Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
895 postów 2441 komentarzy

krzysztofjaw

krzysztofjaw - Właściwie: Krzysztof Jaworucki. KONSERWATYSTA W IDEI I WARTOŚCIACH ŻYCIOWYCH, KONSERWATYWNY LIBERAŁ W GOSPODARCE. EKONOMISTA I FINANSISTA. PATRON DUCHOWY: BŁ. JERZY POPIEŁUSZKO, AUTORYTET MORALNO-ETYCZNY: ŚW. JAN PAWEŁ II, MENTOR POLITYCZNY: E. B

Dlaczego zagłosuję na PiS a nigdy na PO-KO...

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Są jeszcze dwa ważne argumenty oprócz powyższych - patriotyzm, przyzwoitość i honor oraz dbanie o nasze odwieczne wartości kształtujące naszą polskość.

 Przed wyborami parlamentarnymi i prezydenckimi w 2015 roku napisałem teksty [1] [2], w których wyszczególniłem dlaczego nie zagłosuję na B. Komorowskiego i PO. Spotkały się wówczas z dużym odzewem czytelników za co kiedyś serdecznie dziękowałem. Przypomnę, że gdy jeszcze istniała interia360 przeczytało te teksty kilkadziesiąt tysięcy osób i skomentowało przeszło 2000.

 

Na szczęście ówcześnie B. Komorowski przegrał z A. Dudą  a PO przegrało z PiS-em na tyle, żeby PiS mógł utworzyć samodzielny rząd. Takie wyniki tamtych wyborów pozwoliły wreszcie PiS-owi przeprowadzać reformy, które przez lata przygotowywali. Przez osiem lat w opozycji nie próżnowali. A realizując zapowiedzi przedwyborcze okazali się pierwszą partią po 1989 roku, która spełniała w większości dane Polsce i Polakom obietnice.

 

I ta wiarygodność jest pierwszym argumentem, który decyduje o moim głosie wspierającym obecnie rządzących. 

 

Zdaję sobie sprawę, że nie wszystko udało się zrealizować, ale najważniejsze postulaty owszem. Szczerze powiedziawszy reformy państwa polskiego wymagają takich rządów jeszcze przynajmniej przez osiem lat. Cztery lata to za mało i chyba wszyscy zdają sobie z tego sprawę. Nawet gdyby - w co wierzę - PiS (ZP) osiągnęły znowu większość to i tak będzie zbyt mało czasu na przeprowadzenie gruntownych reform, bowiem 30 lat niby "wolnej Polski" były latami - w kategorii utraconych możliwości - straconymi.

 

Tym bardziej jestem pełny podziwu za dokonania rządu przez ostatnie cztery lata i to też jest ważny argument za tym, aby dać glejt PiS-owi na rządzenie przez minimum jeszcze przez cztery lata. I te działania były realizowane mimo ciągłych wewnętrznych i zewnętrznych ataków na PiS, co wymagało naprawdę ciężkiej pracy i determinacji. Totalni przecież myśleli, że wystarczy jeden czy dwa lata a obalą ten rząd. Nie udało im się, bo Polacy poczuli się wreszcie podmiotowo a nie przedmiotowo.

 

Przywrócenie podmiotowości Polaków na ich własnej ziemi to kolejny argument, żeby oddać głos na PiS (ZP). Wszystkie programy socjalno-inwestycyjne i w polityce międzynarodowej przywracają powoli godność nam wszystkim, także naszym przeciwnikom. Jeżeli tego nie widzą, to żal mi ich jest.

 

Wiarygodność, realizacja obietnic, jasny i merytoryczny teraźniejszy i przyszłościowy program dla Polski i Polaków to najważniejsze elementy, które przekonują mnie do głosowania na PiS (ZP).

 

Są jeszcze dwa ważne argumenty oprócz powyższych - patriotyzm, przyzwoitość i honor oraz dbanie o nasze odwieczne wartości kształtujące naszą polskość.

 

A co i kogo mamy po drugiej stronie?

 

Kłamców i aferzystów nie mających nic wspólnego z patriotyczną, narodową polskością i tą polskość często zwalczających.

 

Pozwalających na międzynarodowe obrażanie nas samych i przypisywanie nam żydowskiego holocaustu podczas II WŚ.

 

Usłużnych wobec Niemiec i UE chłystków w "krótkich spodenkach" (dosłownie: vide Budka), którzy doprowadzili Polskę niemal do kolejnego landu niemieckiego.

 

Chcących sprowadzać do Polski imigrantów islamskich.

 

Zabierających Polsce możliwości rozwoju i zapowiadających mgliście o tym, czy zostaną utrzymane przywileje uzyskane dla Polaków przez PiS (moim zdaniem niestety te przywileje zostaną drastycznie ograniczone),

 

Doprowadzających Polskę do skraju ubóstwa.

 

Podnoszących wiek emerytalny i grabiących nasze oszczędności (vide: OFE).

 

Podnoszących podatki i tworzących nowe (VAT, paliwo),

 

Uważających nasze państwo za takie, w którym jest "ch.j, dupa i kamieni kupa".

 

Których rządzenie polegało na mafijnych układach i lekceważeniu Polaków (vide: taśmy Neumanna).

 

Takich argumentów przeciw jest znacznie więcej, o których pisałem w postach wskazanych poniżej.

 

Za tydzień w niedzielę wybieramy naszą i kolejnych pokoleń przyszłość, wybieramy pomiędzy powolnym zanikaniem Polski z mapy świata a szansą na jej przetrwanie i rozwój. Wzywam więc wszystkich Polaków do otrzeźwienia społeczno-politycznego i pójścia na wybory i będę zachęcał do ostatniego dnia przed wyborami.

 

[1] http://krzysztofjaw.blogspot.com/2015/02/dlaczego-nie-zagosuje-na-b.html

[2] https://www.salon24.pl/u/krzystofjaw/674991,dlaczego-nie-zaglosuje-na-po

 

 

Zostaw za sobą dobra, miłości i mądrości ślad...

http://krzysztofjaw.blogspot.com/

kjahog@gmail.com

 

Post jest chroniony prawem autorskim. Może być kopiowany w całości lub w części jedynie z podaniem źródła tekstu na bloggerze lub innym forum, gdzie autorsko publikuję. Dotyczy to również gazet i czasopism oraz wypowiedzi medialnych, w których konieczne jest podanie moich personaliów: Krzysztof Jaworucki, bloger "krzysztofjaw".

KOMENTARZE

 • Zdaje
  Sobie sprawę, że nie wszystko udało się zrealizować. No pewnie że nie wszystko, ale najważniejszą rzecz udaje się PiS zrealizować. Ta sprawa to akt 447. PiS ją zrealizuje, beneficjentami tej ustawy będą żydowskie organizacje przemysłu Holokaustu, a polscy gole może będą mieli jakieś miejsce w rezerwatach. Tak jak Indianie w USA. Dziękujemy Ci PiSE!!!!
 • Autor
  Przez 8 lat żydobolszewickie rządy PO ,odpadki z okrągłego stołu, żerując na Polsce i Narodzie Polskim zdołały stworzyć sobie armię posłusznych ślepych i głuchych niewolników oraz idiotów, niezdolnych do samodzielnego myślenia -
  to 25% głosujących wyborców - smutny obraz Polski POmagdalenkowej
 • @Husky 21:58:03
  Masz rację, plus te kilkanaście ogłupiałych pisiem, tworem magdalenki, partii dla "równowagi" z peło !
 • @zbig71 21:47:05
  Z tą ustawą to zobaczymy jak będzie. Na razie jest to oczywiście problem, bo jednak parlamentarzyści amerykańscy uchwalili tą 447 Just. Warto przekierować te roszczenia na Niemców i sądzę, że może tak sie stać.
  Pzdr
 • @provincjal 09 22:05:22
  https://pbs.twimg.com/media/EGJAxrSX0AE5lmP?format=jpg&name=900x900
 • @krzysztofjaw 22:17:53
  Skakałem po programach i trafiłem na fakty po faktach.
  Brat Adamowicza, Piotr, startuje w wyborach i ma pretensje do ludzi, że zarzucają jemu i szwagierce grę na trumnie.
  Pytany chwilę wcześniej, czy gdyby nie śmierć brata, to by startował.
  Odparł, że nie.
 • Autorze
  mam wrażenie, że ostatnio niczego nie czytasz i nie analizujesz, lub po prostu dostajesz wierszówkę. Od PISu oczywiście.
 • @krzysztofjaw 22:17:53
  Niemcy niczego i nikomu już nie zapłacą!!!! W 2000 roku kanclerz Schröder oświadczył, że okres niemieckiej pokuty dobiegł końca i świat przyjął to że zrozumieniem. W zeszłym roku było spotkanie Ciaputowicza z szefem niemieckiego MSZ i było wydane oświadczenie ministrów z tego spotkania. Słowa tam nie było o jakichkolwiek odszkodowaniach!!!. Autor może sobie przekierowywać muchę w kiblu, ja jednak polecam wreszcie ZEJŚĆ NA ZIEMIĘ I PRZESTAĆ PRZEBYWAĆ W OPARACH ABSURDU!!!!!
 • @krzysztofjaw
  -


  Aby zostać właścicielem Twoich pieniędzy,
  demokratyczny polityk i z PiS i z PO i z pozostałych namaszczonych kast udaje Twojego sługę.
  Uczestniczenie w tragifarsie wyborczej ułatwia im osiąganie tego celu...
 • @krzysztofjaw
  -
  https://bezdekretu.blogspot.com/2018/12/aneks-logika-dobrej-zmiany.html

