Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
895 postów 2441 komentarzy

krzysztofjaw

krzysztofjaw - Właściwie: Krzysztof Jaworucki. KONSERWATYSTA W IDEI I WARTOŚCIACH ŻYCIOWYCH, KONSERWATYWNY LIBERAŁ W GOSPODARCE. EKONOMISTA I FINANSISTA. PATRON DUCHOWY: BŁ. JERZY POPIEŁUSZKO, AUTORYTET MORALNO-ETYCZNY: ŚW. JAN PAWEŁ II, MENTOR POLITYCZNY: E. B

Senat - "polityczny kac" PiSu

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Błędem było przez PiS zlekceważenie kampanijne wyborów do Senatu. Po raz kolejny utwierdziliśmy się, że "pycha może kroczyć przed upadkiem". Oby się nie ziściło!

 Pan M. Karnowski na portalu wPolityce.pl zamieścił felieton pt. "Dlaczego utrata Senatu, choć bolesna dla Prawa i Sprawiedliwości, nie zabije politycznie tej partii i nie będzie radykalnym przełomem" [1], w którym pisze, iż:

 

"Z pierwszych wypowiedzi i decyzji nowej większości w Senacie wyłania się dość jasny plan użycia tego politycznego narzędzia. Izba wyższa parlamentu ma być ośrodkiem władzy, który ustawi się na agresywnej kontrze wobec większości sejmowej, rządu i prezydenta. Od podkreślanej skromności (nowy marszałek zamierza mieszkać w hotelu sejmowym) przez wskazanie nowej dla większości Polaków twarzy Tomasza Grodzkiego na marszałka po natychmiastową zapowiedź orędzia do Polaków.


(...)


W oczach przewodniczącego Schetyny najwyraźniej to jest porażka po które PiS już się podniesie, moment przełomowy, dramatyczny zwrot odbierający obozowi Jarosława Kaczyńskiego pewność siebie. Być może lider Platformy rzeczywiście w to wierzy, ale jeśli tak, to znaczy iż uległ własnej propagandzie. Prawda jest bowiem taka, że PiS nigdy nie miało nie tylko władzy totalnej, ale nawet całkowitej. Nigdy niczego takiego też nie twierdziło, uparcie dopominając się jedynie o uznanie demokratycznego werdyktu Polaków i prawo do wdrażania swojego programu. 


(...) 


Co więcej, pan Schetyna musi mieć problem z pamięcią, bo zapomina bolesne dla PiS porażki w Unii Europejskiej czy nieudana walka o przejęcie rządów w większych miastach i metropoliach. Mimo wygranej w wyborach samorządowych finałem było przejęcie połowy zaledwie sejmików.


W tych momentach i wielu innych opozycja i jej media dowodziły, że oto nastąpił przełom. Piemontem opozycji miała być najpierw Bruksela, potem Gdańsk, wreszcie Warszawa. Nigdy z tego za wiele nie wychodziło. Z prostego powodu: jeśli się od początku nie miało władzy totalnej, jeżeli od zawsze trzeba się było gimnastykować, często cofać, zawsze liczyć z siłami i procedurami, przełykać przez cztery lata gorzkie pigułki, to jedna dodatkowa, tym razem w Senacie, nie zmienia zbyt wiele.


Bo zgoda, że jakaś pierwsza bolesna porażka może złamać władzę totalną, ale partię demokratyczną może po prostu chwilowo osłabić, zmobilizować, zmusić do korekty lub wymiany nie działających podzespołów. PiS to ten pierwszy przypadek".

 

Otóż o ile zgadzam się z pierwszym akapitem przytoczonego tekstu, to dalszy wywód Pana M. Karnowskiego mnie nie przekonuje.

 

Rzeczywiście pierwsze zamierzenia nowego Marszałka Senatu (orędzie, wyjazd do Senatu USA) dają przedsmak tego, co będzie się działo przez całe cztery lata. KO będzie starała się wykreować  z Senatu niejako oddzielny ośrodek władzy w Polsce, który jest w kontrze do faktycznej władzy wykonawczej i ustawodawczej w naszym kraju. Jest to niepokojące, bowiem dla wielu środowisk zagranicznych będzie to przyczynek do ponownej ostrej krytyki PiS i polskiego rządu a wtórować będzie takiemu postrzeganiu Targowica Senacka. I nie ma tu żadnego znaczenia, że w myśl Konstytucji polityką zagraniczną zajmuje się polski rząd a nie senat.

 

Wczoraj też mieliśmy śmiałą wypowiedź Pana J. Kaczyńskiego o tym, że skończyła się opozycja totalna i z tym stwierdzeniem też się nie zgadzam i uważam, że jest przeciwnie: dotychczasowa opozycja totalna dostała senackiego "wiatru w żagle" i jej totalniactwo drastycznie się zintensyfikuje, zarówno na terenie kraju, jak i za granicą.

 

Chciałbym się mylić, ale uważam, że tak się stanie, szczególnie przez najbliższe 6 miesięcy czyli okresu trwającej już nieformalnie kampanii wyborczej w wyborach na urząd Prezydenta RP, które mają się odbyć w maju przyszłego roku.

 

A jeżeli tak będzie, to dopiero wtedy zauważymy jakim błędem było przez PiS tak naprawdę zlekceważenie kampanijne wyborów do Senatu. Myślano zapewne, że wszystko pójdzie z rozpędu  i chyba zbyt mocno uwierzono w sondaże przedwyborcze. I jednak po raz kolejny utwierdziliśmy się, że "pycha może kroczyć przed upadkiem".

 

Nie twierdzę, że PiS tą pychą się odznaczał lub odznacza, ale po prostu zostało trochę uśpione sondażami i nie przewidziało, że jednak wybory jednomandatowe kierują się inną logiką niż proporcjonalne. Ludzie bardziej głosują na znane im twarze i - co jest trochę smutne - nie zawsze to głosowanie jest racjonalne i często opiera się tylko na regionalnych czynnikach emocjonalnych, ale i to sztab wyborczy PiS winien przewidzieć.

 

Cieszę się, że po raz wtóry PiS (ZP) osiągnęło wynik dający mu bezwzględną większość w Sejmie i możliwość utworzenia ponownie samodzielnego rządu. Tym niemniej nawet tymi wynikami PiS był - mimo "dobrej miny do złej gry" - rozczarowany, co tylko utwierdza mnie w przekonaniu o zbytniej, przedwyborczej pewności siebie samej partii i środowiska z nim związanego.

 

Tyle tylko, że od 1989 roku mamy po raz pierwszy sytuację, że większość sejmowa nie ma jednocześnie większości senackiej i nikt nie ma żadnego doświadczenia jak w takiej sytuacji będzie wyglądało rządzenie w Polsce a po zapowiedziach nowego Marszałka Senatu i całego PO widać już, że nie będzie żadnej współpracy między większością sejmową a senacką: będzie marazm i przeciąganie do granic (30 dni) procesu legislacyjnego.

 

Wszystko to nie napawa optymizmem i wpłynie na płynność wprowadzania kolejnych reform rządu PiS (ZP). Już nie będzie sytuacji, że jakieś ustawy będą przyjmowane expresowo: należy się liczyć z ciągłą obstrukcją Senatu... no chyba, że coś się zmieni po wyborach prezydenckich i jednak PiS-owi uda się "pozyskać" jakichś senatorów do swojego klubu.

 

Oczywiście wolniejsze reformy lub nawet ich brak PiS będzie mógł tłumaczyć obstrukcją totalniaków senackich, ale taki argument przemawiał będzie do wyborców tylko przez jakiś czas a później pozostanie w świadomości tylko to, że PiS nie wykonuje tego, co zapowiadał.

 

Osobiście mam "lekkiego politycznego kaca" z powodu takiego a nie innego rozkładu mandatów senackich i może dlatego patrzę raczej - w przeciwieństwie do M. Karnowskiego - pesymistycznie, bo jeżeli spełnią się czarne scenariusze to wtedy będzie można powiedzieć: PiS przegrało na własne życzenie batalię o Polskę. Oby tak się nie stało.

 

Sądzę tedy, iż niestety kolejne lata wcale nie uspokoją sceny politycznej w Polsce a będzie odwrotnie.

 

I w tym kontekście znów staniemy w maju do kolejnych najważniejszych wyborów: wyborów prezydenckich. Jeżeli A. Duda wygra ponownie, to wtedy sytuacja będzie w miarę klarowna i będzie szansa na kontynuację odbudowy Polski. Jeżeli jednak wygrałby kandydat totalniaków, to - przy obecnym opozycyjnym senacie i braku większości sejmowej predestynującej PiS do odrzucenia veta prezydenta - sytuacja stanie się tragiczna i zablokuje jakiekolwiek zmiany w Polsce.

 

 

[1] https://wpolityce.pl/polityka/472689-utrata-senatu-jest-dla-pis-bolesna-ale-go-nie-zabije

 

Zostaw za sobą dobra, miłości i mądrości ślad...

