Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
895 postów 2441 komentarzy

krzysztofjaw

krzysztofjaw - Właściwie: Krzysztof Jaworucki. KONSERWATYSTA W IDEI I WARTOŚCIACH ŻYCIOWYCH, KONSERWATYWNY LIBERAŁ W GOSPODARCE. EKONOMISTA I FINANSISTA. PATRON DUCHOWY: BŁ. JERZY POPIEŁUSZKO, AUTORYTET MORALNO-ETYCZNY: ŚW. JAN PAWEŁ II, MENTOR POLITYCZNY: E. B

Polak przed szkodą i po szkodzie głupi?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Niedzielny dzień ma być piękny. Będzie słonecznie i ciepło - nawet do 20 stopni Celsjusza. Sprawmy więc sobie przyjemność, aby i wieczór - mimo już zmroku - był też piękny i dawał nadzieję na przyszłość

 

"Cieszy mię ten rym: "Polak mądr po szkodzie";

Lecz jesli prawda i z tego nas zbodzie,

Nową przypowieść Polak sobie kupi,

Że i przed szkodą, i po szkodzie głupi".

 

Jan Kochanowski, Pieśni, Księgi wtóre, Pieśń V, https://wolnelektury.pl/katalog/lektura/piesni-ksiegi-wtore-piesn-v.html (fragment)

 

Jakże często powyższy fragment pieśni naszego wieszcza przez wieki stawał się realnością. Nie potrafiliśmy wyciągać odpowiednich wniosków ze zdarzeń przeszłych i popełnialiśmy te same błędy "po szkodzie"...aby znów doświadczyć tej samej, podobnej lub jeszcze większej szkody. Nasza historia (też współczesna) pełna jest  takich przypadków.

 

Cieszę się jednakże, że w 2015 roku udowodniliśmy, iż kochanowski przekaz owej przypowieści (przysłowia) nie znalazł pokrycia w teraźniejszości.

 

Owszem. Nawet wcześniej dwa razy z rzędu wybory przegrało PiS, ale już trzeci raz nie było im dane. Polak okazał się mądry przed szkodą, jaką by było ponowne wygranie przez PO-PSL wyborów w 2015 roku. Tak się na szczęście nie stało: wybory parlamentarne wygrał samodzielnie PiS a prezydenckie A. Duda.

 

I chwała nam za to, że wówczas tak głosowaliśmy. Te ostatnie cztery lata okazały się zbawienne dla Polski i Polaków. Uwierzyliśmy, że władza jest dla nas a nie obok nas. Wszyscy odczuliśmy nową jakość w rządzeniu naszym państwem. I szkoda by było abyśmy to zaprzepaścili.

 

Owszem nie wszystko jeszcze udało się zrobić. Wiele reform zostało dopiero rozpoczętych, inne są w planach, ale tutaj możemy być pewni: wiarygodność PiS-u jest bardzo duża i nie mamy się co martwić, iż zapowiedzi pozostaną tylko niespełnionymi obietnicami.

 

A takiej wiarygodności nie ma w przypadku PO czy Lewicy, nie mówiąc już o PSL. Przez 8 lat swoich złodziejskich i mafijnych rządów koalicja PO-PSL przed każdymi wyborami obiecywała niemal wszystko, byleby "dorwać się do władzy i koryta", a później było: "...no wita, rozumita, piniędzy nie ma i nie będzie...".

 

Zastanawiając się na kogo 13 października 2019 roku oddać swój głos, zawsze warto i trzeba przypomnieć  sobie jak rządziła koalicja PO-PSL i jak rządziło ostatnio PiS (ZP). Przypomnieć sobie te peowsko-pslowskie afery, które były naprawdę "ciężkiego kalibru", przypomnieć sobie co zapowiadali PO z PSL-em i co zostało "zrealizowane" w czasie ich rządów. Przypomnieć sobie jak Polacy byli traktowani... z tą pogardą dla zwykłych ludzi. I to wszystko porównać z rządami PiS-u a wtedy już chyba nikt nie powinien być mieć wątpliwości na kogo głosować.

 

Przed szkodą byliśmy mądrzy w 2015 roku i mam nadzieję, że będziemy też mądrzy teraz, 13 października... Oby się nie okazało, że odnosząc się do rządów PO-PSL będzie inaczej...

 

Dlatego też zachęcam do głosowania, nawet tych a może szczególnie tych, którzy wcześniej nie głosowali albo głosowali sporadycznie. Naszą kartką wyborczą możemy wygrać wybory. Liczy się każdy głos, choć nieraz może wydawać się, że on i tak nic nie da, że jego waga jest tak mała, że jej się nie czuje jak kartki papieru. No może tak... ale już ryza tegoż papieru waży sporo. Nieprawdaż? Bądźmy więc tą lekką kartką w ryzie kartek, które wygrają wybory!

 

Niedzielny dzień ma być piękny. Będzie słonecznie i ciepło - nawet do 20 stopni Celsjusza. Sprawmy więc sobie przyjemność, aby i wieczór - mimo już zmroku - był też piękny i dawał nadzieję na następne cztery lata "Dobrej Zmiany".

 

P.S.

Niniejszy tekst w żaden sposób nie jest finansowany. Zawiera tylko to, co ja osobiście chciałem przekazać.

