Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
895 postów 2441 komentarzy

krzysztofjaw

krzysztofjaw - Właściwie: Krzysztof Jaworucki. KONSERWATYSTA W IDEI I WARTOŚCIACH ŻYCIOWYCH, KONSERWATYWNY LIBERAŁ W GOSPODARCE. EKONOMISTA I FINANSISTA. PATRON DUCHOWY: BŁ. JERZY POPIEŁUSZKO, AUTORYTET MORALNO-ETYCZNY: ŚW. JAN PAWEŁ II, MENTOR POLITYCZNY: E. B

Targowiccy zdrajcy po raz kolejny dali głos

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Nam nie jest potrzebna taka opozycja, bo tak jak kiedyś dziś mamy tylko dwie partie: polską i antypolską i w ramach polskiej możemy się pięknie różnic i spierać, mając wszakże zawsze w sercu Polskę.

 Nie mam zamiaru przytaczać słów ani prof. Sadurskiego, ani Sikorskiego, ani prof. Belki czy Biedronia, które padły podczas pewnego spotkania zwołanego w PE UE przez Sikorskiego, a które są kolejnym targowickim wołaniem totalnej opozycji o pomoc UE w odsunięciu w Polsce PiS-u (ZP) od władzy. To słowa haniebne a można przeczytać i odsłuchać je w internecie czy chociażby w dwóch felietonach zamieszczonych w portalu wpolityce.pl [1,2].

 
Świadczą one przede wszystkim o dotychczasowym fiasku polityki totalniaków polegającej na rozhuśtaniu nastrojów społecznych przeciw PiS w Polsce, ale też brakiem - wedle nich - skuteczności działań UE w tym względzie. Polscy współcześni Targowiczanie kolejny więc raz proszą (żebrzą) - zdając sobie sprawę, że "ulica" im nie pomoże - o zaostrzenie działań przeciwko Polsce "zagranicy". Jako żywo mamy więc niemal kopię działań historycznej Targowicy, która w konsekwencji doprowadziła do upadku Najjaśniejszą Rzeczpospolitą w XVIII wieku [3].
 
Jedynie tylko chciałbym zauważyć, iż obecne obrzydliwe wołanie opozycji o zaostrzenie zewnętrznych (unijnych) działań przeciwko Polsce ma na celu ostatecznie doprowadzić do sytuacji, w której wybory prezydenckie przegra A. Duda a tym samym mogłoby się okazać konieczne przeprowadzenie przedterminowych wyborów parlamentarnych. 
 
Taki jest cel tych działań i nie ma to nic wspólnego - i nigdy od 2015 roku nie miało  - z dobrem Polski i Polaków ani jakąś "praworządnością". Wszystkim piewcom III RP (PRL-bis) chodzi po prostu o odzyskanie władzy nawet najwyższym kosztem, czyli poświęcając naszą suwerenność, wolność i niepodległość. A że na obaleniu polskiej władzy zależy też lewacko-demoliberalnym elitom całej tej UE to dla nich tylko lepiej. 
 
Targowiczanie historyczni bardzo źle skończyli, bo Polacy nie wybaczają zdrajcom. Czasy się zmieniły, więc i kara z pewnością będzie inna. Tym razem powinna to być banicja polityczna i odesłanie tych wszystkich zdrajców na manowce społeczno-politycznego ich istnienia. Nam nie jest potrzebna taka opozycja, bo tak jak kiedyś dziś mamy tylko dwie partie: polską i antypolską i w ramach polskiej możemy się pięknie różnic i spierać, mając wszakże zawsze w sercu Polskę. Partia antypolska winna być w przyszłości tylko niechlubną kartą naszej historii... podobnie jak dawna Targowica.
 
 
Zostaw za sobą dobra, miłości i mądrości ślad...
© Krzysztof Jaworucki (krzysztofjaw)
http://krzysztofjaw.blogspot.com/
kjahog@gmail.com

KOMENTARZE

 • Zdrajca
  Kaczelnik wciąż swoją zdradę udowadnia
 • Autorze, po pierwsze 2 z historii Polski
  Targowica to przeciw polska gra Kościoła, polityków (magnatów), prymasa Polski i Nuncjusza papieskiego. Zrobił biskup "naród głupi" i naród to kupił i tak bezmyślnie powtarza. Jeśli już mamy szukać odniesienia do dzisiejszych czasów to Targowica to PiS, Rydzyk i ePiSkopat.

  Gdzie ty znalazłeś tę partię polską? PO to reprezentant koncernów zachodnich Europy, PiS to reprezentant USA i Izraela. No chyba, że uważasz iż już nie ma Polski jest tylko Pollin.
 • Dwie partie?
  Owszem. Obydwie ANTYPOLSKIE.
 • @Zawisza Niebieski 15:21:50
  Największe znamiona polskości ma Konfederacja. Może ją autor miał na myśli?
 • Autor
  Fan club na posterunku stad natychmiast jedynka
  Moze polegac na nich a na Zawiszy

  A w temacie:

  W obronie reformy sądów! Kluby „GP” zapraszają na demonstrację 8 lutego w Warszawie
  8 lutego o godz. 12 przed Trybunałem Konstytucyjnym w Warszawie będzie można zademonstrować swoje przywiązanie do państwa prawa, suwerenności, konstytucji i opowiedzieć się za realną reformą wymiaru sprawiedliwości. Komitet "Suwerenni" oraz Kluby "Gazety Polskiej" organizują demonstrację, a redaktor naczelny "GP" Tomasz Sakiewicz apeluje o pełną mobilizację. - Od samych siebie też musimy wymagać - mówi.
  Kiedy po zmianie władzy w Polsce, jaka nastąpiła w 2015 roku, zaczął pojawiać się temat reformy sądownictwa, wywołało to ogromny sprzeciw części środowiska sędziowskiego i oczywiście parlamentarnej opozycji. W "obronie sądów" były organizowane uliczne protesty, a kiedy nie przyniosły skutku - ostatnio do akcji włączył się Sąd Najwyższy.

  Małgorzata Gersdorf i jej koledzy próbują w istocie zdelegalizować KRS, Izbę Dyscyplinarną i "nowych" sędziów, lekceważąc w dodatku Trybunał Konstytucyjny.


  Zuchwałość tzw. nadzwyczajnej kasty podsyca opozycja oraz zagranica, zainteresowane najwyraźniej osłabieniem polskiej podmiotowości.

  Obrońmy naszą suwerenność!
  Jedno jest pewne - Polacy mają już dość nietykalności środowiska sędziowskiego i oczekują realnej reformy wymiaru sprawiedliwości. Środowiska "Klubów Gazety Polskiej" już wkrótce zamierzają to pokazać.

  - Ze wszystkich niemal klubów „Gazety Polskiej” i wielu innych środowisk płyną żądania, byśmy włączyli się w obronę suwerenności Polski, konstytucji, Trybunału Konstytucyjnego oraz reformy wymiaru sprawiedliwości. Już czas się zorganizować się i powiedzieć wyraźnie, że Polacy nie dadzą sobie narzucić żadnej formy podległości, że suwerenność Polski jest dla nas wartością niezbywalną. Zawiązał się komitet „Suwerenni”, do którego zapraszamy przedstawicieli organizacji społecznych - wkrótce podamy listę członków. Kluby „GP” zapraszamy na demonstrację w Warszawie 8 lutego, na godzinę 12. Szczegóły będziemy podawać w naszych mediach: „Gazecie Polskiej”, „Gazecie Polskiej Codziennie”, na portalu Niezależna.pl, w Telewizji Republika oraz wszystkich dostępnych nam środkach przekazu. Na czele komitetu stoi Adam Borowski, legendarny bohater podziemia, szef warszawskiego klubu „GP”. Proszę wszystkich klubowiczów o pełną mobilizację przy organizacji przyjazdu na ten dzień do Warszawy. Od naszych władz oczekujemy pełnej determinacji w obronie reformy sądów i w obronie polskiej suwerenności, ale od samych siebie też musimy wymagać. Bez wspólnego wysiłku ta bitwa nie będzie rozstrzygnięta

  - mówi Tomasz Sakiewicz, redaktor naczelny "Gazety Polskiej".

  Warto zapamiętać sobie tę datę i miejsce - 8 lutego 2020 roku, godzina 12.00, Warszawa. Więcej informacji wkrótce na Niezalezna.pl.

  https://niezalezna.pl/308517-w-obronie-reformy-sadow-kluby-gp-zapraszaja-na-demonstracje-8-lutego-w-warszawie
 • Autor
  Dziś w nocy brexit.
  Z tej okazji przypomnijmy o roli tuska, krula Europy.
  O jego bufonadzie, chamstwie wobec Brytyjczyków, kretyńskich wtopach, nieudolności, pełnej żenady, którą obserwowało pół Europy.
  Tak zapamiętany będzie tusk w W.B.
  Jako karykatura polityka a nawet kreatura.
  I bardzo dobrze
 • @Husky 15:29:28
  Bujaj się syjonek.
  Nie świętujesz cudownego zakupu PiSlamu? Znowu wycyckaliście głupich goi, co?
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 15:27:20, Zawisza Niebieski
  Wśród partii polskiej jest też Konfederacja.
  Pozdrawiam
 • @Husky 15:29:28
  Banderowca lansujesz? Jesteś na[prawde wykolejonym antypolakiem. Podaj jeszcze raz swój adres pedalski londyński
 • Prezydent i premier Polski na podpisaniu umowy z USA. F-35 wzmocnią Polskie Siły Zbrojne
  W Dęblinie z udziałem prezydenta Polski Andrzeja Dudy, premiera Polski Mateusza Morawieckiego, ministra obrony Mariusza Błaszczaka i ambasador USA w Polsce Georgette Mosbacher rozpoczęła się uroczystość podpisania umowy na samoloty F-35 dla Polski.
 • Autor
  "Suwerenni" popierają reformę sądownictwa. Słomka dla Niezalezna.pl: Jesteśmy moralną legitymacją

  https://static.ftpn.pl/imgcache/750x430/c//uploads/cropit/15804765911d3a3fff9e90f37a15a1de260cc0b37297ee7f7d23c7416e224c03d40725d98c.jpg

  Gdy ktoś działał w Solidarności czy KPN-ie, nie boi się pod nazwiskiem mówić o prawdzie sprzed lat. Jesteśmy moralną legitymacją. Otwieramy oczy innym środowiskom, także pokrzywdzonym przez wymiar sprawiedliwości - powiedział w rozmowie z niezalezna.pl Adam Słomka, działacz niepodległościowy z czasów PRL, członek nowo zawiązanego komitetu „Suwerenni”.
  Kiedy po zmianie władzy w Polsce, jaka nastąpiła w 2015 roku, zaczął pojawiać się temat reformy sądownictwa, wywołało to ogromny sprzeciw części środowiska sędziowskiego i oczywiście parlamentarnej opozycji. W "obronie sądów" były organizowane uliczne protesty, a kiedy nie przyniosły skutku - ostatnio do akcji włączył się Sąd Najwyższy.

