Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
895 postów 2441 komentarzy

krzysztofjaw

krzysztofjaw - Właściwie: Krzysztof Jaworucki. KONSERWATYSTA W IDEI I WARTOŚCIACH ŻYCIOWYCH, KONSERWATYWNY LIBERAŁ W GOSPODARCE. EKONOMISTA I FINANSISTA. PATRON DUCHOWY: BŁ. JERZY POPIEŁUSZKO, AUTORYTET MORALNO-ETYCZNY: ŚW. JAN PAWEŁ II, MENTOR POLITYCZNY: E. B

Co będzie za cztery lata?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Platforma Obywatelska się rozpadnie a jej koalicjanci przejdą do Lewicy. Przepołowiony na pół dzisiejszy elektorat PO niemal po równo podzieli się na sympatyków PiS i właśnie Lewicy.

 Trzeba spojrzeć na wynik wczorajszych wyborów trochę szerzej i globalnie.

 

Teza

 

Platforma Obywatelska się rozpadnie a jej koalicjanci przejdą do Lewicy. Przepołowiony na pół dzisiejszy elektorat PO niemal po równo podzieli się na sympatyków PiS i właśnie Lewicy. Na polskiej scenie politycznej zostanie PiS, PSL oraz Lewica. Konfederacja może się umocnić i stanowić pewną alternatywę dla PiS-u po prawej stronie sceny politycznej podobnie jak Jobbik na Węgrzech. Są jednak pewne warunki: budowa struktur oddolnych tej partii i liberalny kościec ideologiczny oraz odejście od totalnej krytyki PiS-u i wzmacniania w ten sposób strony lewicowej (lewackiej).

 

Pozostanie więc wstępnie następujący układ sił: PiS, Lewica, PSL i Konfederacja.

 

Jak jeszcze spoglądać dalej to na polskiej scenie politycznej pozostaną tak naprawdę dwa obozy polityczne: prawicowy (konserwatywny) reprezentowany przez PiS i lewicowy (lewacki) reprezentowany przez Lewicę, przy czym należy odejść już od tego już tradycyjnego podziału.

 

Uzasadnienie

 

Żeby w jakikolwiek sposób udowodnić moją tezę należy spojrzeć globalnie na europejską a nawet światową scenę polityczną.

 

Wyraźnie tam oś sporu staje się ideologiczny. Następuje polaryzacja społeczna polegająca - z jednej strony - na promowaniu marksistowskiej rewolucji kulturowej (m.in. multikulturowość, gender, likwidacja państw narodowych, wolny dostęp do aborcji na żądanie, możliwość eutanazji i zawierania związków homoseksualnych oraz adoptowania przez te pary dzieci, walka o możliwość in vitro dla lesbijek, propagowanie ateizmu i ruchów LGBTQ+, nacisk na powstanie nowego nihilistycznego człowieka przyszłości) a - z drugiej strony - na obronie tradycyjnych wartości etyczno-moralnych wynikającej bezpośrednio z chrześcijaństwa.

 

Jest to więc wojna dwóch wzajemnie wykluczających się cywilizacji ideologicznych, które promują i akceptują lub nie - marksistowską rewolucję kulturową opartą na ideach Szkoły Frankfurckiej, A. Gramsciego, A. Spinelliego i innych komunistów kulturowych.

 

Wobec powyższego uważam, że i w Polsce będzie podobnie. Widzimy to ostatnio na co dzień... te wszystkie Marsze Równości ideologicznych ruchów LGBTQ+, pomysły na legalizację związków homoseksualnych z możliwością adoptowania dzieci, atak na wiarę chrześcijańską, ale też na każdą inną monoteistyczną, dążenie do rozbijania rodziny, seksualizacja dzieci, itd.

 

Naprzeciw tego staje obóz konserwatywny chcący zachować tradycyjne wartości i jest przeciwny jakiejkolwiek "czerwonej czy tęczowej zarazie".

 

Platforma Obywatelska jest partią bezideową, partią władzy bez jakiegokolwiek kośćca wartości, które spajałyby jej członków i zwolenników.  Dotychczas jedynym ich spoiwem i fundamentem było nienawistne kontestowanie PiS-u (polityka antypisu, polityka totalnej opozycji, ulica i zagranica), co już się niemal wyczerpało a na pewno za cztery lata wyczerpie całkowicie. Nie mają żadnego programu i nie będą go w stanie zbudować.

 

Spór ideologiczny, spór o wartości będzie narastał i wtedy to PiS i Lewica będą stać naprzeciw siebie.

 

Zostaw za sobą dobra, miłości i mądrości ślad...

