Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
895 postów 2441 komentarzy

krzysztofjaw

krzysztofjaw - Właściwie: Krzysztof Jaworucki. KONSERWATYSTA W IDEI I WARTOŚCIACH ŻYCIOWYCH, KONSERWATYWNY LIBERAŁ W GOSPODARCE. EKONOMISTA I FINANSISTA. PATRON DUCHOWY: BŁ. JERZY POPIEŁUSZKO, AUTORYTET MORALNO-ETYCZNY: ŚW. JAN PAWEŁ II, MENTOR POLITYCZNY: E. B

Konfederaci - Chłopcy w krótkich spodenkach

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Po co "Konfederacji" Janusz Korwin-Mikke, który za cokolwiek się wziął to owo ginęło śmiercią zadaną właśnie przez niego samego. Nie mam do niego za grosz zaufania.

 Znów "oberwę", ale trudno. 

 

Konfederacja to zlepek osób, które utworzyły jakiś wirtualny byt wspierany dziś przez TVN. A stawką jest większość parlamentarna PiS-u.

 

W swoim niedawnym, majowym poście zatytułowanym "Po co Konfederacji J. Korwin-Mikke z A. Dudą i D. Tuskiem w tle..." napisałem m.in.

 

"Wielu wyborców ma poglądy jeszcze bardziej na prawo niż PiS i dla nich Konfederacja jest organizacją, którą zaczynają wspierać, i na którą będą glosować. Pomijam tutaj rozważania na ile PiS to prawica, bo tego typu akademickie rozważania dzisiaj już nie mają żadnego merytorycznego realnie sensu.


Tylko pytam. Po co "Konfederacji" Janusz Korwin-Mikke, który za cokolwiek się wziął to owo ginęło śmiercią zadaną właśnie przez niego samego. Nie mam do niego za grosz zaufania.


Pragnę przypomnieć jego rolę w obaleniu w Polsce idei lustracji i dekomunizacji. Otóż w 1992 roku dla niemal wszystkich ówcześnie zaskoczeniem było zaprezentowanie ustawy lustracyjnej przez J. Korwin-Mikkego. Doprawdy przedziwny był to ruch i zastanawiające jest to, że i tak w roku 1991 powstała przecież lista Milczanowskiego, o której wszyscy wiedzieli, nie było na niej jednak L. Wałęsy - Bolka. Jest niemożliwe, żeby ustawa JKM powstała ad hoc w ciągu jednego czy dwóch dni (a taka była narracja: "powstanie na kolanie"). Musiała być przygotowana wcześniej a jej zapisy były w wielu częściach, chyba celowo, nieprecyzyjne, które można było prawnie i konstytucyjnie podważyć. Całe krytyczne wtedy larum UD, GW i KLD wspierane mediami po wprowadzeniu tej ustawy w dniu 28 maja wydaje się też przygotowane o wiele wcześniej. Ową krytyką felernego projektu ustawy zdyskredytowano w ogóle ideę oczyszczenia Polski z komunistycznej bezpieki. Późniejsze losy lustracji i dekomunizacji tylko potwierdzają ową tezę. Istotnym jest też fakt, że ustawa nie obejmowała ujawnienia najważniejszych agentów w PRL, czyli agentów wojskowych służb informacyjnych (WSW/WSI) a niemal wykluczała agentów w środowiskach kościoła i nauki.


J.K. Mikke przez lata swej działalności nie pozwolił też, aby po liberalnej części sceny politycznej zaistniała żadna partia negująca "Okrągły Stół" z pozycji liberalno-konserwatywnej. Robił to - wedle mnie celowo - poprzez po prostu jej ośmieszanie dzięki swoim absurdalnym teoriom i wypowiedziom. 


Czyż współcześni Konfederaci nie potrafią uczyć się z kart historii i czy czasem nie wpuścili w swoje szeregi "konia trojańskiego"?  Niech daje to do myślenia prawdziwym patriotom zrzeszonym w Konfederacji".


