Gorące tematy: Ruch Oporu 2020 Antypartia Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
812 postów 2242 komentarze

krzysztofjaw

krzysztofjaw - Właściwie: Krzysztof Jaworucki. KONSERWATYSTA W IDEI I WARTOŚCIACH ŻYCIOWYCH, KONSERWATYWNY LIBERAŁ W GOSPODARCE. EKONOMISTA I FINANSISTA. PATRON DUCHOWY: BŁ. JERZY POPIEŁUSZKO, AUTORYTET MORALNO-ETYCZNY: ŚW. JAN PAWEŁ II, MENTOR POLITYCZNY: E. B

Reforma sądownictwa. O co tu chodzi?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Oczywiście na dzisiaj prezydent A. Duda ma największe poparcie wśród wyborców i raczej nie winniśmy spodziewać się jego przegranej, ale największym błędem byłoby teraz lekceważenie wrogów.

 Nie mogę oprzeć się wrażeniu, że obecnie rządzący są w stanie pewnego rodzaju zadyszki, co chyba jest naturalne po 4 latach rządzenia w tak nieprzychylnych dla nich warunkach. Opozycja uruchomiła wszystkich: z wewnątrz i z zewnątrz, aby obalić rządy prawicy, ale to im się nie udało i wielkie dzięki  Najwyższemu, że to się nie stało... bo kto miałby dziś rządzić Polską? KO (PO)? To żart oczywiście, ale taką mieliśmy alternatywę.

 

Tym niemniej nie jestem w stanie zrozumieć dlaczego PiS (ZP) przed wyborami prezydenckimi rozpoczął reformę sądów. Ma na to przecież aż cztery lata a bez sprzyjającego Prezydenta RP z tej reformy nic nie pozostanie.

 

Oczywiście na dzisiaj prezydent A. Duda ma największe poparcie wśród wyborców i raczej nie winniśmy spodziewać się jego przegranej, ale największym błędem byłoby teraz lekceważenie wrogów, bowiem zintegrowana cała opozycja stanowi - jakkolwiek byśmy się zżymali - poważne zagrożenie w wyborach prezydenckich.

 

Gra więc toczy się dziś o dużą stawkę, w której albo wygrają zdrajcy albo my. Ich wygrana byłaby początkiem końca naszej - choć jeszcze ułomnej - wolności. Nie możemy sobie pozwolić na kolejną  po senacie przegraną w wyborach prezydenckich, wobec czego kampania wyborcza winna być krótka i merytoryczna, przy czym dziś nie można dawać za darmo kul do pistoletów targowiczan.

 

Totalna opozycja chciałaby rozlewu krwi wśród tych, co niby bronią niezawisłości sądów, ale nikt z nich nie potrafi powiedzieć o co tak naprawdę walczy. Przecież nowe regulacje są niemalże kopią tychże występującą w wielu państwach UE, wobec których nie są przedsięwzięte żadne kroki i to zarówno przez wewnętrzną opozycję danych rządów, jak i przez KE UE. Nawet obecne propozycje rządu ZP (PiS) są łagodniejsze niż np. prawo obowiązujące w Niemczech, a ten kraj chyba jest najbardziej opiniotwórczy w UE a ja zawsze używam stwierdzenia: zniemczonej UE.

 

Zważywszy jednak jak totalna opozycja reagowała na poprzednią reformę sądów w Polsce, to uważam, że obecne projekty ZP (PiS) są przedwczesne, bo uruchamiają możliwość "odbicia się" totalnej opozycji i mogą zdominować kampanię prezydencką a to jest zupełnie PiS-owi niepotrzebne. Czyżby nie mogli poczekać - zdając sobie sprawę z konsekwencji - jeszcze kilku miesięcy? Mogli, ale "mleko się rozlało" i będzie wielki kwik totalsów i lewackich europejczyków oskarżających nas o łamanie w Polsce praworządności.

