Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
895 postów 2441 komentarzy

krzysztofjaw

krzysztofjaw - Właściwie: Krzysztof Jaworucki. KONSERWATYSTA W IDEI I WARTOŚCIACH ŻYCIOWYCH, KONSERWATYWNY LIBERAŁ W GOSPODARCE. EKONOMISTA I FINANSISTA. PATRON DUCHOWY: BŁ. JERZY POPIEŁUSZKO, AUTORYTET MORALNO-ETYCZNY: ŚW. JAN PAWEŁ II, MENTOR POLITYCZNY: E. B

Uwaga! PiS-owi spada poparcie! Już nie porządzą?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

No i miałem ostatnio jakiś okropny sen. Otóż we śnie spotkałem się z dwoma moimi kolegami z tamtych czasów i zapytałem jak to jest z tym poparciem dla partii politycznych przed obecnymi wyborami parlamentarnymi.

 Dawno temu zajmowałem się przeprowadzaniem badań socjologicznych w zakresie np. oglądalności TV, akceptacji społecznej określonych marek produktów i firm je sprzedających a nawet badaniami sondażowymi. Wtedy jeszcze nie było jakichś badań telefonicznych ze wsparciem elektronicznym a tylko suche, kartkowe kwestionariusze ankiet, które określeni respondenci wypełniali bezpośrednio przy danym ankieterze. Struktura próby badawczej była reprezentacyjna a wybór respondentów najczęściej był losowo-kwotowy, warstwowy, który odzwierciedlał faktyczny rozkład populacji generalnej badania.  Badanie zresztą (najczęściej) przeprowadzałem ze względu na następujące zmienne: wiek, płeć, wykształcenie, miejsce zamieszkania, status społeczno-zawodowy oraz dochodowość rodziny.

 

Później było wklepywanie odpowiedzi do formularza Accessa i analiza w Excelu lub w Statistice TM. To były lata 1994-1998.

 

Byłem wtedy bezpośrednio po studiach i z wielkimi ideałami stamtąd wyniesionymi. Jakież więc było moje zdziwienie, gdy zaproponowano mi w zakresie sondaży przedstawienie różnych wyników badań: jedno dla "gawiedzi" a drugi - prawdziwe - dla określonej organizacji zlecającej badania. Z punktu widzenia "kreatywności wyników badania" takie przedstawianie wyników wcale nie jest trudne, ale osobiście na to nie poszedłem. Wolałem robić badania dla konkretnych firm a te zawsze bywają prawdziwe.

 

No, ale... znajomości z tego okresu pozostały w wielu firmach badawczych, bo często spotykaliśmy się wówczas na szkoleniach, więc minęło już przeszło 20 lat i Ci moi znajomi dziś znajdują się na wysokich stanowiskach w tychże firmach.

 

No i miałem ostatnio jakiś okropny sen. Otóż we śnie spotkałem się z dwoma moimi kolegami z tamtych czasów i zapytałem jak to jest z tym poparciem dla partii politycznych przed obecnymi wyborami parlamentarnymi.

 

I cóż się w tym śnie dowiedziałem? Ano szokujących informacji, że w wewnętrznych badaniach zleconych przez PiS to ta partia ledwo przekracza 33-35% poparcia a PO-KO ich goni z wynikiem około 25-27% poparcia. Do sejmu dostałyby się jeszcze trzy partie: Lewica, PSL i Konfederacja. Niestety moi rozmówcy szybko zniknęli po moim przebudzeniu, więc nie dowiedziałem się jakie będą miały poparcie.

 

Jeżeli jest faktycznie tak jak przedstawili mi to moi "senni" znajomi to niestety PiS nie będzie w stanie utworzyć samodzielnego rządu a koalicja antypisowska może liczyć więcej posłów niż PiS.

 

I co wtedy by było, pomyślałem... Ano wtedy znów powrócilibyśmy do mafijnych i aferalnych rządów antypolskich, rządziliby ludzie niekompetentni i mierni (vide: taśmy Neumanna), zostałyby na pewno zlikwidowane wszelkie zdobycze socjalne z ostatnich 4 lat (m.in. 500+, powrót do dawnego wieku emerytalnego, wyprawka dla uczniów, tańsze leki dla seniorów, itd.), zaprzestane zostałyby wielkie inwestycje obejmujące całą Polskę a nie tylko wielkie aglomeracje, nastąpiłoby rozbicie dzielnicowe i utrata przez Polskę suwerenności i niepodległości, Polacy znów zaczęliby być traktowani przedmiotowo a nie podmiotowo, pieniądze byłyby roztrwonione i ukradzione przez mafie vatowskie i nie tylko, wróciłoby duże bezrobocie, nastąpiłyby podwyżki podatków a być może i wprowadzenie podatku katastralnego, radykalnie obniżyłby się PKB a sytuacja geopolityczna Polski uległa pogorszeniu  i dużo jeszcze więcej. Jednym słowem: powrócilibyśmy do tego "co było" i jak straszno było, ale jeszcze w gorszym wydaniu.