 

P.S.1

W powyższej krótkiej analizie pominąłem cały obszar związany z NWO (Nowym Porządkiem Świata) i budowy Jednego Państwa Światowego.

 

P.S.2

Według danych PKW z 72% obwodowych komisji wyborczych ( z godziny 08.15) w wyborach do Sejmu Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość zdobyło 5 537 844 głosów, co daje mu 45,81 proc. poparcia. Koalicyjny Komitet Wyborczy Koalicja Obywatelska PO .N IPL Zieloni zdobył 3 077 993 głosy - 25,46 proc. poparcia. Na kandydatów Komitetu Wyborczego Sojusz Lewicy Demokratycznej zagłosowało 1 439 256 osób, co daje mu 11,90 proc. poparcia. Komitet Wyborczy Polskie Stronnictwo Ludowe uzyskał 1 083 783 i - tym samym - 8,96 proc. poparcia. Komitet Wyborczy Konfederacja Wolność i Niepodległość - 811 014 i 6,71 proc. poparcia.

 

http://krzysztofjaw.blogspot.com/

kjahog@gmail.com

 

Post jest chroniony prawem autorskim. Może być kopiowany w całości lub w części jedynie z podaniem źródła tekstu na bloggerze lub innym forum, gdzie autorsko publikuję. Dotyczy to również gazet i czasopism oraz wypowiedzi medialnych, w których konieczne jest podanie moich personaliów: Krzysztof Jaworucki, bloger "krzysztofjaw".

KOMENTARZE

 • @KONSERWATYWNY LIBERAŁ
  Czy to znaczy zatwardzialy LIBERAŁ? / Od zawsze chcialem wiedziec.
 • Cóż, sprawdzi się to co wielokrotnie twierdziłem.
  Rządy PiS to dla nowej lewicy taka sama jakość,jak rządy Kiereńskiego dla rządów bolszewików.
 • A ten pustak i dzban dalej zadowolony z własnej tępoty
  Przyciagnelismy nowy elektorat!
  Wygramy następne wybory!
  Na prezydenta!

  Nazwiska kandydata jeszcze nie mamy

  https://pliki.ptwp.pl/pliki/03/68/18/036818_r1_300.jpg
 • Autor
  z neta


  Że na PO tylu głosowało to zrozumiałe, bo aferzystow i zlodziei w Polsce jest niemało, ale na lewicę? to się zastanawiam czy wśród ich wyborców większość to komuchy czy homoniewiadomo.
 • @Husky 08:51:21
  Komuchy starej daty wymierają, nadchodzi lewactwo i tego trzeba sie bać!
  Pozdrawiam
 • @krzysztofjaw 08:58:02
  Komuchy starej daty to jednak element umiarkowany. Oni nie rozpoczynali wojen z Kościołem, mimo że mieli skrzydła antyklerykalne (choćby Izabela Sierakowska). Ale to byli pragmatycy, by nie rzec cynicy. Nowa lewica dużo gorsza bo to faktyczni lewi liberałowie
 • czy przegrani dalej kwicza?
  właśnie volksdeutschom i pedofilom zawaliła się "geopolityka lokalna": https://opinie.wp.pl/wiejas-wyniki-wyborow-2019-142-polityczni-kartografowie-maja-zagadke-opinia-6434830903687297a
  w odpowiedzi na pytanie w tytule: za cztery lata podkarpacki knockout na skale krajowa:
  https://nowiny24.pl/wyniki-wyborow-do-sejmu-2019-na-podkarpaciu-621-proc-dla-pis-to-rekord-w-skali-kraju/ar/c1-14499653
 • Autor
  Wyniki głosowania w ambasadzie RP w Tel Awiwie:

  Koalicja Obywatelska - 418 głosów
  PiS - 240 głosów
  Lewica - 177 głosów
  PSL - 45 głosów
  Konfederacja - 29 głosów
 • Co będzie za cztery lata?
  Za cztery lata bedzie armagedon
  Zostana bakterie,karaluchy, szczury i ......PSL

  8-))))))
 • @Wican 08:46:18
  Też tego się obawiam. Wczoraj mówił o tym niebezpieczeństwie Karoń w Mediach Narodowych. Za 4 lata przyjdzie nowe pokolenie z odmóżdżonymi mózgami. Pokolenie Jachir.
 • Dobre to
  https://twitter.com/i/status/1183664186557128704
 • @zbig71 11:10:46
  "Za 4 lata przyjdzie nowe pokolenie z odmóżdżonymi mózgami."