  W obronie reformy polskiego wymiaru sprawiedliwości zawiązał się komitet "Suwerenni", na którego czele stanął działacz opozycji antykomunistycznej w czasach PRL, wydawca, przewodniczący warszawskiego Klubu "Gazety Polskiej", Adam Borowski. Organizacja zrzesza już blisko 50 osób, a wśród nich są m.in. sędzia Bogusław Nizieński, przewodniczący NSZZ "Solidarność Piotr Duda czy opozycjonista z PRL Adam Słomka, którego zapytaliśmy o postulaty „Suwerennych” oraz cel nadchodzącej manifestacji.

  Musimy pokazać, że jest oddolna mobilizacji ludzi. Staramy się docierać do osób pokrzywdzonych, weteranów. To nie są ludzie, którzy padli ofiarą błędu, a systemowego przestępstwa, zbrodni sądowych

  - mówił w rozmowie z naszym portalem.

  „Mamy ok. 200 sędziów, którzy wydali wyroki śmierci na Żołnierzach Niezłomnych w latach 1944-1985. Takich wyroków zapadło ok. 10 tysięcy. Sędziowie mają wielką, nierozliczoną zbrodnię na swoim sumieniu. Poza tym mamy 400 sędziów, którzy orzekają obecnie w sądach, a którzy skazywali w stanie wojennym. To m.in. najsłynniejszy prezes SN Jerzy Iwulski, ale też inni - np. sędzia Waldemar Płóciennik. To niesamowite, że problem dalej nie jest rozwiązany” - ocenił Słomka.

  Podkreślił, że ważna jest mobilizacja opinii publicznej. „Nie jest tak, że kasta ma poparcie narodu, a wszyscy milczą. Ani kroku wstecz” - zadeklarował w rozmowie z niezalezna.pl.

  Należy pamiętać, że w poprzednim systemie byli również sędziowie, którzy zachowywali się przyzwoicie. Było 700 sędziów, którzy odmówili skazywania w stanie wojennym. Przypominam słynny bunt w Opolu, gdzie sędziowie rzucili legitymacjami PZPR-u. Mówimy o sędziach zbrodniarzach komunistycznych, którzy bezprawnie wystąpili przeciwko wolnościowym aspiracjom patriotów, narodu polskiego. Wsadzali nas do więzień, pozbawiali mieszkań, majątków, wyrzucali z pracy. Mówimy o wystąpieniach jednostkowych, imiennych, podpisywaniu wyroków, które pisała Służba Bezpieczeństwa czy PZPR

  - tłumaczył dalej działacz KPN.

  Wskazał, że komitetowi „Suwerenni” chodzi o szersze poparcie społeczne. „Wiadomo, że weterani mają zaszczepione w sobie „społecznikostwo”. Gdy ktoś działał w Solidarności czy KPN-ie, nie boi się pod nazwiskiem mówić o prawdzie sprzed lat. Jesteśmy moralną legitymacją. Otwieramy oczy innym środowiskom, także pokrzywdzonym przez wymiar sprawiedliwości. To ojcowie, przedsiębiory, członkowie Ruchu Kontroli Wyborów” - wymieniał Słomka.

  Inicjatorzy akcji zachęcają wszystkich, którzy popierają reformę sądownictwa, do zgłaszania się do komitetu.

  https://niezalezna.pl/308653-suwerenni-popieraja-reforme-sadownictwa-slomka-dla-niezaleznapl-jestesmy-moralna-legitymacja
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 15:32:58
  Bujaj sie
 • @krzysztofjaw 15:33:01
  Prezydent Duda: "Ważny dzień dla bezpieczeństwa Polski, dla bezpieczeństwa naszej części Europy"

  https://static.ftpn.pl/imgcache/750x430/c//uploads/cropit/15804809441d3a3fff9e90f37a15a1de260cc0b372eec24ba33738e07130a7dac8a1944d40.jpg

  To ważny dzień dla polskiego lotnictwa wojskowego, dla bezpieczeństwa Rzeczpospolitej, ale też dla bezpieczeństwa całej naszej części Europy - mówił prezydent Andrzej Duda w Dęblinie (Lubelskie) podczas uroczystości podpisania umowa na zakup od USA 32 samolotów bojowych piątej generacji F-35.
  Prezydent podkreślał, że to niezwykle ważny dzień dla polskiego lotnictwa wojskowego, polskich pilotów samolotów myśliwskich, dla bezpieczeństwa RP, ale też dla bezpieczeństwa naszej części Europy.

  - Bo to, że możemy kupić te samoloty, że staną się one częścią najnowocześniejszego wyposażenia polskiej armii, polskiego lotnictwa to przede wszystkim dzięki temu, że jesteśmy dzisiaj członkiem Sojuszu Północnoatlantyckiego, który jest wiarygodnym, dobrym sojusznikiem realizującym swoje zobowiązania. Krótko mówiąc - pewnym partnerem

  - mówił Duda.

  Prezydent podkreślił, że dzięki podpisanej dziś umowie polskie lotnictwo zostanie wyposażone w najnowocześniejsze na świecie samoloty myśliwskie piątej generacji.


  https://niezalezna.pl/308717-prezydent-duda-wazny-dzien-dla-bezpieczenstwa-polski-dla-bezpieczenstwa-naszej-czesci-europy
 • @Wican 15:33:46
  https://niezalezna.pl/
 • @Husky 15:29:28
  No tak... Niestety nie będą mógł być na tej manifestacji a żałuję. Pozdrawiam serdecznie
 • @Husky 15:38:16
  Ty już tu jesteś skończony, jeszcze to do ciebie nie dotarło?
  Następnym razem możesz mieć mniej szczęścia.
 • @Husky 15:32:11
  D. Tusk... przychylam się do kreatury politycznej. A oceny tekstu? No cóż... każdy ma prawo do swoich. ;)
  Pozdrawiam
 • Dzisiejsza targowica to "Europejczycy"
  To dla nich Polska państwowość jest tylko utrudnieniem zarządzaniem Polską .. gdyby tak Polska był wprost zarządzana przez UE to byli by szczęśliwi.

  Targowica na tym polegała .. oni chcieli by Polską zarządzała Caryca...
  Polska jako kraj nie była im potrzebna... mieli lepsze układy z Carycą niż z Narodem Polskim... podobnie jak dzisiaj PO i okolice.

  Mamy współczesną Targowicę.. i to taką która wręcz zachęca UE by siłą (szantaż, groźby, embargo, odebranie funduszy...organizacja Majdanu) odebrała Polsce resztki suwerenności.

  Ten fakt to fantastyczny materiał propagandowy dla PISu.
  Polacy nie kochają Targowiczan...
  PIS ma wygraną i to gigantyczną w kieszeni... o ile nie spieprzy czegoś.

  Ja sądzę że pośród Targowiczan PIS ma sojuszników...
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 15:49:28
  Ty już tu jesteś skończony
 • @Zawisza Niebieski 15:21:50
  //Targowica to PiS, Rydzyk i ePiSkopat. //
  czyli w/w zabiegają w Brukseli o interwencję
  w Polsce bo zagrożna jest pozycja sędziów ?
  Skąd ty czerpiesz te rewelacje ?
  Ten PiS odbiera ci już rozum , chyba lepiej
  na jakiś czas odpocząć od polityki
 • @Husky 15:43:49
  A może znaleźć inne źródfła niż banderowców? Chłopcze?
 • @Oscar 15:55:28
  Dla mnie było by optymalnie gdyby PIS prowadził politykę równego asertywnego dystansu do USA, UE i Rosji...
  Polityka PIS względem UE jest taka...współpracujemy ale jako suwerenny podmiot a nie kolona UE.
  Polityka PIS względem Rosji jest skrajnie idiotyczna...
  Polityka PIS względem USA jest skrajnie wasalna...to też rodzaj Targowicy.

  Tylko polityka względem UE jest na swoim asertywnym miejscu.
  Stosunki z USA i Rosją są chore... ze szkodą dla Polski
 • @krzysztofjaw 15:48:24
  Husky też nie będzie, bo będzie podcierał żydowski tyłek
 • @Wican 16:01:38
  Dziecko mam i to niejedno

  https://ak.imgag.com/imgag/product/postcards/3333261/graphic1.jpg
 • @puuuq 16:00:52
  //zabiegają w Brukseli o interwencję
  w Polsce bo zagrożna jest pozycja sędziów//

  Przepraszam bardzo ale to PIS zapoczątkował (kontynuację ) "wynoszenia domowych sporów za próg"
  Wiele lat temu,w związku z katastrofą smoleńską donosił (bodaj dwukrotnie) w Parlamencie Europejskim na niewydolność polskich instytucji z rządem włącznie.
 • @ikulalibal 16:11:02
  Jest prawdą ,że PiS zabiegał o interwencję
  ale w sprawie nas wszystkich bo chyba każdemu
  zależało na rzetelnym śledztwie , a teraz zabiega się
  o interes t zw kasty czyli dokładnie tak samo
  jak wtedy Targowica zabegała o zachowanie
  pozycji też kasty( magnackiej ) , PiS zabiegał też
  w/s radia Maryja ale chyba tez musi być jasne ,że
  nie robił tego dla siebie czy jakiejś innej uprzywilejowanej
  kasty lecz dla zwykłych , najczęściej schorowanych ludzi
  dla których to radio jest jedynym i ostatnim
  łącznikiem ze światem
 • @puuuq 16:00:52
  Z historii. mam ci podać nazwiska biskupów, magnatów, nuncjusza którzy tworzyli targowicę? Jeśli przeniesiemy to na dzisiejsze czasy to z Kościołem najbliżej współpracuje PiS opłacając się z naszych podatków oraz majątku (grunty oddawane za bezcen) Więc czy to właśnie nie jest Targowica? A sprzedaż Polski, czy nie widzimy tego po umowach choćby wojskowych, gdzie wykupujemy sprzęt, który będzie służył militarnym potrzebom wojenek prowadzonych przez USA, w tym osłony Izraela.

