Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
895 postów 2441 komentarzy

krzysztofjaw

krzysztofjaw - Właściwie: Krzysztof Jaworucki. KONSERWATYSTA W IDEI I WARTOŚCIACH ŻYCIOWYCH, KONSERWATYWNY LIBERAŁ W GOSPODARCE. EKONOMISTA I FINANSISTA. PATRON DUCHOWY: BŁ. JERZY POPIEŁUSZKO, AUTORYTET MORALNO-ETYCZNY: ŚW. JAN PAWEŁ II, MENTOR POLITYCZNY: E. B

Program PiS-u. Zachęcam do jego przeczytania

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Każdy z nas przecież chciałby wiedzieć dlaczego ma głosować na określone ugrupowanie,

 Obecny program PiS-u to dość gruba książka licząca sobie 229 stron, ale tak naprawdę wszystkie zdania w niej są godne uwagi, przeczytania i zrozumienia.

 

Niestety wiem, że w obecnych czasach z czytelnictwem jest krucho a już przeczytanie jednym tchem takiej "kobyły" może być męczarnią a tylko właśnie od razu przeczytanie całości daje nam pełen obraz tego, co PiS zamierza i jak chce to zrealizować.

 

Warto tedy wyłączyć telewizor i w zaciszu pokoju poświęcić te dwie czy trzy godziny na przeczytanie owego programu. Naprawdę warto, tym bardziej, że jest on zaprezentowany bardzo skondensowanie w treści i jest łatwo przystępny dla każdego. Cały program w formacie *.pdf znajduje się na stronie PiS-u: http://pis.org.pl/dokumenty .

 

Każdy z nas przecież chciałby wiedzieć dlaczego ma głosować na określone ugrupowanie, więc można się jeszcze poświęcić i przeczytać sklecony naprędce program PO-KO znajdujący się na stronie PO: https://koalicjaobywatelska.pl/files/Twoja-Polska-Program-Koalicji-Obywatelskiej.pdf.

 

Przeczytałem oba programy i różnica między nimi jest kolosalna. Program PiS-u to szczegółowy obszarowo i obejmujący całościową wizję przyszłości rozwoju Polski w perspektywie nawet kilkunastu lat, program PO  składa się z samych ogólników i tak naprawdę nic z niego nie wynika a przede wszystkim nie wynika, co chcieliby zrobić, gdyby objęli władzę.  Ten program to taki, jak ten „Miś” w filmie Barei.

 

Oglądając każdą konwencję wyborczą partii rządzącej można było zauważyć ogromną multimedialną „ścianę” prezentującą najważniejsze dokonania PiS-u. Co tam jest? Ano są wyszczególnione zakresowo  działania PiS-u, które udało się zrealizować lub ich realizacja jest w toku. należą do nich: 500+, 300+, modernizacja armii, podniesienie płacy minimalnej, zerowy pit dla młodych, dobry start, obniżenie wieku emerytalnego, podwyżki najniższych emerytur, drogi lokalne, podwyżki najniższych rent, obniżka cit, mała firma- mały ZUS, 13 emerytura, bezrobocie najniższe od 26 lat, obniżenie wieku emerytalnego, darmowe leki senior 75+, podwyżki najniższych emerytur, podwyżki najniższych rent, podwyższenie maksymalnej stawki godzinowej, obniżenie podatków, szczelny system podatkowy.

 

Program PiS-u 2019 przedstawia natomiast to, co PiS zamierza i jak to zrobi. Cały program PiS-u jest podzielony na konkretne rozdziały:

 