 

 

Zostaw za sobą dobra, miłości i mądrości ślad...

http://krzysztofjaw.blogspot.com/

kjahog@gmail.com

 

Post jest chroniony prawem autorskim. Może być kopiowany w całości lub w części jedynie z podaniem źródła tekstu na bloggerze lub innym forum, gdzie autorsko publikuję. Dotyczy to również gazet i czasopism oraz wypowiedzi medialnych, w których konieczne jest podanie moich personaliów: Krzysztof Jaworucki, bloger "krzysztofjaw".

KOMENTARZE

 • @Autor
  Entuzjazm pozwala na ciekawe obserwacje sposobu postrzegania świata.

  "Uwierzyliśmy, że władza jest dla nas a nie obok nas."
  "wiarygodność PiS-u jest bardzo duża i nie mamy się co martwić, iż zapowiedzi pozostaną tylko niespełnionymi obietnicami."

  Wiara w politykę, władzę i przymus, w ich moc sprawczą, w nieograniczone możliwości jakie dają jest bardzo zastanawiająca. Nie pojawiają się żadne wątpliwości, żadne rozterki iż mogą istnieć takie rzeczy, których nie da się osiągnąć przymusem.

  "Nie potrafiliśmy wyciągać odpowiednich wniosków ze zdarzeń przeszłych i popełnialiśmy te same błędy "po szkodzie"...aby znów doświadczyć tej samej, podobnej lub jeszcze większej szkody. Nasza historia (też współczesna) pełna jest takich przypadków."
 • @@@@!
  https://media.wplm.pl/thumbs/ODI1L3VfMS9jY19lZmIxZC9wLzIwMTkvMTAvMDgvODI1LzQ2MC83YTI0M2M4ODJlN2M0OGZiYWVjZmI5ZDY2OTA5MmUxZC5qcGVn.jpeg
  Kto by się spodziewał! Wałęsa: Proszę o zwolnienie mnie z danego słowa, że będę głosował na PO. Chcę wesprzeć Kosiniaka-Kamysza! Wobec ostatnich, prezentowanych wyników różnych sondaży; Proszę publicznie PO, o zwolnienie mnie z danego publicznie słowa , że będę głosował na PO. Chcę wesprzeć Kosiniaka –Kamysza ! pisze na Facebooku Lech Wałęsa. Nie mogę sobie wyobrazić by tak zdolny polityk jak Kosiniak -Kamysz, jak i ludzie wsi z „ Jego zorganizowania ” nie mieli miejsca w parlamencie dodaje. I tym razem nie obyło się bez połajanek.
  Do czego doprowadził ten K… manipulacją , kłamstwami, łamaniem prawa grzmi były prezydent. Noblista pozwala sobie również na quasiteologiczną egzegezę. Tematy moralne tu głoszone tylko przysłaniają tą perfidną grę. Moim zdaniem to grupa praktykujących NIEWIERZĄCYCH ! czytamy we wpisie Wałęsy. Jeszcze raz proszę Was Rodacy posłuchajcie mnie uratujcie rozwój Polski apeluje eksprezydent. Odsuńcie tych niebezpiecznych ludzi od możliwości decyzyjnych ! dodaje. Nie ma to jak strumień świadomości Lecha Wałęsy o poranku… Ale tak szybko złamać słowo dane totalnej opozycji? Chyba coś poszło nie tak.
  Facebook
  Ps...Kolejny raz - za a nawet przeciw. Pocałunek śmierci Bolka dla POKO. Mam nadzieję, że będzie to także pocałunek śmierci dla PSL..Nie do wiary, ten debil uważa, że jednym głosem uratuje Kosiniaka!
 • @@@@!
  https://media.wplm.pl/thumbs/ODI1L3VfMS9jY19mMTQ1My9wLzIwMTkvMTAvMDcvODI4LzQ4MS83ZTNiN2JjMzA2YWM0ZTFlOTEwMWU5MDNlNmVmZDdiNy5qcGVn.jpeg

  Lewica w świetnym nastroju po występie Wałęsy. Taśmy Neumanna? Biedroń kpi: Znęcanie się nad PO nie przystoi po weekendowej konwencji. Jaki koń jest każdy widzi stwierdził w poniedziałek w Łodzi lider Wiosny Robert Biedroń pytany o dotyczące m.in. jego słowa posła Sławomira Neumanna (PO-KO). Dodał, że lewica nie będzie „kopać po kostkach” innych ugrupowań opozycyjnych. Biedroń podczas spotkania z dziennikarzami w Łodzi był pytany m.in. o kolejne opublikowane przez TVP Info nagrania, na których b. szef klubu parlamentarnego PO-Koalicja Obywatelska wspomina m.in. lidera Wiosny. To są kurwa trudne decyzje, to nie są mili goście. Jak Zbyszek słyszy, że ma poprzeć Biedronia, to dostaje kurwicy i zęby go bolą, ale to są tego typu wybory mówi Neumann.

  Biedroń przyznał, że wie, o jakiego Zbyszka chodzi i, że jest to poseł ziemi słupskiej, jego kontrkandydat w wyborach. Jaki koń jest każdy widzi i znęcanie się nad Platformą Obywatelską nie przystoi po weekendowej konwencji (Koalicji Obywatelskiej). Ciosy jakie dostała PO od prezydenta Lecha Wałęsy nas wszystkich zatrwożyły
  powiedział europoseł. Szef sztabu KW SLD oświadczył, że Lewica wyciąga rękę do wszystkich opozycyjnych ugrupowań, bo muszą one ze sobą rozmawiać i szukać dialogu. Ale kiedy wewnątrz własnej partii kopią się po kostkach, nawzajem się nagrywają, nawzajem się szantażują, nawzajem się obrażają, a do tego jeszcze obrażają mieszkańców takich miejscowości, jak Tczew, który wymaga atencji, to dzieje się coś złego ocenił. Biedroń zapewnił jednocześnie, że lewica nie będzie kopać po kostkach opozycyjnych ugrupowań.

