Gorące tematy: Ruch Oporu 2020 Antypartia Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
812 postów 2242 komentarze

krzysztofjaw

krzysztofjaw - Właściwie: Krzysztof Jaworucki. KONSERWATYSTA W IDEI I WARTOŚCIACH ŻYCIOWYCH, KONSERWATYWNY LIBERAŁ W GOSPODARCE. EKONOMISTA I FINANSISTA. PATRON DUCHOWY: BŁ. JERZY POPIEŁUSZKO, AUTORYTET MORALNO-ETYCZNY: ŚW. JAN PAWEŁ II, MENTOR POLITYCZNY: E. B

ECO - kolejna międzynarodowa waluta...

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

I teraz dowiadujemy się, że większość państw zrzeszonych w ECOWAS przyjęło deklarację o powstaniu nowej waluty pod nazwą ECO.

 ... i kolejne zbliżanie się do globalistycznej jednej waluty światowej w ramach koncepcji Nowego Porządku Światowego/Jednego Rządu Światowego (NWO).

 
W swoim tekście pt. "Czy to już namiastki Rządu Światowego i NWO?" pisałem o istniejących na świecie uniach polityczno-gospodarczych jako formacjach organizacyjnych przygotowujących fundamenty pod przyszłe powstanie Jednego Rządu Światowego/NWO. O Uniach afrykańskich napisałem:
 
"Na razie istnieje zalążek przyszłej kompleksowej integracji afrykańskiej: Unia Afrykańska (UA), czyli "organizacja międzynarodowa o charakterze politycznym, wojskowym i gospodarczym, obejmująca swym zasięgiem wszystkie państwa afrykańskie (oprócz Maroka, choć w 2017 roku Maroko jednak wyraziło zgodę na przystąpienie do Unii ) powołana w miejsce Organizacji Jedności Afrykańskiej 9 lipca 2002 roku na szczycie w Durbanie". (Źródło - http://pl.wikipedia.org/wiki/Unia_Afryka%C5%84ska). Zarzewie ewentualnego oporu zostało zlikwidowane poprzez rewolucje: egipską, tunezyjską, i libijską.

Ponadto istnieje jeszcze Wspólnota Gospodarcza Państw Afryki Zachodniej (fr. Commuauté Économique des États de l’Afrique de l’Ouest, CEDEAO; ang. Economic Community of West African States, ECOWAS) jako regionalna organizacja zrzeszająca 15 państw Afryki Zachodniej powstała na mocy traktatu z Lagos podpisanego 28 maja 1975. Głównym celem ECOWAS jest promowanie integracji gospodarczej. Należą do niej: Benin, Burkina Faso, Gambia, Ghana, Gwinea, Gwinea Bissau, Liberia, Mali, Niger, Nigeria, Republika Zielonego Przylądka, Senegal, Sierra Leone, Togo i Wybrzeże Kości Słoniowej a starania o przyjęcie złożyło Maroko" [1].
 
I teraz dowiadujemy się, że większość państw zrzeszonych w ECOWAS przyjęło deklarację o powstaniu nowej waluty pod nazwą ECO. Deklarację w tej sprawie złożyły następujące kraje: Ghana, Benin, Burkina Faso, Guinea-Bissau, Mali, Niger, Senegal, Togo i Wybrzeże Kości Słoniowej [2].
 
Emitentem nowej waluty będzie Centralny Bank Państw Afryki Zachodniej (BCEAO).
 
Centralny Bank Państw Afryki Zachodniej (BCEAO) (Fot: Central Bank of West African States (BCEAO) in Dakar/Wikimedia/Domena Publiczna), za: https://www.money.pl/pieniadze/afryka-chce-wspolnej-waluty-eco-gotowe-jest-przyjac-9-krajow-6464332185036929a.html
 
Oficjalnym powodem powodem powstania nowej międzynarodowej waluty jest oczywiście zacieśnienie integracji gospodarczej tych państw oraz tzw. "uwolnienie Afryki od powiązań walutowych z Francją i zastąpienie zachodnioafrykańskiego franka". Gwarantem jej wymienialności ma być EURO, a nie jak do tej pory Francja [2].

Nietrudno logicznie zauważyć, że powstanie nowej waluty opiera się na doświadczeniach wprowadzania w Europie EURO i jest to niemal bliźniaczy projekt. Świadczy o tym chociażby wskazany fakt ustanowienia gwarantem jej wymienialności walutę EURO i niemal identyczna struktura funkcjonowania Europejskiego Banku Centralnego i Centralnego Banku Państw Afryki Zachodniej. 
 