I. Wartości I Zasady / 6

II. Diagnoza. Od Postkomunizmu Do Polskiego

Modelu Nowoczesnego Państwa Dobrobytu / 22

III. Dokonania i Plany / 44

1. Państwo / 44

2. Polityka Społeczna I Ochrona Zdrowia – Wyższy Poziom

I Jakość Życia / 54

2.1. Polityka Społeczna / 54

2.2. Polityka Demograficzna / 65

2.3. Zdrowie / 67

3. Rozwój – Zrównoważony i Autonomiczny z Aktywną

Rolą Państwa / 80

3.1. Wielkie Inwestycje Rozwojowe / 83

3.2. Finansowanie Rozwoju / 101

3.3. Ułatwienia Dla Biznesu / 107

3.4. Otwarcie Na Nowoczesność

(Innowacje, Cyfryzacja, Nauka, Przemysły Kreatywne) / 112

3.5. Współpraca Międzynarodowa / 125

4. Przyszłość edukacji i sportu / 127

4.1. Edukacja / 127

4.2. Sport i turystyka / 136

5. Troska o wieś i rolnictwo / 141

6. Ochrona środowiska / 161

7. Polityka zagraniczna i obronna / 171

Iv. Wyzwania / 193

5. Wolność / 194

6. Solidarność i godność / 208

7. Tożsamość / 214

 

Pragnę serdecznie przeprosić Szanownych Czytelników za brak streszczenia Programu PiS-u 2019, ale próbowałem i wyszedłby mi elaborat na 30 stron, co nie mieści się w konwencji blogerskiej i zapewne mój tekst po kilku stronach zostałby odłożony „ad acta” a na podzieleniu go na części nie może być mowy bo wybory już w niedzielę. 

 

Zwracam się jednak, aby dokonać świadomych wyborów w niedzielę a naprawdę program partii rządzącej jest spójny i treściwy, i możemy mieć pewność, że zostanie zrealizowany, co PiS udowodnił przez cztery lata. Kiedyś D. Tusk w swoim wystąpieniu obiecał niemal wszystko i niemal wszystkiego nie spełnił. Czy można teraz zaufać PO-KO?

 

Zachęcam do przeczytania owego programu PiS-u przede wszystkim osoby, które jeszcze się wahają na kogo mają zagłosować lub też takich, którzy nie głosowali od lat lub też nigdy.

 

No i oczywiście po raz kolejny zwracam się do wszystkich, aby jednak na wybory poszli i zagłosowali. To naprawdę ważne, bo uczestniczymy w czymś, co dotyczy nas wszystkich.  I każdy nasz głos jest bardzo ważny, bo w taki dzień jesteśmy naprawdę suwerenami naszego państwa i mamy na niego wpływ, a władza nie zawsze musi być taka jak w czasie rządów w III RP, co udowodnił PiS w ostatnim czteroleciu. Mówiąc wprost: wybierając określonych kandydatów, wybieramy naszą przyszłość, ale nie tylko naszą, ale naszej rodziny i nas wszystkich. Stańmy się 13 października suwerenem naszej Ojczyzny! Świadomym suwerenem a nie takim jak go widzą ustami Neumanna przedstawiciele  PO-KO 

KOMENTARZE

 • Dobrodzieju
  Mimo zachety odpuszczę sobie, albowiem śledząc od lat scenę polityczną przeciez wiem miej więcej,co kto reprezentuje - było dziwne, gdyby partie układały programy li tylko na okolicznośc wyborów.

  Przez lata popierałem i głosowałem na PiS - ostatnio z coraz bardziej zaciśnietymi zębami i pośladkami ;)
  Tym razem zagłosuje na Konfederatów, nie dlatego, ze tak kazał mi Putin, ale dlatego, ze uwazam Konfederatów za propaństwowców oraz - jakby toująć na tę okoliczność - za PiS-plus w dobrym znaczeniu
  (PiS ale bez smyczy żydowskiej, bez robienia laski jankesom, bez świętowania chanuki i bez zdrady kresów)

  pozdrawiam i wierze,ze obaj robimy toco robimy ku chwale wspólnej Ojczyzny
 • Szkoda wzroku!
  https://www.youtube.com/watch?v=11Eq4w9WFoU
 • @Oracz 11:46:29
  https://i.iplsc.com/-/00022FIWPWGI8K8F-C116-F4.jpg

