Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
790 postów 2195 komentarzy

krzysztofjaw

krzysztofjaw - Właściwie: Krzysztof Jaworucki. KONSERWATYSTA W IDEI I WARTOŚCIACH ŻYCIOWYCH, KONSERWATYWNY LIBERAŁ W GOSPODARCE. EKONOMISTA I FINANSISTA. PATRON DUCHOWY: BŁ. JERZY POPIEŁUSZKO, AUTORYTET MORALNO-ETYCZNY: ŚW. JAN PAWEŁ II, MENTOR POLITYCZNY: E. B

Jak głosować?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Na obydwu kartach do głosowania stawiamy tylko jeden przecinający się krzyżyk (najlepiej w postaci X) i nic więcej!

 Mamy ciszę wyborczą, więc nie mogę wskazywać na kogo i dlaczego będę głosował. Tym niemniej w czasie ciszy wyborczej dozwolone są działania profrekwencyjne oraz informujące o tym, jak oddać swój głos.

 

Teraz kilka wskazówek jak głosować, bo nigdy nie jest za dużo takich informacji.

 

Po pierwsze - jeżeli już zdecydowaliśmy się głosować -  to musimy mieć przy sobie dowód tożsamości (dowód osobisty, paszport), o który zostaniemy poproszeni przez daną Komisję Wyborczą. Jeżeli takowego nie będziemy mieli, niestety nie będziemy mogli zagłosować.

 

Po drugie - Komisja sprawdzi czy jesteśmy na liście osób uprawnionych do głosowania oraz poprosi nas o podpis na tej liście, który jest niezbędny do potwierdzenia, iż dostaliśmy karty do głosowania. Tych kart będzie dwie: jedna z kandydatami na posłów a druga z kandydatami na senatorów

 

Po trzecie i bardzo ważne - na obydwu kartach do głosowania stawiamy tylko jeden przecinający się krzyżyk (najlepiej w postaci X) i nic więcej. Tak więc jeśli jesteśmy zdecydowani oddać głos na konkretny Komitet Wyborczy to w przypadku wyborów do Sejmu stawiamy krzyżyk obok jednego z kandydatów startujących z tejże listy. W przypadku kandydatów do Senatu stawiamy jeden krzyżyk przy wybranym przez nas kandydacie. Jeżeli na danej kartce postawimy więcej niż jeden krzyżyk to nasz głos będzie nieważny! Podobnie jest, gdy oddamy pustą kartę. 

 

Po czwarte - możemy głosować w wydzielonym do tego celu "pomieszczeniu" z kotarą, gdzie oddamy swój głos. Możemy też go oddać od razu bez wchodzenia "za kotarę". Nie jest ważne czy "za kotarę" wchodzimy sami czy nie (możemy np. wejść z całą rodziną).

 

Po piąte - po oddaniu głosu wrzucamy karty do głosowania do urn wyborczych i idziemy na spacer lub do domu i czekamy do godziny 21, kiedy będziemy mogli poznać pierwsze szacunki wyników wyborów.

 

Oczywiście wszystkie wyżej wymienione zasady dotyczą tylko tych, którzy pójdą na wybory i mam nadzieję, że będzie to bardzo duża liczba.

 

 

Zostaw za sobą dobra, miłości i mądrości ślad...

http://krzysztofjaw.blogspot.com/

kjahog@gmail.com

 

 

KOMENTARZE

 • Tylko podstępny debil potrafi wymyślić zasadę, że skreśla się tego kandydata
  na którego się głosuje.

  Jest to dysonans czynnościowy.

  No, ale przecież wyborcy i tak nic nie wiedzą o kandydatach. Może niektórzy, zaindoktrynowani przez prastytutki, mają wiedzę "potrzebną".
 • Najważniejszy sposób głosowania Pan pominął.
  Wchodzimy za kotarę, drzemy karty wyborcze, aby je unieważnić, bowiem prawo zabrania ich wynoszenia z lokalu wyborczego, wyjmujemy z kieszeni jakieś poskładane kartki z bluzgami przeciwko tym, których nie lubimy, i wrzucamy do urny, aby nas nie podejrzewano o zniszczenia kart wyborczych.

  Potem następnego dnia rano udajemy się do lokalu celem sfotografowania protokołu i staramy się dociec, czy ilość kart wydanych była większa od ilości oddanych głosów. Jeśli nie, składamy protest wyborczy.
 • No super,!
  Jakbyś nie podpowiedział to bym nie wiedział...
  Czy wy, pisiory, uważacie Polaków za idiotów ?...

  Mimo wszystko pozdrawiam serdecznie
 • Nooo!
  --------------
  "Na obydwu kartach do głosowania stawiamy tylko jeden przecinający się krzyżyk (najlepiej w postaci X) i nic więcej!"
  --------------
  Każdą instrukcję powinno się pisać tak - aby nie było problemu z jej zrozumieniem dla nikogo. Zdanie w cytacie tego nie spełnia.
  To co karty rozkładamy obok siebie i wykreślamy na nich jeden przecinający się krzyżyk. Ponadto - co to jest przecinający się krzyżyk?
 • @demonkracja 15:13:22
  Proszę się nie czepiać. Każdy wie, że może powinien napisać np. stawiamy znak X, czyli dwie linie proste przecinające się.
  Natomiast co do drugiej uwagi napisałem tak:
  "Po trzecie i bardzo ważne - na obydwu kartach do głosowania stawiamy tylko jeden przecinający się krzyżyk (najlepiej w postaci X) i nic więcej. Tak więc jeśli jesteśmy zdecydowani oddać głos na konkretny Komitet Wyborczy to w przypadku wyborów do Sejmu stawiamy krzyżyk obok jednego z kandydatów startujących z tejże listy. W przypadku kandydatów do Senatu stawiamy jeden krzyżyk przy wybranym przez nas kandydacie. Jeżeli na danej kartce postawimy więcej niż jeden krzyżyk to nasz głos będzie nieważny! Podobnie jest, gdy oddamy pustą kartę".
  Czy coś jest według Pana nie do zrozumienia?

