Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
793 posty 2200 komentarzy

krzysztofjaw

krzysztofjaw - Właściwie: Krzysztof Jaworucki. KONSERWATYSTA W IDEI I WARTOŚCIACH ŻYCIOWYCH, KONSERWATYWNY LIBERAŁ W GOSPODARCE. EKONOMISTA I FINANSISTA. PATRON DUCHOWY: BŁ. JERZY POPIEŁUSZKO, AUTORYTET MORALNO-ETYCZNY: ŚW. JAN PAWEŁ II, MENTOR POLITYCZNY: E. B

Czy jestem rozczarowany?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Moja propisowksa postawa predestynuje mnie do wypowiedzi, które są namiastką krytyki obecnie rządzących.

 Chyba wszyscy moi czytelnicy dokładnie wiedzą jakie mam poglądy i kogo od niepamiętnych czasów zawsze popierałem. Przez wielu nawet zostałem okrzyczany fanatycznym "pisiorem", choć osobiście zawsze podkreślałem, że realnie na dziś nie ma żadnej innej alternatywy dla Polski i Polaków, i to mimo tego, iż można mieć do tej partii lub koalicji Zjednoczonej Prawicy wiele zastrzeżeń. Wielokrotnie o tym pisałem...

 

Najgorszym dla Polski scenariuszem byłoby przejęcie władzy przez totalną opozycję, bowiem groziłoby to utratą suwerenności i niepodległości Polski jako jednolitego państwa oraz pozwoliłoby na powrót do władzy aferzystów i ludzi skupionych na własnych korzyściach i zdradzie targowickiej.

 

Podobnie tragiczną byłaby przegrana prezydenta A. Dudy w przyszłorocznych wyborach prezydenckich. Taka przegrana doprowadziłaby do marazmu decyzyjnego władz wykonawczych, gdzie totalny, większościowy senat wsparty totalnym prezydentem zahamowałby wszelkie reformy w Polsce a nawet doprowadziłby do wcześniejszych wyborów do parlamentu. Wtedy zaś już wcale nie jest pewne, że PiS (ZP) uzyskałoby wynik dający mu możliwość samodzielnych rządów.

 

Właśnie takie podejście do polskiej polityki predestynuje mnie do wypowiedzi, które są namiastką krytyki obecnie rządzących, choć nie ukrywam, że są to na razie emocjonalne i być może w wielu aspektach przedwczesne konkluzje, ale nie mam zamiaru milczeć, gdy coś mi się nie podoba.

 

A takich wątpliwości mam wiele i teraz chciałbym się skupić na nich a nie na pozytywach rządzenia przez ostatnie cztery lata, które moim zdaniem przewyższają negatywy, ale w takiej sytuacji krytyka może tylko dać jakiś mały przyczynek do korekty przez PiS dotychczasowego modelu rządzenia. 

 

Po pierwsze.

 

Przez cztery lata nie dokonano gruntownych przedsięwzięć w obszarze zdekomunizowania i zlustrowania osób publicznych w Polsce. Efektem tego jest ponowne wkroczenie na salony parlamentarne lewicy z SLD połączone ze skrajną lewicą. Ci ludzie nigdy nie powinny dostąpić takich zaszczytów i gdyby był wprowadzony w Polsce program PiS-u pod nazwą CELA+ najprawdopodobniej taki powrót lewicy byłby niemożliwy.

 

Niepokoję się też o bieżące decyzje PiSu, które dotyczą wyborów składu poszczególnych nowych komisji sejmowych, gdzie lewica zyskuje niewspółmiernie dużo w porównaniu do wyniku wyborów. Niepokoję się tym, że za posłami lewicy głosują też członkowie PiS (ZP) jak to było m.in. w przypadku komisji ds. rodziny i polityki społecznej, gdzie przewodniczącą została właśnie przedstawicielka lewicy. Boję się stwierdzenia, że PiS wchodzi w koalicję z SLD, ale realnie tak to wygląda, przynajmniej w tym obszarze. Podobno też może zdarzyć się sytuacja, że SLD poprze ustawę PiS-u o likwidacji 30-krotności składek ZUS dla najbogatszych a sprzeciw wobec niej już zapowiedzieli koalicjanci PiS-u w postaci Porozumienia J. Gowina. Czy już możemy mówić o rozpadzie ZP? Może nie a może jednak tak... Nie wiemy, ale mam nadzieję, że nie.

 

Podobnie zabrakło programu CELA+ dla ludzi odpowiedzialnych za afery PO-PSL i wcześniejszych ekip. Czy ktoś z nich ogląda dziś świat zza krat? A afer tych było tysiące: od hazardowej, Amber Gold aż po aferę stoczniową. Dlaczego nie pociągnięto ich do odpowiedzialności karnej a dziś Ci ludzie "śmieją się nam w głos"? Można mieć wrażanie, że jednak w jakiś sposób dalej obowiązuje zasada Okrągłego Stołu: "my nie ruszamy waszych a wy nie ruszacie naszych". Również mam nadzieję, że to nie jest prawda.

 

Po drugie (trochę związane z pierwszym).

 

Nie zrealizowano przez ten czas wielu zapowiedzi przedwyborczych deklarowanych przez PiS. Owszem, większość wprowadzono w życie, ale dotyczyły one przede wszystkim wsparcia socjalnego dla Polaków w postaci: 500+, wyprawka+, mieszkanie+, darmowe leki dla seniorów, obniżka składek ZUS dla małych przedsiębiorców i likwidacja składek dla młodych ludzi do 26 roku życia, obniżka CIT, pomoc dla niepełnosprawnych, wzrost płacy minimalnej i stawki godzinowej, obniżenie wieku emerytalnego, emerytura+ i wiele innych. Za pozytyw poza socjalny można też uznać większą ściągalność podatków, w tym VAT oraz prowadzenie działań zmierzających do wyrównanego deficytu budżetowego a także zwiększenie poziomu centralnych inwestycji infrastrukturalnych i rentowności przedsiębiorstw państwowych wraz z promocją nowych technologii na uczelniach i w biznesie.

 

Natomiast nie dokonano gruntownych zmian strukturalnych i wizerunkowych. Gruntowna reforma sądownictwa "dzięki" wetom prezydenta stanęła w miejscu. Nie powrócono też do pomysłu uwolnienia zawodów prawniczych. Nie ujawniono Aneksu do Raportu z Likwidacji WSI, nie uchylono sławetnej ustawy 1066 dotyczącej tzw. "bratniej pomocy", podpisano CETA, nie wprowadzono jednak podatku obrotowego dla sieci handlowych, pomoc dla frankowiczów skończyła się na werbalnych zapowiedziach, nie zmniejszono liczebności biurokracji, niby powołano PFN (Polski Fundusz Narodowy), ale jego działanie jest nijakie, nie dokonano - o czym wspomniałem - dekomunizacji i lustracji,  na arenie międzynarodowej - po interwencji Izraela - wycofano się z zakazu propagowania i ścigania za treści antypolskie i wiele innych.

 

Moje zaniepokojenie budzi też brak ostatecznego wyjaśnienia tragedii smoleńskiej. Minęło cztery lata prac komisji d.s. jej wyjaśnienia i dalej nic oficjalnie nie wiemy a temat tej tragedii jakby gdzieś uleciał z pierwszych celów rządów PiS. Podobnie wygląda sytuacja rozwiązania zagadki śmierci bł. J. Popiełuszki ("mordu założycielskiego" III RP) i wynika to też z ponownego niepowołania prokuratora Witkowskiego, który najwięcej wie o tej sprawie. Sądzę zresztą, że ich wyjaśnienie byłoby politycznym "trzęsieniem ziemi" a to utwierdza mnie w przeświadczeniu, że już nigdy nie dowiemy się o nich prawy.

 

Po trzecie.

 

Zauważam zbytnią uległość wobec środowisk żydowskich i zamilczanie znaczenia amerykańskiej ustawy 447 JUST, która może być podstawą nieprawnych reparacji wojennych, które Polska miałaby zwrócić tym środowiskom za tzw. utracone bezspadkowe mienie żydowskie. Takie reparacje się nie należą i to wedle prawa międzynarodowego, jak i polskiego. Poza tym znów powstaje dziwna ustawa H.R. 943 (ustawa "oświatowa"), która ma najprawdopodobniej utwierdzać Amerykanów w dzisiejszej ich postawie wobec Polski i Polaków a przynajmniej zintensyfikować tragiczne znaczenie Holocaustu (polityka największych "cierpiętników", którym należy się wszystko). 

 

(o tej ustawie 447 niedawno i obszernie pisałem też [1].[2] - polecam)

 

Kiedyś bardzo krytycznie odnosiłem się do wizyty rządu D. Tuska w Izraelu (2011) i wspólnego tam posiedzenia z rządem tego państwa. Tak samo krytycznie odnoszę się do identycznego spotkania w Izraelu części naszego rządu kierowanego przez B. Szydło (2016). Zarówno o jednym jak i o drugim wiemy bardzo mało a informacja o tym ostatnim zniknęła już ze stron rządowych. O czym tak dyskutowano? Tego nie wiemy... a szkoda...

 

Podobnie odnoszę się do niewiadomej roli J. Danielsa, który pojawił się nagle i bryluje wśród władz państwowych naszego kraju. Czyżby był emisariuszem nadzorującym z ramienia Izraela Polskę? Tego też nie wiemy.

 

Zawsze też bulwersującym dla mnie jest fakt zapalania chanukowych świec w polskim Pałacu Prezydenckim. Czy coś podobnego jest możliwe w izraelskim Knesecie, gdzie można by tam się podzielić z katolickim Ciałem Bożym, czyli świątecznym opłatkiem? Szczerze wątpię.

 

Pisałem też tak: "(...) trzeba z Żydami negocjować ostro. I trzeba bardzo ostro. Wtedy Żydzi faktycznie zechcą z nami rozmawiać, bo dopóki państwo jest słabe to po prostu Żydzi je wykorzystują (...) ale trzeba dyskutować z poziomu dwóch niezależnych podmiotów państwowych a nie na kolanach, trzeba dyskutować konkretnie - raczej nie politycznie, ale w zakresie przede wszystkim wzajemnych interesów opartych o obustronne korzyści". Podtrzymuję tą wypowiedź, z tym, że naprawdę Polacy muszą naciskać na Izrael i wszelkie poza-izraelskie środowiska żydowskie (USA) na mówienie prawdy o Holocauście Żydów i roli Polaków w tym Holocauście. Na razie uważam, że w tym zakresie - kształtowania polityki historycznej, nie robi się zbyt wiele i ulega się narracji żydowskiej.

 

Po czwarte.

 

Nie podoba mi się kształt personalny nowego rządu. Co prawda tylko do niektórych postaci, ale i tak jest to ważne, bowiem mogą oni rzutować na działania całego rządu.

 

Najbardziej jestem zaskoczony ponownym powołaniem na ministra zdrowia Ł. Szumowskiego, który w sektorze ochrony zdrowia nie potrafił przeprowadzić reform strukturalnych a ograniczył się tylko do wpompowywania dodatkowych pieniędzy do chorego sektora. Oczywiście ja wiem, że jest to ministerstwo bardzo trudne, ale od niego powinno się wymagać przedstawienia jakiegoś wieloletniego programu ochrony zdrowia w Polsce i to przekraczającego jedną czy dwie kadencje rządów. Tego zabrakło.

 

Kolejną osobą jest nowy minister finansów T. Kościński. Jest to osoba, której poza wąskim gronem bankowców nikt w Polsce nie zna a tylko wiemy, że był współpracownikiem M. Morawieckiego jak on był prezesem BZWBK. Poza tym to kolejny minister po V. Rostowskim, który jest angielskim imigrantem w Polsce i nawet dobrze nie mówi po polsku. Poza tym - również jak Vincent R. - nie ma wykształcenia wyższego a jego zażyłe znajomości ze środowiskiem banksterów mogą źle służyć naszemu krajowi. Może też okazać się odwrotnie i będzie dobrym ministrem, ale na dziś ta nominacja mi się nie podoba.

 

No i już największym dla mnie "ciosem" jest ponowne powołanie na ministra spraw zagranicznych J. Czaputowicza. Onegdaj krytykowałem W. Waszczykowskiego, ale to i tak był lepszy minister niż obecny. Niestety jest on ze "stajni" B. Geremka a nasza dyplomacja po prostu stoi w miejscu i nie widać żadnej poprawy. J. Czaputowicz jest bardzo "miękkim" ministrem a na dzisiejsze czasy jest potrzebny ktoś młodszy, bez układów i energiczny, który mógłby przewietrzyć naszą dyplomację ze "złogów" postkomunistycznych i geremkowskich a w dużej części nawet dziś antypolskich w znaczeniu niemalże obstrukcji wobec poczynań i decyzji "pisowskich". Naprawdę mamy przecież wielu w miarę młodych ludzi, nie uwikłanych zależnościami, zdolnych i o dużej wiedzy, którzy mogliby objąć stanowiska ambasadorów i innych w polskiej dyplomacji a tak ta dyplomacja jak w wielu obszarach staje się niemal dziedziczna, podobnie jak w przypadku zawodów prawniczych.

 

Wielu też niezależnych publicystów ma zastrzeżenia do A. Adamczyka jako ministra infrastruktury. Nie znam tegoż obszaru, więc trudno mi skomentować tą osobę.

 

To tyle moich wątpliwości. Piszę o nich nie z pozycji opozycyjnej, ale jako zwolennik PiS, który ma wątpliwości i wierzy, że szybko to wszystko zostanie pomyślnie załatwione przez nowy rząd.

 

Czy jestem wobec tego rozczarowany? Na razie trochę tak...