  https://strefainwestorow.pl/sites/default/files/imagepicker/2/Ropa_vs_USDPLN.png
 • @Oracz 11:51:04
  https://galeria.bankier.pl/p/8/4/0832e2347eb2d0-645-375-0-0-648-377.png
 • @Oracz 11:52:47
  https://www.obserwatorfinansowy.pl/wp-content/uploads/2016/12/Fala-Ukraincow-przybiera-na-sile-1.jpg
 • @Oracz 11:55:50
  https://polonia.nl/wp-content/uploads/2018/04/Emigracja-Polakow-do-Holandii_-raport-SCP-2018.jpg
 • @Oracz 11:58:11
  http://www.studyinpoland.pl/konsorcjum/images/thumbnails/images/stories/119_2016_newsletter/2016-wzrost-liczby-studentow-ukraina-400x286.jpg
 • @Oracz 12:00:22
  https://www.wykop.pl/cdn/c3201142/comment_0VZqBVtE3l7WkGpPEsJDYa1UTLsNf2SC.jpg
 • @Oracz 12:05:15
  http://kontrrewolucja.net/wp-content/uploads/2019/07/1-1.png
 • @Oracz 12:06:53
  https://ocdn.eu/images/pulscms/NzI7MDA_/57aac199064fcb83e7255eb1bf4b8399.png


  Polecane tło muzyczne: https://m.youtube.com/watch?v=m5AGCOpW9Kk
 • @MacGregor 11:34:37
  Muszę zaznaczyć, że też jestem przeciw wpływom żydowskim w Polsce. Tyle tylko, że - niezależnie kto wygra wybory - to lobby będzie w Polsce i tak. Stawiam na PiS, bowiem dla mnie nie żadnej alternatywy a później będę bardzo mocno obserwował poczynania rządu.

  Konfederacja? Tak, ale bez JKM i Sośnierza.

  Pozdrawiam
 • @Oracz 12:15:39
  Dziękuję za te wykresy i włączę sobie YouTubia. Pozdrawiam
 • @ Autor - 1* - ta pała także dla wyborczych programów koszernych partii
  Żarty żartami, ale przed chwilą żydo-media (TOK FM – własność Agory, tygodnika Polityka, Fundacji S.Batorego) doniosły, że doradca rezydenta Dudy, profesor czegoś tam, stwierdził, że 500+ Polacy winni przeznaczać na współpłacenie za usługi publiczne – dodał, że chodzi o współpłacenie za ochronę zdrowia i że prace w tym zakresie trwają.
  http://www.tokfm.pl/Tokfm/7,103087,25290320,czy-zbliza-sie-wspolplacenie-za-uslugi-publiczne-doradca-prezydenta.html

  Jest tylko mały problem, ilu Polaków otrzymało 500+, bo zdaje się niewielu, i ile będą musieli dopłacać?
  Płynie jednak z tego wniosek, że sukces gospodarczy rządów "dobrej zmiany", to kontynuacja gospodarczego zawału Polski.
 • @krzysztofjaw 12:39:52
  Jakoś do tej pory słabo Pan Autor obserwował. Poprzednia kampania PiS była robiona pod hasłem: ,,wystarczy nie kraść" domyślnie mówiło się o wsadzeniu grandziarzy do pudła, o powrocie do wcześniejszych niższych (przed podwyżkami PO) stawek podatkowych.
  Nic takiego nie nastąpiło (zgodnie z moimi prognozami), natomiast podatki rosną i pojawiają się nowe, a dla pracujących przy rosnącej inflacji kwota wolna od podatku stoi w miejscu.