  Zadrwił z Polaków biskup, cynicznie nazywając targowicą to co targowicą nie jest. Niedouczony z historii "naród głupi" to kupił, i bezrozumnie powtarza Ot cała tajemnica targowicy.
 • @puuuq 16:33:38
  //Jest prawdą ,że PiS zabiegał o interwencję
  ale w sprawie nas wszystkich bo chyba każdemu
  zależało na rzetelnym śledztwie , a teraz zabiega się //

  A teraz PO (& klony) zabiega dokładnie o to samo,bo nikt (przynajmniej teoretycznie) nie może powiedzieć że problemy sądownictwa i praworządności nie dotyczą każdego z nas.
  Nie lepiej było od samego początku kierować się starą,dobrą,radą:nie czyń drugiemu co tobie nie miłe.
 • @Oscar 15:55:28
  Podzielam Pana zdanie. Mam nadzieję, że PiS po drodze nie wyłozy się na czymś. Poza tym na teraz najważniejsze są wybory prezydenckie.
  Pozdraiwam
 • @Oscar 16:01:47
  Jest dużo racji w tym, co Pan pisze, ale można też na to spojrzeć inaczej. To, że mamy takie a nie inne stosunki z Rosją to wina przede wszystkim Rosji. Nasza też, ale sama Moskwa raczej nie chce z nami partnerskiej współpracy... Czyli mamy wroga na wschodzie, problemy z UE więc na kogos musimy postawić. Postawilismy na USA.
  Pozdrawiam
 • @Zawisza Niebieski 16:44:28
  Czy tak trudno zrozumieć ,że tych kilku
  biskupów należało wtedy do uprzywilejowanej kasty
  tak samo jak magnaci , dla których najważniejsze
  było utrzymanie swoich pozycji a nie dobro Polski ,
  stąd prośby o interwencję u samych Rosjan ?
 • Myśliwiec F-35 wylądował w Dęblinie
  Osiąga prędkość ponad 2 tys. km na godzinę, a dzięki swojej budowie jest praktycznie niewykrywalny dla radarów. Jego długość to ponad 15 m, a rozpiętość skrzydeł wynosi ok. 11 m.

  Myśliwiec F-35 to najnowocześniejszy samolot bojowy świata. Jego zasięg wynosi 3 tys. km, a zasięg bojowy – ok. 1,2 tys. km. Bez ładunku waży ok. 13 ton, a jego maksymalna masa startowa to ponad 31 ton.

  Kwota transakcji opiewa na 4,6 mld dolarów. Pierwsze egzemplarze mają pojawić się u nas w 2024 r. Integralną częścią tego zakupu są specjalne szkolenia dla pilotów tych nowoczesnych maszyn.

  Minister obrony podkreśla, że to wielka zmiana technologiczna. – Dziś jest wielki dzień dla Wojska Polskiego, dlatego że WP nigdy nie dysponował tak zaawansowanym technologicznie sprzętem jak samoloty F-35. Można powiedzieć o końcu postsowieckiej ery w polskim lotnictwie – powiedział Mariusz Błaszczak.

  Jak podkreślił, zakup ten ma nie tylko wzmocnić polską armię, ale także działać prewencyjnie na ewentualnych przeciwników.

  – Chodzi o odstraszanie. O to, by ewentualny przeciwnik zdawał sobie sprawę z tego, że jeżeli napadnie na naszą ojczyznę, to spotka się ze stanowczą odpowiedzią – wyjaśnił.

  http://s.tvp.pl/repository/attachment/5/2/d/52d6bb932923896f0f62d0b432b997a01580470953410.png


  źródło: TVP INFO
 • @krzysztofjaw 16:57:30
  Gdybyśmy puścili rurociąg Jamal 2 Przez Polskę, skasowali tylko Leninów i Stalinów z pomników, nie wspierali amerykańsko-banderowskich przewrotów na Ukrainie i nie ogłaszali idiotycznych sankcji na Rosję, to byśmy mieli złote stosunki z FR, a każdego ziemniaka by od nas kupili. Tylko do tego trzeba polskich mężów stanu, którzy kierują się TYLKO polskim interesem państwowym i narodowym. Rację ma Jarek Ruszkiewicz, że znamiona polskości ma tylko Konfederacja. Reszta to bydlaki, które zasługują na stryczek, bo tylko taka kara powinna być za zdradę.
 • @ikulalibal 16:45:14
  // PO (& klony) zabiega dokładnie o to samo,bo nikt (przynajmniej teoretycznie) nie może powiedzieć że problemy sądownictwa i praworządności nie dotyczą każdego z nas.//
  Troska sędziów skupia się na nich samych bo przecież to kuriozalne
  wyroki w sprawach samych sedziów oraz różnych wybrańcach
  dały powody do reformy tej instytucji
 • @zbig71 17:22:20
  Jeden bydlak buszuje i spamuje nawet pod tą notką.
 • @puuuq 17:10:15
  Człowieku, ty mówisz jak media zależne od PiS, zupełnie nie potrafisz zrozumieć o co tym chodzi. Tzw. "reforma" sądownictwa to chęć zastąpienia jednej kasty drugą kastą i co gorsza kastą wzorcami z czasów stalinizmu całkowicie zależną od polityków, patrz ustawa kagańcowa. Nie chodzi o jakąś poprawę działania sądownictw, chodzi o utrzymanie przez kastę polityczną kontroli nad sądami. Popatrz ile afer PiSowskich aparatczyków zamieciono pod dywan. Dziś prezes decyduje kto poniesie odpowiedzialność a kto nie. Przyklad afera Radomska, gdzie prezes odebrał notarialne oświadczenie od dwóch aparatczyków PiS, że oni nic nie wiedzieli i ich wątek został przez CBA wyłączony ze sprawy.
  Masz tworzenie afer przez Kamińskiego. Masz trzymanie w szachu hakami w sprawie "pancernego Mariana", gdzie mając haki na Ziobro, na Glapińskiego i kilku innych sprawach jest "pancerny".
  Sprawę donoszenia do Brukseli chyba ci już wyjaśniono. Przestać oglądać to, co ci pierze mózg, zdejmij różowe okulary i zobacz co się dzieje.
 • @Husky 17:19:33
  A może mi powiesz po co to Polsce i Polakom? Brak offsetu, brak przekazania technologii, wszystkie elementy musimy kupować od wskazanych dostawców. Wystarczy, że USA tupnie nóżką i nałoży embargo na uzbrojenie i części i cała flota uziemiona.
  Do jakich zadań w Polsce te sprzęt może być wykorzystany? Tylko w misjach czyli wojenkach USA dla obrony interesów USA i Izraela.
 • @zbig71 17:22:20
  // znamiona polskości ma tylko Konfederacja. //
  czyli polskość zależy od stosunku do Rosji
  jak jej się cały oddasz to będziesz 100 % Polakiem
  zaproponuj im te ziemniaki za darmo
 • @Zawisza Niebieski 17:34:20
  Człowieku, ty mówisz jak media zależne od PiS ///

  a ty jak od opozycji ;)))))))))))))
 • @puuuq 17:41:30
  BINGO
  trafiony zatopiony
  i przyszedł ten wstrętny PIS ......a wyjce jak wyły tak wyją ,ich piana na moim kompie wylewa się strumieniami.
  Przez te kolejne 4 lata producenci pampersów zwiększyli produkcję o 200% a na rynku nadal braki so.
  Po kolejnej kadencji 2023 poczytamy wiele nekrologów.A pozostali pokoje bez klamek

  Pozdrawiam Prawego i Sprawiedliwego

  8-)))))
 • @Husky 16:06:05
  Od napędu ręcznego?
 • @Zawisza Niebieski 17:38:14
  Jak nie będziesz z tego powodu miał na chleb daj znać
 • @Wican 17:49:35
  z procy
 • @puuuq 17:38:55
  Polskość to dbanie o dobrostan obywateli polskich. Tak należy układać międzynarodowe scenariusze, aby wyciągnąć z nich najwięcej dla Polski.
  Nic na to nie poradzę, że Polska sąsiaduje z Rosją, ale trzeba brać sprawy, takie jakie są. Nie jesteśmy samotną wyspą i lepiej mieć dobre stosunki ze WSZYSTKIMI sąsiadami, niż klepanie po plecach przez zamorskich gości, którzy w swoim parlamencie wprowadzają ustawy, które mogą nas BARDZO DROGO kosztować i którzy już nie raz nas sprzedali. A za ziemniaki trzeba brać jak najwięcej od każdego, kto chce kupić.
 • @Husky 17:48:07
  Dlaczego do Polski nie wracasz? Nawet boisz się meczyku Millwall, chłopcze?
 • Autor
  Prawi i Sprawiedliwi dzisiaj był b.dobry dzień i przed nami weekend, zatem dla Wszystkich Was bez wyjątku z życzeniami spokojnego i mile spędzonego weekendu i dziękuję, że jesteście.

  Będą wspaniałe samoloty i bardzo dobry system OPL - jest dobrze i będzie cudnie.

  Kłaniam się.
 • @Husky 17:19:33
  Ruskie go ośmieszą... jak przyjdzie czas.
 • @Oscar 18:14:31
  .. tyle elektroniki musi się dać zhakować... lub wyłączyć..

  Ten samolocik nie może zbliżyć się do wroga bliżej niż 200 km...
  inaczej jest skończony.. staje się widoczny, wolno lata i ma zero manewrowości...

  Pomijam już fakt że nikt nim nigdzie nie poleci jak Amerykanie nie pozwolą.

  Nadaje się do bombardowania pastuchów owiec..

  Te samolociki w Polsce to w istocie USA AirForce pilotowane przez Polskie mięso armatnie i za Polskie pieniądze ale pod całkowitą kontrolą operacyjną USA...a może Izraela.

  Też bym chciał by jakiś frajer kupił na swój koszty fajne auto które by prowadził ale pod moją absolutną kontrolą...ale jak auto się zepsuje to kierowca na własny koszt naprawia.