  Pozdrawiam
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 14:06:09
  A broń cię panie Boże. To celebryci i politycy PO uważają Polaków za durniów a nie my. Tyle tylko, że instrukcja dotyczy wszystkich, którzy idą do głosowania a takiego wskazania nigdy nie za dużo...
  pozdrawiam
 • @krzysztofjaw 17:36:08
  -----------------
  "Natomiast co do drugiej uwagi napisałem tak:"
  -----------------
  Nie czepiam się drugiej uwagi - ale bez tej drugiej uwagi - byłoby kabaretowo.
  Pozdrawiam
 • @demonkracja "Każda bitwa jest wygrywana, zanim zostanie stoczona." !!! Sun Tsu (Zi) – chiński myśliciel i filozof.
  .


  A
  • Aby uniknąć tego, co silne, trzeba uderzać w to, co słabe.
  • Armia zginie, jeśli nie ma zaopatrzenia, jeśli nie ma żywności i jeśli nie ma pieniędzy.

  B
  • Bądź nadzwyczaj drobiazgowy, aż do sztywnej formalności. Bądź niezwykle tajemniczy, aż staniesz się niezgłębiony. W taki sposób możesz stać się panem losu swego przeciwnika.

  • Bądź surowy, ale daj wyraźnie znać żołnierzom jaką będą mieć z tego korzyść. … Nagrody służą do zjednania sobie ludzi. Sprawiają, że żołnierz nie myśli o śmierci. Kary zaś wymuszają dyscyplinę. Sprawiają, że żołnierz czuje trwogę przed swym przełożonym.
  • Bitwę da się przetrwać dzięki sile, a można ją wygrać dzięki duchowi.

  C
  • Ci, którzy pierwsi staną na polu bitwy i oczekują wroga, są wypoczęci. Ci, którzy przybywają na pole ostatni i od razu przystępują do walki, są wyczerpani. Dlatego mądry wojownik sprawia, by wróg przyszedł do niego, natomiast sam nie udaje się do innych.

  • Ci, którzy potrafią postępować niekonwencjonalnie, są nieskończeni niczym niebo i ziemia, niewyczerpani niczym wielkie rzeki. Gdy nadchodzi ich koniec, zaczynają się znowu, jak dni i miesiące. Umierają i rodzą się na nowo, niczym cztery pory roku.

  • Ci, którzy prowadzą armię umiejętnie, nie zrywają żołnierzy dwukrotnie i nie szukają dla niej żywności trzykrotnie.

  • Człowiek bez strategii, który lekceważy sobie przeciwnika, nieuchronnie skończy jako jeniec.

  D
  • Dobra armia powinna przypominać zwinnego węża, który uderza ogonem, gdy zaatakowano jego głowę, głową – gdy zaatakowano ogon, oraz zarówno głową, jak i ogonem, gdy uderzono go w środek. Czy armia może być zwinna jak wąż? Może. Nawet ludzie, którzy się nie lubią, pomagają sobie w kłopotach, gdy płyną na tej samej łodzi.

  • Dobry wojownik staje tam, gdzie nie będzie można go pokonać, i nie przeoczy żadnej słabości przeciwnika.
  • Dowodzenie to kwestia inteligencji, wiarygodności, sprawiedliwości, odwagi i autorytetu.
  • Droga oznacza sprawienie, by ludzie mieli ten sam cel, co ich przywódca, aby dzielili z nim własne życie i własną śmierć, nie bojąc się niebezpieczeństw.
  • Działaj po rozważeniu sytuacji. Ten kto jako pierwszy zrozumie znaczenie odległości, zwycięży -taka jest zasada zbrojnej walki.

  • Działania armii opierają się na podstępach; posuwa się ona naprzód, gdy jest to korzystne, i zmienia się, rozpraszając i jednocząc na nowo.

  • Działania wojskowe są ważne dla narodu – stanowią podstawę śmierci i życia, sposób przeżycia i zniszczenia, ich przestudiowanie jest zatem niezbędne.

  G
  • Gdy chcesz atakować armię, oblegać miasto lub zabić kogoś, musisz najpierw zdobyć wiedzę o broniących generałach, ich gościach, strażnikach ich bram i ich sługach. Niech zajmą się tym twoi szpiedzy.

  • Gdy generał nie potrafi ocenić sił przeciwnika, atakuje wroga górującego liczebnie lub silniejszego oraz nie pojmuje wartości bojowych własnych ludzi, wtedy przegrywa.

  • Gdy ludzie nastawią swe umysły na zwycięstwo, nie widzą nic prócz wroga. Gdy ich umysły są pełne strachu, nie widzą nic prócz strachu.

