Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
895 postów 2441 komentarzy

krzysztofjaw

krzysztofjaw - Właściwie: Krzysztof Jaworucki. KONSERWATYSTA W IDEI I WARTOŚCIACH ŻYCIOWYCH, KONSERWATYWNY LIBERAŁ W GOSPODARCE. EKONOMISTA I FINANSISTA. PATRON DUCHOWY: BŁ. JERZY POPIEŁUSZKO, AUTORYTET MORALNO-ETYCZNY: ŚW. JAN PAWEŁ II, MENTOR POLITYCZNY: E. B

Ludziska od PiS-u! Przestańcie marudzić!

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Przestańcie! Cieszmy się. Mamy ponownie większość i rządy na 4 lata. Będzie trudno, ale trudno, takie są realia.

 Po wyborach rozszedł się niemal smutek co do wyniku wyborów PiS-u. Jej wynik wzbudził jakby konsternację wśród wyborców a nawet pojawiły się narzekania.

 
Przestańcie! Cieszmy się. Mamy ponownie większość i rządy na 4 lata. Będzie trudno, ale trudno, takie są realia. Przecież wygraliśmy  z PO-KO te wybory w Sejmie a w Senacie też, choć ta wygrana jest minimalnie za mała, żeby obwieścić bezwzględne zwycięstwo, przy czym Senat nie może zablokować jakiejś ustawy a tylko ewentualnie przedłużyć proces legislacyjny.
 
To mało? Czy ktoś stawiał na to w 2015 roku, że w kolejnych wyborach znów będziemy rządzić samodzielnie? Wątpię. Więc nie narzekajmy.
 
Mamy niemal 62% frekwencji, najwięcej od 30 lat i mimo tego, że była ona tak wysoka a do Sejmu weszło aż pięć partii (koalicji) to jednak PiS utrzymał swoją większość na takim samym poziomie czyli 235 mandatów a jeszcze zwiększył swój elektorat o 2,34 mln osób (8,05 mln osób wobec 5,71 z roku 2015), przy czym w takim samym obszarze koalicji jak w 2015 roku - Zjednoczona Prawica). Wszystkie inne partie utworzyły jakieś koalicje przedwyborcze tylko do tych wyborów i spodziewam się w przyszłości rozpadu większości tych koalicji.
 
Źródło: Dziennik Gazeta Prawna
 
Jest to przecież historyczny wynik składający się z dwóch ewenementów: dużej frekwencji i  zdobycie przez jedną partię drugiej większościowej kadencji z wynikiem powyżej 40%. Tego jeszcze nie było od 30 lat. Więc po co płakać. Trzeba się cieszyć, że będzie możliwość kontynuowania "dobrej zmiany".
 
Skupię się jeszcze na frekwencji i zaryzykuję stwierdzenie, że to właśnie PiS przez ostatnie cztery lata zbudował faktyczną a nie teoretyczną demokrację w Polsce i to bez żadnych przymiotników jak np. demokracja liberalna. Przez ten okres to w Polsce gruntowała się demokracja a nie wprost przeciwnie jak gaworzyła totalna opozycja. I możemy dla Starej Unii być wzorem demokracji i praworządności.
 
PiS pokazał Polakom, że mogą mieć wpływ na stan ich życia, mogą mieć wpływ na rządzących i przekonali się, że jest partia, która realizuje swoje obietnice a nie jak przez te 30 lat. To PiS zbudował samoświadomość polityczną ludzi a nie jałowe elity III RP.
 
P.S.
Być może lekkie rozczarowanie bierze się stąd, że chyba pierwszy raz przeszacowano PiS w sondażach. Faktycznie sondaże inaczej niż zawsze przeszacowały a niedoszacowały wyniku PiS do czego wyborcy PiS byli nieprzygotowani. W sumie i ja myślałem, że PiS znów w stosunku do sondaży będzie miał więcej. Ale nie ma co narzekać. Jest dobrze i sądzę, że przyjdzie czas na zimną refleksję a wtedy docenimy te wyniki.
 