  Interes życia ... nie dla Polski... dla USA.
  Chyba że chodzi o pokazanie ruskim F35 z bliska i od środka..
  to może być gra warta świeczki.

  mam gorączkę chyba pieprze bez sensu.
 • @Oscar 18:23:51
  Gorączka Ci służy Oscar. Masz tu absolutną rację, sami nie produkujemy samolotów(niestety) to trzeba kupować od Szwedów i Francuzów, jak słusznie zauważył Wican. A do anglosaskich świń podchodzić z bukietem kwiatów w jednej ręce, a drugą mieć schowaną za plecami i trzymać w niej kij od bejsbola. Bo gadasz z bandytami, także trzeba być przygotowanym na wszystko.
 • @Husky 18:08:33
  Prawi i Sprawiedliwi trzeba przetłumaczyć na język ludzki, czyli Głupi i Otumanieni.
  Wpakować w te sramoloty Kaczelnika z Dudą, Morawieckim, Płaszczakiem, Ziobrą, Gowinem, Szydło i resztę towarzystwa i wysłać w przestrzeń kosmiczną bez prawa powrotu. To przynajmniej zaamortyzuje straty, jakie ciężko pracujący polscy podatnicy ponieśli na zabaweczki z USA.
 • @Oscar 18:23:51
  Bardzo mądrze powiedziałeś.
  Już dziś nie oglądam tv bo mam słaby żołądek.
 • @zbig71 18:40:58
  Święte słowa!
  A tu taki syjoński pajac celowo prowokuje.
  Olać i nie odzywać się a przyjdzie czas to za kaszkiet i kopa.
 • @Oscar 18:14:31
  Radzieccy inrzyniery 2 lata temu rozpoczęli seryjna "produkcję"Su-57 ,miał to być najnowocześniejszy samolot bojowy świata.Dwa lata jedną sztukę klepali i już w pierwszym starcie ta sztuka się rozklepała na amen.Nie było co zbierać.
  Obecnie klepią sztukę nr.2.kiedy wyklepią to nawet sam car Putin tego nie wie.
 • @zbig71 18:48:26
  Kolejne zabaweczki już są od roku negocjonowane.
  W grę wchodzi F/A EF 18 Super Hornet szt 12 lub F-16 Super Viper do tego kolejne 75 szt pocisków manewrujących AGM-158 JASSM
  Będzie onuc wycie,oj będzie
 • @Husky 19:54:51
  Negocjowane to nieodpowiednie słowo, powinno się to tłumaczyć, jaki szajs chcą nam wcisnąć koniokrady i na jakich warunkach musimy to przyjąć. Negocjuje partner z partnerem. Partner ze swoim lachociągiem nie negocjuje, tylko każe mu obciągnąć pento. Rozumiem, że wspierasz propagandowo PiS i nic mi do tego. Każdy orze jak może. Tylko dobrze dla debaty na Neonie byłoby, jakbyśmy nazywali rzeczy po imieniu, jeśli to ma być poważny portal. Negocjuje to np: Turcja z USA, kupując rosyjskie rakiety, jednocześnie,, pyta,, Amerykanów, co nam dacie, abyśmy nie kupili rosyjskich rakiet? Widać, że amerykańce dać nie chcą, więc Turcy mają na nich wyjebane i kupują S400 od Rosji. Tak kaszlą w polityce poważni goście, a p. Erdogan z całą pewnością do nich należy. Gdyby Kaczyński był poważnym politykiem, to prowadziłby rozmowy w sprawie zakupu F35 po rozmowach ze Szwedami, Rosjanami, Francuzami. Ale jest tylko lachociągiem, więc jankesi traktują go jako lachociąga, zupełnie się im nie dziwię i nie mam o to do nich pretensji. Do Kaczyńskiego mam.
 • @Jozio z Londynu 20:30:31
  Kupowanie broni(jeśli z jakiś przyczyn jej sami nie możemy wyprodukować) od tych, co dają najkorzystniejsze warunki jej zakupu. I oczywiście nie ustanawiają praw w swoich parlamentach, które są dla Polski bardzo niekorzystne, np akt 447.
  Drzwi od stodoły i tablice Mendelejewa nie są bronią. Zadając głupkowato-złośliwe pytanie na poziomie tego debila Rachonia, czy idioty Lisiewicza wystawiasz się na śmieszność.
 • @Jozio z Londynu 20:39:44
  //Idźcie swoją drogą,//

  https://www.wykop.pl/cdn/c3201142/comment_2lnOGn6oAOjPot0HmqJR3rblsskksIiD.jpg
 • @Jozio z Londynu 20:41:10
  No to samoloty mamy połapane. Teraz jeszcze tylko trzeba ogarnąć czołgi z Koreańczykami i Putin może nas pocałować w dupę, tylko niech wcześniej zęby dobrze wyszczotkuje.
  https://www.defence24.pl/cache/img/840_472_matched__q4rl93_K2blackpanther3.jpg

  8-)))))))

  https://www.defence24.pl/media-koreanskie-szanse-w-programie-polskiego-czolgu
 • @Jozio z Londynu 20:26:53
  Niech się śpieszy z z tą "litością" bo za dużo czasu mu nie zostało...
 • @Jozio z Londynu 20:39:44
  Istnieją Polacy, którzy bardziej nienawidzą Rosji niż kochają Polskę, ja się zaliczam do tych, którzy bardziej kochają Polskę.
  Roman Dmowski.
 • @Husky 21:10:02
  Tu przynajmniej istnieje szansa na zaangażowanie PGZ.
  Szczujàc na Rosję nawet tekstami internetowymi, jednocześnie siedząc bezpiecznie w Londynie nie jest propolską postawą.
  Czy przy takiej postawie chcesz być Polskim Patriotą?
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 21:13:05
  Znów petycję napisałeś
  Jak mi przykro
  Tylko nie wiem kto mnie uratuje przed seppuku gdy mnie wyrzucą
  Ty?
  Żałosny .....
 • @Husky 19:54:51
  Z ciebie prawdziwie wykolejona qrwa. Antypolski renegat
 • @Jozio z Londynu 20:26:53
  Co szczylu? Boisz się, że przegrywacie? Siadł płaski. doc obrzezanej laski. Tylko z połykiem.
 • @zbig71 21:30:03
  On jest od obciągania. Ale to wyższa ranga niz Pepik z Londynu. Ten to typowyc głupek z niepełnym podstawowym chyba.
 • @Wican 21:32:57
  Z ciebie prawdziwie wykolejona qrwa. Antypolski renegat
 • @zbig71 21:30:03
  Bylem,jestem i bedem
  Amen
  8-)))0
  pzdr
 • @Husky 21:39:22
  Z Ciebie na pewno pipko. Kiedy wrócisz do Polski tchórzu? Woli Angolom tyłki podcierać? Żadny kompetencji nie posiadasz aby sobie poradzić na polskim rynku pracy? A przecież za PiSiorów jest tak cudnie, wykolejeńcu parchaty
 • @Husky
  Jak długo lecą rosyjskie rakiety z Kaliningradu do Polski? Jeśli ruskie będą chcieli nas zaatakować, to jak sądzisz, zdążą wystartować z lotnisk te cuda amerykańskiej techniki, których nawet pentagon nie chce? Nie ośmieszaj się. Zanim piloci założą gacie z ich supernowoczesnego sprzętu zostanie tylko popiół. Ten zakup czyni z polskich lotników mięso armatnie, za Polskie pieniądze w interesie ameryki i Izraela.
 • @Wican 21:50:14
  Parchaty to kretynie powiedz swojemu ojcu,matce swojej babie i dzieciom
  panimaju
 • @zadziwiony 21:59:37
  Poza tym może byś wyjaśnił jaką rolę i w jakich okolicznościach mają się one przysłużyć polskiej armii.
 • @Husky 22:01:00
  O, czepiasz się rodziny. Typowo, parchata "qltura" tchórza, który bałby się stanąc na ubitym polu, ale obrzezańca do pyska weźmie. I połknie to białe, które wytryśnie. Siad płaski, do laski. Tchórzu wykolejony
 • @zadziwiony 21:59:37
  Dłużej niż amerykańskie,znacznie dłużej
 • @Husky 17:50:18
  Oczywiście, Husky, jak każdemu Polakowi brak chleba mi grozi, gdy PiS rozwali całą gospodarkę, a idzie im to dość sprawnie. Gdy przez różnych PiSiewiczów rozkradną przedsiębiorstwa. Taka np. była pracownica biura PiS w zarządzie nieistniejącego jeszcze CPK zarobi 44 tys zł miesięcznie.

  Ale, bym zapomniał. Czy złożyłeś już życzenia pani Wolfgangowej, czyli Przyłębskiej. Wczoraj obchodziła ważną dla siebie rocznicę, 33 lata od dnia, gdy komunistyczna rada państwa PRL wręczyła jej nominację sędziowską. Chodzą słuchy, że z tej okazji zaprosiła na obiad samego "zwykłego posła".
 • @zadziwiony 22:02:20
  Proponuję zlikwidować polska armię.Na co nam ta armia jak mają ją Niemcy
 • @Husky 22:07:22
  To wam by pasowało. Ale wam polska armia jest potrzebna, aby kupować niepotrzebny sprzęt. Uważaj. Coś białego ci sie wylewa. Skoro Gumiś, czyli formalna głowa państwa to ciągnię nawet pitola sierżantowi, to taki Husky musi zaspokajać byle śmieciarza. Ważne, aby pitol był bez napletka.
 • @Zawisza Niebieski 22:05:41
  //Taka np. była pracownica biura PiS w zarządzie nieistniejącego jeszcze CPK zarobi 44 tys zł miesięcznie.//

  Za takie pieniądze to można żyć na prowincji.
  Żebracze pieniądze

  ps.
  Ile zarobił Grad za wybudowanie elektrowni atomowej
 • @Zawisza Niebieski 22:05:41
  A "zwykły poseł" mógłby sie pojawić. Pan Przyłębski mógłby ciekawie opowiadać, jako zawodowy kapuś
 • @Husky 22:11:05
  Nie masz argumentów? A przecież za PiS miało byc lepiej? I czemu nie wracasz do tej "cudnej" Polski, chłopcze? Ile razy byłeś na meczu Millwall? Skoro nawet nie wiedziałeś jak się nazywa stadion, chłopcze?
 • Zemsta za Caracale, czyli kogo najbardziej dziś boli zakup samolotów F-35
  https://media.wplm.pl/thumbs/ODI1L3VfMS9jY19mNWQ4YS9wLzIwMjAvMDEvMzEvODI0LzM2NS9iZWQ3NjYzNTM4NWM0YTgxYThjZmRhNGFlMmExMWM4My5qcGVn.jpeg

  Zawarcie umowy na kupno samolotów F-35 wywołało zrozumiałe ożywienie w szeregach opozycji. Jednak choć o planach tej transakcji wiadomo było od połowy zeszłego roku, nagle zaczęto kwestionować zarówno jej warunki jak i zasadność całego zakupu.

  Wiceprzewodniczący sejmowej komisji obrony Czesław Mroczek, poseł Platformy Obywatelskiej, a za czasów rządu Donalda Tuska wiceszef MON, zapowiedział złożenie wniosku w tej sprawie do Najwyższej Izby Kontroli. „Chcemy poznać, jakie były przesłanki tej decyzji i czy z formalnego punktu widzenia przeprowadzono wszystkie niezbędne procedury poprzedzające zakup. Mam wątpliwości, czy przeprowadzona została faza analityczno-koncepcyjna, analiza rynku, sprawdzenie, jaka jest dostępność potrzebnych nam samolotów i jak doszło do wyboru samolotu, który Polska zakupi” – wyjaśnił poseł Mroczek.

  Mroczkowi sekundował kandydujący na prezydenta Szymon Hołownia. Zakwestionował on wartość transakcji. „Za sztukę płacimy ponad 550 mln zł. I to bez offsetu, bez infrastruktury. W jednej z ostatnich dużych transakcji (między koncernem Lockheed Martin a duńskim rządem) cena za sztukę, po negocjacjach, wyniosła ok. 345 mln złotych” – napisał na Twitterze Hołownia.

  W dyskusji nad wydaniem kilku miliardów dolarów na zakup uzbrojenia nie byłoby oczywiście niczego nadzwyczajnego, ani niewłaściwego, gdyby nie fakt, że dziś – w warunkach ostrej wojny politycznej – opozycja przyzwyczaiła nas już do tego, że do jej zarzutów należy podchodzić z dużą ostrożnością.