  ANEKS – LOGIKA „DOBREJ ZMIANY”

  """"Najważniejszym kryterium stosunku Andrzeja Dudy do kwestii bezpieczeństwa narodowego oraz probierzem intencji grupy rządzącej, jest sprawa Aneksu z Weryfikacji WSI.
  Słowa prof. Andrzeja Zybertowicza, doradcy lokatora Pałacu, z kwietnia 2018 roku - „Prezydent spotkał się z Jarosławem Kaczyńskim i podjęli decyzję, że nie ma potrzeby publikacji Aneksu”- jednoznacznie wskazują, że tzw.”dobra zmiana” nie chce ujawnienia tajnego dokumentu.
  Fakt, że Andrzej Duda – jedyny decydent w sprawie Aneksu, nie zdobył się na odwagę udzielenia osobistej odpowiedzi i scedował rzecz na swojego urzędnika, zaś samą wiadomość o ukryciu dokumentu „wytłumaczono” odbiorcom wspólnym stanowiskiem z prezesem PiS (który nie posiada najmniejszych uprawnień decyzyjnych w tej kwestii), byłby pewnie fascynujący dla każdej opozycji i wywołał lawinę komentarzy wolnych mediów. Gdyby w III RP takowe zjawiska istniały.
  Podobnie, jak interesujący byłby fakt, iż prezydent tego państwa, w sposób jawny, a wręcz ostentacyjny łamie ustawę sejmową z 9 czerwca 2006 r. „Przepisy wprowadzające ustawę o Służbie Kontrwywiadu Wojskowego oraz Służbie Wywiadu Wojskowego oraz ustawę o służbie funkcjonariuszy Służby Kontrwywiadu Wojskowego oraz Służby Wywiadu Wojskowego”, odmawiając publikacji Aneksu.
  Znajdujący się w ustawie przepis nie zawiera bowiem trybu warunkowego, lecz nakłada na prezydenta obowiązek publikacji dokumentu w Monitorze Polskim."""
 • Żarty na bok.
  Grozi nam katastrofa ekologiczna.
  MILION. Walających się po ulicach i śmietnikach, milion zapychających rury kanalizacyjne i zaśmiecających polskie lasy i łąki.. milion egzemplarzy
  GóWna koszernego pełnych ideologicznego szamba.
  Gorsze od awarii Czajki.
  Greenpeace. Zareagujecie!

  Podsumujmy.............
  Można dręczyć i zabijać zwierzęta (kozy konkretniej).
  Można też- wylewać miliardy litrów gówna do rzeki.
  Pluć na zmarłych.
  Być bandziorem od reprywatyzacji.
  Handlować kobietami
  Być rasistą i antysemitą
  Najgorszym hejterem.
  Nic się nie stanie.....

  Tylko nie można być z PiS

  I tyle.
  Zamiast poważnej debaty- fejk, histeria, hejt i manipulacje. I to tak prymitywne, że do odkrycia w 3 sekundy.
  Dlatego przerżną wybory
 • @zbig71 21:47:05
  PiS po wielu wykrętach, a nawet negowaniu istnienia ustawy 447 wreszcie przyznaje, że zagraża ona Polsce, i że będzie wykorzystywana przez środowiska żydowskie jako środek nacisku. Jak tak dalej pójdzie, to może dojdą i do tego, że to nie żydzi stworzyli polskie państwo? Debata w Opolu: Polacy, żydzi 1000 lat sąsiedztwa(bzdura!)

  https://youtu.be/posWQdEYafo
 • @@@@!
  AntyPapież Franciszek odsłonił pomnik ku czci „uchodźców”. Prowadzi ich… żyd z walizami Ta rzeźba to oczywisty symbol współczesnej propagandy. Wiadomo, że lada dzień rzeźba ta będzie podawana w największych mediach jako „dowód, że papież chce przyjmowania uchodźców”, czyli mas imigrantów zarobkowych, często łasych na socjal, a nieraz szykujących zamachy terrorystyczne. Co niezwykle ciekawe, na czele grupy imigrantów stoi… żyd. Trzyma w obu rękach dwie walizki. Czy to alegoria przemytnika, który w walizkach trzyma masę pieniędzy za zorganizowanie nielegalnego transportu do Europy? Tak się składa, że żydzi w Izraelu prowadzą politykę antyimigrancką i rasistowską. Nie przyjmują nikogo, kto nie jest żydem. Grupa świeckich i duchownych teologów postawiła Franciszkowi zarzut herezji kanonicznej. Pope Francis unveils sculpture commemorating
  https://youtu.be/zwOxSO5lljQ
 • Czy autor
  Ma coś obiecane od partii rządzącej? Bo inaczej wytłumaczyć tego nie podobna. Zwłaszcza ostatnie zdania tego tekstu, o znikaniu z mapy świata. Przecież jak Żydzi przejmą ostatecznie Polskę(dzięki Kaczyñskiemu i Dudzie) To ona ostatecznie zniknie z mapy świata. Najwięcej emigrantów do Polski ściąga PiS. Programy rozdawnicze niszczą Polskę i jej społeczeństwo.
 • @krzysztofjaw
  Dzisiaj po 21szej na TVP Info ma być ciąg dalszy taśm Neumanna, to co ujawniono to preludium, taka inwokacja. Oj będzie się przez ten tydzień działo, oj będzie. Pzdr!
 • @kula Lis 68 08:42:47
  No brawo. Jeszcze 100lat i PiS stwierdzi, że w dzień jest jasno, a w nocy ciemno.
 • @Husky 21:58:03
  https://media.wplm.pl/thumbs/ODI1L3VfMS9jY180OWI2NC9wLzIwMTkvMTAvMDUvODI4LzUxNS8yNzVhN2FkMDVlZTM0OTUxYmYzZWZmZGIxZjllNTc5My5qcGVn.jpeg
  W punkt! Czy opozycja to rozumie? Prezes Kaczyński: Rządzenie to nie jest zabawa, rządzenie, szanowni państwo, to nie jest haratanie w gałę. Rządzenie to nie jest zabawa, rządzenie, szanowni państwo, to nie jest haratanie w gałę podkreślił w Bielsku-Białej prezes PiS Jarosław Kaczyński. Prezes w swoim przemówieniu przypomniał słynne już „haratanie w gałę”, które tak lubił Donald Tusk. Rządzenie to nie jest zabawa, rządzenie, szanowni państwo, to nie jest haratanie w gałę, to nie jest, proszę państwa, spotykanie się przy dobrym winie i dobrych cygarach, które się sprowadza specjalnie - jak mogliśmy na taśmach zobaczyć - z odległych krajów, tylko to jest bardzo ciężka praca, bardzo ciężka systematyczna praca, wymagająca wysiłku intelektualnego, ale także nawet wysiłku fizycznego, bo to jest także ciężka praca w sensie fizycznym powiedział prezes PiS. Ocenił, że opozycja nie umie i nie potrafi rządzić. Według niego, to, co opozycja zapowiada w kampanii wyborczej jest kompletnie nierealne. Ale - co więcej - oni do tego cośmy zrobili dodają, a to już jest nierealne nawet dla tych, którzy by potrafili rządzić i nie mieli tych wszystkich przywar, które oni mają. Krótko mówiąc, szanowni państwo, oni po prostu opowiadają społeczeństwu kolejną bajkę mówił Kaczyński.

  https://wpolityce.pl/polityka/466935-prezes-pis-rzadzenie-to-nie-jest-haratanie-w-gale
 • @Husky 22:21:48
  A tu dla równowagi obok twojego mistrza Propagandy, ktoś kto wkradł się już na jej wyżyny:
  https://d-art.ppstatic.pl/kadry/k/r/1/1e/8e/5d75f7958a983_o_small.jpg
 • @Husky
  https://media.wplm.pl/thumbs/ODI1L3VfMS9jY19lZmZmOC9wLzIwMTkvMTAvMDUvODY5LzQ3OC85MjUxNzJjNGFjNWY0YjA0OGIzZjVkMjU1MGIxYjUzMS5wbmc=.png

  Co tam się dzieje?! Gorąco w "Studio Polska". Sympatycy Konfederacji próbowali zakłócić program. Ogórek: To kolejna taka sytuacja. Kolejny burzliwy odcinek programu „Studio Polska” w TVP Info! Podczas programu doszło do dwóch prób jego zakłócenia przez sympatyków Konfederacji. Prowadzący „Studio Polska” musieli się wycofać. Prowokatorzy zostali wyprowadzeni ze studia. Po raz kolejny mamy taką sytuację, w której Konfederacja próbuje w sposób absolutnie agresywny przerwać nam program. Nie przypuszczałam, że w dzień zadumy, kiedy wszyscy wspominaliśmy Kornela Morawieckiego, również zdecydują się na taki występ powiedziała prowadząca program Magdalena Ogórek. To próba paraliżu programu. (…) Co więcej, Konfederacja próbuje później kolportować fejki, bo po ostatnim programie, pojawiły się wrzuty na Twitterze, że to co stało się w studiu, to była ustawka. Niestety dodała. Na Twitterze pojawiły się wpisy krytykujące taką postawę sympatyków Konfederacji. Całość pod linkiem

  https://wpolityce.pl/media/466933-sympatycy-konfederacji-probowali-zaklocic-studio-polska
 • @krzysztofjaw
  https://www.youtube.com/watch?v=o4YkC8YoWQo&feature=youtu.be

