Gorące tematy: Wybory 2020 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
700 postów 1881 komentarzy

krzysztofjaw

krzysztofjaw - Właściwie: Krzysztof Jaworucki. KONSERWATYSTA W IDEI I WARTOŚCIACH ŻYCIOWYCH, KONSERWATYWNY LIBERAŁ W GOSPODARCE. EKONOMISTA I FINANSISTA. PATRON DUCHOWY: BŁ. JERZY POPIEŁUSZKO, AUTORYTET MORALNO-ETYCZNY: ŚW. JAN PAWEŁ II, MENTOR POLITYCZNY: E. B

Intensyfikacja antypolskich postaw

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Czas się obudzić i zacząć walczyć o Polskę, o jej odbudowanie i trwanie w naszej łacińskiej tradycji.

 Nie wiem czy Państwo dziś zauważają pewną intensyfikację postaw antypolskich wśród polityków, mediów i w innych sferach naszego życia. Jesteśmy powoli "grillowani" metodą  "żaby", czyli powoli i systematycznie wtłacza się nam postawy szowinistyczne, faszystowskie i "antysemickie" tak, abyśmy kolejne kroki w tym antypolonizmie przyjmowali bardzo potulnie i ze zrozumieniem, iż może faktycznie jesteśmy zacofanym, ksenofobicznym i katolickim "złym" narodem.

 

Takie działania antypolskie występowały już wcześniej, ale zdaje się, iż dziś jest ich kumulacja i to na wielu płaszczyznach: cywilizacyjnej i religijnej, społecznej, kulturowej, edukacyjnej, ekonomicznej, etyczno-moralnej, politycznej, artystycznej, ideologicznej, itp.

 

Polska dziś - obok Węgier - jest w Europie najbardziej katolickim krajem, ale jest od Węgier zdecydowanie większa, ludniejsza i geostrategicznie spełniająca dużo wyższą rolę w UE i nie tylko.

 

Jesteśmy na naszym kontynencie największym narodem reprezentującym tradycyjną postawę cywilizacji łacińskiej, która była/jest fundamentem rozwoju poszczególnych narodów i państw, jak i całej Europy. Niestety rewolucja neomarksistowska (kulturowa) na zachodzie Europy zbiera swoje żniwo. Można nawet powiedzieć, że nie była  i nie jest to rewolucja a ewolucyjne systematyczne i powolne "grillowanie" lewactwem większości narodów europejskich, ale nie tylko. I Polska dziś stała się obiektem ataku marksistów ideowych, którzy - podobnie jak onegdaj w Europie - próbują to ich, oparte na ideach A. Gramsciego i innych współczesnych kulturowych komunistów, lewactwo zakorzenić w Polsce.

 

Stąd ataki na Kościół Katolicki, dezawuowanie roli rodziny jako związku kobiety i mężczyzny wraz z dziećmi, fałszywie pojmowana tolerancja i neoliberalizm (demoliberalizm), politpoprawność, obsceniczne narzucanie ideologii gender przejawiające się np. w marszach LGBTQ+, próba atomizacji i pauperyzacji oraz dezintegracji (np. islamizmem) społeczeństwa polskiego i można tak wymieniać jeszcze wiele rzeczy.

 

Powiązane z lewactwem jest też działanie wielu środowisk żydowskich, szczególnie w obszarze naszej wiary jak i czynników ataku ekonomicznego na nasz kraj. Judaizm a przede wszystkim współczesny syjonizm talmudyczno-rabiniczny jest w całkowitej kontrze wobec naszej wiary chrześcijańskiej, podobnie zresztą jak ateistyczne lewactwo. Cywilizacja łacińska jest diametralnie różna od cywilizacji żydowskiej i również obca dla lewactwa a Polska jest dziś jej ostoją i może - w dobie wielkiego kryzysu cywilizacyjnego w Europie - przyczynić się do jej powrotu na łono europejskie. Tym większy jest ten atak neomarksistów kulturowych na nasz kraj.

 

Co zaś do ataku ekonomicznego to można odnieść się tutaj do ustawy 447 JUST, która może posłużyć niektórym organizacjom żydowskim do wysuwania roszczeń wobec Polski o bezprawne reparacje wojenne za utracone i bezspadkowe mienie żydowskie. I w tym obszarze dziś można zauważyć intensyfikację antypolskiej postawy większości środowisk żydowskich. Zresztą te środowiska przez cały okres powojenny prowadziły długookresowe i wspólne z Niemcami działania mające na celu przypisanie Polakom zbrodni II WŚ, w tym Holocaustu. I tak jest niestety - mimo rożnych deklaracji - do dzisiaj a my nie mamy woli lub sposobu, aby temu przeciwdziałać.