  Szymon Hołownia zżyma się na zbyt wysoką – jego zdaniem – cenę samolotu, porównując ją do sumy, którą zapłacili Duńczycy. Pomija jednak bardzo istotny fakt, że Dania, w przeciwieństwie do Polski, przystąpiła w 2002 roku do projektu budowy samolotu F-35. W zamian za udział w finansowaniu przedsięwzięcia, Dania – podobnie jak kilka innych państw (m.in. Wielka Brytania, Holandia, Włochy, Australia czy Norwegia) – otrzymała dostęp do nowoczesnych technologii oraz pierwszeństwo zakupu samolotu za cenę pomniejszoną o kwotę udziału w projekcie. Dlatego Polska, która pomimo amerykańskich zaproszeń, nie weszła do programu, nie może dziś liczyć na takie upusty jak Dania. Z tego samego powodu Polska nie może też skorzystać z transferu technologii, ponieważ produkcja i serwisowanie F-35 zostały już podzielone pomiędzy uczestników programu. O żadnym offsecie związanym z samolotem, ani o przeniesieniu produkcji nie może być już więc mowy. Rząd chce naprawić błędy poprzedników w inny sposób: przystępując do amerykańskiego programu „lojalnego skrzydłowego”, czyli budowy zaawansowanych dronów bojowych, które w przyszłości będą towarzyszyć samolotom F-35, wielokrotnie zwiększając ich możliwości i siłę bojową.

  Oczwiście dziś można sobie, teoretycznie, wyobrazić offset innych technologii niezwiązanych z produkcją F-35, trzeba tylko pamiętać, że taka umowa offsetu bardzo podnosi cenę kontraktu (nawet o miliard dolarów w przypadku umowy na dostawę F-35 dla Polski) i niekoniecznie musi przynosić zysk gospodarce, zwłaszcza w przypadku pilnego zakupu, gdy nie ma już czasu na długie negocjacje. A jeśli Polska chce utrzymać zdolności obronne swojego lotnictwa, to powinna otrzymać nowe maszyny bojowe niemal natychmiast. Możliwości myśliwców poradzieckich takich jak MiG-29 są już bowiem na wyczerpaniu, czego dowiodła seria katastrof w ciągu trzech ostatnich lat. Dziwne, że Szymon Hołownia, którego żona jest pilotką myśliwca, o tym nie wie. A może raczej dobrze o tym wie, ale wymogi walki politycznej każą mu szukać mocno naciąganych wątpliwości.

  Nieco inny charakter mają zarzuty posła Mroczka. Nie kwestionuje on – jak się zdaje – samej decyzji zakupu, ale odwołuje się do nieprzejrzystej – jego zdaniem – decyzji o wyborze konkretnego typu samolotu. Zarzut ten brzmi jak echo krytycznych uwag wypowiadanych na temat F-35 w środowisku byłych dowódców wojskowych odsuniętych od swoich stanowisk po objęciu władzy przez PiS. Jednym z nich jest generał Adam Duda, były szef Inspektoratu ds. Uzbrojenia MON, który za rządów koalicji PO-PSL odpowiadał m.in. za nieszczęsny i ostatecznie unieważniony zakup francuskich Caracali. Generał Duda w wywiadzie dla portalu Gazetaprawna.pl twierdzi, że kupując nowe samoloty, nie wyczerpaliśmy pełnej procedury towarzyszącej tak wielkiemu kontraktowi. „Nie wiemy, na podstawie jakich przesłanek i jakiego kryterium dokonano wyboru samolotów wartych miliardy złotych” – mówi gen. Duda. Sam jednak zarazem przyznaje, że dotychczasowe analizy dotyczące kupna nowego samolotu prowadzone były bez żadnych widocznych rezultatów już od wielu lat, również w czasach, gdy on sam odpowiadał za zakupy uzbrojenia z ramienia MON.

  Dopiero pod koniec 2018 roku wszystko przyspieszyło i MON wysłał zapytania do różnych producentów w sprawie dostaw samolotów wielozadaniowych dla polskiego lotnictwa. Odpowiedzi przysłał Boeing – producent samolotów F-15 oraz F/A-18, szwedzki SAAB z kolejną wersją Gripena, włoskie Leonardo oferujące europejskiego Typhoona oraz Lockheed Martin proponujący – do wyboru najnowszego F-35 lub nową odmianę znanego nam F-16. Eksperci typowali wtedy zakup kolejnych samolotów F-16. Na ich korzyść przemawiały niższy koszt zakupu, doświadczenie w eksploatacji tej maszyny w polskim lotnictwie, posiadana przez nas infrastruktura oraz piloci przeszkoleni na ten typ.

  Wydawało się więc początkowo, że będziemy odkurzać plan z 2003 roku, gdy Polska podpisała umowę na zakup samolotów wielozadaniowych F-16. Była to jednak kropla w morzu potrzeb. Pierwotnie zakładano kupno 72 egzemplarzy F-16, potem zmniejszono tę liczbę do 60 sztuk, ostatecznie stanęło na 48 maszynach, które zaczęły przylatywać do Polski w 2006 roku. Uniemożliwiło to wtedy pełne przezbrojenie naszego lotnictwa na nowoczesne maszyny produkcji zachodniej, kompatybilne ze standardami natowskimi. Kupno kolejnych F-16 odłożono. Przyczyną zmniejszenia zamówienia były oczywiście pieniądze. Wyglądało na to, że dopiero teraz – po kilkunastu latach przerwy – powrócimy do kolejnych dostaw F-16.

  Jednak na początku marca 2019 roku, po kolejnej katastrofie myśliwca MiG-29, wszystko się zmieniło. Najpierw minister obrony, a potem również prezydent Andrzej Duda, ujawnili, że Polska prowadzi już rozmowy w sprawie dostaw F-35. „Chcemy zakupić 32 samoloty wielozadaniowe piątej generacji” – sprecyzował minister Błaszczak.

  Wtedy stało się jasne, że przetargu na nowe samoloty nie będzie. Zresztą trudno byłoby sobie wyobrazić taki przetarg, bo – oprócz F-35 – nie ma dziś na rynku innych maszyn piątej generacji. Rosjanie i Chińczycy dopiero testują swoje maszyny tej klasy (pomijając już fakt, że mało prawdopodobne jest, aby Polska kupowała broń w tych państwach), a ich europejskie odpowiedniki, szykowane m.in. przez Airbusa oraz – niezależnie – przez brytyjski BAE, są jeszcze w fazie projektowania.

  Wynika z tego, że wiele zarzutów stawianych przez opozycję w sprawie zakupu samolotów F-35 jest mocno chybionych i można je interpretować jako rodzaj zemsty za Caracale. Rząd PO-PSL chciał w 2015 roku kupić te sięgające swoją konstrukcją lat 60. XX stulecia, francuskie śmigłowce, pomimo że na rynku było wiele znacznie nowocześniejszych i niekiedy tańszych maszyn innych producentów. Nic dziwnego, że po zwycięstwie PiS tę głośną i zarazem dziwaczną transakcję anulowano.

  W walce o zyski producenci broni gotowi są stosować różne chwyty i naciski. Choćby z tych powodów dobrze byłoby, aby decyzje w sprawie wyboru uzbrojenia były wyjęte spod bieżącej przepychanki politycznej. Opozycja obudziła się ze swoimi zastrzeżeniami do zakupu F-35 dopiero dzisiaj. Biorąc pod uwagę gwałtownie rosnącą temperaturę przed wyborami prezydenckimi, trudno dostrzegać w tym wyłącznie troskę o bezpieczeństwo państwa i portfele podatników.

  Zdjęcie Konrad Kołodziejski
  autor: Konrad Kołodziejski

  https://wpolityce.pl/polityka/484989-zemsta-za-caracale-czyli-kogo-najbardziej-boli-zakup-f-35
 • @Husky 22:07:22
  W likwidacji polskiej armii celował Macierewicz. To PiSowska domena niszczyć. Gdyby kupiono śmigłowce Caracalle, dziś nasza armia miałąby 30 śmigłowców, a tak ma 4 w dostosowywaniu, i następne 4 za 3 lata. A dziś ok. 3/4 śmigłowców posiadanych przez naszą armię to uziemione zabytki muzealne. Śmigłowiec można użyć do zadań bojowych ale również w misjach cywilnych, w te samoloty do czego?
 • @Zawisza Niebieski 22:35:36
  Gdbyby,gdyby......za tuska nie skradziono 300mld mielibyśmy ????
 • @Zawisza Niebieski 22:35:36
  Po ostatniej wymianie zdań stwierdzam, że dyskusja ze zwolennikami PiS, siedzącymi w Londynie, nie ma żadnego sensu. Józio wzoruje się na Rachoniu i Lisiewiczu, natomiast Husky utwierdza mnie w przekonaniu, że jest płatnym trollem. Nie odpowiada na trudne pytania, tylko wkleja jakieś gówna, mocno nacechowane proamerykańską propagandą. Sam prochu nie wymyśli. Obydwaj myślą, że wszyscy są takimi durniami jak oni. Jeśli biorą pieniądze za swoją działalność na Neonie, to bardzo źle o nich to świadczy. Nie mając żadnych argumentów na swoje tezy, stosują urbanowską taktykę wyśmiewania, typowa żydowska strategia. Choć nie, mimo wszystko Urban to dla nich sufit, a oni są podłogą. W piwnicy.
 • @Husky 21:32:49
  Jesteś skończony.
  The And :)
 • @zbig71 23:00:02
  Jeszcze chwilę temu JzL z zięciem byli u mnę.Oblewalismy w trojke Brexit.Że też się JzL o to nie zapytałem.Ale też chyba frajerem nie jest, by pisać darmo.Z czegoś żyć musimy

  8-))))))
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 23:06:48
  The And
 • @Husky 23:06:49
  Dobrze, że Józio z mężem nie przyszedł. To płatne pisanie jest jakimś wytłumaczeniem, bo inaczej to tylko debilizm.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 23:06:48
  E, tam, co zrobisz? Zastrzelisz go z ergiepepanca?
 • @Zawisza Niebieski 22:35:36
  Gdybyśmy kupili cokolwiek, to mielibyśmy cokolwiek. A tak właśnie Macierewicz rozbraja Polską armię. Bo nie ma francuskich śmigłowców, a jankeskie mają być w Grudniu po południu.
 • @zbig71 23:00:02
  To, że Husky to zadaniowiec od dawna wiadomo, od czasu, gdy znał hasła PiS, zanim sam PiS je ogłosił, oraz znał sondażowe wyniki wyborów, zanim je oficjalnie o 22:00 ogłoszono.
 • @Zawisza Niebieski 23:48:55
  Ten cholerny Londyn miesza i to za pomocą polskojęzycznych szabesgoi. Historia jednak lubi się powtarzać.
 • @Husky 23:09:00
  Właśnie!
  The And.
  :))))))))
 • @zbig71 23:26:04
  Na szczura?...
 • @Zawisza Niebieski 16:44:28
  Kościół jako największy beneficjent obecnego układu, będzie ustami swych bezrefleksyjnych akolitów krzyczał: łapać złodzieja! Propisowcy kadzielnicy drą się wniebogłosy o targowicy, sami będąc nią skażeni.