 

Zrozumiałbym wszystko, gdyby stanowisko obecnie rządzących w sprawie sądów było poprzedzone wcześniejszą polityką międzynarodową wyjaśniającą co tak naprawdę dzieje się w Polsce. Takich działań nie ma i nie było a za to obwiniam MSZ. Kiedyś pisałem, że minister W. Waszczykowski był złym ministrem MSZ, ale nawet on był lepszym niż obecnie władający tym ministerstwem J. Czaputowicz.

 

Oczywiście, że "ulica" nie pomoże totalsom, bo Polacy doskonale wiedzą jak działają sądy w Polsce  i nikt zdroworozsądkowy nie wyjdzie na ulicę demonstrować swoje dla nich poparcie, nawet gdyby rozrabiacze zaczęli używać jeszcze gorszych inwektyw niż te, jakie zaserwował nam W. Frasyniuk artykułując swoje prymitywne przesłanie: "jebać PiS". Ale zagranica wsparta polskimi targowiczanami może nam napsuć krwi i teraz ta walka jest nam zupełnie niepotrzebna.

 

Reforma sądownictwa w Polsce jest niezbędna, co wiedzą wszyscy, ale PiS miał cztery lata by to "coś" zreformować i nie dokończył dzieła. Szkoda, ale takie były realia i nic pozytywnego nie dało to, że prezydent A. Duda zawetował ustawy, bo środowisko sędziów uznało to za słabość obozu "dobrej zmiany" a teraz już szaleją w "himalajach hipokryzji" (cytując klasyka). Inną sprawą jest to, że tak jak dzisiaj tę reformę PiS w poprzedniej kadencji winien przeprowadzić przez pierwsze trzy miesiące rządzenia, bowiem był to okres szoku opozycji po przegranych wyborach i można to było wykorzystać...

 

Powtórzę więc. Gra toczy się dziś o dużą stawkę a tą stawką ze strony totalsów jest wygrana ich przedstawiciela w wyborach prezydenckich a wtedy PiS-owi byłoby bardzo trudno przeprowadzać reformy naszego państwa. Mało tego! Uważam, że wtedy rządzenie byłoby tylko jego atrapą i być może konieczne byłyby przedterminowe wybory parlamentarne i o to też strategicznie chodzi zdrajcom z opozycji.

 

A reforma sądów? Dla opozycji to tylko środek do odzyskania przez nich konfitur z rządzenia naszą Polską i dlatego też będą robili wszystko, by rozchwiać emocje społeczne ludzi na ulicach. Na razie nie ma odzewu do obrony przez Plaków obecnego stanu rzeczy w sądownictwie, ale sądzę, że wymyślą coś jeszcze a wtedy mogą faktycznie zmienić bieg naszej historii. Wierzę, że tak się nie stanie. Oby!

 

 

Zostaw za sobą dobra, miłości i mądrości ślad...

 

© Krzysztof Jaworucki (krzysztofjaw)

http://krzysztofjaw.blogspot.com/

kjahog@gmail.com

KOMENTARZE

 • Autor
  O której ma być dziś orędzie marszałka Grodzkiego i czy to prawda, że będzie powtarzane w każdy dzień, aż do Nowego Roku?
 • reforma
  Przy poprzedniej próbie reform PiS zawiódł się na Dudzie który te reformy zablokował swoim wetem.
  Dziś tuż przed wyborami PiS ma Dudę w garści.
  Jeśli Duda znów zawetuje, może odmówić mu poparcia i wystawić własną PIS–owską kontr kandydaturę.