  Tu jest klip wyborczy "konfederacji" skojarzenia z "samoobroną" same się nasuwają. muzyka w tle…honey. Liczą chyba na poparcie elektoratu A.Leppera i do takiej grupy społecznej jest on kierowany w klipie nie ma jednego słowa o tym z czym kojarzy się prawica, rodzina, ojczyzna, wiara, patriotyzm………….przebierańcy z "K".."konfederaci" uważają się za prawdziwą prawicę, za wybrańców bogów z mesjańską misją ratowania Rzeczypospolitej …Ten klip wyborczy "konfederacji" winien "lecieć" na wszystkich kanałach non-stop - przecież on jest kierowany do przygłupów z trudem liczących do dziesięciu!

  disko-polo w tle jako podkład dla „prawdziwie prawicowej partii” nie wiadomo czy płakać czy śmiać się
 • @zbig71 08:58:04
  To czego dokonali bandyci i złodzieje z PO i PSL z Tuskiem na czele mamy w pamięci i na Youtube, wszystkie afery PO i PSL są hańbą dla Polski. PiS was rozliczy pomimo hejtu POKO który jest twórcą podziałów Polaków.
 • @zbig71 09:25:12
  B.Franklin: W jakimkolwiek kraju by się osiedlili, żydzi demoralizowali go, niszczyli integralność ekonomiczną, segregowali się od reszty społeczeństwa, wyszydzali i podkopywali chrześcijańską wiarę.
 • @ Autor
  "Dlaczego zagłosuję na PiS a nigdy na PO-KO..."

  Równie dobrze można zapytać dlaczego jestem idiotą ograniczonym umysłowo do Magdalenki.

  1*
 • @Husky 21:58:03
  "...to 25% głosujących wyborców - smutny obraz Polski POmagdalenkowej"

  Oczywiście w Magdalence żaden Kaczyński nie zabawił.
 • @kula Lis 68 09:57:10
  "PiS was rozliczy pomimo hejtu POKO który jest twórcą podziałów Polaków."

  Czy przez 4 lata kogoś rozliczył?
 • Konfederacji po stokroć stanowcze NIE
  Konfederacji stanowcze NIE
  Korwin, Michalkiewicz, Sommer, Mentzen to byli ludzie, których szanowalem i ceniłem za prawicowe poglądy.
  Byli, do tej kluczowej kampanii, w której okazało się, że w rzeczywistości z wściekłą bezwzględnością, bez zadnego sensownego uzasadnienia, realizują interesy Niemiec i Rosji.
  Dziś, gdy w Polsce i na świecie trwa walka pomiedzy siłami konserwatywnymi, prawicowymi a siłami lewactwa, gdy Trump walczący z Sorosem daje jasny sygnał, że PiS jest jego sojusznikiem w tej walce, Konfederacja staje po stronie lewactwa bredząc, że tylko oni są prawicowi.
 • @Husky 10:46:36
  hahahahaha.................
  Znasz się na systemie dwójkowym, to sobie wybierz koleżkę i zrób wam zdjęcie i pokaż je nam, na pewno będzie doskonalsze od tego poniżej, w końcu technika poszła o kilka stopni wyżej, do dzieła dwójko !
  https://static.polityka.pl/_resource/res/path/18/e4/18e495f9-a028-4188-a102-9a8def5c132a_280x
 • @provincjal 09 11:00:40
  fajnych masz szwagrów
  szacun
 • @kula Lis 68 08:42:47
  Mówiąc "**uj z Papieżem" nie miałem na myśli, że mam dosyć Franciszka.
  Po prostu opisuje jego zdjęcie z Tuskiem

  Pamiętacie jaka była beka, jaki to był zaścianek, jaka siara, jaki wstyd dla Polski, gdy PBS ubrała się na czarno na wizytę u Papieża?
  Ja pamietam....

  https://pbs.twimg.com/media/EGLsndWXkAA_U79?format=jpg&name=small
 • ...
  O tym ci PiS nie powie - inflacja! | Konrad Berkowicz (Konfederacja)
  https://www.youtube.com/watch?v=vG2MitDZsnA | 5 paź 2019
 • Polecam totalnym ......?
  Prawda, że nie wszystko bawi, a wiele z tego, co robią i mówią totalsi wprost budzi obrzydzenie . Weźmy sobie choćby to, co ostatnio objawił Dariusz Rosati, w latach 1966–1990 członek Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej. Był sekretarzem Komitetu Uczelnianego PZPR na SGPiS. Członkiem partii został, mając 20 lat, co nawet wtedy zdarzało się tylko twardogłowym komunistom. I co ten człowiek teraz wygaduje? (Za wPolityce 4 X 2019):

  „PiSowski program „wymiany elit” oznacza polityczną czystkę w urzędach, szkołach, szpitalach, bankach, spółkach SP, urzędach, mediach, biznesie, kulturze, wojsku i dyplomacji. Czeka nas inwazja „pisiewiczów”, bolszewicka rewolucja, choć bez strzelania do ludzi. Chcecie tego?”

  Trzeba mieć czoło wytarte i nie wstydzić się z taką przeszłością podobne rzeczy wygadywać. Czystkę, o której mówi on, powinno się zrobić w 1989 roku i on powinien jej doświadczyć.

  Inny skecz jest mniej denerwujący, choć niebotycznie głupi.

  Oto bowiem: „Jerzy Stuhr w programie Tomasza Lisa przyznał, że nie jest optymistą, jeżeli chodzi o ewentualną wygraną opozycji w nadchodzących wyborach parlamentarnych. Według niego, rywalizacja "totalnych" z PiS przypomina... walkę florecisty z miotaczami ognia.” Porównanie błyskotliwe i nawet dość udane, ale na tym nie poprzestano. W dalszej dyskusji obu panów poruszono temat „rzekomej "demoralizacji społeczeństwa" i "polityce pogardy"”.

  Tomasz Lis powiedział: "Jeśli ta pogarda działa, a działa, to znaczy, że miliony mają potrzebę odczuwania tej pogardy".

  I tu zabłysnął Stuhr (senior) diatrybą filozoficzną. Tak jest, drodzy Państwo, bo jest tam szczypta retoryki, nowatorstwa myślowego i zarazem swoistego humoru. Otóż Stuhr wypalił: "Mam teorię taką, że to jest jakby zemsta za wielowiekowe ciemiężenie". Zdaje się, że Lisa zatkało. Odrzekł: „Ale to wtedy byśmy ustawili zwolenników PiS na pozycjach potomków chłopów folwarcznych". Stuhr na to tylko czekał. Kontynuował myśl podsuniętą przez Lisa: "Wśród chłopów też jedni są żądni odwetu, a drudzy nie. To jest kwestia odruchów, wychowania, kompleksu może najbardziej. Znam ludzi bardzo inteligentnych, wykształconych, którzy mają kompleks odwetu"

  O ile wiem, nikt z moich przodków nie był chłopem pańszczyźnianym, ale ponieważ pan Stuhr ducha odwetu dopuszcza także u ludzi nazywanych „inteligentnymi”, a pozwólcie, że przy odrobinie zarozumialstwa sobie ten atrybut przypiszę, chętnie bym na aktorze wziął odwet za publiczne manifestowanie tak potwornych bzdur. Przecież posługiwanie się historią nie daje nikomu tak dalece sięgającej licencji, by snuć tak głupie dywagacje po to, tylko, by zamanifestować swą opcję polityczną. Można to przecież uczynić w sposób godny inteligenta, atoli trzeba…. Dobrze, rzućmy na to zasłonę.

  Z kolei pan Trzaskowski zapewnia, że „samorząd Warszawy chce polepszyć życie jej mieszkańców”. Mając na względzie aferę ściekową, można by zapytać pana T. na czym to polepszenie miałoby polegać? Ale czy to wypada stawiać tak trudne pytanie? Zresztą Warszawa otrzymała to, co sama sobie wybrała. Tylko dlaczego mają to znosić ludzie tego wyboru niewinni, a nawet biedne ryby w Bałtyku, Szwedzi, Duńczycy itd.,?

  Pomijając biadolenie z wyprzedzeniem na przypadek nie nadejścia pieniędzy na 500+ (ciekawe, że tylko w Warszawie są rzekomo takie problemy), pomijając zapewnienia jak to samorząd Warszawy chce polepszyć życie jej mieszkańców, co w kontekście smrodliwej sprawy ścieków jest szczególnie ciekawe, pisze T.:

  „Dopadł mnie nie lada zaszczyt. Aby mnie zaatakować, pofatygował się osobiście sam Prezes Jarosław Kaczyński!” - tak zaczyna swój wpis na Facebooku prezydent Rafał Trzaskowski. Dalej żali się na rząd Prawa i Sprawiedliwości i zapowiada patrzenie władzy na ręce. To jeszcze nie wszystko. Prezydent stolicy zapowiada, że będzie czekał, aż „obecna opozycja obejmie władzę”.