 

Zastanowiłem się też czy to wszystko jeszcze pamiętamy? A może te cztery lata rządów PiS-u wpłynęło na to, że zatraciliśmy pamięć o tych ośmioletnich fatalnych rządach PO-PSL? Bardzo wierzę, że nie...

 

Mam też nadzieję, że moi rozmówcy - znając moje poglądy - chcieli we śnie z życzliwością po prostu "mnie wkręcić" i to wszystko, co mówili jest tylko senną, nieprawdziwą marą.

 

A co jeśli nie? Wszystko zależy od nas. Musimy się zmobilizować i pójść gremialnie na wybory, bo naprawdę nawet ja osobiście bym się cieszył, że owe senne "wkręcenie" mnie przez moich znajomych było tylko snem a PiS osiągnie wynik powyżej 45% poparcia. I pamiętajmy: sondaże są tylko sondażami, liczą się nasze faktycznie oddane glosy.

 

P.S.

Zachęcam w ogóle do niedzielnego głosowania, nawet tych, co werbalnie zapowiadają, że na PiS nigdy nie zagłosują a być może za kotarą oddadzą swe głosy jednak na partię rządzącą a wiele jest takich osób w dużych aglomeracjach, gdzie jeszcze do dzisiaj wdrukowany jest przekaz "obciachowości" tych, którzy popierają PiS. A w niedzielę będzie przeszło dwadzieścia stopni i bezchmurne niebo. Może po albo przed głosowaniem jakiś ostatni w tym roku grillek: kiełbaska, kaszaneczka czy karkóweczka oraz dużo piweczka. Już wam zazdroszczę...

 

 

Zostaw za sobą dobra, miłości i mądrości ślad...

http://krzysztofjaw.blogspot.com/

kjahog@gmail.com

 

Post jest chroniony prawem autorskim. Może być kopiowany w całości lub w części jedynie z podaniem źródła tekstu na bloggerze lub innym forum, gdzie autorsko publikuję. Dotyczy to również gazet i czasopism oraz wypowiedzi medialnych, w których konieczne jest podanie moich personaliów: Krzysztof Jaworucki, bloger "krzysztofjaw".

KOMENTARZE

 • Szanowny kolego
  Twoje wpisy są niezgodne z linią programową portalu.
  Gdybym to ja miał decydować, to ten wpis powinien wylądować ....

  5*

  Pozdrawiam

  ps.
  ja przestrzegam poprawności :

  http://antykomunista.neon24.pl/post/151033,stawka-tych-wyborow-jest
 • Szanowny Autor
  Pitolisz jak mały Jasio po dużej wódce. Żaden rząd, nawet jakby miał to być rząd PO, nie zabierze 500+. Za to samodzielne rządy PiS to 447 i likwidacja Polski. Ci zdrajcy zrobią wszystko czego żyd zażąda i to w podskokach. Tylko ktoś pomylony albo zdrajca zagłosuje na PO-PiS.
 • @Husky 09:33:59
  Ty się lepiej zajmij linią żydowskiego qrvidołka pt. niedorobiony.pl Tam nie dopuszcza się żadnej odmiennej opinii.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 09:43:13
  Szkoda
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 09:39:29
  Tu nawet nie chodzi o 500+, choć jego likwidację lub ograniczenie zapowiadają różni prominentni politycy PO. Tu chodzi o długookresowy rozwój Polski przez następne kilkadziesiąt lat. A Żydzi? Czy uważasz, że PO-KO DZIAŁAŁABY WBREW ŻYDOM? Wątpię... jeszcze bardziej byłaby prożydowska a jednocześnie antyamerykańska. To mielibyśmy misz-masz..
  Pozdrawiam
 • @Autor
  POpieprzona koalocja ubywatelska i sprzymierzone z nią media i sondażownie wpadłu na myśl aby pompować wysokie poparcie PIS-u w sondażach i w ten sposób zniechęcić elektorat pisowski do udziału w głosowaniu.Skoro PIS ma tak wysokie poparcie to wiadomo,ze i tak wygra i nie którzy uznają,ze nie warto wychodzić z domu na głosowanie.