Konfederacja to prawicowa struktura lewicowej Nowoczesnej. Też powstała przed wyborami a później się rozsypała jak domek z kart. A dlaczego? Ano dlatego, że była partią nie umocowaną w polskiej rzeczywistości politycznej, nie miała terenowych struktur a przede wszystkim nie miała godnych zaufania ludzi.

 

Podobnie stało się też z ruchem Kukiz'15. Tego ruchu już nie ma a P. Kukiz posmakowawszy sejmowania i kasy z niego płynącej poszedł w koalicję z PSL-em, co jest dla mnie szokujące i dyskwalifikujące P. Kukiza jako polityka. Niech sobie wróci do śpiewania, bo to mu najbardziej wychodziło.

 

I podobny "grzech pierworodny" występuje w Konfederacji, przy czym jest ona w stosunku do prawicowego elektoratu kompletnie nieznana (oprócz kilku liderów) a jednak tenże elektorat jest  mądrzejszy niż elektorat lewicowy i trudniej go przekonać do nowo powstałego bytu politycznego.

 

Wracając jednak do samej Konfederacji. Ona zrzesza też ruch narodowy, który popełnił ogromny błąd wchodząc w koalicję z JKM. On znów się pojawił tam, gdzie  mogła powstać naprawdę oddolna i racjonalna partia po naszej stronie politycznej. Mogłaby być czymś w rodzaju Jobbiku na Węgrzech, partii, która patrzyłaby na "ręce" PiS-owi, bo naprawdę niektóre jej postulaty są zbieżne z polską racją stanu i uważam, że większość Konfederatów jest jednak nastawiona bardzo patriotycznie i dobrze.

 

Nie oznacza to, że oni są przygotowani do bycia posłami czy też zdolni do utworzenia jakiejś koalicji sejmowej. Tak nie jest a ostatnie wybryki JKM, który chce sojuszu z Rosją czy Sośnierza chcącego zabrać prawo wyborcze ludziom pobierającym 500+ są naprawdę karygodne i powodują, że Konfederaci zaczęli stawać się kolejną partią antypisowską a tego żałuję.

 

Tytuł niniejszego posta odnosi się do "chłopców w krótkich spodenkach" i tak na razie jest z Konfederacją, która najpierw musi zbudować się oddolnie i okrzepnąć już jako partia polityczna. Mam nadzieję, że tak będzie i Konfederacja otrzyma więcej niż 3%, dzięki czemu będzie miała finansowanie z budżetu państwa a to powinno jej pomóc w budowie naprawdę silnej opozycji po prawej od PiS-u scenie politycznej Polski.

 

Dziś bowiem są naprawdę tymi chłopcami, których niestety rozgrywa stary wyga polityczny JKM. Konfederacja w następnych czterech latach musi naprawdę okrzepnąć i pozbyć się ze swoich szeregów JKM. On jej szkodzi i naprawdę szkoda, że tak jest.

 

 

Zostaw za sobą dobra, miłości i mądrości ślad...

http://krzysztofjaw.blogspot.com/

kjahog@gmail.com

 

Post jest chroniony prawem autorskim. Może być kopiowany w całości lub w części jedynie z podaniem źródła tekstu na bloggerze lub innym forum, gdzie autorsko publikuję. Dotyczy to również gazet i czasopism oraz wypowiedzi medialnych, w których konieczne jest podanie moich personaliów: Krzysztof Jaworucki, bloger "krzysztofjaw".

KOMENTARZE

 • Autor
  //Znów "oberwę", ale trudno. //

  No comment

  ps.
  oby tylko nie ban, bo kto wie
  Kto to wie.