Zostaw za sobą dobra, miłości i mądrości ślad...
http://krzysztofjaw.blogspot.com/
kjahog@gmail.com
 
Post jest chroniony prawem autorskim. Może być kopiowany w całości lub w części jedynie z podaniem źródła tekstu na bloggerze lub innym forum, gdzie autorsko publikuję. Dotyczy to również gazet i czasopism oraz wypowiedzi medialnych, w których konieczne jest podanie moich personaliów: Krzysztof Jaworucki, bloger "krzysztofjaw".

KOMENTARZE

 • @Oficjalne Wyniki PKW
  Paatrzylem na wyniki w nocy:

  - pierwszy oficjalny wynik czastkowy 49.35% dla PiS z 25.50% OKW
  - KO 22.11% glosow
  - drugi oficjalny wynikczastkowy 49.30% dla PiS z 42.22%OKW
  - KO 22.27% glosow
  * Wynik z 7-8:00 rano
  ---------------------------------------------------------------------------------------
  OSTATECZNY WYNIK

  - PiS 43.59% glosow
  - KO 27.40% glosow

  * Miedzy 49.35% a 49.30% roznica glosow wynosi tylko 0.05%
  * Miedzy 49.35% a 43.59% roznica glosow wynosi prawie 6.00%

  Z czego sie cieszyc? / Ze ktos PiS-owi "zaiwanil" prawie 6% glosow?
  Bo ja w tych roznicach innej przyczyny nie widze : /
 • Na pohybel zaprzancom !!!
  Przy takiej mobilizacji oszustów i złodziei z KO oraz postkomuny, to jest niebywały sukces, obroniliśmy mandat przywrócenia Polsce minimum normalności.

  5*
  Widzisz tu jak "towarzystwo" wyje?
  i brawo
  niech wyją tak kolejne 4 lata !!!!!
  Zapas pampersów w W-wie na wyczerpaniu

  http://antykomunista.neon24.pl/post/151140,jest-moc-i-sila-brawo-pis-brawo-my
 • Jakbym był PiSiorem to bym się smucił.
  PiS właśnie sięgnął szklanego sufitu i będzie tylko gorzej. Mamy cztery lata, żeby budować polską, patriotyczną partię. Starczy, że nasz "wieczny" sojusznik zrobi kolejny reset z Rosją i PiS zostanie wysłany na szczaw (i mirabelki).
  Teraz trzeba wyegzekwować od PiS realizację wszystkich obiecanek.
 • @Husky 08:18:44
  Weź już nie rób siary PiSku. Kaczelnik siedzi i beczy a ty nakręcasz sztuczny entuzjazm. Ciekawe jak Pislam wywiąże się z obiecanek a Polacy to specyficzny naród, łatwo nie zapomina :)))
 • @Ziut Obóz Narodowo Demokratyczny 08:04:08
  Nie się co martwić. Pożyjemy, zobaczymy. mam tylko nadzieję, że narodowcy odkleją się od JKM, który plecie te swoje farmazony od 30 lat i po co on był w ogóle narodowcom? Może ich rozwalić od środka. Ma w tym duże doświadczenie.
  Pzdr
 • @Husky 08:18:44
  Ktoś mi zwrócił uwagę, że te 235 mandatów jest jakościowo różne od tych z 2015 roku, bo teraz ludzie wybierali racjonalnie. Dla mnie największa radość bije, że PiS zwiększył swój elektorat i to o ponad 2,3 mln głodów. To jest niesamowite i kapitalnie wróży przed wyborami prezydenckimi.
  Pozdrawiam
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 08:23:44
  Zgadzam się, że trzeba oddolnie budować prawdziwą partię narodową, ale do tego potrzeba, iżby narodowcy odkleili się od szkodnika - JKM.
  Pzdr
 • @krzysztofjaw 08:57:55
  Zgadzam się, Korwin w tym układzie nie jest potrzebny.
  Sam nowy RN też powinien być budowany od nowa i oddolnie. Na razie mamy to co mamy.
 • PIS niczego nie zbuduje patriotycznego bo jest żydowską partią !
  Obowiązuje w Polsce dalej żydowskie prawo !

  WY NIE RUSZACIE NASZYCH ! MY NIE RUSZAMY WASZYCH !!!