  

 

[1] https://krzysztofjaw.blogspot.com/2019/08/ustawa-447-just-i-zroda-antypolskosci.html

[2] https://krzysztofjaw.blogspot.com/2019/09/zydzi-i-antypolska-ustawa-447.html

 

Zostaw za sobą dobra, miłości i mądrości ślad...

© Krzysztof Jaworucki (krzysztofjaw)

http://krzysztofjaw.blogspot.com/

kjahog@gmail.com

KOMENTARZE

 • Ode mnie ma Pan 5 gwiazdek
  ... ale tylko dlatego że zaczyna Pan otwierać oczy. Co do lustracji to sprawa jest niewykonalna. Większość starszych z PiS ma bród pod paznokciami więc na siebie bata nie ukręcą.
  Poza tym kiedy Pan zrozumie że PiS to partia typowo socjalistyczna ze złymi antypolskimi "manierami"?
 • Autor
  PIS........TAK
  Wypaczenia...NIE
  Pozdrawiam autora i wszystkich moich fanów w ten sobotni wieczór
  Happy weekend dear friend.
  6*

  ps.
  Polecam wszystkim wpis nad którym warto się "pochylić"
  Narzekaliście na Banasia, to macie Grodzkiego i Duboisa – tak się kręci lody

  https://niepoprawni.pl/blog/husky/narzekaliscie-na-banasia-to-macie-grodzkiego-i-duboisa-tak-sie-kreci-lody
 • @Husky 17:35:21
  Również pozdrawiam a wątpliwości można mieć, byle tylko zostały rozwiane.
  Pozdrawiam
 • PiS PO to jedno zło.
  Raz sierpem raz młotem magdalenkową hołotę. To wszystko są bękarty Kiszczaka.
 • @krzysztofjaw 17:56:03
  Do wszystkich POkręconych ,POkracznych i Konfucjuszy oraz innych jojczących mam taką wiadomość.
  PiS jest to JEDYNA partia w Polsce, która gwarantuje nam wolność, prawo, sprawiedliwość.
  I wszystkie kontestujące tu pierdy mam w ......doopie

  8-))))))

  pzdr.
 • @krzysztofjaw 17:56:03
  Według mnie PiS jest za miękki i za powolny. Ale cóż, prezes to już staruszek, a od staruszków trudno wymagać nadmiernej energii.
  Realizacja Celi + byłaby możliwa gdyby miało się obiektywnych sędziów, lub jeszcze lepiej sędziów w swojej garści.
  Wyjaśnienie katastrofy smoleńskiej...., a jeśli była zmontowana przez służby USA, Niemiec i Izraela, to kto by się odważył ujawnić ten fakt publicznie?
 • @Husky 18:51:05
  No jasne, pisiorom już nawet SLD nie przeszkadza. W sumie nic dziwnego, PiS to partia bolszewicka.

  Gowin nieźle trzyma kaczelnika za klejnoty, nie? :))))
 • @Husky 18:51:05
  Masz rację. Wolę wyrazić pewne wątpliwości już dziś i teraz wnikliwie obserwować. Jak napisałem: nie wyobrażam sobie ponownego dojścia do władzy zdradliwych i egoistycznych totalnych. W tej sytuacji tylko PiS ma realna szansę na niedopuszczenie ich znowu do żłoba.
  Pozdrawiam
 • Do autora !
  Panie autorze pisze pan cytuje [ Podobnie tragiczną byłaby przegrana prezydenta A. Dudy w przyszłorocznych wyborach prezydenckich ]

  Kto powiedział ze ma stratować prezydent żydów i ukraińców DUDA ?

  Premier Szydło to jest osoba na którą mogę zagłosować ! na Andrzeja Dude NIGDY ! to juz wolę Kosiniaka Kamysza nie będzie taki ukraiński

  PRECZ Z ANDRZEJEM DUDĄ !!! chcemy pokoju a nie umierać z Krym !


  Ireneusz Tadeusz Słowianin Lach.
 • @krzysztofjaw
  O tym czy aktualna polityka rządzących znajdzie uznanie wśród społeczeństwa dowiemy się w kolejnych wyborach w 2023r. a na dziś PIS powinien całą swoją uwagę skupić na gospodarce,polityce zewnetrzenej i obronności. Wiele się niedobrego dzieje w Europie i to może się odbić rykoszetem na rządach PIS.Do tego jednak potrzeba nam ministra spraw zagranicznych z tzw. jajami. Czputowicz to nie jest minister na te trudne czasy.
  Pozdrawiam autora
 • @Husky 17:35:21 Ministerstwo Paranoi. Ministerstwa Klimatu nie wymyślił nawet Orwell.
  https://media.wplm.pl/thumbs/ODI1L3VfMS9jY184MzUwZC9wLzIwMTkvMTEvMTYvODI1LzUwMC85ZDdkMTBlYmQwZTc0OWM3OWIxN2YwMzI4YjhiZDFmYS5qcGVn.jpeg
  Nowy minister klimatu: To ja zaprosiłem Gretę Thunberg do Katowic na COP24. Tu zaczęła swoją podróż i przygodę z klimatem

  https://wpolityce.pl/polityka/473238-kurtyka-to-ja-zaprosilem-thunberg-do-katowic-na-cop24

  Ps...Ministerstwo klimatu??! szaleństwo! Monty Phyton, było ministerstwo głupich kroków. No to teraz mamy Ministerstwo Klimatu. Ludzka głupota nie zna granic. Ministerstwo Głupich Kroków; państwa nie stać na utrzymywanie niepotrzebnych ministerstw! Minister głupszy od dziecka z podstawówki? POdkładamy się Niemcom by szybciej wyszli z recesji? Oni budują nowe kopalnie i elektrownie węglowe! A list 500 naukowców o braku realnego wpływu na klimat? Ministerstwo Klimatu, czy są jeszcze jakieś dziedziny, które nie mają swojego ministerstwa, jest tyle potrzeb, a ile byłoby stołków, żarty jakieś, czy może inne względy? Następny przygłup w tej ekipie ? wystarczy Gliński i Gowin z Emilewicz. Skąd wytargaliście tego debila PiSie? ze stajni Gowina czy wolno biegał po warszafce ? no ja pierdolę. Facet jest reprezentantem globalnego neobolszewizmu. Zdrada PiS jest porażająca. Głosowałem na PiS, ale widząc, jak teraz po kolei się sypie i „centruje”, dochodzę do wniosku, że był to ostatni raz. Następny lewak w rządzie. Chyba na łeb upadł. Głosowaliśmy na PiS jako na prawicę a okazuje się, że Gowin Rejtan gender, ten łysy lewacki eko, komisję rodziny po pięknych mowach wyborczych prezes JK oddał lewaczce aborcjonistce itp. Ministerstwo klimatu to KPINA! A Pan Kurtyka kompromituje się zapraszając zmanipulowane dziecko za którym stoją lewackie fundacje. PiS ideologicznie ostatnio upodobnił się do komunistów Zandberga. PiS zaczyna się robić partią „głównego nurtu” - lewackiego nurtu. Tak samo jak w Niemczech CDU/CSU, gdzie ani wartości chrześcijańskich, ani konserwatywnych. Źle to widzę. Coś mi się wydaje, że PiS jest już zmęczony rządzeniem i robi głupoty. Oddaje głosy lewicy. Jak nie gender to patrzenie na lewo. Wątpliwe to ocieplenie...

  https://www.youtube.com/watch?v=u51R44DD_Gs
  Dobry, świeży film: „Bajka o Grecie i złym dwutlenku węgla”

  https://www.youtube.com/watch?v=5HjiFuHI_X8
 • doczytałem
  do tego momentu :
  "Najgorszym dla Polski scenariuszem byłoby przejęcie władzy przez totalną opozycję,"

  i miałem już skończyć, bo mierzi mnie już to pieprzenie o "totalnej opozycji", która ma się zupełnie dobrze w szeregach PiS

  ...ale pociągłem jeszcze :)) i znów przestałem czytając to pierdolamento o "zaniepokojeniu" i "ciosach" w związku z działaniami PiSu...

  ...jesteś Krzysztof jak flaki z olejem...chciałbyś być trochę w PiSie, trochę poza nim...nie potrafisz, albo nie chcesz postawić normalnej diagnozy politycznej skurwiałej do reszty formacji, która udaje katolicką a w gruncie rzeczy są komunistycznymi kanaliami...przepraszam że drastycznie, ale z natury lubię potrawy przyprawione, pikantne, dosolone...nie cierpię legumin mdłych, budyniowo-kisielowych...dotyczy to także artykułów...
 • @trybeus 21:04:40
  Autor pali ale się nie zaciąga :))
 • Prawda jest taka, że
  i za PRL i za III RP - tubylcami nieprzerwanie wywija żydokomuna - jak tylko zechce. Oczywiście owa żydokomuna dla niepoznaki - podzieliła się i przywdziała różne kubraczki. Efekt tego będzie taki a nawet już jest, że ludzie będą głosować nie za kimś a przeciw komuś.
  Wniosek?
  Przecież żydokomuna ubrana w tzw. demonkraturowy kubraczek - to jakaś wielka aberracja. Aberracja do tego stopnia, że tylko ona mogła wydalić z siebie - tzw. ministerstwo klimatu.
 • @Husky 17:35:21
  Podzielam zdanie. Poza tym bez przewietrzenia kadr PiS stanie się PZPR-em bis. W dodatku raz po raz miotanym medialnymi orgazmami czegoś w stylu propagandy sukcesu. A po czymś takim obudzimy się pod rządami nowej ekipy złodziei z ręką w nocniku pełnym kaczej kupy.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 21:11:33
  Kiedy dotrze do różnych warzyw, że największym przekrętem żydokomuny było zniszczenie wizerunku i uznanie za zbrodniarzy Jaruzelskiego, Kiszczaka , Urbana ...?

  Oni próbowali ratować Polskę, gdy solidaruchy rozkradły majątek Polaków.
 • @ele 19:44:14
  Nie wykluczam wcale Beaty Szydło. Też byłaby bardzo dobrym kandydatem, ale jestem realistą i jestem pewien, że to A. Duda zostanie wysuniety na prezydenta. Osobiście zaś uważam, że B. Szydło w PE dużo się nauczy (m.in. też języka) i za pięć lat... któż to wie...
  Pozdrawiam
 • @kula Lis 68 20:21:33
  O Boże, Wednesday Adams w całej krasie. Już mi się na pawia zbiera a ten po prawej od ucha do ucha. Jeszcze będę miał koszmary:( Już mi się odbija złym dwutlenkiem.
 • @Krzysztof J. Wojtas 22:13:20
  Co to ma do mojego komentarza?
  Ocipienie Szanownego tłumaczę późną porą i widocznym już skrzywieniem pislamiatycznym.

  A jak się Szanownemu podobają romanse z SLD?
 • rada pro bono ;
  Ten stan rozczarownia (wziąwszy pod uwagę krzywą trendu) będzie się u autora gwałtownie pogłębiał. Radzę zatem pozbyć się z zasięgu sznurowadeł, krawata, paska i przenieść się do lokalu na parterze a najlepiej w piwnicy :-)
 • @Jozio z Londynu 20:07:30
  Ma Pan rację. Czaputowicz to człowiek na czasy spokojne a nie teraz, gdzie wszystko jest turbulentne i zmienne geometrycznie. Europa ma kryzys i USA mają kryzys a Rosja tylko czeka, aż pojawią się warunki na powrót do wielkomocarstwowości. Do tego Chiny i Iran. A Czaputowicza nie stać na umiejętną reakcję na te zmiany.

  Co zaś do ministra zdrowia. Akurat ten obszar - jako, że w tym sektorze pracowałem - dobrze znam i wiem, co piszę. Tu też nie jest potrzebny taki człowiek a dynamiczny, młodszy i z wizją, który zna światowe systemy publicznej ochrony zdrowia. W USA i Kanadzie jest wielu naukowców w dziedzinie zarządzania służbą zdrowia polskiego pochodzenia. Dlaczego nie skorzystać z ich wiedzy, ale o tym nie słyszę. Nie są zaproszeni do ciała doradczego przy ministerstwie zdrowia a powinny. Jest też wielu naukowców polskich i zagranicznych, którzy mogliby się włączyć do budowy narodowej strategii rozwoju sektora zdrowia publicznego. Do takiego zespołu musieliby też dołączyć menedżerowie piastujący funkcje zarządcze w placówkach ochrony zdrowia. Warto też dużo czytać.

  Pozdrawiam
 • @kula Lis 68 20:21:33
  Chwilami mam podobne odczucie. Ministerstwo klimatu... Hm... Może by stworzyć ministerstwo do spraw LGBTQ albo ministerstwo do spraw gender? A może ministerstwo do spraw trzody chlewnej, drobiu i wołów?
  Tak masz rację... to ministerstwo to jakiś lewicowy organizm.

  O Gowinie juz pisałem, ale Glińskiego przeoczyłem.. To też jest człowiek ukąszony przez UW a takim nie ufam.

  Pozdrawiam
 • @trybeus 21:04:40
  Też lubię potrawy dobrze przyprawione ;).

  Do meritum. Nie wspomniałem też, że nie podoba mi się pobłażanie ideologii gender i jakichś tęczowych tworów w postaci LGBTQ. Ale faktycznie dzisiaj jestem w niekomfortowej sytuacji, bowiem widząc błędy PiS-u mam przeświadczenie, że jego rządy należy wykorzystać do budowy silnej propolskiej formacji opartej choćby o Konfederację, ale bez Korwina.

  Widzę też zalety rządów PiS i nie potępiam w czambuł wszystkiego, co on robi a Pan i wielu innych krytykują PiS podobnie jak totalni. Tak po prostu nie można. Ja wskazuję na pozytywy i negatywy, czyli staram się być wyważony i nie fanatyczny po każdej stronie sporu.