 

© Krzysztof Jaworucki (krzysztofjaw)

http://krzysztofjaw.blogspot.com/

kjahog@gmail.com

KOMENTARZE

 • Układ
  w Senacie napawa optymizmem. Zostało zatrzymane bezczelne i chamskie zawłaszczanie państwa. Teraz PiS będzie musiał lepiej się starać a nie upychać kolanem ustawy i budzić senatorów po nocy, żeby przyklepali ustawę.
  Duda też się w końcu wyśpi :)
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 16:30:27
  :))

  Mając w pamięci Dudę m.in. klęczącego przed ścianą z tablicą w Gdańsku, grzmiącego na Polaków o antysemityzmie, wychodzącego z potajemnego spotkania z żydo-syjonistami w Nowym Yorku i totalnie ignorującego zebraną tam Polonię, bredzącego na temat tysiącletniej wspólnej historii żydów z Polakami i o jakiejś Rzeczpospolitej Przyjaciół, czytanie takich wersów jak poniższy, wprowadza mnie w zadziwienie:

  „Jeżeli A. Duda wygra ponownie, to wtedy sytuacja będzie w miarę klarowna i będzie szansa na kontynuację odbudowy Polski.”

  Czy Autor doprawdy uważa czytelników za kretynów, czy się cieszy, że z pokorą, upokorzeniem, na kolanach, Polska jest przekwalifikowywania i przemieniana w Polin, z wydatnym udziałem tego żydowskiego pachołka pełniącego funkcję prezydenta Polski?

  Że upokarzające zachowanie prezydenta rzutuje na całą Polskę i wszystkich Polaków?

  Kim w ogóle jest to nic? Prezydent powinien łaskawie raczyć przyjmować ambasadorów u siebie w Pałacu, a nie biegać na ich konferencje prasowe.
  https://mobile.natemat.pl/289835,usa-znosi-wizy-dla-polakow-duda-popelnil-gafe-na-konferencji-z-mosbacher

  Doprawdy, czy ktoś tak denny może nam odbudować Polskę?
 • @Lotna 17:04:57
  Nie może. Kneset do czego innego go wyznaczył o czym autor zdaje się nie wiedzieć.

  Ale choć raz na mnie nie warczysz :)
 • Autor
  Mam w dupie partie polityczne. Dla mnie liczy się Polska i tylko Polska. Dzisiaj innej drogi dla Polski niż PiS nie ma. Przede wszystkim to jest jedyna (!) polska partia, w rzekomo polskim sejmie.
  Więc dla Polaków wyboru nie ma.I nie ma we mnie pogardy dla innych. Nie szanuje głupców i tylko tyle.

  Mamy do wyboru PiS albo złodziei z PO/SLD.ZSL lub debilo/wariatów z Konfederacji. Na dzisiaj wybór jest jeden : PiS ale to nie jest na zawsze i nie mimo wszystko.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 16:30:27
  "Duda też się w końcu wyśpi :)"

  Napewno nie przez najbliższych kilka dni :))
 • @Husky 17:33:34
  "Mam w dupie partie polityczne. Dla mnie liczy się Polska i tylko Polska"

  I dlatego:
  - szczekasz za PIS'em i opluwasz jadem wszystkich innych ?
  - żyjesz w kartonie pod mostem w Anglii ?

  Buahaaaaahaaaaaa..............................................
 • @Hades 17:39:31
  A ty co aj waju książkę piszesz
  GRU ? MOSSAD?
 • @Husky 17:44:30
  Nie piszę żadnej książki, a gdyby nawet to z pewnością nie byłaby o Tobie - trochę samokrytyki chłopczyku :))

  Ja tylko ukazuję Twoje wręcz bezczelne kłamstwa :))
 • @Husky 17:33:34
  debilo wariaci z Konfederacji? Czyli jak ktoś przynajmniej publicznie deklaruje, że nie chce lizać żydoanglosaskiego zadka, to jest debilo wariatem? To już tak cię wycwelowali w tym Londynie, że zatraciłeś poczucie rzeczywistości? PiS = agentura żydoamerykańska, która bardzo, oj bardzo starała się, aby to udowodnić w ostatnich 4 latach, z tym nieszczęsnym Dudom, Który na byle skinienie amerykańskiej żydokomuny po prostu pełza przed nimi, jednocześnie upadlając tradycyjny Naród Polski?
  Komu wciskasz taki nędzy kit?
 • @
  “Each of you is an individual worthy of respect, unique and important to the success of Poland.” – Donald Trump

  https://s.yimg.com/uu/api/res/1.2/NDvgmj7A1xVgA_c5baul_Q--~B/aD0xMDAwO3c9MTkxMDtzbT0xO2FwcGlkPXl0YWNoeW9u/http://media.zenfs.com/en-US/homerun/cnbc.com/297a937dbfc29f2a801e6f441b323d84
 • @zbig71 17:50:01
  //PiS = agentura żydoamerykańska, //

  Komu wciskasz taki nędzy kit?
 • @zbig71 17:50:01
  Hej Konfederaci a to nie wstyd wam domagać się od żydów z PiS wicemarszałka sejmu?
 • @Husky 17:33:34
  Wybory marszałka senatu są nieważne. Pokazano wypełnione karty i wynik wyborów podano cichcem dziennikarzom przed czasem.
 • "Senat - "polityczny kac" PiSu"
  -----------------
  Spokojnie - ta sama siła steruje całą magdalenkową ferajną - więc i PIS, i PO i SLD i PSL, etc. W konsekwencji wywija i Sejmem i Senatem.
  Wniosek?
  Krytyka PiS przez resztę magdalenkowej ferajny - nie odnosi się do PiS - tylko do jego wyborców. To wyborców poddaje się tresurze - bo są przeciwni budowie w atrapie Polski Sodom i Gomory - natomiast czapa PiS i tak robi co innego niż deklaruje - przynajmniej w temacie spedalania tubylców w tym i tubylczych dzieci.
  Ponadto - z tubylca należy na bieżąco wytrząsać maksimum emocji - i do tego w tej kadencji będzie służyć - Senat.
 • @zbig71 17:50:01
  "nieszczęsnym Dudom, Który na byle skinienie amerykańskiej żydokomuny po prostu pełza przed nimi"

  Albo jak ostatni gówniarz stoi na baczność jak na słynnym zdjęciu z trampkiem - ma chłopczyna poważanie nie ma co :))
  Aż dziw że nie był w: skarpetkach, sandałach, krótkich spodenkach i w drugim ręku nie miał reklamówki z Biedronki :)) :))
 • @Husky 17:33:34
  //PiS ale to nie jest na zawsze//
  I tego się trzymaj! Zacznij już szukać nowego zleceniodawcy.
 • @Husky 17:57:30
  zbig71 ma rację. Takich śliskich, sprzedajnych i antypolskich gnid to nawet w PZPR nie było. Choć wielu pisiorow tam zaczynało karierę.
 • @kula Lis 68 18:17:12
  Nie pal już dziś tego świństwa.
 • @Lotna 17:04:57
  5*
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 18:54:56
  Właśnie! Dwóch policjantów z antynarkotykowej, ostrzega i demonstruje jak (nie) palić (głupa, też):

  https://m.youtube.com/watch?v=5ucxad5pQuY

  :D
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 18:50:58
  Mam ważny kontrakt do października 2023.
  Potem premier Zbigniew Ziobro zapewne mi go przedłuży
 • @Husky 20:08:36
  To super! Będę miał z kim się nawalać :))

  Aha! Pozdrów tego śmiecia z dyni. Jak jeszcze raz tak brzydko odezwie do naszej Pani vice to mogę być bardzo niedobry. Nie cierpię żydo-banderowskich gnid i damskich bokserów.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 20:30:56
  I'm sorry buddy but I'm not a postman
  8-))))))))))
  pzdr.
 • @nicana 21:35:46
  Chętny

  https://cdn.galleries.smcloud.net/t/galleries/gf-j6yN-QqWq-LVVM_anna-grodzka-664x442-nocrop.jpg
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 17:24:57
  No coś takiego!? Warczeć to mógłby Husky. :) Ja tego nigdy nie robię. Mnie po prostu diabli biorą na takie wciskanie ludziom kitu, jakbyśmy tu wszyscy byli półgłówkami. No ale przecież Autora „mierzi” nasze spojrzenie na polską rzeczywistość.
  I vice versa.
 • @Husky 21:40:35
  :))))
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 18:54:56
  Ja już od lutego jestem niepalący.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 16:30:27 WYSŁAŁEM PONIŻSZE TEMU CHAZAROWI.
  Panie marszałku celebryto, panu chyba za bardzo w głowie zaszumiało od „sukcesu”, najpierw nakłamał pan, że ktoś panu oferował stanowisko ministra, a teraz pan uważa się niemal za prezydenta.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 18:50:58
  https://media.wplm.pl/thumbs/ODI1L3VfMS9jY185ZWI3Ny9wLzIwMTkvMTEvMTQvODI1LzUyMS9hMDdiZGM3MmY0ZjE0N2ZiYWVhYjM0ZWVlYmNjYjcxMi5qcGVn.jpeg