  Słowianie ! 4 lata rządów PISu i co ? jajco ! żadna afera PO nie została
  doprowadzona do końca ! 4 LATA i nic !!!!! złodzieje startują do żydowskiego senatu do żydowskiego sejmu śmieją z Polaków bo wiedzą ze mają ochronę międzynarodowego rządu żydowskiego [ czytaj żydowskiej mafii ]

  Słowianie ! Nie będzie sprawiedliwości gdy rządzić Polską będą żydzi !


  POLSKA KRAJEM NEUTRALNYM ! precz z okupacyjnymi wojskami NATO

  Ireneusz Tadeusz Słowianin Lach
 • Ja od bardzo wielu już lat...
  praktycznie od początku "odzyskania" wolności, głosuję na Matkę Boską Królową Polski, przez co zawsze jestem w większości silniejszej od całego Wszechświata.
  Szkoda, że ludzie nie zdają sobie z tego sprawy, bo innej drogi by pokonać tego szatana rozlanego już na cały świat, nie ma.

  I nie pomogą tutaj kolejne przedwyborcze (i krótko po wyborach) euforie, bo zawsze, od już wielu tych lat "odzyskanej" wolności, mamy kolejne coraz ciaśniejsze zaciskanie nam Polakom pętli na szyi.

  Kiedy ten naród zrozumie, że jedyną pomoc mamy w naszej Królowej?...
 • @Jan Paweł 09:16:44
  Kiedy nauczysz się czytać?

  Królowa nieba to potępione przez Boga - Stwórcę bóstwo obce!

  Zresztą o tym, że jesteś wtórnym poganinem wyznania rzymskiego, świadczy fakt, że królowa nieba obecnie to wielobóstwo które liczebnie wypiera Boga, a tylko Bogu należy się cześć!
  Zielna, licheńska, gromniczna, fatimska, nieustającej pomocy itd do pięciuset bodaj specjalizacji! I to niby miałaby być matka Mesjasza?
  Lecz gdyby nawet przyjąć, że to co czcisz a uformowane jest w posągi, to miałaby być rodzicielka Mesjasza i tak nie wolno (w/g Przykazań i ich szerokiemu opisowi) jej czcić!

  Unikać bałwochwalstwa!

  Pwt4,9 Tylko się strzeż bardzo i pilnuj siebie, byś nie zapomniał o tych rzeczach, które widziały twe oczy: by z twego serca nie uszły po wszystkie dni twego życia, ale ucz ich swych synów i wnuków2. 10 W dniu, w którym stanąłeś w obliczu Pana, Boga swego, na Horebie3, rzekł Pan do mnie: «Zgromadź Mi naród, niech usłyszą me słowa, aby się nauczyli Mnie bać przez wszystkie dni życia na ziemi i nauczyli tego swoich synów». 11 Wtedy zbliżyliście się i stanęliście pod górą - a góra płonęła ogniem aż do nieba, okryta mrokiem, ciemnością i chmurą. 12 I przemówił do was Pan, Bóg wasz, spośród ognia. Dźwięk słów słyszeliście, ale poza głosem nie dostrzegliście postaci. 13 Oznajmił wam swe przymierze, gdy rozkazał wam pełnić Dziesięć Przykazań4 i napisał je na dwóch tablicach kamiennych. 14 W tym czasie rozkazał mi Pan uczyć was praw i nakazów5, byście je pełnili w kraju, do którego wchodzicie, by objąć go w posiadanie. 15 Pilnie się wystrzegajcie - skoroście nie widzieli żadnej postaci w dniu, w którym mówił do was Pan spośród ognia na Horebie - 16 abyście nie postąpili niegodziwie i nie uczynili sobie rzeźby przedstawiającej podobiznę mężczyzny lub kobiety, 17 podobiznę jakiegokolwiek zwierzęcia, które jest na ziemi, podobiznę jakiegokolwiek ptaka, latającego pod niebem, 18 podobiznę czegokolwiek, co pełza po ziemi, podobiznę ryby, która jest w wodach - pod ziemią. 19 Gdy podniesiesz oczy ku niebu i ujrzysz słońce, księżyc i gwiazdy, i wszystkie zastępy niebios, obyś nie pozwolił się zwieść, nie oddawał im pokłonu i nie służył, bo Pan, Bóg twój, przydzielił je wszystkim narodom pod niebem. 20 A was Pan wybrał sobie, wyprowadził was z pieca do topienia żelaza, z Egiptu, abyście się stali Jego ludem, Jego własnością, jak dziś jesteście.