  Konsekwentnie robimy swoje. Zobaczcie państwo, jak pięknie się połączyliśmy i niech to będzie przykład dla innych polityków, że trzy pokolenia lewicy są ze sobą w stanie rozmawiać i co więcej, szanować się i planować przyszłość. To bardzo ładny, udany związek partnerski i szkoda, że innym się to nie udaje powiedział Biedroń o porozumieniu SLD, Wiosny i Lewicy razem, które wspólnie startują w wyborach parlamentarnych.

  TVP Info opublikowała w piątek nagranie rozmowy lidera pomorskiej PO Sławomira Neumanna z lokalnymi działaczami partii z Tczewa, która odbyła się pod koniec 2017 r. w Gdańsku. Polityk w wulgarny sposób wypowiada się w niej na temat sytuacji w tym mieście; rozmowa dotyczy też ewentualnych zarzutów prokuratorskich dla związanych z PO prezydentów miast. Lider pomorskiej PO deklaruje, że stanie murem za wszystkimi, którzy mają problem z prawem, warunkiem jest jednak członkostwo w Platformie.

  Neumann w piątek przeprosił za swe słowa.

  W niedzielę wieczorem TVP Info opublikowała kolejne taśmy z nagranymi rozmowami Neumanna. Jeszcze przed ich publikacją Neumann poinformował w niedzielę, że składa rezygnację z przewodniczenia klubowi parlamentarnemu PO-KO. Polityk jest „jedynką” listy Koalicji Obywatelskiej w wyborach do Sejmu w okręgu gdańskim nr 25.

  kk/PAP

  https://wpolityce.pl/polityka/467185-lewica-w-swietnym-nastroju-po-wystepie-walesy
  Ps...Te babiny na zdjęciu to pewnie wdowy po enkawudzistach, wsiokach, ubekach, esbekach, PZPR. co te stare baby robią obok tych kakalarzy na zdjęciu? Wstydu nie maja? Cyt: "trzy pokolenia lewicy są ze sobą w stanie rozmawiać i co więcej, szanować się i planować przyszłość. To bardzo ładny, udany związek partnerski". Widać, że ciocie pedalskiej Biedroniowi wszystko kojarzy się ze związkami partnerskimi.
 • Dlatego idąc do głosowania należy pamiętać o aferach PiS
  1. Afera KNF,
  2. Afera GetBack
  3. Afera SKOK
  4. Afera okradzenia ubogich podopiecznych PCK na kampanię Zalewskiej
  5. Afera pokoi na godziny u Banasia
  6. Afera samobójstw w więzieniach
  7. Afera ginących dowodów w sprawie stłuczki w Oświęcimiu, Afery podkarpackiej, fałszowanych podpisów poparcia
  8. Afera "aniołków Glapińskiego"
  9. Afera Misiewicza
  10. Afera nepotyzmu
  11. Afera nagród "im się należało",
  12. Afera Piebiaka
  13. Afera zbiorów Czartoryskich
  14. Afera taśm Kaczyńskiego
  15. Afera "radomska"
  16. Afera "córki leśniczego"
  17. Afera "nie wysyła się wojska do sprzątania liści"
  18. Afera list poparcia dla KNF
  19. Afera działek Morawieckiego
  20. Afera represjonowania niepełnosprawnych i wiele wiele innych
  Pamiętając każdą z tych afer, żaden uczciwy Polak na PO-PiS nie zagłosuje. Autorze, za tę propagandę należy ci się nagroda "Urbana".
 • @Zawisza Niebieski 11:44:26
  https://media.wplm.pl/thumbs/ODI1L3VfMS9jY182ZTg5Ny9wLzIwMTkvMTAvMDcvOTAwLzUwNi8xNjMxNmFjYTE2MWM0ZmI0OGRlMmFiMTk1NjRhYzJhMi5qcGVn.jpeg
  Koalicja Obywatelska program 500+ szybciutko zarąbie. Nie wierzycie? Posłuchajcie ich samych. Co deklarują, a co naprawdę zrobią, jeśli przejmą władzę? Będą bronić demokracji zgodnie z deklaracjami na marszach, czy może według zasad przedstawionych przez Sławomira Neumanna w Tczewie? Po ujawnieniu, co naprawdę o obywatelskości sądzi b. szef klubu POKO, osobiście uważam, że w przypadku Koalicji Obywatelskiej mamy do czynienia z mafijną ekipą, która nie cofnie się przed niczym, byle załatwić swoje i tylko swoje interesy. Interes Polaków idzie w poprzek ich planów. Dlatego nie mam wątpliwości, że w przypadku zdobycia większości sejmowej opartej na ekipie KO, program 500+ zostanie natychmiast zarąbany. A jeśli nie natychmiast, to najpóźniej po wyborach prezydenckich. Zwracam się więc do wszystkich sympatyków Koalicji oraz ludzi rozważających głosowanie na tę formację, a jednocześnie chcących utrzymania 500+ w takiej formie, w jakiej dziś obowiązuje. Tego nie da się połączyć! Oficjalne zapowiedzi liderów KO są przeciwieństwem tego, co regularnie, bez przerwy słyszymy pokątnie od przedstawicieli PO i N. W nowym wydaniu tygodnika „Sieci” z Marcinem Wikłą precyzyjnie zebraliśmy liczne wypowiedzi ważnych przedstawicieli Koalicji (Schetyna, Kopacz, Kidawa-Błońska, Tusk, Grabiec, Nitras, Rostowski, Sikorski, Trzaskowski, Budka, Lubnauer, Zembaczyński, Szłapka, Gasiuk-Pihowicz, Augustyn, Krzywonos, Haidar) dotyczące 500+. Ułożyliśmy je chronologicznie – od lutego 2014 r. do września 2019 r. Na przestrzeni pięciu lat niewiele się zmieniły. Wszystkie łączy jedno – z każdej przebija chęć „zmodyfikowania”, „zmodernizowania”, „urealnienia” programu. Niektórzy wprost mówią o likwidacji. Wszyscy – o tym, że w takiej formie jak dziś, program nie może się ostać. Nie zakładamy, aby 20 ważnych działaczy KO nie wiedziało co mówi w wywiadach prasowych, radiowych, telewizyjnych, na konferencjach. Nie zakładamy, by okłamywali w nich swój liberalny elektorat. Jesteśmy przekonani, że szczerze zapowiadali, jakie mają plany wobec najważniejszego z programów społecznych w III RP. Czy więc naprawdę można uwierzyć, że „nic co dane, nie będzie odebrane”? Odłóżmy na bok kampanię wyborczą i wsłuchajmy się w tę serię wypowiedzi. Nie da się wyciągnąć z niej innego wniosku: po ewentualnym przejęciu przez nich władzy, niewiele z 500+ zostanie, a setki tysięcy, albo i miliony polskich rodzin zostaną z tych środków ograbione.