  Przykładów aż nadto.
 • @zbig71 17:22:20
  "Gdybyśmy puścili rurociąg Jamal 2 Przez Polskę, skasowali tylko Leninów i Stalinów z pomników, nie wspierali amerykańsko-banderowskich przewrotów na Ukrainie i nie ogłaszali idiotycznych sankcji na Rosję, to byśmy mieli złote stosunki z FR, a każdego ziemniaka by od nas kupili".

  Ma Pan bardzo zawężone polityczne pole widzenia. Dla Rosji najważniejsza jest mocarstwowość geopolityczna a dla Polski od zawsze taka mocarstwowość Rosji sprawia, że nie nigdy nie będziemy przez nią traktowani po partnersku.
  Pozdrawiam
 • @Jozio z Londynu 20:39:44
  "Podczas kryzysów strzeżcie się agentur. Idźcie swoją drogą, służąc jedynie Polsce, miłując tylko Polskę i nienawidząc tych, co służą obcym".

  Święta prawda. Zdradzieckie łajdactwo PO-KO i całej tej totalnej opozycji jest obrzydliwe.

  Pozdrawiam
 • @Jozio z Londynu 20:41:10
  "Pani Spurek w radio ZET :
  Silne radary polskich F-35 mogą być szkodliwe dla nadbałtyckich ptaków. Ekolodzy obawiają się zmniejszenia populacji mew kronsztadzkich".

  Ale ona bzdury wypowiada. Ekoterroryzm w pełnej krasie.

  Pozdrawiam
 • Do żyda @krzysztofjaw 16:57:30
  Uważnie czytam twoją zydo-pisowska propagandę i tym wpisem do @Oscara z 16,01 już wiem kim jesteś ! Jesteś ŁAJDAKIEM !!!

  Słowianie ! Rosja od 1991 r była za dobrą współpracą z Polska ! ale żydzi w Polsce za namową żydów z USA obrali politykę Ukraińska a wrogą Rosji !!! [ kosztem interesu Polski ]

  Budowa druga nitka gazociągu Jamal 2 miała być budowana przez tereny Polski ! Rosja chciała współpracy firm rosyjskich z polskimi ! i zawsze każda inicjatywa rosyjska była gnojona w zarodku przez żydów w Polsce !
  CAŁKOWITĄ WINE PONOSZĄ żydzi w Polsce za POLITYKĘ WROGĄ Rosji bo to oni od 30 lat rządzą Polską z poręki Jaruzelskiego !

  Słowianie !
  MY SŁOWIANIE W MIG SIĘ DOGADAMY Z SŁOWIANAMI ROSJI ! tylko trzeba WSZYSTKICH żydów WYDALIĆ Z POLSKI do Izraela !!!!!

  żydzi to WOJNA !! żydzi to NIENAWIŚĆ MIĘDZY NARODAMI !!!!

  POLSKA WOLNA OD żydo-NATO ! Polska Krajem NEUTRALNYM !!!

  Ireneusz Tadeusz Słowianin Lach .
 • @krzysztofjaw 08:47:56 Szczerze zazdroszczę Brytyjczykom. Mam nadzieję, że Polska będzie następna.
  Czy chciałbyś żyć w kraju nienależącym do UE, gdzie nie ma Trybunału Konstytucyjnego i gdzie obywatele mają dostęp do broni? Tak właśnie jest w Szwajcarii. Prawda: PiS i Anglię podobne priorytety łączą, najpierw Ojczyzna, potem miłość Europy i Świata. Podlizywanie się UE kosztem swojego kraju i Rosji to KO. Tak jak najpierw kocha się swoje dzieci potem cudze.
 • Według mojej oceny pisowi zależy na tym, aby
  w Polsce panował los andos burdelos. Na straży sądownictwa stoi spiskująca ponoć z Niemcami sędzia Gersdorf objęta parasolem ochronnym najwyższych władz pisowskich.
  https://www.youtube.com/watch?v=-SJgPrsz2Oo
  Kotłujcie się dalej z klapkami na oczach.
 • Autor
  Panie Krzysztofie !!! Co się stało ? Gdzie Pana poziom? Rozumiem że Pan już nie może patrzeć jak te dwie zdradzieckie partie (PiS i KO) dążą do likwidacji państwa polskiego, jak PiS za judaszowe srebrniki pozbywa się ostatków suwerenności Polski na rzecz USA i Izraela, że nawet ten pożal się boże prezydent chwali się że jest mieszańcem a nie Polakiem, ale zaniżać swój poziom do poziomu takiego Haskiego, jakiejś Agnieszki czy Lodzia jondynu, to już porażka.
 • @krzysztofjaw 08:44:20
  No, Stany z Izraelem traktują nas po partnersku. Nie ma co.
  A ja myślę, że dla Rosji, jak i dla innych państw, istotne są rozwiązania najprostsze i najtańsze, jeśli idzie o koszty. Mój wpis dotyczył tylko podstawowych stosunków z FR. Poza USA i Rosją jest jeszcze cała reszta świata i można zawierać naprawdę różne sojusze. Także z tym zawężonym punktem widzenia to nie przesadzałbym.
  Pozdrawiam serdecznie.
 • @ele 09:09:35
  O czymś takim pisałem, to W/g autora tekstu mam zawężone myślenie polityczne.
 • @marek500 12:20:23
  Całkowicie zgadzam się z Tobą.
  Taka menda z pałacu już transfuzję zrobiła i już ma kropelkę żydowskiej krwi w żyłach.

  A o Huskego & Co się nie martw.
  Jak to mówią, krótka piłka :))
 • @krzysztofjaw 08:44:20
  "Ma Pan bardzo zawężone polityczne pole widzenia"

  Oj coś mi się wydaję,ze to Pan powinien spojrzeć w lustro a zobaczy Pan tam te zawężone politycznie pole.
  Większość krajów z byłych demoludów ma poprawne stosunki z Rosją łącznie z Węgrami na czele.Oni po prostu wyznają maksymę "kochajmy się jak bracia,ale liczmy się jak żydzi" i dobrze na tym wychodzą.Nie ma u nich takiej nienawiści do Rosji jak u nas.Tylko Polacy wciąż machają szabelką plują na Rosję i na Rosjan na każdym kroku i wychodzą na tym jak Zabłocki na mydle.I potem lamentują na cały świat,że Rosja odpłaca im pięknym za nadobne.
 • @matterhorn 13:10:36
  Właśnie, zarówno Czesi i Węgrzy mogą mieć w miarę normalnych prezydentów czy premierów, a my nie możemy. Bo albo mamy durnia z SB(Bolek), albo pijaka(Stolcmann)albo wariata (zimny Lech) albo Kretyna (Komorowski) a na końcu żydowskiego włazidupa(Dudłaj) i jeszcze ma szansę 5lat śmierdzieć na stolcu prezia.
 • @krzysztofjaw
  https://media.wplm.pl/thumbs/ODI1L3VfMS9jY181N2Y1NS9wLzIwMjAvMDIvMDEvODI1LzU0Mi9jMGE5M2I2M2JmZTM0MzIwYjI5MzBmNGVkZmY1MWVlYy5qcGVn.jpeg

  Kidawa-Błońska zapewnia w Londynie: "Unia jest dla nas najważniejsza" i krzyczy na uczestników spotkania: "Ale co?!" Małgorzata Kidawa-Błońska wybrała się na wycieczkę do Londynu. Spotkała się z mieszkającymi tam zwolennikami Platformy Obywatelskiej. Spotkanie z Polakami nie wypadło najlepiej. Kandydatka PO przekonywała, że społeczeństwo jest tak podzielone politycznie, że są w kraju miejscowości, do których nie można wjechać z powodu… orientacji seksualnej. W tej chwili jest za dużo polityki w życiu ludzi. Polityka podzieliła nasze społeczeństwo. Wszystko jest podzielone na pół. (…) To przerażające, że są miejscowości, gdzie są znaki zakazu wjazdu, czy być, dla osób o innej orientacji seksualnej stwierdziła.
  https://twitter.com/i/status/1223527803200724992
  Kidawa-Błońska powiedziała też, że UE jest dla jej formacji najważniejsza. Jeden z użytkowników Twittera zrobił nawet specjalną kompilację. Unia jest dla nas najważniejsza. Pamiętacie jak MKB powiedziała, że Jarosławowi Kaczyńskiemu zależy tylko na Polsce??
  Podczas pobytu w Londynie wymknęło jej się, jakie wartości dla NICH są najważniejsze. Zapętliłem wypowiedź dla lepszego wybrzmienia

  https://twitter.com/i/status/1223519743677751296
  Na nieszczęście dla polityk PO, na sali pojawił się malkontent, który zwrócił uwagę, że jej partii brakuje wyrazistości. Te słowa mocno zdenerwowały Małgorzatę Kidawę-Błońską. Ale co? krzyknęła do uczestnika spotkania.