  Pozdrawiam
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 21:11:33
  Niestety palę jeszcze i się zaciągam...
  Pzdr
 • @krzysztofjaw 00:17:48
  Jeszcze nie opadł
  Wyborów kurz.
  Jeszcze nie wiemy nic
  Jak się potoczy kadencja
  A część już PiS wiesza.
  Polityka to nie sprint
  To raczej długi dystans
  Więc może warto trochę poczekać
  Zanim się zacznie
  Ostatecznie .......szczekać

  Czego Wam życzę Prawi
  ochłońmy przy niedzielnej kawie .
 • @brian 23:09:16
  Gorzej niż żałosne. Zaprasza biedne zmanipulowane dziecko finansowane przez Sorosa

  https://www.ekspedyt.org/2019/11/09/greta-thunberg-kurzy-mozdzek-w-sluzbie-molocha/
 • @krzysztofjaw 00:18:09
  Mieszkaniec Krakowa żyje najdłużej w Polsce, a mieszkaniec Pekinu dłużej niż Kanadyjczyk czy Fin. Zabawne, co? Zwłaszcza, że żółtek prócz smogu recha też najwięcej fajek na świecie! A jednak żyje i to rekordowo długo! A smog jest skutkiem używania diesli, dlatego np.teraz, o godz.00.45 z soboty na niedzielę smog w Europie wygląda tak - https://aqicn.org/map/europe/. Malta, Kanary, Francja, Benelux, Włochy, UK, Norway itd…
 • @krzysztofjaw 00:09:53
  Brawo PiS ! Za głupotę się ciężko płaci. Rozum PiSowi odbiera? No nie wiem, czy takie wstrzelanie się w nowoczesność inaczej się opłaci. Poczytajcie na forach wypowiedzi rozsierdzonych zwolenników tzw. Zjednoczonej Prawicy, którzy mówią, że już na Was nie zagłosują. Boże! Kim jest ten Kurtyka?! Ten minister to mikrocefal, panie Kaczyński ratuj, ten Gliński z Gowinem i Emilewicz straszne głupoty wyczyniają jak choćby ustawa o detektorystach czy autonomia uczelni, myślę, że zaczyna się zwałka jak 2007. Bo jak na początek jego wypowiedzi nie powalają intelektem. Tragedia! Kurtyka, wyślij pan to chore dziewczę, z wykrzywioną od nienawiści gębą do psychiatry a nie zapraszaj na spędy neoreligii. Rodzi się nowa religia gorsza niż komunizm! Ekoterroryzm! Taki sam psychopata jak Greta, przynajmniej z wyglądu! Niech POpłynie ekologicznym katamaranem, najpierw do Boliwii, POtem do Hiszpanii! Może razem z Gretą POlecą na Księżyc na kogucie jak Twardowski! Mają tego samego pierdolca. A’propos, kto stuknął mame Kurtyka? Śpiewak? Kantor? Jakiś Singer? Bo z Januszem to on związków raczej nie ma. A „błyskotliwa” kariera bez powodu, jak Moravera, wskazuje na korzenie. Zaproszenie niepełnosprawnej intelektualnie szwedzkiej aktywistki Grety Thunberg wygłaszającej cudze teksty jest kompromitujące dla p. Kurtyki ale oczywiście bardzo poprawne politycznie. I ostro forsują niemiecką
  fotowoltaikę w PL, że nie wspomnę o złomowaniu starych wiatraków w rzeszy, które właśnie jadą do PL i będą robić za eko. Te ciule ponastawiają tu rupieci, do których wszędzie na świecie dopłacano!
 • @brian 23:09:16
  Taki sam psychopata jak Greta, przynajmniej z wyglądu! Niech POplynie ekologicznym katamaranem, najpierw do Boliwii, POtem do Hiszpanii! Może razem z Gretą POlecą na Księżyc na kogucie jak Twardowski! Co za skończony bałwan. Widzę, że końca samokompromitacji PiS nie ma końca. PiS to już przybudówka Lewicy/Razem-komisja dsRodziny teraz te bzdury z zaburzoną gimnazjalistką jako „ałtorytet naukoffy” i jeszcze z 20 innych wtop. Oni sobie z Polaków, robią jaja… Zaproszenie niepełnosprawnej intelektualnie szwedzkiej aktywistki Grety Thunberg wygłaszającej cudze teksty jest kompromitujące dla Kurtyki ale oczywiście bardzo poprawne politycznie. Jak tak dalej pójdzie to PiS zanotuje zjazd po równi pochyłej szybciej niż się spodziewają, czy to zajmowanie się klimatem, to jakaś zagrywka taktyczna? Dlaczego nikt rozsądny nie protestuje przeciwko tym bzdurom nt klimatu, CO2 itd. Wygląda na to, że PiS już całkowicie głupieje. Przecież to jakieś szopki są. Facet powinien się raczej zapisać do zielonych a nie zostać ministrem w rządzie PiS.
 • @krzysztofjaw 00:09:53 Protegowana Sorosa zaproszona przez PIS. Powoli zaczyna się kabaret robić.
  Przymusowa przygoda z klimatem, to program Morawieckiego pozbawienia setek tysięcy Polaków ogrzewania węglowego. Jedynego na jaki ich stać. W imię ideologii smogowo-cieplarniano-klimatycznej. Ministrze Kurtyka zmiany pogodowe od pana filozofii nie zmienią się, przestańcie zastępować Pana Boga, zejdźcie z powrotem na ziemię bo już mdło się robi a Thunberg nie musi robić za gwiazdę. Człowieku miejsce tego dziecka jest w szkole. O czym ty chcesz z nią rozmawiać. Nie rób z siebie pośmiewiska. Jeszcze kilka takich głupich decyzji a stracicie wiele głosów w następnych wyborach….a o zwolnieniu Tokarczuk z płacenia podatku za nagrodę Nobla nie wspomnę….
 • @krzysztofjaw to wszystko idzie już na konto PiSu niestety.
  Poszła na Marsz Polaków - zatrzymała ją policja. „Musiałam się rozebrać do naga”. Musiałam się rozebrać do naga. (...) Mówiono, że będą mnie polewać wodą, a policjantki, oburzone faktem, że byłam ze swoim dzieckiem na marszu „będą mnie zaraz linczować” - opowiada w rozmowie z Niezalezna.pl kobieta, której postawiono zarzuty w związku z udziałem w nielegalnym zgromadzeniu.

  https://niezalezna.pl/297458-poszla-na-marsz-polakow-zatrzymala-ja-policja-musialam-sie-rozebrac-do-naga

  Ps...Dlaczego PiS toleruje Milicję Obywatelską we Wrocławiu. W związku z takimi haniebnymi zdarzeniami polecieć powinny głowy od komendanta wojewódzkiego do komendantów dzielnicowych. To oni pozwalają na takie traktowanie ludzi. Prokuratura powinna wszcząć śledztwa z urzędu na to co stało się we Wrocławiu. Kiedy w końcu zrobicie z tymi esbekami i ubekami porządek? To skurwysyństwo nie policja. Gdzie my żyjemy. Kto jest odpowiedzialny za takie zachowania policji? Prosta droga do zamieszek. Już stary jestem, ale pamiętam tamte czasy z ZOMO. To kalka zachowań tamtego skurwysyństwa. Jeszcze gaz, armatki z wodą, szpalery ZOMO z tarczami i pałkami. A może strzelać do ludzi? Skandal a czasów PiS. Tu powinny być wyciągnięte konsekwencje wobec władz Wrocławia i policji. Tam wróciła komuna. Jak długo jeszcze będzie tolerowana Milicja Ubywatelska we Wrocławiu? Panie Ziobro, panie Prokuratorze Generalny - jak długo jeszcze chce pan tolerować żydokomunę w prokuraturach? Jak długo jeszcze Wrocław będzie zdalnie sterowany z Podwala, z niemieckiego Konsulatu? Ruskie odeszli, to szkopy przejęły! Kiedy Wrocław będzie polskim miastem? Całą tą Wrocławską Prokuraturę i Komendę Policji powinien Pan Minister Sprawiedliwości Z. Ziobro jak najszybciej rozwiązać prokuratorów i policjantów posłać na zieloną trawkę za takie bandyckie metody Stalinowskie względem Polaków a przenieść tam do Wrocławia prokuratorów i policjantów uczciwych z innych miast lub zatrudnić nowych ludzi którzy będą służyć Polsce Polakom nie mafiom!
 • @kula Lis 68 09:06:35
  Klasyczna korekta lekcji WOS serwowanej w szkołach ponadgimnazjalnych (ponadpodstawowych). Ten WOS to śmiech na sali - najgłupszy ze wszystkich przedmiotów szkolnych, bo zakłamany do cna!

  OSTATECZNIEJ LEKCJI WOS UDZIELA ZAWSZE SIŁOWIK w mundurze lub bez.

  Ile to razy ja musiałem spuszczać majtki na rozkaz pana policjanta!

  Ale lekcję przyswoiłem i odrobiłem dobrze. To chyba przyzna nawet pan jaśniepan herbu: widocznego obok strony powitalnej jaśniepana.
 • @krzysztofjaw 00:09:53 a komu podlega policja? Czy to PiS odpowiada za prześladowanie patriotów we Wrocławiu?
  Dranie z policji i magistratu powinni dostać dożywocie za narażenie ludzi a przede wszystkim dzieci na utratę zdrowia i życia (nie mówiąc o innych zarzutach) a próbują zaszczuć rodziców, uczestników marszu, że winę przerzucą na nich.... Kiedy zadziała rząd i minister Kamiński i wywali ze służby tych drami i ich zamknie, żeby nie zastraszali świadków?! Czy policję we Wrocławiu nadzoruje minister Kamiński z PiS, czy może oddano ją we władanie PO? Czy prokuraturę we Wrocławiu nadzoruje minister Ziobro czy może Borys Josifowicz Budka? Wrocławska policja od lat jest postrzegana jako bagno a jej komendant powinien już dawno być wywalony na zbity pysk za tolerowanie niejasnych powiązań handlarzy metamfetaminą z lokalną jednostką policji w Bogatyni! Po medialnym szumi wymienił komendanta ale reszta "starych" dalej tam rządzi! Minister Spraw Wewnętrznych powinien zająć się wrocławska policja, która nie po raz pierwszy zapomina, że jest policja polską. Czyżby nadal zwierzchnikiem komendanta wrocławskiej policji i zwierzchnikiem prezydenta miasta był niemiecki konsul? Nie wiem skąd to się bierze, ale polska policja na widok gminnego lub miejskiego byle urzędasa staje na baczność i bez najmniejszych oporów wykonuje najbardziej plugawe rozkazy. W polskiej policji pracuje bardzo dużo Ukraińców z mniejszości ukraińskiej zamieszkującej w Polsce. Wiadomo to nie od dziś. To wyjaśnia antypolskie przypadki. Temat znany nie od dziś. Ciekawe komentarze pod linkiem

  https://niezalezna.pl/forum/297458-poszla-na-marsz-polakow-zatrzymala-ja-policja-musialam-sie-rozebrac-do-naga
 • @trybeus 21:04:40
  Lubisz na ostro...
  a w polityce oznacza to kopanie rowów między Polakami, palenie mostów... czyli osłabianie Narodu Polskiego.
  Już nas podzielili najpierw na solidaruchów i "komuchów"...i napuścili na siebie... skutki znamy..
  Teraz "komuchów" praktycznie nie ma... to podzielili solidaruchów na PIS i PO...

  Popatrz sobie na Politykę Putina... jest krytyka ale nie ma palenia mostów poza "mostami" do terrorystów których Putin likwiduje.
  Putin rozmawia ze wszystkimi, racjonalnie i może ze wszystkimi rozmawiać... to jest właściwe podejście..

  Palenie mostów, dzielenie poprzez ostre oceny, wskrzeszanie nienawiści...to najgorsza z możliwych polityk.
  Słaby, wręcz beznadziejny z ciebie polityk...

  Polska może być silna tylko gdy Naród się zjednoczy .. a Naród jest różny...trzeba szukać płaszczyzny porozumienia ponad podziałami..
  Zjednoczony Naród trudno pokonać politycznie...można militarnie)
  Naród podzielony skłócony można pokonać od środka napuszczając jednych na drugich...liczne przykłady kolorowych rewolucji są tego dowodem...
 • @brian 22:12:47
  "Poza tym bez przewietrzenia kadr PiS stanie się PZPR-em bis"

  Polska powinna być zjednoczona.
  ale nie PZPR ale raczej PZPN (Polska Zjednoczona Partia, Narodowa)... chociaż to bardzo źle się kojarzy ... jedzie "Bońkiem"..
  Nazwę trzeba wybrać inną ale Partia ma być jednocząca Polaków i Narodowa... a socjalizm niech zostanie w tle... by nie drażnić bardziej globalnej mafii która na słowo "Narodowy" już dostaje piany na ustach.

  Czekamy na upadek globalnej mafii żydowskiej i na swojego "Gomułkę" który odsunie systemowo żydów do Polskiego koryta władzy.

  Trzeba czekać .. może już w przyszłym roku ??
  W tym temacie Tramp jest naszym sojusznikiem.
 • @kula Lis 68 09:06:35
  Wrocław podobnie jak Warszawa to dzisiaj miasta żydowskie czyli POwskie. Tu żadna Polska Narodowa demonstracja nie jest mile widziana.
  A decyzje polityczne dla policji wydaje rządzące we Wrocławiu żydostwo.