  Nowy marszałek Senatu domagał się 500 dolarów za operację? Ciężki zarzut profesor Uniwersytetu Szczecińskiego. "Faktury nie dostałam". Nowy marszałek Senatu miał przyjmować pieniądze od pacjentów za przeprowadzenie operacji? Taki zarzut Tomaszowi Grodzkiemu postawiła prof. dr hab. Agnieszka Popiela, wykładowca w Katedrze Botaniki i Ochrony Przyrody Uniwersytetu Szczecińskiego. Prof. Popiela napisała w mediach społecznościowych, że kiedy jej mama umierała, Grodzki domagał się 500 dolarów za przeprowadzenie operacji. Masakra. Pan profesor Grodzki kandydatem na Marszałka Senatu. Jak moja Mama umierała to trzeba było dać 500 dolarów za operację. Podobno na czasopisma medyczne. Faktury ani rachunku nie dostałam. Nigdy tego nie zapomnę podkreśliła prof. Popiela. W komentarzach wyjaśniła, że był to lipiec 1998 roku. Po jakimś czasie pojawił się kolejny jej wpis, w którym wyjaśniła, że Grodzki pomógł jej mamie, a jej wcześniejsze słowa związane są z ty że stanowisko, które piastuje Grodzki wymaga etyki na najwyższym poziomie. Szanowni Państwo. Ponieważ mój wpis wywołał dyskusje wyjaśniam: Pan prof. T. Grodzki to wybitny terakochirurg, który pomógł mojej śp. Mamie. Dzięki niemu miała łatwiejszą śmierć i za to jestem wdzięczna. Napisałam to co napisałam, bo objął wielką godność w Polsce, a to wymaga etyki na najwyższym poziomie. Jeśli to była fundacja, a ja nie dostałam faktury /rachunku/ potwierdzenia wpłaty przez pomyłkę to chętnie przeproszę. Powinna być dokumentacja fundacji. Prawda nas wyzwoli, jak mówił nasz Papież Jan Paweł II. Bardzo w to wierzę wyjaśniła prof. Popiela.

  https://wpolityce.pl/polityka/472847-nowy-marszalek-senatu-domagal-sie-pieniedzy-za-operacje

  Ps..Musiał brać bo groziło mu wyrzucenie z PO. On z PO to najpewniej przytulił kasę, więc jak ma wystawić fakturę. Hańba chazarski łapówkarz na czele Senatu. A niby skąd ma te Jaguary… A 91 mln zł długu, który my musimy spłacać?! Dom, mieszkania, działka i Jaguar i to wszystko za pensję? Ktoś może obliczyć roczny dochód z pracy obecnego marszałka za ostatnie 30 lat? Jak to było z zadłużeniem szpitala? W czym problem? Zarządzaniu? To mógł być nie jedyny przypadek. Należy zbadać jego działalność w szpitalu. To z łapówek takie dobra i majątek. Czy w KO jest chociaż jeden nieumoczony? Twierdzę, że nie. No cóż, w końcu to członek KO, najbardziej uczciwej partii na świecie. Takich osób jest pewnie dużo, i niech się zgłaszają, niech łapówkarz przestanie być marszałkiem Senatu. Ciekawe, czy swoimi doświadczeniami w tym zakresie również podzieli się z senatem amerykańskim.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 18:50:58 Może jeszcze większych kwiatków dowiemy się na temat Grodzkiego.
  Redaktor Łaszcz z TVN po "zwycięstwie" Grodzkiego była wręcz cała w skowronkach a to, że łapówkarz to nie ważne, to zwycięstwo Grzegorza Schetyny i "demokratycznej opozycji". To tylko pierwszy kwiatek o łapówkarzu Grodzkim który mieni się wielkim marszałkiem zjednoczonej POKO PZPR bis, dlatego to zero jeździ jaguarem za łapówy. Jeżeli obecny marszałek z PO, tak "działał" jako lekarz, to z pewnością jest więcej takich "kwiatków". Ale jaja, ale jaja. Tę wpłatę i nr konta należy zamknąć w kasie pancernej, bo może ZAGINIE BEZ WIEŚCI. No i tak grosz do grosza se nazbierał na Jaguara. O swoje to dba dobrze, kupa rośnie, żadnych błędów, pomyłek, nietrafionych inwestycji…. Złota Rączka - Midas w Senacie.

  A ta profesor już została zastraszona. Dostała telefon, że będzie pozwana, a kasta przybije takie zadośćuczynienie że do końca życia nie spłaci, komornik-strata mieszkania itp. Ewidentnie zastraszona…Czy senatorowi wolno łączyć stanowiska pracy? nieobecny na obradach senatu często, zarządzał szpitalem, czy szpital zadłużony musi płacić za nieobecność? Żadna tam fundacja. To powszechna patologia wśród lekarzy. Studia za państwowe, praktyka za państwowe, praca na państwowym, zabiegi i operacje na państwowym ale „konsultacja” „prywatnie”…PiSowi wyszedł majstersztyk; zgromadzili w senacie kwiat opozycji - malwersantów, łapowników, defraudantów i pospolitych złodziei. Korwin złoży wniosek o likwidację.
 • @Husky W PO tylko ryby nie biorą. Znając polskie realia - bez zastrzeżeń ufam pani profesor ze Szczecina.
  PAZERNE BYDLE nie tylko OSZCZERCA - niech POwie kto mu ministerstwo proPOnował - jemu? takiemu który szpital zadłużył? ale również ŁAPÓWKARZ ! a teraz będzie sobie jeszcze wycieczki urządzał! SKANDAL! To początek! Będą się zgłaszać kolejni "sponsorzy" profesorka. Zdecydowany łgarz, człowiek którego poziom moralno intelektualny nigdy nie przewyższył poziomu deski sedesowej. Przecież to gołym okiem widać! Że to nierzetelny, pozbawiony skrupułów, i sumienia "skromny poseł PO" "ze Szczecina". Partia Oszustów to sami PO-żądni …lewej kasy. Stara maksyma żydowska, Dzień bez geszeftu to dzień stracony, wręcz zobowiązuje i nobilituje ICH wśród tej czeredy naciągaczy i oszustów. Doświadczony Stasiek - meliorant zna konkretniejsze stawki a nie jakieś tam 500 baksów na lizaki. Z tych 100 "senatorów" to kto w końcu jest czysty i bez zarzutów formalnych bądź takich jak ten? No cóż, w końcu to członek KO, najbardziej uczciwej partii na świecie. Ciekawe, czy swoimi doświadczeniami w tym zakresie również podzieli się z senatem amerykańskim. Gdy zacznie się kontrola w szpitalu w Szczecinie Zdunowie to dopiero będą jaja. Obstawiam diamenty przeciwko orzechom, że chazarski łapówkarz Grodzki ze względu na stan zdrowia przed końcem roku poda się do dymisji. CBA do roboty, bo nie można tego tak POzostawić….! Trzepać mu te mieszkania, domy, auta tak samo jako kamienice Banasia. Trzepać aż do bólu, aż się Ten Kraj wreszcie oczyści. Łapówkarz na czele senatu jest realnym zagrożeniem dla państwa. W rozmowie w RMF chazarski łapówkarz Grodzki jakoś nie mógł się klarownie wytłumaczyć ze swych dochodów, sprawa jest podejrzana. Czekamy na wyjaśnienie tej kwestii przez marszałka …Zamiast wyjazdu do USA z podziękowaniami za krytykę polskiego rządu, chazarski łapówkarz Grodzki winien zająć się zbieraniem dowodów na swoją niewinność. To będzie trudne ale konieczne. Marszałek musi być bez skazy. A te fundacje często służą do tego aby korupcja nie wyglądała jak korupcja.
 • @Husky Mam nadzieję, że wszystko dokładnie zostanie wyjaśnione, a może zgłoszą się inni poszkodowani.
  Taki majątek skądś się bierze ? To co napisała pani profesor jest niczym innym jak zarzuceniem marszałkowi Senatu - przyjęcia korzyści majątkowej. Zarzucany czyn rzekomego łapownictwa zgodnie z polskim prawem jest ścigane z urzędu i w tej sytuacji tak poważnego zarzutu czynionego publicznie wobec osoby publicznej - powinno zostać zweryfikowane przez prokuraturę w ramach właściwego postępowania przygotowawczego. Trzeba pamiętać, że zarówno przyjmujący, w świetle przepisów Kodeksu karnego, jak i wręczający - dopuszczają się popełnienia przestępstw określonych w tym kodeksie /ustawie (łapownictwo i przekupstwo). Wpisy pani profesor to po prostu materiał dla prokuratury na grubą sprawę! A wątek "wziął kasę ale pacjent zmarł… też dość ciekawy, i co to znaczy, że dzięki doktorkowi "mama miała lżejszą śmierć"? Sprawa rozwojowa, czekam na następnych pacjentów marszałka łapówkarza. Widać to prawda, bo normalny człowiek, gdyby usłyszał o sobie TAKĄ opinię, która nieprawdziwa by była, w te pędy do sądu by biegł. A pan marszałek - nic. Widać to nie pierwszy raz i się uodpornił? Chazarski łapówkarz Grodzki wziął "prowizję", czyli nazywając wprost - łapówkę, skromne 500 dolarów. Teraz chce podziękować swoim współplemieńcom w senacie amerykańskim za sekowanie polskiego rządu. W ichnim senacie jest bardzo zgrane towarzycho Gawłowski, Borusewicz ze swoją sekretarką, Kwiatkowski, Grodzki, finansowo senat może tego nie wytrzymać. Warto zaznaczyć, że - niestety - ale wielu chirurgów, ortopedów, ginekologów i urologów w Polsce "bierze". Ale wystarczy zobaczyć na to jak i z czego żyją. Skarbówka śpi, boi ich bliscy też chorują. Sam fakt, że chazarski łapówkarz Grodzki zadłużył szpital na ponad 91 mln zł powinien odrzucić tę kandydaturę, czyżby PO nie miała żadnych nieumoczonych kandydatów? Nie ma czystych ludzi w PO. Tam uciekają wszyscy z "bagażem", żeby ich bronili jak twierdzę. Dobrze jest mieć haka, będzie posłuszny-jak z PZPR. Ci co najbardziej szczekają na PiS mają najwięcej na sumieniu bo się boją, że wyjdą na jaw ich grzeszki. Przykład mamy doskonały.
 • @kula Lis 68 11:29:30
  Grodzki mi ani brat ani swat. Jeśli jest przestępcą to trzeba go oskarżyć i skazać. Gdzie jest Ziobro?
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 12:36:47
  Pewnie to faje. Na pewno jest to wybitny chirurg.W jakiejś specjalności (już nie pamiętam jakiej dokładnie) najlepszy w Polsce. I Mojej koleżance ojcu zabieg robiono za darmo. Sądzę, ze jakaś PiSiara wyskoczyła z próbą dyskredytacji. Bo Ziobro nie ma na skinienie prokuratorów?
  Szkoda, że Polska przez to traci wybitnego specjalistę, ale to przynajmniej ktoś porządnie wykształcony i posiadający wielkie osiągnięcia w jakiejś dziedzinie. Nie to co ponad 90% parlamentarzystów. Taki dziwkarz Kuchciński nawet studiów nie posiada.
  Pani profesor Popiela to zagorzała kaczystka:

