Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
812 postów 2242 komentarze

krzysztofjaw

krzysztofjaw - Właściwie: Krzysztof Jaworucki. KONSERWATYSTA W IDEI I WARTOŚCIACH ŻYCIOWYCH, KONSERWATYWNY LIBERAŁ W GOSPODARCE. EKONOMISTA I FINANSISTA. PATRON DUCHOWY: BŁ. JERZY POPIEŁUSZKO, AUTORYTET MORALNO-ETYCZNY: ŚW. JAN PAWEŁ II, MENTOR POLITYCZNY: E. B

Przyjaciele naszych przyjaciół są naszymi przyjaciółmi...

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

W tej całej "łamigłówce" przyjacielskiej możemy też jasno wskazać, że największym przyjacielem Izraela są USA. Bez pieniędzy Stanów Zjednoczonych państwo Izrael nie mogłoby istnieć.

 Od dobrych kilku lat (niektórzy nawet mówią o ostatnim dziesięcioleciu) można zauważyć bardzo intensywną współpracę między Rosją a Izraelem. Świadczyć o tym mogą częste wzajemne i przyjacielskie wizyty w swoich krajach premiera Izraela Binjamina Netanjahu i prezydenta Rosji Władimira Putina.

 
Nietrudno zauważyć efektów owej współpracy, które materializują się w postaci frontalnego ataku obydwu tych państw na Polskę. Z jednej strony mówi się o współwinie Polaków za Holocaust Żydów i wybuch II WŚ, a z drugiej w sposób pośredni i nawet bezpośredni bezprawnie żąda się od narodu polskiego zwrotu wyimaginowanych reparacji wojennych za bezspadkowe mienie żydowskie, które Żydzi stracili podczas wojennej i powojennej gehenny.
 
Kłamliwe oczernianie Polski przez Rosję jest idealnym fragmentem fundamentu, na którym buduje się roszczenie wobec Polski kierowane przez "Przedsiębiorstwo Holocaust".  Jednocześnie owe perfidne kłamstwa mają na celu wybielenie win Sowieckiej Rosji w latach 1939-1942, kiedy to J. Stalin był przyjacielem A. Hitlera i oba kierowane przez nich kraje rozpoczęły II Wojnę Światową atakiem na Polskę i jej kolejny rozbiór.
 
Od wieków zaś możemy zawsze zauważyć bardzo dobrą relację między Rosją a Niemcami. Przykładów jest wiele, także historycznych. Każdy to widzi, choćby przy budowie gazociągów Nord Stream I i Nord Stream II. I w tym przypadku antypolska narracja Rosji idzie w sukurs polityce historycznej prowadzonej przez Niemcy od czasu zakończenia II WŚ a która polega na powolnym zdejmowaniu winy Niemców za wybuch II WŚ i żydowski Holocaust i przypisywaniu owej winy mitycznym nazistom a tymi nazistami na końcu mają okazać się... Polacy. 
 
To swoiste kondominium rosyjsko-niemieckie jest naszym przekleństwem dziejów. Oba te kraje niemal od zawsze były naszymi wrogami i sądzę, że jest tak do dzisiaj, nad czym ubolewam. Teraz (ale tak naprawdę okres ten trwa już od dawna) do owego kondominium przyłączył się Izrael i mamy faktyczną realizację "zarządzania naszym krajem przez kondominium rosyjsko-niemieckie pod żydowskim zarządem komisarycznym" (G. Braun).
 
W tej całej "łamigłówce" przyjacielskiej możemy też jasno wskazać, że największym przyjacielem Izraela są USA. Bez pieniędzy Stanów Zjednoczonych państwo Izrael nie mogłoby istnieć. Amerykańska diaspora żydowska jest bardzo silna w USA i ma bardzo duże wpływy w ich władzach. To też musimy sobie uzmysłowić, bo to z USA i tamtejszej diaspory żydowskiej wysuwane są wobec nas żądania zapłaty nieprawnych reparacji wojennych, które mają być wypłacone na podstawie słynnej już ustawy 447 JUST.
 
Dziś Polska postawiła na przyjaźń z jedynym geostrategicznym mocarstwem - USA. Być może jest to dobry kierunek, bowiem dzięki temu możemy się rozwijać i mamy "parasol ochronny" rozłożony nad nami przez USA i będącym pod jej zarządem pakt wojskowy NATO. Długookresowo może to być naprawdę dobry kierunek poszukiwania przyjaciół... tyle tylko, iż - moim zdaniem - nie jest to dla Polski optymalna polityka.
 
Nie możemy chyba opierać się na jednym sojuszniku, który przecież onegdaj już raz nas zawiódł (II WŚ i okres po niej) a w niedalekiej przeszłości to powtórzył (B. H. Obama i jego "reset" z Rosją). Czyż możemy być pewni, że gdy zabraknie na stanowisku prezydenta USA D. Trumpa, to USA znów nie postawią - kosztem nas - na Rosję?
 