 

W sferze artystycznej, politycznej i edukacyjnej promuje się ludzi i postawy, które wyznają jedyną współczesną i neomarksistowską ideologię. I są to działania dotyczące wszystkich: literatów, aktorów, reżyserów, wszelkiej maści celebrytów, dziennikarzy, piosenkarzy, aktorów, polityków, nauczycieli,  i innych. Przejawia się to np. w nagradzaniu nagrodami takich lewackich pisarzy jak Olga Tokarczuk;  w reżyserowaniu filmów, które negują cywilizację łacińską i przemycają treści antykatolickie (np. morderca nosi łańcuszek z Krzyżem Chrystusowym) a nieraz i antypolskie; w tworzeniu reklam, w których np. pokazuje się całujących się mężczyzn czy kobiety; karaniu lub wyrzucaniu z pracy ludzi niechętnych LGBTQ+ (np. w całkowicie już opanowanej przez lewactwo Szwecji), wprowadzaniu seksualizacji do szkół ("tęczowe piątki"), ataku lewackich polityków na tych, którym do tego lewactwa bardzo daleko; pisaniu "historii" na nowo i w wielu innych obszarach.

 

Należy zauważyć, że wszystkie te działania są w jakiś sposób zintegrowane ze sobą i funkcjonują na zasadzie sprzężenia zwrotnego. Jedne działania implikują inne i są też od nich zależne oraz uzupełniające. Jest to właśnie ten skomasowany atak na całą Polskę i na nas wszystkich. Nieraz nie zdajemy sobie z tego sprawy pochłonięci jakimiś dyskusjami przyziemnymi, którymi karmią nas media wszelkiego rodzaju.  Czas się obudzić i zacząć walczyć o Polskę, o jej odbudowanie i trwanie w naszej łacińskiej tradycji.

 

 

Zostaw za sobą dobra, miłości i mądrości ślad...

© Krzysztof Jaworucki (krzysztofjaw)

http://krzysztofjaw.blogspot.com/

kjahog@gmail.com

KOMENTARZE

 • Zgadza się!
  A wszystko to się dzieje z przyzwoleniem i poparciem V kolumny, wroga wewnętrznego, który, miedzy innymi, sprawuje w Polsce władze od 30 lat, do dnia dzisiejszego włącznie.

  3*
 • Zgadza się!
  Odbudowę Polski należy zacząć od fundamentów.

  Czyli 100% prawdziwa liczba przedstawicieli narodu, która może stanowić przepisy prawa 2025.

  Liczba 560 brana z sufitu, dała owoc jaki jest.
 • @Lotna 11:34:54
  Najgorsze w tym wszystkim jest to, że niestety zostajemy sztucznie skłóceni a skłóconymi Polakami łatwo sterować, co pokazała historia... za wyjątkiem (współczesnym) II RP, kiedy wszystkie siły od socjalistycznych (Piłsudski) po narodowe (Dmowski) i ludowe złączyły siły do odbudowy państwa polskiego. Wtedy dokonywaliśmy rzeczy, których teraz nie widać.
  Dlatego teraz jest potrzebne w miarę stabilne zjednoczenie narodu. Takie jest moje zdanie. Oczywiście te 20% ubeckich i innych quasi lewackich środowisk jest juz nie odratowani, ale reszta tak.
  Pozdrawiam
 • @goodness 12:04:59
  W Izraelu w Knesecie zasiadają niemal sami Żydzi z ugruntowaną metryką pochodzenia. I tak winno być w Polsce.
  Pozdrawiam
 • @krzysztofjaw 12:36:22
  :)) Nie ma powodów do narzekań!
  W Polskim sejmie jest podobnie - też żydzi, tylko że z podrobionymi polskimi metrykami pochodzenia i pozmienianymi nazwiskami.
 • Namieszane i poplątane.
  Co neomarksizm ma wspólnego dzisiejszym żydowską "poprawnością polityczną" ? NIC dokładnie NIC.
  Marksiści przynajmniej w Rosji byli przeciwni indywidualnym majątkom
  upaństwawiali te majątki a mafia żydowska dokładnie odwrotnie prywatyzuje państwowe.

  Marksiści byli wrogami rożnego rodzaju zboczeń seksualnych i prześladowali zboczeńców... a mafia żydowska dokładnie odwrotnie.. prześladuje normalnych heteryków.