  • Gdy masz atakować blisko, przygotowuj się tak, jakby czekała cię długa droga; gdy chcesz atakować daleko, czyń tak, jakbyś wybierał się jedynie w krótką podróż. Zwab wroga nadzieją korzyści i pokonaj go przez zaskoczenie.
  • Gdy nieprzyjaciel da ci okazję przerwania szeregów, korzystaj z tego natychmiast. Daj im, o co się prosili i starannie przewiduj ich posunięcia. Utrzymuj dyscyplinę w swych szeregach i przystosuj własne postępowanie do działań wroga, by wpłynąć na wynik wojny. Najpierw powinieneś być jak nadobna dziewica, przed którą wróg otworzy drzwi, a potem jak wypuszczony z klatki królik, którego wróg nie może wyrzucić.
  • Gdy prędkość rwącego nurtu staje się tak wielka, iż woda może przenosić kamienie, widać siłę impetu. Gdy szybkość lotu sokoła jest taka, że może on uderzyć i zabić ofiarę, widać potęgę dokładności. Podobnie jest z dobrymi wojownikami.

  • Gdy reguły prowadzenia wojny pozwalają przewidzieć pewne zwycięstwo, przystąpienie do walki jest bez wątpienia właściwe, nawet jeśli władca nie życzy sobie żadnej bitwy. Jeśli reguły wojny przepowiadają porażkę, właściwe jest powstrzymać się od walki, nawet jeśli władca pragnie wojny.

  • Gdy teren obfituje w nieprzebyte parowy, kotliny, miejsca zamknięte, pułapki i rozpadliny, należy szybko opuścić tę okolicę nie zbliżając się do przeszkód. Sam zawsze trzymam się z dala od nich, tak by mój wróg musiał się do nich zbliżyć. Staję twarzą do przeszkód, by wróg musiał odwrócić się do nich plecami.

  • Gdy znasz niebo i ziemię, zwycięstwo jest niewyczerpane.

  • Generał zmienia swe działania i modyfikuje swe plany, aby inni nie mogli się ich domyślić. Zmienia swoją postawę i porusza się okrężnymi drogami, aby inni nie mogli przewidywać jego ruchów.

  I
  • Istnieje pięć rodzajów szpiegów: szpieg miejscowy, szpieg wewnętrzny, szpieg podwójny, szpieg martwy i szpieg żywy. Szpieg miejscowy jest zatrudniany spośród mieszkańców danego miejsca. Szpieg wewnętrzny wywodzi się z nieprzyjacielskich oficerów. Szpieg podwójny to przekupiony szpieg wroga. Szpieg martwy podaje przeciwnikowi nieprawdziwe informacje. Szpieg żywy wraca do swego pracodawcy, by przekazać mu informacje.

  J
  • Jest pięć sposobów na zwycięstwo:
  – Wiedzieć kiedy walczyć, a kiedy nie walczyć.
  – Umieć wykorzystać różnice w liczebności wojsk obu stron.
  – Sprawić, by od szeregowca po władcę wszyscy mieli wspólny cel.
  – Być gotowym, aby zaatakować nieprzygotowanego wroga.
  – Posiadać generała, który jest zdolny oraz władcę, który się nie wtrąca.
  • Jeśli jest jakiś ciemny interes do zrobienia, nie należy go wykonywać za plecami wroga. Tylko głupiec bowiem kradnie w środku nocy i zabija w ciemnym zaułku. Prawdziwy strateg tak nie postępuje.

  • Jeśli jesteś pewien co do wroga, a wciąż masz wątpliwości co do sojusznika, spraw niech sojusznik zabije wroga. Nie marnuj własnych sił. Bacz na bilans zysków i strat.

  • Jeśli ktoś jest nadmiernie szczery, chowa coś w zanadrzu.

  • Jeśli nie znasz planów swoich rywali, nie stworzysz dobrych przymierzy.

  • Jeśli znasz siebie i swego wroga, przetrwasz pomyślnie sto bitew. Jeśli nie poznasz swego wroga, lecz poznasz siebie, jedną bitwę wygrasz, a drugą przegrasz. Jeśli nie znasz ni siebie, ni wroga, każda potyczka będzie dla Ciebie zagrożeniem.

  • Jeśliby sama liczebność wojsk przesądzała o zwycięstwie, do prowadzenia wojny wystarczyłoby liczydło a bitwy stałyby się niepotrzebne. Jeśli o zwycięstwie decydowałoby wyposażenie i zaopatrzenie wojsk, wystarczyłoby przeliczyć wielkości zapasów obu stron i nie było by trzeba walczyć. Jeśliby tylko ostra broń i twarda zbroja decydowały, kto wygra, jakże łatwo byłoby określić zwycięzcę. Bogactwo tak więc nie zapewnia nam spokoju; bieda nie oznacza, że jesteśmy w niebezpieczeństwie; przewaga liczebna nie gwarantuje wygranej, niedostatek..... O losach bitwy decyduje sposób.

  • Jeśli wróg jest w tarapatach, zaatakuj go. Silniejszy pokonuje słabszego. Jeśli wrogiem szargają problemy wewnętrzne, możesz zająć jego terytorium. Jeśli źródło jego bolączek znajduje się poza granicami jego kraju, możesz zdobyć jego lud. Jeśli ma problemy zarówno w kraju jak i zagranicą, możesz zająć jego państwo.