  https://www.youtube.com/watch?v=AblJT_kho8o

  I trochę volksdeutschem od niej czuć.

  A ten atak na Profesora Grodzkiego jest prowadzony teraz, a wydarzenie które miałoby go kompromitować, tyczy się okresu sprzed 21 lat.
  I dlaczego uderzyła teraz? I do tego na szajsbukach? Nie powinna iść do prokuratury? Ale ponad 20 lat temu?
  Grodzki jako polityk, mnie nie interesuje. Na pewno jest wybitnym lekarzem.I po rekacji internautów zaczęła się cofać. CHyba zrozumiała, że może ją pozwac o zniesławienie
  „Szanowni Państwo. Ponieważ mój wpis wywołał dyskusje wyjaśniam: Pan prof. T. Grodzki to wybitny terakochirurg, który pomógł mojej śp. Mamie. Dzięki niemu miała łatwiejszą śmierć i za to jestem wdzięczna. Napisałam to, co napisałam, bo objął wielką godność w Polsce, a to wymaga etyki na najwyższym poziomie. Jeśli to była fundacja, a ja nie dostałam faktury/rachunku/potwierdzenia wpłaty przez pomyłkę to chętnie przeproszę. Powinna być dokumentacja fundacji. Prawda nas wyzwoli, jak mówił nasz Papież Jan Paweł II. Bardzo w to wierzę” .

  Popiela zasiadała w Społecznym Komitecie Budowy Pomnika Prezydenta Lecha Kaczyńskiego"
 • @Husky
  https://media.wplm.pl/thumbs/ODI1L3VfMS9jY18xM2RhYi9wLzIwMTkvMTEvMTQvOTYwLzY0MC8xM2IwODBlY2MyNTI0NzY5OGIwODc2YWFiYjRhODIyMS5qcGVn.jpeg
  Sejmowa Komisja rodziny pod wodzą Lewicy. Czy taka strategia kompromisu służy Zjednoczonej Prawicy? Są obszary wymagające nadzwyczajnej ochrony. Takie, o które trzeba walczyć bez względu na skutki. Takie, które nie powinny podlegać żadnym kalkulacjom politycznym. Tym obszarem jest rodzina. Oddanie przewodniczenia tak kluczowej komisji w ręce Lewicy jest dla elektoratu prawicowego trudne do pojęcia. Jeśli PiS przyjmuje, że gaszenie wszelkich konfliktów i dzielenie się polem z opozycją to dobra strategia przedwyborcza, jest w potężnym błędzie. Takim działaniem może jedynie zaszkodzić. Magdalena Biejat „Gościni” - posłanka Lewicy znana z kaleczenia języka polskiego pokracznymi feminizmami i zwolenniczka aborcji na żądanie – została przewodniczącą sejmowej komisji polityki społecznej i rodziny. Jej kontrkandydatem był Janusz Korwin-Mikke. Prawo i Sprawiedliwość nie wystawiło swojego kandydata do tak kluczowej komisji! Większość posłów PiS poparło Biejat. Przeciwko kandydatce Lewicy głosowało tylko 3 posłów PiS: Dominika Chorosińska, Elżbieta Duda i Anna Maria Siarkowska. Zdumiewające posunięcie! Co chciał osiągnąć autor tego zdumiewającego zagrania taktycznego? Są pola, o które walczyć trzeba za wszelką cenę. Zwłaszcza w tak kluczowym, wyjątkowo trudnym momencie wojny kulturowej. Rezygnując z tej walki PiS wysyła niepokojący sygnał do własnego elektoratu. A przecież 8 milionów ludzi oddało głos na PiS, ponieważ chce konserwatywnego państwa, w którym rodzina podlega szczególnej ochronie. Gdyby nie to, że Jarosław Kaczyński w szczycie kampanii pochylił się właśnie nad zagrożeniem, przed którym PiS chce ochronić rodzinę, być może wynik wyglądałby nieco inaczej. PiS próbuje rozpocząć tę kadencję kompromisowo i ugodowo. Chce pokazać opozycji, że podchodzi do współpracy po partnersku. To oczywiste, że oddanie części komisji jest konieczne. Ale przekazanie przewodnictwa komisji polityki społecznej i rodziny walczącej Lewicy, nie budzi pozytywnych skojarzeń. To prawda, że PiS ma w komisji większość, która pewnie z konserwatywną troską rozpatrywać będzie projekty ustaw, ale jest jeszcze sfera symbolu. Nie można odpuścić obszarów kluczowych i tożsamościowych. Jeśli taka jest strategia przedwyborcza, może okazać się mało skuteczna. Elektorat PiS jest w tych sprawach wyjątkowo wymagający.
  https://wpolityce.pl/polityka/472872-komisja-rodziny-pod-wodza-lewicy-komu-sluzy-ten-kompromis

  Ps..No więc właśnie!!! Błędy spolegliwości. Uległość. Dokąd doprowadzi PiS?

  Widziałem raz tą paniusię w TVP, tak sfanatyzowanej młodej marksistki jadącej stalinowską politgramotą nie było w Polsce od 1953 roku. Starzy PZPRowcy mogą przy niej uchodzić za konserwatystów.
 • @Husky
  https://media.wplm.pl/thumbs/ODI1L3VfMS9jY19lYzAwNy9wLzIwMTkvMTEvMTQvODI1LzUyMC84ZTc1MGY1ZTg0NzQ0YmZjODA1ZDYyZTQ3MDczMzMxOC5qcGVn.jpeg