  Jednocześnie żydowskie TVN-y Onety i im podobne badziewie zaczęły pompować procenty Konfederacji zachęcać do głosowania na nich aby z braku samodzielnej większości PIS musiał by wejść w koalicję z Konfederacją.A wtedy było by wrzeszczenie na cały świat,ze PIS rzadzi z faszystami i antysemitami.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 09:43:13
  Ja nie rozumiem tych "niedorobionych.pl" czy "ścierwoneonówki.pl". To taka zabawa jest w piaskownicy. Po co sobie wzajemnie ubliżać. Można przecież dyskutować, ale nie tak jak Pan, Panie Jarku pisząc, że jestem mały Jasio po dużej wódce. To jest atak ad personam i tak to traktuję.
  Pozdrawiam
 • @krzysztofjaw 10:04:36
  Tak sie mi przypomnialo  Poniedziałek:

  Zobacz co piszą na Niedojebanych
  Zobacz co piszą na Ścierwoneonówce

  Wtorek:

  Gawrion to złodziej
  Opara to złodziej

  Środa:

  Kaminski to gnida
  Ruszkiewicz to wsza

  Czwartek:

  Niepoprawni.pl to żydzi
  Neon24.pl to sowieckie onuce

  Piątek:

  My to jesteśmy Polacy
  To my naprawdę jesteśmy Polacy

  Sobota:

  Ten ma garbaty nos
  A ten kwadratowe uszy


  Niedziela;

  Przychodzi leśniczy i mówi:

  Idźcie wy wszyscy qrwa do psychiatry dopóki nie jest zbyt późno


  To by było na tyle

  8-))))))

  Miłego dnia oraz .......nowych wieści z frontu walki
 • Husky
  Mamy trochę zbliżone reakcje. Ja ostatnio mam w roboczych mój post pt. "Zagłosuję na PO", gdzie wstepnie napisałem coś takiego:

  Tak kochani czytelnicy, tytuł Was nie myli. Oddam swój głos na kandydatów w/w proeuropejskiej koalicji, bo już mam dość zaściankowych i ksenofobicznych rządów PiS (ZP). Obiecywali wiele i praktycznie nic nie spełnili oprócz tego, że rozdają pieniądze, aby kupić sobie wyborcze głosy.

  Mam też inne argumenty, które muszę tu przedstawić, bo na pewno wielu z Was jest zszokowanych moją deklaracją i... bardzo dobrze.

  Po pierwsze zatem i w sferze ideologii.

  Współczesna Europa to Europa wolnych ludzi, którzy mogą artykułować swoje poglądy wszędzie, gdzie chcą i obojętnie w jakiej formie. Widzimy to przecież na ulicach Paryża, gdzie protestujące "żółte kamizelki" demonstrują sobie ile chcą a ewentualne interwencje policji są niezbędne, bo agresja została wykreowana przez owe kamizelki. To nic, że w Niemczech i wielu innych krajach są zamachy terrorystyczne islamistów, których A. Merkel w swojej empatii sprowadziła do Niemiec i Europy. To nic, że Żydzi uciekają z Francji i Niemiec, bo tam szerzy się tzw. "antysemityzm". To są drobnostki i Europa je z pewnością pokona, bo UE to organizacja na wieki i dlatego też jest tak broniona przez wspaniałe elity tejże Unii...

  To jest prawdziwa demokracja a nie taka jaka jest za rządów PiS, kiedy wszędzie na forach prawicowych krytykuje się werbalnie i pisemnie np. ruchy LGBTQ+. Dlaczego? Przecież to też ludzie i zasługują na szacunek a nie na krytykę. Owszem mogą sobie na ulicach polskich miast demonstrować do woli, ale w jak dusznej i nie przychylnej im atmosferze a przecież atmosfera jest bardzo ważna, bo nie można wpływać na ludzi tą zaściankową i ksenofobiczną "dusznością", która sprawia, że środowisko LGBTQ+ czuje dyskomfort w Polsce katolickiej. Nic nie znaczy, że kiedyś władza PO-PSL atakowała demonstrujących przeciw niej, odbywało się to tylko dlatego, żeby być bardziej proeuropejskim.

  No i ta katolickość... Czy ruchy LGBTQ+ i antyklerykalne osoby mają być w Polsce kategoriami ludzi gorszych? Dlaczego krytykuje się niby ich profanację świętości a przecież tęcza - jak to powiedział - Koszyniak-Kamysz - to symbol ruchu spółdzielczego i taką "spółdzielnią" są też środowiska antyklerykalne, które nie mogą znieść pedofilii wśród księży. I nie jest ważne, że odsetek tych pedofili jest taki sam, co w innych środowiskach.