  W końcu PiS ponoć się różni czymś tam od PO. Przypomnijmy zasługi Solidaruchów z PO:

  1. Wzrósł podatek od obrotu nieruchomościami o 90% (z 10% na 19%) 2. Wzrósł podatek od materiałów budowlanych o 200% (z7% na... 23% 3. Wzrósł podatek gruntowy w niektórych gminach o 1200%!!!! co spowodowało, że czynsz we własnościowych mieszkaniach kosztuje często ponad 700zł 4. Zabrano zmarłym po 2000zł pochówkowego 5. Wrosły ceny paliwa i wielu artykułów żywnościowych o kilkadziesiąt procent 6. Rozdmuchano administrację tuskowego dworu o 100.000 osób 7. Za PO wzrosło zadłużenie deficyt o około 70% 8. Tusk nie spełnił żadnej obietnicy wyborczej 9. Tusk podniósł podatek VAT o 4,5% (z 22% na 23%) 10. Ostatnio w TV poinformowano że Tusk odbiera możliwość leczenia zębów w ramach wcześniej opłaconych składek zdrowotnych 11. Teraz zamach na ogródki działkowe.

  Oraz: : 1. Wzrost akcyzy na sprowadzane samochody 2. Wzrost akcyzy na węgiel i koks, oleje opałowe, 3. Wzrost akcyzy na gaz ziemny opałowy i pozostałe paliwa gazowe opałowe 4. Wzrost akcyzy na papierosy 5. Likwidacja zwolnienia VAT na zakup aut z kratką 6. Wzrost podatków gruntowych związanych z prowadzoną działalnością gospodarczą, zbiornikami wodnymi i retencyjnymi, budynkami mieszkalnymi itp. 7. Wzrost zatrudnienia w administracji publicznej o 60 000 etatów (źródło:www.stat.gov.pl) (Wyborcze Tanie Państwo) 8. Planowana na 2011 rok podwyżka podatku VAT. 9. Wprowadzenie certyfikatu energetycznego przy sprzedaży domu. 10. Nadal obowiązujący podatek od zysków kapitałowych i zysków z lokat bankowych 11. Linia kredytowa na 20 mld USD w Międzynarodowym Funduszy Walutowym (źródło: MONEY.PL z 03.07.10). Prezes Narodowego Banku Polskiego profesor Marek Belka jest zdania, że Polska powinna wystąpić do Międzynarodowego Funduszu Walutowego o przedłużenie elastycznej linii kredytowej. Według informacji opublikowanej przez Narodowy Bank Polski koszt linii kredytowej za samo jej utrzymywanie to 182 miliony złotych ) 12. Wzrost gospodarczy: 2008- 5,0%; 2009- 1,8%; 2010- ?x 13.Planowane wprowadzenie 7% VAT na komercyjne usługi medyczne, wzrost VAT z 7% do 23% na ubranka i obuwie dziecięce

  Co z tych podwyżek podatków (wzrostu liczby etatów państwowych etc) zostało obniżone przez Solidaruchów z PiS?


  Zamieniam się w słuch. A jeszcze chciałbym poznać nazwiska słynnych złodziei co zapełnili więzienia.
 • @krzysztofjaw
  Ruskie czołgi i tabory w 1945 przywiozły do Polski 19 tys. swoich oficerów z rodzinami i ok 70 tysięcy chazarskich politruków Smierszy i NKWD z rodzinami. Teraz łatwiej będzie zrozumieć jaka swołocz wciąż zatruwa życie Polakom. Ichnie pomioty są także tu na forach, mają swe blogi i plują na Polskę i Polaków, naszą historię.
 • Jedna czwarta Polaków wciąż chce wyjechać
  http://autonom.pl/?p=28185

  __________________________

  "II. Diagnoza. Od Postkomunizmu Do Polskiego
  Modelu Nowoczesnego Państwa Dobrobytu " - to jaja jak berety.