  https://wpolityce.pl/polityka/467157-koalicja-obywatelska-program-500-szybciutko-zarabie

  Ps...Pełna zgoda Panie redaktorze. Oni Polskę i Polaków mają dupie. Przerażające, to klasyczna jak mawiał A. Czartoryski partia antypolska. Zaburzenie rozpoznawania dobra od zła, to problem wielu ludzi. W tych wyborach wszystko jest jasne: albo PiS albo mafia i oszuści. Wielkie siły obce zostały uruchomione przeciwko Polsce. Nadzieja, że naród dojrzał. Prymas Wyszyński w nas wierzył. Nie ma nić żałośniejszego, niż twarze PO-KO na bilbordach, mówiące: "Kochani wyborcy, przez 8 lat nie zrobiliśmy dla was nic, bo tak naprawdę mamy was głęboko w dupie, ale bardzo prosimy, poprzyjcie nas, bo stracimy nasze posady i darmowe konfiturki". Prawda wyszła na jaw kim są ludzie w POKO i jakie są ich sądy które tak bardzo broniła unia europejska i PO Jedyne wyjście dla Polski to PiS i głęboka reforma sądów i zabranie immunitetów. Więzienie + dla POKO, lewactwa i PSL. Schetyna: musimy przywrócić demokrację i rządy prawa. Ta wypowiedź mówi wszystko o degeneracji moralnej tych ludzi. Sprawa Neumanna wyjaśnia natomiast istotę rzeczy. PiS prawdziwie służy Polakom. W Polsce potrzebne jest przywrócenie prawa moralnego, a to zależy od ludzi. Prawa, które wyeliminuje z życia politycznego i publicznego ludzi zdegenerowanych moralnie. Spuścizna po komunizmie straszna. Nie dajcie się propagandzie POKO i hejtowi Brejzy przekonujcie kogo się da żeby zagłosował za PiSem i za Polską dla Polaków bez emigrantów i pedałów wychowujących dzieci. Polska PiS to Polska czysta i zasobna.
 • @Zawisza Niebieski 11:44:26
  Ty tłumacz dokumentacji Czajki, szczoteczka , etc..spakowana? Bo po wyborach cela+ dla ciebie + konfiskata mienia, za złe tłumaczenie. To z ciebie i takich jak ty Czaskoski & consortes zrobią kozłów ofiarnych, całopalnych.
 • @@@@!
  https://media.wplm.pl/thumbs/ODI1L3VfMS9jY19mZDQ0NC9wLzIwMTkvMTAvMDgvODI1LzUwNi9mYmZkMzM3NmQ3MjM0Mzg3YjU0MzQyYzJlNjVmYzE5Ny5qcGVn.jpeg

  https://pbs.twimg.com/media/EGWAgcJWsAIZxGH.jpg

  PSL w opałach! Wałęsa chce poprzeć Kosiniaka-Kamysza, internauci przestrzegają ludowców. Zastanawiający wpis Kukiza. Zaskakująca deklaracja Lecha Wałęsy o poparciu dla prezesa PSL Władysława Kosiniaka-Kamysza nie umknęła uwadze internautów. Politycy, dziennikarze, aktywni użytkownicy Twittera przestrzegają ludowców przed poparciem ze strony byłego prezydenta. W tym przypadku trudno uznać, że poparcie noblisty będzie miało korzystny wpływ na werdykt wyborczy. Może być zupełnie odwrotnie…Komentarze pod linkiem

