko jakiś "wybryk" a to, że ludzie gremialnie głosują to czy to znaczy, iż niby ta dyktatura jest czymś złym? Polacy są wyczuleni na fałsz i obłudę. Zresztą i tak dokonania tego rządu u prezydenta winny wystarczyć do reelekcji. W drugiej turze Konfederaci raczej nie zagłosują na M. K-B, raczej nie pójdą do wyborów.
  Pozdrawiam
 • @krzysztofjaw 11:39:14
  Jakie dokonania prezydenta? Żadnym polskim prezydentem nigdy nikt tak nie pomiatał.
 • @kula Lis 69 09:19:15
  Też uważam, że powinna jeździć po całym kraju, ale ona się boi tych rozmow, bo nie ma żadnych argumentów a poza tym ta licha frekwencja na jej spotkaniach też coś znaczy. Polacy ją - mówiąc kolokwialnie - olewają cieplym moczem, czego w przypadku A. Dudy nie ma.
  Pozdrawiam
 • @kula Lis 69 09:25:57
  Kondominium niemiecko-rosyjskie działa jak machina i istnieje, niestety.
  Pozdrawiam
 • @krzysztofjaw 11:41:17
  Ale Duda jest prezydentem. Ludzie ida na prezydenta a nie na Dudę.
 • @kula Lis 69 09:51:06
  Ona nawet nie potrafi czytać z promptera. Gubi sie w tym wszystkim biedaczka. Kompletna porażka.
  Pozdrawiam
 • @kula Lis 69 09:55:26
  Mąż zdecydowanie odstaje in plus od żony, ale co robić? Taj już jest a ona już się nie zmieni. Jest nieudolną prostaczką i tyle.
  Pozdrawiam
 • @kula Lis 69 10:11:04
  "Ich programem jest obalenie obecnej władzy i dopuszczenie do koryt dawnych złodziei. To wszystko na co ich tępe umysły stać".

  Dokładnie się z Panem zgadzam. Jak pisał grzechg kandydatem opozyiji jest Antypis i tylko im na tym zależy. Ale z każdym dniem ta pani Gosia coraz gorzej się prezentuje. Nie wytrzymuje ciśnienia kampanii.
  Pozdrawiam
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 10:11:17
  Szanowny Panie
  Niepotrzebnie zaostrza Pan polemikę. Znam i rozumiem Pana poglądy. Róznimy się tym, że ja mimo wszystko będę głosował na A. Dudę, zdając sobie jednak sprawę z jego ułomności. Ale kto zamiast niego? Kto ma realne szanse? M. K-B nie wyobrażam sobie jako prezydenta i trzeba zrobić wszystko, aby przegrała. Kandydat Konfederacji raczej teraz zaczyna wielką politykę. Może za 5 lat będzie do niej gotowy, ale nie teraz.
  Pozdrawiam
 • @krzysztofjaw 11:39:14
  Nie bądź Pan śmieszny. Senat na dobrą sprawę sprawdzał by się jeżeli i w senacie i w sejmie było pół na pół rządzących i opozycji. Przy takiej reprezentacji jaka jest teraz to i tak nic nie zablokuje, Tyle tylko że nie da się jak do tej pory przepchnąć jakiegoś wałka w ciągu jednej nocy. Jedyną zaporą przeciw nieuczciwym lub głupim ustawom jest veto prezydenta. Tak, po za tym to jak PiS będzie w opozycji to też będę się sprzeciwiał żeby prezydent była powiązany z rządzącą partią. Wtedy nawet na Dudę bym oddał głos.
 • @krzysztofjaw 11:54:49
  Jeśli wszyscy tak będą mówić to zawsze będzie wygrywać miernota popierana przez dużą a zwłaszcza rządząca partię. Bo obecny prezydent to wyjątkowa miernota bez jaj.
  A może tak, dla równowagi, wybrać Kosiniaka? Byłaby jakaś równowaga - Senat jest PO, sejm PiS a prezydent byłby z trzeciej opcji.
  Nie wolno dopuścić, żeby PiS zagarnął wszystko a do tego dąży.
 • @@@@!
  https://media.wplm.pl/thumbs/ODI1L3VfMS9jY19lNTIyMC9wLzIwMjAvMDIvMTcvODI1LzU1MC9lZDcwYTk3YmRhZDI0Yjc5YWQzMWNlYmY3ZjIwODg0Yi5qcGVn.jpeg
  Czysty kabaret! Kidawa-Błońska opowiada przerażona: "Naprawdę za chwilę będziemy mieli Romea i Julię w Polsce". WIDEO...Naprawdę za chwilę będziemy mieli Romea i Julię w Polsce dramatyzowała w Sanoku Małgorzata Kidawa-Błońska. W ten sposób kandydatka PO na urząd prezydenta RP osiągnęła niewyobrażalnie wysoki szczyt groteski! Choć Małgorzata Kidawa-Błońska nie potrafiła przeprosić za ściskanie się z KOD-owcami, którzy obrażali głowę państwa w Pucku, nadal próbuje przekonywać, że jest kandydatką zgody narodowej. A gdy brakuje argumentów, pozostaje dramatyzowanie i straszenie. Ale czy ktokolwiek spodziewałby się tego, że zostaną do tego wciągnięte dzieci? Kandydatka PO na prezydenta, odbywając dwa temu kampanijną wizytę w Sanoku, zaapelowała podczas spotkania z mieszkańcami o zaufanie, wyrażając nadzieję, że będziemy potrafili „podać sobie rękę”. Ktoś powie, nic nowego? Jednak Kidawa-Błońska zabrnęła w swoich wywodach wyjątkowo daleko. Chciałabym, żeby małe dziewczynki w przedszkolu nie płakały, że nie mogą iść na przyjęcie urodzinowe do koleżanki, bo rodzice różnią się polityczni. Bo do tego doszliśmy. Jeżeli dorośli się spierają, to może rozumieją, dlaczego. Ale jeżeli dziecko jest za to karane, to to jest zbrodnia mówiła. Jak dziecku wytłumaczyć, że spór polityczny doprowadził do tego stanu, że ona nie może jako jedyna z klasy pójść na urodziny? To nie jest normalne dodała. Naprawdę za chwilę będziemy mieli Romea i Julię w Polsce dlatego, że nie będą młodzi ludzie mogli ze sobą, bo rodzice nie pozwolą… Zaślepienie, nienawiść, brak tolerancji powoduje, że robimy krzywdę już najmłodszym. To się zaczyna dziać wśród dzieci i to jest straszne uderzyła w histeryczne i absurdalne tony.

  https://twitter.com/i/status/1229338502229352448 https://www.facebook.com/korsosanockie/videos/244854986530696/

  I to ma być poważna polityka? Co najwyżej satyra.

  https://wpolityce.pl/polityka/487316-kidawa-blonska-bedziemy-mieli-romea-i-julie-w-polsce-wideo

  Ps...Ale bełkot! To jest taka dziecinada, że trudno to komentować. To już nie jest polityka a satyra uprawiana przez amatorów. Paniusia neandertalczyk. IQ= 50 Poziom pantofelka. Jak można być tak głupim w tym wieku !? "Miś" to pikuś przy Kidawie. Czy ci co przyszli na spotkanie z tą oszustką są głupsi od niej? Ta persona jest przerażająco niskiego intelektu i nadzwyczajnie wielkiej podłości. Ale to zazwyczaj idzie w parze. Jak taka kobita reprezentowałaby Polskę na arenie międzynarodowej na ważnych spotkaniach obronnych i ekonomicznych. Tramp odwracałby się do niej plecami. Taka prezydentka to katastrofa!
 • @krzysztofjaw 11:41:17
  A ja jestem ciekaw czy Duda wystąpi w debacie z innymi kandydatkami? Taki np K.Bosak rozjechał by go jak walec żabę :))
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 12:11:18
  Nie rozśmieszaj mnie...Ja tego szczyla rozjeżdżam w 5 minut.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 12:06:24
  O jakiej ty równowadze piszesz? Burdel ma być równowagą z tęczowym niedojdą Kamyszem?
 • @krzysztofjaw 11:44:42
  I raczej z Grabskim i Wojciechowskim nie ma nic wspólnego. To tylko legenda, jak z tym prawnuczkiem Sienkiewicza, czy Komorowskiego.
 • @Wican 11:40:54
  No to wymień teraz dokonania Magulisa aka Jaruzelskiego, analfabety tw. Bolka Kone aka Wałęsy, pospolitego złodzieja, oszusta i alkoholika omc mgr Stolzmana aka Kwaśniewskiego i wtórnego analfabety mgr Szczynukowicza aka Komorowskiego-czekam!
 • @kula Lis 69 12:21:40
  Szczerze wątpię. On mówi z głowy i bardzo sensownie. Ty spamujesz obcymi tekstami, głównie od Sakevycza :))
 • @kula Lis 69 12:24:22
  Każdy będzie lepszy od Dudy. Szkoda że Kononowicz nie startuje, przynajmniej gość miał coyones.
 • @kula Lis 69 12:32:52
  A ty wymień dokonania Kaczora Poległego albo maliniaka.
 • @krzysztofjaw 11:41:17
  Kidawa jeszcze na dobre nie zaczęła kampanii prezydenckiej, a już przebiła Bronkobula Komorowskiego w obciachu z całej kampanii i prezydentury. Jeszcze ponad dwa miesiące tej żenady w jej wydaniu, oby kury dalej jaja niosły a krowy dawały mleko, bo nędza. Czy ta wyfotoszopowana kobieta, bierze udział w castingu do kabaretu. Trwa nabór? Kidawa prowadzi spotkanie na poziomie magla. Kto na takie coś przychodzi i pozwalają się traktować jak matołki. To jest taki poziom głupoty, który ulokowany w pałacu stanowiłby autentyczne zagrożenie dla suwerenności naszego państwa. Jeżeli oPOzycja wybrała ze swojego grona najlepszą i najodPOwiednieszą kandydatkę na urząd Prezydenta RP, to czy jesteśmy w stanie wyobrazić sobie jakich mają pozostałych swoich członków i sympatyków? To nieprawdopodobne ale wygląda na to, że w PO są sami durnie. Żeby nawet kandydat na prezydenta nie mógł być mądrzejszy, jak nie Bul to Kidawa. W każdym calu fałsz i podróbka, dlatego spece od propagandy musieli ogłosić, że ta niezwyczajnie tępa i pełna nienawiści makolągwa jest "prawdziwa", w dodatku jako prezydent. Kidawa powinna zostać przedszkolanką a właściwie "prezydętką" przedszkola. Przynajmniej dzieci by się pośmiały.
 • @@@@!
  https://media.wplm.pl/thumbs/ODI1L3VfMS9jY18yMTkyYy9wLzIwMjAvMDIvMTcvODI1LzU1MC8wYjY5MjM1ZmMxN2Y0ODBkODFlOGQ2YmFiN2ZlNjllMC5wbmc=.png

