Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
895 postów 2441 komentarzy

krzysztofjaw

krzysztofjaw - Właściwie: Krzysztof Jaworucki. KONSERWATYSTA W IDEI I WARTOŚCIACH ŻYCIOWYCH, KONSERWATYWNY LIBERAŁ W GOSPODARCE. EKONOMISTA I FINANSISTA. PATRON DUCHOWY: BŁ. JERZY POPIEŁUSZKO, AUTORYTET MORALNO-ETYCZNY: ŚW. JAN PAWEŁ II, MENTOR POLITYCZNY: E. B

Apel do narodowców. Odklejcie się od JKM!

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

J.Korwin- Mikke przez lata swej działalności nie pozwolił też, aby po liberalnej czy narodowej części sceny politycznej zaistniała żadna partia negująca "Okrągły Stół" z pozycji liberalno-konserwatywnej lub narodowej czy chrześcijańskiej.

 Uważam, że w Polsce autentyczny ruch narodowy ma rację bytu. Powinien rosnąć w siłę a po wyborach jest to tym bardziej możliwe. Młodzi przedstawiciele narodowców w Sejmie, kiedy to mają w końcu subwencje dla partii politycznych, jest czasem, aby ten ruch zbudować oddolnie i nie opierać go li tylko na krytyce ustawy 447 Just. Oczywiście to ważne, ale jeszcze bardziej ważne jest zbudowanie własnego programu dla Polski i to bez... JKM i jego przybocznych.

 

Niestety - o czym już pisałem - ruch narodowy wszedł w koalicję z tzw. wolnościowcami od JKM a przecież są to skrajne bieguny wartości i idei reprezentowanych przez te dwie formacje.

 

Żałuję, że tak się stało, ale cieszę się, że narodowcy uzyskali aż 5 mandatów z 11, które wzięła tzw. Konfederacja, bo to w ogóle jest twór bardziej egzotyczny niż Kukiz z PSL-em.

 

Nie wiem, co zamierzają narodowcy w Sejmie i nie wiem do końca jakby miał wyglądać podział subwencji rządowych pomiędzy te dwie frakcje, ale jestem pewien, iż  wykreowanie jakiegokolwiek programu uwzględniającego ich postulaty jest niemożliwe.

 

Stąd też zwracam się do narodowców! Odklejcie się od JKM i jego przybocznych! I to jak najszybciej.

 

Dla mnie JKM jest największym szkodnikiem od 30 lat, jeżeli chodzi o tzw. prawą stronę polskiej sceny politycznej. Za cokolwiek się wziął to owo ginęło śmiercią zadaną właśnie przez niego samego. I uważam, że to było zawsze celowe działanie i wypełniał idealnie określone mu przez innych zadania. Nie mam do niego za grosz zaufania.

 

Pragnę przypomnieć jego rolę w obaleniu w Polsce idei lustracji i dekomunizacji. Otóż w 1992 roku dla niemal wszystkich ówcześnie zaskoczeniem było zaprezentowanie ustawy lustracyjnej przez J. Korwin-Mikkego. Doprawdy przedziwny był to ruch i zastanawiające jest to, że i tak w roku 1991 powstała przecież lista Milczanowskiego, o której wszyscy wiedzieli, nie było na niej jednak L. Wałęsy - Bolka. Jest niemożliwe, żeby ustawa JKM powstała ad hoc w ciągu jednego czy dwóch dni (a taka była narracja: "powstanie na kolanie"). Musiała być przygotowana wcześniej a jej zapisy były w wielu częściach, chyba celowo, nieprecyzyjne, które można było prawnie i konstytucyjnie podważyć. Całe krytyczne wtedy larum UD, GW i KLD wspierane mediami po wprowadzeniu tej ustawy w dniu 28 maja wydaje się też przygotowane o wiele wcześniej. Ową krytyką felernego projektu ustawy zdyskredytowano w ogóle ideę oczyszczenia Polski z komunistycznej bezpieki. Późniejsze losy lustracji i dekomunizacji tylko potwierdzają ową tezę. Istotnym jest też fakt, że ustawa nie obejmowała ujawnienia najważniejszych agentów w PRL, czyli agentów wojskowych służb informacyjnych (WSW/WSI) a niemal wykluczała agentów w środowiskach kościoła i nauki.