  To co się stało tylko potwierdza że Wrocław to miasto żydowskie (w sensie władzy lokalnej).
  Podobnie jest w Warszawie, w Gdańsku..i pewnie w kilku innych miastach w Polsce.
  Tę dwuwładzę trzeba zlikwidować.. ten system dwuwładz to wprost przygotowania do podziału dzielnicowego Polski a potem do jej rozbioru (dzielnice zachodnie wybiorą sobie Niemcy, wschodnie połączą się z Ukrainą a Warszawa czyli księstwo Warszawskie będzie żydowskie).
  Dublowanie władzy (reforma Buzka) to było przygotowanie organizacyjne do likwidacji suwerenności terytorialnej Polski dokonany przez Solidaruchów w tym PO i PIS (AWS).
 • @brian 22:12:47
  "Poza tym bez przewietrzenia kadr PiS stanie się PZPR-em bis. "

  To się nie uda. PZPR miał obowiązującą, w miarę spójną doktrynę nastawianą na dobro wspólne a nie na zysk.

  Jak budowano bloki (z darmowymi mieszkaniami) to trzeba było przestrzegać norm, np minimalnych odstępów, zieleni,miejsca na sklepiki itd ... Ludzie narzekali, że muszą czekać latami na te mieszkania i przeklinali za to "komunę". A przecież były mieszkania za gotówkę tak jak dzisiaj.
 • Dlaczego
  Autor niepokoi się J. Danielsem? W końcu ktoś nadzorować musi, a nas obsługują starszym sierżantem. Widać większych bezpieczniaköw nie potrzeba, bo pan Daniels ogarnia partię rządzącą, rząd i prezydenta, co znakomicie oddają zdjęcia zrobione z tej okazji. Daniels trzyma łapska w kieszeni przed zdającym przed nim raport Dudą. Wyluzowany gość. I dobrze, że ich za krawaty nie trzyma, choć i to pewnie by,, przeszło,,
 • @zbig71 10:13:49
  To pislamistom nie przeszkadza. Są przyzwyczajeni do pełzania przed żydami.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 10:36:13
  Ale za krawat jednego z drugim delikwenta powinien trzymać. Byłoby bardziej,, swojsko,, no i szczerze.
 • @Oscar Milicjanci w nowym opakowaniu. Potrafią bić, poniżać, strzelać w plecy, opluwać Polaków, a wszystko zgodnie z prawem.
  Czy Policja we Wrocławiu podlega PO? Bo z zachowania policjantów wynika że PO nimi dowodzi. Cyrk. Kto w jest aktualnie ministrem spraw wewnętrznych w Polsce? Bajzel totalny. Widzę to tak: skoro policjanci nie mają nagrania z zatrzymania (obowiązkowe kamerki) to wiarę należy dać zatrzymanej, a nadgorliwych "policjantów" zwolnić dyscyplinarnie. Niemieckie antypolskie władze Wrocławia wraz z potomkami milicjantów muszą ponieść surowe konsekwencje za bicie i poniżanie Polaków! To kolejny test dla PiS. Panie premierze, panie ministrze Ziobro, panie ministrze Kamiński.. czy wy to słyszycie.. bolszewicka MO "milicja obywatelska" wiąż funkcjonuje we Wrocławiu, w Gdańsku, w POznaniu itp. grajdołach POsovieckich?! RZĄDZIE DO ROBOTY należy koniecznie wyczyścić tę "stajnię Augiasza".. marksizmu-leninizmu-stalinizmu-jaruzelszczyzny! Zachowanie Policji podąża do rozkładu Polski. Policja z KODem czy LGBT dziwnie się zachowuje. Polskich patriotów atakuję jak za czasów ZOMO. Gdzie jest minister spraw wewnętrznych. Na co czeka Kaczyński. Czy chce aby Konfederacja wygrała wybory? Czekam na pilną interwencję min. Kamińskiego, wyjaśnienie sprawy i ukaranie ew. winnych policjantów. Na marginesie nie widziałem takich zdecydowanych działań policji wobec zadymiarzy z KOD-u, którzy np. lżyli poseł Pawłowicz. Wstydź się policjo! Ta kobieta powinna wytoczyć proces policji za złe traktowanie I groźby. Gdzie minister odpowiedzialny za służby porządkowe?
 • @Oscar 09:58:09
  We Wrocławiu, tym peowskim meczecie rządzi UBecka horda zastraszająca kobiety matki. Dlaczego nie było podobnej reakcji MO, kiedy horda obłąkanych z nienawiści UB-eków z KODu atakowała marszałka seniora Kornela Morawieckiego czy panią profesor Pawłowicz? Dlaczego nie rozebrali do naga Kijowskiego, nie włożyli pióropusza w tyłek i nie wypuścili na ulicę? Dlaczego nie zrobili tego samego z trójzębem i nie wepchnęli mu do gęby silikonowego palikota ? Odpowiedź jest prosta. Tamtych nie ruszamy, bo wicie, rozumicie...za 4 lata ....Wrocław, to miasto potomków czerwonych zbrodniarzy oraz zwolenników nazistowskich Niemiec. Zaczynając od prezydenta Wrocławia, kończąc na zwykłym policjancie potomku ZOMOwca. Ta patologia jest utrwalana przez cały czas w układach prokuratorsko - sądowniczym i policyjnym. Tam do policji i tzw "nadzwyczajnej kasty" prawniczej, mają dostęp tylko osoby ze środowisk żydokomuchow i komuchów szabes goi. Może pan Kamiński i Ziobro zainteresuje się tą patologią wrocławską, zanim będzie za późno. Cóż na to pan minister Kamiński tak ochoczo ułaskawiony przez prezydenta RP przed paru laty. Schował głowę w piasek tolerując bandyckie działania ubeckich wychowanków w tym czymś co zwie się policją. A gdzie pan pierwszy szeryf Ziobro tolerujący stalinowskie działania podległych mu prokuratorów. Czy to ma być dobra zmiana. Wydaje się, że nie, jest to jedna wielka prowokacja służb wrocławskich, w tym policji i prokuratury będącej pod przemożnym wpływem ziomków ryżego zdrajcy Narodu. Panie ministrze Kamiński. Dlaczego nie wyciąga się konsekwencji w stosunku do POwskiego ZOMO. Czy we Wrocławiu obowiązuje inne niż polskie prawo? Zjednoczona Prawico obudź się, bo za kilka miesięcy przy urnach wyborczych będzie za późno i nawet 500+ plus nie pomoże. Bez Prezydenta RP PiS pozostanie bezzębnym tygrysem, podobnie jak to było za czasów AWS.
 • @kula Lis 68 11:32:07
  No masz rację w swoim opisie Wrocławia.
  Mi pozostaje się tylko wstydzić się za Wrocław ..i takie szczere uczucie żywię od lat.
  W jednym nie masz racji... żydostwo tak ale stare MO UBecja chyba nie..
  nie widzę "znajomych" nazwisk..
  Mieszkam we Wrocławiu od lat 70tych sporo nazwisk się przewinęło.
  PO i PRLowska lewica to nie to samo...
  no ale są na lewicy liberałowie czyli zdrajcy lewicy (bo lewica jest socjalistyczna a liberalizm wprost przeciwnie)
  PO socjalistyczna nie jest.. a prawdziwa lewica jest...
  wiec ta zbitka PO z lewicą jest nienaturalna.
 • @Oscar 09:58:09 Policja polska - norma w tenkraju. Miot Jewrejo - ubecki nadal ma nadal intratne stanowiska
  Wrocław to było takie fajne miasto. Teraz chyba się ściga z Poznaniem w promowaniu wynaturzeń (Warszawa jest tu bezkonkurencyjna) ale ilością bandytów w policji chyba przebija wszystkich. Jeśli myślicie, że cokolwiek się w tym kraju zmieniło bo rządzi akurat chwilowo PiS - naiwna wasza wiara. To nadal jest tylko postpeerel gdzie liczą się znajomości i łapówki. Od dawna wiedziałem, że wszelcy Polską rządzący to bandyci i oszuści. Ot, taka duchowa intuicja. A teraz jestem już pewien, że to potencjalni zbrodniarze, mordercy Polaków. Czekają tylko na syjonistyczne rozkazy. I to całą prawda o stanie naszego państwa. I nie ma znaczenia czy marsz został rozwiązany czy nie. Jeżeli jakaś galicyjska przybłęda piastująca stanowisko prezydenta lub działająca w jego imieniu dokonuje czynów godzących w narodową solidarność Polaków i ich poczucie narodowej dumy powinien zostać zatrzymany przez Policję. Idiotyzmem naszego państwa jest jego "neutralność światopoglądowa" (co w praktyce oznacza uznanie lewicowego liberalizmu za religię państwową), ale póki co Konstytucja stanowi, choć nieco pokrętnie, że to Naród Polski jest suwerenem. Zatem działanie przeciw suwerenowi musi być karane, nawet jeżeli odbywa się pod pozorami zachowania prawa, gdyż prawo takie jest nieważne, jako absurdalne. Prawo nie może godzić w Suwerena, będącego źródłem prawa. To się czyta jak jakiś horror! Co tam się wśród wrocławskich policjantów i prokuratorów wyprawia?! Trzeba obowiązkowo rozpędzić tą sitwę. Należy też sprawdzić pochodzenie milicjantów bo z daleka śmierdzą zomowcami. We Wrocławiu prokuratura i policja była i nadal jest uwikłana w układy z postkomuchami i aferzystami. Wrocławianie popierający PO to tak naprawdę czerwoni tylko 30 lat później. Mamy czerwonego Sutryka. Teraz czerwoni sędziowie i prokuratorzy mścić się będą na tych, przez których musieliby opuścić koryta. Podobnie robił Dutkiewicz kiedy oskarżał studentów manifestujących przeciw żydoubekowi Baumanowi. PO to partia żydoczerwonych pająków..To wygląda jak osobista zemsta tych ze służb wrocławskich! A z tym policjantem co twierdzi, że ktoś naruszył jego nietykalność to nie robić jaj, pamiętacie w TV pokazywali jak ten żydoukrainiec z pochodzenia Frasynniuk prowokował i eskalował burdy uliczne, szarpał i popychał policjantów i terroryzował uczestników uroczystości celebrowanej przez Polaków w Warszawie tzw. miesięcznicy. I tu kasta nadzwyczajna nie dopatrzyła się czynu nagannego i chuligańskiego. Tam nie ma policji tam jest milicja. Oni dalej żyją PRL-em. To coś ala Gdańsk. Rząd powinien wysłać antykorupcyjną brygadę z całym zapleczem logicznym. Śledztwo i wiezienie, śledztwo i wiezienie. Innej możliwości nie ma. To samo w innych miejscach jak Gdańsk i itd. Opracować strukturę kontrolującą samorządy terytorialne, tam jest jadro korupcji i mafii. A czy ci policjanci i te policjantki straciły już pracę? A może warto potraktować ich tak samo? Rozwiązać wrocławską policje! Komendant i straszące zatrzymanych policjantki - dyscyplinarki a resztę rozproszyć po wiejskich komisariatach na terenie całego Kraju. Czerwony prezydent miasta do "paki", komendant policji we Wrocławiu do zwolnienia dyscyplinarnego, prokuratorzy wrocławscy prowadzący sprawę do zwolnienia dyscyplinarnego, zatrzymani przez policję do natychmiastowego zwolnienia z przeprosinami i wszelkim zadośćuczynieniem. Komendant wojewódzki i miejski już powinni pakować manatki. To skandal co w tej naszej Polsce się dzieje, że policja podlega samorządom skundlonym przez jewrejstwo antypolskie, podobnie jak sądy i wszystkie nasze najważniejsze instytucje. Jak widać to sadystyczne żydostwo które zawszawiło policję jako byli synowie, córki odpowiednika sowieckiego NKWD czyli UBeków zachowują się ponownie jak NKWD i ten ich Beria! Słabość i niemoc rządzenia PiSu zaczyna być irytujące. Już na drugi dzień Rząd PiSu powinien wziąć za mordę tego prezydenta, wsadzić gnoja do pudła i powołać zarząd komisaryczny. Wszystkim odpowiedzialnym za zadymę dyscyplinarki, reszta urzędasów zwolnienie za wypowiedzeniem i powołanie nowej administracji od podstaw, wolnej od miejscowych układów i układzików. Jak oni chcą uzdrowić państwo bez wzięcia komuchów za mordy? Nie wiem jak to może być, że prowokatorzy z policji niczego się nie boją i robią swoją robotę jak za POPSL. Mam nadzieję, że ta banda wyleci z policji na zbity pysk. Odnoszę przy tym wrażenie, że coraz więcej policjantów jest źle wyszkolonych a często i niezbyt inteligentnych. Być może ci lepsi odchodzą ze służby a zostają gorsi i później są takie kwiatki jak bicie na komisariatach, wspieranie swoich racji kłamstwami i ogólnie chamstwo. Jeśli rząd nie zareaguje na to wywaleniem odpowiedzialnych ze służby - to będzie to wielu ludzi zacznie przechodzić na stronę Konfederacji. Dlaczego folksdojcze rządzący we Wrocławiu tak zwalczają marsze z udziałem Polaków, podczas których Polacy manifestują swoją miłość do Ojczyzny? Czy dlatego, że niemiecka, ukropska i żydowska zaraza już się wdarła na obszar Dolnego Śląska i do Wrocławia, żeby moc szybciej i skuteczniej zmienić nazwę na Breslau? Czy we Wrocławiu obowiązuje zakaz manifestowania przywiązania do Ojczyzny? Czy władze naszego państwa widzą, do czego dąży Berlin i jak niemiecka zaraza coraz śmielej sobie poczyna na naszym terytorium? I czy wreszcie nasz rząd zrobi jak obiecał i zażąda, dla Polaków w Niemczech, takich samych praw jak dla szwabstwa w Polsce? Czy rząd nie powinien odebrać szwabstwu w Polsce wszelkie przywileje do czasu, aż niemieckie państwo wprowadzi takie same przywileje dla Polaków i aż odda co zagrabił Polakom po tym, jak szwaby rozpoczęły bestialską II WS?! Czego wy się w tym PiS/ZP boicie!? Czy Polska jest rzeczywiście Polską!? potwierdza się to co zaraz po wojnie opowiadali nam nasi rodzice, znajomi o tym wówczas mocno zbombardowanym z pozostawieniem szkopskiego mienia Wrocławiu, że Wrocław to miasto szczurów, złodziei, UBeków, NKWD i Ukraińskich bandytów z UPA z ich już miotem wsobnym nadanych tam i na te tzw. Ziemie "Łodzyskane" po 1944 rok przez ZSRR i teraz dalej tym miastem rządzą ich potomkowie a biedni tam wygnani z naszej Wschodniej Polski Lwowiacy są torturowani, poniżani prze tą zarazę. Gorzej jest tylko w Zielonej (czerwonej!) Górze. Jeżeli panująca władza stosuje wobec uczestników Marszu Niepodległości stalinowskie i hitlerowskie metody to w następnym roku większość Polaków powinna zjawić się w Wrocławiu, a nie w Warszawie. Mamy rok czasu, żeby się na kolejne rozbicie Marszu Niepodległości w odpowiedni sposób przygotować. Na marszu nie było zbyt wiele osób, dlatego esbeki i zomole poczuły krew. Wrocław ma być polski a nie żydo-niemiecko-upaiński, lewacki..Ale już od dawna wiadomo iż Wrocław ma problem z bardzo podejrzaną władzą iż definitywnie nie reprezentują interesu Polski i mieszkających tam Polaków. Ludzie kto te osoby wybiera. "Elyty" Wrocławskie działają w podobny sposób jak i te w Gdańsku, czyli Niemcy wciąż nie odpuszczają...
 • @Oscar 09:58:09
  https://static.ftpn.pl/imgcache/750x430/c//uploads/cropit/15739873311d3a3fff9e90f37a15a1de260cc0b3723d5e2b79e4c89460938b9849db0b77c3.jpg
  Niemiecka prasa prowokuje! O Marszu Niepodległości piszą: "Prawicowy ekstremizm, nienawiść do Żydów". „Europa jest chora. Poprawa nie jest widoczna” – brzmi tytuł publikacji w niedzielnym dodatku Die Welt. Autor artykułu zwraca uwagę na obecną sytuację Żydów zamieszkujących kraje europejskie. W tekście znalazło się również miejsce na polski akcent. Johannes Boie, odnosząc się do Marszu Niepodległości z 11 listopada, pisze o „dziesiątkach tysięcy ekstremistów z całej Europy, wrogo nastawionych do Żydów”.
  „Antysemityzm to odwieczny problem. Można to również rozumieć jako miernik stanu społeczeństwa. Nawet politycy, którzy dobrze rozumieją swoje wypowiedzi, obecnie wykluczają Żydów bezmyślnie” – rozpoczyna redaktor naczelny dodatku „Welt am Sonntag”.