  Nikczemna gra PO! Halicki próbuje szantażować: "Jeżeli prezydent podpisze tę ustawę, to jest to wyrok śmierci dla tysięcy osób". Platforma wspina się na wyżyny nikczemności i populizmu! Swoistym szantażem moralnym politycy tej formacji chcą wymusić na prezydencie, by ten zawetował ustawę o rekompensacie dla mediów publicznych.

  https://wpolityce.pl/polityka/487323-halicki-szantazuje-podpis-dudy-bedzie-wyrokiem-smierci
 • @krzysztofjaw
  https://media.wplm.pl/thumbs/ODI1L3VfMS9jY19jNDc0Yy9wLzIwMjAvMDIvMTcvODI1LzUzMi9jMjMzOGRjZTIwNGU0OTQyYTM3ZWUyYTg2OTFiNDc4MC5qcGVn.jpeg
  A to dobre! Hołownia rozpoczyna zbieranie podpisów. Wokół niewiele osób. Dziennikarze żartują: Liczy się jakość. Szymon Hołownia na swoim Twitterze chwali się rozpoczęciem zbierania podpisów pod swoją kandydaturą na urząd prezydenta. Na zamieszczonym w sieci zdjęciu widać jednak, że nie towarzyszy mu zbyt wielu wolontariuszy, nie ma też wokół niego zbyt wielu osób zainteresowanych podpisaniem jego listy.
  Dzień dobry, Lublin! Sztafetę Szymona zaczynamy właśnie tu - od zbierania podpisów z wolontariuszami i otwarcia pierwszego lokalnego biura napisano na oficjalnym profilu Szymona Hołowni na Twitterze. Oryginalny pomysł - kontrkandydaci chwalą się dużą frekwencją na spotkaniach i sporym gronem wolontariuszy, a Pan na odwrót. Ciekawe podejście zareagował na wpis na profilu Hołowni publicysta „Do Rzeczy” Wojciech Wybranowski. Liczy się jakość zażartował pod komentarzem Wybranowskiego dziennikarz Maciej Naskręt, dziennikarz Radia Gdańsk.
 • @kula Lis 69 12:42:38
  Oj Kula... Żebyś ty się nie "śmiał" po II turze :)))
  Jak Kidawa-Blońska przejdzie z maliniakiem do drugiej tury to się pofatyguje i zagłosuję. Oprócz mnie zrobi tak parę milionów Polaków. Gorsza od maliniaka z pewnością nie będzie. Pisowska gangrena musi być wycinana inaczej organizm (Polska) umrze.
 • @krzysztofjaw
  https://media.wplm.pl/thumbs/ODI1L3VfMS9jY19kMjU2Yi9wLzIwMjAvMDIvMTYvODI1LzQ3NC9kYWUxMDhlMmM5Mjk0MGM4ODIyYTIwMGUzZWFlMDdmZS5qcGVn.jpeg Burmistrz Pucka zaangażowana w skandaliczną akcję KOD? "To jest tajemnica poliszynela. To osoba określonej opcji politycznej". Wygląda na to, że sprawa skandalicznego zachowania działaczy Komitetu Obrony Demokracji w Pucku jest znacznie szersza, niż tylko haniebne okrzyki wznoszone podczas przemówienia prezydenta. W sprawę „odpowiedniego powitania” głowy państwa, ma być zamieszana także burmistrz Pucka. Burmistrz zaangażowana w demonstrację
  Według relacji uczestniczki programu Studio Polska, w sprawę haniebnego zachowania członków KOD zaangażowana była burmistrz Pucka. To jest tajemnica poliszynela. Ludzie w Pucku mówią, że pani burmistrz namawiała, nawet starsze osoby z uniwersytetu trzeciego wieku, żeby kupowali gwizdki. „Macie być głośni”. To jest osoba określonej opcji politycznej i przygotowywała Puck do przyjęcia prezydenta. Uczestniczyła w tym aktywnie. Środowisko KOD-u jest jakby ich bojówką, która jeździ wszędzie. Ci sami ludzie pojechali do Wejherowa podkreśliła kobieta. To jest grubsza afera z tym Puckiem. Prokurator powinien zająć się sprawą.

