Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
895 postów 2441 komentarzy

krzysztofjaw

krzysztofjaw - Właściwie: Krzysztof Jaworucki. KONSERWATYSTA W IDEI I WARTOŚCIACH ŻYCIOWYCH, KONSERWATYWNY LIBERAŁ W GOSPODARCE. EKONOMISTA I FINANSISTA. PATRON DUCHOWY: BŁ. JERZY POPIEŁUSZKO, AUTORYTET MORALNO-ETYCZNY: ŚW. JAN PAWEŁ II, MENTOR POLITYCZNY: E. B

Jeszcze tylko 7 godzin...

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Pokonajmy swoje zniechęcenie i niewiarę w sens głosowania i zagłosujmy. Może po raz pierwszy lub po wielu latach.

 Pozostało mało czasu. Za 7 godzin zakończone zostaną wybory parlamentarne w Polsce. Jest jeszcze czas, żeby pójść do urn wyborczych i zagłosować.

 

Według danych PKW frekwencja do godziny 12.00 wyniosła 18,14%, co jest wynikiem tylko trochę lepszym niż w 2015 roku (o ponad 1%).

 

Na razie więc frekwencja nie powala i dlatego apeluję do wszystkich, którzy jeszcze nie oddali swojego głosu. Idźmy na te wybory i zabierzmy rodzinę i znajomych. Żebyśmy później po prostu nie żałowali, iż nie chcieliśmy  mieć wpływu na naszą teraźniejszość i przyszłość, bo teraz naprawdę ważą się losy nas samych i naszego kraju.

 

Nasz pojedynczy głos jest jak kartka A4: jest tak lekka, że nie czujemy jej ciężaru, ale cała ryza tych kartek jest już ciężka... Utwórzmy więc z naszych pojedynczych głosów tę ryzę, niezależnie na kogo zagłosujemy.

 

Pokonajmy swoje zniechęcenie i niewiarę w sens głosowania i zagłosujmy... może po raz pierwszy lub po wielu latach... Naprawdę warto się przełamać i jeszcze raz utwierdzić się, że my-Polacy kochamy demokrację i umiłowanie wolności. Posiadamy swoją godność a wybory niech staną się naszym prawem i naszym obowiązkiem.

 

Akt oddania głosu przynależny wszystkim obywatelom posiadającym czynne prawo wyborcze (a więc niemal wszystkim dorosłym obywatelom) jest kwintesencją demokracji, jest jej największym osiągnięciem.

 

Tego jednego październikowego dnia każdy z nas zdecyduje nie tylko o przyszłości własnej, ale też o losach swoich najbliższych i całego kraju... zdecyduje o kolejnych latach życia swojego dziecka, matki, ojca, przyjaciela i wszystkich mieszkańców w kraju i za granicą... zdecyduje o Polsce i Polakach, zdecyduje o przetrwaniu i rozwoju naszej Ojczyzny.

 

Oddając ważny głos stajemy się najważniejszą osobą w państwie... jesteśmy prezydentem, premierem, całym senatem i sejmem, wojewodą, burmistrzem, wójtem, sołtysem... Każdy z nas dzisiaj ma możliwość zdecydować o sobie i innych. Może być prezesem i dyrektorem wszystkich rządzących w Polsce... wszak wybieramy tak naprawdę naszych pracowników, pracowników narodu polskiego!

 

Warto znów zdać sobie sprawę z prostego faktu: akt wyborczy jest naszym indywidualnym wyborem, ale i naszym obowiązkiem! Naszą indywidualną decyzją - wynikającą tylko z naszej woli, naszych przemyśleń, prezentowanych i wyznawanych przez nas wartości, idei i poglądów. To nasz wybór a nie innych!

 

Każdy z nas jest godzien własnej indywidualności i ma prawo podejmować decyzje indywidualnie a nie stadnie... więc również naszej decyzji dotyczącej naszej przyszłości i przyszłości naszych bliskich winniśmy nadać indywidualne cechy wynikające z naszego wnętrza, nas samych.

 

Suma tych naszych indywidualnych wyborów, ich jakości... da w konsekwencji określony wynik wyborczy... Nasz oddany głos w wyborach zdecyduje więc o tym jak będziemy rządzeni i jak będziemy żyć w naszym kraju, naszej Ojczyźnie...