  Burza po wyborze Biejat na szefową komisji rodziny. Internauci podzieleni. Jedni apelują o spokój, drudzy nie kryją oburzenia. Posłanka Lewicy Magdalena Biejat została wybrana na przewodniczącą sejmowej komisji rodziny. Jej kandydaturę poparli między innymi posłowie Prawa i Sprawiedliwości. W sieci rozpętała się istna burza, a internauci są bardzo podzieleni.
  https://wpolityce.pl/polityka/472878-burza-w-sieci-po-wyborze-biejat-na-szefowa-komisji-rodziny
  Ps..PiS oddał szkolnictwo wyższe, w tym humanistykę, obrońcy ideologii gender a rodzinę wojującemu lewactwu. Czyżby PiS odsłaniał swą prawdziwą twarz? Smutne to jakoś wszystko. Gościnia została szefową. Ciekawe jaką nowomowę będzie wprowadzała? Przecież ona nawet nie umie wyrażać się poprawnie po polsku. Będą same kompromitacje, a decydować będzie większość. Oddanie przez PiS spraw rodziny lewicy wygląda na złośliwy żart z Polaków. Nikt nie zrozumie, że jest to doskonałe strategiczne posunięcie aby coś uzyskać. To od razu wygląda na kompletna pomyłkę.
 • @kula Lis 68 13:22:55
  To teraz będzie obowiązywał marksistowski model rodziny ? Neomarksistowski plan zagłady Polski trwa! nie pozwólmy na to! Kto wybrał tą z zrytym beretem. PISIORY co Wy robicie,nie ma innych kompetentnych ludzi. Dlaczego im ulegacie? a oni metodą ślimaka będą chcieli coraz więcej.Gawłowski i Neuman czemu nie siedzią za przekręty. Oni czują się bezkarni. To strzał w stopę.
 • @kula Lis 68 13:14:56
  Jeszcze jedna lewacka idiotka z natręctwami językowymi. Nagromadzenie tych lewackich kretynek i kretynów staje się nie do zniesienia. Jak w Polsce może być dobrze jak część tych skretyniałych ludzi wybiera takie idiotki do sejmu.
 • Zespół do spraw LGBT powstał w polskim Sejmie. Wiemy, kto się w nim znalazł! [NAZWISKA]
  https://static.ftpn.pl/imgcache/750x430/c//uploads/cropit/15737431971d3a3fff9e90f37a15a1de260cc0b372a09cc342067c5ad4971d0c256c1603bb.jpg

  https://niezalezna.pl/297300-zespol-do-spraw-lgbt-powstal-w-polskim-sejmie-wiemy-kto-sie-w-nim-znalazl-nazwiska
  https://static.ftpn.pl/imgcache/550x100/w/uploads/cke/1573742092_lgbt.jpg

  Głupich nie sieją... Będą się domagali obniżenia cen wazeliny? Czym różnią się dzisiejsze ekscesy od czasów cesarza Kaliguli w starożytnym Rzymie? Wtedy koń Incinatus został mianowany senatorem, a teraz Śmiszek...popychacz biedrońki. Same baby i kilka części od roweru. I jak tu nie wierzyć ekspertom, że kobieta myśli macicą? 19 osłów. POmyleńcy, pedały i wynaturzone krzykliwe stwory. Jak to się stało, że zamiast do psychiatryka trafili do sejmu? Źle to świadczy o stanie pewnej części wyborców. Przypominam, że Konstytucja nie przewiduje zakładania zespołów do LGBT w Sejmie.
 • Myrcha szefem komisji ustawodawczej
  https://static.ftpn.pl/imgcache/750x430/c//uploads/cropit/15737476481d3a3fff9e90f37a15a1de260cc0b372d1a0eef9ed9a8e7cce1c8ee947e72ce7.jpgArkadiusz Myrcha (KO, ten od Belzebuba) został przewodniczącym sejmowej komisji ustawodawczej; komisja wybrała dzisiaj także pięcioro jego zastępców. Wiceprzewodniczącymi komisji zostali Marek Ast, Barbara Bartuś i Arkadiusz Mularczyk z PiS; Koalicję Obywatelską reprezentuje w prezydium Piotr Zientarski, a Lewicę Anita Kucharska-Dziedzic. Władze komisji zostały wybrane bez głosów przeciwnych i wstrzymujących się.
 • @@@@!
  https://nczas.com/wp-content/uploads/2019/11/joanna-scheurign-wielgus-nowoczesna-wolnosc24pl_nczas.jpg?ezimgfmt=ng:webp/ngcb1

  Co tam się dzieje?! Scheuring-Wielgus będzie zajmować się w Sejmie kulturą. Wcześniej PiS oddał projekt „Zatrzymaj Aborcję” w ręce Lewicy. „Zostałam wybrana na wiceprzewodniczącą sejmowej komisji kultury„ – obwieściła na Twitterze Joanna Scheuring-Wielgus. Wcześniej PiS oddał komisję Rodziny i Polityki Społecznej, a wraz z nią projekt „Zatrzymaj Aborcję”, w ręce Lewicy. „Artyści i kultura potrzebują mocnego wsparcia w Sejmie” – przekonuje poseł Scheuring-Wielgus na Twitterze. Swój wpis zmiennopartyjna – z Nowoczesnej przeszła do KE, stamtąd do Wiosny, a Wiosnę wchłania właśnie SLD, parlamentarzystka opatrzyła zdjęciem tęczy, przez co już teraz można prorokować, jakie wartości będą jej przyświecać podczas pełnienia funkcji. Jet to kolejna niezrozumiała decyzja polskiego parlamentu, który zawiaduje, kreujący się na konserwatystów, PiS. Pisaliśmy już o tym, że Magdalena Biejat, aborcjonistka z Razem stanie na czele komisji rodziny.
  Poniżej „the best of” Joanna Scheuring-Wielgus:
  https://youtu.be/Jp4GDoxpDCo
 • @kula Lis 68 14:17:30
  Edzia Górniak twierdzi, że została wiele razy oszukanaprzez ludzi, bo „ma serce dziecka”.
  Moim zdaniem problem leży w tym, że ma rozum dziecka.
 • @kula Lis 68 14:19:58
  Zboczeńcy, lesbije, gendery - łączcie się do cholery!
  W pary, trójkąty, koligacje - i wszelkie możliwe dewiacje!
  Z uśmiszkiem ogóra zakiszę -
  Aż oczy z orbit wyjdą - .........
  Śmiszek.
 • @kula Lis 68 17:13:35
  Grodzki u Mazurka