Kto zaś zawiaduje tymi bankami? Również nietrudno się domyślić, że międzynarodowa finansjera spod znaku rodzimy Rothschildów, która onegdaj utworzyła sobie prywatny bank centralny, amerykański FED oraz ma pośredni lub bezpośredni wpływ na Bank Anglii i niemal na wszystkie banki centralne świata [3], [4].
 
Natomiast wielu ekonomistów uważa, że być może ów projekt wprowadzenia waluty ECO jednak zakończy się klęską. Wskazują oni, iż różnice w poziomie rozwoju poszczególnych państw afrykańskich liczone m.in. deficytem budżetowym są na tyle duże, że może powstać coś na kształt sytuacji w krajach unijnych, gdzie na wprowadzeniu EURO zyskały jedynie kraje najbogatsze (np. Francja czy Niemcy) a kraje mniej rozwinięte zostały pozbawione możliwości kształtowania swojej sytuacji gospodarczej za pomocą kursów własnej waluty, co spowodowało m.in. wzrost cen czy też zwiększenie się deficytu w obrocie zagranicznym [5].  Moim zdaniem jednak sytuacja taka nie nastąpi i międzynarodowa finansjera nie dopuści do klęski projektu WCO. 
 
Od dawna zaś możemy też usłyszeć o projektowaniu nowej światowej waluty, która obejmowałaby swym zasięgiem jak największą liczbę krajów, przy czym proces ten musi być stopniowy a według mnie ta stopniowalność polega właśnie najpierw na powstawaniu lokalnych unii monetarnych i tym samym nowych walut (EURO, ECO może waluta unii euro-azjatyckiej, którego inicjatorem jest Rosja) by następnie połączyć je w jedną walutę światową kontrolowaną przez Bank Światowy. Sądzę, że do tego dążą tzw. globaliści i w ramach nich prywatna międzynarodowa finansjera i nie ważne jest źródło, z którego słychać dążność do takowej waluty [6]. Oznaczałoby to też koniec USD jako światowej waluty wymiany w transakcjach międzynarodowych a także koniec umownej waluty wymienialnej zwanej SDR składającej się z koszyka kilku walut w proporcjach: dolar – 41.9 %, euro – 37,4 %, funt – 11,9 %, jen – 9,4 %.
 
Jest to - wedle mnie - scenariusz katastrofalny dla ludzkości, bowiem - gdyby powstała wspólna waluta światowa - oznaczałby totalne ubezwłasnowolnienie finansowe każdego kraju i ludzi w nim mieszkających. 
 
Czy mam rację?
 
 
Zostaw za sobą dobra, miłości i mądrości ślad...
© Krzysztof Jaworucki (krzysztofjaw)
http://krzysztofjaw.blogspot.com/
kjahog@gmail.com

KOMENTARZE

 • Istnieje światowa waluta - to złoto !
  Ale ona akurat Rothschildom nie bardzo nie pasuje. Papierki albo zapisy komputerowe łatwiej unieważnić, a w przypadku wojennej zawieruchy unieważnią się same. A mnogość różnych papierowych walut pozwala całe narody rabować jak np Polaków na franku szwajcarskim. Tak się czasem zastanawiam, czy przypadkiem suma kredytów frankowych udzielonych w Polsce nie przekracza przypadkiem całej ilości wyemitowanych franków. To by dopiero były jaja, gdyby tak było. A Szwajcaria to mały kraj.
 • Przecież
  Nowy Min. Fin. w Polsce bardzo chce ograniczyć banknoty. To co tam szukać walut światowych, jak nam PiS wprowadza niewolnictwo ekonomiczne?
 • Katastrofa...
  -------
  "Jest to - wedle mnie - scenariusz katastrofalny dla ludzkości, bowiem - gdyby powstała wspólna waluta światowa - oznaczałby totalne ubezwłasnowolnienie finansowe każdego kraju i ludzi w nim mieszkających."
  -------
  Katastrofa ludzkości jest już faktem - a świadczy o niej kompletne ubezwłasnowolnienie owej ludzkości na Ziemi przez - czarci pomiot.
  Wniosek?
  Rzeczona, wspólna waluta - to tylko takie ułatwienie przerobu ludzi stworzonych przez Boga na szatańskie odchody - dla czarciego pomiotu. To taki lepszy komfort dla czarciego pomiotu w ich niecnej działalności - wobec ludzi.
 • @Drab61 12:53:30
  Powrót do złota pokazał by że dolar jest mniej warty niż papier na którym jest wydrukowany. Tyle że cwaniaki które trzęsą światowymi finansami dokładnie zdają sobie z tego sprawę. Nie zdziwił bym się jak by olali USA i jego makulaturę i postawili na nowy pieniądz np. ECO też od niczego niezależny, z możliwością ręcznego sterowania wartością. Ludzie w masie są głupi i by się znów nabrali na nowy środek płatniczy. Tak na mój rozum to światowa finansiera nie powinna dążyć wojny, za drogo może to kosztować, może nawet życie. Dzisiejsze zabawki mogą zabijać miliony, a jaki zysk jak się straci żywicieli. Każdy pasożyt bez żywiciela zdechnie. Stworzenie jednej światowej waluty to pozyskanie praktycznie nieśmiertelnego żywiciela dla pasożyta.
 • @marek500 13:49:41
  siła dolara polega na przymuszeniu całego świata przez armię USA do zakupów ropy wyłącznie za dolary, przez co dolar uzyskuje niejako pokrycie w towarze. Stopniowe odchodzenie Chin i innych krajów od rozliczania ropy w dolarach spowoduje, że dolar stopniowo stanie się pustym pieniądzem. Proces ten już się zaczął i trwa.