  • Jeśli w armii panuje nieład i w jej szeregach nie ma zaufania między oficerami i żołnierzami, przywódcy sąsiednich państw będą odnosić sukcesy. Jeśli nie liczysz się ani z siłą wroga, ani też nie znasz własnej siły, możesz być pewny, że poniesiesz klęskę.

  • Jeśli wiesz, kto jest twym wrogiem, a na horyzoncie pojawi się ktoś trzeci, kto rośnie w siłę, wykorzystaj go do zniszczenia wroga.


  K
  • Każda bitwa jest wygrywana, zanim zostanie stoczona. !!!!!!!!!!


  • Każdy ma swoje słabe i mocne strony, tak my jak i nasz wróg. Nie sposób więc z każdej bitwy wychodzić zwycięsko. Wygrana zależy bowiem od próby sił; a jest sposób na to by słaby pokonał silnego: jeśli na przykład wystawiamy zaprzęgi konne do wyścigów, należy wypuścić najsłabszy zaprzęg przeciw najlepszemu zaprzęgowi rywala, najlepszy zaprzęg niech się zmierzy ze średnim, a średni z najgorszym zaprzęgiem przeciwnika. Oto podstęp dobrze znany prawdziwym generałom, którego nie da się racjonalnie wyjaśnić.


  • Kiedy nieprzyjaciel atakuje, cofamy się; kiedy nieprzyjaciel zatrzymuje się, nękamy go; kiedy nieprzyjaciel chce uniknąć bitwy, atakujemy; kiedy nieprzyjaciel uchodzi, następujemy za nim.


  • Kiedy w obozie wroga wybucha zamieszanie, należy czekać, aż przerodzi się w rokosz i wróg sam zniszczy się od środka. Atak w odpowiedniej chwili przynosi wielkie korzyści.
  • Jeśli w obozie wroga zaczyna się dziać źle, nie atakuj, gdyż wróg może odpowiedzieć. Oddal się raczej od niego, a zarzewie kłótni rozgorzeje samo.

  • Kiedy walczysz za granicą, używaj lokalnych przewodników.


  • Kogo wciąż posyłają to tu to tam, ten jest niewolnikiem; kogo szanują ten jest gościem. Jeśli gość długo nie zabawi, jest gościem na chwilę; kto zabawi dłużej jest gościem na dłużej. Kto jest gościem na dłużej a nie potrafi się niczym zająć, ten jest lichym gościem; kto zaś będzie pełnił jakąś funkcję, ten może przejąć władzę i sam stać się gospodarzem.


  • Kto często działa z zaskoczenia, często wygrywa.

  • Kto pragnie pokoju, a nie stawia żadnych warunków, przygotowuje podstęp.

  • Kto wie, kiedy może walczyć, a kiedy nie może, odnosi zwycięstwo.
  • Kto zna wroga i zna siebie, nie będzie zagrożony choćby i w stu starciach. Kto nie zna wroga, ale zna siebie, czasem odniesie zwycięstwo, a innym razem zostanie pokonany. Kto nie zna ani wroga, ani siebie, nieuchronnie ponosi klęskę w każdej walce.

  • Kto zrozumie ludzką naturę, jego rozkazy będą wykonywane z taką łatwością z jaką woda spływa z gór.  • Korzystnie będzie zaatakować wroga w pobliżu. Atak na wroga oddalonego, przyniesie nam straty. Wszak ogień wznosi się ku górze a woda spływa w dół. W czas wojennej zawieruchy, wśród sojuszy i knowań, każdy dba tylko o siebie. Tych co daleko nie należy atakować, korzystniej będzie zawrzeć z nimi przymierze. Współpraca z sąsiadem może zaś sprawić, iż narobimy sobie kłopotów na własnym podwórku.  L
  • Ludzie, którzy mówią pokorne słowa, nasilając przygotowania do wojny, mają zamiar zaatakować. Ludzie, którzy mówią pewnie i posuwają się agresywnie naprzód, mają zamiar się cofać.

  • Ludzie, którzy przychodzą po pokój bez zawierania traktatu, spiskują.

  M
  • Mądry generał usiłuje wyżywić swoich ludzi z ziemi nieprzyjaciela. Każdy buszel jedzenia odebranego wrogowi wart jest dwudziestu przyniesionych z domu.

  N
  • Na wojnie chodzi o zwycięstwo, nie o upór.


  • Najlepszą zagrywką jest ucieczka. Wycofanie całej armii, by uniknąć spotkania z wrogiem, jest rzeczą normalną i nie ma się czego wstydzić. Jeśli potencjał bitewny wroga gwarantuje mu zwycięstwo, nie można z nim walczyć. Zostaje nam do wyboru: poddać się, pertraktować lub uciec. Poddanie się to kompletna porażka. Pertraktacje to przegrana połowiczna. Ucieczka zaś nie jest w ogóle porażką. Uniknięcie porażki to sposób na zwycięstwo.


  • Najmniejszy nawet przeciek należy wykorzystać, najmniejszą korzyść warto osiągnąć. Mały błąd to i mała korzyść.
  • Najważniejsze jest rozpoznanie wroga, oszacowanie niebezpieczeństwa, zmierzenie odległości, ..... tak postępuje prawdziwy generał. Atakować tam, gdzie wróg nie będzie się bronił.