 

J.K. Mikke przez lata swej działalności nie pozwolił też, aby po liberalnej czy narodowej części sceny politycznej zaistniała żadna partia negująca "Okrągły Stół" z pozycji liberalno-konserwatywnej lub narodowej czy chrześcijańskiej. Robił to - wedle mnie i powtarzam - celowo, poprzez po prostu ich ośmieszanie dzięki swoim absurdalnym teoriom i wypowiedziom oraz przygarnianiem swoim buntem młodych ludzi, którzy po czasie już byli ze swojego zapału odarci. 

 

Czyż Wy, młodzi w większości narodowcy nie widzicie, że  JKM jest "koniem trojańskim", który rozsadzi Was od środka i zniszczy zalążek odbudowy ruchu narodowego w Polsce?

 

Warto też przypomnieć, że JKM w czasach komuny należał do Stronnictwa Demokratycznego, które było tolerowane przez ówczesnych komuno-bolszewików a które ponoć od początku jego powstania kojarzone było z masonerią. Czy to jest prawda? Historia oceni.

 

Dodatkowo też daleko mu do wartości chrześcijańskich, które są tak cenne dla Polaków. Do nich  chyba nigdy się nie odniósł, co ma swoje etyczno-moralne uzasadnienie widoczne w jego życiorysie.  A ponadto z pogardą odnosi się do wyborców PiS-u i często bywa prosowiecki.

 

Tak więc ponownie apeluję do narodowców! Rozwijajcie się, ale bez JKM i jego przybocznych 

 

 

Zostaw za sobą dobra, miłości i mądrości ślad...

http://krzysztofjaw.blogspot.com/

kjahog@gmail.com

 

Post jest chroniony prawem autorskim. Może być kopiowany w całości lub w części jedynie z podaniem źródła tekstu na bloggerze lub innym forum, gdzie autorsko publikuję. Dotyczy to również gazet i czasopism oraz wypowiedzi medialnych, w których konieczne jest podanie moich personaliów: Krzysztof Jaworucki, bloger "krzysztofjaw".

KOMENTARZE

 • Akurat JKM
  nie tworzył partii narodowej. Teraz zaś był niezbędny. Bo duża część młodzieży, akurat g losuje na niego. On jest obciążeniem, ale też w wyborach największym atutem. Taki paradoks. A teraz? Potrzebna jest koalicja wolnościowo-narodowa, aby sprzeciwiać się zamordystycznym zapędom neosanacji oraz by sprzeciwiać się rewolucji światopoglądowej. Bo po Kaczyńskim nie przyjdzie Schetyna, ani nawet Czarzasty. PiS toruje drogę Biedroniowi i Zandbergowi. Bo Kaczyński ma gdzieś te sprawy. Światopoglądowo to mu blisko do kręgów michnikoidalnych.
 • Psy szczekają, karawana idzie dalej.
  "Oczywiście to ważne, ale jeszcze bardziej ważne jest zbudowanie własnego programu dla Polski i to bez... JKM i jego przybocznych."