  https://twitter.com/i/status/1228806438308458497


  Ps..Burmistrz Pucka powinna zostać natychmiast usunięta i powinien być wprowadzony zarząd komisaryczny..Burmistrz Pucka, Hanna Pruchniewska kto i kim ty jesteś?! Sprawdzić konta, sprawdzić jej majątek i decyzje! Ta dobrze wypasiona Hanka z Pucka wygląda jak klasyczna bojówka z KOD! Kto to próchno wybrał na burmistrza? Ludzie opamiętajcie się i myślcie wcześniej bo teraz wstyd na całą Polskę za tego babsztyla! O tej babie z Pucka różne wieści chodzą. Puck to dziura bez perspektyw. Nic tam nie ma. Akcja zakłócania uroczystości w Pucku nie udała by się gdyby burmistrz Pucka nie maczała w tym "palców"! W Wejherowie też była ustawka. Przecież to widać było po pewności siebie w poruszaniu się tej bojówki. Gdzie była policja i SOP? Pytanie co można zrobić, aby pociągnąć panią burmistrz do odpowiedzialności za spowodowanie zagrożenia dla oficjalnej uroczystości z udziałem prezydenta? Czy SOP przepytywał ją? Pozostaje do rozwiązania wielka zagadka: Dlaczego mieszkańcy Pucka i wielu innych miast w Polsce wybierają takich prezydentów i burmistrzów. W skandal był zamieszany także sztab kandydatki. Kidawa potem sugerowała, że był to masowy protest mieszkańców. Marionetka Tuska bez honoru powinna opuścić stanowisko w Sejmie. W Pucku było widać wyraźnie że to jest już schyłek działalności "Czcicieli Malarza kominów" - KOD-u. Ludzie zobaczyli ich prawdziwe oblicze i nie dadzą się więcej nabierać. Prokuratura powinna to babsko pociągnąć do odpowiedzialności karnej za nawoływanie do obrażania głowy państwa podczas państwowej uroczystości. Jeśli podburzała do zakłócania oficjalnych, państwowych uroczystości, to jest na to paragraf. Mam nadzieję, że prokuratura zajmie się tą funkcjonariuszką samorządową. Prymitywny babsztyl na usługach niedoszłej "prezydentki" chamskiej Polski. Mieszkańcy Pucka wygońcie to stworzenie z zajmowanego stanowiska. Środkowy palec Pani Joanny Lichockiej POkazany Targowicy to mały pikuś w POrównaniu do tej afery puckiej! Bur- mistrzyni nazwisko pochodzi od wieprza - pruch to po kaszubsku wieprz, więc zachowuje się odPOwiednio. Spaliła kukłę Kaczyńskiego, organizowała czarne marsze, obraża Kaszubów i PiS-owców. Wystarczy popatrzeć, burmistrz Pucka Hanna Pruchniewska to chyba siostra Gersdorf. Taka sama prezencja, taki sam stosunek do rządzących Polską. Pytanie, kto tam z rady miasta w Pucku takie coś mianował prezydentem, bo przyniosła tylko wstyd miastu. Ta zdesperowana własną nieudolnością banda, zwana "opozycją" nie przebiera w obrzydliwych metodach prowokacji i hejtu - oni za te chuligańskie wybryki nawet płacą! Najwyższy czas pokazać, że Państwo nie jest z dykty i zacząć przestrzegać istniejące przecież w tej materii prawo! Należy przykładnie ukarać chuliganów, bo mamy dość obrażania naszych demokratycznie wybranych władz i zdecydowanej większości Polaków, przez coraz bardziej rozwydrzonych bezkarnością frustratów i dewiantów! Politycy, którzy te najgorsze zachowania nie tylko jawnie popierają, ale co gorsza wręcz zamawiają i finansują, powinni być przez Naród raz na zawsze potępieni i wykreśleni, jako osoby publiczne. Niestety, istnieje jedna obawa, że skorumpowani i upolitycznieni opozycyjni sędziowie, będą "na przekór" bagatelizować i torpedować najbardziej nawet słuszne oskarżenia…Zwykli ludzie nie mają siły sprawczej by spacyfikować POwskie władze miejskie czy gminne i ich bojówki-muszą ścierpieć poniżanie i zastraszanie. Ale dziwi, że służby nie interesowały się co knują lewacy.
 • @krzysztofjaw
  Niestety. Świadomość tych wszystkich aferzystów powoduje, że niezawisły faktycznie sąd zasądziłby sprawiedliwe wyroki, a w świetle obecnego prawa, tj. rozszerzonej konfiskaty także majątków pochodzących z przestępczego życia. Tym samym uciemiężony przez lata polski naród obdarzyłby poparciem obecną władzę poparciem na kolejne 20 lat. Ta perspektywa uruchomiła całą tę machinę prania mózgów Polakom przez "totalną opozycję" i "nadzwyczajną kastę ludzi", aby do tego i dopuścić. Wystarczy przypomnieć sobie sowa byłego Prokuratora Generalnego Seremeta, który nie mając świadomości włączonych kamer raczył rzec znamienne słowa "Jak PiS dojdzie do władzy, to nas wszystkich pozamyka". Czyżby Prokurator Generalny nie miał podstaw do wygłoszenia takiej tezy? Kto ma odrobinę zdrowego rozsądku w swoim rozumowaniu nie będzie miał wątpliwości. Tak więc nie dajmy się zwieść tym nowym piewcom i złotoustym mówcom typu kandydat na prezydenta Kosiniak-Kamysz, Biedroń, Hołownia, czy nowo wybrany szef PO Budka. Tu nie idzie o dobro Polski i Polaków, tylko zabezpieczenie ich osiągniętego dobrostanu. Jedną z metod na wylanie kubła bardzo zimnej wody na ich rozgrzane umysły to wybór PAD na kolejną kadencję prezydentury w pierwszej turze wyborów, i nie różnicą 0,75 % poparcia lecz przynajmniej 5 - 6 %. Czyli pan PAD musi mieć w I turze ok. 56 % głosów z urn wyborczych. Drodzy Polacy wychyńcie zatem z tych czeluści beznadziejności, w które zagonili was wpierw chazarscy żydzi Bucholtze aka Balcerowicze, Kone aka Wałęsy, Szczynukowicze aka Komorowskie, Stolzmany aka Kwaśniewskie, Milery, WSIowcy, Tuski, Kastowcy itp. złorzeczące w duchu narodowi polskiemu dorobkiewicze. W Narodzie Polskim Siła.
 • @Wican 09:08:14 też jesteś jak tęczowy Kamysz za pedałami a Kosiniak przeciw?
  https://static.ftpn.pl/imgcache/750x430/c//uploads/cropit/15819403901d3a3fff9e90f37a15a1de260cc0b37231f7e31d9fcb4676845eca7e31cf9535.jpg

  Kosiniak-Kamysz „przeciw”, a nawet „za” związkami partnerskimi? Ludowiec postuluje referendum. Władysław Kosiniak-Kamysz bogatszy o doświadczenia z zeszłorocznej kampanii wyborczej do PE, w której stanął po tej samej stronie, co tzw. "postępowcy", postulujący związki jednopłciowe i adopcje dzieci przez pary homoseksualne, obecnie deklaruje się jako zwolennik konserwatyzmu. Zmienił też zdanie ws. wieku emerytalnego, jednak mimo tego, w trwającym obecnie wyścigu o fotel prezydenta RP wysyła wyborcom niejednoznaczne deklaracje. Okazuje się, że nie całkiem zrezygnował ze wspierania lewicowych postulatów. - Kwestia związków partnerskich nadal nie jest rozwiązana. W tej sprawie trzeba zrobić referendum powiedział kandydat Ludowców na prezydenta. Szef ludowców w rozmowie z tygodnikiem "Wprost" odniósł się m.in. do reformy wymiaru sprawiedliwości. Jego zdaniem chaos w sądownictwie pogłębia się. "Decyzja prezydenta Dudy ws. ustawy kagańcowej powoduje, że upolitycznienie wymiaru sprawiedliwości jest już takie jak w PRL" ocenił Kosiniak-Kamysz. Według lidera PSL pilnie potrzebna jest prawdziwa reforma sądownictwa. "Punkt pierwszy to zatrzymanie chaosu, potem wprowadzenie sędziów pokoju - to pozwoli przyspieszyć postępowania, obniżenie kosztów sądowych, a także uspołecznienie wyboru członków KRS. Chciałbym także, aby kolejne wybory prezydenckie były połączone z powszechnym wyborem prokuratora generalnego" mówił Kosiniak-Kamysz. Pytany o kwestię wprowadzenie ustawy o związkach partnerskich odparł, że w tej sprawie powinno zostać zorganizowane referendum. "Temat związków partnerskich wraca przed każdymi wyborami i ciągle nie jest rozwiązany. Dlatego uważam, że w tej sprawie trzeba odwołać się do obywateli i zrobić referendum. Przecież politycy mają działać z woli narodu, więc zapytajmy obywateli, czy chcą związków partnerskich" zaznaczył. Lider ludowców nie widzi jednak potrzeby organizacji referendum ws. aborcji. "W 1993 r. została uchwalona ustawa kompromisowa ustawa regulująca przerywanie ciąży i niech tak pozostanie" podkreślił. Kosiniak-Kamysz był też pytany o plan minimum na wybory prezydenckie. "Mam plan wejścia do II tury i go zrealizuję. Nie zakładam innego scenariusza. Liczę, że gdy dojdzie do debat, do których namawiam, przekonam do siebie wyborców" dodał.
  Pytany o Małgorzatę Kidawę-Błońską odparł: "Nie dam się wciągnąć w ocenianie kandydatki PO ani w żadne seksistowskie rozważania. Dobrze, że przynajmniej jedna kobieta startuje w tych wyborach, ale to nie płeć będzie decydująca".

  https://niezalezna.pl/311282-kosiniak-kamysz-przeciw-a-nawet-za-zwiazkami-partnerskimi-ludowiec-postuluje-referendum
 • Haniebne słowa Kidawy-Błońskiej: prezydent nie jest godny, byśmy traktowali go jako prezydenta
  https://static.ftpn.pl/imgcache/750x430/c//uploads/cropit/15808465211d3a3fff9e90f37a15a1de260cc0b372ccb850cdbf5a6520795006f852aaf6e9.jpg
  Prezydent swoim podpisem zatwierdził zamach stanu na polską praworządność. To jest dzień hańby, prezydent nie jest godny tego, żebyśmy traktowali go jako prezydenta naszego kraju, bo nas po prostu zdradził - powiedziała kandydatka PO na prezydenta Małgorzata Kidawa-Błońska. I tyle zostało z "nowej, jasnej, uśmiechniętej Polski", którą zapowiadała znana z wpadek polityk Platformy.

  https://niezalezna.pl/309389-haniebne-slowa-kidawy-blonskiej-prezydent-nie-jest-godny-bysmy-traktowali-go-jako-prezydenta

  Ps... Kobiety tak posunięte przez czas jak Gośka KB tak mają. Pojawia się "klima" i ...rozumu ni ma.! Czy naprawdę chcecie by tak prymitywna kobieta, nie umiejąca sklecić dwóch sensownych zdań, została została prezydentem i reprezentowała kraj na arenie międzynarodowej? W głowie się nie mieści , żeby takie moralne i umysłowe zero lokujące się na poziomie zera bezwzględnego pozwoliło sobie coś takiego powiedzieć o człowieku wybranym wolą Narodu na Prezydenta naszego Kraju. Jaką trzeba być amoralną szmatą, żeby na takie coś sobie pozwolić. Ja rozumiem, że ma żal do natury, że jej rozumu poskąpiła, ale to wyłącznie wina natury, a nie pana prezydenta Andrzeja Dudy. Może by też tej niezwykle mocno opóźnionej w rozwoju umysłowym osobniczce powiedzieć, że kanały Sueski, Panamski, Kiloński i wiele, wiele innych zostało wykonanych siłami ludzkich rąk i umysłów, a nie siłami natury. I przekop Mierzei Wiślanej również zostanie wykonany siłami i staraniem Polaków wbrew sowieckim życzeniom i naciskom, a także jej piramidalnie głupiej gadce o tym przedsięwzięciu Naszego wspaniałego rządu Dobrej Zmiany, a właściwie Najlepszej Zmiany. Doskonale pamiętam jej wypowiedź kiedy alkoholiczka Kopaczowa podpisała zgodę na przywleczenie do polski arabów (rząd wie lepiej czego Polacy potrzebują) nigdy więcej ta wypowiedź nie ujrzała światła dziennego cytując klasyka Urbana "rząd się wyżywi". Czy krok marszowy Kidawy został przećwiczony z oszczaną alkoholiczką Ewką Kopacz zgodnie ze standardem PO? Ważne aby głowa była w górze dumnie i śmiało prosto w kartofle tak jak Ewka w Berlinie.