  Przywołuje słowa przewodniczącego gminy żydowskiej w Halle, który w wywiadzie dla Süddeutsche Zeitung powiedział, że myśli o emigracji po ataku terrorystycznym na sklep z kebabem i synagogę w swoim mieście. Zwraca uwagę, że na Facebooku i Twitterze ludzie dopuszczają się antysemickiej zniewagi Privorozki.

  https://niezalezna.pl/291944-nowe-fakty-ws-ataku-w-niemczech-zamach-mial-podloze-antysemickie-i-ksenofobiczne

  Autor zdołał przemycić również zakrzywiony obraz polskiego Marszu Niepodległości. Jak czytamy w artykule, „11 listopada prawicowi ekstremiści z całej Europy spotykają się w Polsce z nienawiścią do Żydów, by rozpowszechniać hasła prawicowe”. Warto skonfrontować tezę niemieckiego publicysty ze statystykami. Te nie pozostawiają złudzeń. Tegoroczny Marsz Niepodległości był najbezpieczniejszy od 10 lat, czyli od początku swojego istnienia przekazał rzecznik Komendy Stołecznej Policji nadkom. Sylwester Marczak po tegorocznym Marszu Niepodległości.
  https://niezalezna.pl/297612-niemiecka-prasa-prowokuje-o-marszu-niepodleglosci-pisza-prawicowy-ekstremizm-nienawisc-do-zydow


  Ps...Żydzi z Duesseldorfu chcą opuścić Niemcy? Niepokoi ich narastająca wrogość. "Na horyzoncie widać nadciągającą katastrofę".. Przedstawiciele gminy żydowskiej w Duesseldorfie rozważają opuszczenie Niemiec. Jak przyznali w rozmowie z WDR, z niepokojem obserwują narastającą wrogość wobec żydów.

  https://wpolityce.pl/swiat/473232-zydzi-z-duesseldorfu-chca-opuscic-niemcy

  To niemożliwe. Fake news. Aby nie do Polski bo wiecie przecież, że u nas jest straszny antysemityzm. Przecież antysemityzm jest tylko w Polsce. Coś się tym Żydom pomieszało: Niemcy zawsze ich kochali. A zwłaszcza po II WŚ, kiedy 9.05.1945 objawili się tylko dobrzy Niemcy. Żydzi oskarżają o antysemityzm Niemców, Francuzów, Anglików, Rosjan, Amerykanów, Hiszpanów, Polaków itd.itd. Oskarżają wszystkich. A przecież przyczyną antysemityzmu są oni sami. To oni są winni. Tak się zastanawiam czy aby przypadkiem frau Merkel nie "zaprosiła" do "Jewropy" muzułmanów celem "wypchnięcia" żydów z Niemiec rękoma "gości". Mam nadzieję, że nie zechcą przenieść się do Polski. W moim przekonaniu to same środowiska Semitów (szczególnie lewaki) podsycają falę nienawiści przeciwko własnemu narodowi. Widać robią to bardzo skutecznie bo chyba niezbyt są lubiani też w Europie. Bo …wreszcie, wydawane cichaczem polskie paszporty przez Komorowskiego i Dudę …na coś im się przydadzą. No i oczywiście przyjadą do Polski, a potem będą nadawać do Niemców jak im tu jest źle i jacy Polacy są antysemiccy. Żmijowe plemię.
 • @kula Lis 68 12:17:14
  "To nadal jest tylko postpeerel gdzie liczą się znajomości i łapówki"

  A było kiedyś w historii Polski inaczej ?
  Podaj w jakim okresie historycznym było lepiej pod tym względem ?
  Porównaj poszczególne okresy (np przedwojenny, wojenny, powojenny, po 89r... i teraz za PIS ..)
  Wtedy będziemy mieli jakieś porównanie i adekwatną ocenę...
  PRL pod tym względem nie był najgorszy...
  Wtedy za łapówki załatwiano gówniane interesy pierwsze potrzeby życiowe....
  za solidaruchów za łapówki sprzedaje się Polski interes Narodowy, sprzedaje się miliony...sprzedaje się całe firmy...
  skala jest nieporównywalna...NIEPORÓWNYWALNA...
  sam sobie porównaj, oszacuj... w milionach albo w miliardach...zł.

  PRL to prawdziwa dziewica przy tym wszystkim co zrobiono Polsce za dyktatury solidaruchów... z udziałem zdrajców lewicy typu Kwaśniewski.
  ale zdrajców lewicy nie należy utożsamiać z lewicą bo ją zdradzili..
  Tak jak zdrajców w KK nie należy utożsamiać z KK...
  a żyda Kuklińskiego z interesem Narodowym Polski..
 • @kula Lis 68 12:34:39
  „Europa jest chora. Poprawa nie jest widoczna”
  A kto jest dobrze nastawiony do okupanta, do grabieżcy do ciemiężcy...
  Mnie cieszą te ruchy Narodowe...i ich antyżydowskie ostrze...
  bo dotykają istoty problemu który gnębi, boli Narody Europejskie.
  i nie chodzi tu o zwykłych "szeregowych żydów" ale o globalną mafię żydowską która przejmuje skutecznie zasoby Narodowe krajów Europy...
  szeregowi żydzi też korzystają z patriotyzmu tej globalnej mafii (lepsze stołki, ochrona, bezkarność, większe zarobki)
  a Narody maja już dosyć "nadzwyczajnych kast"...

  Jednym słowem Europ zaczyna się bronić wytwarza antyżydowskie przeciwciała...a żydowski pasożyt już czuje się niekomfortowo...
  tak działają zdrowe organizmu w naturze.
  To czysta "biologia" Narodowa...
 • @kula Lis 68 12:34:39
  Do Polski nie przyjadą.
  Postaw się na ich miejscu... co byś wybrał w podobnej sytuacji..
  Biedną w porównaniu do Niemiec Polskę ? ...
  nie .. oni jak wyjadą to albo do Izraela albo do Australii, USA, Kanady itp.
  do USA za chwilę też nie wyjadą bo tam też już się gotuje pod rewolucją antyżydowską ..
  Do Polski nie przyjadą..
  Natomiast banderowcy to tak dla nich Polska jest atrakcyjna i finansowo i historycznie.
 • @Oscar 12:04:26 CD..prześladowań Polaków we Wrocławiu.
  10 osób poszukiwanych ws. zamieszek po marszu Niepodległości. Policjanci identyfikują kolejne osoby podejrzewane o naruszenie prawa podczas marszu Niepodległości we Wrocławiu 11 listopada. Na stronie internetowej opublikowali wizerunki kolejnych 10 osób z prośbą o pomoc w identyfikacji. Zarzuty w związku z tą sprawą usłyszało już 16 osób.
  Jak przekazał rzecznik wrocławskiej policji asp. szt. Łukasz Dutkowiak, decyzją komendanta miejskiego policji we Wrocławiu została powołana specjalna grupa funkcjonariuszy, składająca się z najbardziej doświadczonych policjantów z komórek kryminalnych i dochodzeniowo-śledczych. „Funkcjonariusze ci zajmują się identyfikacją osób, które dopuściły się naruszenia prawa podczas marszu. Szczegółowa analiza materiałów dowodowych w tej sprawie, w tym zapisów z kamer monitoringu miejskiego i tych będących w dyspozycji Policji, pozwoliła na wyłonienie przez policjantów wchodzących w skład grupy wizerunków kolejnych 10 osób podejrzewanych o zachowania niezgodne z prawem” powiedział rzecznik. Całość pod linkiem
  http://niezalezna.pl/297647-10-osob-poszukiwanych-ws-zamieszek-po-marszu-niepodleglosci
 • @Oscar 12:04:26 We Wrocławiu już folksdojcze rządzą pełną gębą ?
  Dokładnie teraz w pasku na tvp regionalnej (nie żadnym tvn), płynie sobie w najlepsze informacja, że wrocławska policja poszukuje uczestników zamieszek, których chcą ukarać. Zapomnijcie, że to się zmieni. Słaba władza centralna i sobiepaństwa na poziomie samorządów. Widocznie tak ma być...Czyli we Wrocławiu zamykają do wiezienia za świętowanie Niepodległości Polski. Gdzie jest polski rząd? Polska to widać cały czas kraj teoretyczny gdzie agenci (ludzie w kieszeni Niemców) rządzą miastami i samo rządzą sobie plując w twarz potomkom ludzi którzy walczyli o wolną Polskę! Policja to chyba w rękach PO w dalszym ciągu jest. Kodowców, LGBT i Schetynów to prawie przepraszają, że są, ale w stosunku do naszych to twardo, smutek. Kiedy zacznie się stawiać policję przed sądem? No i tak chuligani (mówię o wrocławskiej policji) załatwili marsz niepodległości we Wrocławiu. Ciekawe ilu ludzi pójdzie za rok. Czy w Warszawie można odpalać race a we Wrocławiu nie ? Dlaczego w Warszawie nielegalnych demonstrantów zakłócających Marsz Niepodległości Policja delikatnie wynosiła a we Wrocławiu Milicja użyła siły wobec młodzieży biorącej udział w legalnym zgromadzeniu "rozwiązanym" nie wiem dlaczego? Może ktoś zna odpowiedzi. Fałsz i hipokryzja jakiej doświadczają Polacy ze strony władz stają się nieznośne! Policja chroni dewiantów seksualnych, pozwala im dosłownie na wszystko, pałuje ludzi przeciwstawiających się ostentacyjnej profanacji uczuć religijnych czy demonstrujących w dzień święta narodowego! To jest całkowicie skandaliczne zachowanie służb! Kiedy wreszcie MSW i policja zajmą się do imentu zdziczałym lewactwem i najzwyklejszymi prowokatorami, którzy zupełnie bezkarnie robią co chcą?! czy V Kolumna w Polsce jest tak silna,że państwo sobie z tym nie radzi? We Wrocławiu jak w Poznaniu i Gdańsku do samorządów dorwali się PO-mioty bolszewików chazarskich, a Niemców to na palcach można policzyć bo tych POmiotów narodu niemieckiego morderców wysiedlono i sprowadzono w OPERACJI WISŁA dla rozśrodkowania panoszących się na południu Polski Ukraińców, którzy nie tylko w wyniku prokreacji zwiększyli populację, ale i sprowadzili swoich ziomków, a że zachowanie ich wskazuje na niemieckie, wynika z ich odwiecznej sympatii do Niemiec, przypomnijcie sobie film "Wołyń" i taki epizod; bolszewicy chazarscy witają Niemców hitlerowskich girlandami, a ci za chwilę wykonują na nich egzekucje. Po powołaniu Laska do Komisji Obrony Narodowej i awansach Gowina złudzenia powinny opaść. To już nie jest polski rząd. A tym bardziej wrocławska policja też jest Breslau + LGBT+ a nie polska.
 • @Oscar 12:04:26
  Zgłaszam do prokuratury krajowej naruszenie prawa do zgromadzeń przez komendanta POlicji we Wrocławiu. Bezprawne użycie środków bezpośredniego przymusu, naruszenie nietykalności osobistej przez funkcjonariuszy POlicji!
 • @kula Lis 68 13:47:13
  Zgoda.
  Też widzę że we Wrocławiu rządzi żydostwo i stosuje adekwatne dla siebie metody.