  Trzeba przyznać T., że faktycznie zaatakowanie go przez Jarosława Kaczyńskiego to wielki dla niego zaszczyt. Ale chęć zgoła bezzasadnej krytyki rządu przez T. nie jest w stanie przebić jego zapowiedzi, że „będzie czekał, aż „obecna opozycja obejmie władzę”. To nasuwa inny wniosek, że pan Trzaskowski ma zamiar podnieść wiek emerytalny (dla siebie) bez ustalonej granicy. Jakże bowiem inaczej chciałby on doczekać się tego, że opozycja dojdzie do władzy? Demagogiczne jest biadolenie, że Warszawa nie ma pieniędzy na 500+. Nie podnosi ono rangi argumentacji pana T. Przecież, jak zapewniają ludzie odpowiedzialni za realizację 500+, wypłata tego świadczenia nie doznaje zakłóceń, a rząd dowiódł w przeciwieństwie do poprzedniego, że dotrzymuje słowa. Nawet ta dziecinna złośliwość bardziej przystająca do skłóconych sąsiadek niż do mera stolicy, świadczy o chęci utopienia rzeczywistych kłopotów, a tych pan T. ma bez liku, w płyciźnie sfabrykowanych ad hoc argumentów. Bezczelna jest też zapowiedź patrzenia na ręce rządowi, co z kolei nasuwa jednak przypuszczenie, że T. liczy się z wygraną PiS. Swoją drogą lepiej by troszczył się on o wytłumaczenie siebie, swej poprzedniczki i całej formacji sprawującej rządy w czasie, kiedy szykowało się zapaskudzenie matki polskich rzek. Przecież spodziewane skutki tego niechlujstwa to też prezent, jaki prezydent Warszawy dedykuje jej mieszkańcom.

  Jak tu narzekać na brak wątków humorystycznych w jazgocie ludzi wołających o wyrzeczenie się „hejtu” (głupie słowo, nie wiadomo dlaczego zapożyczone, chyba żeby zakryć karczemną retorykę żądnych władzy „miłośników” kultury słowa), a czyniących to poprzez nadużywanie go na każdym kroku. Ostatnio pan Neuman także w tym względzie poswawolił. Ale wiadomo, ptaszki ćwierkają jak im dzioby urosły.

  Pewnie T. przebił i Lisa i Stuhra razem wziętych. Oczywiście w produkcji tekstów kabaretowych. Jakże przydałoby się to zawodowym kabareciarzom, którzy jak nigdy okupują ekran TV. Ciekaw jestem ile płacą tym na widowni za te wybuchy śmiechu, kiedy po drugiej stronie ekranu chce się płakać?

  Dyrektor Centrum Zdrowia Dziecka dr Marek Migdał skomentował sprawę pokazanego przez Borysa Budkę (PO) paragonu za lek. – Jest nam przykro, że pacjenci są wykorzystywani w debacie politycznej – powiedział. Poinformował również, że mama małego pacjenta wysłała do dyrekcji Centrum Zdrowia Dziecka e-maila, w którym wyraża oburzenie włączeniem historii jej dziecka do kampanii wyborczej. "Żałuję (...), iż zostałam wciągnięta w przedwyborczą grę polityków, wiele opinii w internecie jest również krzywdzących wobec mnie, stawia mnie i moją rodzinę w złym świetle" – napisała kobieta.

  Ja z kolei się nie dziwię. Jeśli nie ma rzeczowych argumentów, to użyć bliźniego za pałkę do bicia, cóż w tym złego? Gdy chodzi o praktyki pana Budki, to i tak mała rzecz.

  Z kolei na Niezależna.pl (3 X 2019) czytam:

  „Róża Thun czuje się zraniona "usiłowaniem odebrania jej tożsamości polskiej" - tak wynika z zeznań, jakie złożyła dziś przed warszawskim sądem w procesie, który wytoczyła redaktorowi naczelnemu "Gazety Polskiej". Jak dodała, celem jej całego życia jest... zagwarantowanie Polsce bezpiecznej przyszłości”.

  Można rozumieć panią Thun, że czuje się zraniona „usiłowaniem odebrania jej tożsamości polskiej”. Na ogół jednak, kiedy chciano wykorzystać Polaków do mówienia przeciw Polsce, dbano o to, by ci właśnie manifestowali swą polskość. Cały smaczek w tym, że fajda się do niby to własnego gniazda. Nawet jeśli od dawna ono już własnym nie jest. Natomiast to ostanie zdanie: „zagwarantowanie Polsce bezpiecznej przyszłości”, jako zadeklarowany przez tę panią cel jej życia, to już rzecz, która powinna niepokoić. W końcu może da Bóg, że Polska będzie cieszyć się bezpieczną przyszłością bez szczególnej interwencji pani Thun. Nigdy nie wiadomo, jaki takiej troski mógłby być efekt. Na ogół mieliśmy złe doświadczenia.

  Niby miało być wesoło, ale tak wszystko razem biorąc, nie ma się z czego cieszyć. Kawały „totalnej” są jakie są, a rzeczywistość, taka sama. Dwadzieścia kilka procent na PO z przybudówkami to za wiele, podobnie resztówka PRLu, tzw. lewica. Nie ma się czego cieszyć, bo dobry humor, to nie to samo, co głupota.  Źródło: https://niepoprawni.pl/blog/zygmunt-zielinski/wybory-ante-portas-a-totalni-bawia-polakow-dobre-i-to-skoro-nic-innego-nie
 • @krzysztofjaw
  Korwin: "obecność wojsk USA w PL jest prowokacją, nie jestem entuzjastą Polski w NATO, jestem za tym by zawrzeć sojusz z Rosją, dzięki temu unikniemy groźby wojny z Rosją. Jestem za wyjściem PL z UE". A "konfederacja" to jest palikociarnia udająca prawicę i "patriotów". To są bojówki ruskiego agenta Korwina, zwanego tow. Wazelinowicz. Konfederacja jest gnuśnym antypolskim wytworem chorej wyobraźni. Prawda o konfederacji zgranego od lat JKM i jego młodych i tępych przydupasów, na powrozie byłej? WSI i przez nich stworzonej, jak każdej "partyjki" przed wyborami, by rozbić głosy, (przykładem palikociarnia i N. tępego "ekonomist" i na dziś bankruta żyda rumuńskiego Petru czy Kukiz15 alkoholika, ćpuna i grajka prymitywa Kukiza, ostatnio,) złożonej z żydów i krypto żydów zabolała? Ma boleć, taki był cel. PiS NIE JEST IDEAŁEM, ALE NA DZIŚ INNEJ OPCJI NIE MA I DŁUGO NIE BĘDZIE. Celowo capsem by dotarło. Ekonomiczny „ekspert” Konfederacji za ukraińską imigracją. Ograniczenie imigracji do Polski jest jednym ze sztandarowych postulatów Konfederacji, czyli komitetu grupującego między innymi członków Ruchu Narodowego. Najwyraźniej nie jest to jednak stanowisko do końca konsekwentne, ponieważ Sławomir Mentzen(jakie to czysto polskie i słowiańskie nazwisko szlachty kurlandzkiej lub jak kto woli jerozolimskiej), kreowany na głównego ekonomicznego eksperta Konfederacji, nie ma nic przeciwko przybyszom z Ukrainy, którzy jego zdaniem „nie stwarzają żadnych problemów”. Konfederacja jako jeden z pięciu ogólnopolskich komitetów wyborczych, wbrew twierdzeniom swoich liderów skupiających się jedynie na roli telewizji publicznej, coraz częściej jest obecny w mediach głównego nurtu. Tym samym politycy ugrupowania konserwatywnych liberałów i narodowców biorą udział w cyklu debat przedwyborczych, organizowanych przez popularną stację RMF FM. we współpracy z „Dziennikiem Gazetą Prawną” i portalem Interia.pl. Wczoraj w kolejnej z nich brał udział dr Sławomir Mentzen, jeden z liderów Konfederacji oraz wiceprezes partii Janusza Korwin-Mikke, który kreowany jest przez swój komitet jako jego główny ekonomiczny ekspert. Zabierając głos stwierdził on między innymi, że Konfederacja jest przeciwna „imigracji z krajów odmiennych kulturowo”, lecz jednocześnie „Ukraińcy nie stanowią problemu”. Mentzen dodał przy tym, iż w tej kwestii nie zgadza się z programem swoich koalicjantów z Ruchu Narodowego, stąd przedstawia on poglądy zgodne z deklaracjami samej Konfederacji. Jego zdaniem Ukraińcy przebywający w Polsce „nie stwarzają żadnych problemów”, dlatego powinni dalej pracować w Polsce. W czasie swojej dotychczasowej działalności, rozpoczętej kilka miesięcy przed majowymi wyborami do Parlamentu Europejskiego, komitet konserwatywnych liberałów i narodowców wielokrotnie krytykował politykę imigracyjną obecnej władzy. Najwięcej do powiedzenia na temat ukraińskiej imigracji mieli działacze RN-u, którzy przestrzegali od dłuższego czasu przed podmianą populacji naszego kraju.

  https://youtu.be/0wg3KvBUQI0
  Na podstawie: rmf24.pl, twitter.com/rmf24pl.
 • @Husky 12:33:52
  Na Ursynowie zabraknie pogotowia? Po skargach na zbyt głośne karetki ratownicy stracili bazę. „Draństwo”

  http://metrowarszawa.gazeta.pl/metrowarszawa/7,141637,25271449,na-ursynowie-zabraknie-pogotowia-po-skargach-na-zbyt-glosne.html#s=BoxOpLink
 • @Jasiek 10:32:49
  Przy tych sądach? nie rozśmieszaj mnie bo zajadów dostanę. No i nie demaskuj się za bardzo. Nie bądź Neumann.
 • @krzysztofjaw
  https://static.ftpn.pl/imgcache/750x430/c//uploads/cropit/15703615591d3a3fff9e90f37a15a1de260cc0b372f95982e8db0e6d255d6e25087320a652.jpg