  Zadyma z Iranem jest spowodowana tym że Iran posiada drugie, największe na świecie udokumentowane zasoby gazu ziemnego. Największe posiada Rosja. Razem posiadają tyle że "żegnaj amerykański łupkowy LNG". Chodzi o wyeliminowanie Iranu z rynku gazowego, tak jak częściowo się udało to zrobić z Irańską ropą poprzez sankcje.
 • @Drab61 14:09:57
  Tyle że oni tyle tego nadrukowali że nawet jak by włączyli cały gaz (o ile tam jest) z Marsa to i tak nie pokryją tych papierków. Europa dała im kopa w jaja wprowadzając euro teraz Chiny i Rosja coraz więcej swoich kontrahentów przekonują do handlu w rodzimych walutach, więc ból. Banksterzy po to potworzyli banki centralne na całym świecie żeby się nie przejmować upadkiem jakiejś waluty. W rublach czy juanach też swoje wezmą.
 • @Drab61 12:53:30
  Mnie martwi właśnie powolne eliminowanie walut krajowych na rzecz jakichś wspólnych lokalnie a później być może powstanie jakaś wspólna waluta z dążnością do jej wyeliminowania fizycznego na rzecz zapisów komputerowych (odchodzenie od walut papierowych i monet). Wtedy już lichwiarscy złodzieje mieliby wszystkich "w karbach" i mogliby łupić do woli z jednoczesnym ubezwłasnowolnieniem niemal wszystkich ludzi. Do tego to wszystko dąży...
  Pozdrawiam
 • @marek500 14:45:05
  Czy to czasem nie JFK nie kombinował z Dollarami spoza FED? I chłop miarzdżycy ołowiowej się nabawił w dallas 63roku.
 • @zbig71 13:12:57
  Akurat uważam, że nowym minister finansów jest pomyłką a co gorsza pomyłką zamierzoną i celową. To mnie martwi.
  Pzdr
 • @demonkracja 13:45:22
  Coś w tym jest... zniewalanie i ogłupianie ludzi trwa w najlepsze. Ogólnie jesteśmy coraz głupsi, bo tak jesteśmy nauczani a głupcami łatwo zawładnąć i ich okraść do cna... "niech żyje lichwa" :((((
  Pzdr
 • @krzysztofjaw 14:58:56
  Ale to "zmartwienie" nie przeszkodzi Ci głosować na Dudę...
 • @marek500 13:49:41
  Dolar naprawdę jest mniej warty niż sądzimy. A wspólna waluta światowa? Ma Pan rację: nieśmiertelny żywiciel dla pasożyta.
  Pozdrawiam
 • @Drab61 14:09:57
  Niedawno też w iRANIE (CHYBA 1,5 miesiąca TEMU) odkryto nowe i duże pokłady ropy naftowej.

  Żadna wojna prowadzona przez USA nie ma charakteru pokojowego: wszystko idzie o zmonopolizowanie rynku surowców (gaz i ropa) oraz o wzrost rentowności amerykańskiego sektora zbrojeniowego.

  Pozdrawiam
 • @krzysztofjaw 14:58:56
  Ciekawe, co to jest,, zamierzona, celowa pomyłka,,?

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930    

ULUBIENI AUTORZY

więcej