  W takiej Francji protesty ich "żółtych kamizelek" spotykają się prawie, że zerowym odzewem służb porządkowych. Demonstrują sobie, ile wlezie.
  ------------
  To tyle, ale notki nie opublikuję bo to nie ten czas.

  A że moja linia nie jest linią tutejszego portalu, to ja już nie mam na to wpływu.

  Pozdrawiam
 • @krzysztofjaw 10:01:23
  Niczego nie zapowiadają. Powielasz tylko PiSiacką propagandę. A faktycznie, to nie działa. Ale służy, aby więcej emigrantów do Polski ściągać.
 • @krzysztofjaw 10:12:18
  Kaczorek jako milośnik Rabiejów, a Macier jako młodych chłopców to pewnie kryptopedały?
 • Ale coś się dzieje
  Sakiewicz zalega pracownikom, a zamierza wydać 2 000 000 gadzinówki przed wyborami. Ale wiele osób czeka na kasę.
  problem się zaczął, gdy Antoni wrócił do Tworek. Wtedy skończyło się eldorado z reklamami.
  Ale na galę mają
 • @krzysztofjaw 10:04:36
  No może trochę, w takim razie przepraszam.
  Irytuje mnie jednak taka nachalna propaganda nie mająca żadnych podstaw.
 • @krzysztofjaw 10:12:18
  Też się Szanownemu śni; są sny prorocze i takie sobie.

  A tak w ogóle - tylko po...by głosują na PO KO (by S. Neuman).
  Sądzi Szanowny, że jest aż tak dużo tych po...bów?
 • @krzysztofjaw 10:12:18
  Jakby NEon miał taką "linię" jak insynuujecie to kilku autorów dawno byłoby na aucie. Taką wyrazistą linię ma "niepoprawni".pl Typowo żydowską nie dopuszczającą Polskiej Racji Stanu.
 • @krzysztofjaw 10:12:18
  Gość ma 70 lat a zasuwa w kampanii jak 20 latek. Jest wszędzie w każdym regionie Polski.
  Uśmiechnięty, niestrudzony w przedstawianiu programu PiS. Tysiące selfie, uścisków dłoni i to wszystko nie dla kasy, splendoru ale dla Polski.
  My mamy tylko ruszyć dupę i zagłosować 13.X.
  Lista nr.2

  https://i.wpimg.pl/O/644x530/d.wpimg.pl/1280326152-1246669251/jaroslaw-kaczynski.jpg
 • @Wican 10:20:42
  Każdy ma jakieś preferencje tak jak każdy ma jakąś urodę i nie w tym problem... problem w tym żeby zostawić swoje preferencje dla siebie i nie ciągnąć innych w to bagno.
  Macierewicz nie biega po marszach LGBT ... i nie potrzeba mu włazić w majtki... bo to bardzo brzydko i świadczy o dewiacji włażącego.

  To apolityczna prawda...
  Co innego gdyby Macierewicz łamał prawo na tym tle ... ale chyba nie lamie..

  Każdy ma jakieś preferencje... i to jego intymna sprawa jego i jego kochanek/kochanków..
 • PISowi tak wzrośnie że wielu opadną gacie.
  Niestety przegrani zarobią to co zawsze.. zakwestionują wyniki wyborów...
  Przygotowania stosownych prowokacji są pewnie daleko zaawansowane..
  (dosypywanie głosów nieważnych, dosypywanie głosów na PIS,
  jakieś awantury w lokalach wyborczych, przemycenie jakichś nieprawidłowości proceduralnych w komisjach... hakowanie komputerów, wyłączanie zasilania.. telefony o bombach...
  możliwości jest wiele .. wszystkie zostaną wykorzystane by zakwestionować wyniki wyborów...
  Już pewnie sędziowie "LGBT i multikulti.. są szkoleni jak uzasadniać unieważnienie wyborów..
  Sztaby pewnie pracują pełną parą.
  Inne sztaby pewnie pracują nad organizacją buntów "społecznych" nad marszami na Belweder czy inny Sejm...