  "Pokojowy" Grzegorz Schetyna apeluje do opozycji. Chce, by opowiedzieli się przeciw J. Kaczyńskiemu! Podczas konwencji wyborczej Koalicji Obywatelskiej w Warszawie Grzegorz Schetyna wystosował nietypowy apel do politycznych konkurentów Prawa i Sprawiedliwości. Poprosił partie opozycyjne o... jasne opowiedzenie się przeciwko liderowi PiS Jarosławowi Kaczyńskiemu. Jako adresatów wypowiedzi wskazał "wszystkie siły opozycji" - PSL z Kukiz'15, SLD, Razem i Wiosnę, a także do Konfederację. "Proszę o jasne deklaracje, że nie pójdziecie po wyborach z Kaczyńskim, człowiekiem, który od wielu lat sieje w naszym kraju nienawiść, a od czterech lat systematycznie go niszczy" krzyczał Schetyna. Zwracając się do liderów ugrupowań opozycyjnych powiedział, że oczekuje od nich "jasnego zapewnienia: po wyborach żadnych paktów z Kaczyńskim". "Większość Polek i Polaków tego od nas oczekuje. By jutro mogło być lepsze" powiedział Schetyna. Czytający z kartki Grzegorz Schetyna w swoim przemówieniu wielokrotnie przywoływał nazwisko lidera PiS Jarosława Kaczyńskiego zdecydowanie częściej, niż mówił o programie wyborczym Koalicji Obywatelskiej. W podobnym stylu wypowiadała się Małgorzata Kidawa-Błońska, kandydatka na premiera z ramienia KO. "Oczyśćmy politykę, uwolnijmy Polaków od nienawiści, obłudy i politycznych toksyn" zaapelowała. W trakcie swojego przemówienia, podobnie jak Schetyna, wspomagała się kartką.

  https://niezalezna.pl/291373-pokojowy-grzegorz-schetyna-apeluje-do-opozycji-chce-by-opowiedzieli-sie-przeciw-j-kaczynskiemu
 • rozpoznawalność
  Mówisz ze sceny: kawaler i kot. Wszyscy wiedzą, że chodzi o Jarosława Kaczyńskiego.
  Podobną rozpoznawalność ma tylko jeden polityk - mówisz: rudy i **uj, no i też wszyscy wiedzą...

  8-)))))))
 • @krzysztofjaw
  https://static.ftpn.pl/imgcache/750x430/c//uploads/cropit/15703579821d3a3fff9e90f37a15a1de260cc0b372153d4d89980f22aa0bd9e3a8f6fa8de5.jpg
  Platforma utrzyma 500 plus? Kandydat KO podczas debaty: Nie wiadomo, jaka będzie sytuacja. Kandydat Koalicji Obywatelskiej do Sejmu RP Andrzej Owczarek podczas piątkowej debaty wyborczej w TVP 3 Łódź przyznał, że jeżeli jego ugrupowanie dojdzie do władzy, to mogą nastąpić modyfikacje w programie społecznym Rodzina 500 Plus. Według niego, może tak się stać w związku z... "pogorszeniem sytuacji".
  Wszyscy pamiętamy, jak politycy związani z Platformą Obywatelską reagowali na obietnice PiS o wprowadzeniu programu Rodzina 500 Plus. Słowa Jana Vincenta Rostowskiego - ministra finansów za czasów rządów PO-PSL - przeszły już do historii. "Pieniędzy nie ma i nie będzie" mówił.

  https://youtu.be/DAHIQtroWzs
  Kiedy okazało się, że pieniądze jednak są i - co ważne - będą, a Polacy korzystają z rządowego programu Rodzina 500 Plus, to wtedy opozycja sukcesywnie zmieniała zdanie na temat polityki prorodzinnej. Dziś w kampanii wyborczej Grzegorz Schetyna mówi, że "nic co dane, nie będzie odebrane". Ale... czy na pewno? Podczas piątkowej debaty kandydatów na posłów z okręgu sieradzkiego, na antenie TVP 3 Łódź padła zaskakująca deklaracja. "Nie chcemy zmieniać systemu 500 Plus, aczkolwiek nie wiadomo, jaka będzie sytuacja gospodarcza. Wszyscy zakładamy, że jest dobrze i będzie dobrze, ale tego nie wiadomo. Być może ten program będzie ulegał modyfikacji związanej z pogorszeniem się sytuacji, a takie wnioski można wysnuć, czytając literaturę ekonomiczną, że taka sytuacja nam grozi" powiedział Andrzej Owczarek, kandydat Koalicji Obywatelskiej do Sejmu RP w okręgu nr 11 - sieradzkim.

  https://youtu.be/u1o0pyinegc

  Okazuje się więc, że choć liderzy Koalicji Obywatelskiej opowiadają się za utrzymaniem programu 500 Plus, to jednak poszczególni kandydaci przemycają w mediach możliwe faktyczne zamiary opozycji. Nie są to zapowiedzi nowe, bowiem już przed wyborami do europarlamentu dokładnie tak samo mówił Syryjczyk Riad Haidar, który teraz również kandyduje do Sejmu z list KO.

  [polecam:https://niezalezna.pl/289630-co-po-zrobi-z-500-plus-jeden-z-wazniejszych-politykow-platformy-mial-odwage-to-ujawnic]

  Ps... Ludzie, jak teraz oglądam i słucham tą Kidawę, ten intelektualny prymityw, dokładnie mówi o nich samych. Boże chroń Polskę i Polaków przed nimi! Nawet czytać z kartki nie potrafią, bo aż trudno te kłamstwa spamiętać i nauczyć się na pamięć! Co za banda! Oni dokładnie opisują siebie i ich mafie. Tylko osoby wrogie Polsce i Polakom mogą popierać wrogów naszej Ojczyzny. A widać tych ludzi i ich zachowania gołym okiem. POlszewicy gardzą Polską i Polakami. Jeden z ich szefów ogłosił, że Polska jest wyłącznie dla członków ferajny . Resztę to on i POlszewia ma w dupie. W końcu POwiedział jacy są. Dlatego, kto głosuje na POdłą KOalicję ten głosuje przeciwko Polsce i Polakom.
 • @kula Lis 68 09:57:10
  Jakie,, was,,? Trzymaj nerwy na wodzy. Podziałem Polaków zajmuje się jeden i ten sam gang, a nosi on nazwé POPIS.
 • @kula Lis 68 09:57:45
  Prawda. I najgorsze jest to, że znów zrobią to w Polsce za pomocą PiS. Bo kto ich najbardziej faworyzuje, no kto??? ? Nawet Gazeta Wyborcza tego tak nie robi, jak banderowiec Sakiewicz.
 • @Jasiek 10:30:18
  Szczególnie święty Lech, co to nawet bez rozkazu im obciągał.
 • @Husky 10:46:36
  Jak Konfederacja realizuje politykę Rosji i Niemiec? Trup walczy z Sorosem przenosząc stolicę USA do Jerozolimy? Walczy ramię w ramię że swoim......zięciem? To prawda, PiS jest sojusznikiem tej,, walki,,.
 • @Husky 11:09:02
  A czy założyła jedną ze swoich idiotycznych broszek?
 • @kula Lis 68 13:09:07
  To PiS sprowadza banderowców do Polski.
 • @krzysztofjaw
  https://static.ftpn.pl/imgcache/750x430/c//uploads/cropit/15703622711d3a3fff9e90f37a15a1de260cc0b37229e0a61deedde2e42d7ba26f74889921.jpg

  https://media.wplm.pl/thumbs/ODI1L3VfMS9jY19kOWY0Ny9wLzIwMTkvMTAvMDYvODI4LzQ3NS85OWU0ZjYxNDkwMDc0ZjM3YjQyMTExNzI4ZGE5YTZlNC5qcGVn.jpeg
  Żenujący popis Wałęsy na konwencji Koalicji Obywatelskiej. Kornela Morawieckiego nazwał "zdrajcą"! Lech Wałęsa popisał się skandaliczną wypowiedzią o zmarłym Kornelu Morawieckim podczas dzisiejszej konwencji Koalicji Obywatelskiej. Przy akompaniamencie braw o legendarnym założycielu "Solidarności Walczącej" mówił, jak o zdrajcy!
  "Nie muszę udowadniać, że jestem z Wami, popieram Was i będę na Was głosował" rozpoczął swoje przemówienie Lech Wałęsa. Ale później nie było już tak pozytywnie były prezydent postanowił wytykać błędy Koalicji Obywatelskiej. "Wiecie, dlaczego ludzie Was tak odbierają? A ja wiem! Bo ja zwyciężałem, ale w tamtym czasie słuchaliście mnie, a teraz nie słuchacie" mówił Wałęsa, niczym nauczyciel. Przypomniał, że pisał w przeszłości do Donalda Tuska i Bronisława Komorowskiego, w czasach gdy byli oni odpowiednio premierem i prezydentem. "Człowieku, jeśli ty ich nie rozliczysz, oni ciebie rozliczą tak mówiłem. Nie rozliczyliście ich. Pozwoliliście im wmówić na papierach Kiszczaka, że Wałęsa to agent. A teraz najważniejszy, dziś, który popełniacie daliście się wciągnąć na pola niewygodne. Na aborcję, na podważanie konkordatu i inne rzeczy" krytykował Koalicję Obywatelską. Jednak najbardziej bulwersujący jest fragment wypowiedzi o pożegnanym wczoraj śp. Kornelu Morawieckim. Wałęsa zszedł do poziomu dziennikarzy, którzy o pogrzebie założyciela "Solidarności Walczącej" pisali jak o "cyrku". "Oni z niego robią bohatera. A on? W środku stanu wojennego atakują nas ze wszystkich stron, a on kozaczy i zakłada Solidarność Walczącą. Co to było? Zdrada. Zdrajca! Wiedziałem, że on sobie teraz nie nakozaczy" powiedział Wałęsa.