  https://wpolityce.pl/polityka/467295-walesa-chce-poprzec-psl-internauci-przestrzegaja-ludowcow
  Ps..Ktoś już podpowiedział durnemu Wałęsie, że musi się dopisać do listy wyborców w Tarnowie? Bo tam startuje Kosiniak Kamysz i tylko tam można na niego głosować. Wałęsa na polecenie Sikorskiego… dorżnął watahę POjebów jak ich określił Neumann.!
 • @Zawisza Niebieski 11:44:26
  Pozostanie ci znowu po 13.10..bazgrolić przez 4 lata a może i przez 8. Zajedziesz się lub ciebie zajadą pod celą za Czajkę. Straszna perspektywa dla ciebie i twej pozbawionej po wyroku wszystkiego rodziny. Oj straszna, jak ty i rodzina te lata osobno przeżyjecie. Po ludzku współczuję tobie i rodzinie. Sam pchałeś palce między drzwi więc ci je bardzo boleśnie je przytną.
 • @@@@!
  https://static.ftpn.pl/imgcache/750x430/c//uploads/cropit/15705287061d3a3fff9e90f37a15a1de260cc0b372afc6f25ed92d7fd5ec13ea89f83d1ff5.jpg

  Prominentny polityk Konfederacji: Ci, którzy biorą „500 plus”, nie powinni mieć prawa głosu. Dobromir Sośnierz z Konfederacji w rozmowie z Michałem Rachoniem na antenie Polskiego Radia 24 stwierdził, że osoby pobierające m.in. 500 plus nie powinny głosować w wyborach. Zachęciłbym do wprowadzenia odpłatnego prawa głosu. Darmowego głosu się nie szanuje i głosuje się byle jak na byle kogo, a po takiej odpłacie refleksje nad kartką wyborczą byłyby znacznie ciekawsze – powiedział polityk Konfederacji. Za pięć dni odbędą się w Polsce wybory parlamentarne. O tym jak może wyglądać nasz kraj pod rządami Konfederacji pokazał polityk tej formacji Dobromir Sośnierz. Według byłego europosła w wyborach powinny brać udział wyłącznie osoby, które realnie interesują się polityką. „Nie powinni w nich też brać udziału beneficjenci korzyści materialnych od państwa” ocenił. Ci, którzy zapisują się na świadczenia państwowe, powinni zrezygnować z prawa do głosowania. Jakich wyników możemy spodziewać się w tej sytuacji? głosować powinni ci, którzy finansują państwo. Już w starożytności zauważono, że na zgromadzenia ludowe chodzą przede wszystkim ci, którzy nie pracują. Podejmowane w ten sposób decyzję na dłuższą metę szkodzą państwu powiedział prominentny polityk Konfederacji. Co ciekawe wczoraj TVN wystawił laurkę Konfederacji. Konfederacji, która została zaproszona przez Grzegorza Schetynę do dołączenia do antyPiSowskiego paktu. To znak, że wybory coraz bliżej…

  https://niezalezna.pl/291692-prominentny-polityk-konfederacji-ci-ktorzy-biora-500-plus-nie-powinni-miec-prawa-glosu

  Ps...Konfederacja to V kolumna. No proszę jakie to podejście niektórzy mają do demokracji. Jest fajna jak wygrywamy, a jak nie wygrywamy to trzeba obłożyć podatkiem od głosowania tych którzy na nas nie głosują. Toż to nauki rodem z Instytutu Nauk Ekonomicznych Marksa i Engelsa ! Lenin byłby dumny że jego idee żyją nadal w umysłach czerni. Idąc dalej tym tropem to cała POKO, Lewactwo, PSL powinni mieć zakaz udziału w wyborach bo żerują na Polsce od lat, a wszyscy beneficjenci funduszy unijnych wykluczeni z wyborów do parlamentu UE. Właściwie to nic nie dziwi, poza tylko jednym kto takie umysłowe wynaturzenie zaprasza do radia żeby rozsiewało te brednie na cały kraj? W temacie Konfederacji - O PRZYJACIOŁACH ROSJI. Rosyjski portal Eur-Azja DZISIAJ publikuje artykuł o wyborach w Polsce obiecując, że nastąpi odwilż w stosunkach rosyjsko-polskich jeśli do Sejmu wejdzie Korwin-Mikke, który ma wyprowadzić Polskę z NATO i Unii Europejskiej po czym wprowadzić Polskę do Sojuszu Euro-Azjatyckiego choć bez przyjmowania rubla na początku. Dalej w tymże artykule Rosjanie piszą o: Jarosławie Kaczyńskim jako rusofobie którego Korwin-Mikke chce ukarać, o Kosiniaku-Kamyszu jako przyjacielu Rosji, Andrzeju Dudzie jako rusofobie, Włodzimierzu Czarzastym jako przyjacielu Rosji, Andrzeju Rozenku jako przyjacielu Rosji, Tadeuszu Iwińskim jako przyjacielu Rosji oraz Donaldzie Tusku jako przyjacielu Rosji. Link -