  Zaorane

  https://twitter.com/i/status/1194960245149388802
 • @Husky 18:44:27
  Grodzki, ta antypisowska łajza pierwszy dzień swojego urzędowania rozpoczął od kłamstwa ("ktoś" go chciał przekupić żeby przeszedł do PiS ale nie podaje kto) oraz zapowiedzią podróży do USA żeby kablować na polski rząd i "brak demokracji". To jest Jachira z tytułem prof.
 • @Husky 18:44:27 mam nadzieję, że CBA go prześwietli do każdej złotówki
  Ten facet to wariat i w tym "orędziu" to udowodni! Biedaczysko żydowskie, a kto pisał oświadczenie majątkowe?(Daniels? Mossad?) i to to jest marszałkiem senatu polskiego. Tacy jak nie mają dostępu do pieniędzy podatnika to krzyczą zagrożona demokracja nie przestrzegana konstytucja przecież nie będą wprost krzyczeć nam się należą miliardy tylko głupa rżnąć w inny sposób. Nie wie ile zarabia, ale będzie bronił demokracji. W PO broniący demokracji są na bakier z prawdomównością. Szpital zadłużony a ten Jaguarem jeździ i bajki opowiada, że demokracja wygrała ha ha...Jakby wybrali Karczewskiego to nie byłoby demokracji, jak wybrali go ledwo ledwo, jednym głosem więcej, to jest demokracja. Obłuda i jeszcze raz obłuda! Ale PO tak ma. Kolejny z PO co nie wie ile ma pieniędzy !?!? To krętacz, bardzo ciekawe rzeczy wyjdą - jest znany w zachodniopomorskim. To dopiero początek. Wychodzi o nim coraz więcej skażonych wisienek. Im dalej w las tym więcej drzew. Jakie jeszcze wyjdą malinki o nim i jego działaniu? Ponoć wiele ma nieścisłości w innych dziedzinach. Jak lekarz staje się politykiem to bym mu nie powierzył nawet leczenia czyraków na dupie. W szpitalu za operacje brał "kieszonkowe", które tu nie jest wymienione. CBA do roboty. No to CBA do dzieła. Pewnie okaże się, że Banaś to tylko mały pryszczyk. No to będzie będzie cyrk. Kiedy on to wszystko robi? Etat, prywatna praktyka lekarska, umowy zlecenia i praca w senacie…Umowa o prace, umowa zlecenie, działalność w gabinecie prywatnym. Zastanawiam się jak znajduje czas, aby bywać w senacie? Rozpasanie lekarzy porażające. Kierownik kliniki państwowej a jednocześnie właściciel prywatnej, w której dokonuje zabiegów za 12,5 tys zł dziennie? Konflikt interesów - naciąganie pacjentów! Ciekawe ile ma lewych w skarpecie. Jaguar XF kosztuje ponad 300 000 zetów. Biedak. Znamy takich. Niech elyty III RP zgłoszą do nagrody Nobla z ekonomii za zaradność, a z biologii jako Supermana który w czasie i przestrzeni oprócz własnego majątku, wszystko ogarnia. Doba u pana profesora ma chyba 120 godzin. Robi przeszczepy, wykłada, ma prywatną praktykę, jest senatorem. Kto łapie tyle srok za ogon jest niewiarygodny w efektach swojej działalności. A żona- skromniutko...I zobaczcie jak to oni sobie poukładali przy kantowym stole. Oni mają mieć dostatnie życie (senator który zapomniał wpisać do oświadczenia marne 4500000zl)...kolejny pełowski szachraj ….POstkomuna to złodzieje i zdrajcy! Po majątkach kolegów z PO takich jak np Grodzki czy śp Adamowicz, widać o co całej totalnej opozycji chodzi. Aby było tak jak było! I tego bronić - Jakie podobne- nie wiedzą ile mają. W małych gminach zwykły radny musi wykazać rzetelne oświadczenie majątkowe, a ci na stanowiskach jak widać mówią i piszą różne rzeczy.
 • @kula Lis 68 20:00:38
  Podobno Grodzki brał 500+ zanim wymyślił to Kaczyński.
 • @kula Lis 68 19:18:11
  Dla każdego, kto choć raz był szpitalu albo miał kogoś w szpitalu jest jasne, że ci, co jeżdżą Jaguarami i Lexusami, to najwięksi koperciarze, a tym samym cynicy z gębą wypchaną morałami.
  Najgorszy typ z możliwych, bo 90% brało i bierze, ale większość jednak miała umiar.
 • @Husky 22:09:51 Jest głupszy niż się POczątkowo wydawało!
  http://niezalezna.pl/297341-medyczne-oredzie-nowego-marszalka-senatu-bylo-o-zatruciu-wirusem-i-chorobie-ktora-sie-konczy#komentarze
  Ps..Bo mniej mówił. A teraz się rozgadał i odsłonił swoją głupotę. Od kiedy debilu zatruwasz się wirusem. Na pewno KGB dawało mu tytuł profesora. Dobrze że POrzucił praktykę lekarską bo mniej ludzi umrze przez tę miernotę! Czekamy na kolejne orędzie/odcinki -śmiech to zdrowie- Jaka jest ulubiona ryba chazara Grodzkiego? - Duże sumy. Oddaj oszuście 97mln.zł Szpitalowi w Szczecinie. Nieudacznik który jako lekarz spaprał robotę, będzie teraz leczył wirusa którym jest on sam.
 • @Husky 22:09:51
  Facet sobie pomyślał, że złapał Pana Boga za nogi i zażądał expose w telewizji. Nigdy żaden świeżo wybrany marszałkiem Sejmu ani Senatu tak nie robił. No cóż, trzecia osoba w kraju, żąda, to niech ma. Mówił nic nieznaczące banały przez 10 minut. Żaden premier, prezydent ani biskup od 70 lat nie mówił dłużej niż 1,5 minuty. Po prostu Grodzkiemu odbiło, że nagle stał się wybitnym władcą polski, to bęben, balon nadęty, zaraz pęknie. Gość ma charakter dyktatora, uwaga na niego, bo jest autorytarny jak żaden. Kandydat na faszystę. Senat należy rozwiązać bo stał się ostoją i przechowalnią ludzi uwikłanych w konflikt z prawem i zarzutami prokuratorskimi. Takie środowisko wśród których jest znacząca liczba osób jest podejrzanych o przestępstwa nie może mieć nic wspólnego z tworzeniem prawa i ustawodawstwem w naszym Kraju. Można podejrzewać, że w takim składzie osobowym senatu będą pozytywnie opiniować te ustawy, które chronią przestępców przed odpowiedzialnością karną. To jakaś paranoja, jak w dzikim afro-azjatyckim kraju ludzie uwikłani w konflikt z prawem i zarzutami prokuratorskimi są senatorami, którzy uczestniczą w tworzeniu zasad prawa.
 • @kula Lis 68 06:44:31
  Mam niedparte wrażenie, że Feldmarszałek Grodzki wybiera się nie tyle do samego USA, co bardziej do Hollywood, gdzie zamiast Clinta Eastwooda che zagrać kał boja w jakimś Westernie. A tak na poważnie, to ten megaloman, pyszałek, szaławiła i zwykły bufon jest po prostu żałosny.
 • @Husky 07:22:12
  Pisiorska mentalność Kalego - Maliniak jechać na klęczkach do USA dobrze, Grodzki jechać to źle.
  Może też chce sobie possać?
 • @kula Lis 68 06:40:41
  Alfred Hitchcock by tego nie wymyślił. Kaprawe, świdrujące spojrzenie człowieka niezrównoważonego, spięcie, nerwowość,fizjonomia ascety, a w tle koszmarne, podświetlone kwiaty i zamazany,tajemniczy portret. Ta sceneria jako zapowiedź przyszłej Polski zupełnie mnie nie przekonuje.

  https://s7.dziennik.pl/pliki/12741000/12741367-marszalek-tomasz-grodzki-zdjecie-643-385.jpg

  Dotąd nie znałem tego kabareciarza Grodzkiego, ale po wczorajszym stand up jestem jego fanem.

  Szkoda, że takie artystyczne talenty poniewierały się dotąd po upadających szpitalach i szemranych formacjach politycznych. Prawdziwe odkrycie. Genowefa Pigwa, to przy nim mały pikus.
 • @Husky 07:29:46
  Nigdy nie miałem nawet pojęcia, że ktoś taki jak Grodzki istnieje. Ale jak słyszę wycie pisiorstwa i kurvizji to zaczynam gostka lubić :))
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 07:35:19
  Nikogo tym nie zaskoczyłeś
  "Wróg mojego wroga jest moim przyjacielem"
  Tak to leciało?