  Straszne... :-(

  Pozdro!
 • @Husky 10:33:10
  Podejrzewam, że w innych ambasadach byłoby podobnie.
  Potomkowie Bieruta i Geremka ciągle w nich rządzą.
 • Co będzie za cztery lata?
  .
  Nie wykluczałbym takiego scenariusza

  https://dariuszkosiur.files.wordpress.com/2016/10/14611088_1422762594404960_8441545135451993615_n.jpg
 • A co ma być, za 4 lata?
  Znowu wygra zmowa Magdalenki, PO, wystarczy zobaczyć jak mocno trzyma się PiS-KO-SLD, 44,5+26,5+11,3=82,3% całkiem duże poparcie dla partii zdrady Magdalenki, stąd nic się nie zmieni. KO musi zmienić przywództwo, bo Grzesiu to porażka, mimo ogromnych nakładów na promocję Pinokia Morawieckiego na Śląsku, wynik Borysa Budki budzi szacunek, 95/72%. "Kryształ", dostał tradycyjne wciry, tym razem od Kidawy Błońskiej 140,6/286.7 tys. głosów. Na Żoliborzu, tam gdzie głosował wygwizdano go, bo jak nazwać dwojrotnie wyższy wynik Kidawy Błońskiej? On powinien wybierać jakiś Pcim dolny, bo w Warszawie to go byle polityk KO pokona.
  Kolejny raz zagranica okazała się zdrajcami względem Polaków, bo jak wreszcie jest "wasz rząd", "wasz rząd" "rozwija" Polskę, to wracajcie i razem z nami ponoście konsekwencje waszych wyborów, a nie żyjcie sobie w innych społeczeństwach a w Polsce ustawiacie nam rząd.

  Ciekawe,jak rozliczą się z obietnic, znowu zamiast mieszkań na wynajem będą pokoje na godziny u pana B., czy też zamiast żon, panienki na godziny u braci R?

  Dobrze, się stało, że Polska ma znowu mimo partię prawicową w parlamencie. Niewielki to zaczyn, ale może się rozrośnie, coś z tego wyklaruje.
 • @zbig71 11:10:46
  Jachira to będzie norma. I zawdzięczamy to też PiSiorom
 • To ściema!
  ---------------
  ""Naprzeciw tego staje obóz konserwatywny chcący zachować tradycyjne wartości i jest przeciwny jakiejkolwiek "czerwonej czy tęczowej zarazie"."
  ----------------
  Ten obóz konserwatywny - to ściema.
  Wniosek?
  Sieroty po Polsce są trzymane z dala od steru atrapy Polski - natomiast okupant tejże atrapy Polski to żymokomuna - mająca ambicję przerobić pokazowo sieroty po Polsce - na szatańskie odchody.
 • Jak zobaczyłem nową twarz lewicy, dyducha oraz jachirę z peło, to
  odetchnąłem z ulgą i patrząc w lustro powiedziałem do siebie : "kolejny raz nie dałem się wciągnąć w lewicowo_przaśną i populistyczną retorykę pomagdalenkowej swołoczy", na marginesie, juda kiedy zapłacisz trampkowi za bazę, mniemam, że będziesz becalował ze swoich szekli ?Miałem napisać coś o kondycji tzw. narodu polskiego, ale za dużo byłoby eufemizmów na poziomie rynsztoka, cała nadzieja w tych co nie głosowali świadomie !
 • Mi się tu coś nie zgadza.
  Przecież PRLowska lewica był socjalna i bardzo purytańska w sprawach erotycznych. Nawet w latach 70 tych pornole były zakazane i konfiskowane na granicach.
  Program społeczny za PRLu był mocno socjalny aż za mocno.

  Część lewicy zdradziła lewicę i przeszła na pozycje neoliberalne (Kwaśniewski i banda) ale to tylko część i tylko zdrajcy lewicy.

  To jak można nazywać lewicą miłośników neoliberalizmu (ekstremalny kapitalizm), zwolenników LGBT i innych zboczeń ?
  To trochę nieuczciwe i fałszywe.
  PO to żadna lewica .. to chyba oczywiste... neoliberaliści to żadna lewica, miłośnicy LGBT to żadna lewica..