  Reforma sądownictwa została Polakom obiecana już w poprzedniej kadencji i jeśli PiS ma być wiarygodny to musi ją przeprowadzić właśnie kiedy może coś dać lub nie dać obecnemu prezydentowi.
  Po wyborach Duda poczuje się znów wolny i może stanąć po stronie zbuntowanych sędziów.
 • @Oświat 12:41:07
  To co? Karakan z Żoliborza wystartuje?
  On się nie nadaje na to stanowisko, kolana ma już zajechane a praca "prezydenta" polega głównie na klęczeniu przed panami z uSSraela.
  Poza tym mąż pani Agaty K. ma największe poparcie knesetu a nikt im nie robił tak dobrze łaski. Nie będą zmieniać konia w czasie przeprawy gdy chcą nas wycyckać na wielką kasę.
 • @Husky 12:31:11
  Wiesz co pisku? W tych atakach na Grodzkiego coś mi śmierdzi... Ten śmieć banderowski Sakevycz coś za dużo czasu mu poświęca. Ostatnia taka akcja była przeciwko arcybiskupowi Wielgusowi.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 13:01:32
  Nie będą zmieniać konia w czasie przeprawy....

  Ale podczas wyścigów zmienia się opony wraz z obręczami
  W przypadku Dudy to tylko presja typu, podpisz, nie wetuj, a pojedziesz dalej z naszym poparciem.
  Kaczelnik jak byś go nazwał, lubi takie podwójne nelsony.
  Bo nikt nam nie powie, że białe jest białe, a czarne, czarne.
  W tym to i sam Daniels by się nie połapał.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 13:04:58
  W tych atakach na Grodzkiego coś mi śmierdzi....

  Ktoś się czepił prezesa NIK, to ktoś inny musiał czepić się marszałka senatu.
  Jak to mówili Yankesi –show must go on.
  I karawana jedzie dalej.
 • Dobra analiza sytuacji.
  "Gra więc toczy się dziś o dużą stawkę, w której albo wygrają zdrajcy albo my. Ich wygrana byłaby początkiem końca naszej - choć jeszcze ułomnej - wolności.
  "
  Tak to wygląda. Rozbicie mafii "nadzwyczajnej kasty" jest warunkiem suwerenności. Ta mafia soją bezkarnością trzyma za mordę cała Polskę
  ma moc unieważniania dowolnych reform .. ma władzę absolutną i jest nieusuwalna.

  Mafię trzeba politycznie zniszczyć i zastąpić sędziami których misją jest realizacja prawa ustalanego przez Polski parlament a nie trzymanie za mordę Polski w interesie globalnej mafii żydowskiej.

  Wydaje mi się że PIS ma wielkie poparcie społeczne również w tym temacie.

  Kolejnym ważnym tematem była by repolonizacja mediów ale nie monopolizacja... Trzeba odebrać mediom polskojęzycznym dominującą pozycję w Polsce.
  Powinien powstać kanał polityczno-gospodarczy (TVP 4 albo 5) gdzie wszystkie Polskie siły polityczne miały by swój czas antenowy i swoje niecenzurowane audycje..
  Media polskojęzyczne powinny mieć zakaz uprawiania polityki i gospodarki w Polsce (tylko sport, rozrywka...).
  Powinny też powstać Polskie media tłumaczące audycje polityczne kluczowych mediów zagranicznych (Europa, USA, Rosja, Chiny...)
  wtedy Polacy mieli by prawdziwe informacje o tym co głoszą media światowe...czym żyje świat.
  Trzeba Polaków odessać od ogłupiającej polskojęzycznej propagandy.
 • @Oscar 17:57:44
  "Kolejnym ważnym tematem była by repolonizacja mediów ale nie monopolizacja... Trzeba odebrać mediom polskojęzycznym dominującą pozycję w Polsce.
  Powinien powstać kanał polityczno-gospodarczy (TVP 4 albo 5) gdzie wszystkie Polskie siły polityczne miały by swój czas antenowy i swoje niecenzurowane audycje.."