  https://eadaily.com/ru/news/2019/10/07/polskaya-ottepel-s-rossiey-posle-vyborov-v-seym-ili-raspada-ukrainy
 • @Zawisza Niebieski 11:44:26
  O satyrze Kuchcińskim zapomniałeś.
 • @programista 10:03:47
  Piałem wielokrotnie o swoich wątpliwościach dotyczących PiS-u, tym bardziej, że bliżej mi do monarchii konstytucyjnej niż do demokracji. Ale dziś nie ma czasu na rozdrabnianie się. Przyjdzie czas wtedy, gdy odbudujemy już całkowicie nasze państwo i elity propaństwowe a do tego długa droga.
  Pozdrawiam
 • @kula Lis 68 11:21:11
  Wałęsa już skasował tą informację z netu.
  Pzdr
 • Głosując na popis czy te przystawki kanapki głosujesz za anihilacją Polski !
  Gdzie były Chiny i Polska w 1989 roku, Chiny stały się Mocarstwem a Polska staje się turystycznym polin z CPK i parkami rozrywki coby towarzystwo synajskie miało gdzie odpocząć, po zdradzieckiej grabieży 300 mld $ oraz naszych bogactw naturalnych będziemy służyć nowemu Panu, a kto się do tego przyczynił, pomagdalenkowa swołocz o wiadomej proweniencji i tu temat się powinien zamknąć, ale nie, są jeszcze pokiszczakowe mendy trujące o dobrobycie za kolejne 20 lat, Polak powie dość, wypie..alać, a tamci będą szczekać o taśmach, madziach i lataniu na rwy !
  Nie przyłożę ręki i swojego głosu do tej degrengolady, tylko przykład, które państwo pozbawia się armii, aby sprowadzić do siebie obce wojsko i jeszcze im płaci za "bytność" oraz kupuje złom po cenach dwukrotnie zawyżonych, czy to "reparacje" dla ushraelczyków ?
  Mam konstytucyjne prawo do nieuczestniczenia w tej farsie, po 20.00 gadające łby profesorów od polityki będą tłumaczyć zagubionemu Narodowi jakie to szczęście albo jakie to nieszczęście, że ci wygrali a tamci przegrali, będzie się z czego pośmiać, zwłaszcza z tych wirtualnych sondażowych słupków ...
 • @kula Lis 68 12:22:07
  Ależ, Kula lis mamy demokrację, możesz głosować na złodziei i aferzystów, ci, póki chronieni są przez sparaliżowaną przez Ziobro prokuraturę, póki ułaskawiony przestępca ukrywa dowody zabaw z małoletnimi prostytutkami u braci R mają prawo do bycia wybieranymi.
  https://www.youtube.com/watch?v=jOZk1vPOaoM

  Jeśli gdy ci ludzie ponownie zostaną posłami, senatorami a ty nie będziesz czuł do siebie odrazy, czy mogę mieć ci to za złe? Masz wolną wolę i sam decydujesz co jest dobre, co złe. Ale wybacz, że ja rano przy goleniu nie popatrzył bym w lustro, gdybym zagłosował na ludzi PiS. Polska na znaczenie więcej zasługuje niż na dyplomatołków, nepotów i dietetyków w PE.

  Dlatego pozwól, że ja Polakom będę mówił o przekrętach, złodziejstwie tych małych ludzi. Niech Polacy świadomie decydują a nie omamieni przez pogardzających nimi "naród głupi wszystko kupi"


  Co będzie 13.10, wiem dokładnie, nie będzie mi to dziwne, znam historię Polski i wiem, że takich co za 500+ się sprzedadzą nigdy u nas nie brakowało. Przykre to, ale prawdziwe.
 • wybór jest jeden- PiS
  Dałem 5 a to miedzy innymi dla tego że zobaczyłem, ze notka oceniona na 1.5 przy 8 głosach.
  Wniosek, Neon24 obsiadły trolle PO KO

  Tym czasem jedno jest pewne, PiS pokazał, że chce zmian, że polityka pro społeczna nie jest mu obca, że kieruje środki tam gdzie są one niezbędne.
  Trzeba w tym PiS popierać i trzeba na PiS oddać swój głos.
  Wszystkie głosy wyłącznie na PiS, by PiS mógł zrobić porządek w państwie, by nie mógł się tłumaczyć, że nie był w stanie obalić ewentualnego weta prezydenta, czy, że opozycja cokolwiek zablokowała.
  Dziś mamy szansę na zmiany w Polsce na lepsze i tą szansą jest wyłącznie PiS.
  Reszta hałastry niech siedzi cicho i nie bruździ, bo czas rozliczeń się zbliża i może być dla niej bardzo bolesny.
 • @Zawisza Niebieski 16:33:34
  ...z małoletnimi prostytutkami....

  małoletnie prostytutki, to jednak tylko prostytutki i nic wiecej.

  Ktoś podobny do…

  Wieczorową porą, po zmierzchu, w kapeluszu i z postawionym kołnierzem płaszcza, ktoś podobny do....
  A może podobny też do Zawiszy, tyle, że nocką jakby mniej Niebieski a więcej Czarny?
  Też bywasz w tej okolicy?
 • @Zawisza Niebieski 16:33:34
  Nic tak VATowskim złodziejom nie staje w gardle jak te 500+ dla naszych polskich dzieci.
 • @kula Lis 68 12:22:07
  8-))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