  • Najwyższym osiągnięciem jest pokonać wroga bez walki.


  • Nie jest wcale prawdą, że im więcej wojska, tym lepiej; wystarczy tylko nie być bezbronnym i zgromadzić dostatecznie dużą siłę, rozpoznać wroga oraz zjednać sobie ludzi - to wszystko. Tylko ten, kto nie bierze pod rozwagę sytuacji i lekceważy wroga, jest na straconej pozycji.  • Nie ma nic trudniejszego niż walka zbrojna. !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


  • Nie wykonuj ruchu, jeśli nic na nim nie zyskasz, nie atakuj; jeśli nie wygrasz, nie rozpoczynaj wojny, jeśli sytuacja nie jest bez wyjścia! Władca nie może rozpoczynać wojny, tylko dlatego, że ktoś go zdenerwuje; generał nie może atakować, tylko dlatego, że go ktoś rozwścieczy. Jeśli jest coś do zyskania wykonaj ruch; jeśli nie: nie ma po co się pchać. Zdenerwowanie mija, a wściekłość ustaje; nikt nie wróci jednak podbitemu państwu świetności, ani poległym żołnierzom życia. Mądry władca jest ostrożny, a wyśmienity generał ma się na baczności. Oto sposób na zapewnienie pokoju w kraju i bezpieczeństwa żołnierzy.  • Niewielu jest przygotowanych do walki, większość jest przygotowana na to, że będą walczyć inni. !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!  O
  • Otoczony, obmyślaj plany. Zagrożony śmiercią, walcz. !!!!!!!  • Osiągnąć sto zwycięstw w stu bitwach nie jest szczytem osiągnięć. Najważniejszym osiągnięciem jest pokonać wroga bez walki. Dlatego sprawą najwyższej wagi w wojnie jest rozbicie strategii wroga.  P
  • Podbijaj panów feudalnych, grożąc im wyrządzeniem krzywdy, przysparzaj im pracy sprawiając wiele problemów i skłaniaj ich aby gonili za korzyściami. !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


  • Podczas wojny istotne jest zwycięstwo, a nie długotrwałe bitwy.

  • Generał, który zna się na wojnie, jest kowalem losu swego narodu, głównym filarem bezpieczeństwa kraju.

  • Pokaż wrogowi jaki będzie twój następny ruch, po czym korzystając z tego, że wróg odpowiednio się przygotuje, uderz gdzie indziej, a wiele zyskasz. Atakować z zaskoczenia można tylko wtedy, gdy istnieje inna łatwo przewidywalna możliwość ataku. Jeśli nie ma rutynowego sposobu, trudno czymś zaskoczyć. Jeśli ktoś nie wie, jak wykonać kładkę, nie może ukradkiem przeprawić się przez Chencan.
  • Poprowadzenie żołnierzy do walki tak, by działała siła ich rozpędu, jest jak staczanie z góry głazów lub pni. Gdy żołnierze są umiejętnie prowadzeni do bitwy, ich rozpęd jest niczym impet spadających głazów. Oto jest siła.
  • Porządek dla powstrzymania wichrzycieli, spokój dla uciszenia zgiełkliwych – oto panowanie nad sercem.
  • Poznanie innych i poznanie siebie to zwycięstwo bez ryzyka. Poznanie otoczenia i poznanie sytuacji to zwycięstwo całkowite.


  • Przeto winno się atakować bez szukania chwały, wycofywać bez unikania niesławy, jedynie chronić ludzi z korzyścią także dla władcy, pełniąc w ten sposób zaszczytną służbę dla kraju.


  • Przewidywanie zwycięstwa, które może przewidzieć każdy, nie jest szczytem doskonałości.

  R
  • Rosną w siłę ci, którzy czekają na wroga ciągnącego z daleka, wypoczęci oczekują zmęczonych, najedzeni oczekują głodnych.

  S
  • Są drogi, którymi nie należy podążać, armie, których nie należy atakować, fortece, których nie należy oblegać, terytoria, o które nie należy walczyć, zarządzenia, których nie należy wykonywać.


  • Spośród wielu planów, jeden może się powieść, a pozostałe nie. Może też powieść się kilka planów, a ten jeden (na który się postawiło) może zawieść. Z pewnością ten, kto w ogóle nie robi kalkulacji, zaprzepaszcza szansę zwycięstwa. Z tego powodu, zawsze dokładnie analizuję sytuację, aby warunki konfrontacji były zupełnie jasne.
  • Szybcy jak wiatr, spokojni jak las, zapalczywi niczym ogień, niewzruszeni jak góry, niepoznani jak ciemność, gwałtowni niczym piorun – tacy winni być żołnierze.
  • Szybkość jest duszą wojny, wykorzystaj swoje szanse zanim przeciwnik osiągnie gotowość. Korzystaj z tych dróg, które będą dla niego zaskoczeniem.

  T
  • Tam gdzie armia jest blisko, ceny produktów rosną, tam gdzie ceny rosną, tam zmniejsza się zamożność mieszkańców. Kiedy lud ubożeje, rosną podatki i daniny.
  • Tak jak strumień szuka swojej drogi w górach, tak wytrwały strateg odnajduje błędy i słabości wroga by odnieść zwycięstwo.


  • Ten, który jest gotów na śmierć może zostać zabity. !!!!!!!!!!!