  Dotychczasowe TVP nie wystarcza? Dlaczego?
 • @Pedant 18:09:27
  TVP1 ma w ręku PIS.
  Chodzi o niezależny czas antenowy w dyspozycji różnych Polskich sił politycznych.
  Zapraszanie w gościnę i moderowanie wypowiedzi przez prowadzącego i nieustanne kłótnie to nie jest swoboda wypowiedzi..
 • Czy ktoś myśli, że tutaj
  w atrapie Polski każdy sobie rzepkę skrobie? Otóż czapa sądownictwa też idzie na smyczy służb specjalnych i nie inaczej jest z magdalenkową ferajna - co to dla niepoznaki - podzieliła się kiedyś na PiS, PO, SLD, PSL, etc.
  Wniosek?
  Być może chodzi tutaj o wyeliminowanie wszelakich wpływów propolskich na sądownictwo - ale głównie chodzi o wypełnianie treścią tzw. demonkratury - bo tubylec musi być kołowany nieprzerwanie. Ważne jest, że dzieci Złego wywijają atrapą Polski i sierotami po Polsce - bez reszty - ale nie byłyby owe dzieci sobą gdyby z polskiego parlamentu czy sądownictwa - nie robili sobie jej. Jaj - co w efekcie jest takim symbolicznym oddawaniem moczu na głowy sierot po Polsce przez w/w dzieci Złego.
 • @Oscar 18:20:21
  "TVP1 ma w ręku PIS.
  Chodzi o niezależny czas antenowy w dyspozycji różnych Polskich sił politycznych."

  Dopóki PiS ma władzę, "niezależny czas antenowy" też dostanie się w ręce PiSu. Będzie jak na Węgrzech, gdzie nastąpiła pełna madziaryzacja mediów.
 • @Pedant 18:48:02
  "Będzie jak na Węgrzech, gdzie nastąpiła pełna madziaryzacja mediów."

  A tobie odpowiadałyby na Węgrzech:
  media à la German Union?
  czy może:
  media à la Soviet Union?
 • APEL do Jarosława Kaczyńskiego !
  Tylko Beta Szydło pozwoli PISowi wygrać wybory prezydenckie !!! na Dudę obłudę NIGDY NIE ZAGŁOSUJE !!!!!!! i jak czytam tu i tam prezydent Duda ma gigantyczny negatywny elektorat !!!!! wystawiając Dudę dużo ryzykujecie ! nie liczcie że nie będziemy mieli alternatywy i zagłosujemy na Dudę !!! NIE ZAGŁOSUJEMY !!! zostaniemy w domu
  bo DUDA to ZDRADA !!!

  Panie Kaczyński ! jeszcze jest czas by poprosić panią Beatę Szydło by chciała kandydować na prezydenta Polski !

  Duda !!!! nie chcemy umierać za Krym ! szukaj frajerów w gazecie polskiej lub z okolic gazety !!!

  POLSKA KRAJEM NEUTRALNYM ! bez obcych wojsk NATO !


  Ireneusz Tadeusz Słowianin Lach.
 • @35stan 19:51:41
  "A tobie odpowiadałyby na Węgrzech:
  media à la German Union?
  czy może:
  media à la Soviet Union?"

  Od przybytku głowa nie boli. Jeśli jest kilka źródeł informacji, każdy chętny może się zorientować. W PRL obok mediów rządowych była Wolna Europa (niezbyt skutecznie zagłuszana) i jeszcze parę zagranicznych programów radiowych.