  pzdr.
 • @Husky 07:52:48
  Z tym "przyjacielem" to nie przesadzaj, to w końcu POpapraniec. Ale fajnie popatrzeć jak pisiory wyją :))
  Żryjcie się, żryjcie! Polska może tylko na tym wygrać bo PiS PO jedno zło.
  Raz sierpem raz młotem magdalenkowa hołotę!
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 07:35:19
  To wybitny chirurg. Przerasta resztę popierdółek sejmowo-senackich osiągnięciami. Najlepszy trakochirurg w Polsce. I nie będzie mieszkał w willi, w której mieszkał Karczewski, a senat za willę płacił bodaj 5600 zł miesięcznie
 • @Husky 07:22:12
  To wielki człowiek, taki 3w1, i orędzia i sprawy zagraniczne i rządzenie państwem, protoplasta 500$+, martwię się czy jego barki udźwigną tak olbrzymią odPOwiedzialność za Naród i Państwo.
 • @Husky 07:29:46 Czy ten człowiek nie ogląda się w lustrze? Nie słucha ze zrozumieniem tego co bredzi?
  W mojej subiektywnej ocenie pani grodzka ma bardzo duży problem z alkoholem albo narkotykami, wygląd o tym świadczy, poza tym bardzo ma bardzo wredny i fałszywy wzrok, taka trochę wampirowata fizjonomia, zły człowiek, wiem co piszę, znam się na ludziach. Oto jak ludzie z PO są zatruci wirusem. Skutki to korupcja, oszustwo, hipokryzja, arogancja czyli podsumowując brak kory mózgowej. PO to polityczne i moralne dno. Organizacja wroga Polsce i Polakom.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 07:35:19
  Ten osobnik to kwintesencja poglądów i poziomu intelektualnego całego żydostwa polskiego! Jako lekarz - mierny, a nawet szkodliwy, jako menadżer - drugie dno, jako organizator swojego budżetu, owszem wykazuje dbałość, jako polityk - zupełny cymbał niedouczony! Wbrew pozorom może taka miernota wyrządzić wiele szkód Polsce, bo na tym ewentualnie będzie zasadzał swoje zasługi dla żydostwa światowego! A wystarczyło zorganizować i przypilnować wyborów!!! W Polsce nikt kto będzie w obszarze decyzyjnym nie może szkodzić krajowi! Pan Prezes jest specjalistą od stwarzania sobie kłopotów, bo cała organizacja największej partii na którą głosują Polacy jest w niedowładzie. Wystarczy, że jest jeden śpioszek z POlszewii i działanie dobrej zmiany szwankuje. Historia z Giertychem się widać też powtarza, bo Polacy dają się nabierać! To bardzo źle, że PiS nie umie eliminować działań szkodliwych np. w dziedzinie mediów. Dlaczego nie ma mechanizmów zwrotnych jak w robotyce-automatyce, gdzie sygnał końcowy jest weryfikowany pod kątem poprawności i system jest z elementami samokontroli. Ale też pozwala na naprawę błędu. PiS robi wiele fundamentalnych błędów i jest nienaprawialny? Gorzej, jakby zapraszał przez swoją pobłażliwość do dalszego psucia kraju? Najwyższy czas na zmianę kursu na bardziej rygorystyczny, opowiadanie przez POlszewików bajek o demokracji to tylko podstęp medialny! Żydzi przez czas pełnienia namiestnikostwa w Polsce nie znali takiego słowa! Nagle go odkurzyli by robić dobrą minę do przegranej gry. Polacy dobrze wiedzą co znaczy sprawiedliwość w ich wydaniu!: "Przywróćcie nam władzę to my już was urządzimy"! Czy Polacy utracili instynkt samozachowawczy? A przecież wystarczy poczytać bajki w których wieszcze ostrzegali przed zdradą. No tak, ale trzeba umieć czytać! A polskie media i szkoły nie mają ambicji edukowania narodu w tym zakresie. Nawet ministerstwa nie starają się reagować na kłamstwa mediów „polskojęzycznych”! np.vide portal Finanse i artykuł o „Skarbówka to być może największa zorganizowana grupa przestępcza w kraju”, autor Edyta Wara-Wąsowska - Bezprawnik - czwartek, 14 listopada 2019. Jest jeszcze dużo do zrobienia a my gmeramy się jak mucha w smole!!! Wymiana kadr jest warunkiem sine qua non dobrej zmiany.
 • @Wican 08:45:22 Z doniesień medialnych pan Grodzki to złodziejowaty .
  Pan marszałek zaprzeczył…..A co, miał się przyznać? „Nie pamiętam żadnego kontaktu, ale zaprzeczam - poza tym te wpłaty były dobrowolne” Oby to się jakoś uczciwie i bez straszenia i szantażu wyjaśniło, bo będzie wstyd dla senatu i to na cały świat. Jako biedny lekarz jeździł już w latach 90 XXw. luksusowymi samochodami? Żydzi prawo do kłamstwa zapisali sobie w Talmudzie, a za oszukanie Goja mają nawet zasługi w niebie u Abrahama… Będzie szedł w zaparte, albo ogłosi, że po awarii c.o dokumentacja zniszczona …Grodzki jak Gawłowski idzie w zaparte. Tam obowiązuje omerta i zasada Nojmana: Naszych z zarzutami bronimy jak niePOdległości, póki są z nami! Tacy „goście” nie pokazują dokumentacji fundacji, vide Owsiak. Dlaczego ? Sami sobie odpowiedzcie. Już nie ma co pytać, czy w PO znajdzie się jakiś uczciwy, bo nie ma u nich takiego. To łapówkarze i szkodnicy szkodzący Polsce i tym samym narodowi polskiemu nawet za granicami Polski. Z czystym sumieniem można powiedzieć, że są zaprzańcami i zdrajcami Polski. Tyle było tych wpłat po 500$ że pan marszałek już nic nie pamięta, kto . co i za co. Czyli Pan Grodzki przyznał, że istnieje jakaś „fundacja” na którą wpłaty są „dobrowolne” ;) Za chwilkę okaże się, że zarząd „fundacji” z „dobrowolnych” wpłat jeździł na Ibizę lub Wyspy Dziewicze ;) Chirurg mierny, typ niesympatyczny, z rozdętym ego wielkości bolkowego...! Zapowiedź "strzyżenia owiec"...pan doktor "dobra rada" uwierzył w swoją misję bycia kimś ważnym, a szpitalem nie potrafił pokierować...Pani prof. Popiela zachowała się bezkompromisowo i odważnie. Wyobrażam sobie naciski jakie teraz będą na nią wywierać, żeby wszystko odwołała. W fundacji trwają poszukiwania faktury na 500 $. „Na czasopisma medyczne…”szczytny cel tylko ile było warte 21 lat temu owe 500 $.? Otóż w roku 1998 w/g GUS, w PL przeciętne wynagrodzenie netto wynosiło 1027,0 zł, co stanowiło po tamtym kursie 294 $, czyli pan Grodzki „zaproponował na czasopisma” 170% ówczesnej średniej pensji - przekładając na rok 2018 byłaby to kwota 1642 $ czyli 5588,0 zł - sporo…
 • @Husky 07:29:46 Fundacja przyszpitalna, skąd od razu wiedział o co chodzi? Znamy takie dobrowolne wpłaty przy okazji operacji.
  "Przybyłem tu z dalekiego…" a nie - pomyłka! "Przybyłem tu… ze Szczecina" - powiedział pajacyk i zrobił gest Mazowieckiego. Kurwa! Dlaczego w tych portowych miastach tak wielu debili? Jod szkodzi?
  Grodzki czyli Mesjasz zszedł na ziemie! Rabini śpiewają: Gloria! Gloria! To ile w końcu zarabiałeś Grodzki? Dowiedziałeś się już? Pan marszałek posiada oszczędności w euro, frankach i dolarach z łapówek, bo pensji w tych walutach nie bierze. Czy piszącym o zadłużeniu szpitala, ten wybitny spec dbający o własną kieszeń, też będzie groził pozwami? Niech Grodzki wyciągnie z dokumentacji fundacji pokwitowanie, które wystawił na te 500 dolców, a nie straszy. A określenie „moja osoba” świadczy o jego podstawowych brakach w edukacji. Po tych zajączkach i orędziu wcale bym się i zdziwił, iż facet jest po uszy umoczony w lewą kasę na parapecie, typowy postpeerelowski chazarski pajac. W latach 90-tych w szpitalach łapówkarze w kitlach czuli się tak bezkarni, że bez cienia wstydu czy zażenowania sami proponowali i ustalali stawki, oczywiście, tylko w dolarach. Sam tego doświadczyłem. Chazar Grodzki to jedna z wielu gnid wykarmiona na ludzkiej krzywdzie w epoce chazara Bucholtza vel Balcerowicza. Teraz te gnidy prą do władzy, bo chcą wincej i wincej…To nie moja ręka! To nie moja ręka… Ludzie od Stasia same „perełki” . Od leków -wyprowadzanie (Arłukowicz+) z kraju po hydrobudowy. Byle się kręciło. Niezłe bagno ze Szczecina i wpływy NIEMCA. Teraz czekam na kolejne „orędzia” Gawłowskiego, Brejzy, Nitrasa, Zdanowskiej… na koniec może być Jachira:)))
 • @Wican 08:45:22
  Wredny człowiek, nie dość że łapówkarz to jeszcze kłamczuch. Odważna kobieta pokazała swą twarz i w telewizji powiedziała prawdę. Zniszczył szpital, brał łapówki, do wymiany i to natychmiast! Łapówkarstwo to główny problem służby zdrowia w PRL BIS. Niech pan się z tym liczy. To hańba.! I jeszcze pan jakieś orędzia wygłasza. WSTYD ! Kurduplowaty chazar Grodzki nie buduje autorytetu Senatu, a swoim zachowaniem i teatralnymi wystąpieniami wręcz ośmiesza tą instytucję. Jest to znak rozpoznawczy PO. On ma wygląd lokatora z Tworek, zachowanie, gesty i głupie wypowiedzi, to dowody. A Jaguar mówi wszystko… Nie o pieniądzach, o mentalności. Zbadać finansowanie tej poza szpitalnej fundacji, skoro nie wydają rachunków. To chyba niezgodne z prawem. I ukrócić te orędzia kogoś, wobec kogo są wątpliwości. Czy jakikolwiek łapówkarz wystawił komuś pokwitowanie? A może tę kasę zgarnęła księgowa fundacji, skoro nie dała pokwitowania. Tak czy siak coś tu śmierdzi. Wszyscy wiedzą o wdzięcznych łapówkach w tamtych czasach, obecnie jest też podobnie, ale może mniej. Lekarz najpierw sprawdzi zasobność portfela pacjenta. O przyznawaniu rent to wszyscy wiedzą ….
 • @Husky 07:52:48
  Wpłaty dobrowolne na określoną z góry kwotę w sytuacji gdy ktoś "stoi pod ścianą"? trochę to niehumanitarne, zwłaszcza z ust lekarza. Strach pomyśleć gdyby ktoś taki miał zostać premierem czy prezydentem.
 • @kula Lis 68 16:25:56
  Kula, już ci mówiłem...
  Masz kwity na Grodzkiego to biegiem do Ziobry albo się zamknij.
  Za kolportowanie nieuzadadnionych oskarżeń może zapłacić portal czyli p.Opara.
  Opamiętaj się.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 16:59:29
  "Kula, już ci mówiłem...
  Masz kwity na Grodzkiego to biegiem do "

  Miałem zabawę zgadując jak będą Grodzkiego opluwać. Panie Kula, czy to z Przekazu Dnia, czy sam Pan to wymyślił?
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 16:59:29
  Kulawy Lis nie potrzebuje kwitów. Wystarczy że ma uzasadnione podejrzenia, a jeśli przekona o tym podwładnych Ziobry, to oni tych kwitów będą szukać.
  Tyle teoria.
 • @kula Lis 68 16:25:56
  "Łapówkarstwo to główny problem służby zdrowia "

  Nie Panie Kula, głównym problemem jest niedofinansowanie. Dlatego oczekujcie nagonki na lekarzy i pielęgniarki.

  https://oko.press/oczerniona-tvp-lekarka-przysyla-nam-zdjecia-pracy-misjach-same-wiadomosci-2016-r-wychwalaly-dr-pikulska-jako-bohaterska-lekarke/
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 16:59:29
  Nerwowo się robi bo upada mit "biednego lekarza".
  A za kolportowanie nieuzasadnionych oskarżeń mają natychmiast zamknąć FF,Twittera i kilkadziesiąt portali
  Same kłopoty mogą być
 • @kula Lis 68 16:25:56
  Wstałem z łóżka a za oknami świeci słońce, słowiki śpiewaja, sychać smiech dzieci. Dorośli uśmiechaja się do siebie.Złodziej który mi dwa dni temu ukradł rower przyprowadził go z powrotem i przeprosił. A to wszystko po tym orędziu.
  Dziękuję prof Grodzki
 • @
  Idę do lekarza.
  Ma ktoś pożyczyc 500 dolarów?
 • @kula Lis 68 16:16:27
  SAME PLUSY DOOKOŁA

  https://niepoprawni.pl/sites/default/files/styles/ilustracja_pe_ny/public/ilustracje-publiczny/501.jpg?itok=HOffC1kv
 • @Husky 17:30:38
  Zajrzyj paracetamol. Należy się 25$ za poradę.
 • @kula Lis 68 15:54:08
  Dziś swe 65 urodziny obchodzi Aleksander Kwaśniewski.
  Czego mu życzycie?
  Swoją drogą to pewnie nie przypadek, że dziś podniesiono akcyzę na alkohol

  Ja nie wiem, jak można tak było postąpić.
  PiS to złośliwcy?
 • @Oracz 17:34:12
  Angole tylko tym leczą
  Ale to za free
 • @Husky 17:26:58
  "Nerwowo się robi bo upada mit "biednego lekarza".