  • Teren należy oceniać pod względem odległości, łatwości lub trudności przebycia, rozmiaru i bezpieczeństwa.
  • Traktuj swoich żołnierzy jak ukochane dzieci, a z chęcią zginą wraz z Tobą. Lecz jeśli staniesz się dla nich tak łagodny, że nie będziesz w stanie wysłać ich do bitwy, tak dobry, że nie będziesz w stanie nimi dowodzić, tak niepewny, że nie zdołasz zaprowadzić porządku, staną się bezużyteczni, jak rozpuszczone dzieci.
  • Traktuj swoich żołnierzy jak własne dzieci, a pójdą za tobą w najgłębsze doliny. Patrz na nich jak na własnych ukochanych synów, a będą stać przy tobie choćby do śmierci.
  • Trzeba atakować wroga tam, gdzie nie jest przygotowany do obrony; pojawiać się tam, gdzie mu na myśl nie przyjdzie.


  • Twoim celem musi być zdobycie wszystkiego bez zniszczenia czegokolwiek. !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  U
  • Udawaj obłęd, będąc w pełni zmysłów. !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


  • Unikanie walki z uporządkowanymi szeregami wroga i zaniechanie atakowania wielkich formacji to sztuka adaptacji. Zasadą działań wojskowych jest nie stawać twarzą do wysokiego wzgórza i nie stawiać czoła tym, którzy wysokie wzgórze mają za plecami.


  • Uśmiechaj się, ale trzymaj miecz za pazuchą. Uspokój wroga i spraw by stał się ufny, a ty tymczasem szykuj plan ataku. Przygotuj się zanim uderzysz, później nie ma czasu na wprowadzanie zmian. Bądź silny, lecz pozoruj słabość. Dlatego też wszystkim z dawna wiadomo, że pod płaszczykiem pięknych słów kryje się zbrodnia.
  • Uwieńczeniem formowania armii jest osiągnięcie braku formy. Gdy nie ma formy, szpiedzy niczego nie wyszpiegują, a wróg nie ułoży swej strategii.

  • Użyj skromności, by wzbudzić we wrogach pychę. Zmęcz ich wymykaniem się. Wywołaj wśród nich rozłam. Gdy będą nieprzygotowani, zaatakuj i bądź tam, gdzie cię nie oczekują.

  W
  • W czasach niedostatku broń się, atakuj w czasach obfitości.

  • W dawnych czasach zręczni wojownicy najpierw czynili się niezwyciężonymi, a potem szukali słabości swoich przeciwników.

  • W obliczu zagłady twoi żołnierze przetrwają; w obliczu śmiertelnego zagrożenia – przeżyją. Gdy ludzie znajdą się w niebezpieczeństwie, będą w stanie walczyć o zwycięstwo.
  • W wyrównanym terenie zajmuj pozycje zapewniające łatwość manewru, utrzymując wyższe obszary z prawej strony tyłów, niższe – przed sobą, a najwyższe – za sobą.
  • Walcz zbiegając ze wzgórza, a nie wspinając się na nie.


  • Wielki rządząc małym, musi go często ganić by ten był mu posłuszny. Postanowienia silnego nie pozostają bez odzewu, choćby szedł drogą niebezpieczną, ludzie pójdą za nim.
  Jeśli atakujemy wroga armią, której zaufania jeszcze sobie nie pozyskaliśmy, trudno będzie nam dowodzić, a obietnice nagród spotęgują tylko niepewność wśród żołnierzy. Dlatego też trzeba popełnić jakiś błąd a winą obarczyć kogoś innego, po czym zganić go po zmroku. Ganienie to w rzeczy samej kuszenie od innej strony. W ten oto sposób pozyskamy silne i nieustraszone wojsko.


  • Wierz w siebie i wzbudzaj grozę w nieprzyjacielu. Jego miasta da się zająć, a jego kraj można podbić.

  • Wojna jest dla państwa sprawa najwyższej wagi, sprawa życia lub śmierci, drogą wiodącą do przetrwania lub upadku. Dlatego też należy poświęcić jej poważne studia.


  • Wojna nie polega na tym, aby oczekiwać, iż wróg się nie zjawi, ale na tym, aby go odpowiednio przyjąć. !!!!!!!!


  • Wojna nie polega też na tym, aby oczekiwać, że wróg nie zaatakuje, ale na tym, aby uniemożliwić mu ten atak.


  • Wprawny wojskowy zdobywa wroga bez walki, zajmuje zamieszkane miasta bez oblężenia i w krótkim czasie zdobywa kraj. Odnosi zwycięstwa, nie trudząc żołnierzy. Podbijając świat, należy się bowiem imać różnych sposobów, czy też - jak kto woli - forteli. !!!!!!!!!


  • Wprowadzanie w błąd nie jest wprowadzeniem w błąd, to prawda jest wprowadzaniem w błąd. Kiedy masz coś drobnego do ukrycia, to znak, że masz coś większego w zanadrzu. Jeśli chcesz dokonać czegoś naprawdę strasznego, nie kryjesz się z tym.
  • Kiedy udajesz, że nie ma czegoś co jest, wtedy wprowadzasz w błąd. Nie możesz utrzymywać wroga w błędzie przez długi czas z uwagi na to, że wróg może stać się podejrzliwy. Oszukiwanie więc nie może trwać wiecznie. Uczynić coś z niczego, to znaczy zamiast wprowadzać w błąd ujawnij prawdę i zastąp rzeczywistym to co nierzeczywiste. Nie wygrasz udając, że niczego nie ma; jeśli sprawisz by wróg myślał, że coś jest, wtedy go pokonasz.