I tak odnosząc się do tytułu niniejszego tekstu. USA są przyjacielem Izraela, Izrael Rosji, Rosja Niemiec... więc czy może się zdarzyć, że "przyjaciele ich przyjaciół staną się ich przyjaciółmi"? A wtedy przy tak jednostronnej polskiej polityce zagranicznej zatracimy już całkiem naszą suwerenność i państwowość... Zostaniemy państwem bez państwa i majątku...
 
 
Zostaw za sobą dobra, miłości i mądrości ślad...
© Krzysztof Jaworucki (krzysztofjaw)
http://krzysztofjaw.blogspot.com/ kjahog@gmail.com

KOMENTARZE

 • Tu trzeba poprawić. ;)
  //w latach 1939-1942, kiedy to J. Stalin był przyjacielem A. Hitlera//

  Stalin był przyjacielem Hitlera w latach 1939-1945.
 • W trzy minuty...trzy jedynki
  Masz czujny te swój Fan Club....... żydo hasbara zza Buga?
  8-))))))
  5*
 • @Husky 16:29:47
  No mam swój fan club :::). Zresztą tak jak Ty....
  Pozdrawiam serdeczie
 • Trzeba być naiwnym,
  żeby myśleć, źe żydzi z Chabad Lubawicz sterujący Trumpem nie dogadają sięz żydami z Chabad Lubawicz sterującymi Putinem, przy współpracy rządów okupacyjnych w Polsce, również sterowanych przez Chabad Lubawicz (Morawiecki został przez nich namaszczony). A Polacy zostaną na lodzie, dosłownie bez państwa i majątku.
  Co nie jest żadną tajemnicą wśród żydów. Nie dalej jak wczoraj słuchałam wywiadu w Realu z Polonusem z USA: żydówka z Nowego Yorku powiedziała swojej pomocy domowej z Polski, że za 4 lata będzie sprzątała jej mieszkanie w Polsce, a żyd z Francji stwierdził „w Polsce jesteśmy już urządzeni”.
 • Zdaje pan sobie sprawę z tego
  że pański tekst jest mocno "uproszczony"?-delikatnie rzecz ujmując.

  //największym przyjacielem Izraela są USA //

  Nieprawda.W kwestii "przyjaźni wzajemnej" istnieją i dwa Izraele i dwoje USA .
  Na przykład Henry Kissinger jest wyrazicielem niezwykle wpływowej grupy która od zawsze nie cierpiała Izraela.Stronnictwo to (składające się głownie z etnicznych żydów) miało i ma inna wizję funkcjonowania żydów niż w ramach ciasnego etnicznego państewka.
  I konsekwentnie-istnieje w Izraelu stronnictwo niechętne "przyjaźnie" z USA.Uważają że bardziej perspektywiczne są inne przyjaźnie.Na przykład z Turcją lub innym podmiotem geograficznie bliższym.
 • @krzysztofjaw 16:38:40
  Zrób to samo co ja a efekty same przyjdą

  http://antykomunista.neon24.pl/post/152795,pieprz-i-wanilia
  Średnia ocena: 3.0 (27 głosów)
  Odsłon: 1670
  140 komentarzy

  Warto?????

  Warto!!!!!!

  8-))))))

  Pozdrawiam Prawych i Sprawiedliwych
 • @Lotna 16:53:04
  I dlatego napisałem ten tekst, bo grozi nam to, że "wszyscy będą totalnie przeciwko nam". Co zostaje? Ano... współpraca z Chinami...
  Pozdrawiam
 • @ikulalibal 16:58:32
  Oczywiście, że tekst jest uproszczony, ale zależało mi na tym, aby powiedzieć o skutkach państwowych polityk a nie grup żydowskich czy amerykańskich. Wiem, że wśród Żydów istnieją różne frakcje: jedni są za Izraelem, inni chcą opanować świat metodą "wyspową", czyli budowaniu Izraela na terenach, gdzie Żydzi mieszkają (Polska, USA i inne kraje). Do tego dochodzi jeszcze konflikt sefardyjsko-aszkenazyjski i wewnętrzny dotyczący celów syjonizmu i judaizmu a to dwie strony żydowskiego medalu. Temat ten wymagałby przynajmniej kilkunastu stron, aby go realnie unaocznić. Format blogowy na to nie pozwala, więc skupiłem się na efektach.
  Pozdrawiam
 • @krzysztofjaw 17:18:11
  //Oczywiście, że tekst jest uproszczony, ale zależało mi na tym, aby powiedzieć o skutkach państwowych polityk a nie grup żydowskich czy amerykańskich. //

  No więc skoro wiesz to co jeszcze chciałeś powiedzieć "o skutkach państwowych polityk"? to chyba oczywiste że skutki będą zależały od trafności w wyborze frakcji którą się popiera.
 • Autor
  Panie Krzysztofie w tym sęk że oni nie są przyjaciółmi. Oni analizują każdy ruch pod względem opłacalności dla swojej ojczyzny. Może właśnie to jest naszą piętą Achillesową że próbujemy szukać przyjaciół a ich po prostu nie ma. A już największym naszym dramatem jest stawianie Polski pod murem. Teraz nawet jak naszym być albo nie być będzie sojusz z np. Mongolią to i tak nic z tego nie będzie bo bratnia armia stacjonująca u nas na to nie pozwoli. I właśnie masę takich piramid absurdu od 30 lat fundują nam ,,nasze'' władze. A nie zastanawia Pana fakt że Polska była silna i dobrze prosperowała jak rządzili nami obcy ?
 • @marek500 18:08:34
  "Może właśnie to jest naszą piętą Achillesową że próbujemy szukać przyjaciół a ich po prostu nie ma. "