  Oczywiście socjalizmu lub faszyzmu w innym wydaniu.
  Innego raju dla biurokracji, mundurówki i budżetówki, piekła a'la koncentrak dla wszystkich innych.
  Prócz mafii, służb i lóż.
  Z 320 stronami ustawy o VAT, z rejestrowaniem każdej sprzedaży online w Warszawie, z ciągłym i nieograniczonym dostępem do kont stu służb, z możliwością pozbawienia majątku przez widzi mi się urzędnika, z przymusem szczepień, a może eutanazji, z totalnym podsłuchem i inwigilacją, z zakazem posiadania zwierząt, z brakiem własności czegokolwiek - bo totalitaryzm nie toleruje, z możliwością zamknięcia na 3 lata każdego w areszcie wydobywczym, z zakazem posiadania broni do obrony własnej zagrożonym karą większą niż za gwałt, a porównywalną z tą za morderstwo.
 • Autor
  Ferment ruskich ("skarpe"t -sic) spod znaku Konfederacji dał dobry skutek. Ten polityczny słup WSI Korwina zasilonego rozbitkami z K15 oczywiście zaraz się rozpadnie jak Palikociarnia czy Nowoczesna i zostanie wchłonięty przez PO, ale smród walonek w sejmie zostanie.
 • No, no
  Ci przyboczni są najstraszniejsi, czy najgorszy jest JKM? Sam Kiszczak dał projekt ustawy lustracyjnej Korwinowi, bo ten był w SD. Na szczęście bloger Jaworucki spenetrował prawdę. Uffff....................
 • @Husky 21:30:06
  Za to od strony PiS to leci taki odór czosnku, że nawet największe walonki Korwina tego nie przebije.
 • @Husky 21:30:06
  Ciekawe jaki smród jest gorszy? Skarpet czy czosnku?
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 21:39:06
  Mam pomysł
  Proszę ugotować sobie ....żurek
 • @zbig71 21:36:51
  A odlot po tym jest?
 • Autor
  Podobno kolejne Woronicza17 poprowadzi Tomasz Lis, ''minęła ósma'' Wielowieyska, Wiadomości Monika Olejnik, ''Warto rozmawiać'' Mordka - Morozowski, a ''o co chodzi'' Kolenda - Zaleska.

  Wszystko to po zmianach nowego Prezesa TVP Piotra Misiły.
 • @
  Z neta:

  Powiedział Korwin Mikke
  że chciałby podbić Afrykę
  Byłby tam sobie szamanem
  Wódkę zagryzał bananem
  Z małpami założyłby konfederację
  o ile małpy uznałyby jego racje.
  Nic z tego jednak nie wyszło
  bo się obudził w ławie poselskiej gdzie..... przysnął

  https://d-pt.ppstatic.pl/k/r/1/78/6c/55f0c195a5ee3_p.jpg?1442107622
 • @Husky 21:52:27
  Niemały. Wystarczy zobaczyć jak zachowują się PiSory.
 • @Husky 21:30:06
  Ale ja mowię zupełnie poważnie. Chciałbym ruchu narodowego, ale takiego normalnego, polskiego... a na to się jednak nie zanosi.
  Pozdrawiam
 • @zbig71 22:14:51
  Jak?
 • @krzysztofjaw 22:22:05
  Co ten Kaczyński narobił z tymi celebrytami.
  Janda chodzi cała obesrana,
  Nurowska schowała się w lesie i je tylko grzybki halucynogenne, Ostaszewskiej odciął internet, a Żebrowski tak zubożał, ze nie ma nawet gaci żeby na siebie włożyć i chodzi z gołą dupą.
 • Studium człowieka TVN, to zadanie dla psychiatrów.
  Widział ktoś normalnego człowieka zaczadzonego TVN24?
  Agresja, dzikie spojrzenie, dziwne, emocjonalne pobudzenie, nieprzewidywalność reakcji piana w kącikach ust, a wszystko to przechodzi zwykle w apatię, zagubienie niepewność.
 • @zbig71 22:14:51
  Numer z Konfederacją, to ten sam myk złogów WSI co z Palikociarnią, Nowoczesną czy Wiosną.
  ''Oto powstaje nowa siła, alternatywa dla układu'', byle zabrać elektorat PiS.
  Dajecie się robić w ruja jak dzieci. Dobra Zmiana de facto rozmontowana. Wracamy do c*** dupy i kamieni kupy.
 • @
  Tak dla jasności: obowiązująca konstytucja została przyjęta w referendum 25 maja 1997 r. głosami 6 396 641 obywateli.
  Na PiS głosowało 13 października 2019 r. 8 051 935 obywateli.
 • Autor
  Co ma wisieć, nie utonie.
  W tej kadencji zostaną zrealizowane poważne inwestycje, jak Kanał na Mierzei Wiślanej, tunel Świnoujście, kawał Via Carpatii, gazociąg z DK, pełna struktura WOT i program Cela+, bo kilka wyroków się uprawomocni.
  1 kadencja to siew,
  2 to żniwa.
  Spoko
 • @Husky 22:34:00
  Wiadomo, Żydzi niczego w Polsce nie budują. Oczywiście, poza miłością do tubylców, to jasne. Zawsze lepiej przez lata mówić o układzie i nic nie robić. W ramach walki i pamięci.
 • @Husky 23:26:39
  Najlepiej zbudować tunele podziemne. Elektryczne samochody Morawieckiego zatrudnić do obsługi tego przedsięwzięcia. Niech służą ojczyźnie, a Co!?!
 • @Husky 23:26:39
  No witam