  To przyszywanie lewicy paskudnej łatki.. to niegodziwe .
  PRLowska lewica ateistyczna różni się od PIS niewiele w zakresie programów socjalnych a wyraźne różnice tkwią w stosunku do roli KK w Państwie oraz w polityce zagranicznej i historycznej.
  PIS i Polska lewica ateistyczna może być wielką siła w zakresie realizacji programów prospołecznych i gospodarczych.
  W zakresie polityki zagranicznej i historycznej warto szukać kompromisów...pojednana dla dobra Polski.
  Podobnie w zakresie roli KK w państwie (rozdział tych stryktur jest standardem demokracji).
 • @Oscar 16:38:57
  Na razie nie ma takiej woli po stronie PIS raz KK.
  a to bardzo źle dla Polski gdy rządzący dyskryminują ok połowę narodu..
  bo tylu jest ateistów faktycznie w Polsce.
  W sumie na scenie politycznej dominują solidaruchy z PIS i PO oraz zdrajcy lewicy oraz obrotowe PSL i nowa "siła" w właściwie słabość w postaci Konfederacji o wielu sprzecznych twarzach.

  Brakuje na scenie Polskiej, Narodowej lewicy ateistycznej.
  (To ani Kwaśniewski, ani LGBT fircyka z wiosny, ani ten wielki rudy żyd...jak mu tam..).
 • @Ziut Obóz Narodowo Demokratyczny 08:44:39
  Uważam, że zupełnie niepotrzebny jest narodowcom JKM i mam nadzieję, że w końcu zaczną budować partię narodową.
  Pzdr
 • @Oscar 16:38:57
  Napisałem, że tradyyjny podział na lewicę i prawicę chyba jest już nieaktualny a dotyczy sporu ideologicZnego.
  Pozdrawiam
 • @Oscar 16:46:47
  Ku przestrodze PISowi
  https://pl.sputniknews.com/opinie/2019101411193010-ukraina-rozpoczela-eksport-swojej-glownej-technologii-do-usa/

  Oby nie doprowadził do takich konsekwencji jak na Ukrainie i w USA.
  (skrajna polaryzacja społeczna aż do ślepej nienawiści)
  Kochajmy się Polacy nawet gdy jesteśmy inni... inaczej Polska się rozpadnie. ... obowiązek "kochania" spoczywa głównie na rządzących i na opozycji bo to oni nadają ton relacjom Polsko Polskim.
  PIS coś o tym przebąkuje czasami ale jakby nie szczerze i w stosunku do wszystkich Polaków.
 • @krzysztofjaw 17:32:08
  Ja uważam się za lewicę .. a nie jestem ani żydem ani LGBT ani neoliberałem...
  Mnie to uwiera gdy ktoś uważa za lewicę jej ideologiczne zaprzeczenie.
  To oczywiście nie Twój błąd tylko manipulacja żydowska wciskana ludziom od 30 lat... (przypisywanie lewicy dyskredytujących atrybutów których nigdy nie miała... by zniszczyć autentyczną lewicę Polską Narodową).
 • @Oscar 18:23:37
  Dlatego piszę o dwóch blokach i mogę dodać trzeci i czwarty: Lewica narodowa, ideowa w tradycyjnym tego znaczeniu (bez SLD i Wiosny) oraz dawna endecja wyrosła z Kukiza+konfederatów. Można jeszcze wskazać na liberałów też w sensie dawnego liberalizmu.

  Oczywiście to jest wróżenie "z fusów", ale dla mnie jedno jest pewne: PO się rozpadnie i chciałbym, aby ruch narodowy pozbył się JKM.

  Pozdrawiam
 • @krzysztofjaw 18:31:36
  Co do PO to też sobie tego życzę.. to bezideowa obca agentura nastawiona na grabież ("tylko idiota albo złodziej pracuje za 6 tys" albo "Polska to nienormalność" albo gdy słyszę sprawiedliwość społeczna to mi się nóż w kieszeni otwiera"....).

  Dla mnie PO to największe zagrożenie dla Polski.
  Tam nie ma żadnej płaszczyzny pro Polskiej.
 • @
  Już prawie nie mam paznokci.
  Z nerwów.
  Nie mogę się doczekać spotkania w sejmie Grzesia "Szczęść Boże" Brauna z Klaudią Jachirą
  Czy wyobrażacie sobie ich "dialogi"
  Tak zapytam

  8-)))))
 • Co się działo przez całe lata!!!
  Głosów nieważnych 1,11%!
 • Była sobie konefederacja...
  Była...
  Niezły początek, jeszcze mandatów nie dostali a tu ...zonk

  JKMikke: "Jeśli będziemy mieli mniej niż 15 posłów, to pewnie założymy dwa osobne koła"
  no tak
  dotacja ????
 • Kukiz 15 jest już trupem,
  A Konfederacja na starcie się rozsypała, a to dopiero początek kabaretu. Nie wierzę też, że Zieloni zostaną w POKO, a Lewica w zestawie Biedroń Czarzasty Zandberg wytrzyma kadencję. No i najważniejsze w PO zacznie się wojna!