  https://www.youtube.com/watch?v=n3A3rkfA2Yo
 • @kula Lis 69 12:32:52
  Takie same jak Gumisia. Tylko Gumiś głupszy i bardziej tchórzliwy. Zero.
 • @kula Lis 69 12:32:52
  Ale się zaperzył, chłopcze Kornhauserów
 • @Wican 09:28:11 tylko jedna tura zaoszczędzimy 700 mln z budżetu.
  Czy u pani Małgorzaty Kidawy-Błońskiej z hormonami wszystko dobrze, czy jest przed czy po klimakterium bo urząd prezydenta Polski wymaga jednak osoby zrównoważonej o stabilnym i zrównoważonym podejściu do spraw Polaków. A Małgorzata Kidawa-Błońska ma tak niski poziom umysłowy, że powinna zniknąć z polityki na zawsze. Kompromituje siebie, ale przede wszystkim swoich mocodawców i popleczników. Ona ma IQ jak ROZMIAR swoich BUTÓW! Pozostali kandydaci moją poziom inteligencji równy torebce foliowej (by zacytować klasyka). Tylko na dziś pan prezydent Andrzej Duda! Upraszczając, pani Kidawa, powinna zacząć od siebie z tym pytaniem, czy jestem godna by zostać prezydentem. Bez poparcia i namaszczenia jej przez cały postkomunistyczny establishment w Polsce oraz poza Polską, byłaby zwykłą urzędniczką w jakimś urzędzie. Wysuniecie jej kandydatury na prezydenta świadczy, że ten establishment jest bardzo płytki kadrowo. Nie ma po prostu Polaków, którzy go chcą ten postkomunistyczny establishment reprezentować. Wyraźnie widać, że establishment zebrał co najwyżej grupę od 100 do 500 straceńców mieszkających na terenie Polski, którzy przy pomocy dalej istniejących, nielegalnych struktur tego postżydokomunistycznego establishmentu, pragną przejąć znów władzę nad Polską.
 • @kula Lis 69 13:30:53
  Łomatko...
  Jesteś spamer-rekordzista. Jeszcze takiego nie widziałem.
  Ty myślisz, że ktoś czyta te tasiemce? Żeby poczytać Sakevycza to można wejść na jego szczujnie. To nie ma nic wspólnego z dyskusją. Ale skoro gospodarzowi bloga to nie przeszkadza...
 • @Wican 10:59:58
  Boże wybacz, ale jak Ja nienawidzę tych lewaków - żydobolszewików i folksdojczy, to jest zaraza Polskiego Narodu. Dzień hańby to mamy codziennie w Sejmie dopóki w Naszym życiu POlitycznym są takie ludzkie miernoty jak ludzie z PO, PSL, Nowoczesnej, Lewicy, SLD i Razem! Wystarczy POuczyć się historii Świata by wiedzieć, że zawsze ideologie żydokomunistyczne nigdy nie przynoszą nic dobrego! Jak już to tylko biedę, głód, zniewolenie, cierpienie i co najgorsze zawsze też rozlew krwi czy w wojnie bezpośredniej czy też skrytobójczo! Wszyscy żydokomuniści Marks, Lenin, Stalin, Hitler, Mao Tse-Tung i inni mają miliardy litrów ludzkiej niewinnej krwi na rękach!
 • @marek500 11:09:16
  Jestem kapitanem żeglugi, ten przekop potrzebny. Tor podejściowy do Elbląga ma 5m głębokości.
 • @Wican 13:21:16
  Ty powinieneś do mnie ojcze mówić.
 • @kula Lis 69 14:01:32
  Niestety. To tak nie działa. Dla mentalnego niewolnika jakiejś sekty? Nawet politycznej. Tak Amerykanie mawiali do Czarnych
 • @kula Lis 69 13:55:58
  Żydobolszewików? Volksdojczy? Nienawidzisz Kornhausera i Morawera (za dzieci w żydowskiej szkole)? Nienawidzisz Szydło, która dała 80 baniek na fabrykę Mercedesa?
 • @kula Lis 69 13:19:39
  Tylko, że tu ma rację. Jak Dudę mozna powaznie traktować, gdy leci z długopisem i notesem w zębach na wezwanie szeregowego posła? Gdy jest wzywany tonem rozkazującym przez babe o aparycji burdelmamy?
 • @kula Lis 69 13:30:53
  Zaoszczędźcie nie dając Kurskiemu miliardów.
 • @krzysztofjaw
  Czy można sobie wyobrazić poważne spotkanie międzynarodowe i Kidawe z wiecznie rozdziawiona buzia z zachwytu. Pomijajac to co mówi ona nie ma formatu prezydenckiego i zachowuje się jak nastolatka.
 • @Wican 14:09:56
  Zapomniałeś o pewnym sierżancie :)))

  Kula należy do tych "ideowych" wyznawców Pislamu. Z emeryturą, którą bierze to trudno podejrzewać że jest skorumpowany "13".
  Lenin jakoś takich nazywał... Ale nie pamiętam jak :)))
 • Platforma żąda pieniędzy na onkologię. Zapomnieli, jak Arłukowicz „oszczędzał na lekach na raka”?
  https://static.ftpn.pl/imgcache/750x430/c//uploads/cropit/15819452981d3a3fff9e90f37a15a1de260cc0b37291e998fbb21771d1db57db131d5ea77a.jpg

  Małgorzata Kidawa-Błońska postanowiła wysunąć żądania do prezydenta RP Andrzeja Dudy. Kategorycznie wymaga od głowy państwa zawetowania noweli przyznającej 1,95 mld zł rekompensaty dla TVP i Polskiego Radia. Jej zdaniem, środki te powinny zostać przeznaczone na dofinansowanie służby zdrowia, konkretnie na onkologię. Internauci pospieszyli z pomocą. Przypomnieli, jak "działał" w tej kwestii europoseł Bartosz Arłukowicz, który obecnie kieruje kampanią kandydatki PO na prezydenta. „Arłukowicz ogranicza leczenie raka”, „Arłukowicz oszczędza na lekach na raka”, „Arłukowicz: nie ma leków dla chorych na raka? To się czasem zdarza” – to tylko niektóre z tytułów artykułów z czasu, gdy Bartosz Arłukowicz pełnił funkcję ministra zdrowia. Pani Kidawa-Błońska wzięła na sztandary walkę o pieniądze na onkologię. Szefem jej sztabu jest Bartosz Arłukowicz, na którym, kiedy był ministrem zdrowia, media nie zostawiały suchej nitki...

  https://twitter.com/i/status/1229275515695046656

  https://pbs.twimg.com/media/EQ7VRXMWAAAU1Re?format=jpg&name=small

  Całość pod linkiem

  https://niezalezna.pl/311350-platforma-zada-pieniedzy-na-onkologie-zapomnieli-jak-arlukowicz-oszczedzal-na-lekach-na-raka
 • @kula Lis 69 14:15:31
  Cóż, takiego pacjenta jak Gumiś też wcześniej bym sie nie spodziewał. Burdelmana wrzaśnie i ten leci z glupawym usmieszkiem wiernego kundelka. Albo na stojąco podpisuje dokument, bo cieciowi krzesła n ie podali. Kim z Trumpem podpisywał na siedząco.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 14:21:03
  Wiesz. Mieć 13 stkę a nie mieć. Zwłaszcza dużą. A ja pamiętam jak obiecywał, że na Dude nie zagłosuje. Albo jest ich dwóch albo ktoś go trzyma za ... i czasem mocniej ściska
 • @Wican 14:23:29
  13 na dziś to ok 1000 zł netto. A to mniej niż moje dwie dniówki na statku.
 • @Wican 14:23:29
  "13" są jednakowe, najniższa.