 

To na kogo głosujemy określa przecież nas samych, to kim jesteśmy i za kogo się uważamy lub chcielibyśmy aby inni nas za takich uważali. To na kogo głosujemy mówi wszystko o naszej osobowości, naszych wartościach, o nas jako  o ludziach indywidualnie. Oceniając nasz wybór inni oceniają nas, oceniają nas nasi najbliżsi, znajomi, nasze dzieci, wnuki...

 

Pamiętajmy więc, że nasz wybór określa nas samych a decyduje nie tylko o naszym losie... Dokonując wyboru zajrzyjmy więc we własne wnętrze, dokonajmy go indywidualnie i zgodnie z własnym sumieniem... postarajmy się go przemyśleć i wybrać racjonalnie, dla naszego i innych dobra wspólnego, dla naszej i naszych najbliższych lepszej przyszłości, dla przyszłości naszej Polski i Polaków...

 

Zagłosujmy więc gremialnie i wybierzmy w najbliższych wyborach polskich parlamentarzystów.

 

Ja już zagłosowałem...

 

 

Zostaw za sobą dobra, miłości i mądrości ślad...

http://krzysztofjaw.blogspot.com/

kjahog@gmail.com

KOMENTARZE

 • Jestem ciekaw, czy powyższy tekst to złamanie ciszy wyborczej czy nie?
  -
  Jaka jest ocena dyżurującego administratora Neonu-u?

  Ps.
  Nie przeszkadza mi agitacja Autora.
 • @Zbigniew Jacniacki 14:23:53
  Cisza wyborcza daje możliwość zachęcania do głosowania, daje możliwość podawania frekwencji, nie wolno agitować za konkretnym kandydatem, partią, czy też koalicją. W mojej ocenie tekst ten nie łamie ciszy wyborczej.
  Autor co prawda przesadza pisząc słowa "To na kogo głosujemy określa przecież nas samych, to kim jesteśmy i za kogo się uważamy lub chcielibyśmy aby inni nas za takich uważali." Nie ma takiego kandydata, który określałby kim jestem, za to mam swój klucz głosowania, znam kandydata na którego oddam głos. Wychodząc z domu wiem na kogo zagłosuję. A pójść pójdę, do czego zachęcam i innych.
 • @Zawisza Niebieski 14:33:16
  Dziękuję za odpowiedź.
 • @Zawisza Niebieski @ Zbigniew Jacniacki
  W żadnym akapicie tekst nie łamie ciszy wyborczej. Byłoby tak np. gdybym podał szacunkowe dane na temat frekwencji a ja podałem oficjalne, które podała PKW w TV przedtem zanim ja opublikowałem swoją notkę. Inne akapity odnoszą się tylko do zachęcania do wzięcia udziału w wyborach, "niezależnie na kogo glosujemy"
  Pozdrawiam
 • Przy okazji
  Kardynał Kazimierz Nycz. - Wybory to obywatelski obowiązek i święto demokracji.

  Czy prawo wyborcze jest obowiązkiem?

  Kardynał kłamie czy nie?
 • @krzysztofjaw 14:41:50
  Ok.

  Podobnie odpowiedział Zawisza Niebieski.

  Czyli też można zachęcać do niegłosowania-bojkotowania.
 • @Zbigniew Jacniacki 14:42:57
  Lepiej, czy prawo jest obowiązkiem?
  W czasach totalnych staje się normą, niestety...
 • @Autor
  "Jeszcze tylko 7 godzin..."

  i rozpocznie się noc cudów
 • @Zawisza Niebieski 14:33:16
  -
  Dodam , że pytanie zadałem pamiętając wpis Astra - Anna Słupianek https://astra.neon24.pl/post/151092,cisza-wyborcza :

  """Przypominam wszystkim naszym blogerom i komentatorom, że od dziś od godziny 24;00 do niedzieli do godziny 21;00 nie można zamieszczać żadnych wpisów ani komentarzy propagujących jakiekolwiek treści, które związane są z wyborami."""

