Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
812 postów 2242 komentarze

krzysztofjaw

krzysztofjaw - Właściwie: Krzysztof Jaworucki. KONSERWATYSTA W IDEI I WARTOŚCIACH ŻYCIOWYCH, KONSERWATYWNY LIBERAŁ W GOSPODARCE. EKONOMISTA I FINANSISTA. PATRON DUCHOWY: BŁ. JERZY POPIEŁUSZKO, AUTORYTET MORALNO-ETYCZNY: ŚW. JAN PAWEŁ II, MENTOR POLITYCZNY: E. B

Polska potrzebuje nas wszystkich!

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Polska jest dla Nas Wszystkich. I dla tych również, z którymi można się pięknie różnić... kochając wszakże zawsze Ojczyznę.

W komentarzach do mojego ostatniego postu spotkałem się z krytyką jakoby nawołując do zgody narodowej sam próbowałem zantagonizować nasze społeczeństwo.
 
Jest to całkowita bzdura a dlaczego i jakie były moje intencje przedstawiam w niniejszym tekście.
 
Polska jest dla Nas Wszystkich. I dla tych również, z którymi można się pięknie różnić... kochając wszakże zawsze Ojczyznę.
 
Nie dajmy się zantagonizować i spauperyzować. Tylko razem będziemy silnym narodem, dla którego Polska jest najważniejsza a nie brukselskie salony lewackich elit. Od 966 roku byliśmy, jesteśmy i będziemy w Europie i nie ma to nic wspólnego z przynależnością do tzw. Unii Europejskiej w obecnym kształcie. Po prostu jest to niezaprzeczalny fakt i trzeba mieć to na uwadze szermując hasłami o tym, że obecne rządy chcą wyjść z UE, bo na dzisiaj jest to absurdalny zarzut. Tym niemniej przynależność do UE nie może przesłaniać dbania przez polskie elity przede wszystkim o własny kraj, o Polskę. To jest nasza niezaprzeczalna powinność nas wszystkich, opozycji i naszych rządzących.
 
Na takim propolskim fundamencie możemy się różnić, spierać, walczyć o głosy wyborcze, tworzyć partie polityczne, itd. I w żadnym momencie nie możemy działać przeciwko Polsce, bo to jest zdrada stanu i ludzie, którzy tak postępują nie są godne nazywać się Polakami. Kochamy swój kraj, swoją Ojczyznę,  chronicznie nie znosimy zniewolenia a gloryfikujemy prawdziwą Wolność!
 
Szanujemy też inne narody i ich kraje. Szanujemy ich narodowe święta. Amerykanie mają swój „4 lipca”, Rosjanie czczą uwolnienie od Polaków Kremla, Żydzi mają swoją „Chanukę”, Francuzi, Niemcy i inne kraje świętują u siebie tak, jak sami tego pragną. I w Polsce winniśmy świętować to, co nam się podoba i wyznawać wartości, które nam się podobają i są naszą tradycją i historią.
 
My chcemy, u siebie w Polsce świętować nasz polski a nie kolorowy Dzień Niepodległości. Nasi Ojcowie i dziadkowie walczyli za biało-czerwoną a nie tęczową czy czerwoną lub czarną Polskę!
 
Nam nie potrzeba jałowych sporów opartych na emocjach. Nam nie potrzeba niepotrzebnych kłótni i swarów. Wystarczy, że będziemy mieli polskość w sobie. I na tej podstawie możemy się różnić, ale targowickiej zdrady nie wybaczymy nigdy.
 
Pokażmy więc  jeszcze raz naszą jedność, jeszcze raz uczestnicząc w wyborach prezydenckich  i wybierzmy zgodnie z naszym sumieniem, polskim sumieniem.
 
Jest przecież nas wielu, miliony… Niech te tłumy dumnych z polskości i naszego narodu ludzi jeszcze raz pozwoli nam uwierzyć, że WYGRAMY NASZĄ POLSKĘ. Jesteśmy tego warci! Wykrzesajmy szczególnie teraz jeszcze raz tego nieugiętego ducha naszej niezłomności i uwierzmy, że śmierć naszych przodków, nasza historia, tradycja, wiara, honor są niezniszczalnym fundamentem trwania naszej Ojczyzny!
 
Zjednoczmy się we wspólnej walce o naszą polskość. Niech będzie to walka w duchu pokoju i duchu wartości najwyższych: BÓG, HONOR I OJCZYZNA! Jeżeli zaś wśród polskich patriotów są nasi rodacy nie wierzący w Boga, to niech w to miejsce wstawią społecznie prawe zasady etyczno-moralne zawarte w Dekalogu…
 
Innym zaś, dla których Polska to nadal dziki kraj a polskość to nadal nienormalność i tym różnej maści hipokrytom próbującym nas nadal wewnętrznie skłócić, po prostu podziękujmy za "fatygę" i ich ignorujmy... Ignorujmy targowickich zdrajców żebrzących w UE o zmasowany atak na nasz kraj. Róbmy swoje i to wystarczy, nawet, gdy "kasta sędziowska", totalna (!) opozycja czy unijne elity są przeciwko nam.
 