  " Polityka Społeczna I Ochrona Zdrowia – Wyższy Poziom I Jakość Życia" -
  o tym już wspomniałem w poprzednim komentarzu: głupi goj, co go tak rajcuje 500+ będzie współpłacił za leczenie, bo taki jest dynamiczny rozwój IIIŻydo-RP/Polin, w której priorytet jest niezmienny: zielone światło dla kradzieży żydowskich korporacji.
  http://www.tokfm.pl/Tokfm/7,103087,25290320,czy-zbliza-sie-wspolplacenie-za-uslugi-publiczne-doradca-prezydenta.html
 • @kula Lis 68 13:12:42
  Pańską szlachecką łepetę już podtruła:


  https://instytutprawdynarodowej.files.wordpress.com/2014/04/wic485tkowski-wilhelm.jpg

  https://www.myheritageimages.com/J/storage/site119637911/files/51/48/58/514858_3703137x3f1e0833e54b86.jpg

  https://pbs.twimg.com/media/D-3_4CaXsAAPL8k.jpg
 • 500+ to demograficzna klapa i potwierdza to coraz więcej danych
  http://obserwatorgospodarczy.pl/komentarze-i-analizy/704-500-to-demograficzna-klapa-i-potwierdza-to-coraz-wiecej-danych

  https://3.bp.blogspot.com/-7OvBwF9HQp8/XFRoxc5E25I/AAAAAAAAFGw/wHc_pgC7MhwhBeMUDGIwalQoY4CXj-vDwCLcBGAs/s640/500.jpg
 • @Oracz 12:57:13
  Lista podwyżek podatków i nowych ciężarów przygotowanych od przejęcia władzy przez PiS – obejmuje już 34 POZYCJE I WCIĄŻ ROŚNIE!

  1.podatek bankowy
  2.podatek ubezpieczeniowy

  3.podatek handlowy

  4.podatek „galeryjny”
  5.uchylenie obniżki VAT uchwalonej przez poprzedni parlament
  6.podniesienie VAT z 8% na 23% na wybrane produkty, np. na prezerwatywy
  7.owatowanie „Nocy Muzeów” i innych imprez promujących instytucje kultury
  8.akcyza na e-papierosy i tzw. produkty nowatorskie
  9.zaostrzenie sposobu naliczania akcyzy od samochodów sprowadzanych z zagranicy
  10.opodatkowania farm wiatrowych
  11.zamrożenie progów w PIT
  12.wprowadzenie trzeciej stawki w PIT w wysokości 36%
  13.likwidacja liniowego PIT dla przedsiębiorców pod hasłem „daniny solidarnościowej”
  14.obniżenie nawet DO ZERA kwoty wolnej od wysokich zarobków
  15.pozbawienie wielu grup podatników możliwości korzystania z 50% kosztów uzyskania przychodów.
  16.zniesienie limitu składek emerytalno-rentowych.
  17.opodatkowanie wkładów pieniężnych wnoszonych do firm
  18.opodatkowanie przychodów z dziedziczonego majątku
  19.opodatkowanie przychodów z majątku otrzymanego jako darowizna
  20.ograniczenie możliwości zaliczania do kosztów podatkowych wydatków
  21.ograniczanie możliwości zaliczania do kosztów podatkowych wydatków poniesionych na odsetki, opłaty, premie, czy prowizje od pożyczek i kredytów
  22.ograniczenie możliwości zaliczania do kosztów podatkowych wydatków poniesionych na znaki towarowe czy licencje
  23.likwidacja możliwości pomniejszania przychodów z działalności operacyjnej o koszty uzyskania przychodów kapitałowych
  24.zawężenie listy przychodów (dochodów) z tytułu udziału w spółce kapitałowej zwolnionych z opodatkowania
  25.podwyżka opłaty przejściowej
  26.oplata mocowa za prąd
  27.opłata emisyjna od paliw
  28.opłata wodna
  29.oplata jakościowa za badanie techniczne pojazdu
  30.opłata dodatkowa, jeśli przeprowadzi się badanie techniczne pojazdu po terminie
  31.opłata denna od przystani
  32.opłata recyklingowa
  33.opłata za wjazd (do centrum miast)
  34.podniesienie opłat parkingowych