  Zmyliło mnie "... jakiekolwiek treści, które związane są z wyborami...",
  i zastopowałem chęć pisania o logiczności bojkotu.
 • @Zbigniew Jacniacki 14:51:01
  Z tym bojkotem bym uważał, bo może on być różnie interpretowany. Zachęcanie do głosowania jest możliwością wynikającą z istoty demokracji, zachęcanie do bojkotowania może być określone jako działanie antydemokratyczne. Oczywiście na logikę można bojkotować jak i zachęcać, ale nie zawsze wszystko na tym świecie jest logiczne.
  Pozdrawiam
 • @Zbigniew Jacniacki 14:51:01
  o logiczności wklejenie dziesięciu wlasnych "wpisów" na dobe Pan zapomniał
  tak tylko zapytam
 • @Zbigniew Jacniacki 14:42:57
  13 października 2009 roku Grzegorz Schetyna wyleciał z rządu Donalda Tuska. Decyzja ta miała związek z aferą hazardową, w której wyszło na jaw, że [****cisza wyborcza****].

  Dziś mija 10. rocznica tego wydarzenia.
 • @krzysztofjaw 15:01:29
  Żywina oporządzona, za stodoło za potrzebo był, jeszcze tylko wodo kulońsko się spryskać, kunie do furmanki zaprząc i hajda na wybory. Dobrze, że pisać nie cza umić jeno dwa krzyżki postawić.

  8-)))))))
 • Autor
  Kluczem do zrozumienia tego co w urnach do godz. 12 jest odpowiedź na pytanie, które z elektoratów zmobilizowały się w zachodniej i środkowej części Polski.
 • @matterhorn 14:49:50
  Jeżeli wrzucicie do urny kartę do głosowania, 3 przepiórcze jajka i fiolkę kurzej krwi, pod lokalem wyborczym pojawi się Cain, który będzie od dziś identyfikował dla ciebie przedmioty. Urna wyborcza zamieni się w natomiast w kostkę Horadrimów.
  Tak PiS zamierza sfałszować wybory.
 • @krzysztofjaw 15:01:29
  Tak wygląda prawdziwa radość z dokonanego wyboru

  https://pbs.twimg.com/media/EGwxkrFXUAYQf5K?format=jpg&name=360x360

  https://pbs.twimg.com/media/EGwxlHNWoAAZDGe?format=jpg&name=360x360
 • @Husky 15:28:03
  Może ci przypomnieć jak to niedawno było wielkie darcie ryja jak to popaprańcy sfsłszowali wybory.A przecież nawet dziecko wie,że pispo to jedno zło.Nie na darmo na tydzień przed wyborami powołano nowego szefa PKW i jego zastępcę.Jak myślisz czy to byli rozgrzani sędziowie kandydaci czy z obozu rządowego od Ziobry.
 • @Husky 15:37:28
  A Twoi już się szykują do tańców:

  https://www.youtube.com/watch?v=XXQzT5dskTs
 • @matterhorn 15:41:26
  Dlatego ja już Cię zapraszam na wyniki wyborów które ogłoszę o 20
  Będzie się działo
  Będzie wesoło
  Będzie zabawa

  8-)))))

  Pozdrawiam
 • @zbig71 14:46:49
  Jak jelity CieciejRp po 2015 zeszły do podziemia to gdzie po tych wyborach zejdą?!
 • @provincjal 09 15:41:47
  No to jak?
  Wariaci, menele, katofaszyści, dziecioroby, plebsie, sprzedawczyki za 500, szarańczo, świry, hołoto, nie-elyto..
  Ruszacie na wybory?
 • @Zbigniew Jacniacki 14:23:53
  W mej opinii nie łamie, ponieważ nie ma tu ani słowa o personach czy grupach, na które można oddać głos, tylko zacheca do odwiedzin lokalu wyborczego. A to nie jest zakazane.
 • @Husky 15:49:21
  GMT czy CET?
 • @lipao45 16:22:16...A to nie jest zakazane....
  -
  Tak, już wiem.
  Odpowiedziałem w komentarzu:

  Zbigniew Jacniacki 13.10.2019 14:45:37

  I zachęcam do skorzystania z prawa nieodwiedzania lokalu wyborczego https://zbigniew1108.neon24.pl/post/151121,kardynal-nycz-klamie-czy-chwali-sie-niewiedza
 • @Husky 15:49:21
  Ja nie muszę czekać do dwudziestej.Już teraz czuć na kilometr smród pisowskiego fałszerstwa.
 • Zagadka. Kto jest autorem ?
  -
  https://twitter.com/DawidWildstein/status/1183274471530086400