  10*

  Pozdrawiam Prawego i Sprawiedliwego
  W niedziele pokażemy im właściwe miejsce w szeregu
  Bo tu jest POLSKA !!!!!

  https://www.kontrowersje.net/sites/default/files/bfCC3548yFhT6SMkzyMSl5c457nQAasTFPIfz3yR_wm.jpeg
 • Witam i odpowiadam bez jakiejkolwiek urazy
  Pytanie jest źle postawione, bo Konfederacja to przede wszystkim związek wolnościowców i narodowców (przy dodatkowo dużym wpływie Grzegorza Brauna i jego środowiska).

  jest takie łacińskie powiedzenie : si duo faciunt idem, non est idem (jeśli dwóch robi to samo, to nie jest to już to samo) co można uznać za definicję synergii.

  pozdrawiam serdecznie i z sympatią

  PS - będzie dobrze, taka mam nadzieję
 • @Husky 17:06:06
  Wiesz... Przez ostatnie 25 lat mieszkałem w Toruniu, w którym zostałem po studiach a teraz musiałem na jakiś czas przyjechać do mamy, do Włocławka, aby się nią opiekować, bo już jest w starszym wieku i trzeba zawsze trzymać rękę na pulsie.

  Włocławek to specyficzne miasto, bardzo lewicowe i PO-wskie. Moja mama dosłownie wczoraj widziała jakąś PO-ówkę, która ostentacyjnie darła gazetkę Ardanowskiego. Nikt się nawet tym nie zainteresował, co zapewne dla niej było mocno przykre. Ale po tym darciu szła wyprostowana i zadowolona jakby jej gdzieś ten kij włożono w gardełko.

  Ale nawet w tak PO-wskim i lewicowym mieście jest dużo zwolenników PiS-u, którzy nieraz boją się powiedzieć, że na ten PiS zagłosują.

  A ja też ostentacyjnie zagłosuję na PiS przy stoliczku członków komisji, bez wchodzenia za kotarę.

  Pozdrawiam
 • Brednie
  No i lista Milczanowskiego bardzo pomogła. Nawet nie bardzo, ale strasznie nawet pomogła. Ubeków od Wałęsy. Dopiero uchwałą 3 posłów UPR coś zmieniła, przynajmniej czegoś się można było dowiedzieć. JKM jaki jest taki jest, ale to on sprawił, że jakakolwiek lustracja przeszła w Polsce. Ani Kaczyńscy, ani Macierewicz nie zrobili nic w tej sprawie. Ciekawe dlaczego????
 • @krzysztofjaw 17:25:35
  I choćby przyszło sto Kidaw - Błońskich
  I Mecenasów najbardziej końskich
  I nie wiem gdzie się schował Dyndała
  Wp**rdol dostanie ta sitwa cała
  Niech przyjdzie tysiąć Nitrasów
  i innych ku***ów,
  Sczerba z Biedrońką zdejmą mi bana,
  niech mnie po rączkach całują od rana,
  niech Kukiz z Kosiniakiem śpiewają,
  niech obiecują i bajerują,
  niech sobie dla mnie żyły prują,
  moja odpowiedź jest oczywista:

  adios, asta la vista!

  https://static.ftpn.pl/imgcache/750x430/c//uploads/cropit/15679393951d3a3fff9e90f37a15a1de260cc0b3721c79d0b67db14fd58a70733e81866a2d.jpg
 • @krzysztofjaw 17:25:35
  https://www.blasty.pl/upload/images/large/2019/10/polacy-nasi-przyjaciele_2019-10-11_17-35-47.jpg
 • @Husky 17:36:45
  zapomniałes dodac:

  "My Polish friends, I will never betray you like I have just betrayed my Kurdish friends on account of their being useless to me now