  • Wróg przyparty do muru, ruszy do kontrataku; kiedy pozwolimy mu uciec, rozpadnie się jego model strategiczny. Podążając za wrogiem, ale nie ścigając go, sprawimy, iż opadnie z sił i straci wolę walki, aż się w końcu rozpierzchnie a wtedy łatwo go schwytamy bez rozlewu krwi. Czekaj aż wróg nabierze ufności, wtedy droga otwarta.

  • Wszystkiemu więc co ma formę, można nadać nazwę. Wszystko czemu można nadać nazwę, można pokonać.


  • Wygraną wojnę umożliwia umiejętność wprowadzania w błąd. Jeśli zatem jesteś zdolny, udawaj mało zdolnego. Gdy podrywasz swoje wojska do działania, udawaj bierność. Jeżeli twój cel jest bliski, zachowuj się tak, jakby był odległy. A gdy jest odległy, udawaj, że jest bliski.


  • Wystarczy bowiem jeden człowiek, któremu na życiu nie zależy, by zatrwożyć tysiąc mężów.


  Z
  • Z tego powodu żadnego żołnierza nie traktuje się tak dobrze, jak szpiega, żaden nie otrzymuje nagród równie bogatych, jak szpiedzy, i żadna sprawa nie jest otoczona taką tajemnicą, jak praca szpiegów.


  • Zajmując się swoimi sprawami, ludzie często niweczą sukces tuż przed jego osiągnięciem. Lecz postępując rozważnie na początku i cierpliwie na końcu, nie można niczego zniszczyć. - Tao Te Ching.


  • Zauważenie zwycięstwa, gdy jest ono widoczne dla wszystkich, to nie sztuka. Podniesienie włosa nie wymaga wiele siły, dostrzeżenie Słońca i Księżyca nie wymaga ostrego wzroku, zaś usłyszenie pioruna nie wymaga czujnego słuchu.
  • Zawsze się tak zdarzy, że trzeba ponieść jakieś straty. Mała strata zaowocuje wielkim zyskiem.


  • Znajomość przyszłości nie może być uzyskana od duchów, z astrologii ani obliczeń. Trzeba ją uzyskać od ludzi, którzy znają stan sił wroga. !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


  • Zwycięska armia najpierw wygrywa, a potem dąży do walki. Pokonana armia najpierw walczy, a potem dąży do zwycięstwa. !!!!!!


  • Zwycięski generał prowadzi swych ludzi do bitwy, jakby kierował wielką powódź do głębokiego wąwozu. Wszystko jest sprawą formacji.

  • Zwyciężają ci, którzy wiedzą, kiedy walczyć, a kiedy nie.

  • Zwyciężają ci, którzy z wyprzedzeniem przeprowadzają w swojej kwaterze kalkulacje, uwzględniając jak największą liczbę czynników. Pobieżne kalkulacje oznaczają porażkę. A co dopiero ich brak!  Bogumił Boguchwał
 • Autor
  Skoro jutro niehandlowa niedziela to zadałem sobie trud, żeby porównać dzisiejsze ceny produktów wczorajszymi No i ... stabilnie. No może trochę tanieje kolendra a nieco więcej trzeba zapłacić za pomidory.
 • @krzysztofjaw 17:37:59
  Panie Krzysztofie, może sobie Pan przypomni, kto powiedział "Naród głupi wszystko kupi?" To jest wyjaśnienie tajemnicy, dlaczego średnio wyżej wykształcona partia przekonuje w znaczącym stopniu ludzi o znacząco niższym wykształceniu? Poparcie jest odwrotnie proporcjonalne do wykształcenia elektoratu. Niech pan zacznie myśleć, składanie faktów naprawdę nie jest trudne.
 • Autor
  Ależ tu dzisiaj miło, grzecznie i na poziomie. Nikt nikomu nie życzy śmierci, nie pluje na zmarlych, nie zionie nienawiścią.
  Cisza wyborcza?
  Raczej - przed burzą.

  ps.
  Za to jutro o 21-wszej zacznie się tu Apokalipsa. Będą czterej jeźdźcy i różne takie atrakcje.

  Ogólnie będzie fajnie.
 • @Husky 22:17:20
  No zobaczymy jak będzie. Kto się będzie śmiał a kto płakał. I masz rację... jutro po 21-wszej zacznie się dziać i w TV i wszystkich mediach elektronicznych oraz prasie. To będzie spektakl, ale ostateczne wyniki planowane są na wtorek a ja typuję, że będą dopiero we środę lub w nocy z wtorku na środę.

  A co do spokoju i poziomu dyskusji... Nie może tak być zawsze?

  Pozdrawiam i czekam do tej 21-wszej...