  https://www.andrzejrzonca.com/single-post/2018/06/29/Jaki-kszta%C5%82t-nada%C4%87-przebudowie-podatk%C3%B3w-w-Polsce
 • Kaczor się wysypał, że
  autorem tego programu jest niejaki Gliński, żydowski przydupas, któremu najlepiej wychodzi sponsorowanie żydowskich cmentarzy.
  W związku z powyższym nie interesują mnie jego bajki dla gojów.
 • @kula Lis 68 13:12:42
  Wiesz Kula, że za takie insynuacje bez pokrycia wielu stąd wyleciało?
  Teraz wszyscy są na "niepoprawni".pl
 • @Oracz 12:57:13
  Pisałem, że mam wiele do zarzucenia PiS-owi a przede wszystkim to, że nie wprowadzono programu CELA+. Z tym, że ja PiS trochę rozumiem, bo mieli bardzo ciężko: ataki wewnątrz i od zewnątrz. Trudno więc było otwierać nowe fronty. Mam nadzieję, że druga kadencja jednak zakończy się tymże wskazanym programem.

  Pozdrawiam
 • @kula Lis 68 13:12:42
  Dobrze Waćpan prawisz. To jest ten garb, który musimy odsunąć w niebyt.
  Pozdrawiam
 • @Rzeczpospolita 13:16:08
  Też pisałem, że ochrona zdrowia została przez PiS zaniedbana i teraz jest czas nad reformą tegoż systemu, podobnie potrzebne jest przewietrzenie dyplomacji, bo tam aż się roi od pogrobowców Geremka i ja tego nie mogę znieść.
  Pozdrawiam
 • Autor
  Czytam tych totalsów to widzę, że im nie pozostało nic innego jak pluć na wszystkich kto z PIS-u.
  A oni tu wszystko przegrali i jeszcze nie raz przegrają. Stąd ta frustracja, chamstwo, zbydlęcenie.

  Polacy brzydzą się takimi ludźmi i im nie ufają.

  13 X przekonają się o tym kolejny raz.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 16:21:06
  Zgadzam się. To jest insynuacja najgorszych lotów.
  Pzdr
 • @krzysztofjaw 12:39:52
  TVN już lubi Konfederację.
  Bardzo.
  Powodzenia życzę głosującym.

  Spasiba.
 • @kula Lis 68 13:12:42
  Bosak mówi, że dostać się dla niego do Sejmu...... to pryszcz.

  8-)))))
 • @kula Lis 68 13:12:42
  Lipa, ściema. **uj, dupa i kamieni kupa, państwo teoretyczne, brzydka panna na wydaniu, nienormalność.

  Oni Polski nienawidzą.
  Oni Polski się wstydzą, oni czują się Polską obesrani i szykują się do wyjazdu.

  Kupmy im w niedzielę bilet w jedną stronę i niech wreszcie wypie***lają.
 • @kula Lis 68 13:12:42
  Jedno jest pewne. Protetyk, który robił zęby Schetynie i Kidawie w ramach filozofii taniego, dziadowskiego państwa powinien dostać dożywocie z karą dożywotniego zakazu wykonywania zawodu łącznie.
 • @krzysztofjaw 16:28:12
  Dlaczego mieli ciężko? W Europie same sukcesy, np 27:1
  Ważne ustawy PiSał za nich MoSSad. Mieli duuuużo czasu, żeby powsadzac aferałow z PO.
 • @Husky 16:34:32
  A gdzie czytasz tych "zbydleconych totalsow"?
 • @Husky 16:36:49
  A jaka stacja jest obecnie najbardziej wiarygodna?
 • @Husky 16:42:08
  Oni się dopiero szykują a ty już sp...łeś więc zamknij się.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 16:53:56
  BBC

  8-)))
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 16:52:07
  Wszedzie !!!!
 • @krzysztofjaw 16:30:58
  Polityka zagraniczna, dyplomacja - proszę bardzo:

  W Kancelarii Premiera Marcinkiewicza (rządy PiS 2005-2007 - DK) wyjątkowo silną pozycję zajmował jego doradca Ryszard Schnepf, pełniący funkcję sekretarza stanu ds. międzynarodowych i mający zasadniczy wpływ na obsadę tej części Kancelarii, która jest odpowiedzialna za politykę zagraniczną. M. in. nominatami Schnepfa są dyrektor i zastępca dyrektora departamentu polityki międzynarodowej. Jego związki z Premierem datują się jeszcze z czasów rządu Jerzego Buzka i po dziś dzień Premier publicznie podkreśla, że łączy ich osobista przyjaźń.