  Yours
  Donny T
 • Porównanie z Nowoczesną jest nietrafione
  Konfederacja jest oddolna, a partię pana Rysia powołały "stare kiejkuty"
 • @MacGregor 17:42:45
  I nawet pan Radio nie zdążył ust otworzyć, a już miał 11%. Co jest idealną ilustracją naszej młodej demokracji.
 • @MacGregor 17:41:12
  When?
  Kurds were American friends
  When?
 • @MacGregor 17:21:17
  Synergia się sprawdza, ale nie zawsze, przede wszystkim jest pożądana w biznesie jako dodatkowa wartość dodana. W przypadku partii politycznych bywa z tym różnie.
  Pzdr
 • @MacGregor 17:42:45
  Nie jestem przekonany, że Konfederacja powstała oddolnie. Raczej byłoby to niemożliwe... A dlaczego? Trywialnie... z braku kasy i tyle.
  Pozdrawiam
  P.S.
  Oczywiście, że N. powstała z inspiracji żydo-komuny, dawnej ud, uw.
  Pzdr
 • @Husky 17:47:13
  Nie gaworzcie mi tu po angielsku. Znam trochę niemiecki i rosyjski a na angielski jakoś zabrakło mi czasu w młodości. ::)
  Pzdr
 • @krzysztofjaw 18:39:22
  Konfederacja to chłopcy w krótkich spodenkach.

  No, niech Pan chociaż Ruszkiewiczowi założy długie; zmarznie chłopak, przeziębi się i kto będzie pisał s[]
  takie głodne kawałki jak on ostatnio?
 • @Husky 17:30:34
  Skąd to ściągnąłeś? Czy sam napisałeś?
 • @zbig71 19:43:56
  Juz tu to bylo
 • @krzysztofjaw 18:37:03
  Nieprawda. Nowoczesna powstała z inspiracji służb wojskowych, a nie z inspiracji UW, czy KLD. To był bat na Platformę, aby nie schodziła z kursu i ścieżki. Natomiast Konfederacja powstała jako protest przeciwko 447. Dlatego jest taki niespujna, ale dla Polaka i tak nie ma wyboru. Natomiast sprzedaje łachudry zagłosują na PiS, bo kochają bardziej USA niż Polskę.
 • @
  Agonia opozycji trwa,wyją i szaleją, jak im pomóc ?!!!!!!
  13 października lista nr. 2
 • @Husky 19:47:57
  Przez chwilę myślałem, że to ty sam. No ale gdzie......
 • Autor
  Nikt tak nie upodlił Polaków jak zrobiła to PO
  Jedno jest pewne. Sprzątanie tego gnoju,którego narobiły komuchy,
  SB-ecy,złodzieje i bandyci z antypolskiej organizacji przestępczej zwanej dowcipnie "Platforma Obywatelska", będzie długim, bolesnym i kosztownym procesem.
 • Złote myśli jak kozie bobki, na twoje ręce:
  Pani mówi dzieci powiedzcie jak sobie wyobrażacie niedzielę dzień wyborów? może ty Ania...no powiedz...będzie ładny dzień i dużo ludzi na ulicach...no kto jeszcze ? może ty Jasiu...no powiedz...będzie ładny dzień ale potem zrobi się ciemno, wichura i pokaże się taka wielka na całe niebo dupa...Jasiu brzydalu dlaczego sobie tak brzydko wyobrażasz dzień wyborów? Bo tata powiedział sąsiadowi panu Repiszcze że i tak gówno w niedzielę wygracie...
 • @Husky 20:02:17
  Mój ostatni komentarz wyborczy przed ciszą.
  Tylko PiS i jeszcze raz PiS. Polska nie innego wyboru, przynajmniej w tym momencie.
  Pozdrawiam
 • @krzysztofjaw 23:51:26
  8-)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

  pzdr.
 • @Husky 00:03:44
  "Diamentową kulą dostaniesz między oczy, piorun miliona voltów nagle do gardła wskoczy.
  Już płonie twa koszula już twoje ciało płonie, na niebie złoty NEon wybija imię twoje. Wybija imię twoje."
 • @
  Mimo wszystko, lepsze krótkie spodenki od krótkich nóg, bo na takich nogach stoi kłamstwo.

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930   

ULUBIENI AUTORZY

więcej