Jakże mali Oni są wobec naszej polskiej wielkości i naszej wspólnej historii oraz tradycji...Jakże mali Oni są wobec polskiego ducha...
 
Tym "małym" i "wściekłym", "miałkim" i Nam nieprzychylnym powtarzam jeszcze raz: Nigdy Polaków nie złamiecie! Nigdy nie zrozumiecie naszego Ducha i Naszego Patriotyzmu! On Was przerasta!
 
Jeszcze Polska nie zginęła, kiedy My Żyjemy!
 
A już po wyborach starajmy się nie tracić dalej naszej Polski. Bądźmy razem, organizujmy się i działajmy budując Naszą Ojczyznę, Ojczyznę marzeń naszych Ojców i dziadków, Ojczyznę Marzeń nas samych.
 
Zostaw za sobą dobra, miłości i mądrości ślad...
http://krzysztofjaw.blogspot.com/

kjahog@gmail.com 

KOMENTARZE

 • .
  "spotkałem się z krytyką jakoby nawołując do zgody narodowej sam próbowałem zantagonizować nasze społeczeństwo.
  Jest to całkowita bzdura a dlaczego i jakie były moje intencje przedstawiam w niniejszym tekście."

  "Innym zaś, dla których Polska to nadal dziki kraj"
  "targowickich zdrajców"
  "Jakże mali Oni są wobec naszej polskiej wielkości"
  "Tym "małym" i "wściekłym", "miałkim" i Nam nieprzychylnym"
  "bo to jest zdrada stanu i ludzie, którzy tak postępują nie są godne nazywać się Polakami"

  Wniosek do zapamiętania na wieki wieków:

  "tym różnej maści hipokrytom próbującym nas nadal wewnętrznie skłócić, po prostu podziękujmy za "fatygę" i ich ignorujmy"
 • @programista 10:53:55
  Zwłaszcza, że wszystkie główne partie można określić mianem zdrajców czy Targowicy. Kto chce obcej armii na terytorium Polski? Kto pisze ustawy pod dyktando obcych ambasad?
 • @Wican 10:57:36
  Po prostu każdy kto "nas" nie popiera jest zdrajcą i nie jest Polakiem bo tylko to co "my" głosimy jest jedyną i słuszną Polską racją stanu.
 • @programista 11:06:10
  A kto zdefiniował rację stanu? W Polsce z racja stanu jest jak z d..ą. Każdy ma swoją. Coś podobnego rzekł polski wybitny sportowiec Komar.
 • @Wican 11:09:48
  Zawsze bardzo łatwo się wyklucza innych.
  By określić faktyczną Polską rację stanu trzeba by najpierw zrozumieć i zaakceptować że tym wszystkim wykluczanym także zależy na Polsce. Zrozumieć to, że to co wykluczani robią to robią dlatego że uważają to za dobre dla Polski.
  Bardzo trudno jest wypracować sobie takie podejście, co wiem na podstawie własnych doświadczeń..
 • @programista 11:17:48
  Wg mnie, nie da się wypracować racji stanu, bo za mało w Polsce ludzi myślących w kategorii dobra publicznego. A ci co tak myślą, nawet szczerze, i tak są często podejrzewani o to, że sami chcą się dorwać do koryta. Nieufność w społeczeństwie. Dwa plemiona (wyznawcy PiS i wyznawcy PO) w kwestiach zasadniczych, niewiele sie róznią. Tym bardziej podkreślają te minimalne róznice, okładając pałkami przeciwników z drugiego plemienia. Porozumieć to można się z sąsiadami.
 • Polska potrzebuje nas wszystkich!
  Gdyby ten apel był w PRL-u, idę w ciemno.
  A dzisiaj...Mam go gdzieś !
  Patrząc na to co się dzieje, nie ma Boga, nie ma honoru i nie ma Ojczyzny.
 • Naród głupi nie wszystko kupi
  O co chodzi w tej całej hucpie sądowej? Do Unii donosiła zarówno targowica PiS jak i targowica KO, jeśli już mamy posługiwać się pojęiem targowicy. "Deforma PIS" to próba zbudowania sądów na wzór PRL, gdzie politycy mieli narzędzia wpływania na wyroki sądów. Zarówno "kasta trolli Ziobro" jak i "nadzwyczajna kasta" to ludzie którzy prawo traktują jako własny folwark. Przykład, sędzina z kasty Ziobro Teresa Kurcyusz-Furmanik dziś z jego nadania w KRS za wadę ukrytą w używanym samochodzie kruczkami prawnymi przejęła mieszkanie poprzedniej właścicielki tego samochodu. Sędzia Nawacki z kasty Ziobro drze projekt uchwały we własnej sprawie, sprawa tajnych list poparcia itd. Sparaliżowana przez Ziobro prokuratura zamiata pod dywan afery PIS.