  Ps..Politycy Koalicji Obywatelskiej, to muszą być polityczni samobójcy, skoro zaprosili na przedwyborczą konwencję Lecha Wałęsę. Można było się spodziewać, że były prezydent w swoim przemówieniu użyje szokujących słów. I tak rzeczywiście było. Wałęsa dzień po pogrzebie Kornela Morawieckiego nazwał go zdrajcą. Jak zareagował Grzegorz Schetyna i spółka? Bili brawo. Komentujący na Twitterze konwencję KO dziennikarze są zbulwersowani. Dopuszczenie Wałęsy do mikrofonu na transmitowanej na żywo konwencji wyborczej to akt albo skrajnej głupoty, albo desperacji. Obstawiam i. i. stwierdził publicysta „DoRzeczy” Rafał Ziemkiewicz. No to PiS ma sporo paliwa po przemówieniu PresidentWalesa zaznaczył Michał Kolanko z „Rz”. Kandydatka KO na premiera sporo mówiła dziś o Titanicu. Lech Wałęsa postanowił zostać górą lodową napisał Michał Wróblewski z „Wirtualnej Polski”. Lech Wałęsa na konwencji PO: Mam informacje, że was przekręcili komputerowo w wyborach do Europarlamentu. Nie mam dowodów, ale mam informacje. Aha skomentował przemówienie Wałęsy Karol Gac z „DoRzeczy”. Mówiłem Wam kim jest ten Wałęsa! Nie dziwcie się już! „Defekt historii” - Lech Bądkowski napisał prof. Sławomir Cenckiewicz. Bolek pluje na Kornela Morawieckiego. Cały Bolek napisał publicysta „Sieci” Stanisław Janecki. Niegodne słowa Lecha Wałęsy atakującego dziś ś.p. Kornela Morawieckiego. Niegodne podkreślił Eryk Mistewicz. Paweł Kowal klaszczący Lechowi Wałęsie dodał Mistewicz w kolejnym wpisie. Grzegorz Schetyna, Małgorzata Kidawa-Błońska, zareagujecie na słowa Wałęsy o „zdrajcy” Morawieckim? pyta Grzegorz Kuczyński. Kilka dni temu Schetyna żegnał Kornela Morawieckiego nazywając go legendą. Dziś uśmiechnięty bije brawo Wałęsie, który właśnie napluł na jego grób. Dno zauważył Paweł Wójcik. Chyba @Platforma_org będzie żałować zaproszenia @PresidentWalesa na swoją konwencje, nazywającego śp. Kornela Morawieckiego i Solidarność Walczącą zdrajcami stwierdził Jan Popławski. Słucham Bolka na konwencji PO i jestem na 100% przekonana, że to ostatnia konwencja pod tym szyldem
  napisała Irena Szafrańska. Tłum słucha jak Wałęsa nazywa Kornela Morawieckiego zdrajcą. Tłum bije brawo. Nikt nie protestuje. Wszyscy szczęśliwi. Jakim wartościom służy ten tłum? pyta Marzena Paczuska. Zapraszanie Lecha Wałęsy na konwencję to proszenie się o kłopoty. Legendy świetnie wyglądają na pomnikach. Gorzej, gdy zabierają głos…
  stwierdził dziennikarz TVN Konrad Piasecki. Niecałe 24 godziny po pogrzebie śp Kornela Morawieckiego w trakcie konwencji @Platforma_org z ust Lecha Wałęsy Tajnego Współpracownika SB o pseudonimie Bolek pada obrzydliwy bluzg pod adresem nieżyjącego bohatera, który nigdy na układ z bezpieką nie poszedł napisał z kolei Michał Rachoń.

  https://pbs.twimg.com/media/EGMQFdYW4AILoFV.jpg

  [Wałęsa: Dlaczego macie wymienione wszystkie mankamenty i złe zarządzanie PiS-u, a naród odbiera was tak jak odbiera? Ja wiem, dlatego zwyciężałem i dobrze was prowadziłem. Ale w tym czasie słuchaliście mnie, a od jakiegoś czasu nie słuchacie

  https://pbs.twimg.com/media/EGMRo13WkAAzWgG.jpg
  2% w wyborach prezydenckich to zwycięstwo? ciekawa teza.]
  Ps...Biją brawo zobaczcie ich twarze oni nie wiedzą co zrobić TONĄ nie ma ratunku pogrążył ich. Kidawa go prowadzi oszaleli. Dziś Wałęsa zatopił KO. Mam nadzieję, że zobaczymy kto z wierchuszki KO bił brawo po haniebnych słowach Wałęsy. Moim zdaniem jest tak: Lech Wałęsa to socjopata. Karmi się hejtem i uwielbia kiedy się o nim mówi. To też narcystycznie usposobiony człowiek. Gdyby Schetyna to zrozumiał dawno by go usunął. Moim zdaniem taka retoryka Schetyny to błąd. Błąd nie dlatego że się z nią nie zgadzam. Błąd dlatego, że ta retoryka dotrze "tylko" do twardego elektoratu PO. Centrowy kluczowy elektorat mu odpłynie bo zobaczy, że ten hejt do niczego nie prowadzi. Jachira Wałęsa to jest polityka Schetyny. Polacy to przejrzeli. Teraz gwóźdź do trumny. Wypowiedź Wałęsy o ŚP KM to polityczne harakiri. W naszej kulturze zmarłych otacza się szacunkiem. Plucie na nich to nawet dla wyborców PO za dużo. Przecież nawet ci POwcy na konwencji oniemieli słuchając OTUA. Dla wszystkich Polaków za dużo. Zero kindersztuby , ale czego można się spodziewać po chamie. Optymistyczne, że przesiew ziaren i chwastów postępuje i ten proces będzie ciągle trwał. Może i dobrze, że Schetyna tego nie rozumie. 13 X skończy się PO w obecnej formule. "Ludzie, którzy głosują na nieudaczników, złodziei, zdrajców i oszustów, nie są ich ofiarami, są ich wspólnikami". George Orwell
 • @Husky
  https://media.wplm.pl/thumbs/ODI1L3VfMS9jY19mOWRhZi9wLzIwMTkvMTAvMDYvODI1LzU0OS82NGNiM2QwNmEyYzk0NDU0OTUzMDdhYmM5NmQzYmUzMC5qcGVn.jpeg

  Wałęsa kompletnie odleciał na konwencji KO. Sugeruje, że PiS sfałszuje wybory: "Mam informację, że oni w internecie was przekręcą". Nie muszę udowadniać, że jestem z wami, popieram was i będę na was głosował. Jako praktyk-polityk, nie widzę innej siły, która byłaby w stanie poprowadzić Polskę właściwie, z małymi mankamentami oświadczył na konwencji Koalicji Obywatelskiej w Warszawie Lech Wałęsa. Ja lubię zwyciężać. Dlatego zastanawiam się, dlaczego, mimo, że macie wymienione wszystkie mankamenty, dlaczego naród odbiera was tak, jak odbiera. Ja wiem dlaczego. Kiedyś mnie słuchaliście, a od jakiegoś czasu nie słuchacie powiedział Wałęsa. Były prezydent wyliczył błędy, przez które jego zdaniem Koalicja Obywatelska nie wygra wyborów.