  To wszystko przed nami...
 • @Oscar 12:15:46
  A czy łamał czy nie? W sumie, mając amerykańskiego chłopca Janingiera, zachowywał się jak amerykański przedstawiciel handlowy.
  Z Ciebie wyjątkowy hipokryta. Popierasz PiS, który reprezentuje najgorszy element tego, co starasz się krytykować. I ta Twoja krytyka mafii żydowskiej i KK, wygląda niepoważnie. Okazuje sie, że Twoje poglądy mają cenę. 500+? 13 i 14 emerytura? Tanio sie sprzedałeś. Ale nie przejmuj się. Nie wstydź się miana zdrajcy.
 • W wieku 75 lat zmarł prof. Jan Szyszko, były minister środowiska w rządzie PiS.
  "Naukowiec i polityk, ale przede wszystkim dobry i życzliwy człowiek" - napisał prezydent Andrzej Duda, który na Twitterze poinformował o jego śmierci.
 • @Wican 12:40:23
  Liczy się kasa. I tyle. A ideologie czy poglądy? A pies to trochę. I mamy to co mamy.
 • No cóż - jeszcze by tylko tego brakowało
  aby okupanta atrapy Polski - naprawdę wybierali sobie okupowani - i tyle.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 10:43:46
  Zauważ, że ja unikam jednoznacznego ataku ad personam. No chyba, że pojawiają się idioci w stylu L. Wałęsy, który już odleciał do swoich kosmitów. Albo Neumann czy Jachira.

  Swego czasu sam tkwiłem w tym tyglu władzy i byłem nieakceptowany. Zero przekleństw, wódeczka z umiarem, zero dziwek i słów, które mógłbym żałować, zero haków na mnie... to dla nich było nie do zniesienia i wyleciałem ze spółki Skarbu Państwa. To było dawno i wtedy jak SLD przejęło władzę (2001-2002 rok). Byłem niewygodny i trzeba było zrobić miejsce innym.

  Także ja się nie dziwię Neumannowi. Oni tak od zawsze i zawsze.

  Pozdrawiam
 • @Wican 12:40:23
  Dla mnie większą wartość ma poziom jakość życia ludności niż KK czy relacje międzynarodowe ( o ile nie prowadzą do wojny lub grabieży czyli do obniżenia poziomu życia ludności)...
  To cała tajemnica... to żadna zdrada to "wartościowanie wartości"
  czyli hierarchia wartości.

  Są rzeczy ważne i są mniej ważne ... a poziom i jakość życia Narodu to wartość NAJWAŻNIEJSZA... bo to nasze życie...
  a po cholerę komuś Państwo które o to nie dba... sztandarami, orełkami, ideami człowiek się nie pożywi nie ogrzeje..

  Oczywiście poziom życia to nie tylko micha ale i edukacja, brak bezrobocia, służba zdrowia... to są dla mnie pierwszoplanowe wartości.
  Reszta to konsekwencje wynikające z potrzeby realizacji tych wartości..
  choćby strategie ich realizacji...

  KK mi przeszkadza o tyle o ile przeszkadza w realizacji tych wartości...
  oraz w zakresie dobrej edukacji a nie absurdalnej indoktrynacji ograniczającej racjonalne myślenia (wszystko widzą przez pryzmat żydowskiego Boga).
  Mafia mi przeszkadza bo grabi Naród Polski...i morduje inne Narody na świecie.

  Moim zdaniem wszystko powinno się kręcić dookoła poprawiania poziomu życia Narodowi czyli ludności a nie "elytom" i "celebryto" jak robią to neoliberałowie.

  Jaśniej wyjaśnić nie potrafię.
  To kwestia hierarchii wartości... i oceny programów realizujących tę hierarchię.
 • @krzysztofjaw 13:24:50
  hehehe też miałem takie nieformalne oferty (Rady Nadzorcze) ale jak zobaczyłem klimat z bliska to podziękowałem... też lata ok 2000...
 • @demonkracja 13:20:40
  Taki układ historyczny... w nim trzeba działać .. lub pozwolić nieść się z prądem.
  Za okupacji Hitlerowskiej też były różne opcje...tyle że nie do wyboru ..
  Gaulajter Warszawy .. wieszał na ulicach w celu zastraszenia...
  a Gaulajter Gdańska .. nadał wszystkim z automatu obywatelstwo III Rzeszy ... czyli zrobił wszystkich Niemcami co prawda II kategorii ale wyższej niż miel Polacy jako niewolnicy.

  Dzisiaj możemy wybrać sobie "Gaulajtera".
  i właściwie nie ma co porównywać... jest jeden kandydat...
  reszta to albo zdegenerowani grabieżcy albo sprzedajne dziwki ... albo kanapy dziwnej treści...
 • @matterhorn 10:02:58
  Zgadzam się z Pana konstatacjami. Stąd mój post. Ten dzisiejszy i ostatnie. JK ciągle o tym mówi i dobrze. Mam jednak nadzieję, że PiS dostanie te 45 - 50%.
  Pozdarwiam

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930   

ULUBIENI AUTORZY

więcej