  Marksiści byli przeciwni wszelkim religiom traktowali je jako "opium dla ludu" to bardzo trafna nazwa...
  a mafia żydowska traktuje religie instrumentalnie popiera najbardziej dzikich islamistów, popiera katolików za JPII (solidaruchów) lub zwalcza katolików gdy ci się buntują przeciw mafii..
  Mafią żydowska traktuje religie jako doskonałe narzędzie do kreowania pożytecznych idiotów którzy na tle religijnym oddadzą życie w interesach mafii... przykładów wiele islamiści czeczeńscy, kosowscy, Bośniaccy, Iraccy, Libijscy, Syryjscy...Afgańscy za ZSRR..
  katolicy w Polsce czyli solidaruchy, banderowcy na Ukrainie czyli grekokatolicy...
  W USA gdzie przecież mafia rządzi panuje kult religijności ...dlaczego ? bo to ułatwia mafii manipulowanie masami kreowanie pożytecznych idiotów... człowiek wierzący to łatwa ofiara gdy się go podejdzie od strony ambony... i tak mafia podchodzi i katolików i islamistów i inne wyznania na świecie.

  Nie widzę żadnych podobieństw obecnej mafii żydowskiej do marksistów.
  Mafia to oligarchia.. marksiści to rawniłowka.

  Nie należy mylić czarnego z białym... to dwie sprzeczne skrajności.
  (czarny brak światła , biały pełne widmo kolorów)
 • @Oscar 14:31:23
  Przypomnę jeszcze że PRL był niezwykle purytański obyczajowo całkiem jak KK.
  Golizna była zakazana, dewiacje seksualne potępiane i kryminalizowane.
  tylko KK miał w PRL azyl" na swoje zboczenia.. milicja się KK nie czepiała.
  Przywiezienie do Polski "świerszczyków" było karane konfiskatą czasem grzywną.
  "Wielcy" polscy reżyserzy z trudem przemycali na filmach jakiegoś gołego cycka.

  Jak widać za PRLu komuna była blisko KK w sprawach obyczajowych.
  .. poza może skrobankami... tu była różnica poglądów.
 • Autor
  Dlaczego zachęca nas Pan do antysemityzmu ? Przecież w tym kraju każdy objaw myślenia po polsku jest jego objawem, co niektórzy propagatorzy nowego porządku społecznego opartego na realizacji idei "szlachty jerozolimskiej" twierdzą że samo już zaprzeczenie oskarżeniu o antysemityzm jest przejawem antysemityzmu, czyli tego co Polacy wyssali z mlekiem matek a istnienie tego faktu potwierdzają (nie żeby stale, na szczęście tylko co jakiś czas) mocodawcy "szlachty jerozolimskiej" dorabiający do prowizji za zgodę na działanie różnych organizacji gospodarczych i nie tylko, pełnieniem najwyższych funkcji w państwie Izrael.
  I skąd u Pana taki brak empatii. Protestuje Pan przeciwko ustawie 447. A skąd Izrael ma brać środki na zbrojenia ? Amerykanie mówią że dają co mogą, Niemcy że już dali i koniec. Muszą się zwrócić do najlepszego przyjaciela u którego doznawali gościny przez setki lat, trochę mu muszą przy tym dupę obrobić, żeby nikt nie pomyślał że to jakieś wymuszenie jest a tylko sprawiedliwa zapłata. Pisze Pan że to jakieś organizacje żydoskie z USA stoją za tym, otóż przeoczył Pan wypowiedź Leszka Milera dla Rzeczypospolitej z zeszłego roku "„On (Netanjahu) wtedy był po raz pierwszy premierem, był taką młodą gwiazdą polityki izraelskiej. Odbyłem z nim długą rozmowę późnym wieczorem. I ponieważ rozmowa była przy winie i taka była bardzo luźna, to na końcu go zapytałem, czy Tel Awiw rządzi diasporą żydowską w Ameryce, czy Żydzi amerykańscy rządzą Izraelem. Odpowiedź była taka, żebym nie miał żadnych wątpliwości, bo to Izrael rządzi amerykańskimi Żydami. I myślę, że właśnie przy tej okazji, przy okazji ustawy o IPN, dokładnie to widać”
  A my Polacy nawet własnej historii nie mamy, wszak najważniejsze muzeum historyczne w tym kiedyś pięknym, słowiańskim kraju nad Wisłą nazywa się Polin ...
 • @Oscar 14:31:23
  Marksiści to też oligarchia. Abstrahując od tego, że Marks by się pewnie zdziwił, gdyby dzisiaj powstał i dowiedział się co za marksizm obecnie się uważa. W tej propagandzie to dużo działa Karoń, choć jak zdarzało mi się go słuchać, to wydaje mi się, że on jednak Marksa nie czytał. Tylko jakieś bełkotliwe opracowania. Sam posiada nikła wiedzę na temat marksizmu
 • autor
  Jeśli Polacy nie zasną z ręką na pulsie, to obudzą się z ręką w nocniku.
  Okrągłostołowcy poczuli wiatr w żagle, bezkarność ich rozzuchwaliła, a bierność rozochociła. Prowokacje się powiodły, a kozi róg jest coraz bliżej.
  Smutne to dla Polski.
 • @Jozio z Londynu 16:32:45
  A PiS to wg ciebie co?
  To tak samo bękarty Kiszczaka jak PO i różne przystawki. I chodzi o Magdalenkę, okrągły stół to już była ściema dla plebsu.
 • @
  Tak jest, trzeba krzyżem walczyć o Polskę, tylko Polska katolicka w konkubinacie z Polin to sukces. Sic!
 • Wiara to największa słabość człowieka.
  Wiara w człowieka.
  Człowiek wierzący nie ma potrzeby krytycznego myślenia nt obiektu swojej wiary... bo wierzy.
  Najłatwiej jest podejść wierzącego od strony jego wiary... bo uwierzy w to co mu podpowie ten któremu wierzy...
  Tak działają wszystkie sekty wyznaniowe z KK, Islamem czy judaizmem włącznie.
  Słusznie mówili komuniści że "wiara to opium dla ludu..."
  jak silna jest wiara pokazują liczne przykłady ludzi pozornie inteligentnych .. jednak w temacie wiary tracący wszelką racjonalność, pobudzani po linii wiary stają się "owieczkami" w stadzie.
  Wiara to niezwykle silna broń psychologiczna.