  Jeszcze większym problemem jest stwarzanie sobie wrogów.
 • Polska
  Rzeczywiście postawiła na przyjaźń z USA i spełnia każde amerykańskie polecenie. W tym czasie prezydent Trup, który w kampanii wyborczej obiecywał, że Polski nie skrzywdzi, skrzywdził nas podpisując akt 447. Tyle warte są słowa koniokradów. Oczywiście strona,, Polska,, w postaci,, naszej,, dyplomacji mocno się do tego przyczyniła nie tylko nie wspierając Poloni amerykańskiej, ale wręcz sabotując działania polonusów. Tu haniebną rolę odegrał MMagierowski, zresztą Czaputowicz też się nie popisał. Tego należało się spodziewać po ludziach ze stajni prof. Geremka. Płaszczenie się przed środowiskami żydowskimi prezydenta Dudy jeszcze bardziej przybliża nas do obrabowania Polski przez Żydów. Także o żadnej przyjaźni z państwem USA nie może być mowy.
 • @ikulalibal 16:58:32
  Po ostatnim przywitaniu w Izraelu Putina i Zelenskiego nie wiadomo który z nich to goj. Można taki poczuć wstyd, że jesteś nie tylko ruskim ale i jewrejem.
 • @zbig71 18:15:05, ale też inni komentatorzy
  Napisałem tą notkę dlatego, że uważam, iż naszej polityki zagranicznej po prostu nie ma. Narzekałem na Waszczykowskiego, ale on i tak wyprzedzał o wiele długości Czaputowicza. Moim zdaniem jest to szkodnik i powinien być już dawno zdymisjonowany.

  Powinniśmy sobie zdawać sprawę, że na arenie międzynarodowej jesteśmy pionkiem w grze a nie figurą. Jesteśmy rozgrywani, bo... nie mamy broni atomowej ani nawet tejże elektrowni. Tylko takie państwa geopolitycznie się liczą, nikt poza nimi. I jak przyjdzie co do czego to raczej światowe mocarstwa zostawią nas na pożarcie.

  Cóż więc robić? W tekście w miarę delikatnie wskazałem, iż nie możemy stawiać na jednego konia i musimy grać na dwóch fortepianach: USA i Chiny. Czy stać nas na taką politykę? Przy obecnych władzach szczerze wątpię. Tyle tylko, że jakakolwiek inna władza w Polsce jest jeszcze gorsza i zdradliwa. Mówię tu o totalnej opozycji.

  Brakuje nam ludzi z polską wizją, którzy potrafiliby określić polską rację stanu w dzisiejszych czasach. Nie mamy ludzi pokroju Dmowskiego czy Piłsudskiego. Jesteśmy jakoby człowiekiem pozbawionym polskiej głowy. Liczą się tylko jakieś bitewki pomiędzy partiami, ale to tylko jest gra: jedni chcą się całkowicie oddać USA, inni zaś Rosji albo UE. Inni Izraelowi. A nie ma takich, którzy oddaliby sie po prostu Polsce.

  Smutne.... to wszystko... i nie widzę żadnego światełka w tunelu... Może ja go nie zauważam a moi czytelnicy tak. Jeżeli zauważacie to światełko to proszę o komentarze.

  Pozdrawiam
 • @fretka 18:50:54
  // Izraelu Putina i Zelenskiego//

  Masz kogo z kim porównywać.To nie ta sama kategoria.Zelenski to waga papierowa,partner w sam raz dla Dudy czy innej drobnicy.
  A Putin to klasa lux.Zawsze bezbłędny.Zawsze celny.

  https://www.youtube.com/watch?v=qsHggTR-asI
 • @Pedant 18:12:48
  To prawda. W tym jesteśmy mistrzami.
 • @krzysztofjaw 18:58:49
  Na początku trzeba by sprawdzić na ile jesteśmy uzależnieni gospodarczo i energetycznie od zachodu a zwłaszcza od USA. I zobaczyć dla kogo pracują ,,nasze,, służby. Oczywiście pozbyć się zdrajców i szabesgoi z Polskiej polityki. I zacząć grać podmiotowo. Już to jest robota na lata. Pytanie, czy jest to realne?
 • @krzysztofjaw 18:58:49
  Co do Piłsudskiego, to dziś też niejeden polityk współpracuje z obcymi ośrodkami.
 • @Anna-PK 16:28:12
  Stalin był przyjacielem Hitlera do końca swojego życia, chociaż Hitler nie uprawiał już polityki i żył z dala od kamer.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930    

ULUBIENI AUTORZY

więcej