  Dawid Wildstein
  @DawidWildstein
  No to jak? Wariaci, menele, katofaszyści, dziecioroby, plebsie, sprzedawczyki za 500+, szarańczo, świry, hołoto, nie-elyto..
  Ruszacie na wybory?
  8:53 AM · 13 paź 2019·Twitter Web App

  -----------------------------------------------------------------------------------

  No to jak?
  Wariaci, menele, katofaszyści, dziecioroby, plebsie, sprzedawczyki za 500, szarańczo, świry, hołoto, nie-elyto..
  Ruszacie na wybory?
  nadużycie link skomentuj
  Husky 13.10.2019 16:08:38
 • @Zbigniew Jacniacki 16:51:46
  To jeden z dziesiatkow komentow z TT, ktore zamieszczam
  Pisalem o tym setki razy
  Panimaju?
 • @ Autor - 1* - Jeszcze tylko 7 godzin... i znów w politycznej dupie
  .
  "Ja już zagłosowałem..." - swoją deklaracją złamał Pan "ciszę wyborczą.
 • @lipao45 16:26:26
  Ok.
  20 czasu Polskiego
  Ale czy przepuscicie?
  Wontpiem

  Podam w ceny w funtach lub dularach
  ok?

  8-))))))
 • Czyżby przecena"pistacji"?
  Radosław Sikorski MEP:

  Jeśli wierzyć dotychczasowym przeciekom to w paru ministerstwach za parę godzin rozgrzeją się niszczarki do dokumentów.
  nadużycie link skomentuj usuń

  Spekulacja o "pistacjach" ?
  Kondominium
  @LewitujacyUmysl
  ·
  7 min
  Uuu poszła mała korekta w statystykach i wygląda na to, że komuś dzisiaj puszczą zwieracze jeśli okaże się to legitne, co potwierdza http://m.in. Sikorski :)
 • @Zbigniew Jacniacki 18:22:05
  Przecieki Sikorskiego.....

  https://encrypted-tbn0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcRyeQFswWHm8v0OUxbUWfYH9-UltUklLehdowFCoB2PzNoKX4uQ
 • @Husky 18:15:28
  Po 21 może być w obojętnie jakiej, mogą być nawet Jeny :) Przed - nie polecam
 • @lipao45 18:37:19
  Zaledwie kilkanaście tygodni temu nikomu tu to nie przeszkadzało
  Co się zmieniło?
  tak tylko pytam

  8-)))))
  pozdrawiam
 • Autor
  Pamiętam studio wyborcze w TVN, po zwycięstwie śp. Lecha Kaczyńskiego.
  Trwało może ze dwie minuty...
 • Autor
  45,94 na godz.17:00!!!

  To o 7% więcej niż w 2015!

  Brawo!!!
 • @Zbigniew Jacniacki 18:22:05
  A gdzie ten Twitt mozna odszukac Panocku
  Gdzie?
 • Ceny warzyw -oferta ustna
  Marcin Palade
  @MarcinPalade
  ·
  10 min
  W momencie wręczania skrzynki ze smaczną i zdrową żywnością mojej mamie podzieliłem się z jubilatką informacją o cenach:

  Pistacje (duża paczka) 47,13 zł
  Kolendra (pięć pęczków) 26,34 zł
  Pomidory (3 kg) 12,80 zł
  Sałata (bukiet) 7,67 zł
  Konfitury (mały słoik) 5,32 zł
 • @Zbigniew Jacniacki 19:13:35
  a gdzie twit Sikroskiego
  Wcielo?
 • Sikorski kontra Radek
  @sikorskiradek
  Ale w polityce, jak na wojnie, sytuacja zmienia się co chwila.  @sikorskiradek
  · 2 godz.
  Jeśli wierzyć dotychczasowym przeciekom to w paru ministerstwach za parę godzin rozgrzeją się niszczarki do dokumentów.
  7:11 PM · 13 paź 2019·
 • @Zbigniew Jacniacki 19:47:16
  a gdzie twit Sikroskiego
  Wcielo?