  Mam nadzieje że PIS jakoś zmieni prawo o osłabi samorządy bo to jest wylęgarnia i ostoja anty Polskich sił politycznych.
  Ten "trynd" trzeba odwrócić.
  PIS odwrócił już "trynd" degeneracji w poziomie edukacji w szkołach choć nie do końca bo LGBT tam się wp...dala na chama..
  Trzeba odwrócić reformę samorządową bo to anty Polska patologia.
  Samorządy tak ale nie na poziomie tak wielkich struktur jak duże miasta...
  Gmina tak, dzielnica tak ... ale miasto to już NIE.
  Gminny "żyd" nie jest niebezpieczny dla Polski ale "żyd" rządzący milionowym miastem już jest niebezpieczny dla Polski (Warszawa, Poznań, Gdańsk, Wrocław..pewnie Kraków).
 • @Oscar 14:04:56
  "Mam nadzieje że PIS jakoś zmieni prawo o osłabi samorządy bo to jest wylęgarnia i ostoja anty Polskich sił politycznych."

  Problem polega na tym, że "osłabianie samorządów" oznacza centralizację państwa i podejmowanie decyzji w stolicy. Nie da się wydajnie zarządzać wielomilionowym krajem z jednego ośrodka.

  Kilkadziesiąt osób nie jest w stanie ogarnąć wszystkiego, nawet jak są genialni i kryształowo uczciwi.
 • @Pedant 15:08:25
  Nie masz racji...
  Więcej kompetencji potrzeba dla wojewodów wyznaczanych przez władze centralne.
  Nie potrzebne jest dublowanie władzy na poziomie województw czyli samorządowej i centralnej.
  Województwa tak ale pod kontrolą rządową.
  Samorządy tak ale na szczeblu gminy, dzielnicy...

  Administracja zmniejszy się o ok 30-40%.
 • @Oscar 15:14:00
  "Więcej kompetencji potrzeba dla wojewodów wyznaczanych przez władze centralne.
  Nie potrzebne jest dublowanie władzy na poziomie województw czyli samorządowej i centralnej.
  Województwa tak ale pod kontrolą rządową."

  Kontrola oznacza, że decyzje są aprobowane przez kontrolujących albo, że nominaci są tak wierni i lojalni, że się nie wychylają od linii partyjnej. To oznacza po pewnym czasie paraliż państwa, szczególnie jeśli sama rządząca partia jest oparta na systemie wodzowskim.

  W pierwszej fazie następuje niewydolność, w drugiej oderwanie od społeczeństwa i izolacja grupy rządzącej, na koniec krach systemu.

  Nawet we sprawnym wojsku, decyzje muszą być podejmowane samodzielnie, nie tylko przez generałów ale także przez kadrę oficerską i samych żołnierzy. Zaś współczesnego wielomilionowego społeczeństwa nie da się zarządzać w sposob centralistyczny czy wojskowy. Jest na to zbyt skomplikowane i nieprzewidywalne.
 • @Oscar 15:14:00
  "Administracja zmniejszy się o ok 30-40%."

  Wyczytał Pan to w kryształowej kuli?

  Jedno jest pewne, w państwie gdzie awans zależy od centrum, urzędnicy będą się przypodobywać władcy, gdzie istnieje silna władza lokalna, urzędnicy będą przypodobywać lokalnej ludności. Tak jak to jest w Szwajcarii czy USA.
 • Zastrzelenie 21-latka w Koninie: będzie wniosek do Zbigniewa Ziobry
  Wczoraj wieczorem kilkadziesiąt osób zebrało się pod komendą policji w Koninie. Zebrani wspominali zastrzelonego przez policjanta dwa dni wcześniej 21-latka. Tymczasem rodzina chłopaka poinformowała, że zamierza skierować w tej sprawie list do ministra Ziobry.

  Do tragicznego zdarzenia doszło w Koninie 14 listopada. Około godz. 10:00 policjant postrzelił 21-letniego chłopaka po tym, jak funkcjonariusze chcieli wylegitymować grupę młodych ludzi na jednym z osiedli.

  Jak informował tuż po zdarzeniu rzecznik prasowy wielkopolskiej policji Andrzej Borowiak, do postrzału doszło około około godz. 10:00, gdy policjanci chcieli wylegitymować grupę młodych ludzi i jeden z nich rzucił się do ucieczki.

  „Doszło do sytuacji, w której policjant zmuszony był użyć broni. Mężczyzna został postrzelony. Mimo reanimacji zmarł” poinformował Borowiak.

  Przedstawiciel policji poinformował, że przy ciele mężczyzny znaleziono woreczek z białym proszkiem. Według policji mogły to być narkotyki.

  Rodzina złoży wniosek do Zbigniewa Ziobry
  Tymczasem wokół zastrzelenia 21-latka pojawia się coraz więcej pytań. Wirtualna Polska informowała, powołując się na informacje od śledczego, że postrzelony 21-latek ma ranę wlotową z przodu ciała, co mogłoby dowodzić, że mężczyzna chciał zaatakować policjanta nożyczkami, które przy nim znaleziono. „Sekcja zwłok przeprowadzana jest w piątek. Pobierane są wycinki organów do badań. Wyniki poznamy po sporządzeniu protokołu. Będziemy wówczas znali szczegóły obrażeń na ciele, położenia rany wlotowej i wylotowej. Co do informacji na temat, że strzał został oddany przodem, a rana wlotowa jest tak położona, ja takich informacji nie potwierdzam. Trudno bowiem kategorycznie stwierdzić takie rzeczy po oględzinach zwłok w ubraniu” - komentowała w rozmowie z Wirtualną Polską prokurator Aleksandra Marańda z Prokuratury Okręgowej w Koninie. Tymczasem rodzina ofiary i reprezentujący ją prawnicy twierdzą, że do tragedii mogło dojść m in. z powodu przemęczenia policjanta, który oddał strzały. mec. Michał Wąż poinformował, że będzie chciał zapoznać się z teczką akt osobowych funkcjonariusza, który postrzelił 21-latka, a wniosek w tej sprawie już został złożony.
  Rodzina zmarłego zamierza wnioskować o przeniesienie śledztwa w sprawie zastrzelenia 21-latka z Prokuratury Okręgowej w Koninie do Prokuratury Regionalnej w Poznaniu. Jak poinformował pełnomocnik rodziny, "występują wątpliwości co do ewentualnej bezstronności w zakresie prowadzenia postępowania". W poniedziałek odpowiednie wnioski w tej sprawie mają być złożone do do prokuratury regionalnej, krajowej oraz do ministra sprawiedliwości i prokuratora generalnego Zbigniewa Ziobry.

  Poruszające oświadczenie ojca zmarłego Adama
  Ojciec zastrzelonego 21-letniego Adama wydał oświadczenie, w którym zapewniał, że jego syn nigdy nie miał problemów z prawem i nie był karany. „Brak mi słów. Nikt z policji nie poinformował mnie o śmierci syna. Nic mi nie mówią. Ani policja, ani prokuratura się jeszcze ze mną nie kontaktowały” - mówił w oświadczeniu, opublikowanym w Facebooku.

  https://www.facebook.com/zbigniewstonoga.ilovezuckerberg/videos/701561990334389/

  Niespokojnie w Koninie po śmierci 21-latka. Wulgarne okrzyki i kordon przed komendą policji

  https://poznan.wyborcza.pl/poznan/7,36001,25417654,niespokojnie-w-koninie-po-smierci-21-latka-wulgarne-okrzyki.html?disableRedirects=true


  Ps...S.p. Igor Stachowiak też w pierwszej wersji policji SPADŁ Z KRZESŁA. "policyjna kula trafiła 21-latka w głowę". Trwa tuszowanie sprawy i mataczenie przez policję i prokuraturę. Przypomnijcie sobie śmierć Przemka Czai w 1998r. i zamieszki w Słupsku. Jednego mordują na komisariacie, drugi "wiesza się" leżąc na łóżku w celi, to jak ludzie mają teraz uwierzyć, że użycie broni było zasadne? Jak mają wierzyć policji, czy w ogóle służbom w cokolwiek? Gdyby do takiej sytuacji doszło w PRLu, to milicjant byłby dzisiaj sądzony z "zbrodnię komunistyczną" mamy dziś taki paragraf. Czyli w dzisiejszej Polsce, za uciekanie grozi w Polin kara śmierci i to wykonana bezpośrednio na miejscu, bez wyroku sądu?! Tak było za czasów 3 Rzeszy, policjant mógł bez powodu zastrzelić Polaka. Jeżeli był bandziorem, to od tego był sąd, żeby go sądzić. Tyle. Niektórzy zrobili już z chłopka niebezpiecznego bandytę, bo tak im lepiej pasuje do zamieszczanych komentarzy. Z tego co jest wiadomym - nie był on karany, a tylko /wg wypowiedzi ojca/ kiedyś pouczonym. Posiadanie porcji białego proszku /wg przypuszczeń środka odurzającego/ jeszcze nie wskazuje, aby był dilerem narkotykowym, tylko raczej drobnym /może okazjonalnym/ ćpunem. Dilerzy jeśli są znani, podlegają rozpracowaniu operacyjnemu i nie zajmuje się tym prewencja. Chłopak po prostu się wystraszył, bo miał porcję /przypuszczalnie narkotyku/ i dał dyla. Czy to się komuś podoba czy nie, lecz wielu młodych ludzi zachowałoby się podobnie. Nożyczki przypuszczalnie miały mu posłużyć do rozpakowania foliowej torebki. Zaistniała tragedia ponieważ zginął jeden młody człowiek, a drugi będzie to rozpamiętywał do końca życia. Zajmują się tym odpowiednie organy i można oczekiwać, że zrobią to obiektywnie uwzględniając wszystkie aspekty tego zdarzenia, łącznie z rolą przełożonych w przygotowaniu funkcjonariuszy do pełnienia tej odpowiedzialnej służby. Proszę zwrócić uwagę jak łatwo ludziom przychodzi do głowy oddawanie swych praw obywatelskich oraz swego osobistego bezpieczeństwa w imię rzekomej walki z przestępczością! Czyli jak łatwo godzą się na skrajną brutalność władzy! Jeszcze PRZED WYJAŚNIENIEM wszelkich istotnych okoliczności zaistniałego zdarzenia. To zjawisko jest niezwykle niepokojące i niebezpieczne. Ponieważ w ten sposób zmanipulowane społeczeństwo świadomie i z "oklaskami" na własne życzenie wyzbywa się swej wolności, swych swobód obywatelskich! Przeraża mnie łatwość manipulowania opinią publiczną i ludzkim zachowaniem. Wykorzystują to partie polityczne i łżemendia, aby osiągać swe cele. Nie bez rozeznania tematu "pewien klasyk" powiedział, że ciemna masa wszystko kupi. Wielu ludzi nie chce samodzielnie myśleć tylko woli łykać wciskaną im łże-propagandę. Bajka o szczurołapie z Hameln w pełni to odzwierciedla. W "firmie" jest po prostu poczucie bezkarności. Przecież to może spotkać każdego z nas - wystarczy spotkać taką kalekę w niebieskim mundurku, niedouczoną, niedoszkoloną. A do młodych - omijajcie szerokim łukiem to dziadostwo, jest tyle ciekawej pracy. Szkoła w Szczytnie to nie jest UJ czy MIT. Policyjna ryba psuje się od głowy, w policyjnej szkole w Słupsku. Co słychać o jej komendancie, któremu polegli pracownicy wysmażyli w ciągu kilku miesięcy habilitację, o czym poinformował TVN 2 tygodnie temu. Jeżeli dalej będzie postępowała "dobra zmiana" w szeregach policji i zatrudniać się będzie od wierchuszki po krawężników niedouczonych matołów nadejdzie czas stawiać druty kolczaste i barierki przed komisariatami jak przed Sejmem. Słabo to wygląda, bo do policji biorą wszystkich jak leci, nędznie się zarabia i zabić za woreczek i nożyczki takiego chłopaczka policjant powinien jedną ręką obezwładnić....Jak w USA wprowadzono obligatoryjne kamerki osobiste dla wszystkich policjantów, to szybko się skończyło strzelanie do uciekających czarnych nastolatków czy duszenie równie czarnych sprzedawców bezakcyzowych papierosów..." Rana wlotowa jest z przodu ciała, co może świadczyć, że 21-letni mężczyzna mógł chcieć zaatakować policjanta nożyczkami. Gdyby rana wlotowa była od strony pleców, wskazywałoby to na oddanie strzału w trakcie ucieczki, w tył mężczyzny i byłoby od początku traktowane jako nadgorliwość funkcjonariusza i bezzasadne użycie broni – mówi nam jeden ze śledczych, osoba znająca kulisy sprawy." wiadomosci.wp.pl
 • @Pedant 15:31:13
  hahaha a w Polsce władze samorządowe w wielkich miastach realizują potrzeby lokalnej ludności ? .. np w Warszawie prywatyzując kamienice ?