  Tylko tego senatu żal... Będzie obstrukcja, tego jestem pewien
  Pozdrawiam
 • @krzysztofjaw 07:47:28
  O tym czy senat będzie należał do opozycji zadecyduje Naczelnik
  I tyle w tym temacie

  8-)))))
  Pozdrawiam

  Miłego dnia życzę

  ps.

  I niech nikt nie pi**doli że PiS walczył w tych wyborach z czterema partiami.
  Przeciwko PiSowi były

  Platforma
  Nowoczesna
  Zieloni
  SLD
  Razem
  Wiosna
  PSL
  Kukiz
  Europejscy Demokraci
  Wolność
  Ruch Narodowy
  Samorządowcy
  i jeszcze wiele pośredniego planktonu i chłamu.
 • @Jwu 06:31:17
  Wody się napij.
  Przeżyjesz.
 • Autor
  Rzeczywiście niektóre jego wypowiedzi w dzisiejszych czasach nie przejdą (szczególnie o roli kobiety). Jednak on jako z niewielu udowadnia że PiS to bolszewicy, a nie żadna prawica. Że dzisiejszy polski ustrój to jakaś dziwna mieszanka socjalizmu, komunizmu, kapitalizmu i dyktatury. Że wszystkie struktury państwa zostały zawłaszczone i zamienione na prywatne folwarki partyjnych aparatczyków. Że żadna partia która była do tej pory przy władzy nie próbowała z tym walczyć tylko jeszcze bardziej zawłaszczała państwo. itp. Fakt że Pan JKM tylko o tym mówi i to w taki sposób że maluczcy szybciej by skoczyli w ogień niż go poparli. Jak by wyglądały jego rządy i dokonania jak by zdobył władzę to już inna sprawa, ale raczej się o tym nie przekonamy.
 • @Husky 21:30:06
  I co jeszcze tchórzliwy mitomanie? kiedy wrócisz do Polski? Aż cię zwolnia z podcierania żydowskich tyłków? Pachołek ciągle na służbie.
 • @krzysztofjaw 22:22:05
  Akurat pan jest mało wiarygodny w tym chciejstwie. Popierając neosanację, czyli antypody ruchy narodowego.
 • @Husky 22:29:14
  Aleś ty żałosny, tchórzliwy pachołku. Nowe wytyczne dostałeś, pomocniku pomocnika szeregowca?
 • @Husky 08:10:02
  Aleś ty prymitywny, tchórzliwy podcieraczu i oblizywaczu, może nawet.
 • @Wican 09:12:26
  Ale autor może liczyć na taki.... Narodowy ruch sanacyjny. :)))
 • @zbig71 09:17:16
  Było coś takiego: Związek Młodych Narodowców, przekształcony w Tuch Narodowo-Państwowy.. Pewnie Antoni jako lider, jak go z Tworek wypuszczą.
 • @AlexSailor 21:29:01
  No właśnie o to ,,naszym władzom'' dzisiejszym (i wcześniejszym też) chodzi. Lud głosujący na PiS tęskni do czasów PRL kiedy partia za nich myślała, za nich decydowała, regulowała ile mają zarobić i ile zapłacić. Obudzą się jak te regulacje zaczną decydować co, z kim, jak i za ile mogą coś zrobić. Znów będą mogli walczyć o wolność i demokrację.
 • Apel do narodowców. Odklejcie się od JKM!
  Nie wiedziałem, że autor głosował na Konfederację - a dokładniej na narodowców z Konfederacji.
  Pogratulować przebudzenia!
  "Warto też przypomnieć, że JKM w czasach komuny należał do Stronnictwa Demokratycznego, które było tolerowane przez ówczesnych komuno-bolszewików a które ponoć od początku jego powstania kojarzone było z masonerią."
  O Boże, Korwin jest masonem?
  A nie było prościej pójść tym śladem?
  PiS to Kaczyński, Kaczyński to JJ Lipski a JJ Lipski to mason?