  O co chodzi. Duda, Szydło, Kempa i inni powinni za se działania rozliczyć się przed Trybunałem stanu. Trzeba przejąć kontrolę, by uniemożliwić Polakom rozliczenie tych ludzi.
 • @Zawisza Niebieski 12:46:17
  Chciałbym przypomnieć co Hannah Arendt pisała na temat europejskiego modelu systemu parlamentarnego.
  System ten nie ma żadnych bezpieczników w postaci ustrojowej roli opozycji i oparty jest jedynie na założeniu że do władzy konieczna jest koalicja. W przypadku gdy jedna partia zdobędzie samodzielną większość to będzie ona dążyła do przejęcia całkowitej władzy.
  Z tego wynika, że PiS w swoich działaniach jest zdeterminowany logiką systemu parlamentarnego i dlatego nie można polityków tej partii obarczać całkowitą winą za podejmowane działania.
 • @programista 13:03:09
  A to prawda. Polacy nie są przyzwyczajeni, aby jedna partia brała wszystko.
 • @programista 13:03:09
  Tu nie obarczam polityków, bo wiadomo po co powstają partię, i są to ludzie żądni władzy. Tu obarczam przede wszystkim tych co bezmyślną propagandę czynią. Bo pierwsze pytanie w sprawie ""deformy sądownictwa" jakie powinniśmy zadać to pytanie o to, co to nam Polakom przyniesie. Z tego co wiadomo, średni czas trwania rozpraw wzrósł, dochodzi to takich przekrętów, że np. w sprawach Pawłowicz trzykrotnie wylosowany został ten sam sędzia mający długi wdzięczności względem niej. Kasta trolli Ziobro to znacznie większa patologia niż "nadzwyczajna kasta".
 • autor
  Sprawa podstawy prawnej działania KE wydaje mi się fundamentalną w całym sporze a jest nim że mogą nas tylko pocałować w dupę
  *****
 • autor
  Sprawa podstawy prawnej działania KE wydaje mi się fundamentalną w całym sporze a jest nim że mogą nas tylko pocałować w dupę
  *****
 • @Zawisza Niebieski 13:45:55
  Apeluję o rzecz bardzo trudną, o zrozumienie dla motywów działania innych Polaków.
  Co miała Polakom przynieść reforma sądownictwa?
  Miała przynieść kontrolę sędziów poprzez demokratycznie wybranych polityków. Bo polityków ludzie mogą osądzać w kolejnych wyborach a sędziów nie mogą w żaden sposób. Dzięki temu sędziowie powinni w dużo większym stopniu uwzględniać w swoich wyrokach powszechne poczucie sprawiedliwości.
  Niestety wskutek tego, że "nienawiść wrosła w serca i zatruła krew pobratymczą" szczytny cel przerodził się w zajadłą walkę na wyniszczenie.
 • @programista 14:30:48
  Nigdy nie może być kontroli polityków nad sędziami, bo kto będzie polityków skazywał? Masz ewidentny przykład zła jakie uczyniło przejęcie kontroli przez Ziobro nad prokuraturami. Afer bez liku, wyroków zero, bo wszystkie afery zamiecione pod dywan.
  Kontrola polityków nad sądami prowadzi do dyktatury, korupcji i bezkarności polityków.
 • @Zawisza Niebieski 14:44:51
  Brak kontroli nad sędziami doprowadził do bezkarności sędziów, do wyroków urągających poczuciu sprawiedliwości, do pomiatania przez sędziów ludźmi podczas rozpraw. Samokontrola samorządu sędziowskiego nie działała. Potrzebny był jakiś organ który by sędziów kontrolował. Naturalnymi kandydatami na kontrolerów sędziów byli ci, których w jakiś sposób wybiera społeczeństwo - czyli parlamentarzyści.
  Dla dobrego działania zabrakło tylko uchwalenia by ta kontrola była przeprowadzana przy pomocy większości konstytucyjnej.
  Niestety z powodu zajadłości obu stron, wad europejskiego systemu parlamentarnego i nadmiernych ambicji niektórych polityków nie było zgody na takie rozwiązanie.
 • @Jozio z Londynu 14:06:52
  Gdybys poczytał TL, który wynegocjował i podpisał bożek PiSiackiej sekty, to rozumiałbyś więcej. Ale ja PiSiorów nie podejrzewam o zdolność myślenia przyczynowo-skutkowego.
 • @Zawisza Niebieski 14:44:51
  Ale jak nadzorować sędziów? To był jedyny element w trójpodziale władzy, który nie podlegał niczyjej kontroli. Sami siebie kontrolowali, a przecież nie powinno być się sędziom we własnej sprawie.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930    

ULUBIENI AUTORZY

więcej