  Matka Kurka
 • @krzysztofjaw 18:31:36
  Co może być ?. UkroPolin czy jakoś tak . Salute :)))
 • @Husky 21:16:33
  Nikt nie jest doskonały. Macie większość to możecie reszcie odpowiedzieć co tam z wrakiem tupolewa i co z tym aneksem WSI ? . Salut :)))))
 • @Repsol 21:26:40
  Spokojnie, jak zwykle będą,, dążyć,, do prawdy. Byle zdążyli.
  Już w Październiku Pompeo ma dać relację przed Kongresem, jak tam 447. Zresztą był list 88senatorów w Lipcu chyba. Przyjaciele Huskego, Żydzi i Koniokrady będą cisnąć Kaczelnika i Dudusia. Dobrze, że tych paru posłów Konfederacji jest, żeby patrzeć tym łachmytom na ręce.
 • @zbig71 21:35:27
  Nie mogę odpowiedzieć , to są tajne ustalenia rządu z Knesetem i ussraelitami . Salute :)
 • @Rzeczpospolita 12:35:04
  Radziłbym "spierdalać" już teraz, bo tacy "eksperci"od polityki budzą tylko pusty śmiech!!!
 • @Zawisza Niebieski 13:11:09
  Jeżeli dla ciebie Premier Rzeczypospolitej jest piokiem, to ty jesteś dureń do kwadratu z mózgiem, który nienawidzi Polski i Polaków!!! Powinieneś się szybko ewakułować np. do Usraela i tam będziesz gwiazdą, jak nauczysz się żydowskiej mowy!!!
 • Sprwy komplikuje wawelski patronat damy dla kopulacji in vtro łaskawej
  Może on spowodować przejście części platfusów do PiS a nie do sekslewic.
 • @zibi 23:07:13
  Sam spadaj do Izraela, pacynko mało bystra.
 • @Husky 21:16:33
  To teraz chyba odzyskają wrak Tupolewa i wreszcie wyjaśnią co naprawdę stało się pod Smoleńskiem? I oczywiście, aneks z likwidacji WSI ujawnią? Ale cóż, wyznawców sekty pislamistycznej można łatwo kiwać. Wystarczy, że guru zmieni pogląd od 180 stopni to od razu dla sekty pojawia się nowa doktryna.
 • @zbig71 21:35:27
  A czy ich trzeba cisnąć? Wystarczy palnąć coś w mediach, a oni w lot pojmują powinność służby. Powinni dostać dodatek za szkodliwość. Tyle lat na kolanach? Toż to należy się renta zawodowa.
 • TO KTO SIE ROZPADNIE A KTO NIE
  Zależy od tego kto będzie ZARZĄDZAŁ W OWYM CZASIE ZACNYM NARODEM MALINIAKÓW-NIEMCY CZY JUDESEJ.
 • @Wican 13:27:32
  HE.HE.ZASTANAWIA MNIE JAK TE DEBILE MOGĄ BYĆ TAK PLASTYCZNI UMYSŁOWO?PAPKA W MÓZGU MOŻE BYĆ PRZEZ KACZALNIKA FORMOWANA JAK PLASTELINA,NIE LICZĄ SIĘ OBIEKTYWNE FAKTY A RACZEJ FAKTAMI STAJĄ SIĘ ZMIENIAJĄCE MĄDROŚCI ETAPU.CIEKAWE ALE TO BY JAKIŚ SPECJALISTA PSYCHIATRII MUSIAŁ to zbadać.
 • Pieprzysz bzdury panie jaw-ny
  Za cztery lata wygra PO-KO, bo taka jest żydowska arytmetyka. Trzeba poróżnić Polaków i na mieszać im w głowach. PiS zrobi specjalnie jakiś przypał, jak PO z Sową i przyjaciółmi, by Polacy bez wyrzutów sumienia poszli zagłosować, na tych co chcą "rozwoju i rozliczeń"
 • @lolo 13:51:25
  To nic nie da. Zwykłe łachudry i lachociągi, że się wyraże trochę brzydko. Ale sądzę, że dla fanów dziwkarza Kuchcińskiego i alfonsa Banasia (tak samo jak dla fanów dziwkarza Niesioła i alfonsa G.) to nie powinno być problemem. Znaczy takie sformułowanie. Dla kogoś kto robi laski obcym i dopłaca?
  "Husky, siad płaski do obrzezanej laski. Bo kości nie dostaniesz.".

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930   

ULUBIENI AUTORZY

więcej