  https://twitter.com/i/status/1223542395628859402
  Ps..Niezwykle elokwentna,merytoryczna i inteligentna. Nieprawdaż?Jeden wielki bełkot. Warszawiacy to powinni spalić się ze wstydu.
  Mądrość Jachiry, urok Schetyny, wierność Arłukowicza, prawdomówność Trzaskowskiego, bystrość Komora, uczciwość Bolka i błysk Kidawy. Cała Gosia. Oby w domu było lepiej! Jak w bajce "Wół ministrem", teraz "Krowa prezydentem". A czy mogłaby ta kandydatka o IQ ameby Kidawa-Błońska podać nazwę takiej miejscowości? To efekty działań prowokatorów LGBT, których ta pani wykorzystuje. Bezczelna kłamczucha. Kononowicz był bardziej inteligentny aniżeli te babsko. To dzięki tym głąbom z GB czy tych z Niemiec, takie błazeńskie kreatury jak Jachira są w Sejmie a inne jak dr? Spurek kompromitują Polskę w PE. No to przeczą sami sobie. "Unia jest dla nas najważniejsza". Przez to donoszenie i wciąganie UE w nasze sprawy opozycja tylko obrzydza Polakom Unię i to oni doprowadzą do Polexitu. Przecież ta kobieta nie ma żadnych, ale to żadnych kompetencji, do pełnienia tak odpowiedzialnej funkcji jaką jest Prezydentura. Jej ograniczenie intelektualne poraża..ona nie jest w stanie sklecić jednego zdania poprawnie..to jest dramat! Od momentu bezkrytycznej wobec siebie zgody na występowanie o najwyższy urząd w RP, kolejne prawie jedna po drugiej wygłaszane mądrości tej "kandydatki" nie pozostawiają wątpliwości, że ma tę sztucznie uśmiechniętą główkę o parę numerów za małą na publiczne wypowiedzi, nawet jak coś czyta z promptera… Polscy wyborcy, ocknijcie się ! No i wyobraźcie sobie KAŻDĄ z kandydujących osób jako późniejszego Prezydenta Polski, godnie reprezentującego nasz kraj w świecie choćby w takiej jak obecna sytuacji geopolitycznej i atakach na Polskę (a mogą być znacznie bardziej skomplikowane problemy jak np. chiński korona wirus i groźba pandemii !) Trzeba mieć sprawdzoną pozycję, autorytet, opanowanie i doświadczenie w polityce międzynarodowej oraz we wspieraniu naszego Państwa, a nie szkodzeniu ! To nie jest właściwa pora na ryzykowne eksperymenty i przekorny wybór "na złość" komukolwiek bo wybory prezydenckie to jest za poważna sprawa na głupie żarty, czy chcecie dla Polski i dla naszego Narodu szacunku, czy skandali z haniebnymi donosami, lekceważenia i totalnego "obciachu" ?…
 • @krzysztofjaw
  https://media.wplm.pl/thumbs/ODI1L3VfMS9jY180NGFhMC9wLzIwMjAvMDEvMzEvODI1LzUwOC8zMWEyOGUyZDlmMzk0ZGM5YjRiNjYwNzZmMDJlOTQyYy5qcGVn.jpeg

  Dlaczego PO nie potrafi wygrać wyborów? Arłukowicz znalazł odpowiedź: "To jest efekt budującej się autokracji". „Nie sądzę, żeby PiS miał powody do zadowolenia. Nadchodzi dla nich czas kryzysu” przekonuje w rozmowie z „Dziennikiem Gazetą Prawną” Bartosz Arłukowicz. Wywiad rozpoczyna się dość zaskakująco od pytań, które wskazują na próbę stworzenia laurki byłemu ministrowi zdrowia. Dziennikarze „DGP” mówią np. „niedawno usłyszałam od kogoś, że przykładem dobrego polityka jest Bartek Arłukowicz. To prawda?”. Później pada też pytanie o to z czego Arłukowicz jest najbardziej dumny, z okresu, kiedy był szefem resortu zdrowia. Całą swoją filozofię opieram na kontakcie i pracy z ludźmi przekonuje europoseł PO. To funkcja, która trochę wymagała wycofania się w cień i zmiany zasad działania. Ale wcześniej także byłem politykiem ulicznym opowiada o okresie, w którym był ministrem zdrowia. Za największy swój sukces uznaje wprowadzenie programu in vitro. Później nie jest już jednak tak miło. Arłukowicz musi mierzyć się z pytaniami o inne swoje „osiągnięcia” jako minister zdrowia protesty lekarzy i brak podwyżek. Pensja to nie wszystko. Jest wiele problemów odpowiada, wskazując jednocześnie, że część lekarzy uzyskała podwyżki przy wprowadzaniu pakietu onkologicznego. Dalej Arłukowicz stara się krytykować obecną sytuację w służbie zdrowia, choć dziennikarze zauważają, że ostatnio „zwiększono nakłady, lekarze dostali podwyżki”.
  Rządziliśmy w kryzysie próbuje bronić się z braku decyzji o zwiększeniu nakładów w czasie, kiedy sam był ministrem zdrowia. Dalej w rozmowie pojawiają się wątki z bieżącej polityki to rezygnacja Arłukowicza z wyborów na szefa PO oraz kampania prezydencka. Doszedłem do wniosku, że kampania prezydencka jest ważniejsza i jako pierwszy podjąłem decyzję, że muszę się wycofać i stanąć przy Małgorzacie Kidawie-Błońskiej mówi. Nie sądzę, żeby PiS miał powody do zadowolenia. Nadchodzi dla nich czas kryzysu przekonuje w odpowiedzi na sugestię, że PiS cieszyłby się z wejścia Kidawy-Błońskiej do drugiej tury wyborów prezydenckich. Arłukowicz braku sukcesów PO poszukuje w „uodpornieniu się opinii publicznej na wiele rzeczy”. To jest efekt budującej się autokracji wskazuje. Szanse Małgorzaty Kidawy-Błońskiej w wyborach prezydenckich były minister zdrowia widzi co zaskakujące w „posłuchu społecznym” i tym, jak odbierana jest kandydatka przez ludzi. Myślą państwo, że Andrzej Duda może się przejść ulicą Świętokrzyską w Warszawie bez ochroniarzy i porozmawiać z ludźmi zadaje absurdalne pytanie. Jeśli wygra Kidawa-Błońska, pojawi się szansa, że praworządność zostanie przywrócona mówi Arłukowicz.
  ”Dziennik Gazeta Prawna”
  Ps..Popatrz do lustra i odpowiedz gotowa. POlszewicy przyjmijcie do swoich kapuścianych łbów, że to jest wasz polityczny koniec. Społeczna klamka zapadła. Wasza formacja bez dotacji finansowych państwa już jest na śmietniku historii! Zbrzydł i straszy swoją brzydotą i głupimi wypowiedziami. Ludzie z którymi rozmawia są jego pokroju zatem nie ma orientacji czego oczekują Polacy..
 • @krzysztofjaw 08:48:55
  https://media.wplm.pl/thumbs/ODI1L3VfMS9jY19iMTRkNy9wLzIwMjAvMDEvMzEvODI1LzUwNi8wMDJmNDg3MDI1NGU0ZThmODA3OTMwNmQyOGVmYTVkZS5qcGVn.jpeg

  Absurdalne wywody Balcerowicza: "To, co robi PiS i Kaczyński jest niespotykane w historii. Trzeba bronić osiągnięć III RP". Brexit stał się faktem i Wielka Brytania opuściła Unię Europejską. Słowa brytyjskiego europosła Nigela Farage’a odbiły się szerokim echem w mediach. W jego ocenie kolejnym krajem, który opuści UE będzie Polska. O ten komentarz w programie „Tłit” został zapytany Leszek Balcerowicz, człowiek odpowiedzialny za niedostatek milionów Polaków i ekonomiczny „guru” opozycji. Stwierdził, że to, co robi PiS i Kaczyński jest niespotykane w historii. Kiedy myślę o krajach, które, jako kolejne opuszcza UE, do głowy przychodzą mi Dania, Polska i Włochy mówił Farage. Zdaniem Leszka Balcerowicza ważniejsze od słów Farage’a jest to, co robi rząd PiS. Ważniejsze od wypowiedzi Farage’a, który rzeczywiście przyczynił się walnie do wyprowadzenia Wielkiej Brytanii z UE, są czyny Kaczyńskiego i PiS. One są niespotykane do tej pory w historii Unii Europejskiej. Żaden do tej pory kraj, nawet Węgry, nie poszły na taki totalne starcie z Unią Europejską, w sprawie dla UE podstawowej państwa prawa, którego nie ma bez niezależnych sędziów. W tej chwili UE zastosowała wszystkie możliwe środki, włącznie ze zwróceniem się do Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości o to, żeby zablokowali działania Izby Dyscyplinarnej i pewnie innych instytucji, które łamią normy europejskie i polską konstytucję dramatyzował Balcerowicz. Pytany o to, co on sam powiedziałby Farage’owi, „guru” opozycji oświadczył, że „nie ma sensu się niem zajmować, bo trzeba bronić osiągnięć III RP”. Trzeba bronić osiągnięć III RP przed agresją wewnętrzną, która doprowadziła nas na przykład do tego, że najbardziej wpływowy tygodnik na świecie „The Economist” pisze o PiS „partia bezprawia i niesprawiedliwości”. Cały Zachód wie, że w tej chwili w Polsce waży się tak naprawdę, czy pod względem ustrojowym Polska będzie wychodzić z UE, co oznacza pójście w kierunku Putina, czy nie. Żaden kraj, gdzie partia rządząca opanowałaby sądy i instytucje, nie może być członkiem UE, bo zaprzeczałoby to wszystkim traktatom, które Polska podpisała stwierdził Balcerowicz. Na pytanie o to, czy Polska wyjdzie z Unii Europejskiej, Balcerowicz przedstawiał czarny scenariusz, że nasz kraj zostanie wypchnięty ze wspólnoty. Na początku, najprawdopodobniej w nadchodzących miesiącach przed wyborami prezydenckimi, będziemy w sytuacji, w której Europejski Trybunał Sprawiedliwości zareaguje na wniosek KE. Nie mogę się wypowiadać za trybunał, ale sądzę, że zaakceptuje wniosek, żeby zablokować działania tych pozakonstytucyjnych ciał w Polsce. A jeżeli rząd PiS się nie zastosuje, to Polska będzie płacić kary finansowe grzmiał Leszek Balcerowicz.
  ”Tłit”