  (Schnepf) Zapewniał, że ma dobre stosunku ze Stefanem Mellerem, co gwarantuje bezkonfliktowość na linii Kancelaria MSZ. Było to zapewne szczególnie istotne dla Premiera w sytuacji, gdy ministrem spraw zagranicznych był polityk Unii Wolności, ściśle związany z lewicą laicką, a istotną rolę w MSZ odgrywał inny znany przywódca tej formacji Henryk Szlajfer.

  Za: Tygodnikiem Katolicko-Narodowym Głos (A.Macierewicza), „Dywersja, czy głupota”

  http://www.glos.com.pl/Archiwum_nowe/Rok%202006/021/strona/gaz_i_ro
 • @Husky 17:09:42
  BBC?...
  A! To ci, którzy wiedzieli o WTC pół godziny zanim się zawaliły. Faktycznie miszcze świata :))))

  Pytałem o polskie stacje.
 • Ja nie będę tego komentował, oddam mój głos Pinokio Morawieckiemu
  Trzeba słuchać ludu, obiecywać im, czego oczekują. potem wygaszać ich oczekiwania. Mają zap.... za miskę ryżu.
  I tego się trzymaj autorze. PiS mówi prawdę, tylko gdy się pomylą, albo wydaje im się, że nikt ich nie słucha.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 18:57:12
  Nawet wyniki wyborow w Polsce podaja 1 h wczesniej
  Miszcze
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 16:21:06 powtórzę ty z tych o których poniżej i nie tylko ty.
  Ruskie czołgi i tabory w 1945 przywiozły do Polski 19 tys. swoich oficerów z rodzinami i ok 70 tysięcy chazarskich politruków Smierszy i NKWD z rodzinami. Teraz łatwiej będzie zrozumieć jaka swołocz wciąż zatruwa życie Polakom. Ichnie pomioty są także tu na forach, mają swe blogi i plują na Polskę i Polaków, naszą historię.
 • @kula Lis 68 19:40:25
  Panie Kula Lis - to co Pan tutaj uskutecznia to jest zwyczajne chamstwo!!
  Zrozumiał?
  Jeśli nie to będziemy się musieli pożegnać na jakiś czas przynajmniej ...
 • @kula Lis 68 19:43:18
  Więc uważasz, że moi przodkowie przyjechali na sowieckich czołgach, byli chazarskimi politrukami Smierszy i NKWD a ja jestem ich pomiotem i zatruwam życie Polakom?
  Proszę o wyczerpującą odpowiedź.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 20:42:10
  To była tylko sugestia.
 • @Astra - Anna Słupianek 19:53:56 może to o czym poniżej to nie prawda?
  Ruskie czołgi i tabory w 1945 przywiozły do Polski 19 tys. swoich oficerów z rodzinami i ok 70 tysięcy chazarskich politruków Smierszy i NKWD z rodzinami. Teraz łatwiej będzie zrozumieć jaka swołocz wciąż zatruwa życie Polakom. Ichnie pomioty są także tu na forach, mają swe blogi i plują na Polskę i Polaków, naszą historię.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 20:42:10
  Było "chyba się odkryłeś". Tryb przypuszczający nie twierdzący. Widać teraz, że części wam pasowały nierządy PO/PSL. Tęsknicie za nimi?
 • @kula Lis 68 11:02:11
  To jest niedopuszczalne co Pan pisze!!
  Jeśli ktoś nie chce rządów PiS to jest ... kim? pomiotem sowieckim?
  Bo tak uważa Kula Lis i pluje na prawo i lewo?
  Daję Panu miesiąc na zastanowienie się czy w ogóle jest sens pisać na tym portalu...

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930   

ULUBIENI AUTORZY

więcej