  Pozdrawiam
 • Tylko analfabeci stawiają krzyżyki na kartach do glosowania !!!
  ...Walka z analfabetyzmem wśród Polaków była jednym z priorytetów komunistycznej władzy na przełomie lat 40. i 50. XX w. W Manifeście Polskiego Komitetu Wyzwolenia Narodowego zapisano m.in., że „(…) jednym z najpilniejszych zadań (…) będzie na terenach oswobodzonych odbudowa szkolnictwa i zapewnienie bezpłatnego nauczania na wszystkich szczeblach. Przymus powszechnego nauczania będzie ściśle przestrzegany.
  Niestety, w niepodległej( ?!!!) ojczyźnie jego skala przerosła możliwości ówczesnych władz.
  Analfabetyzm dotyczył w głównej mierze ludności biorącej ciągle udział w nielegalnych wyborach i postawienia krzyżyka na drogę wybranemu kandydatowi .
  Walka z analfabetyzmem, głównie z uwagi na fakt, że była mało interesującym, dla niektórych badaczy nawet wręcz wstydliwym zagadnieniem, nie doczekała się zbyt wielu opracowań.

  Teoretycznie w walce z analfabetyzmem najlepsze wyniki powinno się osiągać w trakcie jesienno-zimowych miesięcy. Taka prawidłowość była wynikiem niejako naturalnego porządku rzeczy. Ale jak widać mamy zgoła odmienne efekty .

  Należy stwierdzić, że wykształceni ludzie nie widzieli potrzeby zaprzątania
  sobie głowy mozolną nauką poznawania rzeczywistości , roztrząsania wyrazów demokracja i znaczeń całych zdań kodeksu wyborczego . Do zwykłej ludzkiej naiwności wystarczały im nabyte w naturalny sposób
  zdolności słuchania TVP TVN i Polsatu . Przecież dotychczas umiejętności czytania i pisania ze zrozumieniem nie były im właściwie przydatne w życiu codziennym.

  Władze zdając sobie doskonale sprawę z faktu, że nie udało się wyeliminować zjawiska analfabetyzmu wśród Polaków, ogłosiły
  jednak szumnie decyzję o jego likwidacji i mową nienawiści kto śmie inaczej twierdzić wciskają jedynie słuszną narracje o demokratycznych wyborach . Każdy krzyż się liczy . A tak naprawdę to chodzi pozyskanie jak największej frekwencji analfabetów jako wspólnikach w przestępczym procederze .

  Podsumowując całość zagadnienia należy zaznaczyć, że z formalnego punktu widzenia władze ogłosiły zwycięstwo na polu walki ze społeczeństwem skutecznie kneblując gawiedzi wolność słowa i wyrażania swoich poglądów ustanawiając ciszę wyborczą.

  Ile by nie było w tym procederze z fałszowanych głosów, ile fałszu, nie dowiemy się już chyba nigdy. Bo ciemny lud to kupi .
  Albo został kupiony za 500 z plusem .
  A sąd najwyższy zaklepie wyniki mimo protestów wyborczych stwierdzeniem że nie ma to istnego wpływu na ważność wyborów odladzając skargi "bez dalszego biegu ".

  Nieważność czynności prawnej – wada czynności prawnej, która polega na niewywołaniu przez czynność zamierzonych skutków prawnych związanych z jej dokonaniem.

  Klauzura abuzywna z obywatelami , analfabetami .
 • @Zawisza Niebieski 21:38:11
  PO to partia ludzi wykształconych?

  Połowa jest po podstawówce

  https://wiadomosci.dziennik.pl/polityka/artykuly/438204,ilu-czlonkow-po-to-ludzie-po-podstawowce.html

  składanie faktów naprawdę nie jest trudne.
 • @krzysztofjaw 23:17:12
  z neta:
  Jutrzejszy Wieczór Wyborczy na TVN, to może być prawdziwy rarytas dla koneserów. :)

  https://twitter.com/i/status/1183110244651687936
 • @Husky 23:50:17
  Co się czepiasz mają swój "sok z buraka " - kloaka sraka .
 • @krzysztofjaw 23:17:12
  Pilne‼️
  Tragedia w szczujnii!
  Cisza Wyborcza

  https://pbs.twimg.com/media/EGtFSd-WwAARAXh?format=jpg&name=small
 • @Krystyna Trzcińska 20:10:11
  Jestem ciekaw - czy wcześniej nie doszedł do tego samego - co doszli Chińczycy - właśnie czarci pomiot - czego skutkiem było likwidowanie przez nich wielkich cywilizacji na przestrzeni tysięcy lat. Obecnie ów czarci pomiot likwiduje naszą.
  Wniosek?
  Zaflancowanie Chinom komunizmu ze wszystkimi tego konsekwencjami - być może - miało na celu odcięcie tych Chińczyków, którzy przeżyli tzw. rewolucję kulturalną Mao - od fascynującego dorobku ich przodków?
  Na koniec - gdyby Chińczycy też uważali, że tylko oni są ludźmi - a cała reszta - to tylko bydło w ludzkiej skórze, które ma im służyć - to kto wie - czy Jezus Chrystus na świat nie przyszedłby w Chinach.
  Pozdrawiam
 • Dziś rocznica Cudu Słońca.
  13.10.1917r.w Fatimie nastąpiło wydarzenie,które nigdy wcześniej nie miało miejsca w historii ludzkości.Bóg dokonał tak spektakularnego cudu.Łudziłby się ten,kto sądziłby, że prorocka misja Fatimy została zakończona.
  Nie znamy słów Matki Boskiej.
  Przepowiednia fatimska znana jest tylko papieżom i chyba dlatego dziś mamy pierwszy raz w życiu papieża-seniora.

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

ULUBIENI AUTORZY

więcej