  Co do sposobu zarządzania to kwestia rozdziału kompetencji.
  W żadnym koncernie nikt nie podejmuje decyzji centralnie a mają jednego właściciela. Właściciel wyznacza Prezesa daje mu zadania, wytyczne określa cele... i Prezes sobie musi sam radzić.
  Jak Prezes się nie sprawdza to właściciel go wywala i szuka lepszego.

  Odpowiednikiem Prezesa w państwie jest władza centralna ..czyli np Premier...
  Jego wyznaczeni pracownicy mają realizować jego wytyczne, jego cele, program rządowy na swoim terenie ... oraz rozwiązywać w swoim zakresie lokalne problemy.

  Można rządzić dobrze lub źle.
  Jak źle to trzeba wymienić człowieka.
 • @Oscar 17:00:07
  "Odpowiednikiem Prezesa w państwie jest władza centralna ..czyli np Premier..."

  Polską rządzi premier Morawiecki?
 • @Pedant 17:41:01
  a Biskupstwem rządzi Biskup ?
 • Szczerba zapowiada: wprowadzimy związki partnerskie. A co z konstytucją? "To PiS ją omija"
  https://static.ftpn.pl/imgcache/750x430/c//uploads/cropit/15740014851d3a3fff9e90f37a15a1de260cc0b372b8d633dedc10745b85eb3194cd26035c.jpg
  Poseł PO Michał Szczerba, którego ugrupowanie, a i on sam szczególnie mocno, zapowiadało w kampanii wyborczej projekt ustawy wprowadzający związki partnerskie, w tym również związki jednopłciowe, pytany o to, kiedy ten projekt zostanie przedstawiony powiedział: "Będzie złożony, mamy już bazę, tą bazą jest projekt partii Nowoczesna, który został złożony w poprzedniej kadencji". A co z artykułem konstytucji cytowanym przez Antoniego Macierewicza, że małżeństwo to związek kobiety i mężczyzny? Macierewicz pochodzi ze środowiska politycznego, które tę konstytucję albo łamało, albo omijało, więc wybieranie sobie kilku artykułów do inauguracyjnego wystąpienia trochę budzi zdziwienie mówił Szczerba. W inaugurującym IX kadencję Sejmu przemówieniu marszałek senior Antoni Macierewicz niemało uwagi poświęcił konstytucji i jej zapisom. Trzy artykuły konstytucji tworzą prawną, społeczną i moralną podstawę naszego ładu państwowego. To artykuł 8., 18. i 38. Konstytucji RP. Artykuł 8. gwarantuje niepodległość państwa polskiego poprzez stwierdzenie, że to właśnie konstytucja jest najwyższym prawem Rzeczypospolitej Polskiej mówił Antoni Macierewicz. Jednak największe emocje wzbudziło przywołanie przez niego tego zapisu: "Artykuł 18 Konstytucji RP chroni rodzinę, rozumianą jako związek kobiety i mężczyzny" posłowie KO wybuchnęli śmiechem. Dokładnie ten przepis brzmi: "małżeństwo jako związek kobiety i mężczyzny, rodzina, macierzyństwo, znajdują się pod ochroną i opieką Rzeczypospolitej Polskiej". Żaden zapis nie jest ważniejszy dla umacniania demograficznego rozwoju narodu, wspierania jego spoistości i gwarantowania ładu, bezpieczeństwa społecznego powiedział Macierewicz. Do tych słów odnieśli się na antenie programu "7x24" goście Katarzyny Gójskiej. Wywołany do tablicy poseł PO Michał Szczerba, którego ugrupowanie, a i on sam szczególnie mocno, zapowiadało w kampanii wyborczej projekt ustawy wprowadzający związki partnerskie, w tym również związki jednopłciowe, pytany o to, kiedy ten projekt zostanie przedstawiony powiedział: Będzie złożony, mamy już bazę. Tą bazą jest projekt partii Nowoczesna, który został złożony w poprzedniej kadencji (...) Ten nasz uśmiech na sali (podczas wystąpienia marszałka seniora - przyp. red.) wzbudziło to, że Antonii Macierewicz cytuje konstytucję. Pochodzi ze środowiska politycznego, które tę konstytucję albo łamało, albo omijało, więc wybieranie sobie kilku artykułów do inauguracyjnego wystąpienia trochę budzi zdziwienie mówił.

  https://niezalezna.pl/297622-szczerba-zapowiada-wprowadzimy-zwiazki-partnerskie-a-co-z-konstytucja-to-pis-ja-omija

  Ps..Szczerba kto cię strugał, że cię tak spierdolił? Tatuś dostawał po pysku na ringu przez 20 lat. Skutki ponosi syn. Tak to już jest panie Szczerbo. Ten śmieć i grucha treningowa ojca nie nadaje się na świniopasa a co dopiero posła! Kto na niego głosował? czas żeby on opuścił szeregi Sejmu. Czy Sejm to już "dom wariatów" ! Jak to jest możliwe, żeby taki totalny dureń był wybrany na posła. Przecież jego totalna głupota przekracza wszelki dopuszczalne normy tego zjawiska pielęgnowanego przez platformę złodziejską. Szczerba a kim chciałbyś być w związku partnerskim dymającym czy dymanym. Kazik zwracam się do ojca tego idioty. Wytłumacz mu, że jakbyś miał związek z Heńkiem to by debila na świecie nie było bo chyba nadal myśli, że go bocian podrzucił, albo że tatuś go w kapuście znalazł. Większość pedałów tak myśli..Ja się nie dziwię posłom. Ja się dziwię ich wyborcom. Wiadomo, że w dzisiejszych czasach każdy, ale to każdy, idiota może startować na posła, ale tylu "mędrców" głosujących na idiotę i wynoszących go do (nie napiszę godności) rangi posła to jest tragedia tego Narodu, tego Kraju i tych czasów. Jak Lem przekonał się dopiero w internecie ilu mamy idiotów, tak ja przekonałem się o tym patrząc na wyniki wyborów.
 • @Oscar 17:00:07
  "hahaha a w Polsce władze samorządowe w wielkich miastach realizują potrzeby lokalnej ludności ? .. np w Warszawie prywatyzując kamienice ?"

  Niestety realizują potrzeby najsilniejszych czyli najbardziej wpływowych członków lokalnej ludności. Władza centralna będzie robic to samo tylko na skalę ogólno-krajową.

  Słabsi i biedniejsi muszą sie organizować i walczyć. Nie jest to wcale pewne czy władza centralna będzie im bardziej przychylna. Dlaczego właściwie premier ma się bardziej troszczyć o pokrzywdzonych niż burmistrz? W tym przypadku łatwiej się dostać do burmistrza bo jest bliżej i kolejka do niego liczy się w tysiącach a nie w milionach.

  Oczywiście zwolennicy danej partii, jesli zdobyła władzę w centrum, będą skłonni popierać centralizację, jeśli wygrają na prowincji decentralizację. Ale nie jest to myślenie propaństwowe, tylko forma partyjnej prywaty.

  Pytaniem dla mnie jest, czy lepiej działają systemy centralistyczne czy wielocentryczne? Osobiście nie jestem na 100% pewien, chociaż jestem bardziej sceptyczny wobiec wiary w kompetencje i wszechmoc rządu centralnego.
 • autor
  Komuchy są wszędzie, we wszystkich partiach, ale krytykuje się tylko tych z PiS-u. Aż 5 pierwszych sekretarzy PZPR dostało się dzięki PO do Brukseli. Czemu ich nie krytykują, tylko Piotrowicza. Tu nie chodzi o to, że był on w PZPR, że wyrwał się z zamkniętego kręgu komunistów.
 • Ziemkiewicz krytykuje PiS. „Mamy kolejny rząd, który jest kuriozum na skalę światową”
  Rafał Ziemkiewicz na antenie pro-pisowskiej Telewizji Republika skrytykował strukturę nowego rządu. – Mamy kolejny rząd, który jest kuriozum na skalę światową i rekordem do Księgi Guinnessa – ocenił publicysta. Chodzi przede wszystkim o niezwykle rozbudowaną administrację. Generalnie to wszystko idzie w bardzo złą stronę – nie ma wątpliwości Ziemkiewicz. Nie ma na świecie rządu, który by miał 100 wiceministrów – dodał. Pisarz wskazał, że tak rozbudowana administracja może tylko przeszkadzać, a nie pomagać. – Jak coś jest rozrośnięte, to jest niewładne, nie jest w stanie funkcjonować. Każdy wie, że opuchlizna nie sprzyja sprawności. Zwłaszcza w biurokracji. Większość z tych problemów, które obserwujemy – że przez cztery lata się prężono, to-tamto chciano zrobić, „Mieszkanie Plus” itd. – w dużym stopniu nie wychodzi, bo nie ma czym robić – powiedział. Ziemkiewicz odniósł się również do nowo powstałych resortów – nazwał je „resortami wydmuszkami”. Wskazał również, że część niepotrzebnych stanowisk zostało obsadzonych tylko dlatego, by odpowiednio ustawić każdą z frakcji w PiS-ie. Mamy z powrotem Ministerstwo Skarbu, które było w rządzie Beaty Szydło. W rządzie Morawieckiego uznano, że jest zbędne i porozdzielano spółki po ministerstwach. Dla nikogo nie jest tajemnicą, że wtedy trzeba było je zlikwidować, bo pan Jackiewicz się nie sprawdził, a teraz pan Sasin dostanie szansę, żeby się sprawdził – komentował. Jeżeli mamy ministerstwo energii, które nie ma wpływu na spółki energetyczne, to to jest właśnie wydmuszka. Jeżeli mamy ministerstwo środowiska i lasy państwowe są gdzie indziej, to to ministerstwo też nie ma najmniejszego sensu. A jeżeli mamy resort spraw zagranicznych to wystarczy jeden, a nie dwa grzmiał na antenie TV Republika.
  Źródło: dorzeczy.pl
 • @kula Lis 68 15:59:29 prawda wychodzi na jaw.
  Nie woreczek z białym proszkiem, ale zbitek białego papieru, najprawdopodobniej zmięty paragon. To nie był poszukiwany brutalny bandyta, tylko małolat co nie zareagował na wezwanie policjanta. Nie groził, niczym nie wymachiwał, po prostu zaczął uciekać. Policjant nie był zagrożony, nie musiał strzelać, a już na pewno nie tak żeby zabić. Z tym strzelaniem to przesadził. Naoglądał się matoł jak w Ameryce policja strzela uciekającym w plecy, ale to nie do końca prawda. Zresztą sami Amerykanie ostatnio twierdzą, że policja zdecydowanie nadużywa broni. Te same bandycko kryminalne argumenty jak wówczas kiedy policyjni mordercy we Wrocławiu zamordowali Stachowiaka! Te same, bo policja zawsze może liczyć na władze które każdy policyjny mord tuszują! Zawsze tylko upór i przypadek doprowadza do ukarania policyjnych morderców i bandytów, którzy zawsze mają ostentacyjną bezkarność dla swych kryminalnych wyczynów!
 • @kula Lis 68 19:01:43
  Schetyna walczy z Budką o przywództwo w PO.
  Na razie Panowie się lekko podgryzają.
  Grzegorz na urodziny kupił Borysowi lakier do włosów. Chodzą słuchy, że Budka ma się zrewanżować i dać pod choinkę Schetynie Corega Tabs.
 • @kula Lis 68 18:50:35
  Zmiany w mediach.
  TVN 24 od jutra będzie nosił nazwę Senat 24, Gazeta Wyborcza to Gazeta Senacka, Radio Zet będzie Radiem Senat, a Sobieniowski zmieni nazwisko na Senatorski.
  Michnik też to rozważał, ale w urzędzie mu powiedzieli, że już raz zmienił z Szechter i jest limit.
 • autor
  Widzę, że w PO po rejteradzie rudej kanalii trwa gorączkowe poszukiwanie kandydata na prezydenta.
  A to Kidawa, a to Sikorski, to kolejny pajac i kompletny kretyn Grodzki. Tłok w przymierzalni.
  A pomimo swoich nieistotnych wad wygra Duda. Bo zagłosuję na niego. Nie ma innej opcji.
 • @
  Warszawiacy(sic)
  mam do Was pytanie.
  Ile by kosztował wywóz śmieci z Ratusza?
  Na taczkach, wspólnymi siłami mieszkańców? Wybierzcie sobie później na włodarza sedes, worek z kartoflami, arbuza albo kozę.
  Gorzej nie będzie - gwarantuję.
 • @Oscar 14:04:56
  https://media.wplm.pl/thumbs/ODI1L3VfMS9jY19kMGMwNy9wLzIwMTkvMTEvMTcvODI1LzUyMC9lZjNkYzQ5YTE1NGU0ZGI3OGIwYmYxMThjNTY5YjczYi5wbmc=.png
  Jachira zachwycona decyzją Sutryka: "Nie ma przyzwolenia na faszyzm w Polsce"; "Państwo nie może się tych ludzi bać". „Wrocław po raz pierwszy od dawna pokazał jak egzekwuje się prawo i że nie ma przyzwolenia na rodzący się faszyzm na ulicach naszego miasta i całej Polski” zachwyca się rozwiązaniem Marszu Polaków we Wrocławiu przez władze miasta Klaudia Jachira, posłanka KO. Brawo Wrocław! Brawo Jacek Sutryk! Nie ma przyzwolenia na faszyzm w Polsce! pisze na Twitterze Jachira udostępniając video, w którym odnosi się do decyzji o rozwiązaniu Marszu Polaków. Wrocław po raz pierwszy od dawna pokazał jak egzekwuje się prawo i że nie ma przyzwolenia na rodzący się faszyzm na ulicach naszego miasta i całej Polski. Niestety wcześniej lokalne władze dawały ciche przyzwolenie na ten rodzący się faszyzm mówi. Pokazał, że nie ma pozwolenia na nienawiść, w całej Polsce. Pokazał, że nie może być tak ja robił PiS i dawał zielone światło na rodzący się faszyzm na polskich ulicach chwali Jacka Sutryka, prezydenta Wrocławia. Państwo nie może się tych ludzi bać. Państwo musi egzekwować obowiązujące prawo i musimy pokazać, że w momencie gdzie patriotyzm skręca w stronę faszyzmu trzeb powiedzieć „stop” dodaje Jachira. Jak opozycja demonstruje to idzie sobie spokojnie, uśmiecha się do wszystkich dookoła, a już największym przestępstwem jest to, że siada na ulicy z białą różą i jest wynoszona przez policję próbuje przekonywać posłanka Koalicji Obywatelskiej. Klaudia Jachira jest zachwycona decyzją Jacka Sutryka. Jednocześnie stara się udowodnić, że podczas marszy organizowanych przez opozycję czy środowiska LGBT nie dochodzi nigdy do nadużyć. Zapomina o blokowaniu legalnych manifestacji i obrażaniu uczuć religijnych Polaków.