  Ps...Ludzie! Niby znający się na ekonomii omc mgr po WUML-lu, za żydokomuny wciskał studentom kit o wyższości gospodarki planowej socjalistycznej nad kapitalistyczną i nie rzucił roboty. Teraz rżnie speca od kapitalizmu. I jak takiemu wierzyć, jeśli to chorągiewka. Tak towarzyszu po i z WUML-u, trzeba bronić osiągnięć III RP czyli 20% bezrobocia, biedy, wyprzedaży państwowych przedsiębiorstw po cenach promocyjnych, wyrzucanie ludzi z Polski i klęczeć przed Niemcami. Chazarski żydzie Bucholtz osiągnięcia III RP, czyli twoje omc mgr po WUM-lu to wyprzedany majątek narodowy, bezrobocie do 30% na obszarach wiejskich, emigracja ok. 2 mln rodaków, brak komunikacji w rejonach wiejskich. Czy wyliczać dalej? III RP to grabież, morderstwa, bezprawie i tragedia milionów ludzi. Niszczenie Polski i Polaków,
  rozkradanie majątku i oddawanie w obce łapy zakładów pracy, ziemi polskiej. III RP miała za zadanie zniszczyć Polskę i oddać ją za długi Niemcom. Czego ta kreatura chce bronić? Jeszcze się mało nakradł? ten chazarski żyd Bucholtz żyd Sorosa. Chodziło o przejęcie majątku narodowego przez UB, i w tym to ma chazarski żyd Bucholtz aka Balcerowicz duże sukcesy.
 • @krzysztofjaw
  https://media.wplm.pl/thumbs/ODI1L3VfMS9jY18yMjlmMy9wLzIwMjAvMDEvMzAvODI1LzUxOS9jODNmYTg4ZmEwYTM0NDMwOWZjMTkyNjcwNThmZWJmMS5qcGVn.jpeg
  Grabiec próbuje tłumaczyć "dekalog" Jachiry: Chodziło raczej o wyśmiewanie ideologii PiS-owskich, PiS-owskiej wizji debaty. Nie podoba mi się naśmiewanie się z wartości religijnych. Mam jednak wrażenie, że nie taki był cel działania Klaudii Jachiry. Mam wrażenie, że chodziło raczej o wyśmiewanie ideologii PiS-owskich, PiS-owskiej wizji debaty publicznej, sposobu widzenia rzeczywistości tak rzecznik Platformy Obywatelskiej tłumaczył skandaliczne zachowanie Klaudii Jachiry. Posłanka Koalicji Obywatelskiej zaprezentowała w internecie film, na którym wyśmiewa dekalog. Kiedy stosuje się tego typu porównania warto uważać, bo niechcący mogą dotykać uczuć innych ludzi. Myślę, że będziemy o tym rozmawiać w klubie. Poziom absurdalnych wypowiedzi w polskiej polityce w ostatnich latach jest ogromny. To, co robią prominentni politycy PiS-u, łącznie z ministrami, poziom tego hejtu w ich wypowiedziach, agresji jest ogromy. Martwię się, że niektóre wypowiedzi po naszej stronie próbują dorównać temu, co robi PiS tłumaczył ją Grabiec. W rozmowie z TVP Info do sprawy odniósł się też Tomasz Rzymowski z PiS. Ona od samego początku była problemem dla PO, jest i będzie. Nie wygląda na to, aby była to poważna osoba. Ja nie jestem psychiatrą, więc trudno mi się w tym temacie wypowiadać. To nie jest zabawne powiedział. Z kolei Tomasz Głogowski z Koalicji Obywatelskiej uznał, że mamy do czynienia z „użyciem języka biblijnego” do „atakowania złych rzeczy”. Jeżeli Klaudia Jachira będzie się stawała coraz większym problemem dla Koalicji Obywatelskiej, to na pewno ktoś jej zwróci uwagę. Ja nie używałbym w filmiku Dekalogu, ale nie zgadzam się z tym, że to jest naśmiewanie się z Dekalogu. To jest używanie języka biblijnego do atakowania rzeczywiście złych rzeczy, które się w Polsce dzieją stwierdził.
  tvp info


  Ps....Czy to zachowanie nie jest antysemickie? Co na to Izraelici wyznania mojżeszowego i traktowanie dwóch tablic? Poprzednio Jachira pokazała, co zrobiła w toalecie i ta z nadania PO "posłanka" Koalicji Obywatelskiej, chwaliła się jakimś absurdalnym zdjęciem i straszyła dyktaturą (z tytułu wzmianki wydawało się, że zrobiła kupę i pokazuje się z nią na selfie. Osiągnęła już poziom posadzki w toalecie, a teraz naigrawaniem się z tablic z najbardziej uniwersalnym w historii ludzkości prawem, drąży już w głąb kanalizacji… Musi przecież znów przypominać o swoim cennym istnieniu w przestrzeni publicznej, bo jej „sława” i popularność jest zagrożona przez lewaczkę Spurek, Kidawę, z metra ciętego chazarskiego konusa i łapówkarza "gubernatora" Grodzkiego, "kastę" itd. konkurencję…Jej ojcem chrzestnym jest "złoty ząbek" Grzechu. Wszyscy wiedzą, że opiernicza Grzesiowi z połykiem i to jest jedyny powód dla którego ją tam trzymają. A mówią też na mieście, że jak Grzesiu dobrze popije to wypożycza ją kolegom.
 • @krzysztofjaw
  https://media.wplm.pl/thumbs/ODI1L3VfMS9jY18zMzRmNy9wLzIwMjAvMDIvMDEvODI1LzU1MC9jNDQ4YWZiZjQ4NmU0NzFmYmExY2MyMmMwYmRhYzA0Ny5qcGVn.jpeg
  Do sztambucha kandydatce PO: na potrzeby kampanii nie można w innym państwie urządzać sobie cyrku. Na miejscu ministra spraw zagranicznych Zjednoczonego Królestwa uznałbym Małgorzatę Kidawę-Błońską za persona non grata. Dotychczas wydawało się, że Małgorzata Kidawa-Błońska, kandydatka na prezydenta z Platformy Obywatelskiej, w wielu sprawach po prostu się słabo orientuje. Dlatego nagminnie robi gafy albo sprowadza swój przekaz do najbardziej rudymentarnego banału. Ale jej wizyta w Londynie 31 stycznia 2020 r. to już nie gafa. To prowokacja i ewidentne naruszenie dyplomatycznych standardów, a także zwykłej przyzwoitości. Oto polska polityk robi sobie ze Zjednoczonego Królestwa wyrzutka europejskiej społeczności, a z brexitu właściwie przestępstwo, a przynajmniej czyn wyjątkowo niegodny. A wszystko po to, żeby na brytyjskiej ziemi prowadzić nie tyle kampanię prezydencką, co brudną grę wyborczą. A w niej, przez analogię, sugerować, że Andrzej Duda też zmierza wprost do popełnienia czegoś w rodzaju przestępstwa, bo przecież tym jest brexit, a zatem i wmawiany polskiemu prezydentowi polexit. Nie jest ważne, że Andrzej Duda nie daje najmniejszego pretekstu, żeby jego prezydenturę określać jako zmierzanie do polexitu. Liczy się insynuacja osadzona w realiach faktycznego wyjścia z Unii Europejskiej, czyli brexitu. Małgorzata Kidawa-Błońska pojechała do Londynu, żeby obywatelom i władzom Zjednoczonego Królestwa insynuować coś niegodnego, niemoralnego i bezprawnego. I posiłkując się tym realizować brudne gierki zaplanowane w jej sztabie. To pogwałcenie dobrych obyczajów, bo przecież Małgorzata Kidawa-Błońska była w Londynie tylko gościem suwerennego państwa. Kandydatka na prezydenta i wicemarszałek Sejmu, korzystająca z paszportu dyplomatycznego i związanych z tym udogodnień, nie może się zachowywać w innym kraju, w dodatku zaprzyjaźnionym, jakby nie obowiązywały jej żadne reguły dyplomatyczne czy wynikające ze zwykłej przyzwoitości. Małgorzacie Kidawie-Błońskiej potrzebne było brytyjskie tło do jej marnej kampanii, ale zdominowanej obsesją wobec urzędującej głowy państwa. Dlatego obywateli i władze Zjednoczonego Królestwa potraktowała jak jakiś bantustan. Jednocześnie zachowując się pod względem kryteriów dyplomatycznych nie tylko jak słoń w składzie porcelany, ale poza wszelkimi cywilizowanymi standardami. Przede wszystkim dlatego, że brexit był wynikiem woli większości obywateli Zjednoczonego Królestwa, którzy 23 czerwca 2016 r. uczestniczyli w referendum. A ono nie było ani nielegalne, ani sfałszowane. Robienie sobie fotek z angielskimi gazetami w dłoniach i przedstawianie w towarzyszącym im komentarzach brexitu jak czegoś w rodzaju wielkiej zbrodni jest zwyczajnie niegodziwe wobec kraju ją goszczącego. Obywatele i władze Zjednoczonego Królestwa żadnej zbrodni nie popełnili, a Małgorzata Kidawa-Błońska ani nie ma prawa robić z nich „czarnego luda”, ani insynuować, że ta zbrodnia dotknie teraz Polskę. To nie tylko brudna kampania, ale i brudne, niegodne metody. Obywatele i władze Zjednoczonego Królestwa nie popełnili żadnej zbrodni, skoro zrealizowali wolę ludu wyrażoną w referendum, a na to pozwalał im Traktat o Unii Europejskiej. Art. 50 TUE stanowi: „1. Każde Państwo Członkowskie może, zgodnie ze swoimi wymogami konstytucyjnymi, podjąć decyzję o wystąpieniu z Unii. 2. Państwo Członkowskie, które podjęło decyzję o wystąpieniu, notyfikuje swój zamiar Radzie Europejskiej. W świetle wytycznych Rady Europejskiej Unia prowadzi negocjacje i zawiera z tym Państwem umowę określającą warunki jego wystąpienia, uwzględniając ramy jego przyszłych stosunków z Unią. Umowę tę negocjuje się zgodnie z artykułem 218 ustęp 3 Traktatu o funkcjonowaniu Unii Europejskiej. Jest ona zawierana w imieniu Unii przez Radę, stanowiącą większością kwalifikowaną po uzyskaniu zgody Parlamentu Europejskiego. 3. Traktaty przestają mieć zastosowanie do tego Państwa od dnia wejścia w życie umowy o wystąpieniu lub, w przypadku jej braku, dwa lata po notyfikacji, o której mowa w ustępie 2, chyba że Rada Europejska w porozumieniu z danym Państwem Członkowskim podejmie jednomyślnie decyzję o przedłużeniu tego okresu. (…)”. Na potrzeby kampanii prezydenckiej w innym państwie nie można się zachowywać jak jakaś dzicz nierespektująca żadnych reguł. Mniejsza już o bezpodstawne insynuacje wobec zwolenników brexitu oraz w stosunku do prezydenta Andrzeja Dudy, ale kandydatka na prezydenta będąca w dodatku wicemarszałkiem Sejmu nie może na terytorium innego państwa i korzystając z jego gościny urządzać sobie cyrku i niegodnie tę gościnę wykorzystywać. Jakieś reguły, do diabła, powinny obowiązywać, żeby nie robić Polsce obciachu, a Polakom gęby nieokrzesanych awanturników. Na miejscu ministra spraw zagranicznych Zjednoczonego Królestwa uznałbym takie zachowanie za karygodne, a osobę tak się zachowującą za persona non grata. autor: Stanisław Janecki

  Ps...Prowadzenie zagranicznej kampanii politycznej jest wprost zabronione przez większość państw świata, co łatwo sprawdzić na stronach ich ministerstw spraw zagranicznych. Co na to MSZ i Prokuratura RP? Czy w Anglii wiedzą, że Kidawa ma problemy z głową? Przecież taka Kidawa nie nadaje się nawet na "prezydentkę" szkolnej świetlicy. Polacy byliby chyba masochistami albo wręcz samobójcami, by na toto cóś zagłosować. Zagłosują oczywiście oszuści i złodzieje. Wyobraźmy sobie, że ta o IQ ameby Kidawa Błońska jest prezydentem. Przerażająca wizja prawda? Czy w totalnej targowicy jest jakaś istota o IQ powyżej 20, która ma wiedzę ogólną na poziomie średnio rozgarniętego 4-klasisty szkoły podstawowej? Ona jest tak głupia, że ma problem z zapamiętaniem dwu swoich nazwisk. Taka szmata ma być prezydentem? ona może być co najwyżej babcią klozetową w Pałacu Prezydenckim.
 • @zbig71 23:26:04
  Zrobione :))

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930   

ULUBIENI AUTORZY

więcej