  Pierwszy błąd popełniliśmy wszyscy. Ja miałem taką siłę, że sobie z gówniarzami poradziłem. Prosiłem was na piśmie, prezydenta Komorowskiego. Nie rozliczyliście. Drugi mankament. Pozwoliliście im na papierach Kiszczaka wmówić im, że Wałęsa to agent. No wiecie co? Tylko Kaczyński może wymyślić większą bujdę. Trzeci błąd- daliście się wciągnąć na pola niewygodne. Na aborcję, na konkordat. Specjalnie was na to wciągnęli. Nie tak się zwycięża. To się załatwia w inny sposób, nie w wyborczy pouczał Wałęsa. To fatalny błąd, dlatego naród nie zauważa innych wielkich argumentów. Ojca zabiła mi wojna, zabijano nas fizycznie, a Kaczyński i spółka zabija nas moralnie. Nie wierzcie, że oni oddadzą wam władzę. Jak oni zamach robili. Pytanie, w jaki sposób oni was oszukają i nie dadzą wam zwycięstwa, mimo, że wygracie. Mam informację, że oni w internecie was przekręcą. Że w wyborach do PE już was przekręcili. Los naszemu pokoleniu dał dwa wielkie zadania. Pierwsze wykonaliśmy to rozwój. Drugie, to zbudowanie czegoś lepszego od poprzedniego układu. Pytania są wielkie przed nami. Każdy kraj ma swoją historię. Musimy w tym pokoleniu zacząć powiększać, pytanie, na jakim fundamencie mówił Wałęsa. Widzicie, co się dzieje z demokracją. Mnie uczono, że zwycięstwo demokracji to większość, a większość nie idzie do wyborów. Zadanie jest dopasujcie zorganizowanie społeczeństwa do warunków dodał. Los temu pokoleniu wrzucił drugie zadanie. Jest jak jest, bo to wszystko się miesza. Mamy stare programy, a nowe warunki. Proszę was. Znaleźliśmy się między epokami. Musimy znaleźć fundamenty, wszędzie są potrzebne korekty. Pan Bóg dał nam wielki krzyż i jestem przekonany, że sobie poradzimy. Wyliczanie nie jest rozwiązaniem. Trzeba się przygotować doradzał opozycji Wałęsa. Były prezydent w obrzydliwy sposób zaatakował śp. Kornela Morawieckiego, nazywając go zdrajcą. Prof. Gliński - człowiek wygrał konkurs, a on go nie powołuje, bo nie che. Co to jest? Wybaczyłem szefowi „Solidarności Walczącej”, a oni robią z niego bohatera. A on w środku, stan wojenny, a on kozak zakłada „Solidarność Walczącą”. To zdrajca.Ja wiedziałem, że on nie za dużo potrafi, nie zakozaczy. Olaliśmy go. Oni dziś mają się za bohaterów, a myśmy zwyciężyli. Kompromisami, bo inaczej nie dało się wygrać atakował Wałęsa śp. Kornela Morawieckiego. Płatny kapuś komunistycznej Służby Bezpieczeństwa TW Bolek na konwencji Platforma_org , nazwał śp. Kornela Morawieckiego ZDRAJCĄ!!! w dzień po Jego pogrzebie, przy pełnym aplauzie zgromadzonych!
  https://twitter.com/i/status/1180809570526126086
  Nie zabrakło też ataku na śp. Lecha Kaczyńskiego i prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego. Proszę was, zastanówcie się, gdzie chcą was oszukać. To są tak perfidni ludzie, że nie możecie im ufać i wierzyć. Wszystko musicie sprawdzić. Wierzę, że zrobimy porządek w tym kraju kartką wyborczą. Jeśli się nam nie uda, to będzie coraz trudniej dramatyzował Wałęsa. Ja maksymalnie wykorzystałem Kaczyńskich i odrzuciłem. Krzaklewski ich wyciągnął, przez lata dobrali ludzi - to się nie mieści w głowie. To jest państwo, czy cywilbanda? Nie mamy wyboru. Musimy zrobić wszystko. Ale nie dajcie się wciągać na pola, które nie dają szans zwycięstwa zakończył Wałęsa.

  https://wpolityce.pl/polityka/466981-walesa-kompletnie-odlecial-na-konwencji-ko

  Ps... Powinno się go obwozić po wiejskich jarmarkach obok psa z dwoma głowami. Bolesławie przyPOminam Świadectwa Udziałowe i puszczenie uczciwych Polaków w skarpetkach . "Mędrzec" europejski bez matury zna się na wszystkim i wszystko wie. Ciekawe czy nadal wygrywa w lotka? Mówi z własnego doświadczenia czy co? Zapytać Danuśkie gdzie była ta kolektura gdzie Boluś nadawał totki. Kiedy był prezydentem „GW” lżyła go i ośmieszała, tow. z Unii W. traktowali jak żulika - z pogardą. Dziś Wałęsa wziął odwet. Więcej Wałęsy w mediach, a wygramy wysoko. Największy ich mankament panie Bolek, że pana traktują jak autorytet. Pan się zastanawia, i jednocześnie wie, pan wygrał i jednocześnie przegrał. Pana hasło to "albo my ich, albo oni was". GRZESIEK i BOLEK "mówią": POzabieramy, POzamykamy, POlikwidujemy, POkradniemy, POchlejemy, POzdradzamy….Polskę i Polaków … PO=Przestępcza Organizacja. a, A CO "mówi" "mondrala" NEUMANN vel OLSEN?
 • @zadziwiony 22:53:51
  Też mam takie wrażenie.
 • @krzysztofjaw
  https://media.wplm.pl/thumbs/ODI1L3VfMS9jY19mYTRhZC9wLzIwMTkvMTAvMDQvMTA0Mi81NTQvZTQ4NjA3MjZlMjhmNDdjNGIzMzg0MzcxM2JiMDdmZjguanBlZw==.jpeg                                                                    
                                                                                                                 Sądy naprawdę są w Polsce kluczowe. Mamy tu „mega twardą rzecz”, „grubą sprawę”. 12 refleksji po taśmie z Neumannem. Jak w tytule, cytując rozmówców z ujawnionej dziś taśmy. Nagranie ze Sławomirem Neumannem jest dla niego druzgocące. Dowiadujemy się, co jeden z najważniejszych ludzi w Platformie i Koalicji Obywatelskiej naprawdę myśli w kilku kluczowych sprawach dla sporu politycznego w Polsce. I spływa tapeta tak pieczołowicie latami nakładana. Jest tu tak wiele wątków, że trzeba je uporządkować. Oto tuzin refleksji.

  1) Sądy mają zostać po staremu, bo dzięki temu nasi koledzy mający kłopoty z prawem, unikną kary. Rozumiemy się? Sądy mają tak pracować, by do wyborów (każdych kolejnych – o to chodzi) nie rozstrzygać żadnej sprawy. Tak mają wyglądać niezawisłość i demokracja.

  2) Ci, którzy wspólnie z Platformą i jej koalicjantami (dzisiejszymi i niedawnymi) sądów bronili, dostali na głowy wiadro pomyj. Tysiące ludzi, którzy chodzili w marszach KOD-u. A zwłaszcza ci, którzy do dziś wierzą, że Platforma to dla nich zbawienie, a nie cyniczna grupa wąskich, śliskich interesów.

  3) Kto jak kto, ale szef pomorskich struktur PO Sławomir Neumann najlepiej znał wady i zalety Pawła Adamowicza. Jego atuty i kłopoty. Wiedział, dlaczego trzeba było się z nim rozstać dla dobra partii-matki, choć prezydent Gdańska był już wówczas bardzo silnym graczem. Wiedział, że jego majątek został zgromadzony w sposób do dziś niewyjaśniony, a informacje ujawnione w tygodniku „Sieci” były materiałem nie do podważenia. Ale można było w tej sprawie kręcić, by w końcu skorzystać partyjnie z popularności wdowy po Adamowiczu. Która zresztą nosi na plecach wszystkie podejrzane sprawy majątkowe. Zapytajmy więc dziś: czy Adamowicz był zaszczuwany, czy też szczuto na tych, którzy pisali o nim prawdę? Kuriozalny sposób, w jaki Neumann próbuje tłumaczyć ten wątek nagrania tylko potwierdza, że gardzi ludźmi, którzy go słuchają, bo przecież próbuje robić z nich idiotów: Mówiłem "twarde rzeczy" w kontekście tego, że prezydent Adamowicz jest na pierwszej linii ataków PiS i że podległa Ziobrze prokuratura jest w stanie przeprowadzić taką operację, że wyprowadzą go w kajdankach.” A na taśmie mówi tak: „Jedynym gościem jest Adamowicz, który ma absolutnie twarde rzeczy, które mogłyby go wyprowadzić w kajdankach.” Liczy na to, że naprawdę „ludzie g… wiedzą”.

  4) To nie jest odgrzewany kotlet. Ręka do góry, kto z Państwa pamięta publikację „Gazety Tczewskiej” sprzed roku w tej sprawie?

  5) Chwilami to scena jak z filmu Martina Scorsese – można wybrać, którego. Wysoko postawiony człowiek z pewnego środowiska obiecuje jednemu z podległych ochronę, ale tylko w przypadku jego pozostania w strukturze. Jeśli ją porzuci, wszelkie sentymenty ustaną. Bez najmniejszych skrupułów. Brrr…

  6) Co Neumann robi z informacją o przestępstwie jednego z działaczy? Czeka na dobrze mu znany system ścigania i wymiar sprawiedliwości III RP. Liczy, że tradycyjnie uda się ochronić kumpli, którzy mają wiele za uszami. Sądy naprawdę są w Polsce kluczowe.

  7) Nie ma wątpliwości, że mocne słowa w kontekście Tczewa opisywały lokalnych działaczy PO, a nie mieszkańców miasta. Struktury musiały nieźle wkurzyć przewodniczącego Neumanna. A teraz tczewscy platformersi mają o czym myśleć.

  8) Nie można przy tej okazji krzyczeć o podsłuchowym państwie PiS. Neumanna nagrał partyjny kolega.

  9) Neumann to dziś elita PO. Czym się zasłużył, że zrobił taką karierę? Reprezentował partię - wspólnie z Jarosławem Urbaniakiem i Mirosławem Sekułą - w komisji śledczej ukręcającej łeb aferze hazardowej w latach 2008-2010. Rzecz dotyczyła zblatowania wierchuszki Platformy z biznesmenami branży hazardowej, ich wpływu na pisanie ustaw i ustawiana córki jednego z nich w zarządzie Totalizatora Sportowego. To wtedy rozpoczęła się na dobre wojna PO wypowiedziana CBA i Mariuszowi Kamińskiemu. Komisja miała zasypać machloje. I zasypała. Sekuła poszedł na szefa NIK, Neumann na wiceministra zdrowia i szefa klubu PO, a Urbaniak - najmłodszy w tercecie, ale i najmniej sprawny - na prezydenta Ostrowa Wielkopolskiego, zaś dziś jest już „dwójką” na liście KO, tuż za Skarbnikiem Platformy Mariuszem Witczakiem (który nie zna twórcy SokuzBuraka, choć płaci mu po 10 tys. zł miesięcznie). Nie zapominajmy o Bartoszu Arłukowiczu, który w kluczowym momencie stracił serce do stanowczej pracy w komisji śledczej (reprezentował wówczas SLD), pomógł zagasić sprawę i niebawem został pełnomocnikiem premiera Tuska ds. wykluczenia społecznego, ministrem zdrowia, a dziś jako europoseł jest w sztabie KO. Tak działają tryby Platformy. Nowe nagranie tylko to potwierdza.