  Nie interesują cię polecenia Boga tylko polecania zjawy, prawda?
  Szkoda że tak mało o tobie wiadomo. Jeden taki jak ty, też wzywał do nieposłuszeństwa Bogu. Patrzyłem na jego fotkę w profilu i myślę sobie: z której choinki ten facecik się urwał? Dopiero jak wyciągnął kopyta to się okazało że to regularny pracownik macierzy nierządnic, ojczulek..
 • Teraz prezessimus ze swoimi słupami będzie się wspinać na szczyty obłudy
  do tyłu.
 • @telewidzacy 09:41:53
  PiS (czyli polityka dla maluczkich) sięgnął sufitu, przedszkole parlamentarne się skończyło. Zwiększa liczbę posłów, zmniejsza zakres działania (Senat).

  W tej kadencji pora odsłonić karty - Partia Euroatlantycka - by nie było już tych żółtych punktów na mapie wyborczej.

  Do tego trzeba poważnych polityków.
 • @
  https://pbs.twimg.com/media/EG72LSZWoAUwz0B?format=png&name=small


  PiS dał ludziom 100 mld, a przecież mógł rozdać te pieniądze mafiom oraz Jandzie i innym sierotom po PRL na pseudo artystyczne gnioty w formie dotacji budżetowych.
  Co zaś do prostytutek, to na warszawskim rynku rozrywek cielesnych pani Janda musiałyby za noc słono dopłacić.

  8-))))))
 • @krzysztofjaw 08:56:31
  Najbardziej mnie ciekawi czy G. Schetyna zachowa fotel premiera w Gabinecie Cieni, czy w kolejnej kadencji tę zaszczytną funkcję sprawować będzie Kidawa Błońska, Jachira czy może nawet sam Gawłowski - rekordzista w kategorii zarzuty prokuratorskie.
 • @Husky 20:27:05
  Co wy się pisiory tak POpaprancami zajmujecie? Teraz to wy macie problem. Schetino & Co rozsiądą się wygodnie i będą patrzeć jak kaczelnik się wije, żeby się wymiksować z obiecanek. Już zresztą zaczął :))
  "Pryszcze" przypilnują 447 i będzie wesoło.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 20:49:06
  Przyszcze będą mieli w sejmie do gadania tyle co żyd na gestapo.
  Jest ich 11 za chwilę będzie 11..... niezrzeszonych
  Zakład.
 • @Husky 21:00:22
  Ty na polityce znasz się jak Wojtas czyli g...
  Starczy, że będą wnosić na zmianę interpelacje w sprawie obsługi 447 i organizować natychmiast konferencje prasowe a co jakiś czas jakąś manifestację. Zobaczysz jak im urośnie, nie wykluczam nawet szybszych wyborów :))
  Mogą skubnąc nawet kilku młodych, ideowych posłów kaczorowi itd. Wariantów może być wiele.
 • Cóż.
  Brakuje większości w senacie. Już nie będzie tak łatwo nocnych ustaw wprowadza ć
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 21:12:51
  Skończą jak palikociarnia czy nowośmieszna
  Korwin wie co ma robić, wcześniej poczeka na zwrot swojej kasy a potem strzał pryszczakom w krocze i zostaną jak Himilsbach z Angielskim
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 21:12:51
  // Zobaczysz jak im urośnie,
  nie wykluczam nawet szybszych wyborów :))//
  Czytalem Jarku to.......w 2015r.
 • @Husky 21:38:19
  A kto tak pisał? Ja napewno nie.
 • @Husky 21:36:42
  Akurat JKM jest zamożny. I nie tak, jak PiSdzielce bez żadnej wiedzy i bez żadnych umiejętności. Wracaj do kraju. A, to w sumie może od razu skoczysz nad Jordan.
 • @Husky 21:36:42
  A, tak Kaczelnik robi z przydupasami? Że się taki gamoń Husky uchował? Ale Kaczor ponoć lubi chłopców. Nieważne czy Rabiej czy Husky. Antoni też lubi

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930   

ULUBIENI AUTORZY

więcej