  Kula to zależy jaką nogą wstanie. Czasami gada mądrze, po polsku a czasami pieprzy jak potłuczony pisior. Ostatnio coraz częściej to drugie, niestety...
 • @Wican 14:23:29
  Przy takich "kandydatach" jestem zmuszony ponownie zagłosować na Dudę, ponieważ nie chcę powrotu tego co było, czyli PO, PSL, lewactwa i prokuratur i sądów, jakie były oraz pedalstwa..To tyle.
 • @kula Lis 69 14:37:21
  Jesteś fanatykiem PiSowskim i tyle. Takiego dna jak Duda jeszcze Polska nie miała. Nikt bardziej nie upokorzył państwa, które ponoc reprezentuje.
  Ale tobie widzę pasuje mieszkanie w Polin.
 • @kula Lis 69 14:37:21
  To bądź uczciwy i nie głosuj wogóle, przymusu nie ma!
  Ja nie głosowałem ponad 30 lat bo nie było na kogo. Teraz zagłosuję nawet na Kidawe, żeby tylko Duda nie wygrał. Chyba tylko LK tak Polskę kompromitował. No ale to ta sama "stajnia".
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 14:44:54
  Targalski znowu szaleje . Tym razem na frondzie. Ale tam od dobrej dekady pełna szurlandia
 • @Wican 14:48:46
  Tow.Targalski to guru m.in Kuli :)
  Wyjątkowa menda. Ale jakoś żadenemu pisiorowi nie przeszkadza ani tate tow.Targalskiego, wysoki aparatczyk PZPR, ani jego własna służba w jedynie słusznej Partii. Ot, taka pisiorska mentalność.
  I oni chcą Polskę naprawiać...
 • Ten wybór chyba jeszcze nigdy nie był tak prosty. Stabilizacja albo chaos. "Kidawa-Błońska jest receptą na niszczącą bitwę"
  Ten wybór chyba jeszcze nigdy nie był tak prosty. Stabilizacja albo chaos. Polacy w majowych wyborach nie tylko wybiorą prezydenta, ale będą także reżyserami politycznych wydarzeń następnych kilku, a nawet kilkunastu miesięcy. Całość pod linkiem

  https://wpolityce.pl/polityka/487334-stabilizacja-albo-chaos


  Ps...Dopóki nie zaczęła się publiczne wypowiadać, miałem tę panią za w miarę kulturalną, choć przeciętną umysłowo członkinię PO, a teraz wyszło coś w rodzaju połączenia Kopacz z Jachirą. Ale już po ujawnieniu swoich "zalet" kandydować nadal na prezydenta kraju? Kandydaci obydwu frakcji, czyli postkomunistycznej i pro-syjonistycznej nie jest dobrym wyjściem dla Polski. Ale na zasadzie mniejszego zła lepszy jest PAD, bo wybór Kidawy zapowiada totalny konflikt.
 • @kula Lis 69 15:38:48
  To, że w PO jest dużo komuchów to wiadomo.
  Ale tobie nie przeszkadzają stada komuchów, w dodatku syjonistycznych w PiS?
  Wiesz co? Gdybym z jakichś niewyjaśnionych przyczyn cię nie lubił to bym ci w krótkich, żołnierskich słowach powiedział co ja o takich myślę...
  Wstydź się i zmień nick bo kalasz pamięć Kuli Lisa.
 • @kula Lis 69 15:38:48
  "Ten wybór chyba jeszcze nigdy nie był tak prosty. Stabilizacja albo chaos."

  Dalej czytać nie trzeba. Wiadomo, głosujecie na PiS albo będzie źle! Kula lis Witalis was pouczy.

  ...

  "Lecz nie było w świecie lisa
  Ponad lisa Witalisa.

  Miał Witalis taki ogon,
  Że nie było wprost nikogo,
  Kto nie stanąłby zdumiony:
  Taki ogon nad ogony!
  I falisty, i puszysty,

  I niezwykle zamaszysty,
  I ruchliwy na kształt kity -
  Niezrównany, znakomity!"

  ...

  "Gdy się lis pogrążył we śnie,
  Dziesięć ptaków jednocześnie
  W tym ogonie wiło gniazda,
  Niosło jajka, potem - jazda!
  Lis się budził niespodzianie
  I - jadł ptaszki na śniadanie.

  Gdy Witalis przed wieczorem
  Kucnął sobie nad jeziorem
  I potrząsnął swym ogonem,
  Wszystkie rybki, zachwycone,
  Wypływały bardzo prędko
  Za ogonem jak za wędką:
  Lis je w sosie wyśmienitym
  Jadł na obiad z apetytem."

  ...

  "Miał rozumu za dziesięciu,
  Toteż w każdym przedsięwzięciu
  Wprawiał w podziw swoim sprytem,
  Wyrobieniem znakomitym,
  Orientacją doskonałą
  I dowcipem, jakich mało!
  A miał w sobie tyle dumy,
  Jakby wszystkie zjadł rozumy."

  (autor - talmudyczny żydokomunista Brzechower)
 • Tak, za PO-PSL Polacy dostawali 5 zł za godzinę pracy. I nie były to wyjątki!
  Dawno takiej głupoty nie opublikowano. To mogło zrodzić się tylko w umysłach „warszafki”. Oto, jeden z dużych portali ekonomicznych (!) napisał, że w 2015 roku Polacy wcale nie pracowali za 5 zł na godzinę. To była reakcja na słowa premiera Morawieckiego, który podczas konwencji inaugurującej kampanię Andrzeja Dudy powiedział, że w 2020 r. minimalna stawka za godzinę pracy wynosi 17 zł, „a nie 5 zł, jak pięć lat temu”. Po publikacji portalu, przeciw premierowi ochoczo ruszyli do boju politycy opozycji, zarzucając mu kłamstwo. Ile trzeba mieć w sobie pokładów hipokryzji, albo nieznajomości realiów życia i faktów, żeby nie pamiętać, jak jeszcze niedawno byli wyzyskiwani zwykli Polacy? To może warto przypomnieć kilka fragmentów z artykułów pokazujących, jak wyglądał rynek pracy za rządów koalicji PO-PSL. I nie są to publikacje z mediów przychylnych PiS-owi. Wręcz przeciwnie…: Onet.pl (2015): „Helena pracowała w hipermarkecie za 5,50 zł za godzinę. Katarzyna sprzedaje w sklepie odzieżowym. Zarabia 4 zł na godzinę.” Gazeta Wyborcza, dodatek Praca (2015): „Dla ochroniarzy, którzy zarabiają najczęściej od 4 do 6 zł na rękę, liczy się każdy grosz.” naTemat (2013): „Wyzysk nasz powszedni (i konieczny). Miliony Polaków pracują za 4-5 zł za godzinę. To determinacja, a nie głupota”. Prawda jest taka, że jeszcze w 2015 roku obowiązywała „wolna amerykanka”. Powszechną praktyką rynku pracy zwłaszcza w Polsce powiatowej i gminnej była zasada: „bierzesz, ile Ci daję, albo za bramą czeka na Twoje miejsce kilku innych chętnych”. Wiedzą to doskonale ówcześni studenci, sklepowe, ochroniarze, barmani i pracownicy wielu innych zawodów usługowych i produkcyjnych. Dopiero rząd PiS postanowił ucywilizować rynek pracy. Najpierw wprowadzając w Polsce (w 2017 roku), minimalną stawkę godzinową za pracę, jako ustawową regułę. Zaczęli od 12 zł brutto. To była wręcz rewolucja godnościowa dla ogromnej rzeszy polskich pracowników. Od 2020 roku, stawka ta wynosi 17 zł. Takie są fakty. I jeszcze jedno… Opozycja (zwłaszcza spod znaku PO-KO) „europejskość” traktuje niemal w sposób religijny. Czemu zatem, kiedy rządzili Polską przez 8 lat, nie wprowadzili tak bardzo europejskiego rozwiązania, jakim jest minimalna stawka za godzinę pracy?! Przecież regulacje takie obowiązują od dawna w ponad połowie unijnych krajów! W uwielbianych przez opozycję Niemczech stawka ta wynosiła w 2019 roku aż 9,19 euro. W ukochanej przez opozycję Francji było to 10,06 euro. A może koalicja PO-PSL nie skopiowała tych rozwiązań bo Leszek Balcerowicz zabronił? Przecież po wsze czasy mieliśmy być zapleczem taniej siły roboczej dla innych.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 15:46:27
  Nick jest pseudonimem mego śp. Ojca oficera 27 WDP AK.
 • @kula Lis 69 16:06:25
  To się chłop w grobie przewraca.
 • @kula Lis 69 16:03:09
  Przecież pensja minimalna jest od dawna. Ale porównywanie do Zahovcdu? Będzie podobny poziom rozwoju to bedziemy p9dobnie zarabiać. W moim powiecie jest firma Molex. Pracowało tam ponad 1500 osób. Z nadgodzinami zarobki 3500 nie były najwyższe. A piszę o pracy na produkcji. Ale przyszedł PiS i nagle firma przyjęła 350 Ukrainców, którzy jeszcze mieli dotację do mieszkań (od 300 do 600 zł-nie wiem od czego to zależało). Polaków zaczęto się pozbywać. Dużo ruszyło do Niemiec i Holandii. Ale okazało się, że działa z Ukraińcami zrobił taką fuszerkę, że do firmy wrócił towar za ponad 2 bańki. I niemal wszystkich ukrainców pozbyto się tylko po zakończeniu ich umów. Ale że firma przez to znalazła się w kryzysie, to zaczęła zwalniać też Polaków. I teraz tam pracuje około 800 osób. 4 lata rzadów PiS i firma zwolniła niemal połowę pracowników. Bo był nakaz zatrudniania Ukraińców i dawania im nadgodzin. Wtedy Polacy zaczęłi być na suchych etatach.
 • @krzysztofjaw
  https://media.wplm.pl/thumbs/ODI1L3VfMS9jY19lMjBiZS9wLzIwMjAvMDIvMTcvODI1LzUyOC83ZDM1ODBlNTRhZGY0ZWRhYjZiMWFmNWI1N2FjNzdjNy5qcGVn.jpeg