  Wprowadzenie monopolu infromacyjnego w naszych czasach, jest mało realne. Ale jakby się udało, doprowadzi to do powszechnego zidiocenia. O tym Pan marzy?
 • Prezessimus nie wierzy w wygraną Dudy i chce przez zamach na Sąd Najwyższy upozorować legalizację swej władzy
  Ma nadzieję, że nastąpi katastrofa ekonomiczna i dyplomatyczna, za którą system słupów dialektycznych obciąży totalną opozycję w co uwierzą bezmyślne elektoraty pamiętające jego kiełbasy wyborcze i znówu odzyska niemal pełnię władzy , którą utrwali sądową m ocą swych ziobrohaków i selekcjami biskupów na wzor bermanowskich i wyklaskania abp Wielgusa przez wawelskiego bliźniaka.
  W reformie sądownictwa chodzi o zastosowanie nauk Marksa do bydowy systemu władzy z nadbudową judeokatolicką zamiast scjentologicznie otwarcie materialistyczną
  https://telewidz.neon24.pl/post/152067,marek-kielasinski-sedzia-prlowski-lepszy-niz-pisowski
  https://telewidz.neon24.pl/post/150987,tradycje-naszosci-reform-prawa-i-sprawiedliwosci
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 13:01:32
  Kaczyńskiemu kolana siadły nie z powodu klęczenia tylko z powodu codziennego, niezmordowanego z nich wstawania ... codziennie, przez cztery lata, od rana do wieczora ....
 • @Drab61 22:59:19
  I tak może być :)
  Takie "wstawanie" musi być bardzo ciężkie i frustrujące, co się trochę podniósł to znowu upadek na mordę. Zdradziecką.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 13:01:32
  Zastanowiłeś zię kiedyś, kim ty jesteś, że obrażasz szefa partii, dzięki któremu i jego ludziom Polska się rozwija i bogaci??? Tobie to pewnie imponuje cwaniak polityczny, ryży matoł, który pozwalał na totalne okradanie naszego kraju!!!
 • @ele 20:16:07
  Ty jesteś taki słowianin , jak ja indianin!!!Ten wpis pokazuje , że pewnie piłeś wódkę z drugim oszołomem ,Korwinem i dlatego piszesz bzdury!!!
 • @Drab61 22:59:19
  TY lepiej sprawdż, czy tobie mózg nie siada, bo obrażasz człowieka, który poświęcił życie polityce i jest gwarantem drogi do lepszej i bogatszej Polski!!!
 • @zibi 09:05:55
  A ty zibi co? Chcesz jeszcze zarobić na prezenty świąteczne? Trochę późno zabrałeś się do roboty.
 • @zibi 09:05:55
  Nie siada !!! To Ty masz coś ze wzrokiem skoro nie widzisz, że ten Twój idol to: pederasta, pochodzący z syjonistycznej rodziny wrogów Polski przybyłej na te ziemie na pancerzach sowieckich czołgów,odpowiedzialny za sprowadzenie do Polski wojsk okupacyjnych, organicznie nienawidzący Rosji jako jedynej siły mogącej wesprzeć Polaków w zrzuceniu okowów usraelskiej niewoli. A obraz "lepszej i bogatszej Polski" w której mój naród będzie miał pełnić funkcję chłopów pańszczyźnianych na usługach "szlachty jerozolimskiej" mi nie odpowiada, niezależnie od wielkości bogactwa czy wzrostu gospodarczego.
 • Autor
  O co chodzi ? Proste, o stworzenie PRL bis tylko bez wypaczeń (he,he,he). Telewizja przejęta, sejm przejęty, prezydent ,,nasz'', wojsko,,nasze'', policja ,,nasza'', bratnia armia w gotowości żeby pomóc, sądy już przejęte, tylko jeszcze media (internet też) i pozamiatane. To są plany PiS i o to chodzi. I nawet jak w chorych łbach pisowskich jest jakiś wątek patriotyczny to i tak to wszystko zaowocuje powstaniem czymś podobnym do PRL.
 • all
  W PO nie jest zbyt wesoło. Oni wiedzą, że kiedy stracą parasol ochronny po reformie Kasty i sprawiedliwe sądy zgodnie z prawem ich osądzą oraz pozamykają tych wszystkich aferzystów i złodziei, to nawet sztandaru partii na ostatniej konwencji likwidacyjnej nie będzie miał kto wyprowadzić.
 • @Jozio z Londynu 13:35:53
  Wymiar sprawiedliwości ma dwa jak mi się zdaje główne mankamenty

  1. Sądy są "WOLNE" a powinny być SZYBKIE.
  2. Jest w nich cała masa niezawisłych żydokomunistów w togach, którzy dawno powinni zawisnąć.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930    

ULUBIENI AUTORZY

więcej