  "To dzięki Lipskiemu do Komitetu Obrony Robotników trafił Jarosław Kaczyński. Jan Józef był znajomym jego matki, Jadwigi jeszcze z czasów studenckich, a później pracowali razem w Instytucie Badań Literackiej Polskiej Akademii Nauk. Matka prezydenta i premiera znajomość tą ceniła sobie do tego stopnia, że napisała monografię poświęconą osobie Jana Józefa Lipskiego."
  "W książce „O dwóch takich… Alfabet braci Kaczyńskich”, wywiadzie rzece z braćmi Kaczyńskimi, Jarosław wspomina Lipskiego. Był to przecież człowiek, u którego dzień po obronie doktoratu zgłosił się, aby stać się działaczem KOR. Na jego pogrzebie przemawiał jako przedstawiciel Kancelarii Prezydenta RP Lecha Wałęsy. Przyczynił się również do przyznania Lipskiemu Krzyża Wielkiego Orderu Odrodzenia Polski. Nowo mianowany premier powiedział, że dla Lipskiego „wrogiem był NACJONALIZM, przy czym on polski komunizm uznawał za nacjonalizm”.
  Fragment z książki napisanej przez matkę braci Kaczyńskich:
  "Krytyka ideologii ONR-owskiej, traktowana jako stale aktualne zagrożenie, walka z antysemityzmem i ksenofobią oraz problem polsko-niemieckich stosunków z dążeniem do pojednania – to najważniejsze tematy, którymi się zajmował."
  I pan tak troszczy się o narodowców?
 • @Robik 11:45:57
  Autor ma obsesję na punkcie JKM. Pewnie go w młodości do UPR nie chciał przyjąć. Ciekawe, że JJLipski autorowi nie przeszkadza, mimo że Kaczyńscy byli jego wychowankami, ale Korwin jako były działacz SD spędza sen z powiek.
 • @zbig71 11:58:23
  Dokładnie!
  Autor wspiera PiS ale martwi się losem Konfederacji.
  Dla PiS-u bohaterem jest taki człowiek jak Piłsudski który miał związki z masonerią i był przez nich wspierany.
  I nagle autor martwi się o losy Konfederacji ponieważ Korwin lata temu należał do SD. Kto miałby w to uwierzyć?
  "J.K. Mikke przez lata swej działalności nie pozwolił też, aby po liberalnej czy narodowej części sceny politycznej zaistniała żadna partia negująca "Okrągły Stół".
  Dla przypomnienia; ludzie z PiS nie tylko współtworzyli okrągły stół ale brat Lech został nawet dopuszczony do supertajnej elity która konspirowała przeciw własnemu narodowi w Magdalence.
 • @Robik 11:45:57
  Zapomniano dodać o prokuratorze Piotrowiczu? Czy o pracowniku komunistycznej uczelni Lechu Kaczyńskim?
 • @zbig71 11:58:23
  Prokurator Piotrowicz też autorowi nie przeszkadza. I pracownik komunistycznej uczelni Lech KacZyński. Autor to taki sam fanatyk jak Kamyński
 • @Robik 12:32:44
  Tą wybiurczością intelektualną, steruje niezawodny kościół rzymski. Tak było zawsze. Mają w ocenzurowanej już formie X przykazań (z których jedno wypadło całkowicie by nie psuć biznesu) NIE ZABIJAJ, ale to nie znaczyło że nie można zagrzewać do napaści wojsk Führera (oczywiście z Bogiem na ustach).
  Jak już ktoś w to ,,wsiunknie" jak Pan Autor, to nie musi czekać na zdanie biskupów, bo doskonale swą powinność rozumie.
 • @Oracz 12:45:06
  "Nie zabijaj" to kwestia tłumaczenia. Poczytaj o wersji hebrajskiej.