  https://twitter.com/radeksikorski
 • wiekszosc!!!
  El comendante Jaroslaw szacun! Lech na zawsze w naszych sercach! za 4 lata większość konstytucyjna! tylko PiS!
 • @marek13 21:09:55
  Pierwsze wrażenia po wyborach:

  - całkowite rozczarowanie wykształconej wielkomiejskiej niczego nie rozumiejącej zlewicowanej kobiety - nie będzie związków partnerskich w ciągu następnych 4 lat. Nie będzie wyjścia religii ze szkół. Nie będzie rewolucji. A za 4 miesiące będzie sojusz realny PO z PiS-em w najbardziej przyziemnych kwestiach - kredyt na pierwsze dziecko (bo co jak co, ale MMorawiecki umie liczyć i wie, że bez racjonalnego "kredytu społecznego" budżet dalej nie pojedzie. W pewnym momencie igrzyska muszą się zakończyć.

  - spokój obyczajowy 2/3 społeczeństwa - PiS, Konfederacja, PSL/Kukiz i ta część PO, która sprzyja np. Kowalowi, to łącznie pewnie 66%, a więc nie ma szans na zmianę konstytucji w kwestii rodziny, małżeństwa i adopcji dzieci.

  - niepewność co do gospodarki (tzn. ile jeszcze pojedziemy na lewych obietnicach) - PiS się pomylił, PiS myślał, że Polacy są głupsi niż są. PiS szuka wyborców wśród tępaków żądnych 500+, zamiast postawić na przedsiębiorców i liberałów.

  Optymalne byłoby przetasowanie:
  - wprowadzenie z inicjatywy Konfederacji związków partnerskich, z obwarowaniem, że nie da się im przez 20 lat prawa do adopcji (za wyjątkiem sytuacji ciężkich, gdy brak jest chętnych dwupłciowych rodzin do adopcji, a państwo nie jest w stanie zapewnić opieki - i nie byłby to żaden wyłom, żadna stopa w drzwi, lecz po prostu humanitarne podejście do kwestii braku domu dla sierot)
  - Sojusz PiS z Konfederacją i PSL-em w kwestii rygoryzmu budżetowego
  - Sojusz PSL, PiS i Lewicy w kwestii dopłat unijnych

  Cele długofalowe na rok 2023:
  - głosowanie zgodnie z przekonaniami, a nie wiekiem, miejscem zamieszkania czy wykształceniem.
  - wzmocnienie roli takich partii, jak lewica czy Konfederacja.
  - wzmocnienie roli Centrum (PSL, Kukiz)
  - PiS nadal jako najsilniejsza partia, ale z b. silną Konfederacją u boku jako najpoważniejszym koalicjantem
  - PiS zlikwiduje wydmuszkę - PO (rozpad wykształciuchów na propisowskich tradycjonalistów i prolewicowych speców od majstrowania przy organiźmie społecznym - pewnie w połowie kadencji zdarzy się jakiś problem, dotykający samego Centrum sceny politycznej, który zantagonizuje zarówno PO, jak i społeczeństwo - obstawiam, że będzie to wymagało od PO odcięcia się PO od swych tradycyjnych korzeni, co będzie ich gwoździem do trumny, no ale sorry, taki jest los partii bezideowych i bezkształtnych)
  - wzmocnienie ideowe lewicy i przejście PiS w stronę gospodarczego interwencjonizmu

  W 2027 r. będziemy już mieli scenę polityczną wyznaczoną nie wg korzeni (miejsca zamieszkania, wieku, wykształcenia, płci), lecz realnych poglądów politycznych.

  I dopiero wtedy zacznie się robić normalnie.

  A w najbliższych miesiącach tysiące młodych zapiszą się do Konfederacji...
 • @Zbigniew Jacniacki 14:42:57
  Wg mnie, racji nie ma. Głosowanie to prawo obywatelskie, ale nie obowiązek
 • @krzysztofjaw 15:01:29
  Bojkot jest częścią demokracji. Ale jak komuś się zechce, to polecam historię Karola Boycotta. Nazwa się wzięła od ogniska.

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930   

ULUBIENI AUTORZY

więcej