  Zróbmy kolego im fajną niedzielę
  Ciekawe ktory z nich polityczna mowe pogrzebowa strzeli tu na portalu, a wpisy ich beda mialy http://www.ostroda.salezjanie.pl/sites/default/files/aktualnosci/zdjecia/2016/03/kokardka.jpg

  zamiast awatara

  Ja juz gotowca mam

  8-)))))
 • @Wican 13:31:47
  A dziki,wiewiorki
  to co
 • @Oświat 16:46:28
  //Reszta hałastry niech siedzi cicho i nie bruździ, bo czas rozliczeń się zbliża i może być dla niej bardzo bolesny.//

  bardzo bolesny
  bardzo bolesny
  bardzo,bardzo bolesny

  8-)))))
  pzdr.
 • @Oświat 16:54:29
  Jeszcze POLACY nie wrzucili głosów do urn wyborczych ...
  ... a już słychać WYCIE przegranych
 • @Wican 13:31:47
  I jeszcze jedna afera PIS-u

  Janusz Wojciechowski zaakceptowany jako unijny komisarz ds. rolnictwa

  Jprd
  To pewnie fejk
 • @Oświat 16:54:29
  Wiesz, rzeczywiście "małoletnie prostytutki, to jednak tylko prostytutki i nic wiecej." a zgwałcona kobieta z pewnością ubrała się w sposób prowokujący, pozbawione miłości dzieci, sprowadzały wykształconych księży na drogę pedofilii (abp. Michalik). Może byś tak rozum włączył, jeśli coś takiego posiadasz? Choć głosowanie na złodziei i aferzystów dużo mówi.
  A VAT? Czyż przy uchwalaniu ustaw dotyczących VAT, PiS nagle z sejmu zniknął? Nie, oni byli wtedy zainteresowani by obrabiać pieniądze zabezpieczające oszczędzających w bankach poprzez pilnowanego przez Biereckiego SKOK.
 • Szanowny Autorze,
  Od dawna czytuję twoje notki i choć często się nie zgadzałem z tezami to zawsze szanowałem cię za umiar. Ostatnio jednak (i piszę to z wielką przykrością) musiałem zmienić zdanie bo wyszedł z ciebie prymitywny aparatczyk i propagandysta PiS.
  Szkoda...
  Już niedługo będziesz wstydził się tego co teraz wypisujesz. Husky czy Oświat zawsze mogą zmienić nick i dalej zarabiać trollując dla innej partii ale ty? Nazwisko zmienisz?
  Pozdrawiam mimo wszystko.
 • @kula Lis 68 12:22:07
  Kula, ty coś dzisiaj brałeś? Mam na myśli substancje zabronione.
 • @Oświat 16:46:28
  Jest dokładnie odwrotnie, NEon przeżywa inwazję pisiorskich trolli, którzy im bliżej wyborów tym bardziej się kompromitują.
  Ja też dałem pałę a nie jestem wyborcą PO.
 • @Oświat 16:54:29
  małoletnie prostytutki to jednak tylko prostytutki i nic więcej"...
  Nie lubię publicznie używać mocnych słów ale tym razem zrobię wyjątek - jesteś wyjątkowa gnida i swołocz, któremu przyzwoity człowiek nie powinien podać nawet nogi do ucałowania. Udław się tą 13.
 • Pilne!!!!!
  Uwaga!
  PiS zainwestował w trolli na portalu Neon24.pl, którzy podając się za zwolenników opozycji demobilizują pesymizmem głosząc, że wybory są rozstrzygnięte.
 • Uwaga !!!
  Wewnętrzne tajne sondaże PiS-u, mówią o tym, że to ugrupowanie nie przekracza 35 proc .
  Dlatego jest taka nerwowość i kolejne obietnice ( nowe piątki).

  Kaczyński w Polsacie , tylko czekam jak wyląduje w TVN
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 18:45:53
  Wybory już w przyszłą niedzielę. Na kogo oddasz swój głos? Zapraszam do udziału w ankiecie.

  https://forms.gle/iNdepT7xzipZ429c8
 • @Husky 19:40:43
  Z "bulem" ale jednak na Konfederację. Na wybory idę pierwszy raz od 34 lat i tylko dlatego, żeby zagłosować przeciwko PO-PiS, przeciwko zdrajcom i sprzedawczykom.
 • @kula Lis 68 12:22:07
  Jarosław Kaczyński apeluje w liście do sympatyków PiS: Idźcie na wybory

  Jeśli zależy Wam na zwycięstwie PiS, jeżeli chcecie kontynuacji polityki dobrej zmiany, to nie pozwólcie uśpić się wynikom sondaży; nic nie jest przesądzone

  https://fakty.interia.pl/raporty/raport-wybory-parlamentarne-2019/aktualnosci/news-jaroslaw-kaczynski-apeluje-w-liscie-do-sympatykow-pis-idzcie,nId,3267345
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 19:55:22
  Przykre
  8-))))
 • @Husky 19:55:31
  Nawet jak wszystkie mohery, idioci, skorumpowani emeryci i inni nierozgarnięci zostaną w domu to Pislam i tak dostanie tyle ile trzeba bo Pislam to najlepszy przyjaciel "cudu" czyli isrsela (słowa gnoma z Żoliborza) i światowego żydostwa. Z 447 wystartują zaraz po wyborach.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 20:19:37
  Jeszcze tylko poparcie od Bolka i pryszcze majom nie 3 a 4%
  Tak to widze

  8-)))))
 • @Husky 20:37:24
  Twoje widzenie pisku mi lata i powiewa. Ostatnio były nocne czary nad urną, teraz też będą. Gdyby kaczor tak się nie bał Konfederacji to by ich tak nie izolował. Ciekawie czy ty służysz tym zdrajcom z pozycji żyda (wtedy jestem w stanie zrozumieć) czy z pozycji śmierdzącego szabesgoja?
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 20:51:42
  I jedno i drugie
  Zadowolniony?