  Śmiechu warte! Hołownia deklaruje: Jeśli zostanę prezydentem, chętnie rozwinę swoje umiejętności telewizyjne. Będę wygłaszał orędzia! Moją ideą jest przyjazny rozdział Kościoła od państwa. Nie chciałbym mieć rozdziału, który skończy się kolejną wojną religijną albo światopoglądową w Polsce. (…) Prezydent może dużo zrobić w warstwie symbolicznej. Powinien w moim odczuciu w porównaniu z moim poprzednikiem ograniczyć swoją działalność oficjalną w obszarze religijnym powiedział Szymon Hołownia na konferencji prasowej w Lublinie. Nie bez powodu nie kandyduję na Prymasa Polski tylko na prezydenta mówił Hołownia, po czym dalej próbował być zabawny: Moi poprzednicy ustanowili już taki poziom jeżeli chodzi o przemówienia z wałów jasnogórskich, że ja już się nie podejmuję mówiąc szczerze.
  Szymon Hołownia skrytykował też działania rządu, które rzekomo mają uderzać w finanse samorządów. Wśród nich są m.in. podwyżki dla nauczycieli czy zerowy PIT dla młodych Polaków. Samorządy w Polsce w tej chwili są w Polsce okrajane z ich samorządności, samodzielności. Rząd rozdaje prezenty na koszt samorządów różnym grupom przed wyborami zaznaczył. Hołownia: Chętnie rozwinę swoje umiejętności telewizyjne. Z kolei w rozmowie z TOK FM Hołownia stwierdził, że będzie wykorzystywał swoje „umiejętności telewizyjne”. Ponieważ jak się jest spełnionym i szczęśliwym grafomanem tak jak ja, to książki się tłucze jedna za drugą. A telewizja? Jeżeli uda mi się osiągnąć mój cel i zostać prezydentem w maju to proszę pamiętać, że prezydentowi przysługuje prawo wygłaszania orędzia w mediach publicznych, a więc bardzo chętnie swoje umiejętności telewizyjne jeszcze raz rozwinę, ale tym razem na innej antenie powiedział Szymon Hołownia.
  Facebook Szymon Hołownia/tokfm.pl


  Ps..."Jeżeli uda mi się osiągnąć mój cel i zostać prezydentem w maju…"- już dzisiaj gwarantuję tępakowi Hołowni, że mu się nie uda się. Po orędownictwie chazarskiego z metra ciętego konusa, koperciarza Grodzkiego, już zaczynam się denerwować, że jakimś fuksem mógłby nam się nieszczęśliwie przytrafić następny "orędownik", a do tego zdalnie sterowny, niezbyt bystry i bez wykształcenia…To jest naprawdę niepojęte, żeby w kraju Unii Europejskiej kandydata na prezydenta wystawiała zagraniczna stacja telewizyjna (TVN).
 • TVPiS nadaje
  Tylko początek dezinformacyjnych Wiadomości zobaczyłem. Rzeczywiście, program adresowany dla kretynów, ale cóż. Szef TVPiS Kurski Jacek kiedyś powiedział, że "ciemny lud wszystko kupi".
 • @@@@!
  https://media.wplm.pl/thumbs/ODI1L3VfMS9jY183Nzg3Mi9wLzIwMjAvMDIvMTcvODI1LzUwNy9hN2Y1NmJhMzViN2U0YzAyOGZmOGNiMjU5NWU2NGExOS5qcGVn.jpeg

  Kampania prezydencka ruszyła na dobre. Prof. Domański: "Kidawa-Błońska jest nijaka. Nie ma w sobie werwy". Jak prezydent Duda wchodził na salę, to wyglądało to jak wejście na stadion drużyny piłkarskiej. To robiło wrażenie. Widać było, że to jest przemyślane, przygotowane, że tym siłom politycznym stojącym za Andrzejem Dudą zależy na wygranej mówi w rozmowie z portalem wPolityce.pl prof. Henryk Domański, socjolog z Polskiej Akademii Nauk. Całość pod linkiem
  https://wpolityce.pl/polityka/487367-nasz-wywiad-prof-domanski-kidawa-blonska-jest-nijaka


  Ps...Jak by była nijaka toby było pół biedy, jest po prostu głupia jak but. Reporter pyta Kidawę: czy pani ma charyzmę? Kidawa szczerząc sztuczne zęby: nie, nie, jestem zupełnie zdrowa.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 10:11:17
  Tylko na tyle cię stać???
 • @marek500 10:17:10
  Czy ty wróciłeś niedawno z Alaski???
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 10:32:57
  Obrońca uciśnionych się znalazł!!!
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 11:05:14
  Tak samo ,jak ty!!!
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 12:06:24
  Sprawdż, czy ty masz cochones!!!
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 12:11:18
  Czy ty się na łby pomieniałeś???
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 12:53:42
  Po twoich "tekstach" widać, że nie dla ciebie już ratunku!!!
 • @Wican 13:20:03
  Tobie też już nic nie pomoże, bo piszesz durne teksty!!!
 • @Wican 14:08:47
  Następny do leczenia!!!
 • @zibi 22:45:45
  Już ORMOwiec zibi odreagował swoje frustracje?
  To paciorek, siusiu i spać.
 • Skandaliczna wpadka Kidawy-Błońskiej. Pomyliła obchodzoną w 2020 roku rocznicę Zbrodni Katyńskiej
  https://static.ftpn.pl/imgcache/750x430/c//uploads/cropit/1581979598c6e7708bc4b8f61ac485dd4e03729334dc359018ea95b994183250813a0a0388.jpg
  Mówiąc i przypominając o katastrofie (smoleńskiej -red.) żebyśmy nie zapomnieli o Katyniu, bo mamy w tym roku 75. rocznicę. Żebyśmy nie zapomnieli o tym - powiedziała dziś kandydatka Koalicji Obywatelskiej na prezydenta Małgorzata Kidawa-Błońska podczas spotkania w Płocku. Nikt z obecnych nie zwrócił uwagi na błąd. Wicemarszałek Sejmu Kidawa-Błońśka spotkała się dziś z mieszkańcami Płocka (woj. mazowieckie). Wydarzenie transmitowano na żywo na facebookowym profilu „Płock i polityka”. Mówiąc i przypominając o katastrofie (smoleńskiej -red.) żebyśmy nie zapomnieli o Katyniu, bo mamy w tym roku 75. rocznicę. Żebyśmy nie zapomnieli o tym. Bo to się okaże, że wszystko będzie ważne, a o tym bardzo bolesnym fragmencie naszej historii zapomnimy i będzie na drugim planie powiedziała polityk. W wypowiedzi popełniła błąd. Do Zbrodni Katyńskiej doszło wiosną w 1940 roku. W roku 2020 będziemy obchodzić 80. rocznicę ludobójstwa. Rozstrzelano wówczas co najmniej 21 768 obywateli Polski, w tym ponad 10 tys. oficerów Wojska Polskiego i Policji Państwowej. Każdą z egzekucji dokonano strzałem w tył głowy. Poniżej fragment z błędnej wypowiedzi Kidawy-Błońskiej (Facebook/@plock.polityka):
  https://niezalezna.pl/311430-skandaliczna-wpadka-kidawy-blonskiej-pomylila-tegoroczna-rocznice-zbrodni-katynskiej