  10) Platforma nie może Neumanna odstrzelić. On sam nie może zrezygnować z funkcji partyjnych, członkostwa, kandydowania. Byłoby to przyznanie się do wszystkiego, co wyłazi z tych taśm – cynizmu w gardłowych sprawach, niesionych na sztandarach Koalicji Obywatelskiej. Trzeba więc się bronić. Klasycznie – przeprosić za przekleństwa i kręcić w każdym z wątków. A wszyscy przecież widzą, że to ściema. Nikt tej linii obrony nie kupi. Nawet działacze KOD :)

  11) Specjalne pozdrowienia kieruję do Małgorzaty Kidawy-Błońskiej, która pytano o ujawnione prawdziwe oblicze Neumanna i jej partii powiedziała, że w kampanii nie będzie się zajmowała taśmami, bo chce mówić o służbie zdrowia. Komedia w stylu Ewy Kopacz!

  12) Tam obowiązuje żelazna zasada: każdy lepszy, nawet złodziej, byle nie pisowiec. Nieuczciwość działacza nie ma znaczenia, dopóki udaje się nie zainteresować nią zbyt wielu ludzi.                                                
                                                     
  https://wpolityce.pl/polityka/466748-sady-naprawde-sa-kluczowe-12-refleksji-po-tasmie-neumanna                                                                    
                                                                                                     Ps..Szach mat herr Neumann….brawo ty! i KO pozamiatana. Nie dość, że gardzą wyborcami PiSu to jeszcze w głębokim poważaniu mają własny elektorat….Wyborcy PO to jednak bezwolne ameby. Szajka "POjebów" jak ich określił sam vice-herszt niejaki herr Neuman powinna być zdelegalizowana a ich członkowie wywiezieni do wykonania przekopu na Mierzei Wiślanej gołymi złodziejskim i łapami. Opcja zerowa w sądach to jest najlepszy sposób na reformę i konieczna. Mam nadzieję, że po wyborach wszystko apolityczni kolesie z nadzwyczajnej kasty, którzy wypowiedzieli służbę i lojalność RP znajdą się w kryminale, nawet kosztem Polexitu. Dosyć bandy w togach! Mafia pozbawiona cienia moralności. Neuman przypomniał to, co wiedzieliśmy o Tuskach, Sikorskich, Sienkiewiczach, Nowakach. Mafijne myślenie, mafijne układy, mafijna solidarność.. Precz od Polski..!
 • @kula Lis 68 16:00:51
  I Ty sądzisz, że PIS naprawi sytuację? Jeśli tak, to niezbyt uważnie śledzisz polską politykę , sprawy i sprawki tej partii.
 • @Husky 21:58:03
  Wróć do Polski tchórzu. Skoro tu tak cudnie
 • @krzysztofjaw 22:17:53
  Pan sądzi? Bez jaj. Chodzi o realia, a ten rząd ulegnie każdemu roszczeniu
 • @Husky
  https://media.wplm.pl/thumbs/ODI1L3VfMS9jY19lYjZhNy9wLzIwMTkvMTAvMDcvODI1LzUwMC8yOTZiYmExZTNmMjk0ZDQzOWI0NzA3NWVhNWE1ODUyNC5qcGVn.jpeg

  Przedwyborcza ustawka PE i środowisk LGBT? Komisja LIBE atakuje polski Kościół i polityków prawicy, zarzucając im dyskryminację homoseksualistów. Portal wPolityce.pl dotarł do treści bulwersującego listu, który Juan Fernando López Aguilar, szef Komisji Wolności Obywatelskich, Sprawiedliwości i Spraw Wewnętrznych Parlamentu Europejskiego (LIBE) przesłał na ręce Zbigniewa Ziobry, Prokuratora Generalnego. Przewodniczący LIBE czuje się zaniepokojony faktem rzekomych ataków na środowisko LGBT, którego autorami są podobno polscy hierarchowie kościelni oraz politycy. List szefa LIBE ostro komentuje dla nas Marcin Romanowski, wiceminister sprawiedliwości. Moją uwagę zwróciły informacje mediów mediów i raporty organizacji wskazujące, że polska społeczność LGBTI w ostatnich miesiącach coraz częściej jest atakowana przez wielu polityków i przywódców religijnych czytamy w egzaltowanym liście szefa LIBE. Z czego wynika niepokój koordynatorów i członków LIBE? Chodzi o zakazy marszów równości, które wydało w Polsce kilku prezydentów miast. Wprawdzie sądy uchyliły te decyzje, ale w liście szefa LIBE do ministra Ziobry nie dowiadujemy się o tym. Zakazy i sprzeciwy wobec marszów równości mogą stanowić naruszenie prawa do wolności słowa i zgromadzeń. Gazeta („Gazeta Polska” - red.) rozpowszechniła naklejki „przeciw LGBTI”, a kilka samorządów zadeklarowało, że są „wolne od LGBTI”, co wsparło kilku polityków większości rządzącej. Wydaje się, że politycy i hierarchowie celowo kojarzą homoseksualizm z pedofilią i określają osoby LGBTI jako zagrożenie dla dzieci pisze Juan Fernando López Aguilar. Nienawistny dyskurs przeciwko osobom identyfikującym się jako LGBTI grozi podziałem społeczeństwa i stoi w sprzeczności z jedną z podstawowych zasad, na których opiera się Unia Europejska, a mianowicie zasadą niedyskryminacji, w szczególności ze względu na orientację seksualną. Co więcej, taki nienawistny język pochodzący od osób publicznych może zagrozić bezpieczeństwu i dobrobytowi osób LGBTI manipuluje szef LIBE. Komitet LIBE (…) jest głęboko zaniepokojony dzielącą i nienawistną retoryką wobec społeczności LGBTI w Polsce i wzywa władze krajowe do zapewnienia przestrzegania zasady równego traktowania bez względu na orientację seksualną (…) wzywają członkowie LIBE. List szefa LIBE szokuje manipulacją, półprawdami i zwykłym kłamstwem. Wysłany do Polski zaledwie na kilka dni przed wyborami może być odczytywany jako nieuprawniona ingerencja w wewnętrzne sprawy Polski. O komentarz do listu szefa LIBE poprosiliśmy Marcina Romanowskiego, wiceministra sprawiedliwości. Ten list to wtrącanie się w wewnętrzne sprawy Polski, narzucanie agendy lobby homoseksualnego i planu Rabieja przez Brukselę. Bronimy tradycyjnych wartości i tradycyjnej rodziny. Dlatego te wybory są tak ważne, bo decydujemy o tym, czy w Warszawie będą politycy, którzy będą mieli determinację, aby postawić zdecydowaną tamę lewackim pomysłom narzucanym przez zagranice. W Zamościu, Biłgoraju czy Białej Podlaskiej te zagrożenia nie są może wystarczająco widoczne, ale musimy sobie zdawać sprawę, że są realne. Już teraz musimy opowiedzieć się zdecydowanie za rodziną, wartościami chrześcijańskimi, za naszą polską tradycją, a przeciw deprawacji podkreślił minister Romanowski. Juan Fernando López Aguilar chyba zapomniał, że wszystkie mniejszości cieszą się w Polsce pełnymi prawami i są ustawowo chronione przez polskie panstwo. Nikt tez nie ogranicza praw organizacji broniących praw człowieka i mniejszości seksualnych. Argument o udziale hierarchów kościelnych w walce ze środowiskiem LGBT jest już jawnym kłamstwem i manipulacją.**

  https://wpolityce.pl/polityka/467166-nasz-news-przedwyborcza-ustawka-pe-i-srodowisk-lgbt


  Ps...Dawać ten list do TVP 24/7 a PiS ma większość konstytucyjną! Czas wiać z EUżydokomuny! Trzeba mu odpisać, że w Polsce nie będzie tęczowego terroru i gorszenia publicznego dzieci. W Polsce homoseksualiści mają dokładnie takie same prawa, jak heteroseksualiści. Banda ekshibicjonistów z parodii równości nie domaga się więc równouprawnienia, tylko PRZYWILEJÓW, co jest chore. Gdyby on wiedział co zwykli ludzie o tym myślą i co zrobiliby z tymi wszystkimi uczestnikami parad i samymi działaczami LGBTI, gdyby nie ochrona zboków przez policję. To środowisko LGBT szerzy w Polsce nienawiść i rasizm na zlecenie jude Sorosa. Jednym głosem(i to głosem pedała jak się okazało) ONZ uznało że pederastia to nie choroba jak było do lat 80tych, więc trzeba głośno mówić, że chorobę się leczy. Ideologia LGBT zagraża Twoim dzieciom i w rzeczywistości homoseksualistom tylko o te dzieci chodzi. Czytaj więcej: "zagraża tęczowa zaraza?"..Ciekawy jestem jaki udział w tym ma nasze lewactwo i oczywiście zupełnie przypadkiem rudy rerający i tępy żydoszwab her Tusk?

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930   

ULUBIENI AUTORZY

więcej