  8-))))
 • @Husky 21:04:53
  Nie, bo kłamiesz.
 • @Oświat 16:57:15
  Dziękuję za wsparcie. Daję glejt PiS-owi.
  Pozdrawiam
 • @krzysztofjaw 22:28:05
  Licze ze takich Krzychu jak Ty obecnie w calym kraju jest ok.7 mln tych ktorzy pojda glosowac
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 18:45:53
  Ja już nie wiem jak mam tłumaczyć swój wybór. Stawiam na realizm, bo realnie tylko PiS może wygrać z całą koalicją antypisowską a ja sobie nie wyobrażam powrotu do władzy PO, SLD czy PSL (lub wszystkich naraz). I stąd moje ostatnie notki.

  Być może sprawiają wrażenie agitek politycznych. Tyle tylko, że jaką mamy alternatywę. Żadnej. Jeżeli nawet uzyskają powyżej 5% to i tak nie będą mieli wpływu na bieżące sprawy.

  Poza tym Konfederacja nie ma lokalnych struktur, jest partią młodą i wróżę jej rozpad w parlamencie. Muszą najpierw okrzepnąć, stworzyć struktury lokalne i stworzyć wreszcie program.

  Nie może przecież być tak, że cały ich program opiera się na negacji 447. To za mało i mam wrażenie, że niektórym spodobało się posłowanie i stąd chcą się ponownie dostać do sejmu... podobnie jak Kukiz.

  A czy ja mam zastrzeżenia do PiS? Oczywiście, że mam i to duże, ale powtarzam: jestem realistą. Dajmy im porządzić jeszcze cztery lata a tym czasie budujmy oddolnie coś na wzór Konfederacji, ale bez JKM i Sośnierza.

  Przecież ja też z Panem się wielokrotnie zgadzałem, choć nie zawsze. Pan też pisze już dosyć długo i nieraz była możliwość dyskusji.

  Mamy też podobny stosunek do nacji żydowskiej, ale tu znowu jest duży problem, bo niestety mają za duże wpływy i trzeba to jakoś równoważyć odpowiednią dyplomacją i właśnie polska dyplomacja pod rządami Czaputowicza jest fatalna, podobnie jak ochrona zdrowia Szumowskiego.

  Dla nich nie widzę miejsca w ewentualnym przyszłym rządzie.

  Pozdrawiam i niech Pan nie wysuwa zbyt daleko idących wniosków... Sam będę patrzył na ręce PiS-owi.
 • @krzysztofjaw 22:50:16
  Pryszcze o 447 już nic nie mówią, teraz dla nich to temat tabu
  Wiedzą czym by się to skończyło
  1% i wypie******
  8-)))))
 • TVPiS znowu musi przepraszać.
  Tym razem Budkę, a to już obciach. Ale po prostu przedobrzyli. Ale tak to jest jak tam rządzą jakobińscy karierowicze: Kursi, Pereira, Wildstein
 • @Oświat 16:54:29
  Ależ ty obrzydliwy. Ot, zwyczajny PiSior., który nie potrafi uwieść kobiety. Musi więc płacić.
 • @Oświat 16:54:29
  Czyli jesteś mentalnym dziwkarzem. Przynajmniej mentalnym.
 • @Husky 17:24:37
  I co jeszcze, tchórzu?
 • @Husky 17:39:19
  Ale za którym podejściem. Jak go zaakceptowali to się sprzedał. Po prostu, pachołku i tchórzu.
 • @Husky 19:33:41
  I co jeszcze? Między obcieraniem tyłków Angolom i robieniem za trolla coś jeszcze robisz? Gdybyś posiadał jakiekolwiek umiejętności przydatne, to już byłbyś w Polsce w cudnym państwie PiS, tchórzu.
 • @Husky 19:55:31
  Ale dlaczego tchórzu nie chcesz skorzystac z dobrej zmiany? Chyba, że szekle ci wpływają tam, gdzie robisz za popychło do dymanka.
 • @Wican 10:10:27
  Znasz bajkę o wężu?
  To .......j
 • @krzysztofjaw 22:50:16
  Czyli jesteś sekciarzem. I realia do ciebie wcale nie przemawiają. Sprzedają nas Żydok. A w zasadzie do tego dopłacamy. Afera SKOK nierozstrygnięta, satyr i qrwiarz Kuchciński bezkarny (choć podatny na sznataż). ALe przez takich fanatycznych PiSiorów, to po PiSie nie nastąpi skorpumpowana PO, tylko ideowy Zandberg. Rządy PiSu to kiereńszczyzna dla Nowej Lewicy. Takim jak ty będziemy zawdzięczać obyczajową rewolucję. I będzie miał honor aby w wieku starczym z godnością spojrzeć w lustro?
 • @krzysztofjaw 22:50:16
  To patzrenie to tylko poza. jesteś takim samym sekciarzem jak Husky czy Kamiński. Tylko pozujesz na realistę.
 • @Husky 23:06:26
  A, to już tchórzu wiesz, że kto wspomina o 447 to wypada z gry?Ale z Ciebie gnida. Wyjątkowa, nawet jak na warunku PiSoholików

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930   

ULUBIENI AUTORZY

więcej