  Ps..Dzień bez kompromitacji MKB- dniem straconym. PO strzeliła sobie samobója wystawiając tego pustorożca jako kandydatkę na prezydentkę, jak to oni mówią. Mam nadzieję, że ten pustak przepadnie w przedbiegach. Prawa ręka Tuska! Pamiętajcie Błońska to wrzuta do Pałacu ale to Tusku będzie podejmował decyzje. Ślepy to zauważył. Ona nic samodzielnie nie zrobi bo po prostu nic nie potrafi. Tusk w spódnicy..Przebiła już Ryśka dawno, kretynizmem indolencją umysłową oraz brakiem podstawowej wiedzy nawet w podstawówce dzieci w 7 klasie wiedzą więcej od niej....Jeżeli kandydatka z PO na Prezydenta Polski taki ma poziom intelektualny to jaki poziom ma reszta w PO strach pomyśleć, gdyby tacy ludzie rządzili Polską, to katastrofa jak to mówią lepiej z mądrym zgubić niż z głupim znaleźć. A kto niby miał zwrócić uwagę, jak audytorium miało ten sam POziom?! Jaki kandydat(ka), taki elektorat i odwrotnie! Na każdym spotkaniu tak "dużo" ludzi, że można policzyć na palcach dwóch rąk. Brak samokrytyki. Po tylu wpadkach świadczących o braku wiedzy, to tylko schować głowę w piasek. Za to uśmiech ma "wspaniały". Ale jak nie wstyd jej przed najbliższymi, rodziną? Nikt z najbliższego otoczenia nie może jej normalnie podpowiedzieć żeby się nie kompromitowała?
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 10:23:32
  Co ona ukończyła, chyba pensję dla panienek ę ą. Nie obrażając innych pensjonarek. Czy ona w ogóle coś czyta? Wobec niej, to Bul był erudytą. Czy wy sobie wyobrażacie, że ona może zostać najwyższym zwierzchnikiem sił zbrojnych? Dalszy komentarz już niepotrzebny.
 • @zibi 22:45:45
  I co jeszcze chłopczyku? Więcej twoich komentarzy. Niech każdy zobaczy, że niektóre PiSiory to ...!
 • @zibi 22:47:29
  Z PiSiackiej służby zdrowia wolałbym nie korzystać. Nie działa, jak niemal wszystko, czego chwycą się ci zdrajcy i nieudacznicy. Są dobrzy tylko w zawłaszczaniu państwa
 • @Wican 10:59:58 wręcz przeciwnie bo rośnie. 44%
  Nieszczęsna (bo cierpiąca na nadmierny przyrost ambicji) kobieta, przypominając Polakom o nieodległej rocznicy Zbrodni Katyńskiej jeszcze raz potwierdziła swoją płyciznę intelektualną. Tak jak wygląda niechlujnie, tak jej wypowiedzi są niechlujne. Już samo kandydowanie tej osoby to kompromitacja. Osoba która nie zna daty zbrodni katyńskiej, nigdy nie powinna kandydować na urząd prezydenta. Każdy Polak to rozumie. Nie rozumieją zaprzańcy i wrogowie Polski. Przecież ta Kidawa herbu natura mi nie dała, nie dorosła poziomem umysłowym do tego by ukończyć szkołę podstawową, a co dopiero zdać z jej wiedzą maturę. Jej poziom umysłowy zdeterminowała natura, która jej rozumu dać nie chciała, to i go nie dała. To jest skandal, by tak prymitywnie głupią osobniczkę wystawić jako kandydata na prezydenta. Ona się zupełnie nie nadaje na jakiekolwiek stanowisko, ze względu na swoją wprost nieprawdopodobną mizerię umysłową. Jedyne co potrafi to być bezczelną i nic poza tym.
 • @Wican 09:09:10
  Ja korzystałem, teraz 93 lata Mama, działa bez zarzutu.
 • @kula Lis 69 09:17:48
  Ja niedawno miałem okazję. Szpital wojskowy w Bydgoszczy. Najpierw do żony nie chciało pogotowie przyjechać. To zawiozłem do całodobowej przychodni. Tam się złapali za głowę i od razu do szpitala. Około 22 byliśmy w szpitalu. I do rana na korytarzu. A to kiedyś był bardzo dobry szpital. Nawet niedawno. Jakieś 8 lat temu jeszcze. O moim gorzowskim szpitalu wojewodzkim to wolę nie wspominać.
 • @Wican 09:24:33
  Gorzów to PO. Mama leży w Tarnowie, szpital po remoncie za PO pod sprywatyzowanie a tu bęc. Nie udało się go przejąć. Opieka super.
 • @Wican 09:24:33
  W Opolu Wojskowy, sami z PO i pijacy.
 • @kula Lis 69 13:57:36
  Jeżeli chodzi o sprawy techniczne to pewnie ma Pan rację. Tak patrząc na mapę to ciężko Elblągowi wróżyć jakiś sukces. To nie czasy Hanzy. No chyba że liczą na jakieś duże transporty z terenów Mazur, Suwalszczyzny itp. Jest Pan żeglarzem to pewnie też Pan nie wierzy że Elbląg może przejąć przewozy z Kaliningradu lub Litwy. Oni mają swoje porty i będą o nie dbać. Natomiast w Polsce łatwiej rozładować i załadować towar w Szczecinie, Gdyni i w Gdańsku, gdzie jest bardzo dobra infrastruktura.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 15:46:27
  Obiektywnie rzecz ujmując NIE MA ani jednego kontrkandydata godnego do konkurowania z obecnym prezydentem A.Dudą, ci kandydaci to czysta amatorszczyzna i ignorancja. Jak można bowiem spamiętać paplaninę Kidawy. Człowiek nie jest w stanie. Tym bardziej, że ona prawie za każdym razem mówi coś innego, coś przeciwnego niż wcześniej.
 • @kula Lis 69 09:19:15
  Przepraszam. Dopiero teraz i dziś:)
  Ale przypuszczam że jej szczera odpowiedź byłaby taka: noo więc proszę szanownego pana. Na początku tych ośmiu lat stworzyłam Niebo I Ziemię...
 • @marek500 09:39:59
  Tu chodzi by Zamech mógł swe turbiny bez problemu drogą wodną wywozić a nie drogami.
 • Ad wszyscy uczestnicy.
  Zdobyłem się na przeczytanie wszystkich komentów pod notką.
  Z małymi wyjątkami, szarpiemy się jak burki na podwórku. Łącznie z Wielce Szanownymi...
  Przykro.
 • @krzysztofjaw
  https://media.wplm.pl/thumbs/ODI1L3VfMS9jY19hNDNmMy9wLzIwMjAvMDIvMTgvODI4LzUwMS8zM2RmZjQ5MzA2NTU0NDRhYTVjYTY3MTUyNTZjMGIzZS5qcGVn.jpeg
  Ryszard Petru może czuć się zawstydzony. Były lider Nowoczesnej, który był niekwestionowanym królem gaf, ma godną następczynie. Została nią Małgorzata Kidawa-Błońska. Nie ma dnia, aby kandydatka Platformy Obywatelskiej nie strzeliła jakiejś gafy, nie pomyliła faktów albo nie popisała się jakimś nietrafionym porównaniem. Tym razem na spotkaniu z mieszkańcami Płocka, Kidawa przekonywała, że w tym roku obchodzimy 75. rocznicę zbrodni katyńskiej! Co więcej, stwierdziła, że Polacy w wyborach wybierają ministrów i premiera. Kogo w wyborach wybierają Polacy?
  Ważne, aby ludzie mieli poglądy. Nie ważne, czy są w jakiejś partii czy nie. Ważne, aby mieli poglądy i chcieli korzystać ze swojej wiedzy i żeby chcieli brać świadomie udział w wyborach. Bo to my wybieramy ministrów, premiera, idąc na wybory i głosując. Oni nie biorą się z księżyca. To my Polacy idąc na wybory wybieramy takie osoby błysnęła Kidawa-Błońska.

  https://twitter.com/i/status/1229496279878819842 https://twitter.com/i/status/1229490212507725830
  Ps...Boże, miej nas i Polskę w opiece! To jest przerażające, że w sondażach ponad 20% społeczeństwa chce głosować na kogoś takiego! O tempora o mores! Tego się nie da skomentować… Ona nie zna języka polskiego, ustroju, historii, podstawowych danych. Nie potrafi się ani wysłowić, ani udzielić merytorycznej odpowiedzi. Nie mówiąc o zacytowaniu z pamięci czegokolwiek poza wytworem własnej wyobraźni. Kit, kłamstwo, żenada, krętactwo…byle do żłoba. Powiedziała,ze temperatura wzrosła do 90 stopni, tam gdzie przedtem była zima(gdzie)? Poprawiła się do 20- poszło. Gdyby kandydowała na kierownika domu kultury, albo gdyby to było co jakiś czas, ale to kandydat na Prezydenta, a wpadki są seryjne. A ten tłum wyborców tak zapatrzony i zafascynowany, że nawet nikt nie zareagował i chociaż nie spróbował sprostować. Ach te emocje jakie gwarantuje Gocha. Totalne PO mówiło, że ona jest najmądrzejsza, najinteligentniejsza! Trudno sobie wyobrazić POzostałych członków PO…..
 • @marek500 09:39:59
  "Natomiast w Polsce łatwiej rozładować i załadować towar w Szczecinie, Gdyni i w Gdańsku, gdzie jest bardzo dobra infrastruktura."

  Tam jest prawdziwe morze, i jest tam głębiej. W Zalewie trzeba będzie ciągle usuwać muł.
 • @Pedant 11:29:51
  Jesteś za głupi by to pojąć. Szkoda kompa na polemikę z tobą.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL
  Nie wyobrażam sobie Kidawy jako "prezydętki" to byłby obciach podobnie jak litwak Szczynukowicz aka Komorowski, a nie chciałbym znów zamykać oczu i uszu jak będzie przemawiać na arenie międzynarodowej a i w kraju. Oszczędźcie tego Polsce.
 • Konflikt w opozycji. Śmiszek zaatakował Kidawa-Błońską. Zbulwersowały go słowa: "Facet z facetem nie może mieć dziecka"
  https://media.wplm.pl/thumbs/ODI1L3VfMS9jY184ZWU1Yi9wLzIwMjAvMDIvMTgvODI1LzQ3MS9kZGIwM2Y4YzA0NjA0ZGUzYjU2ODg5MDVkYjI3ZDU4OC5wbmc=.png

  „Facet z facetem nie może mieć dziecka, po zadaje pan takie pytanie” - odpowiedziała Małgorzata Kidawa-Błońska mężczyźnie, który podczas spotkania kandydatki PO na prezydenta z kołem gospodyń wiejskich w Międzyrzeczu zapytał, co w sytuacji, kiedy dwóch mężczyzn chce mieć dzieci. Odpowiedź Kidawy-Błońskiej wywołała salwę śmiechu zebranych. Rozmowę uchwyciły kamery. Jej treść trafiła również na portale społecznościowe, gdzie skomentował ją Krzysztof Śmiszek z Wiosny
  Yyyyyy czy to prawda???? Nie wierzę! napisał na Twitterze zaskoczony poseł, załączając spisany fragment wypowiedzi Kidawy-Błońskiej. Całość pod linkiem

  https://wpolityce.pl/polityka/487511-konflikt-w-opozycji-smiszek-zaatakowal-kidawa-blonska