 • @Wican 12:54:50
  Poranne 200g na rozruch, już odparowało?
 • @Oracz 12:58:51
  Trafiłeś na niemal abstynenta. ja od rana pracuję. A że na swoim, to czas sobie sam normuję. A na tym troszkę się znam. Skończyłem 3 kursy biblijne, w tym tylko jeden w KK. Uczyłem sie hebrajskiego i greki. Nie nauczyłem, ale cos w głowie zostało.
 • @Wican 09:13:03
  Ojcu powiedz pachołk.I sobe do lustra czubie
 • @Wican 09:11:20
  Ty za pozytecznego idiote czy za trolla tu robisz
 • @krzysztofjaw 07:47:28
  Daję głowę, że trwają już zakulisowe negocjacje PiS zmierzające do zbudowania większości w Senacie i wcale się nie zdziwię jak za kilka dni PO-srańcy obudzą się z ręką w nocniku. A będzie to tym cudowniejsze, że pewni obstrukcji legislacyjnej rozdarli już swoje niewyparzone ryje.
 • @Robik 12:32:44
  Pomijając Autora, trzeba być ślepym i głuchym, żeby nie widzieć, że szczurek Mikki jest kontrolowaną opozycją, tą „trzecią opcją”, która nigdy nie zdobędzie władzy, bo jej zdobyć ani nie ma, ani nie chce, bo się świetnie urządziła w swojej roli, podobnie jak wspierający go od lat Michalkiewicz w roli wielce zatroskanego patrioty, który również kpi ze wszystkich, a Polskę ma głęboko w d.
  Pożyjemy, zobaczymy, jak Mikke będzie współpracował w zespole Konfederacji. Z pewnością będzie ciekawie.
 • @Husky 18:18:18
  I PiSdzielcy te negocjacje przegrywają. A ja znam jednego senatora, który za eksponowane (nie musi być ważne) stanowisko, zmieniłby klub. Ale cóż, ja nie popieram przekupstwa, więc PiSdzielcom nie pomogę. Ty zaś przekupstwo popierasz. Na razie PiSdzielce strzelają ślepakami w senacie. Jaki debil wymyślił, aby iść do Libickiego? jeszcze ich nagrają i zostaną wydymani tak jak kiedyś zrobiono to przy pomocy Beger.
 • @Husky 18:17:11
  Wracaj do polski. Wtedy pogadamy jak równy z równym, bo ty też będziesz ponosić konksekwencje działań rządzących. A PiS miał doprowadzić do tego, że ludzie z zagranicy będą wracać. Znowu kłamali?
 • @Wican 14:38:06
  Ni, no gdzieżby kłamali!? Polacy inaczej walą do Polski drzwiami i oknami, jedni z Izraela, inni z Azji...
 • Autor
  Zaczyna się szantażyk pryszczy. Jak bedzieicie nas krytykować to nie zagłosujemy na Andrzeja Dudę.
  Jak rozumiem wtedy zagłosują na Tuska lub Biedronia na złość PiSowi. Tak to jest jak gówniarze zaczynają się bawić w politykę.
 • Autor
  Najwazniejsze, ze opozycja przez kolejne 4 lata bedzie robic to, co najbardziej lubi czyli "odsuwac PiS od wladzy". I tak do kolejnych wyborow- a pozniej znow to samo.

  Co za nudy.
 • Panie Krzysztofie...dzieki!
  Bardzo madra i prawdziwa analiza… za madra I za prawdziwa zeby :uwierzyl : w nia prawdziwy, przecietny , polski intelektualista:-)))
  I wielu za to pana opluje.
  Nie sadze , zeby ci quasi narodowcy Winnickiego i Bosaka nie wiedzieli z kim sie zadaja. A skoro wiedzieli, wiadomo- ze byli i sa tylko po to, zeby wprowadzic go w elegancki sposob z powrotem do Sejmu...

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930   

ULUBIENI AUTORZY

więcej