  xyz/Twitter/Youtube

  https://youtu.be/FAuuyPyb3AE

  Ps..Cytuje jej własne słowa: Kup sobie kobieto flaszkę i puknij się w czaszkę. Zajrzyj nieuku do definicji faszyzmu! Co to było kiedy 40000 mieszkańców Warszawy wyrzucono z mieszkań na bruk ale także praca na czarno za 3 zł na godzinę na umowie śmieciowej po znajomości. Strzelanie do Górników, zabieranie dzieci.Jachira tak samo mądra jak lewak Sutryk, po co przytaczać co ma do powiedzenia putinowska aktoreczka, niech w Rosji wygłasza swoje mądrości spod budki z piwem. Aktyw konserwatorów mumii Lenina pozdrawia tow Jachirę! Wasza robota na odcinku walki z kontrrewolucją przybliża zwycięstwo marksizmu-leninizmu. Niech żyje tow Jachira, niech żyje tow Stolzman vel Kwaśniewski junior…Lewactwo, to nieuleczalna przypadłość na którą cierpią ludzie niedowartościowani, wystraszeni o byt własny, czyli nieporadni, potrzebujący otaczania się grupą o podobnym poczuciu wartości, w której nie będą się wyróżniać, ni odstawać. Kompleksy są stymulatorem lewactwa. Swoje lewactwo, czyli dolegliwość osobowości usprawiedliwiają pozornym poczuciem społecznej sprawiedliwości, ponieważ kreowaniem siebie nie potrafią wybić się ponad jednostkę. Wszystko, co uda im się zdobyć jest wynikiem układów, zabieraniem cudzego i dzieleniem dobytku z cudzej pracy, propagandy sukcesu, czy zaciąganiem samobójczych kredytów. Pragnienie zarządzani cudzym, czyli podatkami wyzwala w nich euforię posiadania i rządzenia. Nie mają gospodarczego wyczucia, o gospodarce pojęcia, wyobraźni planowania oraz perspektywicznego wybiegania w przyszłość. Samokrytycyzm jest im obcy. Chętnie pchają się do władzy z potrzeby ukrycia kompleksów oraz przeświadczenia, że za ich nieudacznictwo i tak ktoś, czyli Państwo – im zapłaci. Brak odpowiedzialności i poczucie bezkarności pozwala im rozwijać chore fantazje o umiejętności zarządzania Państwem. Mimo wiedzy, iż na całym Świecie lewactwo rozkłada każdą gospodarkę i każdą państwową oraz społeczną strukturę, nie są w stanie pojąć, ani zrozumieć beznadziejności nim bycia oraz nie są w stania pojęć, iż bytują jako cywilizacyjne pasożyty. Lewactwo jest syjonistyczną chorobą nieuleczalną, podobnie jak lgbt. Ta dziwna postać przynosi wstyd Wrocławiowi! Ciekawe co powiedziałaby na to iż Wrocław ma Pałac Królów Pruskich (co prawda tylko skrzydełko, ale ma), a nie ma polskiego czytaj piastowskiego zamku? Na prawdę chętnie bym zadał jej jakieś pytanie na poziomie i wtedy zobaczył co odpowie. Może komuś się to uda? To najlepsza metoda na pokazanie jej bezmiaru już nie powiem czego. A wracając do tematu. I nikogo to nie obchodzi, nawet patriotów z Pis czy Konfederacji, że nie ma takiego zamku. Czy to jest normalne? Jakby się tak głębiej zastanowić, to jest to wręcz patologia, żeby miasto z taką historią nie zdobyło się na rekonstrukcję Zamku Piastowskiego na Ostrowie Tumskim, albo przynajmniej grodziska drewniano-ziemnego. Zamek to alegoria władzy. Bo o rekonstrukcji drugiego zamku na terenie uniwersytetu (tego który zburzyli Niemcy - nie tylko Polacy niszczyli to co niemieckie po wojnie) nie ma nawet co marzyć i tego to chyba nikt nie chce, nawet ja. Ale na Ostrowie Tumskim jest to jak najbardziej do wykonania. Oczywiście przy zachowaniu oryginalnych ruin zamku i ich odpowiednim zabezpieczeniu. Swoja droga zobaczcie jak zabezpieczone są ruiny Pałacu Królów Pruskich na Placu Wolności, a jak niszczeją ruiny pierwszego zamku piastowskiego na Ostrowie Tumskim. To jest skandal na miarę bezeceństwa o ojkofobiczno-lemingowskiej prowieniencji. I na koniec jeszcze jedno. Wrocławscy lub związani z Wrocławiem posłowie bredzą coś o odbudowie Pałacu Saskiego w Warszawie i nawet nie zająkną się nad tym co się dzieje na Ostrowie Tumskim w miejscu pierwszego zamku. Ludzie omijają to miejsce w drodze do katedry, taka jest prawda. Jest to miejsce na siku. A tak naprawdę jest to najcenniejsze zabytkowo miejsce we Wrocławiu, które obroniło się w 1241 roku przed Mongołami… „Gorze się nam dzieje” jakby powiedział dziś Henryk Pobożny.
 • @Krzysztof J. Wojtas 22:13:20
  Urban to żydokomuna, a Jaruzelski z Kiszczakiem byli ich patronami.
 • @Wican 10:55:00
  Czekiszczak I Jaruzelski to informacja wojskowa. A ci dwaj to są wierni wychowankowie tej formacji. Jaruzelski rozmawiając z Rockefellerem w NY w połowie lat osiemdziesiątych załatwiał sobie i kolegom nietykalność i majętność. I miał głęboko w dupie, jak rozkradano Polski majątek w latach 90tych. A do dziś jest masa ludzi, którzy życie by oddali za generała, albo za pamięć o nim.
 • @Oscar 14:04:56
  Teraz to dopiero syf w szkołach. Mam dzieci, to widzę jak się pogorszyło, choć wcześniej wcale dobrze nie było.
 • @Oscar 17:00:07
  Jak zły system to najlepszy człowiek nie ogarnie tego. Mieliśmy już sanację, za przykład niech posłużą też rządy Partii Rewolucyjno-Instytucjonalnej w Meksyku. Przede wszystkim, musi być odpowiednie prawo. Trzeba stworzyć dobry system.
 • @Husky 18:19:43
  Piotrowicz był prokuratorem, a nie zwykły partyjniakiem.
 • @Husky 21:51:13
  TVN powstał za skradzione pieniądze z Funduszu Obsługi Zadłużenia Zagranicznego jako własność PRL-owskiego agenta Waltera działa w Polsce legalnie mimo, że''wszyscy wszystko wiedzą''.
  To medialne szambo posiada koncesję i osłonę złogów WSI. Dlaczego ? Nie wiem.
  Ciekawe.
 • @Oświat 19:24:48
  To jest esencja!
  PiS zbyt uwierzył w rozsądek Polaków.
  Teraz tylko musimy nauczyć się tłumaczyć to tym, których można zakwalifikować jako zbajerowanych, ale szczerych patriotów i będzie dobrze. Na zdemoralizowaną resztę szkoda na razie czasu.Poszerzanie mitycznego centrum skończyło się paskudną brodawką na prawym policzku. Pojawiła się sfrustrowana, słabo wykształcona grupa wyborców b. podatna na uproszczone, czarno-białe wizje świata.
  Ale!
  Nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło i co cię nie zabije to cię wzmocni!
  PiS musi wygrać wybory Prezydenckie a w swojej narracji i działaniu pokazać, że nie jest zainteresowany zgniłymi kompromisami. PiS nie może się do wszystkich uśmiechać.
  Niech pokaże charakter.
 • @Jozio z Londynu 13:46:15
  Pełzający przez Żydami i Banderowcami Duda wygra wybory prezydenckie, bo głosy dostanie od tych, którzy zupełnie szczerze nazywają się patriotami. Autor tego bloga jest tego wyraźnym przykładem tej politycznej schizofrenii. Obawiając się J. Danielsa i roszczeń środowisk żydowskich, jednocześnie popiera najbardziej proizraelską partię PiS. To kto tu zwariował?
 • @Husky No, ale nie posądzą nas o antysemityzm. Jest coś pozytywnego.
  http://static.ftpn.pl/imgcache/750x430/c//uploads/cropit/15740825431d3a3fff9e90f37a15a1de260cc0b3727bc5059a7b1511e8761f21b295b4f36d.jpg
  Prokurator zarzucił mu spowodowanie wypadku. Co orzekł sąd? Najsztub... prawomocnie niewinny! [Prokuratura oskarżyła go, że kierując bez prawa jazdy samochodem, który nie miał ważnych badań technicznych ani ubezpieczenia OC, potrącił na pasach 77-letnią kobietę.
  Staruszka przechodziła zgodnie z przepisami przez przejście dla pieszych. Niestety, uderzył w nią rozpędzony chevrolet, za którego kierownicą siedział 55-latek. Potrącona kobieta trafiła do szpitala. Miała m.in. złamaną kość pokrywy czaszki i wiele złamań żeber.]

  http://niezalezna.pl/297796-prokurator-zarzucil-mu-spowodowanie-wypadku-co-orzekl-sad-najsztub-prawomocnie-niewinny#komentarze


  Ps...Dziwnie Polsko "brzmiące" nazwisko sędziego. Żaden "sąd" złożony z Goyów nie ma żadnego prawa skazywać żyda czy żydówkę. To chyba jasne? Jak żydy się zjadą osiedlić "na swoim" to każdy będzie oczywiście uzbrojony, żeby się skutecznie bronić przed "polskim bydłem". Konstytucja gwarantuje równość wobec prawa każdemu obywatelowi RP. Czyli zdaniem sędziego każdy może jeździć bez OC, samochodem bez badań technicznych i walić w pieszych na zebrze i w efekcie pozostać bezkarnym. Brawo sędzia to konkretne zdarzenie drogowe jest pouczające. No cóż, trudno to traktować inaczej niż jako kolejną prowokację "nadzwyczajnej kasty". Już wstępna kwalifikacja czynu o tym świadczyła - "nieumyślne" spowodowanie wypadku drogowego. Sprawca - zdając sobie sprawę z tego, że nie ma uprawnień - kieruje pojazdem. Ktoś z jakiegoś powodu mu te uprawnienia odebrał i sprawca powinien się liczyć z tym, że spowoduje wypadek, bo nie nadaje się na kierującego. Chyba, że jest umysłowo chory i niezdolny do przewidzenia skutków własnego postępowania. Oj, panie prezydencie szanowny, czy dalej ma pan zamiar wstrzymywać czystkę wśród sędziów dla uspokojenia paru lewackich europyskaczy? Niechby nawet wpływowych i mogących Polsce zaszkodzić? Oni chcą szkodzić i jeśli nie będą mieli pretekstu z "obroną sądownictwa" to znajdą sobie inny. A my z tym syfem w sądach i rozwydrzeniem "kaściarzy" daleko nie zajedziemy. Kiedy wreszcie PiS zrobi porządek z tymi czerwonymi bydlakami w togach.
 • @Oscar 12:04:26
  Sąd zmienił decyzję pierwszej instancji. Rozwiązanie Marszu Polski Niepodległej zgodne z prawem! Sąd Apelacyjny we Wrocławiu uznał dziś, że decyzja wrocławskiego magistratu o rozwiązaniu Marszu Polski Niepodległej 11 listopada ub.r. została podjęta zgodnie z prawem. Sąd zmienił tym samym postanowienie sądu pierwszej instancji, który uchylił decyzję urzędników o rozwiązaniu tego zgromadzenia.

  http://niezalezna.pl/297842-nowa-decyzja-sadu-ws-marszu
  Ps..Żydobolszewicki "sąd" czyli sędzia żydobolszewik wsobny miot kasty podjął taką decyzję.
 • @@@@!
  Zaczęło się pięknie. Naprawdę. 12 listopada usłyszałem taką mowę, że mi mowę odjęło. Jej autorem był marszałek senior Antoni. I jak niemal zawsze jestem zgryźliwie szyderczy, tak teraz piszę na poważnie. Antoni powiedział dokładnie to, co chciałem usłyszeć. O walce światopoglądowej, o wielkiej Polsce i konieczności utrzymania polskości, o deubekizacji i antykomunizmie. Godzinę później ten sam antykomunistyczny Antek zagłosował za wyciągnięciem na stanowisko wicemarszałka Sejmu starego komucha Czarzastego. Zresztą nie sam. Cały PiS głosował za Czarzastym. Razem z największym antykomuchem Kaczyńskim. W ten oto sposób PiS zakpił sobie z własnych wyborców, wprowadzając w praktyce sojusz z komunistami, od których tak pięknie się odżegnują w telewizyjnych przemówieniach.

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

ULUBIENI AUTORZY

więcej