  Kto potrafi tę broń przejąć i wykorzystać ten zdobywa władzę niemal absolutną nad owieczkami.
  Czy muszę podawać przykłady ... sami wiecie.
  a niektórzy z całych sił wypierają to co wiedzą...
 • @Jozio z Londynu 16:32:45
  No, okrągłostołowcy z PiSu złapali wiatr w żagle. Ale to już długo nie potrwa. Starsi zdążą znaleźć się na tamtym świecie natorualnie, ale młodsi zawisna na latarniach. Bo naród sie w końcu połapie, że jest robiony w uja
 • @Oscar 14:31:23
  Trzymając się Pana terminu: mafia żydowska to powiem tak... Na spotkaniach Grupy Bilderberg to właśnie Rothschildowie obecnie próbują zbudować świat, gdzie bylibyśmy pozbawieni własności na jej korzyść. Kiedyś była własność państwowa a teraz jest państwowo-korporacyjna a w przyszłości pozostanie 1% majątku w rękach ludu a reszta będzie niemal państwowa (mafijna), korporacyjna.

  Nie piszę o marksizmie wojennym jaki znamy z czasów komuny. Piszę o neomarksizmie reprezentowanym m.in. przez komunistę A. Gramsciego, Spinellego i Szkoły Frankfurckiej, który wlaczy o świat bez państw i narodów. To jest zupełnie inny marksozm nież ten z czasów naszej komuny i czasów Stalina, Lenina czy komuny powojennej.