  Zamiast szczuć na personel medyczny, dofinansujcie służbę zdrowia. Inaczej jak wszyscy lekarze wyjadą, to pozostanie po nich mit i wspomnienie.

  Lekarze rządowi też uciekną, aby nie zostać posądzonymi o spisek.

  https://www.tabletmag.com/wp-content/files_mf/doctorsplot_022513_620px.jpg
 • @Husky 17:30:38
  https://oko.press/operacja-grodzki-czyli-500-dolarow-plus-inne-hejty-szczecinska-pawlowicz-sfalszowana-przez-tvp/
 • @Pedant 17:44:16
  PILNE!!!
  Dziś o 21.30 w TVP marszałek Grodzki poda przepis na karkówkę po królewsku.
  Jutro opowie jak zacerować skarpety, a pojutrze pokaże jak przepchać zlew.
 • @Husky 17:26:58
  Ja w żadne mity nie wierzę. Interesuje mnie tylko jakość przekazu a Kula zachowuje się durnie. Za mniejsze grzechy dostawali kopa z NEonu. Nie chciałbym, żeby to się Kuli przytrafiło bo go lubię.
 • @Husky 21:17:48
  To jest jednak ciekawe jak jeden POpapraniec podnosi ciśnienie "zwycięskiej" partii.
  Zobaczymy jak będziecie wyć jak was Gowin w ch... zrobi :)))))

  Już zrobiłem zapas browca i popkornu :))
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 22:11:36
  Ale wy żyjecie idiotyczna nadzieją,
  a może się uda,
  a może nowe wybory,
  a może Kaczor zdechnie
  a może?
  a może ?
  a może?

  Żenada hard level
  Mogę zapewnić że to Wasze wycie będzie tu trwało lata....
  dłuuuugie lata

  8-)))))
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 22:06:37
  Gdyby za taki "przestępstwa" portalowe miał być ban, to zostałby tu tylko Pan Opara .... i nikt więcej.
  NIKT !!!!!
  W szerzeniu i propagowaniu fake newsów też masz Jarku wiele za pazurami.
  Taka prawda
  Pzdr.
 • @Husky 22:49:15
  Przypomnij mi choć jeden i zrób to szybko.
  Masz szczęście, że ja już tu nic nie mogę...
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 23:12:09
  A może przypomnę Ci Twój udział w opisywanych tu 2555 aferach PIS-u
  Twoje komentarze, wpisy.
  Co pisałeś o Kuchcinskim,Banasiu,Srebrnej i wielu wielu innych.
  Masz dowody na ich przestępstwa?
  A na koniec o skąd masz wiedzę na temat Kaczynskiego że to Klakstein i pochodzi z .... no właśnie.
  Skąd?
  Tak tylko pytam
 • @Husky 23:21:18
  Nigdy nie pisałem, że kaczelnik to kalkstain. A jak coś piszę to zakładam, że ktoś może pociągnąć mnie do odpowiedzialności bo nie jestem anonimowym trollem tylko, w przeciwieństwie do ciebie czy Kuli, piszę pod WŁASNYM nazwiskiem. Jakoś nikt jeszcze mnie nie pozwał...
  Więc nie pitol.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 16:30:27
  Uważam inaczej. Nie wykorzystano maksymalnie 4 lat na gruntowne reformy ustrojowe, np. dekomunizację a teraz może to już być niemożliwe a szkoda.
  Pozdrawiam
 • @Jozio z Londynu 20:15:54
  https://media.wplm.pl/thumbs/ODI1L3VfMS9jY19lNjljNi9wLzIwMTkvMTEvMTcvNDAwMC8yMDU2LzAzZWY0ODdlODU1MzQxNjQ4NDY3M2Y5NTYzYjU4NjEzLmpwZWc=.jpeg

  "Demokratyczny" zamordyzm znowu o sobie przypomniał. Cieszmy się wolnością słowa, póki ją mamy. Pamiętacie państwo medialny, totalny serial sprzed kilku miesięcy o tym w jaki sposób marszałek Sejmu Marek Kuchciński użytkuje rządowe samoloty? Wszystkie chwyty były dozwolone, wszystkie pytania uprawnione, każdą plotkę można było powielić.A jak zareagowała formacja polityka? Kazała mu się pokornie tłumaczyć, a gdy uznano iż opinia publiczna nie przyjęła wyjaśnień, nakazano dymisję. Powszechnie uznano (choć ja miałem wątpliwości i je na tym portalu wyrażałem), że oto zatriumfowała wolność słowa, a polityk „reżimu pisowskiego” słusznie za swoje dostał. Dziś mamy nowego marszałka Senatu - z opozycji. I niektóre media w tym publiczne, próbują dostarczyć opinii publicznej podstawowych informacji o tym szerzej wcześniej nieznanym na ogólnokrajowej scenie polityku. Jak się zachowywał jako dyrektor szpitala? Jak pamiętają go współpracownicy i podlegli mu ludzie? Czy jeśli prof. Agnieszka Popiela z Uniwersytetu Szczecińskiego, która stwierdza, że Grodzki jako dyrektor szpitala w Szczecinie Zdunowie przyjął od niej 500 dolarów za operację jej umierającej matki, nie wystawiając rachunku, to obowiązkiem mediów jest przytoczyć to, czy pominąć? Marszałek zaprzeczył, ale to są naturalne w demokracji elementy sprawdzania polityka. Nie dziwi także zainteresowanie majątkiem marszałka Grodzkiego, jak na polskie warunki posiada bardzo dużo. Całość pod linkiem

  https://wpolityce.pl/polityka/473308-demokratyczny-zamordyzm-znowu-o-sobie-przypomnial

  Ps..Szczerba przy pomocy mediów niszczy Banasia, a Grodzki niewinny a media podały, że jest łapówkarzem. Loty Kuchcińskiego złe a Loty i nagrody Borusewicza ok. Jesteś Szczerba dwulicowcem i kłamcą. Jak ktoś ma szczerby na umyśle, to nie można się dziwić że ma szanse awansu w tej partii. Tanie te nieruchomości w Szczecinie?!? A gdzie jest podana WARTOŚĆ samochodu?! Nie ważne, czy to leasing, czy jakaś inna forma ukrycia posiadania. A to mieszkanie 70 m. kw. po 4 tyś. zł metr, to pod Białymstokiem? Filozofię PO wyłożył Neuman: póki jesteś w platformie bronimy cię do końca. Ale nie daj Bóg jak odejdziesz lub zdradzisz. Grodzki może spać spokojnie, podobnie jak Gawłowski. PO ryczy pod butem, jak się uwolni to wyje jak stado wilków. Wierzę p. Popieli bo znam to towarzystwo lekarskich szych- zachłanność, buta, popieranie rodziny i swoich.
 • @Husky 22:49:15
  Kiedy pierwszy raz usłyszałem co wygaduje ten typek pomyślałem sobie - co za prostak… Facet leciał tekstem z GWna, tak po najmniejszej linii oporu… Jak to możliwe, przecież to już wiekowy człek, a nie smarkacz, to nie Myrcha, czy inny Nitras, więc chyba można oczekiwać od niego czegoś więcej… Wtedy nie wiedziałem, ze to „profesor” i lekarz… A jednak w grupie lekarzy chirurdzy, to najczęściej największe prostaki… No i to upodobanie do blichtru, samochód wynajmowany za ciężkie pieniądze… To nie pasuje do „profesora”. Dziwny typek… Dlatego nie dziwi mnie, nie jest dla mnie zaskoczeniem, że facet ciągnął kasę od pacjentów i że o zarządzaniu nie ma zielonego pojęcia - dlatego szpital, w którym był dyrektorem z nadania partyjnego wyszedł na tym bardzo blado i popadł w mega długi… To smutne, że taki ludzik jest marszałkiem senatu…! Toż to poziom Czaskowskiego…Pan Grodzki i pani Popiela powinni przejść badania na wykrywaczu kłamstw. Szczególnie pan Grodzki. Za czasów drugiej RP za korupcje urzędnikowi państwowemu groziła kara śmierci, wiec panu Grodzkiemu powinno bardzo zależeć na uczciwym wyjaśnieniu tej sprawy.

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930   

ULUBIENI AUTORZY

więcej