  Ps..A kto jest pochwą w tym związku? Czyżby Śmiszek miał inne zdanie? Praw natury nawet partia pedałów nie zmieni. Lewica za chwilę złoży projekt ustawy, że Biedroń ze Śmiszkiem mogą zrobić dziecko…i już…
  No to Śmiszek udowodnij, że się da……który będzie rodził……… ? Śmiszek, czekamy na to jak ty, albo Biedroń będziecie w ciąży. Dzieci się zachciewa zboczeńcom!
 • Ci wszyscy na zdjęciu mają mniej rozumu od jakiejkolwiek małpy
  https://media.wplm.pl/thumbs/ODI1L3VfMS9jY18xNDgwMC9wLzIwMjAvMDIvMTgvODAwLzUzNS9iNjgzMjcyZTllNjI0N2U5YjVmMzQ0MmI2MDA0ZDRmZC5qcGVn.jpeg
  Wpadki i nieudolność Kidawy-Błońskiej sprawią, że kampania będzie jeszcze brutalniejsza. Jedyną bronią KO jest zohydzenie kandydata PiS. Nie ma dnia bez gafy. Małgorzata Kidawa-Błońska godnie zastąpiła Ryszarda Petru na scenie politycznej, dostarczając obserwatorom każdego dnia nową porcję zabawy. I niby można się z tego pośmiać, ale sprawa jest poważna. Pokazuje w jak głębokim kryzysie jest Platforma Obywatelska, jak słabego ma kandydata i jak słabo radzi sobie z kampaniami, które kiedyś rozgrywała po mistrzowsku. Propagandowa manipulacja z onkologią okradzioną przez TVP pokazuje, że pomysł kampanijny osadzony jest wyłącznie na brutalności i kłamstwie. Całość pod linkiem
  https://wpolityce.pl/polityka/487527-po-wpadkach-kandydatki-ko-walka-bedzie-jeszcze-brutalniejsza
  Ps...To się dobrała elita na tym zdjęciu, co jeden głupszy i tacy nami radzili? O ! zgrozo co za element zaprzaństwa TFU! Wysłać całą czwórkę ze zdjęcia do endokrynologa, bo mają nietypowe zmiany hormonalne, piszę to na serio nigdy więcej do pracy publicznej, wszyscy to okazy dla psychiatry i psychologa. Kiedyś Kozakiewicz pokazał co o nich myśli teraz Lichocka pokazała też to na co zasłużyli.
 • @Pedant 11:29:51
  Czy ty tumanie wiesz, że tory podejściowe do portów regularnie się oczyszcza, pogłębia i utrzymuje ich parametry, tak te w podejściu do Szczecina, Świnoujścia, czy Gdańska i Gdyni, tam morza nie ma jest zalew/zatoka.
 • SONDAŻ. Andrzej Duda z największym zaufaniem Polaków! W czołówce rankingu premier i prezes PiS. Słaby wynik Kidawy-Błońskiej
  https://wpolityce.pl/polityka/487555-sondaz-andrzej-duda-z-najwiekszym-zaufaniem-polakow
  No i to jest najważniejsza informacja. Z PAD-em nikt nie może się równać. Kidawa nawet poniżej klasy, czyli poniżej pedała/cioty i łapówkarza. Dziś w panoramie TVP2 wystąpił przedstawiciel nowej lewicy który stwierdził, że w wiecu prezydenta Dudy dowiedział się, że on ma żonę.Tak, jakby jego faworyt nie miał żony! Śmiech na pustej sali! A mnie zadziwia fakt, że tak wielu Polaków ma sieczkę w głowie! Jak można rozważać kandydatury pedalskiej cioty Biedronia, żydoszwaba Tuska czy chazarskiego konusa z metra ciętego i łapówkarza Grodzkiego, nie wspominając tępej i prymitywnej o IQ ameby Kidawie- Błońskiej. Czy ludzie stracili rozum…..
 • Partyjny balast ciąży i ciągnie w dół? Kidawa-Błońska musiała tłumaczyć się ze słów Muchy o "upokarzających trzynastkach"
  https://media.wplm.pl/thumbs/ODI1L3VfMS9jY19mN2FkMi9wLzIwMjAvMDIvMTgvODI1LzQ3OC9jNjBiMTdiNzBjMTk0MGY0ODk1ZmQ3ZmQ0ZDYzNmVkMC5wbmc=.png

  Kandydatka PO na prezydenta Małgorzata Kidawa-Błońska odbyła trudną rozmowę podczas spotkania z wyborcami w Sierpcu. „Upokarzające było dla mnie to, że za PO dostałam trzy złote podwyżki co roku. Jak za to wyżyć?” zapytała Małgorzatę Kidawę-Błońską jedna z kobiet, dodając, że z ust polityków Platformy słyszała, że to wypłacane przez rząd PiS „trzynastki” są „upokarzające”. Spotkałam nawet panią, która jest za PO i ona powiedziała, że to jest upokarzające. Dla mnie upokarzające było to, że ja za Platformy dostałam trzy złote podwyżki co roku. Jak za to wyżyć? Jak mogę zapłacić za internet, gazetę kupić? To nawet na gazetę nie wystarczy stwierdziła kobieta. Małgorzata Kidawa-Błońska, która w poniedziałek spotkała się z wyborcami w Sierpcu w ramach swojej kampanii prezydenckiej, podkreślała wprawdzie, że nic takiego nie mówiła, ale wydźwięk słów partyjnej koleżanki wyraźnie jej ciążył.
  Rzeczona kobieta pomyliła Małgorzatę Kidawa-Błońską z innym politykiem Joanną Muchą, która przed wyborami do Parlamentu Europejskiego powiedziała, że „trzynastki” są „upokorzeniem dla emerytów” i dodała, iż ma nadzieję, że „ludzie jednak poczują to jako pewnego rodzaju upokorzenie”. PO ewidentnie ma problem z ogłoszoną przez Marlenę Maląg, szefową resortu rodziny, pracy i polityki społecznej, tegoroczną waloryzacją emerytur i rent, która zakłada podwyżkę najniższych świadczeń o 100 zł – do 1200 zł. W ciągu pięciu lat rządów Prawa i Sprawiedliwości podstawowe emerytury i renty z tytułu całkowitej niezdolności do pracy wzrosły o ponad 36 proc. (w 2015 roku wynosiły 880 zł). Warto podkreślić, że ostatnia kadencja PO-PSL przyniosła zaledwie 20 proc. wzrost – z 728 zł do wspomnianych 880 złotych. W dalszej części spotkania Kidawa-Błońska też nie miała łatwo. Opieka zdrowotna w naszym kraju kulała zawsze, za panowania każdej opcji politycznej zauważyła jedna z rozmówczyń Kidawy-Błońskiej, dodając, iż „nigdy nie było darmowych leków czy darmowej opieki zdrowotnej”. Nie ma co zwalać winy na to, że teraz jest źle podkreśliła. W reakcji na te słowa kandydatka PO na prezydenta powiedziała, że to „nie jej partia obiecywała leki za darmo”. Zgadzam się z panią w tym, że rzeczywiście nigdy nie było dobrze, byśmy byli z tego zadowoleni. Ale też były zaczynane pewne rozwiązania, które potem przychodziła kolejna władza i niszczyła. Jeśli chcemy coś zmieniać, to musimy umawiać się, że zmieniamy to, a nie jest tak, że przychodzi ktoś kolejny i to wszystko co inni wypracowali wywraca do góry nogami oświadczyła Kidawa-Błońska, która niedawno apelowała do prezydenta Andrzeja Dudy, by nie podpisywał nowelizacji ustawy, zgodnie z którą 1,95 mld zł zostanie przeznaczone na rekompensatę dla mediów publicznych, i żeby te fundusze przekazać dla „polskich pacjentów”. Stało się już niemalże tradycją, że politycy PO przed wyborami z łatwością perorują na temat potrzeb zwykłych obywateli, o czym z równą łatwością zapominają po wyborach. Rządy koalicji PO-PSL de facto rozłożyły służbę zdrowia, aby teraz skutki swoich działań zrzucać na PiS. Ze spotkania w Sierpcu wynika, że na te chwyty nie nabierają się nawet ich wyborcy.

  https://twitter.com/i/status/1229483057691885570

  https://wpolityce.pl/polityka/487538-partyjny-balast-ciazy-kidawa-blonskiej
  Ps...Przecież to babsko nawet nie wie co mówi! A dziecko ucieka od niej jak opatrzone! Baba obojętna na dziecko jest obojętna na politykę socjalną, Kidawa nie nadajecie się na prezydenta Polski, sorry. A dzieci wyczuwają złego człowieka! Niech Gośka Wpadka Kidawa Włączcie mi Prompter Błońska mówi jak najwięcej. Ta nieudana podróbka Sophie Loren im więcej będzie bredziła tym będzie śmieszniej… Czekam kiedy zacznie nago występować a kurdupelki Budka i Szczerba w przebraniu za krasnali ogrodowych zaczną tańczyć przy rurce…W jednym z wywiadów Kidawa zapewniła, że po odzyskaniu władzy prawie wszystkie reformy PiS zostaną cofnięte. Warto przeszukać archiwa i pokazać to wyborcom.

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930   

ULUBIENI AUTORZY

więcej