  Pozdrawiam
 • @Drab61 16:09:29
  Nic dodać, nic ująć. Dziękuję za komentarz.
  Pozdrawiam
 • @Jwu 17:45:03
  Żydzi aszkenazyjscy to właśnie chazarzy. Żydzi sefardyjczycy to są żydzi semici których wygnano z półwyspu Iberyjskiego. Stanowią oni około 10% wszystkich żydów
 • @Jwu 17:41:18
  Mi chodzi o pierwsze lata lata budowy II RP, szczególnie do 1926 roku. Później było różnie. A o Rozwadowskim wiem więcej niż się Panu wydaje.
  Pozdrawiam
 • @Jwu 17:45:03
  Żydzi aszkenazyjscy to w większości Żydzi pochodzenia Chazarskiego w przeciwieństwie do Żydów sefardyjskich. A co do nazwisk... warto sobie uzmysłowić, że jest ich wiele począwszy od Stolzmanna.
 • @Jwu 17:47:51
  Jeszcze o nazwiskach... Pan naprawdę nie wie, że Żydzi masowo zmieniali swoje nazwiska na polskie tuż po wojnie?
  Pzdr
 • @krzysztofjaw 18:29:54
  Zacznijmy od II RP od Selmana
 • @Oscar 14:44:50
  Najbardziej nie czepiał się Kościoła wydział 4SB.
 • @zbig71 19:28:09
  https://ekai.pl/akta-ws-ks-niedzielaka-i-ks-suchowolca-w-zbiorach-ipn/ Salute
 • @Oscar 17:36:49
  A jak określić kogos kto wierzy w marksizm? CHoc Marks w zasadniczych kwestiach się mylił? Wg niego, robotnicy mieli biednieć wraz z postępem kapitalizmu. A jednak sie bogacili. Rewolucja miała wybuchnąć w Niemczech i to miała być rewolucja robotnicza. A wybuchła i wygrała w Rosji, gdzie proletariat był słaby, ale była zdyscyplinowana kadrowa partia komunistyczna.
  I co Marks wiedział o pracy robotników? Pracował tak? Był w fabryce? Jego kumpel Engels pewnie był, bo należał do rodziny fabrykantów.
  Ilu komunistycznych przywódców było naprawdę robotnikami? Mieliśmy takich w Polsce: Gomułka, Gierek. Ale to raczej wyjątki
 • @Jwu 17:41:18
  Dodaj do pobicia wielu ludzi pióra, do wsadzania do Berezy m.in. Wańkowicza i Cata. Toż sanacja była prawdziwą dyktaturą ciemniaków
 • @krzysztofjaw 18:21:05
  Toż Gramsci przedwojenny. Inna sprawa, że szkoda, iż ten faszysta Mussolini pozwolił mu w pudle pisac, zamiast zgodnie z oczekiwaniami antyfaszystówk, każać go zamordować
 • @Jwu 21:20:25
  Też bym prosił o dowody na to, ze są w sejmie ludzie ze zmienionymi nazwiskami.
 • W nowym numerze tygodnika „Sieci”: Tajemnice Marszałka Senatu. Miał być zbawcą opozycji, ale ciągnie się za nim wiele spraw
  https://media.wplm.pl/thumbs/ODI1L3VfMS9jY184NjU0OC9wLzIwMTkvMTIvMDgvMjQwMC8xNTIwLzMxOGYxMDc0ODUwYjRkNzQ5NDIxYjUyNmZhMTFkMjczLmpwZWc=.jpeg

  W najnowszym numerze „Sieci”: „Mówią o nim Napoleonek. Miał być zbawcą opozycji, ale dziś widać, jak wiele nieciekawych spraw się za nim ciągnie” – Marek Pyza i Marcin Wikło piszą w najnowszym wydaniu tygodnika „Sieci” o Tomaszu Grodzkim.

  https://wpolityce.pl/polityka/476656-w-nowym-numerze-sieci-tajemnice-marszalka-senatu

  Ps...Fundacja Jaguar (500$)..Dlaczego ten niby chirurg z Senatu znany również jako szczeciński koperciarz, za łapówki nie podaje się do dymisji? O gospodarności już nie wspominając - ponad 90 mln. zł długu POzostawił po sobie ten POwiec. Premierze Morawiecki, to jak to jest, rządzi wami TVN i GW? Dlaczego ludzie typu GRODZKI, KWIATKOWSKI, GAWŁOWSKI, BURY, etc.. siedzą sobie jak gdyby nigdy nic w Senacie z zarzutami i ewidentnymi dowodami i nic się z tym nic nie robi.?
 • @krzysztofjaw 12:35:25
  Panie Krzysztofie, po pierwsze nie jesteśmy sztucznie skłóceni tylko realnie i systemowo. I to wielka zasługa PiS i PO. Co się tyczy II RP to też nieprawda, bo nie wiem czy nie było jeszcze większych podziałów. Na szczęście wtedy Niemcom i Leninowi na rękę było odradzające się państwo Polskie i tylko dlatego powstało. Jeżeli chodzi o zjednoczenie narodu to już jesteśmy w takim punkcie że tylko jakaś narodowa tragedia była by w stanie nas zjednoczyć. Na koniec wpisuje się Pan w ten żydowski bełgot o jakiś mitycznych ubekach, drogi Panie UB nie istnieje już z 50 lat, a jego funkcjonariusze jeżeli żyją to mają po 80 lat i robią pod siebie. Co do lewaków to się zgadza, Kaczyński i jego świta są jak by żywcem wyjęci z jakiejś trckistowskiej szkoły. Zresztą nawet etnicznie pasują do tych lewaków.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930   

ULUBIENI AUTORZY

więcej